Hlavní Zdraví

Jak mukózní zátka zmizí a jak moc práce začíná

Sliznice během těhotenství je sraženina viskózního koncentrovaného hlenu, který vyplňuje krční kanál a nabývá jeho podoby. Hlavním účelem sliznice je ochrana plodu a plodových membrán před patogenními mikroorganismy, takže zátka pevně ucpává cervikální kanál. Kromě hlenu produkovaného žlázami válcového epitelu (výstelky endocervixu) obsahuje korek protilátky a bílé krvinky, které se aktivují, když virulentní bakterie vstupují do dutiny plodné komory. Ochrannou funkci korku tedy představují dvě složky: mechanická a biologická.

Jak vypadá korek?

Podle objemu sliznice nepřesahuje obsah jedné polévkové lžíce. Jedná se o kus viskózního hlenu, připomínající kousek želé. Barva korku se liší od průhledné až nažloutlé až po nahnědlou. Ve sliznatém konglomerátu jsou často vidět krevní pruhy, což se netýká odchylek. Malé šíření krve je pouze známkou potvrzující „zrání“ děložního hrdla na konci těhotenství (zkrácení, centralizace a změkčení). V procesu „zrání“ krku dochází k poškození jeho malých krevních cév, což vysvětluje nečistotu krve.

Vzdělávací mechanismus

Zesílení hlenu v děložním hrdle je způsobeno změnou hormonálního pozadí v ženském těle. Je známo, že v předvečer a během období ovulace sliz v endocervixu zkapalňuje, aby zajistil přístup k zralému vejci v děložní dutině, aby jej oplodnil. Ve druhé fázi cyklu, která probíhá pod záštitou progesteronu, se děložní hlen stává viskózním a tlustým, což zabraňuje pronikání infekčních agens do děložní dutiny během početí a implantace fetálního vajíčka do endometria. Pokud k oplodnění nedojde, pak je hlenová hrudka z endocervixu vytlačena krví a opuštěnou funkční vrstvou děložní sliznice (menstruační tok). Od okamžiku připojení oplodněného vajíčka v děložní dutině tělo začne intenzivně syntetizovat progesteron, což způsobuje zahušťování děložního hlenu. Vytváření sliznice tedy začíná ještě před početí a pokračuje po celé těhotenství. Ke konci těhotenství se produkce progesteronu začíná snižovat, zatímco estrogen roste. Estrogeny připravují tělo k porodu, včetně „zrání“ krku a zkapalnění sliznice.

Když korek vyjde

Výtok z korku je jedním z předchůdců těhotenství a naznačuje předčasné narození (po několika dnech - několika týdnech). Následující příznaky signalizují bezprostřednost předčasného porodu: výhřez břicha a snazší dýchání těhotné ženy, úbytek hmotnosti o 300 - 400 gramů, výskyt falešných kontrakcí atd. Normální doba pro opuštění korku se považuje za několik hodin - několik týdnů (2 až 3 týdny před porodem). Výstup hlenového konglomerátu z endocervixu může trvat tři až deset dní a čekat na nástup porodu během prvních tří hodin po události je zbytečné. Korek by měl být upozorněn brzy - v období 37 týdnů nebo méně (nepřímo označuje hrozbu předčasného porodu).

Vyprovokujte průchod děložního hlenu může pohlavní styk, gynekologické vyšetření nebo zánět vagíny. V druhém případě korek získává nazelenalý nádech a nepříjemný zápach.

Korkové výboje možnosti

Vyhoštění děložního hlenu může nastat podle různých scénářů:

 • 1 možnost. Korek je z endocervixu zcela a současně vytlačen. V tomto případě je možné vyhodnotit jeho barvu, konzistenci, identifikovat krev a patologické inkluze. Podobná možnost je charakteristická pro ženy rodící, což je způsobeno zkrácením děložního hrdla a širším děložním kanálkem (důsledek předchozích narození)..
 • Možnost 2. Slizový konglomerát zanechává po částech několik hodin denně. To je pozorováno u primiparous těhotných žen a je kvůli hustotě a prodloužení děložního čípku.
 • 3 možnost. Korek odjíždí současně s tekoucí plodovou vodou. Tento proces je bezbolestný.

Proces výstupu z děložní sliznice zpravidla probíhá bezbolestně a žena jej často nevnímá. Obvykle korek odchází ráno, namáhání v procesu defekace může způsobit jeho odchod.

Doporučení po výtoku hlenu děložního

Po uvolnění korku se doporučuje zabránit infekci vajíčka:

 • odmítnout se vykoupat, umýt se ve sprše;
 • odmítnout sex nebo používat kondomy;
 • vyměňovat spodní prádlo dvakrát denně;
 • kontrolní vaginální výtok (případně prenatální výtok vody);
 • používat denní podložky;
 • vyrobit záchod genitálií nejméně dvakrát denně (bez použití mýdla nebo gelu);
 • připravit se na cestu do nemocnice (sbírat a kontrolovat potřebné dokumenty a věci);
 • odmítnout dlouhé cesty (cestování do země, do jiného města) kvůli bezprostřednímu nástupu porodu;
 • odmítají plavat ve volné vodě a bazénu.

Naléhavě do nemocnice

V některých případech je výtok děložního hlenu doprovázen dalšími nepříznivými příznaky a vyžaduje okamžité nouzové volání:

 • výtok z korku je doprovázen mírným nebo významným krvácením z genitálního traktu;
 • sekrece děložního hlenu nastala současně s odtokem vody;
 • výskyt křečových bolestí břicha se v průběhu času zvyšuje (nástup porodu).

Video: Jak odchází korek u těhotných žen před porodem? osmnáct+

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Kdy začne porod po korku?

Nastávající matka by měla vědět, kolik korku odchází před porodem a jak to vypadá. Právě tento hlen je předzvěstí raného porodu.

Jak vypadá korek, jaká je jeho funkce?

Korek je sliznice, která uzavírá děložní hrdlo těhotné ženy. Zabraňuje vstupu infekcí a choroboplodných zárodků do plodu..

Zevně se korek podobá vaječnému bílku, ale těsně před narozením může být konzistence tekutější. Rozpoznáte to podle následujících znaků:

 • objem do 50 ml;
 • velikost 1,5-2 cm;
 • barva béžová až hnědá, může být růžová a žlutá, s pruhy krve.

