Hlavní Bolest

Vypočítejte pohlaví dítěte

Očekávání dítěte je vždy považováno za šťastnou událost, v ženském životě se objevují nové pocity a emoce. Zpráva o bezprostředním doplnění způsobuje mnoho různých pocitů, jedna z hlavních zkušeností mnoha rodičů souvisí s pohlavím nenarozeného dítěte. Je to tak přirozené, že tuto informaci nemůžete okamžitě zjistit. Z tohoto důvodu existuje mnoho metod, technologií, tabulek a znaků určených k výpočtu pohlaví dítěte. Koneckonců, jedna z prvních otázek, na které se přátelé a přátelé zeptají těhotné ženy, je: „A na koho čekáte - chlapce nebo dívku?“.

Online kalkulačka pohlaví dítěte

Dnes je populární způsob stanovení - to je ultrazvuk. Tato metoda však ukazuje spolehlivá data pouze od druhého trimestru a pouze u vysoce kvalitního vybavení. Starý přístroj někdy odráží nepravdivé informace, navíc je třeba vzít v úvahu zkušenost lékaře.

Můžete použít lidová znamení, například použití prstenu přes žaludek. Někdy se žena spoléhá pouze na své pocity, protože věděla jistě, že bude mít dceru nebo syna. Ale znamení a intuice nejsou vždy spolehlivé. Nemůžete se na ně spolehnout při určování pohlaví dítěte.

Co nabízí náš web? Zde můžete zjistit pohlaví dítěte pomocí univerzální kalkulačky pro výpočet pohlaví dítěte. Proč je tak jedinečný? Jeho pomocí můžete vypočítat pohlaví dítěte a určit pravděpodobnost chlapce nebo dívky.

Kalkulačka shromáždila několik populárních metod, výpočet pohlaví vychází z technologií, které jsou mezi ženami nejslavnější a již zavedené.

Jak pracovat s kalkulačkou pohlaví dítěte

Výpočet pohlaví dítěte je velmi jednoduchý. Stačí vyplnit všechny navrhované sloupce a získat výsledek.

Pro přesnou předpověď je třeba zadat měsíc, ve kterém došlo k početí, zadat datum narození otce a matky. A co je důležitější, krevní typ rodičů je uveden ve sloupcích online kalkulačky.

Poté se na obrazovce zobrazí výsledek předpovědi. Pokud všechny metody vykazují stejnou informaci, je pravděpodobnost, že chlapec nebo dívka bude mít 100%. Pokud se výsledky metod liší, uvede se procentuální pravděpodobnost pohlaví. Například 75% - chlapec se narodí nebo 50% - v rodině se může objevit malá princezna.

Není třeba nic navíc počítat, kalkulačka provede prognózu automaticky a zcela zdarma. Zadávání dat zabere málo času a výpočet se provádí v sekundách.

Důležité: Na našem webu můžete zkontrolovat informace o budoucím poli pro každou konkrétní metodu zvlášť.

Efektivnost kalkulačky

Výpočet pohlaví pomocí kalkulačky je důvěryhodný lidem, kteří mají stejné výpočty, a dostanou zcela hit. Některé ženy získaly nejasný výsledek, ale stojí za zvážení malé statistické chyby ve výpočtech.

Věřte nebo ne, metoda se každý rozhodne pro sebe. Nelze vyloučit vliv genetického faktoru na formování pohlaví. Takže odchylky ve zdraví a soubor genetických informací jednoho z rodičů mohou ovlivnit pohlaví malého muže. Existují rodiny, v nichž se rodí pouze chlapci, nebo naopak v páru se rodí pouze dívky. Jistě každý zná takové příklady..

Je jasné, že rodiče chtějí znát sex dítěte rychleji, někdy se o tento problém zajímají ženy již při prvním ultrazvuku po 12 týdnech. Ale někdy byste neměli spěchat do objevu, v některých případech je lepší se zaměřit na těhotenství, aby porodilo zdravé dítě. Zacházejte s nenarozeným dítětem s láskou, brzy se stane důležitá událost v jeho a jeho rodičovském životě - narození. Kalkulačka našeho webu předpovídá výsledek, považuje výpočty za hru a zábavu během těhotenství.

Sdílejte se svými přáteli na sociálních sítích:

Jak zjistit pohlaví nenarozeného dítěte krví a stolky?

Budoucím rodičům hodně záleží: kdo bude jejich dítěti vypadat spíš, kdy přesně se narodí a jaká bude jeho postava? Zvláště se zajímají o to, zda to bude chlapec nebo dívka.

Je možné předvídat pohlaví dítěte před porodem?

Dnes je možné před narozením určit pohlaví nenarozeného dítěte. U plánovaného ultrazvukového vyšetření však můžete dosáhnout spolehlivého výsledku pouze od 21 týdnů těhotenství (dříve, než dítě jednoduše „neukáže“ vaše pohlaví).

Nejčastěji to nevyhovuje netrpělivým rodičům a snaží se všemi prostředky najít jiné metody pro určení pohlaví budoucího člena rodiny..

Pokud jste jedním z nich a myšlenka, kdo se narodí do světa, vám nedá odpočinek, můžete použít metody určování pohlaví na základě vaší krve. Dokážou přesně určit pohlaví nenarozeného dítěte.

Určete pohlaví metodou aktualizace krve

Pohlaví drobků můžete zjistit na základě metody aktualizace krve, podle níž se krev každé budoucí matky aktualizuje každé tři roky a otec každé čtyři roky..

Abychom pochopili, kdo se nakonec narodí, je třeba rozdělit roky života (jejich celkový počet) na čtyři, pokud mluvíme o otci, a tři, pokud mluvíme o matce. Výsledkem je, že pokud k obnově krve došlo u muže později než u ženy, narodí se v rodině chlapec.

Také při určování pohlaví dítěte byste měli věnovat pozornost tomu: pokud výsledek výpočtu není celé číslo, ale zlomkové číslo, musíte určit pohlaví porovnáním hodnot „zbytků“. Za mladou krev se bude považovat krev, u které je stejný zbytek menší.

Kromě toho je třeba vzít v úvahu skutečnost „problémů“, které by se mohly stát zdraví zdraví budoucích rodičů: operace, nehody, darování. V tomto případě je nutné zvážit obnovu krve na základě data, ke kterému došlo ke ztrátě krve.

Počítáme pohlaví podle krevních skupin

Je možné předpovědět pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů, což v přírodě, jak víte, jsou čtyři najednou. V tomto případě musíte pracovat na krvi matky - tvoří základ této metody, ke které se „připojuje“ krev otce..

1 skupina

Pokud budou mít budoucí rodiče první krevní skupinu nebo třetí (s otcem), pár s největší pravděpodobností „odhalí“ dívku do světa. Pokud má ve skupině 1 matky druhý nebo čtvrtý otec, bude mít chlapce.

2 skupina

Krev maminky 2. typu, spojující se s prvním a třetím tátou, dává šanci porodit chlapečka a s druhým a čtvrtým - dítě.

3 skupina

Pokud budoucí matka má 3 krevní skupiny a otec má první, pak pár „porodí“ dívku. Ve všech ostatních případech (skupiny otce 2, 3 a 4) bude pohlaví dítěte „chlapec“.

4 skupina

Konečně, pokud má máma 4 skupiny a otec má druhé, pak se narodí dívka. V případě, že budoucí otec je nositelem skupin 1, 3 a 4, bude mít pár syna.

Rhesusova predikce pohlaví

Princip fungování „metody Rhesus“ je založen na běžné shodě okolností. To znamená, že pokud je Rhesus stejný, pak s největší pravděpodobností bude pár spokojený s narozením dcery, a pokud ne, pak syn.

