Hlavní Testy

Jak vybrat dětskou vodu pro směs, vaření a pití: tipy pro mladé matky

Dítě je křehký a dosud nevytvořený organismus, který vyžaduje zvýšenou pozornost, péči a pečlivě vybranou speciální stravu. Řekneme vám, jakou vodu vařit jídlo a směsi pro dítě, a jakou vodu musíte pít pro zdraví a rychlý růst.

Přečtěte si tento článek:

Jaká voda je lepší k přípravě směsí pro kojence
Jak chovat dětskou výživu
Jak si vybrat dětskou vodu pro vaření a pití

Jaká voda je lepší k přípravě směsí pro kojence?

Je třeba si uvědomit, že pokud existuje příležitost kojit dítě, je lepší nepoužívat hotové mléčné přípravky. Ano, jsou výživné, ale nikdy nenahradí skutečné mateřské mléko. Kromě toho byste měli před zakoupením hotových směsí vždy konzultovat pediatra, abyste předešli možným alergickým reakcím u dítěte. Směsi se připravují jak z kravského, tak z kozího nebo sojového mléka. Nejprve se doporučuje dát dítěti směs v malých množstvích (počínaje 5-10 ml a pozorováním reakce dítěte na tento produkt). Pokud se blaho dítěte najednou zhorší nebo pokud se vyskytnou alergické reakce jako vyrážka a otok, přestaňte mu tuto směs okamžitě podat a vyhledejte lékaře.

Protože směsi obsahují dostatečné množství bílkovin, nemohou být zředěny mlékem - může tedy dojít k jeho nadbytku, což negativně ovlivní zdraví dítěte. To je nejlepší pro chov suchých mléčných směsí vhodné speciální dětské balené vody označené "pro kojeneckou výživu". U této vody zvýšené požadavky na čistotu a kvalitu, jakož i přísné sledování jejich dodržování.

Ještě jedna rada pro mladé matky: Nepokoušejte se připravovat větší směsi předem (postupem času se v nich bakterie začnou vyvíjet). Připravte dětskou výživu bezprostředně před krmením dítěte.

Režim krmení dítěte během dne je nejlepší kompilovat a koordinovat s pediatorem. Děti obvykle konzumují mléčnou formu do 2-3 let.

Jak chovat dětskou výživu?

Nejběžnějším podílem je jedna odměrka na 30 ml vody (obvykle jsou takové informace předepsány v návodu k použití na obalu). Lžíce by měla být vždy dokonale suchá a čistá..

Do sterilní láhve na krmení nalijte dříve mírně zahřátou dětskou vodu. Mnoho rodičů dává přednost varu balené dětské vody předem pro další dezinfekci. Zaspíme suchou mléčnou směs, sledujeme proporce vody a počet odměřených lžiček. Lahvičku uzavřete a důkladně protřepejte, dokud se nerozpustí a nebude homogenní (neměly by být žádné hrudky). Nebude zbytečné kontrolovat teplotu připravené kojenecké výživy - proto na malé zápěstí položte malé množství. Pro přesnější měření můžete použít teploměr. Optimální teplota vody pro kojeneckou výživu je 36 - 37 ° C (to je příjemná teplota pro mateřské mléko - je považována za ideální pro dítě).

Spropitné: Je lepší umýt lahvičku na krmení ihned po jídle a udržovat ji na čistém místě až do příštího krmení (dítě může mít hlad kdykoli a po ruce bude mít čistou láhev).

Jaký druh vody potřebujete vařit kaše a vývary pro dítě?

Stejně jako směs - na dokonale čisté a slané vodě. Je vhodný pro vaření vývarů, lehkých polévek a cereálií pro starší děti (které již nejí mléčné směsi). Slaná voda nezanechává usazeniny vodního kamene při zahřátí (bílé vločky) a má příjemnou neutrální chuť.

Jak si vybrat dětskou vodu pro vaření a pití?

Vždy pamatujte, že křehké tělo dítěte (zejména kojence) je velmi citlivé na zárodky a vzhled gastrointestinálních potíží, proto musí používat výhradně vysoce kvalitní produkty a čistou vodu. O tom, jak se dětská voda liší od běžných dospělých? jsme napsali v předchozím článku.

Nejoptimálnější a ideální variantou je horská ledová voda nejvyšší kvality (splňuje všechny požadavky na dětskou vodu). Mezi tyto požadavky patří ruské značky: „For Lala“, „Arkhyzik“ a „Elbrusinka“. Mezi dováženými vodami si mnoho mumií vybírá Evian a Vittel - tyto značky mají optimální nízkou mineralizaci a čistotu, stejně jako příjemnou chuť a malé děti je snadno pijí..

Ještě jedna rada matkám malých dětí: v žádném případě byste neměli dát svému dítěti používat léčivou stolní vodu a léčivou vodu - je vysoce mineralizovaná a je určena k léčbě některých nemocí, v dávkách předepsaných a doporučených kvalifikovaným lékařem. Nekontrolované pití vysoce slané vody může nepříznivě ovlivnit vaše zdraví.

Nechte děti růst zdravě!

© Aqua Melody Magazine

Datum zveřejnění: 19/19/2019

Musím dát novorozencům pít vodu?

Tělo novorozence v prvních měsících života funguje zvláštním způsobem. Z tohoto důvodu by mělo být zavádění rovnoměrné vody do dětské stravy opatrné.

Množství vody, které může dítě pít, závisí na typu krmení. Za zmínku stojí zdravotní stav novorozence. Zvláštní pozornost by měla být věnována také kvalitě vody pro malé dítě..

Musím dát novorozence vodu k pití s ​​kojením a umělým krmením, co, kolik? Odpovědi na otázky - v článku.

Je možné zalévat dítě?

Novorozenci potřebují vodu. V prvních měsících života mají velmi rychlý metabolismus. Z tohoto důvodu tělo dítěte rychle ztrácí vlhkost, což vede k dehydrataci.

Pití pomáhá obnovit rovnováhu tekutin. Zároveň se v prvních třech měsících dítěte doporučuje pít v přiměřeném množství.

Pokud je zdravý, můžete jej v případě potřeby vypít vodou. Obvykle pro něj stačí jedno mateřské mléko. Ale v horkém počasí může dítě potřebovat další pití. Pak potřebuje trochu vody, aby uhasil žízeň.

Novorozenci mohou být napojeni vodou, ale ne ve velkém množství a podle potřeby. To platí pro první tři měsíce života dětí. Od čtvrtého měsíce mohou být děti kdykoli opity.

Je nutné kojit dítě během krmení?

Potřeba pití přímo souvisí s typem krmení dítěte. Kojení obvykle dává novorozencům všechny potřebné živiny. Možná nebude potřebovat další pájení.

