Hlavní Zdraví

Jak nebezpečná je vysoká teplota po porodu a co ji způsobuje

Neustálé sledování vašeho stavu vám umožní vyhnout se mnoha různým onemocněním a přežít poporodní období bez komplikací.

Jak změřit teplotu po porodu

Vzhled prvního mléka u ženského prsu je téměř vždy doprovázen mírným (37-38 °) zvýšením tělesné teploty. Pokud ji změříte v podpaží obvyklým způsobem, pak budou ukazatele jistě nadhodnoceny. Aby nedocházelo k chybám, zdravotničtí pracovníci doporučují teplotu po porodu v lokti nebo rektálně. Normální výkon se bude mírně lišit. Bez ohledu na to, jakou metodu použijete pro měření teploty, musíte po porodu kontrolovat teplotu, abyste nezmeškali první známky poporodní komplikace.

Normální výskyt

Ne vždy, když se značka na teploměru zvedne na 37 a více stupňů, musíte panikařit a běhat napříč lékaři. Konec konců, malá horečka po porodu je zcela vysvětlitelný jev..

Žena zažila extrémní stres a hormonální nárůst, ztratila spoustu tekutin (asi 8 litrů, pokud porod byl přirozený a bez patologických procesů). Kromě toho, jak bylo uvedeno výše, začal tok mléka.

Všechny tyto důvody vyvolávají zvýšení teploty během prvního dne. Uvolněte svůj stav může být pouze kojení. Když je dítě přivedeno k matce, bude aktivně sát mléko, které dorazilo.

Normálně horečka netrvá déle než 2 dny, pokud neexistují žádné jiné závažné příznaky kromě chvění nebo bolesti v těle. Pokud teplota stoupne nad 38 °, měla by žena v porodu užívat antipyretika.


Vysoká teplota po porodu nemusí být nutně signálem nesprávného fungování těla

Příčiny horečky po porodu

Po porodu existují fyziologické a patologické důvody ženské horečky. Podívejme se na každou z nich podrobněji..

Fyziologická horečka

Po porodu teplota stoupá téměř u všech mladých matek. Porod sám o sobě je obrovským stresem pro matčino tělo. Během porodu a po porodu se ztratí velké množství tekutiny - až osm litrů. Žena ztrácí krev, tekutinu, pot a plodovou vodu. Takové výrazné kolísání rovnováhy tekutin v těle vede ke snížení tlaku, ovlivňuje aktivitu všech orgánů a systémů, zejména kardiovaskulárního a vylučovacího. Ihned po narození se hormonální pozadí dramaticky mění, protože placenta, která produkuje hormony, je z těla vylučována. Z tohoto důvodu teplota často stoupá na 37-38 °.

Někdy se míra produkce mléka neshoduje s rychlostí jeho spotřeby novorozenců. V případech, kdy je příliš mnoho mléka a dítě ho nedokáže úplně sníst, existuje riziko stagnace mléka (lakostáza), díky níž může teplota stoupnout na 37–38 ° a dokonce i vyšší. Obvykle se teplota po přečerpání nebo plnění stane normální. Aby se zabránilo lakostáze, měla by žena pečlivě sledovat její prsa, masírovat a v případě potřeby se vyjadřovat..

V prvních dvou hodinách se může teplota po porodu pohybovat v rozmezí od 35 ° do 37-38 °. Tyto výkyvy v tepelné rovnováze jsou spojeny s hojným uvolňováním hormonů v době narození. Po porodu má mnoho žen svalové chvění (svaly celého těla se stahují). Během této práce svalů se uvolňuje tepelná energie, což vede ke zvýšení tělesné teploty. S hormonálními změnami poporodní deprese je také často zaznamenáno zvýšení tělesné teploty.

Patologická horečka

Takové zvýšení teploty může nastat s následujícími poporodními komplikacemi:

 • Poporodní vřed je nebezpečný hnisavý zánětlivý proces, ke kterému dochází v oblasti rány přijaté během porodu. Pokud se infekce dostane na místo prasknutí, praskliny, stehu na perineu, děložního čípku nebo na stěně pochvy, může se vytvořit vřed. Teplota stoupne na 37-38 ° přibližně dva týdny po narození. Kromě horečky je v oblasti genitálií také pálivý pocit a bolest. Hnisavý plak se objeví v místě infekce, okolní tkáně vypadají oteklé a zarudlé.
 • Metroendometritida je zánětlivý proces vnitřního povrchu dělohy. Vyvíjí se s akumulací v děložní dutině krvavého výtoku po porodu, se zpožděním v děloze částí membrány nebo placenty, s exacerbací chronického zánětu dělohy a infekcí z vagíny, když děloha vstupuje do dutiny dělohy. S metroendometritidou, 3-4 dny po narození, teplota stoupne na 38-39 °, zimnice, nespavost, chuť k jídlu zmizí. Děloha je při vyšetření bolestivá, nespadá. Poporodní výboj zesiluje, stává se zakaleným a plodným. Při cervikálním křeči může být jejich odtok narušen, což může vést k jejich omezení nebo nepřítomnosti.
 • Parametritida je zánětlivý proces tukové tkáně kolem dělohy. Obvykle se vyvíjí na jedné straně, zřídka je to dvoustranné. Infekce nejčastěji spadá do parametrů prostřednictvím prasknutí pochvy a děložního čípku. 10 až 12 dní po narození je pozorováno zvýšení teploty na 38 až 40 ° v kombinaci se silnými zimnicí. Postpartum se obává těžké bolesti v podbřišku, často doprovázené bolestivostí a narušeným pohybem střev a močením. Na místě zánětlivého procesu se může vytvořit absces.
 • Pelveoperitonitida je zánětlivý proces v pobřišnici pánve. Teplota stoupá 15-25 dní po narození z 38 na 42 °, doprovázená velmi silnými zimnicí. Spolu s prudkým nárůstem teploty se vyskytují těžké bolesti v podbřišku, výrazné zhoršení celkového zdraví, nevolnost, zvracení.
 • Tromboflebitida je zánětlivý proces ve stěně žíly, který vede k tvorbě trombu, který zužuje lumen žíly. Tok krve je v tomto případě obtížný nebo se zastaví. Tromboflebitida děložních žil se zpravidla vyvíjí na pozadí metroendometritidy, je schopna se šířit do žil nohou a pánve. Méně často se vyskytuje s exacerbací chronické tromboflebitidy. Teplota stoupá z 37-38 ° na 40-41 ° ve 2-3 týdnech po narození, je často doprovázena zimnicí a může trvat až 2-3 týdny. V průběhu cévy je zaznamenána zarudnutí a bolestivost, v případě zablokování cévy krevní sraženinou dochází k otoku nohou.
 • Laktostáza je stav, ke kterému dochází v důsledku stagnace mléka v mléčné žláze. Vyvíjí se zejména přeskočením jednoho nebo více krmení, nesprávným dekantováním mléčné žlázy, předcházejícím podchlazením nebo přehřátím nebo překážkou jednoho nebo více mléčných kanálků. Teplota může stoupnout na 38-39 °. Lactostáza je doprovázena bolestí a pocitem přetečení v mléčné žláze. Obecná pohoda mladé matky obvykle není narušena. Teplota okamžitě po úplném vyprázdnění prsu klesá, proto je velmi důležité pokračovat v aplikaci dítěte na toto prsu nebo jej úplně vyjádřit, jinak se laktostáza může dostat do mastitidy.
 • Mastitida je zánětlivý proces ve tkáních mléčné žlázy. Trhliny bradavek jsou zpravidla trhlinami bradavek a infekce může také vstoupit do mléčných kanálků z jiných ložisek s průtokem lymfy nebo krve. Toto onemocnění se projevuje prudkým zvýšením teploty na 38-39 ° a výše. Jsou zaznamenány zimnice, bolest v mléčné žláze, bolesti hlavy, malátnost. Prsa se zvětšuje a na zhutnělé a zanícené části žlázy se může objevit zarudnutí kůže. Rovněž dochází k narušení odtoku mléka v důsledku zablokování mléčných kanálků (lakostáza). Při pokusu o expresi mléka na bradavce z vylučovacích kanálků se mohou objevit kapky hnisu.

