Hlavní Testy

Gymnastika pro těhotné ženy. 1, 2, 3 trimestry

Autor: L4H Datum záznamu administrátora

Aby se dítě mohlo narodit úspěšně a po porodu netrvá příliš dlouho, než se zotaví, je nutné pro těhotné ženy udělat speciální gymnastiku. Speciálně navržená sada cvičení nejen podpoří postavu ve vynikající kondici, ale také příznivě ovlivní vývoj plodu

Mnoho lékařů doporučuje, aby těhotné ženy prováděly gymnastiku při porodu dítěte. Pokud zvolíte správný komplex a provedete cvičení odpovídající každému jednotlivému trimestru, můžete usnadnit nejen proces porodu, ale také strávit minimum času zotavením.

Je důležité si uvědomit, že těhotné ženy nebudou provádět obvyklá cvičení. Pro každý trimestr byl vyvinut speciální komplex fyzické aktivity. Kromě toho může těhotenství u každé ženy probíhat různými způsoby, proto se před začátkem gymnastiky poraďte s dohlížejícím lékařem. Teprve po rozhovoru s odborníkem si můžete být jisti, že vám nebude ublíženo.

Pozitivní účinky gymnastiky

Gymnastika pro těhotné ženy může tělu nastávající matky přinést mnoho výhod - to se již dlouho prokázalo nejen vědou, ale i praxí. Nicméně, přes všechny pozitivní aspekty, mnoho žen nedělá gymnastiku. Důvodů je dost:

- strach z poškození plodu v lůně;

Je důležité pochopit, že fyzická aktivita v tomto případě je navržena speciálně pro těhotné ženy, aby přinesla maximální zdravotní přínos..

Výhody gymnastiky během těhotenství se v průběhu let osvědčily úspěšnou praxí. Cvičení pomáhá nejen usnadnit proces porodu, ale také vytvořit zdravé dítě. Postupem času se těhotná žena ztíží:

- nohy začínají bolet;

Pokud se setkáte s takovými problémy, neměli byste si myslet, že jediným správným řešením je dodržovat režim stálého odpočinku a odpočinku. Naopak, začít cítit světlo a oživovat tělo, je lepší dát přednost fyzické aktivitě světla.

Pokud je rozhodování o provedení cvičení zabráněno lenivostí nebo jinými drobnými důvody, měli byste věnovat pozornost tomu, jaký přínos může gymnastika přinést.

15 důvodů pro gymnastiku pro těhotné ženy

1. Tělo se začne rychleji přizpůsobovat novému stavu. Pravděpodobnost komplikací je minimalizována..

2. Těhotenství je snadné. Všimněte si, že ti, kteří pravidelně provádějí cvičení a zároveň nosí dítě, se cítí lépe.

3. Gymnastika pro těhotné ženy pomáhá účinně se připravovat na nadcházející porod. Speciální sada cviků je schopna rozvinout svaly kyčelního kloubu tak, aby se minimalizovala bolest během porodu.

4. Pravidelné cvičení urychluje krevní oběh v těle. Díky tomu jsou všechny orgány v dostatečné míře obohaceny kyslíkem, což pozitivně ovlivňuje jak malou pánev, tak placentu..

5. Během porodu se mohou objevit slzy. S pomocí gymnastických cvičení můžete napnout porodní kanál, což jim poskytne pružnost a flexibilitu. V tomto případě je riziko zlomení minimální..

6. Každá těhotná žena se během těhotenství setká s nutričními problémy. Fyzická aktivita vám umožní zlepšit metabolismus a zbavit se nepohodlí a normalizovat trávicí trakt (gastrointestinální trakt).

7. Úleva od bolesti během porodu umožní speciální dechová cvičení. Je prokázáno, že správné dýchání může během pokusů zvýšit práh bolesti.

8. Správná prezentace plodu vám umožní rodit bezpečně a bez potíží. Při provádění cvičení zaujímá dítě v děloze správnou polohu pro snadné dodání.

9. Během těhotenství musí žena jíst dost, aby plod mohl růst a rozvíjet se. V tomto případě existuje riziko nadměrného tělesného tuku. Při stálé fyzické aktivitě dochází ke spalování kalorií, tělo přichází v tónu.

10. Vyvarujte se komplikací při porodu a zmírněte je a pomůže jim posílit svaly kyčelního kloubu, zad a břicha

11. Mnoho těhotných žen trpí depresí, když sledují změnu těla. Gymnastika může zlepšit náladu, vytvořit pozitivní náladu, poskytnout energii po celý den..

12. Pokud během cvičení používáte fitball (aerobik, nafukovací míč), můžete vyvinout koordinaci. Jak žaludek začíná růst, je velmi důležité udržovat rovnováhu a udržovat koncentraci při chůzi..

13. Při přenášení plodu je důležité se chránit před různými druhy infekcí. Gymnastika pro těhotné ženy pomáhá posilovat imunitní systém a chrání před výskytem nemocí.

14. Vzhledem k tomu, že se žaludek časem zvětšuje, dochází k výraznému zatížení páteře a objevuje se nepohodlí. Speciální sada cvičení zmírní bolest.

15. Správná fyzická aktivita může zabránit výskytu křečových žil, hemoroidů, otoků nohou a mnoha dalších nemocí, které během těhotenství způsobují nepohodlí.

Pouze běžné třídy mohou dát pozitivní výsledky. Nebuďte líní a odkládejte na později to, co nebude trvat příliš dlouho. Vždy je však důležité pamatovat na to, že při provádění nových cvičení byste se měli poradit s lékařem, který vám dá kompletní doporučení a poradí, jak postupovat lépe..

Kontraindikace v gymnastice

Přes všechny výhody gymnastiky pro těhotné ženy existuje řada kontraindikací, při kterých by měla být fyzická aktivita dočasně odložena nebo úplně opuštěna:

8 kontraindikací, ve kterých byste měli opustit gymnastiku

1. Pokud hrozí potrat, doporučuje se ženám, aby zůstaly v klidu a nevystavovaly své tělo nadměrné fyzické námaze..

2. V případě komplikací během těhotenství, jako je gestóza nebo toxikóza, by měla být gymnastika odložena do úplného odstranění nemocí..

3. Je důležité sledovat hladinu krevního tlaku, pokud se vyskytnou nějaké problémy, měla by být cvičení zpožděna..

4. Jakékoli chronické onemocnění se může zhoršit, pokud začnete cvičit gymnastiku bez dohledu lékaře.

5. Pokud těhotenství není první a ty předchozí byly s komplikacemi, pak byste tentokrát měli být opatrnější na zdravotní stav a být opatrní při zahájení cvičení.

