Hlavní Analýzy

Dummy výhody a nevýhody

Ze všech dětských doplňků jsou jen o bradavkách četné spory. Se sebevědomím ohledně figurín lze říci pouze jednu věc: každý člověk má svůj vlastní názor na tuto otázku. Existují děti, které odmítají figurínu. Většina dětí však dudlík stále miluje, protože sací reflex se týká vrozených instinktů. I při ultrazvukovém vyšetření plodu můžete vidět, jak dítě saje prst. V mnoha případech jen bradavka může uklidnit plačící dítě a pediatři říkají, že předčasně narozené děti rostou rychleji a dohání se s vrstevníky, pokud jim pravidelně dáte figurínu. I když se rodiče rozhodnou odmítnout používat bradavky, příroda sama o sobě přijde na pomoc dítěti a on rád začne cucat prst. Tento zvyk je horší než figurína, protože odstavení z něj je někdy mnohem obtížnější, než přesvědčit o rozloučení s dudlíkem. Navíc sání prstů vede k abnormální tvorbě zubů.

Škody a výhody

Někteří odborníci tvrdí, že figurína je škodlivá pro zdraví dítěte. Ale s absolutní jistotou to nelze říci, vše záleží na dítěti.

Poprvé se bradavka objevila už dávno. Před dvěma stoletími se v Evropě pomocí tohoto jednoduchého zařízení uklidnily děti. Na začátku minulého století byla figurína uznána za nehygienický a nepříjemný zvyk, který je třeba odstranit. Dnes však bradavka získává na popularitě mezi rodiči a pediatry. Jedním z důvodů je pozitivní účinek figuríny na střevní koliku a výtok plynu, což je vědecky potvrzeno. Někteří rodiče však stále bradavky staví proti. Říkají tomu škodlivější než sání prstu. Je obtížné s nimi souhlasit. Studie ukázaly, že většina dětí, které dostaly figurínu, ji opustila do šesti měsíců, zatímco potřeba sát prst je přítomna až tři roky a někdy i déle. Kromě toho nemá bradavka tak silný účinek na pěstování zubů..

Během prvních tří až čtyř měsíců je sací reflex obzvláště silný. Pokud včas uspokojí tuto potřebu, do jednoho roku zmizí. Aktivní sání podporuje vývoj maxilofaciálního aparátu, do kterého je zapojena figurína.

Nejlepší je dát dudlíku, když už snědl, ale stále se snaží sát. Hlavním příznakem tohoto je klepání jazyka, pohyb nohou a paží. Pokud dítě špatně usne, je nadšené, dejte mu figurínu, ale když usne, opatrně ji odstraňte. Pokud s usínáním nejsou žádné problémy, nepokračujte s dudlíkem. Figurína vám pomůže, když sedíte ve frontě ve veřejné instituci a dítě je nervózní nebo zlobivé.

Nedoporučuje se používat dudlík v následujících případech:

 • první týdny života dítěte, když se sání není plně formováno, musí si nejprve zvyknout na matku hrudník a pak na bradavku. Důvodem je skutečnost, že dítě saje prsa jinak než figurína. Proto pokud spěcháte, mohou být problémy s krmením. Je vhodnější držet bradavku v ústech, v důsledku čehož dítě může prs odmítnout nebo jej začne sát nesprávně.
 • nepoužívejte dudlík k nahrazení krmení nebo ke zvýšení časového intervalu mezi jídly. V dnešní době matky prakticky nepoužívají hodinové krmení. To je také škodlivé, když bradavka nahrazuje pozornost rodičů: dítě žádá o ruce a dostane figuríny - to je chyba.

Pomocí figuríny

Pokud se rozhodnete použít dudlík, vyberte jej správně. Nezaměřujte se na krásu, kupte ten, který vyhovuje dítěti ve tvaru a dalším kritériím. Velikost bradavek by měla být zvolena s ohledem na věk dítěte. V prvních měsících jsou relevantní krátké a malé bradavky, které jsou vytvořeny speciálně pro novorozence. Jejich tvar se může lišit. Kupte si pár a nechte dítě vybrat si nejpohodlnější. Na materiálu, ze kterého je vyrobena figurína, záleží. Pro ty nejmenší si vyberte modely vyrobené ze silikonové průhledné pryže, snadno snášejí var a neztrácejí tvar. Pohodlně, pokud jsou na základně otvory, nedovolují, aby se bradavka přilepila k obličeji dítěte.

Existují anatomické bradavky, které samy nacházejí v ústech požadovanou polohu a poskytují maximální pohodlí, správné sousto. Velikost moderních bradavek je větší než ty, které byly použity dříve. Snaží se je vyrobit tak, aby proces sání byl co nejblíže k přirozenému, a proto potřebujete figurínu podobného tvaru jako ženské prsa.

Nikdy si nepřipojujte dudlík k copu, který si nasadíte na krk. V případě nedbalého pohybu je možné udušení. Nesmí se také osladit figurína medem nebo sirupem. V této podobě je samozřejmě pro dítě zajímavější, ale výsledkem může být drozd nebo kaz.

Jak se zbavit bradavky

Když dítě vyroste, zkuste opustit bradavky. Už za rok to můžete udělat. Pokud dítě kategoricky odmítne, netrvají na tom, počkejte trochu déle. Nejlepší je vzít figurínu, když je dítě v klidu a zájem o něj je minimální. Exkomunikační proces by měl být postupný. Nejprve opusťte bradavku, když v noci usnete, rozptýlte dítě čtením pohádky nebo sklenice mléka. Je důležité si nechat ujít okamžik, kdy se přirozený sací reflex stane zbytečným zvykem. Děti, které si na bradavku zvyknou, mají při odstavení velké potíže a začnou sát všechno, co přijde do ruky. Tento problém musí být vyřešen nezbytně, protože špatný zvyk vede k malokluze, zkreslení řeči a dokonce i mentální retardaci.

Když vybuchnou první zuby dítěte, figurína se stane nebezpečnou. Opravdu nyní může dítě kousnout své částice, které snadno padají do dýchacího krku. Nejčastěji se to děje s bradavkami, které byly používány po dlouhou dobu, takže sledujte jejich stav.

Argumenty pro dudlík

Figurína snižuje stupeň citlivosti na bolest a vzrušení dětí. Pokud máte na výběr: dudlík nebo lék, je lepší zvolit první.

Figurína chrání před náhlou kojeneckou úmrtností. Vědci prokázali, že bradavka zabraňuje potopení jazyka, nedovoluje hluboký, zdravý spánek kojenců a při neočekávaném dýchání pomáhá dítěti vstávat.

Figurína dělá spánek na zádech v bezpečí. V prvních měsících života novorozence ho lékaři nedoporučují položit na záda, obávají se, že se děti při škubání mohou dusit. Pokud však dítě saje figurínu, rizika se výrazně sníží.

