Hlavní Neplodnost

Jak snížit teplotu kojící matky, aby nedošlo k poškození dítěte?

Domů> Kojení> Kojení>

Teplota matek během kojení je nebezpečná, protože většina nemocí, které vedou k horečce, vyžaduje léky. Mohou se však dostat do těla dítěte spolu s mlékem a způsobit nepříjemné následky..

V poslední době, s nástupem horečky, by lékař doporučil kojící ženě dočasně přenést dítě na umělé směsi, dokud nebude zcela uzdravena. Podle moderních odborníků není nutné brát dítě z prsu. Potom vyvstává rozumná otázka: jak snížit kojení během kojení. Řešení tohoto problému závisí na příčině zvýšení teploty..

 • 1 Možné příčiny tepla
 • 2 Metody snižování teploty 2.1 Tradiční medicína
 • 2.2 Léky
 • 3 Doporučení pro kojící matky
 • 4 Jaké léky nelze s HB užívat

  Je možné kojit dítě při matčině teplotě?

  Zvýšená tělesná teplota během kojení není důvodem k odmítnutí přirozeného krmení. Horečka může být snížena bez poškození dítěte.

  Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro dítě v prvních měsících života. Žena s horečkou dodává dítěti mléko speciální protilátky, které ho chrání před patogenními mikroorganismy. Proto musí být dítě kojeno, ale

  Výrobky na bázi ibuprofenu

  Co může mít kojící matka od teploty? Povoleny jsou léky, které obsahují ibuprofen. Pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít bezpečný a účinný Paracetamol, použijte Nurofen. Tento léčivý přípravek je ve formě suspenzí, tobolek a čípků. V síti lékáren najdete „Ibuprofen pro děti“. Taková kompozice má nižší dávku. Začněte s tím. Tobolky pro dospělé mají větší dávku a jsou považovány za nebezpečnější pro dítě.

  Lék „Nurofen“ je platný přibližně 8 hodin. V případě potřeby můžete připravit až čtyři dávky denně. Dávejte přednost léku ve formě svíček. Stejně jako léky Tsefekon budou pro vaše dítě bezpečnější. Je třeba poznamenat, že produkt na bázi ibuprofenu není jen antipyretikum a analgetikum. Má také protizánětlivé účinky. Díky tomu je efekt léčby dosaženo mnohem rychleji..

  Jak snížit teplotu bez drog na kojící matku - 5 způsobů

  Nejbezpečnější je snížit teplotu pomocí lidových prostředků. Prakticky se neliší od způsobů, jak snížit teplotu dítěte. Jsou to následující:

  1. Nejprve nechte tělo bojovat s neomezeným teplem
  2. Zbavte se přebytečného oblečení, přikrývek a dalšího teplého oblečení
  3. Otřete otevřené části těla čistým ručníkem namočeným ve studené vodě. Mokré obklady by měly být umístěny na podpaží, šíji a tříslech
  4. Otřete lokty a kolena ohyby, krk, podpaží, čelo slabým roztokem octa. Těkavé přípravky rychle ochlazují povrch pokožky. Namísto stolního octa během krmení je lepší použít jablko - 1 polévková lžíce. lžíce na 0,5 litru vody
  5. Při večerním nárůstu teploty si musíte v noci obléknout ponožky namočené v octovém roztoku.

  Pozornost! Alkoholické obklady a tření pro kojící ženy NENÍ vhodné. Alkohol může proniknout do těla a způsobit otravu u dítěte.

  Pokud je nutné teplotu snížit?

  Než přijde na to, jak snížit teplotu kojící matky, je třeba říci o hodnotách teploměru. Pokud je horečka způsobena virovou nebo bakteriální infekcí, pak se lidské tělo nejprve pokusí vyrovnat se samo. V tomto případě může teplota stoupnout až na 38 stupňů. Nepoužívejte lék okamžitě. Nechte svou imunitu naplno využít.

  Když hladina teploměru rychle stoupne a dosáhne úrovně 38,5 stupňů, musíte přemýšlet o tom, jak snížit teplo kojící matce. Zvažte základní bezpečné formulace.

  Jak snížit teplotu kojící matky

  Kojení je dlouhý proces. Během této doby může kojící matka onemocnět a zažít horečku. Běžné příčiny horečky u kojící matky jsou:

  1. Infekce a záněty
  2. Problémy se zády po porodu
  3. Střevní infekce
  4. Mastitida
  5. Mléčná stáza - laktostáza
  6. Sezónní ARVI

  Při léčbě lakostázy je nutné striktně dodržovat

  Po krmení můžete nanést chladný obklad tvarohu. Je však lepší poradit se s lékařem a podstoupit ním stanovené fyzioterapeutické procedury.

  Při včasném správném ošetření se teplota kojící matky rychle stabilizuje. Ve formě preventivních opatření stojí za to vzdát se mačkání oblečení, pokusit se nespát na hrudi, vyhnout se extrémním teplotám a živit se na první žádost dítěte.

  Pokud po krátké době teplota kojící ženy opět vzrostla, je pravděpodobné, že minulá laktostáza nebyla léčena.

  Co říkají lékaři?

  Lékaři říkají, že před srážením teploty musí kojící matka znát důvod jejího zvýšení. Teprve poté je vybrána metoda korekce. V současné době farmaceutické kampaně představují široký výběr antipyretik. Mezi nimi lze rozlišovat „Fervex“, „Teraflu“, „Coldrex“ a mnoho dalších. Odstraňují nejen horečku, ale také bojují s bolestmi hlavy, bolestmi svalů, pocitem slabosti, přetížením nosu atd. Všichni si určitě zaslouží uznání. Kojící matky jsou však přísně zakázány užívat takové drogy.

  Lékaři také říkají, že byste neměli snižovat teplotu lékem "Aspirin" a žádnými jeho deriváty. Tento léčivý přípravek je u dětí v jakémkoli věku přísně kontraindikován. Často to způsobuje vážné komplikace..

  Antipyretika během kojení

  Ze všech dostupných léků

  Studie prokázaly svou bezpečnost při snižování teploty lidem v jakémkoli věku při doporučené dávce. Těhotné ženy v jedné dávce nemohou brát více než 3 gramy léku denně.

  Je dokonce bezpečnější používat Paracetamol nebo Ibuprofen ve formě rektálních čípků. Tato forma léků eliminuje vniknutí chemických složek do mléka..

  Nedoporučuje se užívat Indomethacin a Piralgin, který přechází do mléka a může způsobit poškození kostní dřeně u dítěte.

  Léky na teplotu během kojení: možné nebo ne

  Je důležité nejen zjistit, jak snížit teplotu během kojení, ale odstranit příčinu jejího vzhledu. Proto se bez léků neobejdete, možná budete dokonce potřebovat celou řadu léků. Lze ji však přizpůsobit kojení..

  Matka by měla okamžitě informovat ošetřujícího specialistu, že během léčby chce dítě i nadále krmit. Pak vám lékař pomůže vybrat antipyretika a další léky, které jsou schváleny pro použití při kojení. To znamená, že jsou bezpečné pro drobky a není nutné přerušovat přirozené krmení..

  Pokud stav ženy vyžaduje připojení léků, neměly by být zanedbávány. Léky jsou přijatelné pro kojení. Samozřejmě by však měl jakýkoli lék předepisovat lékař ve vhodné dávce.

  Kompatibilita laktace

  Mnoho nemocných matek se bojí brát drogy během kojení. V pokynech můžete často najít varování, že během léčebného období musíte dítě přestat krmit. Ale předepsaný lék lze vždy zkontrolovat. Existuje několik renomovaných odborných zdrojů, které vám umožní vyhodnotit, jak lépe snížit teplotu kojící matky. Níže je jejich seznam..

  • Odkaz WHO. Počínaje rokem 2002. Věnováno laktaci a kompatibilitě s léky.
  • Adresář webu "E-laktace". Vytvořeno s pomocí Španělské organizace pro podporu kojení.
  • Příručky. Můžete využít díla zahraničního i domácího autorství. Například díla T. Hale nebo A. Zaitsev a O. Karpov.

  Pokud má kojící matka teplotu, obvykle začíná teplo snižovat, když je teploměr nad 38 ° C. Až do tohoto bodu se věří, že tělo musí mít možnost bojovat proti nemoci samo.

  Co je obvykle předepsáno


  Podle výše uvedených zdrojů lze tělesnou teplotu kojící matky normalizovat pomocí paracetamolu nebo ibuprofenu. Možná to oni doporučí váš lékař s uvedením dávky a přípustného časového intervalu pro medové metody.
  Tyto drogy však musí být v čisté formě. Jejich kombinace, například v práškových verzích typu Coldrex, jsou v období krmení dítěte nebezpečné. A také lékař poradí, jak je lze střídat, pokud teplota neklesne okamžitě.

  První lék je nedílnou součástí i dětských antipyretik. A ačkoli proniká do mateřského mléka, ale v malém množství, pro dítě tato dávka není nebezpečná. Druhý lék také nepoškozuje dítě a prakticky se nedostává do mléka.

