Hlavní Bolest

Čištění dělohy po porodu: vše, co potřebujete vědět o zákroku

Narození dítěte je nejšťastnější událostí pro každou ženu. Zdálo by se, že veškeré trápení je pozadu, tady je to štěstí... Bohužel to tak není vždy. Koneckonců, porod probíhá ve dvou fázích: narození dítěte a narození po porodu. Pokud se placenta nenarodila sama, musí ji lékař odstranit pomocí jiných technik, například kyretáže, vakuového aspirace.

V jakých případech je po porodu nutné čištění dělohy?

Stává se, že po narození dítěte, po zavedení oxytocinu (lék na posílení kontrakcí dělohy) placenta nevyšla úplně nebo vůbec nevyšla. V tomto případě se porodník uchýlí k ručnímu odstranění placenty nebo k chirurgickým technikám (kyretáž dělohy, vakuové odsávání). Kromě toho žena před propuštěním z nemocnice (3–5 dnů po porodu) podle ultrazvuku vykazovala známky zánětu, krevních sraženin nebo části placenty v děložní dutině. S těmito příznaky lékaři provádějí výhradně chirurgické čištění dělohy.

Žena samozřejmě může odmítnout provést manipulaci. Měli byste však vědět, že jeho odmítnutí je spojeno s vážnými a někdy fatálními důsledky. Tyto zahrnují:

 • krvácení dělohy kvůli neschopnosti dělohy být redukován po porodu,
 • poporodní endometritida - zánět vnitřní vrstvy dělohy (endometrium),
 • sepse - běžná otrava krve patogenními mikroorganismy způsobená lokální infekcí dělohy.

Tyto 3 patologie s předčasnou pomocí a léčbou vedou k smrti.

Moderní metody čištění dělohy

V porodnické a gynekologické praxi se používají metody jako kyretáž děložní dutiny, vakuové aspirace a omývání děložní dutiny..

Kyretáž dělohy

Kyretáž stěn děložní dutiny po porodu - instrumentální odstranění povrchové vrstvy endometria pro terapeutické účely se provádí pod kontrolou hysteroskopie. Při správné manipulaci zůstává zárodečná vrstva endometria neporušená.

Manipulační technika

Manipulace se provádí na gynekologickém křesle po vyprázdnění močového měchýře:

 1. Zpočátku je žena léčena vnějšími genitáliemi a vaginou antiseptickými roztoky.
 2. Poté se do pochvy vloží zrcadla, která umožní přístup k děložnímu čípku.
 3. Krk je ošetřen tinkturou jódu a zachycen kleštěmi. Vzhledem k tomu, že krční kanál je u ženy otevřený při práci, není třeba jej rozšiřovat, takže lékař okamžitě přejde do hlavní fáze operace - kyretážová kyretáž.
 4. Kyreta eliminuje krevní sraženiny, části placenty a funkční vrstvu endometria, která poroste znovu za měsíc.

Hlavní fází operace je kyretáž povrchové vrstvy endometria

 • Po kyretáži jsou aplikované kleště odstraněny, děložní hrdlo je znovu ošetřeno jodem a zrcátka jsou odstraněna z pochvy..
 • Další léčebné taktiky a možné komplikace

  Po operaci je nutné podstoupit antibiotickou terapii podle předpisu ošetřujícího lékaře, protože při každém chirurgickém zákroku je riziko infekčních komplikací.

  Po zakázání kyretáže:

  • během prvního měsíce sportovat,
  • douching,
  • používat hygienické vaginální tampóny,
  • během prvního měsíce se zapojit do vaginálního sexu,
  • vykoupat se,
  • navštivte sauny, koupele.

  Tyto zákazy jsou způsobeny skutečností, že po operaci je vnitřní vrstva dělohy otevřený povrch rány - s pronikáním cizích mikroorganismů je možný rozvoj endometritidy.

  Každá operace s sebou nese riziko komplikací, kyretáž není výjimkou z pravidla. Naštěstí je to zřídka komplikované..

  Mezi první účinky chirurgie patří:

  • krvácející,
  • infekce dělohy - endometritida (vyskytuje se vzácně, zejména pokud nejsou dodržována pravidla antibiotické terapie),

  Endometritida - zánět vnitřní vrstvy dělohy (endometrium) perforace děložní stěny - a propíchnutí kyrety stěny dělohy. Dnes je to velmi vzácná komplikace, protože operace se provádí pod kontrolou hysteroskopu..

  Průnik děložní stěny kyretou je dnes prakticky nemožný

  Pozdní komplikace zahrnují:

  • neplodnost. Vyskytuje se v důsledku traumatu v zárodečné vrstvě endometria, které by normálně neměla být kyretou ovlivněna. V důsledku toho se oplodněné vajíčko nemůže připojit k vnitřní vrstvě dělohy,
  • adhezivní onemocnění. Vývoj onemocnění je způsoben předchozím zánětlivým procesem pánevních orgánů (například endometritida). Této komplikaci se však lze snadno vyhnout - postupujte podle pokynů lékaře ohledně antibiotické terapie a osobní hygieny.

  Anestezie pro kyretáž děložní dutiny

  Postup kyretáže není samozřejmě příjemný, každý to ví. Operace se proto provádí v lokální anestézii nebo v celkové anestézii. Volba typu anestezie závisí na stavu ženy, jejích chronických a akutních onemocněních. Například, pokud má žena srdeční vadu, nedoporučuje se do anestezie. Nezoufejte, pokud vám byla odepřena celková anestézie a máte panický strach z chirurgických zákroků. Nejpravděpodobněji budou kromě lokální anestezie lidokainem podávány sedativa (trankvilizéry) intravenózně. Nebudete tedy cítit bolest a zážitky vás projdou kolem.

  Vakuové aspirace

  Vakuové aspirace je metoda odstraňování povrchové vrstvy endometria pomocí vakua. Princip činnosti se podobá použití vysavače. Ve srovnání s kuretáží se jedná o metody šetrného zacházení. Hojení endometria po vakuu je mnohem rychlejší a nedochází k poškození děložního čípku. Dlouhodobé důsledky operace neplodnosti jsou sníženy na nulu, protože během manipulace nehrozí riziko poškození zárodečné vrstvy endometria.

  Postup techniky

  Operace se provádí na gynekologickém křesle:

  1. Nejprve se žena ošetří vnějšími genitáliemi antiseptikem, poté se do vagíny vloží gynekologická zrcadla.
  2. Když se otevře přístup k děložnímu čípku, ošetřuje se také antiseptickým roztokem..
  3. Po ošetření se do cervikálního kanálu zavede katétr a pomalu se točí v kruhu. K katétru je připojeno vakuové zařízení, které pumpuje podtlak, takže obsah výstupu z děložní dutiny vystupuje.
  4. Doktor řídí výstup aspirátu z děložní dutiny, jakmile přestane opouštět, lze operaci považovat za dokončenou.

  Trvání manipulace - 10 min..

  Hlavní fází operace je aspirace povrchové vrstvy endometria

  Další léčba a komplikace

  Po působení vakua je děloha otevřeným povrchem rány, takže hlavním úkolem ženy v období zotavení je zabránit infekci. Je třeba dodržovat základní pravidla:

  • vzdát se vaginálního sexu po dobu 1 měsíce,
  • odmítají používat tampony, douching,
  • neužívejte horké koupele,
  • nenavštěvujte sauny a vany,
  • vyhýbejte se fyzické aktivitě,
  • vyhněte se podchlazení,
  • léčit genitálie antiseptiky po dobu 5–7 dnů, brát antibiotika podle pokynů lékaře.