Korkový výtok je normální fyziologický proces, který je spojen se změnou hormonálních hladin. Předčasný výstup sraženiny může způsobit mechanické poškození, například gynekologické vyšetření na židli, silné pokusy nebo napětí svalů vagíny během pohlavního styku..

Všechny těhotné ženy mají korek, ale jeho průchod není vždy patrný. To se může stát na záchodě nebo při sprchování. Je důležité si všimnout výstupu sraženiny pro zahájení přípravy na porod..

Kolik před narozením sliznice zasunula do listů?

Není možné uvést přesný čas, ženské tělo je individuální. Obsah sliznice si můžete všimnout od 38. týdne těhotenství každý den.

Hlen z děložního hrdla obvykle odejde 3 až 5 dnů před porodem. Není však vždy možné přesně předpovědět, kdy porod začne. Poté, co korek prošel, může žena projít další 2-3 týdny před narozením dítěte.

Častěji sliznice odchází ráno

Sliz může vyjít zcela nebo částečně. Pokud je korek rozdělen na kousky, pak se proces táhne několik hodin.

U žen, které rodí poprvé, může hlen zmizet později, někdy přímo na porodním stole. To je způsobeno tím, že mají krk a stěny jsou hustší, takže korek pevně drží. Může odcházet s krví nebo jejími částmi, ale bolest se nevyskytuje.

Ženy, které rodí poprvé, si mohou v korku všimnout pruhů krve.

Kdy začne porod po korku v multiparousu?

U žen, které rodí znovu, hlen odchází úplně najednou. Při poškození cervikálního kanálu, erozi nebo zánětu krku je výtok hlenu doprovázen krvavým výtokem. Mateřství je možné po 3-5 dnech a po 1-2 týdnech.

Po uvolnění sraženiny se nemůžete vykoupat a mít sex.

Pokud máte dopravní zácpu, nepropadejte panice. V nemocnici je ještě čas na sběr věcí. Pokud voda odešla, musíte okamžitě jít do nemocnice.

Po kolik práce začíná poté, co korek prošel. Co potřebujete vědět o výtoku sliznice před porodem, čeho se obávat?

Těhotenství je vždy problém.

Výtok z korku je jedním z předchůdců porodu, který těhotné ženy při určování počátku porodu řídí.

Téměř všechny měsíce těhotenství je lumen děložního hrdla uzavřen tzv. Hlenovou zátkou.

Jedná se o přirozenou ochranu plodu před nepříznivými faktory prostředí. Neexistuje jediná odpověď na to, kolik práce začíná poté, co korek prošel. Abychom ale mohli předvídat tuto událost, musíme pochopit samotný proces tvorby korku v děložním čípku a jeho účel v těle..

Co je to sliznice

U ženy je ve svém každodenním životě hlen volně sekretován a ne přetrvává v děložním čípku. Když nastane těhotenství, dochází k ostré restrukturalizaci hormonálního pozadí. Během devíti měsíců v ženském těle probíhá restrukturalizace, která vede ke vzniku nových funkcí.

Hlen pod vlivem hormonů se stává hustým, želé-podobným a pevně uzavírá lumen děložního čípku a mění se v druh korku.

Hlen tedy hraje ochrannou roli, vytváří určitý druh těsnosti a zabraňuje pronikání infekce do děložního hrdla.

Odtud přišlo jeho jméno - „korek“. Navenek - jedná se o normální hlen, jen s hustší konzistencí.

U těhotné ženy se mění složení hlenu.

Obsahuje velké množství prostaglandinů, imunoglobulinů a také enzymů - mucin, lysozym atd..

Díky svým baktericidním vlastnostem zabraňují infekci proniknout do děložního čípku a poté do děložní dutiny. To zvyšuje ochrannou funkci. V důsledku zvýšené produkce estrogenu v posledních měsících těhotenství, jehož koncentrace se výrazně zvyšuje před porodem, změkčení (ztenčení) hlenu, který tvoří korek.

Korek odešel - po jak dlouho začíná porod po uplynutí korku

Výstup sliznice není indikátorem, že ihned poté začne těhotná žena porodit bolest. Izolace děložního hrdla je jedním z předchůdců porodu, ale pouze to naznačuje, že v těle se začaly měnit přípravy na porod a všechny orgány a systémy se připravují k účasti na tomto komplexním procesu..

Jak dlouho začíná dodávka poté, co korek prošel, je rétorická otázka, protože není časově blízký vztah s následným doručením. Všechno se děje individuálně pro každou ženu a doba nástupu porodu u každé ženy po uvolnění korkového hlenu se může lišit.

Obvykle korokový výboj předchází kontrakcím za 2 až 3 týdny. Ale to se vždy nestane a vůbec ne. Hlen může někdy vyjít dva až tři dny před narozením. Někdy dochází k výtoku z korku několik hodin před porodem - hlavně v multiparous. Mnoho žen si je jistých, že nezastavily korek.

Okamžik jejího odchodu zřejmě chyběl - žena prostě nevěnovala pozornost. Kromě toho může plodová voda odejít téměř okamžitě.

V mnoha případech korek vyjde po částech, které žena někdy nevšimne. K tomu může dojít po vyšetření gynekologem: korek je vytlačen v důsledku reflexního zvýšení děložního tónu. Někdy to může bezpečně jít na záchod nebo ve sprše. Přestože pro mnoho lidí je tento proces doprovázen tažením nepříjemných bolestí v podbřišku, v nohou se objevuje slabost a pocity popsané ženou jsou podobné stavu před menstruací..

Proto neexistuje přesná odpověď na to, kolik práce začne po korku.

Načasování nástupu porodu během prvního a druhého těhotenství po vypuštění sliznice

Pokud analyzujeme alokaci cervikálních zátek u žen během prvního a následného těhotenství, ukáže se, že přítomnost předchozích neovlivňuje načasování výtoku z korku a kolik práce začne po odchodu korku..

Je známo, že příznaky brzkého těhotenství u těhotné ženy, včetně sekrece sliznice, se vyskytují přibližně ve stejnou dobu, bez ohledu na to, jaké těhotenství je žena v současné době.

Pokud během prvního těhotenství u ženy dojde k porodu týden poté, co vyjde korek, znamená to, že ve druhém případě budou stejné podmínky opakovány.

Předčasné oddělení korku - co to říká

Zvláštní pozornost musí být věnována po dobu 38 týdnů..

