Hlavní Analýzy

Použití těhotenského testu Clearblue - zaručená přesnost

V moderním světě se většina žen, než navštíví lékaře, aby zjistila, zda jsou těhotné nebo ne, podrobila speciálním testům v lékárně nebo v obchodě. Přitahují použitelnost, anonymitu a rychlé výsledky. Jejich výběr je navíc široký a rozmanitý, neustále se objevují nové a vylepšené modely, jejichž cílem je zvýšení spolehlivosti při stanovení přesných podmínek těhotenství. Patří mezi ně těhotenský test Clearblue..

Vlastnosti testu Clearblue

Použití testu je celkem výhodné, protože se jedná o inkoustovou tiskárnu, takže nejsou potřeba žádné další nádoby na moč. Je vyráběn ve Velké Británii společností Unipath Ltd, jedním z předních výrobců těhotenských testů. Ženy z celého světa si je často vybírají a jsou stále více přesvědčeny o své spolehlivosti. 99% přesnost - velmi vysoká.

Výhody zaznamenané tímto výrobcem

Nepochybnými „výhodami“ jsou:

 • test lze použít i několik dní před nástupem menstruace (4-5 dní), s pravidelným cyklem;
 • jejich citlivost je ve srovnání s ostatními poměrně vysoká (25-30 mIU / ml);
 • výsledek se objeví po 2-3 minutách;
 • popisnost, snadnost dekódování: jeden nebo dva řádky (kompaktní verze) nebo znaky „+“ (označuje, že těhotenství přišlo) a „-“ (těhotenství chybí);
 • denní doba není pro testování nezbytná;
 • Digitální test Clearblue vám umožňuje určit počet týdnů údajného těhotenství;
 • lze zjistit mimoděložní těhotenství (to umožňuje pouze test Clearblue).

Podrobná instrukce

Vlastnosti aplikace konkrétního typu zkoušky se odrážejí v pokynech přiložených ke každému balení. Ale každý má obecná pravidla pro použití..

 1. Obal otevřete těsně před použitím..
 2. Uzávěr musí být odstraněn.
 3. Poté držte zařízení po dobu 5-10 sekund pod proudem moči.
 4. Po aplikaci musí být zkouška položena na rovnou plochu po dobu 3 minut. Zobrazí se jeden z následujících příznaků: „+“ označuje přítomnost těhotenství, „-“ označuje nepřítomnost.

Přítomnost svislé modré čáry v pravém okně (nazývané kontrolní okno) znamená správné použití testu.

Typy testů Clearblue

 1. Clearblue Compact je inkoustový test. Jeho použití je možné v prvních a následujících dnech opožděné menstruace. Po zákroku se v okně objeví 1 nebo 2 svislé čáry. Pokud tomu tak není, test se použije nesprávně. Zde není k dispozici ovládací okno. Získaný výsledek zůstává platný 10 minut.
 2. Clearblue Plus má širokou zakřivenou špičku, která zvyšuje hygienu a použitelnost. Změna barvy indikuje, že test byl použit správně. Kontrolní okno také umožňuje posoudit nepřítomnost chyb při aplikaci testu. V něm by se měla objevit svislá čára modré barvy. Spolehlivost indikátorů zůstává po dobu 10 minut. Zkoušku lze použít před zahájením nového cyklu (3–4 dny). Spolehlivost však bude nižší než při prvním dni zpoždění.
 3. Digitální digitální těhotenský test Clearblue vám umožňuje nastavit počet týdnů těhotenství. Přesně to lze dokonce porovnat s ultrazvukem. Po provedení testu se na obrazovce zobrazí slova „těhotná“ nebo „ne těhotná“ (99% přesnost). V prvním případě se k nim přidají čísla „1-2“, „2-3“ nebo „3+“, což ukazuje, kolik týdnů těhotenství trvá (přesnost 92%). Spolehlivost výsledku je udržována po dobu 24 hodin.

Pokyny pro digitální digitální testování Clearblue

 1. Před použitím je nutné vyjmout test z obalu, odstranit víčko. Pokud se postup provádí několik dní před nástupem menstruace, je vhodnější ranní moč ke zvýšení přesnosti výsledku..
 2. Zařízení by mělo být udržováno pod proudem moči (od 5 do 10 sekund) se špičkou dolů tak, aby celý povrch nebyl mokrý..
 3. Nasaďte špičku a položte na rovnou plochu. Počkejte tři minuty. Nejprve bude na obrazovce blikat obrázek přesýpacích hodin. Pak bude buď pozitivní výsledek se specifickým gestačním věkem, nebo negativní.

To je důležité! Při použití nedržte testovací hrot nahoru.

Opakované těhotenské testy

Opakovaně použitelný test je vhodný k použití, především proto, že nemusíte znovu kontaktovat lékárnu nebo si zakoupit několik kusů. Jejich cena samozřejmě výrazně převyšuje všechny ostatní.

Sada obsahuje 20 kazet, které se používají jako normální testy. Po provedení postupu je kazeta vložena do zvláštního slotu, na obrazovce se objeví značka „+“ nebo „-“. V případě pozitivního výsledku se zobrazí také gestační věk v týdnech. Pokud je výsledek negativní, jsou poskytnuty informace o tom, které dny jsou pro početí nejvýhodnější. Toto zařízení lze také připojit k domácímu počítači..

Doporučení pro použití testů

 • Den před použitím testu je nutné vyloučit použití velkého množství tekutiny a pokud možno i příjem léků. Jsou chvíle, kdy jejich působení může ovlivnit přesnost testu..
 • Pokud je výsledek negativní, ale nedochází k menstruaci, měli byste test opakovat po 3 dnech.
 • Při nákupu se ujistěte o datu expirace a dodržujte skladovací podmínky, protože to jsou významné faktory ovlivňující přesnost výsledku.
 • Pokud dosáhnete pozitivního výsledku, měli byste okamžitě vyhledat lékaře, abyste mohli včas sledovat kvalitu.

Těhotenství je velmi důležitou událostí v životě každé ženy a je třeba přistupovat k výběru testu zodpovědně, aby získané informace nebyly pochybné, ale pouze pozitivní emoce. Mnozí dokonce udržují test s pozitivním výsledkem v paměti..

