Hlavní Analýzy

Lze Terzhinan kojit??

Vývoj drozdu vyvolává kvasinkovou candidu. Během léčby je důležité, aby použité léčivo bylo kompatibilní s kojením. Některé léky negativně ovlivňují laktaci, a když pronikají krví a přirozenou potravou dítěte, ovlivňují ji, někdy dokonce způsobují poruchu trávicího systému, mohou vést k otravě. Použití Terzhinan během kojení je přijatelné, ačkoli názory odborníků v této věci jsou protichůdné.

Drozd při kojení

Po narození je běžná kandidóza nebo drozd. Plíseň Candida je přítomna v těle každé ženy a malá množství jsou užitečná, tvoří vnitřní mikroflóru. Pod vlivem určitých faktorů však začíná růst, což vede ke specifikované nemoci.

Po porodu je hlavní příčinou tohoto onemocnění změna hormonální rovnováhy, snížená imunita. Jsou případy, kdy drozd nebyl během těhotenství vyléčen. Hlavní věc není panikařit. Léčba a krmení kandidátů jsou kompatibilními koncepty. Je nutné podstoupit léčbu pod dohledem specializovaného specialisty, který vybere potřebný lék.

Popis léku Terzhinan

Terzhinan - tablety místního působení, je kombinační činidlo, které se používá k detekci infekcí v genitálním traktu. Má širokou škálu aplikací, působí protiplesňové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Má velké množství dobrých recenzí, protože působí rychle a efektivně. Balení obsahuje 6 nebo 10 čípků.

Lék obsahuje poměrně vysoce účinné látky, hlavní:

 • nystatin je vysoce aktivní antibiotikum, je to on, kdo má fatální účinek na houby Candida;
 • neomycin - podporuje baktericidní účinek;
 • ternidazol - má nepříznivý účinek na bakterie, také na anaeroby a gardnerellu;
 • prednisolon, hormonální složka, která má antialergické a protizánětlivé účinky;
 • škrob a laktóza (pomocné složky);
 • oleje z pelargónie a hřebíčku změkčují účinek léku, pomáhají složkám pronikat do tkání (bez nich by tento proces byl delší), udržovat pH vaginální sliznice.

Indikace pro použití

Při laktaci je terzhinan předepisován především kojícím matkám k léčbě drozdu, jakož i:

 • bakteriální vaginitida;
 • smíšená vaginitida;
 • trichomoniáza;
 • jiné zánětlivé procesy ženského reprodukčního systému.

Může terzhinan s laktací?

Je možné Terzhinan používat během kojení, co k tomu říká instrukce a jaké jsou názory příslušných odborníků?

Informace obsažené v příbalové informaci informují o možnosti užívání drogy pod dohledem odborníka. Názory gynekologů se liší. Někteří tvrdí, že je nutné použít ve výjimečných případech, vzhledem k kladům a záporům. Jejich názor je v jedné věci podobný: je povoleno použít ve výjimečných případech a pokud možno nahradit jemnějšími léky.

klady

Použití čípků Terzhinan pro kojení má řadu pozitivních aspektů:

 • rychlý a efektivní dopad - okamžitě po podání se uvolňují aktivní složky;
 • po lokální aplikaci kompozice prakticky nevstoupí do krevního řečiště, respektive je měrná hmotnost jejích složek v mléce minimální;
 • nezpůsobuje nepohodlí při řízení.

Minusy

I přes řadu pozitivních vlastností je třeba vzít v úvahu negativní faktory:

 • některé z aktivních složek čípků Terzhinan způsobují u kojenců během kojení kolické nebo alergické projevy, zejména pokud dojde k předávkování;
 • složení obsahuje látky identické s hormony, je pravděpodobné, že dítě poškodí.

Tyto údaje více naznačují, že je důležité užívat lék přísně pod dohledem lékaře, v takových případech je vyloučena samoléčba.

Jaké je nebezpečí léku při kojení?

Mnoho odborníků se domnívá, že je lepší odstranit problém s používáním Terzhinan během kojení, než po vyřešení problémů s léčením dítěte, pokud se nakazí. Konec konců, bradavky jsou také ovlivněny drozdem.

Droga způsobuje nebezpečí, pokud není dodrženo dávkování a doba přijetí. Protože prostředek obsahuje silné složky, které mohou mít účinek i v malých dávkách. V takových případech dochází k předávkování, které má negativní účinky na dítě ve formě alergických projevů. Pomocné složky mohou také vyvolat alergické projevy.

Pokud si všimnete negativních příznaků ze strany dítěte nebo matky, mělo by být užívání léku přerušeno a po konzultaci odborník lék nahradí.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Při použití léku jsou možné následující vedlejší účinky:

 • pálivé pocity;
 • svědění
 • lokální podráždění;
 • otok tkání v perineu a vagíně (zřídka, ale vyskytuje se);
 • alergické projevy.

Vzhledem k individuálním vlastnostem těla matky a novorozence je Terzhinan kontraindikován v případě kojení v případě nesnášenlivosti jednotlivých složek..

Jak používat svíčky Terzhinan?

Terzhinan během kojení předepisuje výhradně odborník, vybírá dávku a délku podávání.

Hlavní doporučení recepce:

 1. Používá se jednou denně, přímo v noci.
 2. Tableta je ponořena na 30 sekund do vody (pro lepší a rychlejší rozpuštění) a vstříknuta do vagíny v náchylné poloze. Horizontální poloha zajišťuje vysoce kvalitní sání.
 3. Pokud je léčivo podáváno během dne, je nutné si lehnout asi čtvrt hodiny, dokud nedojde k rozpuštění..
 4. Doba použití - 10 dní. Někteří odborníci při kojení předepisují lék v závislosti na jednotlivých ukazatelích na týden. Zkrácení trvání kurzu snižuje riziko škodlivých účinků na dítě.
 5. Droga se doporučuje používat v nejdelším možném intervalu mezi krmením..
 6. Během doby léčby se doporučuje používat denní podložky ke změně, protože se během vypouštění špiní. Spodní prádlo je lepší používat z přírodních tkanin..

Na začátku užívání je po podání léku pocit pálení a podráždění genitálií. Po 2-3 dnech tento jev zmizí.

S lochií

Přítomnost lochie (propuštění po porodu) není omezením užívání tohoto léku. Léčba pokračuje výskytem menstruace. Hlavní podmínkou je vydržet stanovený čas ve vodorovné poloze po podání léčiva. Jmenování provádí lékař, protože existuje seznam léků, které se pro lochii nepoužívají.

Po porodu ve švech

Informace obsažené v pokynech informují, že tento lék je předepsán před operací, porodem nebo potratem. Gynekologové používají tento lék ihned po porodu, aby zmírnili zánětlivý proces a zabránili mu ve švech. V takových případech je délka léčby předepsána odborníkem..

Lék je předepsán také pacientům, kteří před porodem odhalili porušení vaginální mikroflóry. Tato informace má skvrnu, pokud je narušena flóra vagíny, gynekolog po narození předepisuje určený lék jako profylaktický. Množství použití je stanoveno pouze s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla.

Analogy a jiná ošetření

Existují další alternativní léky, které mají účinný účinek a mnoho pozitivních recenzí..

 1. Pimafucin - efektivní a bezpečné čípky pro krmení. Složky neovlivňují laktační proces a nenarušují flóru. V krátké době je aktivita houby zničena a obnoveny ochranné funkce.
 2. Klotrimazol je rychle působící lék, má však řadu vedlejších účinků: bolesti hlavy a bolestivé projevy v tříslech, výskyt cystitidy. Nedoporučuje se pro použití se oslabenou imunitou..
 3. Livarol - doporučuje se pro počáteční známky onemocnění.
 4. Čípky Lomexin, Zalain se používají pro jedno použití.
 5. Nystatin: používá se dvakrát denně po dobu 2 týdnů.

Jmenování těchto léčivých přípravků provádí výhradně lékař, který bere v úvahu charakteristiky ženského těla a na základě vyšetření.

Kandidóza je zákeřné onemocnění, protože může být přeneseno na dítě. Pouze včasné rozpoznání problému a léčby nepoškodí dítě a poskytne včasnou pomoc kojící matce.

Návod k použití přípravku "Terzhinan" s HB, účinky na dítě a matku

2.1 Použití Terginan pro lochii

2.1.1 Fotogalerie: Použití tablet Terzhinan

 • 2.2 Použití tablet Terzhinan po porodu v stehu
 • 3 videa: jak se rychle zotavit z drozdu
 • 4 Kontraindikace a vedlejší účinky při krmení
 • 5 Vliv drogy na dítě
   5.1 Video: léky během těhotenství a kojení - Doktor Komarovsky School
 • 6 Dámské recenze

  Složení a forma uvolňování

  Lék je k dispozici ve formě tablet určených pro vaginální podání. Existuje několik aktivních složek:

  • ternidazol má škodlivý účinek na trichomonády a anaerobní mikroorganismy;
  • neomycin je antibiotikum, na něj je citlivých mnoho bakterií;
  • nystatin má antimykotický účinek, v důsledku čehož houby umírají;
  • nátrium prednisolon metasulfobenzoát je glukokortikosteroidní složka, která se vyrovná se závažným zánětem, svěděním a otokem genitální sliznice.

  Kromě účinných látek jsou ve složení vaginálních čípků přítomny pomocné složky. Pomáhají všem komponentám rovnoměrně se distribuovat a úplně rozpouštět..

  Bezpečné alternativy Terginan

  Existují bezpečné analogy. Nejúčinnější účinek mají následující léky:

  • Pimafucin. K dispozici v různých formách: tablety, svíčky, krémy. Může být ve formě tablet nebo krému. Je to jednozložkový přípravek.
  • Diflucan. Jedna kapsle je dostatečná pro léčbu drozdu. Používá se k léčbě lokální a generalizované kandidózy a vaginitidy..
  • Flucostat. Uvolňovací forma: tobolky pro perorální podání. Může být použit pro urogenitální plísňové choroby u žen.
  • Flukonazol Existují formy pro vnitřní a intravenózní podání. Rychle eliminuje příznaky plísňové infekce. Snižuje zánět vaginální sliznice
  • Clotrimazol. Nejlevnější lék ze všech uvedených. Prodává se ve formě svíček nebo mastí a jeho hlavním účelem je léčba drozdů. Na rozdíl od terginan neovlivňuje genitální infekce

  I přes rozmanitost léků ji dokáže správně předepsat pouze lékař. Než kojící matky vezmou tablety nebo tobolky, je třeba se poradit s odborníkem.

  Předpis léku

  Kombinovaný lék "Terzhinan" má po použití antimikrobiální, antimykotický, protizánětlivý a antiseptický účinek na tělo. Široce používán v gynekologii při léčbě infekcí vnějších pohlavních orgánů.

  Vaginální tablety by se měly předepisovat v následujících případech:

  • fungální nebo bakteriální vaginitida;
  • vaginitida způsobená penetrací trichomonád;
  • chronická colpitis;
  • vaginální dysbióza.