S kojením

V mateřském mléce je množství vody asi 90%. Zahrnuje všechny potřebné minerály pro dítě.

Proto při kojení novorozenec dostává potřebné množství tekutiny. Potřeba čisté vody nemusí vzniknout. Lze ji zadat pouze mezi krmením..

V prvních měsících života mohou být dětem nabízena čistá voda. Nemůžete je donutit pít to. Stačí, když dáte dítěti pít dvě velké lžíce vody na pití. K tomu obvykle dochází v horkém počasí..

S umělým

Suché směsi se liší svým složením od mateřského mléka. Jsou obohaceny bílkovinami. Při používání umělých směsí u kojenců často dojde k pití. Pokud dítě jí suché směsi, je nutné zavést do jeho stravy vodu od prvních dnů života.

Současně by mělo být jeho množství o něco větší než při kojení. Pokud dítě jí suché směsi, pak mezi jídly můžete dát několik polévkových lžic vody.

Během dne může vypít až 200 ml. To platí zejména o teplé sezóně, kdy tělo ztrácí hodně vlhkosti.

Výhody a nevýhody brát tekutinu pro dítě

Voda pro novorozence může být prospěšná i škodlivá. Jeho výhody pro kojence jsou následující:

 1. Prevence dehydratace těla dítěte v žáru.
 2. Odběr bakterií a virů z těla kojenců.
 3. Uklidňující dítě ve stresu.
 4. Odstranění sucha v ústech a očích u novorozence.
 5. Zrychlené rozpuštění léčiv v těle a jejich rychlá absorpce.

Pitím může dítě ublížit. Jeho nevýhody jsou:

 1. Silný ledvinový stres.
 2. Vysoké riziko rozvoje dysbiózy.
 3. Podvýživa.
 4. Rychlé odmítnutí zdravého mateřského mléka.

Ve druhém případě si novorozenec zvykne na bradavku a přestane sát na matčině hrudi. V samotné matce je produkce mléka nakonec snížena. Dítě musí být převedeno na méně užitečné suché směsi.

Kdy začít: optimální věk pro zavedení do stravy

Pokud dítě jí mateřské mléko, můžete do vody zavést vodu ve čtvrtém měsíci života. Pokud matka nemá problémy s krmením, můžete začít dítěti dávat vodu i šest měsíců po narození.

Pokud dítě konzumuje mateřské mléko i suché směsi, může se do stravy dostat voda od druhého nebo třetího měsíce života.

Pokud v kombinovaném krmení převládají umělé směsi, můžete začít pít již v prvním měsíci života. Optimální věk pro zavádění vody do stravy kojenců je čtvrtý měsíc života.

Což je povoleno?

Novorozenci by neměli dostávat pramenitou vodu. Obsahuje mnoho bakterií a nečistot. Mohou způsobit otravu u dítěte.

Není vhodné pro děti a vařenou vodu z vodovodu. I po zpracování obsahuje sloučeniny chloru. Jsou také škodlivé pro zdraví dítěte.

Jakákoli minerální voda je kontraindikována pro kojence. Léčivé nápoje jsou zakázány. Také byste jim neměli dávat sycené nápoje..

Děti nejsou vhodné pro vodu z vodovodu, která prošla normální filtrací doma. Může být opilý dospělými, ale u malých dětí často vyvolává střevní poruchy.

Speciální balená voda je vhodná pro novorozence. Musí obsahovat nezbytné prvky, ale v určité výši. Taková voda by neměla obsahovat příliš mnoho minerálů.

Dětskou balenou vodu lze uchovávat pouze v lednici a ne déle než den po jejím otevření. Takovou vodu není třeba vařit. Můžete si ji koupit v lékárně..

Pokud má byt speciální filtrační jednotku, můžete pít novorozence jednou z vařené vody z vodovodu.

Jak pít?

Roli hraje kapacita, ze které novorozenec pije vodu. To může hrát roli při utváření správných návyků v něm. Je také důležité dodržovat frekvenci příjmu vody a její množství. Někdy dítě potřebuje předávkování. Jedním z takových případů jsou také škytavky..

Jakou kapacitu?

Doporučuje se nabídnout dítěti vodu z lžíce. Pít vodu z lžíce, dítě si rychle zvyknout na toto zařízení.

Pokud ji vypije z láhve s dudlíkem, bude to nekontrolovatelně vcházet do jeho těla. Tím se zvýší zátěž ledvin dítěte..

Pokud pijete dítě z láhve, doporučuje se používat nádoby vyrobené ze skla nebo vysoce kvalitního plastu.

Kolik a jak často?

Dítě v prvních třech měsících by nemělo dostávat příliš mnoho na pití. Pokud jí mateřské mléko, pak stačí podat 50 až 100 ml. Při krmení umělou směsí je potřeba vody větší. Prsa denně může vyžadovat 100-200 ml.

Můžete to udělat 4krát denně. Za horkého počasí je povoleno pít dítě častěji.

Pokud je to požadováno nad rámec?

Je nutné dokončit kojení v následujících případech:

 • přítomnost průjmu;
 • vzhled zvracení;
 • vysoká horečka s infekcí;
 • výskyt zácpy;
 • žaludeční a střevní kolika;
 • silné pocení.

Druhý případ nastává v horkém počasí. Dítě má často dehydrataci.

Pokud se vyskytne na pozadí infekce, projeví se ve formě horečky, letargie. Moč v dítěti se koncentruje, fontanel klesá. U této symptomatologie je třeba častěji pít.

S škytavkou

Je dítěti dána voda na škytavku? V tomto stavu je nutné dávat novorozence.

Eliminuje ostré kontrakce bránice a křeče v hrtanu. Díky škytavce můžete dítěti dát něco víc, než je obvyklé.

V tomto případě je nutné odstranit příčinu škytnutí. Pokud je dítě chlazené, musí si zahřát nohy. Doporučuje se také držet jej ve svislé poloze..

Pokud se škytavka objevila na pozadí přebuzení a pláče, pak po cestě musíte uklidnit novorozence.

Co dělat, když dítě odmítne?

Pokud novorozenec odmítá pít, neměli byste se o to snažit. Potřebuji ho zajímat.

Můžete přidat kompot sušeného ovoce. Takový nápoj bude chutnější pro novorozence než běžnou vodu.

Přečtěte si o tom, jak a kolik vody pít pro dítě, přečtěte si zde, o správném používání vody osobou - zde.

Video na téma článku

Svému dítěti můžete dát vodu v prvním roce života nebo ne, doporučení pediatrů:

Závěr

Novorozenci mohou dostat vodu od samého začátku svého života. Jejich potřeba pro ně bude menší, pokud budou jíst mateřské mléko.