Vsuvka zlepšuje skus. Dnes existují preventivní kapičky, které mají zkosenou špičku. Zajišťují normální vývoj horní čelisti, problémy, s nimiž se často setkáváme u kojenců, kteří jedí kojeneckou výživu. Aby dítě chytilo takovou figurínu, bude se muset snažit tlačit dolní čelist dopředu. Prsa jsou lepší při výběru třešňového dudlíku.

Pokud je dítě kojeno, je nutná figurína. Novorozenec má velmi velkou potřebu sání a láhev se směsí na to nestačí.

Argumenty proti figuríně

Přestože bradavka usnadňuje život rodičům, může poškodit zdraví dítěte. Přírodní latex, který se používá k jejich výrobě, často způsobuje alergické reakce, takže jsou stále častěji nahrazovány silikonem.

Figurína může způsobit problémy s logickou terapií - nevyjádření určitých zvuků, nezřetelná řeč. To vše komplikuje přizpůsobení dítěte ve společnosti. Nemoci gastrointestinálního traktu jsou možné v důsledku nesprávného a neúčinného žvýkání potravin, a v důsledku toho v důsledku nedostatečného enzymatického zpracování potravin.

Figurína je stálým zdrojem infekce. Musí být pravidelně sterilizována. Každý o tom ví, ale v praxi bradavka často visí na šňůře připojené k vnějšímu oblečení. Během procházky se dotkne různých předmětů, v důsledku čehož na ni dopadnou mikroby. Když si dítě vezme takový dudlík do úst, je jasné, co se stane.

Používání figuríny může způsobit problémy s kojením. Kromě toho může narušovat navazování hlubokého emočního kontaktu mezi matkou a dítětem..

Existují situace, kdy se ani matka ani dítě neobejdou bez bradavky. Chcete-li dát svému dítěti figurínu nebo ne, rozhodnete se. Hlavní věc, nezapomeňte a zvažte vlastnosti růstu a vývoje vašich milovaných drobků.

Vsuvka: Klady a zápory

Světová zdravotnická organizace vyvinula jasné pokyny pro úspěšné kojení. Podle nich by kojené dítě mělo sát pouze matce. Nemůžete použít lahve, bradavky a jiná zařízení, která napodobují mléčnou žlázu. Výhody a poškození figurín však stále vyvolávají polemiku.

Výhody bradavek

Má silný uklidňující účinek a může uspokojit potřebu sání..

Když novorozenec narazí na vnější svět, cítí mnoho pozitivních a negativních emocí. Rychle navazuje kontakt s matkou a kojení během krmení je spojeno nejen se sytostí, ale také s mírem - není místo spolehlivější než ruce matky. V budoucnu se dítě uklidňuje pouze od sání figuríny.

Nyní o sacím reflexu. To je vrozená schopnost, která umožňuje novorozence jíst. Nejedná se pouze o reflex, ale o potřebu, se kterou se má bradavka vyrovnat.

Její výhoda pro matku je zřejmá: dítě, které saje figurínu, je zaneprázdněno důležitým obchodem. Neplače, lépe usíná a spí déle. Žena má volný čas.

Fiktivní újma

To má negativní vliv na přirozené krmení. Pokud ji dítě saje příliš dlouho, unaví se mu a nemá na hrudi žádnou sílu.

Díky bradavkám se intervaly mezi krmením zvyšují, což snižuje produkci mléka. Děti, které sávají figurínu, nezískávají na váze dobře, dostávají nástrahy dříve a odstavují brzy. Kvůli nesprávnému sevření, prasklinám v bradavkách, změně jeho tvaru a dvorce, stagnaci mléka je možné.

Při sání prsou čelisti novorozence zažívají intenzivní fyzickou aktivitu, zatímco figurína takové úsilí nevyžaduje. Výsledkem je, že čelist ve vývoji zaostává, formy malocluze, dítě vyslovuje zvuky nesprávně.

Místo aktivního zájmu o vnější svět se dítě, které saje dudlík, stává pasivním pozorovatelem. Takové děti později začnou mluvit, jsou méně společenské, častěji se stávají samostatnými, kvůli kterým mohou v budoucnu existovat problémy s navázáním mezilidských vztahů, nesprávným přístupem k uspokojování potřeb.

Dudší: Klady a zápory

V této záležitosti neexistuje shoda - mezi lékaři a rodiči jsou ti, kdo obhajují jejich používání, a také jsou ti, kteří jsou proti tomu kategoricky proti. Z vlastní zkušenosti mohu říci: pokud jsou děti kojené a na vyžádání jsou prsa, dělají se dobře bez bradavky. Některé děti si sají prsty, ale asi dva roky starý tento zvyk zmizí.

Naši odborníci Julia Guseva a Anna Fedosova souhlasí, že bradavka je mechanismus, který je užitečný pro přiměřené a přiměřené použití..

Julia Guseva, psycholog, kandidát na psychologické vědy:

- Hlavním úkolem figuríny je uspokojit sací reflex. Pro novorozence je důležité sát. Sací reflex je obvykle kojen při kojení, zejména při krmení na vyžádání. Ale s umělým krmením, dítě není sát dost, tak on je nabídl tuto položku, nebo on začne sát jeho prsty. V tomto případě je sání figuríny užitečné pro novorozence.

Bradavka ale často hraje roli sedativ a stává se posedlým zvykem. Často za dva nebo tři roky, a někdy i později, to dítě i nadále používá, stává se způsobem, jak dosáhnout psychického pohodlí.

Co by měli rodiče dělat? Nespěchejte do extrémů. Není nutné úplně opustit figurínu, zejména pokud je dítě kojeno. Je důležité zajistit, aby ji nepřesával nepřetržitě. Nepokládejte tento předmět za jediný prostředek sedace, protože v tomto případě bude obtížné jej odmítnout. Pokud v prvním roce života najde dítě útěchu nejen v bradavce, ale také v rukou dospělých, když slyší hlas své matky nebo otce, rozptyluje hračky, hudbu, pak v budoucnu bude různými způsoby regulovat svůj emoční stav.

Anna Fedosova, dětská psychologka, učitelka Montessori (AMI 0–3):

- Vsuvka je předmětem úžasného osudu: je tak slavná, že se stala jedním ze symbolů raného dětství, ale téměř nikdo nezná její užitečný účel. Pokud se uznávaný čtenář stane mezi těmi, kdo jsou zbaveni tohoto posvátného poznání, odhalím tajemství.

