Hlavní Zdraví

Je Terzhinan efektivní v drozdu??

Farmakologie se rychle rozvíjí, na regálech lékáren se každý den objevují nová léčiva pro léčbu mnoha nemocí, například kandidózy. Mnoho gynekologů začalo Terzhinan doporučit svým pacientům s drozdem..

Jak účinný je lék a je vždy možné jej používat?

Terzhinan z drozdu se používá častěji a je považován za nejúčinnější a nejúčinnější. V tomto případě lék odolává nejen houbě Candida, ale také jiným škodlivým mikroorganismům. To vše dělá tento lék pohodlným za účelem léčení kombinovaných infekcí, když se objevují další nemoci spolu s drozdem..

Cena vaginálních tablet Terzhinan v Rusku začíná od 350 rublů (průměrná cena 400 rublů) za balení 6 tablet. Balení 10 tablet bude stát 450–600 rublů. Na Ukrajině stojí Terzhinan od 100 do 200 hřiven, v závislosti na počtu tablet v balení.

Svíčky Terzhinan nemají přímé analogy, protože obsahují několik účinných látek najednou:

 1. Nystatin - má škodlivý účinek na houby rodu Candida;
 2. Neomycin je širokospektrální antibiotikum;
 3. Ternidazol - zaměřený na potírání anaerobních bakterií;
 4. Prednisolon - má protizánětlivý účinek.

Proto jsou vaginální tablety Terzhinan velmi často předepisovány jako antiseptikum před porodem nebo gynekologickou operací..

Svíčky Terzhinan: jak vstoupit?

Musíte vstoupit do léku před spaním, ale pokud to nedokážete, můžete provést ošetření ve vhodnou dobu pro vás. Jediným a povinným pravidlem není více než jedna svíčka denně.

Před zahájením procedury si důkladně umyjte ruce a genitálie omyjte mýdlem a vodou. Spreje nebo gely se v tuto chvíli nedoporučují..

Vezměte balíček tablet a vezměte jeden kus, vložte jej do studené vody na 20 sekund, díky tomu se horní vrstva mírně rozpustí a účinek léku začne okamžitě.

Vyjměte pilulku z vody a poté zaujměte pohodlnou polohu. V tuto chvíli je třeba věnovat více pozornosti, protože pokyny naznačují, že nejlepší pozice pro zavedení je vleže. Ne každá žena však může v této poloze vstoupit do pilulky, protože je malá a nebude se snažit ji tlačit co nejhlubší. Proto odborníci trvají na tom, že jej musíte zadat pouze v poloze, ve které je to pro vás výhodné.

Nejvýhodnější jsou podle mnoha:

 • Squat, nohy od sebe vzdálené;
 • Postavte se, postavte se, zvedněte jednu nohu a něco si oblékněte;
 • Lehněte si na záda, ohněte nohy na kolena a jemně je přitiskněte k žaludku.

Po přijetí pohodlné polohy se prsty nepohodlné ruky (pro praváky levou a naopak) rozdělí stydké pysky od sebe a pokuste se odhalit vstup do vagíny. Druhou rukou si vezměte pilulku a zatlačte ji co nejhlubší.

Vyjměte prsty z pochvy a lehce si lehněte na postel nebo pohovku, lehněte si 20-25 minut. Během této doby má tableta čas se rozpustit a účinné látky se napůl absorbují do sliznice. Poté můžete vstát a obléknout se (je vhodné používat každodenní pokládání) a pokračovat ve své vlastní práci.

Indikace pro použití

Léčba drozdu Terzhinanem se provádí s určitými indikacemi. Gynekologové to zpravidla předepisují v následujícím případě:

 1. Drozd.
 2. Colpit.
 3. Aby se zabránilo rozvoji zánětlivého procesu.
 4. Po zavedení spirály mohou být tablety použity také jako preventivní opatření..
 5. Zánět příloh.
 6. Po ošetření erozí dělohy.
 7. Trichomonas vaginitida.

Je povoleno užívat lék v době nošení dítěte, kojení i během menstruace.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Léčba drozdu terzhinanem téměř vždy probíhá dobře a ve skutečnosti existuje jen velmi málo kontraindikací. Jediným omezením je přecitlivělost na jakoukoli složku, která je součástí tablet. Ženské tělo zpravidla lék dobře snáší.

Jedinou podmínkou je správné dávkování a frekvence užívání léčiva. Pokud se u vás vyskytnou podezřelé příznaky, musíte navštívit zdravotnické zařízení a informovat svého lékaře.

Aby byla léčba léku opodstatněná, musíte nejprve projít řadou vyšetření a absolvovat nezbytné testy. Díky tomu můžete určit přesnou příčinu nemoci a stanovit citlivost na lék.
Pokud se v průběhu výzkumu ukáže, že patogeny nejsou citlivé na lék, pak je možné ho vzít. Po průběhu léčby je nutné podstoupit druhou studii a ujistit se, že terapie byla úspěšná.

Terzhinan v žádném případě nenahrazujete jinými drogami, aniž byste se nejprve poradili s lékařem. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se užívání drogy, zeptejte se svého lékaře. Podle všech doporučení a podle pravidel léčby se rychle zbavíte nepříjemného onemocnění.

Svíčky Tarjinan a návod k jejich použití

Mnoho žen trpí zánětlivými onemocněními způsobenými patogenními mikroorganismy, které ovlivňují orgány ženského reprodukčního systému (zejména vagíny). Jednou z těchto chorob je drozd. V tomto článku můžete zjistit, co Terzhinanovy svíčky, jaký druh léku, složení, pravidla použití, kontraindikace užívání drogy. Můžete se také dozvědět o typech a analogech léku.

