Hlavní Výživa

Plodová váha v závislosti na gestačním věku

Při plánovaných návštěvách gynekologa během těhotenství je nutně zvážena žena a změřen obvod jejího břicha, aby bylo možné zjistit, jak dítě roste a vyvíjí se. Jednou z hlavních charakteristik, které píše lékař, je hmotnost plodu po týdnech těhotenství, jeho velikost a obvod lebky. Všechny tyto ukazatele jsou důležité, aby bylo možné posoudit zdraví dítěte, jeho vývoj a včasně zaznamenat nástup nemoci, pokud k ní náhle došlo. Hmotnost plodu po týdnu těhotenství je zvláště důležitá pro výpočet v pozdějších fázích, před porodem, protože délka a způsob porodu často závisí na velikosti dítěte..

Neméně důležité jsou pravidelné vyšetření matky a dítěte v prvních měsících těhotenství. Během tohoto období jsou položeny všechny systémy a orgány v těle dítěte, probíhá placenta a pupeční šňůra, a proto lékaři pečlivě sledují stav embrya. V prvních měsících těhotenství je hmotnost plodu velmi malá, a proto lékaři měří pouze hmotnost matky a dítě je vyšetřeno a změřeno pomocí ultrazvuku..

Hodnoty uvedené v následujících tabulkách jsou přibližné, průměrné hodnoty. Hmotnost a velikost embrya v týdnech a měsících závisí na složení matky a otce dítěte, na dědičných faktorech, rytmu života a stravě matky během těhotenství, dědičných chorob. Je možné říci, že se dítě vyvíjí normálně nebo normálně, pouze lékař může, po prostudování údajů několika vyšetření, ultrazvuku a analýz matky, její anamnézy a lékařského záznamu.

V pozdějších stádiích se hmotnost a další ukazatele embrya mohou lišit od normálního k většímu či menšímu rozsahu. Vnitřní formace dítěte závisí zcela na životním stylu matky, a pokud matka nejedí správně, zneužívá sladkosti nebo rychlé občerstvení, může dítě také přibrat na váze rychleji, než je nutné. U vícečetného těhotenství je hmotnost každého dítěte obvykle menší než u standardního jediného.

Hmotnost a velikost plodu po týdnu těhotenství v prvním trimestru

První screening - úplné vyšetření ženy a dítěte - se obvykle provádí v 10-13 týdnech těhotenství. Během tohoto období jsou ženy obvykle přesvědčeny, že jsou těhotné, a jsou registrovány na prenatální klinice, kde je studie prováděna a je sledován průběh těhotenství. Hmotnost plodu během tohoto časového období je od 4 gramů po 10 týdnech do 25 gramů při 13 a většinu prostoru v děloze zabírá plodová voda. Lékař získává základní informace z krevního testu a měření velikosti embrya ultrazvukem.

Velikost embrya v týdnu v prvním trimestru by měla být následující:


Pokud se váha nebo velikost embrya mírně liší od průměru, neměli byste se bát. Nejčastěji je to kvůli nesprávnému stanovení gestačního věku, a protože dítě získává několik gramů denně, malé rozdíly jsou přijatelné.

Gestační věk lze vypočítat v porodnických týdnech, tj. Počítat od data poslední menstruace nebo měřit od data početí. V prvním případě se předpokládá, že těhotenství nastalo o 2-3 týdny dříve, ve druhém bude chyba pouze několik dní. Vzhledem k nepřesnému výpočtu gestačního věku se mohou normální sazby měnit jedním nebo druhým směrem..

