Hlavní Zdraví

Jak se děje cervikometrie během těhotenství??

Cervikometrie je neinvazivní výzkumná metoda v porodnické a gynekologické praxi, jejímž cílem je zkoumat stav děložního hrdla. Cervikometrie během těhotenství se považuje za nezbytný postup, protože jak doba narození, tak samotná možnost porodu dítěte do požadovaného období závisí na délce a stavu děložního hrdla..

Cervikometrie je ultrazvukové vyšetření děložního čípku, jeho stavu a délky. To je zvláště důležité v období, kdy žena porodí dítě, protože zachování těhotenství a normální průběh porodu závisí na normální poloze a délce děložního čípku..

Metoda cervikometrie je založena na odlišné schopnosti tkání odrážet ultrazvukové vlny z ultrazvukové sondy, které jsou poté vizualizovány na zvláštním monitoru. Jedná se o široce dostupnou studii z důvodu nízkých ekonomických nákladů na její provedení. Mezi jeho výhody patří vysoký obsah informací, rychlost a možnost použití v ambulanci. Pomocí této techniky získáte informace o ukazatelích délky děložního hrdla, vnějšího a vnitřního hltanu, průchodnosti děložního hrdla. Na základě získaných údajů je možné předpovědět načasování nástupu práce, předepsat vhodné zacházení v případě odchylek od normálních průměrných hodnot, tj. Včas přijmout nezbytná opatření.

S pomocí cervikometrie se provádí objektivní hodnocení rizik vzniku předčasného porodu u žen s jednoduchým a vícenásobným těhotenstvím..

Tato studie se provádí na doporučení lékaře a pokud je uvedeno. Cervicometry mohou být předepsány několikrát během těhotenství. Tato analýza by neměla být opuštěna, protože nesprávné posouzení rizikových faktorů pro předčasný porod může vést k negativním důsledkům pro matku i dítě.

Cervikometrie se provádí v období od 15 do 16 týdnů a opakuje se ve 20 týdnech, pokud počáteční výsledky studie vyvolaly dotazy lékaře. Zdravým ženám, které dříve neměly problémy s porodem dítěte, se doporučuje podstoupit postup po dobu 12 až 22 týdnů, aby bylo zajištěno, že je děložní hltan uzavřen, a další postupy k záchraně života dítěte se nevyžadují..

Studii lze provést několika způsoby:

 • Transvaginální ultrazvuková sonda pro prázdný měchýř;
 • Transabdominální sonda s plným měchýřem. Je třeba poznamenat, že studie, která se provádí pomocí transvaginálního senzoru, je spolehlivější, protože děložní čípek je vizualizován v lepší rovině pro odborníka k vidění..

  Kdo se doporučuje během děložního hrdla dělat děložní hrdlo:

  • Ženy s těžkou porodnickou a gynekologickou historií. Pokud došlo k předčasnému začátku porodu, potratů v pozdějších stádiích, provedených chirurgických zákroků v oblasti genitálií, pak se znovu provede cervikometrie s rozdílem několika týdnů;
  • Ženy s vícenásobným těhotenstvím. Pokud se narodí 2 nebo více dětí, proveďte dvojitou zkoušku;
  • Ženy s krátkým děložním čípkem nebo isthmicko-cervikální nedostatečností se doporučuje pravidelně provádět test, aby sledovaly změny v poloze a délce děložního čípku. Mezi studiemi by se mělo konat jeden týden až měsíc.

  Pro studii neexistují prakticky žádné kontraindikace. Cervikometrie je neinvazivní, bezbolestná diagnostická metoda, která poskytuje přesné výsledky a přesné informace. Proto, pokud existuje riziko předčasného ukončení těhotenství, lékaři doporučují provést tento test..

  Délka děložního kanálu během těhotenství je normální

  Normální průměrné hodnoty délky děložního hrdla podle výsledků děložního hrdla jsou:

  • Od 16 do 22-23 týdnů těhotenství: je to 40 - 45 mm;
  • Od 24 do 28-29 týdnů těhotenství: 35 - 40 mm;
  • Od 32 do 36-39 týdnů těhotenství: 30-35 mm.

  Děložní čípek delší než 30 mm ukazuje na nejmenší riziko vzniku porodu předčasně. Pokud je délka CMM během těhotenství u jednoho plodu menší než 15 mm a pokud je dítě 2 nebo více, 25 mm, měla by žena podstoupit terapii, aby se dítě uchránilo v nemocnici.

  Při zkoumání vnitřního hltanu se vyhodnocuje jeho tvar:

  • Tvar ve tvaru písmene T je určen, pokud je hltan uzavřen. Toto je varianta normy;
  • Forma ve tvaru Y je pozorována, pokud je děložní čípek předčasně vyzrálý, s ještě vyšším stupněm zrání se tvar změní na tvar V a U;
  • Dojde-li k prolapsu fetálních membrán, má CMM podobu přesýpacích hodin.

  Patologie, které výzkum identifikuje

  Pokud je délka děložního kanálu během těhotenství s jedním dítětem menší než 25-30 mm, je žena poslána na následné ultrazvukové vyšetření v každém následujícím týdnu těhotenství a na odbornou konzultaci, aby rozhodla o další taktice řízení těhotenství.

  Pokud je cervikální kanál zkrácen na 25 mm, provede se diagnóza isthmicko-cervikální nedostatečnosti. To znamená, že žena má vysoké riziko, že k nástupu porodu dojde včas, což může mít v budoucnu negativní dopad na nenarozené dítě, protože plod není dostatečně zralý, aby existoval mimo děloze. Proto by v případě předčasného porodu měl být novorozenec pod dohledem zkušených neonatologů..

  Může se vyskytnout stav, jako je obvyklý potrat. To znamená, že krk nemůže nést hmotnost plodu, plodovou vodu a v důsledku toho těhotenství končí v pozdějších stádiích. Aby se snížilo zatížení CMM, vloží porodník-gynekolog do vagíny silikonový kroužek (pesar), aby pomohl udržet hltanu uzavřenou. Pesar také mírně odkloní dělohu zpět, díky čemuž klesá tlak plodu s plodovou vodou na děložní krčku. Tento postup lze provádět ambulantně, nevyžaduje mnoho času. Po instalaci pesaru může žena okamžitě jít domů.

