Hlavní Výživa

Účetnictví na prenatální klinice: kdy na to vstát a proč je to nutné?

Žena, která je v pozici, by si měla být vědoma své odpovědnosti za správný vývoj a zdraví dítěte. Mnozí k tomu přistupují velmi zodpovědně a ještě před početí se připravují na těhotenství: poraďte se s lékařem, složte všechny potřebné testy, změňte jejich životní styl.

Nejčastěji se však těhotenství vyskytuje nečekaně a nastávající matka má mnoho otázek: „Kdy se zaregistrovat na prenatální kliniku? K čemu to je? A co se stane, pokud se tak nestane? “ O tom všem mluvíme v našem článku..

K čemu to je?

Těhotenství u všech žen je jiné. V některých - klidně, bez komplikací, v jiných - mohou nastat potíže, jak na začátku těhotenství, tak ve druhém trimestru..

Výhody včasné registrace:

 1. Na začátku těhotenství dítě vytváří důležité systémy a orgány, takže během tohoto období je důležité pozorovat lékaře a poslouchat jeho doporučení týkající se výživy a příjmu vitamínů.
 2. S nástupem těhotenství se snižuje imunita ženy a zhoršují se různé nemoci, včetně chronických, které mohou dítě poškodit. Lékař vám pomůže vybrat správné léky, které jsou bezpečné pro těhotné ženy..
 3. Včasné provedení testů a absolvování zkoušek pomůže určit, zda nastávající matka patří do nějaké rizikové skupiny.
 4. Při včasné registraci - až 12 týdnů - nastávající matka dostane zaručený prospěch od státu.

Jak dlouho je lepší?

V jakém období je tedy nejlepší se zaregistrovat do těhotenství?

Ve skutečnosti na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože ne všechny ženy zjistí, že jsou ve stejné pozici - někdo může hádat o těhotenství podle prvních známek a někdo o tom nebude vědět. před zpožděním.

1 až 7 týdnů

V období od 1 do 4 týdnů je registrace na prenatální klinice poměrně obtížná. Je to způsobeno několika faktory:

 1. V tak krátké době může být pro lékaře obtížné potvrdit přítomnost těhotenství během vyšetření, protože ve vnitřních pohlavních orgánech nejsou téměř žádné viditelné změny. Počátek těhotenství je možné během tohoto období určit pouze pomocí ultrazvuku.
 2. Po dobu až 7 týdnů se ženy velmi často potýkají se spontánními potraty - s vývojem jakýchkoli patologií plodu je lepší nechat všechno tak, jak je. Předpokládá se, že je lepší porodit později, ale zdravé dítě.

7 až 12

Pokud těhotenství probíhá dobře a během 6 až 7 týdnů nedojde k potratu, je čas konzultovat s lékařem registraci.

V tuto chvíli jim rozhodně nebude zamítnuta registrace a pro lékaře je mnohem snazší potvrdit těhotenství. Děloha již začíná růst a embryo se stává životaschopnějším. V současné době může lékař na prenatální klinice provést „diagnózu“ těhotenství, a to i na základě externího vyšetření.

Připravte se na to, že na konci jmenování lékař vypíše pokyny pro vyšetření, obecné lékařské vyšetření a doporučení pro ultrazvuk. Ultrazvukové vyšetření pomůže určit polohu plodu a vyloučit vývoj mimoděložního těhotenství..

Co se stane, pokud nebudete kontaktovat LCD?

Někdy se žena v dané pozici vědomě nezaregistruje na prenatální kliniku.

Dítě se může narodit zdravě a vše bude v pořádku, ale během těhotenství se mohou vyskytnout různé problémy, které vedou k rozvoji patologií plodu. Bez včasné návštěvy u lékaře, absolvování vyšetření, absolvování testů si žena nemůže být jistá, že se dítě vyvíjí správně.

Čím dříve je těhotná žena zaregistrována na prenatální klinice, tím vyšší je šance na zdravé dítě. A ačkoli neexistuje jediná doba registrace, doporučená doba pro kontaktování prenatální kliniky je až 12 týdnů. Během tohoto období musíte provést testy a podstoupit vyšetření.

Užitečné video

Proč byste se měli registrovat v prvním trimestru - odpověď ve videu.

Registrace těhotenství


Těhotenství není jen ranní toxikóza a pletení botiček. Je to také zodpovědná práce. Samozřejmě i v naší době budou maminky, které se v zásadě neregistrují, ale rodí doma, protože „to bylo dříve přijato“, zcela před zapomenutím statistik úmrtnosti novorozenců a žen v práci před sto lety.

Pokud jde o zdravé ženy, chápou: dnes máme všechny výhody civilizace k dispozici, včetně krevního testu a ultrazvuku. Odmítnutí je prostě hřích. Je to lékařské ošetření, které zaručuje narození zdravého dítěte. Nezanedbávejte tedy prenatální kliniku!

Jak dlouho bych tam měl jet poprvé?

 1. Protože na samém začátku těhotenství jsou položeny všechny důležité systémy a orgány dítěte, „trpící“ musí být s léky velmi opatrní. Kromě toho bude velmi dobré, pokud jí lékař předepíše vitamíny. Vybere je poté, co prostudoval analýzy a potřeby těla matky.
 2. Těhotenství je břemeno pro tělo a imunita ženy v tuto chvíli „ztrácí bdělost“, což dává šanci, aby se chronická onemocnění hlasitě projevovala. A to je pro dítě nebezpečné. V této poloze je lepší být pod pečlivým „křídlem“ medicíny.
 3. Podle ruských zákonů dostává pracovní (oficiálně!) Žena, která se zaregistruje do 12 týdnů, zvláštní platbu.

Žena nejčastěji vidí zpoždění, koupí si těhotenský test, druhý, a když sebevědomě ukáže dva proužky, potvrdí své těhotenství gynekologovi. V závislosti na jejím zaměstnání se do LCD dostane za 7 nebo 11 týdnů. Poté je zaregistrován.

V dřívějším termínu byste neměli navštívit kliniku. Zaprvé, lékař vás nedodá dříve než sedm týdnů, protože ne každé těhotenství je zachováno v tak brzkém termínu (příroda zde funguje - pokud má plod patologii, tělo zahájí potratový program). Za druhé, mnoho žen si dosud neuvědomuje, že jsou těhotné.

Většina žen začíná výměnu za 12 týdnů.

Kde se zaregistrovat?