  Při užívání antibiotik musíte kojení úplně opustit.

  Ačkoli vakuové aspirace šetří ženské tělo, někdy se vyskytují komplikace. Nejběžnější z nich:

  • endometritida. Průměr katétru je malý, takže nemusí úplně absorbovat části placenty nebo krevní sraženiny. Mrtvá tkáň a krev jsou ideální půdou pro mikrobiální vývoj,
  • krvácející,
  • adhezivní onemocnění - pozdní komplikace vakuové aspirace v důsledku zánětlivého procesu pánevních orgánů.

  Anesteziologické metody

  Manipulace se provádí v celkové anestézii nebo lokální anestézii v závislosti na stavu ženy a jejím zdraví. Obecná anestézie není nutná, protože operace se provádí rychle. Lékaři doporučují použití lokální anestézie.

  Oplachování dělohy

  Oplach děložní dutiny (výplach dělohy) je gynekologický postup, který spočívá v zavedení velkého objemu antiseptických nebo antibakteriálních roztoků do dělohy. Používá se k léčbě poporodní endometritidy. Tento postup snižuje absorpci toxických látek v děloze a ničí patogeny.

  Techniky mytí dělohy

  Existují dvě možnosti pro výplach dělohy: aspirace-spláchnutí a zjednodušené:

  1. Pro výplach výplachu, silikonové nebo vinylchloridové zkumavky se používá elektrický aspirátor. Zkumavka se vloží do děložní dutiny. 500–1 000 ml antiseptického roztoku se nalije do dutiny úzkým kanálem zkumavky a širokým kanálem připojeným k elektrickému aspirátoru se odstraní.
  2. Ve zjednodušené verzi se používá gumový katétr, ve kterém tekutina nalitá do dělohy spontánně vytéká bez pomoci elektrického aspirátoru.

  Výplach dělohy se provádí denně po dobu 3 až 5 dnů. Trvání procedury je 1–2 hodiny. Lékaři používají léky, jako je furatsilin, chlorhexidin, dioxidin, antibiotika.

  Vyprázdněte po vyčištění dělohy

  Po vyčištění dělohy by měla být zvláštní pozornost věnována sekrecím z genitálního traktu. Připodobují se menstruačnímu toku, protože během menstruace i po vyčištění ztrácí děloha horní vrstvu endometria. Vypouštění by proto mělo být: mírné, krvavé povahy, bez nepříjemného zápachu. Jejich doba trvání je 5 dní, každý den by se mělo množství vypouštění snižovat. Žena může být obtěžována bolestmi v podbřišku, jako při menstruaci - to je normální.

  Pokud se výtok nezastaví 10 dní po čištění, cítí se nepříjemně, má nepřirozenou barvu, chybí, musíte se poradit s lékařem. Prodloužený výtok plodu naznačuje možný vývoj endometritidy. A jejich nepřítomnost je o hematometru, onemocnění, při kterém se hromadí krev v dutině dělohy v důsledku zhoršeného odtoku.

  Video: lékař kyretáže dělohy

  Čištění dělohy je nepříjemný postup, ale neměli byste se bát a odmítnout ji, pokud existují objektivní indikace. Koneckonců, v případě selhání se odsouzíte k závažným komplikacím, možná i fatálním. Proto je lepší přežít operaci jednou, než ztratit reprodukční orgán nebo život..

  Čištění dělohy po porodu: vše, co potřebujete vědět o zákroku

  Narození dítěte je nejšťastnější událostí pro každou ženu. Zdálo by se, že veškeré trápení je pozadu, tady je to štěstí... Bohužel to tak není vždy. Koneckonců, porod probíhá ve dvou fázích: narození dítěte a narození po porodu. Pokud se placenta nenarodila sama, musí ji lékař odstranit pomocí jiných technik, například kyretáže, vakuového aspirace.

   Moderní metody čištění dělohy

  Kyretáž dělohy

  Manipulační technika

 • Další léčebné taktiky a možné komplikace
 • Anestezie pro kyretáž děložní dutiny
 • Vakuové aspirace
   Postup techniky
 • Další léčba a komplikace
 • Anesteziologické metody
 • Oplachování dělohy
   Techniky mytí dělohy
 • Vyprázdněte po vyčištění dělohy
 • Video: lékař kyretáže dělohy

  Hlavní kritéria pro úspěch čištění dělohy

  Je indikována úspěšnost operace kyretáže po porodu (je třeba si uvědomit!):

  • nepřítomnost výrazného zvýšení tělesné teploty v šestinedělí (normální - až 37,5˚);
  • nedostatek krvácení, mírné špinění po několik dní (někdy až týden) je považováno za normu, postupně zhnědnou a poté zesvětlí; výtok nemá nepříjemný zápach;
  • bolestivost dolního břicha - postupně klesá, ale přetrvává až do úplného smrštění dělohy;
  • celkový stav ženy je uspokojivý, ale může být mírně závratě; všechny tyto příznaky naznačují, že čištění probíhá správně.

  Je důležité věnovat pozornost následujícím příznakům a nahlásit je svému lékaři:

  • zvýšené krvácení;
  • úplná absence výboje v prvních dnech po čištění se současným zvýšením bolesti; to znamená porušení čištění;
  • výtok získává nepříjemný hnilobný zápach - příznak infekce;
  • teplota stoupne na 38˚ a vyšší.

  Komplikace 3 období

  30 minut ještě neuplynulo, ale z dělohy se objevil hojný krvavý výtok, což naznačuje, že proces separace placenty je narušen. Existuje pouze jedna cesta ven - je nutné manuální oddělení placenty. Při inhalaci nebo intravenózní anestezii to lékař provede vložením ruky do děložní dutiny. Nebojte se toho - pokud již dítě prošlo, lékařská ruka projde.

  Ruční oddělení placenty se provádí také po uplynutí 30 minut a neexistují žádné známky oddělení placenty. Ale všech těchto 30 minut by se lékař neměl dotýkat dělohy, tlačit na ni, aby se urychlilo 3. období. Jen počkejte, až se objeví známky oddělení, a pak vyberte poslední jemným zatažením za pupeční šňůru.

  Ten je podroben důkladnému zkoumání, zda se zjistí integrita laloků a membrán placenty.

  V případě poruchy placenty nebo podezření na ni musí lékař provést manuální vyšetření dutiny dělohy. Roztržené ovocné membrány nejsou pro tuto operaci známkou..

  Jak probíhá rehabilitace a zotavení?

  Po porodu (4-6 dní) je po porodu žena po porodu v nemocnici pod dohledem lékaře. Provádí denní inspekci, aby včas identifikoval možné komplikace. Léčba léčiv je předepsána:

  1. léky na kontrakce dělohy - jedná se o prevenci opakovaného krvácení;
  2. antibiotika - k prevenci rozvoje infekcí.

  Pokud je doba rehabilitace normální, žena je propuštěna 5-6 dní po očištění a další sledování jejího stavu provádí lékařka. Výboj po kyretáži (stejně jako po porodu) trvá asi 6 týdnů, postupně se zjasňuje a zmenšuje. Dva měsíce po narození, úplné očištění a zotavení.

  Brzy poporodní období

  Ano, porod skončil, ale ještě zbývá zjistit, zda existují mezery, to znamená, že v rodném zrcadle je vyšetření porodního kanálu. Cervix je pečlivě zkontrolován pomocí speciálních nástrojů, jeho slzy jsou okamžitě sešity. Ruptury měkkých tkání vagíny se také přišijí postupně se vstřebávajícími nitěmi, na slzy kůže se aplikují hedvábné stehy, které se odstraní 5. den.