  Pokud je cervikální kanál příliš krátký, existuje vysoké riziko nitroděložní infekce, protože hlen se tvoří v menším množství. Cervikální hlen je dobrou ochrannou bariérou proti vstupu mikroorganismů do dutiny CM kvůli vysoké hladině pH. Plod je na infekční proces velmi citlivý, protože jeho imunitní systém dosud nebyl vytvořen. Důsledky nitroděložní infekce mohou zanechat otisk celého života dítěte, jako je vznik malformací plodu, vrozená sepse. Nerozpoznaná a včasná neléčená nitroděložní infekce může vést k intrauterinní smrti nebo smrti novorozence v prvních dnech nebo hodinách života v důsledku vývoje septického šoku, DIC, trombózy pupeční tepny, hypoxie a dalších příčin.

  V případě detekce isthmického krčku. selhání, žena podléhá povinné hospitalizaci na oddělení patologie těhotenství, je předepsána léčba progesteronem. Lze také nainstalovat pesar (viz výše). Lékaři v této situaci důrazně doporučují nepřetržitý dohled až do narození.

  Proto by měl být krční kanál během těhotenství vyšetřen u žen se zatíženou porodnicko-gynekologickou anamnézou nebo vícečetným těhotenstvím. Ve vážných nebo pochybných případech může být cervikometrie provedena několikrát na doporučení porodníka-gynekologa po celou dobu těhotenství..

  Nebojte se a navrhovanou studii odmítněte. Během rozpoznaných abnormalit v parametrech CMM dobře reagujte na konzervativní léčbu, a to jak v ambulantních, tak v lůžkových zařízeních pomocí progesteronových přípravků nebo zavedení silikonového kruhu (pesaru) do vagíny. I s rozvojem isthmicko-cervikální nedostatečnosti lze těhotenství prodloužit na optimální dobu nástupu porodu..

  Placenta blokuje vnitřní hltanu - co mám dělat? Jak zvýšit placentu během těhotenství

  Ale ve skutečnosti, s tím, že placenta se překrývá s vnitřním hltanem, čelí většina těhotných žen. Současná úroveň medicíny je taková, že i při takové patologii se rodí absolutně zdravé a silné děti. Maminka by však měla jasně pochopit, co tato diagnóza znamená a jak se správně chovat po zjištění problému.

  Placenta a její vliv na vývoj dítěte

  Tělo matky po devět měsíců poskytuje dítěti všechny potřebné komponenty pro správný vývoj. A to vše se děje díky placentě, která do značné míry určuje, zda vaše dítě dostane důležité vitamíny a minerály, výživu a kyslík, tak důležité pro tkáně a mozek. Placenta se netvoří bezprostředně v děloze, ale pouze ke konci prvního trimestru. Dříve jeho roli hraje chorion - vlnitá membrána, která odděluje vajíčko od stěn dělohy. Nakonec zraje dvanáctý den po početí. Jak vidíte, příroda velmi pečlivě zajistila, aby drobeček byl neustále chráněn a obdržel vše potřebné.

  Pro normální vývoj dítěte je velmi důležité, když je připojena placenta. Sbor je obvykle umístěn na přední stěně dělohy, zadní nebo poblíž dna. Lékaři považují druhou možnost za nejúspěšnější, protože v tomto případě všechny metabolické procesy probíhají co nejrychleji a dítě nebude mít problémy s kyslíkem nebo výživou. Placenta však někdy překrývá vnitřní hltan úplně nebo s okraji. Toto je již považováno za závažnou patologii a může způsobit předčasný porod nebo potrat. Proto lékaři pravidelně sledují nastávající matky a sledují polohu a zralost placenty za týden. Tento postup se provádí pomocí ultrazvuku, což je zcela bezpečné pro drobky a jeho matku. Neopouštějte tyto studie, zejména pokud jste starší než třicet pět let. Z nějakého důvodu je to u žen, které již mají děti, v tomto věku, během těhotenství, se placenta překrývá s vnitřním hltanem.

  Bakteriální kultura z hrdla děložního hrdla během těhotenství

  Studium bakteriologické kultury z děložního hrdla je důležitým kritériem pro posouzení zdravotního stavu genitální oblasti těhotné ženy a výběr taktiky léčby. Důvodem jmenování této studie je přítomnost zánětlivého procesu (zvýšené bílé krvinky v běžném nátěru). Pokud zánětlivý proces zametl děložní čípek, onemocnění se nazývá cervicitida (nebo endocervicitida). Pokud se neléčí, způsobuje patologie často potraty a předčasné narození..

  • Biomateriál je odebírán sterilní tyčkou z děložního hrdla - sekrecí žláz a deskvamovaných buněk (nosiče mikroflóry).
  • Před zákrokem se musíte vyvarovat hygienických manipulací, nepoužívat intimní krémy a vaginální čípky.
  • Rovněž stojí za to vyloučit sexuální vztahy (den před analýzou) a užívání antibakteriálních léků (nejméně 1 týden před analýzou).

  Na základě analýzy bakteriální kultury je možné stanovit nejen typ patogenního patogenu, ale také určit jeho citlivost na antibakteriální léčiva, která budou nezbytná pro léčbu.

  Včasná diagnostika stavu děložního čípku a jeho hltanu vám umožňuje včas přijmout nezbytná opatření a udržet těhotenství.

  Mluvte trochu o anatomii

  Ženy tento problém často podceňují a dokonce i po diagnóze je špatně pochopeno, co se přesně děje v jejich těle. K objasnění situace je třeba obrátit se na anatomii.

  Děloha je orgán, ve kterém se dítě vyvíjí po dobu devíti měsíců. Je spojen s vaginou krkem, který je během těhotenství pevně uzavřen a vyznačuje se namodralým zbarvením tkání. Je to proto, že krk se stává velmi hustým, ale zároveň elastickým, protože na konci tohoto období se bude muset natáhnout, aby přeskočil dítě. Vnější a vnitřní okraj krku se nazývá "hltan". Z vnějšku odděluje dělohu od vagíny a je pevně uzavřena a vnitřní hrtan děložního čípku chrání dítě před infekcí. Ve správný čas se protahuje a umožňuje dítěti zaujmout místo v malé pánvi, což naznačuje předčasné narození.

  Pro přenášení dítěte je velmi důležité, aby hltan zůstal uzavřený a nepřekrýval se, protože to ohrožuje dítě četnými problémy. Minimální krvácení a zvýšený tonus dělohy. Ve zvláště závažných případech má dítě hypoxii různého stupně a matka má potíže s prací, což nutí lékaře, aby se uchýlili k císařskému řezu.

  Jak nebezpečné je, když je otevřen interní nebo externí hltan


  U ICI je pozorováno otevření vnitřního nebo vnějšího hltanu. To představuje hrozbu pro život plodu..