Při prvním screeningu lékař vyhodnocuje nejen hmotnost a velikost plodu podle týdnů těhotenství, ale také měří délku některých kostí dítěte. Nezapomeňte vzít v úvahu:

 • Velikost a délka stehenní kosti ukazuje, jak dobře se kostra vyvíjí. U embrya po dobu 12 týdnů je kostra plně formována a všechny kosti jsou položeny, což se dále zvětší. Na ultrazvuku lékař zkoumá, jak dobře se kostra vyvíjí, jak délka stehenní kosti koreluje s velikostí páteře, ramene, dolní končetiny a poloměru;
 • Velikost hrudníku také ukazuje přítomnost patologií ve vývoji dítěte a správnou tvorbu vnitřních orgánů. Obvod hrudníku by měl být úměrný růstu embrya. Některé studie nepočítají obvod hrudníku, ale jeho průměr;
 • Biparental head size (GTB), tj. Šířka lebky v přímé linii od chrámu k chrámu, je jedním z nejdůležitějších ukazatelů normálního vývoje. Velikost hlavy ukazuje, jak dobře se vyvíjí mozek dítěte a kosti jeho lebky. Nad rámec normálního rozsahu lze hovořit o Downově syndromu a několika podobných nemocech, anencefálii, hydrocefalu a dalších patologiích, které způsobují ukončení těhotenství. V pozdějších stádiích je BDP nahrazena fronto-týlní velikostí;
 • Růst embrya se počítá podle velikosti páteře, od koruny embrya po kostrče a délka nohou se nezohledňuje. Velikost plodu se liší podle týdne těhotenství, ale dítě se vyvíjí vždy v přísném poměru. Pokud se tedy všechny parametry kromě jednoho ukázaly jako normální, můžeme hovořit o patologii ve vývoji dítěte.
 • Kromě růstu embryí lékaři v prvním trimestru měří a porovnávají velikost vajíčka plodu a srdeční frekvence dítěte s normou. Tyto ukazatele lze použít k přesnějšímu určení věku embrya a jeho zdravotního stavu..

Velikost plodu v týdnu těhotenství ve druhém trimestru

Ve druhém trimestru, během druhého screeningu, bylo dítě v matčině žaludku dostatečně dospělé, aby vidělo jeho tvář, prsty a prsty a všechny vnitřní orgány. Druhý screening je zaměřen na to, jak moc dítě rostlo, jeho hmotnost a výšku, strukturu obličeje a hlavy, zralost plic a strukturu všech vnitřních orgánů..

Hmotnost a velikost plodu po týdnu těhotenství ve druhém trimestru:

Během screeningu a ultrazvukové diagnostiky jsou také zaznamenávány další parametry, jako je obvod lebky a hrudníku, délka kostí nohou a paží, ale nejsou tak důležité jako v prvním trimestru. Obvykle je druhá úplná studie prováděna v 17-18 týdnech těhotenství, kdy se hmotnost plodu v lůně zvýšila natolik, že můžete dítě plně vyšetřit. Obvykle se předepisuje druhá studie, je-li nutné potvrdit nebo vyvrátit informace získané v prvním trimestru, sledovat dynamiku těhotenství, ověřit přítomnost nebo nepřítomnost patologií..

Druhý screening je považován za nepovinný, pokud je žena zdravá a vede zdravý životní styl, je mladší 35 let, všechny její děti se narodily zdravě a těhotenství se vyvíjí normálně. Tuto studii však můžete absolvovat samostatně na veřejné nebo soukromé klinice.

Třetí trimestr: hmotnost plodu týdně

Během těhotenství se hmotnost plodu mění v týdnech a měsících a ve třetím trimestru se dítě v žaludku matky změní z embrya na dítě, připravené k narození. Třetí screening, na rozdíl od druhého, je důležitý pro normální řízení těhotenství a přípravu na porod, a podle jeho výsledku může lékař předepsat pro císařský řez pro matku a povolit přirozený porod, a pokud je prognóza špatná, může být žena umístěna do nemocnice „pro uchování“..

V procesu ultrazvukové diagnostiky při třetím screeningu lékaři sledují velikost embrya v týdnech a dnech od špičky až ke křížové kosti, hmotnost dítěte, stupeň vývoje a obvod lebky..

Hmotnost plodu po týdnu těhotenství ve třetím trimestru:

Při třetím screeningu lékaři diagnostikují řadu nemocí a malformací, které může dítě trpět, hodnotí stav pupeční šňůry, dělohy, velikost a stav placenty. Normální doba screeningu je asi 30-34 týdnů, kdy dítě aktivně získává centimetry růstu a gramy hmotnosti. Spolu s ultrazvukovou diagnostikou se často provádí dopplerometrie, aby se vyhodnotil průtok krve cévami a CTG pro poslech srdečního rytmu dítěte. Někdy jsou data studie odložena..

