Hlavní Neplodnost

Návod k použití přípravku "Terzhinan" s HB, účinky na dítě a matku

2.1 Použití Terginan pro lochii

2.1.1 Fotogalerie: Použití tablet Terzhinan

 • 2.2 Použití tablet Terzhinan po porodu v stehu
 • 3 videa: jak se rychle zotavit z drozdu
 • 4 Kontraindikace a vedlejší účinky při krmení
 • 5 Vliv drogy na dítě
   5.1 Video: léky během těhotenství a kojení - Doktor Komarovsky School
 • 6 Dámské recenze

  Složení a forma uvolňování

  Lék je k dispozici ve formě tablet určených pro vaginální podání. Existuje několik aktivních složek:

  • ternidazol má škodlivý účinek na trichomonády a anaerobní mikroorganismy;
  • neomycin je antibiotikum, na něj je citlivých mnoho bakterií;
  • nystatin má antimykotický účinek, v důsledku čehož houby umírají;
  • nátrium prednisolon metasulfobenzoát je glukokortikosteroidní složka, která se vyrovná se závažným zánětem, svěděním a otokem genitální sliznice.

  Kromě účinných látek jsou ve složení vaginálních čípků přítomny pomocné složky. Pomáhají všem komponentám rovnoměrně se distribuovat a úplně rozpouštět..

  Bezpečné alternativy Terginan

  Existují bezpečné analogy. Nejúčinnější účinek mají následující léky:

  • Pimafucin. K dispozici v různých formách: tablety, svíčky, krémy. Může být ve formě tablet nebo krému. Je to jednozložkový přípravek.
  • Diflucan. Jedna kapsle je dostatečná pro léčbu drozdu. Používá se k léčbě lokální a generalizované kandidózy a vaginitidy..
  • Flucostat. Uvolňovací forma: tobolky pro perorální podání. Může být použit pro urogenitální plísňové choroby u žen.
  • Flukonazol Existují formy pro vnitřní a intravenózní podání. Rychle eliminuje příznaky plísňové infekce. Snižuje zánět vaginální sliznice
  • Clotrimazol. Nejlevnější lék ze všech uvedených. Prodává se ve formě svíček nebo mastí a jeho hlavním účelem je léčba drozdů. Na rozdíl od terginan neovlivňuje genitální infekce

  I přes rozmanitost léků ji dokáže správně předepsat pouze lékař. Než kojící matky vezmou tablety nebo tobolky, je třeba se poradit s odborníkem.

  Předpis léku

  Kombinovaný lék "Terzhinan" má po použití antimikrobiální, antimykotický, protizánětlivý a antiseptický účinek na tělo. Široce používán v gynekologii při léčbě infekcí vnějších pohlavních orgánů.

  Vaginální tablety by se měly předepisovat v následujících případech:

  • fungální nebo bakteriální vaginitida;
  • vaginitida způsobená penetrací trichomonád;
  • chronická colpitis;
  • vaginální dysbióza.

  Svíčky „Terzhinan“ jsou také účinné v případě detekce několika infekcí najednou.

  Hlavní výhodou léčiva je, že na pozadí léčby není narušena mikroflóra a není narušena sliznice pochvy..

  Ureaplasmóza

  Poporodní období je často doprovázeno snížením imunity. Začne se pozorovat aktivní růst patogenů ureaplasmózy. Společně s imunomodulačními činidly jsou předepsány čípky Terzhinan. Lék má škodlivý účinek na většinu typů bakterií a zmírňuje zánět..

  Kandidóza

  V případě, že drozd pokračuje sekundární bakteriální infekcí nebo s výraznými příznaky, je předepsán lék „Terzhinan“.

  Drozd při kojení

  Po narození je běžná kandidóza nebo drozd. Plíseň Candida je přítomna v těle každé ženy a malá množství jsou užitečná, tvoří vnitřní mikroflóru. Pod vlivem určitých faktorů však začíná růst, což vede ke specifikované nemoci.

  Po porodu je hlavní příčinou tohoto onemocnění změna hormonální rovnováhy, snížená imunita. Jsou případy, kdy drozd nebyl během těhotenství vyléčen. Hlavní věc není panikařit. Léčba a krmení kandidátů jsou kompatibilními koncepty. Je nutné podstoupit léčbu pod dohledem specializovaného specialisty, který vybere potřebný lék.


  Drozd je běžný po narození

  Mohu použít při kojení

  Použití léku během laktace je povoleno v případě, že přínos léčby převyšuje všechna ostatní rizika. V průběhu léčby je nutné sledovat stav a chování dítěte.

  Délka zavádění čípků během kojení by neměla přesáhnout 7 dní. Pouze v tomto případě bude možné zabránit negativním účinkům na zdraví dítěte. Někdy tento kurz nestačí, aby se infekce zbavil, takže terapie se stává neúčinnou.

  Podstata problému

  Narození dítěte je úžasná událost v životě každé ženy. Těhotenství a porod však bohužel oslabují ženské tělo. Imunita klesá a již tak křehké zdraví se stává cílem bakterií a virů. Proto drozd jednoduše sleduje ženy, které právě porodily. Kojící režim diktuje určitý životní plán, například během tohoto období se nedoporučuje užívat pilulky a jiné léky bez konzultace s lékařem. Žádná výjimka a léčba drozdu. A dá té ženě spoustu nepříjemností. Svědění, bolest a bolest a také výboj... To vše komplikuje život už unavené mladé matky. Je jasné, že se jí chci co nejdříve zbavit. Drozd je houba Candida. Může ovlivnit genitálie a někdy i bradavky. To je zvlášť nepříjemné, protože houba na bradavkách může během kojení způsobit infekce dítěte. K léčbě kandidózy jsou nejčastěji vyžadovány vaginální čípky. Ošetřovatelky nejsou výjimkou. Ale ne všechny léky jsou vhodné pro kojení. Koneckonců, někteří z nich, když se vstřebají, vstoupí do krevního řečiště a mléka. Reakce dítěte na to může být jakákoli. Od alergií po zažívací potíže. Uvidíme, zda je Terzhinan vhodný k léčbě drozdu u kojící ženy?

  Jak tento lék ovlivňuje

  Stejně jako jiné léky může Terzhinan způsobit nežádoucí reakce z těla pacienta. V případě kojící ženy se u dítěte mohou objevit reakce.

