Hlavní Analýzy

Fenistil, Zodak nebo Zirtek: návod k použití

Fenistil a Zyrtec jsou blokátory H-1 histaminových receptorů, jinými slovy léky pro zastavení projevů alergické reakce. Dnes je velký výběr, mnoho z nich se prodává bez lékařského předpisu. Na farmakologickém trhu existují tři hlavní generace antihistaminů. První generace je předepsána zřídka, protože má mnoho vedlejších účinků, včetně výrazných sedativních účinků, takže mnoho z nich není předepsáno pro zamýšlený účel (známý donormil je antihistaminikum, které má účinky na upokojení).

Druhá generace je zlatý průměr, tyto léky nemají žádný inhibiční účinek, stále mají negativní účinek na tělo, ale ne jako první generace. Jsou levné, pomáhají dobře, je třeba je aplikovat pouze 1krát denně. Třetí generace - nejnovější antihistaminika s prakticky žádnými vedlejšími účinky, ale jsou velmi drahé. Měli byste zvážit výhody nejpopulárnějších antialergických léků a vybrat nejoptimálnější pro děti, protože dítě má alergii - častý jev.

Zirtek nebo Fenistil: srovnání

Fenistil a Zyrtec se etablovaly jako antialergická léčiva pro dítě. Navíc se nyní dětská generace stala citlivější na různé alergeny, takže musíte vědět, jak s nimi zacházet. Fenistil má několik forem uvolňování - tablety, kapky a gel. Je povoleno dávat děti od 30 dnů života, ne dříve. Nejvhodnější je dávat kapky tak malému dítěti, protože se v nápoji snadno mísí. Kromě potravinových alergií tento lék úspěšně bojuje proti vyrážce, rýmě, svěděním, které se objevily v důsledku spalniček, planých neštovic, zarděnek, ekzémů, dermatitidy a kousnutí komárů..

Před předepsáním léku je vhodné předvést dítě lékaři, aby správně vypočítal dávku (100 μg na kilogram hmotnosti u kojenců). Mezi vedlejší účinky patří ospalost, nevolnost, křeče a otok. Předávkování je pro zdraví nebezpečné, projevuje se depresí nervového systému a křečovými záchvaty. Tabletová forma se používá pouze od 12 let a gel mohou používat těhotné ženy, ale s mírou.

Zirtek je blízký analog, který bojuje s alergiemi skvěle, ale ne pro všechny. Uvolňovací forma - kapky a tablety. Lék má za tímto účelem podobná doporučení, ale je kontraindikován při jmenování těhotných a kojících matek. Významné plus, zirtek, na rozdíl od svého protějšku, odkazuje na druhou generaci, když je na první. Před použitím léků je nutná odborná konzultace. Zirtek se nejlépe užívá v průběhu až 10 dnů, aby se dosáhlo stabilního terapeutického účinku.

Výhodou tohoto léku je, že má méně vedlejších účinků, ale může být předepsán dětem od šesti měsíců. Je obtížné říci, který z nich je lepší, protože v závislosti na specifických vlastnostech a individuální reakci těla bude výsledkem, hlavní rozdíly jsou dvě různé účinné látky, dimethinden a cetirizin. Fenistil má mírnější účinek, je vhodné jej použít k prevenci alergické reakce a jeho analog není návykový ani při dlouhodobém používání.

Zodak nebo Fenistil - což je lepší

Zodak patří do druhé generace systémových antihistaminik. Vhodný pro léčbu konjunktivitidy alergické povahy, rýmy, kopřivky, senné rýmy, dermatózy a Quinckeho edému. Zodak není určen k léčbě kojenců, je předepisován pouze od šesti let, pokud jsou tablety, kapky a sirup staré 1 a 2 roky. Zodak je kontraindikován v těhotenství a kojení. Léčivou látkou je cetrin, používaný jednou denně, pokud se jedná o tabletovou formu.

Zodak je kompletní analog účinné látky zirtek. Jaký je rozdíl? Zodak je o něco levnější, ale formy vydání jsou stejné. Co je lepší zvolit zirtek nebo zodak? Protože neexistují žádné významné rozdíly mezi drogami, volba závisí pouze na lékařských předpisech. Kromě těchto tří léků existují účinné ověřené analogy času - suprastin, loratadin, eden, ketotifen. Každý z těchto blokátorů antihistaminových n-1 receptorů má své vlastní charakteristiky použití, rozdíly, kontraindikace a vedlejší účinky. Nedoporučuje se předepisovat alergické léky sami..

Co je nejlepší pro děti fenistil nebo zyrtec

Zirtek nebo Fenistil: který lék je lepší a jaký je rozdíl

Pokud jde o lékové analogy, musíte věnovat pozornost všem detailům.

Mnoho lidí se zajímá o otázku: je jeden lék horší nebo lepší než jiný??

To lze vidět na příkladu dvou vynikajících léků, které pomáhají překonat příznaky alergie - Zirtek a Fenistila..

Jaký je rozdíl mezi nimi, co je účinnější pro alergie a čemu musíte věnovat pozornost?

Fenistil a Zirtek na alergie

Za prvé, obě léky jsou zaměřeny na zpomalení účinku histaminu působením na receptory. Široce používaný u dětí, zaměřený na odstranění nepříjemných symptomů, jmenovitě:

 • vyrážky;
 • dermatitida;
 • poruchy gastrointestinálního traktu;
 • poruchy centrálního nervového systému.

Pomocnou látkou ve fenistilu je dimetindena maleát. Lék pomáhá zvyšovat propustnost malých cév.

Maximální plazmatické koncentrace je dosaženo dvě hodiny po podání. Lék vyvolává mírný sedativní účinek..

Dávku by měl vypočítat lékař na základě individuálních ukazatelů, zejména u předškolních dětí.

Fenistil gel je vhodný pro těhotné ženy, kojící matky a kojence, ale neměl by být používán na velké plochy kůže. Doporučuje se užívat tablety od dvanácti let.

Zyrtec lze nalézt ve formě kapek a tablet. Jeho působení není zaměřeno na celý centrální nervový systém, ale na jednotlivá místa, která jsou nějakým způsobem zapojena do projevů alergické reakce.

Nevhodné pro kojení a porodu dítěte. Dávku předepisuje lékař. Průběh léčby je poměrně dlouhý.

Léčivou látkou je cetirizin dihydrochlorid. Maximální koncentrace v krevní plazmě je dosaženo za 1-1,5 hodiny po aplikaci.

Při použití:

 • se zhoršenou funkcí ledvin;
 • s patologiemi jater;
 • ve stáří;
 • v přítomnosti epileptického stavu nebo rizika záchvatů;
 • během těhotenství a kojení.

Pokud se vyskytnou nějaké nežádoucí účinky nebo zhoršení celkového stavu, musíte okamžitě odmítnout vzít a konzultovat odborníka.

Cílem obou léků není úplné odstranění alergie, ale její prevence a boj proti hlavním příznakům během exacerbace..

Použití obou léků u dětí je povoleno, ale jejich účinek se od sebe mírně liší..

Fenistil ve formě kapek a gelu lze užít již v kojeneckém věku, ale tablety pro děti starší dvanácti let. Fenistil je proto vhodný v případě alergické dermatitidy, která vznikla po narození nebo při alergických reakcích u dítěte, jídla, domácích zvířat a dalších dráždivých látek..

Tablety mají silnější účinek a používají se během vyrážek, otoků, alergické rýmy nebo konjunktivitidy. Po 12 letech je dávka jedna tableta denně.

Můžete jej použít během exacerbace, například po kontaktu s dráždivými látkami nebo při stálém pobytu v jeho blízkosti. Je důležité si uvědomit, že užívání Fenistilu nesmí být delší než 25 dnů.

Po požití gelu se musíte vyhnout vlivu slunce, je lepší, aby děti daly večer nebo před spaním, protože existuje mírný sedativní účinek, který se může projevit sníženou koncentrací pozornosti a ospalostí.

Nelze ji použít u dětí trpících bronchiálním astmatem. Stojí za zmínku, že složky léku mohou u dítěte vyvolat zvláštní citlivost.

Zyrtec je dostupný ve formě tablet a kapek. Doporučuje se používat pro děti od šesti měsíců, protože akce je silnější.

Používá se při náhlých alergických reakcích a sezónních exacerbacích..

V případě kapek, až do šesti měsíců, je optimální dávka pro dítě 5 kapek denně. V šesti letech se zvyšuje na deset a později - dvacet kapek.