Popis léku, složení

Terzhinan je kombinovaný lék používaný v gynekologii. Lék má antimikrobiální, antiprotozoální, antifungální a protizánětlivý účinek. Kromě toho nástroj udržuje konstantní pH, integritu vaginální sliznice. Složení kombinovaného léčiva zahrnuje:

 1. Ternidazol Antimykotikum patří mezi imidazolové deriváty. Ternidazol snižuje syntézu jedné ze základních částí fungální membrány - ergosterolu, mění strukturu a vlastnosti membrány. Lék má trichomonkyselinový účinek, aktivně inhibuje aerobní bakterie, zejména gardnerellu.
 2. Neomycin sulfát. Širokospektrální antibiotikum, které patří k aminoglykosidům. Má baktericidní účinek ve vztahu k gram-pozitivním, gram-negativním mikroorganismům. Neaktivní proti streptokokům. U patogenů se pomalu vyvíjí rezistence na antibiotika.
 3. Nystatin. K polyenům patří antibiotikum, které vykazuje antimykotické vlastnosti. Vysoce účinný proti candidě, mění propustnost plísňové membrány, zpomaluje její růst.
 4. Prednisone. Dehydrogenovaný analog hydrokortizonu, který má protizánětlivý, antialergický účinek, nedovoluje hromadit exsudáty v postižené oblasti. Díky svému složení poskytuje konstantní úroveň

Terzhinan tablety se používají v gynekologii k léčbě infekčních zánětlivých onemocnění ovlivňujících vnější pohlavní orgány. Složení tablet zahrnuje další látky:

 • pšeničný škrob;
 • monohydrát laktózy;
 • koloidní oxid křemičitý;
 • stearát hořečnatý;
 • karboxymethylškrob sodný.

Lék je k dispozici jako Terzhinan svíčky 10, 6 kusů v blistru.

Indikace pro použití, kontraindikace

Návod k použití Terzhinan obsahuje informace o tom, jaké indikace k použití Terzhinan. Indikace pro použití Terzhinan jsou vaginitida, která je způsobena rychlou reprodukcí patogenní mikroflóry, která se objevila ve vagíně.

Lze Terzhinan použít k zánětu? Na co se Terzhinan používá? Vaginální čípky se používají pro zánětlivá infekční onemocnění, bez ohledu na závažnost léze:

 • bakteriální vaginitida;
 • vaginální trichomoniáza;
 • kandidóza;
 • smíšená vaginitida.

Terzhinan 10 nebo Terzhinan 6 se také používá k prevenci vaginitidy, zejména:

 • před provedením gynekologické chirurgie;
 • před porodem nebo potratem;
 • při instalaci nitroděložních zařízení;
 • s diatermocoagulací děložního krku;
 • před hysterografií.

Terzhinan, pokyny, které přicházejí s lékem v původním obalu, říká, že Terzhinan nemá žádné zvláštní kontraindikace, s výjimkou přecitlivělosti na lék, jeho složky.

K předávkování nemůže dojít po Terzhinan kvůli nízké míře absorpce účinných látek do krevního řečiště.

Užívání drog

Jaká jsou léčiva nebo jak používat vaginální tablety? Nástroj musí být vstříknut hluboko do pochvy. Denní dávka - 1 svíčka před spaním. Když používáte terzhinan ze drozdu ve dne, po užití tablety si lehněte 10-15 minut. Léčba drozdu obvykle trvá 20 dní.

Poznámka. Při léčení jiných nemocí trvá nepřetržitá léčba drogou 10 dní..

Před zavedením pilulky do pochvy je třeba ji vložit do vody na půl minuty, aby se zvlhčila.

Terzhinan pro kojení lze použít, ale lékař by měl sledovat průběh léčby. Terzhinan během těhotenství lze použít, stejně jako v období dospívání, za jasného dohledu ošetřujícího lékaře. Terzhinan po porodu je předepsán ženám, jejichž tělo je po porodu dostatečně silné. Ale v léčbě drozdu a u mužů je antimykotická terapie vybrána tak, aby drozd nebyl pohlavně přenášen.

Vzhledem k tomu, že tablety Terzhinan z drozdu lze zakoupit bez lékařského předpisu, měli byste pečlivě zvážit léčebný postup. Nejlepší je navštívit lékaře, aby přesně diagnostikoval a predikoval léčbu.

Vedlejší účinek

Abstrakt léku obsahuje informace o vedlejších účincích:

 • v počátečních stádiích léčby, svědění, pálení, podráždění vaginální sliznice;
 • příznaky alergické reakce (obvykle pozorované při přecitlivělosti na složky léčiva).

V recenzích o drogě mluví o výboji jiné barvy po použití vaginálních čípků. Při přidělování Terzhinan jsou příděly často způsobeny:

 • nesprávné podávání pilulky;
 • přecitlivělost vaginální sliznice;
 • částečná eroze děložního krku;
 • projev alergické reakce.

Žluté vypouštění z Terzhinan, které není doprovázeno svěděním, pálení je normální jev, který je způsoben nedostatečnou absorpcí neaktivních látek v léku (formativní). Vaginální sliznice absorbuje pouze účinné látky, které potřebuje.

S hojným výtokem žluté, bílé z vagíny, doprovázený výskytem svědění, pálení - výsledek drogy, je způsobeno destrukcí patogenních mikroorganismů. Při delším výtoku s svěděním a pálením (déle než 3 dny) je třeba se poradit s lékařem a upravit průběh léčby.

Pokud se u těhotných žen objeví krvavý výboj, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a zjistit příčiny tohoto výboje, mezi něž může patřit: práce, která začala, spontánní potrat. S růžovým výbojem brzy začal proces podráždění existující eroze.

Analogy drogy, cena

Nelze najít levnější analogy než Terzhinan, které mají podle popisu stejné vlastnosti. Tento lék je komplex látek, které mají široké spektrum účinku, mají nízkou úroveň absorpce, takže Terzhinan lze použít pro kojení a těhotenství. Pro léčbu kandidózy můžete nápravu nahradit:

 1. Pimafucin;
 2. Klotrimazol;
 3. Polygynax;
 4. Macmirror.

První 2 léky se používají k léčbě kandidózy, léky jsou bezmocné proti trichomoniáze, smíšené vaginitidě. Klotrimazol je levný analog vaginálních čípků, jehož cena je 2 $.

Polygynax - droga skládající se ze 3 antibiotik, má široké spektrum účinku. To nemůže být používán během těhotenství, s gv.

Z čeho se Macmirror léčí? Macmirror - nejúčinnější analog Terzhinan, který má podobné indikace k použití, umožňuje bojovat proti mnoha bakteriím, infekcím.