  Ale tradiční kyselina acetylsalicylová nehořlavá není zcela bezpečná. V referenční knize „E-laktace“ má první stupeň rizika. Významné dávky léku mohou být pro dítě škodlivé. Proto má smysl nahradit obvyklý „aspirin“ podobnými, ale absolutně neškodnými prostředky.

  Pokud mluvíme o farmakologických formách, pak je pro rychlou účinnost vhodnější, aby kojící žena vzala svíčky. Působí rychleji než pilulky. Proto se úleva od stavu matky přijde dříve.

  Teplota a kojení - pravidla pro užívání drog

  Než se rozhodnete, jaké léky snižují teplotu, musíte se bezpodmínečně poradit s lékařem nebo lékárníkem, který vysvětlí možná rizika a přínosy spojené s užíváním jakéhokoli léku. Na letácích připojených k antipyretikům jsou uvedeny informace o možnosti užívání tohoto léku během kojení. V případě jeho škodlivého účinku se objeví varování „nepoužívat během kojení“.

  Důležitým problémem je doba užívání léku během kojení. Musí být synchronizováno s krmením dítěte. Nejlepší možností je odmítnout krmení po dobu 30 minut až 1,5 hodiny po užití léku. V současné době je u většiny léčiv dosaženo vysokých koncentrací v krvi a mléce. Odborníci doporučují užívat drogy ihned po kojení, což vám umožní ušetřit přestávku až do příštího přijetí dítěte.

  Je možné pokračovat v krmení

  Předpokládá se, že při teplotě nemůžete kojit dítě. Můžete dokonce najít takové informace, že nachlazení je přenášeno mateřským mlékem. To je naprosto absurdní. U hypertermie není nejčastěji nutné vylučovat dítě z prsu. Navíc, pokud má matka virovou infekci, pak s mlékem předá miminko nenahraditelné protilátky. Chrání dítě před infekcí. Mléčné mléko při teplotě neztrácí své prospěšné vlastnosti, nespálí a nestane se „prázdným“. Proto můžete a měli byste pokračovat v kojení.

  Matky někdy zahřívají své mléko a dávají ho dítěti z láhve. Jde o zbytečný postup, protože většina nemocí není přenášena mateřským mlékem. Při zahřátí ztrácí své prospěšné vlastnosti..

  V ojedinělých případech musí být kojení zrušeno. Nemůžete pokračovat v laktaci, pokud je hypertermie způsobena:

  • tuberkulóza
  • HIV
  • sepse
  • herpes virus s lokalizací vezikul na mléčné žláze;
  • duševní poruchy;
  • prsní absces
  • hepatitida B a C.

  Kojení je povoleno i při užívání antipyretik. Abyste snížili účinek léku na dítě, musíte pít tablety před dalším krmením. Objem účinné látky v krvi bude maximálně 10-30 minut po tabletách. Pokud matka pije lék a okamžitě krmí dítě, pak dalším krmením (po 3-4 hodinách) se objem léčiva v těle sníží na polovinu. Takže dítě dostane malou dávku léků a léčba matky na dítě neovlivní.

  Velká otázka

  Aspirin

  Ale co například vaše oblíbená kyselina acetylsalicylová, známá jako aspirin? Lék dokonale snižuje teplotu, ale! Podle referenční příručky E-LACTANCIA byste měli aspirin užívat pouze v nouzových situacích, kdy teplota stoupne nad povrch, a na ulici v noci jsou tři míle k nejbližší lékárně a není nic lepšího po ruce.

  Je známo, že aspirin má toxické účinky na játra a mozek u dětí (Rayův syndrom). Mimochodem, informace pro budoucnost: u virové infekce nezáleží na tom, zda je to běžné nebo plané neštovice, je přísně zakázáno dávat dětem aspirin.

  Prášky a čaje na nachlazení

  Existují také kombinované přípravky ve formě rozpustných studených prášků. Obvykle obsahují antipyretikum (paracetamol nebo kyselinu acetylsalicylovou), vitamin C, antihistaminikum (omezuje krevní cévy, usnadňuje nosní dýchání).

  Co mohu říci, pokud je moje matka úplně nemocná a není co snižovat teplotu, pak je přípustné jednorázové užívání takových léků jako Fervex, Pharmacitron, Coldrex. Je však třeba si uvědomit, že takový koktejl není jen jednou dobře prozkoumanou složkou, ale nástrojem s mnoha neznámými a zvyšuje se pravděpodobnost nežádoucích účinků u dítěte. Proto je lepší experimentovat s čajem během laktace.


  Přestože tyto prášky dokonale eliminují příznaky nachlazení, nejsou zdaleka nejlepší volbou v období laktace

  Léky s nimesulidem

  Co může mít kojící matka od teploty? Pokud nemůžete vzít první dvě popsané látky, použijte lék, který obsahuje nimesulid. Mezi tyto léky patří Nise, Nimesil, Nimulid atd. Jsou také schváleny pro použití u dětí, ale mají více negativních recenzí. O těchto fondech také nesouhlasili lékaři.

  Kompozice s nimesulidem jsou nesteroidní protizánětlivé léky. Jejich práce je podobná ibuprofenu. Mnoho lékařů a pacientů však tvrdí, že Nise a její analogy mají větší účinek a výrazný protizánětlivý účinek..

  Jak měřit

  Tělesná teplota se měří v podpaží. Nejbezpečnější je to pomocí moderního elektronického teploměru, který by se měl po spolehlivém signálu po zvukovém signálu držet ještě nějakou dobu. Je lepší sledovat obrazovku a získat ji, pouze když se značka přestane měnit. Tento ukazatel bude spolehlivější..

  Pokud máte podezření, že právě díky prsní produkci mléka vyvolává teplotu, můžete se sami zkontrolovat následujícím způsobem. Změřte teplotu v lokti a pevně stlačte ruku.

  Právě tato metoda byla použita v oddělení poporodních komplikací, které jsem navštívil po prvním narození. Pokud není teplota způsobena hrudníkem, pak „běží“ a v lokti.

  Jak udržet laktaci během léčebného období

  Pokud je v důsledku léčby nemoci prokázáno, že žena pozastavuje kojení, ale následně ji chce obnovit, musí se pravidelně vyjadřovat: každé tři hodiny během dne a jednou v noci.


  Pokud během léčby není možné krmení, musí se matka k udržení laktace vyjádřit

  Dříve byla v době nemoci matky doporučována vařit exprimované mléko a v této podobě ji již nabízet svému dítěti. Moderní medicína má zcela odlišný názor: tekutina ztrácí své biologicky aktivní složky a ztrácí svou hodnotu díky zahřívání. Proto by se mělo nalít mléko a dítě by mělo být krmeno směsí.

  Jaké antipyretikum může kojící matka

  Zvýšené značky na teploměru jsou signálem, že ne všechno je v pořádku v těle. V případě zvýšení teploty u kojící matky nejprve určí, kolik času uplynulo po porodu. Pokud je doba kratší než 6 týdnů, je možné, že hypertermie je spojena se zánětem urogenitální koule nebo špatně se hojícími jizvami.

  Pokud byly zjištěny takové poporodní komplikace, musí žena nutně vyhledat pomoc na prenatální klinice a nejlépe u lékaře, který se narodil.

  Poporodní komplikace však nejsou jediným důvodem, že nově razená matka může mít horečku. Skoky mohou být způsobeny vývojem nemocí, jako jsou:

  • Laktostáza, mastitida. V prvním případě dojde k ucpání jednoho nebo více mléčných kanálů, a proto mléko nemůže normálně „odejít“. Hrudník se stane kamenitý, objeví se pocit plnosti, zčervenání. Pokud stagnace nebude odstraněna do 3 dnů, vyvine se na pozadí jiné onemocnění - mastitida, charakterizovaná zánětlivým procesem v mléčné žláze. Teplota se pohybuje od 38 do 40 ° C.
  • SARS. V prvních měsících, kdy je žena téměř nikdy na veřejných místech, je riziko nemoci nízké. Pokud se to však stane, je důležité si pamatovat příznaky: teplota nad 38 ° C, bolest v krku, rýma s nádechem nebo kýchání. Je důležité, aby kojící matka sledovala klid v posteli, hodně pila a v případě potřeby brala antipyretika.
  • Střevní infekce. Kromě teploty jsou správnými příznaky průjem se zvracením. Lékař obvykle doporučuje užívat sorbenty, dietní stravu a další ošetření v závislosti na infekci..

  Ve všech těchto případech je zvýšení teploty příznakem onemocnění, signálem, že je problém a tělo se ho snaží vyřešit. Po dosažení určitých hladin se začnou produkovat interferony (interní bojovníci proti infekci), takže se nedoporučuje snižovat teplotu pod 38,5 stupňů.

  Matka by však měla vědět, co antipyretikum je povoleno během kojení, a mít ji ve své lékárničce. Co může vzít během nemoci?

  Jak snížit teplotu

  Pokud mluvíme o lécích na teplotu, matka si musí nejprve vybrat ty výrobky, které jsou kompatibilní s kojením, což znamená, že nebudou poškozovat dítě. O kompatibilitě léku s kojením se můžete dozvědět z oficiálních pokynů, z průvodce Thomasem Haleem a elektronického průvodce s názvem E-LACTANCIA..

