Hlavní Neplodnost

Je možné marshmallow kojící matku?

Mateřské mléko je považováno za nejunikátnější dětskou výživu. Obsahuje množství živin. Aby to bylo užitečné, měla by se žena pokusit jíst správné jídlo. Jak plná je každodenní strava matky, jak velký přínos bude mít výživa pro její dítě.

Mnoho mladých matek neví, co jíst, a tak se snaží popírat mnoho produktů. Ale to je špatné rozhodnutí. V prvních měsících musíte dodržovat přísnější stravu, ale po třech měsících bude vytvořen trávicí systém dítěte a do stravy kojící matky mohou být zavedeny složitější potraviny, včetně různých dobrot. Tento článek se zaměří na marshmallows.

Mohu během kojení jíst marshmallows

Z čeho je marshmallow složen? Dezert zahrnuje vaječné bílky, jablečnou omáčku. Vzhledem k nízkému obsahu kalorií je produkt často součástí stravy žen, které neustále sledují jejich hmotnost. Většina lékařů se vyjadřuje k výhodám tohoto cukrářského produktu. Složení běžného kefíru neobsahuje aromatické látky a konzervační látky. Přestože existují recepty, kde jsou barviva a další složky, které nejsou pro zdraví příliš prospěšné.

Měla by žena během kojení jíst marshmallows? Proč ne!

Pokud žena myslí výběr jídel z její stravy vážně, musíte si vybrat produkt, který je zcela přirozený. Pokud není důvěra v produkt zakoupený v obchodě, můžete si jej připravit sami.

Kromě již zmíněných složek zahrnuje ibišek želatinu, cukr, kyselinu citrónovou, sodu atd. V různých recepturách pro přípravu produktu existují přísady ve formě kandovaného ovoce, ořechů, marmelády, ovoce atd. Marshmallows s ořechy budou užitečné při vytváření nervového systému dítěte.

Pokud žena obsahuje marshmallow, její mléko je výživnější a výživnější. Pokud je do dezertu přidána marmeláda, džem nebo bílá čokoládová poleva, je pro dítě naprosto neškodná.

Výhody marshmallows v laktaci

Jaké výhody tělí tělo ženy a dítěte marshmallows:

 • Kompozice obsahuje užitečné složky. Patří mezi ně vaječné bílé a čerstvé ovocné pyré. Jedná se o přírodní, neškodné produkty;
 • Zlepšuje mozkové funkce. Po devíti měsících těhotenství, porodu a v období hepatitidy B je tělo ženy znatelně vyčerpáno. Pro normální funkci mozku je zapotřebí glukóza. V tomto případě jsou marshmallows jeho neškodným zdrojem;
 • Nízkokalorický obsah. Marshmallow odkazuje na nízkokalorické potraviny. Po narození dítěte se matky chtějí vrátit zpět do své předchozí podoby, snaží se tyto produkty používat. A marshmallows lze nazvat dietním dezertem;
 • Hormon štěstí. Mnoho lidí ví, že sladká jídla přispívají k produkci endorfinů v těle, známých hormonů štěstí. Jíst marshmallows, žena zlepšuje pohodu a náladu;
 • Účinek na chuť mateřského mléka. Potraviny, které ženy užívají během dne, ovlivňují chuť jejího mateřského mléka. Když žena snědla trochu marshmallow, sladí své mléko. To však není tak užitečné. Faktem je, že zažívací systém dítěte nemůže vnímat takovou chuť přirozené výživy. A kromě toho sladkosti obvykle zvyšují žízeň. Pro kojence je mléko jídlo i voda, takže nemusí stát za to jíst hodně marshmallows..

Marshmallow Harm

Škody způsobené marshmallows jsou:

 • Obsahuje škodlivé přísady. Nepřirozené komponenty, které tvoří produkt, jsou pro dítě škodlivé;
 • Výskyt alergií. Marshmallows jsou založeny na vaječném bílém. Tento produkt je silný alergen;
 • Ovlivňuje mikroflóru ženy. Po porodu se ženské tělo přestaví. Zotavuje se z těhotenství. Tento proces je poměrně zdlouhavý. Je známo, jak sladká jídla ovlivňují mikroflóru. V důsledku toho může dojít k onemocnění, jako je drozd..

Jaké druhy marshmallows mohu mít s HS?

Marshmallow odkazuje na nízkokalorické potraviny, nebude mít vliv na přírůstek hmotnosti ženy. Složení produktu zahrnuje běžnou jablečnou omáčku a vaječnou bílou. Mnoho lidí ví, že jablka jsou jedním z těch potravin, které lze jíst na samém začátku GW..

Abyste se nebáli negativních důsledků, musíte si vybrat bílé marshmallows nebo creme brulee. Má-li dezert světlé barvy, je obsah barviv dostatečně vysoký. Během kojení jsou všechny chemikálie škodlivé..

Je možné, aby kojící maminka zmrzla, přečtěte si zde.

Pokud je chuť dobrot vylepšena marmeládou, marmeládou nebo ořechy, pak to není ani špatné. Z použití marshmallows v čokoládě by se mělo zdržet. Ve vzácných případech si ženy mohou dovolit malý kousek skutečné tmavé čokolády.

Skutečnost, že ořechy mohou být alergické, ne všechny matky vědí. Před jídlem marshmallows s ořechy, zkontrolujte dítě reakce na tento druh léčby. Pokud je vše v pořádku, pak jíst na zdraví. Kromě toho jsou ořechy užitečné pro matku i dítě. Je známo, jaký je jejich účinek na funkci mozku, růst kostí a posílení nehtů a vlasů..

Přítomnost ovoce v marshmallows nemůže dítě ublížit. Když má dítě šest měsíců, bude normálně reagovat na džemy a konzervy. To znamená, že až v této době je možné s takovými přísadami přejít na marshmallows. Džem by měl být z černého rybízu nebo borůvek, ale raději zapomenout na maliny a jiné světlé bobule, protože mohou způsobit alergie.

Kolik marshmallow může matka jíst za den

Mnoho lékařů pro děti věří, že s GV není nutné úplně opustit sladkosti. Marshmallows lze jíst docela klidně. Ale bez ohledu na to, jak užitečný může být produkt, nemůžete ho jíst bez míry. Poprvé musíte vyzkoušet malý kousek a sledovat, jak se bude dítě chovat.

V případě normální reakce dítěte na nový produkt lze množství dezertu zvýšit. Když dítě začne trpět kolikou, objeví se na jeho těle vyrážka, jedná se o příznaky alergické reakce. Proto musíte přestat brát produkt a ukázat dítě pediatrovi.

Většina odborníků doporučuje začít zavádět marshmallows do stravy až poté, co dítě bude mít alespoň jeden měsíc. Do této doby bude jeho trávicí systém mírně posílen..

Jak si vybrat marshmallow

Když je dítě v domě, obavy ženy se znatelně zvyšují. Proto příprava dobrot není vždy čas. Co dělat, když si chcete vychutnat chutný a zdravý produkt, jak si jej správně vybrat v obchodě?