  V raných fázích

  V prvním trimestru není možné identifikovat ICN, protože embryo je malé a neovlivňuje dělohu. Jak růst roste, zvyšuje se zátěž a dochází k předčasnému otevření hltanu. Někdy se isthmic-cervikální nedostatečnost začíná rozvíjet od 11 týdnů podle následujícího schématu:

  1. Otevření vnitřního hltanu.
  2. Zveřejnění vnějšího hltanu.
  3. Prolaps membrán v pochvě.
  4. Porušení jejich integrity.
  5. Fetální smrt.

  V pozdních termínech

  Od druhého trimestru se CPI aktivně vyvíjí a zvyšuje riziko spontánního potratu. Častěji se to stane mezi 18-24 týdny. Na konci tohoto období způsobuje patologie předčasný porod s velkým rizikem pro život dítěte.

  Placenta pozice

  Lékaři zvažují sledování polohy a zralosti placenty každý týden v procesu sledování stavu těhotné ženy. Koneckonců, do dvanáctého týdne je zde možnost identifikovat placentární patologie. Ženy se nejčastěji potýkají s těmito dvěma problémy:

  • předčasné zrání;
  • nízká poloha vzhledem k hltanu.

  Pokud mluvíme o první patologii, je třeba poznamenat, že je extrémně vzácná. Lze jej stručně popsat jako stárnutí placenty, které neodpovídá gestačnímu věku. To znamená, že dítě ještě není připraveno k narození a množství živin, které potřebuje, se postupně snižuje. Paralelně s tím dochází k problémům s dodáváním kyslíku. To vše ohrožuje život drobků a nutí lékaře, aby přijali nouzová opatření.

  Nízká placentace je u žen poměrně častá, ale tato diagnóza u těhotných žen vyvolává spoustu otázek. Co tedy znamená nízká placenta a normální placenta? Pojďme si o tom promluvit podrobněji..

  Pokud po oplodnění nastane normální připevnění chorionu (podél přední stěny dělohy, vzadu nebo dole), pak placenta zaujme požadovanou polohu v normálním rozsahu. Ale stojí za zvážení, že po dobu devíti měsíců, jak se děloha protahuje, mírně mění svou polohu. Tento proces monitorují také lékaři při rutinním ultrazvukovém vyšetření. Například, pokud je ve druhém trimestru vzdálenost mezi vnitřním hltanem a placentou přibližně pět centimetrů, pak se tyto ukazatele považují za normu. Kolem dvacátého týdne se vzdálenost změní, ale neměla by být menší než sedm centimetrů.

  V těchto případech si žena nemůže dělat starosti s nízkou placentací a klidně nosit dítě. Pokud nemá jiné problémy, lékaři doporučí přirozené narození s vysokou šancí na zdravé dítě.

  Možné patologie

  Pokud lékař při ultrazvukovém vyšetření zjistil, že vzdálenost mezi spodním okrajem placenty a vnitřním hltanem je menší než výše uvedené ukazatele, můžeme hovořit o nízké placentaci v důsledku prezentace chorionu. Ve 12 týdnech si to můžete všimnout poprvé, pak bude žena pečlivě sledována, aby si všimla všech možných změn v čase. V každém případě však mluvíme o patologii.

  Chtěl bych však poznamenat, že bez ohledu na fázi prezentace má žena šanci porodit a porodit dítě. Pokud samozřejmě dodržujete všechna doporučení lékaře a sledujete svůj stav. Například krvácení je nejpravděpodobnějším příznakem problémů způsobených nízkou polohou placenty. Nejčastěji se vyskytují bez bolesti v podbřišku, takže ženy ne vždy děsí. Jakékoli krvácení by však mělo být příležitostí k návštěvě u lékaře, protože to často znamená oddělení placenty, což může vést k úmrtí plodu a matky.

  Pamatujte, že o nízké chorionické prezentaci můžete mluvit ve 12 týdnech, pokud je vzdálenost mezi placentou a vnitřním hltanem tři centimetry nebo méně. Takové indikátory jsou důvodem k obavám a do těhotné karty se zaznamená „patologie“.

  Prezentační fáze

  Nepanikařte, pokud vám lékař řekne o nízkém připevnění placenty. Ne všechna stádia patologie jsou kritická. Některé z nich vyžadují pouze dohled lékaře, ale jiné vás nutí přemýšlet o urgentním chirurgickém zákroku. Sama těhotná žena by proto měla tomuto problému rozumět.

  U nastávajících matek existují tři typy patologií placenty:

  • Prezentace. Tato fáze je nejobtížnější, protože placenta zcela blokuje vnitřní hltanu. Tato patologie nedovolí dítěti ponořit se do malé pánve a zaujmout správné místo před porodem. Placenta podél přední stěny se nejčastěji překrývá s vnitřním hltanem, což může kromě již zmíněného problému způsobit delaminaci placenty. Protože díky protažení dělohy se nebude moci pohybovat a zaujmout správnou polohu. Placenta podél zadní stěny se často překrývá s vnitřním hltanem, což také poukazuje na závažnou patologii a ohrožuje problémy během porodu..
  • Neúplná nebo částečná prezentace. Podobná situace nastává s regionální prezentací chorionu, později se na stejném místě vytvoří placenta a její okraj částečně překrývá vnitřní hltan. Pokud lékař provede ultrazvukovou diagnózu, má žena šanci porodit dítě sama. Situaci je však třeba sledovat velmi pečlivě, protože do dvacátého týdne se může placenta pohybovat. V důsledku toho se poloha těhotné ženy zlepší nebo naopak zhorší.
  • Nízká placenta Pokud byl v prvních dnech po početí fixovaný chorion na přední stěně dělohy o něco nižší než obvykle, bude se placenta tvořit v blízkosti vnitřního hltanu. S touto diagnózou se však nepřekrývá místo dítěte, což znamená, že dítě má šanci získat potřebnou výživu a kyslík a ve správný čas se narodit přirozeně.

  Stádia patologií uvedených u nás, lékaři si mohou všimnout pouze na ultrazvuku. Před dvacátým týdnem však může placenta změnit svou polohu a diagnóza bude odstraněna. V tomto případě by však žena měla pečlivě naslouchat tomu, co se děje s dítětem (20. týden těhotenství s nízkým placentováním je zásadní), aby včas navštívila lékaře..