Při umělém krmení je potřeba tekutin u kojenců větší. Měly by se dostat od narození. Optimální doba pro zavádění vody do potravy dítěte je třetí nebo čtvrtý měsíc života.

Voda pro kojence je lepší

Kalkulačka Aqua - spočítejte, kolik vody dítě potřebuje.

Musím dokončit svého novorozence?

- Ať už dítě jedí výhradně mateřské mléko nebo umělá výživa, nebo je na krmení smíšeným způsobem - v každém případě vyžaduje výhradně individuální přístup. Otázka pití se vyplatí zeptat pediatra, který dítě sleduje.

Kojené dítě obvykle dostane dostatek tekutin z mateřského mléka. Pokud potřebuje další tekutinu, požádá jen o další prsa a uhasí žízeň „frontou“, to znamená, tekutějším mlékem.

Situace s umělým krmením je poněkud složitější. S nedostatkem tekutin by nemělo být dítěti podávána další směs - abyste mohli dítě překrmit. Proto v některých situacích může pediatr doporučit dávkování kojeného dítěte..

Nezapomeňte, že existují určité individuální podmínky, například horké a suché klima, zvláštní vlastnosti mateřského mateřského mléka, jakož i různé vývojové charakteristiky a zdravotní stavy (chronická a akutní patologie, doprovázené ztrátou tekutin). V takových případech může lékař doporučit kojení a dítě.

Kolik vody potřebuje dítě po krmení?

- Po zahájení zavádění doplňkových potravin je nutné dítěti nabídnout další vodu, protože nedostatek tekutin při podávání hustšího jídla může vyvolat zácpu..

Po zavedení doplňkového krmení se zpravidla doporučuje dítěti po jídle nebo mezi jídly nabídnout speciální dětskou vodu. Je lepší dát vodu z lžíce v množství, které chce dítě. Násilím samozřejmě dítě nemusí pít.

Pojem normy v tomto případě neexistuje. O každém dopingu se rozhodne individuálně. Doporučení pro dávkování od okamžiku zavedení doplňkových potravin by měla být získána od pediatra.

Jaká voda je vhodná pro děti?

- Pro dokončení dítěte je lepší používat speciální dětskou vodu, protože prochází přísnou kontrolou kvality ve vztahu k chemické a mikrobiologické bezpečnosti. Kromě toho má dětská voda nízkou mineralizaci, což je důležité pro nezralý vylučovací systém dítěte.

Jak pochopit, že dítě není dost vody?

- Porušení vodní rovnováhy u dětí může nastat v různých situacích. Přehřátí, úpal, horečka (horečka) s různými infekcemi, průjem, zvracení - to jsou nejčastější příčiny dehydratace u dětí. Potřeba tekutin u dítěte je vyšší než u dospělých, takže dehydratace může nastat mnohem rychleji.

Příznaky dehydratace mohou být letargie, ospalost, suché rty a sliznice. Zhoršení stavu u dítěte se může vyvíjet velmi rychle. Pokud tedy zjistíte, že dítě má jeden z těchto příznaků, musíte co nejdříve navštívit lékaře.

Jaká voda pít pro děti: doporučení odborníků

Z tohoto článku se dozvíte:

 • Jakou roli hraje voda v životě dítěte?
 • Vyplatí se dojit děti při kojení a umělém krmení
 • Jaká voda pít dítě do 1 roku
 • Jaká voda je vhodná pro děti starší než 1 rok
 • Kolik vody potřebuje dítě denně?
 • Jak pochopit, že dítě potřebuje více vody

Jedním z nejnaléhavějších problémů moderní ekologie je kvalita pitné vody. Hlavně se tento problém obává rodičů novorozenců, protože nejdůležitější věcí pro ně je zdraví kojenců. Tělo dítěte je křehčí než dospělý, takže tekutina spotřebovaná dětmi musí být velmi kvalitní. V tomto článku vám řekneme, jakou vodu pít pro děti různého věku..

Role vody v dětském životě

Tělo dítěte je 75% vody. Proto pro plný růst a vývoj musí děti pít čistou pitnou vodu denně. Je nejdůležitější účastnicí metabolismu v lidském těle. Při vstupu do těla tekutina vyživuje buňky biologicky důležitými látkami a odstraňuje toxiny. Kromě toho se podílí na dýchacích procesech, provádí termoregulaci, nasycuje mazání kloubů, sliznice a oční bulvu vlhkostí..

V důsledku přítomnosti vodného média je možné, aby živiny vstupovaly do buněk krevním oběhem a uvolňovaly produkty rozkladu. Prostřednictvím oběhu jsou všechny orgány nasyceny biologicky důležitými látkami, minerály a vitamíny z trávicího systému.

Doporučené články k tomuto tématu:

Produkty rozkladu buněčného metabolismu jsou také vylučovány krví. Voda tvoří 90–92% krve, proto je důležité konzumovat dostatečné množství denně. Je důležité, aby rodiče věděli, v jakém věku a jaké vodě mohou děti pít.

Je nutné dát dětem vodu

Populární otázka pro všechny matky: „Od jakého týdne dostávají děti vodu na pití a kolik je nutné?“ Moderní medicína nemůže jasně říci, zda by novorozenci měli být napojeni. Někteří lékaři souhlasí s tím, že děti během kojení nepotřebují další tekutiny. Ostatní odborníci si jsou jisti, že pitná voda je nutná pro děti i dospělé.

Mateřské mléko je 90% vody. Proto při kojení dítě přijímá jak živiny, tak vodu z mléka. Tělo matky se dokáže přizpůsobit potřebám dítěte. Například, pokud potřebuje více pít, je častěji aplikován na hrudník a dostává nenasycené „přední“ mléko..

V některých případech je však dítě nezbytné pro další pití. O tom, jakou vodu dát pít novorozenému dítěti do tří měsíců, se vyplatí konzultovat s lékařem. Děti starší než čtyři měsíce mohou mít drink bez omezení, pokud neexistují kontraindikace. Mnoho rodičů se obává, že pitná voda povede k odmítnutí mléka.

Toto stanovisko však nemá žádný lékařský důkaz. Navíc mají děti velmi vysoký metabolismus, což znamená rychlou a významnou ztrátu tekutin. Nedostatek vody v těle je pro zdraví dítěte velmi nebezpečný.

U kojených dětí je třeba další pití. Směsi obsahují velké množství bílkovin a dalších enzymů a často krmení pouze těmito sloučeninami vede k zácpě a zdravotním problémům dítěte. Pro normální trávení je vhodné dát dítěti pít vodu, kterou pediatr poradí.