K předávkování dochází zřídka a projevuje se zvýšenými vedlejšími účinky. Předtím, než začnete přípravek Zyrtec užívat, musíte se poradit s lékařem, protože u dítěte může dojít k přecitlivělosti na některou ze složek nebo ke snížení funkce ledvin.

Alergická reakce je vzácná, je to způsobeno skutečností, že složení léčiva neobsahuje alkohol, barviva a látky určené k aromatizaci..

Kojencům se doporučuje pěstovat kapky v dostatečném množství mateřského mléka nebo teplé vody..

Prakticky neexistuje žádný mírný sedativní účinek, protože lék patří do druhé generace antihistaminik. Může být použit po dlouhou dobu, není návykový, optimální průběh léčby je až deset dní.

Jaký je rozdíl mezi drogami?

Rozdíly v přípravách jsou uvedeny v následující tabulce..

ZirtekFenistil
 • doporučeno po šesti měsících;
 • příjem během těhotenství a kojení se nedoporučuje;
 • prakticky žádný účinek na centrální nervový systém;
 • není návykový;
 • má méně vedlejších účinků;
 • má silnější a rychlejší účinek;
 • lék druhé generace;
 • inhibuje vývoj alergií a uvolňování histaminu;
 • při předávkování je pozorováno zvýšení vedlejších účinků;
 • Používá se k prevenci astmatických záchvatů a používá se jako doplněk ke komplexní terapii..
 • použití povoleno od narození;
 • lze užívat během těhotenství a během kojení;
 • má sedativní účinek;
 • může být návykový;
 • má více vedlejších účinků;
 • akce je jemnější a jemnější;
 • lék první generace;
 • blokuje receptory bez alergenu;
 • při předávkování je pozorována deprese centrálního nervového systému;
 • kategoricky se nedoporučuje pro použití při bronchiálním astmatu.

Pokud dojde k předávkování u dítěte, první věcí, kterou musíte udělat, je zavolat sanitku. Poté vyprázdněte žaludek a vypijte dvě tablety aktivního uhlí.

Poté lékaři určí míru rizika a v případě potřeby pošlou dítě do nemocnice na další akci..

Pokud zvýšená dávka způsobila patologický stav u dospělého, prvním krokem by mělo být výplach žaludku, který by vyvolal zvracení.

Dále se také používá aktivní uhlí nebo nějaký jiný absorpční přípravek..

Předávkování se také může projevit při poruchách centrálního nervového systému. V takovém případě musíte okamžitě zavolat sanitku, zejména pokud existují:

Nejprve je třeba zavolat sanitku v případě i menších patologických stavů po předávkování:

 • děti
 • těhotná žena;
 • staří lidé.

Rovněž je nutné to udělat, pokud se po první pomoci stav nezměnil nebo nezhoršil, člověk nedokáže svůj stav ovládnout, stane se neverbálním, je vysoká tělesná teplota nebo horečka, dochází k prudkým skokům v krevním tlaku a jsou pozorovány poruchy močového systému..

Další léčba je založena na znatelných symptomech..

Názory na drogy

Recenze lidí, kteří užívají drogy Zyrtec nebo Fenistil:

Během těhotenství mi byla diagnostikována atopická dermatitida. Pro mnohé není tajemstvím, že s pravděpodobností 90% se přenáší na nenarozené dítě. To se bohužel stalo. Od prvních měsíců života byly na těle mé dcery pozorovány vyrážky a zarudnutí. Doktor předepsal Fenistil. Gel neměl negativní vliv na stav dítěte, příznaky postupně ustupovaly. Pro prevenci jsme vzali kapky až čtyři roky.

Poté byly projevy akutnější a Fenistil pomohl, ale ne dost. Nemohl jsem sledovat, jak dítě trpí, a rozhodl jsem se konzultovat lékaře ohledně silnější drogy. Předepsali jsme Zirtek. Jeho účinek byl velmi rychlý, dítě se také cítilo dobře a na nic si nestěžovalo. Čas od času jsme to vzali na sedm dní, pak jsme se zastavili a znovu jsme se vrátili. Mám mnohem lepší.

Moje dcera má 11 let. Moji příbuzní nedávno přišli z Thajska a přinesli různé dobroty. Celá rodina byla velmi šťastná a začala zkoušet. Po chvíli měla dcera na těle vyrážku, rýmu a svědění. Nespojili jsme to s pochoutkami a mysleli jsme si, že se jedná o projev sezónních alergií, jaro bylo na dvoře v plném proudu, všechno kvetlo. Rozhodli jsme se koupit Zirtek. Chvíli se napila a začala okamžitě pomáhat. O sedm dní později šla ven a necítila žádné nepohodlí..

Sladkosti zůstaly a po jejich přijetí dcera opět onemocněla. Zirtek skončil, takže jsme se rozhodli vyzkoušet Fenistila. Účinek se očekával o něco déle, ale pomohlo to. Proto jsou obě léky dobré, pokud budete dodržovat všechna doporučení pro použití..

Trpím alergickou rýmou. To je velmi nepříjemné, někdy dokonce těžké spát v noci. Lékař radí Zirtekovi v tabletách. Efekt byl pociťován téměř okamžitě, ale v práci jsem musel chvíli jít do zahraničí. Zapomněl jsem své oblíbené prášky a kolega mi poradil, abych vyzkoušel Fenistil, říkají, analog, podobná akce. Dal mi balíček. Pravda, akce je dobrá, ale opravdu jsem se těšil na příjezd domů. Na konferencích jsem chtěl spát, nemohl jsem se soustředit, a často jsem večer prostě zkracoval a zapomněl na většinu věcí.

Anastasia, 41 let

Přestože jsou Zirtek a Fenistil velmi podobné, je třeba k nim přistupovat individuálně. Nelze říci, který z nich se lépe vyrovnává s příznaky alergie, protože reakce těla každého člověka je jiná. Chcete-li určit svůj výběr, musíte se poradit s lékařem, který vám poradí, na základě aktuálního zdravotního stavu.

Doporučujeme další související články

Kapky Zirtek nebo Fenistil?

Alergie na kapky jsou vhodné pro použití u malých dětí. Téměř všechny moderní antihistaminika mají ve svých liniích tekutou formu, která je vhodná pro dávkování malému dítěti. Porovnejte rozdíl mezi Zirtek a Fenistil v kapkách a určete jejich hlavní výhody a nevýhody.

Poukazujeme a analyzujeme nejdůležitější rozdíly. Měli by se stát rozhodujícími při výběru Fenistilu nebo Zirteka a co je lepší dát dítěti alergie.

 1. Do jaké generace tyto léky patří a co to znamená pro trvání a sílu účinku.
 2. Hlavní účinná látka a přítomnost alkoholu.
 3. Minimální věk, ve kterém mohou být Zirtek nebo Fenistil použity u kojenců.

Fenistilní emulze a kapky se vyrábějí ve Švýcarsku. Obsahují dimethinden jako hlavní účinnou látku. Jedná se o antihistaminikum I. generace s charakteristickými výhodami a nevýhodami. Výhodou je rychlost akce po požití a účinnost. Bohužel existují další nevýhody:

 • sedace (způsobuje ospalost);
 • krátký eliminační poločas poskytující akci pouze po dobu 7-8 hodin;
 • má účinek podobný atropinu (ScienceDirect). Ve vzácných případech to může způsobit vedlejší účinky ve formě snížení sekrece slinných žláz, nosu (projevujícího se suchostí), průdušek a slinivky břišní, snížení tonusu střeva uvolněním hladkých svalů;
 • kapky obsahují jako pomocnou složku malé množství alkoholu.

Určitým problémem s dimethindenem je také to, že se kromě Fenistilu používá na několika místech. Jeho účinnost a bezpečnost nebyly srovnány s jinými antihistaminiky. Alespoň o tom neexistují žádné informace v renomovaných lékařských zdrojích..

Na druhé straně výrobce umožňuje použití přípravku Fenistil již od druhého měsíce života dítěte (pouze podle pokynů lékaře!) 10-30 kapek denně. Rozsah dávkování je dostatečně široký, což nepřímo naznačuje dobrou toleranci. Vzhledem k malému počtu dostupných antialergických léků, které jsou povoleny pro kojence do šesti měsíců, se v tomto věku může Fenistil stát drogou volby.

Významný rozdíl mezi italským Zirtekem a Fenistilem patří do II. Generace jeho účinné látky - cetirizinu. To určuje výhody, které jsou oponentovi zbaveny:

 • délka práce ve většině případů 24 hodin. Můžete dávat pouze 1-2krát denně (v závislosti na věku a dávkování);
 • mnohem méně pravděpodobně způsobí ospalost.

