Hlavní Bolest

Vyberte si tu pravou koupel pro novorozence

Koupání je tento důležitý postup, jehož nezbytnost je určena samotnou přírodou - dítě potřebuje pouze pravidelný návrat do stavu blízkého stavu, ve kterém byl před narozením. Nakonec byl úplně ponořen do kapaliny, a proto mu koupání dává pocit pohodlí.

Pro správné provedení postupu, který je důležitý pouze pro narozené dítě, je zapotřebí speciální zařízení - vana, nutně vyrobená z ekologických materiálů a samostatná, určená pouze pro něj.

Tyto podmínky jsou důležité, ale ne jediné. Kritéria, která jsou podkladem pro výběr lázně, závisí na jejich kompletní sadě. Jsou podrobně popsány v tomto článku. /Přečtěte si více. /

Jedním z nejdůležitějších hygienických postupů, které musí novorozené dítě provést, je koupání. Dítě v matčině bříšku bylo neustále v tekutině a nezapomnělo na tento pocit, takže by měl mít rád ošetření vody. Aby však bylo co nejpohodlnější pro dítě i jeho rodinu, musíte si vybrat tu správnou koupel. Vana pro novorozence je nezbytnou položkou v každém domě, ve kterém dítě nyní žije. Proč je to nutné, jaké vany jsou a jak je správně zvolit? Budeme jednat společně!

Proč potřebuješ koupel??

Mnoho mladých rodičů si myslí něco takového: „Proč utratíme peníze za koupání v dětské vaně, pokud má náš dům nádhernou vanu, do které se dítě přesně vejde?“ Je to jen to, že se nikdy nesnažili vykoupit drobky ve velké lázni, a to je docela komplikované a nebezpečné. Celý postup musíme vydržet, ohýbat se nad dítětem a dokonce ho držet tak, aby nevyklouzl a nebojel se (nepil vodu).

Kromě toho bude vana osobním předmětem dítěte a její udržování v dokonalé čistotě bude mnohem snazší. Za prvé, je malý a čisticí prostředky budou potřebovat mnohem méně, a za druhé, celá rodina se ve večerních hodinách nekoupe. Pokud v domě není horká voda, může být skutečnou spásou malý kontejner. Je nutné ohřát kbelík vody a můžete začít s koupáním dítěte. Ale zahřívat takové množství vody pro naplnění stacionární lázně je docela problematické.

Na dovolené si můžete vzít malou dětskou koupel, zejména pokud neexistují žádné podmínky pro pobyt malého dítěte. Nakonec v létě bude možné čerpat vodu, dát ji na ulici a dítě ji použije jako bazén. Je tedy lepší ušetřit peníze navíc a koupit si koupel pro novorozence.

Typy koupelí pro novorozence

Obchody s dětským zbožím nabízejí moderním rodičům tolik vany různých tvarů, velikostí a dokonce funkčních, že je v této rozmanitosti snadno zaměnit. Chcete-li vybrat perfektní koupel pro vaše dítě, musíte o každém typu vědět co nejvíce. Takže dětská koupel pro plavání může být:

 • Obvyklý. Nejběžnější verze tohoto produktu. Různé firmy mohou vyrábět výrobky různých velikostí a tvarů. Typicky jsou takové vany vyrobeny z levného plastu. Mezi jejich výhody patří:
 • trvanlivost. Používá odolný materiál, který se nebojí nárazu a zátěže; img
 • univerzálnost. Dítě vyroste a vanu nelze změnit;
 • pohodlí dítěte při plavání. Vany tohoto typu jsou poměrně široké a prostorné, takže v jakékoli poloze bude dítě pohodlné.

Pokud mluvíme o nedostatcích, pak také existují. Novorozenec stále nemůže sedět sám, držet hlavu, takže jeden člověk nemusí být schopen se s koupáním vyrovnat (budete muset zavolat pomoc od příbuzných). Tento problém je však malý, zejména proto, že jej lze snadno odstranit pomocí vyjímatelných skluzavek a dalších zařízení, která vany doplňují..

 • Anatomický. V této dětské vaně pro koupání je kopec původně zabudován. Pomáhá to, aby byl praní co nejbezpečnější a nejpohodlnější, protože speciální podpora chrání dítě před sklouznutím do vody, i když ji matka nepodporuje. Tuto vanu mohou používat i děti různého věku, protože skluzavka nezabírá celý povrch produktu a můžete se jednoduše vykoupat v jiném rohu nádoby pro jednoleté dítě nebo starší dítě. Zde dítě nebude moci v této vaně plavat, to je mínus.
 • Hluboko ve tvaru břicha mé matky. Tato škála koupelí je zatím na našem trhu s dětskými výrobky zastoupena jen málo a je pro použití neobvyklá. Jedná se o hlubokou a úzkou kulatou umyvadlo a je určeno pro koupání dětí od narození. V této lázni může novorozenec před porodem zaujmout své obvyklé postavení, ve kterém byl v matčině bříšku. Klidná a klidná atmosféra ke koupání je zaručena! Nevýhodou takové koupele je to, že v ní není možné vykoupat dospělé dítě, takže je musíte „vystěhovat“ do koupele pro dospělé nebo koupit jinou - obvyklou.
 • Nafukovací. Tato koupel je dobrá v zemi, na večírku nebo na moři, když s sebou nemůžete přivést další nádobu na vodu. Tato lázeň je nafouknuta pomocí čerpadla (nebo pomocí otce), vybaveného vysokou opěrkou hlavy a hustým dnem. Můžete jej nainstalovat na jakýkoli povrch (alespoň na stůl, alespoň na písčitou půdu nebo trávu). Tato lázeň nemá významné minusy, ledaže by mohla být neúmyslně propíchnuta. Tato věc se zničí, ale dítě bude v bezpečí, protože jeho povrch obvykle sestává z mnoha sektorů a stupňů ochrany proti vzduchu.
 • Antibakteriální. Tato lázeň ve tvaru může být cokoli, ale potah má nutně speciální antibakteriální účinek. Ke složení plastu se přidává speciální látka, která zabraňuje množení bakterií. Není třeba neustále umývat takovou koupel dezinfekčními prostředky, takže její koupání nezpůsobí alergie dítěte a pro matku bude snazší se o tuto položku starat.
 • Skládací. Tento model vany naznačuje možnost skládání téměř na polovinu. Udržování takové koupele, zejména v malém bytě, je velmi výhodné. V rozšířené formě se produkt stává v plné velikosti a je vhodné v něm koupat dítě. Výrobek je chráněn před náhodným složením speciálními sponami. Další taková vana je často vybavena držadlem pro nošení, takže je snadné vzít s sebou na výlet.

