Hlavní Bolest

Nappy krém - hodnocení nejlepších a aplikačních pravidel

Plienkový krém, každá maminka potvrzuje, lze právem považovat za jeden z nejdůležitějších prostředků v domě, kde je dítě. Moderní pleny nedávají smysl argumentovat, jsou vysoce kvalitní a neškodné, ale dětská pokožka vždy zůstává dětskou pokožkou - jemnou, obzvláště zranitelnou, vyžadující nejpečlivější péči. K zajištění toho druhého a potřebovat krém.

Proč potřebuji krém na pleny?

Nezkušení rodiče nemusí rozumět jeho hodnotám, ale v každém okamžiku každé dítě potřebuje krém na pleny. Jde o to, že dětská pokožka je velmi citlivá. Akutně vnímá nejrůznější dráždivé látky a neustálý pobyt pod „nedýchací“ plenkou situaci jen zhoršuje. Z toho se často objeví vyrážka, zarudnutí a plenka. Některé děti mají šupinatou pokožku. To vše samozřejmě dává dítěti a jeho rodině mnoho nepohodlí.

Opravdu potřebujete krém na pleny? Zde jsou názory rozděleny, ale většina rodičů má sklon k tomu, že bez speciálního nástroje to nedokáže. Moderní krémy jsou navíc připravovány podle přísných standardů, jejich složení je efektivní, ale neškodné. Mohou uklidnit epidermu, chránit ji, léčit podráždění a zmírňovat zánět. Plenkový krém se často používá k preventivním účelům.

Což je lepší - krémový nebo plenkový prášek?

Téměř všichni rodiče si kladou tuto otázku, ale ani zkušený pediatr nebude schopen odpovědět na to, co je lepší - prášek nebo krém pod plenkou. Vše proto, že volba závisí na individuálních vlastnostech. Kůže každého dítěte jedinečně reaguje na neustálý kontakt s plenkami. Při nákupu byste se měli řídit reakcí. Jednoduše řečeno, pokožka některých dětí se po nanesení prášku vrátí do normálu, ale jedná se o sušicí činidlo, protože se nevejde na epidermu, náchylné k suchu. V tomto případě je lepší vzít dětský krém na vyrážku.

Jak si vybrat plienkový krém pro novorozence?

Algoritmus výběru je jednoduchý - je třeba věnovat pozornost těmto nuancím:

 • dětský plenkový krém by měl být přírodní, bez chemických složek;
 • Před nákupem je důležité zkontrolovat datum exspirace;
 • lék by měl být vybírán podle věku (u všech dobrých krémů existují objasnění, například „od narození“ nebo „pro novorozence“);
 • ochranný krém - pro prevenci, pro terapii musíte použít speciální terapeutické sloučeniny;
 • pro kojence s citlivou pokožkou je lepší koupit prostředek s antibakteriálním / zvláčňujícím / vysoušecím účinkem;
 • klasická pleť je vhodná pro normální pleť;
 • Před nákupem je vhodné konzultovat pediatra.

Krém na plenky - složení

Dalším důležitým bodem, který musíte vzít v úvahu, když zjistíte, který plienkový krém je nejlepší pro novorozence, je složení.

Dobrý a bezpečný nástroj musí obsahovat tyto komponenty:

 • přírodní oleje - olivový, bambucký, jojobový, mandlový;
 • voda - filtrovaná nebo termální;
 • hydratační vitamíny - B5, U;
 • bylinné výtažky - heřmánek, série;
 • mastek / panthenol (pěnový krém se zinkem má dobré hodnocení).

Ale takové složky dětského léčiva na vyrážky a podráždění plen by neměly být:

 • fenoxyethanol;
 • minerální oleje;
 • parabeny.

Ochranný krém na pleny

Tyto prostředky by měly být zásobeny předem, pokud se problém ještě neprojevil. Dobrý ochranný krém na plenky lze vybrat z následujícího seznamu:

 1. Mustela - voní dobře, účinně obnovuje pokožku. Produkt je k dispozici ve velmi výhodných zkumavkách nebo lahvích s rozprašovači.
 2. Dr. Sante Baby - udržuje hladinu vody a tuku na úrovni a lze ji považovat za super antispetika.
 3. Sudocrem je silný protizánětlivý lék, který lze také použít k preventivním účelům..

Léčivý krém na pleny

Tato kosmetika je nutná, když se problém již objevil, a rodiče se musí s jeho projevy rychle vypořádat. Účinně léčit kůži kojenců, to znamená:

 1. Weleda - krém na pleny pro novorozence, který lze použít pro různé typy podráždění, vyrážky z plenek. Suší pokožku a extrakt z měsíčku pomáhá hojení ran rychleji..
 2. Bubchen je univerzální krém, který poskytuje komplexní akci. Obsahuje bezpečné látky, vytváří na pokožce hustý ochranný film.
 3. Bepanten je dobrý krém na plenky pro novorozence, který proniká do hlubších vrstev kůže a pomáhá normalizovat metabolické procesy, které se v nich vyskytují..

Hodnocení krémů na plenky

Při výběru léku, jako je krém na vyrážky pro novorozence, by se nejlepší hodnocení mělo stát skutečným záchranářem, protože do něj spadá nejvyšší kvalita, efektivní a bezpečná pozice..

 • Mustela;
 • Sanosan;
 • Little siberica;
 • Weleda;
 • Dětská linka
 • Bubchen;
 • Baby teva tushi krém;
 • Sudokrem;
 • Ušlechtilé chůvy;
 • naše matka.

Jak aplikovat krém pod plenku?

Aby krém na vyrážky z plenek pracoval co nejefektivněji, musí být aplikován správně.

Můžete to snadno udělat, pokud znáte tento algoritmus:

 1. Před aplikací je třeba pokožku dítěte umýt a navlhčit.
 2. Produkt by měl být aplikován nejen na hýždě, ale také kolem nich, na kožní záhyby v oblasti třísel..
 3. Krémy se nanášejí elegantně, sotva znatelnými jemnými kruhovými pohyby. Silný tlak není nutný - není lepší absorbovat a snadno způsobí další podráždění.
 4. Kompozice musí být rovnoměrně rozložena po pokožce, aby se nevařila.
 5. Plenku je třeba nosit až po úplném vstřebání krému.
 6. Po každé výměně pleny je zpracování volitelné. Musíte navigovat podle situace.
 7. Při první aplikaci se kompletní ošetření nedoporučuje okamžitě. Nejprve musíte zpracovat malou část kůže a vyčkat 30-40 minut na reakci.

