Hlavní Bolest

Terzhinan během těhotenství

U žen během těhotenství se hormonální pozadí dramaticky mění. Z tohoto důvodu je možné porušení vaginální mikroflóry a rozvoj infekcí. Pokud se rozvinutá infekce během těhotenství neléčí, může to mít negativní důsledky pro další vývoj dítěte.

Drozd (kandidóza) je jednou z nejčastějších infekcí, ke kterým dochází během těhotenství. Terzhinan čípky během těhotenství jsou univerzální drogou místních akcí.

Co je Terzhinan?

Terzhinan je kombinované antimikrobiální činidlo, které působí na bakterie skupiny prvoků a houby. Používá se pro lokální léčbu v gynekologii a porodnictví ve formě vaginálních tablet..

Přípravek obsahuje několik aktivních složek:

 1. ternidazol - působí na houby, trichomonády, anaerobní mikroorganismy, jako je například zahradaella.
 2. neomycin sulfát je širokospektrální antibiotikum, které působí na grampozitivní a gramnegativní bakterie (stafylokoky, streptokoky, echeria, shigella, Pseudomonas aeruginosa, corynebacteria, listeria).
 3. nystatin - působí na houby podobné kvasinkám, například Candida, váže se na ergosterol, který se nachází ve skořápce houbových buněk a ničí je.
 4. prednisolon - má protizánětlivý a antialergický účinek, je to hormon ze skupiny glukokortikoidů, snižuje otoky, svědění, bolest při zánětu.

Kromě toho jsou v přípravku jako pomocné látky obsaženy pšeničný škrob, laktóza, oxid křemičitý, sodná sůl karboxymethylškrobu, stearát hořečnatý..

Výhodou Terzhinan je to, že působí pouze lokálně, účinné látky prakticky nepronikají do krve, a proto do plodu. Kromě toho je to kombinované léčivo, které působí na mnoho patogenních mikroorganismů a normalizuje vaginální mikroflóru..

Lék je k dispozici v baleních po 6 nebo 10 tabletách. Jedna tableta obsahuje 200 mg ternidazolu, neomycin sulfát 100 mg, prednisolon 3 mg.

Indikace Terzhinan během těhotenství

Terzhinan během těhotenství je indikován při takových chorobách:

 • vaginitida (bakteriální, smíšená, plísňová, způsobená houbami Candida),
 • vaginální trichomoniáza.

Je předepsán pro preventivní účely před gynekologickými operacemi, potraty, před porodem, instalací nitroděložního zařízení, kontrastním rentgenovým vyšetřením dělohy a vejcovodů, před kauterizací děložního čípku a po něm k prevenci vaginitidy.

S drozdem (kandidóza) je Terzhinan předepsán častěji v případech, kdy existuje podezření na sekundární infekci některými jinými mikroorganismy. Někdy jsou nahrazeny komplexní terapií, když antimykotika užívaná před ním byla neúčinná.

Užívání Terzhinan během těhotenství

Obecně platí, že čípky Terzhinan během těhotenství nemají žádné kontraindikace. Je důležité, aby se používaly pouze podle pokynů a pod dohledem lékaře. Během těhotenství by měla být léčiva používána s opatrností, Terzhinan je předepisován pouze s přesně potvrzenou infekcí.

Průběh léčby, jak u těhotných žen, tak u těhotných žen, obvykle trvá 10 dní, v případě potvrzené plísňové infekce - až 20 dní, délka preventivního cyklu je 6 dní. Výhodou přípravku Terginan během těhotenství je jeho nízká absorpce, což znamená minimální účinek na plod.

Terzhinan během těhotenství v prvním trimestru

V prvním trimestru plod ještě není chráněn placentou, proto je obzvláště citlivý na účinky všech léků, které těhotná žena bere. Přestože se Terzhinan vstřebává do krve jen velmi málo, v prvním trimestru se používá opatrně a pouze podle pokynů lékaře.

Někteří odborníci se domnívají, že je nemožné použít v prvním trimestru, ale v oficiálních pokynech pro léčbu nejsou takové kontraindikace. Indikace pro použití v prvním trimestru jsou drozd (kandidóza), zvýšená hladina leukocytů.