  Zvažte nejbezpečnější, nejstudovanější a nejběžnější léky na teplo, povolené během kojení.

  Paracetamol

  Paracetamol je lidstvu znám již více než století. Vztahuje se na nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID), a proto má tři účinky:

  • antipyretikum;
  • lék proti bolesti;
  • protizánětlivé.

  Poslední účinek je slabě vyjádřen, ale díky tomu paracetamol nedráždí žaludeční sliznici, stejně jako její protějšky ze stejné skupiny. Paracetamol je zvláště dobrý při snižování teploty při akutních respiračních virových infekcích..

  Přestože léčivo proniká do mateřského mléka v relativně velkém množství (podle některých odhadů 20-24% dávky opilé matkou), nebyly pozorovány žádné nepříznivé účinky na dítě. A to je pochopitelné, protože lék je k dispozici také ve formě sirupu pro děti od 2 měsíců věku, což naznačuje jeho bezpečnost.

  Doporučená jednorázová dávka paracetamolu jako antipyretika je 500 mg. V případě potřeby lze další tabletu vypít nejdříve po 6 hodinách. Jsou povoleny maximálně 4 g denně.

  Existuje mnoho obchodních názvů, pod nimiž se paracetamol vyrábí: Panadol, Tylenol, Efferalgan, Rapidol, Cefecon, Milistan atd..

  Ibuprofen

  Druhou zvolenou drogou je ibuprofen. Může být také užíván s kojením, aniž by se bál dítěte. Tento nástroj je úspěšně používán ve formě sirupu v pediatrické praxi při léčbě dětí od 3 měsíců.

  Stejně jako paracetamol má ibuprofen 3 vlastnosti vlastní celé skupině NSAID. Proto je účinný nejen na teplotu, ale pomůže také s bolestmi hlavy, bolestmi zubů, bolestivým nástupem menstruace, modřinami atd..

  Mléko přechází do mléka méně než 1% dávky. A po 3 hodinách nebude aktivní složka prakticky ani v krvi, ani v mléce. Pokud tedy máte pochybnosti o podané tabletě, můžete dítě krmit 3 hodiny po užití.

  Doporučuje se užívat 200 mg až 4krát denně. Pokud je teplota velmi vysoká, můžete vypít 400 mg jednou. Maximální povolená denní dávka 800 mg.

  Velká otázka

  Aspirin

  Ale co například vaše oblíbená kyselina acetylsalicylová, známá jako aspirin? Lék dokonale snižuje teplotu, ale! Podle referenční příručky E-LACTANCIA byste měli aspirin užívat pouze v nouzových situacích, kdy teplota stoupne nad povrch, a na ulici v noci jsou tři míle k nejbližší lékárně a není nic lepšího po ruce.

  Je známo, že aspirin má toxické účinky na játra a mozek u dětí (Rayův syndrom). Mimochodem, informace pro budoucnost: u virové infekce nezáleží na tom, zda je to běžné nebo plané neštovice, je přísně zakázáno dávat dětem aspirin.

  Prášky a čaje na nachlazení

  Existují také kombinované přípravky ve formě rozpustných studených prášků. Obvykle obsahují antipyretikum (paracetamol nebo kyselinu acetylsalicylovou), vitamin C, antihistaminikum (omezuje krevní cévy, usnadňuje nosní dýchání).

  Co mohu říci, pokud je moje matka úplně nemocná a není co snižovat teplotu, pak je přípustné jednorázové užívání takových léků jako Fervex, Pharmacitron, Coldrex. Je však třeba si uvědomit, že takový koktejl není jen jednou dobře prozkoumanou složkou, ale nástrojem s mnoha neznámými a zvyšuje se pravděpodobnost nežádoucích účinků u dítěte. Proto je lepší experimentovat s čajem během laktace.

  Algoritmus teploty

  Takže, jakou taktiku by měla dodržovat kojící žena, pokud má horečku?

  Zde je krok za krokem instrukce:

  • Zjistěte důvod. Teplo je příznak. Chcete-li se zotavit, musíte hledat důvod.
  • Nedělejte si starosti s krmením. Při zvýšené teplotě se s mlékem nic neděje, je to stále užitečné pro dítě, takže horečka není důvodem exkomunikace.
  • Ujistěte se, že je teplota správně změřena. Během hepatitidy B dochází v hrudi k mnoha procesům, v provozu je celá mlékárna, což znamená, že se uvolňuje více tepla. Proto v axilární oblasti může být 37,2 OC, a to je norma. Je lepší měřit teplotu podpaží po krmení, po jejím otření do sucha.
  • Pijte dost. Máte-li horečku, znamená to, že tělo brzy nebo již bude mít nedostatek tekutin, které mléko zahušťují, a tím je obtížné vytékat. Přidejte do svého denního příjmu 2-3 šálky vody..
  • Pokud teploměr vykazuje teplotu vyšší než 38–38,5 ° C a máte špatný pocit, užívejte antipyretikum, které je povoleno během kojení. Potom nemusíte upravovat režim krmení.

  Zjistili jsme, že vysoká horečka není známkou pro ukončení hepatitidy B, je dočasná a naštěstí existují léky, které jsou povoleny během laktace a které pomáhají zmírnit stav. Pouze pokud horečka neustoupí do 3 dnů, nezapomeňte se poradit s lékařem.

  Jak snížit teplotu během kojení u matky: co dělat, léčba, antipyretika

  Zvýšená teplota naznačuje, že imunitní systém se snaží z těla vyloučit původce nemoci. Pokud má kojící matka horečku, lékař zkontroluje věk novorozence.

  Nakonec, pokud po porodu uplynulo méně než 6 týdnů, pak tento příznak s největší pravděpodobností naznačuje poporodní komplikace.

  V tomto případě stoupá teplota ženy v důsledku zánětů poporodní jizvy nebo orgánů močového ústrojí.

  Nedomedikujte se sami, pokud se objeví takový příznak, měli byste se poradit s gynekologem, který odpovídá za zdraví kojící matky po dobu 6 měsíců po narození dítěte. Odborník určí příčinu horečky a určí taktiku ošetření..

  Teplo v kojící matce: důvody

  Následující onemocnění mohou vyvolat zvýšení teploty u kojící ženy po období po porodu:

  • Infekční onemocnění dýchacích orgánů virového původu. Nově vyrobené matky mají zřídka akutní respirační infekce poprvé po narození dítěte, protože komunikují s omezeným počtem lidí a často chodí po ulici. V důsledku toho se snižuje riziko, že se virus dostane do těla. Když se však jeden z členů rodiny nakazí, infekce se přenáší na matku a dítě. Onemocnění dýchacích cest se projevuje rýmou, bolestmi v krku, slabostí, horečkou od 38 °. Po infekci by žena měla sledovat odpočinek v posteli, pít teplé nápoje, brát bezpečná antipyretika.
  • Stagnace mléka (lakostáza), zánět hrudníku (mastitida). Laktostáza nastává v důsledku ucpávání mléčných kanálků, v důsledku čehož je narušen odtok mléka a projevuje se zánětlivý proces. Tělesná teplota stoupá (z 38 °), při palpaci mléčné žlázy dochází ke zpřísnění, bolesti a slabosti. Pro odstranění stagnace je nutné dítě připevňovat k hrudi častěji. Pokud pečeť nezmizí ani po 4 dnech, zvyšuje se pravděpodobnost vzniku mastitidy. Při zánětu mléčné žlázy se teplota zvýší na 40 °, poškozená oblast hrudníku zčervená, ztuhne a dojde k bolesti. K léčbě tohoto onemocnění se používají antibakteriální léčiva..
  • Infekční onemocnění střev. Kromě vysoké teploty se objevuje nevolnost, zvracení, průjem a slabost. Aby se toto onemocnění odstranilo, musí žena dodržovat přísnou stravu, brát drogy s obalovým účinkem a enterosorbenty. Pokud se objeví první příznaky, je naléhavě nutné navštívit lékaře.

  Doporučuje se snížit teplotu, když překročí 38,5 °.

  Akční plán teploty

  Kojící matka musí vědět, jak jednat při vysokých teplotách, aby nepoškodila sebe a své dítě.

  Taktika pro zvýšení teploty:

  • Identifikujte příčinu. Dbejte přitom na příznaky nemoci (akutní infekce dýchacích cest, stagnace mléka, intoxikace). Lékař pomůže určit příčinu onemocnění a poradí s výběrem léků.
  • Nepřestávejte kojit. Lékaři nedoporučují přerušit krmení, i když teplota vzrostla na 38 ° a výše a žena odhalila následující onemocnění:
  • chřipka, respirační infekce virového původu;
  • laktostáza, zánět nebo absces mléčné žlázy;
  • jakákoli forma hepatitidy;
  • herpes infekce (s výjimkou nosní oblasti);
  • zarděnky;
  • spalničky;
  • autoimunitní onemocnění;
  • průjem.