Jak si vybrat vhodnou koupel

Pokud jste se již rozhodli pro typ koupele pro novorozence, je čas přejít na nákup. Co byste měli věnovat pozornost, abyste byli s touto akvizicí spokojeni:

  • Žádné vady. Na povrchu produktu by neměly být žádné škrábance, praskliny, otřepy, důlky atd.;
  • Bezpečnost produktu. Nezapomeňte věnovat pozornost dnu vany. Nemusí to být velmi kluzké. Můžete si samozřejmě koupit protiskluzový koberec na přísavkách nebo speciální vložku do dětské koupele, ale bude to další plýtvání penězi;
  • Snadné čištění. Povrch vany by měl být bez nadměrných ohybů, „pupínek“ a dalších vyčnívajících částí a detailů. Běžný rovný povrch je mnohem snazší udržovat čistý a procedura koupání bude hygieničtější;
  • Rozměry produktu. Aby koupel mohla sloužit dítěti nejméně rok, musíte si vybrat široký a dlouhý produkt, ve kterém se bude dítě cítit pohodlně a bude moci plavat, hrát si;
  • Možnost instalace po stranách stacionární vany. Jen málo lidí koupe malé děti ve vaně, která je umístěna na dně velké vany nebo na podlaze. Je to velmi nepříjemné. Proto buď hledejte model se stojanem (mimochodem, prodávají se samostatně), nebo změřte rozměry své vlastní vany a vyhledejte vhodnou verzi dětské koupele, která je pohodlně umístěna po stranách velké;
  • Přítomnost odtoku. Pokud je vana vybavena odtokovým otvorem, je to prostě úžasné. Je poněkud obtížné a nevhodné nalít vodu z nádrže bez vypouštěcího otvoru. Je lepší dát přednost modelu s nenápadnou zátkou, aby dítě nemělo chuť ho vytáhnout;
  • Dostupnost dalších funkcí. Moderní trh s výrobky pro děti nabízí pokročilé modely dětských van, které mohou měnit barvu, reagující na teplotu vody, mají vestavěné teploměry a další sadu funkcí. Pokud chcete pociťovat výhody takových produktů, měli byste je hledat. Pokud vám stačí, aby se vana stala odolnou, bezpečnou a hygienickou, pak není nutné platit za „zvonky a píšťalky“. Běžný plastový obal lze zakoupit několikrát levněji než jeho moderní protějšek, takže je jen na vás;
 • Místo nákupu. Je lepší, když si koupíte vanu pro novorozence ve specializovaném dětském obchodě a mohou vám poskytnout certifikát kvality, který potvrdí bezpečnost materiálů. Jen obchod prodává zboží pro kojence, obvykle přísně sleduje kvalitu svého sortimentu. Výběr v takovém obchodě je velký a kromě koupele si můžete koupit vše, co potřebujete k plavání, aniž byste ztráceli čas návštěvou několika prodejen.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou vybrat perfektní koupel pro vaše dítě!

Dětská koupel pro koupání: jak si vybrat koupel pro novorozence (100 fotek)

Koupání je jedním z nejdůležitějších postupů pro dítě. Aby byl tento proces bezpečný, je nutné pro koupání novorozenců použít speciální dětskou koupel. Ve velkém množství vody není koupání dítěte příliš pohodlné a voda se rychle ochladí. Malá vana je psána rychleji, je pohodlnější se umýt a pohybovat.

Design

Existuje mnoho odrůd. Každý model se liší tvarem, barvou, velikostí a vlastnostmi. Fotografie dětských koupelí jsou obvykle uvedeny v každém katalogu produktů..

Chcete-li vybrat nejlepší možnost, musíte si prostudovat výhody a nevýhody každého produktu.

Klasický

Nejoblíbenější koupel v klasickém oválném tvaru. Každý měl takový design v dětství. Při výrobě se používá bezpečný plast a jeho barevná schémata jsou velmi různorodá. Objem produktu je dostačující pro malé a již dospělé dítě.

Je obtížné se vykoupat bez dalších zařízení. Je nutné neustále sledovat a podporovat dítě. Na vnitřním povrchu je antibakteriální povlak. Takovou koupel nelze umýt agresivními látkami..

Anatomický

Tato konstrukce je oválná, ale spodní část je nakloněná. Ukázalo se na jedné straně jakýkoli skluz s vybráním pro hlavu a na druhé straně místo ke koupání dítěte v sedě.

Model je vhodný pro rodiče, protože není třeba kupovat další příslušenství. Jedinou nevýhodou je, že koupel je vhodná pouze pro první měsíce života. V tom bude aktivní dítě.

Skládací

Vana se sklopným mechanismem je vhodná do místností s omezeným prostorem. Je vhodné vzít s sebou na výlety. Konstrukce je vyrobena z bezpečných plastových materiálů. Dno je obvykle pogumované, což zabraňuje sklouznutí.

Díky kompaktním rozměrům lze skládací dětské vany snadno ukládat a přenášet. Souprava má obvykle držadlo a vypouštěcí otvor. Všechny mechanismy jsou bezpečně upevněny, takže se nemusíte starat o bezpečnost plavání.

Nafukovací

Vana je svým vzhledem podobná dětskému nafukovacímu bazénu. Je lehký, kompaktní a bezpečné použití. Na druhé straně je tento návrh obtížný na údržbu a krátkodobý..

Transformátor

Tato vana je obvykle zabudována do nábytku nebo v kombinaci s přebalovacím stolem. Odtokové hadice, kola a spony mohou být součástí dodávky. Konstrukce je samozřejmě pohodlná, ale zabere spoustu prostoru uvnitř.

"Mámino břicho"

Výrobek se podobá kbelíku nebo pánvi. Konstrukce není velká na šířku, připomíná dítěti známé prostředí. Koupel nelze použít, dokud dítě nezačne držet hlavu.

Navíc v omezeném prostoru není vhodné umýt dítě. Na druhou stranu je však při plavání výrazně snížena spotřeba vody, což šetří.

Vlastnosti

Chcete-li zakoupit bezpečný a pohodlný model, musíte věnovat pozornost hlavním charakteristikám zakoupených produktů.