  Pro kojení

  Dávka složek léčiva, které vstupují do systémového oběhu a mateřského mléka, je zanedbatelná. „Terzhinan“ neovlivňuje množství vylučovaného mléka, nemění jeho chuť a vůni.

  Na dítě

  Léčba vaginálními tabletami „Terzhinan“ nelze zahájit samostatně. Správný léčebný režim předepíše pouze lékař s ohledem na zdravotní stav ženy a dítěte.

  Složky, které tvoří léčivo, mohou u dítěte vyvolat alergické projevy ve formě vyrážky, svědění, zarudnutí kůže a střevní koliky. Dítě je neklidné, náladové, špatně spí a chuť k jídlu klesá.

  Analogy

  Na domácím farmaceutickém trhu neexistují žádné přípravky s podobným složením složek. Mezi vaginální léky lze rozlišit populární a účinné léky, které jsou předepisovány pro zánětlivá onemocnění vagíny:

  • Polygynax;
  • Pimafucin;
  • Klotrimazol;
  • Livarol;
  • Elgin
  • Hexikon;
  • Syntomycin a další.

  Všechny mají jednu nebo více látek podobných Terzhinan nebo obsahují jiné složky.

  Tabulka: Porovnání s jinými svíčkami (klady a zápory)

  strukturazemě produkcecena, rubúdaje o HSuvolňovací formulářekladyminusy
  Polygynax
  • neomycin,
  • nystanine,
  • polymyxin B
  Francie300-600zakázánosvíčkyminimální počet kontraindikací a vedlejších účinkůvysoká cena
  PimafucinnatamycinItálie200-600možné během těhotenství a HBpilulky, krém, svíčkyjedna složka ve složení, široká škála indikací k léčbě, minimální počet kontraindikací a vedlejších účinků, bezpečnost pro dítěpřiměřeně vysoká cena
  ClotrimazolclotrimazolRusko, Velká Británieod 20 z 50možné s hypertenzí podle přísných indikacívaginální krém, tabletynízká cenamnoho vedlejších účinků
  ŠestiúhelníkchlorhexidinRusko60-300povoleno s horkou vodousvíčky pro dospělé a děti, řešenírozumná cena, bezpečnost pro kojencenízká účinnost, neléčí pohlavně přenosné nemoci

  Dávkování a návod k použití

  Standardní léčebný režim zahrnuje podávání pilulky hluboko do pochvy jednou denně po dobu 10 dnů. Postup se s výhodou provádí před spaním. Pokud se lék podává během dne, neměli byste vstávat po dobu 12 minut.

  Bezprostředně před zavedením tablety musí být tableta ponořena po dobu 25 sekund do nádoby s horkou vařenou vodou. To pomáhá rozpouštět horní vrstvu a lék bude působit rychleji.

  Aby svíčka mohla proniknout co nejhlouběji do vagíny, musíte si vzít patřičnou pózu. Vstupte do léku, nejlépe zaujměte polohu při dřepu nebo ležel na zádech, zatímco nohy by se měly ohýbat na kolenou a tlačit na žaludek. V případě detekce drozdu lze léčbu prodloužit až na tři týdny. Po několika dnech projdou analýzou a v případě potřeby zopakují průběh léčby.

  Co je kandidóza


  Toto onemocnění je vyvoláno kvasinkami Candida..
  Ve skutečnosti se jedná o zcela legitimního obyvatele vaginální mikroflóry, ale s nepříznivými faktory a různými poruchami se může spontánně množit.

  V takových množstvích se tato forma života stává vůči tělu agresivní.

  Má destruktivní účinek na sliznice. Pokud je zcela mimo kontrolu, může ovlivnit sliznice střev, úst, kůže, nehtů. Nejběžnější kandidóza je vaginální typ. Podle statistik se polovina žen setkala s tímto problémem mírnou formou a pátá trpí chronickou kandidózou.

  Pro léčbu mírné, nezačaté nemoci je zcela možné upustit od čípků, zatímco ve zhoršené formě bude vyžadováno perorální podávání tabletových přípravků, pokud účinek z lokální klesne na obecnou úroveň.

  V takových případech je zakázáno používat léky

  Droga "Terzhinan" je kontraindikována v případě alergických projevů a přecitlivělosti na jednotlivé složky. Omezení je věk 16 let.

  V období po porodu je žena obtěžována propuštěním - lochií. Ve většině případů jsou hojné. Dokud není přidělení Lochie úplně zastaveno, nelze léčivo podávat.

  Musíte vědět: vedlejší účinky

  Bolest. Jeho vzhled je možný v nejvzácnějších případech. V tomto případě je třeba Terzhinan zrušit. Otok tkání pochvy a perineum. Je velmi vzácné, že může povstat. Rada je stejná: zrušte lék. Terzhinan může zpomalit hojení otěrů, ran, trhlin, což se vysvětluje přítomností kortikosteroidů v přípravku, tj. Hormonů. Proto by se tento lék neměl předepisovat v prvních týdnech po porodu, kdy je integrita tkání poškozena porodními slzami nebo epiziotomií, tj. Chirurgickou pitvou perineum nebo vaginální stěny. Ale po císařském řezu lze drogu použít. Zvláštní poznámka: Terzhinanom by během léčby neměl pít alkohol, protože obsahuje antibiotikum. Nebyla zaznamenána žádná klinická interakce s jinými léky, ale kombinované použití Terzhinan a jiných vaginálních tablet se nedoporučuje. Poporodní propuštění není kontraindikací k použití Terzhinan a Lochia. Můžete také pokračovat v léčbě menstruace. V obou případech je důležité vydržet čas, kdy by po podání měla žena ležet.

  Terzhinan: mezinárodní zkušenosti

  V Evropě a Americe je otázka bezpečnosti drog možná nejdůležitější. Účinky léků na kojence jsou zvláště důkladně zkoumány. Výzkum a Terzhinan. Podle posledních údajů má pouze lokální účinek a nevstupuje do krevního řečiště a mateřského mléka. Je však zajímavé, že i přes studie je tento lék v některých zemích pro kojící ženy zakázán. To je vysvětleno hormony a antibiotiky v pilulce. Hormony jsou pro dítě nežádoucí, protože mohou poškodit centrální nervový systém. Američtí vědci poukazují na obsah prednisolonu v Terzhinan, který může snížit místní imunitu.

