Hlavní Testy

Důsledky pro dítě s hustou krví během těhotenství

Stav lidské krve je důležitým ukazatelem fungování kardiovaskulárních systémů. Práce všech orgánů, procesy, které se vyskytují v těle, na tom závisí.

Pokud je stanovena diagnóza - hustá krev během těhotenství - znamená to, že je narušeno její složení, a proto může dojít k narušení všech orgánů v osobě. Proto je důležité sledovat stav krve, pokud je to nutné, provádět léčbu.

K patologii dochází díky skutečnosti, že tvarované prvky převyšují obsah plazmy (dvě hlavní složky). V důsledku toho se zvyšuje viskozita a hustota, což přímo ovlivňuje práci srdce, tvorba krevních sraženin.

U těhotných žen může být hustota způsobena nadměrným stresem, se kterým se tělo ne vždy vyrovná. Je to způsobeno faktory, jako je onemocnění krve, velká ztráta krve, bolestivý šok, užívání speciálních léků, které zvyšují hladinu železa..

Nadměrné zatížení může způsobit hustotu

Hustá krev během těhotenství může během vývoje plodu způsobit mnoho komplikací v těle matky. Po provedení krevního testu si lékař všimne. V tomto případě je jehla ucpaná, vizuálně pozorovaná hustota. Poté je předepsán koagulogram pro nastávající matky.

Příznaky silné krve:

 • vysoký krevní tlak;
 • přetrvávající stav slabosti;
 • zvýšená ospalost;
 • suchá ústa
 • rozptýlený stav;
 • těžkost nohou;
 • bolesti hlavy;
 • paže a nohy jsou stále chladné;
 • uzly v žilách.

Co jiného může způsobit vznik takové podmínky:

 • velké množství červených krvinek, krevních destiček, hemoglobinu;
 • nedávno prošlo záření;
 • sedavý životní styl;
 • nadváha;
 • nedostatek vitamínů, minerálů;
 • hyperfunkce sleziny;
 • těžká dehydratace;
 • zneužívání cukru a uhlohydrátů.

Důsledky během těhotenství

Velkým nebezpečím je tvorba krevních sraženin, které mohou vést k zablokování krevních cév v děloze, stejně jako k infarktu, iktu. Trombóza může zhoršit stav dítěte a vést ke zpoždění vývoje. Hustá krev může také vést k:

 • fetální hypoxie embrya;
 • těhotenství mizí;
 • potrat a další nepříjemné následky.

Příliš silná krev nastávající matky může způsobit zmrazení plodu. K tomu dochází, když endometrium, kde krev špatně cirkuluje, neposkytuje pro dítě všechny živiny. Ne vždy se embryo může připojit k takovému endometriu.

Někdy (asi ve 25% případů) má žena po neúspěšných pokusech o porodu antifosfolipidový syndrom. Následně může vést ke zvýšené koagulaci ve všech cévách. Z těchto důvodů dítě umírá v lůně nebo předčasné narození začíná v různých dobách..

Často se však stává, že při správném zacházení a dodržování doporučení odborníků tyto problémy po narození zmizí a dítě neovlivní. Užívání léků, které jsou schopny ztenčit hustou konzistenci během těhotenství, je zakázáno, takže lékař v takových případech často předepisuje nezbytnou stravu.

Když se dítě narodí, bude mít pravděpodobně hustou a tmavě červenou krev, takové ukazatele se liší od dospělých a dětí starších než jeden rok. Jedná se o fyziologické jevy, které se vyskytují méně než den po narození, a časem ustupují. Z tohoto důvodu nepropadejte panice a nedělejte si starosti bez zvláštních potřeb..

Co jiného by mohlo ohrozit zahušťování krve nastávající matky ve spojení s vážnějšími chorobami.

 1. Trombóza, která se vyskytuje v malých cévách. Krevní oběh je narušen, krevní sraženiny se mohou tvořit v cévách mozku, koronárních cév. To vše může vést k nekróze (ischemické mrtvici) nebo infarktu..
 2. Při narušení krevního oběhu a současně snížení krevních destiček. Může dojít ke krvácení.
 3. Mozkové krvácení, k tomu dochází po hyperosmolárním kómě. Je to výsledek hyperglykémie..

Příznaky zahušťování krve a stupeň jejich projevu závisí na tom, jaká další onemocnění se vyskytují v těle ženy.

Strava od specialisty

Pokud testy, které se provádějí u těhotných žen, vykazují silnou hustotu krve, která překračuje přijatelné limity, musíte věnovat pozornost tomu, co jíte.

Z stravy je nutné vyloučit:

 • mastná, smažená, slaná, kořenitá jídla;
 • konzervované potraviny;
 • banány
 • alkohol;
 • sycené nápoje.

Uzené výrobky, marináda jsou zakázány, je nutné se vyhnout sladkostem, přidat do vaší stravy beztučné výrobky z kyselého mléka. To znamená, že musíte vzít produkty, které mají silné ředicí vlastnosti.

Jedná se o výrobky obsahující vitamín C, červená, oranžová zelenina. Vzhledem k rozmanitosti v seznamu povolených produktů si každý může najít produkt pro každý vkus a použít jej k boji s hustou krví, což je nebezpečné během těhotenství..

Co stimuluje ředění krve a jaká jídla mohou být ve vaší stravě:

 • bobule - maliny, rybíz, jahody, švestky, brusinky, kalina, rakytník, atd.;
 • citrusové plody - grapefruity, pomeranče, citrony, vápno;
 • sušené meruňky a jiné sušené ovoce;
 • granátové jablko a jeho šťáva;
 • ananas;
 • rajčata, řepa, žampiony, česnek, cibule;
 • kakao, hořká čokoláda;
 • Březová šťáva;
 • rostlinné oleje;
 • kurkuma, oregano, kari, kopr, paprika, zázvor, skořice.

Hlavní věc, kterou si pamatujte, je to, že rostlinná strava se nejlépe konzumuje v sezóně. Některé produkty vyžadují během těhotenství zvláštní dávku (maliny, houby), v opačném případě se může objevit závažná alergická reakce.

Jíst hořkou čokoládu někdy

Metody preventivního působení

Pokud je během těhotenství hustá krev, doporučuje se pít hodně tekutin, s výjimkou žen, které trpí edémem. Je třeba poznamenat, že zadržování tekutin je podporováno solemi v těle. Proto se pokud možno vyhněte soli a vypijte více tekutin. Obvykle stačí vypít alespoň jeden a půl litru vody denně. Tato norma však musí být vypočtena společně s gynekologem.

Voda by měla být čištěna, bez plynů, nečistot, příchutí. Musíte pít v malých doušek, více než 70 ml najednou není absorbováno tělem a přechází do otoku. Obvyklá dávka je 2 litry denně, ostatní tekutiny se neberou v úvahu..