Vyberte si koupel pro koupání novorozenců

Díky vzhledu v domě novorozence v běžné domácnosti se objevují nové kusy nábytku a doplňků. Jejich hlavním účelem je poskytnout vhodné podmínky pro péči o dítě. Mezi obrovským seznamem moderního příslušenství stojí za to vyzdvihnout koupel pro koupání novorozence.

Otázky týkající se koupání dítěte jsou pro mladé rodiče velmi důležité. Dnes dětští lékaři doporučují zahájit vodní procedury následující den poté, co se matka vrátí do svého novorozeného domova. Tato skutečnost znamená řešení velmi vážného problému, protože na plaveckou nádrž budou kladeny přísné požadavky.

Vodní procedury pro dítě neocenitelným způsobem přispívají k jeho vývoji, zklidňují ho, protože kontakt s tekutým médiem dočasně přenáší dítě do známé atmosféry podobné atmosféře, ve které strávil první měsíce, zatímco v lůně. Kromě toho má plavání pozitivní vliv na vývoj vestibulárního aparátu, uvolňuje svalový tonus a napětí a uklidňuje nervový systém, což má obecně příznivý vliv na emoční stav dítěte. Správně zvolená koupel pomůže dětem i matkám ještě více zpříjemnit proceduru koupání..

Prezentovaný sortiment těchto produktů na policích moderních dětských obchodů může zmást i zkušeného rodiče, takže před nákupem stojí za to prozkoumat dostupné typy produktů i jejich pozitivní a negativní stránky.

Klasická koupel

Každý člověk se s takovou rozmanitostí setkal alespoň jednou v životě, takové výrobky se prodávají všude, proto si kromě dětských oddělení můžete koupit i koupelnu v železářství. Modely mohou mít různé náklady v závislosti na výrobci produktu. Tyto výrobky se vyrábějí ve tvaru oválu a velikostní rozmezí se liší v závislosti na věkové kategorii dítěte, pro které se koupe koupele, obvykle u takových modelů se koupají děti, od narození do jednoho a půl roku.

Jsou poměrně prostorné, neomezují pohyb, takže lze vodní procedury kombinovat s plaváním a hraním. Nevýhody produktu zahrnují složitost procesu koupání dítěte s jedním rodičem v prvních měsících, protože dítě musí podporovat hlavu a zároveň ji umýt.

Obvykle je plastové sklíčko navíc zakoupeno jako sada pro takové zásobníky..

Anatomické výrobky

Charakteristickým rysem produktů je vnitřní struktura nádrže. Vana má stojan, který opakuje ohyby těla novorozence, což zajišťuje snadné používání a vysoký stupeň bezpečnosti pro dítě, protože dítě je během vodních procedur bezpečně umístěno ve stojanu..

Pohodlí dítěte však není jediným plusem anatomické koupele, proces koupání je usnadněn i pro rodiče, protože obě ruce jsou zdarma pro mámu a tátu, takže si můžete vzít čas nejen na koupání, ale také na hraní ve vodě. Nevýhody produktů by měly zahrnovat skutečnost, že plavání je možné pouze s dítětem obráceným k matce, a v poloze na břiše se stejná skluzavka stane překážkou plavání.

Výrobky, které lze instalovat na velkou koupelnu

Takové výrobky mohou být buď běžného nebo anatomického tvaru, ale liší se v přítomnosti dalších přípravků, kterými je můžete připevnit ke stranám stojící vany. Takové modely jsou velmi vhodné pro rodiče, protože mohou minimalizovat zatížení páteře..

Nevýhody produktu zahrnují potřebu vybrat produkt v přísném souladu s velikostí instalatérské mísy, jinak nebude možné připevnit dětskou vaničku na její strany.

Skládací

Takové výrobky jsou vyrobeny z lehkého plastu, zpravidla produkt sleduje tvar těla dítěte, vana nezabere příliš místa, což usnadní skladování v kombinovaných a malých koupelnách. Při rozložení je spolehlivost upevnění zajištěna drážkami. Jako další pozitivní vlastnosti produktů stojí za zmínku přítomnost protiskluzového stojanu a rukojeti pro přepravu. Typicky se takové produkty vyrábějí s odtokem vody. Nevýhodou produktu je jeho vysoká cena..

Nafukovací výrobky pro koupání dětí

Jako surovina pro výrobu takových lázní se používá ekologický a flexibilní materiál. Výrobky jsou multifunkční, protože mohou sloužit jako kontejnery pro lázeňské procedury a mohou se také stát přenosným mini-bazénem pro plavání a hry. Díky schopnosti nafouknout a vypustit v nejkratším možném čase je jeho koupelna vhodná pro cestování s dítětem, lze ji vzít do chaty, mimo jiné ve vypuštěném stavu produkt zabírá minimum místa.

Pro větší pohodlí má dětská vana opěrku hlavy. Spolehlivost modelu je zajištěna speciálními ventily, které rozdělují koupel do několika sekcí a zabraňují výstupu veškerého vzduchu najednou. Nafukovací výrobky mají standardně čerpadlo.

Antibakteriální přípravky

Takové koupele jsou nezbytné pro kojence, kteří mají onemocnění kůže. Hlavní výhodou modelů je antibakteriální materiál. Výroba takových plastových van se provádí začleněním speciálního mikrobanu s antimikrobiálními vlastnostmi do surovin. Antiseptická složka neztrácí své funkce po celou dobu provozu a spolehlivě chrání dítě před infekcemi. Jediným negativem těchto produktů jsou vysoké náklady.

"Mámino břicho"

Tyto výrobky jsou vyráběny ve formě velké mísy, výrobci používají jako suroviny pouze neklouzavé materiály. Jak ukazuje praxe, taková konfigurace dětských van vám umožní zachránit dítě před běžným onemocněním - dětskou kolikou, protože přispívá k vypouštění nahromaděných plynů. V takové vaně si můžete umýt ještě další dospělé děti a použít ji jako sedavý, protože objem vám zpravidla umožňuje tyto procedury. Kromě toho je „bříško matky“ vynikající volbou pro použití ve sprše.

V Rusku se tyto výrobky dosud neobvykle rozšířily kvůli svému neobvyklému tvaru..

Koupel nohou s přebalovacím stolem

Zařízení kombinuje dvě důležité věci, které pomáhají mladým rodičům v péči o dítě. Koupací miska samotná je vyrobena z lehkého plastu, opatřeného otvorem pro vypouštění vody, navíc je poměrně kompaktní. Nevýhody takových multifunkčních věcí zahrnují menší potíže s mytím a vypouštěním vody..

