Hlavní Neplodnost

Přehled směsí NAS Optipro pro novorozence: složení dětské výživy, typy a tabulka s pokyny

Směsi NAN jsou žádány u mladých matek, jejichž děti dostávají umělé nebo smíšené krmení. Recenze o nich jsou velmi protichůdná, ale většina rodičů důvěřuje pouze tomuto výrobci. Produktová řada obsahuje směsi pro různé účely, včetně předčasně narozených dětí. Pochopení toho, co dát přednost, umožní studium jejich funkcí.

NAN mix je populární na trhu s dětskou výživou, ale jaká je jeho výhoda?

O výrobci

Výrobky značky NAN vyrábí Nestle od roku 1962. První řada směsí byla navržena pro zdravé děti s dobrou chutí k jídlu. Sortiment se však postupně komplikoval a rozšiřoval. Od roku 2004 se do produktů přidávají bifidobakterie, které normalizují trávení. V roce 2010 bylo spotřebitelům nabízeno mléko Dentapro k prevenci zubních chorob.

NAN Zdravé batole Base Mix Range

Nutriční požadavky dětí různého věku nejsou stejné. Proto specialisté Nestle vytvořili následující produkty:

 1. „NAS 1“ - produkt pro novorozence (0-6 měsíců). Ve složení - minerální a vitamínové doplňky pro posílení imunity.
 2. „NAS 2“ - produkt od šesti měsíců do roku. Složení je podobné „jednomu“, ale bere v úvahu rostoucí potřebu živin.
 3. "NAS 3" - mléko od roku. Výrobek obsahuje prospěšné bakterie a lipidy, které jsou prospěšné pro trávicí systém a stávají se dobrou profylaxí zubního kazu..
 4. "NAS 4" - mléko od 18 měsíců. Složení je podobné trojce, přičemž se bere v úvahu věkové potřeby dítěte.
 5. Hotové mléko v 200 ml balení. Měly by být zahřívány a podávány v šálku, láhvi.
Směsi NAS vytvářejí pro různé věkové kategorie dítěte

Hlavní složky základního NAN se mísí

Vyvážené mléčné prášky NAN poskytují dětem v jejich věku základní živiny. Složení produktů se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Bifidobacteria BL. Normalizuje a podporuje zdravou mikroflóru, posiluje imunitu.
 • Optimalizovaný optipro protein. Poskytuje snadnou stravitelnost mléka, plný růst dítěte.
 • Mastné kyseliny jsou omega-3 a omega-6. Posílení imunity, podpora rozvoje nervového systému a svalů.
 • Nedostatek aroma, barviv. Produkt má přirozenou chuť, vytváří správné stravovací návyky.

Složení proteinů

NAN 1 a 2 jsou mléčné přípravky a NAN 3 a 4 jsou suché mléčné nápoje k pití a přípravě jídel. Důležitým rozdílem mezi produkty je snížený obsah bílkovin ve směsích v důsledku demineralizace syrovátky. Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je následující:

 1. v č. 1 - 70 až 30 (v blízkosti mateřského mléka, kde poměr je 80 až 20);
 2. v „NAN 2, 3“ - 60 až 40 (jako zralé mateřské mléko).

Protein ve směsích NAN a dětské mléko se nazývá Optipro. Jeho přítomnost snižuje riziko obezity snížením metabolické zátěže na těle. K tomu přispívají cenné aminokyseliny: taurin, gestidin a další..

Složení směsí NAS zahrnuje vše potřebné pro vývoj dítěte

Složení tuku

Tuková složka suchých směsí je tvořena rybím olejem a rostlinnými oleji. Dříve byl přidán palmový olein, ale kvůli šíření negativních informací a palmového oleje to Nestle odmítl a našel jiné řešení. Základní výživa výrobce nyní obsahuje následující oleje:

 • slunečnice;
 • Kokosový ořech
 • řepka nízká erucic.

Ve stravě jsou také polynenasycené mastné kyseliny nazývané „chytré lipidy“. Nejcennější z nich jsou DHA a ARA (kyselina dokosahexaenová a kyselina arachidonová), které jsou důležité pro imunitní systém, oči a mozek.

Sacharidové složení

Laktóza je důležitou uhlohydrátovou složkou produktu. V kombinaci s maltodextirinem (rychlý uhlohydrát) dává sladkou chuť, kterou mají děti rádi. Sacharidové složky poskytují tělu kojenců potřebnou energii, zajišťují dlouhodobé nasycení, ovlivňují hustotu směsi (zvyšují hustotu). Producentské mléko neobsahuje sacharózu (třtinový cukr), což pozitivně odlišuje produkty od analogů.

Ostatní komponenty

Produkty obsahují živé kultury BL bifidobakterií. Jsou to probiotika, která jsou odpovědná za tvorbu normální mikroflóry ve stěnách tlustého střeva, což posiluje imunitu. Směsi NAN 2 také obsahují bakterie Denta Pro, které jsou odpovědné za prevenci kazu. Inhibují vývoj bakterií, které ničí sklovinu zubů, kolonizují zažívací trakt.

Ošetření a profylaktické směsi NAN a jejich složení

Pro terapeutickou dietoterapii se používá kyselé mléko a jiné směsi s původním složením. Pediatrové je předepisují na určitou dobu, aby upravili stav dítěte. U léčivých a profylaktických produktů je podobné složení charakteristické pro celou škálu potravin. S typy cílů však existují významné rozdíly..

„NAS“ fermentované mléko

Populární směs NAN fermentovaného mléka zlepšuje trávení, normalizuje střevní mikroflóru a posiluje imunitní systém. Ve složení se vyznačuje přítomností fermentované složky mléka a zahrnuje:

 • živé kultury BL - posilují imunitu dítěte;
 • bakterie kyseliny mléčné získané biofermentační technologií - posilují tělo a zabraňují rozvoji infekcí.

Směsi NAN 1, 2 a 3 upravené podle kyselého mléka zabraňují zácpě, kolice, zajišťují zdravý zdravý spánek. Mají dost železa, aby zabránili anémii v dětství..

Jak víte, s trávicími problémy se dětský spánek zhoršuje. Tento problém lze vyřešit směsí NAS.

