Hlavní Testy

Cvičení Kegel během těhotenství

Cvičení Kegel pro trénink svalů kyčle opakovaně prokázala svou účinnost. Proto získali tak širokou popularitu ve všech zemích světa..

Arnold Kegel, americký porodník-gynekolog, vyvinul několik sad cvičení určených pro muže a ženy, které se později začaly používat ke zlepšení zdraví dětí. Ale dnes budeme mluvit konkrétně o těch, které jsou zaměřeny na přípravu na porod. Trénink vám pomůže během porodu aktivovat svaly, které usnadňují a propagují dětský kanál, a uvolní a zablokuje ty, které tomuto procesu brání..

Tato cvičení jsou prostě nezbytná pro každou těhotnou ženu. Faktem je, že během tohoto období se svaly pánevního dna přirozeně uvolňují (v důsledku změn probíhajících uvnitř vás: rostoucí děloha protahuje svalovou tkáň, jejich pružnost klesá atd.), A to je velmi patrné v období porodu a poporodu. Pokud by k tomu všemu nebyly tyto svaly před těhotenstvím tak silné, situace se stane ještě negativnější.

Ale nezoufejte. Pravidelné školení vám pomůže založit vše a nejen snadno porodit, ale také zlepší váš intimní život a zdraví..

Cvičení Kegel pro snadné dodání

Význam terapie Kegel je neuvěřitelně jednoduchý. Účinek je založen na střídavém napětí a relaxaci pánevních svalů, díky nimž jsou „pumpovány“. Začněte tím, že několikrát za sebou uzavřete vaše intimní svaly. Okamžitě upozorněte na skutečnost, že by měly fungovat pouze vnitřní svaly v perineu - mezi vaginou a konečníkem. Svaly kyčlí, břicha a hýždí nejsou zapojeny do tréninkového procesu!

Můžete zkontrolovat, jak uvolněné jsou vaše svaly (a možná naopak). Během močení zastavte průtok moči. Pokud selže, je na čem pracovat. Stejné cvičení lze provést ve spojení s ostatními - popsáno níže.

Musíte se tedy naučit, jak správně napnout a uvolnit pánevní svaly. Celý komplex Kegel je postaven na variaci tohoto cvičení. Zpočátku je žádoucí provést ji vleže a později přepnout do režimu stoje nebo sezení.

No, pojďme se cvičit.

Zadržení. Lehněte si na záda a porodte se při porodu: spusťte ruce podél trupu, ohněte nohy na kolena a roztáhněte je. Umístěte plochý tenký polštář pod hlavu a záda, uvolněte se. Nyní napněte svaly v perineu, jako by se pokoušel zastavit močení, a držte je v tomto stavu po dobu 5-10 sekund. Po relaxaci si udělejte pauzu a opakujte znovu. Začněte osmi přístupy a postupně snižujte počet cvičení prováděných najednou na 20–30.

Výtah. Fantasy cvičení, které vyžaduje soustředění. Představte si, že vaše vagina je výtah. Celkově to tak je, protože tento „tunel“ sestává z prstenů vedle sebe, které společně vytvářejí vaginální trubici. Takže se vyšplháme na tento výtah a setrváváme několik sekund na každé z jeho kruhových podlah. Utáhněte nejnižší - první patro. Bez uvolnění zvyšte tlak a zvedněte se na druhý, pak ještě silnější - na třetí, dokud nedosáhnete posledního. Zde musíte zůstat déle. Je také nutné jít dolů po podlaze, přetrvávat na každé úrovni, právo na úplnou relaxaci. Výhody a účinnost tohoto cvičení nelze popsat žádným slovem.!

Vlny. Jde o to utáhnout a uvolnit intimní svaly poměrně rychlým tempem, ale v přesně určeném pořadí: nejprve vaginální a poté konečník, tj. Produkující druh „vlny“. A musíte odpočívat v opačném směru: zpět dopředu.

Výčnělek pánevního dna. Přijměte jakýkoli sedící postoj a uvolněte své pánevní svaly co nejvíce. Nyní zadržte dech a jemně, jemně, jemně zatlačte, jako by se vyprázdnil, zatímco se snaží vytlačit vaginální svaly ven. Položte ruku do rozkroku, abyste mohli cítit účinnost svého úsilí dotykem. Poté vdechněte, svraťte svaly a po přestávce opakujte ještě jednou.

Toto cvičení je nesmírně důležité během období vyhoštění plodu, to znamená, že vás naučí tvrdě tlačit a pomáhá dítěti postupovat vpřed. Cvičte pouze s prázdným močovým měchýřem a střevy.

Jak správně provádět Kegel cvičení pro těhotné ženy a existují pro ně nějaké kontraindikace?

Ahoj čtenáři! Mnoho z vás ví ze zkušenosti, jak během těhotenství dítě vyvíjí tlak na svaly pánevního dna a způsobuje neustálé nutkání k močení. Stav těchto svalů je však pro ženy velmi důležitý. Jejich slabost dále vede k močové inkontinenci a problémům v sexuální sféře. Naštěstí bylo nalezeno řešení. Pravidelné cvičení Kegel pro těhotné ženy pomůže vyhnout se mnoha zdravotním potížím. Pojďme mluvit o tom, jak je správně provádět doma.

K čemu je a k čemu je?

Cvičení, která Arnold Kegel vynalezl v polovině minulého století, stále neztratila na významu. Gynekologové jim často dávají rady svým pacientům. Pomáhají nejen tisícům žen, ale také mužům, zlepšit kvalitu života.

Podstata cvičení v postupném stlačování a relaxaci svalů perineu

Pokud nevíte, jak je najít - zkuste zastavit proud při močení. Pokud se to ukáže špatně, pak nejsou svaly v dobrém stavu a máte na čem pracovat. Je zvláště důležité, aby nastávající matky sledovaly své zdraví, protože se rodí. A to je pro tělo poměrně obtížný proces..

Výhody pro těhotné ženy z tréninku vaginálních svalů:

 • Zbavte se bolesti a nepohodlí při přenášení dítěte;
 • Snížení rizika vaginálních ruptur během porodu, snížení bolesti;
 • Posílení kontroly moči (což je důležité jak v období po porodu, tak během těhotenství);
 • Zvýšená sexuální aktivita, lepší sexuální život;
 • Zlepšování pohody a normalizace nálady.

Klíčem k úspěchu cvičení Kegel je jejich pravidelnost. Je lepší trénovat každý den po dobu 5 minut než 20-30krát týdně. Když uděláte vše v pořádku, výsledek ucítíte za pár týdnů.

Funkce v různých stádiích těhotenství

Po dobu 40 týdnů těhotenství jsou svaly poměrně napnuté a uvolněné. V různých trimestrech se doporučení pro cvičení pro perineum liší.

1 trimestr. Rizika pro dítě během tohoto období jsou vysoká. Do 12 týdnů dochází k největšímu počtu spontánních potratů. Připevnění embrya k děloze je stále slabé, takže i minimální zatížení tisku může způsobit potrat. Jakékoli nepohodlí během tréninku intimních svalů je signálem k zastavení cvičení. Může to být slabost, tahové pocity v podbřišku, rychlé dýchání.

2 trimestru. Příznivé období pro třídy a nejklidnější trimestr těhotenství. U většiny žen jsou v tomto stadiu odstraněny zátěžové kontraindikace..

ČLÁNKY O TÉMATI:

3 trimestru. Váha plodu je již poměrně velká, je stále obtížnější se s ní vypořádat. Je velmi důležité pravidelně cvičit. Je to skvělá příprava na nadcházející narození..

Po 16–18 týdnech odmítněte provádět lhaní. Takže stisknete spodní venu cava. Během třídy se posaďte.

Hlavní tréninkový komplex

Pokud jste začátečník, je lepší začít dělat cvičení z náchylné pozice. Když zvládnete techniku ​​provádění, můžete trénovat sezení nebo postavení. Před zahájením tréninku vyprázdněte močový měchýř. A pokud děláte cvičení při ležení, je nejlepší nejíst jednu hodinu. Jinak při ležení bude na střeva velké zatížení.