6. V případě komplikací spojených s placentou, jejím nízkým umístěním nebo delaminací je nutné pečlivě zvolit zátěž.

7. V případě vícenásobného těhotenství jsou všechna doporučení individuální a závisí na primárním zdravotním stavu ženy.

8. Když se během tréninku objeví závratě, nevolnost, bolest v podbřišku, tělesná teplota stoupá, zdraví se začíná zhoršovat, měli byste okamžitě zastavit cvičení, normalizovat puls, zotavit se a vyhledat lékařskou pomoc. Možná budete muset nějakou dobu odložit aktivní fyzickou aktivitu..

Kromě výše uvedených kontraindikací je třeba věnovat pozornost i cvikům, které se nedoporučují absolutně všem těhotným ženám:

- zvedání těžkých předmětů;

- aktivní cviky pro rozvoj svalů tisku;

- třídy na simulátorech;

- salto a jiná akrobatická cvičení.

Pokud zatížení během gymnastiky nestačí, můžete se obrátit na plavání, lyžování nebo badminton. V žádném případě byste neměli chodit na kolečkových bruslích, bruslit nebo jezdit na koni.

Obecná doporučení pro gymnastiku

Gymnastika pro těhotné ženy pomáhá nejen udržovat tělo v dobrém stavu, ale také posiluje svaly, aby porod byl úspěšnější a zotavení bylo rychlejší. Intenzita těchto cvičení, jakož i složitost, se mohou lišit, při jejich provádění by se mělo brát v úvahu nejen celkový zdravotní stav, ale také délka těhotenství..

Aby byly třídy efektivnější a nepoškozovaly, je nutné dodržovat některá pravidla:

1. Během prvních 16 týdnů byste měli být opatrní při intenzivním cvičení, protože existuje riziko potratu. Během tohoto období by měl být výcvik prováděn bez zbytečného stresu, velmi pečlivě. Je lepší věnovat více pozornosti dechovým cvičením. To pomůže začít tónovat svaly, obohacovat je kyslíkem a také se připravovat na prenatální kontrakce ke kontrole bolestivých procesů..

2. Období mezi 16. a 24. týdnem se z hlediska přípravy považuje za nejúčinnější a nejúčinnější. Přizpůsobení těla probíhajícím změnám již prošlo, všechny problémy počáteční fáze zůstaly pozadu. V této fázi je bříško malé, takže můžete provádět různé sklony, stejně jako cvičení ležící na zádech. Během této doby můžete provádět intenzivní fyzickou aktivitu.

3. V období od 25. do 32. týdne by měla být složitost cvičení snížena. Vzhledem k růstu plodu je pro ženu obtížnější provádět jakoukoli fyzickou aktivitu. Během této doby se nedoporučuje ležet na zádech, protože dítě může stlačit venu cava, čímž omezuje krevní oběh v pánvi. Cvičení v této poloze je proto lepší vyloučit až do narození dítěte.

4. Protože v extrémních stadiích těhotenství břicho dosáhne své maximální velikosti, je na páteř velký tlak. Během tohoto období by měla být věnována největší pozornost cvikům na posílení svalů zad. Čím blíže je termín porodu, děloha se začne stahovat častěji, intenzivní stres na žaludku může vést k předčasnému porodu. Gymnastika pro těhotné ženy může být v této době užitečná s výskytem otoku nohou. Abyste se zbavili potíží, měli byste alespoň 15 minut denně ležet na posteli, zvedat nohy, opírat se o nějakou podporu.

Pro nastávající matky nyní existuje mnoho středisek pro zvláštní přípravu na porod, a to nejen, ale ne každý má možnost tyto služby využívat. Gymnastiku můžete provádět doma, ale po konzultaci s lékařem je důležité dodržovat bezpečnostní opatření.

Gymnastika pro těhotné ženy: 1 trimestr

Vzhledem k tomu, že v raných fázích těhotenství se nedoporučuje provádět intenzivní fyzickou námahu, je nutné zdůraznit jejich pravidelnost. Pokud provádíte cvičení denně, můžete si brzy všimnout, jak se výkyvy nálady stávají méně časté, nervové napětí ustupuje a podrážděnost se už neobtěžuje. Můžete také cítit, jak se svaly posílily a postupně přicházejí v tónu. Protože se jedná o počáteční fázi, bude v prvních několika dnech obtížné donutit se pravidelně cvičit. Netrénované ženy bez návyku se po několika třídách mohou vzdát školení. Je důležité se tam nezastavit a nebýt líný. Práce provedená v této fázi nám v budoucnu umožní dosáhnout ohromných výsledků.

Přibližná sada cvičení ze 6 cvičení - první trimestr:

1. Nejprve byste se měli zahřát. Chcete-li to provést, musíte chodit na místě po dobu 15-20 minut. Ti, kteří se nudí dělat to doma, mohou jít na procházku na ulici, pokud je dobré počasí. Jakmile se svaly zahřejí, můžete zahájit další cvičení..

2. Výchozí poloha: šířka ramen nohou od sebe, ramena na opasku. Začneme kroucení ze strany na stranu. Nestojí to za to namáhat, všechno by mělo být přirozené, bez přílišného nadšení.

3. Výchozí poloha: šířka ramen od sebe, paže navinuté za hlavou. Položte lokty před sebe a stáhněte dozadu.

4. Výchozí pozice: sedící na gymnastické podložce, nohy natažené před vámi a přitisknuté k sobě. Z této polohy si taháme nohy k sobě, ohýbáme kolena do stran, pak se vracíme do výchozí polohy.

5. Výchozí pozice: ležící na vaší straně, zvedněte jednu ruku nahoru, druhou oprý o podlahu. Postupně přitahujte kolena k hrudi a narovnejte se.

6. Pro závěs je možné vytvořit statiku. V poloze sedu narovnejte nohy a rukama se snažte dosáhnout prstů. Nebo sedět v lotosové pozici a provádět dechové cvičení: při vdechnutí se paže ohnuté v loktech zvedají k hrudníku, při výdechu - pádu.

Každé cvičení se opakuje 8krát, v případě potřeby lze celý komplex opakovat. Je důležité si uvědomit, že v této fázi by všechna břišní cvičení měla být vyloučena z tréninkového programu, protože mohou způsobit potrat..

Gymnastika pro těhotné ženy: 2 trimestry

Ve druhém trimestru se těhotná žena cítí nejpohodlněji. Všechny problémy, které byly v prvních týdnech, zmizí, zatímco plod ještě nezískal dostatek hmoty, aby způsobil nepohodlí. Toto období je považováno za nejvýhodnější pro intenzivní fyzickou námahu..

Ve druhém trimestru by měla být věnována zvláštní pozornost cviku na rozvoj svalů zad, nohou a břicha. Pokud v prvních týdnech nebylo možné vyvíjet tlak na tisk, můžete jej nyní posílit, i když to stojí za to pečlivě a bez náhlých pohybů. Musíte také pokračovat v dýchacích cvičeních..