Naše matky a starší sestry šly na okresní kliniku, kde je k vaší ulici připojen místní gynekolog. Jeho záležitostí je otevření vaší výměnné karty, nasměrování k analýzám, zkoumání, měření břicha a obecný směr k nemocnici. Pokud jste s okresním lékařem spokojeni, můžete k němu jít (mnoho žen tak činí, zejména pokud je klinika v blízkosti domu - s břichem, protože cestování není zdaleka pohodlné).

Moderní ruské právo vám však umožňuje vybrat si jinou kliniku nebo jiného lékaře. Žijete ve městě, ale jste zaregistrováni ve vesnici u své matky? Městští lékaři vás nemají právo odmítnout. Hlavní věcí je napsat prohlášení adresované vedoucímu nebo hlavnímu lékaři, v němž bude uvedena adresa vašeho bydliště a číslo pojistky. K vašim službám jsou také placené (soukromé) kliniky, zdravotní střediska a porodnice, kde jsou také registrovány.

Pokud jste se přestěhovali nebo se vám nelíbilo kliniku, kde jste se okamžitě zaregistrovali, můžete ji změnit. Nezapomeňte však požádat o výpis od svého bývalého gynekologa.

Důležitý bod: po výběru placené kliniky se okamžitě zeptejte, zda vám bude poskytnuta výměna, stejně jako mateřská dovolená.

Jak se připravit na registraci?

 1. Vyhledejte dokumenty: cestovní pas, jakož i zdravotní pojištění (bez něj není možné doprovod, pouze zavolání sanitky). Nebojte se, pokud se váš pas bez povolení k pobytu nezohledňuje od roku 2010.
 2. Budete vyšetřeni v křesle, takže bude lepší koupit jednorázovou soupravu k vyšetření (zkontrolujte, zda v ní nejsou rukavice - pokud ne, kupte je).
 3. Užitečné je také pero a notebook - zde si zapíšete jména lékaře a zdravotní sestry, jejich telefonní číslo.
 4. Při prvním vyplnění lékařského záznamu budete dotázáni na minulá onemocnění, potraty a nemoci vašich příbuzných. Dobře, můžete vědět všechno o vašich prarodičích, ale zeptejte se svého blízkého nebo jeho matky předem na příbuzné vašeho manžela. Kromě toho bude vaše karta obsahovat: hmotnost, výšku, tlak.

Další data, která budou uvedena na vaší kartě:

 • Jak se vaše minulá těhotenství (pokud byla), se všemi detaily.
 • Máte děti, jak jste porodila, jaká byla vaše výška a váha, onemocní.
 • Celá vaše historie: chronická onemocnění, špatné návyky, trpěli jste toxoplazmózou, zarděnkami, herpesem, pohlavně přenosnými chorobami, měli jste nějaké návštěvy u psychiatra.
 • Funkce vašeho měsíčního cyklu, jaký druh antikoncepce používáte.
 • Všechny údaje o jejím manželovi: jak je starý, znáte jeho krevní skupinu a Rhesuse, existují nějaké špatné návyky, dědičné nemoci.
 • V případě příbuzných (vašich a vašich manželů) bude lékař zajímat, zda byl jeden z nich nemocný: tuberkulóza, diabetes mellitus, hypertenze, rakovina, genetická onemocnění.

Po vyšetření lékař řekne o stavu děložního čípku, vagíny, změří šířku pánve, vezme stěr z mikroflóry. Může říci, zda jste těhotná, a pokud ano, jaký je váš současný termín. Může také vyšetřit vaše prsa (hodnocením mléčných žláz), změřit puls a tlak a vyhodnotit stav vašich očí a kůže, stejně jako vašich plic a srdce..

Nakonec řekne, kdy byste měli navštívit LCD na další schůzku.

A co se stane dál?


Všechny těhotné ženy jsou předávány dalším odborníkům i laboratoři. Musí jít a projít:

 • analýza stolice a moči (obecně),
 • moč pro bakteriální setí,
 • krev krve (obecná analýza),
 • krev z žíly (pro biochemii, krevní skupinu a Rh faktor),
 • krev na syfilis, HIV, hepatitida,
 • krevní cukr, koagulabilita,
 • vaginální výtěr pro infekci TORCH a mikroflóru,
 • v ordinaci terapeuta, ORL specialisty, endokrinologa, optometristy a zubního lékaře (nezapomeňte je navštívit - s dítětem v náručí bude velmi obtížné léčit zuby),
 • EKG a ultrazvuk.

Ve veřejných nemocnicích by měly být všechny tyto testy a vyšetření poskytovány bezplatně..

Lékaři vás někdy mohou odkázat na další testy nebo na specializovanější lékaře..

Zpravidla budete posláni do laboratoře po první návštěvě gynekologa a při vaší druhé návštěvě (za týden nebo dva) k němu přijdete s předem připravenými analýzami. Poté, co se na ně gynekolog podíval, může vám předepsat vitaminy a / nebo léky, které jsou ve vaší poloze bezpečné. Existuje však seznam léků, které jsou předepsány téměř všem těhotným ženám. Jedná se o: kyselinu listovou, multivitaminy, jód, přípravky obsahující vápník (zejména pokud zubař zaznamenal problémy se zuby).

Pokud vaše těhotenství postupuje podle očekávání, čeká na vás gynekolog jednou za měsíc a zubař a terapeut jednou za tři měsíce. Blíže k porodu (od 36 týdnů) byste měli častěji chodit k gynekologovi - každých sedm dní, až do narození.

Obecně platí, že registrace z roku na rok je pro „trpící“ výhodnější. Některé budoucí matky jsou samozřejmě několikrát za měsíc nepříjemné, když žádají o dovolenou v práci, aby navštívily gynekologa-zubařku-terapeutku... Ale šéfové nechte být ve vaší pozici - jste nyní těhotná, což znamená, že nemáte právo odmítnout... A nakonec, velmi brzy vaší mateřské dovolené, takže nemyslete na kariéru, ale na své dítě, pro které jsou testy zdravotního stavu velmi důležité. Postarej se tedy o sebe a všechno bude v pořádku!

Kdy se přihlásit k těhotenství v Kazachstánu

Těhotenství je skvělý čas v životě každé ženy. Aby to však proběhlo hladce, musí nastávající matka nutně sledovat své zdraví. Proto se v Kazachstánu doporučuje, aby byla každá těhotná žena sledována ve zdravotnickém zařízení. Řekneme vám, kdy se chcete zaregistrovat u těhotných matek.

Foto: Časopis 9 měsíců

Proč je nutné se zaregistrovat? To se provádí za účelem sledování stavu mámy a dítěte. Těhotná žena musí být často testována, provádí rutinní ultrazvuk, kontroluje váhu a tlak.