Marshmallows, které se vyrábějí v potravinářských podnicích, nejčastěji obsahují různé chemické přísady. Kromě toho se do ní přidávají konzervační látky, látky určené k aromatizaci, látky ke zlepšení chuti a barvy atd. Proto, abyste si vybrali správný produkt, musíte to udělat velmi pečlivě a pečlivě..

Především je třeba věnovat pozornost těmto ukazatelům:

 • Vzhled. Při kojení se ženám doporučuje jíst marshmallows bez barviv. Ze žlutého, růžového, modrého produktu by se mělo zdržet;
 • Různé přísady. K marshmallows se často přidává ovoce, marmeláda nebo ořechy. Tyto výrobky jsou užitečné, takže je tento dezert vhodný pro kojící ženy. Co nelze říci o marshmallows v čokoládě. Ať už je čokoláda jakákoli, může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Takový produkt tedy také není vhodný pro HS;
 • Náklady. Pokud je báječný produkt prodán na skladě, existuje riziko, že jeho platnost vypršela. Lepší produkt vyžaduje přírodní složky. Skladovatelnost takových marshmallows nebude dlouhá a cena bude tedy vyšší.

Marshmallow recept na kojící matky doma

Bezpochyby bude domácí dezert vždy lepší než zakoupený. Při přípravě výrobku doma žena zná všechny své součásti, datum výroby a je přesvědčena o jeho používání.

Chcete-li připravit marshmallows doma, musíte vzít:

 • pět malých jablek;
 • 250 gramů granulovaného cukru;
 • jeden vaječný protein.

Před vařením se jablka musí umýt, nakrájet na poloviny a vložit do trouby k pečení. Poté se z nich odstraní buničina a připraví se jablečná omáčka. To lze provést strouhankou nebo průchodem buničiny přes sítko. V dalším kroku se bramborová kaše smísí s cukrem a směs se nechá hodinu vyluhovat.

Je možné vychovat kojící matku, přečtěte si zde.

Později porazte směs a přidejte do ní polovinu proteinu, až do homogenní konzistence. Směs by měla být bílá. Pak přidejte druhou polovinu proteinu a znovu rozšlehejte, až nadýchané..

Jak vyrobit sirup? Chcete-li to provést, připravte:

 • voda - 160 ml;
 • cukrový písek - 470 gramů;
 • agar-agar (želatinový náhradní produkt) - 8 gramů.

Agar-agar je namočen do vody několik hodin před otokem. Poté zahřejte směs a přiveďte ji k varu. Vzhled se podobá želé. Přidejte granulovaný cukr a pokračujte v zahřívání, dokud se cukr úplně nerozpustí..

Výsledný sirup se postupně nalije do směsi jablko-protein a dobře bije. Hmota by měla vypadat jako pusinky. Několik minut po vaření směs vytlačte pečivovou stříkačkou nebo sáčkem na lesklý papír. V této formě při teplotě místnosti produkt zaschne do 24 hodin. Dezert je připraven k jídlu, když se na něm vytvoří cukrová kůra..

Mohu během kojení jíst marshmallows?

Během kojení se ženám doporučuje vyloučit z stravy mouku a sladká jídla. Ale co když mladá maminka chtěla něco chutného? Pediatrům se doporučuje vybrat nejbezpečnější výrobky. Uvidíme, jestli je možné použít kojení marshmallows při kojení.

Historie výskytu marshmallows

V Rusku začali dělat sladkost ve starověku. Pravda, původně se tomu říkalo pastilka. Recept byl velmi jednoduchý: med byl přidán do sladkého jablečného pyré a po vaření byly marshmallows sušeny na slunci. Cukráři z Francie upravili ruský marshmallow recept začleněním zbitých vaječných bílků do receptu. Díky nové ingredienci sladkost zbělala.

Proč je sladké s GW zakázáno?

Mnoho žen si během kojení všimne, že neustále chtějí jíst něco sladkého. Tento jev má lékařské zdůvodnění: kojení vyžaduje hodně energie a nejjednodušší způsob, jak obnovit kalorie spálené rychlými sacharidy. Všechno je umocněno skutečností, že po prudkém nárůstu glukózy vzhůru začne okamžitě klesat. A to znamená, že touha jíst mouku nebo sladkou chuť se znovu objeví po krátké době.

Mladé matky by měly vědět, že sladkosti při kojení mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Obsahují látky, které mohou způsobovat alergie v drobky..

K zakoupeným sladkostem se přidávají stabilizátory, zahušťovadla, příchutě, barviva. Všechny složky dezertu při kojení přecházejí do mateřského mléka, a to se stává příčinou koliky, bolesti břicha, zvýšené tvorby plynu u dítěte.

Na poznámku! Nadměrná konzumace sladkostí během krmení negativně ovlivňuje zdraví mladé matky. Riziko obezity, kazu, gastrointestinálních problémů se zvyšuje, metabolismus se zpomaluje.

Při kojení ze sladkostí se nejlépe hodí pastilky a marshmallows. Jejich složení je nejnebezpečnější, ale neměli byste je používat v neomezeném množství..

Mohu použít marshmallows s HS?

Marshmallow je považován za neškodný dezert, který není zakázán ani při speciálních terapeutických dietách. Je však možné kojit marshmallows? Odpověď zní ano, ale měla by být konzumována 2-3krát týdně, jedna po druhé, maximálně dvě.

Kojící matky se zajímají o to, zda je možné kojit v prvním měsíci kojení. Lékaři doporučují zdržet se sladkých 2-3 měsíců po porodu. Gastrointestinální trakt se u dítěte dosud zcela nevytvořil, takže od prvních dnů musíte dodržovat správnou stravu:

 • vybrat hypoalergenní přípravky;
 • parní kuchař, kuchař, péct;
 • nezahrnují mouku, konzervy, sladká a mastná jídla;
 • sladkosti nahraďte mléčnými výrobky, banány, pečenými zelenými jablky a hruškami.

Výhody marshmallows

Zdraví kojící matky a jejího dítěte závisí na správné a rozmanité výživě ženy. Její duševní stav však ovlivňuje i zdravotní stav ženy. Úplné odmítnutí sladkostí může vyvolat nástup deprese, na kterou je mnoho žen již citlivé po narození. Dopřejte si potěšení a dopřejte si neškodné dobroty!

Co je užitečné marshmallow:

 • Přírodní pektin pomáhá čistit tělo těžkých kovů a solí;
 • Příznivý účinek na trávení;
 • Stopové prvky pozitivně ovlivňují stav kostí, zlepšují fungování nervového systému;
 • Marshmallows obsahují hodně vlákniny potřebné pro správnou funkci střev.

Nutriční hodnota

100 gramů dobrot obsahuje:

 • Proteiny - 0,8 g
 • Tuky - 0,1 g
 • Sacharidy - 79,8 g
 • Dietní vláknina - 1 g
 • Voda - 17 g.

