Hlavní Výživa

Jak způsobit porod a porodu - 9 způsobů, jak zrychlit porod

Když den ubíhá, na který lékaři navrhli porod, maminka se stane opravdu nervózní. Je všechno v pořádku s dítětem? Jak dlouho čekat na jeho narození? Je možné vyvolat kontrakce samostatně? Každá těhotná žena se chce rychle zbavit těžkého břemene a přitlačit své milované dítě k hrudi. Existuje několik docela účinných způsobů, jak urychlit porod ve 40. týdnu těhotenství, jedinou otázkou je, zda je to nutné.

Kdy porodit?

Těhotenství, v ideálním případě, trvá přesně čtyřicet týdnů nebo deset lunárních měsíců, ale dítě se může narodit v předstihu, nebo může zůstat v lůně. Odchylka od normy se nebere v úvahu, pokud se dítě rozhodne vystoupit z břicha již ve 38 nebo pouze ve 42 týdnech. V prvním případě je dítě plně formováno, dále roste a přibývá na váze a ve druhém případě stále nevykazuje známky přetížení..

Tělo ženy se projevuje velmi individuálně, ale podle délky jejího menstruačního cyklu si můžete přibližně spočítat, jak dlouho těhotenství vydrží. Pokud se menstruace opakuje po 28 dnech, potom je pravděpodobné, že se dítě narodí přesně v době určené lékaři, pokud menstruační cyklus trvá déle než 30 dnů, bude ložisko dlouhé.

Lékař sděluje předběžné datum narození nastávající matce při prvním jmenování na prenatální klinice a přesnější období je určeno během vyšetření ultrazvukem, když lékař sleduje stupeň vývoje embrya. Ve 40. týdnu těhotenství, pokud neexistují žádné patologie nebo komplikace, dochází k porodu v jeho přirozené formě. Ale za určitých podmínek může lékař předepsat císařský řez.

Je nutné stimulovat práci?

Stojí za to stimulovat porod ve 40. týdnu těhotenství, může říci lékař až po vyšetření. Pokud dítě v lůně roste a vyvíjí se normálně, je na něj dostatek prostoru a matka se nemůže bát a čeká na přirozený proces porodu. V tomto případě je lepší nezasahovat během těhotenství..

Jak způsobit porod doma?

Již za 39 týdnů začali lékaři vyděsit těhotnou ženu umělou stimulací porodu pomocí léků. Ani jedna maminka nechce otrávit drogami sama sebe nebo nenarozené dítě, tolik lidí přemýšlí o tom, jak doma způsobit kontrakce. Existuje mnoho způsobů, jak nezávisle způsobit kontrakce a porod, lékař na prenatální klinice o nich může detailně vyprávět. Ženy, které jsou rozhodnuty porodit, by měly mít dobrý odpočinek a spánek, protože porod je dlouhý a únavný proces.

 1. Turistika Peppy chůze na čerstvém vzduchu je užitečná v každém období těhotenství: zvyšuje tón těla a dává mu dobrý třes, čímž se rodí blíž.
 2. Tělesné cvičení. Mnoho žen připouští, že jejich práce začala, jakmile dokončili úklid domu. Hlavní věcí je nepřepracovat, aby nedošlo k porodu placenty místo porodu. Můžete umýt podlahy, otřít nábytek od prachu, vytáhnout koše, koupat nejstarší dítě ve vaně, prát oblečení, ale nosit těžké kbelíky, zvedat naložené krabice a tašky na potraviny.
 3. Sex. Přirozený a velmi účinný způsob, jak zrychlit porod doma, zejména pokud intimní proces končí orgasmus. Spermie ve vysokých koncentracích obsahují hormon prostaglandin, který přispívá ke změkčení děložních tkání, a orgasmus způsobuje jeho aktivní kontrakci, která se může postupně vyvinout v pracovní bolesti.
 4. Masáž hrudníku. Intenzivní stimulace prsu v oblasti kolem bradavek vyvolává tvorbu hormonu oxytocinu, který je zodpovědný za počátek porodu.
 5. Laxativa Zvýšená peristaltika střevního traktu pomáhá nejen urychlit porod, ale také čistí tělo, což umožňuje vyhnout se uvolněné stolici během porodu. Dobrým projímadlem pro těhotné ženy je běžný ricinový olej, který způsobí kontrakce, stačí jedna polévková lžíce. Také v posledních dnech těhotenství je vhodné jíst více čerstvého ovoce a zeleniny, obilovin.
 6. Lidové léky. Aktivuje generickou aktivitu, změkčuje silný čaj z listů maliny, změkčuje tkáně děložního čípku, ale neměla by se užívat až do 40. týdne těhotenství. Jedná se o velmi silný lék, který může způsobit potrat v raných stádiích. Důkladně šlehanou směsí perlivé vody, meruňkových, mandlových oříšků a ricinového oleje lze také rychle stimulovat..
 7. Lněný olej. Složky obsažené v ní dělají tkáně dělohy a porodního kanálu měkké a elastické a připravují je na nadcházející porod. Pokud dojde k alergické reakci na lněný olej, můžete jej nahradit olejem z petrklíče.
 8. Vůně. Má se za to, že vůně určitých barev, zejména růží nebo jasmínu, mohou způsobit kontrakce. U ženy, která chce porodit později, je větší pravděpodobnost, že má aromaterapii doma pomocí květinových olejů. Hlavní věcí je nezpůsobovat alergie.
 9. Akupunktura. Tato metoda stimulace práce je nejlépe ponechána na odborném pracovišti. Mistr pomocí nejtenčích jehel působí na body těla odpovědné za fungování dělohy. Tato technika často přispívá k výskytu kontrakcí..

Jak způsobit porod v nemocnici?

Termín porodu se stal dávno, žaludek je obrovský, dítě je v něm stísněné a kontrakce i se stimulací doma ještě nezačínají. Co dělat dál? A pak musíte jít do nemocnice. Pokud obvyklé metody zrychlení porodu nepomohly, lékaři budou muset použít lékařské nebo chirurgické metody..

Protože všechny možnosti nemocnic pro vyvolání kontrakcí mají rizika a kontraindikace, lékaři před zahájením zákroku pacienty pečlivě vyšetřují a doporučují. K stimulaci porodního procesu v porodnici se obvykle používají dvě metody:

Cvičení pro porod a další zotavení

Těhotenství není nemoc, ale dočasný a přirozený stav těla. A proto během těhotenství nejsou fyzická cvičení kontraindikována v přiměřené míře a neexistují-li lékařské kontraindikace. Motorická aktivita je prostě nezbytná pro jakékoli tělo, dokonce i s dítětem, což pomáhá udržovat jej v dobré kondici.

Druhy cvičení

Všechny typy tělesných cvičení spojených s těhotenstvím a porodem lze rozdělit do tří hlavních skupin:

 • cvičení před porodem je komplex cvičení zaměřených na přípravu svalů pánve a pobřišnice pro nadcházející porodu;
 • cvičení při porodu - fyzická cvičení ke stimulaci porodu, když se gestační věk přiblížil 38–40 týdnů;
 • cvičení pro zotavení po porodu - účinná cvičení nezbytná pro břicho a boky, aby po porodu zaujaly svůj původní tvar.

V tomto článku se budeme zabývat všemi třemi sadami cvičení. Je však třeba si uvědomit, že z jakéhokoli fyzického cvičení bude výsledek pouze tehdy, pokud je budete pravidelně provádět.