Zadržení. Zaujměte polohu na zádech, nohy ohnuté na kolenou a rozvedené do stran. Zmáčkněte svaly vagíny. Po započítání do 10 se uvolněte. Opakujte pomalu až 30krát.

Mávat. Výchozí pozice je stejná, na okraj postele nebo fitball by měly být umístěny pouze nohy. Trvale komprimujte vaginální svaly, pak konečník. Relaxace je obrácená.

Výtah. Zaujměte pozici, která je pro vás výhodná, stiskněte intimní svaly na 3 sekundy. Dále, bez relaxace, stiskněte je silnější o další 3 účty. Chcete-li začít, normálně je utáhněte 1-2krát, postupně můžete udělat 5-6 takových zastávek. Doporučeno pro pozdní těhotenství.

Rytmické kontrakce. Do 10 sekund rychle stlačte a uvolněte svaly perineum. Proveďte 3 sady. Později můžete svaly nepřetržitě napínat po dobu 1 minuty.

Vytlačuje pánevní svaly. Toto cvičení je podobné práci během porodu. V budoucnu to samozřejmě pomůže. Zadržte dech a trochu zatlačte, jako by tlačil svaly ven. Pak se nadechněte a přestaňte. Můžete provést prvních 10 opakování.

Achillovy šlachy. Budete potřebovat partnera, který sedí za vámi v křesle. Postavte se rovně, šířka ramen od sebe. Opřete se rukama o nohy svého partnera, pomalu se posaďte, snažte se udržet záda rovně a nesundávejte nohy z podlahy. Šlachy se tedy postupně protahují. Cvičení je dobré pro porodní kanál.

Pokud je pro vás obtížné dokončit popisná cvičení, použijte videonávody. Vše je zde znázorněno jasněji a jasněji..

Obecné zásady

Pokud jste se nikdy nezúčastnili tréninku intimních svalů před těhotenstvím, začněte jednoduchými cvičeními. Ostré zatížení pánevních svalů je pro zdraví nebezpečné.

V počáteční fázi má mnoho žen potíže s definicí „těchto“ svalů. Zkuste zatáhnout vagínu a konečník dovnitř a opravit tuto pozici. Stalo? Dobře, teď už víte, jak napnout svaly pánve.

Kolik je hodin?

První trénink může být krátký - stačí 3-5 zkušebních svalových kontrakcí. Pak můžete provádět 20-30 opakování denně. Nezabere to moc času, ale svaly znějí a připraví se na větší zatížení.

Po několika týdnech, kdy jsou svaly trochu silnější, zvyšte intenzitu tréninku. V ideálním případě musíte čas postupně upravovat na 5-10 minut denně. Pokud však máte čas a příležitost zpřísnit svaly během dne, proveďte 2-3 „mini tréninky“ denně. Recenze tohoto harmonogramu jsou pozitivní. Těhotné ženy zaznamenávají postupné a sebevědomé posílení pánevního dna.

Při cvičení intimního svalového tréninku to nepřekračujte. Nadměrné napětí může vést ke křečím a vychýlení ocasní kosti. Proto je nutné nejen trénovat vnitřní svaly, ale také posilovat nohy a hýždě. A po porodu musíte propojit svaly abs a dolní části zad.

Správné dýchání

Při jakékoli fyzické námaze je důležité sledovat dýchání, počínaje tím, co se provádí. Hlavní chyba při tréninku intimních svalů spočívá v tom, že dýchání není hluboké, mělké, plíce nejsou plně využívány. Vdechování nebo výdech je neustále zpožděno, což poněkud snižuje účinnost tréninku. Únava se cítí rychleji. Navíc nesprávné dýchání poškozuje tělo - krevní oběh, práce srdce, plíce jsou narušeny.

Pravý dech je považován za takový, že během maximálního svalového napětí dochází k inspiraci a během relaxace dochází k výdechu.

Rytmus je také důležitý - po dlouhém dechu je krátká pauza, po krátkém výdechu. Tento způsob dýchání dává tělu vzestup síly, zmírňuje únavu a zlepšuje výkon.

Chcete-li se naučit správný typ, ležíte na zádech s ohnutými koleny a rukama za hlavou. Zhluboka se nadechněte pomocí bránice, jako by „nafukoval“ žaludek vzduchem klidně a postupně. Výdech by měl být rychlejší. Pro zajištění opakujte 5-10 krát. Skvělé, nyní školení bude ještě efektivnější.!

Kontraindikace a upozornění

Před tréninkem získejte souhlas svého gynekologa. V některých podmínkách jsou tréninky zcela zakázány. Stává se, že mohou provádět pouze určité prvky. Kuličky by neměly být vrtány ani v tomto období..

Je lepší odmítnout cvičení v případech:

 • hrozby potratu;
 • krvácení z dělohy;
 • preeklampsie jakékoli závažnosti;
 • těžká toxikóza;
 • horečnaté nemoci.

Pokud jsou cvičení pro vás kontraindikovaná - nebojte se, přesto si tento předmět prostudujte. Budete moci začít vykonávat poporodní období. To přispívá k rychlému obnovení zdraví ak úspěšnému obnovení sexuálního života..

Stručně řečeno, cvičení Kegel mohou a měla by být prováděna jak před těhotenstvím, tak během něj a po něm. Tato metoda je k dispozici každé ženě. Můžete to udělat v jakémkoli prostředí - doma, v práci nebo v řadě. Nebude vám to trvat příliš dlouho, když si zvyknete pravidelně cvičit, bude to mnohem snazší. Po těhotenství můžete stále používat simulátory Kegel. nebo koupit speciální míče. Dopřejte svému zdraví jen pár minut denně a výsledky vás příjemně překvapí..

Nyní víte, jak správně přenášet vaše intimní svaly při přenášení dítěte. Do komentářů napište, zda jste vyzkoušeli Kegelovu metodu, nebo se chystáte zahájit výuku. Postarej se o sebe, nebuď líný trénovat denně. Podělte se o článek se svými přáteli, pokud to vypadalo zajímavě. A přihlaste se k odběru aktualizací. Zdraví a hodně štěstí, ahoj všichni!

Cvičení Kegel pro těhotné ženy v trimestru 1,2,3: je možné dělat a jak provádět

Těhotenství je vzrušující, ale zároveň obtížné období života každé ženy. Ještě děsivější je neznámý strach z porodu. Proto, když se dozvěděly, že silné svaly pánevního dna mohou pomoci v procesu porodu a narození dítěte, mnoho žen si klade otázku, zda těhotné ženy mohou dělat Kegel cvičení. Odpověď je ano! Jen dobře. Ale jako? Zjistíme více.

Co to je a jaké jsou výhody výuky

Vypracování svalů pánve je jedním ze základů přípravy, aby byla zajištěna maximální snadnost následného porodu. Existuje mýtus, že žena v pozici musí vyloučit veškerou fyzickou aktivitu kromě chůze, ale to zdaleka není. Porodník-gynekologové vyvinuli celý komplex, který pomůže připravit tělo před těžkým obdobím.

Taková péče o přípravu vaginálních svalů během těhotenství je spojena se skutečností, že právě tato svalová vlákna nesou největší zátěž. Podporují vnitřní orgány pánevního dna na místě, aby eliminovaly riziko potratu, prolapsu močového měchýře a dalších komplikací. Pokud jsou oslabeny, pak existuje vysoké riziko, že děloha bude neustále v tónu i při krátkých procházkách, což je přímá hrozba potratu..

V dalším vývoji plodu je také užitečný jejich význam. V průběhu růstu hlavy poskytuje muskulatura podpůrné funkce při expanzi krku. Obzvláště důležité je vykonávat gymnastický komplex během druhého a následného porodu dítěte, protože po výskytu prvorozených oslabují svalová vlákna.