Vzorce pro výpočet hmotnosti plodu

Velikost a hmotnost dítěte během těhotenství můžete vypočítat nejen pomocí ultrazvuku, ale také pomocí matematických vzorců. Od poloviny dvacátého století existuje několik metod, které vám umožňují vypočítat velikost, hmotnost a další ukazatele dítěte na základě obvodů břicha a hmotnosti matky. Vzorce používané pro výpočet fetální výkonnosti:

 • Formule Jordan. Pro výpočet je nutný obvod břicha ženy a výška dna dělohy, které lze zobrazit v matkině lékařském grafu nebo vzít průměr. Hmotnost plodu se rovná obvodu břicha, děleno výškou děložního pozadí. Někdy se pro objasnění výsledku berou v úvahu určité faktory, jako je hmotnost matky nebo délka obvodu jejího zápěstí;
 • Formule Lankovitsa. Pro výpočet indexů plodu podle tohoto vzorce je třeba k obvodu břicha a výšce děložního dna přidat výšku a hmotnost těhotné ženy v centimetrech a vynásobit celou částku 10. Tento vzorec je přesnější než první, ale ve 25% případů je špatně 200–500 gramů.

Výše uvedené vzorce vám umožní zjistit přibližné ukazatele růstu dítěte, ale nikoli jeho hmotnost, obvod lebky a délku od špičky k ocasu. Tyto ukazatele jsou důležité v prvních měsících těhotenství matky, kdy existuje vysoké riziko mutací a nitroděložních malformací, a na konci těhotenství, kdy se blíží porod a existuje otázka ohledně způsobu porodu. Nestojí za to zanedbávat screening a vyhýbat se ultrazvuku během těhotenství, protože nedostatek údajů o velikosti a dalších parametrech dítěte na riziko lékaře může ohrozit život a zdraví matky a dítěte.

Plodová hmotnost v týdnu těhotenství. Co určuje hmotnost plodu?

Jak ovoce roste

Proces růstu embryí je významným aspektem jeho formování. Stejně jako ostatní ukazatele, růst plodu po týdnech zapadá do řetězce charakteristik, podle kterých gynekolog hodnotí příznivé těhotenství. Růstová retardace indikuje některé patologie formace a v raných stádiích někdy označuje zmrazené těhotenství.

Až do 8. týdne probíhá embryonální fáze tvorby nenarozeného dítěte. Během tohoto období dostává pouze znaky charakteristické pro člověka. Dobrý růst embrya s normálním zvýšením objemu dělohy je indikátorem příznivého těhotenství. Takže děloha sama podstoupí velké metamorfózy za 9 měsíců, jako žádný jiný orgán - z původní velikosti 7 cm dosahuje 40 cm.

Fetometrie plodu během těhotenství

Růst a hmotnost plodu po týdnech mohou odpovídat standardům, nebo možná trochu více či méně. Lag nebo zrychlený růst by neměl být delší než 2 týdny. Pro anomálii se neuznává ani zpoždění zrání, ani pokrok v rámci tohoto rozdílu. Kromě toho se gynekolog může zeptat, jakou výšku a hmotnost se rodiče dítěte narodili..

Údaje o tvorbě lidského embrya v děloze určuje metodu, jako je fetometrie. Umožňuje stanovit gestační věk s nejvyšší spolehlivostí a určit viditelné anomálie prenatálního období.

Základem pro odhalení vývojových patologií může být pouze kombinace měření. Nemá smysl srovnávat průměrné ukazatele normální hmotnosti plodu po týdnech se známkami skutečného růstu embryí: pouze gynekolog rozhoduje na základě všech informací. Tyto hodnoty se samozřejmě mohou lišit od čísel uvedených v tabulkách, protože skutečné velikosti jsou ovlivněny různými důvody, zejména zděděnými znaky.