Na okresních klinikách probíhá konzultace žen, kde lékaři sledují nastávající matku až do porodu.

Budeme odpovídat na otázky, které těhotné ženy často kladou:

 • Kdy se přihlásit k těhotenství?

Podle zákona musí těhotná žena chodit na kliniku v období od 9. do 12. porodnického týdne. To se provádí za účelem zjištění stavu dítěte co nejdříve a přesněji zjistit datum narození.

Právě v období od 9. do 12. týdne můžete diagnostikovat nemoci a patologie dítěte podle určitých analýz a ultrazvuku. Po 12. týdnu však příznaky, které signalizují nebezpečí, zmizí.

 • Jaké dokumenty jsou potřeba?

Pokud jdete na kliniku v místě bydliště, připravte následující dokumenty:

 • cestovní pas;
 • osvědčení o registraci;
 • fluorografie: vaše, otec nenarozeného dítěte a členové rodiny, kteří s vámi žijí;
 • mikroreakční analýza (diagnóza syfilis).

Toto jsou dokumenty, které budete potřebovat při registraci. Dále žádají o předložení oddacího listu (je-li to úřední) a manželského pasu.

Pokud se na kliniku nepřihlásíte, připravte se na to, že budete požádáni o doklady prokazující, že v této oblasti žijete. Za stejným účelem může lékař nebo porodní asistentka jít domů.

Po registraci těhotné ženy se vydávají tři úřední doklady:

 • individuální těhotná karta (forma 111 / y);
 • ambulantní karta pacienta (forma 025 / y);
 • výměnná karta (forma 113 / r).

Poslední dokument si vždy vezměte s sebou. Přináší všechny výsledky analýz a zkoušek. Karta musí být u vás, aby v případě předčasného porodu nebo jiné situace lékaři věděli všechno o vašem zdraví.

Pokud jste již provedli ultrazvuk nebo jste provedli nějaké testy, vezměte si výsledky s sebou.

 • Jaká je první návštěva u lékaře?

Po registraci jděte k lékaři, který se bude zabývat léčbou těhotenství. Provede anamnézu: zeptejte se na datum poslední menstruace, zeptejte se na pohodu, změřte tlak, velikost a hmotnost dělohy. Povinné vyšetření na gynekologickém křesle, během kterého se rozmazávají.

Po rozhovoru gynekolog vypíše doporučení pro povinné testy, včetně dárcovství krve na HIV a jiná pohlavně přenosná onemocnění. Bude nutné stanovit krevní skupinu a faktor Rh těhotné ženy a otce dítěte. Vyžaduje se také obecné vyšetření krve a moči..

Foto: Ivona - bigmir) síť

 • Kde se zaregistrovat?

Nejjednodušší způsob pozorování na okresní klinice v místě bydliště.

Pokud však nastávající matka žije daleko od místa registrace, má právo kontaktovat místní kliniku.

Pokud těhotné zařízení není spokojeno se zdravotnickým zařízením, může být podle zákona zaregistrováno v jakékoli jiné nemocnici. Také nastávající matka má právo změnit lékaře.

Jste registrováni v místní nemocnici a chcete se převést do jiné? To je možné. Vezměte si prohlášení o zdravotním stavu z kliniky, které bylo dříve pozorováno, a klidně kontaktujte jiného.

Také v těhotenství lze pozorovat na soukromé prenatální klinice. Chcete-li to provést, musíte uzavřít smlouvu. Buďte však opatrní: zkontrolujte dostupnost licence a získejte více informací o způsobilosti lékařů.

Dozvěděli jste se o tom, kdy se přihlásit k těhotenství a co je nutné. Netahejte výletem na prenatální kliniku. Není vždy příjemné provádět testy, ale dělá se to pouze proto, abychom zajistili, že vy a dítě budete zdraví.

Management těhotenství: registrace, vyšetření v různých termínech

Tamara, matka dvou dcer, odpověděla čestně na otázky série „kdy je její syn“:

- Ano, byl bych rád. Ale jak si vzpomínám, budu muset téměř žít na předporodní klinice, podstoupit testy, vstát brzy na to... - a mávala: říkají, že to už nedokáže udělat.

A můžete tomu rozumět. Seznam vyšetření a testů, které proběhnou během těhotenství, může být okouzlující, zejména u těch, kteří se poprvé stanou matkou. A vyvstává mnoho otázek: proč tolik věcí, je nutné provádět „program“ od a do, nebo je možné něco odmítnout...

Každá nastávající matka má samozřejmě právo na tyto otázky odpovědět sama. Ale nejdřív vám radíme, abyste si neřezali rameno (jsem zdravý a nic z toho nepotřebuji!), Ale abych se seznámil s informacemi o tom, co vyšetření lékaři doporučují těhotným ženám dělat a proč.

Zaregistrujte se! První trimestr (1 - 12 týdnů)

Když plánujete poprvé na prenatální kliniku, abyste se zaregistrovali, mějte na paměti, že tento nájezd mezitím nebude fungovat. A nejde o fronty, ale o skutečnost, že registrace budoucí matky je vážná a ne rychlá záležitost. Porodník-gynekolog vás podrobně pohovoří a všechny získané informace vloží do zvláštního vzorku lékařského záznamu, který se uchovává po celou dobu těhotenství..

Otázky, které lékař položí mimo jiné:

 • Zda byly v rodině případy duševních, onkologických a jiných závažných onemocnění, poruch endokrinního systému nebo malformací orgánů.
 • Máte alergie.
 • Trpěli jste infekčními (genitální herpes, trichomoniáza, chlamydie atd.) A / nebo gynekologickými (fibroidy dělohy, dysfunkce nebo nádory vaječníků atd.). Z jakého důvodu byly gynekologické operace.
 • Jaké jsou rysy menstruačního cyklu (pokud jsou stanovena, dochází k nějakým porušením atd.)
 • Kolik těhotenství bylo a jak skončilo.
 • Jaké antikoncepční prostředky jste použil.

Takový počet otázek by vás neměl překvapit ani obtěžovat: všechny jsou zaměřeny na to, aby nic nechybělo a pomohly vám bezpečně snášet a porodit dítě. Proto je lepší tyto informace předem připravit, zapamatovat si nebo vyjasnit. Ještě lepší - přinést výpisy z lékařských záznamů, výsledků testů a jiných studií, pokud tyto informace nejsou v lékařském záznamu kliniky, na kterou se chcete registrovat. Nebuďte v rozpacích, nebude to vypadat jako zbytečná žíravost a tedium. Naopak, lékař pochopí, že jedná s budoucí matkou, která je její situací vážná. A to vždy vzbuzuje úctu a soucit (v každém případě mezi dobrými odborníky; a vy sami se nechcete dostat do špatných, že?)