Pitná voda pomáhá tělu vyrovnat se s nemocí. Proto lékaři doporučují dávat dítěti extra tekutinu při teplotě a kolice. Kolika může být rozpoznána napjatým bříškem, napnutými nohama a neklidným chováním dítěte. Pomocí škytavek lze podat několik doušek teplé vody..

Jaký druh vody pijí děti mladší než 1 rok

Vařící voda. Ve většině případů rodiče dají dítěti vodu po jeho vaření. Předpokládá se, že vystavení vysokým teplotám ničí bakterie. Dlouho však bylo prokázáno, že když vrou jen zlomek škodlivých mikroorganismů, vroucí voda navíc obsahuje mnoho chloridových sloučenin, které jsou škodlivé pro zdraví dítěte.

Přírodní voda. Při otázce, jakou vodu pít pro děti, se vyplatí vyloučit tekutinu z přírodních zdrojů. To je škodlivé kvůli velkému počtu bakterií, dusičnanů a dalších nebezpečných chemikálií, které vstupují do zdroje ze země..

Léčivá voda. Šumivá nebo minerální léčivá voda je kategoricky nevhodná pro tělo dítěte..

Filtrovaná voda. Není třeba dávat dětem vodu vyčištěnou v domácím džbánu filtru. Je vhodný pouze pro dospělé..

Balená voda. Na dotaz, která voda je nejlepší pro děti k pití, lékaři doporučují koupit speciální „dětskou“ vodu. Najdete ji v supermarketu nebo lékárně. Taková kapalina je označena, že je schválena RAMS. Musí splňovat následující požadavky:

 • celkový obsah minerálů nižší než 200–300 mg / l;
 • vápník méně než 60 mg / litr;
 • draslík méně než 5–20 mg / l;
 • sodík méně než 20 mg / litr;
 • hořčík méně než 10–35 mg / litr.

Voda z „dětských“ filtrů. Můžete se uchýlit k ekonomičtější variantě - zakoupit speciální dětský vodní filtr. Toto zařízení se vyznačuje nízkou cenou a hospodárností (jedna kazeta může vyčistit 100-200 litrů). Filtr čistí vodu od mechanických nečistot, chlóru, pesticidů, ničí všechny bakterie. Výrobek je vyroben z vysoce kvalitního plastu, bezpečný z hlediska životního prostředí. Dětské filtry doporučené pediatry.

Jakou vodu pít pro děti starší než 1 rok

Voda je chemické rozpouštědlo, takže veškeré nečistoty budou vždy přítomny v jejím složení. Tyto látky mohou být prospěšné a nebezpečné pro zdraví dítěte. Jejich přípustný obsah stanoví zvláštní hygienické normy. Voda pro děti je regulována přísnějšími požadavky než tekutina pro dospělé..

Pitná voda k nám přichází z různých zdrojů: z řek, jezer, podzemních studní, centrálních vodovodů (po speciální přípravě).

Ať už si vyberete jakoukoli pitnou vodu pro děti, musí splňovat organoleptické (chuť, vzhled, vůně) a hygienicko-toxikologické (bezpečnostní) požadavky. Kapalina musí také obsahovat určité množství živin. Před přístupem do obchodů je „dětská“ a „dospělá“ voda ošetřena a obohacena o zdravé soli.

Při výběru vody pro děti se ujistěte, že vyhovuje první nebo nejvyšší kategorii kvality. Tyto třídy jsou přiřazeny v závislosti na koncentraci prospěšných a škodlivých látek v kapalině..

První kategorie zahrnuje vodu z jakéhokoli zdroje, který je bezpečný k pití. Má lepší kvalitu než voda z vodovodu, protože neobsahuje vedlejší produkty chloru. Za nejvyšší kvalitu se však považuje ta, která patří do nejvyšší kategorie.

Voda nejvyšší kategorie pochází ze zdrojů chráněných před znečištěním. Jeho složení musí odpovídat normám pro obsah chemických látek.

Jakákoli voda, kterou si koupíte pro děti, by měla mít nejvyšší kvalitu. Chybí jí konzervační látky (stříbro a oxid uhličitý), které nepříznivě ovlivňují mikroflóru trávicího traktu dítěte. Koncentrace fluoridového iontu by měla být v rozmezí 0,6–1,0 mg / litr. Kapalina s vysokým obsahem této látky vede k jejímu přebytku v těle dítěte.

Pitná voda může být přírodní nebo připravená. V prvním případě je vyčištěno, ve druhém - uměle mineralizováno.

V souladu s tím se rozlišují následující kategorie kvality vody.

Přírodní voda původně obsahuje minerální soli, má konstantní složení a teplotu. Jeho nejkvalitnější odrůdy podléhají pouze mechanickému čištění od zavěšení. V jiných případech je složení tekutiny upraveno. V závislosti na zdroji se rozlišují tyto typy přírodní vody:

 • Artéský - extrahovaný z podzemních artéských zdrojů. Déšť a tavenina procházející horninami se čistí a nasycuje užitečnými přírodními minerály. Voda je hluboko pod zemí, proto není znečištěna. Za předpokladu, že je správně těženo, vyžaduje pouze mechanické čištění od zavěšení a normalizaci složení stopových prvků.
 • Jaro - je získáváno ze zdrojů, které jsou pod zemí a mají přístup na povrch. Tato voda je velmi chutná, ale nelze ji nazvat kvalitou kvůli přírodním a průmyslovým dopadům (silné deště, povodně, odpadní produkty). Kapalina z pružin má první kategorii kvality. Tato možnost by měla být vyloučena z výběru vody, kterou mají děti pít ve školce nebo doma.
 • Ledovcová - tvořena z tání ledovců. Ve svém složení je téměř destilovaný, protože obsahuje příliš málo nečistot.

Čištěná voda se získá takovým zpracováním, jako je:

 • Reverzní osmóza. Toto je nejoblíbenější typ čištění tekutin. Tato technologie zahrnuje filtraci pomocí speciálních membránových filtrů, čímž se odstraní všechny nečistoty.

Tato metoda produkuje vodu, která je vyčištěna od všech chemikálií - škodlivých a prospěšných pro tělo. Tato kapalina neobsahující sůl není vhodná pro použití. Hodnota pH vody vyčištěné pomocí této technologie naznačuje kyselé prostředí. Pokud to člověk začne pít, bude se tělo snažit obnovit rovnováhu díky minerálům obsaženým v kostní tkáni. Voda pro děti by se neměla čistit tímto způsobem..