Kolik stojí Terzhinan? Průměrná cena léčiva je 6,9 ​​$.

Recenze použití Terzhinan

Recenze léků používaných k léčbě drozdu jsou různé, obsahují pozitivní i negativní odpovědi:

K léčbě drozdu jsem použil čípky Trezhinan. S výsledkem jsem byl potěšen, protože proces hojení probíhal bez vedlejších účinků. Po druhé svíčce to bylo mnohem snazší, ale za 10 dní prošlo úplnou léčbou.

Lék jsem použil během těhotenství, začal jsem cítit, že po užití léku došlo k dalšímu výtoku, svědění zesílilo a účinek byl 0. Léčba drogou není vhodná.

Obecně, přes smíšené recenze, droga může být považována za účinnou pro léčbu kandidózy, nemocí způsobených patogenními mikroorganismy, kvůli skutečnosti, že Terzhinan se používá pro kojení a těhotenství. Je třeba si uvědomit, že nejlepší je sledovat vaše zdraví, životní styl, zabránit plísním a dalším infekcím vniknout do těla..

TERZINAN

Účinné látky

Složení a forma léčiva

Vaginální tablety světle žluté barvy, s možnými skvrnami tmavších nebo světlejších odstínů, ploché, podlouhlé, se zkosením na okrajích a potiskem ve tvaru písmene "T" na obou stranách.

1 karta.
ternidazol200 mg
neomycin sulfát100 mg (65 000 IU)
nystatin100 000 IU
metasulfobenzoát sodný prednisolon sodný4,7 mg,
což odpovídá obsahu prednisolonu3 mg

Pomocné látky: pšeničný škrob - 264 mg, monohydrát laktózy - q.s. do 1,2 g, koloidní oxid křemičitý - 6 mg, stearát hořečnatý - 10 mg, sodná sůl karboxymethylškrobu - 48 mg.

6 ks - proužky (1) - kartonové obaly.
10 kusů. - proužky (1) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Kombinované léčivo pro lokální použití v gynekologii. Má antimikrobiální, protizánětlivé, antiprotozoální, antimykotické účinky; poskytuje vaginální slizniční integritu a stálost pH.

Ternidazol je antimykotikum ze skupiny derivátů imidazolu, snižuje syntézu ergosterolu (nedílná součást buněčné membrány), mění strukturu a vlastnosti buněčné membrány. Má trichomonkyselinový účinek, působí také proti anaerobním bakteriím, zejména proti Gardnerella spp.

Neomycin je širokospektrální antibiotikum ze skupiny aminoglykosidů. Působí baktericidně proti gram-pozitivním (Staphylococcus, Streptococcus pneumoniae) a gram-negativním (Escherichia coli, Shigella dysenteriae, Shigella flexneri, Shigella boydii, Shigella sonnei, Proteus spp.) Mikroorganismy; neaktivní proti Streptococcus spp. Odolnost proti mikroorganismům se vyvíjí pomalu a v malém rozsahu..

Nystatin je antimykotikum ze skupiny polyenů, vysoce účinné proti kvasinkovým hubám rodu Candida, mění permeabilitu buněčných membrán a zpomaluje jejich růst.

Prednizolon - dehydrogenovaný analog hydrokortizonu, má výrazný protizánětlivý, alergický, anti-exsudativní účinek.

Vaginální tablety (čípky) Terzhinan - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Terzhinan je kombinovaná droga pro lokální použití v gynekologické praxi. Vaginální tablety Terzhinan jsou dobře snášeny, aniž by během používání způsobovaly nepohodlí a aniž by způsobovaly nepohodlí. Lék má široké spektrum účinku, ničí různé patogenní bakterie, houby a prvoky přítomné v ženské vagíně, a proto je Terzhinan vynikajícím nástrojem pro léčbu kolpitidy (vaginitidy). Terzhinan tablety rychle zastavují svědění a nepohodlí s vaginitidou a další výhodou je snadné použití.

Terzhinan se navíc používá k prevenci vaginitidy před gynekologickým zákrokem (např. „Kauterizace cervikální eroze“ atd.), Porodu, potratu, instalace nitroděložního zařízení a dalších manipulací prováděných vaginou.

Formy uvolnění, složení a názvy Terzhinan

V současné době je lék Terzhinan k dispozici v jedné dávkové formě - jedná se o tablety pro podání do pochvy. Tablety mají podlouhlý plochý tvar, natřeny krémovou barvou a na obou stranách jsou označeny písmenem „T“. K dispozici v balení po 6 nebo 10 kusech..

Protože drogy určené k zavedení do vagíny jsou nejčastěji dostupné ve formě čípků, Terzhinan může mylně pojmenovat Terzhinan čípky. To je však špatně, protože léčivo je dostupné ve formě tablet. Je však třeba mít na paměti, že když někdo řekne „svíčky Terzhinan“, znamená to tablety.

Kromě toho se lék často označuje jako Terzhinan 10 nebo Terzhinan 6, kde číslo za obchodním názvem označuje počet tablet v balení. Taková jména nejsou oficiální, ale často je používají lékaři, lékárníci a pacienti, a proto jsou považována za obecně přijímaná. Proto při použití takových běžných klišé se nemusíte obávat, že dotyčná osoba bude nepochopena.

Složení tablet Terzhinan jako účinných složek zahrnuje následující látky:

 • Ternidazol - 200 mg;
 • Neomycin sulfát - 100 mg (65 000 IU);
 • Nystatin - 100 000 IU;
 • Nátriummetasulfobenzoát sodný prednisolonu - 4,7 mg, což odpovídá 3 mg čistého prednisolonu;
 • Geranium a hřebíčkový olej - 1,2 g.

Z těchto látek přímo působí ternidazol, neomycin a prednisolon a pomocnou látkou jsou oleje z pelargónie a hřebíčku. Pomocná látka poskytuje rovnoměrnou distribuci látek v celé tabletě, stejně jako jejich úplné rozpuštění a dobré proniknutí do buněk vaginální sliznice. Jinými slovy, pokud by v tabletách Terzhinan neexistovaly žádné pomocné látky, aktivní složky by slabě pronikaly do buněk sliznice, aniž by měly takový výrazný a rychlý terapeutický účinek. Kromě toho by tablety Terzhinan bez pomocných látek nezničily prvoky (Trichomonas, Chlamydia), protože jsou obvykle umístěny uvnitř buněk vaginální sliznice.

