Hlavní Testy

Jak brát Utrozhestan při plánování těhotenství?

Autor: Rebenok.online · Zveřejněno 02.27.2017 · Aktualizováno 02.14.2019

Aby bylo možné otěhotnět, je třeba fúzovat vajíčko a sperma a pro další těhotenství jsou nezbytné podmínky pro úspěšnou fixaci vajíčka plodu na stěnu dělohy.

Hormon progesteronu, který je po ovulaci syntetizován corpus luteum, je zodpovědný za vytvoření požadované tloušťky endometria, pokud není dostatečně produkováno, oplodněné vajíčko nebude schopno se konsolidovat a nedojde k těhotenství..

Tento problém však má řešení, odborníci předepisují Utrozhestan při plánování těhotenství, což pomáhá doplnit tento důležitý hormon v ženském těle. Je to jediný přírodní progesteron vyrobený z rostlinných materiálů..

Farmakologický účinek

Progesteron je považován za jeden z hlavních hormonů jak při plánování těhotenství, tak během těhotenství. Jeho nedostatek je způsoben léky pro zvláštní účely. Utrozhestan sestává ze surovin rostlinného původu. Progesteron obsažený v léčivu je ve své struktuře podobný hormonu produkovanému ženským tělem.

Utrozhestan má širokou škálu akcí. Mezi jeho hlavní funkce patří:

  snížení kontraktility vejcovodů;

Jak Utrozhestan pomáhá při plánování těhotenství?

Progesteron je v druhé fázi menstruačního cyklu aktivně vytvářen v těle ženského těla. V případě nedostatečnosti corpus luteum není hormon produkován ve správném množství.

Na tomto pozadí lze pozorovat zpoždění. Nepravidelný cyklus je vážným důvodem k návštěvě lékaře. Protože v tomto případě nemusí být možné otěhotnět bez podpory zdravotnických prostředků.

Při plánování těhotenství reguluje Utrozhestan menstruační cyklus, čímž je druhá fáze cyklu dokončena. Pokud je přítomnost problémů s progesteronem způsobena nedostatkem ovulace, jsou současně s Utrozhestanem předepisována i jiná hormonální léčiva. Následující jevy jsou považovány za indikaci pro přijetí:

V některých případech může dojít k potratu v rané fázi, dokonce i před zpožděním. Tento jev se nazývá biochemické těhotenství. Jeho příčinou je nedostatečný progesteron. Užívání hormon obsahujícího léčiva ve druhé fázi cyklu zajišťuje správné připojení embrya a jeho úspěšný vývoj.

Jak používat?

Utrozhestan je k dispozici ve dvou formách s různými dávkami - 100 a 200 mg. Volba je způsobena požadovaným množstvím progesteronu, které je stanoveno po testu. Potřebné dávkování předepisuje ošetřující lékař.

Tablety jsou malé tobolky. Mohou být užívány orálně nebo použity jako čípky způsobem zavádění do pochvy.

Při plánování těhotenství Utrozhestan nejčastěji předepisuje pití jedné tablety dvakrát denně - ráno a večer. Příjem začíná po ovulaci. Klasické schéma - od 16 do 25 denního cyklu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Ve většině případů se nežádoucí účinky vyskytují pouze při perorálním podání. Vyskytují se někdy po užití poslední tablety. Objevují se mírné závratě, celková slabost, ospalost. V některých případech se mohou objevit alergické reakce..

Než začnete užívat, měli byste se seznámit s kontraindikacemi uvedenými v pokynech. Mezi ně patří následující:

Jak zrušit schůzku?

Zrušte Utrozhestan, pokud by mělo být plánování těhotenství co nejpečlivější. Nejprve se musíte ujistit, že neexistuje žádná koncepce. Udělejte to před datem očekávaného měsíce.

Nejlepší možností je v tomto případě provést analýzu na přítomnost hCG hormonu v těle. A můžete také použít ultra citlivé testy. Pokud těhotenství proběhlo, měl by být přípravek Utrozhestan užíván dále až do pozice 7–8 týdnů, někdy až 16–22 let..

V případě nepřítomnosti těhotenství způsobuje stažení léku nástup menstruace. Pokud vaše doba nepřijde do 10 dnů po zrušení, musíte opakovat těhotenský test a poté se poradit s lékařem.

Recenze o drogě jsou většinou pozitivní. Hlavní výhoda Utrozhestanu před jeho protějškem - Dufastonem, spočívá v jeho složení. Dufaston obsahuje syntetický progesteron a Utrozhestan je vyráběn z přírodních surovin. Kromě toho je Utrozhestan cenově dostupnější, takže to mnoho žen dává přednost.

Užívání léků na bázi progesteronu pomáhá otěhotnět a úspěšně porodit dítě. Praxe užívání přípravku Utrozhestan při plánování těhotenství a jiných podobných léčivých přípravků významně snížila procento ukončení těhotenství v prvním a druhém trimestru..

Utrozhestan při plánování těhotenství

Vlastnosti léku

Výběr gynekologů ve prospěch Utrozhestanu je více než opodstatněný: jeho působení je zajištěno aktivní složkou - přírodním mikronizovaným hormonem. Látka je produktem sekrece corpus luteum (dočasná žláza vytvořená po početí).

Po proniknutí do těla látka okamžitě vykonává na reprodukčním systému několik účinků:

Kompenzuje nedostatek endogenního progesteronu v těle, díky kterému jsou možné biochemické procesy, které připravují podmínky pro úspěšné pojetí a zachování těhotenství.

 • Stimuluje sekreční funkci endometria, v důsledku toho vrstva roste na požadovanou tloušťku, při které dochází k implantaci vajíčka plodu, a poté se jeho životní podpora a vývoj udržuje na požadované úrovni..
 • Progesteron snižuje citlivost nervových zakončení dělohy na účinky jiného hormonu - oxytocinu. Tak je kontraktilní funkce hladkých svalů dělohy neutralizována, což zabraňuje jejímu odmítnutí jako cizího prvku a zajišťuje uchování těhotenství.
 • Normální hladina progesteronu stimuluje přípravu mléčných žláz, které produkují první kolostrum a poté mléko, jeho vylučování.
 • Hormon podporuje ukládání tuku v těle, nezbytné k zajištění správného vývoje těhotenství.
 • Kontroluje hladinu glukózy v krvi, „dobrý“ cholesterol.

