Hlavní Zdraví

Teplota 37 během těhotenství

Mnoho žen během těhotenství poznamenává, že tělesná teplota v počátečních stádiích se často zastavuje na čísle 37. A protože jsme zvyklí na to, že taková teplota je charakteristická pro vývoj nemoci, není překvapivé, že mnoho nastávajících matek jen panikaří, když najdou zvýšení teploty. Zvýšení tělesné teploty během těhotenství však není ve všech případech důvodem k obavám. Jaká je tělesná teplota pro těhotné ženy normální a stojí za to se obávat, pokud se vaše tělesná teplota mírně zvýšila - zvažte dnešní článek.

Mnoho žen během těhotenství poznamenává, že tělesná teplota v počátečních stádiích se často zastavuje na čísle 37. A protože jsme zvyklí na to, že taková teplota je charakteristická pro vývoj nemoci, není překvapivé, že mnoho nastávajících matek jen panikaří, když najdou zvýšení teploty. Zvýšení tělesné teploty během těhotenství však není ve všech případech důvodem k obavám. Jaká je tělesná teplota pro těhotné ženy normální a stojí za to se obávat, pokud se vaše tělesná teplota mírně zvýšila - zvažte dnešní článek.

Hlavní příčiny horečky během těhotenství

Zpočátku je nízká tělesná teplota během těhotenství, zejména v raných stádiích, normou, takže byste se neměli bát a bát se předem. Taková „anomálie“ je způsobena skutečností, že tělo těhotné ženy, rekonstruující hormon, reaguje se zpomaleným přenosem tělesného tepla a v důsledku toho se tělesná teplota mírně zvyšuje. Pokud je tedy vaše tělesná teplota v prvních týdnech těhotenství 37-37,1 stupňů, zatímco neexistují žádné další příznaky nemoci, je tato teplota považována za normální pro vaši „zajímavou“ polohu..

Lékařské vysvětlení zvýšení teploty v těle těhotné ženy je navíc způsobeno produkcí obrovského množství progesteronu - jednoho z nejdůležitějších a nejdůležitějších hormonů těhotenství.

Také zvýšení teploty u těhotné ženy může být způsobeno přehřátím na slunci nebo nedostatečným čerstvým vzduchem v místnosti, kde je v současné době.

Teplota v časném těhotenství (37-37,5-38)

Teploty pozdní a časné těhotenství: léčba, příčiny, prevence

Teplota v časném těhotenství může být poněkud zvýšená, což ve většině případů není patologie. Skutečnost je taková, že různé změny v těle ženy, a zejména hormonální (tvorba hormonálního progesteronu), způsobují zpomalení přenosu tepla a v důsledku toho zvýšení teplotních hodnot. Pokud je teplota během těhotenství 37 v prvních týdnech po početí 37, nemělo by to být matoucí, pokud neexistují jiné příznaky nemoci. Podívejme se blíže na algoritmus akcí pro zvýšení tělesné teploty, příčiny a metody léčby / zmírnění.

Horečka nízké kvality. Co dělat?

Tato teplota je až 38 stupňů. Hodnoty se zdají být malé, ale tento stav je docela obtížné tolerovat. Vyvolává pocit únavy, slabosti. Ale to není nejhorší. Taková teplota, zejména pokud je pevně držena, může být prvním příznakem nějakého pomalého, ale možná velmi nebezpečného zánětlivého procesu. Teplotu v těhotenství 37,5 lze tedy pozorovat při ektopické lokalizaci fetálního vajíčka - což je pro ženu velmi nebezpečný jev. O možných důvodech si můžete přečíst později v tomto článku..

Co dělat? Doporučujeme nejprve navštívit gynekologa, pokud jste u něj již zaregistrováni. Pokud nejsou detekovány žádné gynekologické patologie, budete s největší pravděpodobností posláni praktickému lékaři, který vás nasměruje k vyšetření krve a moči. Pokud zánětlivý proces skutečně existuje, teplota během těhotenství přetrvává, léčba bude předepsána po diagnostice.

Příčiny a důsledky

Podívejme se na patologické důvody. Jaká onemocnění mohou být téměř asymptomatická? Tato pyelonefritida, tuberkulóza, herpes, cytomegalovirus a další choroby jsou pro plod velmi nebezpečné.

U žen plánujících dítě je mnohem méně často pozorována teplota během časného těhotenství způsobená virovými a infekčními chorobami - to jsou ti, kteří před počátkem podstoupili úplné vyšetření a v případě potřeby i léčebný průběh.

Jakákoli infekce může být pro plod velmi nebezpečná. Důsledky závisí do větší míry na gestačním věku. Pokud je onemocnění závažné během prvních 1 až 3 týdnů po početí, pak s největší pravděpodobností dojde k potratu nebo k zastavení vývoje plodu. V tomto případě bude princip fungovat: „Vše nebo nic.“ Pokud infekce ovlivní plod během vytváření hlavních orgánů a systémů (tj. V prvním trimestru), pak je téměř zaručeno, že to povede k nějaké vrozené patologii. V obtížných situacích lékaři doporučují ukončení těhotenství. Pokud ne, pak je taková budoucí matka zvláště pečlivě sledována, musí podstoupit všechny nezbytné screeningové studie, jejichž výsledky velmi pravděpodobně ukážou, zda je dítě zdravé nebo ne..