Krém na plenky: hodnocení oblíbených značek

Obsah

Moderní plenky jsou schopny absorbovat velké množství výtoku dítěte, což vám umožní udržet dítě čisté a suché po dlouhou dobu. U produktů nízké kvality však není neobvyklé, že unikají vlhkosti nebo ne

dětská pokožka „dýchá“, což způsobuje vyrážku a dermatitidu. Individuální nesnášenlivost k některým materiálům produktu může u dítěte vyvolat alergickou reakci. Na jemnou pokožku dítěte se otírají nesprávně veliké nebo nesprávně oblečené plenky.

Odstraňte negativní účinky používání plenky pomocí speciálních krémů. Zmírňují zánět a podráždění, saturují buňky dětské pokožky živinami, přispívají k jejímu zdraví a správnému vývoji. Ne všechny přípravky jsou však vhodné pro kojence. K určení, který plienkový krém je nejlepší pro novorozence, je nutné pečlivě prostudovat vlastnosti produktů nejpopulárnějších výrobců..

Mustela krém

Mustela krém fotografie

Dětské krémy francouzské ochranné známky Mustela předcházejí alergickým reakcím, zmírňují zánět v oblasti pleny. Při aplikaci pod plenu má krém Mustela následující účinky:

 • chrání horní vrstvu dermis před negativními účinky vnějších podnětů;
 • saturuje buňky epidermis živinami;
 • zastavuje šíření a rozvoj škodlivých mikroorganismů;
 • zmírňuje podráždění a zabraňuje výskytu zánětlivých procesů.

Mezi výhody krému Mustela patří také nepřítomnost zápachu a mastného filmu na pokožce po aplikaci. Jedná se o rychle působící nástroj, který si vysloužil vysoké uznání od odborníků a pozitivní hodnocení od rodičů..

Nevýhody krému zahrnují spíše hustou konzistenci, která ztěžuje rychlou absorpci do pokožky. Stojí to hodně peněz, asi 600 rublů, ale tyto výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a účinností..

Krém "Bubchen"

Fotka z Bubchen Baby Cream

Německý výrobce Bubchen představuje celou řadu krémů pro péči o pokožku dítěte. Řada „Z prvních dnů“ zahrnuje terapeutickou kompozici určenou k posílení imunity dětí se špatným zdravím, narozených předčasně a pod normální hmotností.

Uklidňující a hojivý účinek krémů Bubchen pro plenky pro novorozence se dosahuje pomocí následujících složek:

 1. Oxid zinečnatý Tento prvek zmírňuje zánět kůže, urychluje hojení ran..
 2. Dexpanthenol. V buňkách dermis se přeměňuje na kyselinu pantothenovou, jejíž deriváty jsou ve vodě rozpustné vitamíny. Urychlují metabolické procesy, které přispívají k regeneraci poškozené kůže..
 3. Bambucké máslo. Zjemňuje pokožku, vyživuje dermis živinami.
 4. Včelí vosk. Zabraňuje zánětlivým procesům. Tvoří tenký ochranný film, který zabraňuje pronikání pokožky dětských stolic.
 5. Heřmánkový extrakt. Má uklidňující účinek na pokožku.

Heliotropin, který je součástí krému, dodává produktu příjemnou květinovou vůni. Kromě tradičně vysoké německé kvality se výrobky Bubchen vyznačují pohodlím balení vybaveného zvláštním dávkovačem. Díky tomu je dražší než analogy, ale pomáhá to ušetřit lék a aplikovat ho ve správném poměru. Cena produktů Bubchen se pohybuje kolem 250 rublů. Doporučuje pediatry jako terapeutické a profylaktické prostředky pro péči o pokožku dítěte.

Krém "Weleda"

Fotka z Weleda Calendula Cream

Dětský krém na plenky z farmaceutického koncernu ze Švýcarska „Weleda“ se etabloval jako účinný nástroj, který odstraňuje různá podráždění v místech, kde kůži dítěte přichází do styku s plenkami nebo plenkami. Produkty společnosti lze používat od prvních dnů po narození dítěte.

Dezinfekční a hojivé vlastnosti dětského krému Weleda pod plenkou se dosahuje extraktem z měsíčku. Zklidňuje pokožku a uvolňuje zánětový výtažek z heřmánku. Kosmetika pro péči o novorozence má příjemnou vůni. Krémy se vstřebávají rychle a beze zbytků, výsledek je patrný téměř po prvním použití produktu. Průměrná cena produktů je 450 rublů, recenze odborníků a rodičů jsou pozitivní.

Krém "Sanosan"

Fotka z Sanosan Baby Skin Cream

Němečtí výrobci značky Sanosan nabízejí kvalitní kosmetické přípravky pro péči o kojence. Účinně čistí a hydratují pokožku, nasycují ji živinami, eliminují podráždění a vyrážky z plenek. Toho je dosaženo díky hluboké penetraci složek krémů - oxidu zinečnatého, olivového oleje, frakčních složek mléka, do dermy..

Sanosan dětské krémy, pokud jsou používány pod plenkou, poskytují spolehlivou ochranu před agresivními vlivy prostředí pro děti s citlivou pokožkou a zabraňují negativním důsledkům nošení plenky. Výrobky společnosti jsou doporučovány pro péči o děti se sklonem k alergiím.

Krém "Little Siberica"

Foto krém Little Siberica

Charakteristickým rysem krémů řady dětské kosmetiky „Little Siberica“ ruské značky „Natura Siberica“ je použití přírodních ingrediencí ve složení. Přípravky vyrobené na bázi oxidu zinečnatého, který odstraňuje zánět, obsahují také různé rostlinné oleje, vitamíny a výtažky z léčivých rostlin. Výrobky společnosti mají nízkou cenu, snadno se vstřebávají do pokožky, mají dobré ochranné a preventivní vlastnosti, ale nevylučují vyrážku z plenek.

Nevýhody dětských krémů „Little Siberica“ zahrnují riziko alergické reakce dítěte na některé přírodní složky. Vyžaduje to důkladnou studii o složení a výběru finančních prostředků s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla dítěte..

Krém "Moje slunce"

Baby krém "Moje slunce"

Krém domácího výrobce "My Sun" obsahuje účinné látky přírodního původu. Hlavní složkou produktu je jojobový olej, který zvlhčuje pokožku a má uklidňující účinek. Zastavuje zánětlivé procesy obsažené v krému D-panthenolu.

Krém „My Sun“ je účinný při pravidelném nanášení tenkou vrstvou na dětskou pokožku pod plenku. Náklady na krém jsou pouze 50 rublů. Obecně platí, že existují pozitivní recenze na „My Sun“, existují však případy vyrážek a alergických reakcí po použití tohoto krému.