Minimální věk prahu, kdy lze aplikovat kapky Zyrtec, je však vyšší a začíná od 6 měsíců. Z mínusů lze také zaznamenat účinek, který ne na většinu lidí, jako například na Fenistil.

Bezpečnost cetirizinu u kojenců ve věku od 6 do 11 měsíců byla hodnocena v randomizované klinické studii v Kanadě (1). Zvláštní pozornost byla věnována rizikům vedlejších účinků na kardiovaskulární systém. Průměrná denní dávka byla 4,5-5 mg (což odpovídá 5 kapkám přípravku Zirtek 2krát denně) po dobu jednoho týdne. V důsledku toho nedošlo k abnormalitám v práci srdce ve srovnání s počátečními hodnotami.

Další rozsáhlá klinická studie byla provedena v Německu, kde byla stanovena bezpečnost dlouhodobého užívání cetirizinu (více než rok a půl) s atopickou dermatitidou (2). Zúčastnilo se jej 817 dětí ve věku od jednoho do dvou let, které byly rozděleny do 2 skupin: dostávaly léky nebo placebo (figuríny). Počet dětí, u nichž se během období studie vyvinula kopřivka, byl s cetirizinem výrazně nižší. Potřeba použití lokálních hormonálních mastí pro dermatitidu byla ve srovnání se skupinou s placebem také nižší. Vzhledem k prokázané bezpečnosti cetirizinu nám výsledky umožňují doporučit zkrátit dobu používání lokálních kortikosteroidů u dětí s krevním tlakem..

zjištění

Výběr a předpis antialergického činidla pro kojence by měl provádět pouze pediatr. Jiné dětské nemoci (například nealergické typy dermatitidy) mohou vyvolat příznaky podobné alergii, takže ji musíte nejprve správně diagnostikovat. V naléhavých případech, zpravidla rychleji, budou působit antihistaminika první generace. Pokud potřebujete provést profylaxi před a po vakcinaci, musíte si vybrat v závislosti na věku, ve kterém je povolen Fenistil nebo Zirtek, beze změny doporučených dávek. Tabulka shrnuje hlavní charakteristiky.

Rozdíl ve složení a akciFenistil Zirtek
Aktivní součást
dimetinden (generace I)cetirizin (generace II)
Na jaký věk je kontraindikováno
1 měsíc6 měsíců
Trvání akce
Síla akce
Čas zahájení akce
za 30 minutpo 30-60 minutách
Obsah alkoholu
AnoNe

Náklady na kapky za stejný objem jsou podobné, ale Zirtek utratí pomaleji a vydrží déle.

 1. Bezpečnost cetirizinu u dětí ve věku 6 až 11 měsíců: randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie (PubMed).
 2. Dlouhodobé užívání cetirizinu po dobu 18 měsíců u dětí s atopickou dermatitidou (PubMed).

Zirtek nebo Fenistil - což je lepší?

Někdy lékaři předepisují několik podobných léků a nechávají je na výběr mezi nimi podle svých finančních možností nebo na základě zásady „co se stane v lékárně“. Pokud se jedná například o antialergická léčiva, může se pacient zeptat: co je lepší - Zirtek nebo Fenistil? V tomto článku se pokusíme porovnat tyto dvě léky - Zirtek (tablety nebo kapky) a Fenistil (kapky nebo tobolky), které lékaři v poslední době často předepisují.

Zirtek a Fenistil - indikace

Jak Zirtek, tak Fenistil jsou předepisovány jako systémové léky pro alergická onemocnění různého původu:

Spektrum indikací těchto dvou léků se tedy shoduje.

Složení a farmakologické působení přípravků Zirtek a Fenistil

Tato léčiva patří do třídy antihistaminů, jejichž účinek je založen na blokování histaminových receptorů, což vede k inhibici alergických projevů. Zyrtec odkazuje na léky druhé generace a Fenistil - první generace.

Léčivou látkou léčiva Zirtek je cetirizin hydrochlorid, který má po požití následující účinek:

 • zabraňuje rozvoji alergických reakcí;
 • zmírňuje příznaky alergické reakce;
 • ovlivňuje časné i pozdní stádia alergických reakcí.

Výhodou přípravku Zirtek je téměř úplná absence sedativních, antiserotoninových a anticholinergních účinků (při standardní dávce).

Terapeutický účinek po užití přípravku Zyrtec nastává 20 až 40 minut po podání a trvá asi jeden den, přičemž maximální koncentrace účinné látky v plazmě je dosaženo po hodině. Po ukončení terapie účinek přetrvává až 3 dny.

Účinná látka léčiva Fenistil - dimethinden maleát, která má při perorálním podání následující účinek:

 • omezuje projevy alergických reakcí;
 • výrazně snižuje zvýšenou propustnost kapilár;
 • anti-bradykininový účinek;
 • slabý anticholinergní účinek;
 • mírná sedace.

Po užití léku Fenistil nastává nástup jeho účinku po 30 minutách, zatímco maximální koncentrace účinné látky v plazmě je dosažena po dvou hodinách. Doba trvání tohoto léčiva je 8 až 12 hodin..

Zirtek má tedy delší trvání účinku a má selektivnější účinek na tělo, protože odkazuje na antihistaminika druhé generace.

Kontraindikace a vedlejší účinky přípravku Zirtek a Fenistil

Při hodnocení seznamů kontraindikací a vedlejších účinků přípravku Zirtek a Fenistil můžeme dojít k závěru, že první lék lze doporučit širšímu okruhu pacientů..

Související články:

Zodak nebo Zirtek - což je lepší?

Dnes má téměř každý lék svůj vlastní analog - lék se stejným účinkem nebo se stejnou účinnou látkou. Proto si velmi často musíte vybrat mezi dvěma nebo více léky. Nemůžete se rozhodnout, co si vybrat - Zirtek nebo Zodak? Zkusme na to přijít.

Snažíte se najít alergický lék, který působí co nejrychleji a zároveň téměř nemá žádné vedlejší účinky? Zjistěte si nyní z našeho nového článku o účinném léku zvaném Zyrtec. Stává se to v různých lékových formách..

Kašelové pastilky jsou pohodlné a chutné ošetření. Pokud není možné použít sirup, může jej tento způsob léčby nahradit. Dnes existuje spousta příjemných léků proti kašli a v tomto článku se budeme zabývat tím nejužitečnějším z nich - na základě bylin.

Oční kapky pro slzení

Nemůžete zadržet své slzy, i když neexistuje důvod pro sentimentalitu? Nyní zjistěte, jaké nejúčinnější a nejúčinnější léky na nadměrné vylučování oční tekutiny dnes existují. Vyberte si vhodné řešení.

Fenistil: návod k použití. Porovnejte se Zirtekem

Většina lidí dnes trpí alergiemi bez ohledu na životní podmínky. Je těžké bojovat a ovládat. Při prvních příznacích, záchranný kruh - Fenistil z alergií.

Co způsobuje alergii?

V těle se tvoří protilátky, které vyvolávají zvýšení nebo snížení citlivosti, což vede k alergické reakci. Alergeny se mohou stát potravinářské výrobky i vnější faktory..

Alergie se projevuje různými způsoby. Může to být vyrážka, otok, nevolnost, zvracení atd. Při prvních příznacích byste měli pochopit a určit, na co máte alergii a zahájit léčbu.

Jaký druh drogy je Fenistil?

Fenistil je antialergický antihistaminikum. Existují tři formy:

Výhodou Fenistilu je, že kapky a gel mohou být použity pro děti starší než 1 měsíc. Začne to fungovat za 15 - 45 minut. Složení jakékoli formy léčiva zahrnuje aktivní chemickou sloučeninu - dimetinden.

Kapky Fenistil

Snadné použití, dobrý vkus. V případě potřeby lze k teplému mléku nebo směsi přidat kojence. Více dospělých může být podáno neředěno z lžičky.

Fenistilové kapky se používají v případech:

 • senná rýma (senná rýma);
 • alergie na jídlo;
 • kopřivka;
 • s alergií na léky;
 • celoroční rýma;
 • Quinckeho edém;
 • s svěděním kůže různého původu (spalničky, plané neštovice, ekzém, zarděnka, dermatitida, kousnutí hmyzem).
Složení léku

dimethiden maleát - 1 mg; ethanol 94% - 52,5 mg;

konzervant E218 - 1 ml.