Před cvičením

Jak se bude konat každé konkrétní narození, nikdo nemůže předem předvídat. Pokud jsou však systematická cvičení zaměřená na posílení svalů systematicky prováděna před porodem, urychlí to průběh druhé fáze porodu (průchod dítěte přes porodní kanál) a přispěje k nejrychlejšímu obnovení perineum. Seznam cvičení pro porod bez komplikací:

 • Zkuste současně napnout a uvolnit svaly řitního otvoru a močovodu. Navíc, když jsou svaly napjaté, nezadržujte dech a nenasahujte do žaludku, naopak se pokuste nadechnout. Udržujte svaly napnuté po dobu 10 sekund. Toto cvičení by se mělo provádět 3krát denně pro 3-4 přístupy.
 • Pokud to vaše „zajímavá poloha“ dovolí, nasaďte se na všechny čtyři, aby vaše paže a nohy byly vzájemně rovnoběžné. Chcete-li to provést, položte ruce na šířku ramen od sebe, respektive nohy - od šířky kyčle. Při vdechování zakulaťte záda a napněte svaly břicha, při výdechu zaujměte výchozí polohu. Při druhém přístupu se při vdechování ohněte zády dolů a při výdechu se znovu vraťte do výchozí polohy. Proveďte toto pracovní cvičení vlastním tempem..
 • Posaďte se „v turečtině“ se zády rovně, zavřete oči, uvolněte se a hluboce, ale klidně dýchejte.
 • Postavte se na kolena, roztáhněte nohy od sebe a zkuste sedět v prostoru mezi nohama. Pokud je síť mezi nohama těžká, můžete si nejprve sednout na paty, aniž byste si roztáhli nohy.
 • Posaďte se na podlahu, roztáhněte si kolena co nejdále a spojte si nohy rukama a pokuste se je přitáhnout k rozkroku. Při tomto cvičení si položte lokty na kolena a pokuste se je co nejvíce oddělit.
 • Vezměte míč na tenis a stiskněte jej mezi vaše boky. Držte míč, jděte tam a zpět 10 kroků. Pokuste se toto cvičení opakovat při porodu 10krát. Poté stojte na nohou a držte míč a opakujte 10 sad po 10 krocích vpřed a vzad. Do těchto cvičení denně.

Cvičení ke stimulaci práce

Až se dítě narodí (38–40 týdnů těhotenství), ale nespěchá, aby se seznámil s okolním světem, bude pro matku užitečné provést některá speciální cvičení pro porod. Fyzická aktivita pomůže dítěti padnout, a to pomůže stimulovat práci. Uvádíme, co je třeba udělat:

 • Chůze je přirozená metoda stimulace, protože pomáhá dítěti snižovat a vyvíjet tlak na děložní čípek, což zvyšuje množství hormonu oxytocinu v krvi a stimuluje porod..
 • Výstup a sestup ze schodů. V tomto cvičení, stejném principu jako v chůzi, není hlavní věcí zde přepracování.
 • Plavání, aktivity v mateřském bazénu.
 • Nakloní se vpřed. Nebylo marné, že se našim matkám doporučovalo umývat podlahy nebo shromažďovat rozptýlené zápasy jako cvičení pro porod..
 • V podřepu.
 • Houpání pánve bok po boku, například tanec na příjemnou hudbu.
 • Sex je nejpříjemnější způsob, jak stimulovat práci.

Poporodní cvičení

Po porodu ženské tělo často nevypadá příliš přitažlivě. Proto se mnozí snaží obnovit jejich dřívější krásu co nejrychleji: napumpujte žaludek, boky, hýždě. Pokud provádíte každodenní cvičení, abyste se zotavili z porodu, uvidíte po 2-3 měsících první výsledek. Aby cvičení byla účinná, přispívaly ke spalování tuků a posilování svalů, musí být prováděny s pulzem asi 120 tepů za minutu. Uvádíme nejběžnější cviky postavy po porodu:

 • Pro horní břišní svaly. Lehněte si na podlahu, ohněte si nohy na kolena, ruce na zadní straně hlavy. Když vydechujete, pomalu se zvedněte a snažte se bradou dosáhnout na kolena. Při vdechnutí zaujměte výchozí pozici..
 • Pro dolní břišní svaly. Lehněte si na zem, nohy rovné, ruce podél trupu. Při výdechu zvedejte nohy bez ohýbání na kolenou, pokud možno tak, aby byly v pravém úhlu k podlaze. Při vdechnutí zaujměte výchozí pozici..
 • Pro šikmé břišní svaly. Lehněte si na podlahu, ohněte si kolena, ruce na ramenou a přitiskněte si bradu k hrudi. Když vydechujete, pokuste se loktem pravé ruky dosáhnout levého kolena. Při vdechnutí zaujměte výchozí pozici. Při druhém přístupu se při výdechu loktem levé ruky pokuste dosáhnout inhalačního pravého kolena a zaujměte výchozí polohu. Opakujte přístupy jeden po druhém.
 • Pro hýždě. Lehněte si na podlahu, nohy se ohýbejte na kolenou, ruce podél těla. Při výdechu zvedněte pánev co nejvíce, při inhalaci zaujměte výchozí polohu. Pokud je po narození cvičení pro hýždě pro vás snadné, pak to může být komplikované: narovnejte pravou nohu (zvedněte). Když vydechujete, zvedněte pánev, opírejte se o pravou nohu a udržujte levou narovnanou váhu. Po několika přístupech změňte nohy: položte pravou nohu na podlahu a ohněte levou.
 • "Kolo". Lehněte si na zem, ruce podél těla, ohněte nohy na kolena a zvedněte. Narovnejte a ohněte své ohnuté nohy asynchronně, jako by šlapaly na kole ve vzduchu.

Jak porodit bez bolesti? Dodací cvičení

Téměř všechny ženy v postavení mají opodstatněný strach z porodu. Koneckonců pochopili, že před námi je poměrně obtížná práce. Výsledek pracovní činnosti bude záviset na tom, jak žena strávila mateřskou dovolenou, zda byla zapojena do zvláštních cvičení nebo vedla mobilní životní styl. Porod bez bolesti je nemožný, ale určitě ho můžete omezit provedením určitých cvičení a činností. Dnes budeme hovořit o tom, jak zmírnit a zmírnit bolestivost a bolesti a bolesti..

Faktory, které ovlivňují sílu bolesti během kontrakcí

1. Napětí a síla boje, úsilí. Během porodu se postupně zvyšují, prodlužují a pokaždé, když žena trpí ještě více.

2. Práh bolesti u ženy čekající dítě. Každý má svůj vlastní limit, ve kterém se dále stává nesnesitelným snášet.

3. Emoční stav ženy při porodu. Pokud se žena nebojí, je víceméně uvolněná a proces vniknutí do světla dítěte nebude tak obtížný a nemožný.

4. Parametry plodu. Když je dítě velké, jsou tkáně porodního kanálu napjaty. Následkem toho se bolest stává silnější.

5. Počet předchozích narození. Předpokládá se, že pokud žena porodila dříve, pak každé další těhotenství, její bolest ustoupí a nezdá se tak silná, získá se snadná porodnost.

Druhy bolesti při porodu

1. Viscerální. Úplně první fáze pocitů. Vzpomíná na bolest, která začíná v mnoha menstruacích. Má charakter bolesti, má bolavý průběh, nemá konkrétní umístění aplikace. Dolní části zad, křížové kosti, lopatky mohou být nemocné. Tato bolest je způsobena distinkcí dělohy. Od přírody je to docela tolerantní..

2. Somatické. To je docela vzrušení, pro některé dívky jsou prostě nesnesitelné. Existuje konkrétní místo aplikace: vagina, perineum a konečník. V tomto případě má mnoho žen touhu po defekaci..