Pokud jsou příznaky mírné a neohrožují plod, pak mnoho gynekologů doporučuje počkat, až začne léčba do 2. trimestru, kdy se vytvoří placenta, a dítě bude lépe chráněno před nepříznivými účinky.

Terzhinan během těhotenství ve 2. trimestru

Ve druhém trimestru je Terzhinan předepsán pro kandidózu, bakteriální a smíšenou vaginitidu, které se objevují při svědění a pálení v pochvě..

Terzhinan během těhotenství ve 3. trimestru

Terzhinan čípky během těhotenství ve 3. trimestru se používají proti infekcím, tj. Podle obecných indikací, jakož i k normalizaci mikroflóry a obnovení sliznice.

Před narozením se Terzhinan používá jako profylaktický přípravek, pokud má žena patogenní flóru vagíny. Děje se tak, že během porodu se dítě nenakazí, například Candidou.

Dávkování Terzhinan během těhotenství

Užívejte jednu tabletu léku denně. Tablety Terginan se vstřikují hluboko do pochvy v poloze na zádech. Před podáním je tableta namočena jejím spuštěním do vody po dobu asi 30 sekund. Obvykle se léčivo podává večer, před spaním, takže poté může být žena v klidu několik hodin. Pokud je příjem prováděn během dne, pak po podání tablety si musíte lehnout 10-15 minut, aniž byste se pohybovali.

Kontraindikace

Lék je kontraindikován v případě individuální nesnášenlivosti jeho složek. Nedoporučuje se používat dívkám mladším 16 let.

Interakce s jinými drogami

Terzhinan díky svým lokálním účinkům nereaguje s jinými drogami. Může být použit s jinými léky beze strachu ze zvýšených vedlejších účinků..

Někdy je u pokročilých urogenitálních infekcí předepsán Terzhinan spolu s dalšími antimykotiky a antibakteriálními látkami, ale takovou léčbu předepisuje pouze lékař. Pokud máte pochybnosti o interakci Terzhinan s jinými léky, které jsou pro Vás předepsány, poraďte se se svým lékařem.

Vedlejší efekty

Mnoho žen hlásí při použití tablet nažloutlý výtok. Toto je normální jev, je to způsobeno skutečností, že látka tablety, která není absorbována do těla, je přirozeně vylučována z pochvy. To se stává, když se používají jakékoli vaginální čípky. Obvykle je žlutý výtok patrný během dne po užití tablety.

S nesnášenlivostí k některým složkám léku se mohou objevit místní vedlejší účinky: svědění, podráždění, bolestivost. Ve vzácných případech se mohou vyskytnout systémové vedlejší účinky v důsledku reakce na prednison, například opožděné hojení ran a trhlin.

Bolestivý pocit po vstupu do pilulky může být způsoben nesprávným podáním nebo citlivou vaginální sliznicí. Obvykle během několika dnů tyto nepříjemné příznaky zmizí.

Pokud se obáváte jakýchkoli nežádoucích účinků, nepohodlí, sdělte to svému lékaři.

Vlastnosti použití u některých nemocí

Přestože se Terzhinan mírně vstřebává do krevního řečiště, u některých nemocí je třeba postupovat opatrně. Pokud v době přijetí nebo při anamnéze došlo k chorobám jako:

 1. osteoporóza,
 2. hypotyreóza,
 3. glaukom,
 4. tuberkulóza,
 5. cukrovka,
 6. epilepsie,
 7. myopatie vyvolaná glukokortikoidy,
 8. infarkt myokardu,
 9. peptický vřed,

před tím, než začnete Terzhinan, musíte se poradit s odborníkem s úzkým profilem.

Předávkovat

Neexistuje žádný důkaz o předávkování lékem. V případě předávkování je třeba očekávat zvýšení vedlejších účinků, v těchto případech by mělo být léčivo přerušeno a měla by být přijata opatření ke snížení symptomů. Pokud omylem vstříknete další pilulku, vyjměte ji. V případě předávkování se poraďte s gynekologem.