Nesmíme však zapomenout, že konflikt faktoru Rh vede ke „sporu“ krve a výskytu abnormalit u dítěte, proto je třeba tuto skutečnost zohlednit i při plánování těhotenství..

Zjistěte pohlaví krevního testu

Spolehlivější metodou pro určení pohlaví je odběr krve od budoucí matky a provedení následné analýzy. Dnes tuto službu nabízí mnoho lékařských laboratoří. Tuto metodu se můžete uchýlit již v šestém týdnu těhotenství, abyste měli čas se mentálně připravit na to, kdo přesně se v rodině narodí (někdy se to stane).

K provedení studie se odebere žilní krev, která z ní izoluje chromozomy X nebo Y. Koneckonců, krevní tok plodu a krev matky jsou úzce spjaty a určitý počet ovocných buněk přesto pronikne placentou, což zabraňuje míchání chromozomů.

Pokud se během studie objeví Y-chromozomy matky, bude šťastná s narozením syna.

Určete pohlaví podle tabulky Wangi

Kromě metod předpovídání pohlaví dítěte na základě krve rodičů existuje několik netradičních metod „hádání“ pohlaví dítěte. Patří sem například stůl Wangi, který budoucí studentka Ludmila Kim, vizážující studentka, nabízí.

Je snadné pracovat na stole Vanga: musíte si navzájem korelovat věk matky, ve které byla v době početí, a měsíc, kdy byl šťastný.

Vidíte na křižovatce tmavě zelenou buňku? Znamená to narození chlapce. Ukázalo se, že světle zelená - to znamená, že bude dívka.

Obtížnost této metody spočívá v tom, že ne každá žena ví, v který den došlo ke početí. Někdy se toto datum shoduje s měsícem jejího narození, což činí přesnost výpočtu nespolehlivou.

Vypočítáme sex podle čínské tabulky

Další metodou rozpoznávání pohlaví je práce na čínském stole, který je starobylým zdrojem posvátných znalostí velké východní země.

Abychom pochopili, kdo se narodí, potřebuješ znát měsíc početí dítěte. To je ale přesně ten největší problém, protože, jak jsme řekli výše, ne každá matka může přesně pojmenovat datum početí dítěte a navíc přesný den ovulace..

Pokud však bylo možné tuto skutečnost určit, stačí si vybrat věk matky ve svislém sloupci a měsíc početí v horizontální poloze. Na křižovatce se objeví očekávané pohlaví dítěte..

Předpovídáme pohlaví podle japonské tabulky

Vypočítání pohlaví dítěte podle něj je trochu jiné: nejprve najděte číslo na průsečíku měsíců narození maminky a otce v prvním talíři a najděte pravý sloupec v druhém.

Pravděpodobnost výskytu dítěte „správného“ pohlaví je vyjádřena v cenných dopisech: symboly, které vidíte na tabletu, určují vaši šanci mít syna nebo dceru.

Shrnout

V žádném případě nebude na místě říci, že poslední tři metody vám nemohou přesně říci pohlaví budoucího dítěte, protože všechny mohou být špatné.

Nejdůležitější je milovat své dítě, kým je, bez ohledu na to, zda je silný a odvážný chlapec nebo něžná a romantická dívka.

Určení pohlaví nenarozeného dítěte bez ultrazvuku: krev, tep, žaludek, datum početí

Pohlaví dítěte podle data početí

Tato technika výpočtu je poměrně poučná. S jeho pomocí můžete dokonce naplánovat požadované pohlaví dítěte před početí. Je však důležité vědět, kdy má žena ovulaci. Toto období je považováno za nejvýhodnější pro početí, protože vejce dozrává. Ona je připravena k oplodnění 13. - 16. den menstruačního cyklu. Chcete-li přesněji určit časové období, musíte si koupit ovulační test.

Pokud ultrazvuk neukazuje pohlaví dítěte, není třeba ho rozrušovat. Nechte to být překvapením

Existují však některé vnější známky:

 • bolest na hrudi;
 • změny nálady;
 • bolest břicha;
 • zvýšení bazální teploty.

Pokud bylo dítě počato několik dní před ovulací, narodí se dívka. Je to proto, že spermie obsahuje XY chromozomy a vejce obsahuje XX. Chromozomy Y jsou velmi aktivní, ale umírají rychleji, takže před zahájením ovulace zůstává pouze sada XX. Výsledkem je dívka.

Koncepce, která nastala v den ovulace nebo poté, co slibuje chlapci, protože chromozomy Y se k vajíčku dostávají rychleji, vytvoří se samčí souprava XY.

Určeno krví

Podle této teorie můžete plánovat pohlaví dítěte ještě před setkáním s budoucím partnerem. Musíte zjistit, který rhesus a krevní skupinu má, a pak porovnat své vlastní. Dívka se narodí v těchto případech:

 • matka skupiny I - otce I nebo III;
 • u ženy II - u muže II nebo IV;
 • III - s otcem I;
 • IV - II.

Také by dívka měla být očekávána s různými Rh faktory u rodičů.

Šance na porod jsou mnohem větší:

 • I krevní skupina v mámě - II nebo IV v tátovi;
 • II - I nebo III;
 • III - II, III nebo IV;
 • IV - I, III nebo

Existuje také teorie, že pohlaví lze určit podle období obnovy krve. U mužů dochází k nahrazení každé 4 roky au žen - každé 3 roky. Pokud se ukáže, že krev otce je mladší, narodí se chlapec, jinak se vyplatí čekat na dívku. Můžete to spočítat: rozdělte věk muže na 4. Například: 34: 4 = 8 a zbytek 2. To znamená, že krev je stará 2 roky. Poté jsou provedeny výpočty pro mámu. Například 30: 3 = 10. Neexistují žádné zbytky, to znamená, že krev byla obnovena pouze, takže je mladší než můj táta.

Jak poznat pohlaví žaludku a jeho tvar

Toto není nejspolehlivější způsob, můžete pouze vycházet z předpokladů. Když žaludek dostatečně roste, ne dříve než 5-6 měsíců těhotenství, pohlaví dítěte je určeno jeho tvarem. Pokud je kulatý, vypadá to jako míč, který dosahuje po stranách, pak bude dívka. Chlapec se narodí matkám s ostrým žaludkem. Vydrží vpřed, připomíná meloun.

Všechny metody určování pohlaví v rané fázi nejsou 100% spolehlivé, měli byste počkat na ultrazvuk

Pro určení pohlaví je důležitý nejen tvar, ale také umístění břicha. Pokud je to vynecháno, pak žena očekává chlapce. Vysoký žaludek, který je umístěn přímo pod hrudníkem, označuje dívku.

Paulův srdeční tep

Při každé plánované návštěvě gynekologa lékař měří obvod břicha a poslouchá srdeční frekvenci. Je to poslední parametr, který může pomoci s určováním pohlaví v raných stádiích. Srdeční tep dívek je častější, nad 140 tepů za minutu. Pokud jsou hodnoty menší, je pravděpodobnější, že bude chlapec.

Podle lidových znamení a znamení

Existuje mnoho lidových znamení, které se ukáží jako spolehlivé. Můžete zjistit pohlaví změnou chuťových preferencí, povahy, vzhledu a zdravotního stavu těhotné.