  Svíčky „Terzhinan“ jsou také účinné v případě detekce několika infekcí najednou.

  Hlavní výhodou léčiva je, že na pozadí léčby není narušena mikroflóra a není narušena sliznice pochvy..

  Ureaplasmóza

  Poporodní období je často doprovázeno snížením imunity. Začne se pozorovat aktivní růst patogenů ureaplasmózy. Společně s imunomodulačními činidly jsou předepsány čípky Terzhinan. Lék má škodlivý účinek na většinu typů bakterií a zmírňuje zánět..

  Kandidóza

  V případě, že drozd pokračuje sekundární bakteriální infekcí nebo s výraznými příznaky, je předepsán lék „Terzhinan“.

  Drozd při kojení

  Po narození je běžná kandidóza nebo drozd. Plíseň Candida je přítomna v těle každé ženy a malá množství jsou užitečná, tvoří vnitřní mikroflóru. Pod vlivem určitých faktorů však začíná růst, což vede ke specifikované nemoci.

  Po porodu je hlavní příčinou tohoto onemocnění změna hormonální rovnováhy, snížená imunita. Jsou případy, kdy drozd nebyl během těhotenství vyléčen. Hlavní věc není panikařit. Léčba a krmení kandidátů jsou kompatibilními koncepty. Je nutné podstoupit léčbu pod dohledem specializovaného specialisty, který vybere potřebný lék.


  Drozd je běžný po narození

  Mohu použít při kojení

  Použití léku během laktace je povoleno v případě, že přínos léčby převyšuje všechna ostatní rizika. V průběhu léčby je nutné sledovat stav a chování dítěte.

  Délka zavádění čípků během kojení by neměla přesáhnout 7 dní. Pouze v tomto případě bude možné zabránit negativním účinkům na zdraví dítěte. Někdy tento kurz nestačí, aby se infekce zbavil, takže terapie se stává neúčinnou.

  Podstata problému

  Narození dítěte je úžasná událost v životě každé ženy. Těhotenství a porod však bohužel oslabují ženské tělo. Imunita klesá a již tak křehké zdraví se stává cílem bakterií a virů. Proto drozd jednoduše sleduje ženy, které právě porodily. Kojící režim diktuje určitý životní plán, například během tohoto období se nedoporučuje užívat pilulky a jiné léky bez konzultace s lékařem. Žádná výjimka a léčba drozdu. A dá té ženě spoustu nepříjemností. Svědění, bolest a bolest a také výboj... To vše komplikuje život už unavené mladé matky. Je jasné, že se jí chci co nejdříve zbavit. Drozd je houba Candida. Může ovlivnit genitálie a někdy i bradavky. To je zvlášť nepříjemné, protože houba na bradavkách může během kojení způsobit infekce dítěte. K léčbě kandidózy jsou nejčastěji vyžadovány vaginální čípky. Ošetřovatelky nejsou výjimkou. Ale ne všechny léky jsou vhodné pro kojení. Koneckonců, někteří z nich, když se vstřebají, vstoupí do krevního řečiště a mléka. Reakce dítěte na to může být jakákoli. Od alergií po zažívací potíže. Uvidíme, zda je Terzhinan vhodný k léčbě drozdu u kojící ženy?

  Jak tento lék ovlivňuje

  Stejně jako jiné léky může Terzhinan způsobit nežádoucí reakce z těla pacienta. V případě kojící ženy se u dítěte mohou objevit reakce.

  Pro kojení

  Dávka složek léčiva, které vstupují do systémového oběhu a mateřského mléka, je zanedbatelná. „Terzhinan“ neovlivňuje množství vylučovaného mléka, nemění jeho chuť a vůni.

  Na dítě

  Léčba vaginálními tabletami „Terzhinan“ nelze zahájit samostatně. Správný léčebný režim předepíše pouze lékař s ohledem na zdravotní stav ženy a dítěte.

  Složky, které tvoří léčivo, mohou u dítěte vyvolat alergické projevy ve formě vyrážky, svědění, zarudnutí kůže a střevní koliky. Dítě je neklidné, náladové, špatně spí a chuť k jídlu klesá.

  Analogy

  Na domácím farmaceutickém trhu neexistují žádné přípravky s podobným složením složek. Mezi vaginální léky lze rozlišit populární a účinné léky, které jsou předepisovány pro zánětlivá onemocnění vagíny:

  • Polygynax;
  • Pimafucin;
  • Klotrimazol;
  • Livarol;
  • Elgin
  • Hexikon;
  • Syntomycin a další.

  Všechny mají jednu nebo více látek podobných Terzhinan nebo obsahují jiné složky.

  Tabulka: Porovnání s jinými svíčkami (klady a zápory)

  strukturazemě produkcecena, rubúdaje o HSuvolňovací formulářekladyminusy
  Polygynax
  • neomycin,
  • nystanine,
  • polymyxin B
  Francie300-600zakázánosvíčkyminimální počet kontraindikací a vedlejších účinkůvysoká cena
  PimafucinnatamycinItálie200-600možné během těhotenství a HBpilulky, krém, svíčkyjedna složka ve složení, široká škála indikací k léčbě, minimální počet kontraindikací a vedlejších účinků, bezpečnost pro dítěpřiměřeně vysoká cena
  ClotrimazolclotrimazolRusko, Velká Británieod 20 z 50možné s hypertenzí podle přísných indikacívaginální krém, tabletynízká cenamnoho vedlejších účinků
  ŠestiúhelníkchlorhexidinRusko60-300povoleno s horkou vodousvíčky pro dospělé a děti, řešenírozumná cena, bezpečnost pro kojencenízká účinnost, neléčí pohlavně přenosné nemoci

  Dávkování a návod k použití

  Standardní léčebný režim zahrnuje podávání pilulky hluboko do pochvy jednou denně po dobu 10 dnů. Postup se s výhodou provádí před spaním. Pokud se lék podává během dne, neměli byste vstávat po dobu 12 minut.

  Bezprostředně před zavedením tablety musí být tableta ponořena po dobu 25 sekund do nádoby s horkou vařenou vodou. To pomáhá rozpouštět horní vrstvu a lék bude působit rychleji.

  Aby svíčka mohla proniknout co nejhlouběji do vagíny, musíte si vzít patřičnou pózu. Vstupte do léku, nejlépe zaujměte polohu při dřepu nebo ležel na zádech, zatímco nohy by se měly ohýbat na kolenou a tlačit na žaludek. V případě detekce drozdu lze léčbu prodloužit až na tři týdny. Po několika dnech projdou analýzou a v případě potřeby zopakují průběh léčby.

  Co je kandidóza


  Toto onemocnění je vyvoláno kvasinkami Candida..
  Ve skutečnosti se jedná o zcela legitimního obyvatele vaginální mikroflóry, ale s nepříznivými faktory a různými poruchami se může spontánně množit.

  V takových množstvích se tato forma života stává vůči tělu agresivní.

  Má destruktivní účinek na sliznice. Pokud je zcela mimo kontrolu, může ovlivnit sliznice střev, úst, kůže, nehtů. Nejběžnější kandidóza je vaginální typ. Podle statistik se polovina žen setkala s tímto problémem mírnou formou a pátá trpí chronickou kandidózou.

  Pro léčbu mírné, nezačaté nemoci je zcela možné upustit od čípků, zatímco ve zhoršené formě bude vyžadováno perorální podávání tabletových přípravků, pokud účinek z lokální klesne na obecnou úroveň.

  V takových případech je zakázáno používat léky

  Droga "Terzhinan" je kontraindikována v případě alergických projevů a přecitlivělosti na jednotlivé složky. Omezení je věk 16 let.

  V období po porodu je žena obtěžována propuštěním - lochií. Ve většině případů jsou hojné. Dokud není přidělení Lochie úplně zastaveno, nelze léčivo podávat.

  Musíte vědět: vedlejší účinky

  Bolest. Jeho vzhled je možný v nejvzácnějších případech. V tomto případě je třeba Terzhinan zrušit. Otok tkání pochvy a perineum. Je velmi vzácné, že může povstat. Rada je stejná: zrušte lék. Terzhinan může zpomalit hojení otěrů, ran, trhlin, což se vysvětluje přítomností kortikosteroidů v přípravku, tj. Hormonů. Proto by se tento lék neměl předepisovat v prvních týdnech po porodu, kdy je integrita tkání poškozena porodními slzami nebo epiziotomií, tj. Chirurgickou pitvou perineum nebo vaginální stěny. Ale po císařském řezu lze drogu použít. Zvláštní poznámka: Terzhinanom by během léčby neměl pít alkohol, protože obsahuje antibiotikum. Nebyla zaznamenána žádná klinická interakce s jinými léky, ale kombinované použití Terzhinan a jiných vaginálních tablet se nedoporučuje. Poporodní propuštění není kontraindikací k použití Terzhinan a Lochia. Můžete také pokračovat v léčbě menstruace. V obou případech je důležité vydržet čas, kdy by po podání měla žena ležet.

  Terzhinan: mezinárodní zkušenosti

  V Evropě a Americe je otázka bezpečnosti drog možná nejdůležitější. Účinky léků na kojence jsou zvláště důkladně zkoumány. Výzkum a Terzhinan. Podle posledních údajů má pouze lokální účinek a nevstupuje do krevního řečiště a mateřského mléka. Je však zajímavé, že i přes studie je tento lék v některých zemích pro kojící ženy zakázán. To je vysvětleno hormony a antibiotiky v pilulce. Hormony jsou pro dítě nežádoucí, protože mohou poškodit centrální nervový systém. Američtí vědci poukazují na obsah prednisolonu v Terzhinan, který může snížit místní imunitu.

  Zda Terzhinan používat během kojení, je na lékaři a vy. Stojí za to vědět, že nyní existuje spousta různých léků na kandidózu a vaginitidu, které také mají pozitivní hodnocení a jsou naprosto bezpečné pro kojící matky a jejich děti..

  Recenze aplikací

  Mnoho recenzí upozorňuje na rychlou pomoc léku a neexistenci negativních dopadů na zdravotní stav dítěte a samotné matky.

  Galina, 34 let: „Ve druhém měsíci kojení se objevila drozd. Silný pocit pálení a svědění mi nedal odpočinek. Doktor předepsal „Terzhinan.“ Droga byla drahá, ale účinná. Nepříjemnost a silné svědění byly již druhý den. Na dítě nemělo negativní dopad “.

  Irina, 30 let: „S bakteriální vaginózou mi lékař předepsal čípky Terzhinan. Před ním mi lékař předepsal jiné léky, které jsou povoleny během kojení, ale neměl žádný účinek nebo krátkodobý účinek. Po první svíčce "Terzhinan" jsem cítil úlevu. Pravda, hned po zavedení došlo k pocitu tepla a brnění, ale po nějaké době symptomy zmizely. Droga neměla na dítě žádný účinek. ““.

  Alternativní způsoby léčby

  Ne všechny dívky používají Terzhinan při krmení dětí. Někteří lidé dávají přednost tradičním způsobům léčby..