Nutriční hodnota 100 gramů - 326 kcal. Denní obsah kalorií by měl být v závislosti na stravě kojící matky, jejím životním stylu, individuálních charakteristikách od 2700 do 3000 kcal.

Škody a kontraindikace

Během období krmení mohou být marshmallows škodlivé pro zdraví, pokud je máma konzumuje v neomezeném množství. Rovněž je třeba pečlivě přečíst informace o složení produktu. Pokud jsou zahrnuta barviva, konzervační látky, stabilizátory a jiné škodlivé látky, takový produkt by se neměl používat..

Existuje několik kontraindikací, ve kterých by se během krmení neměla vylučovat sladkost:

Důležité! Pokud se po narození u dítěte objeví alergická reakce na bílkovinu krav, je pro mamku nemožné jíst marshmallows.

Pravidla pro kojící matky

Při krmení jsou povoleny marshmallows, ale žena se musí naučit důležitým pravidlům, aby nepoškodila zdraví svého dítěte:

 1. První měsíce jsou nejkritičtější období během kojení, takže je lepší nepoužívat marshmallows a jiné sladkosti.
 2. Sladkost by měla být zavedena velmi pomalu, počínaje malým kouskem. Je lepší to udělat ráno, takže během dne pozorujte reakci drobků. Pokud dítě nemá alergickou reakci, lze po několika dnech zvýšit podíl sladkostí.
 3. Sweet není náhradou výživného jídla. Ženská výživa v procesu kojení by měla být vyvážená, obohacená o vitamíny a minerály, protože všechny důležité látky pro vývoj a růst dítěte pocházejí z mateřského mléka.
 4. Preferovány by měly být domácí sladkosti vyrobené z přírodních ingrediencí..

Povolené zobrazování

Blíž k třem měsícům může kojící žena začít konzumovat sladkosti, jako jsou marmelády a marshmallows. Okamžitě vyvstává otázka: Kolik marshmallow mohu jíst během kojení? Je lepší začít čtvrtou částí jedné věci, přičemž se část zvyšuje na polovinu. Při absenci reakcí u dítěte může žena jíst několikrát týdně jednu věc.

Jak si vybrat marshmallow?

Je důležité, aby byl produkt přesně bílý. Vícebarevná pochoutka (růžová, žlutá, červená) obsahuje konzervační látky, barviva a další škodlivé přísady. Před těhotenstvím mnoho žen upřednostňuje marshmallows v tmavé nebo bílé čokoládě s různými přísadami: ořechy, oplatky, přelité čokoládovými kousky. Při kojení by měla být čokoláda a ořechy zlikvidovány. Produkt s marmeládou nebo marmeládou však není zakázán. Džem nebo džem by měly být vyrobeny z tmavých bobulí: černý rybíz, ostružiny, borůvky. Červené bobule mohou u dítěte vyvolat alergii.

Při výběru léčiva musíte pečlivě prostudovat informace na etiketě. Složení by nemělo obsahovat chemické složky a data exspirace by měla být v pořádku. Dávejte pozor na obal: musí být vzduchotěsný, bez poškození nebo řezů..

Neměli byste si koupit pochoutku za příliš nízkou cenu. Dobré marshmallows s krátkou trvanlivostí, vyrobené z přírodních produktů, nemohou být levné.

Vaření Marshmallows doma

Domácí sladkosti mají několik výhod:

 • připravené z přírodních přísad, bez přidání škodlivých složek;
 • Můžete experimentovat s náplní a recepty;
 • mladá matka bude přesvědčena o kvalitě výrobků připravených doma.

Lékaři důrazně doporučují, abyste během kojení jedli domácí jídlo. To je jediný způsob, jak chránit vaše dítě před nekvalitními a škodlivými potravinami.

Výroba marshmallows je velmi jednoduchá. Budou zapotřebí následující složky:

 • 5-6 středně zelená jablka;
 • Sklenici cukru;
 • Protein z jednoho kuřecího vejce.

Poloviny jablek by měly být pečeny v troubě. Vyjměte z trouby, nechte mírně vychladnout a poté opatrně vyjměte prostřední lžičkou. Pomocí míchačky buničiny připravte homogenní koktejl. Nalijte cukr do bramborové kaše, důkladně promíchejte a nechte hodinu. Po tomto porazit masu jablečného cukru mixérem až do krémové, postupně přidávat protein. Výsledkem by měla být nádherná lehká hmota.

Ingredience pro sirup:

 • 150 ml vody;
 • 460 gramů cukru;
 • 7 gramů agar-agaru (přírodní náhrada za želatinu).

Agar-agar se několik hodin namočí do vody, aby bobtnal. Jakmile směs začne bobtnat, položte ji na pomalý oheň a přiveďte k varu. Konzistence by měla připomínat tenkou želé. Nalijte cukr, promíchejte, udržujte v ohni, dokud se krystaly cukru úplně nerozpustí. Výsledný cukrový sirup se velmi pomalu nalije do jablečné hmoty a bije míchačkou. Směs by měla vypadat jako pusinka. Nechejte několik minut, dokud se neobjeví požadovaná viskozita..

Vyrovnejte plech na pečení s papírem odolným proti mastnotě. Pomocí stříkačky na pečivo vytlačte malé marshmallows. Léčba se nechá sušit při pokojové teplotě. Když se na povrchu vytvoří kůra, považuje se mísa za připravenou.

Marshmallow je nízkokalorická pochoutka povolená kojením. Ale kojící matka by měla pečlivě jíst všechny sladkosti, dokonce i ty neškodné, jako jsou marshmallows, marshmallows, marmeláda. Ještě lepší je, když žena nahradí sladkosti povoleným ovocem a bobulemi.

Kojení marshmallows - dobrá léčba nebo škodlivý produkt?

Ahoj milí čtenáři.

Na pozadí těžkého vyčerpání po těhotenství a porodu ženy často chtějí něco chutného, ​​sladkého. Většina dezertů je však velmi kalorická nebo se týká alergenů, což je pro dítě nebezpečné. Perfektním řešením pro matky se sladkým zubem jsou marshmallows pro kojení. Tento produkt je považován za nejužitečnější mezi zákusky za předpokladu, že je vysoce kvalitní, připravený podle všech pravidel a požadavků GOST.

Je možné kojit během kojení - výhody produktu

Nejužitečnější marshmallow je pektin, to je tato látka, která je považována za zdravotní sestru pro tělo, odstraňuje toxiny, soli těžkých kovů, podporuje hubnutí. Pektin stabilizuje metabolické procesy v těle, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje krevní oběh a normalizuje trávicí trakt. Sladkosti založené na agaru a želatině jsou při použití poněkud podřadné..