Pokud je dítě kojeno z čistě technických důvodů, sní každé porce jídla mnohem rychleji, než kdyby mu z hrudi vypil jídlo potem. Současně jsou potřeby dítěte v kontaktu s matkou a zkušenosti s sáním, které jsou obvykle kojením uspokojeny, stejné jako potřeby všech ostatních vrstevníků. Abychom takovým dítětům dali potřebnou smyslovou a emocionální zkušenost, je důležité nejen ho krmit z láhve, držet ji v dlaních, ale také umožnit mu nechat déle namočit v náručí své matky, případně sát figuríny. Toto zařízení je nutné pouze tehdy, když již není třeba sání pro správnou výživu a není-li plně uspokojena potřeba aktivního sání přirozeného charakteru. Pokud použijete dudlík pro zamýšlený účel, je to skvělá věc. Pravděpodobně existují izolované individuální okolnosti, za nichž bude figurína užitečnou volbou, ale v obecném případě je bradavka pouze mechanismem, který pomůže vyvážit „sání potravy“ a „sání duše“ v přítomnosti významného dospělého. Běda! Nejčastěji to není způsob, jak posílit pouto mezi matkou a dítětem, ale způsob, jakým dospělí mohou toto pouto oslabit a vyhnout se protestům drobků. Pokud dáte dudlíku, abyste utěšovali dítě v nepřítomnosti kontaktu s vámi, zasunuli jeho ústa, odvrátili pozornost od osamělosti - ublížíte. A pokud toto poškození není příliš velké, pak to není ani tak vaše omluva, jako zásluha dítěte.

Ano, existují důkazy o nepříznivém účinku na skus, utváření tendence k otitis media u dětí, zvyklé na bradavku a aktivně ji sávají. Ano, sání může výrazně ovlivnit vývoj řeči, protože v době, kdy se rodiče tak bojí plačícího dítěte, prochází dítě důležitými fázemi chůze a blábolení, když potřebuje prozkoumat možnosti svého řečového aparátu a naučit se ho vlastnit. Aktivní uživatelé figuríny chodí výrazně méně než vrstevníci, kteří nejsou zbaveni svobody slova. Z vlastní zkušenosti vidím, že stále více dětí zaostává za průměrnou rychlostí řeči v raném věku. Podle mého názoru je to alarmující trend. Na základě individuálních charakteristik normálního vývoje lze vysvětlit pomalé tempo jednotlivého dítěte. Pokud však většina moderních dětí neřeší úkoly spojené s rozvojem řeči stejným způsobem, jaký si mohla dovolit generace jejich rodičů, je pravděpodobnější, že situace je v horších podmínkách pro děti, nikoli v jejich schopnostech a osobnosti. Figurína není jediná věc, která zpomaluje vývoj řeči dětí 21. století, ale je to jeden z významných faktorů.

Podle mého názoru však uvedená rizika nevhodného použití bradavek nelze srovnávat se škodlivostí koncepce samotné figuríny jako prostředku „zavřeného pláče“, způsobu, jak odpojit dítě od rodičů a ne sjednotit se. To, jak jsem již řekl, nepoškodí jen dítě. To staví dospělé do nebezpečné polohy. Pláč pro děti není nic, co by se za každou cenu zbavilo. Je v odpovědnosti dospělého, aby v zásadě rozuměl dítěti a v podstatě uspokojoval jeho potřeby. Plač je cenná zpětná vazba pro rodiče, která pomáhá okamžitě zjistit, zda správně reagují na dítě. Pokud je dítě zdravé, dobře krmené, čisté, pohodlné a nenudí se, nebude plakat. Nevhodná bradavka je pro rodiče začarovaným pokušením: pokud se plačící dítě uklidnilo z figuríny, dospělý a dítě se nemusí dostat na dno skutečné příčiny nespokojenosti. Na co? Ať už by to dítě bavilo, jen kdyby neplakal. Ale z hlediska vzdělávání, vytváření podmínek pro rozvoj zralé a kulturně produktivní osobnosti, co pobavení dítěte má prvořadý význam. Ještě víc než nedostatek pláče. Zkušenosti s porozuměním a ne s porozuměním; pro duchovní vývoj dítěte je stejně důležitá zkušenost, že dospělý v zásadě odpovídá na potřeby dítěte a že nakonec není vše možné získat okamžitě. A figurína nejen u dětí, ale také u rodičů vyvolává špatné návyky. A za každé přestrojení problému, místo jeho vyřešení, musíte zaplatit draho později. To platí pro tolik okamžiků ve vzdělávání a bradavka je jedním z nápadných příkladů toho, jak rodiče kvůli krátkodobé úlevě způsobují další potíže pro sebe a své děti v budoucnosti..

Co dělat, když dítě saje figurínu

Pokud si rodiče přesto zvykli dítě na bradavku, měli by vynaložit veškeré úsilí, aby škoda z toho byla minimální..

Tato pravidla pomohou:

 • použijte dávkovanou položku pouze tehdy, když je dítě velmi neklidné;
 • neučte se usnout s dudlíkem v ústech;
 • zvolte ortodontické dudlíky vyrobené ze silikonu - neovlivňují tolik sousto, a během sání změknou jako bradavka;
 • pečlivě dodržujte hygienická pravidla, používejte speciální čepice;
 • nezavěšujte položku na krku dítěte stuhou.

Zkuste dítě odstavit z bradavky asi za rok a půl. Do této doby odsávací reflex vymizí, takže toto období je nejvýhodnější pro zbavení se figuríny. Postupně se odstavte - „zapomeňte“ doma, vyrazte na procházku nebo na návštěvu, naučte se uklidnit dítě rýmem, písní, hračkou. Naučte se také spát bez bradavky - nejprve pouze během dne a poté v noci. Jenom dítěti nepřipomínejte existenci figuríny a on sám na to brzy zapomene.

Dummy a kojení: moje klady a zápory

Když jsem byla ještě těhotná s mým prvním dítětem, setkala jsem se s diametrálně protichůdnými názory ohledně používání dudlíků. Někteří dětští lékaři doporučovali použití figuríny, aby vyloučili takový špatný zvyk, jako je sání prstů a oblečení, zatímco jiní naopak varovali, že sání figuríny může vést k malocluzi a ke snížení laktace u matky.

V době, kdy se můj první syn narodil, jsem se nerozhodl, kterou školu bych měl následovat, a jen pro případ, že jsem zásobil několik figurín od různých společností (ve formě třešně, ve formě kapky a ortodoncie se zkosenou špičkou)..

Dítě se narodilo, a dokonce i v nemocnici jsem si všiml, jak silný nitroděložní zvyk sání prstu. Když jsem si vzpomněl na varování odborníků o tom, jak nehygienické a plné je to, když jsem se vzdal sání prstu ve vyšším věku, kompetentně jsem novorozenému dítěti nabídl figurínu. Dítě vzalo figurínu a. to začalo naše první potíže.

Mléko přišlo čtvrtý den. Předtím jsem se pokusil krmit dítě mlezivem, ale byla to pro mě strašlivá bolest - zdálo se, že dítě mačalo hrudí vší silou. Lékař mi doporučil, abych před příchodem velkého mléka léčil moje prsa: potřete bradavky bepantenem, větrejte více, a co je nejdůležitější, nedávejte to dítěti.

Dva dny jsem se snažil krmit dítě směsí, kterou tvrdohlavě odmítl, požadoval sýkorku a uklidnil se pouze z figuríny. V mateřském kiosku jsem si koupil silikonové polštářky, ale nemohl jsem se jim přizpůsobit. Obecně platí, že tři dny se dělo něco nepředstavitelného..