Jako pomocné složky obsahují tablety Terzhinan tyto látky:

 • Pšeničný škrob;
 • Koloidní oxid křemičitý bezvodý;
 • Škrobový glykolát sodný (typ A);
 • Stearát hořečnatý;
 • Monohydrát laktosy;
 • Čištěná voda (destilovaná, deionizovaná, sterilní).

Terapeutické účinky léčiva

Terzhinan tablety se vstřikují do vagíny, kde mají následující terapeutické účinky:

 • Antibakteriální účinek spočívající v ničení patogenních a podmíněně patogenních bakterií (stafylokoky, streptokoky, gardnerely atd.), Které vyvolávají infekční a zánětlivé procesy v pochvě (kolpitida);
 • Protizánětlivý účinek spočívající v rychlém potlačení zánětlivého procesu v pochvě, vyvolaný z jakéhokoli důvodu;
 • Antifungální účinek, je ničit různé houby a odstraňovat drozd;
 • Antiprotozoální účinek je ničení patogenních prvoků, jako je chlamydie, Trichomonas atd..

Uvedené terapeutické účinky léku jsou způsobeny jeho aktivními složkami.

Ternidazol je antimykotikum ze skupiny imidazol, která zastavuje syntézu lipidů nezbytných pro budování buněčných stěn hub. V důsledku toho buněčná membrána hub ztratí své vlastnosti, je narušena její konfigurace a přestane plnit nezbytné funkce, v důsledku čehož mikroorganismus umírá. Kromě toho má Ternidazol škodlivý účinek na Trichomonas a Gardnerella.

Neomycin sulfát je širokospektrální antibiotikum skupiny aminoglykosidů, které má škodlivý účinek na stafylokoky (Staphylococcus spp.), Escherichia coli (Escherichia coli), shigella (Shigella spp.) A Proteus spp.), Které jsou často příčinami nespecifické kolpitidy, nebo bakteriální vaginóza. Odolnost mikrobů vůči neomycinu se vyvíjí velmi pomalu a zřídka, takže je účinná téměř ve všech případech. Pro různé druhy streptokoků je neomycin neúčinný.

Nystatin je antifungální antibiotikum polyenové skupiny, které účinně ničí houby rodu Candida a podle toho léčí drozd. Nystatin se používá po dlouhou dobu a úspěšně, nicméně i přes tuto skutečnost rezistence hub na antibiotika prakticky chybí..

Prednizolon je glukokortikoidní hormon odvozený od hydrokortizonu a má silný protizánětlivý účinek. Prednisolon potlačuje jakoukoli zánětlivou reakci, bez ohledu na povahu příčin, které ji vyvolaly, proto v kombinaci s antimykotickými, antibakteriálními a antiprotozoálními činidly rychle eliminuje kolpitidu a vulvovaginitidu jakékoli etiologie.

Prednison má navíc antialergické a antiexudativní účinky. Při působení této složky u žen se tedy alergické reakce nevyvíjejí a otoky se zastavují.

Terzhinan - indikace k použití

Terzhinan tablety se používají k léčbě a prevenci infekčních a zánětlivých onemocnění vagíny (vaginitida) způsobené mikroorganismy citlivými na působení léčiva.

Terzhinan tablety jsou tedy indikovány k léčbě vaginitidy v následujících případech:

 • Bakteriální vaginitida způsobená stafylokoky, protea, shigella, E. coli nebo Trichomonas;
 • Kombinovaná terapie kolpitidy vyvolané chlamydií;
 • Plísňová vaginitida vyvolaná kvasinkovitými houbami Candida;
 • Vaginitida způsobená smíšenou flórou, tj. Současně bakteriemi, houbami, trichomonády nebo gardnerellou v různých kombinacích.

Pro prevenci vaginitidy jsou tablety Terzhinan indikovány k použití v následujících případech:
 • Před plánovanými gynekologickými operacemi;
 • Před porodem nebo potratem;
 • Před a po instalaci nitroděložního zařízení;
 • Před a po diatermookoagulaci („kauterizace“), laserové nebo chemické ošetření cervikální eroze;
 • Před hysterografií nebo hysterosalpingografií;
 • Před jakoukoli lékařskou manipulací spojenou se zavedením jakýchkoli předmětů, nástrojů nebo rukou lékaře do pochvy.

Terzhinan - návod k použití

Obecná ustanovení

Tablety Terzhinan by se měly vkládat do vagíny po jednom. Nemůžete použít dvě nebo více tablet pro jednu injekci, protože to může vést k absorpci příliš vysoké dávky prednisonu do krevního řečiště a následně k vývoji systémových vedlejších účinků glukokortikoidních hormonů.

Pro léčbu a prevenci je nutné zavést jednu tabletu jednou denně po dobu stanovenou lékařem.

Tableta musí být vyjmuta z obalu těsně před použitím a vložena do vagíny co nejrychleji, protože v opačném případě může dojít ke změkčení a roztavení. Měkká pilulka je mnohem obtížnější správně vstoupit do pochvy. K vyjmutí Terginan z obalu je třeba fólii roztrhnout po celé délce tablety nebo oříznout nůžkami.

Terzhinan by měl být vždy podáván rukama jen umytým mýdlem nebo ve sterilních chirurgických rukavicích. Nemanipulujte se špinavýma rukama. Kromě toho se za špinavé považují ruce, které nebyly umyty hodinu, i když byla žena doma nebo v relativně čisté místnosti..

Před zavedením tablety Terginan se doporučuje umýt ruce mýdlem - pevnými nebo tekutými, než používat různé komerčně dostupné pleťové vody, vody, pěnivé přípravky, emulze a další výrobky určené k odstraňování nečistot z pokožky vašich rukou. Jediným produktem, který lze použít k mytí a ošetřování rukou před zavedením tablet do pochvy, jsou antiseptické nebo antibakteriální tekutiny..

Během zavádění pilulky do pochvy je navíc nutné se nedotýkat oblasti konečníku prsty, protože to může vést k další infekci.