Přibližná sada tréninků ze 6 cvičení - druhý trimestr:

1. Zahřívání může být provedeno pětiminutovou procházkou na místě nebo stoupáním na prsty po dobu tří minut. Když jsou svaly dostatečně teplé, můžete začít dělat základní cvičení.

2. Výchozí pozice: šířka ramen od sebe, pravá ruka zvednutá nad hlavou, levá ruka položená stranou. Střídavě natahujte nohy zpět a držte statiku po dobu asi 15 sekund. Lze provést několik přístupů. Čím vyšší noha stoupá, tím těžší je úroveň.

3. Výchozí pozice: šířka ramen od sebe, paže uvolněné. Položte dlaně za záda na úrovni lopatek a narovnejte je zpět, zatímco hrudník vychází vpřed. Udělejte několik přístupů.

4. Výchozí poloha: nohy od sebe, ruce na opasku. Alternativně se nakloňte ze strany na stranu. Hloubka náklonu by měla být taková, aby nezpůsobovala nepohodlí. Pokud chcete cvičení komplikovat, můžete zvednout ruce nahoru a v této poloze provést náklon.

5. Výchozí pozice: sedí na podlaze a narovnáme nohy dopředu. Natahujeme svaly nohou a zad, natahujeme se k nohám. Pokud je to nepříjemné, nepokoušejte se úplně přitlačit obličej na kolena..

6. Výchozí pozice: sedí na koberci a ohněte nohy pod sebe. Postupně stoupáme a pomalu se snižujeme, zatímco paže jsou položeny dozadu. Opakujte to několikrát.

Pravidelné cvičení v této fázi připraví tělo na budoucí potíže. Kvalita průběhu těhotenství bude následně záviset na tom, jak věrně je výcvik prováděn..

Gymnastika pro těhotné ženy: 3. trimestr

Během tohoto období nastávající matka zažívá největší nepohodlí, její nohy a svaly zad se začnou bolet kvůli velkému břichu. Nemůžete vydržet dlouho, nemluvě o intenzivní fyzické námaze. Obecně je gymnastika pro těhotné ženy v současné době zaměřena na bezbolestný porod, velký vliv je dán zejména na dechová cvičení, jakož i na rozvoj pánevních svalů..

Tréninkový komplex se zde skládá ze tří cvičení, i když však budete provádět pouze cvičení, výsledek bude brzy patrný.

Přibližná sada školení ze 2 cvičení je třetí trimestr:

1. Výchozí pozice: sedí na gymnastické podložce, dejte ruce za záda. Pomalu se otáčet ze strany na stranu, zkuste dosáhnout s jednou rukou na druhou.

2. Výchozí pozice: stojící na všech čtyřech, paže rovné, kolena ohnutá. Postupně si sedněte na paty, aniž byste sundali ruce z podlahy. Hlava zůstává dole. Několik sekund jsme v této poloze a vrátili jsme se do výchozí polohy. Můžete provést asi 10 opakování.

3. Výchozí pozice: postavení na všech čtyřech, položení kolen a rukou na podlahu. Pomalu ohněte záda a přitom zvedejte hlavu. Poté se vrátíme do výchozí polohy a ohneme páteř obloukem nahoru. Stačí desetkrát.

Je velmi důležité, aby těhotná gymnastika byla prováděna správně, video s tím může pomoci. V této fázi byste měli být opatrnější ohledně signálů, které tělo dává. Při nejmenším nepohodlí se doporučuje zastavit cvičení a poradit se s lékařem, aby se vyloučila možnost patologií.

Závěr

Pravidelné provádění cvičení navržených pro každý semestr pomůže nejen udržovat tělo v dobré kondici, ale také zlepší náladu. Hlavní věcí je pečovat o zdraví dítěte a dělat vše pro to, aby porod byl úspěšný. Pokud nejste líní a svědomitě provádíte výcvik každý den alespoň půl hodiny, brzy si všimnete pozitivních výsledků.

Cvičení pro těhotné ženy - 1, 2, 3 trimestr

Cvičení pro těhotné ženy - mírná fyzická aktivita během těhotenství - to je neocenitelná podpora pro ženské tělo. Cvičení pomáhá posilovat svaly a připravuje tělo na budoucí narození.

Ale samozřejmě mluvíme výhradně o nákladech v rozumných mezích. Při výběru souboru cviků je nutné zaujmout vyvážený přístup, aby v žádném případě nepoškodily matku ani dítě.

Cvičení pro těhotné ženy v 1. trimestru: vše je v moderování dobré

Až donedávna se věřilo, že v prvních měsících těhotenství by v žádném případě nemělo „dítě třást“. Opravdu, během tohoto období, aktivní formace většiny orgánů plodu.

Naštěstí moderní lékaři obhajují rozumný přístup. Doporučují ženám v pozici, aby se zapojily do fyzických cvičení, která mohou usnadnit nasazení dítěte, což příznivě ovlivňuje těhotnou ženu a její dítě.

Aby bylo nabíjení výlučně prospěšné, je třeba mít na paměti, že v prvních třech měsících těhotenství utrpí ženské srdce velmi vážnou zátěž. Ve skutečnosti se učí pracovat pro dva.

Není to tedy nejlepší čas pro kardio zátěž..

Lékaři vám poradí, abyste to přehánět protahovacími cvičeními. V důsledku produkce relaxinu vazy zjemňují a protahují a nadměrné zatížení na ně může vést k vážnému zranění..

Nestojí za to se přehřívat, protože přehřátí může narušit přísun krve k dítěti rostoucímu v bříšku. Proto je důležité cvičit v chladné místnosti a ve formě tkaniny, která vám umožní „dýchat“ tělo.

Hlavním účelem nabíjení v prvním trimestru je relaxovat tělo, trénovat orgány dýchacího systému a udržovat veselou náladu. Nejlepší je dělat dvacet minut denně, už ne.

Jako první cvičení můžete projít křížovým krokem. Nejprve zaujmeme výchozí pozici - záda je rovná a ruce jsou v pase. Nyní můžete chodit po místnosti a překračovat nohy. Zároveň dýcháme nosem klidným a stabilním tempem..

Užitečné pro "břízy" a sklony. Když dáte nohy širší než vaše ramena a sklopíte ruce podél těla a narovnáte záda, střídáme se střídavě doleva a doprava. Nyní můžete začít naklánět vpřed.

V tomto případě se při pohybu dolů dotkněte podlahy rukama a vydechněte. Vrátíme se do výchozí polohy a nadechneme se.