Pokud nevěnujete náležitou pozornost příznakům poporodních komplikací, mohou se dostat do peritonitidy (zánět peritoneum v břišní dutině) nebo sepse (celková otrava těla mikrobiálními toxiny, tzv. „Otrava krve“). Stav ženy s těmito komplikacemi se stává nesmírně obtížným, zhoršené vědomí, horečka až 39-42 °, zimnice, silné pocení jsou možné. Tyto komplikace jsou pro ženský život velmi nebezpečné. Více o dalších komplikacích po porodu →

Teplota během kojení: poražte nebo ne?

Když teplota stoupne, může být kojící žena obtěžována následujícími otázkami:

 • Je možné pokračovat v krmení;
 • Zhoršuje se kvalita mléka?
 • Jsou patogeny, které vstupují do mléka, nebezpečné.

Dříve byla horečka na pozadí akutních respiračních virových infekcí důvodem pro ukončení laktace. Nyní je prokázáno, že není třeba přestat krmit, protože s mlékem dítě dostává protilátky, které ho chrání. Maminka však musí přijmout řadu opatření:

 • nosit masku;
 • mýt ruce;
 • větrání místnosti;
 • namažte nos dítěte jakoukoli bezpečnou mastí, abyste mechanicky zpomalili viry.

Ke snížení teploty během akutních respiračních virových infekcí by mělo být, pokud je nad 39 ° C - to ztěžuje krmení.

,
že zvýšená teplota neovlivňuje kvalitu mléka
.

Purulentními procesy vstupují do krevního řečiště různé patogenní bakterie. V tomto případě musí být laktace navzdory teplotě zastavena. Kurz antibiotik také nemůže. Jejich příjem omezuje laktaci.

U laktostázy se krmení nepřestává. Naopak, pomůže s tím vyrovnat se: s použitím dítěte na bolest v hrudi zlepšujeme odtok mléka. Výsledkem je, že se teplota sama sníží bez užívání drog.

Jak snížit teplotu kojící matky?

Při rozhodování o snižování teploty je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • Hladina a stav teploty;
 • Horečka.

Snížení teploty není lék, protože se jen potýkáme s příznakem. Snížení teploty s drogami vůbec neznamená zotavení, proto je mnohem důležitější znát příčinu horečky..

Pokud je příčinou horečky ARVI s teplotou nad 39 ° C, doporučuje se postupně snižovat teplotu. S nejasnou genezí je to nebezpečné, musíte navštívit lékaře, provést testy. Při správném zpracování se teplota sama sníží..

Můžete začít snižovat teplotu bohatým nápojem přírodních teplých džusů z malin, kalina, medu a citronu. Pomůže také otření octem nebo chladným obkladem na čele..

Z léků pro kojící matky jsou povoleny dvě nesteroidní protizánětlivé léky - Ibuprofen a Paracetamol. Přečtěte si více o paracetamolu pro kojení proti horečce.

Známý pro mnoho Panadol, Tylenol je také Paracetamol. Při jejich užívání je důležité nepřekračovat jednotlivé a denní dávky, protože to může nepříznivě ovlivnit tvorbu krve a funkci jater..

Ibuprofen je účinná látka toho, co je pro nás více známé, znamená Nurofen, Advil, Brufen.

Je nezbytné dodržovat dávkování. Dávka paracetamolu by neměla překročit 2 gramy (0,5 g 4krát denně). Kurz je krátký - 2-3 dny. Pokud horečka přetrvává, není příčinou teploty chlad. V takovém případě se musíte poradit s lékařem.

Lyubov Maslikhova, praktický lékař, speciálně pro

Mírné zvýšení teploty

Pokud teplota po porodu mírně stoupne (37-38 °), měli byste pečlivě sledovat stav ženy. Důvody tohoto nárůstu budou s největší pravděpodobností fyziologické a brzy poklesnou. V každém případě musíte teplotu regulovat několikrát denně a určitě ohlásit abnormality zdravotnickému personálu.

Jak měřit?

Jak rozpoznat, zda se teplota po narození zvyšuje nebo ne? Okamžitě je třeba poznamenat, že výsledky měření v podpaží jsou nepřesné, protože ostatní části těla jsou znatelně „teplejší“.

Dokonce i na porodnici umístily matky teploměr do nosu nebo do ulnárního záhybu. V tomto případě se používá digitální teploměr, jehož hodnoty jsou zpravidla více informativní než rtuť.

Kromě neustálého měření teploty je třeba při porodu sledovat i další známky naznačující patologické procesy v těle ženy. To jsou silné zimnice, bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu, poruchy spánku a tak dále. pokud je žena v mateřské nemocnici obtěžována, nemusíte mlčet, je důležité včas kontaktovat poskytovatele zdravotní péče.


