Hlavní Analýzy

Kdy jít do nemocnice?

Pokud vaše těhotenství pokračovalo bez komplikací, pak odpověď na otázku: „Kdy jít do nemocnice?“ jednoznačný: pouze s nástupem porodu, kdy začínají kontrakce, nebo pokud amniotická tekutina odtékala (nebo začala unikat). Nebojte se, že mateřská nemocnice podle vašeho výběru zabouchne dveře před vámi! Podle zákona je každá nemocnice nebo zdravotní zařízení, které má porodnici, povinna hospitalizovat ženu, která má pracovní bolesti! Jedinou výjimkou je, že žena v porodu má patologii, která představuje nebezpečí pro její život a zdraví, jakož i pro život a zdraví jejího dítěte. V tomto případě by měla být žena poslána do specializované nemocnice.

Zdravá žena by neměla chodit do nemocnice předem (ani několik dní před očekávaným narozením)! Vysvětlujeme proč: většina žen ležících v předporodních odděleních má jednu nebo druhou těhotenskou patologii. Zdravá žena, která komunikuje s takovými pacienty, může přijímat mnoho negativních emocí, což je nesmírně nežádoucí, protože pro úspěšné dokončení porodu je nesmírně důležitý pozitivní emoční přístup budoucí matky! Kromě toho je očekávání nástupu porodu v době, kdy vaši spolubydlící již bojují, velmi únavné a morálně vyčerpávající. Objevují se nové obavy z bolesti, z nadcházejícího porodu, přemoci pocit zlosti vůči lékařům a příbuzným, nespokojenost se sebou. Takový mentální přístup může z porodu učinit velmi bolestivý a zdlouhavý proces.!

Existují však i případy, kdy je nutná včasná hospitalizace v nemocnici. Patří sem těhotenství, ke kterým dochází při komplikacích (konflikt rhesus, placenta previa, retardace plodu, jakož i další patologické stavy), stejně jako vážná hospitalizace ženy, jako je diabetes mellitus, onemocnění srdce a ledvin, vysoký krevní tlak, odchylky ve vzorci krve. V takových případech musí být žena v posledních měsících těhotenství neustále sledována a pod dohledem zdravotnických pracovníků. Rovněž těhotné adolescentky (dívky mladší 17 až 18 let) podléhají povinné hospitalizaci (přibližně jeden až dva týdny před očekávaným datem narození)..

Pokud vás lékař, který pozoruje těhotenství, pošle k předčasné hospitalizaci v porodnici, ale nevysvětlí, proč je to nutné, nebudete se muset poradit s jiným lékařem (dokonce můžete vyhledat pomoc od nemocničních lékařů v porodnici). Je možné, že váš lékař je právě zajištěný a vy můžete klidně očekávat nástup porodu doma. Může se však stát, že váš lékař jednoduše nedokáže správně vysvětlit, jak vážná je vaše situace a jaké důsledky mohou mít důsledky odmítnutí hospitalizace! V žádném případě byste neměli ignorovat pokyny svého lékaře, ale měli byste to zjistit a konečně zjistit, kdy jít do nemocnice - nyní nebo s nástupem pracovních bolestí? Pokud pro vás něco zůstává nepochopitelné a nevysvětlitelné - zeptejte se bez váhání a požádejte je, aby podrobně vysvětlily, co přesně se s vámi a vaším dítětem děje, a jaké by mohly být důsledky odmítnutí hospitalizace a léčby. Pamatujte, že nejen vaše, ale také zdraví vašeho dítěte závisí na vašem rozhodnutí a na vašem vědomí.!

Jak pochopit, kdy je čas jít do nemocnice?

Čím blíže je konec těhotenství, tím větší je úzkost ženy ohledně nadcházejícího porodu. Toto období je obzvláště vzrušující a alarmující pro ty, kteří se poprvé stanou matkou. Existuje spousta otázek o tom, kdy jít do nemocnice, co vzít s sebou a jak se porod uskuteční..

Několik dní a někdy i týdny před narozením dítěte se objevují některé změny v blahu ženy. Během tohoto období stojí za to se starat o sbírání tašek v nemocnici, potřebné dokumenty a informování blízkých. Samotné zrození probíhá v několika fázích. V některých případech se doporučuje včasná hospitalizace..

Jak zjistit, zda práce brzy začne?

Několik dní před narozením dítěte se ženské tělo připravuje. Těhotná žena, sledující její stav, může detekovat následující příznaky:

 • snížení otoků a někdy i snížení hmotnosti;
 • prolaps břicha v důsledku pohybu dítěte blíže k porodnímu kanálu;
 • snížená pálení žáhy a dušnost;
 • zvýšené nutkání k močení;
 • pocit těžkosti a komprese v bederní oblasti;
 • křeče v nohou;
 • změna motility střeva: průjem, nevolnost, zvracení;
 • snížená aktivita dítěte;
 • projev „instinktu hnízdění“ (touha připravit dům na vzhled dítěte, všechno umýt, vyčistit, uspořádat místo pro děti v ložnici);
 • vývoj falešných kontrakcí - kontrakce, které trénují tělo a připravují děložní hrdlo k porodu;
 • vzhled slabých sliznic bez zápachu, průhledných nebo mírně narůžovělých;
 • výtok sliznice (sraženina, která vypadá jako medúza).

Pokud jsou takové příznaky nalezeny, není nutné okamžitě kontaktovat nemocnici. Než se dítě objeví, může to trvat od několika týdnů do 1-2 dnů, je nemožnější přesněji určit datum narození. Nejdůležitější je být na pozoru, aby při prvních známkách práce.

Kdy jít do nemocnice?

Musíte jít do nemocnice při prvních známkách narození, které začalo. Tyto příznaky je třeba znát a pečlivě sledovat, zda nedošlo ke změnám stavu:

 1. Amniotická tekutina odešla. Při normálním průběhu práce k tomu dochází během otevírání děložního hrdla. Amniotická tekutina často praskne dříve, než dojde ke kontrakcím a křečím. V takovém případě musíte okamžitě kontaktovat porodnici, dítě bez plodové vody by nemělo být delší než 10-12 hodin. Odtok plodové vody je nebezpečný až do 37. týdne, kdy lékaři potřebují čas na přípravu plic dítěte pro fungování.
 2. Objevily se první kontrakce - periodické kontraktilní útoky, ke kterým dochází společně s bolestmi v dolním břiše. Díky nim se děložní hrdlo změkčuje a otevírá. Při prvním narození se často vyvinou nevýznamné, ale prodloužené (až 24 hodin nebo více) kontrakce. Zpočátku kontrakce nezpůsobí mnoho bolesti a trvají 15 sekund. Po přestávkách se svaly uvolní a těhotná žena má příležitost se uvolnit. Patrimoniální aktivita se postupně zintenzivňuje, pracovní bolesti jsou stále častější, delší a bolestivější. Přestávky se zkracují na 15–20 minut a během dodání až na 2–3. Bolest sahá až k dolní části zad, konečníku, kyčlí a telat, někdy doprovázené zimnicí. Když kontrakce trvají minutu nebo déle a přestávky mezi nimi jsou sníženy na 10-15 minut, musíte jít do nemocnice. Tato frekvence je hlavním znakem bezprostředního narození dítěte.