Obecně lze říci, že cvičení Kegel během těhotenství jsou neocenitelná:

 • příprava na porod;
 • usnadňování pracovního procesu;
 • normalizace pohlavních hormonů, udržování optimální úrovně libida;
 • nedostatek úniku moči během růstu plodu;
 • vaginální zotavení po narození dítěte nastane v nejkratším možném čase;
 • pocity během sexu zesilují.

Kontraindikace a upozornění

Pro všechny výhody komplexu existuje řada kontraindikací, které jsou charakteristické pro ženy, kterým lékař diagnostikoval hrozbu potratu. V tomto případě může stres v pánevním dně nepříznivě ovlivnit ložisko dítěte. Přerušení by mělo být provedeno v případě bolesti během gymnastiky nebo po ní. Nedoporučuje se provádět pro ty, kteří mají problémy s páteří, zejména v bederní oblasti.

Před provedením je nutné se poradit s lékařem a zapamatovat si zásadu postupného cvičení. Nemůžete okamžitě začít dlouhá cvičení, může to vyvolat děložní tón a ukončení těhotenství. Měl by být zapojen do prvních fází během několika minut a přidávat každý den 30-60 sekund. Pokud při provádění některého z cvičení dochází k nepohodlí - musí být vyloučeno z každodenních činností.

Upozorňujeme, že gestóza a toxikóza platí také pro kontraindikace. Je-li k dispozici, je nutné zátěž pečlivě upravit tak, aby nedošlo ke zhoršení stavu. A měli byste úplně zapomenout na gymnastiku v pooperačních obdobích..

Funkce provedení v různých termínech

A samozřejmě existují určitá doporučení pro třídy v různých fázích. To je způsobeno tím, že v procesu vývoje tělo již zažívá stres, vyžaduje jemný přístup. V prvním trimestru s toxikózou je nutné snížit počet zátěží, jako ve třetím, když je plod již dostatečně velký a tělo se připravuje na narození. V polovině těhotenství, kdy první špatný zdravotní stav ustoupil, a tělo se stále tak aktivně připravuje na proces porodu, můžete nechat provést rozsáhlejší komplex. Pokud se nastávající matka cítí dobře v raných stádiích a není v nepohodlí v poloze na zádech, pak je docela možné udělat vše.

Podívejme se blíže na to, jaké rysy cvičení jsou v každé fázi zajímavé pozice..

1 trimestr

 1. Začít ovládat techniku ​​je v poloze na zádech. Po zvládnutí můžete trénovat kdekoli.
 2. Nepřetěžujte tělo. První trénink by neměl trvat déle než 15 minut pro celý komplex. Doporučuje se strávit na každém zařízení maximálně 2 minuty.
 3. Musíte udělat denně, abyste dosáhli výsledků. Je to v prvních fázích, kdy si můžete zvyknout na stres.
 4. Poprava je povolena až po návštěvě toalety. Se zbytky tekutin v močovém měchýři se může objevit bolest v pochvě a močové trubici.
 5. Pokud na začátku není možné cítit, že jsou svaly rozpracovány, doporučuje se zastavit močení, zatímco je na záchodě. Můžete také vložit prst do rozkroku (předem si umyjte ruce mýdlem a vodou), zmáčkněte stěny, abyste jasně viděli, se kterými budete pracovat. Stejně tak bude možné zkontrolovat účinnost cvičení.

Také neustále sledujte svoji pohodu, není třeba ji nadměrně uplatňovat. Po spuštění by to mělo být pohodlné.

2 trimestru

 1. Pokud bylo v prvním trimestru v poloze na zádech pohodlné, pak se zvýšením plodu se tlak zvýší, proto byste v této fázi měli jednat pouze se sezením nebo stáním (asi 15–18 týdnů).
 2. Ujistěte se, že je zapojena pouze jedna svalová skupina, pokud jsou zapojeny ostatní, účinnost se výrazně snižuje.
 3. Nejklidnější období vám umožní přidat všechna potřebná cvičení, můžete zvýšit zatížení, ale nezapomeňte, že je důležité absolvování.
 4. Pokud jste již byli zapojeni na začátku funkčního období, pak během tohoto období můžete zvýšit množství každé techniky až 30-50krát. Ale pokud právě začnete, pak ne více než 15-20, postupně se zvyšuje zatížení.

3 trimestru

Cvičení a gymnastika pro ženy v těhotenství, zejména ve 3. trimestru, mají vynikající hodnocení, dokonce i lékaři dávají kladné odpovědi na otázku, zda je lze provádět denně. To je způsobeno skutečností, že v této době vyžaduje tělo zvláštní pozornost a přípravu.

V této fázi byste však měli být při provádění jakékoli fyzické námahy co nejvíce opatrní. Pokud se najednou objeví nepříjemné pocity, kresba nebo dokonce akutní bolesti, je třeba okamžitě ukončit trénink a konzultovat s lékařem..

Neuspokojujte se však, jak mnozí věří, že věří, že třídy v pozdějších fázích negativně ovlivňují zdraví. Naopak je nutné se zaměřit na cílovou čáru, aby bylo tělo připraveno na složitý proces. Čím silnější jsou svaly, tím snáze bude porod, tím menší je riziko poškození plodu při průchodu porodním kanálem.

Je nutné zasáhnout pouze ve stoje, v jiných polohách bude velký plod komprimovat vnitřní orgány. Gymnastika by neměla být opuštěna, ale tělo nemusí být příliš zatíženo. Na rozdíl od druhého trimestru, kde došlo k průlomu a počet byl zvýšen až 50krát, ve třetím udržujte obvyklé tempo. Pokud chcete zvýšit 1-2 redukce za týden, ne více.

Kegel cvičení pro ženy během těhotenství

Všechny techniky jsou zaměřeny na práci s určitou svalovou skupinou. V počáteční fázi výcviku je důležité naučit se ovládat a cítit přesně ta vlákna, s nimiž by měla být práce prováděna, jinak bude zbytečný čas a úsilí a efektivita bude téměř nulová. Zkuste cítit svalové napětí a ovládat ho.

Nyní se podrobně seznámíme s technikami a doporučeným komplexem pro těhotné ženy.

Zadržení

Pro něj byste měli vzít pózu ženy do práce. Neznepokojujte se, nemusíte to dělat na žádné konkrétní rovině. Lze provést na podlaze nebo na posteli. Nejprve si pod hlavu položte váleček nebo malý polštář. Nohy by měly být umístěny na rovné rovině, lehce posunuty k hýždím a koleny od sebe..

Nyní musíte komprimovat stěny vagíny, držte je po dobu 5-10 sekund. Nepracujte, mělo by být zcela pohodlné. Dýchejte zhluboka, aby vaše svaly měly dostatek kyslíku. Relaxovat. Opakuj znovu.

V počátečním stádiu použijte 10 až 15 přístupů, které se ve třetím trimestru postupně zvyšují na 50.

Mávat

Pro něj musíte koupit nebo cvičit v místnosti s fitballem. Pokud to není možné, můžete to udělat pomocí postele nebo pohovky.

 1. Ležet na podlaze. Dále ohněte kolena a položte je na míč (nebo jinou vybranou zvýšenou oporu).
 2. Utáhněte vagínu, pak rozkrok. Relax - v opačném pořadí. Obtížná, ale účinná technika, pro kterou musíte přesně identifikovat a cítit rozdíl ve správě svalových vláken.
 3. Prvních několikrát se snaží ovládat nejprve a dělat to pomalu. Když je technika zvládnuta, musíte v každém tréninku zvýšit tempo.
 4. Opakujte v počátečním stádiu ne více než 15krát, pak můžete zvýšit.

Je snadné uhodnout, že nyní nakreslíme analogii s pohybem kabiny v dole. Na jeho místo budou pouze vejcovody a samotný výtah bude imaginární. Prezentováno a nyní mentálně rozdělit vagínu na několik pater. Nyní počínaje zdola střídavě napněte svaly nahoru. Kolik podlaží můžete provést v počáteční fázi, závisí pouze na vašich schopnostech. Pokuste se získat alespoň 10.

Jakmile výtah dosáhne horního patra, je nutné pohyb otočit dolů. Poté si můžete chvíli odpočinout. Opakujte alespoň 10krát.