Změna sady hrudníku

V prodeji najdete takové výrobky, kde jsou další boxy pro uložení potřebných hygienických potřeb. Multifunkční model je vybaven vypouštěcím otvorem a hadicí. Konstrukce komody je vyrobena z vodoodpudivých materiálů. Samotná koupel není určena pro velké množství vody, takže nebude trvat dlouho. Nevýhody produktů jsou stejné jako u stolů - potíže s vypouštěním vody po koupeli.

Baby koupací sada

Poměrně často výrobci nabízejí okamžitou koupi sady pro péči o dítě. Obvykle zahrnuje koupel, umyvadlo, hračky a další doplňky pro dítě. Takové sady jsou skvělou volbou pro dar rodině, v níž došlo k doplnění. Nezkušené rodiče však mohou při nákupu těchto produktů čelit skutečnosti, že většina věcí, za které byly peníze vyplaceny, nebude v každodenním životě užitečná.

Kromě toho může být jakákoli z výše uvedených možností v závislosti na výrobci dodatečně vybavena některým užitečným příslušenstvím, například zařízením pro měření teploty vody, skluzavkou nebo stojanem, které mohou být vyrobeny z plastu, jakož i z textilu nebo houby. Některé značky prodávají vany spolu s houpací sítí pro dítě a různými hygienickými potřebami pro novorozence..

Materiály a velikosti

Většina vany pro koupání dětí je zpravidla vyrobena z plastu šetrného k životnímu prostředí, ale v prodeji najdete také výrobky z kovu. Domácí a zahraniční pediatrové však nedoporučují nákup galvanizovaných kovových výrobků pro kojence, takže plastové možnosti jsou populárnější, které se pohodlněji používají, snáze přepravují, mají různé barevné variace a vyznačují se také mechanickou pevností.

Pokud jde o rozměry, tento parametr je prioritou při výběru produktu. Rozsah velikostí se pohybuje od 80 centimetrů a výše. Nejmenší koupele lze produktivně používat po dobu nejvýše šesti měsíců, protože dítě roste velmi rychle.

Odborníci doporučují okamžité zakoupení velké kapacity, která je navržena pro několik desítek litrů, takže dítě může koupat až 2 nebo 3 roky.

Design

Barevné možnosti van jsou příjemné v široké škále. Ve sbírkách tuzemských a zahraničních výrobců najdete monofonní výrobky v růžové barvě pro dívky nebo zelené a modré pro chlapce. Béžové vany a bílé výrobky jsou však velmi oblíbené. Pro starší děti jsou vany s obrázky kreslených postaviček, mořského života a další.

Většina výrobků má standardní oválný tvar s ohledem na klasické i anatomické a nafukovací modely. A také v sortimentu ruských dětských obchodů jsou vany s vysokými stranami ve tvaru mísy. Nejlepší designová varianta je považována za nejjednodušší typ produktu bez velkého množství vystupujících částí, které by bylo obtížné dobře umýt na ohybech.

Jak si vybrat?

Hlavním účelem získání dětské koupele je považována za hygienu koupání dítěte v ní, protože velká koupelna v domě je mnohem obtížnější uvést do pořádku. Kromě toho lze s sebou přepravovat dětské koupele a používat na večírku nebo v zemi, kde je obtížnější dosáhnout dokonalé čistoty. Pro výběr správného modelu pro koupání dítěte je třeba se zaměřit na následující důležité vlastnosti, které musí produkty splňovat:

 • produkt musí být v souladu s GOST, stejně jako pouze umýt;
 • je velmi důležité, aby povrch výrobku neklouzl, jinak existuje riziko zranění; zvláštní pozornost by měla být věnována dnu a přípojkám, pokud existují;
 • měli byste si vybrat správnou velikost nádoby, je lepší dát přednost objemovým koupelím, které vydrží několik let;
 • je nejvhodnější koupit produkty s odtokem, tato konstrukce usnadní péči o lázeň, přípravu a samotný postup koupání;
 • strany, upevňovací prvky a povrch by neměly obsahovat části, které by mohly dítě zranit během her nebo vodních procedur;
 • další příslušenství se stane příjemným a užitečným bonusem pro rodiče - platí to pro houpací sítě, koberečky, skluzavky, bezpečnostní pásy a další prvky;
 • můžete se rozhodnout pro výrobky vyrobené z termoplastu, takové koupele pomohou rodičům kontrolovat teplotu vody v ní;
 • všechny výrobky pro dítě musí mít bez jakýchkoli osvědčení o kvalitě;
 • měli byste odmítnout kupovat výrobky, které mají zvláštní vůni, protože je nepravděpodobné, že by měly pozitivní hygienický závěr.

Kritéria, jako je design a barva, závisí hlavně na osobních preferencích rodičů a jejich finančních možnostech, takže volba ve prospěch produktu bude v každém případě individuální. Cenová kategorie zboží neodráží vždy skutečnou kvalitu produktu, ale záleží na mnoha faktorech, na jejichž základě je možné si koupit levnou, ale vysoce kvalitní a funkční lázeň.

Podmínky používání a péče

Po koupeli by měla být zvláštní pozornost věnována péči o produkt. Správná implementace následujících jednoduchých pravidel výrazně prodlouží životnost zakoupených produktů:

 • je nutné umýt nádobu jemnými prostředky a před koupáním důkladně opláchnout velkým množstvím vody; v některých případech se uchýlit k použití domácích čisticích prostředků, například jedlé sody;
 • zvláštní pozornost by měla být věnována ohybům a jiným zvlněným oblastem uvnitř, protože právě v těchto rozích se mohou hromadit zbytky čisticích prostředků nebo mýdla, což se následně stane příznivým prostředím pro vývoj patogenních bakterií;
 • všechny vyjímatelné prvky se nejlépe ošetřují samostatně;
 • v prodeji najdete sloučeniny doporučené pro čištění plastových povrchů; Nádobu můžete navíc propláchnout vroucí vodou, s výjimkou nafukovacích produktů;
 • po ukončení procedury s vodou by měla být lázeň vysušena;
 • skladovací prostor pro koupel by měl být suchý, během skladování je nutné vyloučit kontakt produktu s domácími mazlíčky, neskladovat cizí předměty ve vaně, vyhýbat se kontaktu nádoby s chemickými a škodlivými látkami;
 • je nutné sledovat čistotu vypouštěcího otvoru, odstranit z něj nahromaděné nečistoty a nečistoty;
 • koupel by měla být používána pouze k zamýšlenému účelu.

