Kategorie Zdraví

Když dítě může dostat vodu

Zdraví

Potřebuje dítě dostat voduOd narození do 6 měsíců dítě, které kojí, dostává denní dávku tekutin z mateřského mléka, protože mateřské mléko se skládá z 84-87% vody. Od 4 měsíců může být dítěti nabídnuta 1 čajová lžička vody, ale je přísně zakázáno nutit ji k pití.

Ibuprofen pro kojení

Zdraví

Období kojení je v životě mladé matky velmi důležité. Ale jak během těhotenství, tak během kojení nemůžete užívat mnoho léků. Nakonec se syntetické komponenty vstřebávají nejen do krve, přecházejí do mateřského mléka a skrz něj do těla dítěte.

Dívky o vás, velmi užitečné informace

Zdraví

Základy bylinné medicíny:
Již od dob Hippokrata a Avicenny bylo známo používání řady rostlin a zeleniny bohaté na fytohormony jako antikoncepční prostředky nebo naopak stimulanty plodnosti..

Krevní typ dítěte

Zdraví

Krevní typyDědičnost krevního typu u dítěteNa začátku minulého století vědci prokázali existenci 4 krevních skupin. Jak krevní typy zdědí dítě?Rakouský vědec Karl Landsteiner, který mísil krevní sérum některých lidí s erytrocyty odebranými z krve jiných, zjistil, že u některých kombinací červených krvinek a séra dochází k „lepení“ - červené krvinky se drží spolu a vytvářejí sraženiny, zatímco jiné ne.

Vilprafen během těhotenství

Zdraví

Mnoho léků předepsaných lékaři způsobuje starosti těhotným ženám: proč to brát, přinese to výhody nebo naopak poškození nenarozeného dítěte.Pokud mluvíme o Vilprafenu, měli byste vědět, že tento lék je antibiotikum, které má antimikrobiální účinek.