Hlavní Bolest

Jak způsobit porod

Lékaři nazývají běžnou dobu porodu dítěte, trvající od 38 do 42 týdnů. V každém případě se přibližná doba porodu počítá individuálně, například delší těhotenství trvá u žen, jejichž menstruační cyklus přesáhl 28-30 dnů. V každém případě se však těhotenství trvající déle než 42 týdnů nazývá po ukončení těhotenství a doporučuje se umělé „volání“ porodu. Jak je zahájena stimulace práce? Jak způsobit porod? Maminky, které se snaží potkat dítě, se ptají. To lze provést jak v nemocničním prostředí, za účasti lékařů, tak doma, za použití metod, které jsou v lidové praxi dlouho známé..

Jak způsobit porod v nemocnici

Nejpopulárnější metodou stimulace práce je dnes amniotomie nebo otevření močového měchýře. Amniotomie se provádí na porodnici, po vyšetření a při absenci kontraindikací. Fetální močový měchýř je otevřen speciálním nástrojem, zatímco žena nepociťuje žádné nepohodlí ani bolest. Amniotomie je indikována pouze pod podmínkou „zralého“ děložního hrdla, po zákroku je monitorování prováděno po dobu 2-3 hodin, plodová voda je nalita do velkých množství téměř okamžitě, ale během celého porodu stále uniká. Pokud porod nezačne po 2-3 hodinách po otevření močového měchýře, rozhodne se o zavedení intravenózních léků stimulujících porodu..

Jak způsobit porod doma

Existují metody pro zintenzivnění pracovních činností, které lze praktikovat mimo nemocnici, z nichž některé nelze nazvat příjemnými. Mluvíme mimo jiné o sexu, který podle lidové pověsti dokonale stimuluje kontrakci dělohy a přispívá k nástupu porodu. Hlavní věc je mít sex bez kondomu: kontrakce dělohy provokuje spermie, nebo spíše látku prostaglandin, která je její součástí. Je však třeba mít na paměti, že sex jako stimulace práce není vždy ukázán: nemůžete se uchýlit k sexu bez kondomu v přítomnosti sexuálně přenosných nemocí, drozd u žen, sex je rovněž zakázán, pokud placenta previa, jeho nízké umístění.

Dalším způsobem, jak aktivovat práci, je stimulace bradavek, a to bez ohledu na to, jak se provádí: rty partnera nebo prsty samotné matky. Trik této metody spočívá v tvorbě v těle během procesu bradavkové stimulace látky oxytocin, která je známá svými vlastnostmi, že způsobují kontrakce dělohy. Masírujte však bradavky opatrně, aby nedošlo k jejich poranění a zabránění pronikání mikrotrhlin infekce, což vede k rozvoji mastitidy..

Předpokládá se, že fyzická aktivita v různých formách může být dobrým způsobem, jak stimulovat práci. Dlouhé procházky, cvičení pro těhotné ženy, lezení po schodech, břišní tanec, dokonce i banální čištění a mopování (ale bez přítomnosti těžkých kbelíků!) Mohou být dobrými „pomocníky“ pro zesílení kontrakcí. Zde je třeba se vyhnout pouze nadměrnému zatížení - mohou způsobit vážné komplikace, zejména oddělení placenty.

Čištění střev může pomoci dosáhnout porodu: s klystýrem nebo s malými dávkami projímadla. Ke stejnému účelu (stimulace práce) můžete použít ricinový olej: máslo se přidává do hnědého chleba a jedí se s ním (nebo můžete pít jen 100–15 g ricinového oleje, který neznepokojuje).

Metody aktivace porodu zahrnují také: kontrastní sprchu, aromaterapii (použitím jasmínu a / nebo růžových olejů), masáž chodidel. Rovněž se předpokládá, že některá jídla mohou pomoci urychlit nástup porodu: petržel, vařená řepa nebo řepná šťáva, rybízová šťáva, malinový čaj.

Jak způsobit kontrakce po 38, 39, 40, 41 týdnech

Jak způsobit porod doma

40 týdnů a neexistují kontrakce, jak mohu nezávisle iniciovat kontrakce, co mám dělat? U některých žen se to bude zdát divoké. Jak můžete riskovat zdraví svého dítěte jen kvůli párdennímu „mučení“? Většina lékařů je také proti různým způsobům kontrakcí a na internetu jich je mnoho. Existují však způsoby, jak trochu spěchat na patrimoniální aktivitu. Tyto metody by se samozřejmě měly používat pouze tehdy, když je děložní čípek téměř úplně připraven k porodu. Pouze tehdy mohou některé z těchto metod přinést určité výhody. Jak způsobovat kontrakce doma za 38, 39, 40 nebo 41 týdnů za použití dostupných prostředků a jak to v lékařských zařízeních?

1. Milovat se. Sperma obsahuje látky - prostaglandiny, které pomáhají rychle dozrát děložní hrdlo. Proto čím více - tím lépe v tomto ohledu. Kromě toho sex způsobuje kontrakce - křeče dělohy. Samozřejmě to není pravda, ale nepravda. Nicméně někdy to pomáhá zahájit proces porodu. Ale alkohol v tomto případě bude zbytečný.
Vezměte prosím na vědomí, že tímto způsobem se nemůžete pokusit vyvolat kontrakce po vypuštění vody nebo dokonce pouze sliznici. Infekce může vstoupit do dělohy.
Tuto metodu nelze použít také v případě, že se sexuální partner cítí dobře, například má exacerbaci genitálního oparu..

2. Čištění, mytí nebo jiné domácí práce. Ale prostě se nemusíte snažit zjistit, která cvičení způsobují kontrakce a nadměrně se vyvíjejí. Například existuje takové doporučení, jako je chůze po celý den nebo hodně mytí podlahy. To vše může vyvolat pouze předčasné propuštění plodové vody, následnou slabost práce kvůli této a fyzické únavě.

3. Vezměte projímadlo. Již existuje velký výběr. Častěji však existuje doporučení o ricinovém oleji. O ricinovém oleji se říká, že u žen způsobuje kontrakce. Ve skutečnosti je to pravda. Kdysi dávno porodní asistentky tímto způsobem porodily. Pokud ale krk není připraven, tělo nevytváří určité hormony, pak ricinový olej vyvolá pouze silné střevní křeče a průjem.

4. Jen požádejte své dítě, aby se trochu spěchalo. Můžete přesvědčit dítě, aby se brzy narodilo. Mezi matkou a dítětem existuje velmi úzký vztah. Možná se všechno ukáže. A nemusíte hledat riskantní metody, jak způsobit porod.

Pokud ne, potom s největší pravděpodobností dítě ještě není připraveno k narození. Nespěchejte, není-li k tomu žádná indikace - nedochází k narušení průtoku krve, srdeční rytmus je normální, neexistují žádné známky přetížení.

Tablety a léky, které způsobují kontrakce před porodem, se vydávají již v porodnicích. Nemůžete se pokusit vzít tyto léky sami! Naštěstí mnoho z nich není v prodeji..

Při přípravě těla na porod se ženě obvykle podávají tablety antiprogesteronu - stejný lék, který se používá pro lékařské potraty. Stimulace práce tímto způsobem je naprosto bezpečná. Snížení tohoto hormonu nijak neovlivní plod. Koneckonců, tělo normálně snižuje hladinu progesteronu do konce těhotenství. Poté se ženě podávají injekce způsobující kontrakce, obvykle prostaglandiny. Přestože stejná látka může být zavedena do těla ženy ve formě gelu nebo rektálních čípků.