Potlačuje Utrozhestan ovulaci

Navzdory příznivému vlivu na stav ženského reprodukčního systému a zachování těhotenství může progesteron působit také proti němu. Tento účinek je vysvětlen skutečností, že hormon v malých dávkách pomáhá zvyšovat a ve vysoké míře potlačuje faktory, které přispívají k uvolňování luteinizačních a folikuly stimulujících hormonů, a tedy k jejich produkci hypofýzou, jakož i k potlačení ovulace..

Proto by vlastnosti léčby - jak vzít Utrozhestan k ženě, aby mohla otěhotnět, měly být určeny ošetřujícím specialistou..

Dávkové formy a indikace k použití

Lék je vyráběn ve formě tobolek, které mohou být použity pro orální i intravaginální použití. Výrobek se vyrábí s různým obsahem hormonů: 100 a 200 mg na pilulku.

Utrozhestan pomáhá otěhotnět v případech, kdy je příčina neplodnosti správně diagnostikována, konkrétně nedostatek nezbytného obsahu progesteronu. V důsledku nedostatku hormonů se reprodukční systém nemůže správně připravit na početí ani udržet těhotenství. Proto je lék předepisován ženám v následujících případech:

 • Při diagnostice neplodnosti z důvodu nedostatečné luteinizace
 • S těžkou PMS
 • Pokud dojde k narušení ovulace nebo jeho nepřítomnosti
 • S mastopatií FC
 • S hrozbou potratu, obvyklého nebo hrozícího potratu.
 • Prevence předčasného porodu u žen se zkráceným děložním hrdlem nebo u předčasně porodů
 • Chcete-li zabránit časné ruptury fetálních membrán
 • Zajištění luteální fáze při přípravě na IVF
 • Léčba neplodnosti vyvolaná nedostatečnou luteinizací
 • S hrozícími nebo obvyklými potraty / potraty způsobenými nedostatkem progesteronu.

Aplikační vzory

Neexistuje jediný léčebný režim s drogou, takže jak brát Utrozhestan při plánování těhotenství závisí na důvodech, které tento problém vyvolaly. Je velmi nežádoucí zabývat se samoléčbou, protože existuje mnoho jemností přijetí, které může vzít v úvahu pouze zkušený odborník..

Požití tobolek

Po jídle je vhodné pít pilulky s malým množstvím vody.

 • Terapie nedostatku progesteronu: 200-300 mg léčiv je obvykle předepisováno ve dvou dávkách.
 • Eliminace nedostatečné luteinizace (PMS, FC mastopatie, dysmenorea) se provádí předepisováním od 200 do 400 mg denně. Doporučená doba léčby je 10 dní. Léčba je indikována mezi 17-26 dny MC.

Schéma intravaginálního podávání

Doporučuje se vložit tobolky před spaním, takže později už nemusíte vstávat. Pokud se postup provádí během dne, pak po zavedení léků by měla žena ležet půl hodiny, aby byla zajištěna úplná penetrace léku.

Aby se tobolka zlepšila na maximální hloubku, doporučuje se navlhčit ji vodou nebo do ní vstoupit pomocí aplikátoru.

 • Chcete-li zabránit potratu: Utrozhestan jmenován na dobu 22-24 týdnů. Doporučuje se podávat jednu tobolku denně, dokud není zcela vyloučeno riziko potratu..
 • Eliminace neplodnosti v důsledku nedostatku progesteronu se provádí v kombinaci s léky obsahujícími estrogen. Tobolky Utrozhestanu se doporučuje podávat v závislosti na dnech MC:

Od 13-14 dnů cyklu menstruace: každý den, jeden kus (200 mg)

Od 15 (16) do 25 dne cyklu: 100 mg dvakrát denně

Od 25. dne a po početí se HF zvyšuje o 100 mg týdně. Po dosažení maximální hodnoty (600 mg) se denní množství rozdělí na tři postupy denně. Léčba maximálními dávkami je povolena po dobu dvou měsíců.

 • Při přípravě těla na IVF: po injekci hCG je předepsáno 200 až 600 mg denně. Po potvrzení implantace jsou tobolky nadále vkládány do pochvy pro další 1 a 2 trimestry.
 • Léčba neplodnosti v důsledku dysfunkce corpus luteum: doporučuje se 10denní kurz od 17. dne menstruačního cyklu. Obvykle je denní množství 200-300 mg léčiv.
 • Prevence potratu se provádí v 1 a 2 gestačním věku. Doporučené srdeční selhání - 200-400 mg ve dvou rozdělených dávkách. Terapie se provádí až do úplného odstranění rizika potratu..

Po dosažení pozitivních výsledků léčby Utrozhestanem je léčba přerušena. Aby nedošlo k nepříznivé reakci těla, denní dávka se postupně snižuje a plynule se vyruší.

Vedlejší efekty

Droga se osvědčila, protože je obvykle dobře tolerována. To opakovaně zaznamenali ti, kdo pomohli Utrozhestanu zbavit se neplodnosti nebo gynekologických problémů. Ale stejně jako všechny léky může vyvolat nežádoucí vedlejší účinky..

Nejčastěji si ženy po perorálním ošetření všimnou:

 • Bolesti hlavy, závratě, ospalost
 • Poruchy zažívacího traktu (zvracení, nevolnost, pohyby střev)
 • Jednotlivé projevy alergií, vyrážky, chloasmy
 • Intrahepatální cholestáza
 • MC porušení.

Intravaginální léčba je lépe snášena, téměř nezpůsobuje ospalost nebo závratě. Je však třeba poznamenat, že v místě vpichu je bolestivost nebo nepohodlí, drobné projevy alergie.

Kdo by neměl pít lék

Zda Utrozhestan pomáhá nebo ne při plánování dítěte - vše záleží na správné diagnóze příčin neplodnosti a dodržování pravidel léčby. Důležitým faktorem je přesné dodržování pokynů, kterým by se drogy neměly používat. Použití je zakázáno:

 • S vysokou citlivostí těla na složky léku
 • Pokud existuje trombóza, predispozice k nim, tromboembolické poruchy (jako je MI, mrtvice, plicní embolie)
 • V minulosti došlo k mozkovým krvácením, nebo pokud k nim došlo
 • Při vaginálním krvácení, jehož příčina nebyla dokončena
 • Pokud má pacient porfyrinové onemocnění
 • Po neúplném potratu.