  Do 2 hodin po porodu zůstane puerperan v porodnici pod dohledem:

  • Je prováděno monitorování pohody, tepové frekvence, krevního tlaku a stavu dělohy.
  • Má na svém žaludku ledový ohřívač, který zajišťuje děložní podchlazení a zabraňuje krvácení z dělohy.

  Toto období je nebezpečné hypotonickým krvácením, které může vyžadovat chirurgický vstup do břišní dutiny a případně i odstranění dělohy, aby se zastavilo..

  Komplikace a důsledky po kyretáži dělohy

  Stejně jako po jakékoli jiné operaci jsou možné komplikace. Komplikace mohou být brzy a pozdě. Mezi rané komplikace patří:

  • krvácení s poškozením cévy umístěné ve stěně dělohy; v tomto případě může být hojné krvácení z genitálního traktu a může se projevit ve formě hemometrů - hromadění krve v děložní dutině v důsledku uzavření výstupu z dutiny; pro prevenci hemometrů se předepisují antispasmodika - léky, které zmírňují křeče hladkého svalstva;
  • perforace (narušení integrity) děložní stěny ostrým nástrojem - malá propíchnutí může růst sama o sobě a velká je sešita; nepříjemné následky se zpravidla nestávají.

  Tyto důsledky jsou eliminovány na operačním stole nebo během druhé operace během prvního dne. Moderní kliniky mají všechny příležitosti se s takovými důsledky vyrovnat..

  Pozdní komplikace, které se mohou vyvinout po několika dnech v oblasti operace a přetrvávat po dlouhou dobu, zahrnují infekci a související důsledky. V případě narušení očkování dělohy se vyvíjí infekční a zánětlivý proces - akutní endometritida, která se vyskytuje s vysokou horečkou, bolestí v dolním břiše a změnou povahy lochie (stávají se plodu, očištění je narušeno). Včasně předepsaná antibakteriální terapie vám umožňuje tento proces rychle zastavit a zabránit vážným následkům.

  Důležité! Očištění je obtížnější a endometritida je léčena u žen, které trpí nějakou skrytou infekcí - chlamydií, ureaplasmózou atd. Proto porodnice-gynekologové vždy trvají na kompletním vyšetření a léčbě infekce během plánování těhotenství. V takových případech endometritida získává chronický průběh a je doprovázena vývojem adhezí. Zánětlivý proces jde do vejcovodů a pánevních orgánů, kde se postupně vyvíjejí následky zánětu - adheze.

  Adheze v děloze a vejcovodech je hlavní příčinou neplodnosti. Adheze ve vejcovodech mohou narušovat početí a v děložní dutině mohou bránit narození dítěte a porodu. Zpracování takových procesů je dlouhé. Začíná identifikací a léčbou infekce, která se zpravidla smíchá s dlouhodobým zánětem způsobeným různými patogeny..

  Po odstranění infekce jsou adheze disekovány, což se nejčastěji provádí metodami endoskopie (bez velkých řezů, pomocí speciálních endoskopických nástrojů). A teprve poté se odstraní důsledky infekce a žena může znovu otěhotnět.

  Hormonální abnormality a selhání menstruačního cyklu mohou být důsledkem příliš hluboké kyretáže stěn, kdy je odstraněna nejen horní funkční (regenerační) vrstva endometria, ale také spodní bazální vrstva, kterou nelze obnovit. Tuto komplikaci lze řešit s velkými obtížemi a nejčastěji způsobuje neplodnost..

  Výhody postupu

  Vakuové čištění děložní dutiny po porodu má několik výhod, díky kterým je považováno za nejbezpečnější metodu kyretáže. Hlavní výhody operace:

  • možnost potratu v raných stádiích bez poškození děložního čípku;
  • manipulace nepoškozují stěny dělohy během operace;
  • během zákroku žena necítí bolest, protože je podána lokální anestézie;
  • operace je rychlá.

  Takováto čisticí technika může také snížit riziko onemocnění reprodukčních orgánů, díky čemuž žena dostane příležitost porodit a porodit zdravé dítě během příštího těhotenství. Minimální množství mechanické manipulace pomáhá chránit vnější část genitálií před tvorbou trhlin.

  Jak urychlit proces hojení po očištění

  Chcete-li to provést, musíte dodržovat všechna doporučení lékaře. Rada:

  • udržujte své genitálie čisté; osprchovat se dvakrát denně; ve vaně, ve vaně nelze saunu prát;
  • nemůžete udělat douching, všechny čistící postupy by měly být povrchní;
  • vyměňte těsnění, jakmile jsou naplněna, ale nejméně 6-8krát denně; v prvních dnech je lepší používat plenky (i po porodu);
  • i při malém výboji nepoužívejte vaginální tampóny - to narušuje čištění;
  • během prvních dvou týdnů po vyčištění by měla být vyloučena jakákoli fyzická aktivita a stres;
  • sexuální styk je možný pouze po úplném zastavení přísavek.

  Jiné patologické výboje

  Pokud kyretáž byla úspěšná a po ní nebyly žádné komplikace, výboj do 30 dnů změní jeho objem a intenzitu:

  1. V prvních 24 hodinách - tlustá, červená, se sraženinami.
  2. Po prvním dni a až 3 dnech - kaštanové se jejich intenzita může lišit. V dolním břiše je bolest.
  3. Po třech a až sedmi dnech je průtok podobný menstruaci. Bolest obvykle chybí.
  4. Po sedmi dnech a až 2 týdnech - 1–2 týdnech - lehké, nahnědlé, bez hlenu.

  V závislosti na zátěži a aktivitě ženy se během 1 měsíce uvolní jiné množství krve.

  Abyste zabránili stagnaci krve v děloze, nemůžete být neustále ve vodorovné poloze. Fyzická aktivita by měla být proveditelná.

  Jaký je účel

  Proces porodu probíhá ve dvou fázích: nejprve se objeví dítě a poté vyšle poslední - membrána, která dítě obklopuje po dobu 9 měsíců vývoje plodu. Avšak v případech, kdy je porod nepřirozený, se komplikacemi se provádí kyretáž. Důvody, které vysvětlují, proč je nutné provést tento postup, mohou být:

  1. Po narození dítěte placenta nevyšla nebo částečně nevyšla.
  2. Vaginální infekce.
  3. Nedostatek kontraktilní aktivity svalů vagíny.
  4. Příliš těsné připevnění placenty ke stěnám orgánu.
  5. Cesarean sekce.

  Zbývající části placenty mohou vyvolat zánět vnitřní vrstvy dělohy, což může vést k vážnému onemocnění - endometritida.

  Proto byste v žádném případě neměli opomíjet doporučení lékařů, a pokud je potřeba chirurgický zákrok, je lepší s tím souhlasit!

  Technika

  Kyretáž po porodu se provádí vakuově nebo mechanicky. Při dostatečně dlouhém porodu matce dochází síla a děloha se stahuje nedostatečně intenzivně, aby se fetální membrány placenty od ní úplně oddělily. Někdy je vajíčko příliš připevněno ke stěnám orgánu a placenta musí být oddělena rukou.

  Po porodu zůstává žena v porodu další dvě hodiny v porodním sále, kde se hodnotí její stav, přítomnost nebo nepřítomnost ztráty krve a dynamika kontrakcí dělohy. Po vyšetření v křesle pomocí gynekologického zrcadla a ultrazvuku dělohy se lékaři po nalezení patologie rozhodnou o čištění.