Pokud je korek uvolněný, může to být známka:

- přítomnost infekce - je nutné léčit;

- možnost následného vypuštění plodové vody a v budoucnu - riziko narušení placenty;

Krvácení může být podezřelé, pokud korek táhl dlouho a je doprovázen přítomností červené krve. Je třeba věnovat pozornost vzhledu korku: pokud je hlen zelený, je to následek nedostatku kyslíku u dítěte.

Nejmenší podezření na krvácení je důvodem k vyhledání lékařské pomoci. Nemůžete váhat, protože může dojít k přerušení placenty s krvácením - život ohrožující stav pro matku a dítě.

Pokud došlo k úniku korku po dobu 38 týdnů a došlo k úniku nebo vypuštění plodové vody - to je příležitost k okamžitému výletu do nemocnice.

Po dobu kratší než 37 týdnů mohou být všechny výše uvedené příznaky nepřímým projevem hrozby předčasného porodu.

Jak rozpoznat další prekurzory

Abychom pochopili, jak dlouho začíná porod po uplynutí korku, může sama žena sledovat svůj stav, věnovat pozornost přítomnosti dalších předchůdců porodu:

1. „Prolaps břicha“ - znamení, prověřené časem. Vysvětluje to skutečnost, že v posledních týdnech těhotenství je hlava dítěte vynechána - stává se „zasunutou do malé pánve“ a tam je fixována.

2. Změna chodu těhotné ženy spojená s prolapsem břicha: stává se „kachnou“ a je spojena s tlakem hlavy dítěte.

3. V důsledku toho děloha sestupuje a žaludek a plíce nejsou tak podporovány. Žena cítí tyto změny: její celkový stav se zlepšuje. Někdy lze pozorovat změny vizuálně: na žaludku je ještě větší protažení kůže, pupek vyčnívá.

4. Zvýšení množství tekutiny vylučované z genitálního traktu je spojeno s možným oddělením močového měchýře a únikem fetální vody. Pomocí speciálních testů pro expresní diagnostiku můžete rychle zkontrolovat, zda je v těchto sekrecích přítomna plodová voda.

5. „Úbytek hmotnosti“ o 1 - 1,5 kg je spojen s vymizením otoku. Je to jisté znamení těsného porodu.

6. Rychlé močení a výskyt uschlé nebo uvolněné stolice. To je jeden z nejspolehlivějších příznaků blížícího se porodu. Močení se stává častým kvůli stlačení močového měchýře močovým měchýřem; kašovitá stolice - výsledek prudce zvýšeného „špičkového“ množství produkovaného estrogenu.

7. „Tréninkové“ kontrakce - ostré kontrakce břišních svalů. Lze je snadno odlišit od skutečných kontrakcí nepravidelností, různými dobami trvání a bezbolestností.

8. Nepříjemné bolestivé pocity v dolní části břicha a zad jsou spojeny s podvrtnutím.

9. Změna emočního pozadí a nálady, vzhled autonomních příznaků: začnou narušovat pocit tepla, návaly horka, pocení, apatie, slzy a poruchy spánku. Je spojena s maximální produkcí estrogenu, snížením produkce progesteronu.

10. Často po 37 týdnech a pro mnohé ve 39. týdnu se objevuje další předzvěst porodu - pozdní toxikóza.

Co dělat, když je korek volný

Pokud je korek volný, je třeba dodržovat některá další hygienická pravidla:

- Vyvarujte se plavání v bazénu, na moři a dalších veřejných vodních plochách, aby nedošlo k infekci;

- neužívejte koupel - je vhodné se umýt ve sprše;

- vyloučit nechráněný sex (bez kondomu).

A musíte naléhavě informovat lékaře, že korek odešel.

V každém případě, pokud dopravní zácpa vyčnívala a stále neexistují žádné známky jiných předchůdců, nemusíte odcházet daleko a dlouho z domova a být připraveni kdykoli se rychle dostat do nemocnice, protože otázka - jak dlouho začíná porod po uplynutí korku - může být někdy vyřešena v blízké budoucnosti.

Pokud došlo k jedné z neobvyklých situací, neměli byste panikařit.

S moderními metodami a schopnostmi se medicína s takovými problémy úspěšně vypořádá..

 • Aby dítě rostlo silně a obratně, potřebuje to.
 • Jak vypadat o 10 let mladší než jeho věk
 • Jak se zbavit vrásek na obličeji
 • Jak navždy odstranit celulitidu
 • Jak zhubnout rychle bez stravy a kondice

Pocity v předvečer porodu. Harbingers

Kde začíná porod? Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných? Kdy odchází „dopravní zácpa“? Proč mě bolí záda? Zkušení sibmamové sdílejí svá pozorování a Nelly Mikhailovna AGAMYAN, porodník-gynekolog, hlavní lékař sítě MC „Ultrazvukové studio“ v Novosibirsku, říká, jaké symptomy mohou signalizovat blížící se narození ve 37–40 týdnech těhotenství.

Snížení břicha před porodem

Podíváte-li se na svou směnnou kartu, uvidíte při návštěvách lékaře čísla označená značkou VSDM (výška děložního fundusu). Tato měření pomáhají lékaři sledovat dynamiku vývoje dítěte - v průběhu těhotenství, jak matka roste, roste děloha, dosahuje nejvyššího bodu přibližně za 37 týdnů a poté začne klesat. Je to proto, že dítě jde na „nízký start“ a začíná se přibližovat k „východu“. Jeho hlava (na základě prezentace hlavy) se pohybuje na děložním čípku a nachází se v pánevní oblasti.

Sibmam zkušenosti:

Sweetmama

- Můj žaludek klesl 2 dny před porodem.

vánoční strom

- Ve 24 týdnech bylo moje dítě již nízké. Po 37 týdnech byla hlava již vložena do pánve. Doktoři se všichni obávali, že jsem například kýchl a okamžitě porodil. Jo, jak je to! Porodila jsem ve 39 týdnech po dobu 3 dnů a musela jsem udělat amniotomii, protože močový měchýř byl plochý.

Swetik

- 5 dní před porodem jsem pociťoval v žaludku nárůst těžkosti, myslel jsem si, že po přečtení knih mi hlava klesla. Něco tvrdě stisknuto. Následující den byl vyšetření hlavy potvrzen.

Prolaps břicha před porodem. Komentář odborníka

Výška děložního pozadí během těhotenství se zvyšuje asi o 1 cm za týden. Toto číslo dosahuje 37-40 cm do 37. týdne těhotenství a pár týdnů před narozením žaludek klesne o 2-3 cm, což se může stát během několika hodin. Faktem je, že v předvečer porodu je spodní část dělohy natažena a stává se měkčí. Z tohoto důvodu plod klesá a je přitlačován k dolní části malé pánve.