Krém "Naše matka"

Fotografie dětského krému pod plenkou "Naše matka"

Kosmetický dětský výrobek Naše matka z ruských výrobců se etablovala jako kvalitní produkt, který účinně čistí a zjemňuje pokožku. Krém obsahuje ve svém složení vitamíny, měsíček a heřmánkový extrakt, rakytníkový olej. To vše slouží k zajištění spolehlivé ochrany proti škodlivým látkám ve stolici dětí, zmírnění zánětů, dezinfekce a udržování čisté pokožky. Krém stojí asi 150 rublů.

Nevýhodou naší matky je nedostatek aktivního oxidu ve složení, což vede k nízké účinnosti krému v boji proti vyrážce z plenek..

Krém "Babyline"

Babyline Cream Photo

Dětský krém německé značky „Babyline“ je určen k pravidelné péči o pokožku zadku při výměně plen. Podle recenzí rodičů se úspěšně vyrovnává se všemi negativními důsledky používání plen - vyrážka, vyrážka, zánět a tření. Zklidňuje a zjemňuje pokožku. Babyline krém lze použít pod plenu.

Průměrná cena produktu je 200 rublů. Nevýhody krému zahrnují jeho hustotu, která ztěžuje aplikaci a zpomaluje vstřebávání v kůži.

Krém "Bepanten"

Foto krém "Bepanten"

Obecně jsou masti a krémy Bepanten známé jako terapeutické látky pro zmírnění všech druhů zánětů, hojení a regeneraci kůže po popáleninách, oděrech, zraněních a jiných zraněních. Výrobky koncernu jsou vysoce kvalitní a efektivní. Bepanten používá mnoho matek jako plienkový krém.

Nedávno se objevila masti Bepanten, speciálně navržená k ochraně pokožky kojenců před podrážděním a dermatitidou plen. Obsahuje vitamín B5, který urychluje opravu poškozené pokožky. Složení masti také obsahuje lanolin. Díky tomuto prvku se vytvoří vrstva, která chrání dermis před účinky škodlivých mikroorganismů. Lék se doporučuje pro ošetření kůže po každé výměně pleny nebo pleny. Masť je dobře vstřebávána, umožňuje „dýchat“ pokožku. Cena asi 300 rublů na zkumavku.

Krém "Eared Nannies"

Fotografie dětský krém z podráždění "Eared chůvy"

Ruský krém "Eared Nannies" je postaven jako profylaktický proti výskytu vyrážky z plen. Krém "Eared Nannies" se doporučuje pro pravidelné používání pod plenkou. Obecně je lék určen pro kojence s normální pokožkou, která není náchylná k zánětu. Snadno se vstřebává, ale také rychle vymývá. Složení obsahuje zinek, obsahuje také výtažek z měsíčku a broskvový olej. Cenově dostupný, levný nástroj pro zhruba 110 rublů.

Sudokrem

Foto krém "Sudokrem"

Sudokrem je produkt irské společnosti Forest Tosara. Rozsah působení přípravku Sudocrem vám umožňuje používat jej s dermatitidou na plenkách, jako léčivý prostředek proti poškrábání a oděru a také při spálení sluncem. Složení přípravku „Sudocrem“ zahrnuje speciální látky s antiseptickým, antimikrobiálním a hojivým účinkem. Aplikace Sudocrem pod plenu vám umožní spolehlivě zabránit podráždění zadku dítěte a zvlhčující účinek krému dodá pokožce jemnost a pružnost..

Krém "Něha přírody"

Fotografie Johnsonova zvlhčovače "Tenderness of nature"

Jako prostředek k péči o dětskou pokožku pod plenkou známou značkou „JOHNSON´S Baby“ je prezentován zvlhčovač „Tenderness of nature“. Podle výrobců je tento produkt navržen tak, aby chránil pokožku se zvláštní citlivostí, náchylností k zánětům a alergiím. Krém obsahuje minerály, výtažky z heřmánku, olivové listy, vitamín E. Avšak podle četných recenzí rodičů je účinnost léku poněkud přehnaná. V praxi se krém ne vždy úspěšně vypořádá s eliminací vyrážky a dokonce mírného zarudnutí.

Pravidla pro používání krémů na dětské pleny

Nezapomeňte nechat kůži vašeho dítěte dýchat - vzduchové koupele jsou velmi prospěšné.

Při výběru krému na plenky byste měli pečlivě prostudovat její složení a vlastnosti aplikace uvedené v pokynech výrobce. Pro použití takových nástrojů však existují obecná pravidla..

Před ošetřením pokožky je třeba dítě umýt nebo kontaminovat vlhkou hygienickou vložkou. Potom musí být dítě otřeno do sucha. Před a po nanesení krému musíte počkat několik minut. Vzduchové koupele pomáhají ztuhnout a zlepšit zdraví dítěte. Kromě toho by měl být krém dobře vstřebáván do pokožky, aby nedošlo k dalšímu zabarvení dětského oblečení.

Po každé výměně plen a plen je doporučeno používat preventivní preventivní výskyt vyrážky a podráždění plen, zejména při péči o děti náchylné k alergiím. Krémy a masti s terapeutickým účinkem se obvykle používají v případech zarudnutí, vyrážky a jiného poškození kůže.

Použití dětského prášku

Dětský prášek je velmi účinný

Dlouho před výskytem kosmetických krémů pro děti byly různé prášky používány k potlačení vyrážky a zánětu kůže kojenců. Tyto prášky jsou vyrobeny z mastku, bramborového škrobu nebo zinku. Mají absorpční vlastnosti, absorbují vlhkost, pot, výtok dítěte, čímž snižují jejich negativní dopad a riziko vyrážky z plenek. V tomto případě prášek nezpůsobuje alergie a snadno se omyje.

Moderní metody péče o kojence zcela umožňují použití plienkového prášku, aby se zabránilo vyrážce z plen, zejména u dětí s normální, zdravou pokožkou. V tomto případě nemůžete současně aplikovat krém nebo mast na tělo dítěte. Jinak prášek absorbuje léčivo, shromažďuje se v záhybech kůže, aniž by poskytoval požadovaný účinek. Pokud se objeví známky zánětu kůže, zlikvidujte prášek a aplikujte účinnější hojivý krém.

Jak aplikovat krém pod dětské pleny (seznam nejlepších krémů)

Určitě mnoho, možná i všechny mladé matky, idolizují tvůrce jednorázových plenek. Není divu, že používání plenek usnadňuje život rodičům a chrání je před nekonečnými mokrými plenkami a obleky. Plenky na jedno použití mají mnoho výhod, ale existuje tu nevýhoda, kterou lze v zásadě snadno opravit..