Hodnocení nejlepších modelů a recenzí

Obrovské množství značek se zabývá výrobou výrobků pro koupání dětí. Je třeba zdůraznit tyto výrobce:

 • domácí společnost "Happy Baby", podle rodičovských recenzí, klasický model vany vyniká svou dobrou kvalitou a pohodlím;
 • Ochranná známka Brevi nabízí pohodlné a multifunkční sady, které kombinují dodávku, stůl a vanu;
 • Sevi Baby nabízí řadu modelů koupelen vybavených odtokem vody; všechny výrobky jsou certifikovány, a proto je zcela bezpečné pro zdraví dítěte;
 • Výrobky Happy Baby jsou cenově dostupné, vany se prodávají s anatomickým sklíčkem, které se doporučuje používat od prvních dnů života dítěte;
 • Vana Brevi Bagnotime s přebalovacím stolem má dobré recenze, výrobek má kovový rám, který vám umožňuje použití vany ve stacionární lázni; podle rodičů toto uspořádání usnadňuje postup koupání dítěte.

O tom, jak si vybrat koupel pro koupání novorozenců, viz následující video.

Zásobník pro novorozence. A všechno o první koupel.

Mladí rodiče mají mnoho otázek o tom, jak se starat o své dítě. Je pochopitelné, proč jsou rodiče nervózní před prvním koupáním svého dítěte, protože je stále tak malý a zdá se, že i lehké neopatrné hnutí mu může ublížit. Kromě toho jsou děti docela mobilní, takže se musí dítě držet pevně a zároveň jemně. Ale jakmile si zvyknete na koupání svého dítěte, stane se to příjemným každodenním postupem pro vás a dítě, které budete provádět bez přemýšlení. Zpočátku se dítě nemusí vůbec líbit koupeli, ale časem to prochází.

Užitečné tipy pro nákup dítěte:
- Je nutné dítě vykoupat v teplé místnosti, ne nutně vvany. Ujistěte se, že neexistují žádné koncepty.
- Houba a ručníky by se měly používat pouze ke koupání dítěte, musí být udržovány v čistotě a nikdo by je neměl používat.
- Vyberte si konstantní čas pro koupání dítěte, nekoupejte ho, když má hlad nebo bezprostředně po jídle.
- Pokud pracujete rodiče, pak se koupání ve večerních hodinách stane dobrou tradicí, abyste mohli spolu se svým dítětem trávit více času - díky tomu bude koupací proces pro dítě příjemnější a zajímavější..
- Před koupáním dítěte dejte vedle něj veškeré potřebné příslušenství - aby bylo vše po ruce ve správný čas.

Nejlepší je koupat dítě ve stejnou dobu před jedním z večerních krmení nebo půl hodiny nebo hodinu před spaním u starších dětí. Optimální teplota vzduchu v místnosti je asi 24-26 ° C, ale ne nižší než 21 ° C. Před zahájením koupání změřte teplotu vody pomocí teploměru. Měla by být kolem 37 ° C. Horká voda může vést k přehřátí dítěte a v chladnějším stavu jednoduše zamrzne - v důsledku toho může dítě začít být vrtošivé a koupání se změní v problém příjemným postupem. Přestože zkušenosti ukazují, že pohodlná teplota pro různé děti se může lišit. Doporučuji vám vybrat teplotu tak, aby vaše ruka (přivést zadní stranu kartáče k vodnímu paprsku) byla pohodlná, potom bude dítě dobře ve vodě.

Přidejte vodu ke koupání, která je povolena pro použití od prvních dnů života dítěte. Pro každodenní použití jsou vhodné měkké kapalné přípravky. Při koupání vašeho dítěte buďte opatrní při používání tradičního pevného mýdla. Dermatologové jsou již dlouho přesvědčeni, že běžné tuhé mýdlo, které se prosadilo jako dobrý čisticí prostředek, může negativně ovlivnit i pokožku dospělého, nemluvě o křehké dětské kůži..

Odborníci vysvětlují nevýhody pevného mýdla následovně. Na kůži osoby je ochranný film (hydrolipidický plášť), který zabraňuje slunci, větru, vodě a dalším vnějším agresivním faktorům ovlivňovat kůži. U kojenců je ochranný film velmi tenký, protože jeho tvorba končí až po třetím roce života. Hladina pH kůže novorozenců je 5,5 a během několika měsíců se změní na 6,5 ​​(mírně kyselá). Tento indikátor poskytuje nejlepší antimikrobiální ochranu. Běžné mýdlo má pH 10 a dokonce i speciální změkčovadla jej snižují na pouhých 7. Alkalické složky v něm obsažené jednoduše „otírají“ ochranný film.

To znamená, že se zvyšuje riziko vniknutí do citlivé dětské pokožky. Tělo dítěte se snaží obnovit ochrannou vrstvu a odvádí vlhkost z hlubokých vrstev kůže na povrch. Zahájí se tak procesy hlubokého sušení jemné jemné dětské pokožky, které jsou zlepšeny při každém použití mýdla. Proto suchá a šupinatá pokožka.

Měkké pěny neobsahující mýdlo a gelové krémy účinně odstraňují vodu a tuky rozpustné nečistoty z povrchu pokožky dítěte a zároveň zachovávají přirozenou ochrannou vrstvu. Takové jemné čištění zabraňuje podráždění a suchu a také pomáhá udržovat ochrannou funkci jemné dětské pokožky.

Délka koupele se mění s věkem. Novorozenci by se měli vykoupat asi za 5 minut a za 3-4 měsíce se doba koupání prodlouží na 12–15 minut.

Začněme tedy:
- Do lázně nalijte potřebné množství vody. Přidejte do vody několik kapek šamponové pěny a promíchejte..
- Svlékněte dítě a jemně ho spusťte do vody: jeho krk by měl být nad levým zápěstí (pokud máte pravák), zatímco vaše ruka drží dítě za rameno nejdále od vás. Druhou rukou dítě umyjete.
- Volnou rukou opatrně nalijte vodu na dítě. Pokud je dítě napjaté nebo pláče, usmívejte se a jemně s ním mluvte. Pokud však dítě stále pláče, je lepší postup zastavit. Možná, že zítra koupání mu přinese mnohem větší radost.
- Někdy při prvním koupání má smysl ponořit dítě do pleny a nasadit ji již do vody, takže se děti méně bojí měnících se teplot.