  K léčbě těchto onemocnění lze použít léky kompatibilní s kojením, což se týká bezpečných antibiotik. Kromě toho ženské tělo během nemoci produkuje speciální protilátky, které se vylučují do těla dítěte spolu s mlékem, poskytují ochranu nebo urychlují regeneraci.

  • Správně změřte teplotu. Axilární dutiny u kojících žen jsou teplejší, protože se hromadí mléko v hrudníku, a proto teplota v této oblasti stoupá. Normální teplota horké vody je od 37 do 37,4 °. Aby byl výsledek spolehlivý, je nutné měřit po krmení, po zaschnutí kůže podpaží ubrouskem.
  • Kompetentní užívání antipyretik. Léky ke snížení teploty se uvolňují ve formě tablet, sirupů a rektálních čípků. První 2 lékové formy se používají k rychlému odvádění tepla. A pro trvalý účinek (například v noci) se používají svíčky.
  • Pijte hodně tekutin. Toto doporučení je relevantní pro všechny nemoci, které jsou doprovázeny horečkou. Tělo ztrácí hodně tekutin, mateřské mléko se stává viskóznějším, jeho odtok je obtížný a zvyšuje se pravděpodobnost laktostázy. Kojící matka by měla pít 200 ml vody každé 2 hodiny při teplotě 38 °.

  Nepoužívejte antipyretika při teplotě 37 až 38 °, protože imunita se musí vypořádat se samotnou infekcí.

  Antipyretika pro kojení

  Užívání léků kojení se nedoporučuje. Pokud však žena dočasně nemůže navštívit lékaře, jediné dítě není pro dítě nebezpečné.

  Bezpečné antipyretikum při kojení:

  • Paracetamol je kompatibilní s kojením. Aktivní složka proniká placentou a vylučuje se do mateřského mléka, ale nepříznivě neovlivňuje embryo a dítě. Existuje dětská forma paracetamolu, která je určena dětem od 2 měsíců.

  Denní dávka pro kojící ženu je od 325 do 650 mg s intervalem 4-6 hodin. Konečné dávkování určí lékař. Podobné léky - Efferalgan, Panadol ve formě tablet, rektální čípky. Sirup Panadol se používá pro děti, není vhodný pro dospělého pacienta.

  • Ibuprofen je nesteroidní lék, který eliminuje zánět a snižuje horečku. Lék má komplexní účinek, a proto ho lékaři doporučují, aby byl použit na horečku, zánět a bolest.

  Jak je uvedeno v mezinárodním adresáři E-Lactancia, je ibuprofen kompatibilní s kojením. Droga rychle zmírňuje bolest se stagnací mléka, zánět hrudníku, katarální onemocnění. Lék je platný po dobu 8 hodin.

  Denní dávka je 200 mg třikrát. Pro rychlé zmírnění stavu můžete užít 400 mg léku jednou a poté snížit dávku na 200 mg. Maximální denní dávka léčiva je 400 mg třikrát.

  Podobné léky - Nurofen, Ibufen, Ibuprom. Ne více než 1% účinné složky přechází do mateřského mléka. Jedná se o nejbezpečnější léky, které mohou kojící ženy použít ke snížení teploty..

  Otázka: „Je možné u HS užívat kyselinu acetylsalicylovou (Aspirin)?“ Zajímají se kojící matky. Mnoho lékařů tvrdí, že tento lék je kontraindikován u kojících žen a dětí mladších 12 let. Důvodem je, že lék proniká do těla dítěte a vyvolává vnitřní krvácení, akutní selhání jater.

  Pravidla léčby

  Aby se minimalizovalo riziko nežádoucích účinků u dítěte, musí kojící matka dodržovat následující pravidla:

  1. Kojení používejte pouze bezpečná antipyretika. Nejlepší volbou je Paracetamol nebo Ibuprofen. Tyto léky jsou pro kojence nejméně nebezpečné, jak dokazuje lékařský výzkum..
  2. Léky se používají, když je to naprosto nezbytné. Nepoužívejte antipyretika při teplotách do 38,5 °. Při jednorázovém použití lék nepoškodí dítě. Používání této drogy je systematicky zakázáno.
  3. Upravte rozvrh krmení. Kojící žena by měla užívat tento lék ihned po krmení dítěte. Koncentrace aktivní složky v mléce při příštím krmení se tedy sníží.

  Zvýšení teploty u kojící matky tedy naznačuje vývoj zánětlivého procesu. A proto, když se objeví první příznaky, měli byste navštívit lékaře, který stanoví diagnózu a pomůže vám vybrat bezpečné léky pro léčbu. Kojící žena musí přísně dodržovat doporučení odborníka v otázce užívání drog.

  data-matched-content-rows-num = "9, 3 ″ data-matched-content-column-num =" 1, 2 ″ data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

  Teplota kojící matky - 5 cest bez medicíny - Dr. Ekaterina Egorova 2019 Listopad

  Horečka v kojící matce. Jak snížit teplotu. Důsledky pro dítě. Antipyretika během laktace. Pravidla pro užívání drog

  Teplota a kojení je obtížné kombinovat kvůli omezenému užívání drog v této době. Stejně jako v období přenášení dítěte je lepší snižovat teplotu bezpečnými přírodními metodami, aby se snížila zvýšená tělesná teplota: infuze lípy, studené obklady na čele a chladicí lázeň.

  Teplota kojící matky - stojí za to?

  Zvýšená tělesná teplota během kojení není důvodem k odmítnutí přirozeného krmení. Horečka může být snížena bez poškození dítěte.

  Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro dítě v prvních měsících života. Žena s horečkou dodává dítěti mléko speciální protilátky, které ho chrání před patogenními mikroorganismy. Proto musí být dítě kojeno, ale

  Po správném měření teploty je třeba u kojící matky zvýšit tělesnou teplotu. Vzhledem k tomu, že horké záblesky způsobují přirozené zvýšení teploty v podpaží,

  Obvyklá teplota v kojící matce se pohybuje od 36,5 ° C do 37,2 ° C. Tyto údaje se mohou během dne měnit. Proces měření teploty pomáhá určit tělesnou teplotu kojící matky

  Nejbezpečnější je snížit teplotu pomocí lidových prostředků. Prakticky se neliší od způsobů, jak snížit teplotu dítěte. Jsou to následující:

  1. Nejprve nechte tělo bojovat s neomezeným teplem
  2. Zbavte se přebytečného oblečení, přikrývek a dalšího teplého oblečení
  3. Otřete otevřené části těla čistým ručníkem namočeným ve studené vodě. Mokré obklady by měly být umístěny na podpaží, šíji a tříslech
  4. Otřete lokty a kolena ohyby, krk, podpaží, čelo slabým roztokem octa. Těkavé přípravky rychle ochlazují povrch pokožky. Namísto stolního octa během krmení je lepší použít jablko - 1 polévková lžíce. lžíce na 0,5 litru vody
  5. Při večerním nárůstu teploty si musíte v noci obléknout ponožky namočené v octovém roztoku.

  Pozornost! Alkoholické obklady a tření pro kojící ženy NENÍ vhodné. Alkohol může proniknout do těla a způsobit otravu u dítěte.

  Jak snížit teplotu kojící matky

  Kojení je dlouhý proces. Během této doby může kojící matka onemocnět a zažít horečku. Běžné příčiny horečky u kojící matky jsou:

  1. Infekce a záněty
  2. Problémy se zády po porodu
  3. Střevní infekce
  4. Mastitida
  5. Mléčná stáza - laktostáza
  6. Sezónní ARVI

  Při léčbě lakostázy je nutné striktně dodržovat

  Po krmení můžete nanést chladný obklad tvarohu. Je však lepší poradit se s lékařem a podstoupit ním stanovené fyzioterapeutické procedury.

  Při včasném správném ošetření se teplota kojící matky rychle stabilizuje. Ve formě preventivních opatření stojí za to vzdát se mačkání oblečení, pokusit se nespát na hrudi, vyhnout se extrémním teplotám a živit se na první žádost dítěte.

  Dítě ji ohne zpět a hází hlavou dozadu

  Pokud po krátké době teplota kojící ženy opět vzrostla, je pravděpodobné, že minulá laktostáza nebyla léčena.

  Antipyretika během kojení

  Ze všech dostupných léků

  Studie prokázaly svou bezpečnost při snižování teploty lidem v jakémkoli věku při doporučené dávce. Těhotné ženy v jedné dávce nemohou brát více než 3 gramy léku denně.

  Je dokonce bezpečnější používat Paracetamol nebo Ibuprofen ve formě rektálních čípků. Tato forma léků eliminuje vniknutí chemických složek do mléka..

  Nedoporučuje se užívat Indomethacin a Piralgin, který přechází do mléka a může způsobit poškození kostní dřeně u dítěte.

  Teplota a kojení - pravidla pro užívání drog

  Než se rozhodnete, jaké léky snižují teplotu, musíte se bezpodmínečně poradit s lékařem nebo lékárníkem, který vysvětlí možná rizika a přínosy spojené s užíváním jakéhokoli léku..