Těhotenský test Clearblue

Clearblue Těhotenský test je nejmodernější zařízení, které dokáže přesně určit, zda došlo k početí. Test je k dispozici k prodeji, jeho použití je jednoduché a pohodlné, ale před použitím zařízení si musíte pečlivě přečíst pokyny, abyste minimalizovali riziko falešně pozitivního nebo falešně negativního výsledku.

Clearblue je dceřinou společností známé švýcarské společnosti Procter and Gamble. Kromě toho, že zkoušky jsou vydávány takovým renomovaným výrobcem s vynikající pověstí, je jejich kvalita časově testována. Společnost Clearblue vyvíjí a vyrábí těhotenské testy od roku 2008..

Typy Clearblue těhotenských testů

Existuje několik typů testů od společnosti Clearblue, přičemž hlavní rozdíl spočívá v principu používání zařízení.

V prodeji jsou následující typy testů:

Čím složitější je tedy test, tím vyšší bude jeho cena. Je pozoruhodné, že výrobce tohoto zkušebního systému zaručuje spolehlivě pozitivní nebo negativní výsledek nejen po prvním dni zpoždění menstruace. Ukázalo se, že testy Clearblue mohou určit těhotenství již několik dní před začátkem další menstruace.

Jak Clearblue testy fungují

Princip fungování testovacích zařízení Clearblue je založen na stanovení hladiny hCG (lidského chorionického gonadotropinu) v ženské moči. Jeho úroveň, jak víte, stoupá po vzniku početí. Nejvyšší koncentrace hormonu v moči je pozorována ráno, ačkoli přístroj dokáže detekovat i malé dávky. Citlivost testů je extrémně vysoká a je 10-25 mIU / ml.

Poté, co tekutina vstoupí do testu, posouvá se nahoru po tubulích dostupných v papírovém indikátoru a po dosažení značky dává pozitivní nebo negativní výsledek. V závislosti na typu testu je také možné stanovit gestační věk s přesností na 1-2 týdny.

Průvodce těhotenskými testy Clearblue Plus

Tento test je nejjednodušší z celé řady produktů Clearblue, neznamená to však, že přesnost výsledků bude zkreslena. Výrobce zaručuje, že těhotenství bude detekováno v 99% případů od očekávaného dne nástupu menstruace.

Zařízení také umožňuje včasné testování, to znamená, že se můžete pokusit určit těhotenství 5 nebo méně dní před začátkem další menstruace. V tomto případě však bude procento spolehlivosti výsledku nižší. Aby se minimalizovala pravděpodobnost chyby, musíte vzít první ranní část moči k testování.

Jak spustit test? Tento testovací systém umožňuje určit těhotenství poté, co se moč dostane na obarvenou špičku. Zařízení může být nahrazeno přímo pod proudem moči nebo spuštěno do nádoby s močí. Žena si může vybrat nejvhodnější variantu. Je třeba poznamenat, že doba expozice moči by měla být 5 sekund, bez ohledu na to, jak se aplikuje.

Pokud biologická tekutina dosáhne špičky testu v požadovaném objemu, okamžitě se zbarví z růžové na růžovou. Pokud není špička zcela zbarvená, není na ní dostatek tekutiny. Když špička zbarví růžově, musí být zkouška položena na rovnou plochu, nebo ji lze nechat držet špicí dolů, ale v žádném případě nahoru. Po třech minutách můžete výsledek vyhodnotit..

Jak dešifrovat výsledek? Po uplynutí zadaného času se v okně, které se nachází na hlavním zařízení nad špičkou, objeví modré čáry. Mohou vypadat jako znaménko plus nebo znaménko mínus, tj. „+“ Nebo „-“. Znaménko plus označuje přítomnost těhotenství a znaménko mínus označuje jeho nepřítomnost. V tomto případě nezáleží na jasnosti zbarvení čar. Jeden z nich může být světlejší a druhý tmavší, nemá to vliv na spolehlivost výsledku..

Je velmi důležité počkat, až se řádky objeví v obou oknech. Pokud vám první panel umožňuje pochopit, zda existuje těhotenství, či nikoli, pak druhé okno označuje správnou funkci systému jako celku. Zkouška se považuje za provedenou správně, pokud je v kontrolním okně svislá modrá čára. Pokud ne, otestujte znovu pomocí nového testovacího systému..

Je důležité vyhodnotit výsledek testu nejpozději 10 minut po testu. Po uplynutí 10 minut musí být test vyřazen, aniž by byla věnována pozornost možným změnám ve výsledkové tabuli. Už nejsou spolehlivé.

Výhody

Test Clearblue Plus má oproti jiným testovacím systémům určité výhody, například:

Výsledek testu, který byl proveden první den zpoždění menstruace, bude 99% pozitivní;

Studii lze provést pět dní před začátkem údajné menstruace;

Zkouška je vybavena dlouhou a pohodlnou rukojetí zakřiveného tvaru, takže ji lze snadno držet a vést;

Díky tvaru zařízení vám zkušební postup umožňuje dodržovat hygienická pravidla;

Během zkoušky není nutná další kapacita pro sběr moči;

Cena testu je přibližně 170 rublů, což je poměrně levné;

Vyhodnotit výsledek není obtížné.

nevýhody

Nevýhody testovacího systému Clearblue Plus zahrnují skutečnost, že výsledek během stanovení těhotenství několik dní před začátkem údajné menstruace může být falešně negativní.

S tímto testovacím systémem nemůžete určit gestační věk v týdnech.

Test nelze znovu použít.

Průvodce snadným těhotenským testem Clearblue

Tento testovací systém je představován podlouhlým zařízením, které má dvě okna (okno pro vyhodnocení výsledku a okno pro kontrolu správnosti testu). Pod odnímatelným víčkem je indikátor špičky. Přístroj je určen k určení těhotenství od prvního dne opožděné menstruace.

Jak spustit test? Po vyjmutí těsta z jednotlivého balení sejměte víčko ze špičky. Poté musí být špička močena po dobu pěti sekund. Chcete-li to provést, můžete ji předem smontovat do samostatného kontejneru nebo jednoduše močit na malovaném ukazateli. Pokud úplně zčervenal, stačila část moči na výzkum.