Když dorazilo mléko, nebylo to jednodušší. Můj syn nadšeně vzal hrudník, ale mé bolesti se nesnížily. Krmil jsem a doslova plakal. Přirozeně, podvědomě, jsem se pokusil dítě aplikovat méně často a omezit délku sání. Navíc lékaři porodnice věřili, že dítě potřebuje pět minut jednou za tři hodiny, aby se toho dostalo. Zbytek času jednoduše tyranizuje matčina ňadra - a to je figurína.

V tomto režimu jsme žili asi měsíc: dítě salo, vydržel jsem. Uplynulo pět minut, nemohl jsem to vydržet, trhal rozhořčené dítě z mé hrudi a strčil do něj figurínu. Je to děsivé myslet, ale pak mi připadalo naprosto normální. Nebyl nikdo, kdo by se mohl zeptat na dobrou radu - v té době mi internet nebyl k dispozici, místní pediatr byl „mimo téma“ a příbuzní a přátelé neměli vlastní pozitivní zkušenosti s přirozeným krmením..

O měsíc později se při kontrolním vážení ukázalo, že syn získal pouze 500 gramů. První věc, kterou okresní pediatr navrhl, bylo doplnění směsi.

Chtěl jsem se nakrmit a uvědomil jsem si, že tento problém musím vyřešit všemi prostředky.

Měl jsem štěstí. Setkal jsem se s konzultantem pro GV a ona mi vysvětlila, že důvodem mých potíží bylo nesprávné sevření bradavky ústy dítěte, což usnadnila figurína. Protože při sání figuríny není spodní ret dítěte otočen ven, ale tlačen na bradavku, potom při sání dítěte tlačí dítě hrudník proti bradavce. A to způsobuje bolest a následně vede k prasklinám a laktostáze. Při nesprávném sevření se sání stává neproduktivní a prsa není dostatečně stimulována.

Překvapivě, jakmile se dítě naučilo řádně brát prsa, bolest přestala být pociťována v takovém rozsahu, navzdory dlouhodobému a častému sání, které bylo zase nutné k obnovení laktace. A po nějaké době se praskliny a oděrky na hrudi úplně zahojily a následně už nikdy nenastaly.

Na základě svých zkušeností jsem dospěl k prvnímu závěru: neměli byste dítěti nabízet figurínu, dokud se nenaučí správně uchopit hrudník..

Abych obnovil laktaci, trvalo mi to asi dva týdny téměř nepřetržitého sání dítěte. Nakonec si dítě vzalo vlastní a začalo si vytvářet svůj vlastní režim. Jednalo se o připoutání před spaním a po spánku, spal dvakrát během dne a noc se probudila 2-3krát. Celkem za den začalo dostávat 8-10 aplikací. Zároveň jsme měli také figurínu, ale už nám to nepůsobilo žádné potíže.

Uzavřel jsem druhý: neměli byste dítěti nabízet figurínu až do okamžiku, kdy matka neprokáže kojení, a dítě samo nezačne zavádět režim..

Po nějaké době jsem kromě nevýhod používání figuríny našel i některé výhody jejího použití. Dítě by mohlo usnout na vlastní posteli za zdřímnutí, mohlo by se uklidnit figurínou, kdybych ho v určitém okamžiku nemohl uklidnit jeho hrudníkem, například při chůzi bych mohl zůstat dlouho s jiným dospělým. Jinými slovy, figurína nahradila prsa v různých situacích, zůstala však na druhém místě po prsu. Naše prababičky úspěšně kojily své děti spolu s domácím analogem figuríny - drobky zabalené v hadru, v případě, že bylo nutné odvrátit pozornost od dítěte a dělat domácí práce.

A pak jsem uzavřel třetí: figurína není absolutní zlo.

Mezi mými přáteli na hřišti bylo mnoho matek, jejichž děti byly kojeny. V zásadě tyto děti šťastně cucaly figuríny. K tomu existuje jednoduché vysvětlení: krátké sání směsi z láhve nemohlo plně uspokojit instinkt sání a pro normální vývoj děti potřebovaly něco sát. Figurína sloužila jako nejlepší možnost, jak vyhovět potřebám.

A pokud někteří vědci vidí v figuríně příčinu vzniku závislosti na nikotinu, drogové závislosti atd., Pak jiní vědci spojují takové jevy, naopak, s nespokojeností sání instinktu jako takového. Osobně je druhá pozice blíž ke mně.

A odtud jsem dospěl ke čtvrtému závěru: pro kojená děti je prostě nezbytná figurína.

A nyní pro syna nastalo období aktivního poznání světa. Začal chutnat všechno, lízat, žvýkat, protože, jak víte, nejcitlivější oblast u kojenců je v ústech. Ale v určitém okamžiku jsem si všiml, že figurína poněkud zpomaluje proces poznání. Zdaleka ne vždy byla pro jeho syna nutná figurína, například jako ujištění však nebyl v žádném spěchu, aby si ji plivl sám, aby obrátil svou pozornost na jakýkoli předmět. A pak jsem sám začal posuzovat situaci z hlediska účelnosti / nevhodnosti používání figuríny.

Proto pátý, nejjednodušší závěr: všechno by mělo mít své vlastní měřítko.

Po roce a půl úspěšného kojení jsem začal přemýšlet o odstavení. Trvalo mi několik měsíců, než jsem dospěl a připravil na to moje dítě. Ačkoli k exkomunikaci došlo docela náhle, během několika dní se dítě docela snadno rozešlo s hrudníkem. Neměli jsme ani křičet, ani brečet - syn prostě věřil, že mléko v jeho hrudi je u konce, protože on sám byl dostatečně starý na to, aby saje. Myslím, že samotná figurína poněkud změkčila situaci rozloučení. Asi týden to sál velmi aktivně, téměř aniž by ho vytáhl z úst. Brzy se však vrátil do svého předchozího režimu - figuríny na spánek a aby se uklidnil.

Přibližně ve stejnou dobu se moje přítelkyně také rozhodla vyloučit svou dceru. Její dcera nelepila figurínu a okamžik zániku sání instinktu přirozeně nepřišel. V důsledku toho se ukázalo, že bez toho, že by se mu podařilo prsa bez náhrady, začalo dítě vrazit do úst prakticky všechno: malé předměty, hračky, okraje oblečení. Navíc se zdálo, že si zvykl kousnout rty do krvavých vředů.

A pak jsem do budoucna učinil následující, šestý závěr pro sebe: pokud dítě figurku neuzná, exkomunikace by se měla shodovat s přirozeným vyhynutím sání instinktu.

Pár měsíců po ukončení kojení jsme s mým synem odmítli figurínu. V té době mu už byly dva roky. Ze všech stran jsem slyšel, že dítě s figuríny v ústech ve věku dvou let je jednotné hanba. Ale v tomto skóre byla docela klidná: za prvé, syn cucal figurínu celkem ne více než dvě hodiny denně, a za druhé, měl jsem před očima příklad své přítelkyně.