  Zda Terzhinan používat během kojení, je na lékaři a vy. Stojí za to vědět, že nyní existuje spousta různých léků na kandidózu a vaginitidu, které také mají pozitivní hodnocení a jsou naprosto bezpečné pro kojící matky a jejich děti..

  Recenze aplikací

  Mnoho recenzí upozorňuje na rychlou pomoc léku a neexistenci negativních dopadů na zdravotní stav dítěte a samotné matky.

  Galina, 34 let: „Ve druhém měsíci kojení se objevila drozd. Silný pocit pálení a svědění mi nedal odpočinek. Doktor předepsal „Terzhinan.“ Droga byla drahá, ale účinná. Nepříjemnost a silné svědění byly již druhý den. Na dítě nemělo negativní dopad “.

  Irina, 30 let: „S bakteriální vaginózou mi lékař předepsal čípky Terzhinan. Před ním mi lékař předepsal jiné léky, které jsou povoleny během kojení, ale neměl žádný účinek nebo krátkodobý účinek. Po první svíčce "Terzhinan" jsem cítil úlevu. Pravda, hned po zavedení došlo k pocitu tepla a brnění, ale po nějaké době symptomy zmizely. Droga neměla na dítě žádný účinek. ““.

  Alternativní způsoby léčby

  Ne všechny dívky používají Terzhinan při krmení dětí. Někteří lidé dávají přednost tradičním způsobům léčby..

  Seznam lidových léků na drozd:

  • roztok sody,
  • domácí kysaný jogurt,
  • odvar heřmánkové lékárny,
  • tinktura měsíčku,
  • olej z čajovníku.

  Proč je to předepsáno

  Terzhinan je předepsán pro následující patologie:

  • hnisavá vaginitida,
  • často se opakující colpitis,
  • etiologie vaginitidy trichomonas,
  • kandidóza,
  • gardnerellosis,
  • ureaplasmóza,
  • dysbióza.

  Lék je možné použít jako profylaxi vzhledu vaginitidy po operaci v pánevní oblasti.

  Kojící matky jsou předepsány, když zkoumají průchodnost vejcovodů a instalují spirálu.

  Terzhinan při kojení

  Stručný popis léku

  Terzhinan - drogový produkt od francouzských farmaceutů. Lék má několik terapeutických účinků najednou: antibakteriální, protiplesňové, antiprotozoální, protizánětlivé.

  Tento efekt byl umožněn díky úspěšnému výběru účinných látek. Gynekologický vícesložkový prostředek obsahuje:

  • Ternidazol je imidazolová skupina. Potlačuje fungování plísňových patogenů tím, že po proniknutí do mezibuněčného prostoru těla inhibuje produkci látky životně důležité pro patogen - ergosterol, který je „stavebním materiálem“ pro houbu. Kromě toho látka účinně potlačuje další typy infekce: Trichomony a anaerobní mikroby. Závislost na ternidazolu se vyvíjí velmi pomalu, což vám umožňuje používat jej po dlouhou dobu.
  • Neomycin je anabiotická látka skupiny aminoglykosidů. Aktivně potlačuje grampozitivní a gramnegativní mikroorganismy. Téměř návykové.
  • Nystatin je polyenové antibiotikum. Fatální pro patogeny Candida: proniká do těla a způsobuje destrukci membrány. Díky tomu ochrana membrány oslabuje, cizí látky pronikají dovnitř a způsobují smrt patogenu.
  • Prednisolon je glukokortikoid, má vlastnosti podobné hydrokortizonu: má silný protizánětlivý účinek, zmírňuje alergii, zabraňuje hromadění exsudátu.

  Díky kombinovaným účinkům všech složek je aktivita patogenů potlačena a je také udržována správná hladina pH v ženském orgánu. Výsledkem je snížení rizika opětovných infekcí..

  Terjinan se vyrábí jako žluté tablety pro intravaginální podání.

  Indikace pro použití

  Antifungální činidlo Terzhinan po porodu je předepsáno k odstranění vaginitidy různého původu a jiných chorob vagíny vyvolané patogeny citlivými na Terzhinan.

  Kromě toho se tento léčivý přípravek používá jako profylaktický prostředek před a po gynekologických operacích, aby se zabránilo rozvoji infekce před a po antikoncepci..

  Užívání léků je zakázáno během prvních tří měsíců těhotenství, v dalších obdobích může být předepsáno, pokud to lékař považuje za nutné.

  Podle oficiálních pokynů pro léčivo lze Terzhinan s GV použít, pokud jej nelze nahradit jiným lékem a výhoda pro matku bude významnější než poškození dítěte.

  Vedlejší efekty

  Obvykle není použití přípravku Terzhinan uspokojivé, protože léčivo je tělem dobře tolerováno. Možné nežádoucí účinky jsou pravděpodobně spojeny s individuální přecitlivělostí žen. Většina stížností je svědění, podráždění a hypertermie v místě použití. Nepříjemné pocity přecházejí samy od sebe, krátce po odmítnutí Terzhinan.

  Kontroverzní otázka použití během laktace

  Přes přínos léku při léčbě infekcí stále neexistuje shoda ohledně potřeby tablet Terzhinan pro laktaci. Jde o nejasné znění pokynů, které nedává kategorický zákaz jeho používání kojícími ženami, ale konečné rozhodnutí ponechává ošetřujícímu lékaři.

  V lékařském prostředí se někteří kritici domnívají, že Terzhinanův čípek nelze v žádném případě použít pro hepatitidu B, protože složky léku pronikají do mléka a jsou přenášeny na dítě. A u novorozenců a kojenců s vysokou citlivostí mohou vyvolat výskyt nebo výbuch alergických reakcí.

  Jiní lékaři, včetně populárního lékaře Komarovského, jsou přesvědčeni, že lokální přípravky jsou dostatečně bezpečné, protože do těla proniká zanedbatelné množství syntetických látek..

  Proto i přes převládající názor, že Terzhinan je dostatečně neškodný, stále nestojí za to kombinovat drogy a kojit sami. Během této doby je moudřejší používat lék pouze pro lékařské účely a během léčebného postupu pečlivě sledovat reakci dítěte na čípky.