"NAS" hypoalergenní

"Hypoalergenní NAS 1" - profylaktické směsi, včetně částečně hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Úroveň rozkladu proteinu je mnohem vyšší než v jiných produktech Nestle, které také obsahují částečně hydrolyzovaný protein. Přiřazeno, pokud je náchylné na alergie na bílkoviny kravského mléka nebo jako meziprodukt při převodu na běžné produkty s léčivými přípravky. Díky živým kulturám jsou hypoalergenní směsi „NAN“ 1, 2 a 3 pohodlné pro trávení (další podrobnosti viz: Jaké jsou hypoalergenní směsi pro novorozence?).

"NAS" antikolik

Starý název směsí je NAN Comfort. Díky částečně hydrolyzovanému proteinu snižuje produkt riziko alergií a nepohodlí při jídle. Nízké hladiny laktózy prakticky eliminují fermentaci a koliku. Probiotika L.reuteri pomáhají kolonizovat střeva pomocí pozitivní mikroflóry.

Komplex Optipro vyvinutý speciální technologií umožňuje snadnou asimilaci hotového mléka tělem dítěte. V produktu jsou také lipidy ARA a DHA, vitaminový komplex, důležité stopové prvky. Směsi mohou být jediným zdrojem výživy pro kojence od 0 do 6 měsíců.

"NAS" bez laktózy

Produkt neobsahující laktózu je určen k výživě dětí s nedostatkem laktázy v situaci, kdy tělo nemůže od narození absorbovat mléčné výrobky. Pomáhají zotavit se po střevních infekcích, gastroenteritidě, průjmech, nemají žádná věková omezení (lze je použít i pro krmení novorozenců). Často jsou předepisovány s častými koliky a regurgitací.

Produkt neobsahující laktózu není hypoalergenní, liší se od produktu č. 1 v procentech proteinů a kaseinu (60 až 40). Výrobce nahradil laktózu lehce stravitelným laktózovým sirupem. Jako prebiotika byl přidán laktobacillus L.reuteri. Směs obsahuje kompletní vitamín-minerální komplex, kyselinu linolovou, rostlinné oleje, plnotučné bílkoviny.

„NAS“ trojnásobný komfort

NAN Triple Comfort je přizpůsobený produkt pro odstranění funkčních poruch trávení u dětí od narození. Speciální receptura pomáhá eliminovat zácpu, koliku, snižuje frekvenci regurgitace. Směs Toy Comfort normalizuje frekvenci stolice, podporuje tvorbu správné střevní mikroflóry.

Směs "NAN Comfort" zahrnuje laktobacily L.reuteri, "chytré" lipidy, hydratovaný protein "Optipro", prebiotika. Dále zahrnovaly minerální a vitamínový komplex, oligosacharidy, bramborový škrob. Mezi ingredience Triple Comfort patří palmový olej.

Dětem se od narození doporučuje trojnásobný komfort

"NAS" antireflux

Směsi pediatrů „NAS“ AR 1 předepisují novorozence a kojence do 6 měsíců se stížnostmi rodičů na časté vyplivnutí. Připisují se terapeutické výživě, která se nepoužívá jako hlavní jídlo pro dítě. Jeho reflux se používá ve spojení s kojením, jinými typy směsí. Mezi komponenty suchého "Antirefluxu":

 • hydrolyzovaný syrovátkový protein;
 • kultury prebiotik L.reuteri, které tvoří normální mikroflóru a pomáhají snížit frekvenci regurgitace 3krát;
 • Hypipalergenní komplex optimalizovaný optipro - minimalizuje riziko negativní reakce na bílkoviny kravského mléka;
 • škrob - zvyšuje viskozitu produktu, což snižuje pravděpodobnost regurgitace.

Vyvážený vzorec směsi NAN Antireflux také zahrnuje rostlinné oleje, laktózu, stopové prvky a další užitečné látky. Maminky si stěžují na jeho hustotu a nepříjemnou chuť, ale zaznamenávají pozitivní účinek na trávení kojenců. Vzhledem k hustotě vyžaduje výživa výběr bradavek na láhev. Maminky obvykle používají vyměnitelné proudové dudlíky. Připravenou směs promíchejte po dlouhou dobu, protřepte.

"NAN" pro předčasně narozené děti

Produkt je důležitý pro předčasně narozené děti narozené předčasně a podváhu. Obsahuje nejvyšší procento syrovátkové bílkoviny (asi 70%), což ji výrazně odlišuje od analogů. Proteiny ve směsi jsou částečně hydrolyzovány, což zvyšuje rychlost asimilace.

U předčasně narozených dětí existuje také směs NAS, ale před použitím musíte u dítěte zkontrolovat alergie (doporučujeme si přečíst: jaké jsou směsi pro předčasně narozené děti?)

Výhody produktu pro předčasně narozené děti: dítě rychle přibírá na váze, má ráda chuť hotového mléka. Produkt se krmí kojenci, dokud nedosáhne hmotnosti 1800 gramů, poté se převedou do obvyklé směsi. Mezi kontraindikace: galaktosémie, nesnášenlivost na laktózu, glukóza, alergie na bílkoviny kravského mléka. Mezi složkami palmového oleje.

Pokyny pro přípravu směsi

Před zakoupením fermentovaného mléka a mléčných směsí by se měl „NAS“ poradit s pediatrem. Lékař doporučí vhodný produkt na základě věku, hmotnosti, zdraví dítěte a stížností rodičů.

Při přípravě směsi byste měli používat potraviny s dostatečnou skladovatelností, která byla otevřena nejpozději před měsícem. Pro to, aby směs prospívala a nezpůsobila zdravotní problémy dítěte, je důležité při přípravě dodržovat sterilitu. Pokyny na balení, které má formu tabulky, vám umožní seznámit se s tím, jak správně dávkovat a ředit prášek.

Dětský věkNa 1 krmivoPočet krmení denně
Objem převařené vody, ml.Počet odměrných lžiček směsiSměsJiné druhy potravin
1-2 týdny9036-
2-4 týdny12045-
2 měsíce15055-
3-4 měsíce.18065-
5-6 měsíců.21074-
7 měsíců a starší21074-31-2

Při přípravě směsí „NAN“ vezměte požadovaný počet odměrných lžiček bez sklíčka. Podíly nelze změnit bez doporučení poskytovatele zdravotní péče. V opačném případě můžete dítě překrýt nebo dehydratovat. Od 7 měsíců by měly být paralelně s hypoalergenními, běžnými, fermentovanými mléčnými směsmi NAN zavedeny doplňkové potraviny - cereálie, zeleninové pyré, tvaroh, sýry, fermentované mléčné výrobky.