K plavání potřebujete:
- Baby bath (nebo velká vana, pokud je starší dítě),
- Džbán nebo opláchněte kbelík
- Vodní teploměr
- Dětská pěna do koupele a šampon (lepší bez slz)
- Velká osuška s kapucí, pro starší lidi je froté župan s kapucí velmi vhodný.

Než začnete plavat, musíte si připravit následující věci:
- Čisté spodní prádlo (vesta, kluzáky, ponožky, čepice)
- Čistá bavlněná plenka
- Plenky nebo plenky pro výměnu.
- Bavlněné poupata, disky, míče
- Roztok peroxidu vodíku, 2% roztok diamantových zelení (brilantní zelená), alkohol (pokud se pupek ještě nezhojil)
- Plienkový krém pro děti
- Dětský krém nebo dětský olej
- Kartáč na vlasy

Pro starší děti:
- Čisté kalhotky, tričko, pyžama.
- Baby krém nebo mléko, hřeben

Naneste malé množství šamponu na ruku, pěnu a začněte mýt.

Musíte dítě umýt postupně: krk, hrudník, žaludek, paže a nohy, záda a teprve potom hlava. Důkladně opláchněte záhyby na krku, podpaží, slabinách, loktech a kolenech. Nezapomeňte otevřít a umýt zaťaté pěsti.

Hlava dítěte se umývá každý den, protože u dětí se obvykle hodně potí. Při použití šamponu se hlava umývá 1-2 krát na implantát. Nakloňte hlavu dítěte dozadu a držte ji dlaní. Nalijte vlasy z obličeje do šíje vodou a nanést a napěnit pár kapek pěny nebo šamponu.

Masírujte pokožku hlavy a jemně opláchněte pěnu promývacími pohyby od obličeje po zadní část hlavy.

Nyní můžete dítě opláchnout vodou ze džbánu, který by měl být asi o 1 ° C chladnější než voda ve vaně.

Zabalte dítě do ručníku a položte na čistou plenku.

Nejprve vymažte (ale neotírejte) hlavu a potom tělo dítěte. Všechny kožní záhyby musí být důkladně vysušeny..

Ošetřete pupeční ránu. Pokud se rána ještě nezhojila, měla by být jemně potažena ručníkem. Potom si vezměte vatový tampon a navlhčete ránu 3% roztokem peroxidu vodíku, přebytečnou vlhkost odstraňte čistým vatovým tamponem. Další vatový tampon namočený do roztoku brilantní zelené, ošetřte pupek. Nebo postupujte podle doporučení pediatra.

Ošetřete všechny vrásky na těle dítěte pomocí hydratačního oleje nebo oleje.

Injinální záhyby a oblast pleny ošetřte dětskou smetanou pod plenkou nebo práškem. Neaplikujte krém a prášek na stejné oblasti pokožky současně..

Nasaďte si plenku a oblékněte dítě. Nezapomeňte na střevíček.

Co se koupat?

Je velmi důležité předem připravit vhodné místo pro koupání dítěte. Chcete-li se vyhnout nepříjemné poloze při plavání, použijte speciální tácky. Některé designy zahrnují, kromě vany, přebalovací stoly a police na příslušenství. Jedná se o jakýsi „autonomní systém“, který má vše potřebné pro koupání a zavěšení dítěte, lze jej nainstalovat kdekoli v bytě.

Anatomické koupele se vyznačují tím, že jejich dno má zvláštní tvar, který dítě podporuje v pohodlné poloze. V běžných koupelích můžete použít tácky („skluzavky“), sítě, matrace, které slouží stejnému účelu, a usnadňují rodičům koupání dítěte. Když dítě začne sedět, mnozí používají velkou koupel. Aby neklouzal, potřebujete speciální podložku, nejlépe na přísavkách.

Co se koupat?

K plavání potřebujete:

Dětská pěna. Podívejte se na štítek: to ukazuje, jak je starý. Pokud existuje známka - hypoalergenní a neobsahuje vůně ani barviva.

Dětský šampon (můžete si ale vlasy umýt i dětskou pěnou).

Dětský olej (je-li hlava pokryta krusty, namažte je olejem, když zjemní, rozčešte je dětským kartáčkem na vlasy).

Dětské mýdlo (to má smysl v radikálních případech, kdy je špína viditelná pouhým okem).

Měkká rukavice nebo přírodní houba.

Koupelnové hračky

a) dítě se nenudilo a

b) byl rozptýlen a méně se mlátil nohama ve vodě.

Jak se drží?

Nejdůležitější je udržet dítě ve vodě, aby se vy nebo on nebojily. Pokud se cítíte nejistě, raději nezačněte - dítě se také bude cítit v nebezpečí a bude rozmarné. Hlava a ramena by měla ležet na předloktí a na dlani - pod paží dítěte (pokud nepoužíváte příslušenství k podpoře dítěte ve vaně).

Povinná pravidla:

1. Dokud se pupek neuzdraví (asi dva týdny věku), nemusíte se koupat vůbec, nebo ho koupat ve vroucí vodě s přídavkem roztoku manganistanu draselného (voda by měla být mírně růžová).

2. Nikdy nenechávejte malé děti ve vaně bez dozoru, i když se naučily sedět, stát nebo chodit.

3. Pokud dítě leží na přebalovacím stole, nenechte se rozptylovat, neodvracujte se a neodcházejte od něj. Děti jsou velmi točí stvoření. Chtěl bych je nechat neporušený.

4. Dbejte na to, aby neexistovaly žádné koncepty.

5. Snažte se nelít vodu na obličej dítěte (děti to nemohou tolerovat). Je lepší otřít obličej zvlášť.

Praní a kartáčování.

Ráno před krmením je třeba použít kousek bavlněné vlny (nejvhodnější je předem převálcovat více bavlněných koulí nebo koupit ty připravené), abyste si umyli obličej dítěte vařenou vodou při pokojové teplotě a jemně jej osušte čistým hadříkem nebo kapesníkem. Uvědomte si, že musíte očistit oči od vnějšího okraje oka dovnitř a do nosu, každé oko zvlášť, s jednou koulí pouze jednou, a pokud je potřebujete umýt navíc, vezměte další čistou kouli.

Jsou-li oči slabé nebo zalévané, pak se nejprve opláchne zdravé oko, pak pacient. Oči osušte suchým, odděleně pro každý kousek bavlněné vlny nebo disků, můžete použít jemný, čistý hadřík.