  Někdy se kyretáž provádí ve stejný den, v jiných případech se monitoruje stav mladé matky a ultrazvukové vyšetření se provádí 5. den po porodu. Podle jeho výsledků se určuje, zda je proces redukce a čištění normální nebo zda je vyžadováno čištění.

  Manipulace trvá asi půl hodiny. Žena je podána lokální nebo celková anestézie, jsou léčeny genitálie, děložní hrdlo je rozšířeno a funkční vrstva endometria je seškrábnuta kyretou. Dokáže se regenerovat: po určité době se ze spodních vrstev vytvoří nová neporušená sliznice a děloha je opět připravena k „práci“..

  Technika postupu je stejná jako kyretáž během nežádoucího těhotenství nebo kyretáž pro diagnostické účely.

  Během operace se provádí mechanické ruční čištění dělohy od funkční vrstvy endometria, částic membrán a krevních sraženin.

  Očista ženy při porodu je řízen lékaři, pooperační období je pečlivě sledováno. Sledují puls, tělesnou teplotu, sekrece a pohodu, protože kyretáž je bolestivá procedura, po které děloha představuje otevřenou ránu. Potřebuje antiseptické ošetření a každodenní péči. Přípravky předepsané odborníkem pomohou zcela vyčistit porodní kanál.

  Jak se vede

  V častých případech se ženám v porodu injikuje oxytocin, aby stimulovaly kontraktilní aktivitu dělohy. Tento lék se podává pro urychlení procesu separace a odstranění placenty. Jedná se o standardní postup, který nemá nepříznivý vliv na tělo ženy a novorozence. Ale někdy to nestačí a lékaři nemají na výběr, ale čistí se.

  Když žena po porodu (zejména pokud jde o první) uslyší: „Je nutné provést úklid“, panikaří. Nerozumí tomu, proč je tento postup nutný, a co je nejdůležitější, jak k němu dochází a zda to bolí.

  Před propuštěním z nemocnice je vyšetřena žena na gynekologickém křesle. Lze také promítat po narození dítěte. Pokud se v důsledku toho objeví krevní sraženiny, je předepsáno vakuové nebo ruční čištění po porodu.

  Stejně jako u každého chirurgického zákroku i kyretáž vyžaduje přípravu. Obvykle je tento postup předepsán v předvečer počátku přirozené menstruace. Před operací se pacient podrobí důkladnému vyšetření a absolvuje řadu testů. V den, kdy má být operace provedena, se doporučuje, aby se vzdala jídla a pokusila se použít co nejméně tekutiny.

  Ruční čištění po porodu se provádí kyretáží, placenta se odstraní ze slizniční tkáně, to znamená, že se vytvoří mechanicky a vakuum se odstraní pomocí speciálního zařízení, jeho trubice se vloží do pochvy a působí na principu vysavače. Postup kyretáže je samozřejmě velmi bolestivý, ale moderní věda pokročila daleko vpřed, což umožňuje použití široké škály léků proti bolesti. Proto gynekologická kyretáž probíhá pod anestézií - obecnou nebo lokální.

  Před touto manipulací jsou vnější orgány lubrikovány roztokem jodu, krk a vagina jsou dezinfikovány roztokem ethylalkoholu. Poté se zvětšují kanály krku a zavádějí se speciální nástroje pro odstraňování sraženin. Celková doba trvání operace není delší než 20 minut.

  Když je zákrok proveden bez anestézie?

  Mnoho žen se děsí nadcházejícím očištěním.

  . Barevně a podrobně představují, jak je doktoři vysmívají. Je však třeba si uvědomit, že nádvoří je 21. století. Nikdo nebude posmívat lidem. Vydržet kyretáž dělohy bez anestézie je psychicky i fyzicky velmi obtížné.

  Pokud z nějakého důvodu nemůžete provést celkovou anestezii

  , uchylují se k místním anestetikům. To může být:

  Absolutně bez anestezie by se tato operace neměla nikdy provádět. Lékaři na to prostě nemají právo. Nebojte se, pokud lékař předepsal celkovou anestézii. Před čištěním musí být děloha anestetizována jinými místními přípravky

  . V tomto případě je bolest pociťována, není však tak silná, aby se chvěla a škubla.

  Se správným psychologickým přístupem může takový zásah vydržet. Nejedná se o operaci dutiny bez anestézie, ale o jednoduchou kyretáž. Takže se nebojte marně. Gynekolog ví, co a jak dělat.

  Kyretáž se provádí pomocí speciálních nástrojů

  : ruční nebo vakuové.

  V obou případech je horní vnitřní vrstva dělohy odstraněna spolu s kousky placenty nebo celého následného porodu. Děje se tak, aby se zabránilo rozvoji zánětlivého procesu v porodním kanálu..

  Není třeba se obávat skutečnosti, že se endometrium zotaví více. Za měsíc po kyretáži se vytvoří nová ochranná vrstva

  Čištění dělohy se provádí v celkové nebo lokální anestézii. Žena sedí v gynekologickém křesle, je anestetizována, její genitálie jsou léčeny jodem

  a 50% roztok alkoholu k dezinfekci. Jakmile anestezie funguje, lékař začne čistit. S pomocí speciálních nástrojů on
  škrábání veškerý přebytek z dělohy
  . Na konci zákroku je žena převezena do nemocnice, kde je na několik následujících dní rehabilitována..

  Kontraindikace a důsledky

  Čištění dělohy po porodu, stejně jako jiné chirurgické zákroky, nelze provést, pokud se v těle ženy vyskytnou zánětlivé procesy, s výjimkou těch, které se staly příčinou této manipulace.

  U žen zpravidla neexistují žádné závažné důsledky kyretáže. Je však třeba si uvědomit, že zárukou úspěšného výsledku této gynekologické operace je, že musí být prováděna v úředním zdravotnickém zařízení kvalifikovanými odborníky..

  Většina žen po kyretáži se objevuje špinit, což se může podobat menstruaci. Trvání krvácení se liší pro každého, což je způsobeno individuálními vlastnostmi těla, rychlostí regenerace sliznic. Je normální, že krev z pochvy se vylučuje po dobu nejvýše 10 dnů v mírném množství a bez nepříjemného zápachu. Stejně jako v průběhu menstruace množství výboje postupně klesá a zcela zmizí. Mohou být také pociťovány bolesti v dolní části břicha a dolní části zad..

  Pokud však byl chirurgický zákrok proveden neúmyslně, z nedbalosti, může mít žena následky, jako jsou:

  1. Krvácení po dobu delší než 10 dnů. Důvod může být: tkáň zůstává v genitáliích; je-li chirurgický zákrok proveden uprostřed menstruačního cyklu, hormonální selhání.
  2. Slzy děložního čípku nebo poškození jeho stěn s tvorbou průchozích defektů - vznikají při slabé fixaci kleští v důsledku nízké pružnosti orgánu. Může být použit chirurgický šev..
  3. Hematometr je onemocnění způsobené ucpáním děložní dutiny krevními sraženinami v důsledku uzavření cervikálního kanálu. Má následující příznaky: horečka, silná bolest v podbřišku, zastavení přirozeného krvácení po gynekologické manipulaci.
  4. Endometritida je infekční onemocnění způsobené životně důležitou aktivitou streptokoků a dalších patogenů v důsledku špatně zpracovaných chirurgických nástrojů zanechaných tkáňovými částicemi. Doprovázeno krvavým výbojem s štiplavým zápachem, bolestí v podbřišku a horečkou.
  5. Neplodnost je nejhorší výsledek, který může být způsoben nedbalostí nebo nedostatečnou odbornou kvalifikací zdravotnického personálu.