Analogy Terzhinan během těhotenství

Existují podobné účinné analogy Terzhinan, ale během těhotenství jsou zakázány kvůli složkám ve složení, které mohou ovlivnit vývoj plodu. Jakýkoli lék, včetně Terzhinan během těhotenství, musí být dohodnut se svým gynekologem. Pokud je z nějakého důvodu nutné nahradit lék Terzhinan, lékař může doporučit následující analogy:

Viferon je také vynikající lék na posílení imunity budoucí matky

Proč je nutné léčit urogenitální infekce

Během těhotenství imunita ženy oslabuje, což umožňuje embryu úspěšně zakořenit a není odmítnuto. Zároveň se však zvyšuje riziko nákazy, od běžného nachlazení až po sexuálně přenosné nemoci.

Kandidóza a různá vaginitida jsou pro plod nebezpečné, mohou vést k infekcím a vývojovým postižením, předčasnému porodu nebo potratu.

Proto se vzhledem k nepříjemným pocitům v genitáliích, svědění, pálení, neobvyklému propuštění musí žena co nejdříve poradit s gynekologem. Je důležité provést testy a zjistit, které mikroorganismy způsobily zánět, a poté správně a úplně ošetřit.

Vaginální tablety a čípky Terzhinan pro těhotné ženy - návod k použití, nežádoucí účinky a analogy

Lék Terzhinan během těhotenství se užívá ve formě čípků vložených do vagíny pro léčení nemocí způsobených množením patogenních a podmíněně patogenních mikroorganismů. U 70% žen, které očekávají dítě, má tělo narušení optimální rovnováhy mikroflóry pohlavních orgánů v důsledku změn ve fungování hormonálního, imunitního a trávicího systému. Terzhinan je předepisován těhotným ženám nejen k léčbě, ale také k prevenci této patologie.

Co je Terzhinan

U žen se při přenášení dítěte často vyskytují bakteriální a houbová onemocnění - vaginitida, kandidóza, latentní pohlavně přenosné infekce. Terzhinan čípky během těhotenství se používají k eliminaci nepříjemných příznaků nemoci na sliznici genitálií a inhibici patogenních mikrobů. Tato kombinace léku účinně léčí a zabraňuje rozvoji zánětlivých procesů..

Účinná látka

Terapeutický účinek léčiva je spojen s obsahem složek, které tvoří jeho složení - jako například:

 • Ternidazol je látka s antibakteriální aktivitou. Je nejúčinnější proti Trichomonas..
 • Nystatin - antimykotikum, které bojuje s kandidózou.
 • Neomycin - tato látka patří do skupiny aminoglykosidových antibiotik, která léčí hnisavé komplikace infekce.
 • Prednisolon - kortikosteroid, který zastavuje rozvoj zánětu.

Terzhinan - hormonální nebo ne

Složení léčiva zahrnuje čtyři aktivní složky, z nichž jedna patří do skupiny kortikosteroidů. Prednisolon je glukokortikoid, který rychle snižuje lokální zánět vaginální sliznice, svědění, pálení. Dávka této látky je malá - 3 mg na 1 tabletu. Terzhinan je klasifikován jako hormonální droga, proto je jeho použití bez souhlasu lékaře zakázáno.

Proč jsou ženy předepsány?

Vaginální čípky a pilulky jsou při správném užívání bezpečné. Tento nástroj je předepsán pro běžné pacienty a ženy, které očekávají dítě. Léčba může být prováděna během menstruace. Terzhinan je předepsán pro několik stavů těla a pro léčbu infekčních patologií, jako jsou:

 1. colpitis;
 2. vaginitida;
 3. hnisavé propuštění z porodního kanálu;
 4. prevence infekce v důsledku chirurgického zákroku;
 5. období zotavení po léčbě cervikální eroze nebo po instalaci antikoncepční spirály;
 6. příprava na chirurgii a porod;
 7. po sešívání děložního čípku kvůli isthmicko-cervikální nedostatečnosti;
 8. zabránit vzniku zánětu při nošení vykládacího porodnického pesaru;
 9. genitální ureaplasmóza;
 10. trichomoniáza;
 11. gardnerellosis;
 12. kandidóza;
 13. zánět přívěsků.