Rozdíl mezi první fází porodu u multiparousů spočívá v tom, že prochází rychleji. Výtok plodové vody je také častěji pozorován před kontrakcemi.

Situace vyžadující včasnou hospitalizaci

Žena může do nemocnice jít před vlastní svobodnou vůlí, poté, co ji obdržel doporučení od lékaře, který ji pozoroval. Některé ženy v práci se cítí klidnější pod dohledem zdravotnického personálu, a to i přes nepřítomnost blízkých lidí v okolí. Obzvláště často ti, kteří měli v předchozím porodu komplikace, žádají o včasnou hospitalizaci..

Indikace pro návštěvu nemocnice předem jsou následující situace:

 1. Odložené těhotenství. Ve 42. týdnu je lepší jít do nemocnice, i když ještě neexistují žádné známky porodu. V nemocnici provádějí speciální postupy, které připravují tělo, zjemňují děložní hrdlo a usnadňují jeho otevření.
 2. Gestóza. Tento stav sám o sobě vyžaduje hospitalizaci. Jednou z jeho komplikací může být předčasný porod a v závažných případech patologie bude vyžadováno nouzové chirurgické doručení.
 3. Plánovaná císařská sekce. Včasná hospitalizace umožňuje ženě a personálu připravit se na nadcházející operaci: provést vyšetření krve a moči, vybrat anestezii a další léky. Postup se provádí týden před očekávaným datem narození (DA). Více o tom, jak určit předběžné datum narození →

To jsou jen nejčastější důvody, proč jít do nemocnice předem. O otázce předčasného přijetí do hospitalizace rozhoduje těhotenská porodnice-gynekologka na základě stavu ženy, jejího zdraví a charakteristik těhotenství (přítomnost komplikací).

Je-li potřeba nouzová pomoc?

Okamžité zavolání sanitky je nutné v následujících situacích:

 • kontrakce se staly pravidelnými, opakovaly se každých 5 minut nebo častěji;
 • plodová voda odešla;
 • vaginální výtok se stal krvavým nebo došlo ke krvácení (šarlatová krev);
 • bolest se nevyskytuje pravidelně, ale je neustále mučena, přírodou - bolest nebo křeče.

Samostatným případem je rychlé zrození. Nelze je vždy předvídat, punc je rychlé otevření děložního čípku. Zároveň se doba odpočinku neustále zkracuje a brzy trvá 2-3 minuty.

Pokud tedy předchozí porod byl rychlý nebo existuje dědičný faktor, měla by být při prvních kontrakcích volána sanitka.

Ve všech výše uvedených případech byste měli vyhledat pohotovostní pomoc. Není bezpečné se dostat do mateřské nemocnice pomocí vlastního transportu, protože porod může jít do další fáze a stav ženy se zhorší. Zařízení pro lékařskou péči má vybavení nezbytné pro takové situace.

Narození dítěte je poměrně dlouhý proces sestávající z několika fází. Několik dní před začátkem se objevují změny v pohody, které se nazývají prekurzory.

První fáze porodu zahrnuje vypouštění plodové vody a vzhled porodu. Musíte jít do nemocnice, když jsou intervaly mezi kontrakcemi 10-15 minut a samotné snížení trvá asi 60 sekund.

Včasná hospitalizace je nezbytná pro rozvoj preeklampsie, těhotenství, plánovaného císařského řezu a některých dalších komplikací.

Sanitka by měla být volána okamžitě, pokud je interval mezi kontrakcemi menší než 5 minut, voda se rozpadla, objevily se skvrny nebo bolestivé konstantní bolesti v dolním břiše.

Autor: Olga Khanova, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Jak a kdy jít do nemocnice?

Devět měsíců, které jste nosili pod svým srdcem, končí. Blíž a blíž je hodina X a vzrušení je větší. Mnoho lidí přemýšlí, kdy porod přijde a kdy musíte jít do nemocnice? Není možné předem stanovit přesný čas a datum narození, pokud není naplánován lékařský zásah.

Při registraci obvykle lékař stanoví odhadované datum narození, tzv. PDR. V průměru těhotenství trvá 280 dní nebo 40 týdnů, ale každá žena a její dítě jsou jedinečné, existuje mnoho faktorů, které ovlivňují průběh těhotenství a jeho trvání pro konkrétní ženu. Předpokládá se, že normální plné těhotenství je od 38 do 42 týdnů. Existují také další metody, které pomáhají určit datum narození.

Jak určit DA?

Některé ženy, které znají přesné datum navrhované koncepce, začínají odpočítávání od tohoto dne. Den pohlavního styku a den početí se však nemusí shodovat, k oplodnění vajíčka může dojít i později během několika dnů.

Lékaři navrhují metodu „v kalendáři“ nebo „menstruace“. Ke dni zahájení poslední menstruační periody se přidá 280 dní a považuje se za DA. Můžete vypočítat jiným způsobem, přidat 7 dní k datu zahájení vaší doby a vrátit ji zpět 3 měsíce. Tato metoda není vhodná pro ženy s nepravidelným cyklem..

S rozvojem medicíny byla také použita metoda stanovení PDE podle výsledků ultrazvuku, prováděná až 12 týdnů. Ultrazvuk později takové výsledky nepřinese, protože vývoj každého dítěte je individuální, výška a hmotnost závisí na dědičnosti, těhotenství, zdraví matky a dalších faktorech..

Existuje také metoda pro stanovení PDR z prvních pohybů plodu. Nulliparous obvykle začíná pociťovat pohyby od 20 týdnů, mnohočetné - o něco dříve od 18 týdnů. Tato metoda je však velmi pochybná, protože pocit prvních pohybů je velmi subjektivní..

Jak vidíte, mnoho metod má své nevýhody, lékaři se spoléhají hlavně na definici PDD podle kalendáře a první ultrazvuk až 12 týdnů.

Což znamená přístup porodu?

Při dlouhodobém těhotenství 1-2 týdny před narozením se objevují prekurzory.

Většina žen si všimne následujících příznaků:
• žaludek klesá, je snadnější dýchat, ztráta dechu a pálení žáhy
• Je možné snížení hmotnosti o 0,5-2 kg
• objeví se tréninkové zápasy
• sliznice s hnědými listy žil
• vyniká kolostrum
• „hnízdní syndrom“ se zesiluje

Ne nutně všechno, ale pravděpodobně si všimnete některých příznaků doma.

Začátek porodu

Pokud těhotenství pokračuje bez komplikací, doporučuje se, aby žena počkala na začátek porodu doma. Pokud existují náznaky, že byste měli jít do nemocnice předem, pak vypíšou směr přibližně 1 - 2 týdny před PDD.