Brankář

Tato technika je poměrně složitá, a pokud existují kontraindikace: tón dělohy nebo varování jiného lékaře, je lepší se nejprve poradit. Připravuje tělo na proces porodu a na to, aby děloha byla v napětí - je to nebezpečné.

Pokud neexistují kontraindikace, můžete pokračovat. Zaujměte lotosovou pozici na podlaze (snižte nohu na nohu), uvolněte se a roztáhněte nohy na maximum. Nezapomeňte sledovat svůj dech, rovnoměrně a hluboko, který vás doprovází po celou dobu cvičení.

Držte dech v této poloze a trochu zatlačte. Nezapomeňte však, že klíčovým slovem je zde „trochu“, aniž byste se museli nadměrně snažit, jinak můžete přidat negativní účinek (opomenutí vnitřních orgánů). Po 20–30 sekundách se uvolněte.

Achillovy šlachy

Nezapomeňte provést po krátkém zahřátí na předehřátých svalech. Nohy jsou od sebe šířky ramen, výchozí pozice stojí. Jak pohodlné je v takové póze - roztáhněte si ponožky v opačných směrech. Pak si musíte sednout, aby se vaše nohy nedostaly z letadla. To je obtížné pro ženy se špatným protahováním, ale jak trénují, budou se lépe. Držte záda rovně.

Je dobré provádět toto cvičení ve 2. a 3. trimestru, když již nemůžete dělat složité sezení nebo ležení na zádech..

Mělo by se to dělat na podlaze nebo na pevné posteli. Provádí se ležící na zádech, nohy na podlaze. Opět je to nejpohodlnější poloha, zatímco přitlačujeme nohy k podlaze tak, aby stály vodorovně, aniž by klesaly. Přesuňte je pro sebe do takové vzdálenosti, aby se femorální svaly netěžily, zvedněte hýždě na pohodlnou úroveň. Ruce by měly být vždy podél trupu. Držte ho po dobu 20-30 sekund, pak si boky, odpočinek. Opakujte 10-15 krát.

madona

Mnoho nastávajících matek si dělá toto cvičení. V něm můžete natáhnout a uvolnit svaly zad a bederní oblasti, což je v zajímavé poloze nezbytné.

 1. Posaďte se na podlahu, nohy se pod vámi ohýbají, takže vaše boky jsou na patách.
 2. Dejte ruce za šířku zadního ramene od sebe.
 3. Nejtěžší věcí v této situaci je zvednutí boků. Zkuste to udělat pomalu, abyste neztratili rovnováhu a nespadli.
 4. Zmáčkněte svaly perineum, vydržte 15-20 sekund, vraťte se na podlahu.

Příjemné, relaxační a zároveň velmi efektivní cvičení, které lze provést v jakékoli fázi.

Kolik je hodin?

Pokud jde o čas vyučování, vše záleží na počáteční fyzické přípravě budoucí matky. Pokud byla aktivně zapojena do sportu, má dobré svalstvo, pak provedení jednoduchých akcí v malém množství nebude mít žádnou váhu. Takové ženy musí prodloužit délku výcviku.

Ti, kteří se zabývali sedavým zaměstnáním, se příliš nepohnuli a vedli měřený životní styl s minimální fyzickou námahou před těhotenstvím - je třeba dodržovat zásadu postupnosti. Stojí za to začít s 1,5-2 minutami pro každý pohyb, provádět 5-10 krát každé techniky. Celá gymnastika tedy nebude trvat déle než 15 minut. Následně je nutné komplikovat a zvyšovat čas. Koneckonců, pokud tak neučiníte, nedojde k žádnému dalšímu pokroku. U denních cvičení by mělo být vše jednodušší, takže po týdnu nebo dvou přidejte každou techniku ​​30 sekund. Během těhotenství přiveďte částku na 30–50.

Automatický simulátor Kegel Pelvifine

Pelvifine Miostimulator - výběr moderních žen v boji proti problémům a nedostatkům svalů pánevního dna Posílení svalů pánevního dna.

Brumbální nebo kegelské cvičení, holky, potřebujeme recenze, názory.

Našel jsem to v nete: Začnu studovat hned teď

Cvičení Kegel jsou soubor cvičení pro pánevní a intimní svaly žen.
Vývojář této sady cvičení, Arnold Kegel (1894-1981), je gynekologem v polovině 20. století..

Cvičení Kegel jsou cvičení ke zvýšení tónu svalů pánevního dna. V každodenním životě nejsou tyto svaly prakticky zapojeny, a proto mohou v průběhu času nebo pod vlivem negativně ovlivňujících faktorů ztratit svou pružnost a oslabit se. Zhoršení pružnosti a oslabení svalů pánevního dna vede k tomu, že se svaly přestávají vyrovnávat se svou hlavní funkcí - držení pánevních orgánů, které mohou vést k různým nemocem, jakož i ke zhoršení sexuálního života..

Cvičení Kegel doporučují provedení:

• pro účinnou přípravu na nadcházející těhotenství a úspěšný bezbolestný porod;
• těhotné ženy, aby se naučily plnou relaxaci svalů, které obvykle zabraňují vytlačení dítěte během porodu
• k prevenci a léčbě inkontinence moči a stolice;
• pro zotavení po porodu tkání, u kterých došlo k silnému protažení;
• pro prevenci a léčbu prolapsu pánevních orgánů;
• pro dlouhodobé udržení sexuálního zdraví, prevenci zánětlivých procesů v oblasti genitálií, potlačení účinků stárnutí na tělo.

vaginální svaly Takže jdeme na cvičení sami. Abyste je mohli účinně provádět, musíte si sami určit, kde jsou umístěny stejné svaly pánevního dna.

První cesta.
Když jdete na toaletu „trochu“, roztáhněte si nohy a pokuste se zastavit proud moči, aniž byste se pohybovali nohama. Svaly, které se k tomu používají, jsou svaly pánevního dna.

Druhá cesta.
Pokud první metoda nepomohla najít přesně tyto svaly, můžete zkusit následující: vložte prst do vaginálního otvoru a zkuste jej stisknout. Svaly, které potřebujeme, musí být stlačeny kolem prstu. V tomto případě by neměly být zapojeny ani hýžďové svaly ani svaly břicha nebo zad.

Jakmile se naučíte, jak identifikovat správné svaly, jděte přímo na cvičení.

Možnost 1
Provádění cvičení pouze na kompresi svalů pánevního dna jiným tempem.

Krok 1. Během 10 sekund rychle stlačte a uvolněte svaly a poté odpočívejte po dobu 10 sekund. Proveďte toto cvičení ve 3 sadách..
Krok 2. Stiskněte a uvolněte svaly po dobu 5 sekund, poté odpočívejte po dobu 5 sekund, zmáčkněte a uvolněte opakování 9krát.
Krok 3. Stiskněte svaly, podržte po dobu 30 sekund a uvolněte je po dobu 30 sekund, opakujte ještě dvakrát. A opakujte krok 1 znovu.

Cvičení 2
Krok 1: napněte svaly a přidržte po dobu 5 sekund, poté uvolněte a opakujte 10krát.
Krok 2: rychle stlačte a uvolněte svaly 10krát, opakujte 3krát. Stiskněte svaly a přidržte je co nejdéle (maximálně 120 sekund). Odpočívejte 2 minuty a opakujte cvičení znovu.

Cvičení 3
Krok 1: stiskněte a uvolněte svaly 30krát. Poté přejděte ke kroku 2, počet stahů v prvním kroku by měl postupně dosáhnout 100krát.
Krok 2: stiskněte svaly co nejvíce a držte po dobu 20 sekund, pak je uvolněte po dobu 30 sekund. Opakujte 5krát.

Cvičení 4
Začněte jednoduše komprimací a uvolněním svalů po dobu 2 minut, postupným zvyšováním času na 20 minut. Toto cvičení musí být prováděno nejméně třikrát denně..
Takže hlavní věc. Pokud chcete dosáhnout dobrých výsledků, nezapomeňte pravidelně provádět cvičení a čím častěji, tím lépe.