Mohu použít během těhotenství

Ženy v pozici by měly být léčeny pod dohledem specialisty. Lékař provádí periodické vyšetření a na základě výsledků laboratorních testů vyšetření stavu pacienta. Terzhinan z drozdů během těhotenství a pro léčbu jiných infekčních onemocnění pohlavních orgánů je předepsán podle stejného systému jako ženy, které neočekávají dítě. S lokálním účinkem tento lék prakticky nepronikne do krve, proto se nepovažuje za nebezpečný pro plod, ale pouze v pozdějších stádiích těhotenství..

Terzhinan v časném těhotenství

Při vaginálním používání Terzhinan během těhotenství pronikají aktivní složky do krevního řečiště v malém množství. V prvních třech měsících porodu je užívání drog přísně zakázáno. Jedná se o období aktivní tvorby vnitřních orgánů a systémů těla dítěte a složky, které tento léčivý přípravek obsahuje, mohou způsobit vrozené patologie. Pro potlačení infekcí v prvním trimestru se doporučuje používat šetrnější prostředky.

Ve 2. trimestru

Ve druhém trimestru jsou těhotné ženy zrušeny zákazy užívání některých léků, ale antibiotika nejsou na tomto seznamu uvedena. Terzhinan obsahuje složky, které inhibují aktivitu mikroorganismů, ale je schválen pro použití. Lék je k dispozici ve formě vaginálních tablet, takže množství látek, které mohou proniknout krví, bude malé a v této fázi vývoje dítěte nezpůsobí poškození.

Ve 3 trimestru

Terjinan a těhotenství třetího trimestru jsou kompatibilní. Jedná se o velmi účinný lék používaný k léčbě a prevenci infekčního zánětu. Léčba porodního kanálu bezprostředně před narozením dítěte se přidává k indikacím pro jmenování Terginan během těhotenství na dlouhou dobu, aby se dítě chránilo před infekcí v procesu porodu.

Jak Terzhinan

Lék Terzhinan během těhotenství má vysokou aktivitu proti řadě patogenů: Trichomonas, gardnerella, houby a další bakterie. Lokální použití léku chrání epitelové buňky sliznic genitálních orgánů a podporuje fyziologickou acidobazickou rovnováhu vnitřního prostředí vagíny. Terzhinan, používaný během těhotenství, udržuje optimální poměr prospěšných bakterií s oportunními mikroorganismy žijícími na genitáliích.

Prednison, který je součástí léku, snižuje projevy místních alergií, množství exsudátu, zánět. Ternidazol inhibuje reprodukci jednoduchých mikroorganismů (Trichomonas) a některých anaerobních bakterií. Neomycin ničí stafylokoky, Escherichia coli, streptokoky, shigella. Nystatin účinně bojuje proti plísním. Mikroorganismy pomalu rozvíjejí odolnost vůči Terzhinan.

Návod k použití během těhotenství

Poměr aktivních látek léčiva je zvolen tak, aby způsoboval synergický, vzájemně se posilující účinek na patogenní mikroby, aniž by byl ovlivněn přirozená mikroflóra vagíny. Lék se uvolňuje ve formě žlutých vaginálních tablet / čípků. Aktivní složky ve složení jsou obsaženy v následujících množstvích:

 • prednison - 3 mg;
 • ternidazol - 200 mg;
 • neomycin sulfát - 100 mg;
 • nystatin - 100 tisíc IU.

Terzhinan se s výhodou užívá bezprostředně po menstruaci, ale menstruace se nepovažuje za kontraindikaci užívání drogy. Aby se zabránilo opětovné infekci patogeny, musí být sexuální partner rovněž léčen. Tento nástroj mohou používat nejen těhotné ženy, ale i kojící ženy, protože neproniká do mateřského mléka. Kromě toho bylo zaznamenáno, že léčivo neovlivňuje rychlost reakce..

Jak vstoupit

Použití Terzhinan, stejně jako jiné léky, má určité vlastnosti. Čípky se vkládají do pochvy podle následujících jednoduchých doporučení:

 1. Před zavedením roztrhněte obal léku a vložte jej do vařené vody při pokojové teplotě po dobu 30 sekund.
 2. Zadejte mokrou svíčku / tabletu hluboko do vaginální dutiny, ležící na zádech a ohýbání kolen.
 3. Po umístění léčiva do porodního kanálu si lehněte na 15–30 minut.
 4. Je lepší podávat pilulku před spaním a poté se nesmí zvednout, aby roztavené léčivo při vstávání neteče..
 5. Pokud vaše období začíná, pokračujte v léčbě.