  Na letácích připojených k antipyretikům jsou uvedeny informace o možnosti užívání tohoto léku během kojení. V případě jeho škodlivého účinku se objeví varování „nepoužívat během kojení“.

  Důležitým problémem je doba užívání léku během kojení. Musí být synchronizováno s krmením dítěte.

  Nejlepší možností je odmítnout krmení po dobu 30 minut až 1,5 hodiny po užití léku. V současné době většina léků dosahuje vysokých koncentrací v krvi a mléce.

  Odborníci doporučují užívat drogy ihned po kojení, což vám umožní ušetřit přestávku až do příštího přijetí dítěte.

  Jak snížit teplotu během kojení lidových léků?

  Jak as čím snížit teplotu na mámu s HS

  Teplota matek během kojení je nebezpečná, protože většina nemocí, které vedou k horečce, vyžaduje léky. Mohou se však dostat do těla dítěte spolu s mlékem a způsobit nepříjemné následky..

  V poslední době, když došlo k horečce, lékař doporučil kojící ženě, aby dočasně přenesla dítě na umělé směsi, dokud nebude zcela uzdravena..

  Podle moderních odborníků není nutné brát dítě z prsu. Potom vyvstává rozumná otázka: jak snížit kojení během kojení.

  Řešení tohoto problému závisí na příčině zvýšení teploty..

  Možné příčiny tepla

  Existuje několik důvodů, proč se matka cítí nemocná, jako je horečka. Mezi nejčastější patří:

  S ARVI se žena cítí bolestmi v krku, celkovou slabostí, má obavy z kašle, ucpání nosu, kýchání. Také u tohoto onemocnění u pacientů se lymfatické uzliny zvyšují.

  S lakostázou kůže na prsou zčervená, na dotek se zahřeje, v postižených mléčných žlázách se nachází těsnění. Kojící matka cítí celkovou slabost, její krevní tlak klesá. Laktostáza může jít do mastitidy: v tomto případě teplota matky stoupne na 39,5–400 ° C.

  Otrava se projevuje nevolností, průjmem, bolestí hlavy a břicha. Kůže pacientů je bledá, výrazná celková slabost, ospalost.

  Příznaky infekčních chorob se liší v závislosti na tom, které orgány jsou infikovány..

  Metody snižování teploty

  Nejprve musíte navštívit lékaře a podrobně popsat stávající příznaky. Po provedení přesné diagnózy lékař předepíše léčbu.

  Teplotu během kojení je možné snížit nejen pomocí léků, ale také pomocí tradiční medicíny. V některých případech stojí za to dát přednost lidovým receptům, protože nejsou schopny poškodit zdraví matek a dětí..

  Tradiční medicína

  Pokud byla příčinou tepla zima, můžete ji použít maliny, rybíz, bylinky nebo citrony.

  V případech, kdy žena neví, jak snížit teplotu, se doporučuje provádět ošetření chladnými obklady aplikovanými na čelo. Nejběžnějším přípravkem na lisování je stolní ocet. Musí se ředit převařenou vodou a ošetřovat loketní klouby, kolena, podpaží, krk.

  Je třeba si uvědomit, že těhotné ženy by se neměly otřít alkoholem při vysokých teplotách: přispívá to k rychlému pronikání alkoholu do mléka, což může způsobit otravu dítěte.

  Nepoužívejte lidová léčiva po dlouhou dobu, pokud nepřinesou výsledky. Možná vysoká teplota spouštěná z důvodů vyžadujících seriózní léčbu.

  Léky

  Mezi schválené léky pro těhotné ženy patří:

  "Nurofen" a "Paracetamol" ve formě tablet jsou považovány za nejúčinnější a nejbezpečnější, protože mají minimální množství vedlejších účinků. Tyto prostředky je nutné vzít s přísným dodržením dávek doporučených v pokynech.

  Dalším účinným a bezpečným antipyretickým činidlem jsou léčiva ve formě čípků. Složení takových čípků zahrnuje Paracetamol a Ibuprofen. Výhodou čípků je to, že jejich účinné látky nepronikají do mateřského mléka. Při použití této metody ošetření je však třeba mít na paměti, že nejsou tak účinné ve srovnání s tabletami.

  Léčba vysokých teplot by měla zahrnovat nejen farmakologické přípravky a tradiční medicínu, ale také teplý nápoj: voda, vývar divoké růže, kompoty. Bohatý příjem tekutin přispívá k rychlému odstranění infekcí způsobujících teplo.

  Pokud je příčinou tepla mastitida nebo laktostáza, pak v tomto případě bude hojný nápoj kojící matce kontraindikován: tekutiny musíte pít pouze tehdy, když chcete.

  Doporučení pro kojící matky

  Je třeba si uvědomit, že je nemožné užívat antipyretika bez předepsání lékaře, protože mnoho z nich je pro ženy s HB přísně zakázáno.

  Při užívání povolených léků nesmí žena přestat krmit své dítě. V tomto případě je vhodné pít lék ihned po krmení.

  V tomto případě bude mít hladina účinných látek v mateřské krvi před dalším krmením čas na snížení.

  Vědci prokázali, že vysoká teplota matky není schopna ublížit jejímu dítěti, s mlékem se do jeho těla dostanou speciální protilátky, které pomáhají rozvíjet stabilní imunitu.

  To nepoškozuje dítě a krmení matčiny mléko nemocné mastitidou nebo laktostázou. Naopak, proces krmení v tomto případě přispívá ke zlepšení stavu a k rychlému zotavení pacienta.

  Pokud tělesná teplota nepřesáhne 38,50 ° C, je vhodné ji nesnižovat.

  Jaké léky nelze s HB užívat

  Matkám se během HB nedoporučuje používat kombinovaná antipyretika: mnoho léků na bázi paracetamolu obsahuje látky, jejichž mechanismus účinku na tělo kojenců nebyl studován. Mezi tyto léky patří:

  V tomto ohledu je používání „paracetamolu“ s HB povoleno pouze v jeho nejčistší formě..

  Rovněž se nedoporučuje léčit horečku u kojících žen Aspirinem kvůli riziku rozvoje lokální léze jater a mozku u dítěte. Tento lék musí být užíván velmi opatrně: pouze jedno použití aspirinu je povoleno pouze v případech, kdy v domácím lékárničce nebylo jiné bezpečnější lék..

  Pokud je nutné užívat silná antibiotika, je dítě dočasně převedeno do mléčných přípravků. Během tohoto období musí matka k udržení laktace exprimovat mléko.

  Pokud během kojení byly otázky: jak snížit teplotu matky během kojení a co z ní můžete pít, pak je nejlepší zvolit bezpečné lidové léky. Pokud teplota neklesne a příznaky onemocnění nezmizí, musíte vyhledat pomoc svého lékaře.

  Jak snížit teplotu matky při kojení: léčba, antipyretikum

  Domů> Kojení> Kojení>

  Teplota matek během kojení je nebezpečná, protože většina nemocí, které vedou k horečce, vyžaduje léky. Mohou se však dostat do těla dítěte spolu s mlékem a způsobit nepříjemné následky..

  V poslední době, když došlo k horečce, lékař doporučil kojící ženě, aby dočasně přenesla dítě na umělé směsi, dokud nebude zcela uzdravena..

  Podle moderních odborníků není nutné brát dítě z prsu. Potom vyvstává rozumná otázka: jak snížit kojení během kojení.

  Řešení tohoto problému závisí na příčině zvýšení teploty..

  • 1 Možné příčiny tepla
  • 2 Metody snižování teploty 2.1 Tradiční medicína
  • 2.2 Léky
 • 3 Doporučení pro kojící matky
 • 4 Jaké léky nelze s HB užívat

  Je možné kojit dítě při matčině teplotě?

  Zvýšená tělesná teplota během kojení není důvodem k odmítnutí přirozeného krmení. Horečka může být snížena bez poškození dítěte.

  Jaké sladkosti mohu jíst při kojení?

  Mateřské mléko je nejlepším jídlem pro dítě v prvních měsících života. Žena s horečkou dodává dítěti mléko speciální protilátky, které ho chrání před patogenními mikroorganismy. Proto musí být dítě kojeno, ale

  Výrobky na bázi ibuprofenu

  Co může mít kojící matka od teploty? Povoleny jsou léky, které obsahují ibuprofen. Pokud z nějakého důvodu nemůžete vzít bezpečný a účinný Paracetamol, použijte Nurofen.

  Tento léčivý přípravek je ve formě suspenzí, tobolek a čípků. V síti lékáren najdete „Ibuprofen pro děti“. Taková kompozice má nižší dávku. Začněte s tím.

  Tobolky pro dospělé mají větší dávku a jsou považovány za nebezpečnější pro dítě.

  Lék „Nurofen“ je platný přibližně 8 hodin. V případě potřeby můžete připravit až čtyři dávky denně. Dávejte přednost léku ve formě svíček.

  Stejně jako léky Tsefekon budou pro vaše dítě bezpečnější. Je třeba poznamenat, že produkt na bázi ibuprofenu není jen antipyretikum a analgetikum. Má také protizánětlivé účinky..