Aby bylo možné vyvodit objektivní závěry o vývoji plodu, nestačí porovnat jeho skutečné parametry s normativem. Hlavní věc je zde obecná tendence ke zvyšování jak ukazatelů růstu, tak váhy. Měření růstu embryí se obvykle zahajuje pouze od poloviny prvního trimestru, protože jeho dřívější hodnota je stále velmi malá.

Růst plodu je vzdálenost od špičky k konci páteře. Proto je tato hodnota coccygeal-parietal označována a je klasifikována jako KTR.

Norma hmotnosti a výšky plodu za týden

Hmotnost každé drobky při narození je individuální. Pro někoho je to 2,5 kg a někdo je považován za velké dítě - od 4 kg nebo více. Taková změna v hmotnosti novorozenců je ovlivněna několika faktory:

 1. Růstový potenciál a váha. Ukazatel je určen geny a není možné jej změnit.
 2. Mateřské zdraví. Pokud žena zažila anémii před těhotenstvím nebo v jeho průběhu, má diabetes mellitus nebo jiná nemynekologická onemocnění s komplikacemi, existuje riziko snížení parametrů hmotnosti plodu.
 3. Zdraví placenty. Krevní cévy musí být v perfektním stavu, aby dítěti dodaly dostatek živin. Pokud dojde k narušení krevního oběhu mezi děloží a placentou, nebude dítě schopno růst na velikosti určené geny.

Týdenně dítě v lůně přibývá na váze. Každá fáze vývoje vyžaduje více životně důležitých zdrojů, které dítě dostává placentou. S nástupem těhotenství získá plod v průměru 10 g týdně. Počínaje 4 měsíci se toto číslo zvyšuje na 80 g. Trend směřující k prudkému zrychlení hromadného přírůstku pokračuje od 26 do 38 týdnů: v uvedené fázi dítě přidává až 200 g týdně. Po 38 týdnech se tempo zpomalí. Lékaři to vysvětlují tím, že placenta v průběhu času zestárne a už nemůže utratit tolik zdrojů, jako předtím.

Nemá smysl provádět ultrazvuk před 8. týdnem. Dříve bude odborník schopen doložit pouze přítomnost vajíčka v děloze a určit jeho velikost. Obvykle v 6–7 týdnech (porodních) je toto číslo v průměru 2–4 milimetry a 10– téměř 22 milimetrů.

Níže je uvedena tabulka odhadované hmotnosti dítěte v závislosti na délce těhotenství.

Tabulka hmotnosti plodu za týden:

V průběhu let si porodníci všimli souvislosti mezi některými parametry matky a výsledkem toho, jak se dítě narodí:

 • poměr mateřské výšky k hmotnosti novorozence je přímo závislý. Ženy se středním a vysokým růstem (nad 164 cm) rodí děti vážící 250 až 300 g více než matek krátkého vzrůstu (pod 158 cm);
 • prvorození váží při narození asi o 200 g méně než další;
 • chlapci v lůně rostou rychleji než dívky. Celkový rozdíl je asi 150-200 g.

Odchylky v hmotnosti plodu

Zdraví těhotné ženy je pro její dítě důležité. Pokud byla matka během těhotenství drobků nemocná, může dítě při narození vážit méně nebo více, než se očekávalo.

Matky s diabetem mohou tyto hrdiny porodit. Aby nedocházelo k negativním důsledkům, jsou diabetici nuceni neustále užívat inzulín. Tento lék stimuluje dělení tukových buněk, v důsledku čehož je jich více. Jiné buňky a tkáně se také vyvíjejí mnohem rychleji. To má vliv na dítě, protože dítě v lůně netrpí cukrovkou, ale současně dostává více inzulinu, než je nutné. Výsledkem je nadváha..

Anémie je onemocnění, při kterém hemoglobin nestačí v krvi. Při absenci tohoto prvku se placenta vyvíjí špatně. Dítě se může narodit nejen s nízkou hmotností, ale také s retardací růstu plodu.

