Hlavní Analýzy

Jak zhubnout při kojení

Mnoho mladých matek přemýšlí o tom, jak zhubnout při kojení po porodu, aby nepoškodilo sebe ani dítě. Tato otázka vzrušuje téměř každou ženu, která má štíhlou postavu před těhotenstvím, okouzlující ženskost a sebevědomí. Po tak náročném a zajímavém období nošení dítěte už nepochybně každý chce znovu cítit ten jediný a jen pro ty lidi, s nimiž spojil svůj život manželstvím.

A pro některé se to děje bez velkého úsilí, protože kilogramy získané samy odcházejí díky správné výživě, genetické predispozici a výkonu nekomplikovaných sportovních cvičení. Ale co ty matky, které nebyly tak přísné ve své stravě a nezvolily si speciální jídlo před a během těhotenství a během období porodu dítěte, nezískaly v pasu malý počet záhybů a centimetrů navíc? V této recenzi se blíže podíváme na to, jak můžete rychle zhubnout pro mladou matku po porodu s HS a neztratit mléko a zachovat všechny její prospěšné vlastnosti, hladinu tuku a chuť? A také, co je třeba udělat, a jaká opatření pro hubnutí by měla být pamatována a známa každé ženě.

Hlavní tajemství hubnutí s HB

Nárůst v librách mladé matky v období porodu dítěte je považován za normu. Konec konců je „tuk“ matky nejen schopen chránit dítě při poranění břicha, nebo v době neočekávaného pádu, ale také zajistit optimální úroveň obsahu tuku v mateřském mléce, což je důležité pro další růst a vývoj dítěte během kojení. Existuje několik účinných tipů, jak se vrátit k původní kráse, lehkosti a harmonii bez poškození zdraví dítěte a ženy.

Zvažte je:

 • Aby ženy dosáhly nepřekonatelných výsledků, zhubly a uchovaly si mléko tak cenné pro kojence, potřebuje motiv a silnou touhu k dosažení svých cílů. Za tímto účelem se doporučuje věnovat větší pozornost fotografiím pořízeným před těhotenstvím, které zobrazují štíhlou a veselou osobu, a nikoliv tomu, kdo se dívá na mladou matku v jejím zrcadlovém obrazu..
 • Kombinace dětské výživy se stravou matky. Mnoho předních odborníků na výživu doporučuje, aby ženy, které kojí své děti, jedly malá jídla současně s krmením svého dítěte. Výživa tak bude nejen porcovaná, ale také zlomková, což zlepší rychlost metabolismu a zhubne co nejrychleji..
 • Je nutné odpočívat nejméně 7-8 hodin denně, pouze takový režim odpočinku přispívá k normálnímu hubnutí při nepřetržitém kojení. Koneckonců ani intenzivní trénink a dodržování přísné stravy nebude schopen poskytnout nezbytný výsledek a pomůže zhubnout bez řádného spánku. Samozřejmě, že s příchodem malého štěstí v rodině v noci nebudete schopni tolik zaspávat, ale díky pomoci blízkých nebo služeb chůvám může být každá matka kompletně na hodiny..
 • Aby bylo možné zhubnout a také zhubnout pomocí GV, je nutné dítě na jeho žádost nakrmit a dodržovat správnou stravu pouze pomocí vysoce kvalitních produktů. Pokud správně krmíte dítě, zajistí laktace ženy spalování 600 kcal denně. Nabídka mladé matky by měla být vyvážená, frakční a měla by zahrnovat pouze zdravá jídla.

Sport na cestě k harmonii

Provádění různých sportovních cvičení přispívá k nejrychlejšímu dosažení potřebných výsledků na cestě k transformaci postavy. Nezapomeňte však, že jakákoli fyzická aktivita po porodu je vážnou překážkou pro obnovení děložního orgánu a uzdravení řezů a slz vzniklých během porodu. Proto se doporučuje, aby ženy, které rodí sport, začaly nejdříve 2-3 měsíce po objevení svého štěstí. Jinak se mohou vyskytnout komplikace a může dojít k negativním narušením laktačních procesů, což může matce zabránit v dalším kojení dítěte.

Praktické rady: Podle zkušených trenérů je nejlepší začít po porodu žena cvičit s pilates, jógou nebo meditací, což nejenže pomůže transformovat tělo ženy, ale také ji zbaví nervózního vzrušení a stresových situací, ke kterým obvykle dochází. v každé rodině, kde se objeví malé dítě.

Nezapomeňte, že všechny příjemné práce, které spočívají v krmení a péči o dítě, jsou druhem cvičení, při jehož provádění se spálí i spousta kcal. Navíc moderní rytmus života nenechává příležitost být neustále v blízkosti postýlky s dítětem, neustále ho krmit a chránit. V některých případech je často nutné spěchat s dítětem a v takových případech se doporučuje nosit dítě v kočárku, nosit ho ve speciálním zařízení zvaném Kangaroo. Toto zařízení zajistí dodatečné rovnoměrné zatížení svalových vláken ženy v zádech a břiše, což pomůže zpřísnit postavu maximálním spalováním dalších liber a je velmi vhodné krmit dítě tímto zařízením.

Cvičte stres

Pro racionální přístup ke zlepšení harmonie obrázku se doporučuje, aby byla doporučena následující doporučení týkající se výběru fyzické námahy u mladých matek:

 • Návštěva bazénu, který se ukazuje matce, jak při porodu dítěte, tak po jeho narození.
 • Při provádění nezatížených cvičení v tělocvičně, stejně jako u těžkých břemen, se mohou vyskytnout změny v procesu laktace a chuti mateřského mléka, po kterém bude obtížné krmit dítě..
 • Úplné vyloučení aerobních cvičení ve formě běhu, skákání atd., Což je vysvětleno zvýšenou úrovní ztráty tekutin a šokovou povahou výkonu některých prvků, které mohou vést k traumatům na ženských prsou.
 • Je-li nutné provést ty prvky sportovního tréninku, během nichž budou ženské prsy vystaveny nárazům nebo vibracím, doporučuje se matkám nosit podpůrné spodní prádlo, které zajistí spolehlivou fixaci prsu. Pokud to není k dispozici, je lepší zdržet se takového školení.

Dosažení požadovaného výsledku a získání „dřívější“ harmonie také vyžaduje určité úpravy ve výživě a správný výběr vhodných produktů. Sportovní cvičení a dieta na hubnutí během kojení v kombinaci s sebou budou klíčem k kráse, harmonii a nepoškodí laktační procesy, díky nimž budete krásní a budete i nadále krmit své dítě mateřským mlékem.