Denní dávka

Užívání drogy se doporučuje po konzultaci s lékařem..

Pozornost! Před užitím přípravku Fenistil je třeba vypočítat dávku, která je 0,1 mg. lék na 1 kg. tělesná hmotnost dítěte nebo dospělého.

Denní dávka přípravku Fenistil pro děti od 1 měsíce do roku nepřesahuje 30 kapek (3-10 kapek 3x denně), od 1 roku do 3 let - 45 kapek (10-15 kapek 3x denně), od 4 let do 12 ne více než 60 kapek (15–20 kapek 3x denně). Počet kapek se musí vypočítat podle tělesné hmotnosti dítěte.

Denní dávka přípravku Fenistil pro dospělé není větší než 120 kapek (20–40 kapek 3x denně).

 1. kapky fenistilu by neměly být přidávány do horkého jídla;
 2. lék by měl být předepsán s opatrností pacientům s chronickým onemocněním močového měchýře a plic, jakož i glaukomu.
Nežádoucí účinky Fenistilu

Může být závratě, nevolnost, ospalost, sucho v ústech, vyrážka, otoky, křeče a zhoršená funkce horních cest dýchacích..

Příznaky předávkování lékem

Příznaky a důsledky předávkování Fenistilem jsou velmi závažné. Možná, že inhibice nebo stimulace funkcí centrálního nervového systému může být doprovázena ataxií, halucinacemi a křečemi. Je možné, že pokles krevního tlaku, zarudnutí kůže na obličeji, retence moči a antimuskarinové účinky.

Pomoc při předávkování lékem:

 • aktivní příjem uhlíku;
 • slané projímadla;
 • Léky pro udržení srdeční činnosti a dýchacího systému.

Použití analeptických léků v případě předávkování je zakázáno..

Kapky Fenistilu uchovávejte na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Gel Fenistil

Používá se k léčbě kožních vyrážek a eliminaci současného svědění u dětí a dospělých. V případě potřeby může být použit pro děti od prvních dnů života. Lepší než jiné léky se vypořádat s svěděním po kousnutí hmyzem, čímž se zamezí česání a možné infekci.

Indikace pro použití:

 • svědění vyrážkami, úly, kousnutím hmyzem;
 • povrchové popáleniny;
 • úžeh.
Aplikace gelu

Gel by měl být aplikován na povrch postižených oblastí kůže tenkou vrstvou 2-4 krát denně, je-li to nutné.

Během těhotenství a kojení je možné použití Fenistilu na malých částech kůže. Upozornění: žena, která kojí dítě, by neměla tento lék aplikovat na bradavky.

Ve vzácných případech jsou u dospělých a dětí možné vedlejší účinky na léčivo. Mohou být vyjádřeny pocitem sucha a zánětu kůže, jakož i alergickou reakcí na kůži.

Pokud do těla vnikne velké množství léku, mohou se objevit předávkování, například při používání kapek Fenistilu. Léčba v takových případech je symptomatická.

Podmínky skladování Fenistil gel

Vyvarujte se přímého slunečního záření. Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Fenistil v tabletách (tobolky)

Lék je platný 24 hodin. Maximální délka trvání léčby přípravkem Fenistil je 25 dní.

Upozornění: při užívání léku by se mělo zdržet práce vyžadující vysokou přesnost a rychlost; Tablety Fenistilu by neměly užívat lidé s astmatem.

Předávkování tobolkami Fenistilu se projevuje především projevem ospalosti u dospělých a vzrušivostí u dětí. Měl by věnovat pozornost zornici oka, může být rozšířen. Mohou se také vyskytnout halucinace, křeče, návaly, sucho v ústech, zvýšená srdeční frekvence, snížený tlak, horečka a retence moči.

Léčba předávkování je symptomatická.

Zirtec pro alergie

Zyrtec pro alergie je účinný lék, ale ne pro každého. Před užitím léku se poraďte se svým lékařem.

Zyrtec pro alergie existuje ve dvou formách uvolňování: tablety a kapky. Indikace pro použití jsou stejné jako u Fenistilu. Vezměte Zirtek pro děti od 1 roku. Během těhotenství a kojení je vhodné se zdržet užívání léku.

Který lék je lepší vzít během alergie

Užívejte Fenistil nebo Zirtek by mělo být rozhodnuto se svým lékařem. Vzhledem k tomu, že Zirtek má věková omezení, je pro děti od 1 měsíce věku vhodný Fenistil. Který lék je pro vás nejlepší, záleží na vašem těle..

Léčba alergií UCB Farchim Zirtek - recenze

Fenistil odpočívá. Teď jen Zirtek. Co se ukázalo být efektivnější - tablety nebo kapky?

Pokračoval jsem v řadě příspěvků o léčivech a rozhodl jsem se napsat o našem věrném příteli a stálém společníkovi antihistaminiku Zirtek. Spolu s ním procházíme životem).

Případy, kdy je používáme:

 • Přímé alergické projevy
 • S kousnutím hmyzem. V létě byla moje dcera pokousaná midges, byla to jen cín.
 • Prevence alergických reakcí během očkování
 • Těžká rýma s otokem sliznice

Stejný případ se sousto. Všechno se stalo ve večerních hodinách, když jsem plaval, vyfotografoval jsem - v zásadě je to v pořádku.

Druhý den se moje dcera vzbudila s takovým okem ((((okamžitě jsem dal Zirtekovi. Třetí fotografii jsem pořídil o něco později, začal jsem ji mírně nechat jít).

Třetí den je mírný otok. Kousnutí je viditelné.

Pátý den - všechno je pryč

To jsou hlavní body, nepamatuji si více případů.

Konzistence je trochu mastná, jasná.

Zirtek Drops je kontraindikován u kojenců mladších 6 měsíců.!

Aplikace:

 • Děti od 6 do 12 měsíců: 2,5 mg (5 kapek) 1krát denně.
 • Děti od 1 roku do 2 let: 2,5 mg (5 kapek) až 2krát denně.
 • Děti od 2 do 6 let: 2,5 mg (5 kapek) 2krát denně nebo 5 mg (10 kapek) 1krát denně.
 • Děti od 6 let a dospělí: počáteční dávka - 5 mg (10 kapek) 1krát denně, v případě potřeby může být zvýšena na 10 mg (20 kapek) 1krát denně.

Sbírám požadovaný počet kapek do hromádky a zředím do středu vodou, ukáže se sladká voda. Není to nejpříjemnější chuť, ale docela snesitelná. Děti se nezamračují. Ale pokud není zředěna, chuť je velmi termonukleární!

Jsem velmi rád, že jsem se o něm dozvěděl poměrně brzy, téměř okamžitě po narození nejstarší dcery.

Ale lahvička analogu slavného Fenistilu byla již zakoupena.

Zirtek to dokázal ve všech ohledech:

 • Musíte užívat Fenistil 3krát denně, Zyrtec jednou denně nebo 2krát denně v polovině dávky.
 • Jedna dávka přípravku Fenistil je dvakrát vyšší než jedna dávka přípravku Zirtek.
 • Fenistil tedy skončí rychleji, což znamená, že je méně peněz v penězích než Zirtek

Kapky nebo prášky?

Jsem alergický člověk a často potřebuji antihistaminika. Osobně se mi Zirtek líbil.

Pila jsem také sedmidenní léčbu tabletami Zirtek dvakrát, takže se kapky ukázaly mnohem účinnější!

Kromě toho jsou kapky také ekonomičtější - v lahvičce po 10 ml, pokud užijete 20 kapek, pak dost na 10 dní.

V balení s tabletami pouze 7 kusů, tj. na týden.

Tablety jsou kontraindikovány u dětí mladších 6 let.!

Nebudu psát moc, jen řeknu, že je to velmi dobrý a silný antihistaminikum 3. generace.

Stejně jako u každého léku má kontraindikace a nežádoucí účinky. Doporučuji číst.

Nikdy jsme neměli stranu.

Cena 343 rub. Na [link]

Zdravotní příspěvky:

 • Emolium - další krém - můj spasitel pro suchou alergickou pokožku
 • Gistan - alergický krém, který pomáhá pouze proti kousnutí komárů
 • Triderm - to nejlepší z dermatitidy
 • Krém Bepanten - nezbytná věc v domě

Zyrtec nebo Fenistil dítě. Co je lepší fenistil nebo zvýhodněný

Fenistil a Zyrtec jsou blokátory H-1 histaminových receptorů, jinými slovy léky pro zastavení projevů alergické reakce. Dnes je velký výběr, mnoho z nich se prodává bez lékařského předpisu. Na farmakologickém trhu existují tři hlavní generace antihistaminů. První generace je předepsána zřídka, protože má mnoho vedlejších účinků, včetně výrazných sedativních účinků, takže mnoho z nich není předepsáno pro zamýšlený účel (známý donormil je antihistaminikum, které má účinky na upokojení).