Možnost 2.
Provádí nejen svalové kontrakce, ale také cvičení „tlačí“..

Cvičení 1. Pomalá komprese:
Přitáhněte svaly, jako byste přestali močit.
Pomalu počítat na tři.
Relaxovat.

Cvičení 2. Zkratky:
Utáhněte a uvolněte své sexuální svaly co nejrychleji.

Cvičení 3. Pops:
Mírně tlačte dolů, jako u stoličky nebo při porodu.

Začněte trénovat s deseti pomalými stlačeními, desítkami kontrakcí a deseti tlaky pětkrát denně.

Po týdnu přidejte do každého cvičení pět cvičení a pokračujte v nich pětkrát denně.

Přidejte do každého cvičení pět týdnů, dokud jich nebude třicet. Poté pokračujte v provádění nejméně pěti sad denně, abyste si udrželi tonus. Každý den musíte správně provádět 150 cvičení Kegel.

Aby bylo možné cítit perineální svaly a zkontrolovat jejich nárůst, může žena během cvičení vložit jeden nebo dva rozmazané prsty do vagíny.

Pro zvýšení efektu můžete během cvičení držet nějaký předmět v pochvě.

Tato doporučení jistě povedou k lepšímu výkonu svalů..
Sám Kegel hovořil také o účinnosti těchto cvičení, když je vykonával na simulátoru, který vynalezl. Tento simulátor (nazvaný „Crotch number“), zaprvé, simulátor zvýšil odpor svalů, což přineslo další zatížení a umožnilo svalům rychleji a efektivněji tónovat, a za druhé, poskytl pacientům zpětnou vazbu o kvantitativních změnách síly svalové napětí. Kromě toho Kegel zdůraznil psychologický faktor ovlivňující viditelnou zpětnou vazbu na účinnost cvičení, protože je známo, že když člověk vidí stabilní pokrok ve svých činnostech, motivace k dalšímu vzdělávání se zvyšuje.

Užitečné Kegel cvičení během těhotenství

Máma se stará o zdraví svého nenarozeného dítěte dlouho předtím, než se narodí. Dodržuje správnou stravu, navštěvuje lékaře a reguluje fyzickou aktivitu. Předpokládá se, že jakákoli jiná aktivita než jednoduché procházky je kontraindikována pro těhotné ženy. To však není. Správné zatížení bude mít pouze příznivý účinek na tělo budoucí matky a plodu. To platí zejména pro svaly pánevního dna, které pomáhají trénovat cvičení Kegel pro těhotné ženy..

Co jsou cvičení Kegel během těhotenství a jak jsou užitečná

Cvičení Kegel jsou komplex, jehož cílem je posílit svaly pánve a perineum. Byly vyvinuty porodníkem-gynekologem A. Kegelem. Můžete je provádět v jakékoli věkové ženě a jejich výhody jsou prokázány mnohaletou praxí.

Svaly perineum a pánevního dna nejsou prakticky zapojeny do každodenního života. A pro ženu jsou velmi důležité, protože během těhotenství a porodu mají velké břemeno.

Cvičení Kegel pro těhotné ženy mají pozitivní vliv nejen na celkový stav a náladu ženy, ale mají také následující pozitivní účinek:

 • Přispívat k přípravě svalů na práci.
 • Snižte riziko přerušení porodu.
 • Pomáhá snižovat bolest během těhotenství.
 • Normalizujte močení.
 • Syntéza pohlavních hormonů je normalizována.
 • Podporovat chirurgické zotavení svalů v období po porodu.

Výhodou tohoto komplexu je to, že může být provedeno kdekoli a kdykoli. Musíte za tím jít do tělocvičny a nepotřebujete speciální vybavení.

Pokud můžeme snadno vidět a dotknout se svalů tisku nebo boků, pak se svaly pánve a perineum, které Kegelova gymnastika pomáhá během těhotenství, není to tak zřejmé.

Nejjednodušší způsob, jak pochopit, co tyto svaly jsou a kde jsou, je zkuste najít. Ponořte prst do vaginálního otvoru a sevřete jej svaly v této poloze. V tomto případě nenatěžujte břišní svaly, hýždě a vnitřní povrch nohou. Dalším způsobem, jak cítit svaly perineum, je pokusit se zastavit močení v tomto procesu.

Hlavním úkolem tohoto komplexu je obnovit tón a pružnost svalů pánevní oblasti a provádět různé kontrakce.

Gymnastiku musíte pravidelně provádět - to je hlavní záruka úspěchu. Musíte provádět cvičení každý den. Nenechte se odradit, pokud si nejprve nemůžete udržet svaly v napětí tak dlouho, jak budete potřebovat. Trochu tréninku - a uspějete.

Funkce provádění cvičení v různých fázích těhotenství

Cvičení s kegelem pro ženy během těhotenství lze provádět od prvního trimestru. V počátečních stádiích je břicho malé a v poloze na zádech se nastávající matka necítí nepříjemně, takže můžete udělat celý komplex. Doporučuje se začít krátkým tréninkem trvajícím několik minut a prodloužit jejich trvání v průběhu času. Pokud ovládáte správnou techniku, můžete cvičení provádět kdekoli, ostatním zcela bez povšimnutí..

Ve druhém a třetím trimestru se velikost bříšku zvětšuje a tlačí na vnitřní orgány. Když leží na zádech, tento tlak se zvyšuje. Proto, aby se zabránilo negativním účinkům kegelových cvičení pro těhotné ženy ve 2. a 3. trimestru, je lepší provádět v sedu. Doporučujeme začít dělat cvičení při sezení od 18. týdne těhotenství..

Komplex má určité kontraindikace. Patří sem nemoci, které způsobují horečku, těžkou toxikózu, gestózu a výskyt krvácení z dělohy. Nezapomeňte se nejprve poradit se svým lékařem. Zjistí, zda můžete dělat Kegel cvičení během těhotenství konkrétně ve vašem případě..

Kegel cvičení pro těhotné ženy

Uvidíme, jak provádět cvičení Kegel pro těhotné ženy. Komplex zahrnuje několik jednoduchých akcí popsaných níže.

Cvičení 1. Podržte

Pod hlavu musíte dát malý polštář. Položte nohy na podlahu a mírně je posuňte k hýždím. Držte kolena od sebe. Takto zaujmete pozici, kterou zaujímá žena při porodu na porodním křesle. Utáhněte svaly perineum a pokuste se je držet v této poloze po dobu deseti sekund. Pak se uvolněte a nechte své svaly odpočívat. Proveďte deset opakování. S každým dalším tréninkem zvyšte počet opakování a postupně je zvyšujte na třicet.

Cvičení 2. Vlna

Toto cvičení předpokládá fitball. Je to o něco složitější než ten předchozí, ale účinnost je vyšší. Výchozí pozice - ležící na podlaze. Ohněte si nohy trochu na kolena, položte je na fitball (můžete jednoduše na pohovku v nepřítomnosti míče). Nejprve napněte svaly perineum, pak svaly řiť a střídavě je uvolněte v opačném pořadí. Ukáže se takzvaná „vlna“. Cvičení musíte provést rychle, ale nejdřív to můžete dělat klidným tempem a postupně zvyšovat rychlost. Proveďte 10-15 opakování.

Cvičení 3. Výtah

Naše vagina je druh trubice. Chcete-li provést toto cvičení, musíte si představit, že výtah se pohybuje podél této trubky, která se zastavuje v každém patře. Utáhněte si vaginální svaly zdola nahoru a pak naopak. Zpočátku to může být obtížné pro vás, ale postupem času se naučíte cvičení a můžete ho snadno provést rychle a klidným tempem. Počet opakování je deset, s mírným zpožděním na „podlahách“. Postupem času zvyšte počet zastávek i dobu zpoždění.

Cvičení 4. Brankář

Pro toto cvičení musíte zaujmout lotosovou pozici a pak si odpočinout. Zadržujte dech, zkuste trochu zatlačit. Poté, jak vydechujete, relaxujte. Toto cvičení pomáhá připravit svaly na práci..