Dávkování

Lék neovlivňuje účinnost léků užívaných perorálně, protože dávka aktivních složek, které pronikly do krve, je malá. Terzhinan během těhotenství se užívá intravaginálně, jedna tobolka denně. Je nutné vstoupit lék hluboko do pochvy, nejlépe před spaním. Průběh léčby by neměl přesáhnout 10 dnů. Podle rozhodnutí pozorujícího lékaře pro komplikovanou vaginitidu je lék předepsán na 3 týdny. Pro preventivní účely nelze lék užívat déle než 6 dní.

Nežádoucí účinky Terginan

Lék může předepsat pouze ošetřující lékař, protože Terzhinan někdy může způsobit nežádoucí účinky. Ve většině případů je taková reakce pozorována v prvních dnech léčby. Pacienti pociťují svědění, pálení, ale postupně všechny nepříjemné příznaky zmizí. Nuance:

 1. Pokud se vedlejší účinek léku zvýší, měli byste se poradit s odborníkem a nahradit Terzhinan podobným lékem.
 2. Čípky jednají lokálně, takže předávkování je téměř nemožné.
 3. Postupujte podle doporučení lékaře, abyste se vyhnuli možným komplikacím.

Uvolnění po Terginan během těhotenství

Někdy může být při užívání drog žena vystrašená, když vidí vaginální výtok. V takové situaci se musíte rozhodnout, proč se to děje. Terzhinan je během těhotenství dobře snášen, takže hlavním důvodem vzniku tekutiny je tání látky, ze které svíčka sestává. Vaginální sliznice absorbuje pouze část aktivních složek, zbytek následuje. Kapalný přípravek může vyjít z pochvy na několik hodin. Tyto sekrece nejsou považovány za patologii. Aby nedošlo k zašpinění prádla, používejte během doby ošetřování hygienické vložky..

Spalování od Terzhinan

Na začátku léčby Terginanovými čípky se mohou sliznice pochvy lehce spálit a lze pozorovat svědění. Za dva nebo tři dny by takové nepříjemné jevy měly zcela zmizet na pozadí poklesu zánětlivého procesu. Pokud má pacient individuální nesnášenlivost s jakoukoli složkou léčiva, uvedené příznaky se zesílí. V tomto případě naléhavě potřebuje navštívit lékaře a požádat o zastavení užívání předepsaného léku.

Kontraindikace

Terzhinan během těhotenství je v prvním trimestru absolutně kontraindikován. Během tohoto období dochází k tvorbě a vývoji plodu a léčivo obsahuje aktivní složky, dokonce i malé dávky, které mohou dítě významně poškodit. Ve vážných podmínkách, kdy zamýšlený přínos pro matku překračuje možná rizika pro dítě, by měl lékař o určení léku rozhodnout.

Kromě toho kontraindikace pro použití léčiva zahrnují individuální nesnášenlivost jednotlivých složek, které tvoří jeho složení, a alergické reakce. Většina případů pocitu pálení po užití léku nevyžaduje ukončení léku. Tento pocit zmizí za několik hodin. Pokud se nepříjemné příznaky zesilují a objeví se otok sliznic, pak musíte vzít nějaký lék na alergii a již nemůžete vstoupit do čípku..

Cena Terzhinan

Ceny této drogy se v různých městech prakticky neliší. Vaginální tablety, výrobce - laboratoř Bouchard, Francie, číslo balení 6 stojí od 336 do 363 rublů, číslo 10 - 435-466 rublů. Kromě toho existuje možnost zakoupit lék v internetové lékárně. Nákupy lze přijímat poštou nebo zvolit doručení adresátovi kurýrní společností.

Video

Recenze

Olze, 30 let. Používám lék k komplexní léčbě drozdu, který mě mučil po antibiotikách. Po nastavení svíčky se svědění rychle snížilo a zdraví se zlepšilo. Snažím se podávat tento lék v noci, takže už nebudu vstávat a nic neteče. Následující den hoří. Doporučuji těm, kteří mají také drozd.