  Po operaci je třeba dodržovat následující doporučení;

  • vyhýbejte se intimitě na měsíc;
  • nepoužívejte vaginální tampóny;
  • nezvedejte závaží a vyhýbejte se nadměrné fyzické námaze;
  • neužívejte léky na ředění krve;
  • odmítněte navštívit bazén, nepařte se a neberte horké lázně.

  Zotavení

  Rehabilitace po kyretáži by měla být zaměřena na obnovení funkce porodu, stále dochází k krvácení z dělohy, ale toto je běžný výskyt. Malá bolest, která se vrací k dolní části zad, naznačuje, že se tělo začalo stahovat. Alokace zhnědnou a po chvíli - bílá, hlenová, to znamená, že se vrátí do normálu.

  Je nutné zdržet se sexuální aktivity, dokud není úplné uzdravení povrchu poškozeného kyretáží. Oba partneři jsou vystaveni riziku infekce a žena zažije bolest při sexu. Těžké krvácení kvůli vaginálnímu podráždění.

  Měli byste dodržovat zdravý životní styl a dodržovat lékařské pokyny. Nemůžete se vykoupat, sprcha, jít do vany a sauny, používat tampony, zvedat závaží.

  Pokud se budete řídit doporučeními, menstruační cyklus se obnoví do jednoho měsíce, reprodukční zdraví se obnoví.

  Jak zacházet s následky

  Vyvarujte se čištění po porodu je docela možné. Lékaři mohou předepsat kapátka nebo injekce, které stimulují kontraktilní aktivitu orgánu, během níž vyjdou všechny krevní sraženiny a zbytky placenty. Pokud je však tato drogová metoda neúčinná, musíte se uchýlit k operaci.

  V některých případech vyžadují důsledky kyretáže další pozornost a léčbu. Pokud se intrauterinní krvácení otevřelo, musí být okamžitě zastaveno, aby nedošlo k rozvoji anémie. Za tímto účelem lékař předepisuje léky, které zastavují krev a snižují dělohu. Pokud je důsledkem vývoje infekce, je pacientovi předepsán průběh antibiotik. Rovněž není vyloučeno opakované kyretáž. Hormonální poruchy jsou léčeny endokrinologem léky

  Kromě užívání drog,

  lékaři doporučují, aby ženy do své stravy přidávaly potraviny, které pozitivně ovlivňují tvorbu krve.

  Jmenovitě: hovězí játra, řepa a šťáva z červené řepy, granátová jablka, avokádo, ořechy, med.

  Na konci zákroku by se měl pacient řídit všemi doporučeními lékaře ohledně režimu užívání léků a dodržovat pravidla osobní hygieny intimní zóny. A také musíte pečlivě sledovat své zdraví, v případě horečky, silné bolesti v dolním břiše a dolní části zad, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

  Vakuové čištění: Charakteristické rysy


  Tento typ kyretáže je bezpečnější.

  , podle některých lékařů. Pacientovi však také přináší větší bolest. Proto je vakuové čištění prováděno v celkové anestézii a nic jiného.

  Placenta je odsávána z děložní dutiny pomocí speciálního zařízení, které se podobá vysavači podle mechanismu účinku. Toto srovnání je samozřejmě trochu přehnané, avšak zařízení pro vakuové čištění nasává obsah dělohy spolu s horní vrstvou endometria.

  Po takové kyretáži musí lékař ošetřit vnitřek dělohy antibakteriálním roztokem, aby se zabránilo infekci a infekci.

  . Kromě toho je ženě předepsána léčba antibiotiky, která zabrání rozvoji rozsáhlého zánětu dělohy a přívěsků..

  V jakých případech je nutné po porodu očistit dělohu

  Nejdůležitějším orgánem zodpovědným za úspěšný průběh těhotenství a narození dítěte je děloha. V průběhu těchto procesů nese největší zátěž ona.

  Po porodu se děloha začíná vylučovat z membrán, celé těhotenství obklopuje plod. Tomu se říká narození po porodu. Placenta, včetně pupeční šňůry a fetální membrány, by měla úplně vyjít. Pokud k tomu nedojde, porodník-gynekolog může ihned po porodu provést manuální čištění dělohy, aby získal zbylé zbytky. Úplné očištění dělohy nastane za 7-8 týdnů a je to proces podobný menstruaci..

  Před propuštěním z nemocnice je každá žena zkontrolována ultrazvukem na krevní sraženiny v děloze, a pokud je nalezena, je jí předepsána očista. Žena by ji nikdy neměla odmítnout.

  Včasné sledování poporodního čištění dělohy je důležité a může zabránit vzniku komplikací:

  • všechny zbytky v děloze se mohou začít rozkládat a vytvářet tak příznivé podmínky pro vývoj bakterií;
  • sraženina může růst do dělohy, což způsobuje rozvoj endometriózy.

  Vyčištění dělohy předepsané pro nově razenou matku pravděpodobně propustí propuštění z nemocnice o několik dní. Provedení zákroku v následujících třech dnech po porodu je méně bolestivé, protože děložní čípek ještě neměl čas zcela uzavřít smlouvu a nebude muset expandovat.

  Pokud novorozená matka nebyla vyšetřena na sraženiny v děloze v porodnici, měli byste se obrátit na kliniku v místě bydliště nebo na placenou kliniku

  Pokud vás ultrazvukový přístroj nekontroloval na sraženinách v porodnici, obraťte se na kliniku v komunitě nebo na placenou kliniku a zkontrolujte dělohu..

  zjištění

  Mnozí se obávají chirurgických zákroků, ale když se jedná o život a zdraví mladé matky, musíte použít všechny možné možnosti. A i když existují zvěsti, že lékaři za zajištění posílají absolutně každého do vakua.

  Tento postup je předepsán pouze podle indikací..

  Po císařském řezu se tento zásah používá, protože děložní dutina se nemůže okamžitě řádně stahovat a lékaři jsou nuceni zasáhnout. Ale bez dobrého důvodu to neudělají. Požádejte o pomoc pouze vysoce kvalifikovaní odborníci a riziko komplikací bude výrazně nižší.

  Vakuové čištění dělohy je předepsáno v situacích, kdy porodní kanál a děložní dutina ženy, která porodila dítě, se spontánně nezbavily zbytků plodu. Použití tohoto postupu je nezbytné, aby se minimalizovalo riziko zánětu v orgánech reprodukčního systému.

  Kromě toho je vysoce doporučeno vakuové odsávání, pokud jsou na konci porodu krevní sraženiny v dutině reprodukčního orgánu..

  Jak vyčistit dělohu po porodu

  Čištění dělohy po porodu se obvykle provádí podle pokynů ultrazvuku do 3–5 dnů po porodu:

  1. Před zákrokem je žena podrobena celkové nebo lokální anestezii.
  2. Poté se vnější genitálie a vnitřní stehno pacienta ošetří jódem nebo jiným antiseptikem a vagina a děložní hrdlo ethanolem.
  3. S pomocí dilatátorů různých velikostí se děložní hrdlo otevře a samotná děloha se vyčistí.

  Celá operace netrvá déle než 25 minut. Po vyčištění je předepsán druhý ultrazvuk dělohy, který řídí jeho úplné čištění.

  V závislosti na typu použitých nástrojů je čištění dělohy rozděleno do několika typů:

  • vysávání;
  • ruční (mechanické) čištění;
  • spláchnutí (výplach).