Je důležité připravit směs před krmením ochlazením převařené vody na komfortní teplotu 37 stupňů (užitečné bakterie zemřou v horké vodě). Zpočátku byste měli sterilizovat nádobu a bradavku, ochladit, nalít připravenou vodu a přidat požadovaný počet lžiček prášku. Poté sbírejte láhev, přikryjte a důkladně protřepejte. Je důležité zkontrolovat teplotu pádem na zápěstí (jídlo by mělo být o něco teplejší než ruka).

Známky, že směs NAN byla pro dítě vhodná - přírůstek na váze, klidný spánek, nedostatek koliky, zácpa, dobrá pokožka. Pokud alespoň jeden z těchto ukazatelů není respektován, měli byste se poradit se svým lékařem. Možná budete muset změnit dětskou výživu na jiný typ (například tekuté kyselé mléko) ze široké nabídky Nestlé.

Nestlé NAN 1 Premium dětská výživa od narození - recenze

Analyzujeme složení směsi a proč je vhodná pro některé děti, ale ne pro některé.

Moje dítě pije tuto směs z nemocnice, pouze ji pije s chutí k jídlu, nemáme na ni žádné alergie a nedochází k zácpě. Nějak se ukázalo, že jsem si koupil další směs, jmenovitě Nestojen, tady je můj komentář k tomu, komu je zajímavý - tato směs nám nevyhovovala, dítě ji nechtělo jíst, neustále chrlilo. Po takovém neúspěšném zážitku jsme znovu přešli na NAS a už ho nepodváděli.

Rozhodl jsem se vyzkoušet složení tohoto produktu. A rozložte každou součást na policích. To jsem udělal -

Složení: Demineralizované sérum - Nezbytná složka při výrobě dětské výživy, zejména pro malé děti.

Laktóza je velmi zdravá látka, jinými slovy se nazývá mléčný cukr. ALE! To je přesně ta složka, ze které vaše dítě může na tuto směs špatně reagovat. Existují děti, které nesnášejí laktózu, takže tato směs NENÍ VHODNÁ. Způsobí to nepohodlí dítěte, uvolněné stoličky, nadýmání. A v tomto případě musíte koupit NAN CLOSURE-FREE. Díky této složce není tato směs vhodná pro mnoho dětí, takže pokud na ni vaše dítě nereaguje dobře, zkuste směs neobsahující laktózu..

Rostlinné oleje - tady to není nutné vysvětlovat. Je zřejmé, že se do směsi přidávají oleje, s největší pravděpodobností zvyšují kalorickou hodnotu směsi. A v oleji existuje mnoho užitečných vlastností, jako je například vitamin E.

Odtučněné mléko je mléko, ve kterém tuk buď chybí, nebo v malém množství..

Syrovátkový protein - je to syrovátkový protein, který se rychle vstřebává tělem..

Citrát vápenatý je optimální dávková forma pro vápník..

Rybí olej - každý ví, že je pro děti velmi užitečný, je velmi dobré, že je obsažen ve směsi.

Sójový lecitin - Je prokázáno, že sójový lecitin není škodlivý pro děti, ale spíše pomáhá vstřebávání vitamínů A, E, D, K. Poskytuje normální výměnu tuků, stimuluje tvorbu červených krvinek - červených krvinek a hemoglobinu. Sojový lycetin je také nezbytný pro játra. Zde je taková užitečná složka.

Citrát draselný - zdroj snadno strávitelného draslíku.

Chlorid draselný - doplněk s nedostatkem draslíku.

L-apginin je aminokyselina, která způsobuje pozitivní účinek na kardiovaskulární systém. Aktivní stimulátor syntézy růstového hormonu. Je nezbytnou součástí správného metabolismu..

Chlorid hořečnatý - hořčík

Fosforečnan sodný - sodík

Taurin - používá se jako doplněk stravy a jako lék. Taurin zlepšuje energetické a metabolické procesy. Podporuje emulgaci tuků ve střevě (tj. Pomáhá vstřebávání a trávení tuků). Přispívá k normalizaci metabolických procesů v tkáních oka. V centrálním systému ners působí jako inhibiční neurotransmiter, má antikonvulzivní aktivitu.

L-histidin je esenciální aminokyselina, která je součástí mnoha proteinů a má řadu biologických účinků. Histidin také zlepšuje a normalizuje aktivitu gastrointestinálního traktu.

Inositol - vitamin B8. Tento vitamin je vhodný pro mozkové buňky, nervový systém..

Chlorid sodný - nezbytná látka pro tělo, dobrá pro krev.

Nukleotidy hrají důležitou roli v energetických a intracelulárních procesech..

síran železa

- toto je dobře známé železo s stopovými prvky pro nás všechny.

Síran zinečnatý - stopový prvek zinek.

Fosforečnan vápenatý - vápník.

L-karnitin - látka související s vitaminy B. Když jsem na internetu četl, má tato látka spoustu užitečných vlastností, nebudu je všechny popisovat, můžete psát na Wikipedii, je to popsáno podrobně.

Kultura bifidobakterií je bakterie, kterou všichni známe. To, co my dospělí dostáváme z mléčných výrobků. A děti ze směsi mléka. Provádějí fyziologickou ochranu střev před pronikáním mikrobů a toxinů do vnitřního prostředí těla, zlepšují také trávení.

Také ve složení jsou psány takové látky - síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný,

seleničitan sodný. Každý pravděpodobně chápe tyto stopové prvky, z nichž každý je pro tělo důležitý svým způsobem..

Toto je složení směsi NAS. Jak vidíte, obsahuje mnoho užitečných a životně důležitých vitamínů a minerálů. a tady je můj závěr, že právě kvůli LACTOSE některé děti nemohou pít tuto směs.

Jedinou minus je cena, stejná, asi 400 rublů není příliš levná a sklenice neodejde za měsíc, ale asi za týden a půl.

Děkuji za pozornost! A pokud máte jiný názor nebo s něčím nesouhlasíte, napište do komentářů.