3. Bojují sami. Bolest trvá od půl minuty do jedné a půl, pak je období relaxace (aby žena znovu získala novou sílu) a začíná znovu. Taková bolest je nejhorší. Je však rozhodně nutné, aby se dítě narodilo brzy.

Na otázku: "Jaká je bolest při porodu?" - odpověděli, nyní přejdeme k metodám vlastní anestézie.

Proč je emoční stav ženy tak důležitý?

Odpověď na tuto otázku spočívá ve fyziologii, samotné přírodě. Nakonec se postarala o slabé pole. Při kontrakcích se v centrálním nervovém systému vytvářejí speciální látky, které mohou anestetizovat porod. Nazývají se endorfiny a podle našeho názoru „hormony štěstí“.

Díky těmto látkám je žena během porodu v mlze. Může zažít euforii, mírné vzrušení. A to vše proto, že endorfiny blokují přenos impulsů bolesti na nervová zakončení. Bolest při porodu je přítomna, ale není tak výrazná. Takové látky uvolňují zbytečný stres a pomáhají ženě při práci uvolnit..

Ale kromě toho, že pomáhají nastávající matce, jsou endorfiny také schopny zmírnit bolest pro samotné dítě. Koneckonců to také zažívá, když prochází porodním kanálem. Netrpí jen žena, ale také její dítě. Když se hormony štěstí dostanou k dítěti, jeho bolest také klesá.

Proces produkce těchto hormonů je křehký. A záleží na emocionálním stavu ženy v práci. Pokud je velmi napjatá, obává se, bojí se, pak hladina těchto látek výrazně klesá, což znamená, že kontrakce budou ještě silnější. A vy sami nepomůžete ani nenarozenému dítěti. Proto je okamžik klidu a pohody maminky tak důležitý. Síla kontrakcí a intenzita bolesti bude skutečně záviset na jejích emocích. Jak porodit bez bolesti? Odpověď: "Žádný způsob, jak sám." Ale můžete to snížit pro sebe i pro budoucí drobky.

Metody autoanalýzy v první fázi porodu

 • Správné držení těla.
 • Dechová cvičení.
 • Masáž.
 • Relaxace.
 • Představivost a výroba.

Síla bolesti závisí na poloze, ve které je žena při porodu. Žena si může pomoci volbou správné pozice. Velmi často stojí. Pak se dívka pohne, krev spěchá lépe, kyslík proudí správněji. Pokud si vyberete ležet na vaší straně, pak se tlak hlavy plodu na děložním čípku sníží, a tak se snižuje bolest při natahování tkání.

Jak tedy zmírnit bolest při porodu? Jednoduše vyberte vhodnou pózu..

Dechová cvičení jsou také důležitá, protože jsou zaměřena na zvýšení hladiny kyslíku v krvi. A působí analgeticky.

Správné dýchání během porodu

Většina gynekologů porodníků doporučuje následující dechová cvičení. Když kontrakce začnou, měla by se žena zhluboka, pomalu nadechnout nosem a vydechnout ústy. Když kontrakce skončí, žena v porodu může dýchat jako obvykle. Pokud ale začnou znovu, měli byste to udělat znovu.

Přechod bolesti jiným směrem

Přechod na jiný zdroj bolesti je další způsob, jak zmírnit bolest během porodu. V oblasti křížové kosti bývá často silná bolest pro ženy v práci. Pokud v této části masírujete, povede to ke skutečnosti, že dívka je rozptylována jiným druhem bolesti, protože to také není příjemné. V důsledku toho se bitva nezdá tak silná a hrozná.

Relaxace a výroba během obtížného období

Relaxace s vodou je další způsob, jak zmírnit bolest během porodu. Některé porodnice používají tuto metodu. Žena se smí sprchovat, jejíž teplota by neměla překročit pokojovou teplotu. Také v jednotlivých nemocnicích je bazén, ve kterém můžete být v tak úzkostlivém okamžiku.

Představivost a fantazie jsou dobrým způsobem, jak se zbavit bolesti. Existuje několik možností. Žena si dokáže představit její odpočinek v luxusním letovisku. Že v tuto chvíli necítí bolest vůbec. Pokud to nepomůže, může k záchraně dojít hudba. Měla by být uklidňující, tichá, nejlépe klasická, aby žena v práci mohla být rozptýlena a myslet na něco dobrého..

Pokud všechny výše uvedené metody samod analgézie nepomohou, mohou lékaři použít medikační metody.

Užívání drog v počáteční fázi porodu

V prvním období se takové léky proti bolesti používají během porodu ke zmírnění bolesti:

1. Promedol řešení. Podává se intramuskulárně hodinu před nástupem porodu. Tento lék může být návykový, takže ho musíte brát velmi vážně a pokud je to možné, nahradit ho jiným způsobem úlevy od bolesti..

2. Odstranění bolesti inhalací. Tato metoda je založena na skutečnosti, že během boje žena vdechuje oxid dusný kyslíkem. Takové složení má pozitivní účinek: pocit bolesti je výrazně otupený, i když to vůbec nezmizí. Tato metoda se obvykle používá u žen při porodu, jejichž děti se narodí předčasně (až 37 týdnů).

3. Epidurální anestézie. To je další způsob, jak porodit bez bolesti. Její podstatou je toto: pomocí speciální injekce je mezi páteř a míchu injikován lék, který blokuje vedení nervového impulsu do mozku. A tak žena v práci nebude vůbec cítit bolest.

V jakých případech lze použít epidurální anestezii??

Tento typ anestezie předepisuje lékař všem pacientům. Koneckonců, existují kontraindikace, tato metoda má mnoho vedlejších účinků. Ale otázka: „Jak porodit bez bolesti?“ - automaticky zmizí, pokud se lékaři uchýlí k této konkrétní metodě.

Za jakých okolností gynekologové používají epidurální anestezii, zvažte následující skutečnosti:

 • při absenci pozitivního výsledku úlevy od bolesti jinými metodami;
 • pokud se krevní tlak ženy zvýší;
 • když jsou porušeny všechny vlastnosti kontrakcí;
 • s vazospasmem a dalšími komplikacemi;
 • s onemocněním dýchacích orgánů;
 • s různými srdečními chorobami.

Tato metoda by měla být použita, když se děložní čípek otevře nejméně 4 cm a pouze v případě, že je stanovena pravidelná práce. Tato metoda vám porodí bez bolesti a strachu..

Metody autoanalýzy v dalším období porodu

Druhá fáze začíná, když se objeví kontrakce, a všechno se blíží logickému konci (narození dítěte). Jak v tomto případě porodit bez bolesti, popisujeme níže.

1. Pozice těla. V tuto chvíli si neumíte představit lepší pózu než stát. V této poloze se zlepšuje krevní oběh, zvyšuje se průtok krve do tkání a v důsledku toho se snižuje bolest.

2. Uklidnění a relaxace. V této fázi jsou tato dvě kritéria velmi důležitá. Protože když jsou svaly vagíny a perineum v napětí, dává to jen další bolest. Během tohoto období je proto důležité relaxovat a uklidnit se..

3. Dech. Bolest při porodu může být snížena, pokud správně provádíte dechová cvičení. Jmenovitě: v okamžiku, kdy je žena požádána, aby netlačila, je lepší často dýchat ústy, a pokud dojde k pokusu, je třeba naopak zadržet dech.