Méně nebezpečná infekce po 12-14 týdnech, kdy je placenta plně vytvořena. Pokud teplota během těhotenství v počátečních stadiích a příčiny, které ji způsobily v prvním trimestru, často vedou k úmrtí plodu, pak od druhého trimestru dítěte chrání již vytvořená placenta. Jen si ale nemyslete, že placenta zachrání všechny případy neštěstí. Ne. Ale mírně zmírní negativní vnější vliv..

Asi od 30. týdne se teploty v těhotenství 38 a ještě nižší opět stávají docela nebezpečnými. Matky zpravidla již v takových obdobích nemoci nevedou k vývojovým patologickým stavům, ale vysoké teploty mohou způsobit předčasné oddělení placenty (velmi nebezpečný stav pro ženy) nebo vést k předčasnému porodu. A samotné místo dítěte již dítě nechrání, protože (místo dítěte) má tu zvláštnost, že se opotřebuje, „zestárne“ a s každým týdnem plní horší a horší ochranné funkce po dlouhou dobu těhotenství.

Jak snížit teplotu

Ať už byl důvod tepla jakýkoli - musí být odstraněn, jak jsme psali výše - to může vyvolat narušení placenty. Všechny metody lze rozdělit na lékařské a nelékařské. Nezapomeňte, že pokud je teplota během těhotenství 37-37,5, nemusíte ji snižovat. Tělo tedy bojuje proti původci nemoci a nemusí do něj zasahovat (tělo).

Pokud je teploměr již více než 38-38,5 stupňů, je na čase zahájit léčbu. Samozřejmě v místnosti, kde se nacházíte, by nemělo být dusno. Používejte lehké oblečení a svlékněte si vlněné oblečení. Pijte hodně teplé vody, ať už je to čaj nebo kompot. Nemůžete se otřít octem a vodkou - to je velmi nebezpečné. V extrémních případech, pokud taková opatření nezpůsobí nepohodlí, můžete se svléknout a otřít vodou při pokojové teplotě. Neměli byste si na čelo chladit hadr, to vyvolá ještě větší chvění, což znamená, že se také zvýší teplota.

Těhotenství teploty 38 a více mohou být sníženy s léky, ale ne všechny. Nejbezpečnější a nejúčinnější je paracetamol. Hlavní věcí je dodržování správného dávkování..

Prevence

Jak jste již z tohoto článku pochopili, je velmi škodlivé pro budoucí matky onemocnět, a proto stojí za to předcházet. První věcí, kterou musíme udělat, je posílení našeho imunitního systému. Správná výživa s množstvím čerstvé zeleniny a ovoce - to samozřejmě není nutné, další příjem komplexních vitamínů v tabletách není nutný. Je velmi dobré, pokud jste již tvrdli před těhotenstvím a dobře snášeli změny teploty.

V „nebezpečném“ období, kdy je velmi vysoká pravděpodobnost nakažení chřipkou nebo ARI, je vhodné jíst každý večer malou hlavu česneku - vynikající metoda pro prevenci nachlazení. Nasekané hlavy česneku můžete také rozšířit po místnosti - nebude nepříjemný zápach, ale tato užitečná zelenina uvolní těkavé produkty do vzduchu - látky, které bojují s patogenními bakteriemi. Pro imunitu je velmi dobré pít balzám z citronu. Tato rostlina je bohatá na vitamin C - kyselinu askorbovou. V zásadě se stejná kyselina askorbová nachází v citrusových plodech. Ale jsou příliš alergenní, buďte opatrní. Pití tablet kyseliny askorbové, zejména v kombinaci s glukózou, je nutné pouze na doporučení lékaře. Dalším jasným důkazem nedostatku kyseliny askorbové v těle je touha jíst něco kyselého. Pokud vitamín C nestačí, teplota během těhotenství vyžaduje dlouhou léčbu, nemoc se nemusí dlouhodobě ustupovat kvůli snížené imunitě.

Druhé pravidlo není o nic méně významné - být méně na přeplněných místech. Pokud je možné požádat své příbuzné, aby vám ráno na recepci vzali lékařský kupón, udělejte to. Velmi dobře chápete, že kolem registru se hromadí mnoho pacientů, což mimochodem vám neumožňuje vzít si lístek bez čekání v řadě. Pokud je to možné, navštivte těhotenskou kliniku pouze ve dnech těhotenství. Tyto dny jsou přidělovány speciálně pro nastávající matky, aby byly chráněny před respiračními chorobami. Pokud máte pocit, že během těhotenství v ranných stádiích stoupá teplota - je lepší si lehnout doma a nechodit venku, vezměte si v práci den volna. Pokud jde o oblečení - samostatná konverzace. Přehřátí je také škodlivé a nebezpečné, stejně jako zamrznutí. Šaty na počasí.

Doslov

Chcete-li se vyhnout horečce během těhotenství v raných a pozdních fázích a obvyklé "nachlazení", není snadné. A většina nastávajících matek je nese klidně a porodí zdravé děti. Existují však statistiky o nepříznivých případech, kdy se po nemoci matky narodily nemocné děti. Proto se stále snažte onemocnět během porodu dítěte.

Jaká tělesná teplota může být v časném těhotenství

Od začátku oplodnění není v prvních týdnech vyloučena zvýšená nebo snížená teplota během těhotenství v raných stádiích, která je způsobena změnami v těle ženy. Je-li sloupec rtuti v rozmezí 37–37,5 stupně, je to přípustné a nejedná se o patologie. Pokud se vyskytnou další příznaky a pokud vysoká míra trvá dlouho, měli byste být opatrní - to může způsobit potrat nebo být známkou jakékoli infekce.