NAN mixuje: vlastnosti, typy, výhody a nevýhody

Pro moderní matku novorozeného dítěte je obtížné neztratit se při výběru směsi, pokud není možnost krmit své dítě mateřským mlékem. Na regálech obchodů a lékáren je tolik druhů dětské výživy, že je správné mít závratě. Jednou z možností je směs pro novorozence a nejen - „NAN“ od nizozemského výrobce. Mnoho pediatrů ji doporučuje.

V tomto článku budeme hovořit o výhodách a nevýhodách značky, arzenálu druhů prezentovaných na trhu, složení atd. Rovněž budou ovlivněna pravidla pro výběr a přípravu potravin pro kojence. Kromě toho je odhalen bod vzrušující mnoho matek o možnosti krmení dítěte různými směsmi současně.

O významu čísel na obalu

Když se podíváme na balení směsi „NAN“, nezkušení rodiče mohou být zmateni tím, co čísla znamenají: 1, 2, 3, 4. A přestože je vše v pokynech podrobně popsáno, stojí za to vysvětlit.

Tak:

 • „NAN“ 1 je směs pro novorozence - od narození do šesti měsíců.
 • „NAN“ 2 - výživa je určena kojencům od 6 měsíců do roku.
 • „NAN“ 3 - směs pro děti od jednoho do jednoho a půl roku.
 • "NAN" 4 - jídlo pro děti starší 18 měsíců.

První dvě možnosti jsou suché směsi upravené tak, aby složení bylo co nejblíže mateřskému mléku. A třetí a čtvrté jsou speciální mléko, které můžete dát svému dítěti jako nápoj nebo připravovat na něm cereálie, želé a další jídla.

Při nákupu dětské výživy je nezbytné zvážit číslování. Krmením malého dítěte směsí pro vyšší věk můžete narušit trávicí proces. Pokud bude jednoleté dítě jíst to, co je určeno pro novorozence, jednoduše nebude plný, dostane méně živin a nebude se moci normálně vyvíjet.

Směsi „NAN“ pro zdravé děti: vlastnosti, typy, složení

Nejoblíbenější směsi „NAS“ pro novorozence a starší děti jsou klasické možnosti. Mají krmit zdravé, dlouhodobé děti. Na rozdíl od většiny ostatních zástupců značky mají tradiční (výše) číslování.

Rozlišujte také mezi suchými a kapalnými typy směsí „NAS“. První možnost je určena pro samostatnou přípravu rodičů a druhá je již zředěná směs, která se má před krmením zahřát..

Hlavní složky směsí NAS jsou:

 • sérum podrobené procesu demineralizace;
 • laktóza;
 • odstředěné mléko;
 • rostlinné oleje;
 • syrovátkový protein;
 • rybí tuk;
 • taurin;
 • histidin;
 • probiotika;
 • vitaminy;
 • železo, měď, zinek a další užitečné látky.

Množství složek a jejich proporce v této dětské výživě závisí na věku, pro který jsou určeny. Poměr kaseinových a syrovátkových proteinů ve směsi je 3: 7. Pro srovnání, v mateřském mléce to odpovídá 2: 7, což znamená, že můžeme říci, že „NAN“ je téměř kompletně přizpůsobená výživa.

Dříve složení směsí "NAS" pro novorozence zahrnovalo palmový olej. Ale dnes, vzhledem k tomu, že recenze vědců o tom nejsou jednoznačné, výrobce tuto složku vyloučil. Rodiče tak mohou být v klidu.

Směsi terapeutických a profylaktických účelů

Kojené děti mají časté trávicí potíže. Často se obávají koliky, zácpy, průjmu. Jsou, stejně jako některé další kategorie - předčasně narozené děti, náchylné k alergiím nebo špatně přibývající na váze, vykazují terapeutická a preventivní výživa. Existuje několik typů směsí „NAS“ pro novorozence, a to nejen s určitými odchylkami.

Stručný popis každé z nich:

 • "Kyselé mléko". Od klasické verze se liší přítomností speciálních mikroorganismů, které fermentují mléko. Bakterie se podílejí na „práci“ trávicího traktu dítěte, usnadňují trávení a normalizují střevní mikroflóru. Použití tohoto typu směsi také zaručuje zvýšenou imunitu a ochranu před infekcemi. Tato možnost je očíslována od 1 do 3. Vzhled kyselého mléka pro děti starší než jeden a půl roku není poskytován..
 • "Antikoliki." Směs je určena především dětem v prvních měsících života. Právě oni nejčastěji trpí kolikou. Protein, který je součástí dětské výživy tohoto druhu, je částečně hydrolyzován. To usnadňuje proces asimilace. Existuje malá laktóza, která zabraňuje kvašení a tvorbě plynů, díky kterým dítě zažívá koliku.
 • "Trojnásobné pohodlí." Směs má téměř stejné složení jako Anticoliki. Účel je také podobný - boj proti poruchám trávení (zácpa, nadýmání atd.). Jediný rozdíl je „Triple Comfort“ navíc obsahuje prebiotika, která normalizují mikroflóru ještě před koncem neformovaného střeva. Tato směs Nan je také navržena pro ty nejmenší.
 • Hypoalergenní. Má číslování od 1 do 3. Předepisuje se s dědičnou predispozicí k nesnášenlivosti kravského mléka. Je to preventivní směs. Protein se ve svém složení štěpí silněji než u jiných druhů. Obvykle se tato směs doporučuje nakrmit dítě, které přechází z terapeutické na pravidelnou výživu.
 • "Antireflux". Určeno pro děti, které neustále a hojně praskají. Nemá žádné rozdělení podle věku, ale jelikož je problém spojen s nejmenšími, lze tento druh „NAS“ považovat za směs pro novorozence a děti o něco starší. Obsahuje speciální zahušťovadlo na bázi škrobu. Je to díky němu, že jídlo je fixováno v žaludku. U dětí trpících zácpou je tato odrůda kontraindikována. Existuje také speciální probiotikum, které je odpovědné za boj proti regurgitaci. Směs je do určité míry hypoalergenní. Snadno strávitelný.
 • "Bez laktózy." Tento druh může být dán dětem od narození. Podle věku to nesdílí. Určeno pro kojence trpící nedostatkem laktázy. Liší se od klasické verze ve velkém množství kaseinu. Neexistuje zde žádná laktóza, a místo toho je glukózový sirup, který se vyznačuje snadnější stravitelností. Tato směs pomáhá tělu rychle se zotavit po dlouhodobém průjmu..
 • "Před NAS předčasně." Jméno mluví samo za sebe. Směs obsahuje relativně velké množství bílkovin, proto je nemožné ji dítěti podávat po celou dobu krmení. Jakmile nedonošené dítě dosáhne hmotnosti 1 kg 800 g, doporučujeme jej přenést na jiné jídlo. Tento druh se vyznačuje harmonickým poměrem vápníku a fosforu, který pomáhá vytvářet kosti.