Druhá generace je zlatý průměr, tyto léky nemají žádný inhibiční účinek, stále mají negativní účinek na tělo, ale ne jako první generace. Jsou levné, pomáhají dobře, je třeba je aplikovat pouze 1krát denně. Třetí generace - nejnovější antihistaminika s prakticky žádnými vedlejšími účinky, ale jsou velmi drahé. Měli byste zvážit výhody nejpopulárnějších antialergických léků a vybrat nejoptimálnější pro děti, protože dítě má alergii - častý jev.

Zirtek nebo: srovnání

Fenistil a Zyrtec se etablovaly jako antialergická léčiva pro dítě. Navíc se nyní dětská generace stala citlivější na různé alergeny, takže musíte vědět, jak s nimi zacházet. Fenistil má několik forem uvolňování - tablety, kapky a gel. Je povoleno dávat děti od 30 dnů života, ne dříve. Nejvhodnější je dávat kapky tak malému dítěti, protože se v nápoji snadno mísí. Kromě potravinových alergií tento lék úspěšně bojuje proti vyrážce, rýmě, svěděním, které se objevily v důsledku spalniček, planých neštovic, zarděnek, ekzémů, dermatitidy a kousnutí komárů..

Před předepsáním léku je vhodné předvést dítě lékaři, aby správně vypočítal dávku (100 μg na kilogram hmotnosti u kojenců). Mezi vedlejší účinky patří ospalost, nevolnost, křeče a otok. Předávkování je pro zdraví nebezpečné, projevuje se depresí nervového systému a křečovými záchvaty. Tabletová forma se používá pouze od 12 let a gel mohou používat těhotné ženy, ale s mírou.

Zirtek je blízký analog, který bojuje s alergiemi skvěle, ale ne pro všechny. Uvolňovací forma - kapky a tablety. Lék má za tímto účelem podobná doporučení, ale je kontraindikován při jmenování těhotných a kojících matek. Významné plus, zirtek, na rozdíl od svého protějšku, odkazuje na druhou generaci, když je na první. Před použitím léků je nutná odborná konzultace. Zirtek se nejlépe užívá v průběhu až 10 dnů, aby se dosáhlo stabilního terapeutického účinku.

Výhodou tohoto léku je, že má méně vedlejších účinků, ale může být předepsán dětem od šesti měsíců. Je obtížné říci, který z nich je lepší, protože v závislosti na specifických vlastnostech a individuální reakci těla bude výsledkem, hlavní rozdíly jsou dvě různé účinné látky, dimethinden a cetirizin. Fenistil má mírnější účinek, je vhodné jej použít k prevenci alergické reakce a jeho analog není návykový ani při dlouhodobém používání.

Zodak nebo Fenistil - což je lepší

Zodak patří do druhé generace systémových antihistaminik. Vhodný pro léčbu konjunktivitidy alergické povahy, rýmy, kopřivky, senné rýmy, dermatózy a Quinckeho edému. Zodak není určen k léčbě kojenců, je předepisován pouze od šesti let, pokud jsou tablety, kapky a sirup staré 1 a 2 roky. Zodak je kontraindikován v těhotenství a kojení. Léčivou látkou je cetrin, používaný jednou denně, pokud se jedná o tabletovou formu.

Zodak je kompletní analog účinné látky zirtek. Jaký je rozdíl? Zodak je o něco levnější, ale formy vydání jsou stejné. Co je lepší zvolit zirtek nebo zodak? Protože neexistují žádné významné rozdíly mezi drogami, volba závisí pouze na lékařských předpisech. Kromě těchto tří léků existují účinné ověřené analogy času - suprastin, loratadin, eden, ketotifen. Každý z těchto blokátorů antihistaminových n-1 receptorů má své vlastní charakteristiky použití, rozdíly, kontraindikace a vedlejší účinky. Nedoporučuje se předepisovat alergické léky sami..

Mladší děti a starší děti trpí alergiemi, někdy i více než dospělé. Když rodič čelí reakci dítěte na potraviny nebo kosmetiku a léky, rodič často neví, jak pomoci dítěti. Vzhledem k tomu, že na farmaceutickém trhu je tolik antihistaminů, je někdy velmi obtížné najít dobrý lék. V tomto případě může pomoci Fenistil v kapkách, indikovaný pro podání od velmi mladého věku..

Během období aktivního kvetení stromů a keřů, nebo když se objeví kousnutí hmyzem, se může objevit otok sliznice a končetin, stejně jako vyrážky na kůži. Takže se projevuje alergická reakce, jejíž důsledky mohou být depresivní. To platí zejména pro děti, které nemohou tolerovat podobnou reakci těla na vnější podněty. Pomohou vyrovnat se s následky kapky - Fenistil pro děti. Instrukce pro lék slibuje, že jeho působení začne téměř okamžitě, a po půl hodině už můžete na svědění zapomenout.

Aktivní složkou léčiva je dimethinden maleát, který aktivně vstupuje do boje proti histaminu uvolněnému v této chvíli. Je to proto, že hormonální rovnováha v těle se mění, což vede k slzám, obtížným dýcháním, vyrážkám na kůži. Kapky pomáhají podrážděným buňkám blokovat jejich citlivost na absorpci histaminu, čímž poskytují sedativní, analgetický a sedativní účinek..

Fenistil pro alergie na děti je často předepisován neonatology, když je novorozenec alergický, a důvod k tomu nebyl dosud nalezen.

Uvolněte formuláře

Dnes v lékárnách najdete Fenistil v různých lékových formách - pro orální a vnější použití:

Všechny tyto léky mají jednu účinnou látku, dimethinden, která bojuje proti uvolňování histaminu. V závislosti na formě uvolňování obsahuje Fenistil další pomocné látky. Například se v kapkách používá propylenglykol, kyselina benzoová a sacharinát sodný a v gelech se používá propylenglykol a karbopol 94P. Složení tobolek Fenistil 24 zahrnuje laktózu, silikonovou emulzi, želatinu, škrob, oxid titaničitý a kyselinu glutamovou.

Z čeho droga pomáhá - indikace

Při použití přípravku Fenisti pro kojence jako léčbu je třeba si nejdříve přečíst návod na léčivo, protože na tom závisí bezpečnost a účinnost léčby. Výrobci tvrdí, že kapky jsou vhodné pro zmírnění příznaků:

 • vyrážky na povrchu kůže;
 • otoky z bodnutí včel a vos;
 • alergie na jídlo;
 • infekční ekzém;
 • přetrvávající rýma a další projevy.

Kromě toho se během léčby předepisují kapky fenistilu, jejichž cílem je odstranit příčinu alergií.

Z jakého věku a kolik dní mohu dát Fenistil dětem - pokyny

Vzhledem k rychlé absorpci léčiva je nutné sledovat dávkování. Je nutné zkontrolovat datum exspirace léku, protože pokud užijete vypršel lék, může se alergie zvýšit, může nastat nevolnost a zvracení. Výpočet požadované částky nebude obtížný, pokud znáte hmotnost dítěte. Kromě toho se každá matka zajímá, kolik dní může být Fenistil dáno dítěti, aby na malý organismus neexistovaly žádné negativní důsledky..

Zároveň se však po ukončení příznaků doporučuje léčbu ukončit. Fenistil se obvykle předepisuje k zastavení akutních reakcí těla na alergen, takže je musíte použít v krátkých cyklech, aby nedošlo k závislosti..

Fenistil z alergií v kapkách může být podáván dětem od narození. Ale samostatně předepisovat takovou terapii pro dítě mladší jednoho měsíce se nedoporučuje. Je lepší, pokud je lék předepsán alergologem, pokud z takové terapie těží více než poškození.

Použití kapek není spojeno s příjmem potravy, takže nezáleží na tom, jakou denní dobu je používat. Pro velmi malé děti se Fenistil přidává do potravin - směsí, kompotů, mléka atd. Ohřev léčiva se však nedoporučuje, protože při vystavení teplotě ztratí terapeutické vlastnosti. Jednoleté dítě může dostat kapky ze lžíce v nezředěné formě, protože mají příjemnou chuť.

Průměrné dávky vypočtené podle věku pacientů jsou uvedeny v tabulce:

Je možné použít drogu a na jak dlouho pro novorozence, kojence?