Chcete-li vyčistit nos dítěte, musíte nejprve kapat každou kapku fyziologického roztoku do každé nosní dírky (například Aqualor, Aquamaris, Salin). Můžete dokonce použít běžný farmaceutický solný roztok. Nedoporučuje se připravovat slané roztoky pro děti - jsou připravovány destilovanou sterilní vodou v přísném souladu s proporcemi a pravidly hygieny, čehož nelze dosáhnout doma.

Takže do každého kousku kapáme 2–4 kapky a čekáme (stále můžete hrát v pastilkách), po několika minutách se krupice změkčí a snadno se odstraní pomocí bavlněného bičíku (a v žádném případě ne s holí!) Namočené ve stejném roztoku.

Některé děti začnou kýchat po instilaci a většinu krusty kýchat samy od sebe - zbývající stačí odstranit bičíkem. Opatrně přišroubujte bičík do nosního průchodu 1-1,5 cm, lehce točte a vyjměte.

Dříve existovala doporučení pro čištění nossterylovým olejem, ale nedávno to odmítli. Olej naruší ciliární epitel nosní sliznice, což komplikuje jeho normální fungování a dokonce může způsobit otok sliznice..

Čistíme uši.

Uši dítěte je nutné velmi pečlivě umýt, aby nedošlo k naplnění vody do ušního kanálu. To se provádí bavlněnou koulí namočenou ve vroucí vodě a vytlačenou. U každého ucha s vlastním míčem - nezapomeňte na oblast za ušima, často se hromadí deskvamovaný epitel, což způsobuje podráždění. Pokud se v ušním kanálu hromadí velké množství síry, musíte jej pečlivě očistit bičíkem (opět ne s hůlkou!). Bičík by však neměl být zasunut hluboko, aby nedošlo k poškození jemných membrán ušního kanálu.

Vany pro koupání novorozenců, pravidla výběru

Koupání je jedním z nejdůležitějších postupů pro dítě. Tento proces poskytuje nejen čistotu a pohodlí, ale také přináší klid a pohodu. Dítě je ve vodním prostředí až do narození 9 měsíců, takže kontakt s tekutinou pro něj nebude nový. Měli byste se však starat o nejpohodlnější koupání bez negativních emocí. Nejlepším zařízením pro první seznámení s vodou je dětská koupel, proces koupání, ve kterém bude snadné a pohodlné jak pro dítě, tak pro matku.

Který z nich si vybrat

Někdy řada produktů odvádí pozornost pouze od pozornosti a nedovoluje vám soustředit se na důležité body. Aby nedošlo k záměně s odpovědným výběrem příslušenství pro koupání dítěte, měli byste znát důležité detaily, které stojí za pozornost věnovat se:

 • kvalita produktu: dětská koupel by měla být vyrobena z bezpečného a odolného materiálu;
 • bezpečnost: prvním kritériem spolehlivosti je pevné, neklouzavé dno. Obrovskou výhodou je přítomnost speciální protiskluzové vrstvy;
 • koupel potřebuje častou a důkladnou péči. Proto byste při výběru měli zvážit, jak pohodlné je vyčistit váš oblíbený produkt;
 • velikost: dětská koupel by měla mít dítě alespoň po dobu prvních šesti měsíců života;
 • Vany vybavené speciálními atributy značně usnadňují koupání. Mezi takové doplňky patří: skluzavka, houpací síť, vestavěné teploměry, teplotní senzory nebo vypouštěcí otvory, přebalovací stůl, stojan na vanu. Existují také modely vybavené závažím, které vám umožní neustále si uvědomovat změny tělesné hmotnosti.

Při výběru koupele by se mělo brát v úvahu mnoho faktorů, hlavní však je, že se dítě a rodiče mohou koupat.

Typy koupelí

Dnes je sortiment van pro novorozence pozoruhodný svou rozmanitostí a budoucí rodiče se často ptají: „Kterou koupelnu je lepší zvolit, aby se dítě cítilo pohodlně“. Klasická koupel stále není poslední na trhu a je poptávka, nicméně, nové, vylepšené výrobky dobývají jejich praktičnost. Malé detaily, jako je například skluzavka, houpací síť, přebalovací stůl nebo stojan, které doplňují standardní design vany, zjednodušují proces koupání, zejména pokud dítě stále není schopno samostatně držet hlavu..

Plastický

Dětská koupel je menší model koupele pro dospělé. Dětské vany se vyznačují řadou odstínů, designem a širokou dostupností. Tradiční plastový model nejčastěji nemá pomocné atributy, jako je teploměr pro vodu, skluzavka nebo houpací síť, ale lze je zakoupit samostatně. Zábavný a spolehlivý design umožňuje používat teploměr beze strachu.

Skluzavka do koupele má vhodný tvar, takže se na něm dítě snadno nachází. Speciální zařízení pro držadla a nohy zvyšují celkový průběh procesu. Skluzavka navrhuje umístění dítěte pod úhlem, ale neklouzavý povrch brání dítěti v pohybu ven. Někteří známí výrobci v sadě pro vanu poskytují speciální matraci, jejímž základem je pěnová guma. Jakýkoli dětský obchod zpravidla nabízí výběr modelu, který se vám líbí, mezi širokou řadou tradičních van.

Koupání dítěte v prvních týdnech života může být docela obtížný proces v klasické lázni, zejména pro rodiče bez zkušeností. Na jedné straně dítě potřebuje podporu, na druhé straně by se mělo umýt. Postupem času už nebude vypadat tak komplikovaný, ale pro první koupel v tradiční lázni je lepší spojit tátu nebo babičku. Aby byla koupání zábavná a bez bolesti zad, měli byste věnovat pozornost speciálnímu stojanu. Stojan lze instalovat do velké vany nebo na podlahu. Výběr tohoto atributu je poměrně jednoduchý, stojí za zvážení síly a přítomnosti protiskluzového příslušenství na stojanu.

Anatomický

Tato vana je nádoba, ve které je zabudována speciální skluzavka pro podporu dítěte. Design reprodukuje tvar těla dítěte. Snímek napovídá, že dítě bude v této poloze v poloze sklopné. V takovém případě je hlava dítěte upevněna nad vodou a jako opěradlo slouží speciální stojan. Anatomická koupel promění vodní procedury v příjemný a bezpečný proces. Máma bude mít jeden úkol - umýt dítě dobře a skluzavka bude poskytovat stálou podporu. Pro dítě, které umí sedět, je opačná strana vany vybavena hlubší a ne ortopedickou. V některých případech jsou anatomické modely vybaveny vestavěným odtokem, teploměrem nebo snímačem teploty.