Utrozhestan může také způsobit komplikace, pokud je předepsán pacientovi s rakovinou prsu nebo pohlavních orgánů.

Znalost a dodržování funkcí, jak pít Utrozhestan při plánování těhotenství, pomáhá dosáhnout zaručeného výsledku. Díky němu se jeden z problémů neplodnosti, který dříve na léčbu nereagoval, dnes nepovažuje za nerozpustný. Droga se vyrovná s komplikacemi způsobenými nedostatkem progesteronu, pomáhá realizovat sen o mateřství..

Jak používat Utrozhestan během těhotenství?

Ahoj všichni! Období porodu dítěte je pro mnoho žen obtížné, a aby to usnadnilo, předepisují gynekologové těhotenství během těhotenství. Je indikováno, když se vyskytnou hormonální poruchy, které mohou vést k potratu, předčasnému porodu, následné neplodnosti. Podle statistik je příčinou takových situací nedostatek progesteronu. Tento hormon je nezbytný během těhotenství a je vylučován corpus luteum (objevuje se po ovulaci a působí během prvních tří měsíců těhotenství).

Když tělo nastávající matky selže, produkce progesteronu se zpomalí, žena je předepsána ráno. Droga je náhrada progesteronu a je na ní založena..

Co je utrozhestan?

Výrobek patří do kategorie pohlavních hormonů. Jedná se o přírodní progestogen, který může nahradit progesteron vylučovaný ženským tělem. Je nutné, aby těhotenství prošlo bez odchylek. Hormon je obsažen v léčivu ve zlepšené formě, která usnadňuje vstřebávání..

Mění strukturu děložního endometria tak, že se do něj volně zavádí oplodněné vajíčko. Snižuje riziko kontrakce dělohy a výskytu její hypertonicity, připravuje mléčné žlázy k laktaci.

Lék je želatinová tobolka pro vaginální a orální použití. Uvnitř těchto tobolek je lidský progesteron, glycerin, želatina a olej. Lék se prodává v dávkách 100 ml a 200 ml.

Účinná látka léčiva je vytvořena podle zvláštního vzorce, který přispívá k plné absorpci léčiva sliznicemi pochvy a žaludku. Když utrozhestan během těhotenství vstoupí do krevního řečiště, začne plnit funkce chybějícího hormonu.

Lék se podílí na posílení endometria, které je nezbytné pro fixaci vajíčka plodu, snižuje aktivitu svalů dělohy, vejcovodů, brání odmítnutí vajíčka a zachovává plod až do úplného vytvoření placenty. Dalším prospěšným účinkem Utrozhestanu je příprava mléčných žláz na laktaci.

Lék má stejnou biologickou dostupnost při orálním i vaginálním použití. Svíčky jsou ale účinnější. Progesteron jejich použitím rychle vstupuje do krevního řečiště a dosahuje endometria. I střední dávky léku poskytují normální hladinu hormonu v těle těhotné ženy. Jeho příjem umožňuje dozrávání endometria a je připraven k zavedení vajíčka plodu.

Postupné zvyšování dávky v prvním trimestru je schopno nahradit požadovanou hladinu přírodního progesteronu. Terapeutický účinek léčiva je patrný po dvou hodinách, pokud se užívá orálně, a po hodině při vaginálním použití.

Kdy předepisujete utrozhestan?

Tento lék je bariérou potratu a pomáhá udržovat těhotenství od prvních dnů. Lékaři to předepisují ihned po potvrzení přítomnosti plodu. Budoucí matky často začnou tuto drogu užívat v přípravě na početí a pokračovat v ní.

Někdy je utrozhestan během těhotenství indikován ve druhém trimestru. Během jeho používání žena pravidelně kontroluje ukazatele jater. Jmenování Utrozhestanu během kojení je nežádoucí. Jeho účinek na mateřské mléko nebyl dosud zkoumán..

V prvních týdnech těhotenství jsou předepsány vaginální čípky Utrozhestanu. Podávají se denně ve stejnou dobu. Hodiny přijetí musí být přísně dodržovány, aby se zabránilo negativnímu účinku léku na játra a zažívací trakt. Orální podání v prvním trimestru není možné kvůli toxikóze nebo pravděpodobnosti jejího výskytu..

Utrozhestan na začátku těhotenství pomáhá předcházet hypertonicitě dělohy, obnovuje nervový systém ženy, minimalizuje riziko potratu spojeného s nedostatkem progesteronu. Lék neovlivňuje vývoj plodu, existuje však malá pravděpodobnost hypospadií. U plodu se může objevit abnormalita stěny močových cest. To je vzácné, ale nastávající matka by si měla být vědoma nebezpečí..

Po třech měsících těhotenství není Utrozhestan prakticky předepsán. Po prvním trimestru se jeho účinek na ženské tělo stává nevýznamným. Lék je předepsán pouze v případě, že placenta v pozdních stádiích nemůže produkovat dostatek progesteronu.

Průběh léčby přípravkem Utrozhestan během těhotenství bude pokračovat, dokud se jeho požadovaná hladina nezmění. Obvykle se prodlužuje se zkrácením dělohy, těhotenstvím v důsledku IVF, přítomností cervikální nedostatečnosti. Tento lék je předepsán také po 20 týdnech těhotenství pro ženy, které dříve měly předčasný porod, potraty, cervikální chirurgii.

Existují případy, kdy je utrozhestan zobrazen ve třetím trimestru. K tomu dochází, pokud je pozorováno změkčení děložního hrdla, když je plod příliš nízký se zkráceným děložním hrdlem. Droga se používá s vysokým rizikem potratu.

Gynekologové jsou velmi opatrní při jmenování Utrozhestana během blížícího se porodu. Protože v pozdních stádiích, jeho podávání může vyvolat přítomnost trombózy a závažných jaterních patologií.

Kdo je indikován k těhotenství během těhotenství?

Je určen k léčbě nemocí spojených s vadným fungováním corpus luteum. Způsob jeho podávání závisí na typu patologických změn. Utrozhestan během těhotenství je předepisován perorálně pro:

 • vysoká rizika potratu;
 • nebezpečí předčasného porodu.

Vaginální použití je indikováno pro:

 • toxikóza;
 • nemoci jícnu, vnitřních orgánů;
 • neplodnost
 • hrozil potrat a předčasný porod.

Lék může být předepsán k léčbě premenstruačních poruch, poruch ovulačního procesu, mastopatie. Použijte ji v menopauze, pokud je v těle ženy nedostatek gestagenů.