Kojeným dětem může být také podán Fenistil. Pokyny pro novorozence doporučujeme přidat kapky do lahve mléka nebo vody. Je lepší používat pouze horkou nebo chladnou tekutinu, aby lék neztratil své vlastnosti. Jedna dávka by neměla překročit 10 kapek - 3x denně.

Délka kurzu závisí na závažnosti situace a je předepsána pediatrem. Obvykle však lék končí průchodem alergických symptomů.

Kontraindikace

Fenistil se nedoporučuje, pokud má pacient postiženou sítnici, bronchiální astma nebo selhání ledvin. Kromě toho kontraindikace jsou předčasně narozené dítě a individuální nesnášenlivost složek, které tvoří léčivo. V přítomnosti alespoň jedné z uvedených patologií bude pacientovi předepsána alternativní léčba.

Vedlejší účinky léku pro děti a dospělé

Fenistil má silný vliv na hormonální pozadí člověka, má tedy řadu vedlejších účinků. U malých dětí lze v případě nedodržení předepsaných norem pozorovat ospalost, letargii a tearfulness. V některých případech naopak dochází ke zvýšenému vzrušení a suchosti oční bulvy. Kromě toho může lék způsobit zácpu, pálení žáhy a nevolnost. Pacienti si jen zřídka stěžují na křeče a bolesti kloubů.

Vlastnosti použití během těhotenství a kojení

Vstup Fenistila v prvních dvou trimestrech těhotenství je přísně zakázán. Důvodem je skutečnost, že antihistaminika, která vstupují do těla matky, může ovlivnit vývoj plodu a způsobit zakrnění. Ve třetím trimestru může žena užívat lék, pokud je pozorována závažná alergie, která narušuje normální život. Při kojení jsou také nežádoucí kapky fenistilu.

Co dělat s předávkováním?

Pokud si alergik pro dospělé někdy ani nevšimne důsledky předávkování lékem, pak je to u dětí mnohem závažnější. Mohou se vyskytnout následující příznaky:

 • zvýšení tělesné teploty;
 • agitace, svalové a dýchací křeče;
 • arytmie, tachykardie a narušení srdečního rytmu;
 • mdloby a halucinace;
 • srdeční zástava a smrt.

Při prvním náznaku předávkování je třeba okamžitě zavolat sanitku. Dejte pacientovi projímadlo, vypláchněte žaludek a v případě potřeby poskytněte první pomoc při zástavě srdce.

Interakce s jinými drogami

Pokud pacient již podstupuje léčbu antipsychotiky, antispasmodiky, antidepresivy a drogami obsahujícími alkohol, je třeba opatrně užívat Fenistil. Současné použití těchto léků může nepříznivě ovlivnit nervový systém, protože ovlivňují citlivost buněk na absorpci histaminu..

Co je lepší dát alergii na kojence - Zodak nebo Fenistil?

Oba tyto léky jsou vynikajícími antihistaminiky, které eliminují alergickou reakci. Dnes existuje obrovský výběr drog stejné skupiny, které se prodávají na přepážce, včetně Zodak nebo Fenistil. Co je lepší pro děti, pokud oba tyto léky fungovaly dobře, ošetřující lékař může říci, že v konkrétním případě.

Fenistil se prodává ve formě kapek a tablet pro orální podání a gel pro vnější použití. Pro děti od 30 dnů je výhodnější dávat kapky, které lze snadno namíchat v nápoji. Kromě reakce na potravinové produkty snadno uvolňují kožní vyrážky a ekzémy, jakož i nepříjemné projevy planých neštovic a spalniček. Od 12 let je Fenistil předepsán v tobolkách a gel je vhodný pro potírání svědivé kůže během těhotenství. Má mírnější účinek a lze jej použít k prevenci alergií.

Zirtek je blízkým analogem Fenistilu. Lék je k dispozici v kapkách a tabletách. Také se dobře vyrovnává s alergiemi, ale není vhodný pro všechny pacienty. Má méně vedlejších účinků, ale je předepisován dětem pouze od 6 měsíců života a je také kontraindikován během těhotenství a kojení.

V každém případě musíte před výběrem vhodného nástroje konzultovat odborníka.

Alergie na kapky jsou vhodné pro použití u malých dětí. Téměř všechny moderní antihistaminika mají ve svých liniích tekutou formu, která je vhodná pro dávkování malému dítěti. Porovnejte rozdíl mezi Zirtek a Fenistil v kapkách a určete jejich hlavní výhody a nevýhody.

Jaký je rozdíl?

Poukazujeme a analyzujeme nejdůležitější rozdíly. Měli by se stát rozhodujícími při výběru Fenistilu nebo Zirteka a co je lepší dát dítěti alergie.

 1. Do jaké generace tyto léky patří a co to znamená pro trvání a sílu účinku.
 2. Hlavní účinná látka a přítomnost alkoholu.
 3. Minimální věk, ve kterém mohou být Zirtek nebo Fenistil použity u kojenců.

Fenistilní emulze a kapky se vyrábějí ve Švýcarsku. Obsahují dimethinden jako hlavní účinnou látku. Jedná se o antihistaminikum I. generace s charakteristickými výhodami a nevýhodami. Výhodou je rychlost akce po požití a účinnost. Bohužel existují další nevýhody:

 • sedace (způsobuje ospalost);
 • krátký eliminační poločas poskytující akci pouze po dobu 7-8 hodin;
 • má účinek podobný atropinu (ScienceDirect). Ve vzácných případech to může způsobit vedlejší účinky ve formě snížení sekrece slinných žláz, nosu (projevujícího se suchostí), průdušek a slinivky břišní, snížení tonusu střeva uvolněním hladkých svalů;
 • kapky obsahují jako pomocnou složku malé množství alkoholu.

Určitým problémem s dimethindenem je také to, že se kromě Fenistilu používá na několika místech. Jeho účinnost a bezpečnost nebyly srovnány s jinými antihistaminiky. Alespoň o tom neexistují žádné informace v renomovaných lékařských zdrojích..

Na druhé straně výrobce umožňuje použití přípravku Fenistil již od druhého měsíce života dítěte (pouze podle pokynů lékaře!) 10-30 kapek denně. Rozsah dávkování je dostatečně široký, což nepřímo naznačuje dobrou toleranci. Vzhledem k malému počtu dostupných antialergických léků, které jsou povoleny pro kojence do šesti měsíců, se v tomto věku může Fenistil stát drogou volby.

Významný rozdíl mezi italským Zirtekem a Fenistilem patří do II. Generace jeho účinné látky - cetirizinu. To určuje výhody, které jsou oponentovi zbaveny:

 • délka práce ve většině případů 24 hodin. Můžete dávat pouze 1-2krát denně (v závislosti na věku a dávkování);
 • mnohem méně pravděpodobně způsobí ospalost.

Minimální věk prahu, kdy lze aplikovat kapky Zyrtec, je však vyšší a začíná od 6 měsíců. Z mínusů lze také zaznamenat účinek, který ne na většinu lidí, jako například na Fenistil.

Bezpečnost cetirizinu u kojenců ve věku od 6 do 11 měsíců byla hodnocena v randomizované klinické studii v Kanadě (). Zvláštní pozornost byla věnována rizikům vedlejších účinků na kardiovaskulární systém. Průměrná denní dávka byla 4,5-5 mg (což odpovídá 5 kapkám přípravku Zirtek 2krát denně) po dobu jednoho týdne. V důsledku toho nedošlo k abnormalitám v práci srdce ve srovnání s počátečními hodnotami.

Další rozsáhlá klinická studie byla provedena v Německu, kde byla stanovena bezpečnost dlouhodobého užívání cetirizinu (více než rok a půl) s atopickou dermatitidou (). Zúčastnilo se jej 817 dětí ve věku od jednoho do dvou let, které byly rozděleny do 2 skupin: dostávaly léky nebo placebo (figuríny). Počet dětí, u nichž se během období studie vyvinula kopřivka, byl s cetirizinem výrazně nižší. Potřeba použití lokálních hormonálních mastí pro dermatitidu byla ve srovnání se skupinou s placebem také nižší. Vzhledem k prokázané bezpečnosti cetirizinu nám výsledky umožňují doporučit zkrátit dobu používání lokálních kortikosteroidů u dětí s krevním tlakem..

zjištění

Výběr a předpis antialergického činidla pro kojence by měl provádět pouze pediatr. Jiné dětské nemoci (například nealergické typy dermatitidy) mohou vyvolat příznaky podobné alergii, takže ji musíte nejprve správně diagnostikovat. V naléhavých případech, zpravidla rychleji, budou působit antihistaminika první generace. Pokud potřebujete provést profylaxi před a po vakcinaci, musíte si vybrat v závislosti na věku, ve kterém je povolen Fenistil nebo Zirtek, beze změny doporučených dávek. Tabulka shrnuje hlavní charakteristiky.