Cvičení 5. Protažení Achillových šlach

Musíte vstát, rozložit si šířku ramen od sebe, lehce se oddělit. Udržujte záda rovně a zkuste si sednout, aby se vaše nohy nedostaly z podlahy. Pokud máte dobrý úsek, bude cvičení snadné. Pokud je elasticita svalů nedostatečná, jsou možné malé potíže, ale pravidelná cvičení brzy pomohou dosáhnout výsledků..

Cvičení 6. Shiva

Výchozí pozice - leží na zádech. Umístěte nohy na podlahu a posuňte je mírně k sobě. Položte ruce podél těla, na chvíli zvedněte pánev a lenoch. Během zpoždění musíte několikrát napnout svaly pánevního dna. Pak uvolněte a spusťte pánev k podlaze. Opakujte cvičení doporučené desetkrát..

Cvičení 7. Madonna

Musíte sedět na podložce, ohýbat nohy pod sebe, hýždě, aby se snížily na paty. Položte dlaně zpět a odpočívejte na podlaze. Nyní musíte zvednout boky a napnout svaly tisku. Na několik sekund vymačkejte svaly perineum. Poté se vraťte do výchozí polohy. Cvičení opakujte patnáctkrát..

Užitečné tipy

Chcete-li maximalizovat cvičení Kegel během těhotenství, postupujte podle těchto pokynů:

 • Zkuste obsadit pozici, která je pro vás nejpohodlnější.
 • Při cvičení musíte zhluboka dýchat a měřit, nezadržujte dech.
 • Pouze ty svaly, které je třeba napínat, jsou nezbytné, pokud jim pomáháte s ostatními, snižte účinnost cvičení.
 • Těhotné ženy by neměly přepracovávat, proto si někdy udělejte přestávky.
 • V průběhu cvičení sledujte svoji pohodu a ujistěte se, že potřebné svaly jsou napjaté.
 • Máte-li jakékoli nepohodlí, přestaňte cvičit a poraďte se se svým gynekologem..

Aby byla cvičení účinná, je důležité je pravidelně provádět každý den. První výsledky si všimnete po 2-3 týdnech. V průběhu času budou svaly schopny provádět cvičení reflexivně a vědomá kontrola z vaší strany není nutná. Zpočátku možná nebudete schopni napnout svaly plnou silou. Ale nevzdávej to. Postupně zvyšujte zatížení a pokračujte ve cvičení.

Cvičení Kegel se osvědčila během mnoha let praxe a odborníci téměř vždy schválí jejich implementaci. Je však důležité, aby nastávající matky dodržovaly všechna pravidla a zvážily kontraindikace.

Nabízíme vám možnost sledovat video s cvičeními Kegel pro těhotné ženy.

Bazální teplota od A do Z

Plánování našich vládců. Zkuste vyjádřit svůj názor! ->

* Drazí přátelé! Ano, tohle je reklama, jak se má točit!

Cvičení Kegel během těhotenství

Dívky, řekni mi, kdo dělá jaká cvičení na přípravu na porod? Kdo slyšel o cvičení Kegel? Nikde nemůžu najít, kdy je můžete udělat. Mám 4 týdny těhotenství, obávám se, že brzy, přítel řekl, že z těchto cvičení děloha může přijít v tónu, což se nedoporučuje v raných fázích. Kdo o tom přemýšlí??

Číst komentáře 14:

Gen také mě jmenoval kege cvičení !! Našel jsem, jak je dělat na internetu, dokonce jsem to zkusil, ale můj tón začal kvůli těmto cvičením a já jsem je přestal dělat. Nějak jsem se dostal tímto způsobem;)))

A tady nějak diskutovali:

Regenbogen, ano, četl jsem tam, ale nenašel jsem odpověď na tento termín.

přidáno před méně než minutou

Regenbogen, ano, četl jsem tam, ale nenašel jsem odpověď na tento termín.

přidáno před méně než minutou

Regenbogen, ano, četl jsem tam, ale nenašel jsem odpověď na tento termín. Zajímám se o názor těch, kteří v rané fázi něco udělali nebo se zabývají.

přidáno před méně než minutou

Regenbogen, ano, četl jsem tam, ale nenašel jsem odpověď na tento termín. Zajímám se o názor těch, kteří v rané fázi něco udělali nebo se zabývají.

Četl jsem o nich. ale během těhotenství by to neriskovalo. lépe je připravit na těhotenství

Tato cvičení provádím od 20. týdne.

Připravujeme se na porod už 30 týdnů)

Po 20 týdnech si myslím, že je lepší se podívat na pohodu.

Na internetu je spousta instrukcí pro cvičení Kegel, ale přemýšlel bych o tom nejdříve 15-20 týdnů. U koho děloha pochází od nich v tónu - pravděpodobně to děláte špatně, protože Je nutné namáhat nejen břišní svaly, ale svaly perineum a konečníku. Je docela obtížné určit, kde jsou tyto svaly, ale pokud namáháte to, co potřebujete a co nemusíte namáhat, neměla by být tonus. Kolik sama dělala, kolik toho řekli v kurzech, kolik diskutovali s G, kolik četli v nete, až dodnes, že Kegel způsobí tón. Cvičení Kegel jsou skvělým preventivním opatřením proti přestávkám při porodu, jako vazy se stávají pružnějšími. Cvičení Kegel jsou také dobrou prevencí a pomáhají při léčbě hemoroidů, které postihují každou druhou ženu při porodu. Po porodu Kegel pomůže vagíně rychle se vrátit k normálnímu stavu a také zlepší kvalitu sexu.

Myslím, že se nic nestane, pokud začnete dělat tato cvičení hned teď. Jak mohou způsobit tonus? Koneckonců, pracujete se svaly vagíny. Další otázkou je, proč je nyní potřeba.
Tato cvičení jsem dělal, ale ne pravidelně, ale jednoduše, jak si vzpomínám, tak činím a nikdy jsem neměl tonus. No, nikdy jsem neměl tonus pro všechny B)

G mi řekl, abych provedl tato cvičení od 27. týdne. Používá se nedává smysl

Tatyanka123, díky! Velmi úplná odpověď, nezůstaly ani otázky. Budu čekat na cvičení.

Dívky, tady nerozumím tomu, co děláte a pomocí jakých svalů se objeví váš tón? Pokud sedíte na záchodě, začněte psát a pak, bez dokončení, zastavte proces, dochází k tónu? neměl by! jinak by po každém močení dívky odešly zachránit sanitku
Začněte cvičit na záchodě a je to s procesem vyskakování / zastavení / vyskočení / zastavení. pochopit, který sval funguje. můžete zastavit pokak)), pokud je to obtížné s papis. ani jediný sval gluteusového svalu a zejména tisk by se neměl trhnout. jinak neděláte kegel cvičení. ale něco, co nevím

přidáno po 3 minutách

Tato cvičení jsou užitečná pro všechny a všechny, bez ohledu na přítomnost nebo nepřítomnost těhotenství. a pokud je uděláte také z těhotenství, bude to pro vás jednodušší. a ve věku se problémy s inkontinencí atd. nemusejí stát. dobře, pokud je důvod jejich možného výskytu spojen s uvolněním svalů a ne něco jiného

Korále, díky za odpověď. Žij a uč se. Proč jsem se na něco zeptal, protože moje práce je sedavá, sedím 8 hodin denně nebo i víc. A moje tělo samo o sobě vyžaduje nějaký druh cvičení. Krev musí být nějak upravena na 5. bod. A původní hemoroidy se již cítily, i když tento termín je malý. Takže ještě trochu.

Kegel cvičení pro těhotné recenze

Cvičení Kegel jsou speciální gymnastika, jejímž hlavním účelem je posilování svalů pánevního dna. Gymnastika má příznivý vliv na nasazení dítěte a práce, pokud neexistují kontraindikace a všechna doporučení jsou dodržována, když je prováděna..