Bez ohledu na to, jak moderní výrobci tvrdí, že jejich plenka je „nejvíce prodyšná“, jedná se o marketingový trik. A dříve nebo později u novorozenců se ve tříselné oblasti vyskytuje vyrážka, protože neustále kontaktuje moč. Aby genitální oblast a hýždě dítěte nebyly vystaveny plenkové dermatitidě, musí být udržovány čisté a suché. Častěji měňte plenky svého dítěte a nezapomeňte použít speciální ochranný krém na vyrážky proti plenám.

Proč potřebuji krém na pleny

Kůže dítěte je velmi citlivá na vnější vlivy, a když přijde do styku s močí, bude ještě více podrážděná. Proto rodiče, kteří nepoužívají ochranný krém pod plenku, čelí problémům, jako jsou:

 • Zarudnutí;
 • Podráždění, vyrážka;
 • Svědění
 • Odlupování;
 • Vyrážka plenky;
 • Plenková dermatitida.

Ti, kteří se již s takovými problémy setkali, vědí, jak nepříjemné a nepohodlné je pro dítě - plenkový krém ho zbaví těchto mučení. Dobrý krém by měl mít dvě nepopiratelné vlastnosti: chránit a uklidnit. V prvním případě se používá k preventivním účelům a ve druhém napomáhá hojit dříve podrážděnou pokožku dítěte. Díky speciálně vybranému složení bude mít krém protizánětlivé účinky a hojení ran. Navíc je jeho složení naprosto bezpečné pro novorozence.

Krém obsahuje hlavní látky:

 • Oxid zinečnatý a allanolin, které pokožku dokonale suší;
 • Pantonol, který přispívá k rychlému hojení ran;
 • Bylinné výtažky (heřmánek, aloe, měsíček).

Krém je nutné používat před vznikem nepříjemných následků a vaše dítě se bude cítit skvěle v jednorázové pleně.

Jak používat?

Před nanesením nového krému se musíte ujistit, že nedochází k alergickým reakcím na složky - proto je lepší zvolit krém bez vůní.

Při nanášení krému postupujte podle jednoduchých pravidel:

 1. Krém by měl být aplikován pouze na očištěnou pokožku. Nejprve je třeba dítě umýt teplou tekoucí vodou a jemně poklepat vlhko čistým ručníkem.
 2. Před nanesením nechte pokožku zcela vyschnout a v tuto chvíli dítě volně a volně odrazí nohy.
 3. Při nanášení produktu neprovádějte ostré a hrubé pohyby a nesnažte se krk absorbovat rychleji rukama. Vaše ruce by měly být měkké a teplé. Jemně kartáčujte krém na místo, kde je pokožka v kontaktu s plenkou: hýždě, tříselné záhyby.
 4. Počkejte, až se veškerý krém vstřebá do pokožky, a pak si oblékněte čistou plenku.

Není nic obtížného používat, postupujte podle výše uvedených pravidel a vaše dítě nebude cítit žádné nepohodlí.

Hodnocení nejoblíbenějších prostředků

Dnes je dětský trh plný širokého výběru ochranných krémů. Většina rodičů se určitě setká s otázkou, který krém ze všech prezentovaných je lepší. Můžete požádat pediatra o radu, nebo o přítelkyni s mnoha dětmi, ale je lepší si vybrat sami.

Mezi nejběžnější výrobce je třeba zdůraznit:

 1. "JOHNSON'SBaby." Krém americké značky. Zabraňuje vzniku dermatitidy plenky, hypoalergenní. Má lehkou texturu, která je vhodná pro každodenní péči od prvních dnů života dítěte.
 2. Bubchen. Německý výrobce kosmetiky Bübchen nabízí protizánětlivý krém, který obsahuje heliotropin, oxid zinečnatý, panthenol a bambucké máslo. Nemastný krém s jemnou, nenápadnou vůní.
 3. SANOSAN. Další populární německý výrobce kosmetiky, jehož produkt pomáhá rychle eliminovat zarudnutí a vyrážku z plenek.
 4. Bepanten. Tento lék je součástí lékárničky pro každou mladou matku, protože je univerzální, pomáhá v boji proti prasklinám v bradavkách a vyrážkám v plenkách u dítěte..
 5. Mustela. Pokud je vaše dítě stále překonáno vyrážkou na plenkách, na záchranu přijde lék značky Mustela. Tento krém se dvěma způsoby vyrovná s podrážděním. Jeho cena je však poměrně vysoká.
 6. Velké ušatý chůvy. Prostředky od domácího výrobce, s dobrou cenou a kvalitou. Nejoblíbenější krém vyrobený v Rusku.

Může to být lepší prášek?

Prášek lepší nebo horší - sami rozhodnou rodiče. Hlavními složkami, které tvoří prášek, jsou škrob, oxid zinečnatý a mastek. Prášek skutečně absorbuje přebytečnou vlhkost a suší pokožku. Ale při nadměrném používání to může způsobit těžké loupání. A pouze v tomto případě je výhoda smetany oproti dětskému prášku zřejmá. Zbytek nelze říci, co je lepší a co ne.

Bez ohledu na vše, co bylo řečeno, byste neměli mít dítě neustále v plence, nechte jeho kůži plně dýchat. Používejte jednorázovou plenu pouze ve zvláštních případech (na procházku, na návštěvu, při spánku).

Proč potřebuji krém na pleny?

Poslední aktualizace: 01/15/2020

Mnoho pediatrů, kteří vyprávějí mladým matkám o péči o dítě, zmiňují potřebu použít speciální krém na pleny. Co to je a je to vždy nutné?

Takový krém plní ochrannou a v případě potřeby obnovující funkci.

 • Chrání citlivou pokožku dítěte před účinky agresivních složek stolice a moči, které nemají čas na absorpci, a to ani nejlepšími plenkami, ani před otřením dásní a mokrým povrchem pleny..
 • Zotavení je nutné, pokud má dítě stále podráždění papeže. A to je možné i při nejpřísnějších hygienických standardech. Jemná pokožka dítěte nakonec může ve vlhké plence reagovat i několik hodin. Někdy je příčinou podráždění alergická reakce na složení pleny, která zmizí, stojí za to změnit značku.