Pokud část léčby Terzhinan tablety klesne na období menstruačního krvácení, nemělo by být přerušeno. Jinými slovy, tablety musí být i nadále zaváděny do vagíny během menstruačního krvácení, protože jejich účinnost se nesnižuje. Při menstruaci byste však při zavádění tablet měli obzvláště pečlivě dodržovat hygienická pravidla.

Pokud byla u ženy diagnostikována vaginitida, doporučuje se podstoupit léčebný postup nejen pro ni, ale také pro její sexuální partnery. Toto doporučení by mělo být považováno za povinné v případě trichomoniázy. V jiných situacích je léčba sexuálního partnera doporučující.

Po celou dobu terapie je nutné opustit sexuální kontakty a nepoužívat lubrikanty, mazadla, gely, masti a jiné prostředky určené k zavedení do vagíny, protože mohou zcela vyrovnat terapeutický účinek Terzhinan.

Jak vaginálně vstoupit do Terzhinan?

Je optimální podávat lék ve večerních hodinách těsně před spaním, avšak pokud to z nějakého důvodu není možné, Terzhinan lze použít kdykoli během dne. Hlavní věcí, kterou se musíte řídit tímto pravidlem, je představit jednu svíčku denně.

Za prvé, před zavedením pilulky je třeba vnější genitálie a perineum, včetně konečníku, omýt teplou vodou a mýdlem. K mytí se nedoporučuje používat žádné gely nebo jiné hygienické výrobky. Potom si musíte umýt ruce také mýdlem nebo je ošetřit antiseptickou tekutinou. Pokud z jakéhokoli důvodu nemůžete umýt ruce, měli byste nosit sterilní chirurgické rukavice, které se prodávají v lékárnách.

Poté vyjměte tabletu z obalu a vložte ji do šálku s čistou studenou vodou po dobu 20 až 30 sekund, aby se horní vrstva trochu rozpustila a lék začal okamžitě působit.

Tableta se vyjme z kelímku a zaujme pozici, která je vhodná pro zavedení. V tomto okamžiku byste měli přebývat podrobněji, protože návod k použití naznačuje, že musíte vstoupit do tabletu na náchylné pozici. Není však vhodné, aby všechny ženy podávaly lék při ležení na zádech, protože tableta je poměrně malá a je obtížné ji vtlačit do zhroucené vagíny. Lékaři proto doporučují podávání léku v poloze, ve které je to nejvhodnější, ale v bezprostřední blízkosti postele nebo pohovky, na které bude nutné po provedení manipulace trochu lehnout..

Nejvhodnější pro zavedení tablet Terzhinan jsou následující pozice:
1. Squatting s koleny široký od sebe.
2. Stojící, s jednou nohou zvednutou a odpočívanou na židli nebo v jiné výšce.
3. Ležící na zádech s nohama ohnutými na kolenou a kyčlích a nohách natažených do žaludku.

Po zvolení optimální polohy je nutné pečlivě rozdělit stydké pysky prsty nepracovní ruky (vlevo pro praváky a vpravo pro leváky) a vystavit vstup do pochvy. Potom ukazováčkem pracovní ruky zatlačte pilulku hluboko dopředu, dokud se přestane pohybovat.

Poté musí být prst z pochvy odstraněn a při minimálním pohybu leží na zádech na posteli nebo na pohovce. V této poloze si lehněte 10 až 20 minut, aby se tableta úplně rozpustila a účinné látky se začaly vstřebávat do buněk vaginální sliznice..

Po 10 - 20 minutách můžete vstávat, oblékat si spodní prádlo, oblékat si každodenní podšívku, protože může dojít k vybití, a dělat si vlastní věci.

Jak dlouho trvá ošetření??

Terzhinanova aplikace odpoledne

Použití Terzhinan během dne je docela možné, pokud žena má podmínky pro správné zavedení tablet do vagíny. Pokyny k použití léku naznačují, že se doporučuje užívat tablety večer před spaním. Toto doporučení je způsobeno skutečností, že taková taktika zajistí dlouhý, po dobu několika hodin, pobyt aktivních složek v pochvě, odkud budou unikat v minimálním množství kvůli horizontální poloze těla. Toto doporučení však není přísné a lze jej zcela ignorovat..

To znamená, že tablety Terzhinan lze podávat do vagíny jak odpoledne, ráno, brzy ráno, atd. V tomto případě je však po manipulaci nutné ležet 10 až 20 minut na zádech na rovném povrchu a teprve poté se postavit nebo sednout. Také se zavedením tablet Terginan ve dne by se měly používat denní podložky, protože malá část roztaveného léčiva bude pod vlivem gravitace vytékat. Kromě toho je morálně a psychologicky nutné vyladit skutečnost, že při každodenním podávání tablet Terginan je nutné prodloužit trvání léčby asi o 1/4 - 1/3, aby se kompenzoval uniklý objem léku. To znamená, že pokud je předepsán 10denní kurz Terzhinan, pak by se po zavedení tablet v odpoledních hodinách měl zvýšit na 12 - 13 dní atd..

Po Terzhinan

Pokud byly tablety zavedeny do pochvy večer před spaním, pak ráno může žena mít žluté až hojné sliznice, někdy zabarvené citronem, po dobu 1 až 3 hodin. Toto je norma a představuje výstup přebytku a zbytku tablety z pochvy. Alokace se zastaví, jakmile žena dokončí léčebnou kúru nebo profylaxi tabletami Terzhinan. Pokud se tablety používají během dne, může se takové výtoky objevit asi hodinu po podání a pokračovat po dobu dalších 2 až 4 hodin.

U některých žen způsobuje Terjinan vážné svědění, které si pomýlí s relapsem drozdu. Tento lék však není schopen vyvolat drozd, protože obsahuje složky, které jsou škodlivé pro houby rodu Candida, které jsou původci nemoci. Proto jsou při používání přípravku Terzhinan příčinou svědění a propuštění další faktory..

Obvykle tedy v prvních dnech léčby mohou tablety skutečně způsobit svědění, které postupně klesá a na konci terapie úplně zmizí. Pokud se svědění nesníží a nezmizí, pak s největší pravděpodobností jde o projev alergické reakce, která vyžaduje stažení Terginan.