Návod k použití léku

Užívání přípravku Utrozhestan během těhotenství obnovuje nezbytnou hladinu progesteronu, aniž by způsobovalo hormonální metabolické poruchy. Při správném používání výrobku neexistují žádné komplikace. Přispívá k nárůstu tělesné hmotnosti, neovlivňuje normální průběh těhotenství. Je důležité, aby dávky byly přiměřené a léčebný režim byl navržen správně.

Průběh podávání a dávkování léku závisí na stupni nedostatku hormonů a na průběhu těhotenství. Při perorálním podání je předepsáno 200 ml až 300 ml utrozhestanu denně. Kapsle jsou opilé ráno a večer. Pokud je předepsán lék, který zabraňuje předčasnému porodu, dávky se zvyšují na 400 ml denně..

Žena by ji měla užívat každých 7 hodin, dokud se její stav nestabilní. Po jeho zlepšení se dávka sníží na polovinu. Kurz trvá pouze do 36. týdne těhotenství.

Při vaginálním použití se denně podává 200 ml utrozhestanu. Pokud je stav nastávající matky závažný, dávky se zvýší na 400 ml. V pozdním těhotenství může být léčivý přípravek předepsán od 22 týdnů do 36 týdnů těhotenství. Pokud existuje riziko potratu, podává se lék vaginálně každých 12 hodin. Kurz trvá do 12 týdnů..

Svíčky se vkládají snadno a bezbolestně. Nejprve musíte umýt ruce, poté vyjměte tobolku z blistru, vložte ji do pochvy prsty nebo aplikátorem. Pak si lehněte na několik minut. Je nutné, aby se čípek dobře rozpustil a jeho obsah byl absorbován do vaginální tkáně.

Kontraindikace

Použití Utrozhestanu během těhotenství nemá prakticky žádné negativní důsledky. Ale lék má kontraindikace. Tyto zahrnují:

 1. Tromboflebitida nebo tendence k ní.
 2. Jaterní patologie.
 3. Krvácení dělohy.
 4. Křečové žíly.
 5. Snížená nebo zvýšená produkce hemoglobinu.
 6. Přítomnost novotvarů na genitálech, hrudi.

Tento nástroj má vlastnost vyvolávat rychlý růst řady nádorů a zpožďuje odebírání tekutiny z tkání. Proto buď není předepsán vůbec a používá se v malých dávkách pro:

 • tlakové rázy u ženy;
 • epileptické záchvaty;
 • astma
 • mastopatie;
 • bolesti hlavy neznámého původu;
 • renální patologie;
 • cukrovka
 • novotvary;
 • srdeční choroby, krevní cévy.

Lék nelze použít pro lupus erythematodes. Okamžitě se zruší, pokud žena začne klesat, dojde ke srážení krve, objeví se žilní nedostatečnost, bolestivé bolesti hlavy. Jmenování Utrozhestanu během těhotenství je přípustné pouze při prokázaném nedostatku progesteronu. Když se genetické patologie, infekční onemocnění pohlavních orgánů, zranění, fyzická aktivita stanou příčinou vysokého rizika potratu, je droga kontraindikována.

Vedlejší efekty

Vedlejší účinky užívání drog jsou vzácné. Jejich pravděpodobnost se zvyšuje, když žena nedodržuje pravidla pro přijetí nebo nemá intoleranci ke složkám drogy. Jsou možné poruchy fungování různých systémů a orgánů. Nastávající matka je příliš ospalá, nervózní nebo rozptýlená. Žena má bolesti hlavy, přetrvávající deprese, závratě.

Může se objevit porušení stolice, zvracení, mastodynie, amenorea, krvácení z dělohy. Vedlejšími účinky užívání drog jsou svědění, vyrážka, zažloutnutí kůže, akné, chloasma.

Pokud je přípravek Utrozhestan 200 mg podáván vaginálně během těhotenství, je nežádoucí účinek lokalizován. Ve vagíně je pocit pálení, otok, svědění, snížené libido a začíná vypadávání vlasů. U vedlejších účinků je patrné mírné zvýšení hmotnosti. Na tvářích, bradě, otoku se objevují vlasy, které samy zmizí. Může se vyvinout tromboembolismus..

Ve vážných případech dochází k anafylaktickému šoku. Alokace, které se objeví po použití produktu, nesouvisejí s vedlejšími účinky, pokud nepřesahují povolené množství. To je normální reakce na léčbu..

Zrušit zrušeno

Nástroj patří do třídy hormonálních léků, proto musí být odebrán pomalu. Jinak dojde k hormonálnímu selhání v ženském těle. Aby se tomu zabránilo, denní dávka se každý týden snižuje o 100 ml. Pokud byla nízká, snižte každé tři dny o 50 ml. Během období odvykání drog je nastávající matka neustále sledována odborníky. Existuje riziko krvácení.

Náhradníci Utrozhestanu

Tento léčivý přípravek lze nahradit tobolkami a čípky zvanými Dufaston. V akci je to úplný analog utrozhestanu. Patří také do skupiny progestogenů, neobsahuje však přírodní, ale syntetický progesteron. Zbytek fondů se neliší.

Specialisté léčí drogy odlišně. Duphaston byl používán dlouhou dobu, jeho účinek na tělo těhotné ženy a plodu je dobře testován a studován. Terapeutický účinek je výraznější. Proto, s hrozbou potratu, gynekologové raději předepisují duphaston.

Utrozhestan nedávno začal praktikovat v gynekologii a porodnictví. Její činnost není zcela pochopena. Mnoho lékařů se bojí předepsat tento lék nastávajícím matkám. Duphaston je však tolerován horší, často způsobuje špatné zdraví. Ranní tablety během těhotenství jsou tělem vnímány lépe a nemají podobné účinky..

Nelze říci, že jedna z drog má oproti druhé výhodu. Volba závisí na zkušenostech gynekologa, stavu pacienta, nutnosti rychlé léčby.

Další náhražkou je lék zvaný Iprozhin. Patří také do hormonální kategorie, má stejný obsah, podobné působení a aplikaci, ale je levnější. Analogem utrozhestanu je levnější prajisan. Je předepsán pouze vaginálně. Tento léčivý přípravek je k dispozici ve formě svíček a gelu.