Při měření teploty ústy nezapomeňte k získané hodnotě přidat 0,5

Ihned po porodu začnou ženy dostávat do mléčné žlázy hodně krve, a proto bude teplota v těchto místech mnohem vyšší než dříve. Měřením teploty v podpaží získáte nepřesné výsledky.

V porodnici mění ženy v práci teplotu na jiných místech - nosem, v ulnární fosílii. Z tohoto důvodu je třeba vzít ne rtuťový teploměr, ale digitální, má se za to, že jeho výsledky jsou přesnější.

Důležité! Při měření teploty v ústech nezapomeňte, že bude o 0,5 stupně vyšší, než ve skutečnosti je.

První den po porodu může být teplota u ženy mírně zvýšena. I když je značka na teploměru 38 stupňů a neexistují žádné bolesti hlavy, zimnice a jiné příznaky, je to normální. Pokud však teplota po porodu stoupne a neklesne ani po několika dnech, je to dobrý důvod, proč se poradit s lékařem.

Kdy navštívit lékaře?

Lékař by měl být okamžitě konzultován s prudkým zvýšením teploty po porodu, stejně jako při teplotě 37-38 °, pokud trvá déle než jeden den, s neobvyklým výtokem z bradavek a pohlavních cest. Pouze lékař dokáže správně určit příčiny horečky a předepsat odpovídající léčbu.

Včasná léčba zahájená správnou diagnózou pomůže rychle se zotavit a vrátit se k mateřským povinnostem. Mladá matka musí být zdravá, protože na ní závisí zdraví dítěte.

Co dělat, když je teplota vysoká?

Žena by si měla být vědoma toho, že na ní nyní závisí nejen její vlastní život, ale i blaho novorozeného dítěte, a proto v případě znepokojivých příznaků je nutné neprodleně kontaktovat zdravotnické zařízení. Signálem, který přivolá lékaře, by měl být stav, kdy teplota prudce stoupla na vysoká čísla (39–40 stupňů) a trvá 24 hodin. Pouze odborník bude schopen přesně určit diagnózu a předepsat odpovídající terapii.

ČTĚTE PODROBNOSTI: co dělat, když kojící matka má horečku?

Drogová terapie

Používání antipyretik, antibiotik a dalších léků může být omezeno, pokud žena kojí dítě. Lékař může doporučit dočasné odmítnutí krmení, pokud matka potřebuje intenzivní péči o léky, které mohou poškodit zdraví dítěte.

Ke snížení teploty můžete použít léky na bázi paracetamolu a ibuprofenu: Nurofen, Next, Ibuklin, Mig. Při zachování laktace předepisují odborníci antipyretikum ve formě rektálních čípků a zakazují použití aspirinu, antipyretických práškových látek s barvivy a příchutěmi.

Lidové recepty

S opatrností je třeba použít alternativní metody snižování teploty (bobule a bylinné odvar), aby nedošlo k vyvolání alergické reakce u dítěte. Během tohoto období by pro ženu měly být vytvořeny nejpohodlnější podmínky: nedostatek domácích prací, chladná teplota, nezbytné výrobky pro péči o tělo a příznivá emoční atmosféra. Je třeba mít na paměti, že nevylučují příčinu, ale pouze dočasně zmírňují stav:

 • tření alkoholem nebo octovým roztokem (aplikujte na lokty, krk, popliteální dutiny);
 • strouhané bramborové obklady s octem;
 • teplý čaj s malinovým džemem (ne více než tři skleničky denně);
 • pít s citronovou šťávou a medem;
 • brusinková šťáva.

Prevence hypotermie

Podle lékařských statistik se nejčastěji vyskytuje podchlazení u dětí s oslabeným imunitním systémem. Kromě toho, že pro takové dítě je nutné obohatit stravu ovocem a nezbytnými mikroelementy, musí rodiče sledovat jeho fyzickou aktivitu. Dnes má každý z vás možnost zapsat své dítě do sportovních sekcí, kde se může zapojit do svého oblíbeného sportu a více se pohybovat. Dlouhé sezení za monitorem počítače nepříznivě ovlivňuje imunitu dítěte a způsobuje podchlazení.

Lékaři doporučují kalení dětí od raného dětství. V případě podchlazení je kalení nezbytným preventivním opatřením..

Zeptejte se svého dětského lékaře, jak zahájit kalení ve věku dítěte a dodržujte všechny jeho rady. Pamatujte, že kalení a fyzická aktivita pomáhají posilovat tělo a snižují pravděpodobnost kolísání teploty směrem nahoru i dolů..

Naši odborníci

Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

Teplota po porodu - normální rozsah, důvody nárůstu a nebezpečné hodnoty (70 fotografií)

Porod je považován za nepředvídatelný proces, protože nikdy nevíte, co od nich můžete očekávat. Po jejich dokončení se však také neuklidníte, protože proces po porodu je před námi. Jeho trvání trvá asi 6-8 týdnů. Během této doby mohou být v ženském těle pozorovány některé komplikace.

Z tohoto důvodu nemůže žena opustit nemocnici ihned po narození dítěte, ale měla by být v ní po určitou dobu sledována..

Nepříjemné příznaky se mohou lišit. Například, co to znamená, když teplota stoupne po porodu na 37-38 ° a více?

Pravidla pro měření teploty po dodání

Počátek laktace je téměř vždy způsoben mírným zvýšením indikátoru na teploměru. Pokud umístíte teploměr pro měření do podpaží, úroveň se zvýší ve větší míře. Aby nedocházelo k falešným údajům, lékaři doporučují umístit teploměr do ohybu lokte nebo rektálně.

Normální hodnoty budou mít určité rozdíly. Bez ohledu na to, kterou metodu měření používáte, musí být kontrola specifikovaných indikátorů nutně prováděna. Díky tomu existuje možnost nezmeškat počáteční příznaky poporodního zánětu..

Fyziologické důvody

Proč se teplota zvýšila po porodu? V medicíně se rozlišují fyziologické a patologické základy tohoto stavu.

S fyziologickým zvýšením nemusíte panikařit, protože je to normální. Během porodu je celé tělo pod velkým stresem.

Současně se během narození dítěte a poté pozoruje ztráta tekutin ve velkých objemech. V důsledku nerovnováhy se může snížit krevní tlak, aktivita srdce a krevních cév.