I když lidové znamení nevyvolává důvěru, stojí za to jim věnovat pozornost a poté po porodu zkontrolovat. Pohlaví lze určit podle následujících kritérií:

 1. Pokud má žena v prvním trimestru těžkou toxikózu, narodí se dívka. Maminky, které očekávají chlapce, se s tímto problémem nestávají častěji.
 2. Je-li hrdina, pak má žena dobrou chuť k jídlu, nevytriedí jídlo, jí všechno v řadě, kombinuje nesourodé, například čokoládu s sledě. Ale stále preferuje masová jídla, okurky, kořeněné jídlo. Maminky dívek milují sladkosti více.
 3. Vzhled se zlepšuje u žen, které očekávají chlapce. Přestože rychle přibývají na váze, vypadají velmi dobře. Zlepšuje se stav pokožky, stává se hladkým a hedvábným. Dívka naopak bere krásu své matce. Žena vypadá unavená, otok obličeje zesiluje, nos a rty se zvětší, stav kůže se zhorší, akné a objeví se akné.
 4. U všech těhotných žen se v pozdějších fázích objeví na břiše tmavý pruh. Může také určit pohlaví dítěte. Pokud dosáhne pouze pupku a pak to není patrné, narodí se dívka. Pruh podél celého břicha ukazuje na chlapce.
 5. Studené nohy, silné otoky končetin a křeče také naznačují, že bude hrdina.
 6. Neméně informativní než žaludek, hrudník. Na něm se také dozvíte o poli budoucího dítěte. Pokud žena nese dívku, objem prsou se výrazně zvýší. Růst může být více než 8 cm. Ženy čekající na chlapce mají méně štěstí. Jejich prsa mírně rostou, růst je zpomalen nadměrnou produkcí mužského hormonu testosteronu. Jejich bradavky ztmavnou.
 7. Existuje další znamení týkající se hrudníku. Vlevo je naplněno více mlékem - dívce, vpravo - chlapci. Pokud se změní tvar prsu, bude tam dcera.

Ženy, které mají pod srdcem malé muže, musí být připraveny na nadměrné ochlupení. Vlasy se objevují na místech, kde by neměly růst - na břiše, zádech, hrudi. Ale starosti o vzhled nestojí za to. Po porodu zmizí vlasy. Jejich vzhled je spojen se zvýšenými hladinami mužských hormonů.

Lékařské metody pro stanovení pohlaví nenarozeného dítěte jsou přesnější než lidová znamení

Stále můžete zjistit pohlaví při prvním míchání. Pokud je na levé straně, pak počkejte na dívku, napravo - na chlapce.

Ženy, které očekávaly syna, pokud jde o vnější krásu, měly větší štěstí. Mají hladkou pokožku, lesklé zdravé vlasy, ale jejich zdraví se zhoršuje. Jsou mučeni bolestmi hlavy a migrénou, která se vyznačuje častými výkyvy nálad, depresivní stav.

Méně časté příznaky:

 • Pokud se žena probudí častěji na levé straně, pak počkejte na dívku, napravo - na chlapce;
 • matky, které čekají na syna, mají suché dlaně, ty, které očekávají dceru, jsou měkké a něžné;
 • pokud se k měsíci, ve kterém se musí narodit, přidá věk ženy a získá se sudé číslo, narodí se chlapec, zvláštní - dívka;
 • u matek, které očekávají syna, získává moč jasně žlutý odstín, pokud je dcera dcera, matná.

Nemůžete se zcela spolehnout na znamení, takže se nebudete rozčilovat později. Lepší je čekat na výsledky ultrazvuku.

Jak jinak zjistit pohlaví dítěte bez ultrazvuku

Chcete-li si být stoprocentně jisti, kdo se narodil, můžete provést genetické vyšetření. Podle výsledků studie DNA bude jasné, který chromozom převládá: Y - počkejte na chlapce, X - dívku.

Počínaje 9. týdnem můžete absolvovat pohlavní test. To vám umožní identifikovat pohlaví dítěte. Procedura je jednoduchá, technika je podobná těhotenskému testu. Pokud je indikátor oranžový, musíte se připravit na narození dívky, zelené - na chlapce.

Ultrazvuk

Přes všechny existující metody pro určování pohlaví je nejpřesnější ultrazvuk. Díky modernímu vybavení můžete od 20. týdne těhotenství zjistit, kdo se narodí. Je však důležité, aby dítě otočilo tvář, ne kořist, jinak nebude možné prozkoumat genitálie.

Nejpřesnější je 3D ultrazvuk

Informační obsah ultrazvuku také závisí na dalších faktorech:

 • hmotnost matky;
 • gestační věk;
 • profesionalita lékaře a kvalita vybavení.

Čím delší je těhotenství, tím spolehlivější jsou informace. Ultrazvuková data o pohlaví dítěte, získaná před 18. týdnem, jsou málo spolehlivá, protože mužské a ženské pohlavní orgány jsou podobné, pravděpodobnost chyb je vysoká.

Přesné, ale nebezpečné metody pro určování pohlaví

Jedná se o biopsii choriových klků a punkci močového měchýře. Metody mají 100% jistotu, ale představují hrozbu těhotenství, takže se provádějí pouze podle indikací, například k diagnostice možného porušení vývoje plodu. S jejich pomocí můžete zjistit pohlaví dítěte, počínaje 11 týdny pro biopsii a 15. pro defekt.

Nestojí to za neopodstatněné riskování bez lékařských indikací. Nezáleží na tom, zda je chlapec nebo dívka důležitá, hlavní je, že se v rodině objeví dlouho očekávané dítě, které rodiče budou milovat bez ohledu na pohlaví. Je lepší počkat na 2 nebo 3 ultrazvuk a zjistit, kdo se narodí, než doufat v náhoda.

Kluk nebo holka? Určení pohlaví dítěte pomocí kalkulaček, tabulek a medicíny.

Domů »Zdraví» Těhotenství »Kdo se narodí - chlapec nebo dívka? Kalkulačky a jiné metody stanovení.

S nástupem těhotenství, budoucích rodičů, se stává zajímavým, kdo se narodí - chlapec nebo dívka. I když nezáleží na tom, kdo to je, zvědavost zůstane.

Existuje mnoho pohledů na to, jak určit pohlaví nenarozeného dítěte. Některé z nich se používají před plánováním k plánování požadovaného pohlaví a ve velmi raných stadiích těhotenství. Ostatní - informujte rodiče o tom, kdo se narodí později.

Jak je početí podle pohlaví?

Mužské spermie obsahují spermie X a U. Jsou odpovědné za sex budoucího člověka. V době početí se ženská buňka spojuje s jedním z těchto spermií. Pokud dojde k oplození na chromozomu X, pak bude dívka, pokud je U chlapec. Ženská buňka je pouze jednoho typu - X. Z toho vyplývá, že narození chlapce je zcela závislé na muži. Pokud se na procesu oplodnění zúčastnily dvě nebo více ženských buněk, bude to několik plodů.

X-spermie jsou houževnaté, silné, ale pomalé. Naopak buňky U-spermie jsou slabší, žijí méně, ale pohybují se rychleji.

K početí dochází v den ovulace. Pojetí dívky je více pravděpodobné, pokud sexuální styk byl několik dní před ovulací. To je vysvětleno skutečností, že spermie U v době ovulace zemřou. Pokud byl pohlavní styk v den ovulace, spermatozoa s U-chromozomem dosáhnou svého cíle rychleji než jejich pomalé „přítelkyně“.

Tabulky a kalkulačky pro určování pohlaví dítěte

Nyní je populární určit pohlaví očekávaného dítěte pomocí speciálních stolů a kalkulaček. Ukazují, které pohlaví s největší pravděpodobností bude mít dítě. Mezi ně patří následující:

Predikce podle data početí - s kalkulačkou

Pro tuto metodu budete potřebovat data poslední menstruace a početí. Data jsou zadána do kalkulačky a výsledek je připraven. Obtížnost spočívá v tom, že ne každá nastávající matka ví, kdy došlo k početí. Protože toto datum se nepovažuje za den pohlavního styku, ale za den ovulace. Na základě dne ovulace, jak je uvedeno výše, a je možné s převládajícím stupněm pravděpodobnosti (ale rozhodně ne 100%), určit pohlaví požadovaného dítěte.