Prajistan má méně kontraindikací, ale nelze jej předepsat v časných stádiích těhotenství as abnormalitami v játrech. Stejná skupina léků zahrnuje endometrin, často používaný k léčbě neplodnosti. V akci je to podobné jako Utrozhestan, recenze na fórech, která jsou velmi pozitivní. Dražší a levnější..

Přednosti Utrozhestanu

Lék je dobře snášen, nemění hormonální pozadí, není návykový. Když je přijata, metabolické procesy nezlyhají, což vyvolává rychlý nárůst tělesné hmotnosti. Plod nemá hormonální nerovnováhu. Utrozhestan pomáhá nejen vydržet dítě, ale také ho otěhotní. Po předepsání léku se stav těhotných žen po krátké době ustálí. Riziko potratu zmizí.

Lék je účinný při prevenci předčasného porodu, což může být pravděpodobně způsobeno patologiemi děložního čípku. Aktivně se používá při plánování těhotenství a zvyšuje možnost početí..

Každý, kdo bere utrogestan, by si měl pamatovat, že je hormonální a vyžaduje neustálý lékařský dohled. Jinak existuje riziko potratu.

Progesteron spolu s estrogeny jsou zodpovědné za vývoj plodu. Proto je v některých případech nutné takové hormonální přípravky jmenovat. Ženy se jich někdy bojí a věří, že hormonální pozadí je narušeno. To se nestane. A odmítnutí léků vede k patologickým formám plodu, kontrakci dělohy, snížení rychlosti dělení buněk embrya, díky čemuž přestane růst. Může se objevit nitroděložní infekce, vývoj placenty se může zastavit.

Hormonální léky uvolní dělohu, pomohou plodu získat oporu, vytvoří korek ze hlenu, který zabrání pronikání infekcí. Uklidí nervový systém ženy a zabrání nové ovulaci. Pokud tedy lékař takové léky předepisuje, musí být užíván přesně podle schématu, které navrhl.

Brzy se uvidíme v blogu Anny Lyubimové - momadetochek.ru.

Utrozhestan při plánování těhotenství - v jakých případech brát

Přečtěte si také:

Aquarium a compositum - léčebný režim pro početí

Folacin při plánování těhotenství - popis, aplikace, recenze

Ahoj milé budoucí matky! Dnes budeme považovat velmi důležité téma, které vzrušuje mnoho žen, které tak sní o mateřství - plánování těhotenství. Jmenovitě - může droga Utrozhestan pomoci s plánováním těhotenství, recenze, které jsou velmi smíšené.

1. Jděte na výlet k lékaři

Myslím, že téměř každá žena, která nemohla otěhotnět po dlouhé a bolestivé měsíce nebo dokonce roky, čelila takové situaci. Nejdůležitější je shromáždit sílu a obrátit se na specialistu včas. Pouze gynekolog může poskytnout přesný závěr o příčině vašich potíží a v některých případech předepsat ranní pracovnici, která může urychlit proces početí a přiblížit vás k šťastnému mateřství:

Utrozhestan není pilulka pro časné těhotenství, jak mnozí věří, ale droga, která dokáže nahradit nedostatečné množství progesteronu (jedná se o velmi důležitý hormon pro početí) v ženském těle. Hlavní věcí je zapamatovat si bezpečnostní opatření a dodržovat návod k použití.

2. Kdo je zobrazen utrozhestan

Progesteron - hormon těhotenství - se podílí na tak důležitém procesu, jako je příprava dělohy na fixaci vajíčka plodu. Pomáhá fetálnímu vajíčku zůstat na stěně dělohy, a pokud to nestačí, může dojít k selhání těhotenství, o kterém žena nemusí ani hádat.

Lék je k dispozici ve formě dražé a čípků a v jaké formě a jak užívat lék by měl být určen ošetřujícím lékařem.

Ženy jsou uvedeny droga v případě nedostatku progesteronu.

Projevuje se v řadě případů:

 • menstruační nepravidelnosti (selhání, opožděná menstruace, zkrácený nebo prodloužený cyklus);
 • neplodnost;
 • nízká tělesná teplota po ovulaci.

Utrozhestan je také předepsán pro prevenci endometriózy v časném těhotenství, aby se zabránilo potratu.

Utrozhestan je velmi často předepsán před procedurou IVF. Pomáhá embryu získat lepší oporu v děloze a výrazně zvyšuje šance na rozvoj „zdravého“ těhotenství po oplodnění in vitro.

3. Jak a kolik vzít (metoda a dávkování)

Bude obtížné a neproduktivní stanovit dávkování utrozhestanu samostatně. Předepisuje ji lékař v závislosti na klinické situaci..

 1. V případě narušení mentálního cyklu nebo neplodnosti je léčivo předepsáno vaginálně v dávce 200-300 mg denně. Léčba začíná 17. den cyklu. Zrušení Utrozhestanu se projeví po desátém dni přijetí, pokud nedojde ke zpoždění a těhotenství.
 2. Během těhotenství vezměte lék na prevenci nebo v případě potratu v trimestrech I a II denně po dobu 100-200 mg.

Při užívání léku jsou možné vedlejší účinky. Například v některých případech je pozorována ospalost a závratě, může být diagnostikována zkrácená menstruační cyklus nebo může dojít k intermenstruačnímu krvácení. Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře.

4. Varování, nebezpečí!

Pokud jsme přišli na to, jak brát drogu, pak stojí za to věnovat pozornost případům, ve kterých by se to nemělo dělat..

Je přísně zakázáno užívat Utrozhestan pro zhoubné nádory mléčné žlázy a pohlavních orgánů; s krvácením, jehož povaha ještě není jasná; alergické reakce na sójové a arašídové máslo, které jsou součástí léku.

Je zakázáno užívat lék, pokud nastávající matka:

 • problémy s játry;
 • existuje tendence k trombóze a tromboflebitidě;
 • laktace.

Utrozhestan je předepsán s opatrností u několika dalších nemocí..

5. Recenze drogy

Je na vás, zda přijmete ranní práci, ale o tom, co už matky dělají, o tom píšete.

Vika:

Byl jsem propuštěn utrozhestan a doslova v prvním cyklu jsem otěhotnil! Trvalo to až 20 týdnů, protože nelze jej náhle zrušit - těhotenství může selhat. A teď je naše dítě už 3 roky!

Lyudmila:

A já nejprve dyufaston - žádný účinek. Když ale vaginálně jmenovali ráno, otěhotněla po měsíci užívání. Stát je však po něm hrozný, ale co dělat.