37–40 týdnů těhotenství jsou doprovázeny následujícími pocity:

 • úlevu při dýchání (děloha komprimuje hrudník tolik);
 • kreslení bolesti v podbřišku spojené s tím, že děloha a plod váží na spodní břicho celou svou hmotností;
 • nízká motorická aktivita dítěte - pohyby ve 37-40 týdnech těhotenství, pokud je břicho snížené, nejsou tak znatelné: je to proto, že dítě již zaujalo stabilní polohu před porodem a nemůže se otáčet, stačí jen pohnout nohama a pažemi.

Hubnutí a čištění střev před porodem

Mnoho těhotných žen je překvapeno, když zjistí, že hmotnost, o které je známo, že v posledním trimestru roste skokem a mezemi, se po 37–39 týdnech neočekávaně sníží o 1-1,5 kg. Ztráta hmotnosti je zvláště patrná, pokud je během těhotenství pozorován závažný edém. Nebojte se - to je naprosto přirozený proces a další známka toho, že setkání s dítětem není daleko.

Sibmam zkušenosti:

Nika

- Asi 2 dny před porodem jsem se začal cítit nevolně (dokonce jsem zvracel s Polinkou a jednoduše jsem se cítil nemocný s Leshkou) a (omlouvám se za podrobnosti) jsem měl volnou stoličku 3-4 dny a do narození. Tělo bylo očištěno.

MATKA A KOŠÍK M.

- Ráno jsem se probudil ve 4 a uvědomil jsem si, že mě bolí břicho. Skutečné je však trávení. Šel jsem, promiň, na záchod, tlačil. A až se ulevilo od žaludku, uvědomila si, že něco není v pořádku. Čas byl stanoven - kontrakce každých 7 minut probíhají jako hodinky.

Lucien

- Cítil jsem pokles břicha, ale. uvolněné stoličky 4-5 dní před dodáním! A bříško stále bolelo, nějak se zatáhlo. A pak vody odešly ráno a porodily večer.

Tamiri

- První známkou blížícího se narození byla, líto, průjem: asi 4 hodiny před porodem. Pak mě pustili dolů a po pár hodinách jsem porodila. Všechno!

Hubnutí a čištění střev. Komentář odborníka

Před porodem se tělo zbaví přebytečné tekutiny, což vede k mírnému úbytku hmotnosti. To se děje za účelem zahuštění krve a v budoucnu ke snížení její ztráty při porodu. Kromě toho již není zapotřebí další tekutina, která se dosud používala k výrobě plodové vody, a tělo se jí zbaví. Tento proces může být často doprovázen nejen zvýšeným močením po 37 týdnech těhotenství, ale také nevolností nebo průjmem. “.

Falešné (tréninkové) kontrakce

Jedním z nejdůležitějších příznaků, že se vaše děloha připravuje na nadcházející událost, je výskyt „prekurzorových“ kontrakcí. Obvykle nejsou bolestivé a cítí se spíše jako silné svalové napětí. Zdá se, že břicho v tuto chvíli „ztuhne“ a zmenšuje se a pak se postupně uvolňuje. Hlavním znakem, kterým lze tyto boje odlišit od skutečných, je jejich nepravidelnost. Vyskytují se v náhodných nerovných intervalech - pak se děloha stahuje několikrát denně, pak několikrát týdně. Nejčastěji si těhotné ženy všimnou výskytu takových tréninkových kontrakcí ráno a večer.

Sibmam zkušenosti:

Margarita

- Tři dny před narozením se ráno objevily falešné kontrakce - dokonce jsem se z nich probudil. Nebyli silní, ale rytmičtí, s intervaly 10 minut a 2 hodiny. Dalším zajímavým jevem - během týdne před porodem, při řízení autem, při skákání na hrbolcích jsem měl zřejmě v krční oblasti silný pocit bolesti. Zjevně tedy byl krk pootevřený.

e-katherine

- Moje tréninkové zápasy po dobu 2 týdnů začaly. Interval dosáhl 10 minut a po 1-2 minutách se zastavili. Pokaždé jsem začal nahrávat čas. A v den narození: ráno jsem se probudil z bolesti, myslím, že znovu, trénink. Šel jsem do sprchy. A pak jsem si uvědomil, že po sprše je to snazší (a obvykle po sprše, tréninkové zápasy zmizí), které mě nezachytí pětkrát při mytí.

murr1

- V předvečer narození bylo všechno jako obvykle, ale týden před tím jsem měl falešné kontrakce.

Falešné (tréninkové) kontrakce. Komentář odborníka

Po 37-40 týdnech těhotenství jsou tréninkové kontrakce nejdůležitějším znakem blížícího se porodu. Liší se od prenatálních kontrakcí nepravidelností a nízkou intenzitou. Jedná se o tréninkové kmeny dělohy, které se mohou objevit několikrát týdně, někdy i každý den. Takové kontrakce pomáhají vyhladit děložní hrdlo a zjemňují jej a připravují se na nadcházející porodu


Vyloučení sliznice v předvečer narození

Další předzvěstí raného porodu může být průchod sliznice - želé podobná hmota, která se během těhotenství vylučuje membránami děložního hrdla. Tato „zátka“ vyplňuje děložní hrdlo a chrání porodní kanál a plod před vzestupnou infekcí. V předvečer porodu začíná děložní čípek změkčit, mírně se otevřít a v důsledku toho může korek (ve formě bezbarvého, nažloutlého nebo mírně narůžovělého hlenu) jít před narozením - někdy se to může stát za týden, nebo dokonce ve dvou. Důležitý bod: po uplynutí korku byste se měli zdržet návštěvy bazénu, koupání v rybnících nebo dokonce koupání, protože to zvyšuje riziko získání infekce. Je lepší omezit se na sprchu.

Sibmam zkušenosti:

Jelena

- 10. července večer korek odešel bez jakýchkoli předběžných příznaků. 11 ráno začala voda vytékat, malé boje začaly odpoledne, dorazil jsem do porodnice směrem k porodní asistentce do 19 hodin, celou tu dobu jsem s ní telefonicky zůstal v kontaktu. Porodila 12. července ve 12,20. PDA byl 29. července.

Sweetmama

- Korek úplně odešel za 1 den (jeho první polovina šla za 2 týdny).

Lenok

- Můj korek vyšel postupně, vypadalo to jako výsledek prodlouženého výtoku z nosu, s pruhy krve.