Prognóza rodičovského krevního typu

Tato metoda je mnohem jednodušší. V tabulce na křižovatce údajů o matce a otci můžete vidět, kdo se narodil - chlapec nebo dívka. Stejným způsobem se provádí predikce faktorů Rh rodičů. Podle krevních skupin je výsledek zpravidla získán přesněji než faktorem Rhesus.

Určení pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů

Prognóza aktualizace krve

U všech lidí je krev pravidelně „očištěna“. U žen se to stává každé tři roky, u mužů - každé čtyři roky. Každý, kdo má více „čerstvou“ krev, bude mít dítě tohoto pohlaví. Pokud měl jeden z rodičů ztrátu krve (chirurgický zákrok, transfúze), odpočítávání by mělo začít od tohoto data. V opačném případě může být výsledek nepravdivý. Výpočet můžete provést sami. Věk matky je rozdělen na tři, tatínků - čtyři. Kdo má větší rovnováhu, bude rodem dítě.

Předpověď starověké čínské kalendáře

Tato jednoduchá metoda byla vyvinuta již ve 14. století nl. Vše, co je nutné, je znát věk matky a měsíc početí. Na průniku těchto dat ve speciální tabulce vidíte, kdo se narodil. Zvláštností je, že Číňané považuji svůj věk od okamžiku početí. To znamená, že k datu narození se přidá 9 měsíců. Proto při používání tohoto kalendáře bude také správné - přidat devět měsíců k věku matky.

Všechny tyto metody nejsou lékařské, a proto se domnívají, že nejsou schopny poskytnout úplně správnou odpověď. I když vezmete v úvahu všechny názory, můžete se setkat s mnoha uživateli těchto tabulek, kteří hovoří o jejich vysoké přesnosti, viz také toto video níže. Zbývá jen přemýšlet, kde Číňané takové znalosti měli. Je zřejmé, že se dobře znají při narození dětí, ne nadarmo je jich tolik, takže tato metoda stanovení pravděpodobně dá nějaké moderní kalkulačce šanci na přesnost prognózy..

Podle legendy byl čínský stůl pro určení pohlaví dítěte nalezen v jedné z hrobek před více než 700 lety, dodnes je uložen v Pekinském ústavu vědy. Pokud mluvíme o konkrétních oficiálních číslech mluvících o přesnosti čínských tabulek, pak jednoduše ne, protože nebyl aplikován žádný vědecký výzkum.

Starověký čínský kalendář lze také použít před početím, pokud je třeba předvídat předem a zvýšit pravděpodobnost, že bude mít dítě určitého pohlaví.

Výpočet pohlaví dítěte podle čínského kalendáře je velmi jednoduchý, stačí znát věk matky a datum početí, viz tabulka níže. Snadno se používá - podívejte se na průsečíky sloupců, pokud červené pole má vysokou pravděpodobnost porodu dívky, modré - chlapce.

Čínský kalendář vznikl ve starověku. Prognóza je - pokud je červená, pak dívka, modrá - chlapec.

Prognóza na japonském stole, s kalkulačkou

V Japonsku byly vyvinuty tabulky, pro které potřebujete znát měsíc početí a měsíc narození otce a matky. Metoda stanovení pohlaví dítěte se skládá ze dvou tabulek. V jednom, na křižovatce měsíců narození otce a matky, je určena postava. Je třeba ji najít v horním řádku jiné tabulky. Pod tímto číslem je vertikálně vybrán měsíc početí dítěte. Naopak ve sloupcích „chlapec“ a „dívka“ jsou kříže. Dítě bude stejného pohlaví, pokud je jejich počet větší. Tato metoda se také nazývá předpovědi data narození..

Tuto tabulku a další můžete uložit do své sbírky Yandex, abyste nemuseli dlouho hledat:

Je možné vypočítat chlapce nebo dívku narozenou pomocí japonského stolu, je to poněkud komplikovanější než čínština.

[Kalkulačka ve vývoji]

Určení pohlaví dítěte pomocí medicíny

Rodiče, kteří se nechtějí spoléhat na čínské, japonské a jiné podobné metody předpovídání a hádání sexu, se zajímají o to, jak dlouho dokážou přesněji určit pohlaví dítěte a pomocí moderní medicíny. Závisí to na zvolené diagnostické metodě..

Moderní medicína má dost arzenálu, aby určila pohlaví dítěte

Existuje několik lékařských metod. Nejběžnější je ultrazvuk. Moderní ultrazvukové stroje mohou určit pohlaví od 12 týdnů. Nejpřesnější výsledek však bude po 20 týdnech těhotenství. Obtížnost nastává, pokud dítě neukáže své genitálie, otočí záda k senzoru nebo je nezakryje úchytkami.

Existuje také řada testů k určení pohlaví dítěte bez ultrazvuku.

V moderních podmínkách se provádí genderový test. Činidlo v něm obsažené je spojeno s močí matky. Pokud se kontrolní pruh změní na oranžový, narodí se dívka, pokud je zelená - chlapec. Tento test se provádí od osmého týdne. Pravděpodobnost správného výsledku je 90%.

Vzhled dítěte určitého pohlaví je někdy nežádoucí kvůli genetickým onemocněním v rodině podél linie mužů nebo žen. V tomto případě je choriová biopsie prováděna po 7–10 týdnech, během nichž je do dělohy vsuvka do žaludku vložena speciální jehla. Pravděpodobnost správného výsledku je 100%. Jen ze zvědavosti to nestojí za to, protože to někdy vede k potratům.

Další populární, ale nákladnou metodou je krevní test. Určuje hladinu fetální DNA. Můžete to projít od 7. týdne. Je však lepší provést jej později - výsledek bude přesnější. Krev je odebírána z žíly. Užívání na lačný žaludek není nutné. Pokud výsledek analýzy ukáže přítomnost U chromozomu, narodí se chlapec, pokud ne, dívka.

Vliv rodičovské výživy na podlahu budoucího dítěte

Pohlaví dítěte je ovlivněno výživou rodičů před početí. Všechny potravinové výrobky jsou rozděleny do dvou skupin - pro početí syna a pro početí dcery. Pokud již těhotenství proběhlo, vzpomínáme, že nastávající matka jedla před početím, můžeme předpokládat, kdo se narodí. Pokud není těhotenství, můžete několik měsíců před početí změnit stravu podle narození dítěte požadovaného pohlaví..

Aby se přilákalo ženské spermie s vajíčkem, měla by být do stravy zahrnuta vápník a hořčík. Hlavní produkty současně jsou:

 • mléčné produkty;
 • vejce
 • velké množství sladkostí;
 • chléb a pečivo, s malým množstvím soli a nejlépe bez kvasinek;
 • syrová a vařená zelenina (nejlépe zelená);
 • ořechy, dýňová semínka, sezamová semínka;
 • ovoce a bobule.

Sůl ve stravě by měla být přítomna v minimálním množství, protože neumožňuje úplné vstřebávání vápníku. Kromě toho obsahuje sodík, který odpuzuje chromozomy X a přitahuje chromozomy Y..

Aby přilákalo samčí sperma, měla by mít strava hodně sodíku a draslíku. Preferovány by měly být takové produkty, jako jsou:

 1. maso (ve velkém množství);
 2. ryby, včetně solených;
 3. uzené maso;
 4. data, sušené meruňky, švestky, rozinky;
 5. brambory, lilek, rajčata, houby;
 6. banány, broskve, melouny.