Oksana:

Neměl jsem ovulaci, prošel hormony - ukázalo se, že není dost progesteronu. Začal jsem pít Utrozhestan a v prvním cyklu jsem našel 2 proužky. Jsem tak šťastný!

V každém podnikání je hlavní věcí přísně dodržovat pokyny, rady lékaře a cíl. A pak se splní všechny vaše sny o raném mateřství.

Podívejte se na video o těhotenství při plánování těhotenství zde:

Krásné ženy, přihlaste se k odběru novinek na blogu a sdílejte články se svými přáteli na sociálních sítích.

jeden komentář

"Utrozhestan" proti potratu. Narodil se zdravý chlapec!

Můj manžel a já jsme začali vážně plánovat těhotenství až po druhém potratu ((. Šli jsme do rodinného a zdravotního střediska, testovali jsme, byl předepsán předgravidní příprava. Zatímco můj manžel pil vitamíny, začal jsem užívat Utrozhestan. Vysvětlili, že potraty jsou kvůli nedostatku progesteron, v Utrozhestanu - je to jen přirozený progesteron, protože se tvoří ve vaječníku u žen. Účinek jeho užívání bude tedy pouze pozitivní. Předepsali 2–3 měsíce, aby vypili 200 mg tobolky od 17 do 26 dnů cyklu. Měl jsem pouze vedlejší účinek jeden - h snížit čas po požití drogy začne chtít spát. Promluvte si se svým lékařem, doporučila vaginální podání (tj. vagina k zavedení tobolky), a to v noci před spaním. Uklidněte se, že sex může být zapojen současně)))). Obecně jsem to začal brát v noci, během dne, kdy jsem nechtěl spát, všechno se vrátilo do normálu.

Po 3 měsících se ukázalo, že otěhotněla. Pak tu bylo spousta věcí, ale první dva trimestři vaginálně používali „Utrozhestan“, pak to bylo zrušeno. Obecně jsem hlásil úspěšně! Synu, 38 týdnů, 2900, 54 cm))) Doporučuji Utrozhestan.

Utrozhestan během těhotenství

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Utrozhestan v těhotenství se používá jako analog progesteronu.

Indikace k užívání Morgan během těhotenství

Utrozhestan může pomoci při léčbě neplodnosti nebo oplodnění in vitro. Utrozhestan během těhotenství je také předepsán těm, kteří mají v krvi nízkou hladinu progesteronu a na této půdě se dříve vyskytly potraty nebo předčasná narození. Utrozhestan může být jmenován těhotným, pokud má děložní myomy, které brání jejímu růstu. Kapsle a svíčky Utrozhestan se skládají z rostlinných složek, což je přírodní analog progesteronu z rostlinných materiálů. Forma pro uvolnění produktu - 100 mg a 200 mg tobolky.

Lék normalizuje tvorbu endometria, snižuje nežádoucí aktivitu děložních svalů.

Někteří z vás, drahé matky, se marně obávají jmenování Utrozhestana, bojí se slov „hormonální droga“. Složky léku nemohou ublížit dítěti.

Utrozhestan při plánování těhotenství

Utrozhestan během těhotenství je předepsán pro nedostatek progesteronu. Progesteron podporuje těhotenství a je obvykle produkován v dostatečném množství nadledvinami a placentou.

U těžkých křečových žil a onemocnění jater není lék předepsán. Připravuje tělo na početí bez poškození. K dispozici ve formě svíček i kapslí. Kapsle se užívají večer v dávce 200-300 mg, která musí být rozdělena do dvou.

Jak Utrozhestan ovlivňuje těhotenství?

Utrozhestan během těhotenství pomáhá fetálnímu vajíčku normálně se implantovat do stěny dělohy a dále podporuje jeho normální vývoj v embryu. Utrozhestan je syntetický analog progesteronu. Nemá vliv na dítě. S opatrností je předepsáno pro křečové žíly, diabetes mellitus a onemocnění centrálního nervového systému. Lék se v průběhu měsíce postupně ruší, čímž se snižuje dávka. Nedostatek progesteronu často končí neplodností, ale máme pro vás dobrou zprávu - tento problém lze nyní zcela vyřešit! Prosím, neléčte se, drahé ženy, protože těhotenství je velmi choulostivý proces, nejmenší posun v hormonálních hladinách může způsobit potrat. Před zahájením léčby darujte krev na progesteron.

Utrozhestan v časném těhotenství

Utrozhestan během těhotenství v počátečních stadiích, v prvním trimestru, se předepisuje hlavně ve formě čípků, které se podávají ve stejnou dobu večer každý den. Tato forma léčiva je výhodnější než tablety, protože způsobuje méně nežádoucích vedlejších účinků pro těhotnou ženu a dítě, zejména z jater.

Lékařství může vyřešit mnoho problémů s těhotenstvím tím, že ženám poskytne přiměřenou dávku progesteronu. Droga snižuje tón dělohy a uklízí nervový systém. Nežádoucí účinky přípravku Utrozhestan během časného těhotenství: závratě a rozptýlení, proto buďte při řízení a při výrobě velmi opatrní. Tromboflebitida, křečové žíly a problémy s játry mohou také způsobit, že lékař odmítne léčbu přípravkem Utrozhestan. Ve většině případů má Utrozhestan dobrou toleranci. Zvláštní opatrnost je nutná při užívání léku pro těhotné ženy trpící cukrovkou a mající problémy v kardiovaskulárním systému. Neexistují žádná jednotlivá doporučení pro všechny těhotné ženy - možná denní dávka je 300-600 mg. Vzhledem k tomu, že lék má rostlinnou bázi, nebudete moci přibrat na váze, když ho vezmete. Nezúčastňuje se metabolismu sacharidů a lipidů. Utrozhestan nezpůsobuje otoky a nepoškozuje dítě, nevede po narození k hormonálním poruchám u dítěte. Důkazem toho je skutečnost, že se stovky tisíc dětí po celém světě narodily, protože lékař doporučil Utrozhestanu s hrozbou ukončení těhotenství. Lék nemá žádné analogy.