O pět sekund později se test odstraní z biologické tekutiny, uzavře se špička víčkem a položí se na jakýkoli plochý povrch. Výsledek můžete vyhodnotit za dvě nebo tři minuty..

Jak dešifrovat výsledek? Před vyhodnocením výsledků testu musíte počkat, až se v ovládacím okně objeví modrý pruh, který je menší než hlavní panel. To znamená, že test proběhl správně..

Pokud je žena těhotná, objeví se v hlavním okně znaménko plus, které má tvar kruhu. Pokud není těhotenství, objeví se v tomto okně jedna vodorovná lišta „-“.

Je nutné vyhodnotit výsledek po dvou až třech minutách od okamžiku, kdy se dostane na močový test, nejpozději však po 10 minutách. Pokud se čáry před tímto okamžikem neobjevily, byl test proveden nesprávně nebo se zařízení ukázalo jako vadné.

Výhody

Test vám umožní určit těhotenství s vysokou přesností, která je 99%. Jedinou podmínkou je provedení zákroku nejdříve v první den zpoždění menstruace.

Zkouška nevyžaduje kontejnery pro sběr moči, protože může být jednoduše nahrazena pod proudem.

Pro pohodlí uživatele je test vybaven malými výčnělky, které vám umožňují bezpečnější držení prsty.

Test je levný, jeho průměrná cena v lékárnách je 130 kormidel.

Výsledky testů lze snadno vyhodnotit, protože jsou srozumitelné i na intuitivní úrovni. Kromě toho je každé balení vybaveno podrobnými pokyny..

nevýhody

S pomocí takového testovacího systému nebude možné určit těhotenství dříve, než se očekává den nástupu menstruace..

Zařízení neumožňuje stanovit přesný gestační věk, ale pouze upozorní na jeho přítomnost nebo nepřítomnost.

Test lze použít pouze jednou..

Příručka pro digitální těhotenské testy Clearblue

Zkušební zařízení Clearblue Digital je vysoce přesné zařízení a umožňuje nejen určit těhotenství, ale také stanovit jeho termín. Zařízení je vybaveno inteligentním senzorem, který vypočítá počet týdnů a zobrazí na obrazovce číslici..

Pokud jde o spolehlivost výsledku, je 99%, pokud je test proveden první den zpoždění menstruace. Přesnost stanovení gestačního věku je také velmi vysoká a rovná se 96%. Zařízení může zobrazit období 1, 2, 3, 4, 5 týdnů. Pokud k těhotenství došlo ještě dříve, zobrazí se na monitoru číslo 5+.

Dalším rysem testu Clearblue Digital je, že může být proveden 5 dní před dnem zamýšleného období. Pravda, v tomto případě je přesnost zařízení snížena na 65%. Chcete-li tento indikátor zvýšit, musíte pro testování použít první ranní část moči.

Jak provést test? Aby výsledky zkoušek byly co nejspolehlivější, je nutné je provádět v souladu se všemi pravidly. Chcete-li to provést, vyjměte zařízení z obalu, odstraňte ochranné víčko ze špičky a dejte jej pod proud moči. Špička by měla být snížena dolů..

Tryska by měla ovlivnit test po dobu 5 sekund. Poté se změní z bílé na růžovou. Pro testování můžete také předběžně odebrat moč do nádoby a na ni na 5 sekund spustit testovací hrot.

Poté, co indikátor zčervená, nasaďte znovu kryt a položte zařízení na vodorovný povrch. O tři minuty později můžete výsledek vyhodnotit..

Jak dešifrovat výsledek? Není obtížné interpretovat výsledek, protože pokud není těhotenství, na indikátoru se rozsvítí indikátor „ne těhotná“. V případě, že došlo k početí, objeví se slovo „těhotná“ a níže budou uvedena čísla označující počet týdnů. V takovém případě zůstane výsledek zobrazen přibližně další den.

Výhody

Testovací systém má vysokou přesnost, která dosahuje 99%.

Pomocí zařízení můžete určit gestační věk.

Přístroj dokáže detekovat i časné těhotenství.

Test je velmi snadno použitelný a nevyžaduje žádné speciální dovednosti k jeho provedení..

Moč se nemusí sbírat v oddělené nádobě, stačí zařízení umístit pod proud.

nevýhody

Jedinou nevýhodou testu jsou jeho vysoké náklady ve srovnání s jinými zařízeními pro stanovení těhotenství. Průměrná cena za test Clearblue Digital je tedy 300–350 rublů.

Některé ženy zaznamenávají takový nedostatek testu jako zmizení výsledku po dni. Ukázalo se, že první test, který jim oznámil dlouho očekávané těhotenství, nemůže být ponechán jako památka. Tato položka však nemá pro všechny význam.

Který Clearblue test zvolit?

Důvody nespolehlivých výsledků

Stejně jako jakýkoli jiný systém detekce raného těhotenství může test Clearblue poskytnout nesprávný výsledek. Nejprve to záleží na správnosti postupu testování. I když však budete postupovat podle pokynů jasně, chybu nelze vyloučit..

Spolehlivost výsledku mohou ovlivnit následující faktory:

Žena bere léky k léčbě neplodnosti, které zahrnují hCG.

Žena má nepravidelný menstruační cyklus a test dokončila příliš brzy.

Pokud byla žena nedávno těhotná (i když těhotenství neskončilo při porodu), může být výsledek falešně pozitivní.

Žena má mimoděložní těhotenství, ovariální cystu, endometriózu, hormon produkující nádor, myomální uzliny.

Pokud má žena stále pochybnosti o spolehlivosti výsledků, měli byste se poradit s lékařem.

Autor článku: Valentina Vladimirovna Lapikova | Gynekolog, reproduktolog

Vzdělávání: Diplom "Porodnictví a gynekologie" byl získán na Ruské státní lékařské univerzitě Federální agentury pro zdraví a sociální rozvoj (2010). V roce 2013 absolvovala postgraduální školu na NIMU im. N.I. Pirogova.

ClearBlue těhotenský test

Pokud potřebujete vědět, zda jste těhotná nebo ne, použijte test Clearblue, který většina gynekologů dnes doporučuje. Anglická značka, která se objevila v roce 1985, vyrábí diagnostické přístroje pro domácí použití, které se prodávají ve 47 zemích..