GV strava

Existují ženy, které mohou při kojení skutečně zhubnout, aniž by vynaložily velké úsilí. To je možné pouze při vysoké energetické spotřebě laktačního procesu, vysoké míře metabolických procesů v těle ženy a optimální normalizaci hormonálního pozadí. Může však dojít ke zpětnému účinku ze stejných důvodů, to znamená, když žena kojí a její váha se nemění nebo naopak zvyšuje ještě více. Chcete-li zhubnout pro kojící matku s dlouhodobým kojením, musíte si zahrát sport a dodržovat pravidla speciální stravy.

Při provádění je třeba dodržovat následující doporučení:

 • produkty alergenického typu vystavení organismu by měly být zcela odstraněny (bobule, káva, světlé ovoce, čokoláda);
 • výjimky se vyžadují také u potravinářských výrobků, které byly podrobeny průmyslovým metodám zpracování a obsahují chemické přísady;
 • v každodenní stravě by měly převažovat čerstvé zeleninové a ovocné plodiny;
 • Nevěřte mýtu, že s GV musíte jíst pro dva a jíst potraviny, které jsou více nasycené kalorickým obsahem, nebudete moci zhubnout;
 • Intenzivní terapie zaměřená na maximální úroveň hubnutí se doporučuje zahájit nejdříve 10 týdnů po narození dítěte.

Pro úsporu času, námahy a finančních nákladů se doporučuje, aby mladé matky sestavovaly týdenní menu sestávající z chutných jídel připravených výhradně ze zdravých potravin pro kojící matku a další členy rodiny..

Možnosti nabídky týdenního hubnutí

 • K snídani si můžete uvařit širokou škálu pokrmů ze zdravých potravin a krmit sebe i svou domácnost takovými pokrmy, jako jsou: ovesné vločky nebo pšeničná kaše s přídavkem jablečné omáčky. Jen pečené čerstvé ovoce v troubě. Tvarohový kastrol nebo pudink.
 • Jako oběd je nejlepší použít kalorií s vyšším obsahem kalorií, aby všichni nakrmili různou polévkou, polévkou nebo pečeným masem.
 • Na polední svačinu můžete potěšit sebe i své blízké domácí zmrzlinou, míchanými vejci nebo tvarohovými koláče..
 • Jako večeři můžete každému nakrmit jedno z takových pokrmů jako: Ratatouille. Pečené brambory s rybami. buď dušené kuřecí řízečky.

Se silnou touhou zhubnout by každá žena měla především zajistit, aby její dítě spolu s mateřským mlékem dostávaly všechny vitamíny a minerály obsažené ve zdravých potravinách, které jsou nezbytné pro jeho růst a vývoj. Proto by v první řadě mělo být správné krmení a zdraví dítěte, a teprve pak harmonie postavy matky.

Recenze

Alina, 28 let: Před těhotenstvím a porodem vážila 55 kilogramů s nárůstem o 167 centimetrů a poté - již 76 kilogramů. Myslel jsem, že váha během kojení sama odezní, ale zázrak se nestal. Rozhodl jsem se upravit stravu. Moje menu se skládalo hlavně z kefíru, tvarohu, kaše na vodě, vařeného masa, sušenek, čaje s mlékem, jablka a banánů. Na 4 měsíce přišla na téměř těhotnou váhu. Nebyl čas jít na sport, takže kvůli fyzické aktivitě jsem chodil s dítětem a chodil po domě.

Elena, 32 let: Po prvním narození jsem se dostal mnohem lépe, takže když jsem si uvědomil, že čekám na své druhé dítě, rozhodl jsem se omezit svou stravu během těhotenství a kojení, přirozeně tak, aby to nepoškodilo dítě. Samozřejmě jsem přibral na váze, ale ne kriticky. Zotavila se o 10 kilogramů, které odešly za 5 měsíců správné výživy. Všiml jsem si, že pokud budete jíst pouze zdravé jídlo, můžete si udržet štíhlou postavu a dítě roste mnohem klidněji.

Elina, 26 let: Pokud byl celý můj život štíhlý, je velmi obtížné vyrovnat se s tím, že se během těhotenství změníte v buchtu. Ještě horší je, pokud tento stav může přetrvávat po celou dobu kojení. Zdraví dítěte je samozřejmě důležitější než dodržování standardů krásy. Chtěl jsem však obnovit svou dřívější harmonii a proto jsem držel dietu kojících matek. Ze sladkého jsem si v malém množství nechal sušené meruňky, sušenky, marshmallows. Nemám rád ovesnou kaši, proto jsem jako zdroj komplexních uhlohydrátů snědl těstoviny z mouky druhé třídy, otrubového chleba. Kromě toho v mém menu byly bílé odrůdy ryb, parní kotlety z krůtího nebo kuřecího masa, brokolice, květák, tvaroh.

Jak zhubnout po porodu, pokud kojíte

Jak zhubnout po porodu? To je jeden z problémů, který se týká matek krátce po propuštění z nemocnice. Čas krmení dítěte je období, kdy nemůžete jít na dietu nebo cvičení na simulátorech. Zjistěte, zda hubnutí opravdu není možné nebo existuje šance rychle se vrátit do předchozí podoby a jak rychle zhubnout.

Jak zhubnout u kojící matky: výživa po porodu

Nejste si jisti, jak rychle zhubnout při kojení? Přemýšlejte o tom, protože poporodní výživa nezahrnuje potraviny, jako jsou mastná masa, klobásy, majonéza, uzená masa, smažené potraviny, sladkosti, čokoláda a sycené nápoje. To je jen druh jídla, které vede k nadváze..

Ukazuje se, že výživa po porodu je speciální strava. Ale mnozí se zajímají o to, jak zhubnout rychle. Poslechněte si tipy, jak zhubnout, aniž byste riskovali zdraví dítěte:

 1. Jíst obiloviny, zeleninu, ovoce, ryby, maso, mléčné výrobky v malých porcích. Rozdělte jídlo na 4–5 jídel. Nepři přejídejte se.
 2. Pijte hodně tekutin: je to dobré pro kojení a pro postavu. Nahraďte svůj sendvič sklenicí šťávy nebo čaje častěji..
 3. Tělo tráví 500 kalorií denně na produkci mléka. Pokud tedy nebudete jíst více než předepsaných 2000 výkalů denně, otázka, jak zhubnout po porodu kojící matce, nebude tak akutní.
 4. Jezte méně moučných výrobků, nahrazujte cukr medem (po 6 měsících, pokud dítě není alergické).
 5. Po zavedení kojenecké výživy pro matku je povoleno mono stravování jednou za dva týdny. Uspořádejte den půstu pomocí kefíru, podpoří laktaci, nepoškodí střeva dítěte a doplní váš trávicí trakt prospěšnými bakteriemi. Pokud je těžké vydržet hlad, sníst banán.
 6. Jíst kaši a maso ráno. Mít méně kalorických potravin. Vhodná zelenina, ovoce, jogurt a kefír.