Co je těhotenská teplota

Kolik stupňů by měla být teplota během těhotenství? U zdravé ženy se hladina teploměru pohybuje mezi 36,6-37,7 ° С. Takže tělo reaguje na změny v hormonálním pozadí. Ukazatel se zvyšuje ve druhé fázi cyklu během produkce hormonálního progesteronu, který se objevuje během těhotenství a je zodpovědný za uchování fetálního vajíčka. Teplotní značka asi 37 ° C v počátečních stádiích těhotenství se považuje za normální. Pokud je subfebrilní teplota doprovázena horečkou, může to být příznakem nachlazení nebo nebezpečné infekce..

Bazální teplota během těhotenství

BT, nebo bazální teplota, řekne hodně o zdraví žen: ukazují plodné dny (nejpříznivější pro početí), přítomnost ovulace, její absence, určení těhotenství. S jeho pomocí je hodnocena práce vaječníků, vývoj těhotenství je sledován v počátečních stádiích (12-14 týdnů). BT opatření:

 • vaginálně;
 • orálně;
 • rektálně (v konečníku, ihned po probuzení, aniž by vstal z postele).

Období od prvního dne menstruačního cyklu do začátku ovulace se považuje za první fázi cyklu. BT by měla být kolem 36,2 a 36,8 ° C. Během druhé fáze cyklu mohou kolísat teploty v malém rozmezí 37-37,5 ° C. 2-3 dny před menstruací je zaznamenáno snížení bazální teploty na 36,2-36,9 ° C. Pokud nedojde k prudkému poklesu indikátoru a zůstane kolem 37,5 stupně - je to známka těhotenství. Zvýšená teplota bude pozorována až do 4 měsíců těhotenství.

V raných fázích

K připevnění oplodněného vajíčka ke stěně dělohy je zapotřebí progesteron. Když se hladina důležitého hormonu v těle zvýší, bazální teplota během těhotenství v časných stádiích vzroste na 37,3 ° C. Měření může pokračovat až do 16. týdne každý den. Norma hodnot je považována za podmíněnou a neměla by přesně opakovat obecně přijímaný plán. Mírné zvýšení neznamená patologii. Bazální teplota v časném těhotenství může být následující:

 • 3. týden - od 37 do 37,7 ° C;
 • 4. týden - 37,1-37,5 ° C;
 • od 5 do 11 týdnů - vysoká, ale pokud je bazální teplota vyšší než 38 ° C, okamžitě vyhledejte lékaře;
 • 12. týden - ne méně než 37,0 a ne více než 38 ° С.

Časná horečka během těhotenství

Hypertermie doprovází těhotenství od samého začátku. V prvním trimestru je tento stav vysvětlen změnami ženského těla. Přenos tepla se zpomaluje a teplota stoupá. Gynekologům se doporučuje provádět měření dvakrát denně - ráno a večer. Můžete tak určit denní dynamiku změn. V prvním trimestru se tělesná teplota během těhotenství v časných stádiích zvyšuje na 37,2 ° C, což je normální. Po celou dobu může zůstat kolem 37 ° С - není nutné snižovat teplotu.

Teplota 37,5

Abychom věděli, jaká je teplota těhotných žen v raných stádiích, lékaři používají 3 metody: měření pomocí elektronického teploměru, rektálně a v podpaží. Pomocí elektronického teploměru změřte indikátor v ústech (normální - 37,2 ° C). V podpaží by teplota neměla přesáhnout 37 ° C. Teploměr ukazuje 37,5 ° C při měření rektální teploty v konečníku. Pokud těhotenství nastane bez odchylek, změna ukazatelů je následující: z 37,1 na 37,5 ° C.

Teplota 38 během těhotenství

Významné zvýšení ukazatele v prvním trimestru těhotenství je považováno za nebezpečné. Příčinou onemocnění jsou ve většině případů zánětlivá onemocnění, avšak nevylučují se závažné stavy, které vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Teplota v časném těhotenství nad 38 se nepovažuje za normální. Abyste nepoškodili sebe a nenarozené dítě, měli byste okamžitě zavolat lékaře. Všechny poruchy, které se vyskytují v těle od těhotenství, ovlivňují vyvíjející se plod.

Příčiny horečky

Vysoká míra indikuje genitourinární nebo střevní infekce, akutní respirační virové infekce a další nemoci. Zvýšení obsahu rtuti může dosáhnout 38,5 a může být doprovázeno příznaky nemocí: nárůst lymfatických uzlin, vyrážka, bolest v křížové kosti a další onemocnění. Kromě horečky je ARVI indikována symptomy nachlazení: kašel, rýma, bolesti hlavy. SARS v počátečních stádiích vede k zánětu středního ucha, pneumonii, tracheitidě.

U střevních infekcí je hypertermie u těhotné ženy doprovázena příznaky horečky, poruch stolice. Nemoci genitourinárního systému (cystitida, pyelonefritida) jsou zaznamenány zimnicí, tažením, bolestí zad, celkovou intoxikací, bolestivým močením. Vyrážky na kůži v počátečních stádiích těhotenství ukazují na zarděnky, neštovice nebo spalničky. Zvýšený ukazatel na teploměru je také známkou mimoděložního těhotenství..