  Jak zavřít děložní čípek

  V případě, že je děložní hrdlo zkráceno a je pozorováno částečné otevření, lékaři provádějí postupy, které přispívají k uzavření hltanu. Existuje několik metod, které vám umožní:

  • terapeutický;
  • konzervativní;
  • chirurgický.

  Medikační metoda

  Terapie spočívá v užívání hormonů na bázi progesteronu, které pomáhají stabilizovat stav a případně uzavírají cervikální kanál. Mezi takové léky patří Duphaston, Utrozhestan. Dva týdny po jmenování léku je nutné diagnostikovat cervikální kanál, aby se určila účinnost této metody, pokud je vše v pořádku, lék je předepsán pro dlouhodobé užívání.

  Konzervativní metoda

  To může být pomocné při lékové terapii, pokud ICI postupuje nebo samostatně.

  Tato metoda zahrnuje instalaci gynekologického kruhu - pesar. Oválný kroužek je nasazen na děložní čípek tak, aby přiléhal ke stěnám pochvy. Tím se odstraní hlavní zatížení z vnitřního hltanu.

  Tato metoda umožňuje zavřít děložní hrdlo a:

  • prováděné v jakékoli fázi těhotenství;
  • nevyžaduje použití anestezie a sledování pacienta;
  • používá se pro vícenásobné těhotenství.

  Prsten používejte pouze v rané fázi ICI, když je krční kanál zcela uzavřen.

  Porodnický pesar je cizí těleso v ženském těle, takže je důležité provádět preventivní čištění samotného prstenu a vaginálního debridementu, aby nedošlo k rozvoji vaginální dysbiózy..

  Při instalaci pesaru existují kontraindikace:

  • částečné otevření vnitřního hltanu;
  • nevyvíjející se těhotenství;
  • vysunutí membrán přes vnitřní hltan;
  • přítomnost infekčních a zánětlivých chorob genitálií;
  • periodické špinění.

  Účinné injekce pro prostatitidu

  Je duphaston hormon

  Odstraňte kroužek po 37 - 38 týdnech těhotenství nebo na začátku porodu.

  Chirurgická metoda

  Spočívá ve skutečnosti, že děložní hrdlo je šité, a tím stlačuje děložní hrdlo. Tato metoda se používá, pokud existuje reálná hrozba potratu a jiné metody nejsou účinné..

  Tato operace se provádí v časných stádiích těhotenství a nejpozději do 28 týdnů. Je důležité, aby amniotické membrány nebyly narušeny a aby nespadly do děložního čípku, jinak je možná infekce.

  Kontraindikace při šití:

  • existují infekční choroby genitourinárního systému;
  • placenta previa;
  • patologie vývoje plodu;
  • závažné onemocnění matky.

  Před zákrokem je nutné provést terapii zaměřenou na snížení tónu dělohy, jakož i ultrazvukové vyšetření, které určí stav plodu a umístění placenty. Protože šití je chirurgický postup podporovaný anestézií, je před operací a pozorováním po operaci nutná hospitalizace. Týdenně musíte podstoupit vyšetření u lékaře a provádět pravidelné sanace vagíny. Protože šev může vyvolat zvýšený tón dělohy, doporučuje se používat léky, jako je Ginipral a Magnesia a antispasmodický papaverin. Odstranění stehu se provádí za 38 týdnů v kanceláři gynekologa. Tento postup umožní plodu snížit pro další doručení..

  Uzavření vnitřního hltanu tímto způsobem může vést ke komplikacím:

  • navlékání svalové tkáně v důsledku stresu;
  • intrauterinní infekce;
  • krvácející;
  • hypertonicita dělohy.

  Důvody prezentace

  Jakmile má žena na svém místě patologii, začne klást jiné otázky. Jak to ohrožuje dítě? Jak se chovat? V jakém časovém období dělají plánovaný císařský řez, pokud je zaznamenáno úplné překrytí vnitřního hltanu? A hlavní věc - co způsobilo vzniklou patologii? Poslední otázka vzrušuje budoucí maminky ze všeho nejvíc a pokusíme se na ni odpovědět.

  Lékaři považují za hlavní důvod nízké placentace zdravotní problémy, o nichž žena nemohla ani vědět, nebo jednoduše ignorovat. Vyvolávají regionální prezentaci chorionu a poté placentu. U zdravé nastávající matky je však riziko takové situace minimální. Obvykle se chorion připevňuje k přední stěně nebo zadní stěně dělohy, takže v budoucnu bude vzdálenost mezi okrajem placenty a vnitřním hltanem v normálních mezích. Během těhotenství bude lékař sledovat tyto ukazatele, aby si včas všiml problémů. Avšak ve většině případů, pokud je placenta vyšší než vnitřní hltan ve dvanáctém týdnu, bude v kontrolních obdobích - dvacet a třicet dva týdny - její umístění v normálních mezích.

  Pokud však má žena před těhotenstvím zdravotní problémy, může se vajíčko plodu připojit velmi nízko. Jeho umístění je ovlivněno jizvami zbývajícími po císařském řezu nebo potratu. K podobné situaci také vedou fibroidy, adenomyóza a chronický zánět vnitřních orgánů. Podle lékařů může jakákoli infekce genitální oblasti vést k patologii během těhotenství. Vysoké riziko takových problémů v případech, kdy má žena anatomické vady genitálií.

  Užitečné video

  Autore, drahá, máte sílu přežít takový zármutek.

  A v tomto případě to není vaše první ztracená B na dlouhou dobu. IMHO, už bych se nesnažil vydržet. Vzal bych si místo tebe náhradní, ano, je to velmi drahé, ale můžeš mít své vlastní dítě, bohužel to nemůžeš nést, ale ztráta víc v takovém čase je nesmírně obtížná.

  Síla k vám a dobré štěstí.

  kdo ti řekl, že LITEROVANÝ specialista na potrat nedoporučuje protokol s SM, pokud neexistuje jiný způsob? Psal jsem o doktorce, která pomohla stovkám zoufalých žen, z nichž mnohé ztratily několik těhotenství - a jsem si jist, že pokud neexistuje jiná možnost, pak to otevřeně řekne. znovu - nechci jít do podrobností o náhradním mateřství - v tomto tématu nejsem tak silný, abych mluvil vážně a nevedl kuchyňskou řeč. Ale kdo vám řekl, že tato možnost nemá žádné problémy, a že autor a její rodina si to mohou snadno dovolit z finančních důvodů?

  co je nejdůležitější - opravdu si přeji, aby autor této vrcholky přežil toto neštěstí a stále se stal matkou. nic jiného.