Nejběžnějším a nejúčinnějším způsobem vyvolání kontrakcí dělohy je však oxytocin. Kontrakce mohou být způsobeny, pokud žena dostane kapátko s tímto lékem. Taková stimulace práce je poměrně bolestivá a zdlouhavá, a proto ženy hledají informace o tématu vyvolání kontrakcí přirozeným způsobem, ale neměli byste je používat bez konzultace s lékařem.

Pamatujte, že provokující práce může a měla by být prováděna pouze v krajních případech, podle indikací. Existuje mnoho žen, které porodí zcela zdravé děti ve 41 nebo dokonce 42 týdnech a jejich těhotenství se nepovažuje za odložené. No, na téma, které způsobujeme, bojujeme sami, je lepší nemyslet. Přestože je vhodné být pod dohledem lékařů.

Cvičení pro porod a další zotavení

Těhotenství není nemoc, ale dočasný a přirozený stav těla. A proto během těhotenství nejsou fyzická cvičení kontraindikována v přiměřené míře a neexistují-li lékařské kontraindikace. Motorická aktivita je prostě nezbytná pro jakékoli tělo, dokonce i s dítětem, což pomáhá udržovat jej v dobré kondici.

Druhy cvičení

Všechny typy tělesných cvičení spojených s těhotenstvím a porodem lze rozdělit do tří hlavních skupin:

 • cvičení před porodem je komplex cvičení zaměřených na přípravu svalů pánve a pobřišnice pro nadcházející porodu;
 • cvičení při porodu - fyzická cvičení ke stimulaci porodu, když se gestační věk přiblížil 38–40 týdnů;
 • cvičení pro zotavení po porodu - účinná cvičení nezbytná pro břicho a boky, aby po porodu zaujaly svůj původní tvar.

V tomto článku se budeme zabývat všemi třemi sadami cvičení. Je však třeba si uvědomit, že z jakéhokoli fyzického cvičení bude výsledek pouze tehdy, pokud je budete pravidelně provádět.

Před cvičením

Jak se bude konat každé konkrétní narození, nikdo nemůže předem předvídat. Pokud jsou však systematická cvičení zaměřená na posílení svalů systematicky prováděna před porodem, urychlí to průběh druhé fáze porodu (průchod dítěte přes porodní kanál) a přispěje k nejrychlejšímu obnovení perineum. Seznam cvičení pro porod bez komplikací:

 • Zkuste současně napnout a uvolnit svaly řitního otvoru a močovodu. Navíc, když jsou svaly napjaté, nezadržujte dech a nenasahujte do žaludku, naopak se pokuste nadechnout. Udržujte svaly napnuté po dobu 10 sekund. Toto cvičení by se mělo provádět 3krát denně pro 3-4 přístupy.
 • Pokud to vaše „zajímavá poloha“ dovolí, nasaďte se na všechny čtyři, aby vaše paže a nohy byly vzájemně rovnoběžné. Chcete-li to provést, položte ruce na šířku ramen od sebe, respektive nohy - od šířky kyčle. Při vdechování zakulaťte záda a napněte svaly břicha, při výdechu zaujměte výchozí polohu. Při druhém přístupu se při vdechování ohněte zády dolů a při výdechu se znovu vraťte do výchozí polohy. Proveďte toto pracovní cvičení vlastním tempem..
 • Posaďte se „v turečtině“ se zády rovně, zavřete oči, uvolněte se a hluboce, ale klidně dýchejte.
 • Postavte se na kolena, roztáhněte nohy od sebe a zkuste sedět v prostoru mezi nohama. Pokud je síť mezi nohama těžká, můžete si nejprve sednout na paty, aniž byste si roztáhli nohy.
 • Posaďte se na podlahu, roztáhněte si kolena co nejdále a spojte si nohy rukama a pokuste se je přitáhnout k rozkroku. Při tomto cvičení si položte lokty na kolena a pokuste se je co nejvíce oddělit.
 • Vezměte míč na tenis a stiskněte jej mezi vaše boky. Držte míč, jděte tam a zpět 10 kroků. Pokuste se toto cvičení opakovat při porodu 10krát. Poté stojte na nohou a držte míč a opakujte 10 sad po 10 krocích vpřed a vzad. Do těchto cvičení denně.

Cvičení ke stimulaci práce

Až se dítě narodí (38–40 týdnů těhotenství), ale nespěchá, aby se seznámil s okolním světem, bude pro matku užitečné provést některá speciální cvičení pro porod. Fyzická aktivita pomůže dítěti padnout, a to pomůže stimulovat práci. Uvádíme, co je třeba udělat:

 • Chůze je přirozená metoda stimulace, protože pomáhá dítěti snižovat a vyvíjet tlak na děložní čípek, což zvyšuje množství hormonu oxytocinu v krvi a stimuluje porod..
 • Výstup a sestup ze schodů. V tomto cvičení, stejném principu jako v chůzi, není hlavní věcí zde přepracování.
 • Plavání, aktivity v mateřském bazénu.
 • Nakloní se vpřed. Nebylo marné, že se našim matkám doporučovalo umývat podlahy nebo shromažďovat rozptýlené zápasy jako cvičení pro porod..
 • V podřepu.
 • Houpání pánve bok po boku, například tanec na příjemnou hudbu.
 • Sex je nejpříjemnější způsob, jak stimulovat práci.

Poporodní cvičení

Po porodu ženské tělo často nevypadá příliš přitažlivě. Proto se mnozí snaží obnovit jejich dřívější krásu co nejrychleji: napumpujte žaludek, boky, hýždě. Pokud provádíte každodenní cvičení, abyste se zotavili z porodu, uvidíte po 2-3 měsících první výsledek. Aby cvičení byla účinná, přispívaly ke spalování tuků a posilování svalů, musí být prováděny s pulzem asi 120 tepů za minutu. Uvádíme nejběžnější cviky postavy po porodu:

 • Pro horní břišní svaly. Lehněte si na podlahu, ohněte si nohy na kolena, ruce na zadní straně hlavy. Když vydechujete, pomalu se zvedněte a snažte se bradou dosáhnout na kolena. Při vdechnutí zaujměte výchozí pozici..
 • Pro dolní břišní svaly. Lehněte si na zem, nohy rovné, ruce podél trupu. Při výdechu zvedejte nohy bez ohýbání na kolenou, pokud možno tak, aby byly v pravém úhlu k podlaze. Při vdechnutí zaujměte výchozí pozici..
 • Pro šikmé břišní svaly. Lehněte si na podlahu, ohněte si kolena, ruce na ramenou a přitiskněte si bradu k hrudi. Když vydechujete, pokuste se loktem pravé ruky dosáhnout levého kolena. Při vdechnutí zaujměte výchozí pozici. Při druhém přístupu se při výdechu loktem levé ruky pokuste dosáhnout inhalačního pravého kolena a zaujměte výchozí polohu. Opakujte přístupy jeden po druhém.
 • Pro hýždě. Lehněte si na podlahu, nohy se ohýbejte na kolenou, ruce podél těla. Při výdechu zvedněte pánev co nejvíce, při inhalaci zaujměte výchozí polohu. Pokud je po narození cvičení pro hýždě pro vás snadné, pak to může být komplikované: narovnejte pravou nohu (zvedněte). Když vydechujete, zvedněte pánev, opírejte se o pravou nohu a udržujte levou narovnanou váhu. Po několika přístupech změňte nohy: položte pravou nohu na podlahu a ohněte levou.
 • "Kolo". Lehněte si na zem, ruce podél těla, ohněte nohy na kolena a zvedněte. Narovnejte a ohněte své ohnuté nohy asynchronně, jako by šlapaly na kole ve vzduchu.