Ve většině případů se směsi terapeutické a profylaktické povahy používají pouze po určitou dobu. I když existují výjimky. Lékař vám pomůže určit dobu krmení a dávkování.

Pravidla pro výběr směsi pro dítě

Výběr správné kombinace z obrovského arzenálu není vždy snadný, a to ani pro ty, kteří se již o značce rozhodli. Aby nedošlo k chybě, musíte pečlivě prostudovat informace na obalu. Na všechny vzrušující otázky jsou odpovědi..

Při výběru dětské výživy byste měli nejprve vzít v úvahu věk a zdraví dítěte. To jsou nejdůležitější parametry. Pokud má dítě nějaké odchylky, není možné mu „předepsat“ směs sám. Vyžaduje se konzultace s pediatrem.

Je důležité věnovat pozornost datu výroby produktu. Neměli byste si kupovat směs, jejíž doba použitelnosti končí v aktuálním měsíci, a ještě více v druhý den. Čerstvé jídlo je klíčem k absenci problémů u dítěte a jeho rodičů.

Důležité jsou také podmínky skladování. Musíte se s nimi seznámit a přemýšlet o tom, zda byly v této obchodní instituci dodržovány. Místnost je někdy vlhká, příliš chladná nebo horká a instrukce takové podmínky nestanoví. V takovém případě je lepší nákup odmítnout.

Vlastnosti přípravy směsi

Nestačí si vybrat jídlo. Je velmi důležité vědět, jak správně zředit směs "NAN" pro novorozence. Tato informace je na obalu směsi a měla by být pečlivě prostudována. Nezapomeňte dodržovat proporce vody a suchého prášku, které závisí na věku dítěte. Měřicí lžíce, která je součástí směsi, s tím pomůže..

Některé matky, které chtějí, aby se jejich dítě vzpamatovalo rychleji, překročily množství prášku. A dělají velkou chybu, protože malý organismus nemusí být schopen takový koncentrát strávit, a nakonec všechno vyjde. Dalším možným důsledkem je obezita..

Před zředěním směsi NAN na novorozence by měla být láhev sterilizována nebo alespoň opláchnuta vroucí vodou, aby na ní nezůstaly žádné škodlivé mikroby. Imunita v drobky je přece jen téměř nulová.

Voda pro ředění by měla být specifikována v teplotních pokynech. Příliš horké zabije všechny prospěšné bakterie, a když není dostatečně teplo, prášek se normálně nerozpustí. Můžete použít speciální kojeneckou vodu, která nevyžaduje vroucí vodu.

Nejprve se do nádoby nalije voda a potom se požadované množství směsi nalije suchou odměrkou. Láhev se uzavře a intenzivně se třepe asi 30-60 sekund. Je důležité dosáhnout úplného rozpuštění prášku ve vodě.

Směs, která se podává dítěti, by měla mít teplotu mateřského mléka 36-37 ° C. Obvykle ihned po vaření je vyšší, takže tekutinu musíte ochladit umístěním láhve do studené vody. Po naplnění musí být zbytek směsi okamžitě vylit a nádoba důkladně omyta..

Mnoho nezkušených matek neví, jak chovat suchou směs, ale také to, zda je možné hotovou skladovat (a pokud ano, kolik). Odborníci tvrdí, že čím déle přizpůsobené mléko vydrží, tím méně živin v něm zůstane. Navíc se objeví škodlivé. Proto musíte směs zředit bezprostředně před použitím.

V nejhorším případě, pokud neexistuje žádný jiný způsob, je hotová kapalina uložena v lednici. Ale ne více než několik hodin. Pro noční krmení můžete použít zařízení, jako je topení. Předem se připraví sterilní láhev na vodu. V noci zůstává pouze zahřát na požadovanou teplotu a směs zředit. Totéž platí pro cestování na velké vzdálenosti s dětmi. V takovém případě by mělo být vozidlo vybaveno topením..

Kombinace různých typů směsí

Některé matky se zajímají o to, zda je možné dítě krmit současně různými druhy směsí. Pediatrové jsou kategoričtí: nemůžete udělat „mix“ v jedné lahvi. Zejména od různých značek dětské výživy.

V těch případech, kdy potřebujete přenést dítě do jiné směsi a musíte se zkombinovat, nejprve dají trochu nového z jedné láhve a poté z druhé - obvyklé. Dávka prvního se neustále zvyšuje. Více o tom, co dělat, pokud potřebujete změnit směs pro novorozence →

Totéž by mělo být provedeno při předepisování terapeutické směsi, která bude doplňkem hlavní stravy. Ale pokud to situace dovolí, je nejlepší krmit dítě různými druhy potravin střídavě. Nejprve jedna směs a po několika hodinách - druhá.

Známky vhodné výživy

Pro některé děti je velmi těžké najít jídlo. Musíte vyzkoušet mnoho druhů, dokud nedostanete to nejlepší.

Znamená, že volba je úspěšná:

 • dítě nemá zažívací potíže (kolika, průjem, zácpa);
 • dítě plivat vůbec ani trochu plivat;
 • na těle drobků nejsou žádné vyrážky podobné potravinové alergii;
 • dítě je klidné a veselé, dobře spí;
 • nebyl pozorován přírůstek na váze nebo na váze.

Během komplexního procesu výběru potravin se dětským lékařům doporučuje, aby se nevzdávali směsi bezprostředně po výskytu jakýchkoli výše uvedených příznaků. Měli byste počkat pár dní. Možná, že tělo ještě nemělo čas se přizpůsobit, a pak všechno bude fungovat samo.

Výhody a nevýhody směsí NAN

Směs „NAS“ je dobrou volbou pro kojeneckou výživu. Má mnoho výhod..