Rovněž za účelem zlepšení krevního oběhu se můžete zapojit do speciálních cvičení pro těhotné ženy. To také přispěje k ředění krve v těle..

Nejjednodušší cvičení jsou vhodná - pohyb s pažemi, nohama, mírné ohyby do stran, lehké dřepy. Musíte jen dělat cvičení často. Jakmile začnete cvičit, po určité době budete cítit změnu. V těle se objeví lehkost (pokud možno s vaší polohou), stav ospalosti zmizí, opět dojde k nárůstu energie, tělo bude vyladěno pozitivním způsobem a uvidíte pozitivní výsledky.

Skvělé pro tyto účely plavání, kalení. Bazén má obecně příznivý účinek na celé tělo, nezáleží na tom, zda je žena těhotná nebo ne.

Ale jakákoli fyzická cvičení nebo změny ve vaší stravě by měly být projednány s odborníkem, který umožní nezbytné minimum. Samoléčení, pokud jste během těhotenství zjistili hustou krev, nestojí za to. Po kontrole analýz a výsledků můžete vyjasnit, co můžete a co je kontraindikováno.

O autorovi: Olga Borovikova

Krevní koagulace v budoucí matce

Plánování těhotenství je základem zdraví nenarozeného dítěte. K této otázce je třeba přistupovat vážně: v případě potřeby pečlivě prozkoumat. Kteří specialisté navštívit? Jaké testy projít? Je nutné zhodnotit koagulaci krve před početí a jak ovlivňují parametry hemostázy průběh těhotenství? Budeme diskutovat o těchto a mnoha dalších otázkách v tomto článku..

Krevní koagulace: jak se to děje?

Biologický systém, který je na jedné straně určen k udržování naší krve v tekutém stavu, na druhé straně k prevenci a zastavení krvácení, ke kterému dochází při poškození stěn cév, se nazývá hemostáza („hemo“ - krev, „stáza“ - zastavení)..

Dva protichůdné procesy (ředění krve a tvorba sraženin) by měly být jasně vymezeny, ale zároveň propojeny. Pokud neexistovaly žádné mechanismy, které by sledovaly zpětnou vazbu mezi nimi, pak by naše krev stékala prstem nebo celá koagulovala.

Srážení krve je nejdůležitější fází hemostázového systému, který je zodpovědný za zastavení krvácení při poškození cévy. Normálně tvorba husté krevní sraženiny netrvá déle než 8-10 minut. Odchylky ve větší či menší míře ukazují na přítomnost jakéhokoli onemocnění.

V reakci na poškození dochází ke křečím cévy, jejichž cílem je snížit krvácení z rány. Dále naši záchranáři - krevní destičky - dorazí na místo havárie. Lepení společně ucpávají „díru“ v lodi. Tento proces se nazývá primární hemostáza. Trvá to déle než 3 minuty. V důsledku toho se vytvoří primární trombus (řecký θρόμβος - hrudka) - krevní sraženina v lumenu krevní cévy.

Později v trombu dochází k usazování fibrinových vláken. V místě poškození se vytvoří hustá fibrinová sraženina. Tento proces je složitější a nazývá se sekundární hemostáza..

Trombóza: jak se tvoří a co jsou nebezpečné?

Krevní sraženiny (krevní sraženiny) se mohou tvořit i bez předchozího poškození cév. Zároveň krevní sraženiny, které cirkulují v krevním řečišti, jsou schopné ucpat některé cévy a narušit přísun krve do orgánů a tkání.

Intravitální tvorba krevních sraženin v krevních cévách, které brání volnému pohybu oběhového systému, se nazývá trombóza, „cestovní trombus“ - embolie.

Kyslík je nejdůležitější složkou normálního fungování jakékoli buňky v našem těle. V orgánech je přenášen krevním oběhem.

Když krevní sraženina blokuje přibližně 75% lumen tepny, průtok krve přenášející kyslík do tkání klesá natolik, že se projevují příznaky hypoxie, dochází k ischemii tkáně. Slovo „ischemia“ (ἴσχω + αἷμα) je doslova přeloženo z řečtiny jako „I hold blood“.

Téměř úplné uzavření cévy (více než 90%) může způsobit smrt buněk v důsledku nedostatku nekrózy kyslíku a tkání (smrt). Jednou z hlavních příčin arteriální i žilní trombózy je trombofilie..

Co je dědičná trombofilie?

Tendence k vývoji krevních sraženin se nazývá trombofilie. Toto onemocnění lze dědit - prostřednictvím změn (mutací nebo polymorfismů) genů zodpovědných za aktivitu faktorů koagulace krve. Nyní bylo zjištěno, že do trombofilie jsou zapojeny mutace / polymorfismy následujících genů:

-V leiden
-PAI-1
-fibrinogen (G455A);
-tkáňový aktivátor plasminogenu;
-protrombin;
-antitrombin III;
-protein S;
-protein C;
-receptory destiček (GP Ia 807C / T; GP IIIa 1565T / C; GP Id 434 C / T);
-některé enzymy: methylenetetrahydrofolát reduktáza (MTHFR), methionin syntetáza (MTR), methionin syntetáza reduktáza (MTRR).

Trombofilii se může projevit až v určitém okamžiku. Zároveň člověk nebude vědět, že je náchylný k tvorbě trombózy. Ale dříve nebo později nemoc ukáže svou „pravou tvář“. U pacientů s trombofilií se může vyvinout:

-neplodnost a potrat;
-žilní nebo arteriální trombóza;
-mrtvice;
-infarkt.

Těhotenství a koagulace krve

Těhotenství je zkouška na přítomnost „skryté“ (dříve neprojevené) trombofílie. V tomto delikátním období se normálně vytvoří stav zvýšené koagulace krve. Nastávající matka má zvýšené hladiny koagulačních faktorů. Všechny tyto změny v hemostáze jsou nezbytné k udržení normálně se rozvíjejícího těhotenství, počínaje zavedením embrya a růstem jeho placenty..

Během těhotenství se také mění laboratorní koagulační parametry. Pokud tedy v trimestrech I a II se hladina fibrinogenu normálně pohybuje v rozmezí 3,25–4 g / l, pak ve III - stoupá na hodnoty 4–5 g / l. Počet destiček se také zvyšuje: v prvním trimestru - až 300 tisíc / μl; v II - až 350; v III - do 400. Dynamika obsahu rozpustných komplexů fibrin-monomer (RFMC) v plazmě je podobná: až 6 μmol / l; 9 a 12.

S trombofilií během těhotenství se hladiny indikátorů koagulace krve prudce zvyšují: množství fibrinogenu může být více než 6 g / l, RFMC - více než 12 atd. Kromě toho jsou změny patologické povahy a nepřispívají k progresi těhotenství, naopak naopak vedou ke komplikacím, protože riziko trombózy prudce stoupá.