Proč jsou marshmallows užitečné při kojení:

 1. Zlepšuje funkci mozku, zvyšuje výdrž, má příznivé účinky na paměť.
 2. Podporuje syntézu „hormonu štěstí“, který má příznivý vliv na náladu a celkovou pohodu;
 3. Kompozice obsahuje velké množství stopových prvků, které jsou nezbytné pro dobrý stav krevních cév, vlasů, kůže a nehtů;
 4. Obsahuje vitamín B2 - riboflavin je nezbytný pro tvorbu nových červených krvinek, některých hormonů, má blahodárné účinky na zrakové orgány, chrání oči před negativními účinky ultrafialového záření, eliminuje projevy stresu a nervové nadměrné únavy;
 5. Dobrý probiotikum - obnovuje normální střevní mikroflóru, má mírný projímavý účinek;
 6. Zlepšuje chuť mléka.

Marshmallows jsou jedním z nízkokalorických dezertů, ve kterých není prakticky žádný tuk, což je velmi důležité pro matky, které se chtějí po narození vrátit do své ideální podoby.

Je však třeba si uvědomit, že marshmallows, stejně jako jiné sladkosti, může vyvolat zhoršení drozdu. Nepoužívejte vzdušné ošetření pro diabetiky s problémy se zuby, narušení metabolismu uhlohydrátů v těle.

Pravidla pro zavedení marshmallows do stravy

Tělu dítěte mohou poškodit pouze kvalitní marshmallows, které obsahují škodlivé potravinářské přídatné látky, škrob, barviva a látky určené k aromatizaci. Všechny tyto složky mohou u kojenců vyvolat silnou alergickou reakci, takže je třeba pečlivě přistupovat k výběru produktu, ale o tom si promluvíme o něco později.

Tělo některých dětí může na vaječné bílky špatně reagovat, proto si do svého jídelníčku zavedete léčbu postupně - pro začátek můžete jíst půl marshmallow a pozorovat reakci dítěte po dobu dvou dnů.

Při kojení v prvním měsíci je lepší nepoužívat marshmallows vůbec - to je škodlivé pro vás i pro dítě. Pak si můžete dovolit 2-3 marshmallows několikrát týdně.

Používání dobrot v bílé nebo čokoládové polevě by mělo být po celou dobu laktace zcela zrušeno - tyto produkty obsahují palmový olej, mnoho dalších alergenů. Ale pokud v marshmallow jsou ořechy, kousky želé nebo ovoce - to je velmi dobré a užitečné.

Jak si vybrat kvalitní marshmallow

Sortiment marshmallows je prostě obrovský, v obchodech můžete vidět produkt různých barev, tvarů a konzistencí. Naučíme se však, jak vybrat nejužitečnější produkt pro mámu a dítě. Kvalitní vzdušnou pochoutku lze skladovat v uzavřených obalech po dobu 2 týdnů, v otevřené formě - ne více než dva až tři dny.

Hlavní kritéria pro výběr správného marshmallow

Studujeme složení

V kvalitním produktu jsou: jahodové pyré, bílkoviny, cukr, melasa, kyselina citronová, přírodní zahušťovadlo (pektin, želatina, agar-agar). A nic víc.

Považujeme produkt

Okamžitě opustit marshmallow jasných barev, bez barviv, to určitě nemohlo udělat. Škodlivá a sněhově bílá pochoutka - pro dosažení ideální bílé barvy se často používá přísada E171. Pokud je v kompozici přítomen pektin, bude mít sladkost slabý šedivý nádech.

Vůně

Marshmallows by neměl mít ostrý, výrazný zápach ani ovoce. Je povolena pouze lehká vanilková nebo jablková příchuť..

Konzistence

Dobrý a svěží marshmallow je elastický, nerozpadá se, po lehkém tisku rychle obnovuje tvar.

Cena

Dobrý marshmallow vyrobený z přírodních produktů nemůže být levný, neměli byste kupovat léčbu pro zásoby, s největší pravděpodobností již byla rozmazlená nebo nesprávně uložená.

Vzdušný, lehký ibišek, oblíbený a oblíbený mnoha, nemá nic společného se skutečnými marshmallows. Zkuste ho zapálit a navždy ztratíte touhu po koupi tohoto produktu pro sebe nebo své dítě.

Vyrábíme marshmallows sami

Nejlepší marshmallow je domácí. Je zřejmé, že není čas na složité kulinářské experimenty s malým dítětem, ale na přípravu ošetření vzduchem budete potřebovat velmi málo času a energie a produkty ve složení jsou nejjednodušší a nejdostupnější.

Co potřebujeme:

velká jablka, nejlépe zelená - 5 ks.;

 • agar-agar - 8 g;
 • cukr - 650 - 750 g;
 • voda - 160 ml;
 • trochu citronové šťávy.
 1. Agar-agar nalít vodu, nechat 2 hodiny.
 2. Oloupejte jablka, nakrájejte na malé kostky, posypte citronovou šťávou a vložte do trouby. Pečte při nízké teplotě, dokud nezměkne. Pokud nemáte čas péct ovoce, můžete je vařit - je to mnohem rychlejší, ale tímto způsobem ovoce ztratí některé ze svých prospěšných látek.
 3. Jablka rozmíchejte v mixéru, celkem potřebujeme 250-300 g produktu.
 4. Přidá se 250 g cukru, nechá se hodinu.
 5. Oteklý agar-agar se mírně zahřeje, takže hmota získá jednotnou konzistenci, přidá se zbývající cukr. Směs se vaří na mírném ohni po dobu 6-8 minut.
 6. Porazte jablečnou omáčku mixérem, přidejte polovinu proteinu a pokračujte v bití, dokud se nezíská lehká homogenní hmota. Představte druhou část proteinu a vše znovu porazte, dokud nebude nádherné.
 7. Zavádějte horký sirup do hmoty bílkovin a jablek v tenkém proudu, neustále šlehání mixérem při maximální rychlosti, dokud nezhoustne.
 8. Nechte marshmallow blank odpočívat po dobu 1-2 minut.
 9. Vložte hmotu do sáčku na pečivo, navlhčete dřevěnou desku vodou, stiskněte marshmallows.
 10. A nejtěžší fáze - musíte počkat den, než bude náš dezert zcela připraven k použití.

Pokud vaše dítě netoleruje protein, nemůžete jej přidat do směsi, musíte mírně zvýšit množství agar-agaru. Hotový produkt se neukáže tak velkolepě, ale vaše dítě rozhodně nebude mít alergické reakce.

Na závěr pár slov

Dnes jsme se dozvěděli vše o výhodách, škodách a pravidlech výběru marshmallows pro kojení. Sdělte svůj „sladký“ příběh v komentářích - vaříte pochoutku sami, nebo raději kupujete hotový produkt.

Sdílejte článek se svými přáteli na sociálních sítích - během laktace se nemůžete zbavit sladkostí, protože glukóza je nezbytná pro mozek a matky vždy potřebují jasnou hlavu, dobrou paměť a bleskovou reakci.

Je možné ošetřovat matku marshmallows

Lze marshmallows kojit? Této otázce čelí všichni milovníci tohoto produktu po narození dítěte. Během tohoto období je tělo po narození a těhotenství vyčerpáno, takže vyžaduje sladkosti. Žena používá mateřské mléko k výživě těla dítěte, takže by měla být opatrná ohledně své stravy. Výživa by měla být správná, zejména v prvním měsíci života dítěte, protože v tomto období pokračuje tvorba všech vnitřních orgánů..