  Seznam lidových léků na drozd:

  • roztok sody,
  • domácí kysaný jogurt,
  • odvar heřmánkové lékárny,
  • tinktura měsíčku,
  • olej z čajovníku.

  Proč je to předepsáno

  Terzhinan je předepsán pro následující patologie:

  • hnisavá vaginitida,
  • často se opakující colpitis,
  • etiologie vaginitidy trichomonas,
  • kandidóza,
  • gardnerellosis,
  • ureaplasmóza,
  • dysbióza.

  Lék je možné použít jako profylaxi vzhledu vaginitidy po operaci v pánevní oblasti.

  Kojící matky jsou předepsány, když zkoumají průchodnost vejcovodů a instalují spirálu.

  Vlastnosti léčby drozdem Terzhinanem během kojení

  Užívání drog během kojení by mělo být přísně odůvodněné a nezbytné. Ve fázi kojení může oslabená imunita ženy vyvolat různé zdravotní problémy. Drozd v intimní oblasti může přinést nepříjemné příznaky a nepohodlí. Existuje mnoho léků k léčbě zánětu. Je Terzhinan bezpečný pro kojící matky? Budeme rozumět, jaké funkce se používají.

  Kdy je Terzhinan nezbytný?

  Gynekologové předepisují Terzhinan ženám k léčbě vaginitidy následujícího původu:

  • bakteriální;
  • trichomony;
  • způsobené houbami, jako je Candida;
  • heterogenní.

  A také pro prevenci vaginálního zánětu během chirurgického zákroku, před porodem, před a po instalaci IUD, s diatermookoagulací děložního čípku a hysterografie.

  Mohu produkt používat během kojení

  Úřední pokyn k drogě Terzhinan informuje o možném použití ve stadiu kojení, kdy jsou výhody pro matku vyšší než riziko pro dítě. Tuto formulaci používají výrobci v případě nedostatečných klinických hodnocení..

  Mezi gynekology existuje protichůdný názor na použití Terzhinan u kojících matek. Někteří odborníci předepisují drogu, zatímco jiní ji považují za potenciálně nebezpečnou pro dítě. Pochybnosti způsobují vícesložkové složení a přítomnost hormonálních látek, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Když má lék ve struktuře několik látek, dojde-li k alergii, bude obtížné určit, na kterou složku tělo reagovalo..

  Prednison je hormonální lék, který se nedoporučuje používat u kojících matek. Látka způsobuje nežádoucí účinky u kojenců, ale je specifikována při dlouhodobém použití ve vysokých dávkách. Na druhou stranu:

  • Terjinan se aplikuje lokálně;
  • prakticky se neabsorbuje do systémového oběhu;
  • dávka v léčivu je velmi malá.

  Tato fakta umožňují mnoha gynekologům předepsat Terzhinan kojícím matkám v případě drozdů a jiných zánětlivých chorob. Nakonec by se žena měla rozhodnout o léčbě drogou. V případě pochybností je nejlepší nahlédnout do názorů několika odborníků..

  Složení léku

  Terzhinan je umístěn jako kombinovaná droga. Složení obsahuje čtyři složky:

  • ternidazol;
  • neomycin;
  • nystatin;
  • prednison.

  Ternidazol účinně ničí Trichomonas, původce infekcí pohlavních orgánů. Neomycin je širokospektrální antibiotikum. Nystatin je antimykotikum, které neutralizuje infekce způsobené houbami, jako je Candida. Prednison je hormonální látka, která bojuje se zaměřením na alergie, zánět a určuje jeho fázi. Minimální dávka prednisonu v Terzhinan nám neumožňuje mluvit o vážném nebezpečí této drogy pro matku a dítě

  Jaký účinek má lék

  Vaginální lék Terzhinan má následující spektrum účinků:

  • antimikrobiální;
  • protizánětlivé;
  • antiprotozoální;
  • antimykotikum.

  Ve stadiu terapie si léčivo udržuje integritu vaginální sliznice a pH.

  Jaké typy se vyrábějí Terzhinan

  Výrobce prodává léčivo ve formě vaginálních tablet po 6 nebo 10 kusech v balení.

  Charakteristika drogy Terzhinan

  Uvádíme informace o vaginálních tabletách Terzhinan podle následujících kritérií:

  1. Účinnost. Názor žen, které byly léčeny touto drogou ve stadiu hepatitidy B, je velmi různorodý. Účinnost Terzhinan závisí na mnoha parametrech: osobní charakteristika, závažnost onemocnění, správná diagnóza a léčba, zkušenost gynekologa atd. Obecně většina recenzí pozitivně charakterizuje léčivo jako schopné rychle a účinně neutralizovat příčiny zánětu..
  2. Termín boje proti nemoci. Úřední pokyny uvádějí průměrnou dobu léčby 10 dnů. Podle uvážení lékaře ve složitých případech může být léčba prodloužena až na 20 dní. Pro preventivní účely je kurz 6 dní..
  3. Cena. Cena léku v online lékárnách se liší v závislosti na počtu vaginálních tablet v balení od 300 do 500 rublů.
  4. Kontraindikace Výrobce uvádí osobní citlivost na látky léčiva.
  5. Možné vedlejší účinky a funkce při používání. Na začátku terapie Terzhinanem je pocit lokálního pálení, který pak prochází. Lék způsobuje alergické reakce v ojedinělých případech. Pokud je zánět způsoben trichomonadami, je nutné léčit pohlavního partnera.

  Jak používat drogu pro drozd podle pokynů: jak vložit svíčky, frekvenci a dobu používání

  Výrobce v anotaci k léčivu Terzhinan doporučuje léčbu vaginálními tabletami v průměru 10 dní. Nástroj musí být zasunut hluboko do pochvy jednou denně, nejlépe v noci. Po zavedení finančních prostředků se nemusíte dostat z postele 15-20 minut. Během menstruačního toku může léčba Terzhinanem pokračovat. Výrobce doporučuje před podáním zvlhčit vaginální tabletu ve vodě.

  Recenze o drogě

  No, je to stále místní a / b, teoreticky by mléko nemělo vyniknout. Terzhinan jsem vložil během těhotenství na pozadí HB, ale už jsem měl děti mnohem starší - asi 1,5 roku. Nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky..

  Niroka

  http://forum.littleone.ru/showthread.php?t=5967998

  A jeden lékař mi předepsal, a druhý řekl, že to není možné s GV... já jsem nevložil

  Margosha06

  http://forum.littleone.ru/showthread.php?t=5967998

  Dívky, poté, co šel k lékaři, se ukázalo, že jsem neměl drozd (napsal zde), ale kokcální prostředí v pochvě. V tomto případě ani chlamydie, ani ureaplasma ani mykoplazmy ani HPV. Možná někdo narazil podobně s GV? Co bylo ošetřeno? Antibiotika nebo lokální drogy? Zatímco Terzhinan byl jmenován, ale po 6 dnech používání je uvnitř stále nepříjemný, i když se to stalo jednodušším...

  Tona_sveta

  https://www.babyblog.ru/community/post/health/1721745

  Řekni mi, drozd neodejde, jen se pověsím... Terzhinan a Pimafucin nepomáhají... všechno to začalo po užívání antibiotik, když bylo dítě ve věku dvou měsíců ((((

  Galina

  https://www.babyblog.ru/community/post/health/3152095

  Pokud jde o používání Terzhinan po porodu, mohu sdílet svůj osobní názor. Gynekolog mě předepisoval spíše pro prevenci než pro léčbu. Řekla, že droga je nová, i když drahá, ale velmi dobře se vyrovnává s různými záněty ve vaginální oblasti. V profesní praxi jsem si byl jistý, i když v té době bylo dítě ve věku 2–3 měsíců. A opravdu všechny nepříjemné příznaky rychle a trvale zmizely. Nevšiml jsem si žádné negativní reakce na dítě. A pocit pálení, který výrobce uvedl na začátku léčby, byl tolerovatelný a druhý den používání úplně zmizel..

  Analogy

  Na domácím farmaceutickém trhu neexistují žádné přípravky s podobným složením složek. Mezi vaginální léky lze rozlišit populární a účinné léky, které jsou předepisovány pro zánětlivá onemocnění vagíny:

  • Polygynax;
  • Pimafucin;
  • Klotrimazol;
  • Livarol;
  • Elgin
  • Hexikon;
  • Syntomycin a další.

  Všechny mají jednu nebo více látek podobných Terzhinan nebo obsahují jiné složky.

  Tabulka: Porovnání s jinými svíčkami (klady a zápory)

  strukturazemě produkcecena, rubúdaje o HSuvolňovací formulářekladyminusy
  Polygynax
  • neomycin,
  • nystanine,
  • polymyxin B
  Francie300-600zakázánosvíčkyminimální počet kontraindikací a vedlejších účinkůvysoká cena
  PimafucinnatamycinItálie200-600možné během těhotenství a HBpilulky, krém, svíčkyjedna složka ve složení,
  široká škála indikací pro léčbu,
  minimální počet kontraindikací a vedlejších účinků, bezpečnost pro kojence
  přiměřeně vysoká cena
  ClotrimazolclotrimazolRusko, Velká Británieod 20 z 50možné s hypertenzí podle přísných indikacívaginální krém, tabletynízká cenamnoho vedlejších účinků
  ŠestiúhelníkchlorhexidinRusko60-300povoleno s horkou vodousvíčky pro dospělé a děti, řešenírozumná cena, bezpečnost pro kojencenízká účinnost, neléčí pohlavně přenosné nemoci

  Video: Dr. Komarovsky o užívání léků během těhotenství a kojení

  Lék Terzhinan není přísně zakázaným lékem pro použití během kojení. Díky vícesložkové kompozici droga komplexně ovlivňuje příčinu infekce. Terzhinan je jedním z mála léků, které nemá prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Hlavním úkolem kojících matek není samoléčení, ale výběr léku podle diagnózy v gynekologické ordinaci..

  Jsou Terzhinanovy svíčky bezpečné pro kojení

  Ahoj milí čtenáři.

  Dnes mluvme o čípcích. Mnoho mladých matek se zajímá o tom, jak bezpečné jsou Terzhinanovy svíčky při kojení. Tento lék je často předepisován lékaři při kojení, ale jak efektivní je a jaký to má účinek na dítě.

  Svíčky Terzhinan, forma uvolnění a efekt

  Lék se uvolňuje ve formě podlouhlých tablet. Jeden blistr obsahuje 6 nebo 10 čípků. Výrobce doporučuje skladování při pokojové teplotě..

  Účelem působení léčivých složek je udržování integrity vaginální sliznice a udržování konstantního pH. Lék má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti..

  aplikace

  Vaginální tablety se používají k léčbě široké škály chorob:

  • smíšená a bakteriální vaginitida;
  • drozd;
  • trichomoniáza.

  Návod k použití také naznačuje, že tento lék může být použit v předoperačním a pooperačním období, před porodem, potratem a instalací nitroděložních zařízení..

  Kontraindikace

  Lék může mít vedlejší účinky. To by mělo být zváženo u mladých matek, které kojení používají čípky Terzhinan. Vedlejší účinky jsou následující:

  • vývoj alergické reakce, a to i u kojenců;
  • podráždění vaginální sliznice (svědění, pálení).