Porušení průtoku krve v placentě v důsledku trombózy, vaskulárního zánětu a srdečních záchvatů může způsobit spontánní potraty, retardaci růstu plodu, intrauterinní smrt, předčasné placentární narušení, gestózu.

Provádí se prevence projevů trombofilie a všech komplikací (potrat, placentární abrupce), počínaje přípravou na početí. Preventivní opatření by měla zahrnovat:

-dezinfekce ložisek infekce, jako infekce ústní dutiny, genitálií atd. podporuje trombózu;

-předepisování antikoagulancií (kardiomagnyl 75 mg) před chirurgickým zákrokem a minimálně invazivními postupy (endometriální biopsie, samostatná diagnostická kyretáž, laparoskopie atd.), jakož i po těchto operacích;

-provádění antikoagulační terapie před početím, o kterém budu dále hovořit.

Antikoagulační terapie při plánování těhotenství

Při přípravě na těhotenství v menstruačním cyklu, ve kterém je plánováno početí, by měla být u pacientů s trombofilií použita tato léčiva:

1. Fraxiparin 0,3 ml nebo hemapksan 0,4 ml od 5 do 16 dnů cyklu subkutánně 1krát denně.
2. Cardiomagnyl 75 mg denně od 5. do 16. dne.
3. Utrozhestan od 16 do 25 dnů cyklu 200 mg 2krát denně.
4. Kyselina listová 4-6 mg denně.
5. Magne B6 forte 2 tab. 3krát denně.
6. Multivitaminy (NatalbenSupra, Elevit atd.).
7. Polynenasycené mastné kyseliny Omega-3 (lze vyloučit, pokud jsou přítomny v multivitaminech).
8. Jodomarin (může být vyloučen, pokud je přítomen v multivitaminech).

Včasné zahájení terapie (v přípravě na početí) zajišťuje normální procesy implantace a placentace embryí. Zahájení léčby později v těhotenství významně snižuje pravděpodobnost otěhotnění bez komplikací..

Antikoagulační terapie, která byla zahájena před početí, pokračuje v těhotenství a po porodu po dobu nejméně 6 týdnů. Seznam léků vybírá lékař. Na pozadí léčby je nutné kontrolovat hemostázu.

Kdo potřebuje genetické vyšetření??

Nečekejte, až potrat zjistí, zda existuje trombofilie. Přítomnost mutací / polymorfismů genů zodpovědných za rozvoj trombofilií lze zkoumat předem - před početí. Takové testy mohou projít každou ženou. Nejprve však jsou nezbytné pro pacienty, kteří mají:

- v předchozích těhotenstvích byly závažné komplikace (preeklampsie a eklampsie, smrt plodu, zpomalení růstu plodu);
- v minulosti byly neúspěšné pokusy o IVF;
- plánované IVF;
- bylo detekováno zvýšení antifosfolipidových protilátek a / nebo homocysteinu;
- příbuzní mladší 50 let odhalili hlubokou žilní trombózu, plicní tromboembolismus, mozkovou mrtvici, infarkt myokardu, náhlou smrt;
- plánují se gynekologické operace;
- očekává se hormonální terapie.

Následující typy trombózy jsou podezřelé z dědičné trombofílie (včetně mezi bezprostředními příbuznými):

-idiopatický (bez příčin, bez předchozí intervence);
-opakující se, zejména ve věku méně než 50 let;
-neobvyklá lokalizace: Budd-Chiariho syndrom, Pagetův-Schretterův syndrom, trombóza mezenterických cév střeva, mozkové žíly;
-vznikající z perorální antikoncepce nebo hormonální substituční terapie.

Na závěr chci dodat: trombofilie je u moderních žen docela běžná. Naštěstí dnes existují způsoby, jak zabránit jejím nežádoucím důsledkům (neplodnost, potrat). Hlavní věc je mít potřebné informace a používat je včas!

Jaké je nebezpečí husté krve během těhotenství?

Při různých laboratorních vyšetřeních, která těhotná žena opakovaně podstoupí po celou dobu porodu dítěte, často slyší od lékařů, že určité ukazatele moči a krve se odchylují od normy. To však neznamená vždy, že věci jsou špatné: pro organismus budoucí matky je charakteristická řada změn - v tom není nic překvapivého. A přesto, protože tak často je nutné provádět testy, aby tyto změny mohly lékaře okamžitě upozornit na závažná porušení, která představují nebezpečí pro nenarozené dítě a matku. Jedním z nich může být hustá krev během těhotenství..

I když zjistíte, že máte hustou krev, nemusíte se bát! Porodníci ujišťují, že tento stav je typický pro těhotné ženy a často nepředstavuje žádné nebezpečí. V některých případech však bude nutné podstoupit odpovídající léčbu, aby se zabránilo pravděpodobným rizikům..

Silný krevní test během těhotenství

Hustá krev je velmi často určována „okem“: při provádění testů si může laboratorní asistent všimnout, že těhotná žena má velmi hustou krev - jehla jehly je ucpaná nebo z viskozity je vidět, že je příliš tlustá. Je však třeba si uvědomit, že krev po těhotenství není nemoc nebo diagnóza. Spíše jde o projev určitých poruch způsobených chorobným stavem nebo k němu vedoucích.

Krev se stává hustou díky odchylkám určitých ukazatelů homeostázy (krevní koagulační systém). A předpovědi a léčba závisí na normě, která z nich je porušena. Proto je před provedením jakýchkoli závěrů a zejména před přijetím opatření nutné nasměrovat těhotnou ženu na koagulogram (nebo hemostasiogram) - komplexní studii systému srážení krve, která se provádí přísně na lačný žaludek!

Důvodem takové analýzy může být výsledek obecného krevního testu, který prokázal zvýšený počet jednotných prvků.

Následující indikátory koagulogramu jsou zásadní pro hustou krev:

 • fibrinogen - obvykle by neměl překračovat 2,0 - 4,0 g / l a v krvi by neměl být žádný fibrinogen B. Během těhotenství se však hladina fibrinogenu přirozeně zvyšuje po celou dobu a na konci může dosáhnout 6 g / l;
 • APTT - aktivovaný parciální tromboplastinový čas nebo doba koagulace krve - obvykle je 24-35 s, ale vzhledem ke zvýšení hladiny fibrinogenu u těhotných žen se koagulace krve přirozeně poněkud zrychluje (o 17-20 s);
 • TV - doba trombinu je obvykle 11-18 s; v důsledku zvýšení hladiny fibrinogenu během těhotenství se také zvyšuje, ale stále nepřekračuje normu;
 • lupus antikoagulant - obvykle by neměl chybět, jeho přítomnost naznačuje vývoj patologií, autoimunitních poruch a je doprovázena zvýšením APTT;
 • protrombin - obvykle v rozmezí 78 - 142%; nadbytek u těhotných žen může znamenat předčasné placentární přerušení.