Při kojení není nutné jíst výhradně obiloviny, zeleninu a ovoce. Někdy si v malém množství můžete dovolit dezert. Marshmallows kojící matce mohou jíst v omezeném množství. Můžete začít malým kouskem, pomocí kterého můžete sledovat reakci těla dítěte.

Vlastnosti produktu

Při kojení by měl být každý produkt konzumován opatrně. V první fázi je nutné přesně zjistit, z jakých složek pochoutka obsahuje, od dětství milovaná všemi. Pro jeho přípravu se smíchají želatina, kyselina citronová, cukr a ovocné pyré. Další výhodou produktu je malý počet kalorií, které nemohou negativně ovlivnit postavu ženy.

Marshmallow s kojením má následující pozitivní vlastnosti:

 • Složení léčiva zahrnuje složky, které nejsou škodlivé pro lidské tělo. Vejce a ovocné pyré jsou zcela přírodní ingredience, které nemohou způsobit negativní reakci na matku a dítě.
 • Marshmallows jsou v těle používány jako další zdroj výživy pro mozek. Po těhotenství a porodu jsou potřebné další komponenty, které ženě pomohou zotavit se. Sladkosti obsahují hodně glukózy, která je pro tento proces nezbytná..
 • Výrobek obsahuje malé množství kalorií. Díky tomu si matka nemůže dělat starosti s nadváhou. Extra kilogramy, které byly získány během těhotenství, obvykle zmizí během několika prvních měsíců.
 • Všechny sladkosti příznivě ovlivňují náladu ženy. Přispívají k produkci endorfinů - hormonů, které jsou považovány za nepostradatelné společníky šťastného stavu. Žena cítí nárůst dobré nálady, který se určitě přenese na dítě.
 • Všechny sladkosti pozitivně mění chuť mateřského mléka. Dítě má tuto dochuť rádi, a tak začíná sát aktivněji. Situace se však může proměnit v negativní, protože glukóza zatěžuje činnost gastrointestinálního traktu.

Odborníci radí rodičům, aby pečlivě sledovali stav dítěte. Můžete pokračovat v používání této nebo té potraviny pouze v případě, že nedochází k diatéze nebo alergii.

Škodlivé a přípustné použití

Je možné, že kojící matka má marshmallows, protože může také kombinovat škodlivé složky:

 • Tělo těží pouze z přírodního produktu. Je nutné opustit sladkosti s vysokým obsahem potravinářských přídatných látek. Zesilovače chuti a barviv mohou u dítěte způsobit alergii.
 • Složení dezertu zahrnuje vaječnou bílou. Tato složka je považována za silný alergen..
 • Nadměrné používání přípravku vede k narušení mikroflóry. Děloha po porodu se ještě nevrátila k normálnímu stavu, proto je citlivá na všechny vnější vlivy. Obnovení trvá asi měsíc. I když v některých případech může být tento proces opožděn. V tomto případě mohou sladkosti vyvolat výskyt drozdů..

Kolik denně je povoleno jíst sladkosti kojící matky bez rizika poškození dítěte? Je důležité mít na paměti opatrnost a opatření ve všem. Poprvé bylo povoleno jíst polovinu marshmallow. Během následujících 48 hodin byste měli sledovat reakci těla dítěte.

Pokud nebyla zaznamenána negativní reakce, můžete část postupně zvyšovat. Pokud má dítě svědění, zarudnutí, zhoršení stolice a koliku, měl by být přípravek zlikvidován alespoň další měsíc. Máte-li rozsáhlou alergickou reakci, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Pediatrové nedoporučují jíst marshmallows v prvním měsíci po narození dítěte. Během tohoto období končí tvorba trávicího systému. Také rehabilitační období po těhotenství a porodu trvá měsíc.

Jak si vybrat právo?

Každý obchod s potravinami nabízí širokou škálu produktů. Je důležité vědět, který z nich si vybrat: s glazurou nebo bez ní, s marmeládou, v čokoládě, s plátky čerstvého ovoce nebo želé. Rozdíly existují nejen v chuti, ale také ve složení a jeho účinku na tělo matky nebo dítěte. Žena by měla pečlivě analyzovat každou jednotlivou složku, pouze v tomto případě můžete jíst marshmallows.

Nejprve je třeba si uvědomit, že sladkosti v tomto období mohou být konzumovány pouze v omezeném množství. Po prvním jídle byste měli pečlivě sledovat reakci dítěte. Můžete podíl zvýšit bez alergií nebo diatézy. Pokud dojde k zarudnutí, měl by být produkt zlikvidován na další období..

Výrobci přidávají barviva, konzervační látky a sladidla. Díky tomu je možné prodloužit skladovatelnost a přidat do chuti neobvyklé poznámky. Během kojení je nejlepší vařit dezert sami. V takovém případě je dítěti zaručeno, že spolu s mateřským mlékem nedostane újmu.

DIY marshmallows

Marshmallow je užitečný pouze v případě, že obsahuje přírodní složky. Každá žena to dokáže sama vařit. To bude vyžadovat následující produkty:

 • zelená kyselá jablka - 0,5 kg;
 • vejce bílá - 1 kus;
 • granulovaný cukr - 1 šálek;
 • želatina - 25 g.
 1. Nalijte želatinu do 50 ml studené převařené vody a nechte bobtnat.
 2. Jablka musí být nakrájena na polovinu, vyjmuta z jádra a zapečena se slupkou v troubě. Porazte pečená jablka s mixérem.
 3. Do misky nalijte 70 ml vody a do ní nalijte cukr. Dejte na nízkou teplotu, ale neinterferujte, ale pouze otočte misku. Vařte do varu a do úplného rozpuštění cukru.
 4. Želatinu zahřívejte ve vodní lázni, dokud se úplně nerozpustí.
 5. Beat vaječných bílků a nalijte do bramborové kaše, znovu bít.
 6. Nalijte do horkého sirupového pyré, aniž byste přestali šlehat. Pokračujte asi 8 minut..
 7. Nakonec nalijte do směsi želatinu a další minutu bili.
 8. Vložte misku budoucích marshmallows do nádoby s ledovou vodou a bijte, dokud nezhoustne..
 9. Pergamen položte na desku, dejte hmotu na porce a vložte do chladničky na 2 hodiny.

Standardní recept můžete doplnit oříšky, které obohatí tělo dítěte o další množství vitamínů a minerálů. Mozková aktivita je také stimulována. Máma se bude moci cítit vesele a plná síly. Malé množství kalorií nebude moci negativně ovlivnit její postavu.

Můžete si také vybrat dezert s marmeládou a marmeládou. Neuvěřitelně lahodný a zdravý dezert s čerstvým ovocem.