  S kým by se nemělo zacházet s Terzhinanem

  Potřeba terapie na drozd nebo jiné infekce léčivem závisí nejen na laktaci, ale také na dalších faktorech, zejména kontraindikacích. Zaprvé to platí pro ženy, které netolerují své složky. Měli by Terjinan nahradit jiným lékem..

  Jak aplikovat lék během kojení

  Pokud neexistují žádné jiné účely, pak se vaginální tablety používají podle doporučení výrobce. Instrukce doporučuje vložit svíčky před spaním. Pokud je vhodnější pro ženu provádět proceduru během dne, pak je nutné po vstupu do Terzhinan lehnout alespoň půl hodiny.

  Pro usnadnění penetrace může být produkt navlhčen vodou bezprostředně před zákrokem. Má se používat jedna tableta denně. Trvání kontinuálního průběhu je 10 dní, ale v případě potřeby je prodlouženo na 20. Během menstruace není léčba přerušena.

  Čas kojení není o nic méně zodpovědný než těhotenství. Používejte v těchto obdobích i ty nejbezpečnější, na první pohled, prostředky by měly být pouze po konzultaci s lékařem. Proto je lepší se spolu s ošetřujícím lékařem rozhodnout, zda během HBV léčit kojící matky tabletami Terzhinan.

  Terzhinan při kojení

  Někdy během kojení je potřeba léčba. Mladé ženy se často vyvíjejí drozd. Po porodu kojící matka oslabila imunitu a toto onemocnění se může snadno objevit.

  Plísňová infekce může být rychle léčena léky. V tomto případě však nejsou povoleny všechny finanční prostředky. Jednou z možností kojení je použití terzhinančních čípků. Musí být použity po konzultaci s lékařem. Optimální dávku a režim si může zvolit pouze on.

  Popis léku

  Terzhinan je k dispozici ve formě speciálních vaginálních tablet (čípků). Mají charakteristický protáhlý tvar. Písmeno T. je vytlačováno na obou površích, což chrání pacienta před padělky. Jejich barva je obvykle béžová.

  Jedno balení obsahuje 10 nebo 6 blistrů.

  Terzhinan je antimykotikum. Mají kombinovaný účinek. Díky tomu má antibakteriální, baktericidní účinek. Pomáhá obnovit normální kyselost jeho prostředí. Složky obsažené v jeho složení potlačují patogenní mikroflóru pochvy.

  Složení léku:

  • Neomycin sulfát - 0,1 g, Ternidazol - 0,2 g, Nystatin - 100 000 mezinárodních jednotek, prednison 3 mg.
  • Laktóza, škrob, hořčík, křemík, sodná sůl karboxymethylškrobu

  Každé kartonové balení obsahuje pokyny k použití přípravku..

  Indikace pro použití

  Terzhinan se používá k etiotropické léčbě ženských pohlavních orgánů. Tablety lze také použít pro profylaktické účely..

  U kojících žen se doporučuje opatrnost..

  Hlavní indikace jsou:

  • Vaginální zánět způsobený patogenními bakteriemi.
  • Plísňová vaginitida.
  • Parazitární nemoci.
  • Prevence před gynekologickou operací, po porodu.

  Tento lék je určen pro sexuálně přenosné nemoci..

  Lze Terzhinan použít pro morčata??

  V kontraindikacích tohoto přípravku není těhotenství a kojení. Pokud potřebujete užívat Terginan během kojení, musíte posoudit všechna rizika a poradit se s gynekologem. Protože čípky jsou určeny pro místní použití, je třeba mít na paměti, že jejich absorpce do systémového oběhu je malá. Proto mateřské mléko bude obsahovat pouze minimální množství účinné látky.

  Při krmení novorozeného dítěte použití terzhinančních čípků obvykle neovlivňuje kojení.

  Během kojení během léčby kojící ženy musíte pečlivě sledovat reakci u dítěte. Pokud dítě, které kojí, má neobvyklé příznaky, je třeba léčbu ukončit. Mezi ně patří: úzkost, odmítnutí jídla, špatný spánek. Poté, co zrušíte Terginan, musíte zjistit důvod tohoto chování.

  Obvykle 10 dnů léčby postačuje k léčbě běžné vaginitidy..

  U těžkých infekcí je možné prodloužení terzhinan až o 20 dní.

  V malém kurzu po dobu 5 až 6 dní je terzhinan s GV předepsán pro preventivní účely. Například před gynekologickou operací nebo diagnostickými postupy.

  Během kojení by měla být věnována zvláštní pozornost zdraví a léčbě kojící ženy. Zdraví dítěte závisí na tom.

  Pokud je detekována plísňová infekce, neměla by být zanedbána její léčba. Kandidóza je způsobena speciálními kvasinkovými houbami. U kojící ženy se tyto patogeny mohou dostat do krevního oběhu. Z krve přecházejí do mateřského mléka. U dítěte se může rozvinout drozd v ústech.

  Použití terzhinan se aktivně používá u těhotných a kojících žen. Někdy se předepisuje bezprostředně po narození, aby se zabránilo sekundární infekci..

  Tipy pro použití léku během laktace

  Pokud jsou možná rizika pro ženu vyšší než možná rizika pro dítě, měli byste dočasně prokázat, že kojíte.

  Dekantace během používání čípků minimalizuje možné důsledky pro dítě. Po ukončení léčby terzhinanem může kojení pokračovat. Tímto účinkem je tedy možné udržovat laktaci. Musíte si to zapamatovat, abyste neznížili produkci mléka.

  Podle návodu k použití se čípky terzhinan používají jednou denně. Kojení můžete krmit bezprostředně před provedením tohoto léku. Je lepší to udělat v noci. Pokud se dítě probudí, nakrmte ho směsí. Poločas terginan je 4 hodiny. Proto bude léčivo po 8 hodinách z těla zcela vyloučeno. Mateřské mléko již nebude obsahovat terzhinan a kojení lze bezpečně pokračovat..

  Léčba by měla být prováděna společně s partnerem, aby nedošlo k obavám z opětovného rozvoje těchto problémů.