Jaké vlastnosti by měl mít plenkový krém:

 • Stejně jako všechna kosmetika pro kojence by měla být i plienka krém hypoalergenní, neměla by obsahovat agresivní chemické složky, barviva a vůně. Bude to skvělé, pokud jsou aktivní složky přírodní složky.
 • Krém by měl být rychle vstřebán a zanechat na kůži tenký film, který chrání před vnějšími dráždivými látkami.
 • Pokud se již na kůži objevil zánět, měl by krém obsahovat složky, které podporují hojení. Papež má zpravidla dva typy podráždění: suchý (když se na kůži objeví peeling, následovaný mikrotrhlinami) a pláč (vyrážky, z trhlin začne vytekat „tekutina“). Při výběru léku na podráždění je třeba se řídit jednoduchým pravidlem: suché - změkčit, mokré - suché. Pro sušení jsou vhodné masti obsahující zinek a dětské prášky.
 • Nepoužívejte současně krém a prášek - z nich se tvoří pelety, které třít kůži.

La Cree - kosmetika určená speciálně pro děti

Výrobky La Cree jsou vhodné pro péči o pokožku dítěte od 0 měsíců. Hypoalergenní přípravek bez vůní a barviv neobsahuje hormony, není návykový a je vhodný pro každodenní použití.

 • Krém má účinný ochranný a hojivý účinek, zmírňuje zánět a svědění, eliminuje peeling a zarudnutí. Pomáhá také obnovit a uzdravit pokožku a zlepšit její přirozené ochranné vlastnosti..
 • Lehká emulze zvlhčuje a zjemňuje pokožku, poskytuje jí každodenní péči a ochranu.
 • Čisticí gel jemně odstraňuje nečistoty i z podrážděné pokožky a je vhodný pro časté mytí dítěte.

Hlavními účinnými látkami La Cree jsou lékořice, strunné a fialové výtažky, ořechové a avokádové oleje, bisabolol a panthenol, které mají komplexní účinek na pokožku.

Výrobky La Cree se prodávají pouze v lékárnách.

Klinické výzkumy

V průběhu klinických studií provedených skupinou odborníků společně s Svazem pediatrů Ruska v Rusku bylo zjištěno, že produkty TM „La Cree“ jsou účinné, absolutně bezpečné a tolerované jak dospělými, tak dětmi. Prostředky TM "La Cree" jsou vhodné pro každodenní péči o pleť dítěte s mírnou a střední atopickou dermatitidou a během remise, doprovázené snížením kvality života pacientů. Výsledkem terapie je snížení aktivity zánětlivého procesu, snížení suchosti, svědění a odlupování.

Podle výsledků výzkumu bylo možné umístit na obaly TM TM La-Cree speciální označení - „Doporučeno pobočkou Svazu pediatrů Ruska v Petrohradě“.

Recenze spotřebitelů

Uživatel (detmir.ru)

Skvělý krém za peníze. Používáme od narození. Dobře se vstřebává do pokožky. Malé množství pro jednu aplikaci. Chrání a zmírňuje zánět. Používáme celou řadu La Cree. Velmi spokojen.

Šťastná maminka (proberry.ru)

Krém se mi líbil. Je to ekonomické a zvládne úkol))! Koupili jsme plnohodnotného v lékárně))

 1. Anderson, Arici, Atstsopardi, Vizuální neonatologie. Vydavatelství Guide: GEOTAR-Media, 2019.
 2. Kildiyarova Rita Rafgatovna, Pediatr pro každý den. Příručka pro lékaře, GEOTAR-Media, 2019.
 3. I.I. Ryumin, V.V. Zubkov, péče o novorozence, časopis Zdravé dítě, 2017.

Který plenkový krém pro novorozence je lepší zvolit?

Bez ohledu na to, jak dobrá je plenka, nemůže zaručit 100%, že vše bude v pořádku s kůží novorozence. Kontakt s močí, i když je krátký, může dojít k zánětu absorpční vrstvy plenky. Z tohoto důvodu se doporučuje chránit kůži novorozence v oblasti pleny pomocí speciálního krému, který se nazývá „Plenkový krém“.

O tom, jak si vybrat, které značky a jména jsou matkami nejdůvěryhodnější, řekneme v tomto článku.

Proč chránit pokožku?

Kůže novorozence je neuvěřitelně citlivá na vše, s čím přichází do styku. Jsou mnohem tenčí než pokožka dospělých, receptory a žlázy se nacházejí blíže k povrchu kůže, a proto se může v reakci na jakýkoli nepříznivý účinek objevit podráždění, vyrážka, erytém a otok..

Moč a výkaly jsou považovány za jeden z nejsilnějších dráždivých látek. Obzvláště nebezpečná je kombinace moči a stolice. Močovina a amoniak poškozují dermis a střevní bakterie infikují postižené oblasti téměř okamžitě. Čím déle dítě leží ve špinavé plence, tím je pravděpodobnější, že zánětlivý proces začne. Když je dítě vzhůru, rodiče si mohou okamžitě všimnout znečištění a eliminovat nebezpečí. Pokud se však dítě vyprázdní nebo je popsáno ve snu, nemusí být možné hned zjistit pravdu..

U novorozenců je důležitá pečlivá a pozorná péče o pleť. Dítě se samozřejmě musí umýt, používat pouze vysoce kvalitní a rychle vstřebatelné plenky, aby se zabránilo alergiím na pleny.

Pokud používáte speciální dětský krém, bude pokožka dítěte lépe chráněna. Nejde o běžný dětský tukový krém, ale o výrobky, které jsou vytvořeny k ochraně pokožky před účinky amoniaku a močoviny. Takové krémy vytvářejí na pokožce ochranný film, což je další ochrana.

Kosmetické požadavky

Při výběru byste měli věnovat pozornost tomu, že v oblasti třísla dítěte nebudou obvyklé prostředky pro péči o tělo dítěte fungovat. Kůže v této oblasti je ještě zranitelnější než na zbytku těla. Ne bez důvodu v období nitroděložního vývoje zůstává ochranný primordiální lubrikant ve tříselné zóně až do samého porodu, zatímco ze zbývající kůže zmizí dlouho před porodem.

K péči o oblast pod plenkou budete potřebovat speciální dětský ochranný krém, který pomůže chránit dítě před vyrážkou z plen, před výskytem ekzému, loupáním, podrážděním a kontaktními alergiemi. K tomuto účelu nejsou vhodné mastné a zvlhčující krémy, protože amoniakové prostředí moči se rychle vypořádá s mastným tenkým filmem, který vytvoří. Sušicí krémy s protizánětlivým účinkem jsou vhodné pro péči o tříslovinu..

Nejdůležitějším požadavkem pro tento druh kosmetiky je hypoalergenní. Obal musí být odpovídajícím způsobem označen. Známé „létat v masti“ je, že žádné označení nezaručuje, že konkrétní dítě nebude mít alergickou reakci..