Trénink můžete dokončit pomocí cvičení, které je užitečné pro nohy nastávající matky, protože zabrání křečovým žilám a křečím nohou. Abychom toho dosáhli, jdeme kolem prstů na nohou a pak snadno otočíme obě nohy jedním směrem a druhým směrem.

Cvičení pro těhotné ženy ve 2. trimestru: zvyšte zátěž, ale nezapomeňte na smysl pro proporce

Od 14 týdnů do 27 let trvá druhý trimestr těhotenství. Je považován za nejpříjemnější a nejklidnější..

Na jedné straně toxikóza a další „kouzla“ prvních týdnů skutečně prošly, a na druhé straně tyto časy nenastaly, když se každý krok jeví jako test kvůli velké hmotnosti a akumulované únavě..

Kromě toho se předpokládá, že právě v tomto období je pravděpodobnost potratu prakticky vyloučena.

Proto bude nabíjení více než užitečné. Na to můžete strávit asi půl hodiny denně. Současně se lékaři nebudou stavět proti velmi intenzivním stresům, ledaže samozřejmě těhotenství samozřejmě pokračuje bez patologií..

A ženy zpravidla pociťují obrovský nárůst síly, a proto se věnují sportu s velkou touhou.

Cvičení pro těhotné ženy ve druhém trimestru lze provádět doma, nebo se můžete přihlásit na kurzy jógy nebo Pilates. Současně musíte sledovat své zdraví.

Například ji nemusíte přehánět, abyste nezpůsobili zvýšený tep. Během doby maximálního zatížení by puls měl být v rámci 130 úderů za minutu.

Jakékoli agresivní nebo týmové sporty jsou samozřejmě kontraindikovány pro těhotné ženy, protože představují riziko zranění nebo pádu. Pokud budoucí matka pociťuje závratě, těžkou únavu, nevolnost nebo dušnost, stojí za to zmírnit její zápal.

Totéž platí pro výskyt jakýchkoli neobvyklých vaginálních výtoků: pokud je najdete, musíte zastavit trénink a je lepší se poradit s lékařem.

Zde je přibližná sada cviků zobrazených ve druhém trimestru. Je třeba zahájit trénink s měkkým zahřátím a protahováním, takže hladké pohyby nezpůsobují nepohodlí.

Nyní můžete sedět na podlaze a překročit nohy před sebou. V této poloze pomalu otočte hlavu doprava a doleva. Zůstáváme ve stejné poloze a rozprostíráme pouze paže do stran a postupujeme k hladkým zatáčkám těla doprava a doleva.

Další cvičení děláme, když stojíme nebo sedíme a jeho cílem je posílit svaly hrudníku. Chcete-li to provést, spojte ruce na úrovni mléčných žláz a zavřete dlaně s maximální silou. Užitečná bude rotace těla. Je důležité zajistit, aby pánev zůstala nehybná..

Ve třetím trimestru jdete tišší - vydrží déle

Až přijdou poslední měsíce těhotenství, většina žen chce ležet na gauči a nepohybovat se. Protože v těchto dnech, váha roste doslova den co den, a s tím mnoho nepříjemných jevů.

Například kvůli nadměrné zátěži nemusí být ledviny schopny zvládnout svůj úkol, takže u těhotných žen se objeví otok.

V bederní oblasti i v sakrální oblasti je bolest způsobena zvýšeným zatížením páteře. Malba dotváří křečové křeče a křeče nohou.

Proto jsou ženy během tohoto období aktivně zapojeny do sportu a není to nutné. To však neznamená, že musíte jen lhát nebo sedět. Mírná aktivita bude prospěšná.

Například gymnastika pro těhotné ženy ve 3. trimestru může zahrnovat cvičení se speciálním míčem známým jako fitball. Takový trénink je příznivý pro normalizaci funkce srdce a snížení tlaku, zlepšení krevního oběhu a nálady. Mimochodem, pomáhá používat svaly paží a hrudníku, hýždě a boků.

Lekci můžete začít lehkým kýváním doleva a doprava, zatímco sedí na míči. Pak můžete spadnout na podlahu a objmout fitball rukama a stlačit jej rytmicky. Nyní stojí za to se posadit na míč a vykonat obraty těla, dotýkat se jednou rukou kolena protilehlé nohy.

Mimochodem, někdy může lékař doslova předepsat fyzická cvičení v posledních měsících těhotenství. To je možné, pokud plod není správně umístěn..

Aby se dítě převrátilo, dostaneme se na lokty a kolena a stojíme v této poloze tak dlouho, dokud budeme mít dost síly. Nezapomeňte sledovat vaši pohodu.!

Závěrem je třeba zdůraznit, že rozhodnutí o tom, zda cvičit nebo ne, by měla učinit každá žena po konzultaci s lékařem. Obecně platí, že mírné cvičení nepoškodí, ale existují kontraindikace pro gymnastiku..

Mezi nimi se říká hrozba potratů a komplikací, vysoký nebo nízký krevní tlak, zhoršení chronických onemocnění nebo akutní zánětlivé procesy v jakýchkoli orgánech.

Gymnastika pro těhotné ženy v 1. trimestru

Blaho těhotné ženy do značné míry závisí na tom, jak dobrá je její fyzická kondice a jak je zvyklá ji podporovat. V prvním trimestru je stále velmi snadné přenášet dítě, není-li toxikóza, ale během tohoto období musíte přemýšlet a rozhodnout, jaká fyzická aktivita by měla být, abyste relativně snadno zprostředkovali těhotenství, porodili bez obtíží a rychle se zotavili po porodu.

Tělesná výchova pro těhotnou ženu - pravda a mýty

Hodně bylo napsáno a bylo řečeno o výhodách přiměřené jemné fyzické aktivity pro nastávající matky. Lékaři a zkušené maminky doporučují pohybovat se, dělat gymnastiku. Po nalezení dvou proužků v testu vyvstává mnoho otázek, včetně toho, zda je nyní vhodné omezit vaši fyzickou aktivitu. Pokud se žena před těhotenstvím pravidelně a systematicky věnovala sportu nebo kondici, pak opouštění tříd rozhodně nestojí za to.

Jsou-li budoucí matka a sport polárními koncepty, pak stojí za zvážení, co dělat dál, aby vaše tělo pomohlo nosit dítě bez komplikací, podporovat svaly, připravit se na porod nejlepším způsobem.

A v tom, a v jiném případě, je důležité, aby žena přesně věděla, jaké typy zátěží jsou pro ni nyní kontraindikovány a které jsou povoleny, jak správně uspořádat tréninky.