Natasha, 28 let Napsali mi Terzhinan z houby. Po zavedení čípku došlo k silnému pocitu pálení genitálií a sliznice byla velmi svědivá. Vyděsil jsem se a další den jsem šel k lékaři. Řekl, že mám těžký zánět a tato reakce je přirozená. Po 2-3 dnech tyto pocity prošly, průtok se snížil. O týden později jsem se začal cítit dobře.

Elena, 37 let, Příprava na IVF, a před zákrokem, nátěr ukázal zvýšený počet bílých krvinek a bakterií. Byl jsem tak naštvaný, ale gynekolog řekl, že se není čeho bát, a jmenoval Terzhinan. Droga rychle pomohla a další analýza byla již normální. Nebojte se používat tyto svíčky na doporučení lékaře.

Terzhinan během těhotenství návod k použití

Stav těhotenství je vždy radostný proces, ale některé události mohou těhotnou ženu snadno znepokojit. Patří sem nejen podráždění, malátnost, únava a různé výkyvy nálad, ale také návštěvy ošetřujícího specialisty. Faktorem takových příznaků je nejčastěji jednoduchý drozd, ke kterému často dochází během těhotenství.

Onemocnění může také vyvolat různé druhy plísní Candida - jedná se o přirozené obyvatele vaginální mikroflóry, jejichž šíření je potlačeno zdravou a silnou imunitou ženy. V procesu očekávání dítěte však imunita ženy prudce klesá a stává se slabým. S tím vším je silná imunita velmi důležitá pro narození zdravého dítěte a právě tento příznak vytváří určitý začátek vývoje patogenní mikroflóry. Vaginální čípky Terzhinan jsou schopné pomoci v takové situaci během těhotenství.

Terzhinan během těhotenství

Během těhotenství jsou zvláště vyvolána různá onemocnění ve vaginální oblasti, která se vyskytují v důsledku mikroorganismů, bakterií a plísní Candida, jakož i trichomonád, vaginitidy a kandidózy různých forem. Z tohoto důvodu, pro normální fungování imunitního systému a pro odstranění nepříjemných příznaků, gynekologové předepisují speciální svíčky Terzhinan.

Složky obsažené v drogě Terzhinan.

Složení léčiva zahrnuje:

 1. Nystanin - látka testovaná zákazníky, která dobře zvládne léčbu většiny chorob a infekcí plísňového typu, zejména eliminuje kandidózu.
 2. Ternidazol - je považován za hlavní látku v tomto přípravku a vytváří zvýšenou aktivitu proti Trichomonas, přičemž toto vše má antibakteriální účinek.
 3. Prednisolon je lék, který patří do skupiny kortikosteroidů a jeho hlavní funkcí je úleva od různých typů zánětů v těle těhotné ženy..
 4. Neomycin je neomycin sulfát, který je považován za antibiotikum ze skupiny aminoglykosidů, což je tak důležité pro odstranění hnisavých patologií u nemocí a poruch vaginální mikroflóry u žen.

S ohledem na všechny možnosti složek léčiva se Terzhanin liší od ostatních podobných léků v účinném boji proti velkému počtu bakterií a mikroorganismů. S pomocí aktivních účinků na škodlivé patogeny a infekce lék inhibuje aktivitu a reprodukci škodlivých organismů. Svíčky také pozitivně ovlivňují mikroflóru pochvy, což pomáhá snižovat procesy zánětu v ní.

Svíčky Terzhinan během těhotenství

Terzhinan obvykle používají ženy nejen během těhotenství, ale také v každodenním životě, pokud je to tak důležité.

Hlavní kroky pro použití nástroje:

 1. Existuje bakteriální vaginitida.
 2. Plísňová vaginitida, včetně hub způsobených kandidou.
 3. Přítomnost smíšené vaginitidy.
 4. Trichomoniáza.
 5. Problémy v mikroflóře vagíny.