  Vakuové čištění dělohy

  Vakuové čištění - očištění dělohy od krevních sraženin nebo zbytků placenty pomocí speciálního přístroje - vakuové pumpy. Tato účinná metoda zabraňuje traumatu děložního hrdla a děložních stěn..

  Procedura se nejčastěji provádí v lokální anestézii, takže žena nepociťuje bolest. Během operace může pacient cítit jen nepříjemné pocity kyretáže. Před čištěním porodník-gynekolog zkoumá porodní kanál ženy a potom je ošetřuje antiseptiky. Dále se pomocí speciálních dilatátorů otevře děložní hrdlo a samotný orgán se přímo vyčistí.

  Princip činnosti vakuové pumpy je podobný jako u běžného vysavače. Pomocí tohoto přístroje se v děloze vytvoří podtlak, který umožňuje přebytečným prvkům jít ven.

  Procedura trvá dvacet minut až půl hodiny a je prováděna pouze zdravotnickým zařízením zkušeným personálem.

  Vakuové čištění dělohy je šetrný způsob čištění.

  Čištění dělohy pomocí vakuové pumpy je nejbolestivější metodou čištění pro nově narozenou ženu.

  Ruční (mechanické) čištění dělohy

  Pokud se po porodu objeví malé množství krevních sraženin v děloze, může se lékař pokusit je zbavit bez chirurgického zákroku a stisknout si ruce na žaludek pacienta. V jiných situacích je předepsáno ruční (mechanické) čištění dělohy.

  Proces ručního čištění dělohy se provádí pomocí speciálního porodnického nástroje - kyrety

  Veškeré předoperační ruční čištění dělohy je totožné s vysáváním. Samotný proces čištění orgánů se provádí pomocí speciálního porodnického nástroje - kyrety. Porodnická kyreta může být někdy denticles. Postup ručního čištění dělohy netrvá dlouho, obvykle ne více než dvacet minut. Během operace se krev srazí a po ní v děloze roste nová zdravá sliznice.

  Tři dny po porodu bylo v nemocnici provedeno ultrazvukové vyšetření a bylo také nalezeno malé množství krevních sraženin. Porodník-gynekolog a uzist na částečný úvazek začaly čistit mou sraženinu rukou a druhou mi tlačil na břicho. Tato manipulace netrvala dlouho - asi 1-1,5 minuty. Bylo to bolestivé a nepříjemné. Ihned během procedury se objevilo několik sraženin. Byl jsem ponechán v nemocnici na další den. Následující den se postup opakoval a poté se znovu objevilo několik krevních sraženin. Pak mě znovu zkontrolovali na ultrazvukové vyšetření, řekli, že je vše v pořádku, a nechali mě jít domů. Toto mini-čištění se mi podařilo v nemocnici a radoval jsem se, že jsem nemusel podstoupit plnohodnotnou operaci.

  Video: jak čistit dělohu rukou lékaře

  Výplach dělohy

  Výplach dělohy (výplach) - postup prováděný po porodu k očištění děložního těla od neprobádaných krevních sraženin nebo částic membrán.

  Do dutiny dělohy se zavede speciální tenká zkumavka, kterou se vstřikuje antiseptický roztok:

  1. Děloha se smršťuje a zmenšuje kvůli masážním účinkům na ni.
  2. Léčbou antiseptiky je zánětlivý proces eliminován nebo je zabráněno..
  3. Krevní sraženiny jsou odstraněny mechanickým působením..

  Pro dosažení maximálního účinku praní by měl být postup prováděn 4-5krát

  Výplach dělohy se provádí dvěma hlavními metodami:

  • gravitační mytí. Do genitálního traktu je vložena gumová trubička, skrz kterou se do dutiny dělohy nalijí antiseptická léčiva. Obsah dělohy se spontánně vysype. Pro nejlepší účinek, procedury v žaludku mohou dát obklad s ledem;
  • aspirační metoda. Silikonová trubice je spojena s komplexem pro intravenózní injekci, přes kterou je do těla dělohy nalita dezinfekční studená kapalina. Odstraňování krevních sraženin a tekutin se provádí pomocí elektro-aspirátoru.

  Samotné praní prochází hlavními fázemi:

  1. Genitálie pacienta jsou léčeny antiseptikem.
  2. Do vagíny se vloží gynekologické zrcadlo a nachází se děložní hrdlo.
  3. Zkumavka se vloží co nejhlouběji do děložní dutiny, aby se dosáhlo nejlepšího splachovacího účinku..
  4. Ochlazený antiseptický roztok se vstřikuje do děložní dutiny pod malým tlakem, aby se získal proud. Takové mytí netrvá déle než 25 minut.
  5. Tlak roztoku se sníží a postup pokračuje dalších 100 až 120 minut.

  K dosažení maximálního účinku je nutné provést až 4-5 mycích relací. Vše záleží na stupni obstrukce dělohy. S malým počtem krevních sraženin stačí jedna sezení.

  Porod je fyziologický proces

  Znalost fyziologie porodu, sled jejich stádií, výrazně snižuje pocit strachu a úzkosti před nadcházející návštěvou nemocnice. Hodina přijde X a porod začne, bez ohledu na vaše emoce. Samozřejmě budou postupovat mnohem pohodlněji, pokud strach z neznáma ustoupí očekávaným situacím.

  Porod se skládá ze tří fází:

  1. Zveřejňovací období. Otevírací doba děložního čípku je nejdelší - přibližně 8-12 hodin. Obvykle jsou primiparous o něco delší než multiparous. Začíná prvními pravidelnými kontrakcemi a končí úplným otevřením děložního hrdla. Plod v této době snižuje svůj prekurzor (a v 95% práce je to hlava) do pánve. Na konci tohoto období praskne fetální močový měchýř a proudí jasná plodová voda.
  2. Období vyhoštění plodu nebo období porodu. Svaly pánevního dna jsou bohaté na nervové zakončení, takže podráždění jejich hlavou způsobuje pokusy - nedobrovolné kontrakce prokládaných svalů těla. Trvání pokusů nepřesáhne 2 hodiny. Od chvíle, kdy začnou, vás porodní asistentka požádá, abyste šli spát, a při řezání hlavy vám nabídne, abyste šli k porodnímu stolu v porodnici. Od nynějška, oblečená ve sterilním oblečení, bude u vašich nohou. Poslouchejte pozorně porodní asistentku týmu - právě ona řídí narození. Byla to ona, která byla určena nejen jako první, kdo uvidí narození vašeho dítěte, ale také mu poskytne nějakou pomoc v tomto obtížném procesu a chrání váš porodní kanál před slzami, které vám dítě může způsobit. Řezá pupeční šňůru, ukáže vaše dlouho očekávané dítě a položí na vás pro bližší seznámení a první připevnění k hrudi. Druhé období skončilo.
  3. Následující období. Přišla třetí fáze práce. Zdálo se, že všechno je pozadu, ale v tomto období by mohly nastat komplikace, které by vyžadovaly samotné vyčištění dělohy. Sériové období trvá až 30 minut. Porodní asistentka jedná s vaším dítětem, provádí první záchod novorozence, řekne vám jeho výšku a váhu, položí náramky na ruku a dítě. Ne zlato nebo stříbro - jen kousky olejové utěrky s uvedením data, času narození, pohlaví, hmotnosti a výšky. Doktor pokračuje v porodu. Ve třetím období by se pomocí kontrakcí měla placenta oddělit od děložní stěny a placenta (dětské místo) by měla být přidělena spolu se všemi membránami. Vynucení tohoto procesu stlačením dělohy je přísně zakázáno. Doktor stojí poblíž a sleduje známky odloučení placenty. Když je uvidí, zvýrazní poslední tahem za pupeční šňůru. Porod skončil.