Nakonec jsem viděl, že potřeba sání pro mého syna postupně mizí, a figurína je pravděpodobně pocta zvyku. Například z nudy mohl nasát figurínu. Snažil jsem se vzít figurínu pryč a bavit dítě něčím zajímavým. A pak prostě prostřihla figurínu tak, aby bylo nepohodlné ji sát. Dítě to nezávisle hodilo do koše, ale nevyžadovalo novou figurínu.

Odtud jsem učinil ještě jeden závěr, sedmý: intuice je nejlepší poradce. Neposlouchejte tipy, kdy potřebujete odstavit dítě od figuríny, v tuto chvíli se může cítit pouze matka.

Brzy se narodí moje druhé dítě. Bude sát figurínu nebo ne - pořád to nevím. Ale opravdu doufám, že jsem učinil správné závěry a vyhnul se mnoha chybám.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Dr. Komarovsky o figuríně

Ani malá maličkost někdy nezpůsobuje takové vzrušené diskuse v rámci jedné rodiny, jako nejběžnější bradavka - figurína. Například maminka s ní nevidí nic špatného a její babička zoufale protestuje a trvá na tom, že bradavka je neuvěřitelně škodlivá pro kousnutí dítěte. Táta zaujímá neutrální polohu, ale až do okamžiku, kdy dítě začne křičet.

A kolik problémů je ztráta figuríny, pokud je na ni dítě již zvyklé! Rodiče jsou připraveni utéct do lékárny uprostřed noci na novou, pokud se uklidní pouze dítě. Slavný dětský lékař Yevgeny Komarovsky vypráví, zda je takové dítě vsuvka potřeba pro dítě, jak ho od něj včas odstavit a zda existuje nějaké poškození z toho, že dítě saje figurínu.

"Výhody a nevýhody"

Pokud v zásadě nedáte figurínu, dítě s největší pravděpodobností začne sát svůj prst, jakmile dosáhne svých úst. Jedná se o neuspokojený sací reflex, který je absolutně u všech novorozenců a který prochází v určitém věku samostatně. Dítě saje jeho prst, protože chce, a vůbec ne z nudy. Je to instinkt a bojovat proti němu je naprosto zbytečné, říká Yevgeny Komarovsky.

Pokud si vyberete mezi prstem a bradavkou, Komarovsky říká, že bradavka je optimální. Její újma je velmi přehnaná, ale výhody jsou nepopiratelné, protože:

Pomáhá uspokojit sací reflex

uklidňuje dítě, usíná;

stimuluje střevní motilitu, rozvíjí obličejové svaly.

V pediatrii neexistuje shoda ohledně nebezpečí a výhod bradavek. Někteří lékaři tvrdí, že je to škodlivé, zatímco jiní doporučují dát mu arašíd. Jedna věc je jistá, říká Yevgeny Komarovsky: musíte poslouchat dítě samotné. Pokud chce sát, nech ho sát. Pokud vyplivne figurínu, netrvejte na tom. Speciálně ji učit za 2 měsíce, za 3 měsíce nebo později, když zuby začnou vybuchnout - není to dobrý nápad.

Pokud figurína řeší některé konkrétní problémy dítěte, není s tím nic špatného, ​​ale pokud se samotná bradavka změní v problém, musíte se s ním rozejít nebo vydržet. Mnoho dětí v 5-7 měsících usínání tak „ztratí“ bradavku nebo ji vyjme z úst, a pak se bojí a začnou křičet v noci, dokud příbuzní nepřijdou na pomoc a nevrátí figurínu zpět. V takovém případě pouze rodiče musí vyhodnotit klady a zápory a rozhodnout se, co je pro ně snadnější přežít - výkřik bez figuríny na několik nocí nebo epizodický výkřik kvůli figuríně, která prochází, když si dítě uvědomí, že není třeba se dotýkat.

Matky se často bojí: až přijde čas oddělit dítě od dudlíku, jeho psychika začne trpět.

To není pravda, lékař si je jistý, že žádné narušení mentálního a emočního vývoje figuríny dítěte neznamená. Tyto informace šíří ne příliš kompetentní a znalí lidé..

Dalším argumentem odpůrců bradavky je pokles laktace. Stejně jako dítě, které se napumpovalo kolem figuríny, bude jíst méně mateřského mléka a její produkce samotného mléka bude pravděpodobně snížena. Komarovsky nedoporučuje panikařit, ale spoléhat se pouze na fakta: pokud dítě dobře roste, přibírá na váze normálně, nemusíte se bát, že kvůli bradavce něco nejedl.

Pokud existují příznaky podvýživy, nízká hmotnost, další příznaky zpoždění ve fyzickém vývoji, musíte najít příčinu a je nepravděpodobné, že se jedná o bradavku. Sání při jídle je určeno instinktem, jako je hlad, a sání figuríny je uspokojením jiného instinktu, sání.

Jak si vybrat "správnou" figurínu

Dnes je na regálech lékáren a dětských obchodů prezentován obrovský výběr dudlíků. Tam jsou silikon a latex, s a bez prstenů, velký a malý. Pro rodiče je obtížné, zejména bez zkušeností s výběrem takových položek, zvážit, která figurína je považována za „správnou“..

Evgeny Komarovsky tvrdí, že správně vybraná bradavka má menší pravděpodobnost, že ovlivní skus.

Normálně by dítě mělo mít v době sání výrazné zatížení jazyka a svaly blízko úst a obličeje by měly dobře fungovat. Dolní čelist, která je při narození menší než horní, s pomocí takového „tréninku“ roste intenzivněji a o šest měsíců ji dohání horní čelist. Při výběru bradavky musíte pochopit, že by měla být co nejvíce podobná ženské bradavce, tj. Fyziologicky přizpůsobená.

Latexové dudlíky jsou žluté, silikonové bílé. Oba slouží po dlouhou dobu, na rozdíl od gumárenských, které používaly naše babičky, když byly malé. Silikon však lépe snáší opakovaný var a nezpůsobuje alergickou reakci..

Mezi odrůdou společnost Komarovsky doporučuje upřednostňovat figuríny vyrobené ze silikonu, které mají anatomický nebo ortodontický tvar a svou velikostí odpovídají věku dítěte. Velikost jednotky je věk před šesti měsíci a „pokles“ po šesti měsících. K dispozici je také „trojka“ - po jednom a půl roce. Zahraniční výrobci označují tyto velikosti písmeny latinské abecedy - A, B, C.

Je lepší, pokud vybraná bradavka nemá objemnou základnu a skládací části, takže dítě náhodně nezadusí náhradní díly z figuríny.