Stává se také, když se nástroj používá k prevenci různých nemocí, například:

 1. Před provedením jakýchkoli operací nebo postupů gynekologické povahy.
 2. Před potratem.
 3. Před porodem.
 4. Před implantací jakéhokoli nitroděložního zařízení, včetně cívek.
 5. Před vývojem hysterografie.
 6. Před vývojem diatermookoagulace děložního čípku a po tomto procesu.

Terzhinan může být někdy předepsán jako profylaktický přípravek proti různým infekcím během těhotenství prvního a posledního trimestru.

Cena tohoto léku závisí hlavně na počtu tobolek v jednom balení léku. Ve většině případů najdete ve farmaceutických institucích kartonové obaly, které nesou 6 nebo více svíček, jejichž cena se pohybuje od 370 do 550 rublů.

Mohu Terzhinan používat během těhotenství??

Nástroj nese antifungální, protizánětlivé, antiprotozoální a antibakteriální příznaky, které pozitivně ovlivňují normalizaci fungování vaginální mikroflóry. Lze Terzhinan užívat během těhotenství? Žena v procesu nošení dítěte může tento lék použít, pokud má určité příznaky nemoci, jakož i preventivní opatření.

Někdy se ženy bojí začít používat takové čípky vaginálního typu, protože obsahují antibiotikum. Podle recenzí mnoha odborných lékařů však tento lék působí pouze lokálně, aniž by se vstřebával do volného krevního řečiště, a proto není zcela schopen ovlivnit embryo dítěte a jeho další vývoj. Terzhinan lze použít v jakémkoli období těhotenství, stejně jako při kojení novorozence, protože pomocí lokálního působení nemohou částice léku proniknout do samotného mléka..

Nejčastěji se lék Terzhinan během těhotenství bere jako preventivní účinek, a to například v časných stádiích těhotenství, například když žena do té doby měla určité choroby ve vaginální sliznici, aby se zabránilo jejich opětovnému výskytu. V době, kdy se nemoc projevuje již v posledních trimestrech, používá lék žena, aby předešla infekci samotného dítěte, které v této době prochází porodním kanálem ženy.

Někdy se ženy začnou vážně obávat o výtokovém procesu po použití Terzhinan během těhotenství a vývoji hojného bílého výboje pěnivé povahy, ale tento proces znamená pouze to, že se léčivo pozitivně vylučuje a očistí sliznice těla od účinků patogenní mikroflóry..

Jaká je dávka léčiva a způsob aplikace

Podle předpisu léku by se Terzhinan během těhotenství měla podávat hluboko do pochvy jednou denně a jednu tobolku. Bylo by lepší to udělat před spaním, aby účinek léku trval co nejdéle. Pokud takové svíčky používáte ve dne, pak po zavedení léku musíte zůstat v poloze na zádech po dobu asi čtyř hodin.

Aby nedocházelo k náhodnému výhřezu pilulky z pochvy, je nejlepší nepoužívat hygienické tampony, protože tampon uzavře slizniční membránu před léčbou složkami léčiva a jednoduše nedojde ke správnému léčebnému účinku.

Průběh užívání léku se bude lišit od 7 do 10 dnů, ale s podrážděním vaginální sliznice nějakým druhem plísňového onemocnění by měl léčebný proces provádět sám lékař po dobu dvaceti dnů..

Zvláštní kontraindikace a nesnášenlivost léku

Před zahájením léčby si většina žen stěžuje na pálení a svědění v oblasti, která musí být léčena léky, ale léčba by z tohoto důvodu neměla být dokončena, protože takové jevy jsou odůvodněné a jsou považovány za normální reakci těla těhotné ženy na proces potlačování účinků patogenů na vaginu a její sliznice. Takové negativní pocity během normálního průběhu léčby se mohou projevit samy za pár dní. Pokud to však neučiníte do tří dnů a pocity pálení přetrvávají, měli byste se domluvit na schůzce se svým lékařem.

Terapeutický účinek tobolek na organismus nastává pouze lokálním způsobem expozice, proto nedojde k negativnímu dopadu na tělo budoucí matky a rostoucího dítěte..