Co je tato patologie nebezpečná??

Lékaři ani velmi často nepřiznávají důležitost skutečnosti, že těhotná žena má hustou krev. Tento stav může být fyziologickou normou a projít nezávisle po porodu. Mimochodem, i doplňky železa, které jsou často předepisovány těhotným ženám s nízkým hemoglobinem, mohou zvýšit hustotu krve.

Pokud však žena během těhotenství našla hustou krev, pak několik týdnů před porodem bude muset projít další analýzou, aby sledovala ukazatele (mimochodem, mají sklon se neustále měnit během celého období).

Hustá krev během těhotenství: co to znamená, příčiny, příznaky, léčba

Krev transportuje kyslík a živiny do téměř všech orgánů lidského těla. Pokud z nějakého důvodu dojde k narušení jeho plynulosti, bude to mít nepříznivý vliv na provoz jiných systémů. Když je žena těhotná, její tělo prochází mnoha změnami a krev je jejich zrcadlovým obrazem. Může dokonce ztloustnout.

Co to znamená?

Hustá krev během těhotenství je výsledkem porušení poměru mezi tvarovanými prvky. Plazma a červené krvinky - to jsou jeho hlavní složky.

Poměr počtu tvarovaných prvků (leukocyty, krevní destičky, červené krvinky) k tekuté části - plazmě - se nazývá hematokrit. 40–45% lidské krve sestává z jednotných prvků, 55–60% plazmy sestává z kapalné mezibuněčné látky a hematokrit je poměr objemů jednotných prvků a krevní plazmy. a u žen - 0,36 - 0,46.

Hustá krev během těhotenství negativně ovlivňuje fungování kardiovaskulárního systému a zvyšuje riziko krevních sraženin.

Čím silnější je krevní tok, tím obtížnější prochází skrz cévy, zejména pro kapiláry, a proto se zvyšuje zatížení jejich stěn. Pokud choroid nepřežije a nepraskne, dojde k vnitřnímu krvácení. Existuje další scénář. Špatná průchodnost způsobuje stagnující procesy, a proto se u těhotné ženy vyvinou křečové žíly nebo trombóza..

Hustá krev u těhotných žen může být způsobena vysokou zátěží, s níž se tělo nedokáže vyrovnat. Mezi takové provokativní faktory patří:

 • Léky,
 • Bolestivý šok,
 • Krvácející,
 • Vysoké železo v těle.

Průzkumy

Při provádění klinické analýzy lze zjistit vysokou viskozitu krve. Diagnostika se provádí vizuálně. V takovém případě se může otvor jehly dokonce ucpat..

V tomto případě lékař vypíše doporučení pro další vyšetření - hemostasiogram. Nazývá se také koagulogram - komplexní studie srážlivosti krve. Studie se provádí výhradně na lačný žaludek.

Jsou stanoveny následující ukazatele:

 1. Fibrinogen - před těhotenstvím by měla být jeho hladina v rozmezí 2-4 g / l, při čekání na dítě se zvyšuje. Před narozením se může rovnat 6 g / l. Fibrinogenní skupina B během normálního těhotenství by neměla být přítomna.
 2. APTT - tato zkratka znamená aktivovaný parciální tromboplastinový čas. Ve srozumitelnějším jazyce je to doba srážení krve. V normálním stavu u ženy je to 24-35 sec., Během těhotenství - 17-20 sec..,
 3. TV - znamená trombinový čas. Mělo by to být do 11-18 sekund.,
 4. Lupus antikoagulant v normálním stavu v těle chybí. To je druh markeru přítomnosti patologie.,
 5. Protrombin by měl být 78-142%. Pokud je výsledek vyšší, může to znamenat narušení placenty.

Riziková skupina

Existuje riziková skupina. Tito lidé s vysokou pravděpodobností zvýší viskozitu krevního toku, což má negativní vliv na těhotenství. Proto je velmi důležité při plánování dítěte projít koagulogramem.

Riziková skupina zahrnuje lidi, kteří měli takové odchylky nebo jejich krevní příbuzní:

 • Infarkt,
 • Mrtvice,
 • Trombóza,
 • Křečové žíly,
 • Potrat nebo zmrazení plodu během předchozího těhotenství,
 • Sportujete s těžkým vybavením.

Před provedením analýzy je třeba se připravit. Na pár dní jsou omezeny:

 1. Konzumace alkoholu,
 2. Užívání léků, které zahrnují aspirin, stejně jako antikoagulancia.

Příčiny a příznaky

Pro ty, kteří se chtějí těmto problémům během těhotenství vyhnout, není zbytečné zjistit faktory, které způsobují snížení plazmatických hladin v krvi..

Důvody, které jsou častější než ostatní:

 • Zvýšená koncentrace červených krvinek a v důsledku toho i hemoglobinu s krevními destičkami,
 • Krevní koagulace,
 • Hyperfunkce sleziny,
 • Radiační terapie,
 • Nedostatek enzymu,
 • Dehydratace,
 • Nedostatek vitamínů a minerálů, které podporují sekreci hormonů a enzymů,
 • Nadměrná konzumace sladkostí,
 • Léky obsahující železo běžně předepsané pro nízké hladiny hemoglobinu.

Příznaky tohoto stavu jsou následující:

 1. Trvale chladné horní a dolní končetiny,
 2. Vein uzly,
 3. Suchá ústa,
 4. Ospalost,
 5. Bolest hlavy,
 6. Vysoký krevní tlak,
 7. Těžké nohy.

Jaké je riziko hemokoncentrace?

Jaká je nebezpečí hemokoncentrace (srážení krve) během těhotenství? Matka a její budoucí dítě mohou trpět touto patologií. Lékař tuto situaci okamžitě pod kontrolou, protože mohou nastat následující následky:

 • Křečové žíly,
 • Krevní sraženiny,
 • Mrtvice,
 • Infarkt.

Pro dítě je tato situace ještě nebezpečnější. Tváří v tvář:

 1. Hladina kyslíku,
 2. Patologický vývoj,
 3. Těhotenství blednutí,
 4. Riziko potratu,
 5. Předčasné narození.

Metody ředění krve a její ředění (hemodiluce)

Co udělat pro stabilizaci krevního stavu? K dosažení tohoto cíle se dosud používají různé techniky. Léčba je bez léků na ředění krve, protože to může způsobit krvácení nebo předčasný porod. Ale speciální dieta, výběr fyzických cvičení pomůže vyrovnat se s problémem. Je však třeba si uvědomit, že je vyloučena samoléčba, musíte se řídit doporučeními lékaře.