Po pocitu prvních kontrakcí začněte čas mezi kontrakcemi. Pokud se nejedná o falešné kontrakce, budou zbytkové periody mezi kontrakcemi postupně zkracovány. Zpočátku kontrakce mohou trvat 5-10 sekund s frekvencí až půl hodiny. Pravidelné kontrakce 20-30 sekund s frekvencí 15-20 minut signalizují, že je čas jít do nemocnice. Začalo se latentní období první fáze porodu, která trvá 4-6 hodin.

Když jste doma, sbírejte sáčky v nemocnici (pokud již nejsou shromážděny), osprchujte se, ořízněte si nehty, je vhodné otřít lak na nehty, je možné nechat bezbarvé, oholit pubis. Je také vhodné nezatěžovat žaludek těžkým jídlem.

Porod není rychlý proces. Průměrná doba práce u primiparous ženy je od 12 do 20 hodin! U vícečetných porodů trvá 6 až 12 hodin. Rychlé narození trvá 3-4 hodiny.

Pokud je interval mezi kontrakcemi 7 minut nebo méně, pak začíná aktivní fáze první periody porodu, je děložní hrdlo vyhlazeno a připraveno k otevření. Pokud jste stále doma, měli byste si pospíšit do nemocnice. Pokud žijete v blízkosti nemocnice, je možné čekat až do tohoto intervalu doma.

Pokud je na začátku plodová voda

Pokud jste před zahájením porodu nebo na samém začátku ztratili vodu, doporučujeme vám okamžitě jít do nemocnice. Na konci těhotenství je objem vody asi 1,5 až 2 litry. Norma je, když voda teče na konci první fáze porodu, kdy se děložní hrdlo začíná otevírat.

Voda může mírně vytéct (všimnete si ji na prádle) nebo ji okamžitě vytéct, je to signál, že se zlomí fetální membrány a je vhodné, aby se dítě narodilo v následujících 12 hodinách.

Je-li to možné, je vhodné ukázat lékaři plenu nebo plachtu, kde voda vylila, nebo alespoň vyhodnotit její barvu. Dobrá je voda bez krve, průhledná.

Nejčastěji se po odtoku vody začíná běžná práce a porod probíhá bezpečně.

Nebezpečné příznaky, kdy je nejlepší okamžitě kontaktovat nemocnici

V některých případech se mohou během těhotenství vyskytnout komplikace, pokud je vyžadována neodkladná péče. Věnujte pozornost těmto znakům:
• špinění krve, podobné menstruaci
• únik nebo vypuštění plodové vody
• silná bolest břicha
• pohyby dítěte jsou neobvykle silné nebo slabé nebo se zcela zastavily
• silná bolest hlavy, rozmazané vidění (nebo blikající mouchy před očima), vysoký krevní tlak atd..

Pokud pociťujete bolest nebo nepohodlí, kontaktujte svého lékaře nebo porodnici.

Jak se dostat do nemocnice?

Před zahájením porodu je vhodné určit porodnici, ve které porodíte. Pokud plánujete narození partnera, musíte se o to předem postarat a získat povolení od hlavního lékaře. Je-li plánováno placené narození, je nutné uzavřít smlouvu s vybranou porodnicí. V současnosti v Tule neexistují žádné smluvní dodávky, ale někdy nastávající matky volí porodnici v Moskvě a Moskevské oblasti, kde jsou takové služby k dispozici..

I když jezdíte dobře, je lepší, když vás odvezou do nemocnice. Pokud pracovní aktivita začala, měl by se člověk zdržet sedění a položit polštáře na místo. Můžete také vždy zavolat sanitku, která vás zavede do nemocnice.

Jaké dokumenty si mám vzít s sebou do nemocnice a kam jít po příjezdu?

Je pravidlem, abyste měli s sebou vždy následující dokumenty:
• výměnná karta, kde se zadávají údaje o vyšetřeních ve třetím trimestru a výsledky analýz
• cestovní pas
• zdravotní pojištění
• rodný list
• smlouva (pokud jste ji uzavřeli)

Všechny přicházející ženy v práci jsou registrovány v přijímacím oddělení. Ve státních porodnicích budete zpravidla požádáni, abyste se převlékli do šatů (šatů) porodnice, oblékli si pantofle a dali věci příbuzným.

V případě neexistence výměnné karty můžete být v observatoři pro neobjasněné ženy a infekce.

Sbíráme tašky v nemocnici

Před narozením je vhodné sbírat tašky: k dodání (bude to velmi malé), po porodu a sáček s věcmi k propuštění.

Na porodnici přicházejí po ruce pouze omyvatelné pantofle. Některé porodnice vám umožňují přinést láhev vody, mobilní telefon.

Pro období po porodu sbírejte samostatnou tašku, příbuzní vám ji přinesou. Zde je ukázkový seznam, který by vám mohl být užitečný:

 • hygienické vložky (poporodní nebo si vyberte největší);
 • kalhotky (nejlepší ze všech, jednorázové, 5-7 kusů);
 • plenky na jedno použití
 • hygienické potřeby (mýdlo, zubní pasta, kartáč, hřeben, šampon, mokrý toaletní papír atd.);
 • mobilní telefon a nabíječka
 • balení jednorázových plenek pro novorozence (v ceně 7 ks za den)
 • tekuté mýdlo pro děti, mokré ubrousky pro novorozence (pokud je s vámi dítě)
 • krém na praskání bradavek
 • dvě kojící podprsenky;
 • 1,5 l láhev na vodu
 • pohár, lžíce, nůž atd..
Můžete objasnit seznam potřebných věcí v nemocnici. Bude také užitečné vést rozhovor v této nemocnici s nedávnými porodními známkami a upravit seznam.

Pro vypuštění připravte samostatný pytel s věcmi pro dítě (od plenek po čepice a teplé kombinézy nebo jiné oblečení pro sezónu). Je také vhodné pro mámu připravit oblečení na propuštění, počínaje spodním prádlem a končící botami. Potom vaši příbuzní nemusejí spěchat kolem domu, aby hledali věci k propuštění.

Přidružené doručení

Se souhlasem hlavního lékaře je v některých porodnicích přítomnost manžela povolena při porodu, například v regionálním perinatálním centru Tula. To může být také předepsáno ve smlouvě, pokud máte v úmyslu porodit „na základě smlouvy“.

Je nutné předem připravit osvědčení se závěrem o fluorografii a kontaktovat nemocnici přibližně za 36 týdnů, abychom získali povolení od hlavního lékaře. Může také vyžadovat výsledky vyšetření na HIV, RW, nátěr na flóře z ústní dutiny.
Je nepřijatelné, aby partneři se známkami nemoci byli při narození přítomni, jako je SARS.

A co je nejdůležitější, pamatujte, že při porodu je důležité zůstat v klidu! Snadný porod!

Kdy jít do nemocnice

Jak si nechat ujít okamžik, kdy porod začíná, a nezdržet se sanitkou, většina žen se bojí. Někdy touha přiblížit dlouho očekávaný okamžik spouští mechanismus auto-doporučení. A žena najde všechny příznaky a znaky zaznamenané v příručkách a článcích z internetu. Jak se nechat zmást, nepropadat panice a jít do nemocnice včas, dozvíte se z tohoto článku.