Odborníci na výživu doporučují ženě opustit možnost jídla v čokoládě. Kakao je často dost příčinou alergické reakce u dítěte. Přestože odborníci na GV umožňují jíst marshmallows v bílé čokoládě. V tomto případě je pravděpodobnost negativní reakce v těle dítěte minimální.

Kojení Marshmallows: Klady a zápory

Po porodu by měla žena kojit co nejdéle. Správná výživa je proto klíčem k blahu matky a dítěte. Ale co dělat, když chcete jíst sladkosti, například marshmallows. V prvním měsíci kojení byste neměli nadměrně užívat sladká jídla. Při kojení by měly být marshmallows přidávány do každodenní stravy kousek po kousku a ne okamžitě. U novorozence není trávicí trakt zralý a při ostrém řízení nového produktu se může rozvinout alergie nebo dysbióza..

Co je užitečné a škodlivé pro marshmallows

Marshmallows jsou lahodný dezert vyrobený šlehaným cukrem s vaječnou bílou a přidáním šťouchané brambory z bobulí a ovoce. K této technologii se přidávají plniva za vzniku produktu (pektin, želatina, agar-agar). Plnivo, jako je pektin, je sorbentní látka, která přitahuje patogenní mikroflóru a odstraňuje ji z těla. Sorbent snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zlepšuje trávení.

Je dovoleno jíst marshmallows s HS, protože má užitečné vlastnosti:

 • Zdroj vitamínu B2 a stopových prvků Ca, Fe a R. Riboflavin chrání oči před škodlivými účinky ultrafialového záření, zachovává vidění, obnovuje nervový systém ženy.
 • Obsah sacharózy umožňuje zlepšit mozkovou aktivitu, stabilizuje metabolismus, obnovuje se vzhled vlasů a nehtů.
 • Agar-agarová aditiva použitá při výrobě marshmallows má příznivý účinek na zažívací systém, má projímavé vlastnosti a odstraňuje škodlivé látky z těla..
 • 100 g produktu obsahuje 325 kcal, 0,8% proteinu, 0,1% tuku a 79,8% sacharidů. Takže s nadváhou se kojící matka nemusí bát.

Jakákoli sladká jídla mají pozitivní vliv na tělo. Když používáte marshmallows, produkuje se hormon štěstí, endorfin. Ženská nálada stoupá a objevuje se nárůst síly, což je důležité při kojení dítěte.

Lékaři doporučují jíst marshmallows mezi 16 a 18 hodin. V této době je hladina cukru v krvi snížena a kousek dezertu, který se sněží, nahradí její nedostatek.

Kromě blahodárných vlastností dezertů může poškodit nejen dítě, ale i matku.

Marshmallows by neměla být kojící matce podána v prvním měsíci po porodu, protože trávicí trakt u novorozenců nezraje. Je lepší zadat ji později v nabídce, ve třetím měsíci života dítěte. Chcete-li to zkusit dříve, můžete kojící matce představit trochu marshmallow a sledovat reakci dítěte.

Kojící matky by také měly dodržovat dietu, pokud:

 • problémy s obecným metabolismem (metabolismus);
 • anamnéza diabetu;
 • existují problémy se zuby;
 • mají nadváhu.

Pokud se maminka rozhodla pro léčbu v nabídce, musíte si vybrat bílé marshmallows bez barviv, aby se snížilo riziko alergické reakce. Nejprve pozorujte dítě, pokud neexistují špatné předpoklady a během tří dnů nedochází k alergii, můžete postupně zvyšovat množství dezertů.

Druhy marshmallows

Sortiment pečiva v obchodě je velký a můžete si vybrat ten správný dezert pro sebe:

 • Bílé a růžové marshmallows;
 • Čokoládový dezert;
 • S přídavkem ořechů, marmelády, kokosu a dalších plniv.

Je lepší zvolit léčbu, kde je méně barviv a konzervačních látek, protože dítě může být alergické na marshmallows s.

Kojící matka může do stravy zahrnout bílé marshmallows s ořechy, ale to musí být provedeno opatrně, protože ořechy mohou u dítěte způsobit zácpu..

Která marshmallow dává přednost

Kolik marshmallow denně může kojící matka jíst a která z nich je lepší zvolit? Musíte si přečíst štítek a vybrat produkt bez barviv a konzervačních látek. Je lepší počkat trochu s čokoládovými marshmallows, protože kakaové boby, které tvoří lahůdky, způsobují alergii u novorozenců.

Může mít kojící maminka bílý dezert? Ano, můžete si také vybrat s náplní: ořechy nebo marmeládou. Marmeláda se vyrábí na základě ovocného sirupu a pokud ji matka během kojení použije, nepoškodí dítě.

Pravidla pro použití marshmallows pro laktaci: co, kdy a kolik

Na otázku, zda je možné kojit s kojením, nedáte jednoznačnou odpověď. Hlavní věc ve všech míře a opatrnosti. Ale aby všechno fungovalo jako strojek, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla použití:

 1. Zadejte pochoutku odděleně od ostatních produktů, které mohou u novorozence vyvolat alergie.
 2. Je lepší používat dezert ráno ke sledování reakce dítěte po zbytek času..
 3. Pokud nedošlo ke zhoršení během 48 hodin, lze produkt bezpečně začlenit do stravy, ale postupně přidávat dávku. Ve velkém množství mohou marshmallows vyvolat koliku a nadýmání.

Při zvýšené tvorbě plynu, zarudnutí na kůži a dalších projevech vyhledejte lékaře. Pediatrové nedoporučují konzumovat žádné sladkosti během prvního měsíce. Názor některých odborníků se však liší. Je tedy možné jíst marshmallows, když kojení v prvním měsíci je relativně individuální otázkou. Nemůžete vždy hádat s výběrem v obchodě, a proto je lepší si udělat dezert sami doma.

Jak si vyrobit marshmallow dezert sami

Kojící máma umí vařit zdravou léčbu sama.

Seznam produktů a jejich množství:

 • kyselé odrůdy jablek - 0,5 kg;
 • vaječný protein - 1 kus;
 • cukr - 1 šálek;
 • želatina - 25 g.

Jak vařit:

 1. Nechte želatinu bobtnat ve studené převařené vodě (50 ml).
 2. Jablka nakrájejte na polovinu, vyjměte semena a pečte v troubě, aniž byste odstranili kůru. Po jejich šlehání mixérem.
 3. Do šálku nalijte 100 gramů vody a přidejte cukr. Sirup se musí vařit.
 4. Želatinu zahřívejte ve vodní lázni, dokud se úplně nerozpustí.
 5. Do šlehačky přidejte šlehačku.
 6. Nalijte sirup, když bičuje a míchá se dalších 8 minut.
 7. Poté položíme želatinu a promícháme, dokud nezhoustne.
 8. Položte marshmallows na pergamenový papír a vložte do chladničky na 2 hodiny, aby ztuhla..