  Droga je kontraindikována u žen, které mají v anamnéze individuální intoleranci ke složkám drogy.

  Užívání léku během laktace

  Pokud vezmeme v úvahu otázku, jak bezpečný je Terzhinan během kojení, pak jsou názory zde smíšené. Někdo říká, že účinek léku nemá vliv na dítě, někdo naopak varuje před použitím vaginálních tablet kojení.

  Skutečnost je taková, že odborníci tuto problematiku plně nezkoumali. Návod k použití naznačuje, že lék lze použít, pokud obavy o zdraví matky převáží riziko pro dítě. Při krmení dítěte by se žena měla před použitím drogy vždy poradit s lékařem.

  Co říká doktor?

  Odborníkům nevadí používání svíček během kojení. Jediná věc, kterou si musíte pamatovat na mladou matku, je, že tento lék si nemůžete předepsat pro sebe, měl by být používán pod přísným dohledem odborníků.

  Účinné látky ve složení léčiva jsou silné (nystatin, prednisolon, neomycin, ternidazol, hormonálně podobné složky), proto i když se malé množství z nich dostane do mateřského mléka, je možná alergie nebo jiný negativní účinek organismu gn dítěte..

  Přestože názory lékařů na vaginální tablety jsou smíšené, většina z nich je přesvědčena, že je lepší léčit nemoc než léčit důsledky jejích účinků na dítě..

  Pravidla pro užívání drogy

  Pokud bylo potřeba při krmení dítěte použít „Terzhinan“, musí matka dodržovat určitá pravidla.

  1. Před použitím musí být tableta po dobu 30 sekund spuštěna do nádoby s vodou.
  2. Čípek je podáván v náchylné poloze. Je vhodné to udělat před spaním..
  3. Pokud se droga používá ve dne, pak se ženě doporučuje ležet na posteli po dobu 15 minut.
  4. Tablety se používají jednou denně.
  5. Ošetření trvá 10 dní. Prodlužuje se až po dohodě s ošetřujícím lékařem. Terapie u kojících žen může být snížena na 7 dní, aby se snížily nepříznivé účinky na dítě.
  6. Menstruace není důvodem k přerušení léčby.
  7. K dosažení účinného výsledku je nutné zacházet s oběma pohlavními partnery.

  Příčina kandidózy a vaginitidy u žen

  Ošetřovatelka, která čelí těmto nemocem, někdy nechápe, co by mohlo vyvolat jejich vývoj. Existuje mnoho důvodů, zde je jen několik:

  • hormonální změny v období po porodu;
  • hygienické postupy, které porušují normální mikroflóru vagíny: časté douching, použití tamponů, dráždivé prostředky pro intimní hygienu;
  • expozice syntetickým tkaninám, těsný oděv;
  • snížená imunita;
  • infekce od sexuálního partnera;
  • drogy - mohou to být antibiotika, antivirová a hormonální léčiva;
  • porušení psychoemotivního stavu kojící ženy.

  Toto je pouze neúplný seznam důvodů, které mohou vést k těmto nemocem. Je třeba si uvědomit, že původci drozdu jsou přítomni v každé ženě, ale nemusí se po určitou dobu projevit.

  S rozvojem příznivé situace, kdy je oslabený imunitní systém nebo psychický stres vyvolaný snížením obranyschopnosti těla, dochází k aktivaci infekcí. Nikdo tedy není v bezpečí před výskytem kandidózy a vaginitidy.

  Výhody léku

  Mezi výhody použití těchto pilulek během kojení můžeme zaznamenat následující:

  • rychlé působení složek léčiva;
  • lokální aplikace má mírnou absorpci v krvi;
  • mateřské mléko má nízký obsah léčivých látek.
  • nezpůsobují nepohodlí při řízení.

  Droga v krátké době pomáhá zbavit se příznaků drozdu.

  Jaké je nebezpečí léku při kojení

  Hlavním nebezpečím při užívání léku kojící matkou je to, že může u dítěte vyvolat alergické reakce.

  Další nevýhodou léku je jeho složení, které obsahuje hormonální složky, které mohou nepříznivě ovlivnit tělo dítěte.

  Prevence drozdu

  Riziko vzniku drozdu v období po porodu může být sníženo, pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel: nosit volné bavlněné spodní prádlo, nejíst mnoho sladkostí, používat tampony méně často, prát spodní prádlo dětským mýdlem, posilovat imunitu a starat se o své emoční pozadí.

  Pečlivý přístup k sobě během laktace pomůže ženě zabránit vzniku příznaků těchto nepříjemných onemocnění.

  A nakonec

  Drozd je zákeřná nemoc, protože má vlastnost přenosu na kojence a vyvolání vývoje kandidózy na sliznici ústní dutiny. Proto je pro matku tak důležité léčit tuto chorobu, jakmile se objeví první příznaky.

  Pamatujte, že čípky Terzhinan pro kojení může předepisovat pouze lékař. V závislosti na zdravotním stavu matky a dítěte odborník buď povolí užívání léku kojící matkou, nebo doporučí šetrnější prostředky.

  Pokud lékař předepsal matce, aby byla při kojení ošetřena vaginálními tabletami, neignorujte to. Léčení nemoci je lepší, jinak mohou nastat různé komplikace. Při léčbě kandidózy se ujistěte, že jste se poradili se svým sexuálním partnerem, aby podstoupil léčbu. Jinak je riziko opětovného vývoje infekce vysoké..

  Vážení návštěvníci blogu, sdílejte odkaz na článek se svými přáteli na sociálních sítích a zanechte své komentáře. Zajímá nás váš názor na možnost využití čípků Terzhinan během kojení..

  Návod k použití přípravku "Terzhinan" s HB, účinky na dítě a matku

  Lék "Terzhinan" je schválen pro použití u hepatitidy B, ale pouze pod přísným lékařským dohledem. Tělo ženy po porodu je oslabeno, zvyšuje se riziko vzniku různých infekcí a exacerbace chronických onemocnění. Vaginální čípky pro ženy jsou často předepisovány na drozd nebo jiné infekce v oblasti genitálií. Aby se předešlo problémům během léčby, je důležité dodržovat pravidla dávkování a zvážit kontraindikace.

  Složení a forma uvolňování

  Lék je k dispozici ve formě tablet určených pro vaginální podání. Existuje několik aktivních složek:

  • ternidazol má škodlivý účinek na trichomonády a anaerobní mikroorganismy;
  • neomycin je antibiotikum, na něj je citlivých mnoho bakterií;
  • nystatin má antimykotický účinek, v důsledku čehož houby umírají;
  • nátrium prednisolon metasulfobenzoát je glukokortikosteroidní složka, která se vyrovná se závažným zánětem, svěděním a otokem genitální sliznice.

  Kromě účinných látek jsou ve složení vaginálních čípků přítomny pomocné složky. Pomáhají všem komponentám rovnoměrně se distribuovat a úplně rozpouštět..

  Výrobce

  Lék vyrábí francouzská farmaceutická společnost.

  Předpis léku

  Kombinovaný lék "Terzhinan" má po použití antimikrobiální, antimykotický, protizánětlivý a antiseptický účinek na tělo. Široce používán v gynekologii při léčbě infekcí vnějších pohlavních orgánů.

  Vaginální tablety by se měly předepisovat v následujících případech:

  • fungální nebo bakteriální vaginitida;
  • vaginitida způsobená penetrací trichomonád;
  • chronická colpitis;
  • vaginální dysbióza.

  Svíčky „Terzhinan“ jsou také účinné v případě detekce několika infekcí najednou.

  Hlavní výhodou léčiva je, že na pozadí léčby není narušena mikroflóra a není narušena sliznice pochvy..

  Ureaplasmóza

  Poporodní období je často doprovázeno snížením imunity. Začne se pozorovat aktivní růst patogenů ureaplasmózy. Společně s imunomodulačními činidly jsou předepsány čípky Terzhinan. Lék má škodlivý účinek na většinu typů bakterií a zmírňuje zánět..

  Kandidóza

  V případě, že drozd pokračuje sekundární bakteriální infekcí nebo s výraznými příznaky, je předepsán lék „Terzhinan“.

  Mohu použít při kojení

  Použití léku během laktace je povoleno v případě, že přínos léčby převyšuje všechna ostatní rizika. V průběhu léčby je nutné sledovat stav a chování dítěte.

  Délka zavádění čípků během kojení by neměla přesáhnout 7 dní. Pouze v tomto případě bude možné zabránit negativním účinkům na zdraví dítěte. Někdy tento kurz nestačí, aby se infekce zbavil, takže terapie se stává neúčinnou.

  Jak tento lék ovlivňuje

  Stejně jako jiné léky může Terzhinan způsobit nežádoucí reakce z těla pacienta. V případě kojící ženy se u dítěte mohou objevit reakce.

  Pro kojení

  Dávka složek léčiva, které vstupují do systémového oběhu a mateřského mléka, je zanedbatelná. „Terzhinan“ neovlivňuje množství vylučovaného mléka, nemění jeho chuť a vůni.

  Na dítě

  Léčba vaginálními tabletami „Terzhinan“ nelze zahájit samostatně. Správný léčebný režim předepíše pouze lékař s ohledem na zdravotní stav ženy a dítěte.

  Složky, které tvoří léčivo, mohou u dítěte vyvolat alergické projevy ve formě vyrážky, svědění, zarudnutí kůže a střevní koliky. Dítě je neklidné, náladové, špatně spí a chuť k jídlu klesá.

  Dávkování a návod k použití

  Standardní léčebný režim zahrnuje podávání pilulky hluboko do pochvy jednou denně po dobu 10 dnů. Postup se s výhodou provádí před spaním. Pokud se lék podává během dne, neměli byste vstávat po dobu 12 minut.

  Bezprostředně před zavedením tablety musí být tableta ponořena po dobu 25 sekund do nádoby s horkou vařenou vodou. To pomáhá rozpouštět horní vrstvu a lék bude působit rychleji.

  Aby svíčka mohla proniknout co nejhlouběji do vagíny, musíte si vzít patřičnou pózu. Vstupte do léku, nejlépe zaujměte polohu při dřepu nebo ležel na zádech, zatímco nohy by se měly ohýbat na kolenou a tlačit na žaludek. V případě detekce drozdu lze léčbu prodloužit až na tři týdny. Po několika dnech projdou analýzou a v případě potřeby zopakují průběh léčby.

  Vedlejší efekty

  Svíčky "Terzhinan" zřídka způsobují během léčby vedlejší účinky. Používejte lokálně svíčky, takže komponenty v malém množství pronikají do krevního řečiště.

  Mohou být zaznamenány alergické projevy ve formě svědění, pálení, mravenčení, otoku a menší bolesti v genitáliích..

  Léková interakce

  V průběhu studií nebyly při užívání Terzhinan s jinými drogami zjištěny žádné změny.