Strava

Chcete-li stabilizovat průtok krve, musíte z potravy úplně vyloučit:

 • Konzervy,
 • Pečeně,
 • Mastný,
 • Pohanková kaše,
 • Brambory,
 • Perlivé nápoje,
 • Alkohol,
 • Banány,
 • Cukroví.

Výrobky, díky nimž je krev méně viskózní:

 1. Nízkotučné fermentované mléčné výrobky,
 2. Citrus,
 3. Z bobulí můžete jíst maliny, rybíz, brusinky, rakytníku,
 4. granátové jablko a březová míza,
 5. Ananas,
 6. Ze zeleniny - rajčata, řepa, cibule a česnek,
 7. Mezi vhodné koření patří kari, suchý kopr, paprika, zázvor, skořice, tymián.

Udržujte rostlinné potraviny sezónní.

Drogová intervence

Pokud se situace zhorší a srážení krve je nyní hrozbou pro život dítěte nebo matky, jsou použita nouzová opatření.

Z předepsaných léků:

Vybrané léčivo je užíváno až 36 týdnů. Příjem protidestičkových látek by měl být prováděn pod dohledem ošetřujícího lékaře as pravidelným sledováním koagulogramových ukazatelů.

Hustá krev. Nemůžu otěhotnět

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Hledání na webu

Co mám dělat, když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste nenašli potřebné informace mezi odpověďmi na tuto otázku nebo pokud se váš problém mírně liší od uvedeného, ​​zkuste položit lékaři další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o téma hlavní otázky. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na ni naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu můžete také vyhledat relevantní informace o podobných problémech. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Lékařský portál 03online.com poskytuje lékařské konzultace v korespondenci s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve vašem oboru. V současné době poskytuje stránka poradenství v 50 oblastech: alergolog, anesteziolog, resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, pediatrický neurolog, pediatrický urolog, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatr, specialista na infekční choroby, kardiolog, kosmetolog, logoped, ENT specialista, mamolog, lékařský právník, narkolog, neurolog, neurosurgeon, nefrolog, výživový odborník, onkolog, onkolog, ortopedický trauma chirurg a, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, radiolog, androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,6% otázek..

Je možné naředit krev injekcemi u těhotných žen a kdy je třeba: jak nebezpečná je hustá krev, jak se provádí léčba a prevence

Co je hustá krev, existuje nebezpečí pro život a zdraví matky a plodu. Jak je léčeno správně a jaké metody pomohou překonat toto onemocnění, preventivní opatření.

Jaké je nebezpečí „husté krve“ během těhotenství

Během těhotenství se žena podrobuje mnoha laboratorním testům, které se často mohou projevit odchylkami.

Jednou z nich je hustá krev. Tento příznak nepředstavuje vážné nebezpečí pro matku ani dítě, ale za předpokladu, že léčba začne okamžitě.

Co je hustá krev

Lidská krev se skládá z plazmy a buněk, které ovlivňují její hustotu. Poměr mezi těmito dvěma médii je určen hladinou hematokritu. Pokud hladina v krvi zvyšuje protrombin a fibrinogen, jakož i červené krvinky a další složky (hemoglobin, glukózu a cholesterol), zvyšuje se jeho viskozita, včetně hematokritu..

Podle výsledků analýz je krevní vzorec značně změněn. Název takové patologie je syndrom zvýšené viskozity krve. To vede ke skutečnosti, že krev špatně cirkuluje, přestává plnit své funkce, což vede k problémům ve fungování vnitřních orgánů. Kromě toho krev neprochází dobře krevními cévami, tvoří se krevní sraženiny a srdce začne pracovat ve zvýšeném režimu, aby ji pumpovalo. Výsledkem je, že pacient má různé srdeční patologie.

Existuje mnoho důvodů pro zvýšení hematokritu, mezi nimi jsou:

 1. Onemocnění jater a slinivky břišní.
 2. Problémy se slezinou.
 3. Nedostatek vitamínu a minerálů.
 4. Nadváha.
 5. Sedavý životní styl.
 6. Dehydratace.
 7. Dlouhodobé užívání léků na železo.
 8. Individuální charakteristika těla.
 9. Ozáření.
 10. Vysoký cholesterol.

Jaké je nebezpečí husté krve během těhotenství

Největším rizikem zahušťování krve během těhotenství je trombóza, která může ucpat cévy a vést k různým komplikacím (srdeční infarkt, mrtvice atd.). To negativně ovlivňuje stav dítěte, což vede ke zpoždění vývoje.

Tento syndrom můžete zjistit pomocí následujících příznaků:

 • zvýšení krevního tlaku;
 • ospalost, neustálá slabost;
 • těžkost při chůzi, bolest v nohou;
 • Deprese;
 • suchá sliznice;
 • neustále studené nohy a paže;
 • časté a dlouhodobé bolesti hlavy;
 • žíly, které lze cítit.

Pro matku

Tato patologie negativně ovlivňuje těhotnou ženu, může projevovat taková onemocnění jako:

 1. Trombóza - během jejího průběhu je narušen krevní pohyb uvnitř cév, což vede k krevním sraženinám. Následky mohou být nejhorší, dokonce i smrt.
 2. Krvácení, ke kterému dochází v důsledku snížení počtu krevních destiček.
 3. Hyperglykémie, která vede k mozkovému krvácení.

Pro plod

Kromě problémů s nitroděložním vývojem je možné:

 • fetální hypoxie;
 • smrt plodu;
 • potrat.

Dítě nedostává mnoho živin, což negativně ovlivňuje jeho růst a vývoj.

Jak mohu ředit krev těhotné ženy?

Pro prevenci krevních sraženin, onemocnění ledvin a dalších nepříjemných následků se doporučuje, aby těhotné ženy provedly krevní testy na D-dimer.

Tento enzym se tvoří během koagulace krve. Na základě výsledků analýzy můžete vypočítat riziko trombózy a zabránit nepříjemným následkům.

Silnou krví byste měli opustit smaženou, solenou, uzenou atd. Takové jídlo nejen poškodí žaludek a postavu, ale také negativně ovlivní stav krve.

Měli byste diverzifikovat svou stravu vitamíny a minerály, pít více vody a chodit na čerstvý vzduch. Nezapomeňte na návštěvu gynekologa, který bude sledovat stav těhotné ženy a plodu.

Jaké injekce předepisuje lékař?

Aby se zabránilo vzniku krevních sraženin a ředění krve, jsou těhotným ženám předepisovány antikoagulancia. Jejich výběr, dávkování a možnosti podávání vybírá lékař na základě stavu a výsledků vyšetření ženy. Na základě toho je předepsána skupina léků:

 1. Přímé antikoagulanty - zaměřené na ředění krve. Mezi ně patří heparin a heparin s nízkou molekulovou hmotností. Heparin se obvykle nachází v buňkách každého člověka, když se vyskytne jeho nedostatek, používá se heparin sodný. Při jeho používání byste však měli pečlivě sledovat hladinu krevních indikátorů, protože je možné krvácení.