V tuto chvíli, když žena porodí dítě, se hladina hormonů v jejím těle okamžitě změní. To je způsobeno tím, že placenta přestává produkovat hormony. Při této příležitosti dochází ke zvýšení teploty matky po porodu na 38 stupňů.

Zřídka se mléko produkuje mnohem rychleji, než ho dítě konzumuje. Pokud novorozenec nevysaje celý objem mléka, hrozí lakostáza. Aby se zabránilo rozvoji nežádoucích příznaků, musí se žena vyjádřit.

Obecně se po vyjádření nebo kojení tělesná teplota vrátí do normálu. Jako preventivní účinek laktosti může být ženě poskytnuta masáž prsu, a pokud je to nutné, expresní.

Nejprve se může teplota lišit od 35 do 38 stupňů. Tyto hodnoty jsou způsobeny převládajícím hormonálním uvolňováním v době narození dítěte.

Někdy v celém těle převládají svalové třesy. Tím se uvolní tepelná energie, což vede ke zvýšení ukazatele na teploměru. Podobný příznak však může být přítomen s hormonálními poruchami nebo s obdobím poporodní deprese.

Teplota za týden po narození: proč rostla a jaké jsou příčiny zimnice?

Těhotenství a porod vyžaduje, aby žena investovala svou sílu a energii. Vzhled dítěte v rodině je plný noční spánkové deprivace, stresu, pocitů. Stává se, a ne tak zřídka, že teplota po porodu stoupne na 38 a více stupňů. Co mohou být takové údaje způsobeny, co mám dělat? Když se dokážete samostatně vypořádat se situací, a ve kterých případech se obraťte na lékaře?

Proč teplota stoupá týden po porodu?

Hypertermie, která se objevuje 5-10 dní po porodu, má důvody, které vyžadují pozornost odborníků:

 • Stagnace mateřského mléka v žlázách (lakostáza) v důsledku řídkého krmení nebo čerpání. Žena musí zajistit kojení a sledovat stav bradavek, aby se její stav nezhoršoval mastitidou - zánět mléčné žlázy, při kterém infekce proniká do žláz, dochází k ztuhnutí prsou, k pocitu hrudek.
 • Vývoj tromboflebitidy nebo trombózy je patologický proces ve stěnách děložních žil, který se projevuje edémem v místě vzniku trombu a zvýšením teploty na 39 stupňů po porodu. K této patologii dochází za několik dní..
 • Zánětlivý proces (vřed) způsobený zaváděním patogenních bakterií a rozvojem infekce v prasklinách a slzách pohlavních orgánů, doprovázených výtokem hnisu, otokem a zarudnutím. Teplota po dodání v tomto případě stoupne na 37–38 stupňů.
 • Parametritida je patologický proces v tukové tkáni dělohy ze strany, kde infekce pronikla. Příznaky tohoto onemocnění se začínají projevovat po narození dítěte ve formě silné bolesti v podbřišku, nepohodlí během močení, zimnice a tepla po porodu desátého dne.
 • Metroendometritida nebo hnisání povrchu dělohy v důsledku krevních sraženin v ní zanechaných, kousků placenty nebo exacerbace předchozích chronických onemocnění reprodukčního systému. Toto onemocnění je doprovázeno horečkou do 38-40 stupňů, zimnicí, poruchami spánku, křečemi dělohy, oblačným výtokem s nepříjemným zápachem.
 • Pelvioperitonitida v pánevní oblasti. Tento závažný zánět se objeví 14. den. Během nemoci dochází k hypertermii těla až do 42 stupňů po porodu, stejně jako třes (třes), záchvaty zvracení, nevolnost, křeče bolesti v podbřišku, zmatek a celková nevolnost..
 • Pyelonefritida se může objevit během těhotenství a zhoršovat se po porodu v důsledku oslabení obranyschopnosti organismu. Žena trpí častým a bolestivým močením, hypertermií až 40 stupňů, bolestí v bederní zádech.
 • Alergická reakce na materiál používaný k sešívání vagíny a epiziotomie.
 • Respirační virová infekce.

Metroendometritida

Komplikace po porodu u žen mohou také způsobit zánět děložní sliznice. Vyskytuje se v případě hromadění sekrecí u ženy při porodu, zablokování děložního čípku krevní sraženinou, zpožděných částic placenty, s exacerbací starého onemocnění. V tomto případě se teplota objeví asi 2-4 dny po narození, udržuje ukazatele kolem 39 ° C.

Zároveň se žena také cítí zimnice, dochází ke ztrátě chuti k jídlu, jsou pozorovány poruchy spánku. Při hmatu je cítit bolest v podbřišku. Povaha výboje se mění: zakalí, špatně zapáchají, jejich množství se může výrazně zvýšit nebo snížit. Problém lze řešit antibiotiky. Někdy musíte umýt dělohu.

Jaké jsou příčiny zimnice?

Matka se může setkat s křečemi kožních cév a třesem svalů - zimnicí. Žena cítí, že se třese a potem zesiluje v podpaží a na čele se objeví pot. Nejčastěji je zimnice po císařském řezu nebo porodu doprovázena významným zvýšením tělesné teploty a je vyvolána z následujících důvodů:

 • prudká změna rovnováhy hormonů v těle;
 • produkce prolaktinu;
 • přetížení svalů břišní dutiny;
 • zbytkový účinek drog používaných ke stimulaci porodu;
 • skoky v krevním tlaku na pozadí obecného vyčerpání těla;
 • masivní ztráta krve (důsledek císařského řezu nebo porodu, komplikovaného více mezerami);
 • dehydratace.

Jaká by měla být normální teplota?

Po porodu dochází v ženském těle k mnoha procesům spojeným s obnovou těla a přizpůsobením se potřebám dítěte - otokem a aktivní produkcí mléka prsními žlázami, hojením poškozeného porodního kanálu a navrácením dělohy do normální velikosti.

U žen, které rodí poprvé, vyvstávají otázky: jaká může být teplota bezprostředně po porodu a proč náhle vzrostla? Pro spolehlivější měření musíte do lokte vložit teploměr, abyste nezohlednili teplotu hrudníku.