  V takových případech je zakázáno používat léky

  Droga "Terzhinan" je kontraindikována v případě alergických projevů a přecitlivělosti na jednotlivé složky. Omezení je věk 16 let.

  V období po porodu je žena obtěžována propuštěním - lochií. Ve většině případů jsou hojné. Dokud není přidělení Lochie úplně zastaveno, nelze léčivo podávat.

  Cena a dovolená v lékárnách

  Lék je vydáván na zvláštní předpis od lékaře. Náklady na jedno balení léku (v balení 10 vaginálních tablet) jsou 400–450 rublů.

  Pravidla trvání a skladování

  Uchovávejte obal s vaginálními čípky na chladném a tmavém místě mimo dosah dětí. Komponenty zůstávají v platnosti po dobu tří let od data vydání.

  Analogy

  "Terzhinan" nemá plný analog. V případě náhrady je předepsáno několik léků, včetně: „Ecofucin“, „Polygynax“, „Hexicon“, „Neotrizol“, „Pimafucin“.

  Recenze aplikací

  Mnoho recenzí upozorňuje na rychlou pomoc léku a neexistenci negativních dopadů na zdravotní stav dítěte a samotné matky.

  Galina, 34 let: „Ve druhém měsíci kojení se objevila drozd. Silný pocit pálení a svědění mi nedal odpočinek. Doktor předepsal „Terzhinan.“ Droga byla drahá, ale účinná. Nepříjemnost a silné svědění byly již druhý den. Na dítě nemělo negativní dopad “.

  Irina, 30 let: „S bakteriální vaginózou mi lékař předepsal čípky Terzhinan. Před ním mi lékař předepsal jiné léky, které jsou povoleny během kojení, ale neměl žádný účinek nebo krátkodobý účinek. Po první svíčce "Terzhinan" jsem cítil úlevu. Pravda, hned po zavedení došlo k pocitu tepla a brnění, ale po nějaké době symptomy zmizely. Droga neměla na dítě žádný účinek. ““.

  Terzhinan během kojení, světová praxe, znalecké posudky

  Drozd je běžné onemocnění u žen, včetně kojících matek. Tělo po porodu je oslabeno, takže se zvyšuje riziko různých onemocnění. Při kojení je mnoho léků zakázáno. K léčbě drozdů a vaginitidy během kojení lékaři často předepisují tablety Terzhinan.

  Co je to droga a jak to funguje

  Terzhinan se vyrábí pouze v jedné lékové formě - tablety pro podání do vagíny. Léky tohoto spektra účinku se nejčastěji vydávají ve formě čípků (svíčky)..

  Mnoho vnímá Terzhinan jako svíčky, ale není tomu tak, agent nemá mastnou složku.

  Ve složení tablet jsou zahrnuty následující aktivní složky:

  • ternidazol - 200 mg;
  • neomycin sulfát - 100 mg (65 000 IU);
  • nystatin - 100 000 IU;
  • hormon - prednisolon metasulfobenzonát sodný - 4,7 mg, což odpovídá 3 mg čistého prednisolonu.

  Lék obsahuje takové pomocné látky:

  • pšeničný škrob;
  • koloidní oxid křemičitý bezvodý;
  • škrobový glykolát sodný (typ A);
  • stearát hořečnatý;
  • monohydrát laktózy;
  • čištěná voda (destilovaná, deionizovaná, sterilní).

  Pomocné látky zaručují rovnoměrnou distribuci všech složek ve složení tablety, jakož i jejich absolutní rozpuštění a rychlé proniknutí do vaginální sliznice. Hlavní komponenty nejsou schopny samostatně zaručit tak vysokou účinnost..

  Terzhinan je kombinovaný akční lék, který se aktivně používá v gynekologii. Tento nástroj může mít následující účinky:

  • protizánětlivé;
  • antimikrobiální;
  • antiprotozoální (potlačení nejjednodušších patogenů);
  • antimykotikum.

  Kromě toho tento lék pomáhá udržovat integritu pochvy pochvy a udržuje normální hladinu pH..

  Ternidazol, který je součástí struktury tablet Terzhinan, je považován za účinné antimykotikum.

  Neomycin je antibiotikum, které má baktericidní účinek (může způsobit smrt mikroorganismů a zničit jejich buněčné stěny).

  Nystatin je antimykotikum, které je odpovědné za eliminaci kvasinek podobných hub rodu Candida. Prednisolon je antialergický a protizánětlivý..

  Terzhinan lze použít kojení, ale pouze podle pokynů lékaře

  Specialisté na kojení zajišťují, že Terzhinan lze použít pro kojení.

  Tablety se mohou používat pouze v případě, že přínos pro matku je vyšší než nebezpečí pro dítě. Jak je uvedeno v pokynech.

  Jaká rizika jsou spojena, výrobce neuvádí. Při používání tablet Terzhinan je důležité neustále sledovat stav dítěte.

  Návod k použití

  Standardní léčba je 6-10 dní. Používejte jednu tabletu denně před spaním. Na doporučení lékaře lze kurz prodloužit až na 20 dní.

  Pokud je nutné normalizovat mikroflóru a odstranit příznaky zánětlivého procesu, pak trvání léčby obvykle nepřesáhne 10 dní. Pokud je příčinou nepohodlí drozd, může být léčba prodloužena až na 20 dní. Po absolvování kurzu je nutné znovu provést testy, které mohou potvrdit zotavení nebo identifikovat potřebu opakovaných manipulací.

  Důležité: Průběh léčby drozdem během kojení by neměl překročit týden. Je tedy možné snížit možná rizika poškození dítěte, ale výsledek léčby může být zrušen. Proto vždy konzultujte s lékařem, možná mu předepíše modernější lék s kratší dobou léčby.

  Terzhinan se doporučuje užívat jednou denně před spaním. Lék lze užívat během dne. V takovém případě musíte lehnout alespoň 10 minut. Nejlepší volbou je večerní čas..

  Ráno po úplném rozpuštění léku se obvykle objeví charakteristický nažloutlý výtok. Před zavedením pilulky do vagíny musí být spuštěna na 20 až 30 sekund do nádoby s chlazenou vařenou vodou..

  Horní vrstva se rozpustí a začne jednat rychleji..

  Před zavedením do pochvy musí být tableta navlhčena teplou vodou

  Tableta by měla být umístěna co nejhlubší, proto je důležité zaujmout správné postavení. Nejvhodnější je zadat Terzhinan na těchto pozicích:

  • v podřepu s koleny širokými od sebe;
  • stojící, s jednou nohou zvednutou a položenou na židli nebo v jiné výšce;
  • ležel na zádech s nohama ohnutými na kolenou a nohy natažené k žaludku.

  Po zavedení pilulky si na spodní prádlo nasaďte kalhotky, aby vaše spodní prádlo neznečištěly sekretem. V prvních třech dnech užívání drogy lze pociťovat podráždění nebo pálení. Tento jev je dočasný..

  Nezapomeňte, že návod k použití léčivých přípravků je doporučující nebo obsahuje fakta. Intenzitu a trvání kurzu může určit pouze kvalifikovaný lékař.

  Použití Terzhinan pro lochii

  Lochia je poporodní výboj. Často jsou hojné. Tyto podmínky jsou ideální pro reprodukci různých bakterií..

  Až do úplného zastavení přidělení přísavek nebo do doby, než se povrch rány v uzdravení uzdraví, je matka zakázána: svíčky, zdvojené koupele a další zahřívací procedury..

  Výjimkou může být jen obtížné zrození, které bylo doprovázeno četnými mezerami.

  Fotogalerie: Terzhinan tablety

  Dokud lochie úplně nezastaví použití čípků a vaginálních tablet, není žádoucí.Když je narušena čistota vaginální sliznice - lékař musí předepsat čípky nebo tablety ihned po narození, pokud existují vnitřní stehy. Terzhinan účinně bojuje proti drozdu, lék má široké spektrum účinku

  Použití tablet Terzhinan po porodu v stehu

  Pokyny k použití tablet Terzhinan naznačují, že je lze použít před operací, porodem nebo potratem. V gynekologické praxi se léčivo často používá po porodu, aby zmírnilo zánětlivý proces nebo jeho prevenci při šití..

  V tomto případě je délka léčby určena ošetřujícím lékařem. Tablety se zpravidla předepisují těm, kteří před porodem porušili mikroflóru. O tom může říkat nátěr..

  Pokud je narušena čistota vaginální sliznice - lékař musí předepsat svíčky nebo tablety ihned po narození.

  Video: jak se rychle zotavit z drozdu

  Kontraindikace a vedlejší účinky při krmení

  Kontraindikace při používání tablet Terzhinan jsou osobní nesnášenlivostí vůči složkám, které tvoří jeho složení. Při prvním příznaku alergie je lék nahrazen analogem. Vaginální tablety jsou zakázány pro pacienty, kteří nedosáhli věku šestnácti let.

  Lék se doporučuje užívat až poté, co ošetřující lékař vyhodnotí všechna možná rizika. Terzhinan málokdy vyvolává negativní účinky, protože svíčky se aplikují lokálně.

  Složky vstupují do krevního oběhu v malém množství..

  Mezi případy, které jsou pro medicínu známé, se jedná většinou o lokální reakce: pálení v perineu, brnění, podráždění a mírná bolest.

  Systémové negativní účinky lze pozorovat pouze v ojedinělých případech. Reakce jako: zpomalení procesů opravy kožních lézí a atrofických procesů v sliznici jsou vzácné.

  Při užívání jakéhokoli léku, včetně Terzhinan, se samozřejmě může vyskytnout individuální nesnášenlivost nebo alergie. Pokyny však jasně uvádějí, že svědění a pálení se může v prvních dnech užívání drog zesílit. Musí však být tolerantní a postupně snižovat. Jinak informujte svého lékaře..

  Ekaterina Aleksandrovna Ivanova, farmakolog

  http://www.happy-giraffe.ru/community/33/forum/post/30050/

  Vliv léku na dítě

  Nástroj se používá přísně podle pokynů lékaře. Má lokální účinek. Látky ze složení léčiva vstupují do krevního řečiště v malém množství, takže jejich přítomnost v mateřském mléce je minimální.

  Terzhinan je schválen pro použití při kojení, ale pouze v nezbytných případech. Výjimkou může být individuální nesnášenlivost jednotlivých složek léku.

  Látky obsažené v tabletě mohou způsobovat alergie a vést ke vzniku žaludečních kolik u dítěte.

  Důležité: každá žena je individuální, proto neexistují přísná doporučení. Samoléčení tabletami Terzhinan je nepřijatelné.

  Video: léky během těhotenství a laktace - škola Dr. Komarovského

  Každá žena čelí drozdu alespoň jednou v životě a autor článku není výjimkou. Nemoc začala postupovat 3-4 měsíce po narození. Kojila, a tak se rozhodla konzultovat gynekologa. Dříve jsem byl obeznámen s tabletami Terzhinan.

  Jejich použití v minulosti nezpůsobilo vedlejší účinky. Droga byla účinná a pomohla zbavit se kandidózy. Protože vždy chodím ke stejnému lékaři, doporučil používat stejné léky..