Plast s držákem

Vana s vanou pro dospělé je anatomický nebo tradiční model vybavený speciálním držákem pro instalaci na velkou vanu. Při výběru stojí za pozornost věnovat se kombinaci velikostí koupele a upevňovací pevnosti, ke které je model doplněn teploměrem, nádobami na mýdlo nebo žínky, odtokem a dalšími.

Nafukovací

Nafukovací vana pro dítě je vhodnou volbou pro dávání nebo relaxaci v přírodě, lze ji však také používat každý den jako domácí spotřebič. Jedním z možných doplňků do lázně může být sklíčko. Konstrukce také zahrnuje měkkou opěrku hlavy a spodní část je odolná, po stranách - přijatelná výška.

Výhodou nafukovací vany je to, že se snadno přenáší a snadno se skladuje. Během koupání si nedělejte starosti se skutečností, že z vany může unikat vzduch, protože prstencová struktura zajišťuje foukání pouze té části produktu, která trpěla. Nafouknutí lázně pokaždé před koupáním však není racionální, a když je hotové, hotová, zabere to hodně místa, kromě toho existuje možnost, že guma praskne. Nafukovací lázeň vyžaduje zvláštní péči, aby se zabránilo výskytu virů a choroboplodných zárodků. Prezentovaný model není vybaven teploměrem..

Skládací

Kromě všech nezbytných funkcí má produkt schopnost složit se. Taková schopnost je užitečná jak na výletu, tak v malém bytě, kde je oceňován každý milimetr prostoru. Po rozložení je vana bezpečně upevněna a nezanechává žádný prostor pro nedobrovolné skládání. Skládací vana může být také vybavena odtokem se zátkou, speciální vložkou, která chrání před sklouznutím, a odolnou rukojetí, která zajišťuje pohodlný přenos. Základem protiskluzu může být pěnová guma nebo pryž. Jednou z možných možností je houpací síť..

Antimikrobiální

Vana je ideální pro děti trpící alergickými reakcemi. Takový produkt nevyžaduje další zpracování, protože původně obsahuje zvláštní látku - mikroban. Tato složka ničí až 99,6% povrchových bakterií. Antiseptikum neovlivňuje zdraví dítěte a zůstává ve vaně po celou dobu jeho používání. Baktericidní koupel chrání citlivou pokožku dítěte před negativními účinky mikrobů.

Přebalovací stůl s vanou

Pokrok nestojí v klidu, takže si dnes můžete vybrat vanu, která bude vybavena přebalovacím stolem nebo dokonce celou zásuvkou. Pro vypouštění vody je k dispozici speciální hadice nebo trubice. Přebalovací stůl může mít kolečka, která jej přesunou do koupelny. Výhodou je, že budou mít po ruce všechny potřebné věci. Přebalovací stůl s vanou má však také několik nevýhod. Za prvé, je to malá velikost koupele, dítě z ní rychle vyroste. Za druhé, přebalovací stůl a vana se nemusí vejít do koupelny a koupání v dětském pokoji není vždy vhodné. Kromě toho se samotný převlékací stolek může rychle zhoršit neustálým kontaktem s vlhkostí. Pokud volba padla na vestavěnou vanu, měli byste věnovat pozornost návrhům, ve kterých vana funguje autonomně, například listy nebo opřít se zpět.

Dětská koupel "máma bříško"

Vana má originální tvar, který svým vzhledem připomíná kbelík. Díky jedinečnému designu se dítě cítí pohodlně a dobře. Zvednutá záda podporuje dítě zdola a matky se postarají o polohu hlavy. Vynález udržuje vodu po dlouhou dobu v teple a přítomnost pohodlné rukojeti poskytuje snadný strukturální přenos.

Vana houpací síť

Vana včetně houpací sítě. Houpací síť pro koupel je síťové zařízení, které je připevněno ke stranám lázně pomocí háčků. Dobrá volba pro dítě v prvních měsících života. Houpací síť vám umožní použít dvě ruce k koupání dítěte, aniž byste se museli bát o jeho podporu. Jednou z nevýhod tohoto zařízení je doba jeho použití. Houpací síť je vhodná pro děti do 3 měsíců. Když se dítě naučí převrátit, houpací síť ztrácí svou bezpečnost.

Náklady

V závislosti na výrobci a typu koupele se cena může pohybovat od 250 do 10 000 rublů. Nejnižší ceny jsou uvedeny pro tradiční typ vany - od 250 rublů a výše. Modely v hodnotě asi 600 rublů mohou být vybaveny kobercem a odtokem. Pro výrobu koberců jsou vybírány vysoce kvalitní neklouzavé materiály, jako je pěnová guma nebo guma.

Anatomické koupele jsou o něco dražší - od 660 rublů a výše. Výrobci nabízející produkty v hodnotě asi 2 000 rublů, doplňují soupravu teploměrem, odtokem, dávkovači šamponů.

Skládací vany mají nižší popularitu než tradiční a anatomické modely. Jejich cena začíná od 2000 rublů.

Přebalovací stůl s vanou od zahraničních výrobců (Itálie) má minimální cenu asi 7000 rublů. Některé možnosti zahrnují možnost odděleného použití odnímatelné vany. Přebalovací stůl je obvykle vybaven nárazníky a popruhy, aby se dítě cítilo bezpečně..

Cena nafukovací lázně začíná od 1800 rublů a výše. Charakteristickým rysem tohoto modelu je rozmanitost tvarů a provedení. Veselá kachna s měkkými stranami nejen přidá pozitivní emoce, ale také ochrání plavání. Koupel „Bříško matky“ - novinka ve světě dětského zboží. Jeho cena začíná od 1800 rublů.

Vanový stojan je vhodný pro velké vany nebo může být instalován samostatně. Stojan na strop se snadno používá a je vhodný pro všechny typy vany. Průměrné náklady na upevnění - od 1500. Stojan, který je nainstalován na podlaze, je běžnější. Ceny jsou velmi rozmanité, od 1000 a výše. Na takovém stojanu může být umístěn stojan na ručníky, převlékací stůl nebo sušička. Náklady na skluzavky na plavání, v závislosti na materiálu a kvalitě, začínají od 150 a vyšší, houpací síť bude stát o něco více, od 200.

Články O Neplodnosti