Možné důsledky

Zvýšení teploty je ochrannou reakcí těla, ale výrazné překročení normálních hodnot v počátečních stádiích vede k nevratným komplikacím. Prvním trimestrem je období tvorby vnitřních orgánů nenarozeného dítěte, pokládání kardiovaskulárního, trávicího a nervového systému. Včasná návštěva u lékaře rychle určí, zkontroluje příčinu a zahájí léčbu. Zvýšení teploty u těhotné ženy má následující důsledky:

 • zvýšit tón dělohy;
 • výskyt malformací u dítěte ze strany očí, čelistí, patra a rtů;
 • těžká časná toxikóza;
 • narušená syntéza proteinů;
 • snížení přísunu krve do placenty;
 • zaostávání ve vývoji mozkové činnosti;
 • může vyvolat potrat v důsledku krevních sraženin, ucpávání cév placenty;
 • předčasný porod v důsledku předčasného oddělení placenty;
 • hrozba potratu, protože se zvyšuje frekvence stahů děložních svalů;
 • intoxikace těla, což vede k patologii v činnosti kardiovaskulárního systému.

Co dělat při vysoké teplotě

Je-li teplota na začátku těhotenství, v pozdějších stádiích - po 37,5, je odůvodněné používat metody snižování obsahu rtuti. Pokud jde o použití finančních prostředků, vždy se poraďte s lékařem, který vám předepíše bezpečné ošetření. Samoléčení je nebezpečné pro zdraví dítěte, které se brzy narodí. Léky, které lze předepsat těhotným ženám:

 • Paracetamol;
 • Panadol
 • Viburkol (homeopatické čípky).

Je zakázáno užívat léky, jako je aspirin. Pokud je hypertermie způsobena infekčním onemocněním, je třeba léčit chladem. Lékaři doporučují používat nefarmakologické metody, které nezpůsobují nežádoucí účinky:

 1. S hypertermií spojenou s vazodilatací je nutné místnost ventilovat a na čelo navlhčit obklad. Nepoužívejte alkohol, ocet, studenou vodu.
 2. Pokud v důsledku vasospasmu vznikne hypertermie a ruce a nohy jsou chladné a suché, pomůže vám zahřátí těla a pití velkého množství horkých nápojů..

Nízká teplota

Nízká teplota v časném těhotenství je ukazatelem pod 36,0. Tento stav je způsoben různými patologiemi nebo snadno eliminovatelnými situacemi. K těm patří: podvýživa nastávající matky, přepracování, stres, stres. Pokud žena plně sní, ale v krvi je nízká hladina cukru, indikátor nízké teploty - to ukazuje na vývoj diabetu. Mezi další důvody vedoucí ke snížení teploty u těhotné ženy patří:

 • snížená imunita;
 • přenesené virové infekce;
 • nízký hemoglobin;
 • zmeškané těhotenství;
 • chronická onemocnění.

Video

Našli jste v textu chybu? Vyberte to, stiskněte Ctrl + Enter a my to vyřešíme!

Teplota během těhotenství. Co dělat?

Máte-li během těhotenství v počátečních stádiích teplotu, nebojte se, ve většině případů je to normální. Pokud je teplota během těhotenství v prvních 37 týdnech stejná, měla by to být norma, pokud neexistují žádné další příznaky nemoci. Ženské stránky Mikrush.ru nabízí zvážit příčiny a metody zmírnění teploty během těhotenství a špatného zdraví.

Teplota během těhotenství je normální

Jsme zvyklí na to, že horečka je známkou nemoci. Ale těhotenství je zvláštní podmínkou ženy. Tělo ženy reaguje na cizí tělo - embryo.

Kdy je těhotenská teplota normální? Teplota v časném těhotenství 37 až 37,4 není problém, pokud neexistují žádné další příznaky nemoci, jako je nachlazení nebo virové onemocnění. Lékaři vysvětlují zvýšení teploty během těhotenství tím, že v těle těhotné ženy se uvolňuje obrovské množství progesteronu, hlavního hormonu v těhotenství. Pokud nad vámi stále vládne vzrušení, můžete provést vyšetření krve a moči.

Také může dojít ke zvýšení teploty během těhotenství v časných stádiích kvůli nedostatečnému čerstvému ​​vzduchu v místnosti. Z tohoto důvodu je nutné místnosti větrat.

Teplota v těhotenství: kdy se bát?

Když žena nosí dítě pod srdcem, je nutné pečlivě sledovat její zdraví. Pokud cítíte slabost, zimnici nebo horečku, musíte změřit teplotu. Pokud teplota přesáhne 37,8 ° C, je nutné neprodleně jednat. Zvýšení teploty během těhotenství může být důsledkem zánětlivého procesu v ženském těle. Může to být nachlazení, infekce, chřipka nebo porucha orgánu (ledviny, játra, žaludek).

Horečka během těhotenství (nad 38 ° C) je považována za nebezpečnou pro nenarozené dítě. Horečka během těhotenství může způsobit:

 • Odchylky během tvorby nervového systému;
 • Mentální retardace dítěte;
 • Vyvolejte svalovou hypotenzi;
 • Nedostatečný vývoj částí těla, obličeje;
 • Dítě se může narodit se spojenými prsty..

Proto při zvýšených teplotách musíte naléhavě navštívit lékaře. Ve většině případů je horečka důsledkem chřipky a SARS..