  Lékař řekl, že není nutné přerušovat kojení, protože látky obsažené v tabletě vstupují do krevního oběhu v malém množství. Doporučený kurz - 10 dní.

  Při použití tablet byly svědění a mírné nepohodlí pozorovány pouze několik minut po podání. Dítě se však začalo chovat opatrně, snad kvůli žaludeční kolice. Sedmý den léčby jsem se rozhodl opustit další užívání tablet.

  Gynekologický nátěr na flóře se nakonec ukázal být čistý, což bylo nesmírně potěšené. Tento lék byl tentokrát také šťastný, i když musel mírně snížit průběh terapie. Pokud se v budoucnu objeví drozd, znovu použiji tablety Terzhinan.

  Dámské recenze

  Přestože je přípravek Terzhinan schválen pro použití během kojení a riziko negativních reakcí u žen a kojenců je minimální, mělo by být použito přiměřeně. Amatérská akce musí být vyloučena. Lék může předepsat a nastavit délku kurzu pouze odborník.

  Lze Terzhinan kojit??

  Vývoj drozdu vyvolává kvasinkovou candidu. Během léčby je důležité, aby použité léčivo bylo kompatibilní s kojením. Některé léky negativně ovlivňují laktaci, a když pronikají krví a přirozenou potravou dítěte, ovlivňují ji, někdy dokonce způsobují poruchu trávicího systému, mohou vést k otravě. Použití Terzhinan během kojení je přijatelné, ačkoli názory odborníků v této věci jsou protichůdné.

  Drozd při kojení

  Po narození je běžná kandidóza nebo drozd. Plíseň Candida je přítomna v těle každé ženy a malá množství jsou užitečná, tvoří vnitřní mikroflóru. Pod vlivem určitých faktorů však začíná růst, což vede ke specifikované nemoci.

  Po porodu je hlavní příčinou tohoto onemocnění změna hormonální rovnováhy, snížená imunita. Jsou případy, kdy drozd nebyl během těhotenství vyléčen. Hlavní věc není panikařit. Léčba a krmení kandidátů jsou kompatibilními koncepty. Je nutné podstoupit léčbu pod dohledem specializovaného specialisty, který vybere potřebný lék.

  Drozd je běžný po narození

  Popis léku Terzhinan

  Terzhinan - tablety místního působení, je kombinovaný lék, který se používá k detekci infekcí v genitálním traktu.

  Má širokou škálu aplikací, působí protiplesňové, protizánětlivé a antibakteriální účinky..

  Má velké množství dobrých recenzí, protože působí rychle a efektivně. Balení obsahuje 6 nebo 10 čípků.

  Lék obsahuje poměrně vysoce účinné látky, hlavní:

  • nystatin je vysoce aktivní antibiotikum, je to on, kdo má fatální účinek na houby Candida;
  • neomycin - podporuje baktericidní účinek;
  • ternidazol - má nepříznivý účinek na bakterie, také na anaeroby a gardnerellu;
  • prednisolon, hormonální složka, která má antialergické a protizánětlivé účinky;
  • škrob a laktóza (pomocné složky);
  • oleje z pelargónie a hřebíčku změkčují účinek léku, pomáhají složkám pronikat do tkání (bez nich by tento proces byl delší), udržovat pH vaginální sliznice.

  Indikace pro použití

  Při laktaci je terzhinan předepisován především kojícím matkám k léčbě drozdu, jakož i:

  • bakteriální vaginitida;
  • smíšená vaginitida;
  • trichomoniáza;
  • jiné zánětlivé procesy ženského reprodukčního systému.

  Může terzhinan s laktací?

  Je možné Terzhinan používat během kojení, co k tomu říká instrukce a jaké jsou názory příslušných odborníků?

  Informace obsažené v příbalové informaci informují o možnosti užívání drogy pod dohledem odborníka. Názory gynekologů se liší. Někteří tvrdí, že je nutné použít ve výjimečných případech, vzhledem k kladům a záporům. Jejich názor je v jedné věci podobný: je povoleno použít ve výjimečných případech a pokud možno nahradit jemnějšími léky.

  Jakékoli léky během kojení lze užívat pouze pod dohledem lékaře

  klady

  Použití čípků Terzhinan pro kojení má řadu pozitivních aspektů:

  • rychlý a efektivní dopad - okamžitě po podání se uvolňují aktivní složky;
  • po lokální aplikaci kompozice prakticky nevstoupí do krevního řečiště, respektive je měrná hmotnost jejích složek v mléce minimální;
  • nezpůsobuje nepohodlí při řízení.

  Minusy

  I přes řadu pozitivních vlastností je třeba vzít v úvahu negativní faktory:

  • některé z aktivních složek čípků Terzhinan způsobují u kojenců během kojení kolické nebo alergické projevy, zejména pokud dojde k předávkování;
  • složení obsahuje látky identické s hormony, je pravděpodobné, že dítě poškodí.

  Tyto údaje více naznačují, že je důležité užívat lék přísně pod dohledem lékaře, v takových případech je vyloučena samoléčba.

  Jaké je nebezpečí léku při kojení?

  Mnoho odborníků se domnívá, že je lepší odstranit problém s používáním Terzhinan během kojení, než po vyřešení problémů s léčením dítěte, pokud se nakazí. Konec konců, bradavky jsou také ovlivněny drozdem.

  Droga způsobuje nebezpečí, pokud není dodrženo dávkování a doba přijetí. Protože prostředek obsahuje silné složky, které mohou mít účinek i v malých dávkách. V takových případech dochází k předávkování, které má negativní účinky na dítě ve formě alergických projevů. Pomocné složky mohou také vyvolat alergické projevy.

  Pokud si všimnete negativních příznaků ze strany dítěte nebo matky, mělo by být užívání léku přerušeno a po konzultaci odborník lék nahradí.

  Vedlejší účinky a kontraindikace

  Při použití léku jsou možné následující vedlejší účinky:

  • pálivé pocity;
  • svědění
  • lokální podráždění;
  • otok tkání v perineu a vagíně (zřídka, ale vyskytuje se);
  • alergické projevy.

  Vzhledem k individuálním vlastnostem těla matky a novorozence je Terzhinan kontraindikován v případě kojení v případě nesnášenlivosti jednotlivých složek..

  Jak používat svíčky Terzhinan?

  Terzhinan během kojení předepisuje výhradně odborník, vybírá dávku a délku podávání.

  Hlavní doporučení recepce:

  1. Používá se jednou denně, přímo v noci.
  2. Tableta je ponořena na 30 sekund do vody (pro lepší a rychlejší rozpuštění) a vstříknuta do vagíny v náchylné poloze. Horizontální poloha zajišťuje vysoce kvalitní sání.
  3. Pokud je léčivo podáváno během dne, je nutné si lehnout asi čtvrt hodiny, dokud nedojde k rozpuštění..
  4. Doba použití - 10 dní. Někteří odborníci při kojení předepisují lék v závislosti na jednotlivých ukazatelích na týden. Zkrácení trvání kurzu snižuje riziko škodlivých účinků na dítě.
  5. Droga se doporučuje používat v nejdelším možném intervalu mezi krmením..
  6. Během doby léčby se doporučuje používat denní podložky ke změně, protože se během vypouštění špiní. Spodní prádlo je lepší používat z přírodních tkanin..

  Na začátku užívání je po podání léku pocit pálení a podráždění genitálií. Po 2-3 dnech tento jev zmizí.

  S lochií

  Přítomnost lochie (propuštění po porodu) není omezením užívání tohoto léku. Léčba pokračuje výskytem menstruace. Hlavní podmínkou je vydržet stanovený čas ve vodorovné poloze po podání léčiva. Jmenování provádí lékař, protože existuje seznam léků, které se pro lochii nepoužívají.

  Po porodu ve švech

  Informace obsažené v pokynech informují, že tento lék je předepsán před operací, porodem nebo potratem. Gynekologové používají tento lék ihned po porodu, aby zmírnili zánětlivý proces a zabránili mu ve švech. V takových případech je délka léčby předepsána odborníkem..

  Lék je předepsán také pacientům, kteří před porodem odhalili porušení vaginální mikroflóry. Tato informace má skvrnu, pokud je narušena flóra vagíny, gynekolog po narození předepisuje určený lék jako profylaktický. Množství použití je stanoveno pouze s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla.

  Analogy a jiná ošetření

  Existují další alternativní léky, které mají účinný účinek a mnoho pozitivních recenzí..

  1. Pimafucin - efektivní a bezpečné čípky pro krmení. Složky neovlivňují laktační proces a nenarušují flóru. V krátké době je aktivita houby zničena a obnoveny ochranné funkce.
  2. Klotrimazol je rychle působící lék, má však řadu vedlejších účinků: bolesti hlavy a bolestivé projevy v tříslech, výskyt cystitidy. Nedoporučuje se pro použití se oslabenou imunitou..
  3. Livarol - doporučuje se pro počáteční známky onemocnění.
  4. Čípky Lomexin, Zalain se používají pro jedno použití.
  5. Nystatin: používá se dvakrát denně po dobu 2 týdnů.

  Jmenování těchto léčivých přípravků provádí výhradně lékař, který bere v úvahu charakteristiky ženského těla a na základě vyšetření.

  Kandidóza je zákeřné onemocnění, protože může být přeneseno na dítě. Pouze včasné rozpoznání problému a léčby nepoškodí dítě a poskytne včasnou pomoc kojící matce.

  Může Terzhinan kojit? Odkaz na hlavní publikaci

  Terzhinan při kojení - mámino štěstí

  V období po narození dítěte se ženské tělo stává mnohem slabším, což vyvolává výskyt různých nemocí. Ženy během kojení často trpí takovým onemocněním, jako je drozd. A zde vyvstává rozumná otázka: co lze zacházet, aby nedošlo k poškození novorozence.

  Dnes lékaři často předepisují Terzhinanovy mladé matky kojení, aby vyléčili drozd. Názory odborníků na jmenování této drogy v období laktace se však liší. Zkusme přijít na to, zda Terzhinan mohou být použity kojícími matkami nebo lépe, aby se toho zdržely a hledaly jiné způsoby, jak se této nemoci zbavit.

  Co je Terzhinan?

  Jedná se o kombinovaný lék používaný k odstranění vaginálních infekcí. Má protizánětlivé, protiplísňové, antiprotozoální a antimikrobiální účinky. Svíčky poskytují rychlou a účinnou pomoc při léčbě infekčních chorob, což odůvodňuje jejich obrovskou popularitu mezi ženami.

  Lokální působení léčiva minimalizuje absorpci léčiva do krve a požití aktivních složek v mateřském mléce. To naznačuje, že i matky, které kojí dítě, mohou používat vaginální tablety..

  Vaginální čípky zahrnují takové silné složky, jako je ternidazol, nystatin a prednidazol. Obsahují také pomocné látky - laktózu a škrob..

  Přítomnost těchto prvků může přispět ke vzniku alergické reakce a koliky u dítěte. To je obzvláště nebezpečné při předávkování lékem..