Hepariny s nízkou molekulovou hmotností - tato metoda je šetrnější, protože léky této skupiny působí na krevní cévy, zlepšují jejich propustnost a také příznivě ovlivňují činnost vnitřních orgánů. Mezi ně patří: enoxaparin sodný, bemiparin sodný, kadroparin vápenatý a dalteparin sodný.

[/ stextbox] Ředidla krve by měl předepisovat lékař, protože ne všechny z nich jsou pro plod bezpečné. [/ stextbox]

 1. Nepřímé antikoagulancia - látky tohoto typu jsou zaměřeny na zlepšení koagulace krve. Tato skupina zahrnuje: deriváty kumarinu (warfarin atd.), Deriváty inandionu (fenindion).

Těhotné ženy jsou v zásadě předepisovány:

 1. Fondaparinux sodný je syntetický antivirový inhibitor x-faktoru. Injekce se používá proti krevním sraženinám. Výsledkem jeho použití je inhibice faktoru Xa. Lék je injikován do žil nebo subkutánně pro prevenci trombózy, léčení koronárního syndromu, akutní trombózy.
 2. Fraxiparin je heparin s nízkou molekulovou hmotností dostupný jako injekce. Jsou zavedeny do boční části břicha. Je předepsán pro prevenci a léčbu trombózy krátkým průběhem. Intramuskulární injekce je zakázána.

Ředidla krve

Během těhotenství byste měli pečlivě užívat léky, protože mnoho z nich je zakázáno a může mít nepříznivý vliv na dítě. S nepatrnou odchylkou od normy pomůže strava. Pokud to nepomůže, lékař předepíše antikoagulancia a antiagregační látky. Tyto zahrnují:

 1. Aspirin - droga zabraňuje produkci prostaglandinu, což snižuje hladinu krevních sraženin. Tento lék se používá až po předepsání lékařem..
 2. Curantyl - snižuje počet krevních sraženin, rozšiřuje krevní cévy a zlepšuje krevní funkce. Lék je k dispozici ve formě tablet a je užíván, počínaje minimální dávkou, a postupně jej zvyšuje.

Zde lze také připsat následující léky: Phenilin, Warfarin a Cardiomagnyl.

V prvním trimestru těhotenství je lepší tyto léky odmítnout, protože dítě má pouze životně důležité funkce. Také se vyplatí vzdát se jich v posledních termínech (po 36 týdnech), jinak je možné předčasné narození.

Lidové léky

Používejte recepty tradiční medicíny opatrně, některé z jejich složek mohou vést k alergickým reakcím. K ředění krve můžete použít:

 1. Jetel suché trávy. K vaření potřebujete 1 polévkovou lžíci. složka, která je naplněna sklenicí vroucí vody. Po smíchání je třeba trvat na jídle, namáhat a brát perorálně před jídlem, 100-120 ml. Infuzi můžete uchovávat nejdéle 2 dny v lednici.
 2. Směs česneku a medu. K vaření potřebujete brát 300 gramů medu a smíchat s 2 stroužky česneku. Vše promíchejte a vložte na temné místo na 3 týdny. Po užití 1 polévková lžíce. 3krát denně půl hodiny před jídlem.
 3. Zelený čaj se zázvorem a skořicí. K tomu je třeba vzít čaj, přidat tam trochu zázvoru a skořice, vše promíchat a nalít vroucí vodou. Můžete přidat trochu medu a citronu.

Produkty na ředění krve

Problém husté krve lze nalézt u každé osoby, potíže s léčbou takového problému se objevují pouze u těhotných žen. Je to proto, že nechtějí brát léky, nejprve je třeba věnovat pozornost vaší stravě a zahrnovat produkty, které pomáhají ředit krev.

Mezi tyto produkty patří:

 1. Rajčata - brání krevním sraženinám a snižují riziko srdečních chorob.
 2. Houby, ale během těhotenství je musíte jíst pečlivě av omezeném množství.
 3. Cibule, zelí, křen, pepř, artyčoky - nejen ředí krev, ale také snižují hladinu cholesterolu v krvi.
 4. Bobule (brusinky, kalina, atd.) - zvyšují imunitu, obsahují mnoho vitamínů a minerálů a také ředí krev.
 5. Ovoce bohaté na vitamín C zahrnuje pomeranče, citrony a černý rybíz. Pomáhají eliminovat toto onemocnění a také snižují riziko krevních sraženin.
 6. Čerstvě vymačkané zeleninové a ovocné šťávy červené barvy - zlepšují stav krve.

Zahušťování krve: nebezpečí pro plod v pozdějších fázích

V pozdním těhotenství může mít hustá krev řadu negativních důsledků. Kvůli zablokování krevních cév se krev nepohybuje dobře v těle těhotné ženy ani v placentě. To vede k kyslíkovému hladovění plodu, a tím k předčasnému porodu a různým patologiím dítěte.

Prevence

S hustou krví během těhotenství je důležité pít hodně tekutin, ale mělo by se to dělat opatrně, aby nedošlo k otoku. Aby se zabránilo tělu tekutina v těle, měla by být omezena sůl a koření. Normální příjem vody není vyšší než 1,5 litru denně. Ale měla by to být čistá pitná voda, žádná soda a aroma.

Měli byste také dělat gymnastiku pro těhotné ženy, což zlepší krevní oběh. Patří k nim kyvné paže a nohy, lehké ohyby a dřepy. Po několika dnech takového tréninku se tělo vrátí do normálu, zlepší se celkový stav, ospalost a apatie..

Skvělou možností by byla návštěva bazénu a kalení. Měli byste také jíst správně a vyváženě, vzdát se nezdravých potravin a dávat přednost produktům obsahujícím vitamíny a minerály. Měli byste chodit více na čerstvý vzduch a často ventilovat místnost, ve které spíte.

Hustá krev během těhotenství je nepříznivým jevem, a pokud nebude léčena, může vést k nebezpečným důsledkům pro matku a dítě. Měli byste se včas poradit s lékařem, řídit se jeho doporučeními a užívat léky až po vyšetření a předpisu. Pro malé odchylky od normy je nejlepší věnovat pozornost vaší stravě a zahrnovat do ní produkty na ředění krve..

Jaká jídla ředí krev během těhotenství - seznam 10 nejužitečnějších

Během těhotenství mají některé ženy zvýšenou viskozitu krve. Někdy se jedná o zcela přirozenou reakci jejího těla na užívání léků obsahujících železo a hustota krve nedosahuje nebezpečné úrovně.

Pokud jsou však hodnoty příliš vysoké, pak se mohou vyvinout docela závažné patologie krevních cév a srdce. V extrémních případech diagnóza „zvýšené koagulace“ ohrožuje potrat nebo předčasný porod.