Společnost je známá zejména testy těhotenství, ovulace, plodnosti. Clearblue je světovým lídrem ve výrobě podobných produktů. První jednokrokový testovací systém byl propuštěn v roce 1988, druhý digitální v roce 2008, který vám umožňuje určit nejen přítomnost těhotenství, ale také jeho trvání.

Hypersenzitivní těhotenské testy s Clearblue se stabilním cyklem ukazují podle výrobců velmi přesný laboratorní výsledek - 25-30 Honey / ml. Pro srovnání je citlivost konvenčních testovacích systémů 10–20 MEU / ml.

Nepopiratelnou výhodou diagnostických testovacích zařízení Clearblue pro domácí použití je odhalení mimoděložního těhotenství, ani jediné domácí zařízení jiných značek takovou příležitost nemá. Testovací systém můžete použít kdykoli během dne podle pokynů, výsledek se objeví za minutu.

Princip fungování

Po oplodnění vajíčka začne corpus luteum (dočasná žláza) okamžitě produkovat speciální hormon - hCG (lidský chorionický gonadotropin). Vyrábí se u těhotných žen nejprve s corpus luteum, poté placentou. Práce na různých těhotenských testech je založena na citlivosti na tuto hormonální látku, jejíž podstatou je detekce hCG v moči ženy.

Hladina chorionického gonadotropinu u těhotných žen v prvních týdnech rychle stoupá, takže těhotenský test Clearblue je přesný v 99% případů již na začátku menstruace. Praxe ukazuje, že tato diagnóza přesné ukazatele i několik dní před dnem, kdy by měla být menstruace. Je však třeba poznamenat, že na začátku těhotenství hCG dosud nedosáhlo správné koncentrace, proto je lepší jasně testovat, aby se předešlo chybám.

Odrůdy testů

Clearblue těhotenské testy se liší podle typu v závislosti na tom, jak fungují..

Inkoustová zařízení jsou považována za nejspolehlivější, nejoblíbenější, snadno použitelná, vysoce citlivá, vysoce kvalitní a levná. Ale také dávají nejvíce chyb. Princip činnosti: kapalina vstupuje do proužku, pohybuje se podél vláknitého povrchu až k činidlu na požadovanou úroveň, dává výsledek. Uvnitř systému jsou částice s protilátkami, které reagují na těhotný chorionický gonadotropin.

V roce 2008 byly navrženy a uvedeny na trh první elektronické (nebo digitální) těhotenské testy na světě, Clearblue. Jednalo se o první diagnostické domácí spotřebiče, které zobrazovaly výsledek na displeji ne ikonami nebo pruhy, ale slovy. Stejně jako první systémy stanovující přibližný gestační věk.

Podle výrobce vykazuje digitální zařízení jednoznačný výsledek, který nelze interpretovat jinak. Zaručená spolehlivost je proto při správném použití asi 100%. Taková zařízení jsou zvláště důležitá pro ty, kteří potřebují naléhavá data. Informace zobrazené na monitoru po testování se během dne nemění, jako je tomu v případě proužků, ale po uplynutí této doby informace zmizí.

Čím blíže bude očekávané měsíční testování, tím vyšší bude výsledek:

Testování každý den, dokud není menstruace zpožděnaVýsledek je „těhotný“ v procentech
451
382
290
195–99

Použití testovacího systému Clearblue Plus

Test Clearblue Plus je nejjednodušší z celé řady, ale neméně spolehlivý než složité analogy. Lze ji už používat ode dne očekávané menstruace. Pro spolehlivější výsledek je lepší testovat ranní moč v nádobě nebo pod proudem. V roce 2012 bylo zařízení uděleno ocenění Design Award za revoluční design - Red Dot Design.

Pravidla pro použití testu:

 • vyjměte hůlku z obalu, sejměte víčko;
 • vložte zkušební tyčinku do nádoby s ranní močí, nechte ji stát 5 sekund. Alternativně - podržte po dobu 5 sekund pod proudem moči. Při použití inkoustové metody je hlavní věcí zajistit, aby kapalina vnikla do špičky zařízení, která by měla být natřena růžovou barvou. Pokud k tomu nedojde nebo je-li barva příliš slabá, dorazí na špičku nedostatečné množství kapaliny;
 • vyjměte hůl z nádoby a umístěte ji vodorovně.

Při správném použití, jak je uvedeno v jedné z modrých kontrolních čar, se výsledek objeví za minutu nebo méně. Aby byla diagnóza pochybná, doporučujeme počkat 3 minuty.

Vzhled znaku „+“ ve druhém okně bude označovat těhotenství, znak „-“ znamená nepřítomnost těhotenství. Je důležité, aby se na obou deskách objevily dva řádky a na intenzitě jejich barvy nezáleží. Čáry mohou mít stejnou barvu nebo světlejší.

Pruhované výsledky jsou platné 10 minut. Pokud se po tomto období objevily změny, pak to nic neznamenají. Zkouška musí být provedena znovu, pokud se na proužku neobjeví kontrolní svislá čára modré barvy..

Clearblue Plus

 • přesnost až 99% (10–25 mIU / ml);
 • včasné testování je možné - 4–5 dní před očekávaným měsícem, ale přesnost výsledku může být nižší;
 • hůl má pohodlný tvar - je snadné ji držet metodou testování inkoustem;
 • díky přítomnosti dlouhé rukojeti je udržována hygiena;
 • špička je o polovinu širší než předchozí systémy;
 • kapacita sběru moči není nutná, takže testování lze provádět nejen doma;
 • snadné vyhodnocení výsledků;
 • rozumná cena - do 170 rublů.

Nevýhody testů Clearblue Plus

 • falešně negativní výsledek není vyloučen během testování několik dní před očekávaným měsícem;
 • jednorázový test;
 • nelze určit dobu v týdnech.

Používání systému Clearblue Easy Test System

Zařízení je identické s předchozím v aplikaci a interpretaci výsledků. Aby bylo možné použít těhotenský test Сlearblue Easy, je také nutné odstranit ochrannou fólii, sejmout víčko, spouštět špičku do nádoby močí nebo umístit indikátor testeru pod proud moči tak, aby byl do ní úplně ponořen, jinak je možný nespolehlivý výsledek. Při správném použití se indikátor změní na růžový, což znamená, že v moči bylo dost diagnózy.