  Štítek 1202, zcela souhlasím. Tomu se skutečně říká isthmicko-cervikální nedostatečnost. Na závěr jsem to napsal. Úplně jsem to zapomněl zmínit: pardon: Kler, neodvrátím tvá slova, protože já o tom moc nerozumím (mluvil jsem s kamarádkou, která šije na krk, řekla, že měla otevřený krk. Mimochodem, měla první potrat) 5 měsíců bylo právě z tohoto důvodu: lékaři o vnitřním hltanu neřekli nic, takže jsem si uvědomil, že to byly různé věci), otevřel jsem vnitřní hltanu, ale bohužel délka krku není bohužel uvedena. 3dcat, vnitřní hltan otevřený ve 14 mm. Myslíte vnější hltanu, nikoli vnější část děložního hrdla? Pokud ano, nic o něm není řečeno. Myslím, že je v pořádku, protože o něm nebylo nic napsáno. Dívky, děkuji za odpovědi. Ale nakonec mi řekni, jestli se hltánek sám po procedurách uzavřel nebo ne?

  1. 29 let, žena, 163, 61 let po 23 týdnech těhotenství (obvykle 56–57)

  Měsíčně od 14 let, nepravidelný, od hojného (7-9 dní) po skromný (3 dny), první dva dny jsou bolestivé. Poslední menstruace je 18/18/2014. Potrat, žádné zrození. Gynekologická onemocnění - PCOS (diagnostika na základě biopsie vaječníků)

  2. Těhotenství po IVF (neplodnost neznámého původu) + ICSI (mužský faktor).

  3. Během těhotenství přijímám:

  Photre Magnesium B6 - 1 / 3d.

  Ve 22. týdnu se objevil mukózní výtok béžové + mravenčení v podbřišku (v oblasti ochlupení a níže)

  1. Ultrazvukem (vaginální):

  vnitřní hltan je uzavřen

  Děloha na hmatu v normotonu

  Na jedno zrcadlo: je vytvořen děložní čípek, eroduje sliznice. Vizualizovaný polyp „C“ kanál

  Per vaginatum: děložní čípek je tvořen, změkčený. Externí hltan prochází špičkou prstu. Děloha je zvětšena až do 21 týdnů těhotenství, měkká, mobilní, bezbolestná. Přídavky na palpaci jsou bezbolestné. Klenby jsou hluboké. Parametry jsou zdarma. Hlienový výtok.

  Diagnóza: Hrozí spontánní potrat v období 21–22 týdnů. OAA ECO + ICSI. CPI.

  -domácí dohled

  -ultrazvukové vyšetření děložního čípku po 5-7 dnech

  Podle ultrazvuku a vyšetření, gynekolog přidal Utrozhestan vaginálně 200 / 3d.

  Instalovaný porodnický pesar

  Ultrazvuk (žaludek):

  Vnitřní hltan je uzavřen

  1. Ultrazvuk (žaludek):

  Důsledky nízké placentace a previa

  V první řadě by ženy měly vědět, že tyto problémy způsobují fetální hypotrofii a hypoxii. Důvodem je podvýživa plodu a jeho přísun kyslíku. V takových situacích dítě signalizuje matce potíže s přílišnou aktivitou, takže pokud se dítě najednou začalo bojovat v žaludku, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

  Nízká placentace může způsobit oddělení placenty. Je vždy doprovázeno krvácením. Porodníci vydávají částečné a úplné oddělení placenty. Částečné vede k těžkému krvácení v místě exfoliace. Těhotná žena možná o problému ani neví, ale její stav se postupně zhoršuje. Zvýšení hematomu přirozeně ovlivňuje stav dítěte.

  Úplné oddělení placenty je velmi nebezpečné. V tomto případě mluvíme o záchraně života malého muže a jeho matky. Tento problém je doprovázen závažným krvácením a bolestí. Když se tyto příznaky objeví, počet jde doslova na minuty, musíte okamžitě zavolat sanitku a dokonce i během hovoru vyslovit jejich předpoklady. To usnadní práci hostujícího týmu lékařů, kteří již připravili nezbytné přípravy na záchranu života matky a dítěte.

  Pokud placenta překrývá vnitřní hltan s okrajem, pak má žena šanci přirozeně porodit. Ke všem výše uvedeným rizikům je však přidána ještě jedna - infekce infekcemi. Protože mikroflóra vagíny není sterilní, může dítě získat zlomek zárodků, zatímco je ještě v lůně. Pevně ​​uzavřený vnitřní hltan ho před tím chrání. Pokud však do ní vstoupí část placenty, je pravděpodobné, že se infekce snadno dostane na místo dítěte. Je to pro dítě velmi nebezpečné..

  Prevence otevření hltanu během těhotenství

  Pokud je žena ohrožena možností předčasného otevření vnitřního hltanu, je třeba dodržovat následující doporučení:

  • Vyloučení intimních vztahů po celou dobu porodu.
  • Vyhněte se fyzické námaze, zejména vzpírání.
  • Omezit spotřebu kávy a čokolády, podle stravy doporučené lékařem.
  • Minimalizujte svůj pobyt v dusných a horkých místnostech.
  • Omezte vystavení slunci.
  • Nezahrnuje parní lázně, horké vany.

  Šance na změnu

  Mnoho žen se zajímá, jak během těhotenství zvýšit placentu. Existují příběhy zázračných léků a léků, které pomáhají placentě v pohybu. Lékaři však tuto pověst vyvracejí. Tvrdí, že zatím žádný odborník neví, jak zvýšit placentu. Během těhotenství prochází ženské tělo četnými změnami a mnoho z nich nelze vysvětlit, proto existují případy, kdy lékaři zrušili diagnózu „prezentace“. Ale to se děje přirozeně. Pod vlivem protahovací dělohy začíná proces „migrace“. Placenta se postupně začíná posouvat a vstupuje na hranice normy. To se děje velmi pomalu a nezpůsobuje těhotné ženě nepříjemné pocity, pouze při plánovaném ultrazvuku zjistí, že se situace stabilizovala. Ale znovu opakujeme, že tento proces je nezávislý na drogách.

  Podle statistik se u devadesáti pěti procent žen s patologií placenta zvýšila o třicáté vteřinu. Pro zbývající počet nastávajících matek není situace také žalostná. Asi u padesáti procent z nich se placenta posune správným směrem k narození.