Soubor cvičení pro těhotné ženy má takový pozitivní účinek na tělo nastávající matky, jako například:
- připravuje pánevní svaly na nadcházející porod;
- snižuje riziko zlomení při porodu;
- udržuje libido na vysoké úrovni, normalizuje produkci pohlavních hormonů;
- zabraňuje problému inkontinence moči a hemoroidů i v pozdějších stádiích;
- přispívá ke zlepšení pohody;
- zlepšuje pocit při intimitě.

Během gymnastiky se žena učí cítit a ovládat svaly. Podobné dovednosti mohou být užitečné při porodu. Žena při porodu pomáhá dítěti pohybovat se podél porodního kanálu. Pokud děláte Kegel cvičení pro těhotné ženy ve 3. trimestru nebo po celou dobu porodu, vagína se rychle zotaví po porodu.

Přes všechny výhody má komplex své vlastní kontraindikace. Gymnastika se nedoporučuje v těchto případech:
s hrozbou potratu;
s toxikózou;
s gestózou;
s hypertonicitou;
s krvácením z dělohy;
na nachlazení a horečku.

Gymnastika odmítnout by měla být v případě problémů s páteří v bederní oblasti, zejména v akutním stadiu. Je možné těhotná cvičení Kegel, lékař by měl rozhodnout po vyšetření. Před spuštěním komplexu se ujistěte, že jste se poradili s gynekologem.

Cvičení s Kegelem pro těhotné ženy v 1. trimestru by měla probíhat podle jednoduchých pravidel:

1. Nepřehánějte to a nepřetěžujte tělo. Začněte trénovat od 10 do 15 minut a postupně zvyšujte čas, počet přístupů.
2. Je důležité dodržovat pravidelnost a cvičit každý den gymnastiku..
3. Pečlivě sledujte svoji pohodu. Pokud se cítíte hůře, zastavte komplex.
4. Po vyprázdnění močového měchýře je nutné zahájit gymnastiku. V opačném případě může dojít k bolestem při kreslení nebo řezání..
5. Cvičení v raných fázích se doporučuje v poloze na zádech..

Gymnastika Kegel pro těhotné ženy: Příprava na snadné narození

Budoucí matka se o své dítě pečlivě stará. Ale nezapomeňte na sebe. Gymnastika Kegel je velmi užitečná pro těhotné ženy (a ženy obecně). Toto je skutečná příležitost usnadnit proces porodu, rychle se zotavit a minimalizovat další nepříjemné následky. Sada cviků je velmi jednoduchá, zvládne se v nejkratším možném čase. Není potřeba žádné speciální výcvikové vybavení.

Obecný popis gymnastiky Kegel

Specifický soubor cvičení zaměřených na posílení svalů pánevního dna a jejich udržování v dobré kondici vyvinul porodník-gynekolog z USA Arnold Kegel zpět ve 40. letech 20. století. Zpočátku byla gymnastika předepisována ze zdravotních důvodů, byla vytvořena pro boj s močovou a fekální inkontinencí, hemoroidy, pánevním prolapsem a kongescí..

Rychle byla také oceněna jako součást přípravy na porod. Koneckonců, mnoho z těchto problémů je typické pro těhotné ženy. Vznikají díky skutečnosti, že se děloha zvětší a celá hmota plodu tlačí na svaly pánevního dna. Se sedavým životním stylem mnoha žen nezažívají téměř žádný stres, a proto na ně nejsou zcela připraveni. V důsledku toho se svalová tkáň natáhne, její elasticita se sníží a vyvolá tato onemocnění. Ale budou to právě svaly pánevního dna, které „tlačí“ dítě porodním kanálem. Pokud jsou tedy udržovány v dobré kondici a víte, jak je zvládnout, bude proces porodu probíhat co nejrychleji, bezbolestně a bez nepříjemných následků ve formě mezer..

Hlavním cílem těchto tříd je naučit se, jak tyto svaly cítit a ovládat je, a ne poskytovat maximální energetickou zátěž. V opačném případě dosáhnete opačného účinku - „pumpujete“ je a nebudete schopni relaxovat ve stresové situaci. Stačí jen přitlačit dítě do porodního kanálu. Cvičte další svaly současně. Během těhotenství věnujte zvláštní pozornost nohám a hýždím, po porodu můžete navíc připojit abs a dolní část zad.

Chcete-li najít svaly pánevního dna, lehněte si na záda s ohnutými koleny. Položte dlaně obou narovnaných rukou na pubis. Střední část zad lehce přitlačte na podlahu. V oblasti pánve budete cítit napětí pod břichem. Když držíte tuto pozici po dobu 5-10 sekund, budete cítit svaly v močové trubici a v mezeře mezi vaginou a řitním otvorem. Hýždě a abs by měla být uvolněná.

Kontrola tónu intimních svalů je velmi jednoduchá. Během dalšího močení se je pokuste napnout a proces přerušit. Pokud to nevyjde, je zřejmé, že na něčem pracovat. Účinek cvičení se dosahuje střídavým napětím a uvolněním pánevních svalů. Ve skutečnosti je to stejné jako návštěva tělocvičny nebo ranní cvičení. Příjemným bonusem z běžných tříd je znatelné zlepšení kvality intimního života ženy i její partnerky..

Významnou výhodou komplexu Kegel je schopnost provádět cvičení kdykoli pro vás, v jakémkoli prostředí. Není třeba žádné speciální vybavení.

Video: co je to Kegelova gymnastika a kdo dokáže cvičit

Těhotenství a kontraindikace

Výhody gymnastiky Kegel pro těhotné ženy jsou zřejmé. Gynekologové doporučují zahájit výuku v nejbližším možném termínu. Ale jen úleva při porodu nevyčerpává jeho pozitivní účinek. Komplex má následující nesporné výhody:

 • minimalizace bolesti během těhotenství;
 • rychlejší zotavení po porodu;
 • zlepšení sexuálního zdraví ženy, prodloužení doby její sexuální aktivity, schopnost odložit nástup menopauzy a menopauzy o několik let;
 • zesílení syntézy ženských pohlavních hormonů, z nichž mnohé jsou nezbytné pro udržení dobrého zdraví a nálady, zlepšení vzhledu, zachování mládí po dlouhou dobu;
 • normalizace krevního a lymfatického oběhu v pánevních orgánech, zlepšení jejich přísunu kyslíku, živin;
 • posílení imunity proti patogenním mikroorganismům, infekcím;
 • udržování pánevních orgánů ve správné poloze, prevence zánětlivých procesů, jiných gynekologických chorob;
 • zvýšené libido, pro některé - možnost prožívání orgasmu.

Video: Kegel gymnastika jako součást přípravy na porod a zotavení po nich

Přes všechny potenciální výhody není Kegel gymnastika předepsána všem těhotným ženám. V případě kontraindikací jsou přísně zakázány. Trénink bude možné zahájit až po porodu. Proto se nejprve poraďte s porodníkem-gynekologem.

Svaly pánevního dna jsou přímo napojeny na dělohu, jejich činnost okamžitě „reaguje“ v celém reprodukčním systému. Od téhož lékaře se seznamte se všemi nuancemi techniky, abyste mohli cvičení správně provádět.

 • jakýkoli zánětlivý proces v těle, horečka, dokonce i jednoduché zvýšení teploty v důsledku nachlazení, SARS;
 • velmi závažné příznaky toxikózy a související zhoršení pohody, jen těžké těhotenství;
 • preeklampsie jakékoli závažnosti (ztráta krevních bílkovin, která vyvolává nadměrný přírůstek na váze, otoky, vysoký krevní tlak, a v důsledku toho - hladovění kyslíkem v matce a dítěti a záchvaty záchvatů, které jsou nebezpečné pro oba životy; komplikace jsou také více než závažné - srdeční infarkty, mrtvice, problémy s játra a ledviny, plicní edém, odchlípení sítnice);
 • hypertonicita dělohy;

Obecná doporučení, bezpečnostní opatření

Stejně jako v případě jakékoli fyzické aktivity by třídy měly být zahájeny a postupně zvyšovat zatížení. Poprvé postačí 3-5 testovacích kontrakcí a svalové relaxace, které nejsou zcela napjaté. Počet opakování se zvyšuje o 3–5 denně, což je vede na konec prvního týdne na 25–30. Za den lze provést tři „přístupy“ - ráno, před spaním a v době oběda. Provedení celé sady cvičení nebude trvat déle než 10 minut. Pozitivní efekt se projeví po 15–20 dnech běžných tříd.