 • Ozonace není o nic méně účinný způsob čištění vody. Proces spočívá v oxidaci mikroorganismů, zatímco počáteční minerální složení kapaliny není narušeno. Ozon zabraňuje růstu bakterií v láhvi. Je však pravděpodobné, že vytvoří suspenzi rozpustných organických látek, která způsobí šíření nebezpečných mikrobů.
 • UV expozice. Před čištěním ultrafialovým světlem je voda mechanicky zbavena nečistot. Pak dochází k UV záření, v důsledku kterého odumírají buňky mikroorganismů, bakterií a virů. Chemické složení vody se nemění.

Voda, kterou se rozhodnete dát dětem k pití, by měla obsahovat minimum škodlivých látek. Složení a koncentrace minerálů by měly být ideální. Jejich podcenění i přeceňování může poškodit zdraví dítěte. Ve fázi čištění je možné snížit množství minerálních látek. Sníženou mineralizaci však nelze uměle upravit..

Kolik vody by mělo být dáno dítěti

Při rozhodování o tom, jaký druh vody musí děti pít, by rodiče měli vzít v úvahu, že tělo dítěte potřebuje vodu více než dospělý. Pokud vezmeme denní výpočet, potom dospělý potřebuje 40 ml tekutiny na 1 kg hmotnosti, dítě do 1 roku potřebuje 150 ml vody na 1 kg hmotnosti. Dítě ve věku 1-3 let musí pít 100 ml vody na 1 kg hmotnosti denně, děti ve věku 3-7 let - 60 ml, více dospělých dětí - 50 ml. Zohledňuje se také kapalina spotřebovaná s jídlem..

Nedostatek i přebytečná voda mohou poškodit tělo dítěte. Nedostatek tekutin v těle je těžší tolerovat než nedostatek potravy. Bez jídla mohou lidé žít 30–40 dní, bez vody - 3–7 dní. Experimentálně bylo zjištěno, že zvíře ztratilo 10–20% z celkového množství vody.

Nedostatek tekutin v těle dítěte vede k dehydrataci. V důsledku toho teplota dítěte stoupá, procesy trávení jsou narušeny, krev zhoustne. To vše vede k nesprávnému metabolismu. Obnovení těla je možné pouze při zavedení režimu pití.

Pokud dítě začne pít příliš mnoho vody, povede to k přetížení kardiovaskulárního a vylučovacího systému. Biologicky důležité dusíkaté sloučeniny, minerály a mnoho užitečných vitamínů budou z těla vyloučeny. Poté, co jste se rozhodli, jakou vodu dáte dětem na pití, stanovte pro ně opatření nezbytná.

Jak pochopit, že dítě není dost vody

Nejprve pečlivě analyzujte změny v chování dítěte, jeho pitném režimu, denní fyzické aktivitě a frekvenci močení. S normálním množstvím vody v těle má moč světlou nebo průhlednou žlutou barvu. Jeho bohatá žlutá barva může znamenat nedostatek tekutin v těle. Zářivě žlutá označuje, že ledviny zadržují tekutinu pro podporu těla.

Svému dítěti můžete nabídnout pití vody, když je zaneprázdněn hraním a s největší pravděpodobností nevěnuje žízeň. Děti, které mají rádi sport a vedou mobilní životní styl, zejména potřebují časté pití, protože mají aktivnější vylučování tekutin potem.

Pokud vaše dítě trpí nedostatkem tekutin v těle, může se to projevit příznaky jako závratě, celková nevolnost a slabost. Kůže zbledne, dítě ztrácí sílu k pohybu, vypadá unaveně a velmi unaveně. Kůže kolem úst a sliznic je suchá.

Tyto příznaky jsou patrné, pokud je dítě nemocné nebo se necítí dobře. Pokud si všimnete takových příznaků, dejte mu pít vodu, i když necítí žízeň a odmítá pít. Přes nedostatek touhy pít, tělo cítí nedostatek tekutin. Co dát dětem k pití, kromě vody? Svému dítěti můžete nabídnout zředěnou šťávu nebo kompot. Velký zelený čaj s trochou cukru.

Dehydratace je velmi nebezpečná pro tělo dítěte. Opomíjený problém může vést k úmrtí dítěte, ale k tomu dochází velmi zřídka..

Pokud kvalita vody zbývá hodně být požadovaný...

Problém špinavé vody v domě lze částečně vyřešit instalací vysoce kvalitního filtru, ale v takových systémech vzniká potřeba výměny komponentů pravidelně, protože to přímo závisí na tom, jak dobře bude pitná kapalina vyčištěna..

Současně však zůstává nevyřešena otázka: jak zajistit, aby na našem pracovišti nebo v dětské škole byla k dispozici voda nejvyšší kvality? Nejlepší řešení je koupit s dodáním.

Společnost Iceberg nabízí příznivé podmínky pro poskytování služeb svým zákazníkům:

 • bezplatná dodávka vody do vašeho domu nebo kanceláře: kupující platí pouze náklady na zboží;
 • studny, ze kterých se odebírá naše voda, mají registrační dokumenty ve Státním vodním katastru Ruské federace;
 • pro extrakci a plnění vody se používají pokročilé technologie, což pomáhá udržovat a zvyšovat jeho kvalitu a přírodní čistotu;
 • Prodáváme také moderní vodní chladiče a další zařízení vyráběné známými evropskými značkami s přihlédnutím ke stávajícím standardům kvality. Velikosti čerpadel a stojanů na láhve se liší, což vám umožňuje instalovat zařízení i v malých místnostech;
 • Pitná voda je dodávána do vašeho domova nebo kanceláře za nejnižší cenu díky pravidelným akcím naší společnosti;
 • společně s vodou si můžete zakoupit jednorázové nádobí, čaj, kávu a další pomocné výrobky.

Naše společnost vyrábí rychlé a cenově dostupné dodávky pitné vody v Samara a Tolyatti. Žádost můžete podat telefonicky i prostřednictvím online formuláře na webových stránkách firmy.

Čistá voda je hodnota, ale neměla by se oplatit její hmotnosti ve zlatě. Naším posláním je poskytovat vysoce kvalitní pitnou vodu pro každý domov a pracoviště, takže jsme pro naše zákazníky připravili nejvýhodnější podmínky.

Jakou vodu dát dětem od prvních dnů života: užitečné tipy

Jakou vodu dát dětem od prvních dnů života: užitečné tipy

Nyní je problém kvality pitné vody, její čistoty a bezpečnosti velmi akutní pro každého z nás. Výběr správného čističe vody je úkolem, který je třeba vyřešit, aby se zachoval a posílil zdraví všech členů rodiny. Problém bezpečnosti pitné vody ve větší míře ovlivňuje mladší generaci. Pro křehké tělo dítěte je kvalita vody nanejvýš důležitá. Jaká voda by měla být dána dětem? Odpověď na tuto důležitou otázku najdete v našem článku..