  Nepoužívejte samostatně diagnostikovat a předepisovat terzhinan. Někdy se podobné příznaky mohou objevit u zcela odlišných nemocí. V souladu s tím budou i další schůzky..

  Čípky mají mnohem menší systémový účinek než tablety. Proto je při kojení vhodné používat léky pro místní použití.

  Kojící žena se musí před užitím jakéhokoli léku poradit s odborníkem.

  Kontraindikace a vedlejší účinky

  Není tolik kontraindikací pro jmenování terginan.

  Hlavní je individuální reakce. Pokud se po prvním použití čípků objeví jakékoli místní nebo obecné příznaky, musí být okamžitě zrušeny.

  To platí také pro kojící ženy. Nemůžete jej použít pro lidi, kteří mají v anamnéze alergie na nystatin, ternidazol nebo neomycin. Protože tyto léky jsou součástí tablet terzhinan.

  Kontraindikace pro použití jsou také tyto vaginální léky, přítomnost chronických onemocnění ve fázi dekompenzace.

  S přesností se doporučuje používat terzhinan s defekty v genitální sliznici.

  Tyto čípky obvykle nezpůsobují negativní reakce. Používání těchto tablet je zpravidla dobře tolerováno během těhotenství a kojení žen. Častěji se jedná o místní projevy.

  Mezi vedlejší účinky patří:

  • Vývoj alergických reakcí.
  • Suchá, hořící a podrážděná vagína.
  • Ve vnitřních a vnějších pohlavních orgánech může být bolest.

  Nepoužívejte čípky a kondomy současně. Látky, které tvoří léčivo, mohou nepříznivě ovlivnit latex. Všechny nežádoucí účinky obvykle po ukončení léčby zmizí..

  Bezpečné alternativy Terginan

  Existují bezpečné analogy. Nejúčinnější účinek mají následující léky:

  • Pimafucin. K dispozici v různých formách: tablety, svíčky, krémy. Může být ve formě tablet nebo krému. Je to jednozložkový přípravek.
  • Diflucan. Jedna kapsle je dostatečná pro léčbu drozdu. Používá se k léčbě lokální a generalizované kandidózy a vaginitidy..
  • Flucostat. Uvolňovací forma: tobolky pro perorální podání. Může být použit pro urogenitální plísňové choroby u žen.
  • Flukonazol Existují formy pro vnitřní a intravenózní podání. Rychle eliminuje příznaky plísňové infekce. Snižuje zánět vaginální sliznice
  • Clotrimazol. Nejlevnější lék ze všech uvedených. Prodává se ve formě svíček nebo mastí a jeho hlavním účelem je léčba drozdů. Na rozdíl od terginan neovlivňuje genitální infekce

  I přes rozmanitost léků ji dokáže správně předepsat pouze lékař. Než kojící matky vezmou tablety nebo tobolky, je třeba se poradit s odborníkem.

  Vlastnosti léčby drozdem Terzhinanem během kojení

  Užívání drog během kojení by mělo být přísně odůvodněné a nezbytné. Ve fázi kojení může oslabená imunita ženy vyvolat různé zdravotní problémy. Drozd v intimní oblasti může přinést nepříjemné příznaky a nepohodlí. Existuje mnoho léků k léčbě zánětu. Je Terzhinan bezpečný pro kojící matky? Budeme rozumět, jaké funkce se používají.

  Kdy je Terzhinan nezbytný?

  Gynekologové předepisují Terzhinan ženám k léčbě vaginitidy následujícího původu:

  • bakteriální;
  • trichomony;
  • způsobené houbami, jako je Candida;
  • heterogenní.

  A také pro prevenci vaginálního zánětu během chirurgického zákroku, před porodem, před a po instalaci IUD, s diatermookoagulací děložního čípku a hysterografie.

  Mohu produkt používat během kojení

  Úřední pokyn k drogě Terzhinan informuje o možném použití ve stadiu kojení, kdy jsou výhody pro matku vyšší než riziko pro dítě. Tuto formulaci používají výrobci v případě nedostatečných klinických hodnocení..

  Mezi gynekology existuje protichůdný názor na použití Terzhinan u kojících matek. Někteří odborníci předepisují drogu, zatímco jiní ji považují za potenciálně nebezpečnou pro dítě. Pochybnosti způsobují vícesložkové složení a přítomnost hormonálních látek, které mohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte. Když má lék ve struktuře několik látek, dojde-li k alergii, bude obtížné určit, na kterou složku tělo reagovalo..

  Prednison je hormonální lék, který se nedoporučuje používat u kojících matek. Látka způsobuje nežádoucí účinky u kojenců, ale je specifikována při dlouhodobém použití ve vysokých dávkách. Na druhou stranu:

  • Terjinan se aplikuje lokálně;
  • prakticky se neabsorbuje do systémového oběhu;
  • dávka v léčivu je velmi malá.

  Tato fakta umožňují mnoha gynekologům předepsat Terzhinan kojícím matkám v případě drozdů a jiných zánětlivých chorob. Nakonec by se žena měla rozhodnout o léčbě drogou. V případě pochybností je nejlepší nahlédnout do názorů několika odborníků..

  Složení léku

  Terzhinan je umístěn jako kombinovaná droga. Složení obsahuje čtyři složky:

  • ternidazol;
  • neomycin;
  • nystatin;
  • prednison.

  Ternidazol účinně ničí Trichomonas, původce infekcí pohlavních orgánů. Neomycin je širokospektrální antibiotikum. Nystatin je antimykotikum, které neutralizuje infekce způsobené houbami, jako je Candida. Prednison je hormonální látka, která bojuje se zaměřením na alergie, zánět a určuje jeho fázi. Minimální dávka prednisonu v Terzhinan nám neumožňuje mluvit o vážném nebezpečí této drogy pro matku a dítě

  Jaký účinek má lék

  Vaginální lék Terzhinan má následující spektrum účinků:

  • antimikrobiální;
  • protizánětlivé;
  • antiprotozoální;
  • antimykotikum.

  Ve stadiu terapie si léčivo udržuje integritu vaginální sliznice a pH.

  Jaké typy se vyrábějí Terzhinan

  Výrobce prodává léčivo ve formě vaginálních tablet po 6 nebo 10 kusech v balení.