Každodenní život ženy s malým dítětem je plný starostí, které vyžadují hodně kalorií. Pokud dodržíte pravidla výživy a otázka, jak zhubnout po porodu, zůstává relevantní, pak věnujte pozornost své fyzické aktivitě. Jaká zatížení jsou pro kojící matku přípustná, přečtěte si další část.

Jak zhubnout rychle po porodu s kojením: cvičení

Během kojení jsou kontraindikována silová cvičení, fitness a cvičební vybavení. Ale přemýšlejte o tom, kolik tělesné výchovy denně provádíte, konkrétně: vezměte dítě v náručí a v „klokani“; železné a závěsné oblečení; čistíte, umýváte podlahy atd. Tímto způsobem vy sami zodpovíte otázku, jak zhubnout doma, aniž byste trávili více času sportováním.

Ženy po porodu těží z hodně chůze. Procházka s kočárkem alespoň 1,5 hodiny 2krát denně. Chůze posílí a napne svaly nohou a pánve, stejně jako přebírá asi 600 kalorií.

Pro kojící ženy, 6-7 týdnů po narození, jsou přijatelná následující cvičení, která lze provést s dítětem:

 1. Přitiskněte dítě k hrudníku, roztáhněte si nohy od sebe a dřepte, každý den zvyšujte množství.
 2. Zatlačte z podpěry nebo z podlahy, ale nepřepracovávejte. Vyvíjejte mírný tlak na prsní svaly. Dejte dítěti před sebe, pak se z cvičení stane zábavná hra.
 3. Lehněte si na záda a šlapejte na imaginární kolo. Toto cvičení zahrnuje nohy, abs a šikmé linie..
 4. Zatlačte z držáku dozadu, jako by se krčil. To je břemeno na rukou: nadbytek tuku se na ně často ukládá.
 5. Lehněte si na břicho, položte dítě na záda a zvedněte trup bez zvedání nohou. Svaly břicha a zad jsou napnuté.

Ženy, které se živí, mohou přeskočit lano, meditaci, pilates, jógu, plavání. Cvičte ve speciální podprsence.

Pro kojící matky není tak těžké zhubnout. Sledujte dietu, přidělte 15-20 minut denně na jednoduchá cvičení a pokuste se uvolnit, dostatek spánku, pak se postava zlepší než před těhotenstvím.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k popsaným metodám bez předchozí konzultace s lékařem.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Jak zhubnout po porodu při kojení z A do Z

Nejpřijatelnější úbytek hmotnosti po porodu není větší než 0,25-0,5 kg za týden. Je důležité nevynucovat události a neztrácet váhu více než 2 kg za měsíc. Je lepší nespěchat a zbavit se dalších kilo bez stresu bez zastavení kojení. Konec konců, zdraví vašich drobků závisí na tom. Věřte v sebe a postupně se vaše váha vrátí do normálu.

Pokud po porodu nemůžete zhubnout, navzdory dietním omezením a fyzické aktivitě, je to příležitost navštívit endokrinologa. Možná důvod pro udržení váhy spočívá v hormonální nerovnováze, kterou lze identifikovat speciálními testy.

Proč se během těhotenství objevují další libry?

Existuje několik důvodů, proč těhotná žena přibývá na váze. Předpokládá se, že je naprosto nepřiměřené, že během těhotenství musíte jíst dvakrát tolik, tedy pro sebe a pro dítě v děloze. Nastávající matka se uvolní, přestane sledovat stravu a kvalitu konzumovaných produktů, nepočítá se kcal. V důsledku toho tělesný tuk aktivně roste a žena je potěšena tím, že dítě vyvíjející se v žaludku dostává dostatečné množství živin. K tomu by měla být přidána nízká motorická aktivita během těhotenství. Nadměrná energie vytvářená v těle při jídle není spálena, ale jednoduše nahromaděna.

Hmotnost těhotné ženy se také může zvýšit v důsledku hromadění tekutin v tkáních, což je vývoj otoku. Když je plod v lůně, tělo matky je zdůrazněno a aktivuje všechny obranné mechanismy nenarozeného dítěte. Ochranná funkce plní tukové boky a břicho. Je třeba mít na paměti, že výskyt nadváhy je také důsledkem dědičnosti. Tělesné proporce se vytvářejí na genetické úrovni. Pokud rodiče těhotné ženy mají sklon trpět nadváhou nebo dokonce obezitou, pak může zhubnout po porodu s velkými obtížemi. Ale nic není nemožné. Úspěch v hubnutí je velmi reálný, když mladá maminka sleduje její stravu a pravidelně dělá speciální cvičení.

Jak jíst, jak zhubnout po porodu ?

Jak tedy zhubnout po porodu? Protože není okamžitě možné, aby kojící matka cvičila, bude prvním krokem hubnutí výživa.

Žádné diety, které slibují, že po porodu rychle zhubnou! Hubnutí po porodu není otázkou jednoho dne. Během těhotenství nastupující matka přibírá na váze po dobu 9 měsíců, zatímco strava pro rychlé hubnutí může tento proces zhoršit. Zaprvé tím, že se omezíte na výživu, poškozujete dítě, protože to, co matka jí, dostává dítě během kojení. Za druhé, po porodu by měla být strava co nejvyváženější, protože matka se musí po porodu také zotavit a získat plný komplex vitamínů a živin.

Než zvážíme nabídku, abychom po porodu zhubli, měli byste dodržovat pravidla kompletní a správné stravy. Pokud kojící matka dodržuje tato pravidla, může po porodu rychle zhubnout.