4. Postupujte podle pokynů lékaře. V této fázi je velmi důležité naučit se poslouchat gynekologa. Koneckonců vám řekne, kdy se můžete a měli byste tlačit, a někdy musíte počkat. Sleduje také vaše dýchání. Pokud budete postupovat podle pokynů lékaře, bolest nebude tak silná.

Užívání drog ve druhé fázi porodu

Během období pokusů se u žen při porodu nepoužívají žádné léky, protože mnoho z nich může nepříznivě ovlivnit budoucí dítě. Dítě se může narodit s jakýmkoli druhem zranění nebo zdravotního postižení. Například jsou možné vážné dýchací potíže. Také léky v tomto období se nepoužívají z toho důvodu, že jednoduše zabrání ženě v porodu soustředit se a tlačit dítě sama (protože svaly budou slabé)..

Speciální cvičení pro snížení bolesti.

Tyto třídy platí, když je žena v porodním sále. Pro tato cvičení budete potřebovat fitness míč.

1 cvičení. Pohodlně se posaďte na míč a rozložte šířku ramen nohou. Posuňte se z nohy na nohu. Potom pomalu nakloňte své tělo dopředu a do stran. Můžete lehce odrazit. Toto cvičení odstraňuje svalové napětí a zvyšuje průtok krve do orgánů..

2 cvičení. Položte koberec nebo přikrývku na podlahu. Lehněte si na záda, ohněte pravou nohu na koleno a položte ji na míč. A udělat kolo vlevo. Po minutě zaměňte končetiny. Tato aktivita zmírňuje bolest a napětí v nohou..

3 cvičení. Posaďte se na pohodlnou židli se zády. Dejte míč mezi nohy. Jemně pomalu svlékněte kolena a zároveň mačkejte míč. Taková činnost výrazně posiluje a napíná svaly perineum.

4 cvičení. Klečel před míčem a objal ho. Ujistěte se, že žaludek není vymačkaný a že jste byli v této poloze pohodlní. Taková činnost vám dá jen čas na odpočinek a relaxaci..

To vše jsou cvičení pro snadné doručení. Nezapomeňte si je pamatovat a hrát v porodnici.

Relaxační cvičení pro přípravu na porod

1 úkol. Rozložte šířku ramen nohou. Uchopte břicho rukama nebo je položte na boky. A nyní nejdůležitější bod: zkuste si odpočinout co nejlépe a začít houpat pánev doleva a doprava a pak tam a zpět. Musíte si představit, že umyvadlo je mísa naplněná vodou až po okraj a obsah nelze rozlit.

2 úkol. Položte na podlahu měkkou přikrývku, posaďte se na ni a dejte podpatky dohromady. Ruce drží na kolenou. A nyní jemně houpejte sem a tam. Dávejte pozor na dech: když se nakloníte dopředu, pak vdechněte, pokud vzad, vydechněte.

3 úkol. Pro toto cvičení budete potřebovat manžela nebo jiného člena rodiny. Posaďte se na měkkou podlahovou rohož naproti vašemu partnerovi. Připojte nohy tak, aby se nohy navzájem dotýkaly. Držte se za ruce a začněte se naklánět tam a zpět. Nejprve zatáhnete za manžela, a pak vás vytáhne. Toto cvičení dokonale relaxuje a také trénuje vnitřek boků, což bude pro vás v budoucnu velmi užitečné..

Po provedení těchto cvičení porod bez bolesti, i když to nebude zaručeno, ale nepříjemné pocity se pravděpodobně sníží.

Cvičení na vytrvalost, vytrvalost těhotné ženy

Abyste se naučili dlouhé období přenášet zatížení těla (během porodu je velmi důležité), musíte trénovat předem. K tomu existuje speciální vytrvalostní cvičení..

Položte měkkou podložku na podlahu poblíž zdi. Lehněte si na to a začněte pomalu pohybovat nohama po zdi, jako by na něj šplhal. Zvedněte nohy, roztáhněte je na maximální šířku a držte v této poloze tak dlouho, jak jen můžete. Pokaždé, čas by měl zvýšit.

Nyní víte, že nejlepším způsobem, jak snížit a zmírnit bolest během porodu, je procvičit své tělo a emoční stav ženy při porodu. Přiměřené chování je navíc považováno za důležitý okamžik, který vyžaduje přísné dodržování pokynů porodníka-gynekologa. Dodržováním všech doporučení a cvičení z tohoto článku můžete rodit bezpečně a snadno..

Jak způsobit porod

Jak porodit rychleji a zda se vyplatí dělat doma nebo v jiných podmínkách.

Přichází 38. týden těhotenství - plod je plně formován, dítě se brzy narodí. Období od 38 do 42 týdnů je tedy nejpříznivějším termínem pro porod, ale pokud gestační věk přesáhne 43 týdnů, je to otázka přemoci plodu a nutnosti předčasného porodu..

Ve 40. týdnu těhotenství vyvstávají otázky o tom, jak způsobit porod.

Je třeba porod?

Každá žena má individuální reprodukční systém a nikdo nemůže přesně říci, kdy porodí. Nejčastěji trvá těhotenství u žen, jejichž menstruační cyklus není 28-30 dní, ale delší než toto období. Pokud je doba těhotenství delší než 42 týdnů - gynekologka na základě výsledků ultrazvuku a kardiotocografie diagnostikuje těhotenství po ukončení těhotenství.

Existují 2 způsoby, jak stimulovat porod

 1. V nemocničním prostředí. V tomto případě je vše prováděno pod dohledem gynekologa a je považováno za nejspolehlivější, protože nevyvolává negativní důsledky, vylučující možné riziko komplikací pro matku a dítě.
 2. Stimulace těhotenství doma. V tomto případě musíte jednat velmi pečlivě, po předchozí konzultaci a koordinaci s gynekologem, který během těhotenství ženu sleduje..

Jak způsobit porod doma?

Mnoho mumií se obává zpoždění, často se bojí vyhlídky na stimulaci porodu v nemocničním prostředí - proto se uchýlí k metodám stimulace porodu doma. V praxi existuje mnoho metod pro stimulaci práce doma - bez ohledu na to, kterou metodu zvolíte, měli byste ji nejprve koordinovat konzultací s gynekologem.

Zvažte základní, klasické a efektivní metody způsobování předčasného porodu doma..

Mírný sex bez použití kondomu

Především je mírný ve svém aktivním sexu a je nezbytný bez použití kondomu. Takže v pozdějších fázích těhotenství mezi partnery může aktivní sexuální život urychlit narození dítěte. S tím vším se vyplatí praktikovat sex bez kondomu, protože sperma, které obsahuje speciální hormon prostaglandin, způsobuje uvolnění a změkčení děložního čípku, čímž se zrychluje práce ženy..

Může orgasmus způsobit porod?

Lékaři poznamenávají, že pohlavní styk vyvolává u žen silné kontrakce svalů dělohy, což může vyvolat počátek porodu. Ale lékaři v této praxi doporučují být opatrnější - pokud se muž dopustí aktivního tření, může to u ženy vyvolat odloučení. V takovém případě může být nutná lékařská pomoc..

Jediná věc, kterou by žena a muž v takové praxi měli brát v úvahu, je, pokud si nejste jisti partnerovým zdravotním stavem nebo pokud se korek již uvolnil a mikroby se mohou dostat dovnitř, měli byste tuto metodu odmítnout.

Úhledná masáž bradavek

Masáž bradavek - hlavní věcí je procvičit takovou stimulaci jemně a jemně, aby nedošlo k poškození příliš citlivé pokožky. Celá podstata této metody spočívá v tom, že při sexuálním vzrušení - ženské tělo vytvoří speciální směs, oxytocin, která stimuluje přirozenou práci.