  Proto musí použití vaginálních léků a jejich dávkování určitě předepsat lékař.

  Indikace pro použití léku

  Terzhinan se používá k léčbě různých typů vaginitidy, kandidózy, infekcí genitourinárního systému a jako preventivní opatření před porodem a před gynekologickými operacemi. Většinou kojící matky si stěžují na výskyt drozdu, což je jedna z nejčastějších nemocí u žen.

  Způsob nanášení svíček během laktace

  Podle doporučení, která obsahuje instrukce, by se droga měla používat denně před spaním. Než vstoupíte svíčky do vagíny, musí být navlhčeny vodou.

  K léčbě infekce se obvykle podává 10denní léčba..

  Během kojení však můžete zkrátit dobu jeho používání na týden, abyste snížili riziko negativních účinků na zdraví dětí.

  Vedlejší efekty

  Během používání přípravku Terginan po porodu nebo během kojení si kojící matky všimnou následujících nežádoucích účinků:

  • Výskyt pálení, svědění a podráždění;
  • Alergie.

  Terzhinan má kontraindikace, pouze pokud je pozorována nesnášenlivost jakékoli složky obsažené v jeho složení.

  Výhody užívání drogy

  • Mezi lékaři existují diametrálně protichůdné názory na to, jak čípky Terzhinan ovlivňují tělo dítěte během kojení.
  • Někteří si jsou jisti, že nepoškozují dítě a matku, jiní tvrdí, že účinné látky léku představují nebezpečí pro zdraví dítěte..
  • Použití vaginálních tablet jako léku na drozd má následující výhody:
  • Droga působí v nejkratším možném čase a je účinná;
  • Svíčky jsou topickým činitelem;
  • Možnost vstupu účinných látek do mateřského mléka je minimální.

  Nevýhody používání vaginálních tablet

  Kromě pozitivního účinku mají svíčky několik nevýhod:

  • Složky, které tvoří léčivo, mohou u dítěte vyvolat alergické reakce;
  • Přítomnost syntetických a hormonálních prvků může dítěti ublížit.

  To znamená, že vaginální tablety by se měly používat velmi pečlivě a pouze podle pokynů lékaře. Během kojení nemůžete samoléčit, abyste nepoškodili tělo dítěte.

  Co si musíte pamatovat na svíčky

  • Ženám se doporučuje používat Terzhinan jako profylaktický přípravek, protože existuje vysoké riziko přenosu infekce z matky na dítě. V některých případech to může být také drozd v ústech dítěte, který se na něj přenáší při krmení mateřským mlékem. To přinese dítěti hodně utrpení a bolesti, které doprovázejí každé jídlo.
  • Terzhinan patří do skupiny lokálních drog. To je velmi důležité během těhotenství a kojení, protože nedochází k absorpci účinných složek obsažených v léčivu do krve. Pro vyloučení možnosti opětné infekce genitálními infekcemi je nutné provést ošetření společně s partnerem nebo manželkou.
  • Během krmení dítěte mateřským mlékem nepředstavuje užívání léku nebezpečí pro matku ani dítě. Dalším pozitivním bodem je, že vaginální lék nezpůsobuje potíže při chůzi.
  • V prvních dnech užívání tablet mohou způsobit podráždění a pálení, které zmizí při následném použití Terginan. Nezapomeňte, že nemůžete sami léčit. Po potvrzení diagnózy a léčby nemoci byste se měli poradit s lékařem.

  Sama žena musí samozřejmě učinit konečné rozhodnutí o potřebě léku během kojení.

  Aby bylo zajištěno správné rozhodnutí, doporučujeme vyhledat odbornou radu od několika lékařů a teprve poté k léčbě použít svíčky.

  Terzhinan během kojení, světová praxe, znalecké posudky

  1. ›Zdraví› Lze Terzhinan použít k léčbě žen s kojením
  2. Během kojení je často mladá matka vystavena potřebě léčby.
  3. Během tohoto období se mohou cítit různé infekce, protože imunitní systém ženy je po těhotenství a porodu oslaben.

  U kojících žen se často může zhoršit drozd nebo jiná gynekologická onemocnění. Jedním z běžných léků předepsaných lékaři během kojení k léčbě těchto onemocnění je Terjinan..

  Výrobce a označení

  Terjinan je francouzská droga. Je k dispozici ve formě vaginálních tablet. Má protizánětlivé, protiplísňové a antibakteriální účinky. Indikace k použití mohou být takové nemoci jako:

  • Bakteriální vaginitida
  • Trichomoniáza
  • Kandidóza

  Prevence infekce

  Terzhinan je často předepisován v předoperačním a pooperačním období s takovými zásahy, jako jsou potraty, instalace intrauterinního zařízení, diatermookoagulace děložního čípku, hysterografie.

  Pokyny pro léčivo uvádějí, že během kojení je použití odůvodněno pouze tehdy, pokud očekávaný přínos pro ženu překročí nebezpečí pro dítě. Tato věta nejčastěji děsí mladé matky, protože o rizicích pro dítě není řečeno.

  Možné důsledky

  Podobně jako všechny léky, má i Terzhinan své kontraindikace a nežádoucí účinky. Složení vaginálních tablet zahrnuje takové účinné látky jako nystatin, prednison, neomycin a ternidazol. Všechny z nich mohou vyvolat alergické reakce u maminky i dítěte.

  Užívání drogy po porodu je možné pouze na pokyn lékaře, který dokáže přiměřeně posoudit rizika pro dítě a porovnat je s přínosy pro matku. Během používání je nutné pečlivě sledovat stav dítěte. Pokud jste nahradili jakýkoli projev alergie, léčba by měla být urychleně upravena lékařem.

  Názory odborníků

  Moderní medicína dnes nedává jednoznačnou odpověď na otázku, zda Terzhinan může nebo nemůže být použit pro kojení. Lékaři byli rozděleni do dvou protilehlých táborů. Někteří argumentují, že nedávné studie již prokázaly bezpečnost léku během kojení, ale nedávají odpověď na otázku, proč jsou pokyny k tomu tiché.

  Jiní jsou naopak o použití těchto pilulek po porodu extrémně negativní, což motivuje jejich názor přítomností syntetických hormonů a antibiotik v kompozici, která mohou dítě poškodit.

  Jak být

  Nejprve je nutné jasně posoudit stav ženy. Pokud se jedná o nezávažnou infekci (například kandidóza), stojí za zvážení jiné způsoby léčby, které jsou pro dítě méně nebezpečné.

  Za druhé, neléčte sami. Jakýkoli lék, zejména po porodu, by měl být předepsán lékařem, a to nejen předepsat, ale napsat předpis pro nákup. Pouze v tomto případě bude za předepsanou léčbu odpovědný lékař..

  Zatřetí, pokud vám důrazně doporučujeme tento konkrétní lék vzít v úvahu a nezvažujete alternativní možnosti léčby, můžete se obrátit na jiného lékaře a zjistit jeho názor..

  Bohužel v naší zemi existuje něco jako uložení určitých léků pacientům. Často to vede k nepříznivým důsledkům, ale pak je velmi obtížné získat pravdu.

  • Mnoho mladých matek, které se bojí o zdraví dítěte, se začnou léčit po porodu pomocí tradiční medicíny.
  • Jak však praxe ukázala, bez dohledu odborníka vede takové léčení pouze k eliminaci projevů nemoci..
  • Infekce zůstává v těle a nemoc může být chronická.

  Abyste se vyhnuli nebezpečným následkům pro matku a dítě při léčbě jakékoli nemoci, musíte jasně dodržovat doporučení lékaře. Tradiční medicína může být použita pouze v kombinaci s léčbou drogami!

  Mezinárodní praxe

  Dnes se ve všech vyspělých zemích světa pečlivě sleduje účinek drog na kojence. Četné studie probíhají na hlavních ústavech v Evropě a Americe..

  Podle posledních údajů Terzhinan nemá na dítě silný účinek, pokud matka užívá tento lék během kojení.

  Studie ukázaly, že lék má pouze lokální účinek a není absorbován do krve, a tedy do mateřského mléka.

  I přes tato tvrzení je však v některých zemích tento léčivý přípravek po porodu zakázán. Důvodem je obsah hormonů a antibiotik v přípravku. Pokud však léčba není možná pomocí alternativních metod, Terzhinanova terapie je stále předepsána.

  Metoda aplikace

  Lék je dostupný ve formě podlouhlých vaginálních tablet. Aplikujte ji jednou denně. Tableta je vložena do vagíny před spaním. Před podáním musí být tableta navlhčena ve vodě. V prvních minutách po podání může žena cítit slabý pocit pálení.

  Délka léčby závisí na typu infekce od 6 do 20 dnů. Nejsou k dispozici žádné údaje o případech předávkování a kompatibility s jinými léky. U řady nemocí je nutná souběžná léčba sexuálního partnera.

  Výběr léčiva pro léčbu nemoci po porodu je samozřejmě specializací, ale pokud s rozhodnutím lékaře nesouhlasíte a chcete své dítě co nejvíce chránit před možnými následky, požádejte o alternativní léčbu. Pamatujte, že pouze lékař si může vybrat skutečně správnou a účinnou léčbu. Není třeba medikovat samy, konzultovat lékárny a nakupovat pochybné léky od neznámých výrobců.

  Terzhinan čípky pro kojení, 7 pravidel pro použití

  Ahoj milí čtenáři.

  Dnes mluvme o čípcích. Mnoho mladých matek se zajímá o tom, jak bezpečné jsou Terzhinanovy svíčky při kojení. Tento lék je často předepisován lékaři při kojení, ale jak efektivní je a jaký to má účinek na dítě.

  Svíčky Terzhinan, forma uvolnění a efekt

  Lék se uvolňuje ve formě podlouhlých tablet. Jeden blistr obsahuje 6 nebo 10 čípků. Výrobce doporučuje skladování při pokojové teplotě..

  Účelem působení léčivých složek je udržování integrity vaginální sliznice a udržování konstantního pH. Lék má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti..

  aplikace

  Vaginální tablety se používají k léčbě široké škály chorob:

  • smíšená a bakteriální vaginitida;
  • drozd;
  • trichomoniáza.

  Návod k použití také naznačuje, že tento lék může být použit v předoperačním a pooperačním období, před porodem, potratem a instalací nitroděložních zařízení..

  Kontraindikace

  Lék může mít vedlejší účinky. To by mělo být zváženo u mladých matek, které kojení používají čípky Terzhinan. Vedlejší účinky jsou následující:

  • vývoj alergické reakce, a to i u kojenců;
  • podráždění vaginální sliznice (svědění, pálení).

  Droga je kontraindikována u žen, které mají v anamnéze individuální intoleranci ke složkám drogy.

  Užívání léku během laktace

  Pokud vezmeme v úvahu otázku, jak bezpečný je Terzhinan během kojení, pak jsou názory zde smíšené. Někdo říká, že účinek léku nemá vliv na dítě, někdo naopak varuje před použitím vaginálních tablet kojení.