Zařízení používejte první den zpoždění menstruačního toku. Samotná procedura bude trvat pouze 5 sekund, pak další 2 až 3 minuty, než se čekají na výsledky. Pro přesnost by hůlka měla být umístěna přísně vodorovně na rovném povrchu..

Design má dvě okna - větší a menší. Při správné diagnostice se v menším okně objeví modrý svislý pruh. Výskyt znaků „+“ nebo „-“ ve velkém kulatém bloku bude znamenat přítomnost nebo nepřítomnost těhotenství. Pokud se v oknech neobjeví nic nebo se objeví pochybné příznaky, znamená to jednu ze dvou věcí: poruchu zařízení nebo chyby při testování.

Výhody Clearblue Easy

 • vysoká přesnost - až 99%, pokud byl postup proveden nejdříve v první den zpoždění;
 • volitelné nádoby na moč, protože zařízení je inkoustové;
 • konstrukce má malé výčnělky, které umožňují bezpečné držení zařízení;
 • jednoduché vyhodnocení výsledků;
 • nízké náklady - až 130 rublů.

Nevýhody řady Easy

 • nemá smysl používat systém dříve, než je doporučené období;
 • zařízení pro jedno použití;
 • určuje se pouze přítomnost nebo nepřítomnost těhotenství, nikoli však jeho trvání.

Používání digitálního testovacího systému Clearblue

Clearblue Digital test je revoluční elektronické zařízení, které dokáže detekovat nejen samotné těhotenství, ale také určit gestační věk v týdnech plodu. Přesnost tohoto zařízení je srovnávána s testováním na ultrazvukovém zařízení a jeho použití je stejně snadné jako u inkoustových testerů.

Použití elektronického zařízení k určení těhotenství je velmi jednoduché: bez obalu, sejměte víčko, dejte indikátor špičky dolů pod proud moči po dobu 5 sekund. Pokud moči stačilo pro testování, pak špička zčervenala. V případě potřeby můžete použít nádobu s močí.

Po zbarvení indikátoru růžovou, nasaďte na něj víčko a položte jej na rovný vodorovný povrch. Počkejte asi tři minuty, vyhodnoťte výsledek, který nevyžaduje interpretaci.

Design Digital je vybaven elektronickým senzorem, na kterém můžete vidět informace o těhotenství a načasování. Funguje to následovně. Podobně jako všichni testeři, Digital reaguje na chorionický gonadotropin v těhotné moči, který se na monitoru zobrazuje jako těhotenství. Paralelně však stále existuje výpočet koncentrace hCG, podle kterého se počítá gestační období v týdnech: 1 + 2, 2 + 3, 3 + 4, 4 + 5, 5+ týdnů.

Na začátku se na monitoru objeví blikající přesýpací hodiny - to funguje počítací systém. Po 3 minutách je „těhotná“ jednoduše zapsána do horní části displeje, pokud je výsledek pozitivní nebo „ne těhotná“ s negativním výsledkem, a termíny na spodní straně displeje jsou vyjádřeny v číslech. Pokud například monitor zobrazuje číslo 3+ (3 embryonální týdny), pak to odpovídá 4-5 porodním týdnům.

Výhody Clearblue Digital

 • přesnost skutečnosti o těhotenství je 99%;
 • přesnost termínů - 92–96%;
 • možnost včasného odhalení těhotenství, což odpovídá ultrazvukové detekci těhotenství po 11–12 týdnech;
 • testování lze provést 5 dní před očekávaným měsíčním intervalem;
 • snadnost použití, není třeba žádných zvláštních dovedností;
 • lze použít bez sebrání moči - pod proudem.

Nevýhody Clearblue Digital

 • relativně vysoká cena - až 350 rublů.

Nevýhodou digitálního testeru je, že někteří spotřebitelé po 24 hodinách vykazují neuložené výsledky. Pokud se však potvrdí oplodnění, pro většinu takového mínus není problém.

Chyby a příčiny

Jakékoli zařízení pro včasné těhotenské testování může selhat, nejčastěji je důvodem nedodržení pokynů. I když jsou však doporučení dodržována, je možné získat nepochopitelná data, která mohou být způsobena následujícími faktory:

 • absolvování kurzu hormonální terapie, zejména léčby neplodnosti s použitím léčiv obsahujících hCG;
 • hormonální stimulace;
 • léčba diuretiky;
 • testování příliš brzy s nepravidelným cyklem;
 • nedávné těhotenství může vykazovat falešně pozitivní;
 • mimoděložní;
 • endometrióza;
 • cystické formace na vaječnících;
 • fibromyom;
 • hormon produkující neoplazma.

V případě porušení pokynů jsou možné pochybné informace o testování:

 • ukazatel ukazatele není nasměrován přesně dolů;
 • po použití byl testovací proužek umístěn na nerovný povrch a ne přísně vodorovně;
 • na výzkum nebylo dost nebo příliš mnoho moči;
 • interpretace inkoustových testů nastala 10 minut po použití.

Pokud jsou po opakovaném testování přijaté informace pochybné nebo neočekávané, je lepší kontaktovat gynekologa. Statisticky může jedna ze tří žen udělat chybu při interpretaci výsledků systémů k detekci těhotenství doma. To platí zejména pro testovací proužky, i když právě tato jednoduchá zařízení jsou nejoblíbenější.

Uvolněte formulář, úložiště, další funkce

Forma vydání: tester v samostatném balení

Použití: pro domácí použití

Způsob aplikace: autotest in vitro

 • použití uvnitř;
 • aplikovat, pokud je poškozený jednotlivý obal;
 • použít po uplynutí doby použitelnosti.
 • ukládat na místě mimo děti;
 • skladovací teplota - 2-30 stupňů;
 • před použitím vydržte nebalený systém po dobu půl hodiny při pokojové teplotě;
 • Likvidujte v souladu s pokyny; před likvidací vyjměte baterie (pokud existují).