Jak si vybrat v obchodě

Během kojení je zakázáno mnoho sladkostí a při výběru správného produktu postupujte podle těchto tipů:

 • Při výběru produktu si přečtěte štítek na výrobku. Barviva, konzervační látky a přísady mohou u kojenců vyvolat alergické reakce.
 • Upřednostňujte přírodní produkty. Pokud užíváte výplň, musíte vědět, z čeho je vyrobena (to se týká marmelády a želé).
 • S čokoládovými lupínky a ořechy je lepší počkat. Pokud si vyberete čokoládu, je lepší dát přednost bílé čokoládě.

Jakékoli sladkosti s vysokým obsahem cukru mohou způsobit, že dítě během kojení vytvoří plyn, takže ve všem je potřeba opatření.

Jak ukládat

Marshmallows jsou rychle se kazící potraviny. Nakupované zboží v obchodě a v přítomnosti konzervačních látek nebude trvat déle než tři měsíce. Pokud je připravena nezávisle, bude doba skladování kratší a je vhodné ji uchovávat v lednici v samostatném sáčku.

Marshmallow dezert je v mnoha případech dobře tolerován tělem dětí. Musíte se naučit, jak si vybrat zdravý a přírodní produkt, ale je lepší ho vařit sami, a pak na otázku, zda kojící matka může mít marshmallows, odpověď bude určitě ano.

Marshmallows a marshmallows ve stravě kojící matky: přínos nebo újma

Názor, že správné menu kojící ženy je nudné a monotónní, je klam. Maminka může dokonce obsahovat sladkosti, ale pouze ty, které příznivě ovlivňují složení mléka, obsahují prospěšné složky a nezpůsobují alergie. Jako dezert pro kojící matku jsou vhodné marshmallow a jeho rozmanitost, marshmallow. Mohou však být spotřebovány v omezeném množství a v souladu s pravidly opatrnosti..

Složení marshmallows a marshmallows

Marshmallows - originální ruský dezert, který se v Rusku nazýval pastilkou. Dnes je tato cukrovinka vyrobena ze šlehacího ovoce a bobulového pyré s přídavkem cukru, vaječného bílku a želatinační složky - želatiny, pektinu, agar-agaru. Marshmallows a marshmallows ve své obvyklé formě jsou produkty průmyslové výroby, které se liší hlavně strukturou a tvarem.

V dřívějších dobách byla tato sladka připravena ze sušeného jablečného pyré a buničiny z bobulí s přídavkem medu nebo cukru. O něco později se mezi složkami objevilo vajíčko bílé, které dodává hotové misce bílou barvu. Pasta byla sušena v ruské peci, měla hnědý odstín a želatinová složka nebyla vyžadována kvůli vysoké koncentraci jablečné omáčky obsahující přírodní pektin. Tento recept se dnes používá v řemeslné výrobě, ale tento marshmallow se liší od průmyslového typu cukrovinek - příbuzný marshmallows a více podobá marmeládě. Nejběžnější pastilkou je bílá, chuť a konzistence podobná marshmallows, ale dostupná ve formě tyčinek.

Recept na moderní marshmallows a marshmallows je téměř totožný, liší se mírným rozdílem v obsahu želatinační složky, cukru a loupaných ovocných pyré. Marshmallow má lehčí a vzdušnější konzistenci, obsahuje o něco méně vlákniny a více cukru. Pastilka je o něco hustší, připravená z hustší hmoty šťouchaných brambor. Důvodem je podobnost chemického složení a kalorický obsah produktů. Energetická hodnota je 320-330 kcal na 100 g díky vysokému obsahu cukru, ale je mnohem menší než u oblíbených lahůdek, jako je čokoláda nebo halva. Kromě toho jsou marshmallows a marshmallows připravovány bez tuku, proto jsou pro postavu méně nebezpečné.

Název „marshmallows“ pochází ze jména starověkého řeckého boha větru, který symbolizuje lehkost a lehkost tohoto dezertu.

Vitaminové složení marshmallows a marshmallows není příliš rozmanité. Sladkosti obsahují malé množství vitamínů B2 a PP. Minerální složení je působivější - v marshmallows a pastilkách je vápník a fosfor pro zdravé kosti a vlasy, železo, hořčík, draslík, sodík pro udržení kardiovaskulárního systému a tvorbu krve. Základem zákusku je ovocné pyré, složení obsahuje vlákninu nezbytnou pro plné fungování střeva.

Tabulka: chemické složení a nutriční hodnota

VložitMarshmallows
Živinymnožství% normy ve 100 g *množství% normy ve 100 g *
Obsah kalorií324 kcal19,2%326 kcal19,4%
Veverky0,5 g0,7%0,8 g1,1%
Sacharidy80 g37,9%79,8 g37,8%
Trávicí vlákno0,8 g4%1 g5%
Vitamíny
Vitamin B2, riboflavin0,01 mg0,6%0,02 mg1,1%
Vitamin PP, NE0,2 mg1%0,2 mg1%
Makronutrienty
Draslík, K55 mg2,2%46 mg1,8%
Vápník Ca21 mg2,1%25 mg2,5%
Hořčík, Mg7 mg1,8%6 mg1,5%
Sodík, Na16 mg1,2%27 mg2,1%
Phosphorus, Ph11 mg1,4%12 mg1,5%
Stopové prvky
Železo, Fe1,6 mg8,9%1,4 mg7,8%

% normy ve 100 g * - přibližné ukazatele pro kojící ženu středního věku.

Fotogalerie: Druhy dobrot

Kojení Marshmallows

Marshmallow je mylně považován za „relativního“ marshmallows a pastilek - cukrářský výrobek amerického původu s podobnou chutí a strukturou. Ve skutečnosti je tato sladkost jiného druhu, v kompozici nejsou ovocné ani ovocné pyré, vaječný bílek. Marshmallow se vyrábí z cukru nebo sirupu, želatiny, škrobu, glukózy. Beat ingredience na houby a suché. Z hlediska nutriční hodnoty takový dezert ztrácí na marshmallows a neobsahuje složky užitečné pro tělo, obsahuje příliš mnoho cukru a je nežádoucí v nabídce kojící matky. Podobná doporučení se vztahují na turecké potěšení - orientální sladkost, která má výhradně „cukrové“ složení.

Marshmallows a marshmallows mohou diverzifikovat matčinu stravu během kojení, stát se léčbou, nezbytnou pro udržení síly, zdrojem energie, který zlepšuje náladu. Většina sladkostí v prvních měsících života dítěte je kontraindikována, protože mohou způsobit alergie nebo zažívací potíže. S přiměřeným množstvím vysoce kvalitních marshmallows nebo marshmallows však bez přidání umělých přísad, čokolády, ořechů není pravděpodobné, že by produkt způsobil nežádoucí reakce. Aby nedošlo k ohrožení zdraví drobků, doporučuje se tento dezert uvést do stravy nejdříve měsíc po narození..