Z tohoto článku se dozvíte:

Musím pít novorozence

Jakou vodu by měla být kojencům poskytována až rok

Jaká voda je vhodná pro děti po roce

Proč je užitečné mít doma vodní filtr

V jakém věku dostávají děti vodu

Měl bych dát novorozencům vodu? Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku, která zajímá mnoho matek, lékaři nemají jednoznačnou odpověď. Někteří věří, že děti nepotřebují další tekutinu (všichni to dostanou s mateřským mlékem), zatímco jiní dětští lékaři tvrdí, že děti potřebují další pití.

V prvních týdnech života kojenců je mateřským mlékem pro ně jídlo i voda. Obsahuje asi 90% kapaliny, udržuje vodní rovnováhu na správné úrovni. Díky enzymům, které obsahuje, podporuje správné trávení. Mateřský organismus se „přizpůsobuje“ potřebám dítěte. Například pokud má dítě žízeň a je často aplikováno na hrudník, dostává nenasycené „přední“ mléko, které dokonale uhasí jeho žízeň.

Novorozenec nemusí na první pohled podávat další nápoj, ale není tomu tak. Existují situace, kdy dítě potřebuje vodu. Až do tří měsíců by děti měly dostávat vodu pouze na doporučení lékaře. Ale pít děti starší než čtyři měsíce mohou a měly by být naprosto klidné. Názor, že to bude mít za následek odmítnutí prsu nebo vyčerpání dítěte, je zcela neopodstatněný. Pokud neexistují kontraindikace a dítě je šťastné pít vodu, neodmítávejte ho. Dospělí by si měli pamatovat, že u novorozenců dochází k „vysokorychlostnímu“ metabolismu a významné ztrátě tekutin, takže jeho nedostatek v těle je pro jejich zdraví velmi nebezpečný.

Při umělém krmení novorozenců kojeneckou výživou obsahující velké množství bílkovin potřebují kojenci další pití. Nedostatek tekutin při krmení nasycených přípravků může způsobit zácpu a špatný zdravotní stav kojenců. Je nutné dát dětem vodu, pomůže vyprázdnit střeva a zlepšit stav dítěte.

Doporučené články pro čtení:

Po jídle by kojenci měli pít v malých porcích - stačí pár lžiček. Velké množství jejich malých komor se jednoduše nemůže přijmout.

Během nemoci (například při vysoké horečce a kolice) většina pediatrů doporučuje dětem dávat vodu. Kolika je velmi snadno diagnostikována napjatým bříškem, pevnými nohama a neklidným chováním dítěte. Když škytavka musí dát dětem několik doušek teplé vody.

Jakou vodu dát dětem až rok

Vařící voda. Příliš mnoho rodičů dělají chyby, protože věří, že potřebují dát dětem vodu, teprve poté, co ji uvařili. Při vaření však nejsou zničeny všechny bakterie, ale pouze část z nich navíc vařená voda obsahuje velké množství chloridových sloučenin, které jsou pro kojence velmi škodlivé.

Přírodní voda. Nemůžete dětem dávat vodu z otevřených přírodních zdrojů - je nebezpečná pro kojence, protože obsahuje velké množství bakterií, dusičnanů a dalších škodlivých nečistot z půdy..

Léčivá voda. V žádném případě byste dětem neměli dávat šumivou nebo minerální léčivou vodu.

Filtrovaná voda. Neměli byste dávat dětskou vodu vyčištěnou pomocí běžných filtračních džbánů, protože je určena pro dospělé.

Balená voda. Nyní se v supermarketech a lékárnách prodává speciální balená voda pro děti. Každá maminka bude moci najít to nejlepší řešení, které může bezpečně dát svému dítěti. Voda pro děti má zvláštní označení a informace, že prošla testem RAMS. Z hlediska kvality se velmi liší od vody pro dospělé a předkládají se jí následující požadavky na obsah minerálů:

celkový obsah minerálů méně než 200-300 mg / litr;

vápník méně než 60 mg / litr;

draslík méně než 5-20 mg / litr;

sodík méně než 20 mg / litr;

hořčík méně než 10-35 mg / litr.

 • Voda z „dětských“ filtrů. Nejvýhodnější možností je nákup speciálního filtru typu „dětský“ typu džbán. Stojí to hodně, je to velmi pohodlné a ekonomické (jedna kazeta stačí na 100-200 litrů vody). Tento filtr má velmi vysoký stupeň čištění: odstraňuje mechanické nečistoty, chlor a pesticidy, ničí všechny bakterie. Pouzdro je vyrobeno z vysoce kvalitního ekologického plastu, schváleného pro použití pediatry. Můžete bezpečně dát dětem vodu vyčištěnou tímto filtrem..

Jakou vodu dát dětem po roce

Pitná voda je tekutina, kterou lze pít každý den v neomezeném množství. Pochází z různých zdrojů: z řek, jezer, podzemních studní nebo z centrálního vodovodu (speciálně vyškolení).

Z jakýchkoli zdrojů pitné vody pochází, musí nutně splňovat všechny standardy, pokud jde o organoleptické (chuť, vzhled, vůně) a hygienicko-toxikologické (bezpečnostní) ukazatele. Kromě toho by měl zahrnovat všechny hlavní užitečné prvky. K tomuto účelu je voda, „dětská“ i „dospělá“, očištěna od zbytečných nečistot a obohacena (přizpůsobena stavu) potřebnými solemi.

Voda by měla odpovídat jedné z kvalitativních kategorií, první nebo nejvyšší, v závislosti na přítomnosti látek užitečných pro zdraví a nepřítomnosti škodlivých složek..

První kategorie zahrnuje vodu, která je bezpečná k pití z jakéhokoli zdroje. Je to mnohem lepší než voda z vodovodu (nejsou v ní žádné vedlejší produkty chloru), ale nižší než voda nejvyšší kategorie.

Nejvyšší kategorie zahrnuje bezpečnou vodu ze zdrojů chráněných před znečištěním. Již jsou na ně kladeny přísnější hygienické a hygienické požadavky a pro obsah makroprvků a mikroelementů jsou stanoveny přijatelné limity..

Děti do tří let mohou dostávat vodu pouze v nejvyšší kategorii. Vyrábí se bez použití konzervačních látek (stříbro a oxid uhličitý), které nepříznivě ovlivňují mikroflóru gastrointestinálního traktu dítěte. Obsah fluoridového iontu je také přísně regulován (v rozmezí 0,6 - 1,0 mg / litr). Je-li koncentrace této látky vyšší, pak není možné podávat takovou vodu dětem, jinak může způsobit její nadbytek v těle dítěte.

Pitná voda může být přírodní a připravená, to znamená, že prošla procesy čištění a umělé mineralizace. Je jim přidělena příslušná kategorie kvality..