  Sledování stavu žen

  Při nízké placentaci mohou lékaři předepsat těhotnou ženu a další ultrazvukové vyšetření, ale obvykle se vše děje podle stanovených lhůt:

  • Dvanáct týdnů. V tuto chvíli je zde problém. Pokud se žena řídí doporučeními lékaře, nezjistí žádné zhoršení jejího stavu. Ale nejmenší odchylka od nich může způsobit krvácení. Těhotné ženě s nízkou placentací je přísně zakázáno náhle vstávat, zvedat závaží, zabývat se sportem a sexem. Nedoporučuje se k takovým problémům a obavám, stejně jako k násilným projevům emocí. I radostné události mohou vyvolat drobné nebo těžké krvácení..
  • Dvacet týdnů. Z nějakého důvodu se diagnóza nemusí změnit do 20. týdne těhotenství. Co se v tomto případě stane dítěti? Jak dítě roste, situace se zhoršuje. Při plné prezentaci lze pozorovat problémy s kyslíkem a výživou. Žena často vstupuje do nemocnice kvůli ochraně. Ve vážných případech je ponechána v nemocnici až do porodu. Pokud je u těhotné ženy diagnostikována pouze nízká placentace bez blokování hltanu, může jí být doporučeno, aby se pohybovala méně a sledovala její stav..
  • Třicet dva týdny. V této době se situace pravděpodobně nezmění a lékaři přemýšlejí o tom, jak žena porodí. Po úplném uzavření hltanu budeme hovořit o operaci a těhotná žena bude umístěna do nemocnice, aby se připravila na operaci. Jak dlouho trvá plánovaný císařský řez? Pokud nedojde k těžkému krvácení, pak pravděpodobně ve třicátém sedmém týdnu. V případech, kdy dojde na záchranu dvou životů, lékaři rozhodují naléhavě a mohou provést operaci dříve.

  Jak zavřít děložní čípek

  V případě, že je děložní hrdlo zkráceno a je pozorováno částečné otevření, lékaři provádějí postupy, které přispívají k uzavření hltanu. Existuje několik metod, které vám umožní:

  • terapeutický;
  • konzervativní;
  • chirurgický.

  Medikační metoda

  Terapie spočívá v užívání hormonů na bázi progesteronu, které pomáhají stabilizovat stav a případně uzavírají cervikální kanál. Mezi takové léky patří Duphaston, Utrozhestan. Dva týdny po jmenování léku je nutné diagnostikovat cervikální kanál, aby se určila účinnost této metody, pokud je vše v pořádku, lék je předepsán pro dlouhodobé užívání.

  Konzervativní metoda

  To může být pomocné při lékové terapii, pokud ICI postupuje nebo samostatně.

  Tato metoda zahrnuje instalaci gynekologického kruhu - pesar. Oválný kroužek je nasazen na děložní čípek tak, aby přiléhal ke stěnám pochvy. Tím se odstraní hlavní zatížení z vnitřního hltanu.

  Tato metoda umožňuje zavřít děložní hrdlo a:

  • prováděné v jakékoli fázi těhotenství;
  • nevyžaduje použití anestezie a sledování pacienta;
  • používá se pro vícenásobné těhotenství.

  Prsten používejte pouze v rané fázi ICI, když je krční kanál zcela uzavřen.

  Porodnický pesar je cizí těleso v ženském těle, takže je důležité provádět preventivní čištění samotného prstenu a vaginálního debridementu, aby nedošlo k rozvoji vaginální dysbiózy..

  Při instalaci pesaru existují kontraindikace:

  • částečné otevření vnitřního hltanu;
  • nevyvíjející se těhotenství;
  • vysunutí membrán přes vnitřní hltan;
  • přítomnost infekčních a zánětlivých chorob genitálií;
  • periodické špinění.

  Odstraňte kroužek po 37 - 38 týdnech těhotenství nebo na začátku porodu.

  Chirurgická metoda

  Spočívá ve skutečnosti, že děložní hrdlo je šité, a tím stlačuje děložní hrdlo. Tato metoda se používá, pokud existuje reálná hrozba potratu a jiné metody nejsou účinné..

  Tato operace se provádí v časných stádiích těhotenství a nejpozději do 28 týdnů. Je důležité, aby amniotické membrány nebyly narušeny a aby nespadly do děložního čípku, jinak je možná infekce.

  Kontraindikace při šití:

  • existují infekční choroby genitourinárního systému;
  • placenta previa;
  • patologie vývoje plodu;
  • závažné onemocnění matky.

  Před zákrokem je nutné provést terapii zaměřenou na snížení tónu dělohy, jakož i ultrazvukové vyšetření, které určí stav plodu a umístění placenty. Protože šití je chirurgický postup podporovaný anestézií, je před operací a pozorováním po operaci nutná hospitalizace. Týdenně musíte podstoupit vyšetření u lékaře a provádět pravidelné sanace vagíny. Protože šev může vyvolat zvýšený tón dělohy, doporučuje se používat léky, jako je Ginipral a Magnesia a antispasmodický papaverin. Odstranění stehu se provádí za 38 týdnů v kanceláři gynekologa. Tento postup umožní plodu snížit pro další doručení..

  Uzavření vnitřního hltanu tímto způsobem může vést ke komplikacím:

  • navlékání svalové tkáně v důsledku stresu;
  • intrauterinní infekce;
  • krvácející;
  • hypertonicita dělohy.

  Algoritmus nebezpečné příznaky a chování

  Myslíme si, že chápete, že nejdůležitějším příznakem, který vyžaduje pozornost, když je placenta nízká, je krvácení. Mohou být vnitřní i vnější. Ty jsou okamžitě patrné a žena může ocenit jejich hojnost nebo nedostatek. Vnitřní krvácení není zpočátku patrné, ale s růstem hematomu se zdraví ženy zhoršuje. V každém případě by těhotná žena měla konzultovat lékaře, pouze má právo dávat doporučení a hodnotit stav pacienta. Neodporujte, pokud trvá na hospitalizaci nastávající matky.

  Při nízké placentaci musí žena dodržovat zvláštní denní režim. Zdraví a dokonce i život dítěte závisí na jeho pečlivosti. Především stojí za to vyloučit jakoukoli fyzickou aktivitu. Těhotná žena by se neměla ohýbat, ostře vstávat a posadit se, a ještě více tak skákat a běhat. Nedodržení těchto pravidel ve většině případů vede k oddělení placenty.

  Aby drobeček neměl problémy s kyslíkem, nelze vyloučit procházky z denního režimu. Měli by se vyskytovat pravidelně, protože to normalizuje emoční pozadí těhotné ženy. Je důležité, aby žena měla dostatek spánku. Těhotenství samo o sobě je pro tělo vážným břemenem a při nízké placentaci se výrazně zvyšuje. Proto úplný spánek pomůže obnovit a získat sílu.