  Charakteristika drogy Terzhinan

  Uvádíme informace o vaginálních tabletách Terzhinan podle následujících kritérií:

  1. Účinnost. Názor žen, které byly léčeny touto drogou ve stadiu hepatitidy B, je velmi různorodý. Účinnost Terzhinan závisí na mnoha parametrech: osobní charakteristika, závažnost onemocnění, správná diagnóza a léčba, zkušenost gynekologa atd. Obecně většina recenzí pozitivně charakterizuje léčivo jako schopné rychle a účinně neutralizovat příčiny zánětu..
  2. Termín boje proti nemoci. Úřední pokyny uvádějí průměrnou dobu léčby 10 dnů. Podle uvážení lékaře ve složitých případech může být léčba prodloužena až na 20 dní. Pro preventivní účely je kurz 6 dní..
  3. Cena. Cena léku v online lékárnách se liší v závislosti na počtu vaginálních tablet v balení od 300 do 500 rublů.
  4. Kontraindikace Výrobce uvádí osobní citlivost na látky léčiva.
  5. Možné vedlejší účinky a funkce při používání. Na začátku terapie Terzhinanem je pocit lokálního pálení, který pak prochází. Lék způsobuje alergické reakce v ojedinělých případech. Pokud je zánět způsoben trichomonadami, je nutné léčit pohlavního partnera.

  Jak používat drogu pro drozd podle pokynů: jak vložit svíčky, frekvenci a dobu používání

  Výrobce v anotaci k léčivu Terzhinan doporučuje léčbu vaginálními tabletami v průměru 10 dní. Nástroj musí být zasunut hluboko do pochvy jednou denně, nejlépe v noci. Po zavedení finančních prostředků se nemusíte dostat z postele 15-20 minut. Během menstruačního toku může léčba Terzhinanem pokračovat. Výrobce doporučuje před podáním zvlhčit vaginální tabletu ve vodě.

  Recenze o drogě

  No, je to stále místní a / b, teoreticky by mléko nemělo vyniknout. Terzhinan jsem vložil během těhotenství na pozadí HB, ale už jsem měl děti mnohem starší - asi 1,5 roku. Nebyly hlášeny žádné vedlejší účinky..

  Niroka

  http://forum.littleone.ru/showthread.php?t=5967998

  A jeden lékař mi předepsal, a druhý řekl, že to není možné s GV... já jsem nevložil

  Margosha06

  http://forum.littleone.ru/showthread.php?t=5967998

  Dívky, poté, co šel k lékaři, se ukázalo, že jsem neměl drozd (napsal zde), ale kokcální prostředí v pochvě. V tomto případě ani chlamydie, ani ureaplasma ani mykoplazmy ani HPV. Možná někdo narazil podobně s GV? Co bylo ošetřeno? Antibiotika nebo lokální drogy? Zatímco Terzhinan byl jmenován, ale po 6 dnech používání je uvnitř stále nepříjemný, i když se to stalo jednodušším...

  Tona_sveta

  https://www.babyblog.ru/community/post/health/1721745

  Řekni mi, drozd neodejde, jen se pověsím... Terzhinan a Pimafucin nepomáhají... všechno to začalo po užívání antibiotik, když bylo dítě ve věku dvou měsíců ((((

  Galina

  https://www.babyblog.ru/community/post/health/3152095

  Pokud jde o používání Terzhinan po porodu, mohu sdílet svůj osobní názor. Gynekolog mě předepisoval spíše pro prevenci než pro léčbu. Řekla, že droga je nová, i když drahá, ale velmi dobře se vyrovnává s různými záněty ve vaginální oblasti. V profesní praxi jsem si byl jistý, i když v té době bylo dítě ve věku 2–3 měsíců. A opravdu všechny nepříjemné příznaky rychle a trvale zmizely. Nevšiml jsem si žádné negativní reakce na dítě. A pocit pálení, který výrobce uvedl na začátku léčby, byl tolerovatelný a druhý den používání úplně zmizel..

  Analogy

  Na domácím farmaceutickém trhu neexistují žádné přípravky s podobným složením složek. Mezi vaginální léky lze rozlišit populární a účinné léky, které jsou předepisovány pro zánětlivá onemocnění vagíny:

  • Polygynax;
  • Pimafucin;
  • Klotrimazol;
  • Livarol;
  • Elgin
  • Hexikon;
  • Syntomycin a další.

  Všechny mají jednu nebo více látek podobných Terzhinan nebo obsahují jiné složky.

  Tabulka: Porovnání s jinými svíčkami (klady a zápory)

  strukturazemě produkcecena, rubúdaje o HSuvolňovací formulářekladyminusy
  Polygynax
  • neomycin,
  • nystanine,
  • polymyxin B
  Francie300-600zakázánosvíčkyminimální počet kontraindikací a vedlejších účinkůvysoká cena
  PimafucinnatamycinItálie200-600možné během těhotenství a HBpilulky, krém, svíčkyjedna složka ve složení,
  široká škála indikací pro léčbu,
  minimální počet kontraindikací a vedlejších účinků, bezpečnost pro kojence
  přiměřeně vysoká cena
  ClotrimazolclotrimazolRusko, Velká Británieod 20 z 50možné s hypertenzí podle přísných indikacívaginální krém, tabletynízká cenamnoho vedlejších účinků
  ŠestiúhelníkchlorhexidinRusko60-300povoleno s horkou vodousvíčky pro dospělé a děti, řešenírozumná cena, bezpečnost pro kojencenízká účinnost, neléčí pohlavně přenosné nemoci

  Video: Dr. Komarovsky o užívání léků během těhotenství a kojení

  Lék Terzhinan není přísně zakázaným lékem pro použití během kojení. Díky vícesložkové kompozici droga komplexně ovlivňuje příčinu infekce. Terzhinan je jedním z mála léků, které nemá prakticky žádné kontraindikace a vedlejší účinky. Hlavním úkolem kojících matek není samoléčení, ale výběr léku podle diagnózy v gynekologické ordinaci..

  Antimikrobiální látky Terzhinan - recenze

  Je to možné pro těhotné ženy a během kojení??