Kromě podrobného průzkumu porodník-gynekolog jistě provede vyšetření, které také zabere spoustu času. Koneckonců, budete muset prozkoumat jak kůži (aby vám neunikly projevy anémie, herpes, problémů s ledvinami atd.) A štítné žlázy a mléčné žlázy, nohy (vyloučit křečové žíly). Vyžaduje se také gynekologické vyšetření, které zajistí, že nedojde k porušení struktury orgánů těhotné ženy. Navíc během ní lékař odebere výtěr z pochvy (ukáže nepřítomnost nebo přítomnost bakteriální infekce).

Na konci návštěvy obdržíte celou řadu výzkumných směrů, které bude třeba dokončit v blízké budoucnosti..

Co musíte projít po registraci:

 1. Krevní test na syfilis (RW), HIV, protilátky proti hepatitidě B a C (ze žíly).
 2. Krevní test na krevní skupinu a Rh faktor (ze žíly).
 3. Klinický krevní test (z prstu). Ukáže, jestli budoucí matka nemá anémii, zánětlivé změny v krvi.
 4. Biochemický krevní test (ze žíly). Pomůže zjistit, zda je v krvi těhotné ženy dostatek bílkovin, glukózy a dalších látek, které jsou nezbytné pro správný vývoj embrya (plodu)..
 5. Studium koagulačních faktorů jiným způsobem se nazývá koagulogram (z žíly). Jeho výsledky ukážou, zda budoucí matka nemá krevní choroby, které narušují koagulaci. Lékaři to potřebují vědět, protože nízká koagulace je plná komplikací nebo dokonce ukončení těhotenství (v důsledku krvácení nebo předčasného odloučení placenty) a vysoce pomalého pohybu cév, což může dítě poškodit..
 6. Analýza moči je obecná. Poskytne informace o hustotě a složení moči, což vyloučí problémy s ledvinami nebo cukrovku.

Nastávající matky, jejichž těhotenství pokračuje bez komplikací, by měly být jednou měsíčně testovány na obecné testy krve a moči. Roztěr na flóře se obvykle přijímá při první návštěvě, 28 - 30, 36 týdnů nebo podle potřeby.

Jeden a půl měsíce před předběžným datem narození bude nutné provádět testy častěji: obecné testy krve a moči - jednou za dva týdny.

Kromě toho, pokud jste ultrazvuk neudělali, lékař jej předepíše. V průběhu studie uvidí, jak se embryo vyvíjí, zda jeho velikost odpovídá době těhotenství, zda je zvýšen tón dělohy, zda jsou v něm nádory nebo v dodatcích. Tato informace je také nesmírně důležitá a pomáhá předcházet mnoha problémům..

V prvním trimestru (blíže ke konci) se také provádí studie, včetně krevního testu (od žíly), identifikace odchylek ve vývoji dítěte a ultrazvuku, během kterého odborníci určují míru, do jaké může dítě mít nějaké genetické abnormality.

Pokud je vše v pořádku, dokončili jste svůj „minimální program“ pro první trimestr a můžete žít v klidu (samozřejmě nezapomeňte navštívit lékaře včas).

V případě jakýchkoli komplikací může být vyžadován „maximální program“:

 1. Pokud krev matky obsahuje protilátky proti viru hepatitidy (na tom nezáleží, B nebo C), bude jí předepsán podrobný biochemický krevní test, včetně studie jaterních enzymů a ultrazvuku tohoto orgánu..
 2. Je-li zjištěna anémie, bude těhotná žena poslána na biochemický krevní test, pomocí kterého bude stanovena hladina sérového železa (závažnost anémie závisí na tom).
 3. Rozdíl ve faktorech Rhesus budoucí maminky (-) a tátu (+) je důvodem k provedení krevního testu na protilátky Rh (z žíly). Jejich detekce je alarm. Koneckonců to znamená, že dítě zdědilo pozitivní Rh faktor svého otce, a to hrozí Rhesusovým konfliktem a hemolytickým onemocněním. V tomto případě vyžaduje zdraví matky a dítěte zvláštní kontrolu.
 4. Těhotným ženám jsou předepsána další vyšetření na infekce, pokud mají opar, chlamydii, toxoplasmózu atd., Nebo pokud mají v anamnéze chronický zánět přívěsků, mimoděložní nebo nevyvíjející se těhotenství, potrat, placentární nedostatečnost, polyhydramnie. Nezapomeňte prozkoumat nastávající matky, jejichž předchozí děti se narodily se známkami infekce (zápal plic, zánět spojivek atd.) Nebo léze centrálního nervového systému..
 5. Přítomnost budoucích malformací nebo nemocí srdce, ledvin a dalších orgánů budoucích rodičů nebo jejich blízkých příbuzných je dobrým důvodem pro další zkoumání a konzultace s genetiky.
 6. Pokud těhotná žena vykazuje známky časné toxikózy nebo hrozí potratu, bude rovněž nutné důkladné vyšetření..
 7. Obvyklý potrat nebo nevyvíjející se těhotenství, jakož i malformace předchozích dětí ženy, jsou základem pro předání pacientky genetikům.

Návštěvy porodníka-gynekologa:

Do 20. týdne - 1krát za měsíc.

Od 20. do 33. - 34. týdne - 2krát měsíčně.

Od 33 do 34 týdnů před dodáním - 1krát za deset dní.

Od 37. týdne - 1krát týdně.

Jaké další specialisty by měla nastávající matka navštívit:

Terapeut:

Až 12 týdnů.

Po 20 týdnech těhotenství.

To se provádí, aby se zajistilo, že neexistují žádné nemoci, které by mohly vést k úspěšnému těhotenství.

Oftalmolog:

Až 12 týdnů.

Po 20 týdnech těhotenství.

Lékař zkontroluje vidění těhotné ženy, dá doporučení ohledně způsobu porodu. Pokud neexistují žádné problémy, bude návštěva jednorázová. Jinak může být nezbytné neustálé sledování odborníky..

Zubař:

Až 12 týdnů.

Návštěva u zubaře pomůže zabránit vývoji patogenů v neorganizované ústní dutině.