A to:

 • podíl bílkovin a kaseinu je co nejblíže lidskému mléku - na trhu již dnes nejsou žádné směsi s tímto poměrem;
 • neexistuje palmový olej;
 • směs má všechny nezbytné prvky pro úplný vývoj těla dítěte;
 • Značka zahrnuje mnoho druhů, které uspokojí téměř každou potřebu..

Mezi minusy směsi patří:

 • mírně zvýšený obsah laktózy (méně v mateřském mléce);
 • nedostatek prebiotik;
 • vyšší schopnost vyvíjet další zátěž na vylučovací systém než na ženské mléko.

Také mnozí považují nevýhodu směsí značky NAS za poměrně vysokou. Tento faktor odrazuje ty, kteří nejsou připraveni dávat 700 rublů za 400 g sklenice každé 3-4 dny. Ale když neexistuje žádný jiný způsob, musíte najít prostředky.

Směs nizozemské produkce „NAS“ pevně zakořeněná na domácím i zahraničním trhu. Mnoho rodičů a pediatrů jí věří. Tato značka se vyznačuje jedinečným složením, které je maximálně přizpůsobeno mateřskému mléku, a také široké škále. Existují druhy pro zdravé děti a kojence s určitými abnormalitami.

Na pozadí výhod „NAS“ jsou nevýhody „bledé“. Správně zvolený vzhled, jakož i dodržování požadavků na skladování a přípravu směsi zaručují plný vývoj dítěte od narození do dvou let věku..

Směs Nan-1

Při výrobě směsi Nan-1 se nepoužívají geneticky modifikované složky, konzervační látky, barviva a látky určené k aromatizaci. Produkt vyrobený pomocí suché syrovátky.

Nan-1 je vhodný pro krmení zdravých dětí od narození.

Obsah kalorií ve směsi Nan-1

Kalorický obsah směsi Nan-1 je 519 kcal na 100 gramů produktu.

Složení směsi Nan-1

Složení kojenecké výživy Nan-1 Premium obsahuje: demineralizovanou syrovátku, odstředěné mléko, laktózu, rostlinné oleje, syrovátkovou bílkovinu, citrát vápenatý, citrát draselný, rybí olej, sójový lecitin, chlorid sodný, L-arginin, chlorid hořečnatý, chlorid vápenatý, taurin, nukleotidy, L-histidin, síran železa, inositol, síran zinečnatý, L-karnitin, síran měďnatý, jodid draselný, síran manganatý, selenát sodný, vitamíny.

Produkt je obohacen o následující vitaminy: A, D, E, K, C, B1, B2, B3, B6, B9, B12, B4, B8. Z minerálů v něm obsažených: železo, hořčík, fosfor, měď, zinek, jód, draslík, selen, chloridy, sodík, mangan a vápník.

Užitečné vlastnosti směsi Nan-1

Vyvážené složení směsi Nan-1 vám umožní poskytnout rostoucímu dítěti všechny potřebné živiny. Má příznivé účinky na drobky v prvních měsících života:

 • podporuje optimální fyzický a duševní vývoj;
 • posiluje imunitní systém;
 • vykonává ochrannou funkci;
 • poskytuje zdravý stav střevní mikroflóry.

Kromě toho obsahuje mastné kyseliny (DHA, ARA), které hrají důležitou roli ve vývoji mozku, a orgány zraku se podílejí na tvorbě imunity dítěte. Jejich obsah ve směsi je podobný množství v mateřském mléce.

Kontraindikace Nan-1 směs

Vezměte prosím na vědomí, že umělé krmení byste měli používat pouze v případě, že není možné kojit a na doporučení lékaře.

Jak používat směsi Nan-1

Při přípravě směsi postupujte podle pokynů na obalu (kalorizátor). K určení množství tekutého a suchého produktu musíte použít podávací stůl.

Nabídněte svému dítěti pouze čerstvou směs. Nepoužívejte zbylý produkt z předchozích krmení. Před krmením kontrolujte teplotu směsi, neměla by překročit 37 stupňů.

Jak uložit směs Nan-1

Skladovatelnost suchého mléka Nan-1 je 2 roky. Otevřený produkt se neuchovává déle než tři týdny.

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence: co koupit, pro a proti, recenze

Mateřské mléko je nepochybně to nejlepší, co žena může dát novorozenému dítěti. Existují však situace, kdy kojení není možné. Potom kojenecká výživa přijde k záchraně rodičů. Byl vyvinut jako umělé krmení dítěte a jako doplňkové krmení ve spojení s mateřským mlékem. Kojenecká směs se skládá z přírodních ingrediencí - syrovátky, sušeného mléka, bílkovinného hydrolyzátu, vitamínového a minerálního komplexu. Díky přirozenosti směsi jsou dokonale absorbovány tělem dítěte a nepoškozují ho. Díky této směsi dostává také všechny potřebné stopové prvky a vitamíny, které přispívají ke správnému vývoji dítěte.

Rozsah směsí se však neustále rozšiřuje a výběr je stále obtížnější. Proto jsme se rozhodli pomoci mladým rodičům a sestavili hodnocení nejlepších kojeneckých přípravků, které splňují všechny požadavky na výživu a bezpečnost.

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence

Do hodnocení nejlepších směsí byly zařazeny následující značky a produkty:

 • Kabrita 1 Gold;
 • NAN (Nestle) 1 OptiPro;
 • NUTRILON (Nutricia) 1 Premium;
 • NAN (Nestle) OptiPro 1 hypoalergenní;
 • Nutrilon Pepti Allergy;
 • FRISO FRISOPEP AC;
 • NAN Nestle Pre;
 • Similac (ABBOTT) Neoshur;
 • NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ;
 • NUTRILAK PREMIUM DAIRY.

Dále se budeme zabývat analýzou každého z prezentovaných produktů. Uvádíme jejich vlastnosti, výhody a nevýhody, charakteristické rysy. Doufáme, že vám tento článek pomůže lépe porozumět směsím a vybrat nejbezpečnější a nejkvalitnější produkt pro vaše dítě. Hezké čtení!

Kabrita 1 zlato

Upravená směs je určena pro kojence od narození do 6 měsíců. Ve složení není kravské mléko, je nahrazeno kozím mlékem. Vyznačuje se lepší stravitelností, dítě se po pití nebude cítit nepohodlně. Mezi přísady patří také mastné kyseliny, důležité při vývoji mozku a vidění a při tvorbě silného kostního systému u dítěte.