Clearblue Recenze těhotenských testů

Na policích lékáren najdete obrovský sortiment produktů, které vám umožní provádět domácí diagnostiku početí. Budeme mluvit o systému těhotenství Clearblue. V článku najdete podrobné informace o produktu, recenze o něm a návod k použití. Také vám řekneme, jak test používat doma..

Jak Clearblue funguje

Stejně jako mnoho jiných produktů v této kategorii fungují testovací systémy Clearblue na principu detekce chorionického gonadotropinu v ženské moči. K tomu používají speciální činidlo k diagnostice zajímavého postavení ženy. Když nastane těhotenství, hladina hCG v těle ženy se rychle zvyšuje. Stává se to přibližně 7-10 dní po oplodnění vajíčka. Chorionický gonadotropin se začíná syntetizovat, jakmile embryo napadne stěnu dělohy.

Produkujte hCG villi, které se nacházejí ve vajíčku plodu. Stojí za povšimnutí, že každý den se množství hormonu zdvojnásobuje, a to s vícenásobným těhotenstvím čtyřikrát. Test používá speciální činidlo, které dokáže detekovat chorionický gonadotropin v moči, protože tato látka má schopnost hromadit se.

Typy a popis Clearblue

Výrobce dotyčných výrobků se ujistil, že použití testů bylo pro ženu doma co nejpohodlnější a nejúčinnější. K tomu se při vývoji produktů používají různé inovace, aby byl domácí výzkum pohodlný a spolehlivý..

Mnoho dívek ví, jak je nepohodlné používat běžné testovací proužky, které lze zakoupit doslova všude, dokonce i na regálech supermarketů. Pro takovou studii musíte nejprve odebrat moč, což není vždy vhodné. Společnost Clearblue se ujistila, že tento postup nebyl pro ženu problémem, protože použití inkoustových, kazetových a elektronických produktů je velmi pohodlné..

Společnost, o které dnes uvažujeme, nemá obvyklé proužky. Všechny testy této společnosti jsou baleny do praktických a hlavně hygienických a krásných plastových pouzder..

Digitální

Digitální produkt Digital nemá dnes žádné analogy. Toto je jediný model, který nejen určuje počátek zajímavé situace, ale může také ukazovat gestační věk po týdnech. Tato funkce je zajištěna přítomností dvou speciálních senzorů. Jeden z nich je určen ke stanovení přítomnosti chorionického gonadotropinu v moči. Přesnost výsledků je navíc více než 98%. Druhý senzor analyzuje množství hCG v moči a na základě tohoto ukazatele ukazuje období po oplodnění v týdnech. Přesnost údajů je asi 92%.

Vývojář v pokynech naznačuje, že digitální test Digital lze použít v nejbližším možném termínu, tj. Dokonce 3–5 dní před zpožděním menstruace. Pro diagnostiku musíte odstranit uzávěr z produktu, počkat, až test poskytne signál připravenosti, a poté pokračovat v postupu. Zařízení můžete používat různými způsoby. Můžete specifikovanou oblast nahradit proudem moči nebo kapkou malého biologického materiálu pipetou do speciálního okna určeného pro tento účel.

Během diagnózy je velmi důležité zajistit, aby se moč nedostala na samotný elektronický kufřík. To může narušit spolehlivost výsledků..

Po kontaktu s močí se na elektronické obrazovce produktu objeví přesýpací hodiny. Čekací doba může být až tři minuty. To je nezbytné pro analýzu složení biologického materiálu. Během této doby nemůžete zařízení otočit, zvednout jeho špičku nahoru. Stačí jej položit na suchý a čistý vodorovný povrch a čekat na vyznačený čas. Po několika minutách se na obrazovce objeví výsledek - „Těhotné“ nebo „Není těhotné“. Je-li odpověď ano, objeví se také počet týdnů po početí - „1-2“ nebo „2-3“, což bude záviset na období ženy. Velkou výhodou je, že takový systém je opakovaně použitelný. Sada obsahuje 20 dalších tipů, z nichž každý lze použít jednou.

Kompaktní

Kompaktní výrobky jsou nejjednodušší verzí dané řady. Jedná se o vylepšenou verzi pásového proužku umístěného v plastovém pouzdře. Kompaktní test se používá jako inkoustová tiskárna..

To znamená, že předběžný odběr moči není nutný. Pro diagnostiku stačí odstranit víčko, přivést označenou oblast pod proud moči na 5 sekund a potom produkt umístit na suchý a čistý vodorovný povrch. Po 5 minutách si můžete přečíst výsledek. Dva sloupce označí pozitivní těhotenství. Pokud existuje jeden pruh, početí nenastalo.

Systém Plus je nejpřesnější produkt Clearblue. Tato verze zařízení vám umožní získat odpověď během 1 minuty. Test prošel mnoha klinickými testy a získal tisíce pozitivních recenzí u žen, které ho zažily v podnikání. Podle výzkumu je přesnost tohoto systému asi 99%. Tento výsledek je zajištěn vysokou citlivostí produktu a použitím výhradně vysoce kvalitního materiálu pro jeho výrobu. Tuto možnost můžete použít 2-3 dny před zpožděním menstruace.

Používá se Clearblue Plus bez předchozího odběru moči. Pro diagnostiku stačí nahradit označenou oblast pod proudem moči. Po 5 sekundách musí být zařízení umístěno na suchém, čistém povrchu a chvíli vyčkat. Výsledky výzkumu se mohou objevit po 60 sekundách. Pokud odpověď zní ne, možná budete muset počkat alespoň 3 minuty. Pokud se na obrazovce objeví „+“, znamená to, že se dívka brzy stane matkou. Odpověď „-“ těhotenství není potvrzena. Neanalyzujte diagnostické výsledky, pokud od studie uplynulo více než 10 minut. Tyto údaje budou považovány za nepřesné..

Systém Clearblue Plus je jednorázový. Nelze jej použít mnohokrát, protože není poskytován výrobcem.

Clearblue snadné

Tato možnost je poměrně jednoduchá a rychlá. Jeho citlivost je 25 mIU / ml. Výhoda produktu je následující:

 • Nízké náklady.
 • Použitelnost.
 • Rychlý a spolehlivý výsledek.
 • Přesnost výzkumu přes 98%.
 • Není třeba předem odebírat moč.
 • Získání výsledků za 2-3 minuty.
 • Můžete strávit 2-3 dny před zpožděním menstruace.