Lékař rozhoduje o tom, jaké velké nebezpečí je a jaké specifické léčebné metody jsou zapotřebí. Ale ve všech případech to nebrání nastavení stravy ve prospěch výběru potravin, které přispívají k ředění krve.

Příznaky zvýšené viskozity krve během těhotenství

Lékař vidí přesné ukazatele zvýšené koagulace pouze na základě výsledků takových krevních testů, jako je koagulogram. Ale již ve fázi předání obecného krevního testu laboratornímu asistentovi mohou být viditelné vnější známky této odchylky. Například brání odtoku krve do stříkačky a dokonce i zablokování jehly.

Existují však i další vnější známky toho, že krev nastávající matky může být příliš silná:

 1. otoky a tíže v nohou;
 2. přesušení sliznice v ústech;
 3. mrazivé končetiny;
 4. nízký tón celého těla;
 5. snížené rozpětí pozornosti;
 6. zácpa, stagnující střeva.

Všechny tyto příznaky nemusí znamenat krevní problém. Navíc mohou po porodu projít bez následků. Ale je lepší být ostražití a informovat lékaře o těchto zdravotních problémech..

Proč je to nebezpečné?

Kromě těchto příznaků rozvoje patologie může příliš silná krev způsobit následky ve formě vážných a nebezpečných chorob. Samozřejmě, že ne ve všech případech, ale často kvůli dlouhému období zvýšené koagulace, patologie, jako jsou:

 • křečové žíly, trombóza a tromboflebitida;
 • plicní embolie;
 • hypertenze a aterosklerózy.
 • srdeční infarkt a mrtvice.

Je to kvůli nepozornosti ke srážení krve během těhotenství po porodu, že žena objevuje oteklé žíly, které je obtížné léčit.

Ale i když žena není diagnostikována s těmito vážnými nemocemi, může dítě trpět také v děloze. Zvýšená viskozita krve je pro něj nebezpečná, protože se může stát:

 • fetální hypoxie;
 • zpoždění ve vývoji dítěte nebo zmrazené těhotenství;
 • potrat kdykoli.

Proto si nemůžete myslet, že otok doprovází jakékoli těhotenství a nebojí se o jejich příčiny. Každá taková malá odchylka v pohody může znamenat zvýšenou hustotu krve, což je spojeno s vážnými důsledky.

Jak se chovat?

Jakmile nastávající matka měla podezření, že měla problémy s hustotou krve, musí naléhavě navštívit lékaře. V žádném případě by se nikdo neměl zabývat samoléčbou, protože:

 1. těhotenství je složitý a nepředvídatelný stav, proto by člověk měl přistupovat ke zdraví opatrně a především se snažit nepoškodit;
 2. samoléčení, některé lidové metody nemusí stačit, může být zapotřebí léků; v opačném případě bude problém maskován, ale neodejde;
 3. je možné diagnostikovat stupeň vývoje onemocnění pouze laboratorními metodami, před léčbou bude s největší pravděpodobností nutné podstoupit další lékařská vyšetření, která může být předepsána pouze lékařem;
 4. některá doprovodná onemocnění vyžadují individuální přístup a léčebný režim;
 5. po určitou dobu před očekávaným narozením je nutné léčbu zrušit, aby se předešlo komplikacím během porodu.

Po konzultaci s lékařem bude muset upravit svůj životní styl. Po projednání léčebných metod s lékařem je důležité zjistit, zda:

 1. zvýšit množství tekutiny, kterou pijete (je třeba si uvědomit, že musíte pít vodu po malých částech po celý den a nerozdělit celou normu 2-3krát);
 2. více se pohybovat: chodit, chodit, dělat lehkou gymnastiku;
 3. zavést některá jídla do stravy, omezit ostatní.

10 potravin, které můžete zahrnout do vaší stravy

Ve stravě nastávající matky by mělo převládat jídlo, které bude nejen výživné, ale také užitečné právě pro snížení koagulace krve. Nabízíme vám seznámit se s následujícím seznamem produktů:

1. Rajčata

Čerstvá zelenina by měla být základem stravy pro těhotnou ženu. Navíc, když je potřeba snížit krevní srážlivost.

Nejprve obsahují strukturovanou vodu, která se nejlépe absorbuje..

Za druhé, obsahují mnoho látek, které nejen vyživují tělo matky a dítěte, ale také zlepšují strukturu krve.

Rajče ředí krev o nic horší než léčiva. Musí být v denním menu těhotné. Kromě toho má zelenina velmi dobrý účinek na kardiovaskulární aktivitu, zabraňuje rozvoji onkologie a pomáhá předcházet patologickým vývojům plodu..

2. Zelí

Všechny druhy této zeleniny jsou bohaté na minerály, vitamíny a vlákninu, které také hrají roli při ředění krve, adsorbování toxinů a cholesterolu. Je vhodné konzumovat všechny druhy zelí:

Bílá hlava - je lepší v dušené nebo nakládané formě, protože může způsobit nadýmání, a Peking - pouze v čerstvém stavu, protože je velmi jemná.

Bílý zelí se obvykle považuje za nezávislé jídlo, protože se liší od čerstvého i svým složením. Kysané zelí obsahuje více vitamínu C než čerstvé. A tato látka hraje jednu z klíčových rolí právě při snižování viskozity krve. Kromě toho obsahuje tento produkt hodně železa a kyseliny listové, což zabraňuje vývojové patologii dítěte.

V zelí jsou také látky, které zabraňují rozvoji rakovinných buněk: ve fázi, kdy je zdraví dítěte stanoveno na celý život, je to nesmírně důležité.

3. Cuketa

Mnozí jsou překvapeni, když zjistí, jak moc v nich mají vše užitečné obecně a zejména pro oběhový systém..

Za prvé, cuketa maso je 90% strukturované vody, která bude trávena bez odpadu a obnoví normální viskozitu krevní hmoty.

Za druhé, v cukině je hodně vlákniny, která čistí krevní cévy a krevní oběh, zadržuje přebytečné soli, toxiny a zabraňuje vstřebávání špatného cholesterolu..

Za třetí má cuketa neobvykle bohaté složení vitamínů a minerálů.

Téměř všechny vitaminy B: B1, B2, B3, B6, B7, B9. Posledně jmenovaná je kyselina listová. Závisí na tom nejen vývoj plodu a úspěšný výsledek těhotenství, ale také hustota krve.