První trimestr je skvělý čas na změnu vašeho životního stylu, pokud byl docela líný a neaktivní. Čím více je žena během těhotenství mobilnější a aktivnější, tím snáze pro ni je těhotenství, čím rychleji a lépe se krční dělo připraví na porod v posledních týdnech. V raných fázích pomáhá gymnastika normalizovat pohodu, zmírňuje toxikózu, zlepšuje krevní oběh, snižuje frekvenci závratě a snižuje bolesti hlavy. Ženy s trénovanými svaly pánevního dna, perineum, nohy, záda porodí snadněji a rychleji, s menší pravděpodobností poranění při narození, slzy, potřeba epiziotomie.

V počátečních fázích jsou výhody gymnastiky zřejmé:

 • se cítí lépe;
 • úroveň úzkosti se snižuje, žena si může udržovat dobrou náladu i v podmínkách silného dopadu na psychiku měnícího se hormonálního pozadí;
 • třídy tělesné výchovy přispívají ke zlepšení průtoku krve uteroplacenty, je snížena pravděpodobnost hypoxie plodu;
 • gymnastika umožňuje ženě ovládat přírůstek na váze.

Fyzická aktivita a časné těhotenství se někdy zdají zcela nekompatibilní. Stalo se tak, že ve společnosti existuje mnoho stereotypů, které neodpovídají vždy realitě.

 • "Těhotná potřebuje mír." Toto tvrzení je nepravdivé a nebezpečné. Hypodynamie může způsobit mnoho komplikací během těhotenství a následného porodu. Mír je nutný pouze pro ty, kterým lékaři kategoricky zakazují cvičení, mír je kontraindikován pro zdravou těhotnou ženu.
 • "Dokud není břicho vidět, zátěž může být jakákoli." To je také velmi nebezpečná mylná představa. Břicho se objeví, když děloha přestane zapadat do pánve a začne se zvedat do břišní dutiny. Nejčastěji k tomu dochází po 12 týdnech. Ale během prvních tří měsíců v těle ženy dochází k nejrozsáhlejším změnám, i když nejsou ostatním vždy viditelné. Vyčerpávající, oslabující fyzická aktivita může být proto velmi nebezpečná..
 • "Jóga je nejlepší pro těhotnou ženu." Jóga je velmi široký koncept a má různé pózy, které jsou vytvořeny speciálně pro ženy ve „zajímavém postavení“, ale většina obecných ásanů je kontraindikována pro těhotné ženy, a proto se jednoznačně vyplatí slepě vrhnout do jógových kurzů bez konzultace s odborným trenérem..
 • "Čím více různých cvičení ve vzdělávacím programu, tím větší účinek bude dosaženo." Je nemožné se přetížit i lehkými cvičeními z programu terapeutických cvičení pro těhotné ženy. Fyzická aktivita by měla být stejně snadná a vyvážená jako stravování.

První trimestr je čas, který vyžaduje, aby žena byla citlivá na své vlastní zdraví. Mírné a správné cvičení bude prospěšné a nadměrné a nepřiměřené může vést k potratu nebo různým komplikacím..

Gymnastika pro těhotné ženy - klíč ke zdraví a kráse

Mírná fyzická aktivita během těhotenství pomáhá udržovat tón těla, posiluje obranyschopnost těla. Trénink pozitivně ovlivňuje dynamiku vývoje plodu. Gymnastika pro těhotné ženy přispívá k normálnímu porodu a bezpečnému porodu bez komplikací.

Bezpečnost

Fyzická cvičení pro nastávající matky doma jsou povoleny pouze v případě normálního těhotenství. Pokud se vyskytnou komplikace, riziko, že se dítě nenosí, nesprávné umístění plodu, je zakázáno dělat gymnastiku na vlastní pěst.

 1. Těhotná žena musí absolvovat výcvikový kurz na prenatální klinice, vědět, jaké zatížení by mělo být tělu způsobeno, jak technicky správně provádět pohyby.
 2. Všechna zatížení by měla odpovídat gestačnímu věku, ve 2. a 3. trimestru ostře omezují snadný chod, svižnou chůzi nebo stoupání po schodech. S každou fází těhotenství se trvání tříd zkracuje.
 3. Gymnastika pro těhotné ženy se provádí ráno, 1,5 hodiny po snídani, před spaním.

Je přísně zakázáno zahájit aktivní trénink, pokud žena před těhotenstvím nenavštěvovala tělocvičnu, nevykonávala žádné sporty.

Doporučené komplexy

Cvičení pomáhá dosáhnout harmonie ve fyzickém a psychoemocionálním stavu. Plány lekce jsou vypracovány tak, aby období porodu dítěte probíhalo tiše a nastávající matka nezažila stres.

Cíle - prevence nebo úleva od bolesti v důsledku posílení svalů, příprava těla k porodu, rychlé zotavení v poporodním období.

Nápravné

Ve většině případů je předepsáno nápravné cvičení pro těhotné ženy, pokud je plod ve špatné poloze (pánevní prezentace, rameno, čelní, příčné). Korekční komplex je zobrazen po 30 týdnech.

Během měsíce, do konce 34 týdnů, se plod může stále nezávisle změnit na správné místo. Po 34 týdnech je dítě již velké a není možné se pohybovat v žádném směru.

Pokud se dítě nestane ve fyziologické póze, naplánuje císařský řez.

Univerzální

Všem zdravým ženám se ukazují univerzální události. Nabíjení se provádí kdykoli. Toto jsou dostupné úkoly, které nevyžadují předchozí přípravu..

Kurzy se mohou konat uvnitř, venku, v bazénu. Často používejte další sportovní vybavení:

 • koule různých velikostí;
 • nafukovací polštáře pro snížení napětí na zádech;
 • činky o hmotnosti nejvýše 1 kg.

Respirační

Těhotná dechová cvičení zahrnují aktivní použití prsních svalů a bránice ke zvýšení objemu vzduchu v plicích. Taková cvičení zvyšují krevní oběh, saturují krev kyslíkem, zvyšují hladinu hemoglobinu.

To je důležité v posledních fázích těhotenství, kdy se objem cirkulující krve v těle ženy snižuje. Dechová cvičení pomáhají vyhýbat se hladovění kyslíku plodu.

Třídy také pomáhají připravit se na porod. Pokud se naučíte správně dýchat, můžete ulehčit průběh porodu a narození dítěte. Trvání respirační gymnastiky - ne více než 10 minut denně.

Na 1 trimestr

Cvičení pro těhotné ženy zahrnují dýchání, zahřívání, klidné pohyby - jóga, pilates, kalametika.

Posilovací cvičení zahrnují zahřívání. V poloze na zádech provádějí cvičení „nůžky“, „kolo“. Pomalu zvedejte spodní končetiny jeden po druhém, kreslete čísla do vzduchu nebo psejte čísla.

Jsou zobrazeny pomalé dřepy. To posiluje svaly pánve. Ležící na vaší straně si můžete vzít nohu co nejdále.