  Díky tomu je efekt léčby dosaženo mnohem rychleji..

  Jak snížit teplotu bez drog na kojící matku - 5 způsobů

  Nejbezpečnější je snížit teplotu pomocí lidových prostředků. Prakticky se neliší od způsobů, jak snížit teplotu dítěte. Jsou to následující:

  1. Nejprve nechte tělo bojovat s neomezeným teplem
  2. Zbavte se přebytečného oblečení, přikrývek a dalšího teplého oblečení
  3. Otřete otevřené části těla čistým ručníkem namočeným ve studené vodě. Mokré obklady by měly být umístěny na podpaží, šíji a tříslech
  4. Otřete lokty a kolena ohyby, krk, podpaží, čelo slabým roztokem octa. Těkavé přípravky rychle ochlazují povrch pokožky. Namísto stolního octa během krmení je lepší použít jablko - 1 polévková lžíce. lžíce na 0,5 litru vody
  5. Při večerním nárůstu teploty si musíte v noci obléknout ponožky namočené v octovém roztoku.

  Pozornost! Alkoholické obklady a tření pro kojící ženy NENÍ vhodné. Alkohol může proniknout do těla a způsobit otravu u dítěte.

  Pokud je nutné teplotu snížit?

  Než přijde na to, jak snížit teplotu kojící matky, je třeba říci o hodnotách teploměru. Pokud je horečka způsobena virovou nebo bakteriální infekcí, pak se lidské tělo nejprve pokusí vyrovnat se samo. V tomto případě může teplota stoupnout až na 38 stupňů. Nepoužívejte lék okamžitě. Nechte svou imunitu naplno využít.

  Když hladina teploměru rychle stoupne a dosáhne úrovně 38,5 stupňů, musíte přemýšlet o tom, jak snížit teplo kojící matce. Zvažte základní bezpečné formulace.

  Jak snížit teplotu kojící matky

  Kojení je dlouhý proces. Během této doby může kojící matka onemocnět a zažít horečku. Běžné příčiny horečky u kojící matky jsou:

  1. Infekce a záněty
  2. Problémy se zády po porodu
  3. Střevní infekce
  4. Mastitida
  5. Mléčná stáza - laktostáza
  6. Sezónní ARVI

  Při léčbě lakostázy je nutné striktně dodržovat

  Po krmení můžete nanést chladný obklad tvarohu. Je však lepší poradit se s lékařem a podstoupit ním stanovené fyzioterapeutické procedury.

  Při včasném správném ošetření se teplota kojící matky rychle stabilizuje. Ve formě preventivních opatření stojí za to vzdát se mačkání oblečení, pokusit se nespát na hrudi, vyhnout se extrémním teplotám a živit se na první žádost dítěte.

  Norma eozinofilů v krvi dítěte podle věku (tabulka)

  Pokud po krátké době teplota kojící ženy opět vzrostla, je pravděpodobné, že minulá laktostáza nebyla léčena.

  Co říkají lékaři?

  Lékaři říkají, že před srážením teploty musí kojící matka znát důvod jejího zvýšení. Teprve poté je vybrána metoda korekce. V současné době farmaceutické kampaně představují široký výběr antipyretik..

  Mezi nimi lze rozlišovat „Fervex“, „Teraflu“, „Coldrex“ a mnoho dalších. Odstraňují nejen horečku, ale také bojují s bolestmi hlavy, bolestmi svalů, pocitem slabosti, přetížením nosu atd. Všichni si určitě zaslouží uznání..

  Kojící matky jsou však přísně zakázány užívat takové drogy.

  Lékaři také říkají, že byste neměli snižovat teplotu lékem "Aspirin" a žádnými jeho deriváty. Tento léčivý přípravek je u dětí v jakémkoli věku přísně kontraindikován. Často to způsobuje vážné komplikace..

  Antipyretika během kojení

  Ze všech dostupných léků

  Studie prokázaly svou bezpečnost při snižování teploty lidem v jakémkoli věku při doporučené dávce. Těhotné ženy v jedné dávce nemohou brát více než 3 gramy léku denně.

  Je dokonce bezpečnější používat Paracetamol nebo Ibuprofen ve formě rektálních čípků. Tato forma léků eliminuje vniknutí chemických složek do mléka..

  Nedoporučuje se užívat Indomethacin a Piralgin, který přechází do mléka a může způsobit poškození kostní dřeně u dítěte.

  Léky na teplotu během kojení: možné nebo ne

  Je důležité nejen zjistit, jak snížit teplotu během kojení, ale odstranit příčinu jejího vzhledu. Proto se bez léků neobejdete, možná budete dokonce potřebovat celou řadu léků. Lze ji však přizpůsobit kojení..

  Matka by měla okamžitě informovat ošetřujícího specialistu, že během léčby chce dítě i nadále krmit. Pak vám lékař pomůže vybrat antipyretika a další léky, které jsou schváleny pro použití při kojení. To znamená, že jsou bezpečné pro drobky a není nutné přerušovat přirozené krmení..

  Pokud stav ženy vyžaduje připojení léků, neměly by být zanedbávány. Léky jsou přijatelné pro kojení. Samozřejmě by však měl jakýkoli lék předepisovat lékař ve vhodné dávce.

  Kompatibilita laktace

  Mnoho nemocných matek se bojí brát drogy během kojení.

  V pokynech můžete často najít varování, že během léčebného období musíte dítě přestat krmit. Ale předepsaný lék lze vždy zkontrolovat.

  Existuje několik renomovaných odborných zdrojů, které vám umožní vyhodnotit, jak lépe snížit teplotu kojící matky. Níže je jejich seznam..

  • Odkaz WHO. Počínaje rokem 2002. Věnováno laktaci a kompatibilitě s léky.
  • Adresář webu "E-laktace". Vytvořeno s pomocí Španělské organizace pro podporu kojení.
  • Příručky. Můžete využít díla zahraničního i domácího autorství. Například díla T. Hale nebo A. Zaitsev a O. Karpov.

  Pokud má kojící matka teplotu, obvykle začíná teplo snižovat, když je teploměr nad 38 ° C. Až do tohoto bodu se věří, že tělo musí mít možnost bojovat proti nemoci samo.

  Co je obvykle předepsáno

  Podle výše uvedených zdrojů lze tělesnou teplotu kojící matky normalizovat pomocí paracetamolu nebo ibuprofenu. Možná to oni doporučí váš lékař s uvedením dávky a přípustného časového intervalu pro medové metody.

  Tyto drogy však musí být v čisté formě. Jejich kombinace, například v práškových verzích typu Coldrex, jsou v období krmení dítěte nebezpečné. A také lékař poradí, jak je lze střídat, pokud teplota neklesne okamžitě.

  První lék je nedílnou součástí i dětských antipyretik. A ačkoli proniká do mateřského mléka, ale v malém množství, pro dítě tato dávka není nebezpečná. Druhý lék také nepoškozuje dítě a prakticky se nedostává do mléka.

  Ale tradiční kyselina acetylsalicylová nehořlavá není zcela bezpečná. V referenční knize „E-laktace“ má první stupeň rizika. Významné dávky léku mohou být pro dítě škodlivé. Proto má smysl nahradit obvyklý „aspirin“ podobnými, ale absolutně neškodnými prostředky.

  Pokud mluvíme o farmakologických formách, pak je pro rychlou účinnost vhodnější, aby kojící žena vzala svíčky. Působí rychleji než pilulky. Proto se úleva od stavu matky přijde dříve.

  Teplota a kojení - pravidla pro užívání drog

  Než se rozhodnete, jaké léky snižují teplotu, musíte se bezpodmínečně poradit s lékařem nebo lékárníkem, který vysvětlí možná rizika a přínosy spojené s užíváním jakéhokoli léku..

  Na letácích připojených k antipyretikům jsou uvedeny informace o možnosti užívání tohoto léku během kojení. V případě jeho škodlivého účinku se objeví varování „nepoužívat během kojení“.

  Důležitým problémem je doba užívání léku během kojení. Musí být synchronizováno s krmením dítěte.

  Nejlepší možností je odmítnout krmení po dobu 30 minut až 1,5 hodiny po užití léku. V současné době většina léků dosahuje vysokých koncentrací v krvi a mléce.

  Odborníci doporučují užívat drogy ihned po kojení, což vám umožní ušetřit přestávku až do příštího přijetí dítěte.

  Je možné pokračovat v krmení

  Předpokládá se, že při teplotě nemůžete kojit dítě. Můžete dokonce najít takové informace, že nachlazení je přenášeno mateřským mlékem. To je naprosto absurdní. U hypertermie není nejčastěji nutné vylučovat dítě z prsu.

  Navíc, pokud má matka virovou infekci, pak s mlékem předá miminko nenahraditelné protilátky. Chrání dítě před infekcí. Mléčné mléko při teplotě neztrácí své prospěšné vlastnosti, nespálí a nestane se „prázdným“.

  Proto můžete a měli byste pokračovat v kojení.