Rodičovská strava není všelék. V tomto případě se proto může stát, že dojde k vynechání zásilky.

Omeny a pověry

Moderní metody pro určování pohlaví pomocí medicíny a různých tabulek se používají relativně nedávno. Dříve se budoucí matky spoléhaly na lidová znamení.

Nyní jich mnoho na radu matek a babiček používá jen pro zábavu. Nejoblíbenější z nich:

 1. žaludek je ostrý a vyboulený dopředu - bude chlapec, kulatý a vyboulený po stranách - dívka;
 2. těhotná žena spí a otočí hlavu na jih k dívce, na sever k chlapci;
 3. Máma má zvýšenou chuť k jídlu - pro syna;
 4. věkové skvrny na břiše těhotné ženy - dívce, chlupům - chlapci;
 5. Máma upřednostňuje kyselá a slaná jídla - bude syn, sladký - dcera;
 6. ženy, které nosí chlapce, se stávají krajšími, dívky - naopak;
 7. zmrazení nohou - k malému chlapci;
 8. světlé dvorce bradavek - synovi, temné - dceři;
 9. čím silnější je toxikóza, tím je pravděpodobnější, že se chlapec narodí;
 10. suché ruce matky - bude tam syn, měkký - dcera;
 11. bříško vyboulí doprava - kluk, správná dívka.

Existuje mnoho způsobů, jak uspokojit zvědavost rodičů, zda bude chlapec nebo dívka. Čemu věřit a co ne, se každý rozhodne pro sebe. Lékařské metody se zdají být nejspolehlivější. Pokud vás zajímají dříve, můžete zkontrolovat všechny navržené metody. Které pohlaví většina z nich bude označovat, z toho pohlaví, s největší pravděpodobností bude dítě. Hlavní věc není být naštvaná, když nevidíte výsledek, který byste chtěli. Protože dítě cítí a prožívá stejné emoce. A jeho zdraví je nyní nejdůležitější věcí.

Poznámka: Můžete použít všechny dostupné tabulky, testy a kalkulačky podle pohlaví dítěte, stačí vytvořit samostatnou tabulku, jejíž sloupec bude mít svou vlastní metodu stanovení a kde označíte výsledky všech testů. A pak se podívejte, jaké výsledky jsou více - ve prospěch chlapce nebo dívky.

UPD: Podívejte se také na toto video, kde žena mluví o neuvěřitelné přesnosti určování pohlaví dítěte ze starověkých čínských stolů, protože zná pouze věk matky a datum početí.

Kalkulačka pro stanovení pohlaví dítěte podle metody „Aktualizace krve“ - mohu poskytnout 100% záruku?

Jak radostné pro mnoho rodičů je zpráva o údajném přírůstku do jejich rodiny. A pokud se většina otců a matek, nejčastěji, nezaměřuje na to, zda se v rodině narodí dívka nebo chlapec, pak při plánování druhého nebo třetího, začnou přemýšlet - jak vypočítat pohlaví dítěte?

Existuje mnoho lidových a vědeckých metod, které umožňují vypočítat, kdo budete mít. Častěji než ne, znamení vynalezená samotnými lidmi přimějí jejich rodiče k úsměvu. Ale takové metody, jako je určování pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů, si někdy zaslouží pozornost.

Metody pro stanovení budoucího pohlaví dítěte

Nejslavnější a nejvýznamnější dnes je určování pohlaví novorozence ultrazvukem. Moderní přístroje jsou schopny nejen určit, kdo se bude narodit - dívku nebo chlapce, ale i s určitou jistotou označují výšku a hmotnost plodu. Jediné, s čím většina rodičů není zcela spokojeno, je to, že všechna tato data oznámí lékaři až v druhém trimestru těhotenství, kdy je otázkou „porodit nebo ne?“ přestane stoupat. Ale můžete zjistit pohlaví dítěte krví rodičů před početí, pokud důkladně a přesně zjistíte všechny komponenty potřebné pro tento výpočet.

Dalším způsobem, jak si můžete naplánovat vzhled dítěte, je spočítat období početí od ovulace. V tomto případě, den početí, který se shoduje s dnem ovulace, zaručuje vysokou pravděpodobnost převahy Y chromozomů, což znamená narození chlapce. Pokud čekáte na objevení se dcery v rodině, měl by být den početí nejdříve 3–4 dny před začátkem oplodnění vajíčka. Odborníci to připisují skutečnosti, že chromozomy X jsou „houževnatější“.

Kalkulačka pro stanovení pohlaví dítěte podle metody „Krevní aktualizace“

Datum narození otce
Datum narození mámy
Datum početí

Jaká je metoda pro stanovení pohlaví dítěte krví rodičů?

Určení pohlaví dítěte aktualizací doby krve nebo ovulace není vždy jen touhou jednoho z rodičů vidět vedle něj syna nebo dceru. Pro rodiny, kde matka nebo otec trpí závažnými genetickými chorobami, jsou metody predikce pohlaví jedinou nadějí na zdravé dítě.

Jak pravdivá a účinná je tato metoda a je skutečně možné vypočítat pohlaví dítěte krví se 100% zárukou? V zásadě je metoda zcela důvěryhodná u lidí, v jejichž kruhu již při výpočtech došlo k podobným náhodám. Jaký je základ této techniky a jak správně spočítat, které z dětí se narodí?

Vědci zjistili, že lidská krev má jedinečnou vlastnost periodické obnovy. U mužů se vyskytuje každé čtyři roky, u žen - po třech. Odborníci říkají, že abyste přesně určili pohlaví dítěte krví, musíte pochopit, v jehož rodičovském těle bylo později aktualizováno. To znamená, že pokud byla krev matky naposledy aktualizována před 1,5 lety a otec - 2,5, pak pravděpodobnost narození dívky v rodině.

Příklad určení pohlaví dítěte aktualizovanou krví

Vezměme si příklad určení pohlaví dítěte aktualizací krve, je-li věk budoucího otce 29 let a matky matky 24. Věk muže rozdělte na 4, ženy na 3:

 1. 29: 4 = 7,25
 2. 25: 3 = 8,34
 3. Zjistěte výslednou rovnováhu pohlaví dítěte. 0,34 více než 0,25, což znamená, že je pravděpodobnější, že budete mít chlapce.

Jak zjistit pohlaví dítěte aktualizací krve rodičů, pokud ve výsledných výpočtech není rovnováha? Například, pokud je věk papeže 28 let a matky jsou 24 nebo 36 a 33. Můžeme předpokládat, že v tomto případě budou mít rodiče heterosexuální dvojčata? Spíše zde můžeme říci, že pravděpodobnost porodu chlapce a dívky je stejná.

Lékaři mají sklon věřit, že se jedná o nejjednodušší, a proto ne příliš pravdivý způsob, jak určit pohlaví dítěte aktualizací krve. Po celý život se lidská krev může stát mladší, bez ohledu na přírodní a genetické složky. Je to způsobeno různými operacemi, při nichž se krevní ztráta obnovuje transfuzí..

Při výpočtu, při plánování pohlaví dítěte pro obnovu krve pomocí tabulky, je nutné vzít v úvahu všechna data umělé obnovy bez výjimky - operace, porod, potraty a dárcovské činnosti. Aktualizace se musí počítat od poslední takové chvíle. Potom vypočítat pohlaví dítěte aktualizací krve se ukáže s vysokým procentem pravděpodobnosti.