Rozdíl ve složení a akci
FenistilZirtek
Aktivní součást
dimetinden (generace I)cetirizin (generace II)
Na jaký věk je kontraindikováno
1 měsíc6 měsíců
Trvání akce
Síla akce
Čas zahájení akce
za 30 minutpo 30-60 minutách
Obsah alkoholu
AnoNe

Náklady na kapky za stejný objem jsou podobné, ale Zirtek utratí pomaleji a vydrží déle.

 1. Bezpečnost cetirizinu u dětí ve věku 6 až 11 měsíců: randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie (PubMed).
 2. Dlouhodobé užívání cetirizinu po dobu 18 měsíců u dětí s atopickou dermatitidou (PubMed).

Většina lidí dnes trpí alergiemi bez ohledu na životní podmínky. Je těžké bojovat a ovládat. Při prvních příznacích, záchranný kruh - Fenistil z alergií.

Co způsobuje alergii?

V těle se tvoří protilátky, které vyvolávají zvýšení nebo snížení citlivosti, což vede k alergické reakci. Alergeny se mohou stát potravinářské výrobky i vnější faktory..

Alergie se projevuje různými způsoby. Může to být vyrážka, otok, nevolnost, zvracení atd. Při prvních příznacích byste měli pochopit a určit, na co máte alergii a zahájit léčbu.

Jaký druh drogy je Fenistil?

Fenistil je antialergický antihistaminikum. Existují tři formy:

Výhodou Fenistilu je, že kapky a gel mohou být použity pro děti starší než 1 měsíc. Začne to fungovat za 15 - 45 minut. Složení jakékoli formy léčiva zahrnuje aktivní chemickou sloučeninu - dimetinden.

Kapky Fenistil

Snadné použití, dobrý vkus. V případě potřeby lze k teplému mléku nebo směsi přidat kojence. Více dospělých může být podáno neředěno z lžičky.

Fenistilové kapky se používají v případech:

 • senná rýma (senná rýma);
 • alergie na jídlo;
 • kopřivka;
 • s alergií na léky;
 • celoroční rýma;
 • Quinckeho edém;
 • s svěděním kůže různého původu (spalničky, plané neštovice, ekzém, zarděnka, dermatitida, kousnutí hmyzem).

Složení léku

dimethiden maleát - 1 mg;
ethanol 94% - 52,5 mg;
konzervant E218 - 1 ml.

Denní dávka

Před užitím Fenistilu by měla být vypočítána dávka, která je 0,1 mg. lék na 1 kg. tělesná hmotnost dítěte nebo dospělého.

Denní dávka přípravku Fenistil pro děti od 1 měsíce do roku nepřesahuje 30 kapek (3-10 kapek 3x denně), od 1 roku do 3 let - 45 kapek (10-15 kapek 3x denně), od 4 let do 12 ne více než 60 kapek (15–20 kapek 3x denně). Počet kapek se musí vypočítat podle tělesné hmotnosti dítěte.

Denní dávka přípravku Fenistil pro dospělé není větší než 120 kapek (20–40 kapek 3x denně).

 1. kapky fenistilu by neměly být přidávány do horkého jídla;
 2. lék by měl být předepsán s opatrností pacientům s chronickým onemocněním močového měchýře a plic, jakož i glaukomu.

Nežádoucí účinky Fenistilu

Může být závratě, nevolnost, ospalost, sucho v ústech, vyrážka, otoky, křeče a zhoršená funkce horních cest dýchacích..

Příznaky předávkování lékem

Příznaky a důsledky předávkování Fenistilem jsou velmi závažné. Možná, že inhibice nebo stimulace funkcí centrálního nervového systému může být doprovázena ataxií, halucinacemi a křečemi. Je možné, že pokles krevního tlaku, zarudnutí kůže na obličeji, retence moči a antimuskarinové účinky.

Pomoc při předávkování lékem:

 • aktivní příjem uhlíku;
 • slané projímadla;
 • Léky pro udržení srdeční činnosti a dýchacího systému.

Použití analeptických léků v případě předávkování je zakázáno..

Kapky Fenistilu uchovávejte na suchém a tmavém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Gel Fenistil

Používá se k léčbě kožních vyrážek a eliminaci současného svědění u dětí a dospělých. V případě potřeby může být použit pro děti od prvních dnů života. Lepší než jiné léky se vypořádat s svěděním po kousnutí hmyzem, čímž se zamezí česání a možné infekci.

Indikace pro použití:

 • svědění vyrážkami, úly, kousnutím hmyzem;
 • povrchové popáleniny;
 • úžeh.

Aplikace gelu

Gel by měl být aplikován na povrch postižených oblastí kůže tenkou vrstvou 2-4 krát denně, je-li to nutné.

Během těhotenství a kojení je možné použití Fenistilu na malých částech kůže. Upozornění: žena, která kojí dítě, by neměla tento lék aplikovat na bradavky.

Ve vzácných případech jsou u dospělých a dětí možné vedlejší účinky na léčivo. Mohou být vyjádřeny pocitem sucha a zánětu kůže, jakož i alergickou reakcí na kůži.

Pokud do těla vnikne velké množství léku, mohou se objevit předávkování, například při používání kapek Fenistilu. Léčba v takových případech je symptomatická.

Podmínky skladování Fenistil gel

Vyvarujte se přímého slunečního záření. Skladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C.

Fenistil v tabletách (tobolky)

Pozornost! Vyžaduje se konzultace s lékařem!
Fenistil v tabletách smí být používán pouze od 12 let. Pro dospívající a dospělé je dávkování stejné. Užívejte 1 tobolku 1krát denně před spaním.

Lék je platný 24 hodin. Maximální délka trvání léčby přípravkem Fenistil je 25 dní.

Upozornění: při užívání léku by se mělo zdržet práce vyžadující vysokou přesnost a rychlost; Tablety Fenistilu by neměly užívat lidé s astmatem.

Předávkování tobolkami Fenistilu se projevuje především projevem ospalosti u dospělých a vzrušivostí u dětí. Měl by věnovat pozornost zornici oka, může být rozšířen. Mohou se také vyskytnout halucinace, křeče, návaly, sucho v ústech, zvýšená srdeční frekvence, snížený tlak, horečka a retence moči.

Léčba předávkování je symptomatická.

Zirtec pro alergie

Zyrtec pro alergie je účinný lék, ale ne pro každého. Před užitím léku se poraďte se svým lékařem.

Zyrtec pro alergie existuje ve dvou formách uvolňování: tablety a kapky. Indikace pro použití jsou stejné jako u Fenistilu. Vezměte Zirtek pro děti od 1 roku. Během těhotenství a kojení je vhodné se zdržet užívání léku.

Který lék je lepší vzít během alergie

Užívejte Fenistil nebo Zirtek by mělo být rozhodnuto se svým lékařem. Vzhledem k tomu, že má věkové omezení, je vhodný pro děti od 1 měsíce věku. Který lék je pro vás nejlepší, záleží na vašem těle..

Masť "Fenistil" označuje, v jejímž síle je možné bojovat s různými alergickými reakcemi. Díky antivirovému účinku se lék používá k léčbě herpetických erupcí u dospělých a dětí.

Obecné informace o droze

Fenistil (mast) má výrazný antialergický účinek a je jedním z nejpopulárnějších léků z této farmaceutické skupiny. Hlavní účinnou látkou je dimethinden - látka, která účinně zabraňuje okamžitým alergickým reakcím..

Fenistil Pencivir je další lék z této linie, který se používá k léčbě nachlazení na rtech. Patologický jev se často objevuje, pokud je imunitní systém oslaben v důsledku nemoci nebo nedostatku vitamínů..

Většina lékařů a pacientů tomuto konkrétnímu léku důvěřuje. Četné studie potvrzují jeho účinnost a bezpečnost. Lék se také osvědčil v pediatrii a je často předepisován pro léčbu alergických reakcí u kojenců, včetně kojenců..

Uvolněte formuláře

Díky různým formám uvolnění si můžete vybrat nejvhodnější možnost použití.