Harbingers při porodu

Obvykle je otázka: „Kdy jít do nemocnice?“ obtěžuje nezkušené maminky. Každý porodník-gynekolog nebo přítelkyně moudrá v mateřství vám poradí, abyste počkali na časté pravidelné kontrakce. A to je pravda. Zejména pokud nedávno žena dostala takové signály od těla:

čištění těla (průjem, časté močení);

nepravidelné napětí dělohy, většinou bezbolestné;

snížená fetální aktivita;

výtok hlenu z korku.

Jedná se o předzvěst nástupu práce a dosud není důvod k neklidu a rozhodnému jednání..

Kdy jít do nemocnice během porodu

Po těchto příznacích může dojít k tažným bolestem v břiše, obepínat dolní část zad a někdy i boky. Na těchto místech je těžkost a napětí. Postupně zmizí nepříjemné pocity a po několika minutách znovu povstanou. Boj tedy začíná. Nejedná se často o skutečné, ale tréninkové, přípravné kontrakce dělohy, které nevedou k nástupu porodu a postupně ustupují..

Pro nezkušené a někdy i vícečetné matky je obtížné určit povahu takových kontrakcí. Koneckonců existuje bolest, intenzita a často pravidelnost, ale k otevření děložního hrdla nedochází. V tomto případě je lepší jít do nemocnice, aby odborník potvrdil, že porod ještě nezačal a dítě se necítí dobře. S největší pravděpodobností vám zůstane v nemocnici pod dohledem až do narození dítěte.

Jaké bojuje jít do nemocnice

S výskytem skutečných kontrakcí, rostoucí bolest nedovolí pochybovat o tom, že porod začal. Děloha se stává pevnou na dotek. Nejprve se napíná a uvolňuje po dobu 5-10 sekund za 20-30 minut. Interval mezi kontrakcemi se postupně snižuje a jejich trvání se zvyšuje na minutu. Pokud se nemocnice nachází blízko vašeho domu, není nutná okamžitá pohotovost. Můžete počkat na interval mezi běžnými kontrakcemi za 5-7 minut a teprve potom jít do nemocnice. Během této doby budete mít čas se sbalit a zkontrolovat dostupnost potřebných věcí a dokumentů (cestovní pas, politika, výměnná karta).

Pokud porod není první, mohou se vyvíjet podle jiného scénáře rychleji. Proto musíte během druhé a následující těhotenství okamžitě jít do nemocnice, aniž byste čekali na krátký interval mezi kontrakcemi.

Pokud se voda pohnula

Odtok amniotické tekutiny někdy oznamuje nástup porodu. Uvolnění velkého množství kapaliny je obtížné nevšimnout. Pokud voda prošla, musíte do nemocnice okamžitě jít, aniž byste čekali na pravidelné kontrakce. I když k odtoku nedošlo v plném rozsahu (1,5 až 2 litry), vaše dítě je v nebezpečí, protože již není chráněno před vnějšími vlivy. Měl by se narodit do 10-12 hodin po prasknutí membrán. K boji obvykle dochází okamžitě po odtoku tekutiny a porod nastává bez komplikací.

Obvykle žena předem ví, která porodnice má jít a ve které dopravě: soukromým autem, taxíkem nebo sanitkou. Osobní dopravou je nejvhodnější se tam dostat, ale pouze pokud žena sama nejezdí. Sanitka bude muset počkat. Ale to je nejspolehlivější možnost, protože s možnými komplikacemi (rychlý porod, špatné zdraví ženy) ve speciálním dopravním salonu je vše, co potřebujete k poskytnutí pomoci. Je tu ještě jedna věc, kterou si musíme být vědomi. V městské porodnici jsou nejprve přijímány a vydávány sanitky a teprve poté ženy, které dorazily s kontrakcemi do vlastního auta nebo taxi.

Kdy jít do nemocnice na komplikace

Při nekomplikovaném dlouhodobém těhotenství žena cestuje do nemocnice během kontrakcí s krátkým intervalem. Existují však situace, kdy byste neměli čekat na vývoj klasického scénáře. Okamžitě vyhledejte pomoc, pokud:

voda potřísněná krví nebo zelení vytéká;

bolest břicha nezmizí, děloha se neuspokojí;

objevily se vaginální výboje s krevními nečistotami, které nemají nic společného s výtokem ze sliznice;

aktivita plodu se změnila: buď se téměř zastavila, nebo se stala příliš silnou a bolestivou;

je zřejmé zhoršení pohody ženy, zvýšený tlak, bolest hlavy, problémy s močením.

I když situace není kritická, je lepší ji hrát bezpečně a včas vyhledat lékařskou konzultaci, aniž by to ohrozilo vaše zdraví a zdraví dítěte.

Žena může jít do porodnice sama, pokud se jedná o doporučení lékaře provádějícího těhotenství. Indikace pro hospitalizaci jsou:

Plánovaná císařská sekce. Pokud existuje vysoká pravděpodobnost komplikací při porodu, měla by žena jít do nemocnice předem, aby zdravotnický personál provedl všechny přípravné postupy.

Předjíždění těhotenství. Pokud datum údajného porodu uplynulo a dítě se nepokouší narodit, připravují odborníci ženské tělo na nadcházející porod a v případě potřeby stimulují nástup porodu.

Bez ohledu na situaci by nastávající matka neměla panikařit, pokud je to nutné, vyhledat pomoc a řídit se doporučeními lékařů.

Kristyushechka

Jaký je nejlepší způsob, jak jít do nemocnice s kontrakcemi nebo jít do postele předem?

Zveřejněno uživatelem Kristyushechka 3. srpna 2011

26,273 zobrazení

Spousta kladů a záporů, s kontrakcemi, je pro mě rozhodně lepší v tom, že nemusíte ležet v patologii. Kamarád šel spát asi o 3 dny dříve a ležel tam až do porodu téměř 11 dní.. Nebyl jsem připraven, rozhodně by se mi to nelíbilo... Ale zároveň, jak zjistit, že je čas jít? Jak jsi to udělal?

30 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Musíte být uživatelem, který zanechá komentář.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlásit se zde.

To nejlepší na webu

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Ichthyolové čípky v gynekologii

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Oblíbená témata

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: Mary754
Vytvořeno před 23 hodinami

Zaslal: @ КСУ @
Vytvořeno před 1 hodinou

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: Натали28
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: ОксанаРом
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: Enma13Ai
Vytvořeno před 21 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 18 hodinami

Klinická hodnocení

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Když je čas do nemocnice

Jak rozlišit skutečné kontrakce od falešných, zda je nutné jít do nemocnice předem a proč je hospitalizace „jen pro případ“ škodlivá

Čím blíže je očekávané datum narození, tím více obav a starostí je průměrná těhotná.