Pokračujeme v přípravě. Druhý trimestr (13 - 26 týdnů)

"Minimální program":

 • Během každé návštěvy u lékaře ve druhém trimestru změříte obvod břicha a výšku dna dělohy. Kromě toho se vyžaduje měření hmotnosti. To je nezbytné, aby lékař viděl, zda se dítě vyvíjí normálně a nastávající matka přibírá na váze.
 • V 16. a 22. týdnu je zpravidla předepsán následující ultrazvuk. Během nich bude zvláštní pozornost věnována také korespondenci velikosti plodu s dobou těhotenství. Studie navíc pomůže určit, zda drobky mají vývojové vady a jaký je stav placenty (tloušťka, velikost, stupeň zralosti a splatnost zralosti) a její umístění..
 • V 18. týdnu je opět předepsán krevní test na cukr.
 • Ve druhém trimestru se studiem hladiny proteinů (alfa-fetoprotein a chorionický gonadotropin) identifikují rizika chromozomálních abnormalit a vrozených malformací plodu.

"Maximální program":

 • Jsou-li budoucí rodiče starší 35 let, je jeden z nich (nebo oba) nemocný chlamydií, infekcí virem herpesu atd. nebo má malformace orgánů, v 17-20 týdnech lékař předepíše prenatální diagnózu. Tato studie pomůže identifikovat ty závažné genetické poruchy, které nelze určit pomocí ultrazvuku..
 • Na základě výsledků prenatální diagnostiky se porodník-gynekolog a genetik rozhodne nasměrovat pacienta do studie o plodové vodě. Amniotická tekutina pro analýzu se odebírá propíchnutím membrán. Kromě toho může být předepsán krevní test dítěte. Materiál je odebírán pomocí kordocentézy (propíchnutí pupeční šňůry).
 • Další studie mohou být předepsány, pokud je zdraví nastávající matky znepokojivé (například existují srdeční vady, onemocnění ledvin nebo diabetes).

Schéma vyšetření a analýz, které moderní domácí medicína nabízí nastávajícím matkám, vám umožňuje chránit ženu i dítě.

Věci se pohybují směrem k finále. Třetí trimestr (26 - 40 týdnů)

"Minimální program":

 • Při každém jmenování lékař dále měří obvod břicha, výšku dna dělohy a hmotnost nastávající matky.
 • 26. týden se provádí další ultrazvuk. Pokud se však těhotná žena cítí dobře a výsledky předchozích ultrazvuků byly v normálních mezích, může se lékař rozhodnout tuto studii neprovést.
 • Dopplerometrické studie se provádějí od 28 do 29 týdnů. Přestože navenek všechno, co se děje, je podobné konvenčnímu ultrazvuku, tato výzkumná metoda ukazuje krevní oběh dítěte a to pomáhá pochopit, zda dostává dostatek kyslíku a živin.
 • 33. týden je čas prvního kardiotogramu (CTG). Poskytuje lékařům informace o blahu dítěte. Blíže k dodání, studie se opakuje. Ve stejném období může být předepsán další ultrazvuk, protože to bylo v pozdních sto stech
 • Ve 30 a poté ve 36 až 38 týdnech jsou předepsány opakované krevní testy na HIV a syfilis. Výsledky testu jsou zapsány do výměnné karty, kterou by těhotná žena měla vzít s sebou do nemocnice.
 • Za 38 - 40 týdnů dostanete opět ultrazvuk. Ukáže polohu dítěte, pupeční šňůru, jakož i stav a stupeň zralosti placenty..

"Maximální program":

 • V případě, že se podle výsledků CTG dítě necítí dostatečně dobře a je třeba zjistit důvody, je předepsána ultrazvuková dopplerometrie.

Na cílové čáře

Během porodu lékaři sledují stav ženy při porodu: barvu kůže a sliznic, tepovou frekvenci, dýchání a tlak. Kromě toho se provádí kardiomonitoring - pomocí senzorů namontovaných na břiše ženy při porodu monitorují srdeční rytmus dítěte během kontrakcí.

Hotovo, zkontrolujte prosím!

Den po narození dítěte se provádějí obecné testy krve a moči.

První nebo druhý den vám může být předepsán hemostasiogram. To se provádí za účelem včasné diagnostiky a předcházení komplikacím způsobeným příliš rychlým nebo pomalým pohybem krve cévami, v následujících případech:

 • Po jakékoli operaci (mezi ně patří císařský řez nebo ruční odstranění placenty).
 • Pokud máma má křečové žíly.

3-5 dnů - čas na ultrazvuk. S pomocí toho bude stanoveno, jak se děloha stahuje, zda v ní jsou kousky placenty a / nebo nahromadění krevních sraženin, jakož i známky zánětu..

To je vše. Může se zdát, že tento seznam je opravdu příliš dlouhý. Ale pokud rozptýlíte všechny body po dobu devíti měsíců, ukáže se, že všechno není tak děsivé. A zdraví - vaše vlastní i vaše dítě - je dobrým důvodem k podstoupení všech nezbytných vyšetření a nezbytných testů..

Anna byla přesvědčena o tom ze své vlastní zkušenosti. Její dvě dcery byly dlouho očekávané (nejstarší se narodil, když Anna měla 33 let a nejmladší 35 let) - jejich narození předcházely roky a roky neplodnosti. V průběhu prvního těhotenství nastávající matka pečlivě dodržovala pokyny lékařů. Navíc koagulogram vykazoval problémy s koagulací krve, musel být sledován ve specializovaném centru, jehož specialisté věděli, jak jí pomoci. V důsledku toho se včas narodila silná a zdravá dívka.

Druhé těhotenství nebylo o nic méně neočekávané. Nejstarší dcera vyžadovala hodně pozornosti, nebyl nikdo, kdo by pomohl Anně (její manžel byl neustále na služebních cestách, babičky žily daleko a Anna sama s chůvou nesouhlasila). V důsledku toho se žena obrátila na specialisty na problémy s koagulací krve teprve ve třicátém čtvrtém týdnu, ujistila se však, že testy provedené na prenatální klinice ukazují pouze zanedbatelné nadměrné hodnoty normálních parametrů. V důsledku toho neměly výsledky studií provedených ve specializovaném lékařském centru čas, protože Anna začala krvácet. Kvůli předčasnému oddělení placenty podstoupila pohotovostní císařský řez. Nejmladší dcera se narodila ve třicátém pátém týdnu. Pak tentýž doktor, který pozoroval její první těhotenství, jemně pronikl:

- Uvidíte, doufal jsem v šanci, přišel k nám příliš pozdě, a my jsme neměli čas zabránit odloučení.