Když vyjdou první zuby, je lepší vyměnit silikonovou bradavku za latex - je měkčí a zuby nedeformuje. Je nutné vyměnit latexovou figurínu přibližně jednou za půl roku, protože je méně vhodná pro rychlejší vaření a rychlejší opotřebení.

Figurína a sousto

Oblíbeným argumentem všech protivníků je skus. Ano, figurína ho ovlivňuje, říká Yevgeny Komarovsky. Ale není sama. Kde to metabolismus více ovlivňuje (kolik dítěte dostává a jak se vstřebává vápník a fosfor), je v jeho těle dostatek vitamínu D?.

Pokud je dítě „umělé“ a ve svém životě se zabývá pouze bradavkami, zvyšuje se tím zatížení čelisti. Pokud saje matčině ňadro a pak pokračuje v uspokojení jeho sacího reflexu pomocí figuríny, pak existují další rizika okluze.

Když dítě získá zuby, množství a kvalita pevného jídla, které dítě dostane, ovlivní stav kousnutí..

Kromě toho je v genetickém kódu obsaženo mnoho informací o tvaru čelisti a o tom, jak bude horní a dolní část umístěna ve vztahu k sobě, tj. Je stanovena v dítěti před jeho narozením..

Takže, nakreslit rovnoběžku - figurínu - nesprávné sousto, je to vůbec nemožné. Žádnému lékaři se zatím nepodařilo dokázat a argumentovat, že tomu tak není. Nebezpečí je proto spíše teoretické.

Jak odstavit dítě z bradavky?

Studium sání figuríny je obtížné, a co je nejdůležitější, zbytečné cvičení, říká Evgeny Olegovich. U některých dětí je sací reflex od narození silný a stabilní, u jiných je slabší. Druhé děti zpravidla vyplivují bradavku, která se stala zbytečnou rychleji. A děti s velmi perzistentním reflexem mohou vyžadovat figurínu ve 2 a 3 letech. Ve věku 6-7 let však ještě nikdo nechodil do školy s „dýmkou“ v ústech, říká doktor, a proto není čeho se obávat.

Problém dlouhodobého sání figuríny není problémem pro dítě, není nemoc, ani špatný zvyk - to je jeho potřeba, ale bezpodmínečný problém pro celou rodinu. Máma a babička tak chtějí, aby dítě rostlo rychleji. Odmítnutí bradavky je podle pochopení většiny rodičů jedním z kroků k vyrůstat jako první krok, první svědění, první slovo. A pokud se dítě nechce rozloučit s figurínou, pak se mu neusmívej. Jeho čas, říká Komarovsky, ještě nepřišel.

Algoritmus jednání rodičů by měl být následující:

Snažili se skrýt figurínu. Pokud křičí a nemůže usnout během dne, žádné další experimentování. Pokus se opakuje po šesti měsících.

Pokud se už dítě během dne dobře daří bez bradavky, můžete se před spaním pokusit dát mu mírné rostlinné sedativum. Je možné, že nebude potřebovat bradavku, aby usnul. Pokud však požadavky zůstanou platné, vraťte figurínu zpět a vraťte se k pokusu oddělit dítě od ní přibližně za šest měsíců.

Metody, které rodiče budou procvičovat v procesu učení, se mohou lišit, ale žádná z nich nemá žádný vztah k medicíně.

Podle Komarovského, pediatrie nezná jednu pilulku nebo mast, která vyléčí touhu po bradavce. Budete muset experimentovat s pedagogickými metodami - přesvědčování, nabádání, „mluvící zuby“, všechny rušivé manévry.

Pokud to nefunguje, můžete použít babiččin recept a na bradavce rozšířit „odpadky“, jako je hořčice. Hlavní věc zde není způsobovat problémy s jícnem, popáleniny ústní dutiny.

Z dalšího videa se dozvíte více o tom, kdy dítě potřebuje dudlík.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Uklidnit nebo potlačit vývoj? Baby bradavky - klady a zápory

Zdá se, že ve světě jsou neotřesitelné věci, které se nikdy nezmění. Například dudlíky. Jejich podoba dětí byla rozptylována ve starověku, shlukla kus kůže a později, ale v různých zemích - různými způsoby.

Zlato, kost, z mořské trávy

Existují důkazy, že v historii lidstva existovaly různé bradavky. Strouhanka chleba byla zabalena do kousků plátna nebo namočena do sladké vody. Nabízel kojence a sádlo, máslo a drcené zrna pšenice, stále zabalené v kusu látky.

Blíže k 18. století bylo v bradavce méně „jídla“: dítě bylo uklidněno buď hladkou kostí nebo leštěným korkem. Jako vždy, bohatí se neomezovali na jednoduché věci a vyráběli bradavky pro své dědice z korálů nebo slonoviny. Obyvatelé pobřežních zemí nabídli svým dětem mořskou trávu - houbu namočenou v medové vodě.

Ve více či méně známé podobě byl dudlík v roce 1900 patentován, samozřejmě, ve Spojených státech. Říkalo se tomu „babycomforter“, to byla guma, s plastovým diskem a kroužkem na držení. Od té doby byly vylepšeny figuríny, změnil se jejich tvar a materiál, ze kterého byly vyrobeny. V současné době existují latexové a silikonové dudlíky. Latex je vyroben z pryže, která je považována za bezpečnou a přírodní surovinu. Tyto bradavky jsou měkké, elastické a obtížně roztrhatelné. Z vnitřní strany se však snadno lepí, musí se vyměňovat častěji. Silikonové bradavky jsou vyrobeny z umělých surovin. Jsou průhledné, nemají chuť ani vůni, dlouho si zachovávají své vlastnosti, jsou odolné vůči varu. První zuby dítěte však budou schopny bez problémů roztrhnout silikonovou bradavku, takže se doporučuje používat v kojeneckém věku.

Postupně byly do figurín přidávány požadavky na jejich kvalitu a bezpečnost, GOST byly vyvíjeny na základě vědeckého výzkumu a odborných závěrů.

- Nejprve je třeba hned poznamenat, že tento atribut je nutně kontrolován z hlediska bezpečnostních ukazatelů, připomíná Julia Abramová, normalizační inženýrka druhé kategorie FBI Orenburg FMC. - Z tohoto pohledu mohou být matky uklidňující - hlavní věcí je koupit je v lékárnách nebo specializovaných obchodech se značkami, které potvrzují dodržování technických předpisů (značka EAK).

Podle dokumentu by bradavky měly mít hladký vnější a vnitřní povrch bez švů, neměly by mít praskliny, inkluze a otevřené bubliny, na bradavce by neměly být ostré hrany a oddělitelné části. Vnitřní povrch bradavky by se neměl lepit k sobě.

Musí existovat návod k použití, který uvádí nezbytné informace o bezpečném používání přípravku, včetně možnosti alergických reakcí.

Před prvním použitím se doporučuje bradavku pečlivě prohlédnout, zejména pokud již dítě má zuby, protáhněte jej různými směry. Nepoužívejte dudlík, pokud zaznamenáte jakékoli poškození..