Snížená teplota během těhotenství až 14 týdnů může být také signálem hrozby ukončení těhotenství.

Jak snížit teplotu během těhotenství?

Během těhotenství byste se měli pokusit snížit vysokou teplotu. Metody snižování teploty během těhotenství lze rozdělit na: lék a nedrog.

Pokud je teplota během těhotenství v rozmezí 37 až 37,5 stupňů, pak není nutné tuto teplotu snižovat. Tělo musí bojovat s patogeny a nemusí zasahovat.

Pokud je teplota během těhotenství vyšší než 38-38,5 °, měla by být zahájena léčba. Je nutné ventilovat místnost, ve které se často nacházíte. Oblečení by se mělo nosit lehčí a vlněné. Musíte pít více teplých tekutin, jako je čaj nebo kompot. Otírání octem nebo vodkou je nebezpečné! Také při zimnici nemusíte na čelo dávat chladnou hadru, což může vyvolat ještě větší třes a horečku.

Bazální teplota

S nástupem těhotenství se základní teplota zvyšuje. Bazální teplota během těhotenství v prvních 4 měsících zůstává zvýšená. Snížení bazální teploty může způsobit hrozbu ukončení těhotenství. Žena by měla dodržovat plán bazální teploty. Při zkoumání rozvrhu může lékař diagnostikovat neplodnost, děložní krvácení i diagnostiku těhotenství..

Teplota 37 během těhotenství

Obsah:

Nový způsob života, změna výživy na zdravější stravu a odpovědný přístup ke zdraví člověka jsou důsledky narození malého života v ženském těle. Myšlenky na dítě a jeho pohodu v lůně se někdy stávají manickými a dokonce i mírné zhoršení jejich vlastního zdraví může u těhotné ženy způsobit paniku..

Běžným jevem během těhotenství je mírné zvýšení tělesné teploty na 37 stupňů. Tělesné bolesti, které doprovázejí tento jev, vyvolávají strach, protože v případě matčiny choroby může dojít i k zárodku embrya. Dnes se pokusíme zjistit, co dělat, když se teplota budoucí matky zvýší, z jakého důvodu se to stane a jak se dítě cítí, když je matka nemocná.

Může být teplota 37 známkou těhotenství?

Tato otázka se může zdát hloupá, protože zvýšená tělesná teplota v normálním stavu naznačuje zánětlivý proces nebo boj proti viru, což je během těhotenství nepřijatelné. Ve skutečnosti samotná skutečnost těhotenství je již příčinou zvýšení obsahu rtuti. Důvodem je skutečnost, že těhotná žena prochází rychlými změnami v těle a poklesem úrovně přenosu tepla. Současně se mění rychlost metabolických procesů a v důsledku toho uvolňování energie. V raných stádiích se takový faktor, jako je horečka, nepovažuje za patologii, navíc se jedná o jeden z příznaků početí. Na základě četných lékařských studií odborníci tvrdí, že teplota 37 je v raných stadiích těhotenství normální. Tomuto faktoru je však stále třeba věnovat pozornost, protože hodnota teploměru kolem 37 ve druhém a třetím trimestru může naznačovat přítomnost virového onemocnění.

Kromě toho má každý svou vlastní tělesnou teplotu a dokonce ani hodnota 36,6 není pro každého člověka normální. Proto by se měla lékařka provádějící těhotenství dozvědět o horečce, bez ohledu na to, jak dlouho jste těhotná.

Jaká je normální tělesná teplota během těhotenství

Abyste pochopili, jaká je tělesná teplota během těhotenství normální, musíte si pamatovat něco jako bazální teplotu. Pro ty, kteří to nevědí, vzpomínáme, že bazální je teplota měřená ráno, rektálně. Graf hodnot bazální teploty během celého menstruačního cyklu není stabilní. Liší se od 36,4 do 37 stupňů a výše. Je to kvůli účinku hormonu progesteronu na tělo. A právě tento hormon způsobuje zvýšení tělesné teploty během těhotenství. Oslabení imunity, které doprovází nástup těhotenství u každé ženy, také ovlivňuje růst. Mírné zvýšení hodnot rtuti během těhotenství je tedy normální, konkrétně teplota je od 37,2 do 37,4 stupňů. Tento jev lze pozorovat jak ve druhém týdnu, tak i ve 37. roce. Pokud se nastávající matka necítí dobře a neexistují žádné další virové příznaky, pak pravděpodobně neexistuje důvod k úzkosti.

Chlad během těhotenství

Snížení imunity může být příčinou mírného nárůstu tělesné teploty těhotné ženy. Nezapomeňte však, že oslabené tělo je během epidemií náchylné ke všem druhům virů stoupajících ve vzduchu. Těhotenství trvá 9 měsíců, takže zažívá všechny sezónní vlastnosti. V zimě je tělo vystaveno podchlazení a ohniskům různých nachlazení a v teplejších měsících se může přehřát na slunci, což může také vyvolat zvýšení teploty. Obzvláště nebezpečné z hlediska epidemií je období začínající v září a končící v dubnu. Pokud jsou všechny faktory nemoci „zřejmé“: kašel, horečka, bolest v krku, pak bez ohledu na termín musíte naléhavě navštívit lékaře nebo zavolat domů.

Mnoho těhotných žen trpících horečkou a jinými příznaky nachlazení se obává, jak nebezpečné to může být pro dítě. V počátečních stádiích je zvýšení teploty v důsledku nemoci závislé na povaze nemoci a intenzitě jejího průběhu, proto vše zde závisí na včasné zjištěné příčině a správně předepsané léčbě..