Po dobu dvou měsíců může teplota zůstat na 37 stupních a odborníci identifikují několik situací, kdy hypertermie (až do 38 ° C) nebude projevem závažných komplikací vyžadujících lékařský zásah:

 • v prvních několika hodinách;
 • 2-3 dny v souvislosti se zřízením laktace;
 • během dne během období toku mléka.

zjištění

Jak jste již pochopili, teplota po porodu musí být řízena, protože její odchylka od normy může být způsobena nebezpečnými poporodními komplikacemi. V mateřské nemocnici se teplota měří denně, a pokud stoupne, lékaři rychle určí příčiny a poskytnou nezbytnou pomoc. Až budete vy a vaše dítě propuštěni domů, musíte sami měřit teplotu alespoň několik týdnů.

S jeho prudkým vzestupem, stejně jako v případě, kdy teplota není příliš vysoká, do 37,5 °, ale trvá déle než jeden den, okamžitě vyhledejte lékaře. Správné zacházení s ním včasné pomůže rychlému uzdravení. A zdraví novorozeného dítěte závisí na zdraví matky.

Související články

Co dělat, když je teplota vysoká?

Žena by si měla být vědoma toho, že na ní nyní závisí nejen její vlastní život, ale i blaho novorozeného dítěte, a proto v případě znepokojivých příznaků je nutné neprodleně kontaktovat zdravotnické zařízení. Signálem, který přivolá lékaře, by měl být stav, kdy teplota prudce stoupla na vysoká čísla (39–40 stupňů) a trvá 24 hodin. Pouze odborník bude schopen přesně určit diagnózu a předepsat odpovídající terapii.

ČTĚTE PODROBNOSTI: co dělat, když kojící matka má horečku?

Drogová terapie

Používání antipyretik, antibiotik a dalších léků může být omezeno, pokud žena kojí dítě. Lékař může doporučit dočasné odmítnutí krmení, pokud matka potřebuje intenzivní péči o léky, které mohou poškodit zdraví dítěte.

Ke snížení teploty můžete použít léky na bázi paracetamolu a ibuprofenu: Nurofen, Next, Ibuklin, Mig. Při zachování laktace předepisují odborníci antipyretikum ve formě rektálních čípků a zakazují použití aspirinu, antipyretických práškových látek s barvivy a příchutěmi.

Lidové recepty

S opatrností je třeba použít alternativní metody snižování teploty (bobule a bylinné odvar), aby nedošlo k vyvolání alergické reakce u dítěte. Během tohoto období by pro ženu měly být vytvořeny nejpohodlnější podmínky: nedostatek domácích prací, chladná teplota, nezbytné výrobky pro péči o tělo a příznivá emoční atmosféra. Je třeba mít na paměti, že nevylučují příčinu, ale pouze dočasně zmírňují stav:

 • tření alkoholem nebo octovým roztokem (aplikujte na lokty, krk, popliteální dutiny);
 • strouhané bramborové obklady s octem;
 • teplý čaj s malinovým džemem (ne více než tři skleničky denně);
 • pít s citronovou šťávou a medem;
 • brusinková šťáva.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud si žena všimla alespoň jednoho z výše uvedených patologických příznaků popsaných výše, potřebuje co nejdříve odbornou pomoc, samoléčení zde není přípustné. Pokud teplota ženy po porodu trvá déle než 2–3 dny, ačkoli nejsou detekovány žádné další příznaky, mohou nastat další chronická onemocnění. V tomto případě je také nutné navštívit lékaře, který provede správnou diagnózu a určí příčiny teploty. Mladá matka musí být vždy zdravá a plná síly, protože na ní závisí zdraví dítěte.

Nemělo by se tedy přehlížet zvýšení nebo snížení tělesné teploty, protože období po porodu je považováno za docela nebezpečné pro ženu, během níž se může vyskytnout několik závažných onemocnění. Proto se doporučuje pečovat a zacházet velmi opatrně.

Možné komplikace

Teplota po porodu a nedostatek potřebné pomoci mohou způsobit vážné komplikace, které vyžadují dlouhodobé ošetření v nemocnici nebo chirurgický zákrok s odstraněním orgánů odpovědných za možnost následného porodu. Kromě toho bude žena na dlouhou dobu oddělena od svého novorozeného dítěte..

Většina patologických příčin horečky týden po narození naznačuje vývoj zánětlivých procesů v těle. Tromboflebitida bez adekvátní terapie může způsobit tromboembolismus, způsobit celkovou otravu krve (sepse), znecitlivění končetin, ztrátu citlivosti a fatální následek. Poranění vnějších pohlavních orgánů a nedostatečná péče o ně vyvolávají výskyt hrubých jizev a mikrotrhlin, které způsobují nepohodlí při pohlavním styku a vyžadují chirurgickou korekci (plastická chirurgie).

Stagnace mléka je komplikována mastitidou, která vyžaduje otevření abscesů, prodlouženou antibiotickou terapii a ukončení kojení. Běžící pyelonefritida může být předzvěstí selhání ledvin, bakteriotoxického nebo septického šoku, benigních nádorů v genitourinárním systému a hypertenze. Dojde-li k alarmujícím příznakům, je lepší se poradit s odborníkem a chránit se před hroznými následky.

Sdílejte s ostatními!


Hlavní příznaky SARS jsou podobné, stejně jako přenosové trasy (ve vzduchu, kontakt). Horečka vyžaduje užívání antipyretik, a v případě bakteriálních komplikací jsou nutné antimikrobiální látky. To vyvolává obavy z pokračujícího kojení..

 • slabost
 • horečka;
 • rýma;
 • bolest hlavy;
 • bolest krku;
 • bolest svalů;
 • snížená chuť k jídlu.

V současné době se předpokládá, že kojení by nemělo být zastaveno, pokud dojde k ARVI bez těžké intoxikace..

Nesteroidní protizánětlivé léky (paracetamol, ibuprofen), používané ke snižování tělesné teploty, jsou bezpečné, pokud se použijí střední dávky po krátkou dobu. O možnosti zachování kojení v případě potřeby, o stanovení antibakteriálních léků rozhoduje ošetřující lékař.

Zvýšení a snížení teploty po porodu

Jedním z hlavních ukazatelů zdraví nově razené matky je její teplota po porodu. Během tohoto období musí každá žena ovládat její pohodu. Jinak existuje riziko závažných komplikací, což může také naznačovat změnu ukazatelů.

Poporodní období trvá asi 1-2 měsíce. Během této doby se tělo zotavuje, takže zvýšení teploty po porodu a po dobu několika týdnů je zcela normální. Zpočátku leží žena v nemocnici, kde mění teplotu dvakrát denně. Zeptejte se svého lékaře, jaké by měly být ukazatele po porodu, nebojte se, v blízkosti jsou odborníci, kteří vám kdykoli pomohou.