Jak urychlit porod: způsoby, jak stimulovat práci

Jak dlouho vydrží 40 týdnů těhotenství! Každá těhotná žena zažívá mnoho emocí, je v tomto úžasném stavu. První trimestr je mdlé očekávání pozitivního testu, radost z vědomí, strach ze všech změn v těle. Druhý trimestr je čas těšit se z vaší pozice, první 3D ultrazvuk, míchání a začátek přípravy na porod. Posledních 12 týdnů těhotenství uplyne v poznání, že brzy porodí. V tomto ohledu začíná žena prožívat strach a úzkost..

A tady přichází 38-40 týden těhotenství a porod nezačíná. Závažnost posledních týdnů se stále více odráží v pohody a možná i na zdraví dítěte. Žena se stále více obrací k otázce, jak urychlit porod. Existuje mnoho domácích a klinických postupů..

Metody stimulace, klady a zápory

Pokud těhotenství proběhlo dobře a nadcházející narození nepředstavuje ohrožení života matky a dítěte, můžete se doma uchýlit k některým trikům. Jak zrychlit proces porodu lze přečíst v mnoha zdrojích. Zvažte některé populární způsoby.

Nejprve si musíte naprosto přesně představit, kdy by se měla stejná porodit. Normální nepatologické těhotenství trvá 40 týdnů. Ale po 38 týdnech je dítě v lůně považováno za připravené k narození.

 1. Nejpřirozenějším a nejefektivnějším způsobem jsou dlouhé procházky. Je dobré, aby každý dýchal vždy čerstvý vzduch. Naplánujte si denní výlety s prohlídkou.
 2. Cvičení pro vyvolání porodu zahrnují lezecké schody. Tato aktivita má stejný účinek jako chůze..
 3. Plavání v bazénu.
 4. Dalším způsobem, který dokonce lékaři doporučují, je sex. Tato metoda urychlení porodu bude přínosem nejen pro nastávající matku, ale také pro jejího manžela. Jde o to, že spermie obsahují prostaglandiny, které mohou způsobit proces porodu.
 5. Stimulace prsu a bradavek pomůže zvláštní látce vyniknout, hormonu oxytocinu, který pomáhá tónovat dělohu.
 6. Domácí práce, jako je vytírání nebo důkladné čištění, způsobí nástup práce. Tuto metodu používali i naše babičky..
 7. Užívání projímadel. V ženském těle jsou všechny procesy propojeny, nemluvě o období těhotenství. Kontrakce střev bude mít tonický účinek na dělohu a způsobí kontrakce. Těhotné ženy často tvrdí, že před nástupem porodu očistí tělo. Jinými slovy, mají prodloužený průjem..
 8. Akupunktura. Návštěva akupunkturního specialisty může vést k porodu.

Stojí za zmínku, že pokud korek ustoupil, je lepší nemyslet na takovou metodu, jako je „urychlení porodu pomocí sexu“. To může být nebezpečné kvůli infekcím, které vaše dítě může chytit..

Lékaři přesně vědí, jak urychlit nástup práce pro ženu na porodnici. Chcete-li zahájit naléhavou práci, existuje několik indikací:

 1. Potvrzená hypoxie plodu.
 2. Nedostatečný průtok krve v placentě.
 3. Těžký Rhesusův konflikt.
 4. Výtok plodové vody bez kontrakcí.
 5. Platnost po dobu 42 týdnů.
 6. Touha ženy při porodu.

Existuje několik léků, které mohou urychlit výskyt kontrakcí, které jsou bezpečné pro mámu a plod..

Hormonální drogy. Anti-gestagenní drogy se často používají v porodnicích, aby stimulovaly kontrakce během těhotenství po celé období. Zpravidla po jejich použití začne práce v příštích několika dnech..

Prostaglandiny. Takové léky mohou být předepsány pro změkčení děložního čípku. Často je žena po nástupu porodu děložního čípku nepřipravená na porodu. Aby se snížila rizika, která vznikají při narození dítěte, uchýlí se lékaři k zavedení prostaglandinů do děložního čípku. Léky mohou být injikovány do děložního hrdla, do zadního vaginálního fornixu nebo intravenózně ve formě roztoku.

Laminaria Efektivní způsob, jak urychlit porod. Laminaria jemně přispívá k otevření dělohy.

Ruční otevření děložního čípku. Tato metoda se používá v přítomnosti kontrakcí a špatného odhalení ženského děložního čípku.

Několik účinnějších způsobů, jak urychlit porod, je postup zvaný amniotomie a aromaterapie. Řekni o nich.

Amniotomie. Děsivý název postupu ve skutečnosti zahrnuje vpich močového měchýře. V mnoha případech je jeho skořápka příliš tlustá a dítě ji nemůže prorazit samo. Během několika hodin po amniotomii žena začne pracovat a pracovat.

Aromaterapie Aromatické oleje. Někteří aromaterapeuti tvrdí, že pachy mohou způsobit nástup porodu. Pro tyto účely se používají růže a jasmínové oleje. Inhalace takových par pomocí aromaterapie přispívá k nástupu porodu.

U „raného“ nezávislého nebo lékařského volání po porodu existují také určité kontraindikace (jedná se o případy, kdy se předpokládá plánovaná císařská sekce):

 • Potvrzené parametry úzké pánve
 • jizva na děloze;
 • nesprávná (neobvyklá) prezentace plodu;
 • placentární narušení;
 • infekční zánětlivá onemocnění v pánevních orgánech;
 • onemocnění ledvin, srdce těhotné ženy.

Co absolutně nelze udělat

Jak zrychlit přístup k porodu po určení těhotenství na plný úvazek, vzrušuje téměř každá žena. Ale bez konzultace s lékařem by takové rozhodnutí nemělo být učiněno. Koneckonců, nejcennější závisí na tom: život matky a dítěte.

Pokud je budoucí matce diagnostikována placenta previa, může fyzická aktivita, zejména sex, vyvolat krvácení, které následně může nepříznivě ovlivnit dítě.

Obecně platí, že nechráněný sex během těhotenství stojí za to, pouze pokud jste si jisti, že muž nemá infekční onemocnění genitourinárního systému..

Jinak musíte použít kondom. Jakákoli infekce během těhotenství se může dostat do dělohy k dítěti a způsobit různé odchylky zrání.

Neměli byste používat různé tradiční medicíny, jako jsou například bylinky a infuze. Není známo, jak ovlivní konkrétní organismus. Při nejhorším výsledku mohou způsobit krvácení, což může mít vážné následky..

A co je nejdůležitější, pokud se rozhodnete urychlit proces porodu, nebuďte příliš sebevědomí. Porod je tak složitý a nepředvídatelný proces, že není vždy možné zajistit jeho úspěch.

Je to jedna věc, která bere léky, aby stimulovala práci pod dohledem lékařů, a je to docela jiná snaha porodit co nejdříve.

Těhotenství je dočasný jev. Vaše dítě, tak či onak, bude stále narozeno. Článek pojednává o způsobech, jak urychlit porod doma nebo na porodnici.