Po použití přípravku Terzhinan mnoho lékařů doporučuje za účelem rychlého obnovení mikroflóry uspořádat průběh čípků obsahujících laktobacily a bifidobakterie. Nejčastěji používanými svíčkami pro tento účel jsou Vagisan, Atzilact, Bifidumbacterin a další. Odděleně by mělo být zaznamenáno léčivo Vagilak, což je orální tobolka obsahující kmeny laktobacilů, které dobře pronikají ze střeva do vagíny a dokonale v něm zakoření. K obnovení vaginální mikroflóry po léčbě Terzhinanem můžete také použít konvenční probiotika, protože normalizace střevní mikroflóry tento proces v genitáliích urychlí..

Dopad na schopnost řídit mechanismy

Předávkovat

Interakce s jinými drogami

Terzhinanová léčba - efektivní režimy

Mnoho žen není s výsledkem léčby Terzhinanem zcela spokojeno, protože po ukončení léčby může zůstat v nepohodlí nebo nepohodlí nebo se může objevit přímo v procesu používání tablet. K zastavení těchto nepříjemných pocitů, mezi nimiž je nejčastější svědění, pálení, propuštění, bolest v době močení a bolest při pohlavním styku, se Terzhinan používá v kombinaci s jinými drogami.

Pro úlevu svědění a prevenci sekrece tremoroidů, podobné drozdu, která se objevuje v prvních dnech aplikace Terzhinan, se proto doporučuje do 3 až 5 dnů dát čípky z Pimafucinu. Díky takové taktice je používání Terzhinan pohodlné a téměř neviditelné..

Chcete-li zmírnit nepříjemné pocity, které vznikají po léčbě Terzhinanem, které jsou ve většině případů způsobeny nepřítomností normální mikroflóry vagíny, protože patologický nález byl během terapie zničen a normální se dosud neusadil, použijte mikro stříkačky s antiseptickým Tantum Rosa nebo probiotickými přípravky. Mezi probiotiky jsou nejúčinnější Vagisan, Vagilak, Acipol a další.

Samostatně stojí za zmínku Vagilak, což je tobolka pro orální podání, což je velmi výhodné, protože nemusíte do vagíny znovu nic zadávat. Tyto tobolky obsahují laktobacily, které mohou pronikat vaginou stěnou střeva, rychle ji kolonizovat a zakořenit, takže Vagilak rychle obnovuje normální mikroflóru.

Použijte pro drozd

S drozdem je Terzhinan účinnou léčbou, protože se skládá ze dvou aktivních složek, které mají škodlivý účinek na různé druhy hub. Aby se však dosáhlo stabilní remise a zmírnilo relaps drozdu po dlouhou dobu, tablety Terzhinan s drozdem by se měly používat po dobu 20 dnů. Pokud se v nátěru z pochvy nenašli pouze houby rodu Candida, ale také mycelium, měly by se pro účinnou léčbu užívat antimykotické přípravky obsahující flukonazol (Diflucan, Diflazol atd.) V kombinaci s tabletami Terzhinan. Kromě toho by měla být antimykotika užívána po celou dobu léčby Terzhinanem, tedy po dobu 20 dnů. Dávkový režim může být dvojí:
1. Užívejte jakýkoli lék flukonazol 50 mg 1krát denně.
2. Užívejte jakýkoli lék flukonazol 150 mg jednou denně každé tři dny.

Při dodržení uvedeného léčebného režimu je drozd zcela vyléčen a jeho relapsy naruší ženu několik let.
Více na drozd

Terzhinan během těhotenství a kojení

Během prvního trimestru těhotenství (od začátku do 12. týdne těhotenství včetně) nelze tablety Terginan užívat, protože aktivní složky mohou pronikat do dělohy a mají negativní vliv na plod. Pokud však stav ženy není uspokojivý, což může také negativně ovlivnit průběh těhotenství, tablety Terzhinan se používají v prvním trimestru.

Od druhého trimestru těhotenství až do porodu lze Terzhinan užívat beze strachu, protože v těchto obdobích porodu dítě již nemůže mít lék negativní vliv na plod..

Terzhinan se nedoporučuje používat během kojení, pokud však existují náznaky a zjevně převyšují přínosy oproti rizikům, je povoleno používat lék.

Vedlejší efekty

Kontraindikace

Tablety (čípky) Terzhinan: forma uvolňování, složení, indikace, návod k použití, dávkování, kontraindikace, vedlejší účinky - video

Analogy

Tablety Terzhinan nemají synonyma, protože na domácím farmaceutickém trhu neexistují léky, které mají stejné složení aktivních složek. Existuje však poměrně široká škála analogů, které obsahují jiné aktivní složky, ale mají přesně stejný terapeutický účinek.

Analogy terzhinan jsou následující léky:

 • Vagisept Vaginální čípky;
 • Vagiferonové čípky vaginální;
 • Čípky Gainomax vaginální;
 • Ginalgin tablety jsou vaginální;
 • Guiterne vaginální tablety;
 • Vaginální tablety Klion-D 100;
 • Klomegel gel vaginální;
 • Vaginální gel Metrogil Plus;
 • Metromikon-neo vaginální čípky;
 • Neo-Penotran, Neo-Penotran forte a Neo-Penotran forte L vaginální čípky;
 • Vaginální tobolky Polygynax;
 • Emulze Polygynax Virgo pro zavedení do vagíny;
 • Vaginální tablety Elzhina.

Levnější analogy Terzhinan

Co je lepší než Terzhinan?

Je téměř nemožné odpovědět na otázku, co je lepší Terzhinan, protože v lékařské praxi neexistuje pojem nejlepší, ale existuje optimální definice. Lék, který je v tuto chvíli pro tuto konkrétní ženu nejúčinnější, se tedy považuje za optimální. To znamená, že se stejným onemocněním v různých časových obdobích mohou být účinná úplně jiná léčiva, z nichž každé bude optimální, ale v různých časech.