- Možná bych měl jít do nemocnice předem?
- Na co?
- Co když nemám čas se tam dostat! Dopravní zácpy a další...
"Co je to všechno?" První narození je asi 12 hodin práce. Můžete letět do Vladivostoku.
- Na internetu jsem četl, že někteří necítí záchvaty, ale okamžitě pokusy. Také píšou, že je lepší dohodnout se s lékařem a jít do postele předem, jen pro případ.

Proč jsou hospitalizováni předem?

Tento „spravedlivý případ“ je paradigmatem a prokletím domácí porodnictví. Co hloupé věci s námi neudělají „jen pro případ“ a za účelem „zajištění“. Při normálním průběhu těhotenství u pacientů s nízkým perinatálním rizikem není prenatální hospitalizace nejen oprávněná, ale také potenciálně škodlivá.

Mimochodem, prenatální hospitalizace na oddělení patologie těhotenství je jedním z nejvíce akutních a kontroverzních problémů domácí porodnictví. Na jedné straně jsou naše kroky upraveny nařízením Ministerstva zdravotnictví č. 572 ze dne 1. listopadu 2012, podle kterého je pro určité skupiny těhotných žen stanovena přísně dohodnutá prenatální hospitalizace. A to platí nejen pro ženy s vysokým rizikem. Antenatální hospitalizace je indikována například po 37–39 týdnech u těhotných žen s nesprávnou polohou plodu, po 38 týdnech u asymptomatické bakteriurie, po 36–37 týdnech u gestačního diabetu.

Porodnické nemocnice zpravidla bez nadšení přijímají těhotné ženy k prenatální hospitalizaci s takovými, upřímně řečeno, ne vždy platnými důvody. V některých regionech je však toto opatření nezbytné pro správné směrování těhotné ženy, protože vzdálenost od nemocnice III. Úrovně může být významná as nejvyšším rizikem perinatálního těhotenství nejbližší porodnice.

O nebezpečích zajištění

Na druhou stranu, když se pacient ocitne na patologickém oddělení a vezme si postel, před odborníky vyvstává otázka: „Co tedy teď dělat?“. No, pokud je plánovaná dodávka v dohledné budoucnosti. A pokud se u pacienta čeká na nástup porodu? Zde začíná nejzajímavější. Někdy musí specialisté hledat nějaký druh diagnózy odůvodňující pobyt ženy v nemocnici (v opačném případě nebude léčba placena fondem povinného zdravotního pojištění). To samozřejmě vede ke zcela zbytečné činnosti: vyšetření, ošetření a někdy v důsledku k včasnému porodu.

Hospitalizace bez zvláštních indikací „pouze pro případ“ je extrémně nežádoucí. Potřeba rychlého otočení postele bude stále tlačit porodníka-gynekologa k nějaké činnosti a pacient bude mít čas se seznámit s četnými kmeny nozokomiálních infekcí, které žijí v nemocnicích.

Aby těhotná žena nebyla „uzdravena“

Odborníci jsou si dobře vědomi nejasností situace s prenatální hospitalizací. Jsou zvažována různá řešení problému. Některá místa na odděleních patologie těhotenství jsou plánována na reorganizaci na „sociální postele“. Žena může být v „sociální posteli“ bez diagnózy, a tedy bez neopodstatněných vyšetření, vyšetření a léčby. Navrhují omezit přístup zdravotnického personálu, zejména lékařů, na taková oddělení, aby se zabránilo infekci nozokomiálními infekcemi..

Pokud žena nemá lékařské indikace k prenatální hospitalizaci, ale existuje touha po tom, aby byl z nějakého důvodu co nejblíže porodnickému zařízení, může za svůj pobyt samostatně zaplatit..

Když je čas, a když je příliš brzy?

Žena je v práci téměř měsíc: od 38. do 42. týdne těhotenství. Je dobré, když k narození dojde v předpokládaném termínu. Je skvělé, když se malý muž narodil před několika dny.

Je však alarmující, pokud je vypočtený termín již pozadu, a nic nehovoří o přístupu k porodu. Bohužel, odložená těhotenství jsou plná nepříznivých výsledků, a proto jsou všem ženám, které překročily dobu „41 týdnů“, zobrazena hospitalizace za účelem výběru způsobu porodu..

Pokud těhotenství pokračovalo bez problémů a termín je kratší než 40 týdnů, měli byste počkat na nástup porodu a pak jít do nemocnice.

V mé oblíbené psycho preventivní karikatuře o Masyanyi, ubohém chlápkovi, byla několikrát vyloučena z nemocnice s pláčem: „Přišli jsme sem, abychom šli za každou parta!“ Pravděpodobně byl autor seznámen s materiálem, nebojím se toho slova - cítil jsem to. Zlí porodníci řídili Masyanyu, protože přišla do nemocnice s falešnými kontrakcemi nebo kontrakcemi předchůdců. Jedná se o tréninkové kontrakce dělohy, které neotevírají děložní hrdlo a nesignalizují nástup porodu.

Skutečné boje můžete odlišit od tréninku. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že falešné boje nejsou pravidelné. Skutečné kontrakce se postupně prodlužují a interval mezi nimi se zkracuje. Tužka a hodiny z druhé ruky pomohou zhodnotit pravidelnost. Pro pokročilejší uživatele doporučuji čítače online scrum.

Pokud dochází k pravidelným kontrakcím v intervalu 10-15 minut - je čas do nemocnice. Pokud kontrakce trvají déle než minutu a interval mezi nimi je 7 minut, spěchejte.

Existují situace, kdy okamžitě jdeme do nemocnice, aniž bychom čekali na nástup práce.

Vody odešly?

Pokud Niagara Falls vybuchla plodová voda, je situace jednoduchá a pochopitelná - jdeme do nemocnice. Bohužel existují situace, kdy plodové membrány prasknou vysoko, voda se nalije do „tří proudů“, ale prosakuje. Uprostřed hojného vaginálního výtoku není vždy snadné zjistit, zda voda teče nebo ne.

Jdeme do nemocnice, pokud plodová voda unikla nebo existuje podezření na únik v jakékoli fázi těhotenství.

Abychom nešli do nemocnice s každým podezřelým zvýšením průtoku, proveďte předem test na stanovení plodové vody. Test je snadno proveditelný doma a snadno interpretovatelný. Dva proužky - teče plodová voda, jdeme do nemocnice. Jeden proužek - vše je v pořádku, fetální membrány jsou neporušené.

Jdeme s blikajícími světly

Nouzová hospitalizace v porodnické nemocnici je indikována pro zjevné odchylky od běžného průběhu událostí. Pokud je v dolním břiše výrazná bolest, kontrakce jsou velmi bolestivé a pokračují nepřetržitě (aniž by došlo k uvolnění dělohy mezi kontrakcemi), pokud se objevují skvrny (nikoli sliznice, ale hrudky hlenu rezavé barvy nebo pruhy krve), okamžitě zavolejte sanitku. Důvodem nouzové hospitalizace bude prudký nárůst tlaku, silné bolesti hlavy, závratě, pocit, že „v očích ztmavne“. V takových případech může být otálení podobné smrti, pomoc by měla být vyhledána co nejdříve.