Placentární nedostatečnost se může vyvinout nejen kvůli anémii, ale také kvůli problémům s krevním oběhem mezi děloží a placentou. Pokud placenta předčasně stárne, není do plodu dodáván dostatek kyslíku a životně důležitých vitamínů. Když dítě ztratilo zdroje, narodilo se příliš malé. Mohou existovat také problémy s dalším vývojem..

Přítomnost anémie nebo diabetu u těhotné ženy nenaznačuje, že by novorozené dítě mělo nutně problémy. Každý případ je jiný..

Pokud žena s diabetem dodrží nezbytnou stravu a bude dodržovat všechna doporučení lékařů, porodí zdravé dítě s normální tělesnou hmotností. Placentární nedostatečnost, která byla detekována a ošetřena včas, nemusí nutně způsobit narození špatně vyvinutého nebo předčasně narozeného dítěte..

Termín se vztahuje na dítě narozené v celých 37 týdnech těhotenství. Jeho hmotnost by měla být nejméně 2500 g a 45 cm je považováno za normální růst. Průměrná hmotnost chlapců je 3500 - 3600 ga dívky - 3 200 - 3600. Délka těla se pohybuje od 48 do 53 cm. Lékař provádějící těhotenství je schopen individuálně posoudit možné odchylky hmotnosti plodu od průměru.

Velké ovoce

Neobvykle probíhající těhotenství nebo nemoc ženy ovlivňuje hmotnost dítěte po týdnech tak, že se může narodit příliš velký. Velkou roli hraje výživa těhotných. Vášeň pro nezdravé jídlo negativně ovlivňuje vývoj plodu. Ve velkém počtu případů, kdy se děti narodily s příliš velkou hmotností, to bylo ovlivněno nekontrolovanou konzumací jídla matkou. Chcete-li zajistit optimální výživu, měli byste si připravit jídelní lístek pro každý den a dodržovat nejen potraviny, ale také rozdělit doporučení.

Genetika není neméně důležitá. Pokud jsou oba rodiče velcí, potom se dítě narodí poměrně velké. V případě cukrovky u těhotné ženy zvyšuje inzulin, který bere, hladinu glukózy v krvi dítěte. Probíhá silná stimulace růstu. Abyste se vyhnuli nepříjemným následkům, měli byste být pravidelně sledováni lékaři i před porodem, nejpozději do 32. týdne, do nemocnice. V některých případech je dítě remasterováno. Lékaři potřebují pomoc, aby tomu zabránili.

Trochu vážte?

Nízká váha v jednotlivých případech naznačuje zhoršený vývoj. Ale všechny patologie budou viditelné pomocí ultrazvuku.

Další příčinou podvýživy plodu je často dědičnost. Novorozenec bude při narození vážit přibližně stejně jako jeho rodiče. A pokud jsou oba rodiče krátcí, obří by se nemělo očekávat.

Dalším důvodem je životní styl, který vede těhotná žena. Dokonce se zbavit špatných návyků - například kouření - žena nezbavuje tělo účinků nikotinu. Některé buňky již zmutovaly a genetická informace může být ohrožena. Tyto faktory ovlivňují vývoj patologií u dítěte.

Matky, které mají nebo mají v minulosti špatné návyky, jsou ohroženy. Průběh těhotenství by měl být sledován se zvláštní péčí..

Alkohol, drogy, cigarety v současnosti nebo dokonce velmi brzy ovlivní vývoj dítěte během těhotenství. Pokud se před zvykem nezbavíte návyku, je zaručeno, že se dítě narodí s odchylkami.

Antibiotika během těhotenství jsou kontraindikována. Měly by být použity pouze tehdy, existuje-li ohrožení života ženy. Název „anti“ - proti a „bio“ - naživu znamená, že tento lék ovlivňuje živé tkáně a složky těla. Včetně dítěte žijícího v lůně. Mezi možné negativní důsledky užívání těhotných antibiotik patří i potrat.