Pokud se v okně objeví ikona „+“, znamená to, že došlo k těhotenství. U ikony „-“ není koncepce potvrzena. Je důležité pochopit, že pokud byla studie provedena příliš brzy a hladina hCG v moči je stále nedostatečná, dívka uvidí negativní odpověď. V takové situaci se doporučuje znovu otestovat během několika dní..

Mohou být těhotenské testy špatné? Podrobné informace o tomto tématu naleznete v jednom z našich článků..

Cena Clearblue

Při posuzování nákladů na podobné výrobky od jiných výrobců stojí za zmínku, že výrobky Clearblue jsou relativně ekonomickou a rozpočtovou možností. Recenze žen používajících dotyčné výrobky naznačují, že cena testů odpovídá jejich kvalitě. Přibližná cena digitálního testu Clearblue je asi 400 rublů. Systém Clearblue Plus na policích lékáren stojí asi 150 rublů a možnost Kompaktní cena stojí asi 120 rublů..

Tipy pro použití

Chcete-li získat spolehlivé výsledky, používejte dotyčný produkt v souladu s návodem k použití přiloženým ke každému balení s výrobkem. Pokud se diagnóza provádí v prvních dnech zpoždění nebo před ním, měli byste zvolit zařízení s vysokou citlivostí a ráno provést studii..

Kromě toho je důležité dodržovat následující doporučení:

 • Nepijte alkohol den před testem.
 • Před testováním nepijte příliš mnoho tekutiny..
 • Při nepravidelném cyklu nemá smysl provádět domácí diagnostiku před zpožděním.
 • Zkontrolujte datum exspirace a integritu balení použitého produktu..

Někdy se stane, že výsledky jsou pochybnosti u žen. Například druhý pruh může mít bledou barvu. Přečtěte si více o slabých proužcích na těhotenském testu v jednom z našich článků..

Výhoda

Je důležité si uvědomit, že výrobky Clearblue si na světovém trhu získaly silné postavení. Zboží od této společnosti v krátké době získalo mnoho pozitivních recenzí u žen a odborníků. Lékaři často doporučují tyto produkty svým pacientům pro domácí diagnostiku..

Testy této řady mají několik výhod:

 • Vysoká citlivost.
 • K výrobě používáme pouze vysoce kvalitní materiály.
 • Snadnost použití.
 • Vysoká hygiena.
 • Přesné výsledky. Spolehlivost je 99%.
 • Digitální produkty kromě potvrzení těhotenství také umožňují určit období po oplodnění.
 • Není nutné předem shromažďovat moč v nádobě, což je velmi výhodné pro výzkum. Stačí dát špičku zařízení do proudu moči.

Díky tomu je Clearblue populární u milionů žen z celého světa. Kvalita zboží zůstává vždy na vysoké úrovni, zatímco cena je docela rozumná..

Dámské recenze

Níže jsme pro vás vybrali recenze dívek o dotyčných produktech z různých fór. To říkají ženy.

"Clearblue jsem použil dvakrát, během prvního a druhého těhotenství." Výsledek je spolehlivý. Velmi pohodlné testy za rozumnou cenu. Doporučuji také dalším ženám “.

Angelina, Moskva

"Od prvního dne zpoždění jsem měl Clearblue Easy, ale odpověď byla ne, ale v mém srdci jsem cítil, že stále existuje početí." Test byl opakován po 2 dnech za použití stejných produktů. Když jsem viděl pozitivní výsledek, byl jsem šťastný. Jen poprvé byla hladina hCG zřejmě stále velmi nízká. “.

Alexandra, Novorossijsk

"Plánujeme dítě se svým manželem na dlouhou dobu, takže se snažíme dělat všechno s plnou odpovědností." Po zpoždění jsem se rozhodl okamžitě provést drahý digitální test z digitální linky. Moje radost neznala žádné meze, když jsem na obrazovce viděl znaménko plus a období těhotenství 1-2 týdny. Test je vynikající, velmi pohodlné použití. Nyní je naše dítě již 2 měsíce staré “.

Anastasia, Donetsk

"Po zpoždění jsem provedl tři kontroly pomocí levných proužků, ale výsledek byl negativní, i když zpoždění bylo docela dlouhé." Pak můj přítel doporučil, abych si koupil Clearblue Digital. Přestože tento produkt není levný, vždy ukazuje přesný výsledek. Po diagnóze jsem nemohl uvěřit svým očím. Dva proužky, a dokonce i období 2-3 týdnů. Tady je taková zkušenost, kterou mám při používání této linky. Doporučuji to i jiným matkám. “.

Video

Sledováním tohoto krátkého videa získáte další informace o tématu, které vás zajímá. Jedna z matek sdílí své zkušenosti. Pokud máte nějaké dotazy, můžete se jich v komentářích zeptat. Nenecháme je bez dozoru.

Zařízení Clearblue: pokyny a recenze týkající se použití těhotenského testu

Použití testovacích proužků pro opožděnou menstruaci je u žen oblíbené. Lékárna nabízí celou řadu zařízení od levných až po drahé, což umožňuje určit početí s různou přesností..

Pokud potřebujete přesně znát výsledek, měli byste věnovat pozornost těhotenskému testu Clearblue, který vám umožní s přesností určit až 99%, zda je žena těhotná nebo ne. Zvažte, jak Clearblue funguje a proč může test ukázat falešný výsledek..

Co je to elektronické zařízení Clearblue?

Electronic Clearblue funguje, stejně jako všechny testovací proužky, detekcí přítomnosti hCG hormonu v moči, která se po otěhotnění vytváří v ženském těle. Zařízení umožňuje 2 typy testování:

 1. Definice těhotenství. V okně se zobrazí nápis: „těhotná“ nebo „ne těhotná“ nebo (+/-).
 2. Doba březosti. Pokud je těhotenství potvrzeno, je tento termín označen s přesností na 1-2 týdny.

Ve srovnání s jednoduchými testovacími proužky vylučuje digitální těhotenský test Clearblue možnost nesprávné interpretace dat.