Utrozhestan v 5 týdnech těhotenství

Těhotenství je zvláštní stav těla, je to příležitost pro radost a nové naděje. Ale často během těhotenství, na krátkou dobu, je nutné předepsat léky, které pomáhají chránit. Utrozhestan během těhotenství ve věku 5 týdnů lze předepsat, pokud dojde k mírnému krvácení nebo je děloha v dobrém stavu. Utrozhestan je určen k dlouhodobému používání. Vyrábí se na základě rostlinných materiálů. Takže snížení hormonálního pozadí by nemělo způsobit paniku, může být zcela vyloučeno bez následků pro vaše zdraví během těhotenství. Samoléčení by však nemělo být prováděno v žádném případě - vše je pod dohledem gynekologa!

Droga má minimální vedlejší účinky, pokud ji užijete, nebudete trpět edémem nebo přibývat na váze. Normalizuje strukturu endometria v časném těhotenství, takže se dítě cítí dobře v žaludku.

Nelze náhle zrušit lék. Lékař vám na recepci řekne, jak nejlépe snížit dávkování. Obvykle se snižuje o 50 mg týdně.

Utrozhestan ve 13 týdnech těhotenství

Utrozhestan ve 13. týdnu těhotenství je předepsán, pokud hrozí potrat z důvodu nedostatku progesteronu. Tento problém je dnes velmi běžný. Často také předepsal antispasmodics. Jsou plně kompatibilní s Utrozhestanem. Utrozhestan během těhotenství je ve většině případů předepisován v dávce 200 mg. Utrozhestan neinhibuje produkci těhotných hormonů v těle, ale doplňuje je, a proto nemůže ublížit. Jedinou věcí, kterou je třeba zvážit, je to, že přípravek Utrozhestan nelze předepsat ženám s problémy s játry, trombózou a křečovými žilami..

Utrozhestan v pozdním těhotenství

Utrozhestan během těhotenství v pozdějších fázích lze použít, pokud existuje nedostatečně rozvinutá placenta. Pokud dojde k chronickému obvyklému potratu, může být lékař v bezpečí a předepíše vám ho po 20 týdnech a téměř do narození. Také Utrozhestan v pozdějších stádiích je ukázán matkám, které podstoupily IVF. Je lepší používat svíčky - neovlivňují játra. Nemůžete si dělat starosti - droga nepoškodí plod.

Utrozhestan po 20 týdnech těhotenství

Utrozhestan během těhotenství po 20 týdnech je zřídka předepisován, protože hormonální podpora po tomto období skutečně ztrácí svůj význam. Stává se však, že podle výsledků krevních testů progesteron stále nestačí, i když vezmeme v úvahu skutečnost, že placenta začíná produkovat ve 20. týdnu. V takovém případě budete možná muset pít Utrozhestan před porodem. Problém může být také relevantní, pokud k těhotenství došlo v důsledku oplodnění in vitro a u žen s ischemicko-cervikální nedostatečností.

Utrozhestan ve 22 týdnech těhotenství

Utrozhestan během těhotenství ve 22. týdnu je předepsán ke zkrácení děložního čípku, protože to může způsobit předčasný porod kvůli hrozbě jeho včasného odhalení. Máte-li v minulosti potraty, zmeškané těhotenství nebo předčasný porod, může vám lékař také předepsat Utrozhestan, aby se pojistil. Není čeho se obávat. Přísně dodržujte jeho doporučení a až přijde čas, přerušte léčbu podle předepsaného harmonogramu. Určitě vám to pomůže porodit zdravé dítě včas, aniž by mu ublížilo, protože obsahuje rostlinný analog progesteronu.

Utrozhestan ve 30. týdnu těhotenství

Utrozhestan ve 30. týdnu těhotenství je předepsán na krátkou měkkou děložní čípek a pokud je dítě umístěno nízko v děložní dutině. Pokud lékař předepíše Utrozhestan na tuto dobu, pak má důvod, takže byste neměli odmítnout - to může být pro dítě nebezpečné. Lék se samozřejmě používá hlavně v raných stádiích, ale každý klinický případ je zcela individuální. Důvěryhodní specialisté.

Duphaston nebo ranní těhotenství: což je lepší?

Progesteron je těhotenský hormon, který je produkován placentou a nadledvinami. Oba léky jsou navrženy tak, aby kompenzovaly nedostatek progesteronu v těle ženy. Placentární nedostatečnost je jednou z nejčastějších příčin potratů..

Rozdíl je v tom, že Utrozhestan je přirozený analog progesteronu a Dufaston je syntetický progesteron. Zkušenosti s používáním Duphastonu jsou však delší, což lze připsat plusům.

Duphaston i Utrozhestan během těhotenství zmírňují zvýšený tonus dělohy.

Utrozhestan má mírný sedativní účinek.

Duphaston je mnohem silnější droga. Zpravidla se předepisuje v dávce 1–4 karty po dobu až 18 týdnů. Kontraindikace: astma, cukrovka.

Návod k použití přípravku Utrozhestan během těhotenství

Utrozhestan během těhotenství se užívá perorálně nebo intravaginálně. Obvykle je dávka tablet 200 mg. Lék se užívá ve dvou dávkách.

200 mg léčiva se vstřikuje do pochvy ve dvou dávkách, nejlépe v noci, protože má tendenci unikat.

Utrozhestan se používá s opatrností při diabetes mellitus, epilepsii, depresi, křečových žilách, trombóze, jaterních potížích není ve stadiu kompenzace a maligních novotvarů ženské genitální oblasti a mléčných žláz v době podání nebo v anamnéze.

Při užívání léku je možná ospalost a rozptýlení. Při jízdě buďte opatrní.

Utrozhestan během těhotenství dnes předepisují gynekologové poměrně často. Při použití progesteronu během těhotenství je však třeba postupovat opatrně, samoléčení je nepřijatelné. V některých evropských zemích se Utrozhestan nepoužívá. Důvodem je skutečnost, že jeho účinek na plod je stále špatně pochopen. Droga je nová. V jakých případech je droga odůvodněná:

 1. Pokud je v laboratoři krevní test během těhotenství shledán nedostatkem progesteronu.
 2. Pokud máte častou těhotenskou ztrátu spojenou s nedostatkem progesteronu.
 3. Pokud nemůžete otěhotnět kvůli nedostatku progesteronu.

Ujistěte se, že dávkování a trvání léčby Utrozhestanem stanoví pouze lékař! Obvykle se dávka 200-300 mg podává dvakrát. Odběr léčiva se provádí postupně. Plán zrušení je předepsán lékařem. Obvykle se podává 100 mg méně než předchozí dávka každý týden až do úplného stažení. Náhlé stažení může způsobit potrat!