Teplota po porodu se v prvních 2-3 hodinách pohybuje od 35 do 38 °, což je spojeno s velkým uvolňováním hormonů. Někdy si ženy všimnou svalových třesů. Svaly tak uvolňují tepelnou energii, takže se zvyšuje výkon. Teplota po porodu však může být nízká. Pro tento jev existuje také několik vysvětlení..

Proč se problém objevil

Aby se už nemusíte bát, musíte vědět, proč se po porodu teplota ženy zvyšuje. To je zcela normální, protože ženské tělo prochází dvěma důležitými procesy:

 • rána v děloze se léčí;
 • nastává laktace.

Teplota po narození obvykle vzroste okamžitě na 37,5 ° C, protože placenta opouští tělo. Kromě toho začíná příval mléka, takže mléčné žlázy bobtnají a ukazatele teploty se zvyšují na 38 ° C. Jakmile žena krmí své dítě, její stav se vrátí do normálu..

Termoregulační centrum těla řídí nárůst nebo pokles indikátorů a také reaguje na účinky biologicky aktivních látek. Jsou způsobeny viry a mikroby nebo hormonálními poruchami. Proto tělo po porodu nejprve zvyšuje teplotu a poté snižuje. Pokud je to důvod, nebojte se..

Ošetřující lékaři obvykle říkají matce, proč může teplota po porodu klesnout. Existuje několik vysvětlení:

 • nízký hemoglobin;
 • snížená imunita;
 • narušení štítné žlázy (hypotyreóza).

Pokud ukazatele náhle klesnou, lékaři obvykle odebírají krev a provádějí obecnou analýzu a také analýzu TSH. Na základě výsledků jsou prováděny následné akce. Poměrně často tělo reaguje podobným způsobem na zkušený stres..

Vážnější důvody

Pokud je však u ženy diagnostikována zvýšená teplota po porodu, mohou být příčinou různé zánětlivé procesy. Zvýšená četnost může signalizovat následující onemocnění.

 1. Laktostáza. Vzniká, když mléko v mléčné žláze stagnuje. Z tohoto důvodu je hrudník velmi napjatý, těžší. O této nemoci svědčí teplota, která náhle stoupá po porodu, a pocit bolesti.
 2. Endometritida. Toto onemocnění často způsobuje zvýšení míry. Zánět endometria obvykle začíná v důsledku zbytků placenty nebo částí membrán, které nemají čas na opuštění dělohy..
 3. Mastitida. Patologie se může projevit, pokud s laktostázou škodlivé bakterie vstoupí do ran na bradavkách. Indikátory prudce vyskočí na 40 ° C, žena cítí silnou bolest hlavy, zimnici. K léčbě nemoci se často používají antibiotika a měl by je vyzvednout pouze zkušený lékař..
 4. SARS. To je velmi častý důvod, proč i měsíc po posledním narození může teplota stoupnout..
 5. Metroendometritida. Toto onemocnění je charakterizováno zánětem na vnitřním povrchu dělohy a vyvíjí se pod vlivem následujících faktorů: proniknutí do tělních dutin infekcí vagíny, exacerbace chronických onemocnění dělohy, zpoždění v těle části placenty nebo membrán, akumulace krevních sekretů po porodu. Metroendometritida způsobuje zvýšení ukazatelů na 38,5 - 39 ° asi 4 dny po narození dítěte. Žena cítí zimnici, její chuť k jídlu náhle zmizí a objeví se nespavost. Současně se děloha nesnižuje a výtok se stává zárodečný, zakalený, jejich počet se výrazně zvyšuje. Jsou-li pozorovány křeče dělohy, může se výtok z důvodu zhoršeného odtoku snížit.
 6. Poporodní vřed. Projevuje se 2-3 týdny po narození a způsobuje výrazné zvýšení teploty. Na pohlavních orgánech ženy se také tvoří hnisavý vřed.
 7. Pelvioperitonitida. Obvykle se projevuje 3 týdny po narození dítěte. Tělesná teplota mámy prudce stoupá, zimnice, únava a prudká bolest v podbřišku.

Měla by být věnována pozornost

Po porodu nelze ignorovat zvýšení tělesné teploty na 38-39 ° C. Tělo se tedy snaží objasnit, že to není v pořádku, a potřebuje pomoc. I když existuje mnoho případů, zkuste najít čas a vyhledejte lékaře. Možná budete potřebovat úplné vyšetření těla. Je zcela nepřijatelné předepisovat léky sami po poslechu doporučení přátel. Komplikace se vyhnou pouze kvalifikovaným odborníkem.

Léčba lidovými prostředky

Léky s antipyretickým účinkem jsou schopny efektivně zvládat teplotu 39 ° C a vyšší. Po porodu je však mnoho léků zakázáno, pokud žena kojí. Kromě toho mohou způsobit nežádoucí účinky a ženské tělo je již po těhotenství tak slabé. Indikátor můžete snížit pomocí lidových metod. Nezpůsobují újmu, ale jsou celkem efektivní..

Syrové brambory odvedou skvělou práci. Budete potřebovat:

 • jeden syrový brambor;
 • lžíce octa.

Nástroj se používá několikrát denně. Obklad by měl být aplikován na zápěstí, ohyby loktů, na čelo, whisky.

 1. Roštové brambory.
 2. Nalijte ocet.
 3. Výslednou hmotu důkladně promíchejte, položte na vlhký hadřík a stočte.

Další recept se vypořádá s neštěstí. Budete potřebovat:

 • půl sklenice medu;
 • půl sklenice cibule a jablek, strouhané.

Lék by měl být užíván orálně se zimnicí a horečkou. Jezte jednu polévkovou lžíci drogy nejméně dvakrát denně..

 1. Smíchejte velké množství jablek a cibule.
 2. Nalijte med.
 3. Směs.

Lidové léky

Pokud je po porodu diagnostikováno zvýšení teploty až o 37 ° C, můžete horečku odstranit infuzí cibule. Požadované:

 • jedna cibule;
 • dvě sklenice vroucí vody.

Infuze by měla být konzumována každou hodinu. Najednou postačuje přibližně 50 ml léčiva.

 1. Oloupejte střední cibuli;
 2. Rozdrťte se na zatuchlý stav;
 3. Nalijte vroucí vodu, promíchejte.
 4. Zabalte nádobu s výrobkem do teplé přikrývky nebo šály, nechte je do rána.