 1. Diverzifikujte stravu pomocí mléčných výrobků, obilovin, libového masa (kuře, hovězí maso, krůtí maso) a ryb, čerstvé zeleniny a bylin, ovoce, sušeného ovoce, celozrnného chleba nebo otrub.
 2. Vyloučené potraviny, tuky a ryby, konzervované potraviny, ořechy, semena, cukrářské výrobky a výrobky z mouky (včetně těstovin, chleba bílé pšenice), průmyslové cukry, sycené nápoje, cukr a káva by měly být vyloučeny. Slaná jídla pomáhají zadržovat tekutinu v těle a kořenitá jídla často způsobují kolici u novorozenců. Rovněž stojí za to vyloučit tučné mléko - potenciální původce alergií.
 3. Před nákupem produktů v supermarketu si pečlivě přečtěte štítky. Před nákupem pečlivě prostudujte složení uzenin a uzenin, sýrů.
 4. Nabídka by měla respektovat harmonii živin: proteiny, tuky a uhlohydráty z různých potravin by měly být přítomny v potravinách v příslušném poměru (3: 1: 1).
 5. Sledujte reakci dítěte na konkrétní produkt. Vyzkoušejte nový produkt ráno v malém množství a sledujte stav dítěte. Pokud se objeví alergie, měli byste toto jídlo vyloučit alespoň na dva měsíce. Pokud neexistují žádné příznaky, pokračujte v konzumaci produktu. Zavedení něčeho nového do stravy by mělo být postupné a jeden produkt najednou..
 6. Nepři přejídejte se ani nepřekračujte spotřebu stejných potravin..
 7. Je lepší střídat používání některých potravin s ostatními. Například v pondělí jsou jablka, v úterý hrušky, ve středu zkuste další ovoce.
 8. Denní příjem kalorií je 1 500 kcal. Pokud vedete aktivní životní styl, zvyšte dávku na 2000 kcal za den.
 9. Nezapomeňte na pitný režim. Kapalina stimuluje tvorbu mateřského mléka, odstraňuje škodlivé látky z těla a urychluje hubnutí. Prvních několik týdnů by mělo spotřebovat pitnou vodu, pak můžete menu obohatit dušeným ovocem a přírodními šťávami. Jablečná šťáva je velmi prospěšná. Zkuste vypít minimálně 1,5 až 2 litry tekutiny denně.
 10. Matky, které chtějí po porodu zhubnout, dodržují zásadu frakční výživy. Je ideální jíst 5-6krát denně v malých porcích (část jednoho jídla by měla být přibližně 200 gramů). Poslední jídlo by mělo být 3-4 hodiny před spaním.
 11. Během kojení by ženská strava měla obsahovat všechny potřebné stopové prvky a vitamíny, aby mateřské mléko uspokojovalo všechny potřeby dítěte, bylo výživné a výživné.
 12. Přírůstek hmotnosti během kojení je signálem nevyváženosti výživy. V nabídce byste měli sledovat obsah tuků, bílkovin a uhlohydrátů..
 13. Na večeři je lehké a nízkokalorické jídlo skvělou volbou. Bude to sklenice kefíru a cookies..
 14. Neužívejte léky a doplňky stravy, které snižují hmotnost. To nejenže nepomáhá rychle zhubnout po porodu, ale také poškozuje tělo mladé matky a jejího dítěte.

Strava pro kojící matky, jak zhubnout

Pokud si přečtete pravidla správné výživy, pak pravděpodobně máte otázku, co můžete jíst, pak kojící matka zhubnout po porodu, protože tolik produktů je zakázáno. Avšak dnes, navzdory všem zákazům, může být kojení pro hubnutí kompletní. Kromě toho nejzkušenějšího menu pro každý den můžete sledovat video o správné stravě.

Snídaně (možnosti snídaně):

 • Tvaroh a čekanka nebo zelený čaj (pro ty, kteří milují kávu a chtějí ji nahradit)
 • Pohanková kaše s vařeným masem z krocana nebo kuřecího masa a čaje pro kojení nebo zelený čaj
 • Ovesné vločky ve vodě s hruškou
 • Rýžová kaše na vodě s olejem (nejlépe v malém množství - 1 lžička) + jablko

Oběd (možnosti oběda):

 • Vařené kuřecí vejce s čerstvou zelenou okurkou
 • Rýžová nebo pohanková polévka
 • Pečené brambory se zeleninou
 • Dušené rybí koláče (štikozubec, pollock)

Oběd (možnosti oběda):

 • Zeleninová polévka s bramborami, mrkví, zelenou cibulkou, květák
 • Kuřecí vývar
 • Plněné zelí s rýží a mletým masem (ze štíhlého masa)
 • Pečený štikozubec a salát s pekingským zelím a zelenou okurkou

Pátek odpoledne (možnosti odpoledne):

 • Omeleta v pomalém sporáku
 • Vařená rýže s dušenou zeleninou
 • Bramborová kaše s pečenými játry

Večeře (možnosti večeře):

 • Dušené kuřecí řízečky
 • Zeleninový salát s olivovým olejem. Majonéza nepoužívat !
 • Plněná paprika

Video: Správná strava pro kojící matky, jak zhubnout.

Poporodní cvičení na hubnutí

Každá matka samozřejmě chce po porodu rychle zhubnout a okamžitě začít cvičit na spalování nadváhy. Cvičení na hubnutí po porodu bude účinné pouze tehdy, bude-li diskutována správná strava, která byla zmíněna v první polovině tohoto článku. Pokud bude kojící matka dobře jíst a zároveň provádět cvičení na hubnutí, pak se šance na hubnutí rychle po porodu zvýší dvakrát.

Cvičení by nemělo být zahájeno ihned po porodu. U žen, které se narodily přirozeně, může cvičení začít v průměru po 30 dnech. U žen, které měly císařský řez, lékaři doporučují zahájit cvičení nejdříve o 90 dní později..

Před zahájením cvičení byste se měli vždy poradit se svým lékařem. Lékař by měl určit, zda máte diastázi (divergence bílé čáry) a poskytnout obecná doporučení pro zahájení cvičení.

Diastáza může být cítit doma. Lehněte si na záda, zvedněte kolena a stlačte je. S vaším ukazovákem a prostředním prstem prozkoumejte oblast přesně nad pupkem ve vzdálenosti 10 až 15 cm. Pokud vaše prsty jen stěží projdou trochu dovnitř, pak neexistuje žádná diastáza nebo lze vysledovat 1 stupeň diastázy. Pokud vaše prsty selhávají a cítíte nesoulad ve svalech uvnitř, pak je v takové situaci nutné se poradit s lékařem a cvičení pro diastázi jsou přísně omezená (o diastázi mluvíme o něco níže).

Ženy, které chtějí po porodu zhubnout, lze obvykle rozdělit do dvou kategorií:

 1. Ženy, které porodily přirozeně.
 2. Ženy, které měly císařský řez

V každé kategorii žen se zobrazí samostatná cvičení. Proces a výsledek hubnutí po porodu bude také odlišný

Při cvičení na hubnutí po porodu nezapomeňte, že byste neměli cítit žádné nepohodlí ani bolest. Pokud při cvičení náhle pocítíte bolest, čas na dokončení ještě nenastal. Všechny pohyby by měly být plynulé. Možná si všimnete, že možná nebudete moci provést některá cvičení okamžitě, některé svaly po porodu oslabené, a zotavení bude nějakou dobu trvat..