  To bylo skutečné odhalení. V každém případě je výrobce připraven „zmrazit“ a je mnohem pravděpodobnější zakázat než povolit užívání jeho drogy v tomto období života ženy. Ale zde je vše vysvětleno jednoduše, droga působí velmi aktuálně a prakticky se nevstřebává do krevního řečiště, což znamená, že prostě nemůže způsobit významné poškození. Mimochodem, ze stejného důvodu není možné předávkování tímto přípravkem dosáhnout..

  A droga je velmi dobře tolerována a nezpůsobuje vedlejší účinky, dobře, pravděpodobně až na vzácné výjimky, protože všichni lidé jsou různí a v každé situaci může dojít k nežádoucí reakci, někdy s někým. Velmi široké spektrum akcí.

  Gynekologové často předepisují Terzhinan pro jakýkoli zánět i po různých manipulacích. Byl jsem přidělen několikrát.

  Mimochodem, velmi se mi líbilo, že droga je omezena na lokální účinky, aniž bych otrávila zbytek těla. To je pro lék velké plus a samozřejmě ten, kdo ho používá. Speciálně pro játra radostně)

  Vyrábí se ve formě vaginálních tablet. Diskutovatelná otázka zní - je to vhodné? Jejich tvar je podlouhlý a jsou trochu drsné, ale v zásadě neexistují žádné problémy s jeho udržováním, je lepší navlhčit tablety ve vroucí vodě, aby se usnadnilo podávání tablet. Musím říci, že tablety se nerozpadnou ihned, jakmile se na ně voda dostane, a vstřikování je opravdu snazší.

  ternidazol, neomycin sulfát, nystatin a prednisolon metasulfobenzoát sodný.

  Jak vidíte, složení je celkem tak závažné, dokonce i individuálně, tyto látky se vypořádávají s bakteriálními infekcemi, a dokonce vyvážené si poradí s jakoukoli, dokonce velmi agresivní infekcí. Zejména při prvním použití Terzhinan.

  Terzhinan je určen k léčbě vaginitidy bakteriální etiologie: Trichomonas vaginitis; nespecifická recidivující vaginitida; bakteriální vaginóza; houbová etiologie vaginitida způsobená Candida albicans; smíšená etiologie vaginitida způsobená anaerobní flórou, včetně gardnerel, trichomonád a kvasinek.

  Pomáhá také z drozdu, jak vidíte, ale stále bude s největší pravděpodobností také předepsán flukonazol.. Sbohem, játr!

  Může být také použit k prevenci v předoperačním období a před potratem nebo porodem, před instalací antikoncepčních spirál, stejně jako před a po manipulaci s děložním hrdlem a před provedením intrauterinních studií.

  Kontraindikace může být individuální nesnášenlivost na hlavní nebo pomocné složky léčiva.

  Použití během těhotenství a kojení a jednoduché použití:

  Terzhinan lze použít k léčbě žen ve stadiu laktace a těhotenství ze zdravotních důvodů, protože se ve skutečnosti neabsorbuje do krevního řečiště a má pouze lokální účinek..

  Terzhinan je určen pro intravaginální podání. Lék se podává jednou denně, 1 tableta před spaním. Před podáním se doporučuje tabletu namočit na 20 nebo 30 sekund do vařené a chlazené vody a poté vstoupit hluboko do pochvy. Po zavedení tablety se doporučuje lehnout si 10 až 15 minut. Pokud neexistují žádná další doporučení, pak trvání léčby je 10 dní. Při léčbě mykózy může být trvání léčby prodlouženo na 20 dní. Menstruace není kontraindikací pro podávání tablet Terginan.

  O toleranci k lékům:

  Někdy na samém začátku léčby může u pacienta dojít k lokálním alergickým reakcím, které se projevují pálením, svěděním, hyperémií, nepohodlí v externích genitáliích a vaginou. Tyto příznaky samy o sobě s dalším léčením velmi rychle vymizí..

  Terzhinan se ke mně přiblížil, pokud si vzpomínám, že první žádost byla nejprve trochu nepohodlná, ale vše rychle prošlo. Zde pravděpodobně hraje roli počáteční stav a velikost katastrofy, zejména pokud se zánět projevil vážně. Pak bude pálení silné, bude-li jen mírný zánět nebo s cílem prevence, nepohodlí bude minimální a opět rychle zmizí, takže tyto nežádoucí účinky lze ignorovat. Kromě toho můžete jednoduše poškrábat, zatímco svíčku umístíte do požadované hloubky zavedení. Speciální zařízení pro hlubokou aplikaci není k dispozici (například v Neotrizolu), ale můžete použít tak malou věc z balíčku Neotrizol, pokud má někdo potíže se zaváděním nebo nehty jsou například dlouhé. Je to těžké s dlouhými nehty, ano

  Datum vypršení platnosti Terzhinan je poměrně velký, již 3 roky !! Takže můžete použít jednu nebo dvě tablety, například, pro prevenci nebo po návštěvě veřejných míst, jako jsou bazény, sauny atd., Které nikdy nevíte. Po ukončení skladování není použití Terzhinan kategoricky povoleno, to je pochopitelné. A místo je tak křehké, že musíte přemýšlet desetkrát, co a jak to tam umístit.

  Pomáhá každému během počátečního užívání, častěji než jednou ročně je nemožné použít, obecně by mělo dojít k výraznému přerušení mezi dávkami, ale to je u mnoha drog.

  Vydané číslo 6 a číslo 10 stojí Terzhinan 170 a 240 UAH.

  Být zdravý! Nezapomeňte však, že samoléčení je zdraví škodlivé. Připomínka je ve své podstatě poradenská a použití jakéhokoli (zvláště silného léku) je nepraktické a může být zdraví nebezpečné bez doporučení lékaře.

  Opět, po jeho aplikaci, bude nutné dát užitečné svíčky, připouštím, že tam byly nějaké potíže, protože veškerá užitečná flóra také zemřela v této "válce", musel jsem se zotavit na dlouhou a únavnou ((

  Jak používat Terzhinan během kojení

  V období po porodu má žena silný pokles imunitní odpovědi, je náchylná k mnoha nemocem. Jedním z nich je drozd, který je nebezpečný nejen pro zdraví matky, ale také pro její dítě. Kandidóza bradavek je považována za zvláště nebezpečný stav, přičemž zvyšuje riziko přenosu houby na dítě. Pro léčbu gynekologové předepisují Terzhinan během kojení. Článek bude diskutovat o tom, jak je tento lék bezpečný a jak jej správně používat..