Anna jen zděšeně přikývla. Sám pochopila, že se mýlila. Naštěstí se tato chyba nestala osudovou. Její nejmladší dcera byla zachráněna. A ačkoli ona a její manžel museli projít několika strašlivými dny, dívka se brzy vzpamatovala. Nyní, o čtyři roky později, je zdraví dítěte v perfektním pořádku. Pokud je však Anna požádána o radu od všech jejích budoucích matek, které jsou s ní obeznámeny, doporučuje pečlivě poslouchat lékaře, přísně dodržovat jejich pokyny a doporučení a nespoléhat se na stejné „náhodné“, které je kdysi nechalo s dcerou.

Pozornost! Všechny termíny a typy výzkumu v článku jsou uvedeny přibližně a mohou se lišit. Výše uvedené údaje vám pomohou. v obrysu Představte si, co, proč a kdy odborníci předepíšou během těhotenství. Od svého lékaře obdržíte podrobnější, úplnější a aktuální informace..

Registrace pro těhotenství: data, důležité dokumenty a pravidla

Každá žena, která se dozvěděla, že se brzy stane matkou, se ptá: jak a kdy se přihlásit k těhotenství, kdo bude provádět její lékařské sledování. A nejběžnější možností je řízení těhotenství na prenatální klinice. Co potřebujete vědět pro nastávající matku o této instituci před její první návštěvou?

Lyudmila Spitsyna
Porodník-gynekolog, Moskva

Proč se přihlásit k těhotenství?

Není přehnané říkat, že být těhotná je věda. Od budoucnosti se matce často vyžadují takové praktické znalosti a dovednosti, o kterých předtím netušila. Náš článek vám pomůže najít odpověď na klíčové otázky: kde se přihlásit k těhotenství a na jak dlouho. Včasná registrace těhotenství pomůže vyhnout se komplikacím, vydržet a porodit zdravé dítě.

Kde se přihlásit k těhotenství?

Nejprve se nastávající matka musí přihlásit k těhotenství u porodnice-gynekologa. Kde se přihlásit k těhotenství: na prenatální klinice, v obchodním zdravotním středisku, v lékařském středisku v porodnici - rozhodnete se. Vše záleží na vašich preferencích a materiálních schopnostech..

Pro těhotenství se můžete bezplatně zaregistrovat na prenatální klinice v místě registrace nebo v místě skutečného bydliště, bez ohledu na registraci. Chcete-li se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice, musíte předložit cestovní pas a povinné zdravotní pojištění. Existence pojistky, bez ohledu na to, kde byla vydána, umožňuje pacientovi ji prezentovat na jakékoli prenatální klinice nebo porodnici, kde musí být uznána za platnou - poskytuje jednotný systém povinného zdravotního pojištění. Existují normativní akty potvrzující právo na státní lékařskou péči bez ohledu na místo pobytu. V případě neexistence politiky vám bude poskytnuta pouze pohotovostní lékařská péče..

Je lepší se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice, na které jste byli pozorováni již několik let, aby nedošlo k narušení kontinuity lékařského dohledu. Koneckonců, jsou tam všechny údaje o vašem zdraví, jsou zaznamenány diagnózy, výsledky vyšetření, léčby atd. To vše chybí na novém místě, takže některé nemoci zůstávají bez povšimnutí. Musíme se také zaměřit na místo pozorování: je dobré, pokud je vhodné se dostat ke konzultaci. Pokud není možné tyto dva požadavky kombinovat, můžete na antatologické klinice, kde jste byli dříve pozorováni, vzít výpis o předchozích nemocech, operacích.

Stává se, že žena je registrována (registrována) v jedné části města a žije v jiné oblasti. V tomto případě se můžete přihlásit k těhotenství v místě bydliště. Pacientky na prenatálních klinikách jsou zpravidla sledovány porodníkem-gynekologem přiřazeným k určitému místu, ale je třeba mít na paměti, že máte právo si vybrat jakéhokoli porodnicko-gynekologa pracujícího v této prenatální klinice. Pokud jste se z nějakého důvodu nedohodli s lékařem, můžete svého lékaře změnit.

Těhotenství lze pozorovat také v komerčních lékařských centrech. Je zde mnoho možností - samotná centra i rozsah poskytovaných služeb. Vyberete si centrum (nezapomeňte zjistit recenze těch, kteří tam již byli pozorováni), specialista, smlouva, uzavřít smlouvu, která má právní sílu. Náklady na smlouvy se liší: od 10 do 60 tisíc rublů - vše záleží na objemu vyšetření, konzultací s lékaři, gestačním věku atd. Je vhodné zjistit, zda zdravotní středisko, ve kterém budete sledováni, má povolení vydat výměnu karty, protože i dostupnost Licence pro některé typy porodnické péče nezaručuje dostupnost takového povolení. Mezitím je výměnná karta dokladem, ve kterém jsou zapisovány výsledky všech vyšetření provedených během těhotenství, a je to nezbytné pro přijetí do porodnice. Po 28. týdnu těhotenství žena obdrží v ruce výměnu. Zkontrolujte, zda komerční zdravotní středisko vydává svým klientům osvědčení o invaliditě v mateřství (jinými slovy, je možné tam čerpat pracovní neschopnost a mateřskou dovolenou). Postup pro komunikaci s porodníkem-gynekologem bude postaven podle schématu podobného ženským konzultacím..

Další možností registrace těhotenství je pozorování v lékařském centru v nemocnici; jeho výhodou je možnost těhotenství a porodu jedním porodníkem-gynekologem.

Doklady potřebné pro registraci těhotenství

Politika MHI je dokument, který dává právo na bezplatnou lékařskou péči ve všech státních zdravotnických zařízeních Ruské federace, bez ohledu na to, kde byla tato politika vydána a místo bydliště pacienta. Toto právo je zakotveno ve spolkovém zákoně ze dne 29.11.2010 č. 326-ФЗ „O povinném zdravotním pojištění v Ruské federaci“. Rozsah služeb pro tuto pojistku je stanoven základním programem povinného zdravotního pojištění. V případě neexistence povinné zdravotní pojistky má pacient nárok pouze na pohotovostní lékařskou péči.

Chcete-li se přihlásit k těhotenství, musíte napsat prohlášení adresované vedoucímu ženské konzultace o registraci a přiložit k němu potřebné dokumenty.