  Důsledky čištění dělohy

  Pokud lékař předepsal čištění dělohy, je tento postup povinný, protože komplikace nenastanou kvůli čištění, ale kvůli selhání průchodu. Po operaci se endometrium (vnitřní sliznice dělohy) postupně zotavuje. Děloha je pokryta novou zdravou vrstvou epitelu.

  Důsledky čištění dělohy však nelze zcela vyloučit. V některých případech výskyt:

  • krvácení z dělohy. Tento jev je po vyčištění vzácný. Obvykle to postihuje ženy, které dříve měly problémy s koagulací krve;
  • hematometry - zpoždění v tekuté krvi nebo krevní sraženiny v genitáliích. Taková patologie po očištění je poměrně vzácná a vyskytuje se v důsledku vážného sevření nebo křeče svalů děložního čípku nebo vagíny. Aby se předešlo hematometrům, mohou porodníci-gynekologové předepsat Aspirin nebo No-shpu. Tyto léky pomáhají uvolňovat svalové křeče a poskytují bezplatné čištění ženských pohlavních orgánů;
  • endometritida - zánět vnitřní vrstvy dělohy. Může k tomu dojít pronikáním bakterií a mikrobů do poraněné plochy dělohy. Abychom vyloučili výskyt endometritidy, je třeba vzít antibiotika.

  S kompetentním a jemným čištěním se riziko negativních následků po zákroku sníží na nulu. Proto se nebojte se operace a jejích důsledků. Souhlasíte s intervencí lékařů.

  Příčiny

  Výskyt zánětu v období po porodu je spojen s průnikem patogenní mikroflóry do dělohy. Nejčastěji infekce vstupuje do vzestupné cesty, stejně jako z trávicího systému.

  V 90% případů registrují lékaři jako infekční agens enterobaktérie, stafylokoky a streptokoky, anaerobní patogeny. Chlamydie, gonokoky a mykoplazmy jsou mnohem méně časté..

  Faktor vyvolávající výskyt patologie se považuje za pokles imunity.

  Po celou dobu těhotenství tělo nejprve pracovalo, aby zajistilo životně důležitou činnost dítěte, tedy po porodu.

  Lidové způsoby čištění dělohy po porodu

  Obnovení ženských pohlavních orgánů můžete urychlit pomocí bylin, které pomáhají stabilizovat hormonální pozadí a kontrakce dělohy. Působení těchto bylin stimuluje svalový tonus a zvyšuje imunitu..

  Nápoje, které pomáhají očistit dělohu, zahrnují:

   kopřivy. Kopřiva je díky své dostupnosti velmi populární jako lidový lék. Pro přípravu infuze nalijte 5 lžic suché kopřivy s 500 ml vroucí vody a nechte vařit, dokud vychladne. Tekutinu můžete vypít půl šálku až 3-4krát denně. Kopřiva podporuje kontrakce dělohy a má také protizánětlivé účinky;

  Kopřivy má protizánětlivý účinek

  Šťáva z Viburnum se nedoporučuje pro budoucí použití, ale měla by se konzumovat ihned po přípravě

  Kromě bylin přispívá tón dělohy a odstraňování sraženin k:

  • mírná fyzická aktivita;
  • časté vyprazdňování močového měchýře.

  Léčba

  Terapie po kyretáži děložní dutiny zahrnuje užívání léků. Nezvyšují endometrium, ale brání infekci, zlepšují pohodu žen. Antispasmodika se předepisuje opatrně, protože přispívají ke kontrakci dělohy, která je doprovázena silnou bolestí, zejména bezprostředně po vyčištění. Ve vážných případech je indikován No-shpa..

  Antibiotika jsou předepisována: pomáhají zabránit infekci. Vaginální mikroflóra je obnovena pomocí antimykotik ve formě tablet a čípků. Můžete použít bylinné odvar a infuze: pastýřská kabelka, kopřiva, borový les, kalina, meduňka.

  Hormonální léky pomáhají obnovit rovnováhu v těle a zabránit opakování nemoci..

  Kromě uvedených léků užívejte enzymy, které zabraňují tvorbě adhezí.

  Předpokladem je vyšetření gynekologem a opakované testování, aby nedošlo k relapsu. Plánování těhotenství v následujících šesti měsících léčby nestojí za to. Pohlaví po kyretáži by mělo být s kondomem a teprve po následném vyšetření lékařkou.

  Porod je složitý a fázový proces. Někdy se stává, že narození dítěte je jen malou částí toho, co musí nastávající matka snášet.

  Velmi často gynekolog předepisuje očištění dělohy po porodu. Pacienti jsou vystrašení a zmatení, proč je to nutné. Není to však tak jednoduché. Tento postup se provádí, pokud je placenta oddělena kousky nebo nevychází z děložní dutiny..

  U některých žen stačí stimulovat svalové kontrakce s oxytocinem nebo jinými hormony, takže poslední vyjde. Pro zbytek není nic rozumnějšího, než provádět vakuové nebo ruční škrábání.

  Jak se vyhnout čištění dělohy po porodu

  Když jsem byl v nemocnici, abych stimuloval odstraňování sraženin, bylo mi doporučeno často chodit na záchod, abych se močil a provedl přijatelné fyzické cvičení. K aktivaci děložních kontrakcí byl umístěn kapátko oxytocinu. Po propuštění předepsali vypít vodu z pepřové vody (Highlander pepřová tráva), která zvyšuje tón dělohy a stimuluje její redukci. Vzal jsem ústně 30 kapek 4krát denně 30 minut před jídlem. Průběh přijetí byl 5-7 dní.

  Uvolňování krevních sraženin po porodu je normální a dokonce nezbytné. Pokud však existuje jen několik sraženin nebo podle výsledků ultrazvuku žena viděla stagnaci krevních sraženin, můžete provést určité akce, které přispívají k uvolnění přebytečné krve a v některých případech pomáhají vyhnout se čištění dělohy:

  • aplikujte na žaludek chlad nebo led;
  • stále více kojíte své dítě. To podporuje produkci hormonu oxytocinu, což vede k děložním kontrakcím;
  • aktivně se pohybovat, provádět přijatelná fyzická cvičení povolená nově vytvořeným matkám;
  • leží na břiše;
  • vyprázdněte močový měchýř častěji.

  Po císařském řezu s odstraněním krevních sraženin z dělohy mohou také existovat problémy, protože:

  • fyzická aktivita je kontraindikována;
  • mateřské mléko může přijít pomalu.

  Proto jsou mladým matkám, které podstoupily COP, dokonce v nemocnici, předepsány injekce nebo kapátka oxytocinu.

  Jaké propuštění by mělo upozornit

  Curettage je plnohodnotná operace, jejíž realizace není možná bez poškození stěn genitálního orgánu. Navzdory moderním metodám provádění tohoto postupu je docela obtížné udělat bez komplikací pro zdraví ženského těla. Často po takovém zásahu se objeví kapalné mazivo. To je známka očištění děložního místa. Není třeba panikařit, ale pozor na jeho konzistenci a barvu stále stojí.

  Při konzultaci by měl lékař upozornit pacienta na to, jak dlouho bude přirozené čištění dělohy trvat. Mělo by být zřejmé, že odborník nemůže předpovědět přesný čas..

  Některé ženy mají propouštění 5 dní, jiné 20 dní.