  Stejně důležité je udržovat dobrou náladu a vyhýbat se stresu. V posledních fázích mohou způsobit hypertonicitu dělohy, a to je plné krvácení. Pokud se opakují často, může se u ženy vyskytnout anémie a problémy s vlasy a nehty. To vše negativně ovlivní vývoj plodu, kterému bude také chybět železo..

  Preventivní opatření

  V těhotenství není možné předvídat všechny možné komplikace. Abyste snížili riziko předčasného porodu, musíte:

  • Naplánujte těhotenství s gynekologem. Žena by měla podstoupit úplné vyšetření, léčit gynekologické patologie a opustit špatné návyky.
  • Vyhněte se potratům. Odstranění nežádoucího těhotenství zahrnuje zásah do přirozeného fyziologického procesu. Díky potratu je hormonální pozadí narušeno a jsou poškozeny pohlavní orgány. Při prvním pokusu porodit dítě nad 25 let se zvyšuje riziko potratu.
  • Zaregistrujte se včas. Včasná registrace umožňuje včasnou identifikaci a odstranění patologií těhotenství.
  • Udržujte zdravou váhu. Nadváha při přenášení dítěte vede ke zvýšení zátěže všech orgánů a systémů a ke změně hormonální rovnováhy.
  • Během těhotenství odmítněte navštívit sauny.
  • Vyhněte se stresu.
  • Dodržujte harmonogram plánovaných návštěv gynekologa a doporučení pro průchod ultrazvukem.
  • Při identifikaci hrozby potratu jasně postupujte podle pokynů ošetřujícího lékaře.

  Pokud měla žena během prvního těhotenství ICI, mohlo by při opakovaném těhotenství dojít k potratu. Těm, kteří dostali tuto diagnózu, se doporučuje, aby se uchýlili k používání pesaru. Při přenášení byste měli zcela opustit sexuální intimitu a omezit fyzickou aktivitu.

  Nálevkovité prodloužení vnitřního hltanu

  Těhotenství, zejména první, je docela vzrušující proces pro každou nastávající matku. Projekce buď pomáhají zmírňovat úzkost, nebo naopak - zvyšují. Rostoucí žaludek začíná způsobovat nepohodlí a dítě bít v lůně už nám připomíná, že se rodí.

  Slyšíme-li frázi, vnitřní hltan je rozšířen ve tvaru trychtýře, co to znamená a co dělat teď - žena bude chtít vědět hned. Odborníci často děsí pacienty předčasným porodem na pozadí nalezené patologie. Pojďme tedy pochopit, v jakém případě jsou rizika obzvláště velká.

  Porod se považuje za předčasný, pokud nastane od 22 do 37 týdnů těhotenství a současně se narodí dítě o hmotnosti od 500 do 2500 gramů. Je důležité si uvědomit, že období v týdnech je považováno za pravidelný cyklus, počínaje prvním dnem posledního měsíce.

  Podle statistik je předčasné doručení 5 až 10% případů na celé planetě. I poslední vývoj v oblasti medicíny jim nemůže zabránit se 100% zárukou. Pacienti z rozvinutých zemí, kteří využívají pro početí metody umělé inseminace, čelí nejčastěji předčasnému porodu..

  Při screeningu může ultrazvukový specialista zjistit, že vnitřní hltan má tvar trychtýře. Pokud měl pacient předčasnou porodu nebo měl potrat, je to důvod k obavám. Těchto žen je asi 15%.

  Existuje souvislost mezi minulým a současným těhotenstvím: čím dříve narození začalo v minulém těhotenství, tím vyšší je riziko, že se nyní potýkáme se stejným problémem.

  Lékaři věnují zvláštní péči ženám, jejichž děloha má septum nebo je považována za jednorožec. Kromě toho různá zranění a léčba děložního čípku před těhotenstvím také zvyšuje pravděpodobnost předčasného porodu.

  Nálevkovité rozšíření hltanu a průměr děložního čípku obvykle nepřesahují 1 centimetr. Situace je komplikována skutečností, že u primogenních pacientů se často vyskytuje předčasná porod a patologie může být náhlá, když předchozí těhotenství byla vyřešena všemi pravidly - na konci gestačního období. Proto je velmi důležité dávat pozor na těhotnou ženu..

  Čípek

  Absence patologických změn v děložním čípku je klíčem ke zdravému těhotenství, protože je to děložní čípek, který je zodpovědný za jeho bezpečnost, a také určuje povahu procesu porodu. Ve skutečnosti je děložní čípek bariérou, která brání plodu opustit lůno.

  Díky vnitřní sliznicové vrstvě krku zvané endocervix se vytvoří zátka, která se vytvoří z hlenu vylučovaného speciálními žlázami. Jeho funkcí je zabránit vstupu různých mikroorganismů do dělohy..

  Prodloužení vnitřního hltanu a délka krku je 22 mm nebo méně naznačuje, že porod může brzy začít. Pokud k tomu dojde v pozdních stádiích těhotenství, kdy je již považováno za dlouhodobé, není problém. Pokud se taková situace objeví ve druhém nebo na začátku třetího trimestru, je třeba neprodleně prodiskutovat se svým lékařem svůj stav.

  U některých žen děložní čípek zraje poměrně brzy - hltan je zkrácen a postupně se otevírá, což znamená, že je narušena jeho bariérová funkce. Tento proces nemá žádné příznaky, můžete jej vidět pouze při ultrazvukovém vyšetření při příštím screeningu. V pozdějším stádiu těhotenství začne sliznice odcházet. Je snadné si to všimnout pomocí sekrecí z genitálního traktu - hlenu s krevními pruhy.

  Jak již bylo zmíněno, je možné, že zpočátku je vnitřní hltan rozšířen ve tvaru trychtýře, norma není větší než 1 centimetr. Obvykle je takové otevření hltanu pozorováno, pokud jsou na děložním čípku jizvy.

  Termín isthmic-cervikální nedostatečnost znamená, že děložní čípek se otevírá ve 2. nebo 3. trimestru bez děložních kontrakcí. Pravděpodobnost výskytu předčasného porodu nebo ukončení těhotenství závisí na šířce otvoru. S takovou patologií by žena měla pravidelně navštěvovat porodníka-gynekologa.

  Je možné, že s diagnózou ICI může práce skončit včas. Díky transvaginálnímu ultrazvuku se provádí cervikometrie, při které se stanoví délka uzavřené zóny děložního hrdla, jakož i tvar a velikost hltanu..