Neexistují jednotné normy pro výrobce, každá velká společnost má své vlastní laboratoře a dermatologické testovací systémy. A proto se musí používat i hypoalergenní krém v malém množství a postupně, dokud není jistota, že je bezpečný.

Jak si vybrat

Z různých plienkových krémů pro nezkušené rodiče se jejich oči obvykle liší a otázka správného výběru se stává velmi důležitou. Hodně záleží na nákupu rodičů. Podívejme se, na co je třeba dát pozor.

 • Výrobce. Název a značka nejsou jen faktorem cen, ale také relativní zárukou kvality. Existují společnosti, které po mnoho desetiletí pracují na trhu dětské kosmetiky, což jim umožnilo etablovat se jako důvěryhodné. Níže budeme hovořit o několika podobných výrobcích.
 • Struktura. Nebuďte líní a přečtěte si složení produktu až do konce. Neměl by obsahovat barviva, stabilizátory. Nejlepší je upřednostňovat krém vyrobený z přírodních ingrediencí. Také se vyhněte krémům s výraznou vůní: to ukazuje na velké množství chemikálií používaných jako parfémy. Alergická reakce na tyto krémy se často vyvíjí navzdory označení „hypoalergenní“..
 • Skladovatelnost. Dětská kosmetika má také datum exspirace a po této době je nebezpečné ji používat. Proto se ujistěte, že krém nevypršel..
 • Certifikáty Abyste se ujistili, že se nesnažíte prodat falešný produkt, neváhejte požádat prodejce o bezpečnostní certifikát a certifikát shody pro výrobky.
 • Místo nákupu. Nákup dětské kosmetiky, speciálně určené pro novorozence, by měl být prováděn výhradně v lékárně nebo v oficiálním obchodě velkého maloobchodního řetězce pro děti. Nákup na vlastní pěst, na trhu nebo na internetu vás může zklamat, protože pravděpodobnost, že vám bude nabídnuta padělek, jehož složení může být pro dítě nebezpečné, je více.

Hodnocení toho nejlepšího

Prostředky péče o tříslovou zónu novorozence lze podmíněně rozdělit na kosmetické a terapeutické.

První existuje pouze pro prevenci vyrážky z plenek. Druhý se dobře vyrovnává s preventivními úkoly a lze jej použít k léčbě dermatologických problémů v intimní oblasti dítěte. Není divu, že první místo v hodnocení, sestavené podle recenzí rodičů, přišlo s terapeutickým účinkem, následovalo populární kosmetiku.

Bepanten

Jedná se o lék na kůži, jehož hlavní účinnou látkou je dexpanthenol. Produkt nejen účinně chrání pokožku dítěte, ale také pomáhá při jeho regeneraci v případě poškození..

Produkt můžete aplikovat při každé výměně plen, počet aplikací je neomezený. Zřejmé výhody spočívají v tom, že se masti rychle vstřebávají, nezanechávají žádné zbytky na plenkách a oděvech dítěte a také velmi dobře zvlhčuje pokožku a chrání ji před vyvíjením peelingů..

Nevýhody - v nákladech (od 500 rublů) a v malém, ale stále možném rozvoji alergické reakce na lék.

Drapolen

Jedná se o krém, ve kterém jsou současně dvě účinné látky - benzalkoniumchlorid a cetrimid. Tento nástroj patří do skupiny antiseptik.

Jednoznačné plus je aktivita proti určitým bakteriím, která je důležitá pro prevenci infekce ran střevními bakteriemi z trusu. Za optimální se považuje také kombinace ceny a kvality - cena od 250 rublů.

Mínus - ve stejné pravděpodobnosti projevů individuální nesnášenlivosti. K tomu dochází jen zřídka, ale rodiče by měli být varováni.

Desitin

Toto je lék z oxidu zinečnatého. Krém kromě toho obsahuje lanolin, vazelínu a rybí olej. Taková kompozice vytváří na kůži film, který je svými strukturálními vlastnostmi velmi podobný přirozené potové vrstvě kůže.

Tento film je obtížné rozpustit se složkami moči, a proto je nejvýhodnější použít drogu v noci - před dlouhým spánkem v jedné pleně.

Plus - náklady (asi 250 rublů), minus - nepříjemný zápach.

Sudokrem

Jedná se o další lék se zinkem, který lze také použít jak pro péči, tak pro rychlé a účinné léčení projevů vyrážky a dermatitidy. Krém má výrazný protizánětlivý a sušící účinek..

Plus - s mírným analgetickým účinkem, což je velmi důležité při léčbě příznaků dermatitidy, které již byly zahájeny, a cena je asi 300 rublů..

Mínus - v možnosti vzniku alergií, zejména při častém používání, stejně jako v konzistenci (krém je velmi hustý, obtížně se nanáší a pomalu vstřebává).

Weleda

Toto je německá řada kosmetických výrobků, která si zaslouží lásku milionů rodičů po celém světě. Krém je vhodný pro každodenní neomezené použití. Obsahuje přírodní složky, včetně heřmánkového extraktu s měsíčkem.

Zpočátku vás může upozornit spíše jasně žlutá barva krému, ale nebojte se, v ní nejsou žádná barviva. Tato barva je produktu dána měsíčkem.

Pros - příjemná a neostrá vůně, rychlá absorpce, rychlá akce. Krém je možné použít s vyrážkou na plenky.

Mínus je cena. Cena krému se pohybuje od 450 do 600 rublů. Někteří rodiče poznamenávají, že hliníková trubice, ve které je produkt umístěn, není příliš pohodlná k použití..

Bubchen

Německá společnost vyrábějící dětský krém má více než půl století zkušeností s výrobou elitní dětské kosmetiky. Slunečnicový olej a heřmánkový extrakt jako součást produktu plní dvojí úkol - ošetřují, dezinfikují a vytvářejí ochranný film, pod nímž pokožka „dýchá“, tj. Nedochází k ucpávání pórů a žláz. Krém má velmi příjemnou a jemnou vůni..

Plus - velký výběr, protože řada „plenek“ není omezena na jeden krém, existují spreje pro podobné použití. Cena je od 150 rublů. Nevýhodou je konzistence. Krém je hustý, vstřebává se pomalu, a proto může znečistit dětské oblečení a plenky a zanechat na nich ošklivé mastné skvrny..

Plenkový sprej se snadněji nanáší, ale vytváří tenčí ochranný film, a proto není vhodný k léčbě vyrážky z plen, ale je vhodný pro jejich prevenci..