Aby byl dodržen hygienický předpis, měl by být dudlík změněn alespoň jednou měsíčně.

Volba každého rodiče

Než se rozhodnete, zda vaše dítě přizpůsobí bradavce nebo ne, pojďme zjistit, k jakému účelu se používá. Pediatrové nedoporučují kombinovat kojení a dudlík. „Získat“ mléko z prsu pro dítě je práce. Sání bradavky je zábava. Poté, co cítí tento rozdíl, může dítě hodit prsa.

Pokud má máma dost mléka, dítě jí, nic mu nevadí, figurína není potřeba. Příliš úzkostné matky nenechají své dítě pláč na chvíli - snaží se je uklidnit hned za pomoci svých bradavek. Novorozenec neví, jak dělat nic jiného - jen jíst a plakat. Pokud jste si jisti, že je dítě plné, pak mu může být příležitostně umožněno hlasitě se prohlásit, aniž by rušil cizí předměty. Dítě uspokojí potřebu sání reflexu s jídlem. Pláč je pro něj tak přirozený jako spánek nebo bdění, takže není nutné ho okamžitě uklidňovat bradavkou.

"Pokud rodiče dávají figurínu dítěti do jednoho roku, je to v zásadě normální," říká logopedička Marina Nekhoroshkova. - Ale často vidíme děti s bradavkami mnohem starší - dva, tři nebo více let! To rozhodně ovlivní zvukovou výslovnost a především skutečnost, že dítě začne mluvit později, protože jeho ústa jsou zaneprázdněna! Je nejsprávnější zbavit se bradavek ročně - plus nebo mínus jeden až dva měsíce. A opět: Vítám pouze tehdy, pokud ve věku 6-8 měsíců, místo láhve s dudlíkem, rodiče nabízejí vodu nebo mléko ze lžíce, pijáka a pak ze sklenice. To samozřejmě komplikuje život rodičů, dudlík je rozhodně snazší, ale jemné motorické dovednosti se produkují mnohem účinněji pomocí lžíce a sklenice. A to je zase rychlejší rozvoj řeči. “.

Někdy dítě zjistí, že jeho prst je docela vhodný pro sání. Existuje dokonce i poloviční vtip (nebo napůl vážný?) Text amerických autorů knih pro rodiče Williama a Marthy Serzové. "Hlasujeme za prst." Je snadné ho najít uprostřed noci, neklesne na zem, chutná lépe, když chce dítě sát, něco má. Bradavky se ztratí, zašpiní se, neustále padají na podlahu. Odpůrci sání prstů mohou říci, že odstavení dítěte z bradavky je snazší ztratit než prst. Intenzivní sání prstů po dobu tří až čtyř let může ve skutečnosti vést k nesprávnému růstu zubů. Rodiče drobných prstových motýlků, nespěchejte hledat ortodontisty. Všechny děti na chvíli sají prst. Nejbezpečněji projdou touto fází a pokud byl instinkt sání uspokojen v kojeneckém věku, zvyk sání prstem je zapomenut. “.

Maria Abramova, matka dvou dívek, si byla jistá dlouho předtím, než se narodila: svým dětem nenabídla dudlík. "Když vidím dítě s dudlíkem v ústech, mám pocit, že dítě nesmí mluvit, je to, jako by ho" zapojily ", sdílí Masha. - Moje matka vychovala mě a svého bratra dudlíkem. Se skusem je s námi všechno v pořádku - moje matka vzala dudlík, když nám bylo asi jeden a půl roku. Ale na druhou stranu, jak těžké jsme se s ní rozešli, si stále pamatuje a řekla nám. Ta babayka odnesla pryč a pak se zabarvila prasátko. Byla dokonce chvíle, kdy se matka třetí nebo čtvrtý den vzdala, a znovu jsme dostali dudlík. A to vše od začátku. Někdo doporučil ponořit figurínu do hořčice, někdo - před očima dítěte ji hodit z okna. Po těchto příbězích jsem si myslel - stojí bradavka za takové problémy? Možná jsem měl jen štěstí, ale naše dcery se zklidnily, zřídka plakaly v noci, během dne jsme našli příležitost rozptýlit je: s rozmarem se „zacházelo“ zajímavými hrami. Když byly zuby seříznuty, kupovaly prsten speciálně v lékárně. Přesto nám někdo dal dudlík, ale stále ležel rok v balíčku. “.

Odborníci doporučují: Pokud vaše dítě vyrůstá s dudlíkem, začněte mu zvykat, že se bez něj stane 8-10 měsíců. Dejte dummy těsně před spaním - ve dne i v noci, později - pouze v noci. Častěji vyměňte láhev za dudlík za šálek, dejte malou lžičku. Navíc můžete klepat lžičkou, a to je již akce, uznání světa.

Nyní existují tzv. Ortodontické a anatomické zploštělé bradavky. Pravděpodobně to ale vypadá jako marketingový krok a způsob, jak uklidnit podezření rodičů: jako bradavka, ale je to také „speciální“.

Takže nejdůležitější věc. Při nákupu bradavek je třeba pamatovat na požadavky, které GOST ukládá na produkt, někdy dává vašemu dítěti příležitost trochu plakat a pochopit, že u bradavky je snazší, ale ne lepší.

Vsuvka: Klady a zápory

Vážení čtenáři, jsem s vámi znovu! Vsadím se, že aktuální téma bude příčinou debaty a rozdělí nás do dvou táborů. Co uklidňuje dítě téměř tak rychle jako hrudník jeho matky, než se potěší a trápí se potěšením, když mu z úst vyhodí svou oblíbenou věc? No, samozřejmě, bradavka, pro a proti které existuje mnoho názorů a jejich vysvětlení.

Okamžitě provedu rezervaci, jsem proti figurínům. Můj syn, jak se ukázalo také v kojeneckém věku. Modlil se za módní silikonovou bradavku po dobu maximálně jednoho měsíce, pak vyplivl a neptal se znovu. Vím, že mnozí z vás mají opačnou situaci. I na kurzech pro nastávající matky na prenatální klinice vám řekli, že figurína může být odvezena do nemocnice. Udělali jste to jen a po více než roce to nemůžete vzít dítěti. Dítě je zvyklé držet něco v ústech a neustále sát..

Vsuvka zpomaluje řeč a kazí sousto

Lékaři, logopedi, zubní lékaři, neurologové se obávají patologického připoutání moderních dětí k figurínům, protože ty způsobují mnoho vývojových nedostatků, duševních i fyzických.

Maminky bezmocně gesto a snaží se ospravedlnit: "Ale někdy můžete uklidnit dítě doma a na procházku jen s bradavkou!" A když jsou zuby odříznuty, figurína je zcela nenahraditelná. “ Ty i ostatní mají pravdu. Dnes se pokusíme najít prostřední půdu a rozhodnout, zda je třeba bradavku a v jakém věku ji vzít od dítěte.