Kolik vzít během těhotenství?

Utrozhestan během těhotenství poskytuje nastávající matce účinnou hormonální podporu. Je předepsáno, pokud před 24. týdnem těhotenství hrozí potrat. U žen s jaterními potížemi je vhodnější používat svíčky Utrozhestan.

Zrušení potratů během těhotenství

Utrozhestan se během těhotenství ruší a dávka se snižuje o 100 mg týdně nebo o 50 mg každé tři dny. V takovém případě zajistěte, aby nedošlo ke krvácení z genitálního traktu. V každém případě Utrozhestan zrušte postupně, aby nedošlo k poškození dítěte.

Uvolnění po těhotenství během těhotenství

Vypouštění po podání svíček Utrozhestanu během těhotenství by vás nemělo obtěžovat, protože se taví do vagíny a vytékají ven. Normální je v tomto případě bílý výboj.

Spotting vyžaduje úpravu dávky. Pokud na spodním prádle najdete mazaninu, jděte na mimořádnou schůzku s porodníkem-gynekologem!

Těhotenství po ranním

Požadované těhotenství někdy nenastane kvůli nedostatku progesteronu. Utrozhestan během těhotenství a ve fázi plánování ve formě tobolek a čípků se s tímto problémem vyrovnává. Pomohl tisícům žen otěhotnět a mít zdravé dítě. Aby bylo bezpečné, ve fázi plánování může lékař předepsat přípravek Utrozhestan ženám s vlasy s akné nebo mužským typem. Nemůžete předepsat lék pro sebe. Užívání přípravku Utrozhestan u některých žen způsobuje závratě a ospalost..

Během mrtvého těhotenství je recepce zapečetěna

Utrozhestan během těhotenství může být předepsán po zmrazeném těhotenství, zejména pokud se vyskytují rušivé příznaky, například hnědý výtok. Progesteron obsažený v léku vám pomůže sdělit těhotenství. Tableta nebo svíčky Utrozhestanu se vypijí nebo se podávají ráno a večer. Obvykle je dávka 200-300 mg denně, ale pokud je hrozba velmi silná a při analýzách je vyjádřena hormonální dysfunkce, může být dávka zvýšena na 600 mg denně.

Během těhotenství je dávka uzavřena

Utrozhestan během těhotenství, pokud je v něm nedostatek progesteronu, se předepisuje 200-300 mg ráno a večer uvnitř nebo intravaginálně. Způsob aplikace volí lékař s přihlédnutím k vašim individuálním charakteristikám.

Při IVF a obvyklém potratu může gynekolog zvýšit dávku na 800 mg (také ve dvou dávkách). V tomto případě terapie pokračuje až do 24-26 týdnů těhotenství..

Utrozhestan 100 během těhotenství

Utrozhestan během těhotenství se používá ve formě tobolek 100 a 200 mg. Různé dávkování umožňuje individuálně přistupovat k předepisování léku pro každého pacienta. Je prokázáno, že intravaginální podání tobolky s rizikem ukončení těhotenství je účinnější a bezpečnější než užívání tablet uvnitř. To minimalizuje vedlejší účinky a nepoškozuje játra..

Utrozhestan se používá pečlivě pro problémy s funkcí ledvin a jater, křečové žíly, diabetes mellitus a epilepsii.

Utrozhestan 200 během těhotenství

Progesteron během menstruačního cyklu, kdy není těhotenství, připravuje tělo na možné připojení oplodněného vajíčka. Vyrábí se v corpus luteum. Korpus luteum se vyskytuje v místě prasknutí folikulu s vejcem a je dočasnou žlázou s vnitřní sekrecí.

V zásadě je lék Utrozhestan 200, který obsahuje rostlinný analog progesteronu, předepsán během prvních 24 týdnů těhotenství, a poté jej přestává užívat, protože se začíná akumulovat v játrech a negativně ovlivňuje jeho funkci..

Kontraindikace při užívání Utrozhestanu během těhotenství: diabetes mellitus, epilepsie, deprese, křečové žíly, těžká dysfunkce jater, nádory ženských pohlavních orgánů a mléčných žláz.

Při užívání léku se mohou vyskytnout některé nežádoucí vedlejší účinky, jako je ospalost a rozptýlení. Individuální citlivost, možná alergie.

Svíčky jsou během těhotenství zapečetěny

Progesteron pomáhá hnojenému vajíčku plně se vyvíjet. Ale někdy se stává, že jí žena v těle postrádá. A pak těhotenství nemůže nastat vůbec, nebo se to stane, ale je přerušeno a končí potratem. V tomto případě lékař během příštího těhotenství trvá na užívání progesteronu. Vzhledem k tomu, že těhotenství a užívání léků nejsou dostatečně kompatibilní, musíte minimalizovat všechny vedlejší účinky a maximalizovat sparing jater, což funguje pro dva, gynekolog může předepsat ne pilulky, ale vaginální čípky, například Utrozhestan.

Průmysl vyrábí svíčky v množství 100 mg a 200 mg. Lék ve formě vaginálních čípků se velmi rychle vstřebává do krve a obchází játra. Utrozhestan se skvěle kombinuje s vitamínovými komplexy pro těhotné ženy a sedativa. Odběr léčiva se provádí v trimestru II a postupně se snižuje dávka. Náhlé vysazení Utrozhestanu během těhotenství je nepřijatelné.

Ranní tablety během těhotenství

V současné době je problém potratů velmi důležitý. Pouze 80% těhotenství končí porodem. Zdraví žen je nejvíce ovlivněno stresem a pohlavně přenosnými chorobami. Gynekolog může těhotným ženám předepsat tablety Utrozhestanu, pokud tyto negativní faktory ovlivnily její hormonální hladiny a hladiny progesteronu se snížily. Utrozhestan během těhotenství se také používá ve formě čípků, ale lékař může v některých případech rozhodnout, že forma tablet je pro konkrétní těhotnou ženu vhodnější. Tento lék snižuje kontrakci dělohy a vejcovodů. Droga doplňuje hormony, které produkuje ženské tělo. Přebytek progesteronu během jeho použití je nemožný. Přesto existuje řada kontraindikací: trombóza, maligní nádory ženských pohlavních orgánů, těžká onemocnění jater, což vede k závažnému narušení jeho funkce.

Články O Neplodnosti