  Matky někdy zahřívají své mléko a dávají ho dítěti z láhve. Jde o zbytečný postup, protože většina nemocí není přenášena mateřským mlékem. Při zahřátí ztrácí své prospěšné vlastnosti..

  V ojedinělých případech musí být kojení zrušeno. Nemůžete pokračovat v laktaci, pokud je hypertermie způsobena:

  • tuberkulóza
  • HIV
  • sepse
  • herpes virus s lokalizací vezikul na mléčné žláze;
  • duševní poruchy;
  • prsní absces
  • hepatitida B a C.

  Kojení je povoleno i při užívání antipyretik. Chcete-li snížit účinek léku na dítě, musíte pít pilulky před dalším krmením.

  Objem účinné látky v krvi bude maximálně 10-30 minut po tabletách. Pokud matka pije lék a okamžitě krmí dítě, pak dalším krmením (po 3-4 hodinách) se objem léčiva v těle sníží na polovinu.

  Takže dítě dostane malou dávku léků a léčba matky na dítě neovlivní.

  Velká otázka

  Aspirin

  Ale co například vaše oblíbená kyselina acetylsalicylová, známá jako aspirin? Lék dokonale snižuje teplotu, ale! Podle referenční příručky E-LACTANCIA byste měli aspirin užívat pouze v nouzových situacích, kdy teplota stoupne nad povrch, a na ulici v noci jsou tři míle k nejbližší lékárně a není nic lepšího po ruce.

  Je známo, že aspirin má toxické účinky na játra a mozek u dětí (Rayův syndrom). Mimochodem, informace pro budoucnost: u virové infekce nezáleží na tom, zda je to běžné nebo plané neštovice, je přísně zakázáno dávat dětem aspirin.

  Prášky a čaje na nachlazení

  Existují také kombinované přípravky ve formě rozpustných studených prášků. Obvykle obsahují antipyretikum (paracetamol nebo kyselinu acetylsalicylovou), vitamin C, antihistaminikum (omezuje krevní cévy, usnadňuje nosní dýchání).

  Co mohu říci, pokud je moje matka úplně nemocná a není co snižovat teplotu, pak je povoleno jednorázové užívání takových léků jako Fervex, Pharmacitron, Coldrex.

  Je však třeba si uvědomit, že takový koktejl není jen jednou dobře prozkoumanou složkou, ale nástrojem s mnoha neznámými a zvyšuje se pravděpodobnost nežádoucích účinků u dítěte..

  Proto je lepší experimentovat s čajem během laktace.

  Přestože tyto prášky dokonale eliminují příznaky nachlazení, nejsou zdaleka nejlepší volbou v období laktace

  Léky s nimesulidem

  Co může mít kojící matka od teploty? Pokud nemůžete vzít první dvě popsané látky, použijte lék, který obsahuje nimesulid. Mezi tyto léky patří Nise, Nimesil, Nimulid atd. Jsou také schváleny pro použití u dětí, ale mají více negativních recenzí. O těchto fondech také nesouhlasili lékaři.

  Kompozice s nimesulidem jsou nesteroidní protizánětlivé léky. Jejich práce je podobná ibuprofenu. Mnoho lékařů a pacientů však tvrdí, že Nise a její analogy mají větší účinek a výrazný protizánětlivý účinek..

  Jak měřit

  Tělesná teplota se měří v podpaží. Nejbezpečnější je to pomocí moderního elektronického teploměru, který by se měl po spolehlivém signálu po zvukovém signálu držet ještě nějakou dobu. Je lepší sledovat obrazovku a získat ji, pouze když se značka přestane měnit. Tento ukazatel bude spolehlivější..

  Pokud máte podezření, že právě díky prsní produkci mléka vyvolává teplotu, můžete se sami zkontrolovat následujícím způsobem. Změřte teplotu v lokti a pevně stlačte ruku.

  Právě tato metoda byla použita v oddělení poporodních komplikací, které jsem navštívil po prvním narození. Pokud není teplota způsobena hrudníkem, pak „běží“ a v lokti.

  Jak udržet laktaci během léčebného období

  Pokud je v důsledku léčby nemoci prokázáno, že žena pozastavuje kojení, ale následně ji chce obnovit, musí se pravidelně vyjadřovat: každé tři hodiny během dne a jednou v noci.

  Pokud během léčby není možné krmení, musí se matka k udržení laktace vyjádřit

  Dříve byla v době nemoci matky doporučována vařit exprimované mléko a v této podobě ji již nabízet svému dítěti. Moderní medicína má zcela odlišný názor: tekutina ztrácí své biologicky aktivní složky a ztrácí svou hodnotu díky zahřívání. Proto by se mělo nalít mléko a dítě by mělo být krmeno směsí.

  (2 hodnocení, průměr 4 z 5)

  Jak snížit teplotu během horké vody? - jak snížit teplotu kojící matky

  viz také

  • Jak snížit teplotu během horké vody? Dívky, ušetříte! Jsem druhý den nemocná. Paracetamol pomáhal, ale teď už je to hodina, co jsem pil - a teplota je 39,5 a vypadá to, že stále roste! Nechci se vzdát HB a riskovat zdraví dítěte! Co se dá dělat?…
  • Jak snížit teplotu. Dívky, radte.
   Dnes večer se teplota dítěte zvýšila o 39,4. Dal jsem Nurofen, zavolal sanitku. Podívali jsme se, řekli, že buď přehřátí (máme strašné teplo), nebo zuby. Žádné další příznaky. Doporučili střídat Nurofen a paracetamol. A…
  • Jak snížit teplotu? Teplota druhého dne 39,5
   Nurofen už klepe. 3 roky dítě
   Sanitka přišla, prozkoumala, říkají, že je vše v pořádku. Doktor ve službě z kliniky přijde zítra.
   Mandle jsou bolestivé. Metoda ošetření: aqualor, vibrocil, tantumverde, inhalace fyziologickým roztokem
   P.S. Sestřelen na 38,3...
  • Jak snížit teplotu Jak snížit teplotu 3letého dítěte, kromě paracetamolu. Dal to už 3 dny, už ne. Svíčky Nurofen do 2 let, tablety od 6 let. Nepovažuji sirupy. Teplota 39.
   Díval jsem se na příběh kromě Nurofera, analgina a...
  • Jak snížit teplo u dítěte? V pokračování postu o rýmě se chci s novými matkami podělit o to, jak osobně snižuji teplotu dítěte, v různých případech.
   Připomínám vám, že toto je pouze moje zkušenost a že to v žádném případě není průvodce...
  • Jak snížit teplotu! Po další nemoci s teplotou 39,5 nám lékař doporučil velmi dobrý lék, který trvá až 12 hodin. Je zkontrolováno samo. Obzvláště dobré při teplotách, kdy je hlava horká a končetiny jsou chladné.
   Recept je jednoduchý: 1 ampule papaverinu, 1 ampule difenhydraminu,...
  • Jak snížit teplotu? Nemůžu snížit teplotu dítěte. Lékař nazval diagnózu ARVI. Ale druhý den je teplota až 38,5. Dětský Nurofen, paracetamolové svíčky, každou půl hodinu otřete ocet vodou. Co můžete poradit?
  • Co jiného může snížit teplotu? Pomozte dívkám, nepracuje pro mě snižování teploty v mém dítěti obvyklým způsobem (není to dáno, křičí, křičí, vypukne). Nepije pilulky, lektvary, strčí lžičku nebo ji nevyplivne, nebo ji dokonce dokáže vytrhnout. Svíčky také nejsou dány, vypukne....
  • Abych snížil teplotu, přečetl jsem v AMF č. 41 rozhovor s vedoucím Hematologického výzkumného centra Ruské akademie lékařských věd, akademikem Andreim Vorobyovem: „Neužívejte analgin. Ve většině vyspělých zemí se tento lék dlouho nepoužíval. Jednou jsem vydržel vážné boje s...

  Teplota kojící matky: co dělat, mohu kojit dítě?

  Když tělesná teplota stoupá, znamená to, že imunitní systém aktivně bojuje s touto chorobou. Teplo je normální reakcí těla, ale v případě kojící matky je situace poněkud jiná.

  V prvních 6 týdnech po narození existuje šance na rozvoj porodních komplikací, zejména pokud byl porod obtížný nebo byl použit císařský řez.

  V takovém případě může vysoká horečka znamenat zánět poporodní jizvy nebo orgánů genitourinárního systému - poté konzultace a pomoc kvalifikovaného lékaře.

  V prvním měsíci a půl po porodu je ženské tělo stále velmi slabé a vysoká teplota může naznačovat komplikace a záněty orgánů reprodukčního systému.

  Proč může během laktace dojít ke zvýšení teploty?

  Po ukončení poporodního období (6 týdnů) se k příčinám horečky přidají některé nemoci. Mezi nimi:

  • chřipka, akutní infekce dýchacích cest, nachlazení;
  • laktostáza a mastitida;
  • střevní infekce, otrava.

  Akutní respirační infekce během kojení se nevyskytují tak často. K infekci může dojít kdokoli člen rodiny žijící ve stejném pečovatelském domě. Příznaky tohoto onemocnění jsou dobře známy všem - ztráta síly, ucpání nosu a uzel, kýchání, bolest v krku (viz..

  také: jak zacházet s krkem kojící matky kojením, pokud to bolí?). Teplota stoupá nad 38 stupňů.