 1. Vitaminy A a C. Jedná se o imunitu dítěte a matky, jakož i látek, které snižují koagulaci.
 2. Vápník. Muskuloskeletální systém, zuby, nehty se bez tohoto minerálu netvoří. Zabraňuje potratům a pomáhá udržovat normální viskozitu krve..
 3. Správný poměr sodíku a draslíku. Je důležitý nejen při normalizaci struktury krve, ale také při procesu tvorby krve.
 4. Hořčík a železo. Tyto minerály jsou nezbytné nejen pro oběh, ale také pro kardiovaskulární systém: jsou nezbytné pro správné složení krevní hmoty, posilují stěny krevních cév a samotný srdeční sval.
 5. Mastné kyseliny. Nenasycené mastné kyseliny snižují hladinu cholesterolu a jsou stavebním materiálem pro mnoho typů buněk..

Vzácné minerály. Zinek, síra, lithium, fosfor, mangan, měď - to vše je také v cuketách.

4. Okurky

Okurka je blízkým příbuzným cukety. Proto jsou jejich užitečné vlastnosti a složení podobné. Pro normální srážlivost a plné složení krve jsou důležité:

 • vitaminy skupin B, A a C;
 • zinek, vápník, draslík, hořčík, železo.

Kromě těchto látek obsahují okurky také hodně vitamínu K, což vede ke zvýšení koagulace. Ale za prvé, tento vitamin velmi dobře ovlivňuje sílu kloubů a kostí a za druhé, jeho zahušťovací vlastnost je kompenzována velkým množstvím dalších - řídnoucích látek.

Nutriční hodnotu okurek zvyšuje i lutein a zeaxantin - karotenoidy, jejichž hlavní funkcí je boj proti sníženému zraku.

Rozdíl mezi okurkou a cuketou je v tom, že cuketa je absolutně hypoalergenní produkt, zatímco okurka může způsobit individuální nesnášenlivost. Obzvláště stojí za to se vyhnout zelenině pěstované v průmyslovém měřítku ve sklenících.

5. Bobule

Téměř všechny bobule ředí krev, s výjimkou chokeberry. Spolu s dalšími vlastnostmi bude pro těhotné ženy zvláště užitečné:

 • jahody a jahody;
 • maliny a ostružiny;
 • brusinky a brusinky;
 • borůvky a rakytníku;
 • černý a červený rybíz.

Vysoký obsah vitamínů A a C je zárukou pozitivního účinku na oběhový systém.

6. Ovoce

Veškeré ovoce a sušené ovoce s vysokým obsahem vitamínů A a C patří do kategorie těch, které by se měly během těhotenství konzumovat častěji, aby se zabránilo srážení krve. Toto je především:

 • veškeré citrusové plody: citron, pomeranč, grapefruit;
 • granátové jablko a kiwi;
 • jablko, meruňka;
 • sušené meruňky a švestky.

Všechny šťávy z těchto bobulí a plodů mají podobný účinek na oběhový systém..

7. Včelařské produkty

Lékaři obvykle nedoporučují používat apiprodukty během těhotenství a kojení, což je motivuje velkou alergií. Pokud žena někdy měla individuální nesnášenlivost s medem, pak by se samozřejmě těhotná žena neměla podílet na zlepšování struktury krve pomocí včelařských produktů..

A při absenci alergií je nutné do stravy pečlivě zavést med, pyl, včelí chléb nebo zabrus.

Pokud však netolerance nenastane, pomůže rychle a účinně snížit koagulaci na požadovanou úroveň a udržet ukazatele až do narození.

K dezertům lze přidávat med, který se podává s bylinnými odvarmi a horkým čajem. Zbývající apiprodukty se nejlépe konzumují na lžičku na lačný žaludek 1-3krát denně.

Med a další včelařské produkty nejen ředí krev, ale také dodávají tělu velkou zásobu minerálů, přírodních cukrů a vitamínů..

8. Nerafinované rostlinné oleje

Nejdůležitější výhodou nerafinovaných olejů je vitamin E a nenasycené mastné kyseliny. Tyto látky nejen vyživují cévní tkáně a posilují je, ale také pomáhají čistit krev "špatného" cholesterolu..

Nejužitečnější rostlinné oleje při porodu:

Bez tuků je normální tvorba a vývoj plodu obecně nemožné: ve stravě nastávající matky by ve srovnání s živočišnými tuky měly převažovat rostlinné oleje. Upřednostňuje se produkt lisovaný za studena, protože zůstává maximem látek příznivých pro normalizaci oběhového systému..

9. Koření

Většina koření a koření je povolena pro těhotné ženy. Ale i ty nejužitečnější z nich mohou být konzumovány pouze s mírou. Protože kromě zřeďovacích vlastností mají například také další vlastnosti, které mohou vyvolat tón děložní stěny nebo způsobit alergie.

Nejlepší je čas od času přidat jídlo:

 • zázvor, který je nejen povolený, ale také zobrazený;
 • kajenský pepř, vhodný pro každého, kdo má problém s krví a krevními cévami;
 • skořice používaná v nápojích a dezertech;
 • paprika, kari, kurkuma atd..

Všechna koření musí být testována na nesnášenlivost v těle a při prvních známkách alergie je nutné produkt okamžitě zrušit.

10. Březová míza

Březová míza vypadá pouze jako čistá voda. Ale i v tomto případě by bylo velmi užitečné pro ředění krevní hmoty, protože je založeno na čisté vodě, která prošla jedinečnými přírodními filtry.

Březová míza navíc obsahuje:

 1. draslík, vápník, železo;
 2. kyselina jablečná a nikotinová;
 3. vitamín C a sodík.

Všechny tyto látky pomáhají cévám a srdci: zlepšují strukturu svalové a cévní tkáně.

Čemu se vyhnout?

Existuje celá řada produktů, které jsou v zásadě užitečné pro těhotnou ženu a její dítě. V konkrétním případě však může být jejich použití omezující, protože vede ke zvýšené koagulaci.

Toto je jídlo jako:

 • banány
 • brambory v jakékoli formě;
 • chokeberry;
 • Pohanka ve formě mléčné kaše nebo příloh.

V každém případě je však nutné vyloučit, co může vyvolat zvýšení srážlivosti, i když těhotná žena má takové jídlo rád:

 • solená nebo nakládaná zelenina;
 • mastné maso a játra;
 • mastné mléčné výrobky;
 • smažená jídla;
 • bílý moukový chléb, pečení;
 • Soubory cookie a sladkosti vyrobené z rafinovaného cukru
 • nakupujte limonády, i když nejsou s cukrem;
 • majonéza a jiné připravené omáčky;
 • silný čaj a káva;
 • polotovary, hranolky, solené ořechy atd..

Zajímavé video

A nyní vám doporučujeme seznámit se s videem:

Závěr

Během těhotenství krev vždy mění konzistenci ve směru zhušťování: tak se tělo připravuje na porod a snaží se chránit před krvácením. Proto panikaři, pokud existují známky zvýšené koagulace.

Ale přidat do stravy zdravých potravin, které trochu zředí krevní hmotu, bude vždy užitečné, i když lékař již na tento účel předepsal speciální léky.

Články O Neplodnosti