K dispozici je několik druhů elektronických Clearblue. Některé modely lze znovu použít a některé lze použít pouze jednou. Existuje řada levných digitálních zařízení, která vám umožní potvrdit těhotenství bez určení gestačního věku. Všechny testy se však vyznačují vysokou citlivostí optického indikátoru a přesností.

Jedna varianta obsahu balení těsta

Návod k použití digitálního testeru

Pokyny dodávané s digitálním těhotenským testem Clearblue obsahují několik položek. Na přílohách je mnoho obrázků s popisem, kde je podrobně popsán celý proces testování a pravidla pro vyhodnocení výsledku.

Jak používat?

Anotace připojené k zařízení podrobně popisují, jak používat těhotenský test Clearblue. Pro zvýšení přesnosti testu je důležité provést všechny kroky postupně:

 1. Vyjměte tester z uzavřeného obalu. To se provádí před studií..
 2. Sejměte víko zakrývající absorpční indikátorový proužek..
 3. Močte po dobu 5-7 sekund na absorbentu. Špičku můžete snížit na 15 až 20 sekund v nádobě s močí.
 4. Uzavřete špičku navlhčenou močí s dříve odstraněným víčkem.
 5. Umístěte tester na vodorovný povrch nebo postavte vzpřímeně.

Symbol přesýpacích hodin, který se objeví na obrazovce, znamená, že zařízení začalo fungovat. Stanovení koncentrace hCG trvá asi 3 minuty, poté hodinky zmizí a objeví se výsledek studie. Data jsou uložena na displeji po dobu 24 hodin..

Zatímco přístroj analyzuje složení moči na přítomnost těhotenského hormonu, nesmí se pohybovat ani třást..

Výsledek čtení

Těhotenský test Jasně modrá eliminuje nesprávné interpretace dat, ke kterým dochází při používání testerů s pruhy. Tam ztmavnutí v místě proužku někdy vede k tomu, že se získá pochybný výsledek.

Elektronické zařízení dává jednoznačnou odpověď, vyvrací nebo potvrdí koncepci.

Jak používat jasně modrou s pruhy?

Striped Clearblue je jedním z prvních testerů vydaných výrobcem. Po potvrzení koncepce se v okně zobrazí 2 řádky.

Pokyny pro tryskový test Jasně modrá označuje algoritmus pro provedení testu:

 1. Otevřete uzavřený obal.
 2. Absorpční část se nahradí proudem moči po dobu 10-15 sekund. Nemočte do nádoby se shromážděnou močí.
 3. Položte tester na rovnou plochu..

Výsledek je vyhodnocen po 10 minutách. Když nastane těhotenství, objeví se 2 pomlčky.

Nevýhodou tohoto zařízení je, že druhý znak může být nepřesný. To ztěžuje zpracování dat. Kromě toho neexistuje žádné okno ukazující, zda je zařízení správně používáno. Ale jsou proužky Clear Blue levnější, takže některé ženy dávají přednost této sérii.

I když se žena řídila pravidly, jak používat těhotenský test Clearblue, 100% důvěru v testování nelze zaručit..

Přehled recenzí

Při analýze názorů na Clearblue můžeme zdůraznit obecné pozitivní a negativní body. Mezi klady, ženy na vědomí:

Ale některé ženy, které používaly Clear Blue, mají negativní zpětnou vazbu o zařízení:

 • vysoká cena;
 • chyby při určování těhotenství;
 • nesprávné označení gestačního věku.

Mohou být testy špatné?

Dotyčný test může být špatný nebo může vést k falešně pozitivním (falešně negativním) výsledkům, jako u jakékoli jiné diagnostické techniky. Důvodem pro příjem nesprávných údajů může být:

 • nízká hCG;
 • ektopické umístění vajíčka;
 • placentární nedostatečnost;
 • hrozba přerušení;
 • onemocnění ledvin (v moči je malý hCG i v pozdních stádiích těhotenství);
 • pít hodně tekutin před kontrolou;
 • užívání diuretik;
 • zánět reprodukčních orgánů;
 • užívání antikoncepcí nebo léků ke stimulaci ovulace.

Dalším důvodem nepřesného výkonu Clear Blue je datum vypršení platnosti. K tomu dochází, když žena, která plánuje těhotenství, dostane předem drahý test, který se použije, když je podezřelá z těhotenství. Může uplynout doba použitelnosti a může být snížena citlivost činidla..

Citlivost analýzy výbuchu moči

Výrobci naznačují, že těhotenský test Clear Bleu je vysoce citlivý. Nezáleží na době testování na Clearblue. Přístroj dokáže rozeznat těhotenský hormon v moči nejen ráno, ale také večer nebo odpoledne. To odlišuje tester od ostatních testovacích proužků a umožňuje vám nečekat ráno na potvrzení nebo odmítnutí oplodnění vajíčka..

Spolehlivost opakovaného použití testeru

Clearblue opakovaně použitelný je relativně nový vývoj od výrobce. Inkoustové kazety se používají pro zařízení a tester lze použít až 20krát.

Pokyny ukazují, že pomocí testeru je možné:

 • určit čas ovulace;
 • identifikovat ranou koncepci;
 • kontrolou během těhotenství zjistěte přibližné datum narození.

Zařízení má speciální konektor pro připojení k počítači.

Ukáže se to před zpožděním menstruace?

Při pravidelné menstruaci 2-3 dny před zpožděním můžete použít jednorázové nebo opakovaně použitelné Clearblue. Zařízení s vysokou přesností určí počátek oplodnění.

Pokud nejsou periody pravidelné, lze tester použít 10-14 dní po nechráněném sexu, bez ohledu na datum menstruace. Jasné modré pruhy jsou méně citlivé a měly by se používat po zpoždění..

V případě pochybností lze provést několik zkoušek od různých výrobců.

Pozitivní výsledek

I když tester prokázal těhotenství, neměli byste být omezeni na jednu kontrolu. Analýzu je nutné po několika dnech zopakovat a darovat krev na HCG na prenatální klinice. Příčinou falešných pozitivních ukazatelů může být kromě koncepce počet:

 • užívání antikoncepčních prostředků;
 • získání léků ke stimulaci ovulace;
 • zánět vaječníků.

Potvrzení nebo odmítnutí těhotenství je možné pouze po vyšetření gynekologem a krevním testem na hCG.

Články O Neplodnosti