Lékařské důkazy o pravděpodobnosti metod predikce pohlaví

Střediska pro plánování rodiny, která jsou v naší době tak oblíbená, ne vždy vítají výpočty budoucího pohlaví dítěte pomocí výše uvedených metod. Lékaři se nejčastěji spoléhají na fakta, kdy pohlaví dítěte při aktualizaci krve určené rodiči není správné, a to kvůli značným opomenutím při shromažďování informací o všech nedávných operacích a transfuzích..

Odborníci říkají, že i drobná zranění a poranění se mohou stát zdrojem obnovování lidské krve, a nikdo nemůže říci, jak důkladný byl tento proces bez důkladných laboratorních testů..

Totéž lze připsat výpočtům pomocí kalkulaček a tabulek. Ve skutečnosti nejčastěji potřebují zadat pouze některé obecné povrchní údaje a pohlaví budoucího dítěte může záviset na i těch nejvýznamnějších odchylkách v genetice a zdravotním stavu jeho rodičů. Genetika může být přenášena i generacemi, protože existují případy, kdy se v rodině rodí pouze dívky nebo chlapci, bez ohledu na to, jak a co rodiče dělají.

V každém případě je určování pohlaví dítěte kalkulačkou nebo stolem riskantní povolání. Je třeba si uvědomit, že bez ohledu na to, kterou metodu zvolíte, je to jen další šance zvýšit pravděpodobnost narození chlapce nebo dívky, ale ne všelék. Narození dítěte by mělo být vždy radostí, i když jen on byl zdravý a šťastný!

Konečně

Koncept „obnovy krve“ je pseudovědecký, a proto je jeho použití jako kritéria pro předpovídání pohlaví nenarozeného dítěte velmi lehkomyslné. Četné recenze na internetových fórech o způsobu určování pohlaví pro obnovu krve jsou velmi kontroverzní: ti, kteří mají „štěstí“, že předpovídají pohlaví svého dítěte touto metodou, ho aktivně chválí, ti, kteří ho neuspěli, ho také aktivně pečují.

Předpovídat pohlaví dítěte je možné pouze po jeho početí. Nejspolehlivější metodou stanovení je genetická studie buněčného materiálu získaného amniocentézou - punkcí fetálního močového měchýře a „odsátím“ části exfoliačních buněk plodovou vodou, která se však používá pouze k detekci závažných genetických abnormalit během těhotenství 12–16 týdnů a jako rutinní metoda nepoužije se určení pohlaví dítěte.

To je zajímavé! V současné době může být pohlaví dítěte „nařízeno“ - během postupu IVF (ICSI) mohou lékaři oplodnit vajíčko spermatem s požadovaným chromozomem, což jim umožňuje do jisté míry řídit pohlaví dítěte.

Je pohlaví nenarozeného dítěte spolehlivé podle krevního typu rodičů, matky a otce a jak to udělat podle tabulky?

Touha znát pohlaví dítěte před narozením je jasná pro každého, kdo se chystá stát se rodičem. Bohužel ne všichni lidé chápou genetické principy, které určují pohlaví při početí, a někdy bezmyšlenkovitě věří různým pseudovědám, podle krevního typu, výpočtovým metodám - horoskopy, tabulky, štěstí. Například na webu se všeobecně věří, že můžete zjistit pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů: tabulka porovnávající skupiny obou rodičů systémem AB0 je rozšířená na stránkách věnovaných těhotenství a porodu..

Jak zjistit pohlaví dítěte podle krevního typu a Rh faktoru rodičů?

Je skutečně možné zjistit pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů? Na otázku může odpovědět kdokoli, kdo ve škole navštěvoval hodiny biologie. Nejprve si musíte pamatovat, jaká skupina a faktor Rh jsou. Pomáhá také osvěžit znalosti o chromozomech X a Y odpovědných za pohlaví člověka.

Co je krevní skupina a Rh faktor?

Lidská krev je hlavním biologickým materiálem, který je studován za účelem stanovení různých stavů těla. Tím se učí o nemocech a vlastnostech fungování různých orgánů a systémů. Z něj můžete extrahovat genetický kód a přesně identifikovat člověka pomocí DNA. Určení pohlaví dítěte krví matky je nyní také možné: s vysokou přesností lze zjistit pohlaví nenarozeného dítěte. Ale to není skupina, ale fragmenty fetální DNA obsažené v těle těhotné ženy.

Skupina je geneticky určený indikátor, který indikuje typ antigenů obsažených na povrchu červených krvinek. V současné době jsou systémy AB0 a Rh nejběžnější na světě. V prvním případě mluvíme o čtyřech skupinách, které popisují několik typů antigenů.

Podle systému AB0 existují čtyři skupiny krvinek:

 • 0 (I) - ve struktuře červených krvinek nejsou žádné antigeny;
 • A (II) - na erytrocytech je pouze antigen typu A.
 • V (III) - červené krvinky obsahují pouze antigen typu B;
 • AB (IV) - červené krvinky obsahují oba typy antigenů - A a B.

Co jsou to antigeny? Jedná se o proteinové struktury, které určují biologickou kompatibilitu. Například, pokud má pacient první (0) skupinu, pak, když je transfundována druhá (A) nebo třetí (B) skupina, tělo to bude vnímat jako cizí a dojde k aglutinaci (lepení) červených krvinek. To je nebezpečná reakce, která může vést k smrti. Proto je lidská krev pečlivě kontrolována pro skupinu podle systému AB0 u dárců a příjemců.

Rhesus factor (Rh) je indikátorem přítomnosti antigenu typu D v červených krvinkách, je-li přítomen, bude Rhesus factor (Rh +), a v nepřítomnosti bude negativní (Rh-). Tento antigen je také důležitý v klinické praxi: Rh-pozitivní příjemci mohou být infikováni pouze Rh-pozitivními krevními buňkami a naopak. V fetální medicíně existuje koncept Rh konfliktu, kdy matka a plod mají různého Rhesuse, což vede k vážným problémům až po potrat..

Teoretický základ metody

Krevní skupina se položí, když se spojí otcovská a mateřská DNA a vytvoří se embryo. Je však možné určit pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů? Podle vývojářů této metody, široce distribuované na internetu, je to možné. Existuje dokonce tabulka porovnávající údaje obou partnerů.

Někdy se rodiče nemohou dočkat, až zjistí, kdo se jim narodí

Stůl

Podle tvůrců této metody můžete snadno zjistit pohlaví dítěte krví porovnáním skupin rodičů v následující tabulce.

Tabulka pro stanovení pohlaví dítěte podle krevního typu

Jak vypočítat?

Chcete-li určit pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů, musíte zjistit ukazatele rodičů a najít je v tabulce. Pohlaví plodu je na průniku řádků a sloupců tabulky. Pokud má například manželka třetí (B) a její manžel má první (0) skupinu, bude mít pár dceru. A pokud mají obě třetí skupinu (B), můžeme očekávat mužské dítě. Může se zdát, že se jedná o poměrně jednoduchý způsob, jak určit pohlaví nenarozeného dítěte podle krevního typu rodičů, ale jak spolehlivé je? Číst dál.

Rh faktor

Podle této metody má rézus také vliv na primární sexuální vlastnosti, což je také uvedeno v tabulce pro stanovení pohlaví dítěte krevní skupinou.

Tabulka krevních testů s faktorem Rhesus

Podle této tabulky je také snadné zjistit pohlaví dítěte podle krevního typu porovnáním indikátorů partnerů. Například, pokud mají dva rodiče stejný rhesus, budou mít pouze dcery.

Kromě rhesus a skupiny podle systému AB0 existuje další docela zajímavá metoda pro stanovení pohlaví dítěte krví rodičů. Podle toho se krev u lidí cyklicky obnovuje: u mužů - každé 4 roky, u žen - každé 3 roky. A pohlaví manžela, které bylo „aktualizováno“ dříve, je předáno dítěti. Například, pokud se otec letos „osvěží“ a matka před třemi lety, plod bude mít mužské genitálie.