Nezapomeňte si přinést cestovní pas, pojistku, rodný list a výměnu karty. „Výstražný kufr“ musí být u každé těhotné ženy od 36 týdnů.

Efektivní pro vás práce a šťastné mateřství.

Související produkty: Zkouška těsnosti plodové vody

Kdy jít do nemocnice?

Pokud vaše těhotenství pokračovalo bez komplikací, pak odpověď na otázku: „Kdy jít do nemocnice?“ jednoznačný: pouze s nástupem porodu, kdy začínají kontrakce, nebo pokud amniotická tekutina odtékala (nebo začala unikat). Nebojte se, že mateřská nemocnice podle vašeho výběru zabouchne dveře před vámi! Podle zákona je každá nemocnice nebo zdravotní zařízení, které má porodnici, povinna hospitalizovat ženu, která má pracovní bolesti! Jedinou výjimkou je, že žena v porodu má patologii, která představuje nebezpečí pro její život a zdraví, jakož i pro život a zdraví jejího dítěte. V tomto případě by měla být žena poslána do specializované nemocnice.

Zdravá žena by neměla chodit do nemocnice předem (ani několik dní před očekávaným narozením)! Vysvětlujeme proč: většina žen ležících v předporodních odděleních má jednu nebo druhou těhotenskou patologii. Zdravá žena, která komunikuje s takovými pacienty, může přijímat mnoho negativních emocí, což je nesmírně nežádoucí, protože pro úspěšné dokončení porodu je nesmírně důležitý pozitivní emoční přístup budoucí matky! Kromě toho je očekávání nástupu porodu v době, kdy vaši spolubydlící již bojují, velmi únavné a morálně vyčerpávající. Objevují se nové obavy z bolesti, z nadcházejícího porodu, přemoci pocit zlosti vůči lékařům a příbuzným, nespokojenost se sebou. Takový mentální přístup může z porodu učinit velmi bolestivý a zdlouhavý proces.!

Existují však i případy, kdy je nutná včasná hospitalizace v nemocnici. Patří sem těhotenství, ke kterým dochází při komplikacích (konflikt rhesus, placenta previa, retardace plodu, jakož i další patologické stavy), stejně jako vážná hospitalizace ženy, jako je diabetes mellitus, onemocnění srdce a ledvin, vysoký krevní tlak, odchylky ve vzorci krve. V takových případech musí být žena v posledních měsících těhotenství neustále sledována a pod dohledem zdravotnických pracovníků. Rovněž těhotné adolescentky (dívky mladší 17 až 18 let) podléhají povinné hospitalizaci (přibližně jeden až dva týdny před očekávaným datem narození)..

Pokud vás lékař, který pozoruje těhotenství, pošle k předčasné hospitalizaci v porodnici, ale nevysvětlí, proč je to nutné, nebudete se muset poradit s jiným lékařem (dokonce můžete vyhledat pomoc od nemocničních lékařů v porodnici). Je možné, že váš lékař je právě zajištěný a vy můžete klidně očekávat nástup porodu doma. Může se však stát, že váš lékař jednoduše nedokáže správně vysvětlit, jak vážná je vaše situace a jaké důsledky mohou mít důsledky odmítnutí hospitalizace! V žádném případě byste neměli ignorovat pokyny svého lékaře, ale měli byste to zjistit a konečně zjistit, kdy jít do nemocnice - nyní nebo s nástupem pracovních bolestí? Pokud pro vás něco zůstává nepochopitelné a nevysvětlitelné - zeptejte se bez váhání a požádejte je, aby podrobně vysvětlily, co přesně se s vámi a vaším dítětem děje, a jaké by mohly být důsledky odmítnutí hospitalizace a léčby. Pamatujte, že nejen vaše, ale také zdraví vašeho dítěte závisí na vašem rozhodnutí a na vašem vědomí.!

Kolik týdnů jít do nemocnice

Ahoj, nečetl jsem, co jsi napsal, jen jsem si napsal

Například jsem neměl informace, ale kdyby mě neotevřeli, FIG ví, že by mohl existovat šev z první operace, která byla ztenčena na nit, a všechno se na ultrazvuku normálně ukázalo. ale porodila jsem se dohodou, takže jsem neměla v nemocnici žádné zvláštní problémy

a jak můžete rozumně odmítnout „hromádku“ za 37 týdnů?

zdá se mi, že je to příliš brzy a nemá smysl se v porodnictví v nemocnici k ničemu účelu - ani procházet, ani běžně jíst, ani relaxovat, jak chcete. Dává to smysl do 37 týdnů? proč nemůžete jít na 39, protože termín je již víceméně rozumný a čas nebude zbytečně zbytečný.

Zde je moje otázka - jak správně a přiměřeně vysvětlit lékaři, který směřuje svůj pohled na plánovaný císařský řez? kdo to řekne?

Jak dlouho trvá plánovaná císařská sekce a jak to trvá?

Císařská sekce je dnes populární operací. V 70. letech minulého století činil celkový podíl operativní práce více než 2% a nyní vzrostl na téměř 20%. Každé páté dítě se rodí císařským řezem. Důvodem je situace v životním prostředí a skutečnost, že ženy se staly méně mobilní, slabší než před 40–50 lety, podíl IVF se zvýšil a stále více žen přemýšlí o svém potomstvu poprvé po 35 letech. Plánovaná císařská sekce proto nikoho nepřekvapuje.

V tomto článku si povíme o tom, jak a kdy se provádí císařský řez, jaké jsou rysy plánované operace.

Typy operací a indikace k tomu

Císařský řez je porodní operace, která zahrnuje odstranění dítěte a placenty řezem na břiše. Operaci lze provést naléhavě - ze zdravotních důvodů a nepředvídaných okolností, které náhle vyvstaly a znemožnily nebo extrémně nebezpečné fyziologický porod. Plánovaným způsobem je operace prováděna v případě odhalení okolností, které jsou přímými nebo relativními indikacemi pro chirurgický výdej i během těhotenství.

Plánované císařské řezy se liší od nouze v nepřítomnosti spěchu, přítomnosti pečlivé přípravy. Komplikace po plánované operaci se vyskytují méně často. Také různé typy chirurgických zákroků znamenají různé indikace. Pokud je nouzový císařský řez proveden hlavně se slabostí porodní síly, je nepřítomnost stimulace v jednom ze stadií fyziologického porodu, které začalo, s placentárním přerušením před termínem, nebo s akutní fetální hypoxií, která ohrožuje život dítěte, pak indikace pro plánovaný chirurgický zákrok rozšířenější..

Plánovaný císařský řez se provádí v následujících případech.