Korkový výboj Komentář odborníka

Slizový výtok může signalizovat, že korek chrání dělohu a plod před vnějšími infekcemi. V rámci přípravy na porod zkapalňuje korek a začíná unikat. Je třeba mít na paměti, že tento příznak je individuální, v některých se korek odejde týden před narozením a pro někoho s nástupem porodu. Někdy mohou být tyto sekrece zaměněny s plodovou vodou. V tomto případě je třeba si uvědomit, že posledně jmenovaný neustále uniká a zesiluje mírným kašlem. Pokud máte stále pochybnosti, je lepší neprodleně konzultovat lékaře s amnio testem. “.

Bolest před porodem

V posledních týdnech před porodem si mnoho těhotných žen stěžuje na bolest v dolní části zad a v břiše. To je další známka toho, že se tělo intenzivně připravuje na porod: pánevní vazy začínají zjemňovat a protahovat se a zvyšuje se průtok krve do pánevních orgánů. Pocity jsou specifické, poněkud připomínají menstruační bolesti, ale uvědomení si, že v tuto chvíli se připravuje otevření „cesty ven“ pro dítě, je velmi snadné zažít nepříjemné pocity..

Sibm zážitek

Natalika

- V předvečer porodu se mi stáhly záda, žaludek byl „cítil“ a cítil jsem, jako by hlava mého syna byla už na samém východu. Další den v porodnici mě dlouho překvapilo, že první hodiny kontrakcí vypadají přesně takto.

Nata to.

- Bolí mě záda asi týden před porodem. Někdy se vyskytly falešné kontrakce, také asi týden. Ale obecně bylo všechno jako vždy. Jel jsem až do posledního dne. Šel jsem v neděli a v pondělí jsem porodil. Ale! Někde uvnitř jsem cítil, že rodím před PDR, a stalo se to.

Nerry

- Moje záda hrozně bolí. Vytáhl žaludek. A co je nejdůležitější - neúprosný pocit úzkosti.

Kariana

- A den před zády mě bolelo tolik, že jsem vylezl na zdi. Korek neodešel.

Bolest před porodem. Komentář odborníka

Po 37–40 týdnech těhotenství může nastávající matka mít bolesti žaludku. Příčinou tažných bolestí je obvykle nejen výhřez břicha. Faktem je, že blížící se počátku porodu těhotná žena prodlužuje a změkčuje klouby pánve, takže se dítě narodí svobodněji. Kromě toho může popíjet svaly a vazy, je to také příprava pánve na porodu.

Pud hnízda v předvečer porodu

V předvečer porodu dostává mnoho žen z přírody ještě jednu „zprávu“, že se dítě brzy narodí. Existuje nepotlačitelná touha z něj udělat útulného „hnízda“ a nastávající matka s velkým potěšením si vybere malé ponožky a vesty pro svého budoucího syna, dceru, vyšívací pleny, pletené čepice a přehoz, koupí nejměkčí a nejkrásnější povlečení v postýlce, pohodlný kočárek, teplou malou obálku, krajková deka, sada podbradníků a ta pěkná chrastítko! Další povinnou položkou „hnízdění“ je často úklid (nebo dokonce oprava). Po uspořádání dětského koutku, koupě věcí a „olizování“ domu si žena s úlevou povzdechne: můžete porodit. A... v tuto chvíli boje často začínají. "Vnoření" - neuvěřitelně šťastný čas, protože vám to připomíná, že váš sen o brzkém setkání s dítětem se stane skutečností!

Sibm zážitek

Nena

- Dva dny před narozením se stala aktivnější - oba časy začaly v celém bytě provádět velké úklidy, na které už dlouho neexistovala síla. Všiml jsem si, protože jsem četl tady na fóru, že se to stane - připravuje hnízdo. A už tu nebyli žádní zajatci.

Ekaterina

- Ve 39 týdnech, 5 dnech jsem se probudil s hrozným nárůstem síly a rozhodl jsem se, že je životně nutné vytrhnout všechny podlahy v domě. Pak jsem si uvědomil, že noc začne.

Yen

- Před dodáním jsem neměl žádné zvláštní pocity, kromě toho, že jsem jako polní myš tahal všechny výrobky z obchodu domů, posledních 10 dní. No, nemohl jsem se dostat z obchodu. Zvednu plnou tašku a přetáhnu ji, pak chápu, že ji nenechám dole, je to těžké, takže chytím taxi. Dvakrát jsem v taxíku přišel domů se šňůrkou.

Změny v pohody a náladě

Všechny změny v ženském těle v předvečer porodu jsou spojeny s hormonálními změnami. Na začátku těhotenství bylo hlavním úkolem těla uchovat a pečovat o bezpečnost dítěte. „Šéfem“ tohoto procesu byl hormon progesteron, který je během těhotenství produkován placentou. Na konci třetího trimestru začíná placenta stárnout a hladina progesteronu se postupně snižuje. Nyní první housle hrají ženské pohlavní hormony estrogeny, jejichž úroveň se zvyšuje s placentou a funkční maturací dítěte. Jsou to „estrogeny“, kteří jsou „zodpovědní“ za změkčení děložního hrdla, podvrtnutí a zvýšení citlivosti dělohy, což přispívá k její redukci. Taková hormonální „bouře“ může ovlivnit náladu a způsobit náhlé slzy nebo příliv radosti. Navíc v posledních týdnech před porodem se žena připravuje na závažné změny, obává se nadcházejícího narození, jedním slovem, vede bohatý emoční život. Dopřejte své nestálé náladě pochopením, protože takové změny nálady jsou také součástí přípravy na jedno z nejdůležitějších setkání v životě.!

Sibm zážitek

Cheshire Cat

- Nálada před porodem se mění ve směru, ve kterém chcete zabít každého, kdo alespoň naráží na téma „dobře, když už“. A v knihách mimochodem, často píšou, že jedním ze známek blížícího se narození jsou hormonální změny, doprovázené změnami nálady a pocitem, že je vše unavené, neexistují žádné síly, únava z pocitu nejistoty, netrpělivosti - když je dodávka konečně dokončena! Pravděpodobně v tom něco je, opravdu čekáte na porod, jako dovolená. Ale když začaly boje, už se neobávaly žádné obavy, které by předtím trápily, a jedna myšlenka - no, sláva vám, Pane - začala!