 • Artéský - extrahovaný z artéských zdrojů ležících pod zemí. To je tající a dešťová voda, která se hromadí ve střevech Země. Protéká horninami a je očištěna a obohacena o různé přírodní minerály prospěšné pro lidské zdraví. Voda je ve velkých hloubkách chráněna před vnějším znečištěním. Poměrně často je při správné produkci ze studen nutné pouze čištění od zavěšení a normalizace (pokud je to nutné) složení stopových prvků..

  Jaro - je získáváno z podzemních zdrojů, které mají přístup na povrch Země. Tato voda chutná velmi dobře, ale vzhledem k přírodním podmínkám (přívalové deště, záplavy, průmyslové podniky atd.) Je téměř nemožné zaručit její dobrou kvalitu. Z tohoto důvodu je balená pramenitá voda zařazena do první kategorie jakosti..

  Ledová - taková voda se vytváří v důsledku tání ledovců. Považuje se za nejčistší a jeho vlastnosti jsou velmi blízko destilované, to znamená, že obsahuje minimální množství minerálních solí.

  Přírodní voda vždy obsahuje minerální soli, má během výroby konstantní složení a teplotu. Ideální jakost svého druhu (pokud se těží v souladu se všemi preventivními opatřeními) lze omezit na mechanické čištění ze suspenzí. Většina však vyžaduje úpravy chemického složení..

  Reverzní osmóza. Jedná se o nejběžnější technologii čištění vody. Voda prochází speciálními membránovými filtry, které zachycují všechny nečistoty a zaručují stálou kvalitu. Umožňuje získat dokonale čistou sterilní vodu.

  Takto získaná voda postrádá nejen škodlivé, ale i prospěšné látky. „Odsolená“ voda není vhodná pro každodenní použití, neměla by se podávat dětem, protože její pH je posunuto na stranu kyseliny a pro obnovení nerovnováhy budou minerály „odstraněny“ ze zubů a kostí dítěte. Taková voda by proto neměla být podávána dětem.

  Ozonace je velmi účinná metoda čištění vody. Umožňuje oxidaci mikroorganismů při zachování původního minerálního složení vody. Ozon zabraňuje růstu bakterií v láhvi. Zároveň existuje riziko, že vytvoří suspenzi rozpustných organických látek, a pokud nebude odstraněna, voda se znovu „naplní“ mikroby, ale již nebezpečnější.

  UV expozice. Před úpravou ultrafialovým zářením je zakalená voda mechanicky očištěna od nečistot. Ultrafialové záření ovlivňuje pouze živé buňky mikroorganismů, bakterií a virů, neovlivňuje chemické složení vody.

  Ve vodě, která může být podána dětem, je povoleno minimální množství škodlivých a toxických látek. Ale ve složení a poměru minerálů by „dětská“ voda měla být ideální.

  Zvýšená i snížená mineralizace pitné vody mají na tělo negativní vliv. První problém je vyřešen poměrně snadno v různých fázích čištění. Ale co dělat, když je voda chudá na minerály, je stále nevyřešenou výzvou pro ekology a lékaře.

  Přečtěte si související materiál: Analýza pitné vody

  5 důležitých tipů, na kterých je voda nejlepší pro děti

  Novorozenci jsou velmi křehká a něžná stvoření. Tělo dětí je 86% vody. Je nezbytný pro růst, tvorbu vnitřních orgánů a jejich normální fungování. Proto musí být voda čistá a neškodná. Kojenci dostávají výživu, vitamíny a všechny potřebné látky mateřským mlékem, takže matky by měly pít pouze vysoce kvalitní vodu. Při umělém krmení závisí zdraví kojenců na tom, jakou vodu budou dávat svým dětem.

  Použití průtokových filtrů pro čištění vody pomáhá posilovat imunitu dětí a chrání před bakteriemi. Nikdy nedávejte dětem neupravenou vodu..

  Použití hlavních filtrů a sprchových hlavic, které čistí vodu od chloru, chrání jemnou dětskou pokožku při koupání. Chlor a soli tvrdosti způsobují podráždění, zarudnutí, vyrážku a mohou vyvolat alergickou reakci.

  Velmi dobrou volbou pro získávání vyčištěné vody, kterou lze dát dětem starším než čtyři roky, je filtrační džbán. Skládá se z pouzdra z vysoce kvalitního plastu, filtrační patrony a patrony obsahující užitečné minerály pro obohacení vody.

  Pokud se rozhodnete obejít bez domácích filtrů pro čištění vody, pak je vaše volba balená speciální „dětská“ voda. Taková voda může být dána dětem beze strachu. Nemělo by se vařit a můžete jej uchovávat v lednici maximálně jeden den po otevření lahvičky. Ideální nádobou na tuto vodu je skleněná láhev nebo polykarbonátová nádoba (na spodní straně označená číslem „7“)..

  To vše zřejmě vás nenechalo na pochybách o důležitosti používání kvalitní vody pro děti. Můžete si koupit ready-made vodu, která se nejlépe hodí pro rostoucí a vyvíjející se organismus, nebo si můžete vybrat správné filtry pro čištění vody a nainstalovat ji doma. Kde tyto filtry získat?

  Biokit nabízí široký výběr systémů reverzní osmózy, vodních filtrů a dalších zařízení, která mohou vrátit své přirozené vlastnosti do vody z vodovodu..

  Specialisté naší společnosti jsou připraveni vám pomoci:

  připojte filtrační systém sami;

  porozumět procesu výběru vodních filtrů;

  vyzvednout náhradní materiály;

  opravit problémy nebo vyřešit problémy pomocí instalačních techniků;

  najděte odpovědi na své otázky telefonicky.

  Svěřte systémy Biokit pro čištění vody - udržujte svoji rodinu zdravou!

  Vybrat
  vhodné pro vás
  možnost výběru,
  nutné
  systém
  úprava vody

  Chcete-li získat konzultaci
  náš odborník

  Vyzvedněte zařízení,
  odpověď na 4 otázky

  Vyberte systém na základě výsledků
  analyzovat vaši vodu

  ODESLAT VÝSLEDKY ANALÝZY

  VÝBĚR VÝSLEDKŮ
  ANALÝZA VODY:

  Zadejte telefon a připojte dokument s výsledky

  Voda pro kojence je lepší

  Jaká voda je vhodná pro děti od prvních dnů života? Mohu to pít bez varu? Abychom na tyto otázky odpověděli, obrátíme se na údaje společnosti Roskontrol a osobní recenze sibmů.


  Měla by být novorozence dána voda?