Ve druhém trimestru není chycený virus tak nebezpečný, protože plod je nyní spolehlivě chráněn planetární bariérou. Nicméně, vysoká teplota může stále ovlivnit úspěšný vývoj. Faktem je, že tento příznak vyvolává rozvoj placentární nedostatečnosti, která komplikuje pronikání živin a kyslíku do plodu. Kromě toho se ve druhém trimestru aktivně vyvíjí nervový systém dítěte a negativní faktory, jako je horečka, jsou extrémně nežádoucí.

Abyste se vyhnuli výše uvedeným negativním jevům, měli byste být v chladném období opatrní a dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • Vyhněte se veřejným místům, kde je pravděpodobné, že davy budou.
 • Po procházce si důkladně umyjte ruce mýdlem..
 • Používejte vlastní hygienické potřeby.
 • Pravidelně čistěte svůj byt.
 • Větrejte místnost, ve které jste většinu času.

Účinky horečky

Přestože mírné zvýšení teploty je považováno za normální, lékař by si měl být vědom toho, že jste tento příznak pozorovali během těhotenství. Obzvláště důležité je okamžitě jít do nemocnice, pokud se ukazatele zvýšily na 38,5 stupně. Bez ohledu na to, zda jste ve 2. týdnu těhotenství nebo 5., hodnota větší než 37 označuje nebezpečí pro plod. Důsledky mohou být:

 • Oddělení placenty a v důsledku toho předčasného porodu.
 • Otrava matkou.
 • Poruchy vývoje centrálního nervového systému, mozku, tkání a svalů dítěte.
 • Na začátku funkčního období, v prvním trimestru, může horečka způsobit potrat, proto na ni nemůžete zavřít oči.

Co dělat, když je během těhotenství teplota nad 37 stupňů

Zvažte možnosti zvýšení teploty nad značku 37 stupňů samostatně.

Pokud tělesná teplota těhotné ženy vzrostla na 37,0, 37,1, 37,2, 37,3, 37,4, pak při absenci katarálních příznaků lze stav považovat za normální. Pokud však existuje alespoň jeden příznak, jako jsou bolesti těla, všeobecná neklid, bolest v krku nebo výtok z nosu, měli byste dodržovat pastelový režim a zavolat lékaře.

Se zvýšením tělesné teploty na ukazatel 37,5, 37,6 můžeme hovořit o nemoci, a pokud příznak přetrvává několik dní, existuje pravděpodobnost chronické povahy nemoci. Lékař o tom musí vědět, kdo zjistí příčinu a předepíše vhodnou terapii..

V případě horka a zvýšení tělesné teploty těhotné ženy na 37,7, 38,0 je třeba ji co nejdříve srazit, protože tato podmínka matky může ovlivnit normální vývoj plodu. Algoritmus akcí je popsán níže..

Nejprve musíte zavolat lékaře. Je lepší neužívat žádné léky, protože mnoho z nich je během těhotenství kontraindikováno. Pokuste se snížit teplotu níže uvedenými lidovými způsoby a vyčkejte na kvalifikovanou pomoc..

Okamžitě si uvědomujeme, že odmítnutí samoléčení může zachovat zdraví dítěte. Pokud je tělesná teplota 37,5 nebo vyšší, neměli byste užívat žádné léky, ale je lepší se ihned poradit s lékařem. Důležité je naléhavost pomoci. Pokud horečka v noci vznikla, musíte zavolat sanitku, aby vás zavedla do nemocnice, kde budou provedena všechna diagnostická opatření.

Pokud jste navštívili lékaře a příčina negativních příznaků byla úspěšně objasněna, můžete ke snížení teploty použít některé z povolených metod. Lékaři během těhotenství umožňují užívat tyto lidové léky:

1. Citronový čaj

Prakticky neexistují žádné kontraindikace pro takový nápoj, kromě toho, že citron ve velkém množství je docela alergenní produkt. Proto by i takový zdánlivě neškodný lék měl být prodiskutován s lékařem.

2. Hlava komprimovat

Chladný obklad pomůže uvolnit a mírně snížit hodnotu teploměru. Můžete to udělat s vodou nebo vodným octovým roztokem v poměru 1: 1.

Maliny v čerstvé a sušené formě, jakož i ve formě džemu, jsou povoleny pro ty, kteří netrpí alergiemi. Ve všech ostatních případech může tento lék zmírnit stav těhotné ženy.

Léky by měl předepisovat lékař. Přestože je při vysoké teplotě dovoleno užívat tabletu paracetamolu, dokud lékař nenavštíví. Je antipyretický nejúčinnější a je přijatelný pro těhotné ženy..

Silně zakázáno

Ti, kteří aspirin užívali jako antipyretiku před těhotenstvím, by měli vědět, že při přepravě dítěte je přísně zakázáno ji užívat. Faktem je, že tento lék ředí krev, což může vést k nevratným důsledkům. Lékař při předepisování léků vždy zvažuje riziko pro plod a nebezpečí pro zdraví matky. V tomto ohledu jsou všechny léky předepisovány s velkou opatrností a struktura jejich přijetí během těhotenství je specifická. Proto si nic nemůžete vzít sami.

Snížení teploty u těhotných

Budoucí matky mohou být upozorněny nejen zvýšenými ukazateli teploměru, ale také snížením teplotních hodnot. Tento jev má několik důvodů..