Jakmile se žena dozví o početí, je nutné okamžitě opustit sportovní simulátory, vzpírání a rytmické skoky. Nelze také provádět akce, které vedou ke zvýšení nitrobřišního tlaku - zahrnují náhlé změny polohy těla.

Pro 2 trimestry

Cvičení pro těhotné ženy ve 2. trimestru.

 1. Pomalu pěšky na místě několik minut. Dýchání zdarma, jednotné.
 2. Zvedněte ruce do stran a poté nahoru. Zhluboka se nadechněte při stoupání na prsty. Návrat do výchozí polohy (4 - 6 opakování).
 3. Kroucení a zatáčky. Odbočte doprava, zvedněte ruce před hrudník, udělejte to samé doleva (3-4krát).
 4. Dřepy Při vdechování se pomalu posaďte, držte se dozadu, při výdechu zvedejte (4-6krát).
 5. Proveďte půlkruhové pohyby nohy na stranu, stojící u křesla (střídavě 3-4krát).
 6. 3-4 výpady vpřed na každé noze 3-4 krát.
 7. Posun těžiště zleva doprava (5-6krát).

Během tohoto období můžete provést stejné zahřívání jako na začátku těhotenství.

Pro 3 trimestry

V posledním období, při absenci pozdní toxikózy, může nastávající matka provádět gymnastiku ve stoje, vsedě, v ležné poloze (na zádech, na boku)..

 1. Pomalá chůze.
 2. Zvyšuje ruce vzhůru s ohyby dozadu, dopředu, do strany.
 3. Sjezdovky. Nadechněte se, ohněte, zatímco vydechujete, zvedněte trup (3-4 přístupy doprava a doleva).
 4. Lehněte si na záda, ohněte si kolena, položte nohy na podlahu. Při inspiraci zvedněte pánev, natáhněte řiť, uvolněte se při výdechu a snižte pánev.
 5. Ležící na vaší straně současně zvedněte ruku a nohu (4-6krát) a poté vyměňte strany.
 6. Postavte se na všech čtyřech, ohněte záda dolů, zvedněte hlavu vysoko, pak nahoru, spusťte hlavu a přitiskněte bradu k hrudi..
 7. Ohýbání vpřed s nataženýma rukama (6 krát).

Významným aspektem při přípravě na porod je posílení intimních svalů. Cvičení Kegel pro těhotné ženy ve 3. trimestru zahrnují trénink svalů vagíny, konečníku a perineu, aby se zabránilo poranění měkkých tkání během porodu, hemoroidy.

Výhody kondice pro těhotné ženy jsou nepopiratelné. Správným přístupem a neexistencí kontraindikací přispívá gymnastika ke zdravému nasazení dítěte ak zachování krásného těla budoucí matky..

Pokud se po nabití příznaků, jako je závratě, nevolnost, těžká slabost, necitlivost končetin, rychlé dýchání a dušnost, objeví palpitace, je třeba gymnastiku zrušit a poradit se s gynekologem.

Toto video není k dispozici..

Sledujte frontu

Otočit se

 • smazat vše
 • Zakázat

YouTube Premium

PREGNANCY GYMNASTICS 1 TRIMESTER Cvičení pro těhotné ženy prvního trimestru VIDEO

Chcete toto video uložit?

 • Stěžujte si

Nahlásit toto video?

Chcete-li nahlásit nevhodný obsah, přihlaste se.

Líbilo se videu?

Neměl rád?

Video text

http: //gymnastics-for-pregnant.rf/ GYMNASTICS PRO PREGNANT WOMEN 1 TRIMESTER Cvičení pro těhotné ženy prvního trimestru VIDEO. Autorova sada videonahrávek pro těhotné ženy, navržená na základě rady gynekologů a porodníků Marie Porozinskaya trenérka s více než 20 let zkušeností. Díky komplexu cvičení v naší gymnastice pro těhotné ženy prvního trimestru dostávají matka a dítě potřebné množství kyslíku, což příznivě ovlivňuje průběh těhotenství a blaho matky a dítěte.

Správně vybrané a pravidelné cvičení přispívá k harmonickému průběhu těhotenství. Zlepšují také metabolismus v těle těhotné ženy, práci nervového, kardiovaskulárního a dýchacího systému.

Před zahájením výuky se nastávající matka musí poradit se svým lékařem a ujistit se, že neexistují kontraindikace fyzické aktivity. Během gymnastiky musí těhotná žena neustále analyzovat své zdraví v každém trimestru a reakci svého těla na fyzickou aktivitu.

Celý rozsah cvičení pro těhotné ženy pro 1., 2. a 3. trimestr pro samostudium doma - http: // gymnastika- pro těhotné ženy.rf /

Pro všechny dotazy mi napište na VKontakte - https://vk.com/m.porozinskaja

Sledujte novinky na mém kanálu:
Přihlaste se k odběru kanálu: https://www.youtube.com/user/MarinaSy.

Cvičení pro těhotné ženy 1 trimestr prvního trimestru
01:08 - cvičení na pažích a ramenních pleteninách, zlepšuje činnost kardiovaskulárního a dýchacího systému, posiluje svaly hrudníku a ramen
02:50 - cvičení na svalech krku, normalizuje oční a intrakraniální tlak, zvyšuje pohyblivost krční páteře
04:47 - cvičení svalů krku - protahování
05:20 - cvičení pro tělo „vlny trupu“, uvolňuje stres ze všech částí páteře, zlepšuje průtok krve v celém těle
06:38 - cviky pro protažení, uvolnění páteře, vyrovnávání polohy
07:20 - Cvičení svalů hrudní páteře, zvyšuje saturaci krevního kyslíku, zlepšuje krevní oběh v mozku, uvolňuje napětí páteře a zlepšuje držení těla
10:45 - cvičení rukou na bicepsu, připravuje ruce na hmotnost dítěte, což pomůže vyhnout se stresu na páteři po porodu
11:54 - cvičení pro ruce na tricepsech, připravuje ruce na hmotnost dítěte, což pomůže vyhnout se stresu na páteři po porodu
13:19 - cvičení pro ruce na deltách, připravuje ruce na hmotnost dítěte, což pomůže vyhnout se stresu na páteři po porodu
14:06 - ramenní cvičení - protahování delt, zlepšuje průtok krve hrudní páteří
14:28 - cvičení pro latissimus dorsi, uvolňuje napětí z hrudní páteře
17:58 - strečink na zádech, zlepšuje stav celé páteře
19:05 - cvičení na pažích a ramenním opasku

Mateřská cvičení - Peppy máma a zdravé dítě

Cvičení je klíčem k vynikajícímu fyzickému stavu těhotné ženy a zdraví jejího nenarozeného dítěte. Cvičení se doporučuje provádět kdykoli. Úroveň zátěže je stanovena individuálně a závisí na tělesné zdatnosti ženy a na délce těhotenství.