Sada cvičení na hubnutí po přirozeném porodu

Ženy, které porodily přirozeně, mají nejširší rozsah cvičení.

Nejprve bude obtížné provést několik cvičení správně. Nesnažte se okamžitě udělat maximum, každé cvičení v prvních fázích může být provedeno s poloviční silou. Cvičení na hubnutí po císařském řezu jsou vhodná také pro ženy, které porodily přirozeně.

Cvičení „Kočka“

Toto cvičení, vypůjčené z praxe hatha jógy, pomáhá posílit dolní část zad, unavená tím, že nosí dítě v náručí.

Chcete-li to provést, musíte jít dolů na všech čtyřech, ruce přímo spočívat na podlaze trochu širší než ramena. Zatáhněte břicho a při inspiraci zaklente záda a co nejvíce zaokrouhlete. Při výdechu musíte spadnout zpět. Cvičení by mělo být prováděno pomalu, pokaždé, když se silně protahuje oběma směry. Běží 20krát.

Cvičení „Skákání v baru“

Výchozí pozice je stejná jako v průběhu cvičení - musíte se položit na zem, položit rovné paže trochu širší než ramena a natáhnout tělo v přímce. Nohy dohromady. Při inspiraci odtrhněte nohy od podlahy a uspořádejte co nejširší. Při výdechu se vraťte do baru. Celkem 20 skoků.

Cvičení „Most na lopatkách“

Toto cvičení vám pomůže zhubnout po porodu a uklidit vaše břicho, boky a hýždě..

Proveďte toto cvičení ležící na zádech. Nohy se musí ohýbat na kolenou, přitlačit paty k hýždím. Přitiskněte si kotníky rukama. Na výdechu zvedněte pánev nahoru, na vdechu spusťte na podlahu. Cvičení zahrnuje svaly hýždí a přední strany stehen. Opakujte 20krát.

Cvičení „Cobra Pose“

Toto cvičení je také převzato z komplexu hatha jógy a je zaměřeno na posílení zadních svalů.

Výchozí pozice - leží na břiše, nohy se narovná, paže se ohýbají na loktech a leží pod rameny. Z této polohy by inhalace měla hladce stoupat, narovnat ruce a vyklenout záda. Pubis inklinuje dolů, lopatky - záda, hlava se dívá dopředu a nahoru. Při výdechu opatrně sestupte do výchozí polohy. Kolena by měla vždy zůstat na podlaze. Smyslem cviku je jemně protáhnout lichoběžníkové svaly na zádech, uvolnit z nich stres a posílit je. Vše, co musíte udělat tři sady 20 krát.

Cvičení „Pluh na záda“

Pro toto cvičení musíte zůstat na podlaze. Ležící na zádech, měli byste zvednout nohy v pravém úhlu, položte ruce za hlavu, níže k podlaze. Hladce a opatrně musíte rovné nohy položit na ruce, zkuste se dotknout prstů dlaní. Čím je tělo pružnější, tím více si můžete vzít nohy. Vydržte jednu minutu. Potom se také jemně vraťte do výchozí polohy. Opakujte třikrát.

Toto cvičení může být traumatické, takže nejprve je lepší ho provádět pod dohledem instruktora.

Cvičení „Lotosový květ“

Také cvičení z jógy. Pomáhá obnovit krevní oběh v pánevních orgánech, protáhnout a posílit svaly vnitřních stehen a také zhubnout po porodu.

Klasická verze této pozice není pro každého, takže můžete provést její lehkou formu. Posaďte se na podlahu, ohněte kolena a připojte nohy v oblasti rozkroku. Nyní musíte chytit nohy rukama a přitáhnout kolena co nejníže. Zároveň byste se měli naklonit dopředu a záda držet rovně. Udržujte polohu po dobu 3-5 minut.

Video: Jak zhubnout po porodu doma:

Sada cvičení na hubnutí po císařském řezu.

Mnoho informačních zdrojů se stále méně věnuje otázce, jak zhubnout po císařském řezu. Protože cvičení po přirozeném porodu a po řezu císařským řezem jsou různá.

Císařský řez, jako každá jiná chirurgická operace, zahrnuje omezení fyzické aktivity. Mladým matkám se nedoporučuje po dobu dvou až tří měsíců aktivně se věnovat sportu, vykonávat intenzivní práci a zvedat těžké předměty z důvodu nebezpečí rozevření švů..

Pravidla pro cvičení:

 • Po 60–90 dnech po operaci byste neměli začít s těžkými břemeny. Je lepší počkat s intenzivním tréninkem a začít s těmi, které jste udělali jako začátečník.
 • První trénink by neměl trvat déle než 10-15 minut. Vaším úkolem je obnovit tělo a nestresovat jej.
 • Vždy dodržujte správnou strukturu cvičení: zahřívání (zahřívání) - cvičení - protahování („stop“).
 • Začněte malé. Postupné pravidelné tréninky v průběhu několika měsíců vám pomohou znovu získat předchozí podobu jako před těhotenstvím..

Pokud od císařského řezu neuplynul správný počet dní a po porodu byste chtěli rychle zhubnout, můžete začít aktivními procházkami s kočárkem v parku a čerstvým vzduchem. Aktivní procházky obnoví tonus svalům nohou a připraví vás na budoucí cvičení..

Video: Jak zhubnout doma po císařském řezu doma:

Závěr

Každá matka během kojení chce po porodu rychle zhubnout. K dosažení požadovaného výsledku je však zapotřebí disciplína a trpělivost. Je důležité dodržovat dietu a vzdát se omezené stravy a léků, které podporují rychlé hubnutí po porodu - to může ublížit vám i vašemu dítěti.

Jak zhubnout při kojení bez poškození?

Pro ženu je těhotenství nejšťastnějším obdobím. Pro její tělo - obrovský stres. Celých 9 měsíců hormony „skočí“, takže nastávající matka může začít získávat další libry.

Vaše tělo můžete obnovit do předchozí podoby ihned po dlouho očekávaném narození dítěte. Ale udělat to a nepoškodit její zdraví je docela obtížné, protože s největší pravděpodobností bude její milované dítě kojeno několik měsíců..

Kojení a strava

Lékaři přísně zakazují během kojení sedět na přísné stravě. Jakákoli podmínka blízká hladovění je dalším stresem pro organismus, který dosud nebyl silnější. Může být doprovodným faktorem pro laktační krizi..

Odborníci na krmení důrazně doporučují, abyste nechodili na dietu, ale trochu si ji upravili.