Plodová hmotnost v týdnu těhotenství

Od samého začátku těhotenství děti rostou různou rychlostí, takže tato čísla jsou průměrována. Ve skutečnosti se délka a hmotnost dítěte mohou výrazně lišit. Nebojte se, pokud výsledek ultrazvukového vyšetření ukáže, že dítě je o něco menší nebo větší. Je však třeba znát přibližné a průměrné parametry, ke kterým by skutečné hodnoty měly být blízko.

Hmotnost plodu v týdnu těhotenství: tabulka

Hmotnost plodu vyvíjejícího se v děloze je důležitým kritériem pro hodnocení toho, jak správně, úplně a normálně se vyvíjí. Právě ty parametry hmotnosti, které lékaři porovnávají s některými dalšími možnostmi, jako je výška, velikost částí těla nebo srdeční rytmus, vám umožňují identifikovat specifické problémy spojené s těhotenstvím v rané fázi. Podle toho, jak plod přibývá na váze každý týden, může lékař posoudit vývoj dítěte jako celku a také to, zda existují závažné patogenní faktory.

Až 8 týdnů se měří pouze průměr vajíčka plodu, tento parametr určuje, zda embryo roste a jak se vyvíjí. Od 8 týdnů se objevují další příznaky a je již možné provádět podrobnější měření velikosti a hmotnosti dítěte. Pro stanovení hmotnosti plodu podle týdnů těhotenství uvádí tabulka průměrné ukazatele:

Trvání, týdnyHmotnost gramVelikost embrya, mmDélka stehna mmObvod hrudníku, mmVelikost oboustranné lebky, mm
81,5-28-11
93-413-17
104-525-35
jedenáct6-845-653,5-7,853-7313-21
129-1365-824,0-10,653-7318-24
1314-2085-1007,0-11,873-9620-28
Načasování
týdny těhotenství
Hmotnost plodu, gNačasování
týdny těhotenství
Hmotnost plodu, g
8-92-424-25550-700
10-115-826-27750-900
12-139-2028-29950-1200
14-1521-5030-311200-1500
16-1740-10032-331600-2000
18-19140-25034-352100-2500
20-21220 až 35036-372500-3000
22-23400-50038-393100-3400

Ve 40–41 týdnech dítě obvykle váží 3 200 až 3 400 gramů, což je pro novorozence naprosto normální. Od průměrných ukazatelů však existují odchylky nahoru i dolů. Dimenzování je možné pomocí moderních ultrazvukových přístrojů téměř po jakoukoli dobu, což je poměrně přesný, ale ne absolutní způsob, jak zjistit, zda výška a hmotnost dítěte v lůně až do jeho narození jsou v souladu s normami.

Zjistěte, jak dlouho používáte týdenní kalendář těhotenství!

KTR plodu po týdnu těhotenství (tabulka)

KTR je jen název velikostí, které lékař nastaví během ultrazvukového vyšetření. Ve skutečnosti se jedná o zkratku složitějšího pojmu - „coccyx-parietální velikost“. Toto je vzdálenost od koruny embrya k kostrči v plně rozvinuté poloze dítěte v děloze. Stojí za zmínku, že KTR není délka a výška dítěte, ale pouze vzdálenost od ocasní kosti. Parametr je relevantní pro měření pouze v časných stadiích těhotenství, které jsou omezeny na 14 týdnů.

Zajímavý! Po 14 týdnech dítě začne přibírat na váze velmi rychle a aktivně a stává se příliš velkým na to, aby ultrazvukové přístroje překonaly takovou vzdálenost najednou. To znamená, že od této chvíle se měří jednotlivé části těla a porovnává se jejich poměrná korespondence..

Je možné měřit KTR již za 5-6 týdnů, což je velmi brzy. Mnoho žen v této době se teprve začíná hádat o těhotenství, pokud vůbec, a jen asi týden prochází od posledního zpoždění menstruace. Stojí za zmínku, že fetální vajíčko může být detekováno pomocí ultrazvuku dříve, ale je stále nemožné měřit CTE tak malého plodu..