Změny v pohody a náladě. Komentář odborníka

Několik dní před porodem se mohou objevit pohodu a náladu nastávající matky. Někteří se obávají slzy, rychlé změny nálady, podrážděnosti, emocionálního zotavení. Kromě toho se může objevit silné pocení, zimnice, horečka, závratě. Tyto příznaky jsou způsobeny hormonálními změnami v těle těhotné ženy v předvečer porodu. Je důležité pochopit, že prekurzory práce po 37–40 týdnech nejsou začátky porodu. Pokud však takové příznaky cítíte, nenechávejte je bez dozoru. Nezapomeňte o nich informovat svého lékaře..

Narození někoho začalo bouřlivou zátokou?

gitana

- Moje první narození začalo v nemocnici. Předtím se korek o pár dní později odešel - ale podle mého názoru ho doktor jen zvedl. A pak několik dní bylo ticho, žádné známky blížícího se porodu - až do prvního pravidelného, ​​mírně bolestivého popíjení v bříšku v den narození. Všechno to začalo velmi hladce, měl jsem čas si zvyknout na to, že dnes večer trávíme noc se svým manželem a lékařem na porodnici.

Katik

- A neměl jsem ani harchingery ani padající bříško. Jen v noci ve 3 začaly kontrakce, ve snu jsem nemohl pochopit, proč bolí můj žaludek, jako při menstruaci. V 6 jsem se probudil, uvědomil si, změřil - interval mezi kontrakcemi je 5-7 minut.

O_l_g_a

- Nebyly tam žádné zvláštní pocity. Jako obvykle jsem snědl dobrou třešně na noc. probudil se ráno ze silných bojů.

knv2002

- V kurzech nám bylo řečeno, že prvorozenec zřejmě nic necítí. Korek a voda jsou samozřejmostí a nástup práce a dalších předchůdců u primiparů se nejčastěji projevuje špatně. I když chápu, že je to všechno individuálně.

Prekurzory narození ve vícerozměrném: hlavní znaky

Mnohotvárné ženy jsou považovány za zkušené, protože již prošly extrémem pod názvem „narození“. Často jsou však zklamáni vírou, že jim nebudou chybět únosci při porodu. V důsledku toho těhotná žena chodí do porodnice pozdě nebo rodí v extrémních podmínkách doma nebo v sanitce. Abyste tomu zabránili, přečtěte si signály, které tělo vydává v očekávání porodu.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Doba narození u každé těhotné ženy závisí na mnoha faktorech. Mezi hlavní patří zdravotní stav ženy, cyklus menstruace, velikost a pohlaví plodu. Pokud těhotenství pokračovalo normálně, v pozdějších stádiích neexistovala žádná gestóza, hmotnost a výška plodu odpovídala průměrným hodnotám (3–3,5 kg a 50–55 cm), průměr byl průměrně 28 dní, potom se porod objeví ve 39–42 týdnech.

U vícečetných žen může toto období přijít dříve - ve 38–40 týdnech, protože si tělo „pamatuje“ předchozí zkušenosti a všechny mechanismy dodání jsou spuštěny rychleji než u primiparousů. Tento okamžik se může hrát se ženou, která porodí druhé, třetí atd. Dítě, krutý vtip.

Předchozí zkušenosti oslabují ostražitost, těhotná žena nemusí věnovat pozornost prvním příznakům porodu a nemusí včas vyhledat lékařskou pomoc. Je třeba si uvědomit, že práce ve vícečetných porodech je rychlejší, a proto je nemožné ignorovat předchůdce předčasných porodů. Pokud se tyto příznaky objeví, dítě se brzy narodí.

Tělo bude dávat takové signály blížícího se porodu:

Tréninkové zápasy

Jednorázové a krátké záchvaty bolesti v dolní části zad a v břiše, které prochází, pokud se těhotná žena teplá sprcha a lehne, se nazývají falešné nebo tréninkové kontrakce. U vícečetných dětí se objevují 5–10 dní před narozením a u žen, které mají prvorozené dítě, se objevují za 15–20 dní.

Jak začínají skutečné boje a jak je odlišit od falešných? Pokud se bolest v děloze stává pravidelnou, zesiluje a čas se mezi útoky zkracuje, začaly skutečné prenatální kontrakce.

Břicho klesá

Nejen maminka, ale i dítě se připravuje na porod. Týden nebo dva před porodem zaujme plod prenatální pozici: je obrácen dolů, vstupuje do prostoru malé pánve. Navenek to ovlivňuje polohu břicha: pokud předtím, než to bylo téměř až k nosu těhotné ženy, nyní to klesá co nejvíce. Žena může cítit bolest v chůzi v ochlupení. Takže hlava dítěte tlačí na kosti její pánve.

Pálení žáhy a dušnost způsobená vymačkáním bránice ustoupí před porodem, nastávající matka může ztratit malou váhu - otok zmizí.

Méně pohybu

Dospělé dítě je stísněné v děloze. Stalo se tak velkým, že je pro něj obtížné se otočit, a ještě více o kotrmelec v prostoru dělohy. Proto provádí minimální pohyby. Norma se považuje za 10 pohybů za 12 hodin. Pokud jich je méně, je nutná konzultace s lékařem..

Korek

Den nebo dokonce několik hodin před porodem dostane žena sliznici. Jedná se o sraženinu hlenu šedohnědé barvy s červenými skvrnami, které uzavíraly průchod do děložního čípku. Po celé těhotenství chránil plod před zraněním, infekcí.

Pokud si na spodním prádle všimnete hojného výtoku želé, připravte se na vypouštění vody a kontrakce. Sliznice uvolnila porodní kanály a děloha se chystá začít tlačit plod z dutiny.

Voda vytéká

Tento příznak lze snadno zmeškat nebo nevšimnout. Voda není nutně rozlitá jednou a hojně. Mohou unikat: kapalina se objeví kapka, stéká uvnitř stehna v malém proudu.

Některé těhotné ženy, zejména vícečetné, mohou zaměňovat výtok vody s nedobrovolným močením. V důsledku tlaku dělohy na močový měchýř její stěny oslabují. Těhotná žena nemusí cítit, jak se moč náhodně uvolňuje v malém množství. Pokud jste navštívili toaletu a kapičky se nepřestaly objevovat, pak voda opouští a měli byste si připravit přepravní vak.

Výměna stolice a nevolnost

U některých těhotných žen se stolice může změnit před porodem - začne průjem. Tento příznak však nutně nepředstavuje přístup porodu. Kontrakce se někdy maskují jako nutkání k defekaci. Vyčistěte klystýr. Pokud bolest nepřestane, potom je porod blízko.