  Pokud existuje riziko předčasného porodu, mělo by se provádět ultrazvukové vyšetření každých 14 dní, počínaje 14. týdnem těhotenství. Poslední studie se provádí ve věku 24 týdnů těhotenství. Ženy mimo rizikovou skupinu jsou předepsány ultrazvukové vyšetření krku od 20 do 24 týdnů těhotenství.

  Cervikometrie

  Pacientka by měla vyprázdnit močový měchýř a ležet na zádech, nohy ohnuté na kolenou. Lékař velmi pečlivě vloží do vagíny transvaginální senzor chráněný kondomem. Je důležité nevyvíjet tlak na krk, aby se jeho délka uměle nezvyšovala. Čidlo je nasměrováno do předního oblouku.

  Na monitoru vidí odborník levou a pravou část krku, jako by byla oddělena svislou čarou. Pokud je vnitřní hltan ve tvaru trychtýře, co to znamená, že lékař okamžitě vysvětlí a zobrazí na obrazovce.

  Skutečná poloha hltanu by neměla být zaměňována s dolní částí dělohy, protože sliznice endocervixu má zvláštní echogenitu - buď zvýšenou nebo sníženou. Měření se provádí z vnějšího do vnitřního hltanu, konkrétně do zářezu ve tvaru písmene V.

  Krk má od přírody nepravidelnosti, má některé ohyby, takže měření jsou prováděna v přímé linii. Proto je jeho délka kratší, než ve skutečnosti je. Můžete to udělat na krku kanálu. A přesto není žádný zvláštní význam v tom, jak provádět měření, protože když je zkrácena, na východu je vždy přímka. Nekontrolujte krk déle než 3 minuty.

  Při přirozených kontrakcích dělohy se také mění délka krku. Vždy zvolte nižší hodnotu. Také délka plodu je ovlivněna umístěním plodu ve 2. trimestru, když je již poměrně velká.

  Je možné detekovat skutečnost, že vnitřní hltan je rozšířen ve tvaru trychtýře a délka krku může být také stanovena pomocí transabdominálního senzoru. Hodnoty však nejsou tak přesné. Odchylky ve srovnání s děložním čípkem budou +/- 5 mm.

  Výsledek

  S cervikální délkou 30 mm nebo více se riziko předčasného porodu snižuje na 1%. Pokud mají tito pacienti stížnosti na bolest a vysoký výtok bez krevních nečistot, hospitalizace stále není ukázána.

  Délka je menší než 15 mm v případě jediného těhotenství a také 25 mm, pokud plod není jeden, ale několik je považováno za nebezpečné a vyžaduje naléhavou lékařskou péči. Takové ženy jsou hospitalizovány a připraveny se vším, co potřebují, pokud najednou porodíte.

  Klinický obraz, ve kterém se nachází nálevkovité rozšíření vnitřního hltanu a délka krku 22 mm, vyžaduje naléhavou návštěvu gynekologa, aby se rozhodl, která terapie bude indikována. Mikrodózy progesteronu jsou obvykle předepisovány. Nebo je krk uzavřen pomocí cerclage - šití, nebo mohou nabídnout i instalaci pesaru.

  U zvláště podezřelých pacientů stojí za zmínku, že zkrácený krk zjištěný během cervikometrie neznamená, že budete mít dítě předem, pouze riziko je vyšší než u jiných žen, které tuto funkci nemají..

  Otevírací formuláře

  V článku byl více než jednou zmíněn vnější a vnitřní hltan. Pojďme diskutovat o tom, jaké formy expanze mají. Takže při provádění ultrazvuku uslyšíte, že vnitřní hltan je rozšířen ve tvaru trychtýře a jsou zde také rozšíření označená písmeny T, U a Y. Během těhotenství se tvar prodloužení mění.

  Diagnóza ICI naznačuje, že spolu se zkráceným a změkčeným krkem se rozšíří krční kanál a vnitřní hrtan mění tvar a otevírá se. Studie ukázala, že vnitřní hltan je rozšířen ve tvaru trychtýře - norma, pokud není krk zkrácen. To znamená, že nemáte žádné riziko předčasného porodu..

  Léčba

  Cervikální cerclage byl dříve zmíněn, ve kterém stehy jsou umístěny na krku. Toto opatření pomáhá předcházet porodu před 34 týdny těhotenství o 25%, pokud se pacient již s tímto problémem setkal..

  Šicí postup se provádí od 11 do 13 týdnů těhotenství. Je možná i jiná taktika: pravidelné ultrazvukové sledování délky krku a jakmile je zkráceno na 25 mm, okamžitě se aplikuje cerclage. Pomocí posledního přístupu lze zabránit zbytečnému šití 50%..

  Pokud délka krku nedosáhne 15 mm, pak díky cerclage můžete snížit riziko předčasného porodu o 15%. Je důležité, aby v anamnéze nebyla taková patologie. U vícečetného těhotenství se cerclage nepoužívá.

  Terapie progesteronem se provádí od 20 do 34 týdnů. Jeho účinnost je 25%, pokud je zaznamenána historie předčasného porodu. U žen se zkrácením krku bez zatěžované historie je účinnost vyšší - 45%. Jde o porod do 34 týdnů těhotenství.

  Progesteron se používá pouze lokálně - injikují lék do vagíny. Denní dávka - ne více než 200 mg.

  Pesar je vyroben ze silikonu, protože se ohýbá dobře. S jeho pomocí je děloha poslána na sakrální páteř, čímž uvolňuje zátěž z krku, kterou plod vyvíjí. Pokud je vnitřní hltan rozšířen ve tvaru trychtýře a krk je zkrácen, pak nemá smysl okamžitě používat pesar a cerclage. Někteří odborníci mají odlišný názor a kombinují stejné dvě metody.

  Pokud jsou přijata opatření k úpravě stavu děložního čípku, nemá pravidelné monitorování pomocí ultrazvuku smysl.

  Jak vidíte, pro moderní medicínu není nic důležitého, i když je vnitřní hltan rozšířen ve tvaru trychtýře a pokud je děložní hrdlo zkráceno. Včasné kontaktování gynekologa a absolvování screeningu vám pomůže odhalit problém a učinit vhodná opatření, aby se zdravé dítě stalo. Rovněž, pokud porod začne předčasně, v perinatálních centrech nejvyšší úrovně bude dítě dostávat prvotřídní péči umístěním do speciální jednotky pro předčasně narozené děti.

 • Články O Neplodnosti