Nezapomeňte, že tyto metody můžete použít pouze po klinických studiích (CTG, ultrazvuk). Pokud je chcete použít nebo ne, je na budoucí matce, aby se rozhodla. Hlavní věcí, kterou je třeba pamatovat, je, že zrychlení práce může stát život.

Autor: Zlata Maksimova,
speciálně pro Mama66.ru

Jak vyvolat narození na vlastní pěst? Jak způsobit porod a zda to lze udělat?

Přišel 38. týden těhotenství. Nyní můžeme s jistotou říci, že všechno šlo dobře, dítě kompletně dokončilo svůj nitroděložní vývoj a je připraveno k narození. Jsou vytvořeny všechny orgány a systémy, jedinou změnou, která se nadále objevuje, je hromadění podkožního tuku. Tento proces však nastane po narození dítěte. Pokud je těhotenství opožděno, mnoho žen se zajímá o otázku, jak vyvolat porod. Lékaři však naléhavě žádají, aby se nespěchali, příroda zná čas lépe, zejména proto, že období od 38 do 42 týdnů je považováno za nejvýhodnější pro narození. Již od 43. týdne může přední gynekolog nabídnout umělou stimulaci. Tématem našeho článku je však „Jak vyprovokovat porod sám, doma, bez poškození dítěte a vlastního zdraví“..

První pravidlo - musíte navštívit lékaře

Touha porodit co nejdříve je pochopitelná a logická. Žena je unavená, dítě už je docela těžké, jeho činnost občas její matce způsobuje bolestivé pocity, a přesto si už chce vyzkoušet na krajkových kapotách a botách. Bezpečnost je však především! Proto je třeba před vyprovokováním porodu zajistit, aby se dítěti podařilo převrátit se a zaujmout polohu hlavy dolů, což přispívá k snadnému a rychlému průchodu porodního kanálu. Proto musíte jít k gynekologovi a zeptat se ho na situaci vašeho dítěte. Pokud již tuto pozici zaujal, je to dobré znamení, ale není to jediné kritérium, které je třeba vzít v úvahu.

Dodatečné vyšetření a vlastní analýza stavu

Než přemýšlíte o tom, jak vyprovokovat porod, musíte se ujistit, že to neznamená zhoršení vašeho stavu. Pokud jste se během těhotenství obávali vysokého krevního tlaku, máte onemocnění ledvin a otoky, je jakýkoli zásah během těhotenství kontraindikován. I když jste celé těhotenství prošli jedním dechem, měli byste pečlivě sledovat svůj stav a neměli byste používat žádnou z níže uvedených metod, pokud v blízkosti není nikdo, kdo by vám mohl poskytnout včasnou pomoc, pokud se vaše zdraví zhorší. Absolutní kontraindikací je Rhesusův konflikt matky a dítěte, předčasné oddělení placenty, odtok plodové vody.

Nejlepší věc je přirozené zrození

Toto pravidlo platí pro všechny případy. Ženy se často ptají lékařů na to, jak vyprovokovat porod za 38 týdnů, a oni dostanou odpověď, aby se nespěchali a chvíli nečekali. Je možné, že na vás zítra čeká nádherná událost, takže ať se narodí samotné dítě a poslouchá biologické hodiny. Pokud jste však již netrpěliví, můžete trochu urychlit nástup práce. Za tímto účelem se doporučuje zvýšit fyzickou aktivitu. Není divu, že předtím existovalo znamení: „Když vaříte hnízdo, objeví se kuřátko.“ Žena v devíti měsících musela připravit dům na setkání dítěte a dříve to bylo zakázáno. Kosmetické opravy a celkové čištění trvalo několik týdnů, poté žena v práci se smyslem pro úspěch šla do nemocnice. Ve skutečnosti fyzická aktivita stimuluje práci.

Jak vyvolat porod za 38 týdnů pro moderní ženu? Stačí se vydat na pravidelné dlouhé procházky, vylézt po schodech pěšky, plavat se v bazénu. Nejdůležitější věcí je správné dávkování dávky. Gravitace a nadměrné namáhání mohou způsobit narušení placenty.

Intimita

Ne nadarmo se tato metoda nejčastěji přenáší z jedné ženy na druhou. Pokud mluvíme o tom, jak vyprovokovat porod za 39 týdnů, nejlepší způsob je sex. Zároveň je to lehké a příjemné. Tohoto efektu je dosaženo díky fyziologické kontrakci děložního čípku během orgasmu, což znamená nástup porodu, takže můžete jít do nemocnice přímo z manželského lůžka. Ale to není vše: pokud jste se svým manželem naprosto sebejistí, pak je nežádoucí používat kondom.

Tento nástroj se používá pouze v případech, kdy neexistuje riziko infekce různými infekcemi. Pamatujte, že v pozdějších stádiích, zejména pokud již sliznice již ustoupila, je riziko proniknutí patogenních bakterií do plodu velmi vysoké. Toto je jeden z nejpříjemnějších způsobů v sérii: „Jak vyvolat nástup práce.“ S tím vším samčí sperma dokonale připravuje dělohu na porod. Obsahuje velké množství speciálních látek - prostaglandinů. Dokonale přispívají k zrání a výraznému změkčení ženského děložního hrdla. Nezapomeňte, že muž v okamžiku intimity by měl být co nejjemnější, pozorný a starostlivý, protože nadměrná aktivita může vyvolat narušení placenty.

Stimulujeme produkci oxytocinu

Pokud těhotenství pokračuje, protože předchozí metody nedaly účinek, nastávající matka se již velmi zajímá o to, jak vyprovokovat porod po 40 týdnech. Pojďme trochu hlouběji do fyziologie: všechny procesy probíhající v našem těle jsou spojeny s hormony. Který z nich je zodpovědný za pracovní aktivitu, dilataci děložního čípku a kontrakce? Říká se tomu oxytocin a je to jeho kapátko, které je injikováno do žíly ženy v nemocnici, pokud se lékaři rozhodnou stimulovat porod.

Tělo je však schopné ho vyrobit samostatně, což se nejčastěji stává. Pokud bylo dítě velmi pozdě a vyvstala otázka, jak vyvolat porod po 40 týdnech, pak začněte provádět každodenní masáž bradavek. Za prvé, pomáhá připravit kojení na krmení, a za druhé, stimuluje produkci oxytocinu a kontrakci dělohy. Pokud provádíte lehkou masáž bradavek denně, počínaje 35-36 týdny, pak je velká šance porodit zdravé dítě ve 38 týdnech.

etnoscience

Bylinkáři dlouho přemýšleli, jak doma porodit. Současně nám nashromážděná zkušenost umožňuje provádět to docela efektivně, ale musíme si uvědomit, že i ty nejbezpečnější byliny, pokud jsou používány nesprávně, mohou vést k narušení nebo krvácení z placenty, proto je vhodné je používat pouze v nejextrémnějším případě. V takovém případě se poraďte s těhotnou lékařkou.

Nejbezpečnějším způsobem v řadě způsobů, jak vyvolat předčasné narození, je jíst potraviny obsahující velké množství čerstvé řepy a petrželky. Současně se zaměřte na svůj stav: pokud se cítíte nevolně nebo máte alergickou reakci, zrušte tyto produkty. Mezi nejbezpečnější byliny lze nazvat pastýřskou tašku, dřišťál, kopřivy. Protože je možné při použití těchto bylin vyvolat doma porod, je nežádoucí používat je před 38 týdny. Dalším lékem je slabá infuze malinových listů. Lékaři nepotvrzují účinnost tohoto nástroje, ale to nesnižuje jeho popularitu. Podle hodnocení žen mnoho z nich porodilo 38 týdnů a pilo tento nápoj místo čaje. Ačkoli je možné, že jejich biologické hodiny byly nastaveny takto.