Konzultace žen pracují podle okresů, tj. Každému lékaři je přidělena určitá oblast. Těhotná žena je zpravidla spojena s porodníkem-gynekologem, což vede na místo, kam patří místo bydliště budoucí matky. Jak jsme však již řekli, žena si může vybrat lékaře samostatně (se souhlasem lékaře) a také změnit porodníka-gynekologa, pokud s ním nerozumí. Střídání porodnicko-gynekologa provádějícího těhotenství se provádí se souhlasem vedoucího zdravotnického zařízení, na jehož jméno je v tomto případě zapsána i žádost.

Dokumenty budoucí matky

 • Jedním z hlavních dokumentů vydávaných těhotnou ženou na prenatální klinice je výměnná karta. Obsahuje základní informace o průběhu těhotenství, které jsou nezbytné pro realizaci kontinuity mezi zdravotnickými zařízeními. Výměnná karta se vydává ve 22–23 týdnech těhotenství. Budoucí matka by ji měla mít vždy v případě nouzového ošetření pro lékařskou pomoc. Při každé následující návštěvě na prenatální klinice si musíte vzít s sebou výměnnou kartu, která zaznamená údaje o zkouškách a výsledcích výzkumu. Pokud není k dispozici výměnná karta, je těhotná žena asistována v observačním oddělení porodnice, kde jsou hospitalizovány neúplně vyšetřené nebo infikované ženy.
 • Osvědčení o invaliditě (prenatální a postnatální dovolená) vydává porodnice-gynekologka, která těhotenství provádí ve 30 týdnech těhotenství po dobu 140 kalendářních dnů (70 kalendářních dnů před porodem a 70 kalendářních dnů po porodu). U vícečetných těhotenství se vydává list se zdravotním postižením ve 28 týdnech těhotenství po 194 kalendářních dnů (84 kalendářních dnů před narozením a 110 kalendářních dnů po narození).
 • Kromě toho, pokud existují případy zdravotního postižení před mateřskou dovolenou (například hrozba ukončení těhotenství), porodník-gynekolog na prenatální klinice také vydává potvrzení o pracovní neschopnosti nastávající matce.

Termín registrace těhotenství: čím dříve, tím lépe?

Doporučuje se zaregistrovat se na prenatální klinice od raných stadií těhotenství (až do 12 týdnů), a to ihned po zjištění těhotenství. Pokud máte podezření na těhotenství, v každém případě byste se měli obrátit na svého porodníka-gynekologa, který určí jeho termín. Lékař také dá doporučení pro další chování a vysvětlí, kdy je lepší se zaregistrovat. Optimální období pro registraci těhotenství je 5–6 týdnů těhotenství. Sledování od raného těhotenství umožňuje porodníkovi-gynekologovi získat co nejobjektivnější a nejúplnější představu o zdravotním stavu ženy. Pokud dojde k odchylkám od normálního průběhu těhotenství, včasná registrace jim umožní včasnou diagnostiku a poskytnutí nezbytné lékařské péče..

V současné době existují testy na diagnostiku fetálních chromozomálních abnormalit. A jeden z nich (dvojitý test) se provádí přesně za 10-14 týdnů těhotenství. Když tedy budete kontaktovat později s provedením tohoto testu, můžete být pozdě. Tento test je spolehlivý pouze v případě, že se provádí během určitých období těhotenství: dvojitý test - v období 10–14 týdnů, trojitý test - v období 16–20 týdnů. Později nebudou provedeny. Existuje několik důvodů..

Za prvé, v těchto datech, kdy jsou detekovány malformace plodu, je stále možné relativně bezpečné ukončení těhotenství.

Za druhé, v období 10-14 týdnů těhotenství může být nárůst biochemických parametrů v krvi korelován se zesílením límcového prostoru plodu odhaleného během ultrazvuku. V pozdějších obdobích zahušťování límcového prostoru již není pozorováno.

Zatřetí je to nejspolehlivější a nejvýraznější zvýšení biochemických parametrů s malformacemi plodu v období 16–20 týdnů.

Důležitou roli hraje ultrazvuk plodu, který se provádí v raných stadiích těhotenství, optimální období je 5-6 týdnů těhotenství. Žena je poslána na ultrazvuk při první návštěvě zdravotnického zařízení v případě podezření na těhotenství. To nám umožňuje zjistit skutečnost děložního těhotenství, kromě mimoděložního těhotenství, potvrdit přítomnost srdečního rytmu plodu, diagnostikovat vícenásobné těhotenství, zvýšit tón dělohy atd. Důležitým bodem je měření tělesné hmotnosti na začátku těhotenství, aby se vyhodnotil celkový přírůstek hmotnosti po celou dobu očekávání dítěte. Toto zvýšení by nemělo překročit 10–12 kg. Zvýšení tělesné hmotnosti vyšší než tato hodnota je patologické, nejčastěji označuje přítomnost otoků a vyžaduje lékařskou opravu. Pokud se žena registruje k těhotenství později, je někdy obtížné posoudit nárůst tělesné hmotnosti, a proto určit další taktiku těhotenství.

Ženy, které jsou registrovány v raných stádiích těhotenství, navíc dostávají osvědčení na prenatální klinice, podle kterého stát vyplácí jednorázovou mateřskou dávku.

Zaregistrovali jsme se na těhotenství: první vstup na prenatální kliniku

Při prvním jmenování porodník-gynekolog zjistí zdraví těhotné ženy, ptá se na předchozí nemoci a operace, přítomnost chronických onemocnění, průběh předchozích těhotenství a porodu, přítomnost pracovních rizik. Kromě toho se ptá na zdravotní stav otce dítěte a dalšího příbuzného..

Dále je těhotná žena vyšetřena na gauči, během které lékař změří velikost pánve pomocí tazomeru a centimetrové pásky.

Dalším krokem je vyšetření na gynekologickém křesle, které vám umožní posoudit shodu velikosti dělohy s očekávaným gestačním věkem, její vzrušivost, jakož i stav děložního čípku a jeho přívěsky. Kromě toho se při vyšetření na židli hodnotí také vnitřní rozměry pánve. Určitě si vezměte tampón z vagíny do flóry.

Na konci vyšetření porodník-gynekolog učiní závěr o přítomnosti rizikových faktorů a sestaví plán těhotenství, poskytne nastávající matce doporučení ohledně denního režimu a racionální výživy. Vitaminy jsou předepsány a v případě potřeby i léky. Těhotná žena dostane pokyny pro vyšetření, která zahrnují obecný klinický krevní test, stanovení krevní skupiny a faktor Rh, krevní test na HIV, syfilis, virovou hepatitidu B a C, biochemický krevní test a obecnou klinickou analýzu moči. Navíc je povinný ultrazvuk plodu. Nastávající matka rovněž dostává doporučení specialistům: terapeutovi, specialistovi ORL, zubnímu lékaři a optometristovi.