Stáříod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakozí mléko, kyselina linolová a linolenová

Cena: od 857 do 949 rublů.

klady

 • neobsahuje barviva a konzervační látky;
 • nedostatek cukru a kravského mléka;
 • podporuje rychlou absorpci a normalizaci trávení;
 • obsahuje prebiotika, probiotika a bifidobakterie;
 • posiluje imunitu dítěte.

Minusy

 • existují padělky;
 • těžké najít v obchodě.

Je to velmi dobrá směs, začali jsme s doplňkovým krmením od druhého týdne, protože jsem měl problémy s mlékem a bylo tam hodně stresu, pravidelně mizely. Dítě nepociťuje koliku, jí směs s radostí. Všimli jsme si zlepšení celkového stavu, zejména v chladném a nestabilním období, riziko onemocnění se snížilo. Doporučeno pro mladé rodiče.

NAN (Nestle) 1 OptiPro

Směs se podává dětem od prvních dnů života. Je vyvážený v množství bílkovin a tuků, přispívá k rychlému růstu a správnému vývoji dítěte. Zahrnuje živé bifidobakterie, které posilují imunitní systém. Mastné kyseliny obsažené ve směsi jsou totožné s kyselinami pravého mateřského mléka. Při užívání se snižuje riziko vzniku problémů se stolicí a řemeny.

Balení, vg400, 800
Dětský věkod narození
Strukturamastné kyseliny DHA a ARA, bifidobakterie BL

Cena: od 326 do 399 rublů.

klady

 • žádný palmový olej, cukr nebo škrob;
 • opevněný komplex přispívá k růstu a vývoji dítěte;
 • velký objem (balení 400 a 800 g);
 • obsah kyselin - pantothenic a folic.

Minusy

Úžasný mix za rozumnou cenu. Nakupujeme velké balení, které vydrží dlouho. Dítě bylo méně pravděpodobné, že plivne, spí docela zdravě, klidně. Počítáme recepce nezávisle, ale v pokynech jsou doporučení.

NUTRILON (Nutricia) 1 Premium

Směs má jedinečné složení a komplex. Obsahuje řadu prebiotik, které přispívají k tvorbě zdravé střevní mikroflóry a snižují rizika onemocnění dítěte. Mastné kyseliny zlepšují a urychlují vývoj mozku a zraku. Vitamíny a minerály dávají dítěti správný růst. Vhodné pro dítě od prvního dne po narození.

Komponentyprebiotika, minerály a vitamíny, mastné kyseliny
Stáříod 1 dne
Hmotnost v g350, 400, 800

Cena: od 375 do 401 rublů.

klady

 • jako součást užitečných složek a prebiotik;
 • neobsahuje škrob a cukr;
 • snadno zředěný ve vodě při vhodné teplotě;
 • nezpůsobuje problémy se zažívacím traktem;
 • snadno najít na prodej.

Minusy

 • má zvláštní vůni.

Směs byla zakoupena pro dítě od svých prvních narozenin, pravidelně se krmila. Líbilo se mi snadné zředění a absence negativních reakcí z těla - alergické reakce. Dítě není stresováno, cítí se skvěle a jsme pro něj klidní.

NAN (Nestle) OptiPro 1 Hypoalergenní

Hypoalergenní mléko je vhodné pro dítě od prvních dnů po narození. Složení je co nejblíže mateřskému mléku, vyvážené, poskytuje správný a harmonický duševní a fyzický vývoj dítěte. Produkt zvyšuje imunitu a snižuje riziko vzniku infekčních chorob. Vyrobeno ze směsi vysoce kvalitních a bezpečných surovin.

Hmotnost v g400
Složené složkyživé bifidobakterie, vitamíny
Stáříod narození

Cena: od 616 do 700 rublů.

klady

 • hypoalergenicity;
 • snadná stravitelnost kompozice;
 • komplex vitamínů a minerálů;
 • bez mléčných bílkovin, cukru nebo škrobu.

Minusy

 • obtížnost chovu v teplé vodě.

Banka je relativně drahá, předtím získala jiné složení, ale skončila v obchodech a později byla z prodeje odstraněna. Rozhodli se nevzdávat doplňkových potravin, vzali NAS Optipro od Nestle. Byl jsem potěšen hypoalergenní a účinnou kompozicí, směs je skladována po dlouhou dobu a balení trvá dlouhou dobu. Z hlediska ceny a kvality je jedna z nejlepších, doporučuji.

Nutrilon Pepti Allergy

Suchý přizpůsobený produkt se dětem podává od prvních dnů života. Má hypoalergenní složení a snižuje nepohodlí dětí trpících potravinovými alergiemi. Vyrábí se na základě hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Obsahuje prebiotika. Je ideální pro krmení dětí s trávicími problémy. Pomáhá s atopickou dermatitidou, snižuje vyrážku a podráždění.

Dětský věkod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakomplex mastných kyselin ARA a DHA

Cena: od 870 do 910 rublů.

klady

 • dobře rozpustný ve vodě při různých teplotách;
 • Chutná to dobře
 • obsahuje komplex vitamínů a minerálů;
 • hypoalergenní produkt prověřený odborníky.

Minusy

Směs je dost dobrá. Přes působivou cenovku si myslím, že směs je jedním z nejlepších mezi moderními výrobky. Je rozpustný ve vodě, pouze se připravuje. Příjemná chuť dítě neděsí a krmení je mnohem rychlejší. Obecně neexistují žádné stížnosti, směs si zaslouží mé pozitivní komentáře..

FRISO FRISOPEP AC

Mléčná výživa byla vyvinuta podle zvláštního vzorce. Vhodný jako kompletní strava a krmení pro kojence se známkami alergií na potraviny. Přípravek obsahuje kaseinový hydrolyzát, který v krátké době odstraní příznaky akutních alergických reakcí. Před zakoupením a použitím se doporučuje poradit se s odborníkem. Má hořkou chuť, ale tento příznak je typický a charakteristický pro směsi tohoto typu..