 • "Dětské místo" se nachází pod normální úrovní, je zde prezentace. Placenta zcela nebo úplně uzavírá vnitřní hltan, existuje vysoká pravděpodobnost krvácení.
 • Jizva dělohy zbývající z předchozího císařského řezu nebo jiné operace dělohy může být nebezpečná z hlediska možnosti prasknutí dělohy při porodu..
 • Bohatá jizva, ale v historii dvou nebo více císařských řezů.
 • Překážky, které lze považovat za mechanické. Normální porodu bude bránit úzká pánev ženy při porodu, poraněné nebo deformované kosti a klouby pánve, nádory dělohy, vaječníky, mnohočetné polypy.
 • Nesrovnalosti v ochlupení kostí - syfyzitida.
 • Nevhodná prezentace plodu pro fyziologický porod (zahrnuje pánevní, šikmou nebo příčnou, stejně jako polohu hýždě a nohy dítěte vzhledem k východu z dělohy), přitěžujícím faktorem je údajná velká hmotnost plodu (více než 3600 g).
 • Těhotenství je dvojčata, pokud je jedno z dětí ve špatné poloze, nebo v pánevní poloze je dítě, které je blíže k východu z dělohy..
 • Těhotenství s monozygotními dvojčaty, pokud jsou děti umístěny ve stejném močovém měchýři.
 • Těhotenství (včetně vícenásobného těhotenství), které se stalo možným v důsledku úspěšného léčebného cyklu fertilizace in vitro.
 • Zraněný děložní čípek, jizvy na něm a ve vagíně po předchozích těžkých porodech.
 • Těžké zpoždění ve vývoji plodu, významné zpoždění ve vývoji drobků, pokud jde o.
 • Prodloužení těhotenství - po 42 týdnech, pokud je stimulace neúčinná.
 • Těžká gestóza.
 • Nemoci matky, u nichž je přísně zakázáno tlačit - krátkozrakost, kardiovaskulární problémy, transplantovaná ledvina.
 • Stav chronického nedostatku kyslíku u plodu.
 • Herpes genitálního typu.
 • Problémy s hemostázou u ženy nebo dítěte.
 • Některé fetální malformace.

Na žádost ženy v práci se císařský řez v Rusku provádí pouze na některých placených klinikách. Volitelný císařský řez může stát částku téměř půl milionu rublů. Bezplatně, tj. Podle politiky povinného zdravotního pojištění, operaci provádí mateřská nemocnice, perinatální centra, pouze pokud existují dobré zdravotní důvody, pro které je chirurgický porod optimálnější než fyziologický. To je spojeno s vysokým rizikem komplikací, kterým nebudou žena a dítě vystaveny, pokud potenciální riziko překročí možný přínos intervence..

Když dělám?

Vzhledem k tomu, že lékaři potřebují shromáždit co nejvíce informací o stavu budoucí matky v porodu a jejím dítěti, rozhodnutí o potřebě a načasování císařského řezu se běžně přijímá ve 34–35 týdnech těhotenství. To se týká především situací, kdy se dítě nachází v děloze v pánevní nebo jiné nesprávné formě, kdy je nutné zjistit jeho odhadovanou hmotnost. Pokud během těhotenství od prvních měsíců dojde k určitým indikacím, např. Ke třetím nebo čtvrtým chirurgickým porodům, otázka jmenování operace nenastane, je standardně vyřešena.

Existuje názor, že císařský řez, který začnou dělat poté, co žena začne nezávislé kontrakce, je přirozenější a blíží se fyziologickému porodu. Zkušení a opatrní chirurgové dávají přednost operaci před pravidelnými bolestmi v práci. Klidnější svaly dělohy, tím méně pravděpodobné pooperační komplikace..

Ruské ministerstvo zdravotnictví nařídilo plánovanou operaci po 39 týdnech. Teoreticky je dítě životaschopné dříve, po 36-37 týdnech, ale v praxi přetrvávají rizika rozvoje respiračního selhání v důsledku možného malého množství povrchově aktivní látky v plicích. Proto se při prvním narození operace provádí po dobu 39–40 týdnů. Opakovaná CS může být provedena po 39 týdnech a třetí po 38–39 týdnech. Rozdíl je způsoben skutečností, že následné těhotenství plodu se jizvou na děloze je spojeno se zvýšeným rizikem divergence jizvy v posledních datech, pravděpodobnost časného nástupu kontrakcí je vyšší.

Datum operace je stanoveno nejen s ohledem na zájmy budoucí matky, ale také s ohledem na zájmy dítěte.

Pokud existují náznaky jeho tísně, data plánovaného chirurgického porodu může být posunuta o několik dní dříve. Plánované operace se neprovádějí o víkendech, i když pacient porodí za poplatek, až do uzavření smlouvy o poskytování placených zdravotnických služeb.

Předpokládané datum provozu se může změnit z různých důvodů. Intervence může být prováděna zejména dříve, pokud má žena známky krční připravenosti na nástup porodu, když je odstraněna sliznice nebo proud plodové vody, pokud existují alarmující známky hrozícího prasknutí staré děložní jizvy, pokud se stav ženy zhoršil v důsledku gestózy pokud dítě podle výsledků CTG a ultrazvuku našlo hladovění kyslíkem, propletlo pupeční šňůru kolem krku.

Pacient dostává doporučení do porodnice na prenatální klinice v 38 týdnech těhotenství, protože hospitalizace před plánovaným výkonem je prováděna předem.

Příprava na chirurgii

Před plánovanou chirurgickou prací je žena umístěna do porodnice ve 38–39 týdnech těhotenství. Musíte jít do nemocnice, abyste se co nejlépe připravili na nadcházející operaci. Příprava v porodnici bude zahrnovat další všeobecné vyšetření - vyšetření krve a moči, ultrazvuk, CTG.

Žena bude určitě mít koagulogram - krevní test na koagulační faktory. To je důležité pro plánování operace. Také má rozhovor s anesteziologem, když musí určit druh anestezie. Pytel, který žena sbírá předem v nemocnici, před císařským řezem, musí obsahovat sadu elastických obvazů pro bandážování nohou, aby se zabránilo trombóze během a po operaci, nebo kompresní punčochy pro stejný účel. Můžete si vzít s sebou jednorázový stroj, který se vám hodí v den operace.

Ráno je žena vychovávána brzy, provádí se klystýr k očištění střev (to pak pomůže rychleji kontrakci dělohy), holí pubis, aby se zabránilo vniknutí vlasů na povrchy rány. Plánované operace začínají ráno.

Narkóza

Narkóza může být tří typů. V poslední době se nejrozšířenější epidurální a spinální anestézie. Pomocí těchto metod se anestetika a svalové relaxanty vstříknou do epidurálního prostoru páteře nebo do subarachnoidálního prostoru páteře. Pro injekci anesteziolog používá dlouhou tenkou jehlu, zavedení se provádí v sedu nebo na boku. Místo vpichu je bederní páteř. Jehla by měla vstoupit mezi obratle. Anestezie nastane během 15 minut s epidurální formou anestézie a téměř okamžitě se spinální anestézií.

Dolní část těla se znecitlivuje a ztrácí svou citlivost. Lékaři mohou zahájit operaci a anestetik opouští katétr v místě bederního vpichu, kterým je v případě potřeby možné podat další dávky léků proti bolesti, pokud je operace zpožděna. Žena je plně při vědomí, může komunikovat s lékaři, vidět nádherný okamžik - vzhled drobků ve světle, a je zde také možnost okamžitě dát dítě k hrudi přímo na operačním stole.