Po 7 až 10 dnech je naplánována opakovaná návštěva s výsledky testů, závěry terapeuta a dalších specialistů. V budoucnosti, v první polovině těhotenství (do 20 týdnů), nastávající matka navštíví lékaře jednou měsíčně, po 20 týdnech těhotenství - 2krát měsíčně, po 32 týdnech těhotenství - 3-4krát měsíčně.

Pokud má těhotná žena průvodní chronická onemocnění nebo komplikace těhotenství, jsou předepsány další odborné konzultace a vyšetření. Možné doporučení na porodnická a gynekologická centra vyšší úrovně.

Pozorování na prenatální klinice pokračuje až do konce těhotenství, tj. Do porodu.

Registrace těhotenství: Obchodní zdravotní střediska

Alternativou k prenatálním klinikám jsou komerční lékařská centra, kde je také možné zvládat těhotenství. Tato zařízení obvykle nabízejí těhotenské smlouvy, které zahrnují všechny potřebné lékařské služby. Náklady na tyto smlouvy závisí na objemu poskytovaných služeb. Pozorování těhotné ženy porodníkem-gynekologem začíná okamžikem uzavření smlouvy a nastává zpravidla až 36 týdnů těhotenství, po kterém je těhotná žena nadále sledována lékařem provádějícím porod. Při výběru komerčního zdravotního střediska pro řízení těhotenství byste se určitě měli zeptat, zda má toto zdravotnické zařízení povolení vydávat výměnné karty a nemocenskou dovolenou. Jinými slovy, bude mateřská dovolená vydána předepsaným způsobem a bude vydána výměnná karta. Četnost návštěv porodníka-gynekologa a objem vyšetření v komerčním zdravotním středisku bude budována na stejném principu jako na prenatální klinice.

V placených zdravotnických střediscích se přijímací řízení a všechny studie (včetně ultrazvuku) provádějí po dohodě. Pacient dorazí v určený čas a to vám umožní neztrácet čas čekáním ve frontě. Dalším důležitým aspektem je nepřetržité spojení s lékařem provádějícím těhotenství. Tato služba je poskytována v mnoha komerčních lékařských centrech. Obvykle mají tyto instituce vhodný pracovní rozvrh, příjem pacientů a testování lze provádět o víkendech a svátcích, což je výhodné pro pracující pacienty. Termíny výzkumu jsou minimální..

Většina komerčních zdravotnických středisek má vlastní nepřetržitou nebo denní nemocnici s pohodlnou, útulnou atmosférou, jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje. Mnoho center má psychology. Mezi komerčními lékařskými středisky a státními klinikami žen nejsou žádné zásadní rozdíly v taktice a metodách lékařského pozorování, protože standardy péče jsou stejné.

Jak se přihlásit k těhotenství

U vícečetných žen není otázka, kdy se přihlásit k těhotenství, relevantní. Pro ty, kteří se chystají poprvé jít do mateřství, jsou i počáteční kroky záhadou. V této fázi si bude muset nastávající matka vybrat hlavního lékaře - gynekologa, který ji bude během těhotenství doprovázet..

Jak dlouho je lepší se zaregistrovat

Těhotenství je podezřelé, zvláště pokud to není první, žena může být dostatečně brzy. Ve 3–5 týdnech to potvrdila ultrazvuková studie s pravděpodobností 95%.

Do poloviny druhého měsíce se děloha mírně zvětšuje, což umožňuje gynekologovi identifikovat těhotenství během vyšetření na křesle. Nemá tedy smysl přijít na prenatální kliniku dříve než 6-7 týdnů.

Důležité! Musíte se podívat na lékaře při prvních známkách těhotenství, pokud žena opravdu chce dítě, ale dříve měla problémy s početím, porodem.

Stát podporuje včasnou registraci - až 12 týdnů. Těhotná žena má ze zákona nárok na jednorázovou platbu 632 rublů 76 kopeck (od 1. února 2018). Lze jej získat v místě výkonu práce, studia nebo bydliště - v regionální správě sociálního zabezpečení.

Mohu se zaregistrovat po 12 týdnech? Ano, a v tomto případě žena nebude potrestána. Je však důležité si uvědomit, že včasná registrace často pomáhá udržovat těhotenství, identifikovat a zabránit malformacím plodu.

Jak se registrovat

Těhotná žena má právo zvolit si místo registrace. Můžete být sledováni v soukromé lékařské klinice, porodnici nebo ve státních ženských konzultacích. Poslední možnost je nejoblíbenější. Při konzultaci si může žena vybrat porodníka-gynekologa, pro kterého chce být sledována, a napsat prohlášení. Stejná volba zůstává s ní v lékařském centru. Těhotná žena dostává služby na soukromé klinice na základě podepsané smlouvy.

Při registraci u sebe musíte mít dokumenty: zdravotní pojištění a cestovní pas. Pokud byla žena dříve pozorována při jiné konzultaci, bude třeba vzít výpis. Těhotná žena bez politiky může zdarma získat pouze pohotovostní pomoc. Za všechny ostatní služby - výzkum, analýzy, konzultace - bude muset zaplatit.

Při registraci musí žena projít:

 • krevní test na hepatitidu B;
 • krevní test na skupinu a faktor Rh;
 • krevní test na syfilis, HIV;
 • analýza moči pro bakteriální inokulaci;
 • klinický krevní test;
 • obecná analýza moči;
 • cytologická analýza;
 • podstoupit první ultrazvukové vyšetření.

Při první konzultaci se gynekolog zeptá, zda došlo k potratům, potratům, jak šla předchozí těhotenství. Zjistí, jaké operace a zranění žena utrpěla, zda má pro své dítě chronické a potenciálně nebezpečné choroby, alergii.

Lékař bude měřit hmotnost, výšku, krevní tlak, velikost pánve. Na základě kalendářních výpočtů a údajů z gynekologického vyšetření určí gestační věk, datum navrhovaného narození. Gynekolog zaznamenává všechna data získaná do výměnné karty. Je to tento dokument, stejně jako rodný list, že žena bude muset vzít do nemocnice po vhodném čase.

Optimální doba registrace je tedy 6-12 týdnů těhotenství. Musíte si vzít s sebou politiku a cestovní pas, třeba výpis z prenatální kliniky.

Články O Neplodnosti