Baby teva

Kojenecké výrobky pro péči o tříslovou zónu od tohoto výrobce jsou známy již dlouhou dobu. Krém na plenkovou zónu obsahuje mléčné bílkoviny a levandulový olej. Má příjemný zápach, neobsahuje barviva a konzervační látky.

Mezi výhody lze nazvat nízkými náklady - od 120 rublů. Snadné použití je také důležité - krém je rychle distribuován přes kůži dítěte.

Nevýhody: při použití velkého množství „záhybů“ můžete produkt použít výhradně k prevenci plenkové dermatitidy, nikoli však k léčbě.

Mustela

Jedná se o francouzskou značku dětské kosmetiky, která získala uznání od rodičů celé planety. Plienkový krém od tohoto výrobce obsahuje oxid zinečnatý, a proto je možné jej použít nejen k prevenci, ale také k léčbě.

Výhody jsou četné: krém nezpůsobuje alergie, je dobře aplikován, rychle vstřebáván a účinně chrání kůži podzemnice olejné od prvních dnů jejího života. K dispozici ve zkumavkách i lahvičkách s praktickým dávkovačem.

Jeden minus je cena, cena začíná od 450 rublů, v některých obchodech a lékárnách v zemi může dosáhnout 700 rublů.

Eared Nannies

Tento domácí krém je považován za jeden z nejpopulárnějších. Důvodem je nízká cena (od 100 rublů) a optimální složení, které zahrnuje broskvový olej a měsíček.

Mezi výhody lze nazvat lehkou konzistenci produktu, která nekomplikuje aplikaci a tření.

Mínus je možnost vzniku alergie, někteří rodiče si stěžují, že začervenání a vyrážka se objevily po prvním použití drogy.

"Moje sluníčko"

Tento krém s laskavým názvem je snad nejrozsáhlejší ze všech výše uvedených - jeho cena začíná od 45 rublů. Můžete si koupit krém této značky s jojobovým olejem a depanthenolem, můžete si vybrat krém s posloupností. Soupravu lze doplnit gelem na mytí dítěte stejné značky.

Mezi výhody samozřejmě patří cena a organické složení. Nevýhodou mnoha rodičů je nepříjemná trubice a čepice.

Jak používat?

Jakýkoli produkt pod plenkou by měl být aplikován výhradně na čistou pokožku. Při výměně dětské plenky ji musíte umýt, otřít ji plenkou a po 10-15 minutách ve vzduchové lázni můžete začít používat produkt, který jste si vybrali. Rodičovské pohyby musí být čisté a jemné. Dívka by měla aplikovat krém, aby se nedostala do pochvy, chlapec by neměl penis přímo promazávat krémem. Jakýkoli z výše uvedených prostředků můžete vzít s sebou do nemocnice. Mohou být použity pro matku i dítě, když se narodí.

Což je lepší - krém nebo prášek?

Pěnové krémy i prášek mají účinek sušení. Ve složení klasického dětského prášku - mastku. Pro jednorázové použití je prášek velmi dobrý, velmi rychle schne pokožku, nezpůsobuje alergie. Je snazší a rychlejší použití..

Při každodenním použití může prášek způsobit nadměrnou suchost kojenecké pokožky, což přispívá k výskytu trhlin, zánětu, loupání, svědění a nepohodlí.

Správně zvolený krém, i při opakovaném každodenním používání, nezpůsobuje takové příznaky: dětská pokožka zůstává dostatečně hydratovaná a chráněná. To neznamená, že prášky by měly být zcela zlikvidovány. To může dělat dobrou práci s pohotovostní péči v důsledku vývoje plenkové dermatitidy. Jednou nebo dvakrát to může a mělo by být použito na plenkovou vyrážku, po které je třeba přejít na prostředky s krémovým základem, aby se zabránilo suché kůži tříselné zóny.

Určitě nestojí za to používat tyto různé produkty péče současně. Krémový film a silná vrstva pudrového prášku přilnajícího ke krému vytvoří zcela nesnesitelné životní podmínky pro jemnou dětskou pokožku.

Recenze

Někteří rodiče při diskusích o plenkových krémech na tematických fórech zdůrazňují, že dávají přednost použití mokrých ubrousků s impregnací krémem. To vám umožní ušetřit peníze, protože musíte koupit pouze jeden lék a jeho výhody jsou dvojnásobné. Ve skutečnosti takové utěrky obsahují velmi málo krémové látky, pokud existují. U dětí s citlivou pokožkou bude taková péče zjevně nedostatečná..

Existuje kategorie rodičů, kteří obecně považují plenové krémy za nadbytek. Pokud se u dítěte vyskytnou kožní problémy, pokusí se takové maminky a tatínky aplikovat léčivé masti jednou, dokud příznaky nezmizí. Není divu, že jejich děti pravděpodobně trpí vyrážkou z plen..

Maminky popisují velmi neobvyklé způsoby péče o intimní oblast novorozenců - mazání slunečnice nebo máslem, sušení záhybů na nohou a hýždí fénem.

Je moudřejší zdržet se takových experimentů s vaším vlastním dítětem. Pod vrstvou oleje, i když je to třikrát přirozené, kůže „nedýchá“ a vysoušeč vlasů může způsobit lokální hypertermii, oslabení, popáleniny.

Nejčastěji jsou kladné recenze na Sudokrem a linii Weleda.

Informace o tom, jak aplikovat krém pod plenu, naleznete v dalším videu od Dr. Komarovského.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Nappy krém

Jednou z nejoblíbenějších kategorií kosmetiky v sortimentu lékáren je kosmetika pro malé děti. Úkolem lékárníka je pomáhat mladým matkám při výběru kosmetického přípravku, který je pro jejich dítě nejlepší. Mladé matky kladou lékárníkům obzvláště mnoho otázek při výběru plenkového krému. Dnes si promluvíme o tom, na co by zákazníci měli při výběru tohoto kosmetického přípravku dávat pozor, a co lze poradit mladým matkám, které se starají o pohodlí svého dítěte.

Aby bylo dítě pohodlné

Rodiče se snaží poskytnout svým novorozeným dětem maximální pohodlí a výběr správného kosmetického přípravku pro péči o jemnou dětskou pokožku není snadný úkol. Sortiment lékárenské kosmetiky pro nejmladší děti je dnes obrovský, takže lékárník by měl v této rozmanitosti vést kupujícího a pomáhat při správném výběru. Novorozené dítě nepotřebuje tolik kosmetiky, ale plena krém je jednou z nejdůležitějších a nezbytných kosmetiky.