Obecná pravidla pro cvičení:

 • Pravidelnost. Očekávaný efekt přinese pouze systematické třídy. Je lepší dávat gymnastiku Kegel 2-3 minuty denně než hodinu jednou týdně. To však platí pro jakýkoli svalový trénink..
 • Období pro výuku. V raném stádiu těhotenství neustále sledujte svůj stav, až do 12. týdne je riziko potratu nejvyšší, protože embryo stále není pevně připevněno ke stěně dělohy. Slabost, zvýšené dýchání, tažný pocit v podbřišku - důvod k okamžitému přerušení lekce. Můžete pokračovat v práci až do narození, pokud to nepohodlí nebude. Nejvýhodnějším obdobím pro Kegelovu gymnastiku je druhý trimestr - většina kontraindikací do této doby zmizí, ale žaludek stále ještě nebrání. Na konci těhotenství provádějte pouze ta cvičení, která nevyvolávají nepohodlí. K udržení svalového tonusu je však třeba se i nadále angažovat. Prvních pět cvičení popsaných níže může být provedeno od prvního trimestru, poslední dvě jsou nejužitečnější ve třetím, když potřebujete připravit porodní kanál na pokusy.

Video: Časté chyby cvičení Kegel

Nejčastější cvičení

Gymnastika Kegel je založena na třech základních pohybech - kontrakce, komprese a tlačení. Porodníci-gynekologové nejčastěji doporučují následující komplex:

  "Držet." Nejzákladnější a základní cvičení, analogický rozcvička pro svaly těla. Žena musí vzít pózu ženy v práci - ležící na zádech, ohýbat nohy na kolenou a tlačit je od sebe. Podpatky by neměly být odtrženy od podlahy. Pro větší pohodlí položte pod hlavu nízký polštář nebo ručník zabalený v rolích. Cvičení samotné spočívá v stlačení svalů perineu a jejich udržení v této poloze po dobu dalších 8 až 10 sekund. Pak musíte relaxovat zhruba ve stejnou dobu..

Video: Kegel gymnastika pro těhotné ženy

Recenze těhotné gymnastiky Kegel

Cvičení Kegel jsou skvělá věc! Pokud si vyvinete schopnost ovládat tyto svaly, je méně pravděpodobné, že se u vás ve stáří objeví močová inkontinence a prolaps dělohy. Muži se to také líbí! Je pravda, že to při porodu nepomůže. Například mě to dokonce trápilo. V době zubů se svaly stáhly a nechtěly se uvolnit. Ani porodní asistentka s lékařem nemohla nic dělat. Musel jsem to snížit. Ale tři měsíce po narození byl tón a hlasitost vagíny obnoven na předchozí úroveň. Tato cvičení jsem začal dělat před mým prvním těhotenstvím, dokonce před manželstvím.

Amani

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/uprazhnenija_kegelja_1422967359/

Věřím, že jakékoli cvičení je užitečné. Pohyb je život! Co pomůže z přestávek, je nepravděpodobné. Nevěřím ani v olej. Trenér nám říká o Kegel, že je snazší pohybovat dítětem po vyškoleném elastickém průchodu, než po úzkém a zdlouhavém. Ale v posledních týdnech s nimi musíte být opatrní, můžete rodit.

E_lenka

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/uprazhnenija_kegelja_1422967359/

V posledních měsících bych nezačal trénovat. Silné svaly někdy při porodu někdy nehrají nejlepší roli - přítelkyně svírala své druhé dítě ve špatnou dobu. Ale po porodu - pouze na silnici, je vše zpřísněno.

Bobr

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/uprazhnenija_kegelja_1422967359/

Tato cvičení provádějte kdykoli a kdekoli. Harm nebude jen dobrý. Na 4 přístupy na 8krát různé intenzity. Toto je stejné fyzické cvičení, pouze na svaly vagíny. Udělal jsem to před narozením, a - poté, co to opravdu pomohlo zpřísnit vše tam, jinak bylo všechno pitomé, hrůza měla pravdu.

Margosha

https://www.baby.ru/community/view/44187/forum/post/111560915/

Nevím, jestli Kegelova cvičení pomohla, ale pro každého, kdo udělal od mých přátel a já, ve skutečnosti, narození šlo bez slz, řezů, Takže, drobné vnitřní trhliny v sliznici. Obecně platí, že dobrá cvičení. Teď je dělám, abych obnovil dělohu.

Maryasha

http://puzyaka.ru/forum/showthread.php?t=12396

Cvičení Kegel skutečně pomáhají snížit riziko zlomení při porodu. Je však také důležité tvrdě tlačit a poslouchat lékaře / porodní asistentku. Jsou účinné jak před porodem (jako prevence slz), tak i po (jako způsob, jak obnovit svalový tonus co nejrychleji a nejefektivněji). Jsou také užitečné dělat po celý život, aby se v budoucnu zabránilo prolapsu a prolapsu stěn vagíny a dělohy..

Mamantenok

http://puzyaka.ru/forum/showthread.php?t=12396

Cvičení Kegel jsou samozřejmě velmi nezbytná a nezbytná: slabé svaly mohou vést k prolapsu dělohy a ze cvičení se zde stává vše pružnějším a vyškoleným. Kdyby jen byla touha: Mám například, jak zpod hůlky, ale musím to udělat, protože existuje děloha. A cítím, že je výsledek. Hlavní věc není přestat. Nezabere to mnoho času ani to, ale v životě to pomůže. Navíc chci poznamenat, že menstruace začala přicházet včas, předtím, než došlo k poruchám, a jak Kegel začal dělat - jako hodiny!

Alyona

http://www.woman.ru/health/woman-health/thread/3852867/2/

Dokonce POTŘEBA udělat, to pomůže při porodu (budou procházet snadněji a rychleji). Začal jsem to dělat od 15. týdne těhotenství, ale lituji, že jsem se o takových cvičeních nedozvěděl dříve. Tato cvičení nejsou nikdy příliš pozdě na to, svaly pánevního dna trénují velmi rychle, hlavní věcí je, abych nebyl líný.

Irina

http://www.woman.ru/health/Pregnancy/thread/3915695/

A v nemocnici gynekolog a terapeut jednomyslně doporučili cvičení podobné „kočičímu“ cvičení (pouze bez záklenku zády). V této poloze musíte být 3-4krát denně po dobu 2 minut. Tlak na ledviny a vnitřní orgány je tak snížen. A tak můžete dělat gymnastiku, pokud neexistují kontraindikace (například zvýšený tón atd.).

Daria_88

http://www.sv-mama.ru/forum/read.php?id_theme=4537

Cvičení Kegel jsou dobrá pro každého. Zvláště užitečné po dodání. Obecně by je každá žena měla dělat pravidelně, aby netrpěla močovou inkontinencí a prolapsem dělohy ve stáří.

Oksik-k

https://www.babyplan.ru/questions/93843-uprazhneniya-kegelya-pri-beremennosti/

Cvičení Kegel jsou časově testována a doporučována gynekologickými gymnastikami pro těhotné ženy. Komplex je dobrý v tom, že výsledek je patrný dostatečně rychle. Aby se však dosáhlo požadovaného účinku a nepoškozilo nenarozené dítě, musíte nejprve konzultovat s odborníkem, zvážit všechny dostupné kontraindikace. Mimochodem, úspěšná porodnost není důvodem k zastavení Kegelovy gymnastiky. Cvičení je dobré pro ženy téměř v každém věku. Pomáhají udržovat svaly pánevního dna v dobrém stavu, což je prevence mnoha nepříjemných problémů..

Články O Neplodnosti