  Jak identifikovat patologii? Je-li nutné časté změny těsnění, je třeba přijmout neodkladná opatření: pokud je třeba použít 2-3 hodiny do 1 hodiny, jedná se o neobvyklý jev. Bez ohledu na metodu seškrabování by jedno těsnění mělo stačit alespoň na 3 hodiny. Nepříjemný zápach může být známkou šířící se infekce pohlavních orgánů.

  Recenze žen, které podstoupily čištění dělohy

  Byl jsem očištěn okamžitě po porodu. Placenta vyšla všude otrhaná a kousky uvnitř zůstaly. Udělali to bez anestézie. Cítil jsem vůbec bolest. Po týdnu byl ultrazvuk jasný. Mimochodem, z tohoto důvodu byla nemocenská dovolená prodloužena o 2 týdny. Později nebyly problémy. Poté porodila dceru po 2,5 letech. Následky byly celé, nedělaly nic.

  kia85

  https://www.babyplan.ru/forums/topic/46372-chistka-polosti-matki-posle-rodov/page__pid__10019956#entry10019956

  Pod generálem nic necítíte, generál byl, udělal úklid, probudil se s ledem na mém žaludku, žádné pocity, když se uvolnila anestézie a odstranil se led, cítil jsem se nepříjemně jako při menstruaci.

  Veselá a veselá já

  https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/rody/chistka_posle_rodov_komu_delali/

  Měl jsem to po porodu. Když byla provedena císařská řez, byla placenta ručně odtržena. V den 6–7 lékař nějakým způsobem určoval povahu výtoku a velikost dělohy, že byly kusy placenty, kus 9 mm byl potvrzen ultrazvukem. Téhož dne očistili v celkové anestézii, ne dlouho, pouze 5 + 5 minut, aby se probudili. Nic necítila, všechno šlo rychle a rychle opustilo anestezii. Ale pro mě byly všechny tyto postupy provedeny přímo v nemocnici. Neboj se, všechno bude v pořádku! Hlavní věc je dělat vše včas.

  podarochek

  https://puzyaka.ru/forum/showthread.php?t=16064

  Po prvním narození jsem krvácel téměř 2,5 měsíce, a když jsem šel k lékaři, byl jsem poslán na ultrazvukové vyšetření. Výsledkem je zbytek placenty a proplachuje se v celkové anestézii. Během druhého narození G. lékař přítele prozkoumal placentu milimetrem a vytlačil ji z dělohy, aby si myslel, že všechno.......... Ultrazvuková vyšetření však ukázala, že už něco zůstalo.......... Opět došlo k rozhodnutí o vyčištění.............. Ale na začátek jsem dal pilulky, možná to vyjde... toto 3 dny, těsnění bylo úplně čisté), musel jsem naléhavě provést čištění pod lokální anestézií (zmrzlina), pak 2 hodiny pod kapátkem a za volantem a domů.......... Výsledek - speciální struktura dělohy (volná) a schopnost zadržet kusy.......

  Irishka0880

  https://puzyaka.ru/forum/showthread.php?t=16064

  Neublíží to. Bál jsem se také, varovali, že nedojde k žádné anestézii, protože děloha byla těsně po porodu (došlo k COP). Nepříjemně trochu ze zvuků. Tiše jsem nadával, ale pak se omluvil) Bylo nutné si lehnout na nosítka, kapátka a půl dne. Dělejte si starosti.

  Henrietta

  https://www.woman.ru/health/woman-health/thread/4744299/

  Nebojte se očistit dělohu. Při předepisování lékaře musíte podstoupit tento postup. Pokud v děloze není příliš mnoho sraženin a oni chodí sami, může být přijata řada opatření, která stimulují aktivitu dělohy a její čištění. Pomocí lidových metod nebo procházením procedurou čištění se zbavíte rizika komplikací a v budoucnu můžete snadno naplánovat nové těhotenství.

  Recenze žen v práci

  Statistiky říkají, že je velmi vzácné, že pacienti mají komplikace nebo negativní důsledky čištění. Všechny ženy jsou však individuální. Pro každou ženu v práci, která tento postup potřebovala, je tento proces úplně jiný. Někteří si stěžují, že operace byla velmi bolestivá. V některých případech ženy tvrdí, že čištění je bolestivější než porod..

  Existují také pacienti, u nichž čištění nepřineslo žádné nepohodlí. Tvrdí, že pečlivé jednání gynekologa a jeho zkušenosti v této záležitosti jsou klíčem k pohodlí a bezbolestnosti ženy v práci. Kromě toho lze podle recenzí dospět k závěru, že kyretáž netrvá dlouho (asi 20 minut), takže bolest rychle prochází.

  Dodání probíhá ve dvou fázích - narození dítěte a ukončení po porodu. Pokud místo dítěte nevycházelo samo o sobě, existuje podezření, že části placenty, fetální membrány zůstaly v děloze, takže je indikováno kyretáž nebo vakuové čištění. Jedná se o jednoduchý, ale spíše bolestivý postup, jehož výsledkem je provádění po předběžné anestézii bezprostředně po porodu, během následujícího dne, prvního nebo druhého poporodního měsíce. Proč to udělat bez čištění a jaké jsou možné komplikace po něm?

  Kdy vyhledat pomoc u lékaře?

  Pokud krevní sraženiny vyjdou, co to je, lékař to může s jistotou říct. I poté, co lékař potvrdí, že je vše v pořádku, a při odjezdu domů by měla žena věnovat zvláštní pozornost svému propuštění. Jakmile se objeví nějaké podivné příznaky, neměli byste odkládat návštěvu u lékaře.

  Důvodem kontaktování gynekologa by mělo být:

  • Je-li krev po sražení po narození krevní, má jasně červenou barvu a je doprovázena bolestivými pocity.
  • Velmi silné krvácení.
  • Pokud propouštění pokračuje i po dvou měsících.
  • Pokud má lochie vůni a je doprovázena svěděním.
  • Zvyšování tělesné teploty a zastavení přidělování lochie.
  • Pokud dojde k propuštění na několik dní.

  Vypouštění z porodnice

  Před odesláním ženy do práce je provedeno ultrazvukové vyšetření. Děložní dutina je vyšetřena na přítomnost velkých přísavek. Pokud nemáte ultrazvukové vyšetření, obraťte se na kliniku v místě registrace nebo pobytu. Tento postup vás může ochránit před komplikacemi.

  Pokud se zjistí nějaké odchylky, prohlášení se odloží na pozdější datum. V děloze by neměly být žádné sraženiny. V opačném případě může být ženě předepsána procedura, jako je čištění po porodu. Pokud se objeví sraženiny v prvních dvou až třech dnech po dlouho očekávaném okamžiku, kdy se stěny dělohy ještě nezmenšily, pak bude postup čištění genitálních orgánů méně nepříjemný, protože nebudete muset rozšiřovat stěny.

  Pokud nedojde k žádnému výboji

  Pokud po operaci nedojde ke krvácení, může být příčinou tohoto jevu hematometr. Patologie je doprovázena hromaděním velkého množství krve v děložní dutině. Tento stav je velmi vzácný..

  Důvody, proč žena nemá po očištění zmeškaného těhotenství žádný výtok, mohou být:

  • patologie struktury orgánu;
  • špatně provedená operace;
  • výskyt křečových svalů cervikálního kanálu;
  • děložní atony.

  Hematometr způsobuje tvorbu krevních sraženin, které zabraňují vniknutí krve do děložního hrdla..

 • Články O Neplodnosti