V rané fázi života dítěte, kdy jeho ochranné funkce ještě nejsou plně vytvořeny, je jemná dětská kůže velmi zranitelná a náchylná k zánětu. Nejčastějším zánětem kůže u dětí prvního roku života je plenková dermatitida - podráždění kůže, ke kterému dochází při kontaktu pokožky s močí nebo stolicí. Toto onemocnění se vyskytuje u 30-60% dětí. Plienková dermatitida se může objevit již od prvních dnů života dítěte, ale nejčastěji se vyvíjí ve věku 7-12 měsíců, kdy dítě začíná dostávat doplňkové potraviny a chemické složení jeho stolice a moči.

K prevenci výskytu a vývoje zánětlivých procesů na dětské kůži pomáhají moderní ochranné plenky, které mají preventivní i terapeutický účinek. Takové krémy dnes vyrábí mnoho výrobců a není snadné se orientovat v této hojnosti. Co bych měl věnovat pozornost v doporučeních takového krému? Potřebujete vůbec krém na pleny nebo je lepší používat dětský prášek?

Expert

Na tyto a další otázky, které se týkají mladých matek, odpovídá naše odbornice, dětská lékařka dětské kliniky MEDSI v Blagoveshchensky Lane v Moskvě, Elena Leonidovna Khutorova..

- Elena Leonidovna, ve které by matky měly používat plenkový krém?

EL: Pro každodenní hygienu dítěte by se měl používat plenkový krém. Pomáhá předcházet vyrážce z plen a zánětům jemné dětské pokožky a uklidňuje podráždění, pokud již nastalo. Všechny plenkové krémy obsahují oxid zinečnatý a patří k tzv. „Bariérovým“ krémům: chrání pokožku dítěte před vystavením nadměrné vlhkosti - moči a výkalům, které mohou způsobit zánětlivý proces. Současně plnící ochrannou funkci krém pod plenu nezanáší póry pokožky a umožňuje mu „dýchat“.

- Na co by maminka měla dávat pozor při výběru plenkového krému? Co by mělo být v "správném" plenkovém krému a čemu by se mělo zabránit?

EL: Intimní místa kojenců jsou velmi citlivá a něžná, takže když si vyberete krém na plenky, musíte si uvědomit, že jeho složení by mělo být pro dítě bezpečné a neškodné. Složení krému, které se používá pro kojence, by mělo zahrnovat pouze vysoce kvalitní přírodní složky, které jsou bezpečné pro jemnou dětskou pokožku. V něm by neměly být žádné umělé parfémy, parabeny a konzervační látky. Nejbezpečnějšími složkami dětského plenkového krému jsou zinek, který zajišťuje sušení, a panthenol, který pomáhá hojit rány a praskliny, jakož i přírodní zklidňující oleje..

- Jak si vybrat krém na plenky v souladu s věkem dítěte?

EL: Při výběru krému byste neměli dávat pozor na věk dítěte, ani na stav jeho kůže. U zanícené pokožky musíte zvolit krém, který obsahuje látky, které zjemňují pokožku a chrání ji před podrážděním - například oxid zinečnatý. Pokud je pokožka dítěte příliš suchá, měly by být v krému pod plenkou také hydratační složky a látky, které přispívají k obnově buněk - například panthenol. Složení krému může zahrnovat vitaminy A, E a D, jakož i extrakty z léčivých rostlin. Měsíček, heřmánek a aloe mají antiseptický účinek, řada odstraňuje podráždění a zarudnutí a levandule má uklidňující účinek..

- Jak často mohu používat plenkový krém?

EL: Doporučuje se, aby kojenci aplikovali takový krém pokaždé po výměně plenky a jejím umytí. Pokud po výměně plenky není možné dítě umýt, můžete k čištění pokožky použít vlhký hadřík.

- A jak aplikovat krém pod plenu?

EL: Při doporučování krému na plenku nezapomeňte kupujícímu vysvětlit, jak ji použít. Ujistěte se, že čistá a suchá kůže. Po výměně dětské plenky ji musíte omýt teplou tekoucí vodou, osušit ji ručníkem nebo měkkým hadříkem a nechat ji několik minut nahou, aby kůže konečně zaschla. Poté lehkým a jemným pohybem naneste na hýždě a tříselné záhyby trochu krému a počkejte, až se krém vstřebá. Poté si můžete obléknout čerstvou plenu.

- Dnes je v sortimentu lékáren představen velký sortiment plenkových krémů, na co se zaměřit?

EL: Nejdůležitější věcí je složení krému. Levný krém, který obsahuje pouze přírodní složky, bude pro dětskou pokožku výhodnější než parfém s vůní, která může způsobit alergie. Nejlepší je zvolit dermatologicky prokázaný krém, který má odpovídající označení. Kosmetika známých značek nebo důvěryhodných výrobců je dobrá volba, protože v tomto případě je kvalita a bezpečnost výrobků kontrolována obzvláště pečlivě. Samozřejmě musíte kupujícímu vysvětlit, že je lepší koupit peníze pro děti v lékárně. Protože existují jasně dodržované podmínky skladování a kontrolované datum exspirace.

- Co jiného musí máma vědět, aby si vybrala nejvhodnější krém pro dítě?

EL: Pokud krém obsahuje výtažky z lastur, dubové kůry, heřmánku nebo jiných léčivých rostlin, musíte před prvním použitím takového krému zajistit, aby dítě nebylo alergické na žádnou ze složek. K tomu naneste malé množství krému na dítě na vnitřní ohyb lokte a po hodině se podívejte na reakci kůže na tomto místě. Pokud nedochází k zarudnutí, lze krém použít pod plenu a pokud je pokožka dítěte alespoň mírně zarudlá, pak krém nelze použít..

- V lékárnách se prezentují nejen plenkové krémy, ale i další kosmetika pro kojence: pleťové vody, pudry, dětská smetana. Lepší použití?

EL: Krém neobsahuje alkohol, dobře čistí pokožku a nezanechává mastný film, takže se používá k čištění a zvlhčení pokožky, nejčastěji během ranní toalety. Dětský krém má hydratační a protizánětlivé účinky, takže jej lze používat bez omezení po celý den. Dětský prášek se používá zřídka, zejména k odstranění přebytečné vlhkosti z pokožky dítěte. Zároveň nesmíme zapomenout, že prášek na rozdíl od krémů na pleny nevytváří ochranný film na kůži dítěte, pouze absorbuje vlhkost. Moderní pleny samy o sobě mají vynikající absorpční vlastnosti a prášek nechrání před výkaly, takže dermatologové nedoporučují používat prášek na pleny.

Články O Neplodnosti