Žena, která chce zhubnout v tomto dotekovém období, by se měla připravit na několik bodů:

 • Musíš jíst často. Budete si muset naplánovat svůj den předem, abyste si mohli dát 5 jídel. Je docela obtížné to udělat s dítětem. Proces hubnutí bude účinnější, pokud:
  • žena bude jíst přísně současně;
  • žena pečlivě žvýká každý kus jídla (celková délka večeře by měla být alespoň 20 minut)
 • Budete muset spočítat kalorie každého produktu. K tomu potřebujete kuchyňskou váhu.
 • Zdravé stravování by mělo být rozmanité. Zpočátku budou náklady na výrobky výrazně vyšší. Doba vaření také trvá déle.
 • Musíte se připravit na to, že musíte spotřebovat hodně vody.

Kdy začít zhubnout?

Ztráta hmotnosti při krmení se velmi doporučuje hladce, aby se zabránilo přechodu těla do stresového stavu. Proto můžete začít svou cestu k dokonalosti dva týdny po porodu.

Během této fáze musí být výživa upravena v několika případech:

 • Pokud po dlouhou dobu dochází k slabosti, závratě, pocitu pocitu „bavlny“ v nohou, mírné zimnici.
 • Pokud mléko chybí nebo jeho objem klesá.
 • Pokud vlasy začaly vypadávat, nehty začaly odlupovat.
 • Pokud má dítě zácpu, snižuje se frekvence močení.

Je přísně zakázáno začít sportovat až do druhého měsíce po přirozeném narození. Před provedením cvičení je nutné se poradit s gynekologem.

Proč hmotnost nepřevyšuje GV?

Proces hubnutí se znatelně liší při kojení a v normálním režimu.

Hmotnost může klesat špatně nebo se nemusí vůbec snižovat z několika důvodů:

 • Metabolické procesy v těle mladé matky fungují v pomalém režimu. Z tohoto důvodu se jídlo zpracovává mnohem déle.
 • Mladá matka může vyvinout hnízdní režim. Z tohoto důvodu začne jíst jídlo ve velkém množství, protože se obává, že její mléko nebude pro dítě výživné. Toto je nejčastější chyba. Dítě potřebuje asi 500 kalorií denně.
 • Většinu času žena začíná trávit ležením nebo sezením, když krmí nebo položí dítě do postele. To znamená, že tráví výrazně méně kalorií, než absorbuje..
 • Nesprávně zhubne. Vyčerpávání stravy přispívá k hromadění tukové hmoty.

Mohu zhubnout při kojení?

Jak ukazuje praxe, hubnutí během kojení je skutečně možné.

Celý proces spočívá na třech hlavních pilířích:

Velryby - návody k úspěchuJejich hlavní rysy
Správná výživaVyloučení škodlivých produktů. Používání pouze prospěšných látek pro mámu a dítě.
Správný vodní režimMělo by být spotřebováno naprosto nezbytné pro tělo množství vody, počítáno při 30 ml na kilogram tělesné hmotnosti.
Mírné cvičeníNení nutné zapojovat se do elektrického zatížení. Musíte se více pohybovat, například hrát si nebo chodit s dítětem.

Kojení Dieta

Výrazem „dieta“ v laktaci se rozumí použití pouze těch produktů, které tělo potřebuje.

Tyto zahrnují:

 • Všechny druhy masa a ryb, včetně mořských plodů. Obsahují protein. Je to látka, která dělá mléko výživným, dává sílu matce a dítěti. 60 procent z celkové potravy by mělo být bílkovin.
 • 40 procent z celkové potravy by mělo být rostlinné hmoty: obiloviny, ořechy, cereálie, mléčné výrobky a zelenina.

Pravidla výživy kojící matky

Celá strava mladé matky může být rozdělena do čtyř hlavních kategorií:

Kategorieprodukty
Zcela vyloučenoVšechno, co se týká rychlého občerstvení: hamburgery, shawarma, hranolky, sušenky
Rychlé občerstvení: nudle bp, knedlíky
Klobásy a klobásy
Vysoce kalorické druhy ryb: konzervované potraviny, raky, krabí tyčinky, krevety
Jakékoli odrůdy hub
PovolenoVšechny fermentované mléčné výrobky: tvaroh (1%), kefír, zakysaná smetana (až 2 lžičky za den), jogurty bez přísad
Cereálie. Pohanka, ovesné vločky, rýže nebo kukuřice můžete vařit ve vodě nebo mléce
Jablka a hrušky
Některé druhy zeleniny: brokolice, brambory, cuketa, tykev
Hovězí, krůtí, vepřové
Povoleno v malém množství.Plnotučné mléko. Doporučené vařené
Některé druhy ovoce a bobulovin: meruňky, broskve, švestky, meloun, třešně, třešně a rybíz. Je povolen v čerstvé i sušené formě.
Chléb a těstoviny
Všechny sladkosti a pečivo. Doporučujeme je nahradit obilnými tyčinkami nebo sušeným ovocem. Maximální norma cukru je 40 gramů denně.
Sůl
Používejte opatrně, může způsobit alergie.Všechny červené bobule: jahody, maliny, rybíz
Hořká čokoláda. Nápoje: káva, kakao, horká čokoláda
Miláček
Citrusové výrobky: pomeranče, citrony, mandarinky, grapefruity, vápno
Ořechy

Předpokladem je úplná absence špatných návyků. Mohou navíc vést ke zpomalení metabolických procesů..

Kalorická výživa kojící matky

Pro každou mladou matku se denní kalorie počítají individuálně.

Existuje vzorec, podle kterého můžete určit potřebu těla:

 • První číslice je hmotnost (v kg) vynásobená pevným číslem 10.
 • Druhá číslice je růst (v cm) vynásobený pevným počtem 6,25.
 • Třetí číslicí je věk vynásobený pevným číslem 5.
 • Dále byste měli provést jednoduchou aritmetickou operaci: přidejte první dvě čísla a odečtěte třetí od jejich součtu.
 • K výslednému číslu by se mělo přidat číslo - potřebné kalorie na dítě:
  • 500, je-li hmotnost dítěte až 6 kilogramů;
  • 700, je-li hmotnost dítěte od 6 kilogramů.
 • Výsledkem je potřeba kalorií denně. Posledním krokem je vynásobit jej faktorem:
  • 1,2 - mladá matka je prakticky celý den stacionární.
  • 1.3 - mladá matka někdy navštěvuje tělocvičnu, chodí na procházky a dělá spoustu domácích prací
  • 1.4 - mladá matka provádí každý den lehkou fyzickou aktivitu
  • 1,5 - více než 5krát týdně mladá matka provádí posilovací cvičení nebo vlaky na kardio strojích.
  • Od 1,6 do 1,9 - mladá matka vede aktivní životní styl. Počet se zvyšuje a může se měnit každý den v závislosti na množství vynaložené energie.