O autorovi: Olga Borovikova

poporodní teplota.

Dívky, mám pár dní s teplotou 37,1-37,3. Po dodání uplynulo 8 dní. Je to normální? s někým to bylo stejné?

Teplota po porodu: proč stoupá?

Porod není jen přirozený fyziologický proces a dlouho očekávaná událost, která má za následek narození dítěte, ale také hodně stresu pro ženské tělo. Někteří si všimnou zvýšení tělesné teploty po porodu a začnou vydávat poplach. Pokud jste jedním z nich, nejprve se uklidněte. Příčiny teploty jsou rozděleny do dvou velkých skupin: fyziologické a patologické.
První patří: těžká dehydratace. Během samotného porodu a na nějakou dobu po nich ztrácí žena velké množství tekutiny, což vede k narušení rovnováhy voda-sůl a nesprávnému fungování všech orgánů, včetně systému zodpovědného za termoregulaci; rychlý návrat hormonálního stavu „k předchozímu nastavení“. Hormonální pozadí ženy, která se během několika dnů změnila za 9 měsíců, se nevyhnutelně a rychle vrací do svého obvyklého stavu; laktostáza kvůli nesouladu potřeb dítěte a množství mléka produkovaného matkou. V některých případech může být skoková teplota jedním z příznaků poporodní deprese. Tato podmínka nepředstavuje významnou hrozbu pro život ženy, ale stále vyžaduje včasnou konzultaci s odborníkem a jmenování nezbytných prostředků k jeho odstranění..
Patologické příčiny horečky: mastitida nebo zánět mléčné žlázy. Žena si také může stěžovat na přidělení kapek hnisu, když tlačí na bradavku, na přítomnost těsnění a uzlů v hrudi; pelvioperitonitida, endometritida, tromboflebitida - zánět žil s tvorbou krevních sraženin v nich; ARVI, ARI, alergické reakce. Pokud zjistíte, že teplota po narození výrazně vzrostla, neodkládejte návštěvu u lékaře. Pokusy o autodiagnostiku nepřinesou požadované výsledky a samoléčení může jen zhoršit vaši pohodu..

Jaké jsou příčiny horečky po porodu?

Zdálo by se, že nejzajímavější je již za námi a porod je u konce, ale důvodem vzrušení zůstává a jedním z nich je zvýšení teploty ženy při porodu, aby nedošlo k panice, stojí za to studovat hlavní příčiny teploty po porodu.

Poporodní proces je pro ženské tělo velkým stresem, v souvislosti s tím lékaři několik dní pozorují nejen dítě, ale i matku. Se zvýšením teploty se rozlišují dva typy příčin: fyziologické, které jsou normou a patologické, což je signál přítomnosti infekce v těle.

Poporodní teplota

Teplota po porodu - stížnost, při které může každá žena, která prošla tímto obtížným, ale tak důležitým procesem, navštívit lékaře.

Koneckonců, těhotenství a samotný proces narození jsou fyziologické, ale velmi energeticky náročné procesy..

Pokud je žena podvyživená, není dostatečně odpočívající, trpí vážným stresem, může mít také zvýšenou teplotu.

Může dojít k teplotám po porodu, pacienti se zajímají o své lékaře a kdy vydat poplach.

Je možné snížit nadhodnocené ukazatele, a pokud ano, jak to udělat správně?

Příčiny teploty po porodu

Proč se teplota zvyšuje po porodu - oblíbená otázka, kterou slyší ženy.

Nejčastěji je hlavním důvodem infekční proces, s nímž je tělo nuceno bojovat..

Je důležité si uvědomit, že infekce může být jak docela vážná, tak i epizodická.

Obvykle přispívají k nárůstu ukazatelů:

 • nedostatečná výživa ženy při porodu a v důsledku toho i nedostatečná tělesná hmotnost;
 • různé patologie imunitního systému, vrozené i získané (HIV infekce vyžaduje zvláštní lékařskou péči);
 • různé infekční patologie ovlivňující orgány reprodukčního systému v druhé polovině druhého trimestru a později;
 • porod komplikovaný různými zraněními, příliš dlouhý v čase;
 • dlouhé období bez vody;
 • různé patologické patologie vyžadující chirurgické zákroky (včetně císařského řezu).

Lékaři samostatně identifikují řadu důvodů, které nejčastěji způsobují zvýšení teploty.

Poporodní teplota: souvislost s mléčnými žlázami

Teplota 37 po porodu a vyšší frekvence jsou častým důsledkem stagnace mléčných žláz..

Tváří v tvář velkému počtu žen.

Obzvláště často se objevují problémy, pokud není možné stanovit kojení.

Nebo dítě z jakéhokoli důvodu nemůže pít mateřské mléko..

Mléčná stáza se nazývá lakostáza..

S ním je zaznamenáván nárůst teploty po porodu za týden, někdy po 8-10 dnech.

Vysvětluje, že mléko v mléčných žlázách stagnuje..

Patogenní mikroflóra se v ní začíná množit, což vede k negativním příznakům.

Pokud není léčba onemocnění řešena, může dojít k mastitidě..

Je to pro ženu velmi nebezpečné a ve zvláště pokročilých případech může vyžadovat chirurgickou korekci.

Poporodní teplota: pánevní zánětlivé onemocnění

Častými příčinami teploty po porodu jsou zánět v pánvi.

Mohou doprovázet jak normální porody, tak i děti s chirurgickou pomocí.

Děloha, cervikální kanál, vagína, dutina nejmenší pánve mohou být ovlivněny zánětem..

Nejčastěji diagnostikovaná endometritida (zánětlivý proces v endometrium dělohy).

Nemoc je doprovázena stížnostmi na špatné zdraví, ženy si stěžují na bolest v podbřišku.

U této nemoci lze zaznamenat vysokou teplotu po porodu (38–39 ° a někdy i více).

Závažnost nárůstu závisí na tom, jak je patologický proces rozšířen..

V některých případech jsou u žen zaznamenány pelvioperitonitida - stav nebezpečný pro zdraví a život.

V tomto případě zánět ovlivňuje prostor kolem dělohy.

Tato patologie je doprovázena silnou bolestí, horečkou..

V některých případech může být zaznamenáno porušení močení a vyprázdnění.

Teplota po porodu a onemocnění žilní soustavy dolních končetin

Spravedlivý sex během těhotenství často čelí křečovým žilám dolních končetin.