Ingrediencenukleotidy, linolové a linolenové kyseliny
Hmotnost balení, vg400
Stáříod 0 do 12 měsíců

Cena: od 999 do 1060 rublů.

klady

 • vysoká účinnost a bezpečnost součástí;
 • nedostatek konzervačních látek a barviv, umělých přísad;
 • nezpůsobuje zažívací potíže a regurgitaci;
 • snadno chováno v teplé vodě.

Minusy

Dobrá hypoalergenní směs zmírňuje negativní příznaky a pomáhá dítěti harmonicky růst a rozvíjet se. Chuť je hořká, ale v zásadě na ni dítě nereaguje negativně, nevyplivne a během krmení nejedná. Rozhodně doporučuji!

NAN Nestle Pre

Výživa je určena pro předčasně narozené děti, protože vyžadují zvláštní péči a výživu. Má vyvážený komplex bezpečných a hypoalergenních složek. Směs byla vyvinuta odborníky, kteří brali v úvahu potřeby dětí s těžkou podváhou. Není vhodné pro kojence, kteří jsou alergičtí na bílkoviny kravského mléka, doporučujeme před kojením konzultovat pediatra a imunologa. Jako součást omega-3 a omega-6 - prvků, které posilují imunitu dětí.

Dětský věkod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturaomega 3 a omega 6

Cena: od 649 do 799 rublů.

klady

 • směs je snadno strávitelná a rychle strávitelná;
 • optimální poměr vápníku a fosforu;
 • neobsahuje vůně, barviva, škrob a cukr;
 • hypoalergenní a bezpečný vitaminový komplex.

Minusy

 • existuje individuální nesnášenlivost a kontraindikace.

Zpočátku dítě potřebovalo speciální krmení, aby rychleji získalo chybějící hmotnost. Vybrali jsme si směs s lékařem, je to opravdu výhodné při ředění a doplňování stravy. Dítě se začalo rychle zotavovat, nebylo nemocné, imunita je silná. Zvláštní poděkování vývojářům a lékaři za užitečné jmenování.

Similac (ABBOTT) Neoshur

Výživná směs urychluje růst a vývoj dítěte. Podváha je rychle kompenzována nukleotidy, rostlinnými tuky. Imunita je posílena, riziko vzniku nebezpečných infekčních nemocí u dětí je sníženo. Množství laktózy v produktu je sníženo, a tím i riziko tvorby plynu. Dítě se nebude cítit nepohodlí a kolika.

Ingrediencezvýšené množství bílkovin a kalorií, vitamínů a minerálů
Stáříod 0 do 12 měsíců
Hmotnost v g370

Cena: asi 630 rublů.

klady

 • zvýšené množství bílkovin, vysoký obsah kalorií;
 • nedostatek palmového oleje a destruktivních složek, škrobu a cukru;
 • složené pouze z vitamínů a minerálů, nukleotidů.

Minusy

Vynikající nástroj vhodný pro malé děti. Opakovaně předepisoval směs pacientům a také vzal své vlastní dítě. Doporučuji to jako lékař a jako matka. Nejprve se však poraďte s odborníky, protože existují kontraindikace, zejména individuální nesnášenlivost některých složek.

NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ

Přizpůsobená směs má příznivý účinek na trávicí systém dítěte. Produkt se získá hlubokou fermentací a přidáním nezbytných bakterií. Trávicí systém dítěte se může snadno vypořádat s absorpcí živin, přírodní enzymy zlepšují trávení, trávení laktózy a zbavují dítě nepohodlí a nepohodlí v bříšku. Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku, zejména kvůli úrovni kyselosti.

Hmotnost balení, vg400
Strukturabakteriální kmen
Stáříod 0 do 18 měsíců

Cena: od 550 do 585 rublů.

klady

 • účinnost směsi prokázaná klinicky a výzkumem;
 • nedostatek cukru, barviv a GMO ve složení;
 • bifidobakterie zlepšují trávení a přispívají k normálnímu vývoji trávicího systému dítěte;
 • snadno najít v obchodech.

Minusy

Určitě si směs zaslouží pozornost. Prodává se téměř ve všech obchodech, lékárnách a supermarketech. Složení je bezpečné, ve většině případů je směs univerzální, i když dítě má individuální nesnášenlivost na určité produkty a je alergické na určité složky. Doporučuji, protože já používám druhý rok při krmení.

NUTRILAK PREMIUM DAIRY

Směs má vynikající tukové složení, neobsahuje barviva a škodlivé oleje (například palmový a řepkový). Zajišťuje plnohodnotné krmení a vývoj dítěte, zejména při slabém zažívacím systému. Zvyšuje výdrž a imunitu.

Stáříod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Směsi směsiomega-3, omega-6, bifidobakterie

Cena: od 320 do 350 rublů.

klady

 • kompozice zlepšuje trávení a celkový stav dítěte;
 • nezpůsobuje alergickou reakci;
 • směs je vyvinuta odborníky s přihlédnutím k potřebám těla dítěte.

Minusy

Směs je dobrá, krmím ji druhé dítě, nevyskytly se žádné odchylky a alergie. Prodává se téměř všude, snadno se chová ve vodě při příjemné teplotě. Děti jsou šťastné a zdravé a jsme pro ně klidní..

Tipy pro výběr

Při výběru směsi určené pro novorozence věnujte pozornost několika hlavním aspektům:

 • Složení směsi. Neměl by obsahovat cukr a škrob, konzervační látky a barviva, látky určené k aromatizaci. Nukleotidy a prebiotika jsou nezbytně základem směsí, protože přispívají k vývoji dítěte, jeho mozku a vidění a také pozitivně ovlivňují trávicí procesy..
 • Odpovídá věku dítěte. Čísla jsou uvedena na obalu, přečtěte si jej před nákupem. Zaměřte se na fráze „uspokojující“, „pohodlí“.
 • Dostupnost produktu Skvělé směsi se nikde nenajdou. Proto použijte produkt, který nezmizí ostře z polic, protože není snadné přeškolit dítě z jedné směsi do druhé.
 • Reakce dítěte. Začíná se krmit, pozorovat dítě, jeho stav, stolici. Nezapomeňte kontrolovat alergické reakce, pokud k nim dojde, doporučujeme změnit směs.
 • Před zahájením krmení se poraďte s odborníky a pediatry. Po shromáždění testů získá odborník úplný obrázek a poskytne konkrétní doporučení týkající se směsí a jejich složení..
Články O Neplodnosti