Pravděpodobně lze jednu z hlavních kontraindikací užívání terzhaninu považovat za přítomnost individuální nesnášenlivosti vůči složkám, které tvoří léčivo, ale k tomu dochází velmi zřídka. Mezi příznaky v této době patří akutní pálení a silné svědění v pochvě, ke kterému dochází okamžitě po podání tobolky.

Aby se předešlo opětovné infekci touto nemocí a následným případům opětovného výskytu drozdu, je vhodné vyloučit během léčby všechny druhy sexuálních kontaktů, a tím by se vaše polovina měla podrobit určitému průběhu léčby drogami..

Co si lékaři myslí o účincích léku Terzhinan a vlastnostech jeho užívání?

Mnoho gynekologů trvá na tom, že čípky Terzhinan během těhotenství jsou považovány nejen za účinnou součást boje proti drozdům, vaginitidě a různým patologickým patologickým nálezům ženských pohlavních orgánů, ale jsou také zcela bezpečné pro dítě i těhotnou ženu..

V pokynech pro tento nástroj můžete vidět informace, že užívání léku během těhotenství je pouze se zvláštním doporučením lékaře a se zvláštní péčí. Například ve druhém a třetím trimestru se svíčky používají, pokud k tomu existuje zvláštní potřeba, například hrozba infekce embrya dítěte na začátku otevření děložního čípku nebo při porodu.

Jeden mýtus je rozšířený v tom, že čípky Terzhinan mohou změnit hormonální pozadí matky, dramaticky ji znovu vybudovat, což během těhotenství může nepříznivě ovlivnit celkové zdraví ženy, včetně ukončení těhotenství. Zároveň se to týká i jiných léků značky Terzhinan, jako jsou roztoky, injekce a perorální tobolky, které lékaři nikdy nepředepisují ženám v pozici.

Ženy někdy hovoří o nepříjemnostech a nepohodlích, které vznikají při zavádění svíčky, jakož i o nedostatečných léčivých účincích. Ale v případě, že se lék používá podle pokynů, neměly by vzniknout žádné nepříjemnosti nebo potíže. Před zavedením tobolky by měla být tobolka vložena do teplé vody po dobu 20-30 sekund. Kromě toho předehřátí svíčky pomůže rozpustit se mnohem rychleji, což činí léčebný účinek nejvyšší.

Je důležité si vždy pamatovat, že lék nemusíte používat podle svého uvážení, i když existují náznaky jeho použití. Léčbu Terzhinanem může předepsat pouze zkušený odborník. Používání samoléčení během těhotenství je pro život malého dítěte velmi nebezpečné.

Jak používat vaginální čípky?

Svíčky Terzhinan mají stejně jako jakýkoli jiný nástroj speciální vlastnosti a způsoby použití. Než začnete drogu užívat, měli byste ji komplexně prostudovat.

Terzhinan by se měl používat tímto způsobem:

 1. Před vložením svíčky do vagíny by měla být hodena do vařené vody při pokojové teplotě po dobu 30 sekund.
 2. Když se svíčka zcela zvlhne, měla by začít vstoupit, zatímco je v ležící poloze.
 3. Po zavedení svíčky musíte počkat asi 15 minut.
 4. Aby se zabránilo rozptýlení svíčky z vagíny během rozpouštění, měla by se používat pouze tehdy, když jdete spát.
 5. Proces léčby by měl pokračovat, i když těhotná žena má období.
 6. V případě hluboké vaginitidy může specialista prodloužit léčbu vaginálními čípky až na 20 dní.

Je třeba si uvědomit, že vaginitida bakteriální povahy může být svobodně zděděna sexuálně, a proto je vhodné, spolu s vaší vlastní léčbou, provést postup prevence partnera. Svíčky nebo tablety nelze použít perorálně, protože droga působí na tělo pouze lokálně.

Zvláštní účinky léku Terzhanin

Nástroj obsahuje speciální efekt:

 1. Antifungální.
 2. Preventivní.
 3. Antibakteriální.
 4. Léčení.
 5. Uklidňující.
 6. Protizánětlivé
 7. Antiprotozoální.

Kromě profylaxe proti drozdu se tento lék používá také k léčbě trichomonas a jiných gynekologických onemocnění mikroflóry nebo porodního kanálu těhotných žen..

Články O Neplodnosti