Povinná fyzická aktivita těhotné

Stejně účinným způsobem stimulace přirozené práce je mírná fyzická aktivita. V tomto ohledu je vše velmi jednoduché - stačí chodit nahoru a dolů po schodech, chodit více nebo dělat dřepy. Hlavní věcí není ukázat fanatismus, který může ublížit dítěti, vyvolat těhotenské selhání a aktivní krvácení. Příkladem je čištění, mytí oken nebo mytí záclon, ale ke stimulaci práce by se závaží neměla zvedat nebo neměli byste intenzivně trénovat na simulátorech. Ten může vyvolat oddělení placenty a bude muset přijmout naléhavá opatření, aby zachránil život matky a jejího dítěte.

Funkce střev

Stimulujeme činnost střeva - je to účinek na pohyblivost střeva, který může vyvolat přirozené kontrakci svalů dělohy, a tedy i práce. Můžete například udělat klystýr nebo si vzít ricinový olej - to vše pomůže dosáhnout dvou cílů, a to nejen to, že vyčistí střeva, ale také stimuluje porod. Hlavní věc, kterou si pamatujte - ve vztahu k ricinovému oleji je třeba být opatrný a správně zvolit dávkování.

Jíst vlákno

Do stravy zavádíme vlákninu. Je to jednorázové a agresivní čištění střeva pomocí hrubých vláken - efektivní a přirozená metoda, která také umožňuje očistit a stimulovat práci. Stačí zavést do stravy potraviny bohaté na vlákninu - zelí, řepa nebo jablka, čerstvá petrželka. Podstata metody spočívá v tom, že výkaly ve výstupním lisu se svým tlakem na spodní břicho a v důsledku toho na dutinu dělohy, což pomůže rychleji porodit.

Udržet v teple

Máme rádi teplo. Jedná se o teplou sprchu a nejlepší ze všeho teplou koupel - můžete do vody přidat aromatické oleje a posílit tak aktivaci práce v matčině těle.

Akupunktura

Cvičíme akupunkturní techniku. Jedná se o aplikaci tohoto směru z arzenálu čínské tradiční medicíny, když má vliv na určitý bod na lidské tělo a odpovídající vnitřní orgán a systém. Pro tuto praxi je třeba přesně vědět, který bod na ženském těle je zodpovědný za její reprodukční systém a zejména za děložní dutinu a její kontrakci. Takové manipulace by měly být prováděny výhradně profesionálním lékařem - reflexologem, v opačném případě může být škodlivá stimulace aktivních bodů škodlivá.

Lehká masáž chodidel

Příjemná je i masáž nohou. Ale vhodný pro ty, kteří se nebojí lechtat - zeptejte se svého manžela nebo blízkého příbuzného, ​​aby si masíroval chodidla, aktivními body hnětete rukama dolů. Jako možnost - můžete chodit nejvíce na patách se speciální masérkou, s klouby, efekt samozřejmě není stejný, ale také vhodný.

Lidové metody

Jak způsobit porod sami? Pomůže použití bylin z arzenálu tradiční medicíny. Tato metoda, aby se rodil rychleji doma, je docela účinná a efektivní. Je však třeba si uvědomit, že se vyplatí uchýlit se k ní v extrémních případech a pouze po dohodě s fytoterapeutem. Faktem je, že některé byliny mohou vyvolat příliš aktivní práci svalů dělohy, což způsobuje těžké krvácení nebo jiné problémy se zdravím matky a dítěte. Pokud mluvíme o použití bylin ke stimulaci práce, pak nejúčinnější a nejúčinnější jsou dřišťál a kopřiva, taška pastýře. Mohou být přidány do čaje nebo připraveny z plodů borůvkového kompotu - existuje spousta možností, ale měly by být použity v souladu s dávkováním a velmi pečlivě.

Proč to vůbec neudělat?

Existují situace, kdy nezávislá stimulace práce doma jednou nebo druhou metodou může být škodlivá. Proto stojí za to přistupovat k této otázce velmi zodpovědně a se všemi znalostmi dané záležitosti, protože dříve koordinoval všechny činnosti s lékařem.

Za prvé, nikdy byste neměli praktikovat tuto metodu podle vlastního uvážení - lékař musí vědět, co dělat a jak, a co je nejdůležitější, kdy a obecně, je taková potřeba.

Jeden nebo více popsaných způsobů stimulace porodu lze uvést do praxe pouze tehdy, když je děložní čípek v děloze zcela uvolněný a připraven k otevření. V tomto případě můžete stimulovat pouze přirozené kontrakce. Ale stojí za to okamžitě si zarezervovat, nebo spíše objasnit - soudit stav dělohy, je děložní čípek otevřený nebo ne, pouze gynekolog může, na základě výsledků vyšetření na gynekologickém křesle.

Kromě jiného by si každá budoucí žena při porodu v tak choulostivé záležitosti, jako je stimulace práce, měla pamatovat na následující pravidla a upozornění:

 1. Nikdy byste neměli zvedat závaží - to může vyvolat těžké krvácení a způsobit smrt matky a dítěte.
 2. Omezte použití saun a parních lázní - nejlepší kontrastní sprcha, výhodnější pro zdraví i pokožku.
 3. Vyloučte alkohol a vyhněte se stresové situaci, přetížení.
 4. Nezneužívejte projímadla. U těhotných žen jsou často charakteristickými problémy se zažívacím traktem zácpa. Nepoužívejte chemikálie příliš často - zkontrolujte svůj jídelníček, a pokud to nepomůže, konzumujte více potravin a nápojů, které mají projímavý účinek.

Při výběru metody stimulace porodu byste měli vždy brát v úvahu individuální vlastnosti těla, preference, pokud je člověk dokonale vhodný pro teplou, ale ne horkou koupel, ale druhou je sex. Ale v každém případě stojí za zapamatování - pokud se gynekolog rozhodl, že v tomto případě je nejlepší praktikovat porod císařským řezem, neměli byste se rozhodovat o konkrétní metodě, praktikování nebo stimulaci porodu..

Shrnout

Na základě výše uvedeného můžeme shrnout, co bylo diskutováno výše - v praxi lékařů a nastávajících matek existuje mnoho metod a metod k urychlení porodu a setkání s dítětem. Ale v první řadě stojí za zvážení - je to opravdu nutné? Možná byste neměli riskovat zdraví dítěte a své vlastní - pokud se po 39, 40 nebo 42 týdnech dítě a máma cítí dobře, pak mohou nechat přírodu udělat veškerou práci za vás?

A skutečnost, že dítě stále najde své výhody ve vás - můžete si i nadále užívat pocitu života ve vás, slyšet tlukot srdce dítěte. Dostatek spánku, protože když se dítě narodí, nemůžete spát a odpočívat v klidu. Pokud tyto metody nevedly ke vzniku kontrakcí - ve 43 týdnech byste měli vyhledat lékařskou pomoc.

Vždy je třeba si uvědomit, že ve výzbroji moderní sféry gynekologie a porodnictví existuje mnoho metod, jak stimulovat porod - počínaje propíchnutím amniotické tekutiny ženy a končící zavedením drog, které vyvolávají oddělení placenty. V každém konkrétním případě jsou všechny vybrány jednotlivě.

Fyzická příprava při porodu

Pravidla pro přípravu na porod

obecná informace

 1. fyzická cvičení;
 2. wellness masáže;
 3. kalení systému;
 4. racionální a vyvážená výživa;
 5. dechová cvičení;
 6. vyučovací metody pro efektivní relaxaci.