Jídlo

Existuje další způsob, jak vyvolat porod. K tomu je doporučeno jíst nějaké jídlo. Jedná se o ananas, který obsahuje bromelin. Iniciuje a usnadňuje porod. Kromě toho se doporučuje jíst horká koření, mexická jídla nebo jídlo ochucené chilli papričkami. Černá lékořice stimuluje porod, protože porodem nebude možné rychle vyvolat potravu, proto by mělo být přidáno do jídla od 37 týdnů. Stimuluje střevní křeče, které zase způsobují stahy dělohy. Česnek je přibližně stejný, proto při absenci kontraindikací nezapomeňte jíst ostrou zeleninu.

Aby se zabránilo zácpě a v pozdějších fázích ke stimulaci práce, doporučuje se jíst více potravin obsahujících vlákninu. Poslední týdny těhotenství - to je doba, kdy musíte přestat jíst těžké jídlo, musíte dát přednost fermentovaným mléčným výrobkům, zelenině a ovoce. Sušené švestky a sušené ovoce pomohou normalizovat střevní aktivitu..

Castor a další projímadla

Pokračujeme v rozhovoru o tom, jak vyvolat porod. Jedním z populárních způsobů je používání projímadel, ale vždy se poraďte s lékařem, ne všechny jsou neškodné a těhotná žena je může používat. Jaký je účinek těchto drog a lidových léků? Faktem je, že pohyb střev je vždy doprovázen aktivní svalovou aktivitou, jinými slovy kontrakcemi. Protože děloha je umístěna velmi blízko, jsou do ní přeneseny svalové kontrakce. Ale to není zdaleka vše. Skutečností je, že zácpa je běžným problémem těhotných žen. Kvůli nim dochází k hromadění stolice ve střevě. Když je pod vlivem projímadel vyprázdněna, může hlava dítěte klesnout pod. Tlak hlavy na dno dělohy stimuluje nástup porodu.

Ze všech léků se těhotným ženám doporučuje používat ricinový olej. Tato metoda je z hlediska moderní medicíny docela kontroverzní, ale již ji dlouhodobě praktikovalo mnoho porodnických gynekologů. Jde o to, aby se ricinový olej vzal dovnitř. Jedná se o docela silné projímadlo, které vede k intenzivnímu očištění celého střeva. To zase znamená počátek kontrakcí dělohy, její otevření a narození samotné. Na jednu dávku stačí pouze 50 g ricinového oleje, který lze ředit čerstvou pomerančovou nebo jablečnou šťávou. Je velmi pravděpodobné, že ihned po užití ricinového oleje začnou dlouho očekávané kontrakce, takže pokud hledáte způsob, jak vyvolat porod za 40 týdnů, můžete tento nástroj vyzkoušet.

Jeden by však měl být velmi opatrný. Castor je velmi silné projímadlo, s nekontrolovaným příjmem, způsobuje těžký průjem, který může vést k dehydrataci ženského těla. Před porodem, což znamená, že musíte získat sílu. Organismus vyčerpaný těžkým průjmem nemůže s takovou zátěží zvládnout..

Důvody pro stimulaci práce

Pokud odstraníme banální výmluvy, jako je únava a touha dříve hlídat novorozence, existují důvody, kdy je stimulace pracovní činnosti skutečně oprávněná. To je zvýšený nitrooční tlak, únik plodové vody a alergie na prostaglandiny. Lékaři navíc doporučují stimulaci, pokud jsou jizvy na děloze nebo pánev samotná velmi úzká. K tomu je k dispozici speciální „Propidolový gel“, který se vstřikuje do děložního čípku, ale to lze provést pouze v případě, že plodová voda je celá. Kromě toho, pokud máte více než 40 týdnů těhotenství nebo více než 38 v případě vícečetných porodů, začnou lékaři hledat způsob, jak stimulovat kontrakce pomocí speciálních léků. Bez řádného vyšetření je jejich použití příliš nebezpečné, proto se poraďte s lékařem.

Shrnout

Jak vidíte, existuje mnoho způsobů, jak urychlit setkání s dítětem. Ale přemýšlejte o tom, je to opravdu nutné? Pokud těhotenství postupuje dobře a nehrozí ohrožení života a zdraví dítěte, narozeného ve 42 týdnech, bude se cítit skvěle. V takovém případě bude mít matka další měsíc na to, aby se dobře vyspala a získala sílu před budoucím mateřstvím. Koneckonců, s výskytem drobků, váš noční spánek skončí. I přes rostoucí závažnost lze v tomto vždy najít své výhody. Koneckonců, až budete příště brzy pociťovat srdeční tep, užijte si tento stav až do konce.

Pokud budou mít lékaři jakékoli pochybnosti, budou jako první ti nabídnout odpovídající způsob, jak stimulovat porod, a bude to určitě bezpečné pro vás i pro dítě. Takové události se již konají v nemocnici, kde jsou kvalifikovaní odborníci připraveni kdykoli porodit. Dnes je v arzenálu lékařů celá řada způsobů, jak je stimulovat - vpíchnutí amniotického močového měchýře, zavedení oxytocinu, exfoliace amniotických membrán. Každý z nich má své klady a zápory, indikace a kontraindikace. Tyto metody jsou přísně individuální a jejich účinek se projeví během několika hodin. Proto je nutné je používat pouze pod dohledem lékařů. Proto buďte opatrní - nepoškozujte sebe a své dítě svým vlastním jednáním.!

Porod se stimulací

Proč je nutná pracovní stimulace? Jak doktoři ovlivňují dilataci a kontrakce děložního čípku?

Stimulace je umělá indukce porodu v různých stádiích těhotenství a aktivace porodu během porodu. Tento postup může být vyžadován, pokud se prodlouží trvání porodu, ke kterému dojde, pokud se prodlouží buď první období porodu (otevření děložního hrdla), nebo druhé (vyhoštění plodu). Protože ne každé „zpoždění“ při porodu vyžaduje stimulaci, měli by lékaři po analýze situace pochopit jeho příčiny a podle toho jednat.

Při pozorování porodu lékař upozorňuje na následující body:

 1. Přítomnost kontrakcí, jejich frekvence, trvání a síla. Objektivně jsou tyto příznaky potvrzeny palpací břicha (dělohy) podle odečtů tocodynamometrického zařízení, které vám umožní přesně zaznamenat frekvenci a trvání kontrakcí, a také pomocí speciálního nitroděložního katetru ke stanovení tlaku v děloze proti kontrakcím (druhá metoda se používá velmi zřídka).
 2. Zveřejnění děložního hrdla je nejpřesnějším kritériem pro normální průběh porodu. Typicky se zveřejnění měří v centimetrech. Minimální otvor je 0 cm, když je děložní hrdlo uzavřeno, maximum je 10 cm s plným otevřením. Tento indikátor však není zcela spolehlivý, protože získané hodnoty zveřejnění se mohou u stejného lékaře lišit, nemluvě o různých lékařech vyšetřujících jednu ženu (vodítkem pro stanovení stupně otevření v centimetrech je šířka prstů lékaře; 1 prst přibližně odpovídá 2 cm, 3 prsty - 6 cm atd.). Předpokládá se, že normální rychlost dilatace děložního čípku v aktivní fázi porodu je -1-1,5 cm / h. Pokud je otevření pomalejší, může žena v porodu vyžadovat stimulační účinky. Činnost lékařů je však určována nejen stupněm odhalení, ale také stavem ženy.
 3. Pokrok současné části plodu (obvykle hlava). Je určována palpací břicha a / nebo vaginálním vyšetřením.