Terzhinan je účinný lék, který se dobře hodí pro mnoho žen, takže se považuje za „dobrý“ lék. Pokud nějaká žena nevyhovovala drogu v tomto konkrétním okamžiku, budete se muset pokusit použít analoga. A ten analog, který bude nejvhodnější a nejúčinnější, bude pro tuto ženu nejlepší v současné době..

Podle názorů lékařů a žen jsou Wagisept, Polizhinaks, Gaynomaks a Elzhina dobrými analogy Terzhinan. Pokud tedy Terzhinan z nějakého důvodu nezapadl do ženy nebo nebyl dostatečně účinný, doporučuje se vyzkoušet tyto léky, které budou pravděpodobně lepší.

Recenze o drogě

Více než 80% recenzí tablet Terzhinan je pozitivních, vzhledem k jejich vysoké účinnosti při léčbě kolpitidy, vulvovaginitidy, drozdu a bakteriální vaginózy. Ženy v recenzích uvádějí, že pilulky rychle zastavují nepříjemné symptomy a vyléčí nemoc, což potvrzuje nejen subjektivní zlepšení pohody, ale také výsledky nátěru.

Ženy také používaly Terzhinan před léčbou pro cervikální erozi („kauterizaci“), aby odstranily zánětlivý proces v pochvě a normalizovaly nátěr. Téměř ve všech případech byl lék účinný.

Negativní recenze jsou obvykle spojeny s pocitem pálení, podrážděním a svěděním, které se objevují na začátku léčby a prochází po 2 až 4 dnech. Pro některé ženy je však velmi obtížné tyto příznaky tolerovat, v důsledku čehož přestanou Terzhinan používat a zanechávají negativní přehled o drogě.

Terzhinan během těhotenství - recenze

Recenze sekrecí na pozadí Terzhinan

Podle recenzí žen se na pozadí použití Terzhinan mohou objevit různé typy výtoků, jako je mukózní, tekutý, tvarohový nebo viskózní. Trigeminózní sekrece jsou obvykle bílé, tekuté - jasně žluté nebo citronové, mukózní - bílo-nažloutlé a viskózní - hnědé nebo smíchané s krví. Tyto exkrece jsou normální, protože zbytky roztavené tablety spolu s mrtvými mikroorganismy opouštějí pochvu. Po skončení kurzu Terzhinan se propuštění stane normální..

Mnoho žen se bojí přítomnosti malého množství čerstvé krve v sekrecích, ale ve většině případů to není nebezpečné. Krev se zpravidla objevuje v důsledku škrábanců na vaginální sliznici způsobených ženskými ostrými nehty během podávání tablety. Pokud však krev není několik kapek, ale více a je přidělena ne 1 - 2 hodiny, ale déle, měli byste se poradit s lékařem.

Recenze žen o sekrecích jsou docela emotivní, protože jakákoli změna jejich vlastního stavu je pro spravedlivý sex trochu děsivá. Avšak ti, kteří již úspěšně dokončili léčebný postup, ujišťují ostatní ženy, že tyto sekrece jsou normální a že skončí po ukončení používání tablet. Ženy si také uvědomují, že propouštění obvykle trvá 2 až 3 hodiny ráno, poté, co byla tableta podána noc před spaním. Přísada různých odstínů žluté - od světla po citron v barvě výboje je normální, protože tak vypadají pomocné složky tablet..

Terzhinan nebo Polygynax?

Terzhinan obsahuje čtyři aktivní složky a Polygynax - pouze tři. Kromě toho jsou dvě aktivní složky přípravku Terzhinan a Polygynax stejné - jedná se o neomycin a nystatin. Obě léčiva tedy obsahují stejné složky, které mají škodlivý účinek na houby rodu Candida a některé bakterie. Kromě této podobnosti mezi Poliginaxem a Terzhinanem však mají rozdíly, protože ostatní složky se od sebe navzájem docela liší..

Polygynax jako třetí aktivní složka tedy obsahuje polymyxin, což je antibiotikum, které má škodlivý účinek na bakterie (stafylokoky, streptokoky atd.). Terzhinan jako třetí složka obsahuje ternidazol, který má škodlivý účinek na prvoky, tj. Na Trichomonas, Chlamydia atd. Čtvrtou složkou Terzhinan je prednison, látka se silným protizánětlivým účinkem..

Polygynax je tedy účinný pouze pro léčbu bakteriální kolpitidy a drozdů a při infekci Trichomonas je zcela zbytečný. Polygynax také nezastavuje zánětlivý proces, proto je jeho účinnost při těžké kolpitidě nebo vulvovaginitidě velmi skromná, v důsledku čehož musíte po zničení patogenních bakterií čekat dalších 1-3 týdny, dokud zánět neprojde sám o sobě..

Terzhinan je účinný při léčbě kolpitidy způsobené bakteriemi, houbami a prvoky, tj. Jeho spektrum účinku je širší než spektrum Polygynaxu. Terzhinan navíc obsahuje protizánětlivou složku, díky níž se současně s ničením patogenního mikrobiálního patogenu zastaví vaginální zánět. To znamená, že hojení kolpitidy nebo vulvovaginitidy Terzhinanem je rychlejší než u Polygynaxu.

Vzhledem ke všem těmto faktorům lze říci, že Terzhinan a Polygynax jsou při léčbě drozdu a bakteriální kolpitidy zaměnitelné. Pokud má žena některou z těchto nemocí, může si z jakéhokoli důvodu zvolit jakýkoli lék, který má rád. Pokud však dochází k výraznému zánětlivému procesu na pozadí bakteriální nebo houbové kolpitidy (velké množství leukocytů v nátěru), je lepší použít Terzhinan spíše než Polygynax, protože obsahuje protizánětlivou složku. V přítomnosti trichomonád zvolte Terzhinan.
Více informací o Polygynaxu

Terzhinan - cena v Rusku a na Ukrajině

Náklady na Terzhinan v lékárnách v Rusku a na Ukrajině jsou uvedeny v tabulce.

Cena v RuskuCena na Ukrajině
Terzhinan, 6 tablet309 - 429 rublů101 - 235 hřiven
Terzhinan, 10 tablet380 - 589 rublů190 - 358 hřiven

Autor: Nasedkina A.K. Specialista biomedicínského výzkumu.