Fyziologická příprava na narození dítěte zahrnuje provedení celé řady speciálních cvičení v gymnastickém směru.

Jak začít?

Zahájení cvičení by mělo být komplexní a konzistentní. Důraz by měl být kladen na raná stádia těhotenství. Tento druh úkolu je velmi usnadněn, pokud nastávající matka byla předtím zapojena do sportu. Maximální dávky je dosaženo při stálém zvyšování zátěže..

 1. Dočasné a příležitostné zatížení přinese malý účinek.
 2. Pravidelné cvičení v gymnastice bude mít příznivý vliv na stav dýchacího systému a oběhového systému. Tím se dosáhne normálního vývoje plodu v děloze a obrana těla se znásobí. Proces přizpůsobení ženského těla se provádí s menšími komplikacemi, což přispívá k dynamičtějšímu uzdravení po porodu.
 3. Smyslem cvičení pro přípravu na porod je posílení svalů vnitřních stehen. Jde o to, že se tento svalový segment aktivně podílí na porodu, udržuje celkovou úroveň tónu těla a reguluje dýchací proces..
 4. Těhotenské komplikace mohou být produktivně předjímány prostřednictvím souboru fyzických cvičení. Tyto akce jsou obvykle organizovány prostřednictvím skupinového mechanismu. Kvalifikovaní instruktoři správně upravují zatížení v závislosti na věku ženy. Zde odborník bere v úvahu hmotnost oddělení, jeho složení, gestační věk a další lékařské indikace.

Jak můžete vychovávat zápasy doma

Při nošení dítěte cítí žena jakékoli změny v jejím těle. V posledním období před porodem neopustí vnitřní napětí a strach z chybějícího začátku přirozeného procesu. To brání ženě v relaxaci a často vede ke zpoždění. Po 39 týdnech a později si nastávající matka klade otázku, jak způsobit kontrakce, pokud dojde k chybě přirozeného okamžiku. Chcete-li to vyřešit, musíte zvážit všechny dostupné možnosti..

Data a normy

Otázka stimulace se objevuje ve 38-41 týdnech těhotenství. K vyvolání bojů se používají různé metody, včetně lidových prostředků. Je důležité zvážit příčinu zpoždění a možné důsledky. Vyhlásit porod bude nutné, pokud:

 1. Budoucí matka má vícečetné těhotenství.
 2. Žena má úzkou pánevní strukturu.
 3. Vysoký nitrooční tlak je přítomen.
 4. Na genitálním orgánu jsou jizvy.
 5. Plod nese více než 40 týdnů.

Pokud je dítě v lůně plně vyvinuté, může být nutné vyvolat kontrakce nezávisle. Tím se zahájí proces porodu. V jiné situaci, pokud se tak nestane, existuje pro dítě šance na komplikace.

Důležité! Po 40 týdnech těhotenství a později začíná placenta stárnout. Z tohoto důvodu dítě začíná trpět nedostatkem jídla, což vede k negativním důsledkům.

Pokud je třeba vyloučení vyloučit

Matce je zakázáno urychlit výskyt porodu za následujících okolností:

 • dítě je ve špatné poloze;
 • plod vykazuje abnormality ve zdraví;
 • žena s hypertenzí.

Pokud dojde k otevření děložního čípku o 2 centimetry, můžete začít volat kontrakce. Předběžné vyšetření, stejně jako testování matky a plodu.

Jak způsobit kontrakce doma

Ve 38. týdnu těhotenství lékaři začínají kontrolovat zdravotní stav ženy a dítěte. Pokud jsou všechny ukazatele dítěte a matky normální, navrhuje se umělá výzva k boji. Lékaři doporučují, aby rychle způsobili nástup porodu:

 1. Dlouhé procházky.
 2. Lezecké schody.
 3. Provádění proveditelných nákladů.
 4. Pravidelné úklid v domě nebo bytě.
 5. Tónovací cvičení pro hrudník a bradavky.
 6. Pohlavní styk.
Chůze na čerstvém vzduchu přirozeně urychluje proces..

Poslední bod je často zpochybňován. Ženy při porodu se proto pravidelně ptají lékařů na otázku, zda může způsobit orgasmus kontrakce. K pohlavnímu styku samozřejmě přispívá i pohlavní styk, protože v době páření se krev lépe šíří do pánevních orgánů. Díky tomu dochází k mechanické stimulaci dělohy..

Potraviny, které vyvolávají kontrakce

Co dělat, aby porodila? Na tuto otázku nelze správně odpovědět. Nastávající matka bude určitě muset do své stravy přidávat potraviny bohaté na vlákninu. Obiloviny, zelenina, zelenina a ovoce ovlivňují pohlavní orgány, které mohou způsobit kontrakce. Ke stravě ženy mohou být přidány následující potraviny, které způsobují nástup porodu:

 • petržel, stejně jako kopr;
 • čerstvé řepy (lze přidat do salátu);
 • horké chilli papričky (povoleno malé množství);
 • sušené ovoce (sušené meruňky nebo švestky);
 • můžete použít tinkturu malinového listí.

Použití těchto produktů je bezpečné a nezpůsobuje negativní důsledky, ale před zařazením jídla do stravy se doporučuje poradit se s lékařem. Tím se odstraní změny, které se mohou v těle objevit v důsledku změny stravy.

Boj proti nápojům

Co dělat, aby se rychle začal pracovat? Můžete použít nejen jídlo, ale i různé nápoje. To pomáhá:

 1. Ricinový olej (ricinový olej).
 2. Ovocný koktejl vyrobený z jablek, hrušek, pomerančů nebo ananasu.
 3. Vařený malinový vývar.
 4. Čerstvě vymačkaná šťáva z červené řepy.

Tyto otřesy mají pozitivní vliv na trávení a uvolňují střeva, což také ovlivňuje funkci pohlavních orgánů a kontraktilní funkce. Pravděpodobnost narození dítěte se následně významně zvyšuje.

Důležité! Doporučujeme, abyste nejprve konzultovali jakoukoli změnu stravy se svým lékařem, abyste nepoškodili své tělo a plod..

Bojová cvičení

Vzhledem k otázce, jak urychlit nástup práce, je vhodné věnovat pozornost jednoduchým cvikům. Pokud uvažujete o tom, jak stimulovat porod umělým způsobem, měli byste se uchýlit k jedné nebo více metodám fyzické aktivity:

 1. Chůze. Během procházky dítě tlačí na děložní čípek, což přispívá k jeho změkčení a rozšíření. Vzduchová procházka navíc stimuluje krevní oběh..
 2. Plavání v bazénu. Nastávajícím matkám se doporučuje zapsat se na plavání, protože výrazně zvyšuje kontraktilní funkci. Lékaři tvrdí, že prsa stimuluje nejvíce reprodukční orgán.
 3. Houpejte se ze strany na stranu. Tento druh gymnastiky je zcela bezpečný. Pohyby poskytují příjemný pocit a nepostřehnutelně urychlují nadcházející narození.
 4. Po schodech nahoru. Během výstupu a sestupu se pánve ženy otáčí ze strany na stranu. To pomáhá urychlit proces porodu, protože dítě rychle zaujímá potřebnou pozici v matčině lůně.
 5. V podřepu. Tento postup pomáhá dítěti zaujmout pohodlnou polohu a sklopit hlavu dolů. Element gymnastiky umožní vyloučit nesprávné umístění plodu během porodu, proto se doporučuje pravidelně se k němu uchýlit během posledního měsíce těhotenství.

Tato cvičení urychlují nástup porodu bez použití léků. I ve lhůtách se doporučuje splnit je, psychicky i fyzicky se připravit.