Lékaři vysvětlují, že výskyt této choroby je velmi jednoduchý..

V důsledku procesu těhotenství se zvyšuje zatížení nohou.

To však snižuje intenzitu jejich přísunu krve a také stagnaci žilní krve ve spodních částech těla.

V důsledku toho jsou žíly nuceny expandovat, aby kompenzovaly odchylku.

Křečové žíly mohou být komplikovány onemocněním po narození dítěte, jako je tromboflebitida.

U této choroby mohou být stížnosti zcela jasné..

Celkem chybí, takže byste měli být obzvláště opatrní.

Zřídka pozorovaný nárůst teplotních ukazatelů nad 37 °.

Horečka po porodu
říká gynekolog
Garyaeva Irina Vladimirovna

Obsah tohoto článku byl ověřen a potvrzeno, že vyhovuje lékařským předpisům
standardy gynekologa

Garyaeva Irina Vladimirovna

názevObdobíCena
Vyšetření gynekologa s vyšetřením na křesle1200,00 rub.
Teplota během zánětlivých procesů ve vnějších pohlavních orgánech po porodu

Zánětlivé procesy u vnějších genitálií jsou diagnostikovány hlavně v oblastech, kde byly šity.

Nezáleží na tom, zda je ruptura způsobem poranění nebo je to cílený řez pro usnadnění porodu.

V některých případech je zánětlivý proces spojen s negativní reakcí na materiál na šití..

Dalšími důvody mohou být ignorování pravidel asepse a antiseptik, nesprávná péče v období po porodu, nesprávné párování tkání.

Klinické příznaky se mohou vyvíjet velmi pomalu..

Někdy se teplota poprvé po porodu objeví poprvé, stejně jako jiné příznaky naznačující zánětlivou reakci.

Teplota pro další možné poporodní infekce

Pokud hrudník bolí a teplota po porodu, pak je vše zcela jasné.

Lze předpokládat, že se vyvinula nebo již vyvinula lakostáza.

Stává se však, že ukazatele stoupají bez dalších příznaků, které jsou zjevné pro diagnózu, ženy se zajímají.

Ano, je to docela možné.

Například pokles imunity charakteristický pro každou ženu v období po porodu.

Může vést k hyperreaktivní reakci na jakýkoli i mírný zánětlivý proces..

V některých případech je během tohoto obtížného období zaznamenáno zhoršení chronických infekcí..

Například herpes může připomínat sám sebe, výskyt vyrážek, ve kterých může být doprovázena hypertermická reakce.

Rovněž stojí za zapamatování si akutních respiračních virových infekcí..

Infekce, s níž není vyloučeno ani snížení imunity.

S opatrností se doporučuje, aby ženy v porodu, které i před těhotenstvím, trpely různými zánětlivými onemocněními ledvin.

Například exacerbace pyelonefritidy po narození dítěte může vést k hypertermii.

V tomto případě může u ženy dojít ke zhoršení celkového zdraví, bolesti v bederní oblasti.

Teplota po porodu: když se odchylka považuje za normální

Jaká by měla být teplota po porodu - běžná otázka, která zní v ordinaci lékaře.

Je hypertermie vždy známkou patologie, ptají se ženy.

Je důležité mít na paměti, že posouzení hypertermie by mělo být v každém případě individuální..

Lékaři obvykle nedoporučují příliš se bát, pokud došlo k jedinému nárůstu teploty na 37-38º, což trvá 1-2 dny.

Pokud teplota stoupne nad a je stanovena jako přetrvávající - je to jeden z jasných známek potřeby navštívit lékaře!

Je důležité si uvědomit, že musíte navštívit lékaře, i když teplota není doprovázena žádnými dalšími stížnostmi.

Jeho pouhá přítomnost po delší dobu by měla být ostražitá.

Jak se zbavit horečky a zda se to dá udělat po porodu

Co dělat, když teplota po porodu narušuje spravedlivý sex, ženy mají zájem o své ošetřující lékaře.

Přístup by měl být v každém případě individuální a rozhodnutí o tom, zda snížit ukazatele teploty.

Ve většině případů, pokud ukazatel nepřesáhne značku 37,5 °, se doporučuje nepřijímat žádná opatření.

To se vysvětluje skutečností, že srážení hypertermie v tomto případě pouze oslabuje síly těla zaměřené na boj proti infekci.

To znamená, že tělo nemůže plně bojovat proti patogenům.

Na druhé straně se některé ženy cítí velmi špatně, i když s mírným vzestupem.

V tomto případě se doporučuje přijmout opatření ke zmírnění jejich stavu..

Pokud žena odhadne stav jako normální, nemusí se teplota po porodu, a to ani při 38 °, zkrotit.

Jaké léky může žena použít ke zmírnění jejího stavu, mají zájem pacienti.

Vše záleží na tom, zda je laktace podporována..

Pokud se z jakéhokoli důvodu rozhodne o odmítnutí kojení, lze použít jakékoli prostředky, které mohou pomoci zbavit se teploty..

Pokud pacient plánuje pokračovat v kojení, je v obtížnější situaci.

Není tolik drog, které se nedostanou do mléka a nepoškozují dítě.

Za prvé, stojí za to mít Paracetamol nebo Ibuprofen ve vaší lékárničce.

Tyto léky jsou bezpečné jak pro kojící matku, tak pro její dítě..

Aspirin a analgin, i přes jejich popularitu, jsou nejlépe vyloučeny.

Tyto léky mohou způsobit nenapravitelné poškození zdraví vašeho dítěte..

Doporučuje se vyloučit všechny prášky, které jsou navrženy tak, aby snižovaly teplotu a bojovaly proti SARS.

Za prvé, mnoho z nich obsahuje barviva, která jsou škodlivá pro dítě a mohou vyvolat alergickou reakci..

Za druhé, ne všechny z nich jsou pro dítě bezpečné, pokud matka podporuje kojení..

Teplota v poporodní periodě je podmínkou, že v každém jednotlivém případě by měla být hodnocena individuálně.

Pokud se pacient domnívá, že existuje nebezpečí pro sebe nebo její dítě, doporučuje se, aby navštívila lékaře a získala radu ohledně nebezpečí jejího stavu a dalšího léčení..

Vzhledem k oslabené imunitě nebude zajištění zajištěno!

Pokud se obáváte teploty po porodu, obraťte se na kompetentní gynekologa našeho zdravotního střediska.

Články O Neplodnosti