Co pomáhá svíčkám "Terzhinan". Návod k použití

Svíčky "Terzhinan", z čeho tento antifungální, antiprotozoální lék vyléčí? Nástroj se používá v gynekologii, má antibakteriální, protizánětlivý účinek. Lék "Terzhinan" nabízí návod k použití pro drozd, kolpitidu, ureplasmózu.

Složení a forma uvolňování

Vyrábí se ve formě svíček. Vaginální tablety "Terzhinan", ze kterých pomáhají s gynekologickými chorobami, obsahují aktivní prvky:

 1. Ternidazol.
 2. Nystatin.
 3. Neomycin sulfát.
 4. Prednisone.

Farmakologické vlastnosti

Má antiprotozoální, antibakteriální, antifungální, protizánětlivý účinek čípků Terzhinan, což je důvod, proč je tento lék mezi pacienty populární díky působení složek aktivních složek.

Ternidazol tedy bojuje s většinou anaerobních bakterií, včetně gardnerelly, má výrazné trichomonkyselinové vlastnosti. Složení tablet zahrnuje antifungální antibiotikum nystatin, který je vysoce účinný proti houbám Candida.

Antibiotikem skupiny aminoglykosidů je neomycin sulfát, který vytváří protizánětlivý účinek. K této akci přispívá hormonální složka, prednison. Díky kombinovanému působení těchto prvků je zajištěna integrita a stabilita úrovně pH vaginální sliznice..

Svíčky "Terzhinan": co lék zachází

Indikace pro použití tablet zahrnují následující bakteriální, plísňové a zánětlivé patologie:

 • vaginitida;
 • chronická colpitis;
 • Trichomonas vaginitis;
 • drozd;
 • vaginální dysbióza;
 • smíšená vaginitida.

Z jakých tablet "Terzhinan" více pomoci? Tento léčivý přípravek se používá k prevenci tvorby vaginitidy před chirurgickými zákroky v pánevních orgánech. Předepište lék před porodem, chirurgickým ukončením těhotenství, rentgenem orgánů reprodukčního systému, instalací nitroděložních zařízení. Pro prevenci komplikací po atibakteriální léčbě se používají také čípky Terzhinan.

Aplikace pro ureaplasmózu

Vzhledem k tomu, že imunomodulační látky ne vždy poskytují při léčbě ureplasmózy požadovaný účinek, může být relevantní onemocnění vyvolané poruchami imunitního systému, proto může být důležité jmenování antibakteriálních léčiv a antibiotik. Takový lék je Terzhinan. S ureplazmózou poskytuje jasný protizánětlivý účinek, působí na patogenní mikroby, aniž by narušovala přirozenou rovnováhu vagíny.

Tablety "Terzhinan" s drozdem

Použití je indikováno pro kandidózu komplikovanou sekundární infekcí a zánětem. Lék je předepsán také pro závažnost onemocnění, pro jeho nejrychlejší zastavení. Používá se v případech neúčinnosti standardních antimykotik určených ke komplexní léčbě drozdu..

Droga "Terzhinan": návod k použití

Tablety jsou určeny pro vaginální použití. Svíčka se vstřikuje hluboko dovnitř, zatímco leží, doporučuje se to před spaním. Tableta se zvlhčí vodou po dobu 30 sekund. Po zákroku byste neměli vstávat ani čtvrt hodiny. Léčba trvá až 10 dní.

Pokud je detekována mykóza, může doba trvání léčby dosáhnout 20 dní. Pro preventivní účely se přípravek používá po dobu 6 dnů. Často se zajímají o: „Mohu použít menstruační svíčky Terzhinan?“ Pokyny k použití uvádějí přípustnost jmenování tablet během tohoto období.

Kontraindikace

Lék "Terzhinan" instrukce a lékaři nedoporučují používat až do věku 16 let. Kontraindikace zahrnují alergii na lék. Svíčky by se neměly předepisovat, pokud pacient nepřijímá složení léku Terzhinan, ze kterého se mohou vyvinout negativní reakce v těle. V takových případech se uchýlí k analogům.

Vedlejší efekty

Recenze žen tvrdí, že tento lék je dobře tolerován. Lékaři to potvrzují, což naznačuje možnost nežádoucích účinků ve vzácných případech, protože aktivní složky vstupují do krevního řečiště v malých dávkách v důsledku místní aplikace.

Během léčby v místě podání mohou být:

 • alergické projevy;
 • podráždění sliznice;
 • hořící;
 • bolestivý;
 • příznaky svědění.

speciální instrukce

Používejte svíčky "Terzhinan" během těhotenství by mělo být od 2. trimestru. V počátečních stadiích a při kojení se tento léčivý přípravek používá ve výjimečných případech. U vaginitidy a trichomoniázy je nutné léčit oba partnery (muže). Během léčby přestaňte pít alkohol.

Analogy

"Terzhinan" je jedinečné složení a nemá žádné plné analogy. Podle podobných indikací jsou léky předepisovány:

Mnoho lidí se ptá: „Což je lepší: Terzhinan nebo Polygynax?“ Lékaři tvrdí, že oba léky mají podobný účinek. První analog je pasivní vůči enterokokům a streptokokům, ale účinnější proti vaginalis gardnerella.

Kolik je svíček v Rusku? V Moskvě lze tablety Terzhinan zakoupit bez lékařského předpisu za cenu 390–433 rublů. V Kyjevě a dalších oblastech Ukrajiny lék stojí 109 - 225 hřiven. V Minsku, jeho cena dosáhne 9-23 bel. rublů, v Kazachstánu 2425 tenge.

Názory pacientů a lékařů

Recenze říkají o drogě "Terzhinan" jako jednoduchý a cenově dostupný nástroj, který se vyznačuje dobrou tolerancí a minimem kontraindikací. Lék s drozdem se pozitivně osvědčil. Negativní názory jsou spojeny s reakcemi se špatnou tolerancí tablet.

Také si kladou otázku: „Co je lepší:„ Hexikon “nebo„ Terzhinan “nebo„ Penotran “? Odborníci poukazují na podobnost účinků těchto léků a rozdíl ve složení. Lékař si může vybrat, co je pro každého pacienta nejlepší..

Články O Neplodnosti