Antikoncepční pilulky

Proč nepomůže sex a cvičení a nutriční korekce? Při urychlení procesu se některé ženy neobejdou bez léků. V gynekologii se používají různá léčiva, ale pouze při absenci účinku předchozích metod. Výběr medicíny závisí na svědectví, načasování a názoru porodníka. Lékaři mohou doporučit:

 1. Drotaverinum (může způsobit silné kontrakce).
 2. Oxytocin (má mírnější účinek).
 3. Miropriston (běžně používaný lék v porodnicích).
 4. Prostaglandin (s výrazným účinkem).
 5. Pencrofton (střední expozice).
Drotaverin je považován za jeden z nejúčinnějších léků..

Výběr léčiva, který má urychlit proces, je diskutován s odborníkem. Tím se odstraní nežádoucí účinky, jakož i možné nepříjemné následky.

Jak vidíte, Mifepristone není na seznamu, protože mnoho pochybností o tom, zda způsobuje kontrakce nebo ne. Tento lék pomáhá urychlit práci, ale má mírný účinek..

Důležité! Výběr léků musí být proveden správně, aby po odebrání a zastavení korku, jakož i následném nástupu kontrakcí, prošlo dostatečné množství času.

Jak stimulují kontrakce v nemocnici

V některých situacích je naléhavé stimulovat přirozený proces. To může být indikováno lékařskými indikacemi nebo délkou těhotenství, což ohrožuje život ženy při porodu. Vzhledem k tomu, jak boje v mateřské nemocnici způsobují, je třeba zdůraznit:

 1. Předepisování speciálních léků.
 2. Využití matky při porodu Oxytocin.
 3. Shell loupání.
 4. Intravaginální použití prostaglandinů.
 5. Amniotomie.

Lékařský zásah se provádí pouze v naléhavých situacích, kdy nebylo možné přirozeně porodit nastávající matku a existuje riziko ohrožení života a zdraví ženy nebo dítěte.

Provádění amniotomie v nemocničním prostředí.

Důvody pro umělou stimulaci

Lékaři předepisují umělou stimulaci nástupu narození dítěte v následujících situacích:

 • dítě je vážně přemístěno;
 • smrt embrya uvnitř lůna;
 • placenta exfoliovaná;
 • plodová voda byla předem vypuštěna;
 • přítomnost somatických chorob je charakteristická;
 • existuje gestóza nebo chorioamnionitida.

Tyto body představují hrozbu pro zdraví ženy, což vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc a odpovídající pomoc..

Doporučujeme si přečíst důležitý nový článek o koronaviry a těhotenství: https://nashirody.ru/koronavirus-pri-beremennosti.html

Možné důsledky a komplikace

Je obtížné předpokládat přesný vývoj událostí, protože každá žena má tento proces svým způsobem. V tomto ohledu lékaři neustále sledují ženu v porodu a její plod. Kontraktilní činnost, která se nevyskytuje včas, může vést k následujícím komplikacím:

 1. Dlouhé a obtížné narození.
 2. Prezentace dítěte v lůně.
 3. Úplný nebo částečný výhřez pupeční šňůry.

Tyto momenty jsou nebezpečné pro zdravotní stav dítěte, proto je nutná okamžitá pomoc zdravotnického personálu, protože existuje možnost úmrtí dítěte.

Důležité! Pro vyloučení komplikací se doporučuje během těhotenství pravidelně konzultovat lékaře a řídit se všemi jeho doporučeními a pokyny.

Vzhledem k tomu, jak způsobit kontrakci při nástupu porodu, je třeba zvážit různé metody a také je vyzkoušet společně. Nemůžete s jistotou říci, zda vám pomůže horká sprcha, gymnastika nebo korekce stravy. Pravděpodobnost přirozeně se vyskytujícího doručovacího procesu je však pravděpodobná. Vše je individuální a při výběru nejvhodnější metody může pomoci pouze lékař. Je to specialista, který musí určit proveditelnost urychlení procesu přírodními prostředky nebo lékařsky.

Jak způsobit porod doma ve 40 týdnech těhotenství

Těhotenství je považováno za jeden z nejlepších okamžiků v životě ženy. Čím blíže se však dítě dostane na svět, tím více se začne starat o své zdraví a stav dítěte. Někdy na počátku 40 týdnů těhotenství těhotná žena nemá žádné známky blížícího se porodu, kontrakce nezačnou. Jak způsobit porod doma, je-li již 40 týdnů.

Kdy porodit

Než přemýšlíte o tom, jak způsobit porod ve 40. týdnu těhotenství, stojí za to přijít na to, kdy by se žena měla porodit. K tomu by si měla pamatovat, kolikrát lékař stanovil předběžné datum narození (označuje se jako PDR). Lékař o ní obvykle mluví i při registraci, když vyplní velkou kartu pacienta.

A i když se toto datum může po několika CT a ultrazvukových vyšetřeních mírně změnit, obecně se téměř vždy shoduje. Je to na DA, že musíte věnovat pozornost těhotné ženě, která se rozhodla samostatně porodit kontrakce, aby porodila po 40 týdnech.

Během tohoto období se rodí plná, zdravá a plně trvající miminka.

Reprodukční systém každého pacienta je však jiný, což znamená, že k porodu může dojít kdykoli, v závislosti na zdravotním stavu a dalších faktorech.

Nástup práce závisí na menstruačním cyklu. Pokud má žena standardní cyklus, který obvykle trvá 28 dní, s největší pravděpodobností se dítě narodí v určený den.

Pokud menstruace „dorazí“ po 30 nebo více dnech, těhotná žena pocítí kontrakce pouze po 41–42 týdnech. Současně nelze narozené dítě nazvat odloženým.

Proto by žena před hledáním způsobů, jak bezpečně způsobit porod doma, měla vzít v úvahu všechny vlastnosti svého těla a ukazatele, které gynekolog zvažuje při odesílání ženy do nemocnice.

Stojí za to urychlit proces

Nejste si jisti, jak způsobit porod ve 40. týdnu těhotenství? Přemýšlejte o tom, zda to udělat a zasáhnout do přirozeného procesu..

Chcete-li pochopit, zda je užitečné způsobit kontrakce doma, musíte se poradit s gynekologem, u kterého je pacient registrován. Teprve poté můžete zahájit nezávislou výzvu k boji. Před udělením povolení k provedení stimulace lékař provede ultrazvuk nebo vyšetření, aby vzal v úvahu zdravotní stav dítěte a placentu, která dítě vyživuje. Pokud bude mít střední nebo vysoký stupeň zralosti, lékař dá přednost útokům doma.

Lékař vám obvykle vypráví o složitosti porodu během užívání, vzhledem k stavu těhotné ženy.

Co potřebuješ vědět

Aby bylo možné bezpečně a účinně stimulovat, musí mít pacient jednou týdně CTG, což pomůže přesně posoudit stav plodu..

Obvykle je taková studie prováděna po 30 týdnech těhotenství, protože v této době je motorická aktivita dítěte silnější.

Pokud tato diagnostická metoda nepomůže určit stav dítěte, provede se ultrazvukové vyšetření, které může lékaři poskytnout další informace.

Ultrazvuková výzkumná technika umožňuje nejen identifikovat stav dítěte, ale také posoudit stupeň zralosti placenty, složení vody, ve které se dítě nachází, a také se dozvědět o aktuálním stavu dělohy, který bude brzy muset být intenzivně snížen, aby se dítě vytlačilo ven..