Dalším relativním příznakem počátku porodu je nevolnost. Pokud se objevila spolu s křečovitými bolestmi, vstoupila těhotná žena do fáze porodu. Nevolnost je výsledkem působení oxytocinu, hormonu, který stimuluje děložní kontrakce.

Vnoření

Jedná se o zvláštní psychologický stav před porodem, který se u těhotných žen projevuje v touze vybavit dům, vyčistit ho, předělat, upravit nábytek. Je to způsobeno činností hypofýzy, která ženě dodává energii. To by mělo stačit na 10-12 hodin práce. Pokud tedy cítíte bezprecedentní nárůst síly, touhu více se pohybovat, dělat co nejvíce doma, pak porod začne v následujících dnech.

Doktor ani ultramoderní zdravotnické vybavení nebudou moci přesně říci, kdy začne porod. Tento okamžik nastává, když je dítě dostatečně zralé na nezávislou podporu života a žena je připravena na práci.

Tělo funguje jako biologický počítač podle daného algoritmu. Harbingers porodu jeho komponenty. Studujte je, dávejte pozor na sebe, nenechte si ujít okamžik, kdy musíte jít do nemocnice.

Nezanedbávejte příznaky předčasného porodu, protože mnohonásobní rodiče často mají rychlé porody a pravidelná porody prochází rychleji než ti, kteří rodí poprvé.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Kolik a kolik je korek před dodáním

Vyloučení sliznice před dodáním

Téměř všechny ženy, které porodily, vědí, jak korek odchází před porodem, protože ve většině případů se to děje před začátkem kontrakcí a někdy 1-3 týdny před nimi. Kromě toho je velmi obtížné tuto událost nevšimnout, protože kolik korku odchází před porodem, stejné množství může být velmi vzácné, ale patrné špinění, obvykle se jedná o pruhy v hlenu, které vycházejí z pochvy. Ale vědět, jak korek vypadá u těhotných žen (velký kus hlenu) a jak nebezpečné je oddělení placenty, může být velmi děsivé. Protože při odloučení je hlavním příznakem právě rozdělování krve z genitálního traktu. Ale s placentálním přerušením jsou tyto sekrece hojné, a pokud je sliznice odstraněna z těhotné ženy, naopak, vzácné.

V každém případě je však vhodné navštívit lékaře, protože vzhled korku naznačuje, že se děložní čípek změkl, jeho struktura se změnila a možná již existuje otvor. Je třeba poznamenat, že korek někdy odchází mnohem dříve než při porodu u žen, které porodily několikrát, protože děložní hrdlo z nich rychle dozrává.

Není možné určit „zralost“ děložního čípku (jeho připravenost k porodu), s výjimkou gynekologického vyšetření. Ultrazvuk také není asistentem. Ženy se nemusí v takovém čase obávat vyšetření. Tento proces může být trochu nepříjemný, ale ne bolestivý. A pouze s pomocí vyšetření nebude lékař schopen vyvolat počátek porodu. Kromě toho, pokud existují obavy o placentární narušení, může lékař předepsat ultrazvuk a CT vyšetření, s jejich pomocí můžete vidět, jak se dítě cítí. Pokud existuje podezření na výtok plodové vody pomocí ultrazvuku, můžete vidět jejich index. Totéž však lze zjistit pomocí speciálního testu, u kterého je materiál vaginální výtok.

Jak se chovat po odchodu korku? Musíte se podívat na situaci. Tyto ženy, které vědí, jak korek odchází před porodem, musí připravit všechny věci v nemocnici. V zásadě je také nutné udělat prvorozené. Pokud voda také odešla nebo pokud máte pocit, že k tomu došlo, musíte neprodleně jít do nemocnice. Musíte také udělat, pokud se vyskytují pravidelné kontrakce nebo příliš silné špinění.

Pokud neexistují žádné známky blížícího se narození a patologií, stačí mírně změnit svůj životní styl. Nepoužívejte koupel, ale koupejte se ve sprše, nekoupejte se ve vodě a nemám sex bez použití kondomu, protože to vše může vést k infekci membrán, protože již neexistuje přirozená bariéra ve formě sliznice v děložním čípku.

Když korek vyjde - jak rozumět, pocity, co dělat

Jedním z těchto příznaků včasného porodu je oddělení a výtok sliznice. Většina nikdy o tomto jevu neslyšela, dokud se s ním osobně nesetkali..

Jak vypadá? Jaké jedinečné funkce lze zvýraznit? Jak jde korek, jaké pocity doprovází tento proces? Kdy porodit, pokud je korek odstraněn během těhotenství? Odpovědi na tyto otázky níže v článku.

Co je korek


Na konci posledního trimestru se každá budoucí matka seznámí s konceptem „korek během těhotenství“.

Pro většinu to není známé a je často doprovázeno obavami a spekulacemi. Nastávající matka okamžitě přemýšlí o tom, co tato struktura je a proč je potřebná..

Sliznice je hrudka želatinové látky. Ve svém jádru je to hustý hlen, který blokuje vstup do děložní dutiny. Jeho hlavní funkce je ochranná.

Zabraňuje vstupu infekcí, bakterií a jiných cizích těles do dělohy. Tato bariéra se začíná tvořit od okamžiku početí a přetrvává po celé perinatální období..

S blížícím se porodem se tato formace odděluje a opouští tělo a otevírá vstup do dělohy.

Symptomatologie procesu, vzhled výboje a doba trvání se u každého liší. Ne všechny ženy našli korek samy o sobě, takže se nebojte, pokud to vůbec nebylo.

Jak rozlišit vaginální výtok od korku


Aby bylo možné odlišit vaginální výtok od korku během těhotenství, musíte vědět, jak vypadá.

Mnoho budoucích tvrzení tvrdí, že je téměř nemožné zaměnit tyto 2 jevy kvůli zjevné vizuální odlišnosti.

Někteří si nevšimli žádné změny v povaze vaginálního výboje..

 • tlustý;
 • hustý;
 • umístěné v děložním čípku;
 • barvy mléčné až nahnědlé.

Zpravidla ženy korek snadno určují.

Pokud to nebylo nalezeno, je pravděpodobné, že to vyjde přímo při narození dítěte.

Zvukový signál byste měli vydávat pouze v případě, že výboj sestává z krve a je provázen bolestí. Všechno ostatní je variantou normálního vývoje procesu.