Zaprvé to může doprovázet jev, který je v raných stádiích zcela běžný - toxikóza. Za druhé, snížení teploty může naznačovat jakékoli endokrinní poruchy. Kromě toho může dojít ke snížení teploty v důsledku individuálních charakteristik těhotného těla, které se před zajímavou situací neobjevily.

V případě toxikózy může dojít ke snížení teploty v důsledku dehydratace těla v důsledku zvracení. Tento stav je odborníky považován za závažný a slouží jako základ pro ústavní léčbu.

Snížení teploty může naznačovat imunodeficienci nebo infekční onemocnění, což je také přímá indikace pro kontaktování lékaře.

Pokud teplota 37 trvá dlouhou dobu

Jak jsme zjistili výše, během těhotenství může být normální teplota nepřesahující 37,4. Pod vlivem progesteronu se přirozeně zvyšuje tělesná teplota těhotné ženy, což nenaznačuje patologické příčiny. Působení hormonu trvá po celou dobu těhotenství, takže teplotu 37 lze udržovat několik dní, měsíců a dokonce celou dobu těhotenství.

Během těhotenství jsme tedy zkoumali hlavní příčiny horečky až do 37 stupňů. Všechny příčiny lze rozdělit na přirozené a nebezpečné, patologické a vyžadující naléhavý lékařský zásah. Je dobré, když teplota stoupá v důsledku účinků hormonálních změn nebo přirozeného poklesu imunity. V tomto případě se těhotná žena necítí dobře a další bolestivé příznaky. Přesto je stále třeba o tom informovat lékaře, který těhotenství vede. Vzhledem k tomu, že tento faktor může být začátkem onemocnění, poskytnete včasnou diagnózu a léčbu. Pokud teplota znatelně stoupne a stav se zhoršuje, musíte okamžitě zavolat lékaře a zajistit si odpočinek s velkým množstvím vody. Lékař s největší pravděpodobností předepíše hospitalizaci, kde budete vy a vaše dítě v bezpečí.

Autor: Alexey Kulagin

Komentáře (37):

Prosím, řekněte mi, že moje období tří týdnů mě nezpůsobí téměř špatně a teplota je 35,7 nebo 36. To je normální. Velmi se bojím

Kristina, 2016-02-02 15:27:35:

Dívky! Před několika dny byla teplota. Mám teď 34 týdnů. Není to tak děsivé, ale po přečtení strašidelných příběhů téměř upadla panika. Krk s plakem a přirozenou teplotou 37,7-37,9. (To bere v úvahu oplachování, odvar, infuze. Malinová marmeláda.) Vzpomněl jsem si, jak někdo kdysi poradil od lékařů doporučených v případě bolesti v krku, aby okamžitě opláchl octovým roztokem - zředil obyčejnou polévkovou lžíci octa ve sklenici vody. Opláchnutá, chuť rozhodně není moc. ale zázrak! V mých očích se opravdu krčil štít. a po 15 minutách již byla teplota 36,7. Radím všem.

23 týdnů těhotenství noční teplota začala, nevím, co mám dělat. Těžká bolest v oblasti hrudníku. Kašel je znepokojující 3 dny. nevím co dělat

Lydia, 2016-01-23 17:05:53:

Nemoc, lékařem předepsaná léčba, pozoruji, ale teplota se udržuje již 37 dní, bolí mě hlava, mé zdraví se nezlepšuje s lékem, stojí v klidu, jsem těhotná 5 měsíců, mám bolesti v krku, jdu znovu k lékaři?

Maria, polož tuto otázku na fóru gynekologovi.

Beru tablety Jess, ale nějakou dobu mě bolí ledviny nebo dolní část zad! Teplota je 37,2! Zimnice! Před týdnem bylo bolestivé dotknout se hrudníku. Před začátkem M. V balení zůstalo 6 tablet (2 účinné a 4 prázdné), myslíte si, že je to těhotenství?

Laura, 2015-08-11 13:56:53:

Prosím, řekněte mi, že moje období přišlo 25. července, od 7. srpna mám tempo 37 nebo 37,4 bez příznaků. Ovulace by měla být 9. srpna! Co to znamená ?? Dnes, 11. srpna, se nic nezměnilo, tempo je také.

ELISA, 2015-08-08 22:42:44:

Mám 19 týdnů, ráno ráno Bylo 37,1 a dnes večer ^ až 37,8 Obávám se dítěte

U malin a medu je samozřejmě vše, ale pouze pokud neexistuje žádná alegrie. Na tyto výrobky jsem nikdy neměl alergii, ale nedávno jsem začal nalévat z malin, celé sternum na malé krevety a teď jsem po 12,5 týdnech teplota není jasná, proč 37,7, lékař řekl, aby si vzal 2 tablety paracetamolu a 15 kapek proteflos na plátek cukru nebo chleba 3krát denně. Piju čaj, jím citron, ale pak znovu, pokud není alergie na citrusové plody. NEVYKONÁVEJTE SE. PRO VAŠE JEDNÉ DĚTI))))) Je dobré, aby každý vydržel a porodil silné lidi))))

Dívky dnes snížily teplotu z 38,0 na 38,1. Vyzkoušel jsem všechno a všechny odpadky kromě malin. Připravte maliny, můžete přidat med a pití. Ale nechcete vařit s vroucí vodou, ale 80 stupňů a přidejte med, když se infuze zahřeje. 1,5 hodiny a výsledek na obličeji. A před tím trápila dítě uvnitř sebe po dobu 5 hodin s teplotou od 37,6 do 37,9. Pila jsem hojně teplou infuzi, ale jednoduše z čaje, jablek, bobulí. Už jsem chtěl zavolat sanitku. Zapomněl jsem říci, že moje teplota je kvůli bolesti v krku. Byl samozřejmě opláchnut každých 30 minut..