Průměrná míra KTR plodu po týdnu těhotenství v tabulce je uvedena v milimetrech:

KTR, mmTýdnyKTR, mmTýdny
7-9631-3910
10-15740-51jedenáct
16-22852-6512
23-30966-7913

Ve 14. týdnu by měl plod dosáhnout průměrné KTR 80 milimetrů, což je absolutní norma, ale toto není vždy přesná hodnota - někdy je dítě o něco menší nebo větší než tato velikost, kvůli různým genetickým nebo jiným vlastnostem plodu. Malá odchylka od normy je přípustná a není sama o sobě důkazem nemoci, takže byste se neměli bát. Lékař obvykle zvažuje KTR a je to on, kdo dává závěr o stavu dítěte a jak úspěšně se vyvíjí.

Ukazatel KTR nezávisí na rase nebo národnosti a není ovlivněn ani environmentálními a geografickými faktory. Teoreticky je možné, že je ovlivněn zdravotním stavem matky během početí a těhotenství, ale není vždy možné předvídat, jak k tomu dochází. Měření KTP pomůže určit, zda dítě roste a vyvíjí se správně v raných stádiích, kdy je to jen malé embryo, které nemá jasné a tvarované části lidského těla..

autor-expert: Raisa Mikhailovna Ishimbaeva,
odborník na přirozený porod

Poznámka: Vaše dotazy, komentáře a recenze můžete zanechat v článku v sekci „Komentáře“.

Velikosti a hmotnost plodu v různých stádiích těhotenství

bibliografický popis:
Velikost a hmotnost plodu v různých fázích těhotenství -.

kód vložit do fóra:

Odhadovaná délka a hmotnost plodu v různých stádiích těhotenství

Těhotenství, týdnyDélka (cm)Hmotnost (g)
8 týdnů těhotenství1,6 cm1 g
9 týdnů těhotná2,3 cm2 g
10 týdnů těhotenství3,1 cm4 g
11 týdnů těhotná4,1 cm7 g
12 týdnů těhotná5,4 cm14 g
13 týdnů těhotenství7,4 cm23 g
14 týdnů těhotenství8,7 cm43 g
15 týdnů těhotenství10,1 cm70 g
16 týdnů těhotenství11,6 cm100 g
17 týdnů těhotenství13 cm140 g
18 týdnů těhotenství14,2 cm190 g
19 týdnů těhotenství15,3 cm240 g
20 týdnů těhotenství16,4 cm300 g
20 týdnů těhotenství25,6 cm300 g
21 týdnů těhotná26,7 cm360 g
22 týdnů těhotenství27,8 cm430 g
23 týdnů těhotenství28,9 cm501 g
24 týdnů těhotenství30 cm600 g
25 týdnů těhotná34,6 cm660 g
26 týdnů těhotná35,6 cm760 g
27 týdnů těhotenství36,6 cm875 g
28 týdnů těhotná37,6 cm1005 g
29 týdnů těhotná38,6 cm1153 g
30 týdnů těhotenství39,9 cm1319 g
31 týdnů těhotná41,1 cm1502 g
32 týdnů těhotenství42,4 cm1702 g
33 týdnů těhotná43,7 cm1918 g
34 týdnů těhotenství45 cm2146 g
35 týdnů těhotenství46,2 cm2383 g
36 týdnů těhotenství47,4 cm2622 g
37 týdnů těhotenství48,6 cm2859 g
38 týdnů těhotná49,8 cm3083 g
39 týdnů těhotenství50,7 cm3288 g
40 týdnů těhotenství51,2 cm3462 g
41 týdnů těhotná51,7 cm3597 g
42 týdnů těhotná51,5 cm3685 g
43 týdnů těhotenství51,3 cm3717 g

Velikost hlavy plodu v týdnu těhotenství

Těhotenství, týdnyFrontookcipitální velikost (LZR), mmBiparietální velikost (BPR), mm
10 *padesáti9510padesáti95
jedenáct---131721
12---osmnáct2124
13---dvacet2428
14---232731
patnáct---273135
šestnáct414549313437
1746padesáti54343842
osmnáct495459374247
devatenáct535863414549
dvacet566268434853
21606672465156
22647076485460
23677481525864
24717885556167
25738189586470
26778593616773
27808896647076
28839199677379
298694102707682
třicet8997105717885
3193101109738087
3295104113758289
3398107116778491
34101110119798693
35103112121818895
36104114124839097
37106116126859298
381081181288694100
391091191298895102
401101201308996103