Test na aktualizaci krve pro pohlaví dítěte má však vážnou nevýhodu: jak zjistit, kdy se to naposledy stalo? Teoreticky lze aktualizační čas vypočítat podle data narození. Například v 21. roce života by žena měla mít 7. aktualizaci a pro muže ve věku 32 let - 8. aktualizace. To však neznamená, že by proces měl začít přesně v den narození. Ačkoli tato metoda aktualizace krve rodičů pro výpočet pohlaví nenarozeného dítěte také bere v úvahu transfuze a ztrátu krve, tato metoda nemá vědecký základ.

Může krev otce a matky určovat pohlaví budoucího dítěte?

Jak tedy zjistit pohlaví dítěte krví rodičů a je to dokonce možné? Pokud mluvíme o biologickém materiálu matky, můžeme najít primární sexuální vlastnosti plodu, ale ne pomocí stolů nebo online kalkulaček. Skupina mužů neovlivňuje tvorbu genitálií v embryu, proto žádné rady a doporučení, jak určit pohlaví dítěte krví rodičů, nemají žádný základ. Proč?

Vzpomeňte si, na čem závisí primární sexuální vlastnosti člověka. Jsou položeny v době splynutí vajíčka a spermatu během oplodnění. Vejce má pouze X chromozom, který určuje ženské pohlaví. Reprodukční buňka otce může nést jak ženské tak mužské chromozomy. Pokud se v okamžiku oplodnění spojí sexuální buňky rodičů s chromozomem X a chromozomem Y, bude zde chlapec. Jinak bude dcera.

Jak ovlivňují antigenní vlastnosti krevních buněk tento proces? Očividně ne. Podle skupin antigenů otce a matky lze stanovit pouze podobný indikátor u dítěte a poté se statistickou pravděpodobností 25, 50 a 100% podle souhrnné tabulky..

Podle logiky tohoto testu by všechny páry měly mít syny nebo dcery. Proč se tedy v rodinách rodí rodiny různého pohlaví, včetně dvojčat? Toto je rétorická otázka, která obsahuje odpověď na to, jak určit pohlaví nenarozeného dítěte podle krevního typu. V oficiální genetice neexistuje důkaz, že antigeny krevních buněk mají na embryo jakýkoli účinek.

Mateřský krevní test (analýza DNA)

Jaká je tedy vědecká odpověď, jak zjistit krev nenarozeného dítěte krví? Je realistické zjistit sexuální vlastnosti plodu a medicína to potvrzuje. Existuje krevní test na pohlaví dítěte - analýza DNA. S ním můžete zjistit, kdo se narodí za devět měsíců, 99-100%.

Podstata metody genetického výzkumu

Je možné určit pohlaví dítěte krví matky již za 5-7 týdnů po domnělé početí. Laboratoř používá vysoce citlivé metody analýzy k detekci fetálních fetálních buněk, které jsou ve velmi malém množství v těle matky.

Tento způsob, jak určit pohlaví dítěte mateřským krevním testem, je vyhledat chromozom Y v genetickém materiálu plodu. Pokud je detekována, pak s 99-100% přesností bude indikovat mužské sexuální charakteristiky. Absence chromozomu Y naznačuje, že bude dívka.

Tato metoda zjišťování pohlaví dítěte z mateřského krevního testu byla původně použita k identifikaci genetických markerů, které způsobují přenos dědičných patologií. Dnes tento test může udělat každý, i když neexistují důkazy..

Je výsledek spolehlivý?

Stanovení mateřské krve nenarozeného dítěte pomocí testu DNA je nejspolehlivějším způsobem, jak zjistit pohlaví plodu před narozením. Je to více informativní než ultrazvuk..

Ale jsou tu nuance. Například při vícenásobném těhotenství může tento test ukázat, že rodiče budou mít chlapce. Ale abychom zjistili, zda se jedná o dvojčata nebo dvojčata, test DNA již neumožňuje.

Užitečné video

Určení pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak zjistit, která obálka pro dítě - modrá nebo růžová. K tomu stačí porovnat krevní skupiny. Více o tom na videu:

Výpočet pohlaví dítěte pro obnovu krve

Určení pohlaví dítěte

Neexistuje žádné vědecké potvrzení o tom, zda čínský stůl skutečně funguje, ale můžete ověřit jeho pravost u přátel a příbuzných. Podle většiny rodičů lze pomocí této metody skutečně s téměř stoprocentní pravděpodobností určit a vypočítat pohlaví budoucího dítěte. K výpočtu toho, kdo se narodil, potřebujete znát věk matky při početí a měsíc, kdy jste zjistili, že jste těhotná.

Čtení pomocí takové tabulky je poměrně snadné a jednoduché, kdokoli se s touto úlohou dokáže vypořádat, ale mějte na paměti, že výsledek neposkytuje stoprocentní záruku, takže k paralelnímu potvrzení můžete použít i jiné metody. Čínskou tabulku najdete podle toho, jaké výpočty by se měly provádět na internetu, najdete také recenze rodičů, kteří ji použili při plánování těhotenství.

Pokud tedy došlo k početí v květnu a žena v té době již měla dvacet pět let, s vyšší pravděpodobností se dívka narodí. Pokud bude budoucí matce osmnáct let a početí proběhne v srpnu, pak bude chlapec. Je třeba poznamenat, že podle této tabulky se chlapci rodí častěji mezi spravedlivým sexem, jehož věk nepřesahuje dvacet let, s nímž není známo. Pokud se vám tato metoda nelíbí, můžete si vybrat jinou, efektivnější.

Je možné vypočítat pohlaví budoucího dítěte do data početí, ale v tomto případě se také bere v úvahu typ spermatu. Předpokládá se, že spermie vedoucí k narození chlapců mají menší výdrž a vytrvalost než spermie s chromozomem X - jsou pomalejší, ale silnější. Proto v tomto případě je třeba to udělat tímto způsobem, pokud k početí došlo asi tři dny před ovulací, pak se pravděpodobně narodí dívka. Pokud podle kalendáře v době početí dospěla žena právě v okamžiku ovulace, zvyšuje se šance na porod chlapce.

Pokud nevíte, jak počítat dny v kalendáři a správně určit počátek ovulace, musíte vyhledat pomoc odborníka, který vám pomůže při řešení tohoto problému. Lékárny navíc prodávají speciální ovulační testy, při jejich nákupu vám neunikne ten pravý den pro výpočet všech ukazatelů. Cena takových testů je nízká, ale najdete je v jakémkoli lékárnickém řetězci.

Co určuje krevní skupinu

Protože dítě dostává dědičné informace od matky i otce stejně, mnozí věří, že krevní skupina může ovlivnit pohlaví nenarozeného dítěte..

Složení krve zahrnuje různé buňky, včetně červených krvinek. Přítomnost nebo nepřítomnost určitých sloučenin v jejich membráně (nebo slupce) je faktorem určujícím krevní skupinu.

Celkem se rozlišují 4 krevní skupiny:

 • I (nebo 0) - v membráně červených krvinek nejsou žádné speciální proteiny;
 • II (nebo A) - speciální protein A je přítomen v membráně červených krvinek;
 • III (nebo B) - v membráně červených krvinek je speciální protein B;
 • IV (nebo AB) - speciální proteiny A a B se nacházejí v membráně červených krvinek.