Příklad: žena porodila dítě před třemi měsíci. Je jí 25 let, váží 58 kilogramů s výškou 160 cm. Každý den chodí s dítětem, vaří, uklízí, hází, maže ruce a provádí ranní cvičení.

Denní denní sazba pro mámu a dítě je 2737 kalorií.

Správná výživa pro kojení pro hubnutí

Pokud chce mladá matka zhubnout, musí dodržovat několik zásad:

 • Jídlo by mělo být pět jídel denně:
  • Snídaně by měla být vydatná. Ráno člověk jedí, aby zásobil sílu po celý den. Je lepší, když je to ovesná kaše, míchaná vejce nebo cereálie.
  • Občerstvení je potřeba k udržení síly v těle. Na druhý zítra jsou ořechy, ovoce nebo cereální tyčinka perfektní. Na odpolední svačinu palačinka s tvarohem, mléko s sušenkami a malé množství mléčného výrobku.
  • Na oběd se doporučuje jíst zeleninovou polévku. Tekuté jídlo normalizuje žaludek.
  • Večeře by měla být dobře strávitelná. Je lepší, když je to maso nebo ryba s přílohou nebo zeleninová jídla.
 • Všechny výrobky musí být vařeny nebo vařeny. Nedoporučuje se smažit nebo kouřit, protože se zvýší obsah kalorií a sníží se užitečnost.
 • Pokud se večeře konala od 16 do 18 hodin, můžete přidat další svačinu, nejpozději však tři hodiny před spaním můžete vypít jednu skleničku oslazeného kefíru..
 • Doporučuje se čerstvě připravovat jídlo..

Pokud žena jí správně, pak:

 • Za krátkou dobu se stane majitelkou opravdu krásné postavy.
 • Její mléko bude výživné.
 • Její dítě bude mít vždy krásný kód bez akné a podráždění..
 • Její dítě nebude mít trávicí potíže (zácpa nebo průjem).

Během těhotenství se doporučuje přemýšlet o správné výživě. V tomto případě bude nárůst po porodu zanedbatelný a hmotnost se bude moci rychle zotavit.

Poporodní cvičení na hubnutí pro kojící mámu

70% úspěchu závisí na správné výživě. Přibližně 25% fyzické aktivity.

Po přirozeném porodu bez komplikací se můžete vypořádat až po 7-8 týdnech. Pokud byl proveden chirurgický zákrok nebo došlo k komplikacím, mělo by se udělat více.

Dva měsíce po narození dítěte a šest měsíců po císařském řezu můžete začít sportovat, ale můžete provádět pouze lehká cvičení. Existuje několik podobných možností..

"Half bridge"

Half-bridge je vynikající cvičení pro trénink hýždí a boků:

 • Výchozí pozice - leží na zádech.
 • Pomalu zvedněte pánev a zvedněte ji z podlahy. Pokračujte v jízdě, dokud nedosáhnete nejvyššího bodu..
 • V této poloze zajistěte po dobu 10 sekund.
 • Pomalu snižte pánev.

Celkem je vyžadováno 10 až 25 opakování..

Horní tisk

 • Na horním lisu můžete pracovat 8 týdnů po narození.
 • Naložení břicha se nedoporučuje do 15 týdnů po narození.
 • Výchozí pozice - leží na zádech.
 • Proveďte tři pružné pohyby nahoru a odtrhněte lopatky z podlahy. Každá pozice musí být fixována po dobu 5 minut.
 • Uvolněte kryt dolů.

Vyžaduje se celkem 10 až 15 opakování..

Zakázaná a povolená cvičení

Pro kojící matky existuje celá řada přípustných a zakázaných pohybových aktivit:

PovolenoZakázáno
Chůze snadným tempem. Dokonale trénuje hýždě a stehna. Doporučuje se chodit s dítětem alespoň jednu hodinu denně.Jakákoli cvičení na hrudi: s činkami, push-upy, houpačkou, pull-upy.
Lezení po schodech. Je důležité, aby na jeden krok nedošlo, ale na úplné zastavení..Silný a intenzivní sport přispívá ke vzniku kyseliny v mléce, což dává ostrou chuť.
Plavání nebo vodní aerobik. Odborníci doporučují hrát sporty ve vodě i během těhotenství.Jakýkoli skákání a běh. Náhlé hrboly a hrboly mohou způsobit zranění.
Doporučujeme intenzivní domácí práce.

Nezbytně nutné pro trénink, musíte si koupit podprsenku, která zpřísňuje a opravuje mléčné žlázy.

Kojící prášky na hubnutí

Hubnutí při kojení je neuvěřitelně obtížné. Hmotnost může stát na jedné značce po dlouhou dobu. Mnoho žen postrádá vůli a má myšlenky na užívání léků..

Při pravidelném používání zázračných léků mohou nastat některé problémy:

 • Chuť mléka se změní. Dítě to začne plivat nebo ho vůbec nechce používat.
 • Po jídle bude mít bolesti v břiše, trávení.
 • Postupně se začne vyvíjet laktační krize. To je způsobeno zvýšením zatížení těla..
 • Dítě a její matka začnou výrazně zhubnout. Pro malé stvoření je to nepřijatelné.

Rok po porodu můžete začít užívat doplňky stravy (biologicky aktivní přísady). To lze provést, pokud matka krmí dítě méně než dvakrát denně. Je povoleno pít čaj na bylinkách, které podporují vylučování tekutin a urychlují metabolismus.

Vezměte si nový lék je nutné postupně, počínaje minimálním množstvím. Je nutné sledovat pohodu dítěte.

Kojící zábal

Zábal - univerzální postup, který pomáhá vyhlazovat pokožku, urychluje látkovou výměnu, vylučuje tělesný tuk a následně zhubne.

Existuje několik receptů na vytvoření hlavní složky, které jsou vhodné pro kojící ženy:

 • Kosmetická jíl. V lékárně se prodává ve velkém sortimentu. Pro mladé matky je vhodnější prášková směs modrá. Zředí se ve stejných poměrech vodou a aplikuje se na tělo v husté vrstvě..
 • Řasy nebo ocet mají také pozitivní vliv na tělo. Postup s takovými komponenty by neměl trvat déle než 20 minut.
 • Pokud dítě není alergické, můžete si vytvořit zábal z přírodních ingrediencí: medu nebo kakaového prášku. Kromě snižování tělesné hmotnosti také pomáhají zlepšovat stav pokožky..

Kosmetická směs se aplikuje na problémovou oblast. Kromě toho musíte zabalit přilnavou fólii.