Při normální velikosti pánve, správné poloze plodu a nepřítomnosti faktorů, které brání narození dítěte přirozeným porodním kanálem, je vleklá forma práce usnadněna:

 • sedativa;
 • léky proti bolesti;
 • postavení ženy v práci na zádech;
 • ženský strach z bolesti;
 • některé nemoci těhotné.

Kromě toho existují indikace pro umělou indukci práce:

 • odloženo těhotenství, zejména pokud jsou zjištěny známky abnormalit plodu nebo patologické změny placenty,
 • pozdní toxikóza v některých situacích,
 • předčasné oddělení placenty (přímé ohrožení života plodu),
 • předčasný výtok plodové vody (protože se zvyšuje pravděpodobnost, že infekce pronikne děložním čípkem), některá onemocnění (například těžký diabetes mellitus) atd..

Vaše jednání během těhotenství a porodu

Touha bezpečně porodit by neměla zůstat snem a neměla by být podporována konkrétními akcemi. Mírná fyzická aktivita během těhotenství, fyzická cvičení, trénink břišních svalů, perineum, dechová cvičení, schopnost relaxace - to vše bude mít příznivý vliv na průběh porodu. Znalosti o průběhu porodu, správném chování v nich sníží strach z porodu, proto budete moci lépe ovlivnit proces porodu vašeho dítěte. Uvedené užitečné znalosti a dovednosti jsou poměrně účinnými metodami stimulace práce.

Pokud máte možnost zvolit si podmínky pro porod a schopnost vybrat si nemocnici, jedním z kritérií výběru by měla být schopnost chodit během porodu (samozřejmě, pokud na to nemáte kontraindikace). Je prokázáno, že ležící pozice prodlužuje dobu porodu, protože jedním z faktorů při otevření děložního čípku je to, že fetální tlak na děložní čípek není realizován. Ve Spojených státech byly provedeny studie, které ukázaly, že svoboda pohybu (schopnost chodit, sedět v různých pozicích) nemůže být méně účinná než stimulace vyvolaná drogami při porodu.!

Pokud máte příležitost seznámit se s místností, kde se porod uskuteční, použijte jej. Překvapivě, faktor předběžného seznámení s porodnicí má také příznivý vliv na proces porodu (pečliví Američané to odhalili také ve svých studiích).

Během porodu můžete použít starý, ale vědecky zdravý způsob, - stimulace bradavky. Současně tělo zvyšuje produkci oxytocinu, hormonu, který stimuluje porodu, a do značné míry určuje průběh porodu a jejich úspěšný výsledek. Právě tato okolnost může vysvětlit skutečnost, že použití dítěte na prsa bezprostředně po narození urychluje narození dítěte a snižuje pravděpodobnost poporodního krvácení. Pokud se podle lékařů vaše těhotenství postupně odkládá a neexistují žádné známky blížícího se porodu, můžete se také uchýlit k této metodě.

Účinek bohužel není možné zaručit, ale touto metodou nedojde k žádné újmě (samozřejmě, pokud ji nepřetěžujete, protože během této doby se snadno poškodí bradavky).

Zvýšená fyzická aktivita může také vyvolat nástup práce. Ale tato „metoda stimulace“ je plná zjevného nebezpečí pro život matky a dítěte.

Akce lékařů při porodu

Je třeba říci, že frekvence drogové stimulace se rok od roku zvyšuje. Existuje několik důvodů. Mezi hlavní patří zdravotní stav žen a touha lékařů minimalizovat riziko pro plod. Pokud chcete, aby se léky používaly během porodu pouze v nezbytně nutných případech, poraďte se o tom se svým lékařem. Různé porodnice mají navíc své „oblíbené“ metody stimulace. Možná najdete užitečné informace o tom, který způsob stimulace preferují porodníci nemocnice podle vašeho výběru.

Jaké metody stimulace práce mají lékaři ve svém arzenálu? Všechny z nich lze formálně rozdělit na ty, které stimulují kontraktilitu dělohy, a ty, které ovlivňují otevření děložního hrdla. Trochu vynikají sedativa. Strach z bolesti může zpomalit práci. Proto můžete tlumením negativních emocí v některých situacích obnovit normální průběh práce.

Metody kontraktility dělohy

V této skupině jsou mezi porodníky nejoblíbenější amniotomie a syntetizované analogy přírodních hormonů, zejména oxytocin.

Amniotomie - otevření močového měchýře. Provádí se během vaginálního vyšetření sterilním plastovým nástrojem připomínajícím háček. Tento postup je bezbolestný, protože fetální močový měchýř postrádá receptory bolesti. Mechanismus působení amniotomie není zcela objasněn. Předpokládá se, že otevření močového měchýře zaprvé přispívá k mechanickému podráždění porodního kanálu s hlavou plodu a zadruhé nepřímo stimuluje produkci prostaglandinů, které zvyšují práci. Informace o účinnosti amniotomie jsou protichůdné. Obecně převládá názor, že amniotomie a bez kombinace s jinými způsoby stimulace zkracuje dobu porodu. Tato metoda však není vždy účinná. A pokud doktoři dospějí k závěru, že tato žena při porodu potřebuje stimulaci a močový měchýř je stále neporušený, provede se nejprve amniotomie a poté, pokud je to nutné, se uchýlí k pomoci rhodostimulačním lékům.

Pokud amniotomie pokračuje bez komplikací, neovlivní to stav dítěte. Amniotomie je považována za bezpečnou metodu, komplikace jsou poměrně vzácné. Přesto existují.

Amniotomii lze považovat za řezání dobře nafouknutého balónu. Ukazuje se, proč v některých případech amniotomie i spontánní prasknutí bubliny vypadává pupeční šňůra. Tato komplikace ohrožuje rozvoj akutního nedostatku kyslíku plodu v důsledku komprese pupeční šňůry mezi hlavou plodu a porodním kanálem. Tato situace vyžaduje pohotovostní lékařský zásah..

Krevní cévy procházejí povrchem močového měchýře, včetně poměrně velkých. Pokud tedy incize močového měchýře slepě poškodí takovou nádobu, je možné krvácení, v některých případech život ohrožující.

Aby se předešlo komplikacím, snaží se během porodu provádět amniotomii, kdykoli je to možné poté, co hlava plodu vstoupí do malé pánve, vymačkají močový měchýř a cévy procházející po jeho povrchu. Tím se zabrání krvácení a výhřezu pupeční šňůry..

Pokud i přes amniotomii není práce aktivována, zvyšuje se pravděpodobnost infekce dělohy a plodu, která nyní není chráněna močovým měchýřem a plodovou vodou.

Oxytocin je syntetizovaný analog hormonu produkovaného hypofýzou. Účinek oxytocinu je založen na jeho schopnosti stimulovat kontrakce děložních svalových vláken. Používá se pro umělou indukci porodu, se slabou prací po celou dobu porodu, s poporodní hemoragií a ke stimulaci laktace. Aby se předešlo závažným komplikacím, oxytocin se nepoužívá pro abnormální polohu plodu a klinicky úzkou pánev, pokud je velikost pánevního kruhu nedostatečná pro nezávislé dodání..