Jak vypadá korek?

Vzhled želatinové hrudky před dodáním lze určit až po jejím uvolnění. Jedná se o kulatý útvar hustého hlenu..

Barva je různá, od světle hnědé. Často obsahuje krevní kapičky, struny nebo je zcela narůžovělý..

Je důležité vědět, že vzhled hrudky je individuální. Nepřijatelná je zcela červená krevní barva hlenu.

Cork Trvání

Neexistují žádné přísné časové limity pro ukončení dopravní zácpy. K tomuto procesu zpravidla dochází přibližně 2-3 týdny před dodáním.

Pro některé to může jít na měsíc nebo přímo v den narození. To není odchylka.

Je důležité pochopit, že únik korku je velmi individuální proces..

Možné onemocnění během vypouštění korku

Ve většině případů je tento proces asymptomatický. Vyvstává tedy otázka, jak pochopit, že korek ustoupil.

To se obvykle děje ráno během záchodu. Žena ve spodním prádle objeví dostatečně velké množství sliznic.

Pokud odpovídají načasování výtoku a vzhledu, pak stojí za to mluvit o tom, že slizniční bariéra opustila děložní hrdlo.

Někdy může být tento proces doprovázen mírnými tažnými pocity v dolní části břicha, ale nepřináší ženě těžké nepohodlí..

Příznaky, při kterých musíte co nejdříve navštívit lékaře:

 • silná bolest v břiše;
 • velké množství krve;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • ztráta orientace v prostoru;
 • ztráta vědomí.

Nebezpečí otevření korku příliš brzy

Někdy se stává, že tato formace opouští tělo mnohem dříve, než je datum splatnosti. Toto je alarm, který vyžaduje okamžitou hospitalizaci..

Předčasné uvolnění ochranného hlenu je považováno za období těhotenství kratší než 37 týdnů. Ve všech případech to nenaznačuje možnou patologii, ale někdy začíná časné předčasné narození..

Musíte vědět, co dělat, pokud korek odešel brzy:

 • uklidnit se a zabránit panickým útokům;
 • co nejdříve navštívit lékaře;
 • v případě potřeby jděte do nemocnice.

Proč musíte sledovat vzhled odletého korku

Korekce je považována za průhledný korek, různé odstíny od mléčné až nahnědlé. Závisí to na individuálních vlastnostech těhotného těla..

Přestože je tento proces fyziologický a nepřekračuje normu, lékaři jsou vždy žádáni, aby hlásili, kdy k němu došlo a jaký byl hlen..

To je důležité, protože vzhledem ke vzhledu lze poměrně přesně předpovědět, kdy dojde k porodu..

Známkou toho, že k narození dítěte dojde v příštích několika dnech, je přítomnost krvavého šíření v hlenu.

Co dělat po propuštění kusu hlenu

Poměrně často, když objevil korek, paniku ženy a neví, jak postupovat. Musím běžet do nemocnice nebo zůstat doma, sdělit lékaři, zda je možné se přestěhovat? Tyto a mnoho dalších otázek trápí nastávající matku.

Průchod ochranné zátky z ženské vagíny je předzvěstí blízkého počátku procesu porodu.

Incident musí být okamžitě oznámen lékaři. Na základě doprovodných symptomů bude schopen odhadnout, kdy čekat na doručení a jak postupovat.

Co lze udělat:

 • sledovat další stav těla;
 • osprchovat se;
 • analyzovat pravidelnost a časový interval mezi děložními kontrakcemi, pokud byly zahájeny;
 • sbalit;
 • zkontrolujte potřebné dokumenty.

Co nelze udělat:

 • vykoupat se;
 • vstříkněte do vagíny drogy nebo cizí tělesa;
 • zvedat těžké předměty;
 • zapojit se do nadměrné fyzické aktivity.

Doporučení pro těhotné ženy po korku


Jakmile ochranný hrudek odejde, je nutné dodržovat základní doporučení a pravidla ve 3. trimestru těhotenství:

 1. Zajistěte správný psycho-emoční postoj. Musíme se pokusit zbavit strachu, který se objevuje u každé těhotné ženy. Porod je normální fyziologický proces, který je koncipován přírodou. Stojí za to nahradit všechny negativní postoje pozitivními, studovat pozitivní příklady snadného doručení.
 2. Zajistěte dobrou výživu. To je důležité nejen na cílové čáře před narozením dítěte, ale také po celou dobu nitroděložního vývoje. Zdravotní stav matky a dítěte do značné míry závisí na užitečnosti stravy.
 3. Zapojit se do přípustných tělesných cvičení a gymnastiky pro těhotné ženy. Po zastavení korku byste měli věnovat pozornost dýchacím formám tréninku..

Oddělení a výstup hrudky není příčinou odpočinku postele. Proto se nemusíte zcela omezovat od obvyklého způsobu života.

Pokud to celkový stav těla dovolí, nestojí za to drasticky omezovat vaše studium.

Vždy musíte mít s sebou dokumenty a telefon, abyste dlouho očekávaný proces porodu nepřekvapilo.

Kdy začne porod?


Přesné datum dodání zpravidla po určení korku nelze určit. Je individuální pro každou ženu a závisí na řadě faktorů..

Věk matky, hmotnost nenarozeného dítěte, jaký druh narození v řadě, dědičnost ovlivňuje rychlost narození dítěte.

Obvykle se vyskytuje během několika týdnů po uvolnění hrudky..

Příznakem rychlejšího začátku porodu jsou krevní pruhy ve sliznici..

Po tomto příznaku zpravidla žena přijde následující den do nemocnice - dva. Avšak i při této symptomatologii může dítě sedět v lůně další týden.

Pokud plodová voda po sliznici zanechala, návštěva perinatálního centra nemůže být odložena. To je signál, že porod již začal a setkání s dítětem je blízko.

Pravděpodobnost brzkého porodu po korku je vyšší u vícečetných žen.

Separace a odchod děložní obrany je proces, který je fyziologický a normální v posledních týdnech perinatálního období. Toto je znamení, které informuje, že dítě již zahájilo cestu a brzy se uskuteční dlouho očekávané setkání..

Nebojte se tohoto jevu a paniky. Je důležité informovat lékaře včas a dodržovat obecná doporučení pro ženy před porodem.

Pokud korek odešel příliš brzy a je doprovázen alarmujícími projevy, hraje při udržení těhotenství a zdraví nastávající matky rozhodující roli rychlost přístupu k odborníkům..

Články O Neplodnosti