Na základě vyšetření lékař dospěl k závěru, zda je možné, aby pacient vyvolal porod, takže kontrakce začínají doma.

Pokud vám gynekolog dovolí vyvolávat kontrakce, musí těhotná žena dobře spát, protože porod je pro tělo obtížným a únavným procesem..

Doporučuje se také zvolit nejbezpečnější metody stimulace, aby nepoškozovaly zdraví plodu..

Způsoby, jak urychlit proces

Jak tedy vyvolat porod po 40 týdnech. V tom může pomoci několik metod, které by měly být prováděny přísně podle pokynů.

Fyzická aktivita

Pro těhotnou ženu, která se rozhodla provádět nezávislou stimulaci, můžete podniknout procházky na čerstvém vzduchu nebo jít po schodech nahoru. Tyto metody jsou považovány za zcela bezpečné a efektivní. V tomto případě se nemusíte snažit chodit rychle, protože to způsobí pouze únavu, nikoli kontrakce..

Protože po 38 týdnech břicho obvykle padá, což vede k přemístění hlavy dítěte do dolní části dělohy, chůze pomáhá dítěti pohybovat se podél porodního kanálu, což způsobuje kontrakce.

Neměly by se však používat takové metody volání při porodu:

 • pletí zahrady, když potřebujete sklopit hlavu dolů;
 • těžké zátěže na tělo, zejména páteřní svaly a svalový systém břicha;
 • dostat se na všechny čtyři;
 • sedět na hýždích;
 • ruční mytí podlahy.

Takové typy fyzické námahy nepříznivě ovlivní stav dítěte, protože pánevní kosti se silně smršťují, což brání dítěti v pohybu podél porodního kanálu.

Nebezpečné cvičení může vést k následujícím nepříznivým situacím:

 • zvýšený tón dělohy;
 • prasknutí bubliny, ve které je dítě a okolní voda;
 • krvácení způsobené abrazí placenty;
 • dlouhá narození - pokud krk genitálního orgánu stále nemá čas zrát a kontrakce již začnou.

Nesprávné použití fyzické aktivity může vést k tomu, že se dítě převalí nebo leží bokem - v tomto případě nebude těhotná žena porodit sama.

Doma se ženy snaží chodit více po ulici spíše než po schodech, protože čerstvý vzduch příznivě ovlivňuje stav plodu..

Provádění domácí terapie

Co udělat pro zahájení boje. Ženy někdy po 9 měsících nezaznamenají žádné příznaky porodu.

Pokud lékaři po vyšetření řeknou, že se pacientovi krk ještě nezačal otevírat, může mu být předepsán lék.

Účinnost této metody je následující:

 1. V mužské semenné tekutině jsou prostaglandiny. Tyto látky způsobují změkčení děložního čípku, v důsledku čehož se začne postupně otevírat.
 2. Pokud žena během intimity dosáhne orgasmu, povede to také k otevření a změkčení krku.

Dnes však existuje mnoho případů, kdy pohlavní styk vedl k prasknutí močového měchýře. Pokud poté těhotná žena nezačne stahy, budou muset lékaři stimulovat porodu pomocí gelů a tablet. Také ruptura močového měchýře může vést k těžké bolesti, protože krčníix bude muset být nucen otevřít, když ještě není zralý.

Abyste pochopili, jak je tato metoda bezpečná pro ženu, musíte se poradit s lékařem.

Abychom pochopili, jak rychle porodit po 40 týdnech pomocí rodičovské terapie, měli byste si určitě zkontrolovat u svého lékaře všechny nuance sebep stimulace.

Aromaterapie

Jak správně stimulovat práci bez poškození zdraví matky a dítěte. K tomu můžete použít některé druhy éterických olejů. Takový produkt je schopen zvýšit tón dělohy, což brzy způsobí nástup porodu.

Šalvějový olej a hřebíček jsou považovány za způsobující kontrakce. První se nechá kapat do malého přívěšku aroma a poté ho vdechovat po dobu 4 minut. Nebo můžete použít aroma lampu. K tomu použijte 3 kapky na 15 metrů v místnosti.

Olej vyrobený z hřebíčku se nechá vdechnout po dobu 3 minut a aplikuje se aroma lampou maximálně 4 kapkami.

Aby se předešlo zdravotním problémům, můžete zahájit stimulaci jednou kapkou a postupně zvyšovat dávku.

Lékař vám řekne, jak porodit rychleji stimulací aromatickými oleji.

Fytoterapie

Co dělat, abyste doma vyvolali práci s bylinnou medicínou.

Bezpečné je považováno za nezávislé použití následujících olejů a infuzí:

 • petrklíčový olej;
 • čaj malinový list.

Primrose olej je často předepsán pacientům. Tato metoda je požadována nejen u nás..

Takové terapeutické činidlo zlepšuje stav dělohy, zvyšuje její pružnost a způsobuje zrání. Jinými slovy, tento lék umožňuje ženám porodit rychle a bez roztržení kůže v perineu..

Dnes, droga může být koupena v nějaké lékárně pod rouškou doplňku stravy. Lék vyrábí několik výrobců.

Vezměte pupalkový olej by měl být přísně podle pokynů:

 • ve 36-37 týdnech by se měla užít 1 tobolka;
 • 38-39 2 kapsle potravinových doplňků;
 • při 40-41 byste měli užít 3 tobolky denně.

O tom, jak doma porodit při 40 týdnech těhotenství doma pomocí petrklíčového oleje, byste se měli obrátit na svého lékaře, který vám řekne, jak správně užívat tento lék, jakou denní dobu a jak správně jíst.

Čaj z listů maliny není schopen vyvolat stimulaci porodu - takový nápoj pomáhá krku otevírat se a dozrávat.

Jak pít malinový čaj:

 • po 36–37 týdnech se nápoj bere jednou denně v jednom šálku (při pití je studený);
 • na 38-39 - 2 šálky stejným způsobem;
 • 40-41 pro 3 šálky.

Měli byste se poradit se svým lékařem, jak správně vařit listy..

Stimulace prsu

Co ještě způsobuje pracovní aktivitu. Podráždění bradavek může pomoci, což vede k uvolnění hormonu oxytocinu, který je zodpovědný za zvýšení tónu pohlavních orgánů, bez kterého je nemožné způsobit kontrakce. Tato možnost je však plná určitých nebezpečí..

Tyto zahrnují:

 • poškození bradavky;
 • volají po děložním tónu, ale ne nástup práce.

Tuto metodu používejte pouze na doporučení lékaře.

Ricinový olej

Tato metoda je považována za zvláště známou v mnoha zemích světa..

Jak porodit po 40 týdnech pomocí ricinového oleje. Droga se užívá orálně nebo třením s ricinovým žaludkem. Výhodnější je druhá metoda. Chcete-li to provést, navlhčete ruce olejem a poté pohladte jejich žaludek.

Pokud se žena rozhodne vzít olej dovnitř, nepříznivě to ovlivní její zdraví, protože tento lék je považován za silného projímadla. Požití ricinového oleje má za následek průjem, snížení hladiny tekutin v těle a změnu krevní rovnováhy..

Výživa

Některá jídla pomohou porodit..

Tyto zahrnují:

Ale stojí za to vzdát se kořenitých pokrmů během sebez stimulace práce.

Při plném dodržování doporučení lékaře bude žena schopna bezpečně způsobit kontrakce zdraví a také urychlit nástup porodu na konci 9 měsíců. Plánování těhotenství, kde začít číst v našem článku.

Zdroj informací - EMEX-MEDICAL
Užitečné video: způsoby, jak stimulovat narození doma

Články O Neplodnosti