Oxytocin se používá ve formě tablet, ale častěji ve formě roztoku pro intramuskulární a subkutánní injekce a zejména intravenózní podávání. Poslední užívání drogy je nejčastější. Pravda, má výraznou nevýhodu: žena s připojeným odkapávacím systémem („kapátko“) je ve svých pohybech velmi omezená.

Různé ženy reagují odlišně na stejnou dávku oxytocinu, takže pro použití tohoto léku neexistují standardní schémata. Dávky se volí individuálně, proto při použití oxytocinu vždy existuje riziko předávkování se výskytem vedlejších účinků.

Oxytocin neovlivňuje připravenost děložního hrdla ke zveřejnění. Kromě toho, ve většině žen, poté, co oxytocin začne působit, se pracovní bolest zesiluje, proto se zpravidla používá v kombinaci s antispasmodiky (léky, které uvolňují svaly dělohy)..

Oxytocin se nepoužívá, pokud je nežádoucí nebo nemožné mít dítě přirozeným porodním kanálem, plod je v nesprávné poloze, je přecitlivělý na lék, placentu previa, zjizvení v děloze atd..

Nejběžnějším vedlejším účinkem oxytocinu je nadměrná kontraktilní aktivita dělohy, která může vést k poruchám oběhu v tomto orgánu a v důsledku toho k nedostatku kyslíku u plodu..

Metody ovlivňující děložní čípek

U některých žen je příčinou zpomaleného průběhu porodu nemožnost otevření děložního hrdla - v jazyce lékařů, jeho odpor nebo nezralost. Nejběžnější metodou, která děloze pomáhá „zrát“, je použití prostaglandinů.

Prostaglandiny jsou hormony, které mají výrazný vliv na reprodukční funkci. V malém množství se nacházejí téměř ve všech tělesných tkáních, ale většina z nich je v semenné tekutině a plodové vodě. Prostaglandiny jsou schopné stimulovat hladké svalstvo, včetně vejcovodů, dělohy a krku. Léky v této skupině, jako je oxytocin, se podávají různými způsoby. Cesty podávání, které vedou k systémovému účinku těchto léků (ve formě tablet, roztoků pro intravenózní podávání) však nejsou příliš běžné. Je tomu tak proto, že stimulací dělohy přibližně stejným účinkem jako oxytocin vedou k většímu počtu vedlejších účinků (nevolnost, zvracení, průjem, horečka, nadměrná stimulace děložních kontrakcí atd.) A navíc jsou dražší. Proto se prostaglandiny často nepoužívají ke stimulaci během porodu, ale pro umělé ukončení těhotenství v raných stádiích, k umělé indukci porodu v téměř úplném nebo úplném těhotenství..

V současné době je široce používán způsob zavádění viskózního gelu nebo čípků obsahujících prostaglandiny do vagíny nebo kanálu děložního hrdla. Při tomto způsobu podávání jsou vedlejší účinky minimální a účinek na otevření děložního hrdla je významný. Je také důležité, aby s místní správou tohoto stimulátoru práce nebyla pohyb žen omezen.

Samozřejmě existuje mnoho prostředků, které posilují pracovní aktivitu. Mnoho z nich se při porodu používá velmi zřídka, ale používá se jako prostředek k potírání krvácení po porodu, ke kterému dochází v důsledku nedostatečné kontrakce dělohy (její hypotenze). Patří mezi ně bylinné přípravky (námeľ, dřišťál, kopřiva, pastýřská taška, sferofyzin atd.). Některé fondy v posledních letech ztratily půdu. To se týká například uměle syntetizovaných hormonů estrogenů, jejichž účinnost je nižší než oxytocin. Existují metody, které ovlivňují průběh práce, ale vyžadují další výzkum, jako je akupunktura.

Bohužel, metoda, která by vyhovovala jak porodníkům, tak jejich pacientům ve všech jejích parametrech, dosud neexistuje, protože v porodu neexistují dvě podobné ženy. Volba metody kontroly porodnosti proto zůstává na lékaři, který se rozhoduje, s přihlédnutím k podmínkám průběhu těhotenství, porodu a individuálním charakteristikám ženy.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Jak způsobit porod

Jak porodit rychleji a zda se vyplatí dělat doma nebo v jiných podmínkách.

Přichází 38. týden těhotenství - plod je plně formován, dítě se brzy narodí. Období od 38 do 42 týdnů je tedy nejpříznivějším termínem pro porod, ale pokud gestační věk přesáhne 43 týdnů, je to otázka přemoci plodu a nutnosti předčasného porodu..

Ve 40. týdnu těhotenství vyvstávají otázky o tom, jak způsobit porod.

Je třeba porod?

Každá žena má individuální reprodukční systém a nikdo nemůže přesně říci, kdy porodí. Nejčastěji trvá těhotenství u žen, jejichž menstruační cyklus není 28-30 dní, ale delší než toto období. Pokud je doba těhotenství delší než 42 týdnů - gynekologka na základě výsledků ultrazvuku a kardiotocografie diagnostikuje těhotenství po ukončení těhotenství.

Existují 2 způsoby, jak stimulovat porod

 1. V nemocničním prostředí. V tomto případě je vše prováděno pod dohledem gynekologa a je považováno za nejspolehlivější, protože nevyvolává negativní důsledky, vylučující možné riziko komplikací pro matku a dítě.
 2. Stimulace těhotenství doma. V tomto případě musíte jednat velmi pečlivě, po předchozí konzultaci a koordinaci s gynekologem, který během těhotenství ženu sleduje..

Jak způsobit porod doma?

Mnoho mumií se obává zpoždění, často se bojí vyhlídky na stimulaci porodu v nemocničním prostředí - proto se uchýlí k metodám stimulace porodu doma. V praxi existuje mnoho metod pro stimulaci práce doma - bez ohledu na to, kterou metodu zvolíte, měli byste ji nejprve koordinovat konzultací s gynekologem.

Zvažte základní, klasické a efektivní metody způsobování předčasného porodu doma..

Mírný sex bez použití kondomu

Především je mírný ve svém aktivním sexu a je nezbytný bez použití kondomu. Takže v pozdějších fázích těhotenství mezi partnery může aktivní sexuální život urychlit narození dítěte. S tím vším se vyplatí praktikovat sex bez kondomu, protože sperma, které obsahuje speciální hormon prostaglandin, způsobuje uvolnění a změkčení děložního čípku, čímž se zrychluje práce ženy..

Může orgasmus způsobit porod?

Lékaři poznamenávají, že pohlavní styk vyvolává u žen silné kontrakce svalů dělohy, což může vyvolat počátek porodu. Ale lékaři v této praxi doporučují být opatrnější - pokud se muž dopustí aktivního tření, může to u ženy vyvolat odloučení. V takovém případě může být nutná lékařská pomoc..

Jediná věc, kterou by žena a muž v takové praxi měli brát v úvahu, je, pokud si nejste jisti partnerovým zdravotním stavem nebo pokud se korek již uvolnil a mikroby se mohou dostat dovnitř, měli byste tuto metodu odmítnout.