Lék je prezentován v lékárnách v následujících formách:

 • Kapky "Fenistil" se užívají perorálně a předepisují se hlavně dětem starším než 1 měsíc, aby se zmírnily alergické příznaky. Kapalina se nechá smíchat s mateřským mlékem nebo směsí. 1 ml roztoku obsahuje 1 mg dimethindenu. Dávku léku by měl vypočítat pouze lékař. V případě předávkování jsou možné vedlejší účinky..
 • Masť "Fenistil." Prostředek pro vnější aplikaci se často nazývá mast, i když ve skutečnosti má gelovou strukturu. Musí být aplikován na kůži v místech, kde se objevují známky alergie nebo oparu. V této formě lze lék používat pro děti od narození, ale pod neustálým dohledem specialisty.
 • Tobolky "Fenistil" mají prodloužený účinek a obsahují 4 mg účinné látky. Tento lék můžete používat pouze od 12 let. Terapeutický účinek po podání trvá 24 hodin.

Nejvhodnější forma uvolňování antihistaminika by měla být vybrána ošetřujícím lékařem v závislosti na pacientových stížnostech, symptomech a věku. V některých případech současné použití dvou typů "Fenistil", například kapek a mastí.

Jak lék funguje??

Aktivní složka - dimethinden - označuje blokátory receptoru histaminu H1. Jeho působení je zaměřeno na rychlé zmírnění příznaků, jako je svědění různými dermatózami nebo kousnutím hmyzem, kopřivka, alergická reakce kůže na potraviny a léky.

Masť „Fenistil“ z herpesu („Fenistil Pencivir“) obsahuje účinnou látku penciclovir, která má výrazný antivirový účinek. Použití léku je nezbytné pouze pro léčbu herpetické vyrážky na obličeji. Aktivní složka také eliminuje doprovodné příznaky ve formě svědění, mravenčení v lézi a urychluje zotavení postiženého epitelu. Uvolňují produkt ve zkumavkách a krabicích se zrcadlem a speciálními aplikátory na jedno použití pro aplikaci krému na postiženou pokožku.

Indikace pro jmenování

Prostředky "Fenistil" pro místní použití jsou předepsány v následujících případech:

 • Kopřivka.
 • Svědění kůže různých etiologií.
 • Ekzém.
 • Atopická dermatitida.
 • Hmyzí štípnutí.
 • Domácnost a spálení od slunce.

V jiných formách tento nástroj pomůže s alergickou rýmou, kožními chorobami (dermatózami), doprovázeným silným svěděním. Může být použit jako profylaxe alergické reakce během průchodu hyposenzitizační terapie.

Fenistil pro léčbu herpes viru

Herpes je onemocnění, které zažívají ženy i muži v jakémkoli věku. K zhoršení nemoci může dojít v kterémkoli ročním období na pozadí oslabené imunity. Ohniska jsou pozorována hlavně v období podzim-zima. Charakteristickým rysem nemoci jsou vyrážky, které jsou lokalizovány hlavně na rtech, ale mohou také jít do nosu, tváří a sliznice úst..

Lék, který by zcela zbavil osobu viru herpes simplex, nebyl dosud vytvořen. Stávající léky pomáhají vyrovnat se s vyrážkou a urychlují proces hojení. „Fenistil Pencivir“ má tlumivý účinek na DNA viru. Agent začne působit okamžitě po aplikaci na postižené oblasti, úplné zmizení příznaků nastane přibližně po 4 dnech. Před použitím masti byste si měli přečíst pokyny a kontraindikace.

Mohu Fenistil užívat během těhotenství??

Během porodu dítěte lze mast používat pouze od druhého trimestru a výhradně podle pokynů lékaře. Nejčastěji odborníci doporučují brát šetrněji, které nemají negativní vliv na plod a vývoj těhotenství.

Fenistil (mast) pro děti

Podle pokynů může být použit pro děti od narození, pokud vyrážky na těle dítěte mají alergickou etiologii. Je povoleno používat přípravek a je třeba mít na paměti, že gelovou látku je nutné nanášet pouze bodově na malé oblasti kůže. "Fenistil" má mírný chladivý účinek, který vám umožní rychle zbavit dítě svědění a zklidnit podrážděnou pokožku.

I přes bezpečnost léku musí být užíván opatrně. Při překročení dávky účinné látky lze pozorovat místní vedlejší účinky ve formě sucha a pálení kůže. Proto se mast musí nanášet v tenké vrstvě a ne více než 4krát denně. Pro předčasně narozené děti je zakázáno používat antialergikum.

Jak se přihlásit?

Masť feniklu by měla být aplikována v tenké vrstvě na kůži, kde jsou lokalizovány vyrážky. Produkt je dobře absorbován a nezanechává na oděvu žádné zbytky. Počet aplikací masti denně závisí na závažnosti příznaků. V závažných případech můžete použít lék až 4krát denně. Pokud jsou alergické příznaky slabé, stačí aplikovat mast několikrát denně. Vyhněte se přímému slunečnímu záření na ošetřené kůži, aby se zachoval terapeutický účinek léčiva..

V případě, že topická aplikace nepřinese očekávaný výsledek, mohou odborníci předepsat další dávku léčiva ve formě kapek nebo tobolek. Dávka by měla být vypočtena podle věku pacienta. „Fenistil“ v ​​kapkách a tobolkách může způsobit nežádoucí účinky, jako je ospalost, závratě a zvýšená podrážděnost. Podobné příznaky se nevyskytují při použití masti. Nemůžete kombinovat lokální agens s jinými podobnými antihistaminiky.

speciální instrukce

V některých případech je nutné opustit užívání drogy "Fenistil". Masť (odborné posudky to potvrzují) nelze použít na oblasti kůže se zřetelnými známkami zánětu nebo krvácení. Bez předchozí konzultace s lékařem byste neměli tento lék užívat během těhotenství.

Delší expozice ultrafialovému světlu může způsobit zvýšení alergické reakce v místech, kde je pokožka léčena tímto lékem. Pokud pacient zaznamená nárůst symptomů onemocnění, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Přípravek ve formě gelu je absolutně bezpečný a lze jej použít během kojení, ale nedoporučuje se aplikovat na bradavky a mléčné žlázy. V případě individuální přecitlivělosti na složky léčiva je nutné zvolit jemnější prostředek.

Analogová mast "Fenistil": jak si vybrat?

K léčbě herpetické vyrážky se kromě externí látky „Fenistil Pencivir“ používají také tyto léky:

 1. "Acyclovir" - aktivní antivirová látka tohoto léčiva je acyklovir. K dispozici ve formě masti, gelu, tablet, prášek pro injekce, suspenze. Terapeutický účinek je blokovat vývoj herpes viru.
 2. „Virolex“ je účinný lék na virus herpes zoster a herpes simplex. Je také k dispozici v různých formách a může být použit k léčbě novorozenců a během těhotenství pod přísným dohledem lékaře.
 3. „Gerpevir“ - antivirové činidlo je k dispozici ve formě tablet a mastí, jejichž účinnou látkou je acyklovir. Lék je kontraindikován během kojení, těhotenství a přecitlivělosti na jednotlivé složky. V pediatrii lze použít pouze pokud je věk dítěte delší než 3 měsíce.

Analog fenistilové masti pro alergickou reakci by měl být předepsán odborníkem. Nejčastěji je produkt nahrazen dimestinovým gelem. Podle pokynů může být lék předepsán dětem od narození a ženám v pozici od 13. týdne těhotenství. Dalším analogem Fenistilu je gel Vibrocil.

„Fenistil“ nebo „Psilo-balzam“?

Gel Psilo-Balsam používaný pro vnější použití má silný antialergický účinek. Účinek je způsoben přítomností takové složky, jako je difenhydramin, která je schopna zmírnit otoky a zarudnutí tkání. Alergická mast „Fenistil“ má podobný mechanismus účinku, a proto se „balzám balzámu“ často používá jako analog původní drogy. Gel lze také použít pro svědění kůže způsobené alergiemi, úly, kousnutím hmyzem, kontaktní dermatitidou, mírným popálením.

Hlavním rozdílem mezi léčivy je výrobce. Fenistil (kapky, masti, tobolky) vyrábí švýcarská farmaceutická společnost a Psilo-Balsam se vyrábí v Německu. Při stanovení cen je analog o něco dostupnější pro široký okruh populace. Za zkumavku o hmotnosti 20 g musíte zaplatit od 250 do 300 rublů. Náklady na švýcarský produkt se pohybují od 230 (smetana) do 450 rublů. (gel a mast).

Články O Neplodnosti