  Někteří dětští lékaři ujišťují maminku, že pokud pije vodu pro svého novorozence, její mléko prostě zmizí. Studie však ukazují, že tato teorie je chybná. V prvních 28 dnech života dítě naprosto nepotřebuje vodu, protože přijímá potřebné množství tekutiny spolu s mateřským mlékem. Ale po této době je zalévání dítěte vodou prostě nutné. Nesmíme zapomenout, že samotné mateřské mléko již obsahuje více než 80% vody. Bohužel však není možné úplně uhasit žízeň dítěte mlékem. Příznaky žízně jsou však dospělým docela vážně tolerovány, nemluvě o malém dítěti! Nativ Ttarget × Přehrát video Pokud jde o děti vychovávané na umělé výživě, jednoduše potřebují další příjem tekutin. Doporučený příjem vody pro dítě je asi 60 ml denně. Voda pro kojence by měla být při pokojové teplotě nebo mírně teplejší. Od měsíce věku se dítě snaží pohybovat co nejvíce, než zvyšuje potení svého těla. V tomto ohledu je ztráta tekutin nevyhnutelná, proto je prostě nutné ji doplnit. Většina rodičů udělala stejnou společnou chybu. Velmi se obávají kvality tekutiny, kterou pijí svému dítěti. Proto, než dají dítěti pít, vaří to. Vařená voda však nepomůže dítěti zbavit se žízně a také naplní tělo stopovými prvky nezbytnými pro zdraví - jsou zničeny tepelným zpracováním. V tomto ohledu v žádném případě nevařte vodu, než ji dáte dítěti. Dítě by se mělo opít pečlivě filtrovanou nebo speciální balenou dětskou vodou.


  Jaký druh vody dát dětem?

  Balená voda.

  Pro novorozence je nejlepší používat speciální dětskou balenou vodu. Taková voda je důkladně vyčištěna, není sycena oxidem uhličitým a je plně vhodná k pití dítěte. Kromě toho připravte jídlo pro dítě (polévky, cereálie atd.) By mělo být na stejné vodě. Dětská voda rozhodně nepoškodí dítě.

  Voda pro dítě se liší od běžné „dospělé“ pitné vody. Zejména podléhá dalším požadavkům na obsah minerálů:
  Celkový obsah minerálů je menší než 200-300 mg / l;
  Vápník méně než 60 mg / l;
  Draslík nižší než 5 až 20 mg / l;
  Sodík menší než 20 mg / l;
  Hořčík méně než 10-35 mg / l.

  Zakoupenou vodu nemusíte vařit, ale nemůžete ji skladovat dlouho - pouze den od okamžiku otevření a vždy v lednici. Nejlepší balení pro balenou dětskou vodu je skleněná láhev nebo polykarbonátová nádoba (lahve tohoto materiálu jsou označeny číslem „7“ na spodní straně).

  Govorun pták napsal:
  Lékárna najednou konzultovala odborníky na kojeneckou výživu a tam mi řekli, že není vhodné, aby dítě na základě tohoto principu vzalo vodu s celkovou mineralizací vyšší než 250-300 mg / l a nakoupilo vodu (Nutrilak, Baby, Pure Water ( pouze nefluorovaný), dal jsem Arkhyzovi i několikrát), respektive tuto vodu jsem nevařil (s výjimkou samozřejmě polévek na vaření). Po roce jsme přešli pouze na čistou vodu.

  Lioness napsal:
  Pili jsme balenou dětskou vodu až 2 roky. Koupeno jinak: Nutrilak, Winnie, Baby.
  Nemusíte vařit balenou vodu, jinak ztrácí svou užitečnost.

  Později začali pít Shishkinský les a pak z kohoutku jen filtrovali vodu. Vařte poslední, přirozeně.

  Corall napsal:
  Vařená voda je mrtvá voda. V takové vodě není energie. Dává tělu málo. A pokud vaříte stojatou vodu z kohoutku, pak se chlor obecně dostane do karcinogenního stavu, což je velmi škodlivé pro zdraví.
  Nejlepší je pít strukturovanou vodu, ale tuto vodu v obchodech neprodávají..
  Strukturovaná voda, například z kostela, rozmrazená, se Sango coral, a stále existuje několik způsobů, jak strukturovat vodu.

  Voda z vodovodu.

  Pokud jde o vodu z vodovodu, měla by být používána s mimořádnou opatrností a bylo by však vhodné jej opustit. Faktem je, že obsahuje různé mikroorganismy a patogenní mikroby, které mohou poškodit tělo dítěte.


  Voda čištěná speciálními „dětskými“ filtry.

  Ekonomičtější a pohodlnější možností je nákup speciálního „dětského“ vodního filtru. Filtr typu džbán bude tou nejlepší volbou - je levný, snadno se používá, jedna kazeta vydrží v průměru 100-200 litrů a stupeň čištění vody v těchto filtrech je velmi vysoký - účinně odstraňuje bakterie, chlor, částice mechanických nečistot z vodovodní vody a pesticidy. Filtr na vodu určenou pro děti by měl být vyroben z vysoce kvalitního bezpečného plastu, je rovněž žádoucí, aby byl schválen pediatry. Takto vyčištěná voda může být použita jak pro pájení, tak pro přípravu kojeneckých vzorců a odvarů..
  Největší výrobce domácích vodních filtrů v Rusku - společnost Barrier - poskytuje lidem 20 let dostupnou dostupnou čistou vodu. Jedním z nejnovějších trendů jsou kazety pro děti od tří měsíců („Patrony pro děti 0+“), které jsou vhodné pro jakékoli bariérové ​​filtrační džbány..


  Roztavená voda pro kojence.

  Meltwater je považován za zvláště prospěšný pro zdraví. Chcete-li jej uvařit, nalijte vyčištěnou studenou vodu do mísy nebo pánve a vložte ji do mrazničky. Když voda zcela zamrzne, vyjměte ji z mrazničky a umístěte ji na teplé místo. Meltwater je pro tělo velmi prospěšný. Ujistěte se, že teplota tekutiny nabízené dítěti nepřesahuje 23 - 25 stupňů Celsia. Děti, které nedosáhly věku jednoho roku, v žádném případě nepodávejte tekutinu s plynem. Může vyvolat podráždění střeva, což je zvláště obtížné pro děti v tomto věku..

  Sladká voda

  Někteří rodiče sladí vodu svých dětí přidáním cukru do ní. To však nevede k ničemu dobrému. Sladká voda v tomto věku může úplně narušit metabolismus a také vyvolat výskyt zubního kazu, i když dítě ještě nemá zuby.

  Roskontrol údaje o testování dětské vody v roce 2016.


  Voda "Svatý pramen" Firefly "
  Celkové hodnocení 96%
  97 Zabezpečení
  100 Nutriční informace
  75 Přirozenost

Články O Neplodnosti