  Používejte během kojení

  Terzhinana označuje komplexní léky, které se používají k léčbě různých vaginálních infekcí. Je k dispozici ve formě tablet (čípků) pro intravaginální podání. Složky léčiva mají antimykotický, antibakteriální a protizánětlivý účinek..

  Terzhinan během kojení má několik výhod, z nichž nejdůležitější je jeho rychlý terapeutický účinek. Aktivní složka nemá schopnost vstřebávat se do systémového oběhu, malé množství se nachází v mateřském mléce. Jako účinné látky se používají nystatin, prednison, ternidazol.

  Pokyny pro léčivo nezakazují jeho použití během kojení, ale musíte přísně dodržovat dávku předepsanou lékařem. Jinak je u dítěte zvýšené riziko vzniku alergie nebo koliky.

  Ve své podstatě je toto léčivo částečně připisováno antibakteriální skupině (kvůli ternidazolu jako aktivní složce). Klinické údaje ukazují, že tyto čípky jsou účinné proti mnoha typům patogenních mikroorganismů (Trichomonas, houby atd.).

  Je důležité si uvědomit, že vhodnost použití Terzhinan při kojení určuje ošetřující lékař. Samoléčení je přísně kontraindikováno.

  Indikace

  Mezi hlavní nemoci, které Terzhinan předepisuje, patří:

  • bakteriální nebo smíšená vaginitida;
  • drozd;
  • trichomoniáza;
  • colpitis;
  • ureaplasmóza;
  • vaginální dysbióza atd..

  Droga je velmi často předepisována po porodu, před porodem, kyretáží nebo jinými gynekologickými operacemi pro prevenci vaginálních infekcí.

  Kontraindikace

  Mezi hlavní kontraindikace patří individuální nesnášenlivost jedné ze složek Terzhinan.

  klady

  Na otázku mnoha žen, je možné Terzhinan s kojením, odborníci nemohou dát definitivní odpověď. Mnoho lidí věří, že aktivní složky léku mohou způsobit nenapravitelné poškození zdraví dítěte a dostat se do jeho těla mlékem. Jiní lékaři tvrdí, že čípky Terzhinan jsou naprosto bezpečné a ošetřovatelské matky je mohou léčit. Mezi hlavní výhody patří:

  • rychlý terapeutický účinek;
  • droga patří do skupiny léčivých přípravků místního významu;
  • vstřebávání účinných látek v minimálním množství mléka.

  Je důležité pochopit, že jakýkoli lék na kojení by měl předepisovat lékař. V opačném případě se zvyšuje šance na rozvoj nežádoucích komplikací pro mladou matku i její dítě. Otázka bezpečnosti Terzhinan zůstává stále zcela nepochopena, proto je s ní zacházeno pod dohledem odborníka.

  Jaké je nebezpečí této drogy

  Přes jejich relativní bezpečnost mohou čípky, pokud jsou používány nesprávně, způsobit vážné poškození zdraví žen a kojenců. Je to kvůli překročení doporučené dávky, v tomto případě se vedlejší příznaky vyvíjejí ve formě alergií.

  Nevýhody Terzhinan zahrnují obsah hormonálních složek (prednison) a syntetických látek, které mohou také nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte.

  Tento pokyn ukazuje, že při použití svíček během kojení není třeba neustále pumpovat nebo zastavovat krmení. Během léčby je nutné pečlivě sledovat stav dítěte, při prvních nepříjemných známkách přestaňte Terzhinan používat a vyhledejte lékařskou pomoc.

  Metody aplikace

  Svíčky Terzhinan se používají jednou denně, hlavně v noci. Před zavedením do pochvy se doporučuje čípek lehce navlhčit vodou. Aby se předešlo kontaminaci spodního prádla, je lepší používat po dobu léčby denní podložky. Trvání léčby je 1 týden. Stojí za povšimnutí, že v prvních několika dnech používání svíček může u ženy dojít k mírnému svědění a pálení, což je normální jev, který se přenáší sám.

  Analogy

  Mezi další prostředky schválené k použití během kojení patří:

  1. Pimafucin. Je považováno za naprosto bezpečné, složení zahrnuje prebiotika a probiotika. Léčba trvá 2 týdny, ženy uvádějí menší účinnost než Terzhinan.
  2. Clotrimazol. Vztahuje se na levné léky, způsobuje řadu vedlejších účinků (bolesti hlavy, cystitida atd.). Určeno kojícím ženám se silnou imunitní odpovědí..
  3. Zalain nebo Lomexin. Jedna dávka je dostatečná k odstranění nepříjemných příznaků drozdu. Je třeba si uvědomit, že koncentrace aktivní složky v těchto lécích je mnohem vyšší, v extrémních případech jsou předepisována.
  4. Nystatin. Vyrábí se ve formě tablet, užívaných 2krát denně po dobu 2 týdnů. Považováno za bezpečné a efektivní ošetření vaginální houby..

  Pokud je drozd velmi důležitý, ujistěte se, že se houba nerozšíří do oblasti bradavky. V tomto případě se riziko přenosu na dítě několikrát zvyšuje. K léčbě se používají masti a krémy, ošetřující lékař vám pomůže vybrat efektivní.

  Recenze a cena

  Lék Terzhinan je vydáván v lékárnách bez lékařského předpisu, průměrná cena je 400-600 rublů za balení.

  Obecně platí, že recenze žen, které užívaly drogu během kojení, jsou pozitivní. Lékaři často předepisují Terzhinan kojícím matkám, považují jej za účinný a bezpečný nástroj v boji proti vaginálním infekcím. Mezi negativní recenze je možné rozlišit výskyt svědění a pálení během léčebného období, ale instrukce naznačuje, že se jedná o normální stav, který by neměl vyvolávat obavy.

  Terzhinan tak pomáhá vyrovnat se s infekčními chorobami vagíny u kojících žen. Za jmenování odpovídá výhradně ošetřující lékař, v tomto případě je samoléčení zakázáno. Je velmi důležité dodržovat přesné dávkování, jinak může mít dítě silnou alergickou reakci na jednu ze složek.

 • Články O Neplodnosti