V moderní medicíně je lidská krevní skupina určena sadou antigenů A a B umístěných na povrchu červených krvinek

Online kalkulačka vždy po ruce

U silnějšího pohlaví začíná výpočet od 16 let a ke každému novému číslu se přidá číslo 4. Pro ženy od 15 let. Výpočet je stejný pouze pro každé poslední číslo, které potřebujete přidat číslo 3. Na základě získaných údajů můžete udělat jasný příklad. Řekněme, že k početí došlo v roce 2000. Rok narození matky - 1980, otec se narodil v roce 1977. V roce 1995 měla maminka 15 let. V roce 1998 byla její krev obnovena. V roce 1993 měl otec šestnáct let. Poslední aktualizace krevního prostředí, kterou měl v roce 1997. Podle výpočtů by se v roce 2000 narodila dívka. Nelze však doufat v předchozí metodu se 100% zárukou. To je jen teorie, která je založena na stavu obnovené krve. Čím mladší krevní tekutina, tím větší je šance, že bude ovládat „starou“ krev jiného rodiče.

Dnes se otec nebo matka nemohou pomocí této metody pokusit vypočítat příslušnost plodu k jednomu či druhému pohlaví, nepřemýšlet nad tím, zda jsou výpočty prováděny správně, protože je po ruce internet, který vždy pomůže a zodpoví všechny zajímavé otázky. K dosažení konečného výsledku stačí použít konkrétní online kalkulačku. Do volných polí zadejte datum početí, narození mámy a otce. Po vyplnění dat vytvoří tabulka sama součet. V tomto případě bychom však neměli plně věřit matematickým výpočtům. Nejlepší ze všech, nastávající matka odpoví na tuto otázku. Koneckonců, každý den komunikuje se svým dítětem, a pokud ne, na podvědomé úrovni cítí všechny nuance a jemnosti těhotenství.

Co dává 100 záruk

Pro plod jsou krev a Rh faktor mnohem důležitější z hlediska zdravého vývoje. A je možné vypočítat, kdo se narodil, pomocí stolu jako zábavu ve vašem volném čase

Lékaři, mladí rodiče by měli před těhotenstvím věnovat pozornost individuálním charakteristikám krevní tekutiny. Pokud žena před plánováním početí ví, že má negativní Rh faktor a její partner má pozitivní, v tomto případě by měla být budoucí matce diagnostikována protilátka

Patologie se může objevit v několika případech:

 • minulé těhotenství;
 • krevní transfúze;
 • přežil potraty.

Komplikace během těhotenství mohou také nastat, pokud se krevní skupiny plodu a matky neshodují. V praxi však taková výjimka spíše než pravidlo.

Určitou záruku, kdo se narodí, mohou poskytnout pouze odborníci na základě ultrazvukového vyšetření. Jsou však také náchylní k chybám, protože až do osmnáctého týdne jsou pohlavní orgány plodu velmi podobné. Kromě toho se může v lůně převrátit, takže ani pomocí ultrazvuku není vždy možné přesně určit, kdo se narodí. K dnešnímu dni existují pouze dvě ověřené metody, pomocí nichž je možné určit pohlaví dítěte.

V prvním případě se testy provádějí pouze tehdy, existuje-li nebezpečí abnormalit u plodu nebo při podezření na různé vývojové poruchy. Diagnóza zahrnuje: biopsii choriových klků, amniocentézu. Test se provádí v intervalu 15-18 týdnů těhotenství a 11-14. Je třeba poznamenat, že takové analýzy stále mají určitý stupeň rizika..

Druhá metoda je založena na pokročilých technologiích a předem stanoví pohlaví nenarozeného dítěte. Hnojení in vitro je složitý proces a provádí se pod dohledem zkušených reprodukčních lékařů. V tomto případě určují pohlaví embrya až do okamžiku, kdy je umístěno do dělohy.

V řadě zemí je však identifikace rozmaru budoucích rodičů považována za akt nepoctivosti a takový postup je předepsán pouze v případě, že lékaři mají důvod se domnívat, že plod může mít genetické abnormality spojené s určitým pohlavím

Pro mnoho rodičů v zásadě nezáleží na tom, kdo se narodil, pokud bylo dítě zdravé a silné. Navíc, takové maminky a tati mají vždy intrik, a možná to není špatné, protože život bez překvapení je nudný a monotónní

Fantasy rodiče

Bez výjimky začnou všichni budoucí rodiče, jakmile se dozvědí o nadcházejícím narození dítěte, začít fantazírovat na téma své budoucnosti. Především po celou dobu těhotenství se žena obou rodičů zabývá otázkou, zda jejich dítě bude chlapec nebo dívka..

V současné době se zajímají o všechny existující metody, které umožňují získat odpověď na tuto důležitou otázku..

Tabulka, která vám umožňuje určit pohlaví embrya kombinací krve obou rodičů, je velmi populární. Tuto tabulku používají nejen ti, kteří již čekají na narození dítěte, ale také ti, kteří v rodině plánují pouze nového muže..

Jak víte, každý narozený člověk dostává určitou krevní skupinu, která se během jeho života nemění. Existují čtyři z těchto skupin, každá z nich má dva poddruhy, v závislosti na faktoru Rh (může být pozitivní nebo negativní).

Existuje teorie, která vám umožní určit pohlaví plánovaného dítěte podle krevního typu jeho skutečných rodičů. Podle ní kombinace určitých krevních skupin výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že se tento pár chlapců nebo dívek narodí.

 • Žena s 1. krevní skupinou pravděpodobně porodí dívku z partnera s 3. skupinou a chlapce z partnerů s 2. nebo 4..
 • Žena s 2. krevní skupinou může porodit syna z mužů, kteří mají 1. nebo 3. skupinu, ale pokud má partner 4. skupinu, pak pár bude mít dívku.
 • Žena s 3. skupinou může mít dívku od partnera, který má krev 1. skupiny, pokud její muž bude mít 2. nebo 4. skupinu, pak by měla očekávat syna.
 • Muži s 1. nebo 3. krevní skupinou, aby získali dědice, by měli vytvořit spojenectví se ženou, která bude mít 4. skupinu.
 • Nejpravděpodobněji je počata žena se 4. krevní skupinou s partnerem, který má 2. krevní skupinu.

Spolehlivost této metody nelze samozřejmě považovat za 100%, protože ve stejném páru se často rodí děti různého pohlaví.

Pohlaví dítěte podle faktoru Rh rodičů

Ve fázi plánování dítěte je však třeba brát v úvahu faktory Rhesus v krvi obou budoucích rodičů.

 • Pokud má žena krev Rh faktor „+“, pak, i když její partner má negativní, neexistují žádné další důvody k obavám..
 • Pokud však nastávající matka má krev s „-“ a muž má „+“, může v průběhu těhotenství dojít ke konfliktu mezi krví těla matky a plodu. Aby se tomu zabránilo, měla by se žena poradit s lékařem, získat doporučení do laboratoře a provést krevní test na tvorbu protilátek proti Rh faktoru..
 • Největší riziko konfliktu rhesus existuje u žen, které nedávno podstoupily operaci, podstoupily potrat, podstoupily krevní transfúzi.
 • Protilátky se mohou tvořit také v případě, že žena již byla těhotná, bez ohledu na to, jak těhotenství skončilo..
 • Měli byste si uvědomit, že pokud se žena s „plusem“ vyvíjí u ženy s negativním Rh faktorem, může těhotenství komplikovat různá imunitní onemocnění, jako je například hemolytická nemoc novorozence. Obzvláště často se takové komplikace vyskytují během druhého nebo třetího těhotenství. Aby se předešlo výskytu komplikací, lékaři pravidelně zasílají takové těhotné ženy na krevní testy na protilátky a doporučují, aby užívaly gama globulin proti Rhesus..
Články O Neplodnosti