  Při pozorování odpočinku v posteli, pití velkého množství tekutin a užívání antipyretik se můžete pátého nebo šestého dne úplně zbavit nepříjemných potíží..

  PŘEČTĚTE SI také: Je fluorografie škodlivá při kojení?

  Laktostáza je porušením odtoku mléka v mléčných žlázách. Potrubí mléka je ucpané, objeví se otok a pak zánět.

  Při těchto procesech se přirozeně zvyšuje teplota a bolesti v mléčných žlázách, a pokud problém přetrvává, může být po 3-4 dnech komplikován bakteriální infekcí a mastitida se bude vyvíjet s ještě vážnější teplotou - až 39-40 stupňů.

  Není příliš obtížné zabránit laktostáze. Je nutné zabránit stagnaci mléka, čehož je dosaženo častým nanášením dítěte na hrudník, dekantací zbytků a masáží. Pokud je v prsou pro dítě příliš mnoho mléka, některé matky používají manuální odsávačku.

  Je pravda, že s touto metodou jsou na hrudi malá těsnění, ale jsou snadno odstranitelná masáží.

  Pokud jde o infekční mastitidu, budete muset být léčeni antibiotiky a v nejpokrokovějším případě bude vyžadován chirurgický zákrok..

  V případě otravy a střevní infekce jsou kromě vysoké teploty pozorovány zvracení, průjem, prudká bolest hlavy, silná slabost (doporučujeme přečíst: co by měla žena vzít při bolestech hlavy během kojení?).

  K léčbě jsou vyžadovány obaly léků a sorbentů a přísná strava.

  Lékař by měl být konzultován, protože střevní infekce jsou velmi nebezpečné a měli by být léčeni kojením pouze pod dohledem odborníka..

  Algoritmus pro akce při zvýšených teplotách

  Když se teplota během kojení náhle zvýší než obvykle, v žádném případě byste neměli panikařit - to zhorší bolestivý stav matky a zhorší to dítě..

  PŘEČTĚTE SI také: jak a jak zacházet s rýmou během kojení?

  Prvním je určení příčiny.

  Pokud znáte příznaky všech výše uvedených nemocí, nebude mít při určování příčiny žádné zvláštní potíže. V každém případě, i když jste se sami správně diagnostikovali, poraďte se se svým lékařem. Při kojení je to důležité, protože odborník si může všimnout příznaků, které unikly vašemu pohledu. Pomoc zkušeného lékaře nikdy nebude zbytečná.

  Druhým je pokračování laktace

  Existuje obecná víra, že nemůžete pokračovat v kojení dítěte při zvýšených teplotách, ale stále více důkazů se objevuje naopak. Doktor Ruth Lawrence, odborník ve svém oboru, v metodické příručce pro lékaře „Kojení“ uvádí seznam nemocí, ve kterých by se proces neměl zastavit:

  • chřipka, akutní infekce dýchacích cest, nachlazení;
  • laktostáza, mastitida, absces prsu;
  • průjem;
  • hepatitida A, B, C;
  • herpes (s výjimkou nosní oblasti);
  • stafová infekce;
  • zarděnky;
  • spalničky;
  • autoimunitní onemocnění.

  Mamino mléko je nejlepším „imunomodulátorem“ pro dítě, takže pediatři ve většině případů doporučují pokračovat v kojení, i když se necítíte dobře

  V současné době existují léky, které může kojící matka použít bez poškození dítěte. Pokud je kojení zastaveno na dobu trvání nemoci, dítě ztratí protilátky, které jsou produkovány v krvi a přecházejí do mateřského mléka; a pokud onemocněl, je to ještě nerentabilnější.

  Za třetí - změřte teplotu správně

  To není překvapivé - i při nepřítomnosti nemoci kojící matky je teplota v podpaží o něco vyšší než obvykle - 37,1-37,3 stupně. Hypertermie je způsobena vysokým obsahem mléka v mléčných žlázách. Spolehlivého výsledku lze dosáhnout pouze půl hodiny po krmení, po řádném omytí a otření kůže podpaží.

  PŘEČTĚTE SI také: co dělat, když kojící matka má bolest v prsou?

  Začtvrté - použijte antipyretikum

  Prostředky snižující teplotu jsou orální (tablety, prášky, sirupy) a rektální (čípky).

  Existuje pouze rozdíl v rychlosti akce. Perorální léky začínají působit rychleji, protože žaludek má větší plochu sliznice, se kterou látka interaguje.

  Páté - vypijte hodně tekutin

  Nezáleží na tom, jestli je matka nemocná nachlazením, nebo pokud má prostě jen přebytek mléka v prsou, při zvýšené teplotě potřebuje hojný nápoj. Doporučuje se vypít alespoň sklenici vody každou hodinu. Kromě toho, že ztracená tekutina se v těle doplní, mléko nezhoustne a snadno odejde - to pomůže normalizovat teplotu a snížit riziko laktostázy.

  Přijatelné prostředky ke snížení teploty během kojení

  Ne všechny teploty stojí za to srazit. Pokud vzrostla o něco více než 37 stupňů, je lepší nechat imunitnímu systému příležitost bojovat a vyvíjet protilátky. Když teploměr dosáhne 38,5, doporučuje se pít antipyretika..

  Jaké léky jsou povoleny, pokud kojící matka potřebuje pomoc? Seznam v tomto případě obsahuje pouze 2 položky:

  Podle klinických studií Paracetamol prochází placentární bariérou během těhotenství a je do značné míry koncentrován v mateřském mléce (až 24%)..

  Vědci však tvrdí, že není schopen ublížit dítěti ani během vývoje plodu, ani po narození během kojení. Dokonce i možnosti léků „paracetamol“ byly vyvinuty pro děti od 2 měsíců věku kvůli jejich bezpečnosti.

  Kojící matce, aby se teplota normalizovala, je nutné pít 325-650 mg léku a opakovat dávku každé 4 až 6 hodin, dokud není dosaženo stabilního výsledku.

  ČTĚTE PODROBNOSTI: „Paracetamol“ během kojení Paracetamol je jedním ze základních antipyretik pro kojící matky.

  Neobsahuje látky, které mohou dítě poškodit, ale pouze v doporučených dávkách

  Ibuprofen je nesteroidní droga.

  Působí komplexně: snižuje teplotu, eliminuje zánět, zmírňuje bolest a uklidňuje horečnaté podmínky. V mezinárodním klasifikátoru léčiv patří Ibuprofen mezi léky kompatibilní s kojením..

  Doba jeho antipyretického účinku dosahuje 8 hodin. Tento lék se užívá v dávce 200 mg 3-4krát denně. V naléhavých případech je povoleno užít 400 mg, ale další podávání by mělo být sníženo na 200 mg. 400 mg 3x denně lze konzumovat, ale ne více.

  Co nelze použít?

  O milované mnoho "Aspirin" na chvíli musíte zapomenout. Její účinná látka - kyselina acetylsalicylová - neovlivňuje nejlépe činnost srdce, trávicího systému a dalších orgánů matky a dítěte. Je schopen provokovat dítě v lokální lézi jater a mozku (Rayův syndrom).

  Mezinárodní klasifikátor E-LACTANCIA klasifikuje aspirin jako nebezpečný lék, který se nedoporučuje užívat během kojení. Přípustné je pouze jedno použití, pokud je vše ostatní ještě nežádoucí. V tomto případě je lepší nekrmit dítě, vylíhnout mléko a po nějaké době znovu kojit (viz viz.

  také: jak lze kašel účinně léčit kojením?).

  Není známo, jaké vedlejší účinky se mohou vyskytnout, proto je lepší užívat účinnou látku v její čisté formě.

  Jak vzít antipyretikum?

  Antipyretická léčba by neměla být prováděna náhodně, ale v souladu s určitými pravidly. Zkuste jim držet:

  1. Pijte lék pouze podle potřeby ke snížení teploty. Pro prevenci to nemusíte dělat.
  2. Nejvhodnější doba pro užívání léků je bezprostředně po krmení. Přínos bude maximální a potenciální poškození bude minimální..
  3. Neupravujte časový rozvrh podávání léků - není to nutné.

  Když často vzniká potřeba antipyretika, mnoho z nich má legitimní otázku: je možné použít nejen jeden, ale jiný způsob? Autoritativní pediatr E.

  Komarovsky dává tuto radu: můžete střídat „Paracetamol“ a „Ibuprofen“, pokud to přinese výsledek, ale nezapomeňte, že musíte brát léky postupně a časový interval mezi dávkami by měl být alespoň 2 hodiny.

  Závěrem stojí za zmínku, že zvýšená tělesná teplota žádným způsobem neovlivňuje kvalitu mateřského mléka - nemůže jednoduše vyhořet nebo se zhoršit. V takovém případě není nutná laktace. Chrání matku před problémy s prsou a miminko bude poskytováno imunitní podporu.

 • Články O Neplodnosti