Hořčičné nebo pepřové zábaly jsou nejúčinnější, ale mohou zničit chuť mléka..

Jak se s kojením nezlepšit?

Mnoho žen, které nedávno porodily dítě, nechce kojit. Alternativně pro ně kupují drahé směsi a snaží se nahradit mateřské mléko. Dělají to proto, že se bojí, aby se zlepšili. Nekrmte své dítě náhradkami.

Během kojení můžete dokonale zachovat všechny tělesné proporce:

 • Mnoho příbuzných začíná hýčkat mladou matku. Tvrdí, že by měla jíst za dva. Toto je nejčastější chyba. Především musí správné produkty vstoupit do těla kojící ženy. Příroda stanovila tak, aby se mléko vyrábělo přesně tak, jak je nezbytné pro plnou existenci jeho dítěte.
 • Aby bylo mléko neustále produkováno, musíte jíst často, ale v malých porcích.
 • Na chvíli byste měli zapomenout na sladkosti, pečivo, čokoládu a cukrovinky. Mohou vést k sadě dalších liber v matce a způsobit alergickou reakci u dítěte.
 • Mnoho žen se zlepšuje, protože přecházejí na sedavý životní styl. Každý den musíte být v pohybu. Není vůbec nutné chodit do posilovny, chodit denně na procházky a dělat ranní cvičení.

Jak si vyrobit menu kojení?

Přibližná nabídka pro mladou matku by měla splňovat několik pravidel:

 • Neměla by obsahovat produkty, které mohou u dítěte vyvolat alergie.
 • Komplexní sacharidy by měly být konzumovány ráno (až 12 hodin).
 • Poslední jídlo by mělo být nejpozději tři hodiny před spaním..
 • Nabídka by neměla obsahovat vysoce kalorická jídla.

Nabídka pro tento týden

Nabídka týdne by měla vypadat asi takto:

Den v týdnuJídelní lístek
pondělíSnídaně: dušené mléko Hercules.

Oběd: polovina banánů nebo celé celé jablko.

Oběd: rýžový kastrol s hovězími játry, malý kousek obilného chleba.

Občerstvení: přírodní jogurt.

Večeře: zeleninový salát, 100 gramů vařeného libového masa.

úterýSnídaně: míchaná vejce.

Oběd: jedna celá hruška.

Oběd: zeleninová polévka bez masa.

Občerstvení: jeden kus neslazené kastrol.

Večeře: pečená ryba, vařená pohanka.

středaSnídaně: ovesná kaše vařená ve zředěném mléce.

Druhá snídaně: jedno vařené vejce.

Oběd: 100 gramů fazolí s malou oblohou, jeden tenký plátek hnědého chleba.

Občerstvení: 25 gramů strouhaného sýra, bylinkový čaj.

Večeře: salát z čerstvé nebo vařené řepy, dva housky.

ČtvrtekSnídaně: ovocný salát ochucený přísně přírodním jogurtem bez přísad.

Oběd: 50 gramů všech ořechů.

Oběd: zeleninová polévka.

Občerstvení: 100 gramů dušené ryby.

Večeře: 100 gramů vařeného hovězího masa, příloha.

pátekSnídaně: Müsli ochucené mlékem.

Druhá snídaně: jedna celá broskev.

Oběd: vařené brambory, zeleninový salát.

Občerstvení: jeden šálek vařeného mléka.

Večeře: dušená mrkev, kuřecí prsa.

sobotaSnídaně: omeleta dvou nebo tří vajec.

Oběd: 100 gramů ovocného salátu.

Oběd: zeleninová polévka.

Občerstvení: přírodní jogurt bez přísad.

Večeře: Pečené kuře.

NeděleSnídaně: dvě vařená vejce, 25 gramů sýra.

Druhá snídaně: jakékoli ovoce. Jeho hmotnost by neměla přesáhnout 160 gramů.

Oběd: jedna sklenice rajčatové šťávy, zeleninový salát, 100 gramů vařeného hovězího masa.

Občerstvení: 100 gramů nízkotučného tvarohu.

Večeře: vařená ryba, zeleninový salát.

Doporučuje se vypít sklenici teplé vody 30 minut před snídaní. Začne metabolické procesy v těle..

Jak výživa matky ovlivňuje kvalitu mléka?

Všechny škodlivé látky, produkty s barvivy, nikotinem a alkoholem volně vstupují do mateřského mléka, a tedy do těla dítěte. Všichni na něj mají negativní vliv a dokonce i otravu jídlem..

Tělesné cvičení

Mírné cvičení prospěje pouze tělu mladé matky.

Pokud vedete aktivní životní styl a provádíte jednoduchá cvičení, nejméně třikrát týdně, bude to mít na všech frontách obrovské výhody:

 • Žena se bude cítit veselější a energičtější. Tělo probudilo ranní cvičení.
 • Chůze s kočárkem na čerstvém vzduchu pozitivně ovlivňuje činnost mozku, přispívá k omlazení.
 • Puls se zvýší, krevní oběh je lepší. To přispívá ke zvýšení průtoku mléka. Už to nebude, ale bude pro dítě snazší ho konzumovat.
 • Pokud každý den hrajete s dítětem aktivní hry, můžete rychle začít zhubnout. Tento druh fyzické aktivity přispívá ke sjednocení matky a dítěte.

Můžete a měli byste sportovat. Je důležité dát přednost pouze těm typům pracovní zátěže, které jsou pro kojící matky přijatelné..

Co jiného můžete udělat pro hubnutí?

Existuje několik dalších způsobů, jak podpořit hubnutí:

 • Jednou nebo dvakrát za měsíc můžete udělat půst den. Pravidelné čištění těla je prospěšné. Hladovění se nedoporučuje. Denní příjem kalorií na půst by měl být mezi 600 a 1200 kaloriemi. Přes den musíte jíst monotónně. Jako základní produkt můžete použít kefír, čaj s mlékem nebo jablka.
 • Pro zlepšení průtoku krve, loupání z přírodních produktů: sůl nebo cukr lze provádět jednou nebo dvakrát týdně..
 • Nejbezpečnějším postupem je masáž. Nárazové pohyby na kůži snižují množství podkožního tuku. Doporučují se vakuové plechovky..
 • Pro hubnutí můžete použít pás. Specializovaná hmota umožní tělu zbavit se zbytečné tekutiny několikrát rychleji..

Kojení je nejpohyblivější a nejjemnější jeviště, které spojuje matku a dítě. Žena v tomto období může zůstat v atraktivní podobě a zároveň nepoškodí ani sebe, ani své dítě.

Recenze

Recenze žen o hubnutí během kojení:

Články O Neplodnosti