Obvod břicha a plodu

Těhotenství, týdnyObvod břicha, mmObvod hlavy, mm
10padesáti9510padesáti95
jedenáct405162536373
12padesáti6172587184
13586980738496
146678908497110
patnáct-90--110-
šestnáct88102116112124136
1793112131121135149
osmnáct104124144131146161
devatenáct114134154142158174
dvacet124144164154170186
21137157177166183200
22148169190178195212
23160181202190207224
24172193224201219237
25183206229214232250
26194217240224243262
27205229253235254273
28217241265245265285
29228253278255275295
třicet238264290265285305
31247274301273294315
32258286314283304325
33267296325289311333
34276306336295317339
35285315345299322345
36292323354303326349
37299330361307330353
38304336368309333357
39310342374311335359
40313347381312337362

Délka kostí nohy a stehenní kosti plodu

Těhotenství, týdnyHolenní kosti, mmFemur mm
10padesáti9510padesáti95
jedenáct---3.45.67.8
12---4.07.310.8
13---7,09.411.8
14---9,012.415.8
patnáct----16.2-
šestnáctpatnáctosmnáct2117dvacet23
17172125dvacet2428
osmnáctdvacet2428232731
devatenáct23273126třicet34
dvacet26třicet34293337
21293337323640
22313539353943
23343842374145
24364044404448
253842464246padesáti
26414549454953
27434751475155
28454953495357
29485155padesáti5560
třicet495357525762
31padesáti5560545964
32515661566166
33535863586368
34556065606570
35566166626772
36576267646974
37596469667176
38606570687378
39616671697480
40626772707580

Délka kostí humeru a předloktí

Těhotenství, týdnyDélka kostí předloktí, mmDélka humeru, mm
10padesáti9510padesáti95
šestnáct12patnáctosmnáctpatnáctosmnáct21
17patnáctosmnáct21172125
osmnáct17dvacet23dvacet2428
devatenáctdvacet2326232731
dvacet22262926třicet34
21242832293337
2226třicet34313539
23293337343842
24313539364044
25333741394347
26353943414549
27374145434751
28394347454953
29404448475155
třicet4246padesáti495357
31444852515559
32454953525559
3346padesáti54545862
34485256555963
35495357576165
36padesáti5458586266
37515559596367
38525660606468
39535761606570
40545862616671

* Biometrické ukazatele jsou uvedeny v 10, 50 a 95 percentilech. Nejčastěji se řídí 50 percentilem, zatímco ostatní jsou považovány za normální výkyvy.

podobné články

Některé metody vyšetřování živě narozených / Kaufman O.Ya., Tyukov A.I. // Soudní lékařská vyšetření. - M., 1967. - č. 4. - S. 28-30.

Forenzní lékařská studie o tělech plodů a novorozenců: a Tréninková příručka / Baškireva E.A., Buromsky I.V., Kachina N.N., Kildyushov E.M., Klimova O.Yu, Kryukov V.N., Nikolaev B.S., Plaksin V.O., Solokhin Yu.A., Shabalina T.N. - 2007.

Masivní embolie plodové vody během porodu / Vlasyuk V.V., Panchuk Yu.P., Bozhchenko A.P., Tolmachev I.A. // Soudní lékařská vyšetření. - M., 2018. - č. 6. - S. 48-51.

Syndrom náhlého úmrtí dětí. Učebnice / Babtseva A.F., Harutyunyan K.A., Romantsova E.B., Grigorenko A.A., Gigolyan M.O., Molchanova I.N. - 2012.

Myokarditida Koksaki-B - virová etiologie jako příčina náhlého úmrtí malých dětí / Gedygusheva NP // mater. IV All-Russian. Kongres forenzních lékařů: souhrny. - Vladimir, 1996. - Ne. 2. - S. 25-26.

Články O Neplodnosti