Celková anestézie zahrnuje ponoření ženy do hlubokého spánku léků. Na operačním sále se jí podá anestetikum, je ponořeno do snu, po kterém je vložena tracheální trubice a připojena k umělé dýchací aparatuře. Léky pro udržování narkotického spánku mohou být podávány ve formě páry trubicí a mohou být podávány intravenózně skrz tam ponechaný katétr. Žena nebude schopna nic vidět ani slyšet ve stavu celkové anestezie.

Obecná anestézie je předepsána, pokud existují určité kontraindikace epidurální nebo páteřní, a také v případech, kdy žena sama trvá na hlubokém spánku drog během chirurgického zákroku - ne každý rád slyší a pozoruje, jak chirurgové pracují.

Technika provádění

Snaží se provést plánovanou operaci s co nejmenším poškozením krásy ženského těla. Řez je proveden vodorovně, jeho délka nepřesahuje 10 centimetrů. Řezná čára probíhá rovnoběžně s pubis. Po řezání kůže, tukové tkáně a svalové tkáně aponeurózy musí chirurg chránit svaly a močový měchýř před možným náhodným zraněním skalpelem během manipulací na děloze. Vzal je do stran a upevnil je svorkami.

Děloha je pitvaná v dolním segmentu dělohy. Tento segment se táhne nejméně, a proto si zachovává možnost, že se žena stane matkou několikrát. Po otevření děložní dutiny otevře doktor močový měchýř, vypustí plodovou vodu, chytí hlavu dítěte rukou za zády hlavy a opatrně odstraní dítě do světla. Pupeční šňůra je přerušena.

Poté ručně ořízněte placentu a šijte v opačném pořadí. Nejprve do dělohy, poté do svalové tkáně. Nakonec je kůže na břiše sešita. Od začátku operace do jejího ukončení v normálním režimu obvykle netrvá déle než 40 minut.

Vlastnosti reoperace

Opakovaná operace může trvat o něco déle než první. Je to kvůli potřebě vyříznout starou jizvu na dělohu a vznik nového stehu. Faktem je, že následné chirurgické dodávky jsou prováděny podél linie staré jizvy. Toto pravidlo platí v 99% případů, pouze v některých případech je nutné se od něj odchýlit, pokud existují určité důvody.

Ve druhém porodním nebo třetím císařském řezu se některé ženy dohodly na ligataci vejcovodů, aby vyloučily možnost následného těhotenství, protože každá další má zvýšené riziko. Tento postup zvyšuje provozní dobu o dalších 10 minut, takže opakovaná chirurgická práce může trvat až 50–60 minut.

Rehabilitace

Hodně z budoucího blaha nově ražené matky bude záviset na tom, jak dobře bude rehabilitace organizována. V prvních hodinách po operaci je žena v porodu ve speciální jednotce intenzivní péče, kde ji lékaři pečlivě sledují. Všechno je důležité - jak se žena dostane ven z anestezie, jaký bude krevní tlak, tělesná teplota, jak rychle začne reverzní děloha (redukce).

Již na jednotce intenzivní péče začíná žena dostávat kontrakce, jejímž úkolem je posílit kontrakce dělohy. Dávají léky proti bolesti bez selhání, antibiotika mohou být předepsána, pokud mají lékaři důvod předpokládat vysoké riziko pooperačních komplikací.

Po 5-6 hodinách je žena převedena na hlavní oddělení. Tam se po několika hodinách může začít převalit na jednu stranu, posadit se, postupně vstávat a podnikat první kroky. Čím dříve se puerpera zvedne a začne se pohybovat mírně, tím lepší pro kontrakci dělohy, pro rychlejší zotavení.

Včasné připevnění dítěte k hrudi je vítáno. Čím dříve to dítě začne sát, tím rychleji se normalizuje hormonální rovnováha v těle ženy, oxytocin bude aktivněji produkován, děloha se zkrátí lépe.

V prvních třech dnech je ženě předepsána speciální dieta. První den pouze voda bez plynu, další den - vývar, želé, dušený cukr, domácí bílé sušenky bez koření a soli. Třetí den můžete jíst obiloviny, šťouchanou zeleninu. Čtvrtý den je žena přenesena do obecné tabulky, ale doporučuje se vyhýbat se potravinám, které mohou způsobit zácpu, hromadění plynů ve střevech a nadýmání. Jsou předepsány po plánovaném císařském řezu, pokud nejsou pátý den komplikace. Žena odstraní stehy na prenatální klinice v místě bydliště na 7-8 dní.

Recenze

Podle recenzí žen, které opustily na internetu na stránkách tematických fór, je plánovaná císařská sekce dobrým způsobem, jak zvolit datum narození vlastního dítěte. Pokud neexistuje žádný náznak časového posunu, žena dostane tuto příležitost a omezí ji na jeden týden. Vědět, kdy se dítě narodí, vám dává možnost předem vybrat jméno podle Svatosti a také duševně a fyzicky se připravit na tuto důležitou událost v životě rodiny..

Pro ženy, které mají císařský řez podle plánu, je důležité si předem vybrat porodnici nebo perinatální centrum, na kterém by chtěla být operována. Poté ve vybrané nemocnici musíte podepsat výměnu karty u hlavního lékaře nebo jeho zástupce za lékařskou část (nachmed). Poté, bez ohledu na to, co se stane v očekávání data hospitalizace, sanitka doručí pacienta přesně do nemocnice, což bude uvedeno na výměnné kartě. Jinak můžete skončit v jiné porodnické instituci, která bude ve službě.

Poměrně často se ženy, které čelí prvnímu plánovanému porodu, navíjejí k neuróze - podívejte se na video o operaci, přečtěte si o jejích možných komplikacích a hroznou cestu ven z anestézie. Poté, co jejich vlastní zkušenosti zůstanou pozadu, většina připouští, že zvěsti a obavy byly jasně přehnané. Moderní léky nezpůsobují anestézii obtížnou a bolestivou, dostat se z ní je snazší, i když jste provedli celkovou anestézii.

Mimochodem, názory na výběr anestezie jsou také smíšené. Mnoho žen upřednostňuje generála, protože již má epidurální zkušenosti a vědí, že s tím ne všichni citlivost zmizí, a poslech lékařských rozhovorů a klepání nástrojů není vůbec příjemný. Velkým plusem plánované operace je pooperační šev, který se po šesti měsících zmenší na 4-5 centimetrů, rozjasní a stane se téměř neviditelným.

V případě nouzového chirurgického zákroku jsou stehy méně přesné a operace může být také provedena korporátním způsobem - vertikálním řezem od pupku do pubis. Nebude možné skrýt takovou jizvu za elastické zbabělce a komplikace jsou častější.

Zkušené matky radí ženě, která se právě připravuje na CS, aby s lékařem předem prodiskutovala všechny nuance nadcházející operace a položila všechny otázky. Pak bude méně nepokojů.

O tom, kdy se doporučuje provést císařský řez, viz následující video.

Články O Neplodnosti