Úhledná masáž bradavek

Masáž bradavek - hlavní věcí je procvičit takovou stimulaci jemně a jemně, aby nedošlo k poškození příliš citlivé pokožky. Celá podstata této metody spočívá v tom, že při sexuálním vzrušení - ženské tělo vytvoří speciální směs, oxytocin, která stimuluje přirozenou práci.

Povinná fyzická aktivita těhotné

Stejně účinným způsobem stimulace přirozené práce je mírná fyzická aktivita. V tomto ohledu je vše velmi jednoduché - stačí chodit nahoru a dolů po schodech, chodit více nebo dělat dřepy. Hlavní věcí není ukázat fanatismus, který může ublížit dítěti, vyvolat těhotenské selhání a aktivní krvácení. Příkladem je čištění, mytí oken nebo mytí záclon, ale ke stimulaci práce by se závaží neměla zvedat nebo neměli byste intenzivně trénovat na simulátorech. Ten může vyvolat oddělení placenty a bude muset přijmout naléhavá opatření, aby zachránil život matky a jejího dítěte.

Funkce střev

Stimulujeme činnost střeva - je to účinek na pohyblivost střeva, který může vyvolat přirozené kontrakci svalů dělohy, a tedy i práce. Můžete například udělat klystýr nebo si vzít ricinový olej - to vše pomůže dosáhnout dvou cílů, a to nejen to, že vyčistí střeva, ale také stimuluje porod. Hlavní věc, kterou si pamatujte - ve vztahu k ricinovému oleji je třeba být opatrný a správně zvolit dávkování.

Jíst vlákno

Do stravy zavádíme vlákninu. Je to jednorázové a agresivní čištění střeva pomocí hrubých vláken - efektivní a přirozená metoda, která také umožňuje očistit a stimulovat práci. Stačí zavést do stravy potraviny bohaté na vlákninu - zelí, řepa nebo jablka, čerstvá petrželka. Podstata metody spočívá v tom, že výkaly ve výstupním lisu se svým tlakem na spodní břicho a v důsledku toho na dutinu dělohy, což pomůže rychleji porodit.

Udržet v teple

Máme rádi teplo. Jedná se o teplou sprchu a nejlepší ze všeho teplou koupel - můžete do vody přidat aromatické oleje a posílit tak aktivaci práce v matčině těle.

Akupunktura

Cvičíme akupunkturní techniku. Jedná se o aplikaci tohoto směru z arzenálu čínské tradiční medicíny, když má vliv na určitý bod na lidské tělo a odpovídající vnitřní orgán a systém. Pro tuto praxi je třeba přesně vědět, který bod na ženském těle je zodpovědný za její reprodukční systém a zejména za děložní dutinu a její kontrakci. Takové manipulace by měly být prováděny výhradně profesionálním lékařem - reflexologem, v opačném případě může být škodlivá stimulace aktivních bodů škodlivá.

Lehká masáž chodidel

Příjemná je i masáž nohou. Ale vhodný pro ty, kteří se nebojí lechtat - zeptejte se svého manžela nebo blízkého příbuzného, ​​aby si masíroval chodidla, aktivními body hnětete rukama dolů. Jako možnost - můžete chodit nejvíce na patách se speciální masérkou, s klouby, efekt samozřejmě není stejný, ale také vhodný.

Lidové metody

Jak způsobit porod sami? Pomůže použití bylin z arzenálu tradiční medicíny. Tato metoda, aby se rodil rychleji doma, je docela účinná a efektivní. Je však třeba si uvědomit, že se vyplatí uchýlit se k ní v extrémních případech a pouze po dohodě s fytoterapeutem. Faktem je, že některé byliny mohou vyvolat příliš aktivní práci svalů dělohy, což způsobuje těžké krvácení nebo jiné problémy se zdravím matky a dítěte. Pokud mluvíme o použití bylin ke stimulaci práce, pak nejúčinnější a nejúčinnější jsou dřišťál a kopřiva, taška pastýře. Mohou být přidány do čaje nebo připraveny z plodů borůvkového kompotu - existuje spousta možností, ale měly by být použity v souladu s dávkováním a velmi pečlivě.

Proč to vůbec neudělat?

Existují situace, kdy nezávislá stimulace práce doma jednou nebo druhou metodou může být škodlivá. Proto stojí za to přistupovat k této otázce velmi zodpovědně a se všemi znalostmi dané záležitosti, protože dříve koordinoval všechny činnosti s lékařem.

Za prvé, nikdy byste neměli praktikovat tuto metodu podle vlastního uvážení - lékař musí vědět, co dělat a jak, a co je nejdůležitější, kdy a obecně, je taková potřeba.

Jeden nebo více popsaných způsobů stimulace porodu lze uvést do praxe pouze tehdy, když je děložní čípek v děloze zcela uvolněný a připraven k otevření. V tomto případě můžete stimulovat pouze přirozené kontrakce. Ale stojí za to okamžitě si zarezervovat, nebo spíše objasnit - soudit stav dělohy, je děložní čípek otevřený nebo ne, pouze gynekolog může, na základě výsledků vyšetření na gynekologickém křesle.

Kromě jiného by si každá budoucí žena při porodu v tak choulostivé záležitosti, jako je stimulace práce, měla pamatovat na následující pravidla a upozornění:

 1. Nikdy byste neměli zvedat závaží - to může vyvolat těžké krvácení a způsobit smrt matky a dítěte.
 2. Omezte použití saun a parních lázní - nejlepší kontrastní sprcha, výhodnější pro zdraví i pokožku.
 3. Vyloučte alkohol a vyhněte se stresové situaci, přetížení.
 4. Nezneužívejte projímadla. U těhotných žen jsou často charakteristickými problémy se zažívacím traktem zácpa. Nepoužívejte chemikálie příliš často - zkontrolujte svůj jídelníček, a pokud to nepomůže, konzumujte více potravin a nápojů, které mají projímavý účinek.

Při výběru metody stimulace porodu byste měli vždy brát v úvahu individuální vlastnosti těla, preference, pokud je člověk dokonale vhodný pro teplou, ale ne horkou koupel, ale druhou je sex. Ale v každém případě stojí za zapamatování - pokud se gynekolog rozhodl, že v tomto případě je nejlepší praktikovat porod císařským řezem, neměli byste se rozhodovat o konkrétní metodě, praktikování nebo stimulaci porodu..

Shrnout

Na základě výše uvedeného můžeme shrnout, co bylo diskutováno výše - v praxi lékařů a nastávajících matek existuje mnoho metod a metod k urychlení porodu a setkání s dítětem. Ale v první řadě stojí za zvážení - je to opravdu nutné? Možná byste neměli riskovat zdraví dítěte a své vlastní - pokud se po 39, 40 nebo 42 týdnech dítě a máma cítí dobře, pak mohou nechat přírodu udělat veškerou práci za vás?

A skutečnost, že dítě stále najde své výhody ve vás - můžete si i nadále užívat pocitu života ve vás, slyšet tlukot srdce dítěte. Dostatek spánku, protože když se dítě narodí, nemůžete spát a odpočívat v klidu. Pokud tyto metody nevedly ke vzniku kontrakcí - ve 43 týdnech byste měli vyhledat lékařskou pomoc.

Vždy je třeba si uvědomit, že ve výzbroji moderní sféry gynekologie a porodnictví existuje mnoho metod, jak stimulovat porod - počínaje propíchnutím amniotické tekutiny ženy a končící zavedením drog, které vyvolávají oddělení placenty. V každém konkrétním případě jsou všechny vybrány jednotlivě.

Články O Neplodnosti