Nejprve zvažte nevýhody. Bradavky nepříznivě ovlivňují řeč, kousnutí a dokonce i duševní vývoj dítěte. Názory lékařů, které jsou podporovány pediatrem Komarovským, vycházejí z.
Horní a dolní řezáky během dlouhodobého sání se nezavírají podle potřeby a tvář dítěte se může po kousnutí zdeformovat. Logopedi tvrdí, že po figuríně je pro dítě velmi obtížné vyslovit výslovnost mnoha zvuků, a zvony zvětšují odborníci na infekční onemocnění. "Bradavka je zdrojem infekcí a infekcí!".

Děti, které vědí, jak se plazí a dokonce chodí, a nedělí se na bradavku, padají do nekonečna, pak ji zvednou a strkají do úst prachem a bakteriemi. A pak průjem, zvracení a další následky nevycházejí z ničeho. Lékaři ORL tvrdí, že figurína vyvolává infekci středního ucha. Neustálé sání vede k přenosu bakterií z úst do Eustachových zkumavek a odtud do uší.

Vsuvka a GV

Komarovsky, vášnivý stoupenec kojení, nedoporučuje dítěti dudlík během plného HB. A sací reflex uspokojí a zklidní lépe než jiné dudlíky - teplá matčina hrudník. Vsuvka, Evgeny Olegovich, si je jistá, že může poškodit proces hepatitidy B. Pokud jste proti prasklinám bradavek, bojíte se snižování množství mléka, pak je lepší nenabízet figurínu, dokud si plně nezajistíte krmení. To bude vyžadovat 2 až 8 týdnů od narození drobků.

Vsuvka: Klady a zápory

Nyní vyslechneme výhody. Mimochodem, stejný Komarovsky povolil použití bradavky, ale doporučuje dodržovat některá pravidla:

 • Nedávejte podle potřeby (na rozdíl od prsu). Pokud je dítě nemocné a velmi se obává, jeho žaludek vrčí nebo se teplota zvýší, figurína může dobře hrát roli sedativa..
 • Před spaním je lepší nedat dudlík. Třepejte dítětem na kliky nebo mu dejte hrudník.
 • Koupit figuríny musí být v lékárnách. A musíte si poradit nejen s lékárníkem, ale také s pediatrem nebo zubařem, než si koupíte. Vy sami se můžete zmást v obrovském sortimentu a koupit si chytrý a módní, ale hloupý nebo dokonce škodlivý bradavku. Například silikon je považován za bezpečný na rozdíl od alergenního latexu. K typům figurín se vrátíme o něco později.
 • Udržujte své bradavky čisté. Sterilizujte a často to umývejte. Zdůrazňuji: nelíbí se, když spadla na asfalt na ulici nebo na podlahu v bytě! Vím, že mnozí to dělají, ale je to nesmírně opatrné. Bakterie, které žijí v ústech, se okamžitě usadí v téměř sterilním ústech dítěte a hrozí, že se změní na drozd, stomatitidu nebo herpes..
 • Prohlédněte bradavku a zlikvidujte ji při nejmenším prasklině. Taková bradavka je sběratelem a akumulátorem mikrobů!
 • Pokud nechcete narušit trávení dítěte a nevkládejte zub do úst, neponořujte figurínu do sladké šťávy a sirupu. Moje babička, abych uklidnila svou náladovou mámu, plnila figuríny měkkými mléčnými sladkostí. Takže moje matka měla po celý život strašlivé problémy se zuby.
 • Musíte bradavky odstavit od sání až do věku jednoho, jinak si to vyberete s záchvaty hněvu a pláčem. Stres a pouze.

Dummy zachrání před smrtí

Lékaři, kteří se zasazují o figurínu, tvrdí, že uklidňuje a rozptyluje nejen bolest a rozmar, ale také pomáhá při vytváření emocí. Psychologové si všimli, že například dívky, které vyrostly bez figuríny, se stanou matkami chladnými a nepozornými vůči svým dětem. Co to je, bradavka podle vědců zachraňuje životy dětí v doslovném smyslu!

Jeho nalezení v ústech během spánku neumožňuje zvracení a masám pronikat dýchacím traktem během regurgitace a zabraňuje pádu jazyka do vzduchu. Kromě toho spánek při sání bradavek není tak hluboký a s náhlým zastavením dýchání (apnoe) se bude dítě moci probudit včas.
Na rozdíl od ortodontistů, kteří říkají, že bradavka je klíčem k malocluzi a tvorbě čelisti, jsou další „zubní“ lékaři přesvědčeni, že skus bude ideální při použití správné bradavky..

Vyberte si dudlík společně

Přijdeme tedy ke kterému bradavce raději. Nebudu mluvit o jejich designu. Nyní jsou vykládány diamanty a zlatými kousky. Zajímá nás více vnitřní obsah a užitečnost..

Nejprve vyberte produkt podle věku. Pečlivě zkontrolujte obal a samotnou figurínu. Neexistují žádné trhliny a podivné bubliny - to znamená, že je vyroben kvalitativně a brzy selže. Dbejte na výstupní ventil vzduchu..

Nyní o formulářích. Pokud je dětská čelist mírně nedostatečně vyvinutá, kupte bradavku se zkoseným vrcholem. Při zachycení bude muset dítě tvrdě pracovat a posunout spodní čelist. Pokud je u sousto vše normální, vyberte figurínu ve tvaru třešně.

Lékaři doporučují volit silikonové bradavky, protože jsou hypoalergenní, slouží po dlouhou dobu a při vaření se nezhoršují, na rozdíl od latexových. Dobré staré gumové figuríny by se však neměly odepisovat. Jsou to jejich dětští lékaři, kteří doporučují použití, když jsou zuby kojeny.


Myslete na vzhled bradavek jako poslední. Barva a design - podle vašeho vkusu je hlavní věcí, že dítě je pohodlné. Pro ochranu proti pádům si dejte plastový řetízek se sponou. S jeho pomocí se bradavka snadno připevní k kapse dětské halenky a po jejím pádu ji rychle chytí.

Nezahazujte dudlík dudlíkem

Nakonec mi dovolte ještě jednou připomenout: držte se prostředního terénu. Pokud se dítě opravdu potřebuje uklidnit, něco ho bolí - dejte mu figurínu. Sací reflex v dětství je jedním z nejdůležitějších pro vytvoření nervového systému. Pokud dítě chce mluvit, chodí, křičí zvuky a sedíte u počítače a chcete zůstat v tichu, pak uzavření úst dítěte bradavkou bude velmi špatné a dokonce kruté. Stručně řečeno, použijte tuto užitečnou věc jako pomocník, a nikoli jako náhrada za matčino ňadro a mámu.

Máte něco k tématu přidat? Vítejte na fóru, budeme se hádat, diskutovat, vyprávět příběhy z osobní zkušenosti a poslouchat vaše. Nezapomeňte sdílet publikaci na sociálních sítích. Brzy se uvidíme!

Články O Neplodnosti