Výhody produktu

Marshmallow není jen chutný a výživný produkt, ale také zdroj hodnotných minerálů, zvláště užitečný pro mozkovou aktivitu, posílení kostí, udržování zdravého srdce a krevních cév. Uvádíme hlavní užitečné vlastnosti marshmallows:

 • Obsahuje přírodní antioxidanty. Pektin je jednou ze složek marshmallows, která čistí krevní cévy. Uvolňuje cholesterolové plaky, odstraňuje toxiny z těla, má celkový posilovací účinek na tělo.
 • Užitečné pro nervový systém a zrak. Vitamin B2, přítomný ve složení marshmallows, se podílí na syntéze hormonů, na tvorbě červených krvinek v krvi. Tato živina je nezbytná k ochraně sítnice před ultrafialovým zářením, pomáhá posilovat nervy a odolávat stresu..
 • Podporuje mozkovou aktivitu. Glukóza je nezbytná pro to, aby si mladá matka udržovala dobrou náladu a zlepšovala intelektuální schopnosti během obtížného období zotavení po porodu..
 • Dobré pro trávicí systém. Pokud ibišek obsahuje agar-agar, přírodní probiotikum, je to příznivý faktor pro střevní mikroflóru. Tato složka podporuje vylučování toxinů bez odplavení prospěšných minerálních látek. Vláknina obsažená v ovocném produktu má pozitivní vliv na trávicí aktivitu.
 • Postará se o krásu. Vápník, fosfor, železo, které jsou přítomny v marshmallows, příznivě ovlivňují stav kostí, zubů, vlasů a kůže.

Pravidla pro použití v HS

Přes všechny pozitivní vlastnosti marshmallows a marshmallows, je nutné zavést výrobky do stravy kojící matky s opatrností. Zásadní jsou zde věk dítěte, složení marshmallows a počet porcí. Postupujte podle následujících doporučení pro použití marshmallows během kojení:

 • Výrobek musí být vysoce kvalitní, nesmí obsahovat škodlivé přísady.
 • Nespěchejte k jídlu marshmallows, ať je dítě alespoň 1 měsíc staré, ale optimální období je 3 měsíce po narození.
 • Produkt se zavádí do stravy postupně. Poprvé povoleno jíst ¼ ks. Sledujte reakci dítěte - pokud nedochází k vyrážkám, zarudnutí kůže nebo zažívacím problémům, porce se postupně zvyšuje..
 • Norma přípravku pro kojící ženy není vyšší než 100 g denně a ne častěji 3-4 krát týdně.
 • Nejezte marshmallows v čokoládě, s ořechy, světlé barvy. Preferované možnosti - klasická vanilková nebo krémová brulee.

Jak si vybrat

Výrobek vyráběný v průmyslovém měřítku často obsahuje chemické složky. Tyto látky nezpůsobují významné poškození dospělých, ale mohou být nebezpečné pro citlivý organismus u kojenců. Proto při výběru marshmallows a pastille v obchodě postupujte podle určitých doporučení:

 • Barva produktu. Při kojení je povoleno jíst bílé nebo krémové marshmallows. Růžové, modré a další světlé barvy pochoutek jsou poskytovány agresivními barvivy. Marshmallow bez barviv by měl být sněhově bílý, je-li šedivý - to znamená, že ve složení byly použity zmrazené nebo suché proteiny, a nikoli čerstvé, soda, želatina nebo ocet.
 • Informace na obalu. Nejkvalitnější marshmallows jsou vyráběny v souladu s GOST - štítek by měl mít odpovídající znak. Výrobek se znakem TU byl pravděpodobně vyroben z přísad, které snižují jeho náklady a snižují použití marshmallows..
 • Vzhled. Povrch marshmallow by měl být rovnoměrný, bez prasklin nebo vrásek. Když klepnete prstem na produkt, formulář se obnoví. Práškový cukr na povrchu by měl ležet rovnoměrně, neměl by být roztavený nebo mokrý. Tvrdá kůra se tvoří kvůli porušení standardů skladování nebo po uplynutí doby platnosti.
 • Náklady. Kvalitní marshmallows vyrobené z přírodních surovin nemohou být levné.
 • Typ zahušťovadla. Je žádoucí, aby kompozice byla přítomna na agaru. Tato látka se získává z mořských řas, obohacuje složení marshmallows o jód, další množství vápníku a železa. Pektin jako zahušťovadlo je také prospěšné pro tělo. Želatina je nejlevnější a nejméně žádoucí formativní složka vyrobená z práškových kostí a skotu.
 • Další přísady. Marshmallows v čokoládě nebo ořechech může u kojenců vyvolat alergie. Přidání marmelády nebo ovoce je přijatelné.

Doporučuje se uchovávat marshmallows v kontejneru na chladném tmavém místě, jeho trvanlivost může být až 3 měsíce. V plastovém sáčku se sladkost neuchovává déle než 1–1,5 měsíce.

Domácí recept

Máma si může být jistá příznivými vlastnostmi marshmallows, pokud ji sama vaří z kvalitních surovin. Taková marshmallow se může mírně lišit od produktu v chuti a vzhledu, ale jeho užitečné vlastnosti nevyvolávají pochybnosti..

Složení:

 • čerstvá jablka 5 ks.;
 • granulovaný cukr 250 g;
 • vejce bílá 1 ks.

Pro sirup:

 • voda 150 ml;
 • granulovaný cukr 450 g;
 • agar agar 8 g.

Proces vaření:

 1. Pečte celá jablka v troubě nebo nakrájejte na poloviny.
 2. Oddělte jablečnou dužinu od slupky a jádra.
 3. Rozemelete buničinu na pyré sítem nebo mixérem.
 4. Přidejte cukr a důkladně promíchejte, nechte působit 1 hodinu.
 5. Přidejte protein a důkladně rozšlehejte, dokud nebude hmota vzdušná a bílá..
 6. Make sirup. Za tímto účelem namočte agar-agar na několik hodin do studené vody.
 7. Oteklý agar s vodou, zahřejte k varu, přidejte cukr a promíchejte, hmota by měla být jako želé.
 8. Postupně nalijte sirup do jablečné hmoty, šlehačkou mixérem při vysoké rychlosti, dokud se konzistence „nezafixuje“ jako pusinka.
 9. Pomocí stříkačky na pečivo nebo lžíce položte budoucí marshmallows na rovnou misku.
 10. Nechte zaschnout při pokojové teplotě..
 11. Dezert je připraven asi za den - na povrchu se tvoří cukrová kůra.

Video: „Skvělý život!“ - užitečné vlastnosti marshmallows

Marshmallows a pastille jsou sladká jídla, která lze zahrnout do stravy kojící matky. Je důležité, aby dítě nebylo náchylné k alergiím, a množství léků bylo omezené. Jinak může mít dítě vyrážku a zarudnutí kůže - jevy, které slouží jako příznaky diatézy. Nežádoucí odchylky v trávení dítěte nejsou vyloučeny, zejména s pochybnou kvalitou produktu. Při dodržení pravidel opatrnosti si může kojící matka užívat tohoto dezertu, aniž by poškodila blaho dítěte.

Články O Neplodnosti