Mateřské cvičení: jeho význam

Bohužel ne všechny ženy v této pozici chápou důležitost fyzických cvičení a ne všechny provádějí. Někteří nechtějí dělat cvičení, zatímco jiní se prostě bojí ublížit dítěti a nevědí, jaký druh cvičení lze udělat těhotným.

Je třeba poznamenat, že fyzická aktivita pozitivně ovlivňuje svaly těla. Díky ní můžete udržovat tvar, ne přibírat na váze, zabránit tvorbě strie. Během cvičení se dýchá. To je velmi důležité. Díky správnému dýchání bude porod jednodušší a pravděpodobnost zadušení u dítěte se sníží na nulu.

Cvičení ovlivňuje také psychologický stav. Žena, která je denně provádí, cítí nárůst síly a vitality. Cvičení pro těhotné ženy poskytuje energii a dobrou náladu po celý den.

Ale ne všechny ženy ve státě mohou pracovat. Budete-li mít kontraindikace, budete muset fyzická cvičení odmítnout. Abyste nepoškodili sebe a své dítě, měli byste určitě navštívit lékaře a projednat tento problém s ním.

Když je pro těhotné ženy nežádoucí cvičení?

Žena by neměla provádět fyzická cvičení, pokud:

 • existuje toxikóza a je doprovázena zvracením;
 • během předchozího těhotenství došlo k potratu;
 • děloha je v dobrém stavu;
 • v druhé polovině těhotenství je gestóza;
 • placenta je příliš nízká;
 • existují jakákoli onemocnění (například akutní respirační virové infekce, gastritida, diabetes);
 • vznikají bolesti žaludku.

Pokud ranní cvičení pro těhotné ženy způsobí nepříjemné pocity, mělo by být zastaveno. Budoucí matka by tedy při výběru souboru cvičení měla poslouchat nejen doporučení lékařských specialistů a instruktorů, ale také poslouchat její tělo.

Jak těhotná žena dělá cvičení?

Těhotná žena by měla cvičit, mít dobrou náladu a pohodu. Všechny pohyby by měly být plynulé. Nemůžete dělat ostré zatáčky a zatáčky, skákat, běhat, zvedat závaží.

Pokud se při cvičení gymnastiky objeví příznaky pocitu, pak stojí za to se zastavit, přestat a poté místo fyzických cvičení provést několik dechových cvičení nebo tento den zcela osvobodit od výuky. Během těhotenství je nepřijatelné přepracovávat.

Nemůžete provádět cvičení, stanovovat cíl - zhubnout. Cvičení pro těhotné ženy je navrženo tak, aby udržovalo svalový tonus, připravovalo tělo k porodu.

Mateřská cvičení v 1 trimestru

Prvních 12 týdnů je nejdůležitější období pro nastávající matku a její plod. V této době žena podstoupí kardinální změny v těle a důležité orgány jsou položeny do plodu. Cvičení pro těhotné ženy v raných fázích by mělo být zaměřeno na trénink dýchání, udržování dobré nálady a dobrého ducha, uvolnění těla.

Ranní cvičení v prvním trimestru by měla být prováděna každý den po dobu 15-20 minut. Gymnastiku můžete začít křížovým krokem.

Dále můžete provádět naklápění těla doleva a doprava, zatímco nohy jsou od sebe v šířce ramen.

Dalším cvikem je ohyb vpřed, při vydechování a dechu se vrací do výchozí polohy. Doporučuje se tedy opakovat 5 nebo 6krát.

Poté, co máte ruce na opasku, můžete se při nadechnutí ohnout dozadu. Při návratu do výchozí polohy je nutné vydechnout.

Denní ranní cvičení pro těhotné ženy v prvním trimestru uzavřete kruhovou rotací nohou a postavením na nohou. Toto cvičení pomůže předcházet křečím nohou a křečovým žilám..

Mateřská cvičení ve 2. trimestru

2 trimestr - nejbezpečnější období během těhotenství. Tento čas je příznivý pro fyzickou námahu. Pravděpodobnost potratu je nízká, takže jednoduchá cvičení nepoškodí plod, ale prospějí mu pouze jeho matce. Nabíjení navíc přinese spoustu pozitivních emocí.

Toxikóza v této době již nebude trápit a žena si může užívat její pozice a cvičení. Doporučená doba nabíjení těhotných žen ve druhém trimestru není delší než 30–35 minut.

Nabíjení můžete začít v poloze sedu, se zkříženýma nohama před vámi a otočením hlavy doprava a doleva. Poté, rozprostřete ruce do stran, byste měli provést několik hladkých zatáček těla.

Druhé cvičení je zaměřeno na posílení svalů hrudníku. Může být také zahrnuta do cvičení pro těhotné ženy v raných stádiích. Žena s rukama na úrovni hrudníku by se měla snažit co nejpevněji zavřít dlaně. Při tomto cvičení můžete cítit práci prsních svalů.

Pak můžete sedět na podlaze. Hýždě by měla být v kontaktu s patami. Doporučuje se mírně natahovat nohy v kolenou tak, aby se břicho nevmáčklo. Ruce by měly být nataženy dopředu, skloneny dolů a dotkly se čela k podlaze.

Nabíjení můžete dokončit otočením těla. Během tohoto cvičení musí pánev zůstat nehybná..

Mateřská cvičení ve 3. trimestru

Ve 3. trimestru je pro ženu v pozici velmi obtížné provádět jakékoli fyzické cvičení. V tuto chvíli se doporučuje nabít speciální míč - fitball. Cvičení je pro těhotnou ženu zajímavé, pohodlné a bezpečné. Díky nabití na gymnastický míč se tlak snižuje, práce srdce a krevního oběhu se normalizují, zlepšuje se zdravotní stav a nálada. Fitball vám umožňuje provádět cvičení na pažích a na hrudi a na hýždě s boky.

Denní cvičení pro těhotné ženy můžete zahájit ve 3. trimestru, který sedí na míči a jemně se kymácí na pravou a levou stranu. Potom si vezměte lehké činky a střídavě ohněte ruce.

Žena v pozici, sedící na podlaze v turečtině, může rytmicky stlačit míč rukama. Toto cvičení má pozitivní vliv na prsní svaly..

V gymnastice můžete pokračovat otočením různými směry. Když sedíte na míči, měli byste se otočit doprava a levou rukou držet za pravou nohu. V této poloze se doporučuje 1-2 minuty. Podobné akce musí být provedeny po otočení doleva. Toto cvičení protahuje vaše zádové svaly.