  Skutečnost je taková, že odborníci tuto problematiku plně nezkoumali. Návod k použití naznačuje, že lék lze použít, pokud obavy o zdraví matky převáží riziko pro dítě. Při krmení dítěte by se žena měla před použitím drogy vždy poradit s lékařem.

  Co říká doktor?

  Odborníkům nevadí používání svíček během kojení. Jediná věc, kterou si musíte pamatovat na mladou matku, je, že tento lék si nemůžete předepsat pro sebe, měl by být používán pod přísným dohledem odborníků.

  Účinné látky ve složení léčiva jsou silné (nystatin, prednisolon, neomycin, ternidazol, hormonálně podobné složky), proto i když se malé množství z nich dostane do mateřského mléka, je možná alergie nebo jiný negativní účinek organismu gn dítěte..

  Přestože názory lékařů na vaginální tablety jsou smíšené, většina z nich je přesvědčena, že je lepší léčit nemoc než léčit důsledky jejích účinků na dítě..

  Pravidla pro užívání drogy

  Pokud bylo potřeba při krmení dítěte použít „Terzhinan“, musí matka dodržovat určitá pravidla.

  1. Před použitím musí být tableta po dobu 30 sekund spuštěna do nádoby s vodou.
  2. Čípek je podáván v náchylné poloze. Je vhodné to udělat před spaním..
  3. Pokud se droga používá ve dne, pak se ženě doporučuje ležet na posteli po dobu 15 minut.
  4. Tablety se používají jednou denně.
  5. Ošetření trvá 10 dní. Prodlužuje se až po dohodě s ošetřujícím lékařem. Terapie u kojících žen může být snížena na 7 dní, aby se snížily nepříznivé účinky na dítě.
  6. Menstruace není důvodem k přerušení léčby.
  7. K dosažení účinného výsledku je nutné zacházet s oběma pohlavními partnery.

  Příčina kandidózy a vaginitidy u žen

  Ošetřovatelka, která čelí těmto nemocem, někdy nechápe, co by mohlo vyvolat jejich vývoj. Existuje mnoho důvodů, zde je jen několik:

  • hormonální změny v období po porodu;
  • hygienické postupy, které porušují normální mikroflóru vagíny: časté douching, použití tamponů, dráždivé prostředky pro intimní hygienu;
  • expozice syntetickým tkaninám, těsný oděv;
  • snížená imunita;
  • infekce od sexuálního partnera;
  • drogy - mohou to být antibiotika, antivirová a hormonální léčiva;
  • porušení psychoemotivního stavu kojící ženy.

  Toto je pouze neúplný seznam důvodů, které mohou vést k těmto nemocem. Je třeba si uvědomit, že původci drozdu jsou přítomni v každé ženě, ale nemusí se po určitou dobu projevit.

  S rozvojem příznivé situace, kdy je oslabený imunitní systém nebo psychický stres vyvolaný snížením obranyschopnosti těla, dochází k aktivaci infekcí. Nikdo tedy není v bezpečí před výskytem kandidózy a vaginitidy.

  Výhody léku

  Mezi výhody použití těchto pilulek během kojení můžeme zaznamenat následující:

  • rychlé působení složek léčiva;
  • lokální aplikace má mírnou absorpci v krvi;
  • mateřské mléko má nízký obsah léčivých látek.
  • nezpůsobují nepohodlí při řízení.

  Droga v krátké době pomáhá zbavit se příznaků drozdu.

  Jaké je nebezpečí léku při kojení

  Hlavním nebezpečím při užívání léku kojící matkou je to, že může u dítěte vyvolat alergické reakce.

  Další nevýhodou léku je jeho složení, které obsahuje hormonální složky, které mohou nepříznivě ovlivnit tělo dítěte.

  Prevence drozdu

  Riziko vzniku drozdu v období po porodu může být sníženo, pokud budete postupovat podle jednoduchých pravidel: nosit volné bavlněné spodní prádlo, nejíst mnoho sladkostí, používat tampony méně často, prát spodní prádlo dětským mýdlem, posilovat imunitu a starat se o své emoční pozadí.

  Pečlivý přístup k sobě během laktace pomůže ženě zabránit vzniku příznaků těchto nepříjemných onemocnění.

  A nakonec

  Drozd je zákeřná nemoc, protože má vlastnost přenosu na kojence a vyvolání vývoje kandidózy na sliznici ústní dutiny. Proto je pro matku tak důležité léčit tuto chorobu, jakmile se objeví první příznaky.

  Pamatujte, že čípky Terzhinan pro kojení může předepisovat pouze lékař. V závislosti na zdravotním stavu matky a dítěte odborník buď povolí užívání léku kojící matkou, nebo doporučí šetrnější prostředky.

  Pokud lékař předepsal matce, aby byla při kojení ošetřena vaginálními tabletami, neignorujte to. Léčení nemoci je lepší, jinak mohou nastat různé komplikace. Při léčbě kandidózy se ujistěte, že jste se poradili se svým sexuálním partnerem, aby podstoupil léčbu. Jinak je riziko opětovného vývoje infekce vysoké..

  Vážení návštěvníci blogu, sdílejte odkaz na článek se svými přáteli na sociálních sítích a zanechte své komentáře. Zajímá nás váš názor na možnost využití čípků Terzhinan během kojení..

  Terzhinan při kojení

  Těhotenství a porod jsou stresujícími podmínkami pro ženské tělo, které nepříznivě ovlivňují imunitu. Výsledkem je, že v důsledku oslabení obrany je otevřena jakákoli infekce. Obzvláště často v období po porodu se vyskytuje drozd nebo vaginální kandidóza. Přestože nemoc nepředstavuje ohrožení života, může vyvolat rozvoj komplikací a výrazně zhoršit kvalitu života. S infekcí se můžete vyrovnat různými způsoby. Terzhinan je jedním z nejpopulárnějších léků, které gynekologové často předepisují. Ale i přes popularitu drogy a působivé zkušenosti s léčbou stále neexistuje shoda ohledně toho, zda lze Terzhinan použít pro kojení. Příčina neshody - otázka poškození novorozeného dítěte nebo dítěte.

  Terzhinan - drogový produkt od francouzských farmaceutů. Lék má několik terapeutických účinků najednou: antibakteriální, protiplesňové, antiprotozoální, protizánětlivé.

  Tento efekt byl umožněn díky úspěšnému výběru účinných látek. Gynekologický vícesložkový prostředek obsahuje:

  • Ternidazol je imidazolová skupina. Potlačuje fungování plísňových patogenů tím, že po proniknutí do mezibuněčného prostoru těla inhibuje produkci látky životně důležité pro patogen - ergosterol, který je „stavebním materiálem“ pro houbu. Kromě toho látka účinně potlačuje další typy infekce: Trichomony a anaerobní mikroby. Závislost na ternidazolu se vyvíjí velmi pomalu, což vám umožňuje používat jej po dlouhou dobu.
  • Neomycin je anabiotická látka skupiny aminoglykosidů. Aktivně potlačuje grampozitivní a gramnegativní mikroorganismy. Téměř návykové.
  • Nystatin je polyenové antibiotikum. Fatální pro patogeny Candida: proniká do těla a způsobuje destrukci membrány. Díky tomu ochrana membrány oslabuje, cizí látky pronikají dovnitř a způsobují smrt patogenu.
  • Prednisolon je glukokortikoid, má vlastnosti podobné hydrokortizonu: má silný protizánětlivý účinek, zmírňuje alergii, zabraňuje hromadění exsudátu.

  Díky kombinovaným účinkům všech složek je aktivita patogenů potlačena a je také udržována správná hladina pH v ženském orgánu. Výsledkem je snížení rizika opětovných infekcí..

  Terjinan se vyrábí jako žluté tablety pro intravaginální podání.

  Indikace pro použití

  • Kromě toho se tento léčivý přípravek používá jako profylaktický prostředek před a po gynekologických operacích, aby se zabránilo rozvoji infekce před a po antikoncepci..
  • Užívání léků je zakázáno během prvních tří měsíců těhotenství, v dalších obdobích může být předepsáno, pokud to lékař považuje za nutné.
  • Podle oficiálních pokynů pro léčivo lze Terzhinan s GV použít, pokud jej nelze nahradit jiným lékem a výhoda pro matku bude významnější než poškození dítěte.

  Vedlejší efekty

  Obvykle není použití přípravku Terzhinan uspokojivé, protože léčivo je tělem dobře tolerováno. Možné nežádoucí účinky jsou pravděpodobně spojeny s individuální přecitlivělostí žen. Většina stížností je svědění, podráždění a hypertermie v místě použití. Nepříjemné pocity přecházejí samy od sebe, krátce po odmítnutí Terzhinan.

  Kontroverzní otázka použití během laktace

  Přes přínos léku při léčbě infekcí stále neexistuje shoda ohledně potřeby tablet Terzhinan pro laktaci. Jde o nejasné znění pokynů, které nedává kategorický zákaz jeho používání kojícími ženami, ale konečné rozhodnutí ponechává ošetřujícímu lékaři.

  V lékařském prostředí se někteří kritici domnívají, že Terzhinanův čípek nelze v žádném případě použít pro hepatitidu B, protože složky léku pronikají do mléka a jsou přenášeny na dítě. A u novorozenců a kojenců s vysokou citlivostí mohou vyvolat výskyt nebo výbuch alergických reakcí.

  Jiní lékaři, včetně populárního lékaře Komarovského, jsou přesvědčeni, že lokální přípravky jsou dostatečně bezpečné, protože do těla proniká zanedbatelné množství syntetických látek..

  Proto i přes převládající názor, že Terzhinan je dostatečně neškodný, stále nestojí za to kombinovat drogy a kojit sami. Během této doby je moudřejší používat lék pouze pro lékařské účely a během léčebného postupu pečlivě sledovat reakci dítěte na čípky.

  S kým by se nemělo zacházet s Terzhinanem

  Potřeba terapie na drozd nebo jiné infekce léčivem závisí nejen na laktaci, ale také na dalších faktorech, zejména kontraindikacích. Zaprvé to platí pro ženy, které netolerují své složky. Měli by Terjinan nahradit jiným lékem..

  Jak aplikovat lék během kojení

  Pokud neexistují žádné jiné účely, pak se vaginální tablety používají podle doporučení výrobce. Instrukce doporučuje vložit svíčky před spaním. Pokud je vhodnější pro ženu provádět proceduru během dne, pak je nutné po vstupu do Terzhinan lehnout alespoň půl hodiny.

  Pro usnadnění penetrace může být produkt navlhčen vodou bezprostředně před zákrokem. Má se používat jedna tableta denně. Trvání kontinuálního průběhu je 10 dní, ale v případě potřeby je prodlouženo na 20. Během menstruace není léčba přerušena.

  Čas kojení není o nic méně zodpovědný než těhotenství. Používejte v těchto obdobích i ty nejbezpečnější, na první pohled, prostředky by měly být pouze po konzultaci s lékařem. Proto je lepší se spolu s ošetřujícím lékařem rozhodnout, zda během HBV léčit kojící matky tabletami Terzhinan.

 • Články O Neplodnosti