Pak můžete míček převrátit různými směry, postavit se na nohy, roztáhnout je od sebe a ohnout záda. Fitball může být rolován tam a zpět, hladce prstoklad. Toto cvičení pomáhá uvolnit napětí na ramenních kloubech..

Cvičení můžete doplnit cvičením na posílení nohou. Žena by měla ležet na míči s nohama rozprostřeným od sebe a jezdit dovnitř a ven na fitball tam a zpět.

Cvičení pro těhotné ženy v pozdějších fázích může způsobit děložní tón. Není to strach. Taková je fyziologie. Pocit bolesti a zvýšení srdeční frekvence musíte okamžitě zastavit. Je lepší namísto cvičení trochu dýchat..

Těhotná dechová cvičení

Těhotná žena by měla provádět nejen fyzické cvičení. Velmi důležité jsou dechová cvičení. Je známo, že během porodu je možné snížit bolest pomocí dýchání, a proto by měl každý zástupce spravedlivého pohlaví znát specifické techniky, které jí v budoucnu pomohou. Před narozením by měly být prováděny pravidelně, protože slouží jako druh relaxace..

Jedno z cviků by mělo být zaměřeno na trénink diafragmatického dýchání. Je nutné se zhluboka nadechnout a vydechnout, položit jednu ruku na hruď a druhou na břicho. Měli byste dýchat nosem. Je velmi důležité, aby hrudník byl nehybný a žaludek se zvedl, když vdechujete.

Další cvičení by mělo být zaměřeno na trénink dýchání hrudníku. Bude to stejné jako při praktikování diafragmatického dýchání. Jediný rozdíl bude v tom, že by měl být žaludek nehybný a hrudník by se měl při vdechnutí zvednout.

Závěrem stojí za zmínku, že mnoho žen v pozici přemýšlí nad otázkou, zda těhotné ženy mohou cvičit. Odpověď na tuto otázku pro konkrétní případ může poskytnout lékař. Obecně platí, že tělesná a dechová cvičení pozitivně ovlivňují tělo matky a plod, ale pokud existují určité kontraindikace, neměla by se gymnastika provádět..

Léčebné a dechové cvičení pro těhotné ženy (1 trimestr)

Během těhotenství musí být tělesná výchova v prvním trimestru prováděna s ohledem na rysy tohoto zvláštního období. V tomto okamžiku probíhá v ženském těle obrovská restrukturalizace, nová osoba se vytváří obrovským tempem..

Zpravidla se jedná o počáteční fázi těhotenství, která se vyznačuje vysokou pravděpodobností potratu, což naznačuje opatrnost při výběru cvičení.

Současně žaludek ještě nezačal růst, těžiště ještě nebylo přemístěno, což umožňuje různá cvičení.

Jak se vypořádat s časným těhotenstvím

Optimální výkon fyzických cvičení pro těhotné ženy v prvním trimestru pod vedením instruktora ve specializované skupině. Pokud tato možnost není vhodná, můžete se sami trénovat. Současně by se žena neměla obtěžovat toxikózou, tonem dělohy a dalšími body podrobněji popsanými v článku o cvičeních během těhotenství..

Nejlepší místo je samozřejmě park nebo nádvoří. Hodná alternativa - předvětraná místnost.

Na dostatečné pití by se nemělo zapomenout - v prvních fázích není třeba se omezovat v tekutinách. A když děláte tělesnou výchovu těhotných žen v první třetině funkčního období doma, musíte si své tělo určitě pozorně poslechnout. Při nejmenším nepohodlí by měl být trénink přerušen..

1. trimestr: základní cvičení

Nejlepší volbou pro budoucí matky v prvním trimestru jsou terapeutická cvičení prováděná pod dohledem školitele. Zatížení se vybere individuálně. Zohledňuje se věk ženy, její hmotnost, celková tělesná zdatnost atd..

Pro toto období jsou optimální tréninky trvající od 15 do 20 minut..

Doporučuje se zahájit komplex křížovým krokem. Poté můžete provést několik sklonů do stran, po kterých je to sklon sklonů vpřed. Zatím není žaludek, takže 5-6 přístupů je zcela bezpečných (náklon - vdechnutí, návrat do výchozí polohy - výdech).

Gymnastika od raného těhotenství by měla zahrnovat cvičení na posílení hrudníku. Například toto základní cvičení se provádí při sezení. Je třeba tlačit dlaněmi proti sobě proti hrudníku natolik, aby bylo cítit napětí svalů hrudníku. Doporučuje se dokončit asi 17 přístupů.

Užitečné jsou také krouživé pohyby pánve a nohou, chůze, plavání, jóga a lehké aerobní cvičení. Ale zejména v 1. trimestru je nutné zdůraznit dechová cvičení během těhotenství.

Dechová cvičení pro těhotné ženy v 1. trimestru

Proč by těhotné ženy měly správně dýchat

Dechová cvičení pro těhotné ženy v prvním trimestru sledují následující cíle:

 • školení ženy v dobrovolné antikoncepci;
 • aktivace krevního oběhu;
 • zlepšený přísun kyslíku do plodu.

Tuto gymnastiku lze provádět jak jako samostatný prvek, tak i v komplexu terapeutických cvičení během těhotenství v 1. trimestru.

Délka výcviku by neměla přesáhnout 9-11 minut.

Aktivní nasycení ženské krve kyslíkem, které vede k přirozenému snížení hladiny oxidu uhličitého v krvi, je spojeno s takovými nežádoucími následky, jako jsou:

 • závrať;
 • slabost;
 • snížení tlaku;
 • ospalost.

Dechové břicho

Respirační gymnastika během těhotenství v prvním trimestru učí ženu dýchat v žaludku. Rostoucí žaludek brzy začne mačkat bránici, což ztěžuje dýchání hrudníku, a tento typ dýchání se stane jediným možným pro úplné okysličení tkání a orgánů..

Zvládnutí dýchání v břiše není obtížné. Jedna ruka spočívá na hrudi, druhá na břiše. Vyvolá se výdech a poté vdechnutí, ve kterém zůstává poloha paže na hrudi nezměněna a paže objímající žaludek je mechanicky zvednuta. Tato dovednost je užitečná při porodu - je tak užitečné dýchat mezi kontrakcemi.

Těhotenství v 1. trimestru v kombinaci s dietou 1. trimestru je nejlepším řešením pro ženu, která se stará o zdraví dítěte a krásu postavy. Pokud jste moderní a stylová maminka, která také nezapomíná na svůj vzhled během tohoto nádherného období v jejím životě, pak se podívejte na mateřské obchody v Moskvě - najdete zde mnoho módních a nejdůležitějších výhod pro sebe a své dítě, s nímž máte stále dost oblečení!

Články O Neplodnosti