Catherine, 2015-04-17 18:17:03:

Opravte chyby v článku. Žádná síla ke čtení (

Valeria, 2015-03-21 12:55:38:

11-12 týdnů. Teplota 40. Lékaři tvrdí, že pijí Noshpu a Paracetamol. Jaký nesmysl. Nevím co dělat. bojím se.

ženy, ty bláznivé chtoli? Pokud máte obavy, jděte k lékaři a nečekejte, až vám někdo na základě článku odpoví. Blok pro komentování článku, ne pro kladení hloupých otázek!

Bolí mě hrudník je velmi citlivý.. teplota je zvýšená 31,1.. sutra změřená teplota je vyšší než 38. Mohu být těhotná?

Dívky, nikdo neodpovídá na vaše otázky, všiml si?

Ahoj, jsem v 23 týdnech těhotná. Dva dny bolest v krku, dnes teplota vzrostla o 37,4, co dělat.

Dobrý den, mám gestační věk 30 týdnů a teplotu 37,7 kašle. Co dělat? Jak to ovlivní plod??

Dobrý den, mám 7 týdnů těhotenství a teplotní skoky z 36,8 na 37,2, lékaři dali ARVI, protože nos byl dusný a kašel. Už 10 dní jsou leukocyty zvýšené, ačkoli říkají, že je normálně předepsáno antibiotikum viprofenu a nevím, co mám dělat, jak to ovlivňuje moje dítě.

Dobrý den, mám 7 týdnů těhotenství a teplotní skoky z 36,8 na 37,2, lékaři dali ARVI, protože nos byl dusný a kašel. Už 10 dní jsou leukocyty zvýšené, ačkoli říkají, že je normálně předepsáno antibiotikum viprofenu a nevím, co mám dělat, jak to ovlivňuje moje dítě.

A naopak, při teplotě 37,3 bodu uzavírali nemocný seznam pro ARVI, říkali, že se jedná o normální teplotu během těhotenství! A dodali, že výtok z nosu je také normální! Doktor to řekl - že jste překvapeni, imunita se během těhotenství snižuje!

A máme doktory! Teď držím 37 týdnů. Z tohoto důvodu není nemocnice pro ARVI uzavřena. I když vědí, že jsem na svém místě

Proč by si lidé měli bláznit hlavy? Neexistuje žádná odpověď.

Ahoj! Jsem v 8 týdnech těhotenství, teplota je 37,5. Mám 3leté dítě, které má plané neštovice, čtvrtý den. Piju duphaston, svíčky jsou utrogan. Řekněte mi, co mám dělat?

Ahoj! Jsem v 8 týdnech těhotenství, teplota je 37,5. Mám 3leté dítě, které má plané neštovice, čtvrtý den. Piju duphaston, svíčky jsou utrogan. Řekněte mi, co mám dělat?

Ahoj! Mám 3 měsíce těhotenství. teplota 37 a 2. dobře, není to zima.

Mám 4 týdny těhotenství a teplotu 37 a 3. Neexistují absolutně žádné známky nachlazení. Vložil jsem svíčky, lékař mi předepsal. Může to být z progesteronu?

Tatyana, 2014-12-12 15:57:05:

Dobrý den, jsem těhotná, 17 týdnů, třetí den je teplota 37, je mokrý, jak se má léčit a jak může ovlivnit plod.

Anyplace., 2014-12-09 21:05:48:

Pomoc! Teplota je 37,3-37,5, nevím, jestli je těhotná nebo ne. Měsíční období byla zpožděna o 4 dny. Před začátkem cyklu došlo k vypouštění pachů ryb, v den začátku se zastavily, ale nedochází k menstruaci. Zkontrolováno starými metodami (jód, pokud se domníváte, že prokázal, že není těhotná) Mohu být těhotná nebo jen porucha??

Ahoj! Mám období 6 týdnů, teplota je 37,37,3, prosím, řekněte mi, zda stojí za to se obávat? Doktor řekl, že je to v pořádku.

Ahoj všichni, mám takovou otázku, bolí mě na hrudi, to se zvětšilo, po pohlavním styku jsem začal prudce krvácet a vycházely krevní sraženiny, ne moc, myslel jsem si na periody, ale všechno se zastavilo ráno, nevolnost, tělesná teplota od 37,0 do 37,3 bt teploty v dopoledních hodinách 37.3, dnes 37.0. Test jsem ještě neudělal, protože si myslím, že je příliš brzy, období by měla začít 6. září. Stručně řečeno, myslím, že jsem těhotná. Nebo to všechno je selhání?

Ahoj. Jsem v mém pátém měsíci těhotenství a mám nachlazení. Teď mám několik dní teplotu 37,5. co dělat.

Catherine, 2014-09-10 19:54:05:

Ahoj! Nyní jsem těhotná 5 měsíců. Mám také dítě, které nedávno mělo chřipku. Poté se moje teplota zvýšila o 37,5 a dále stoupá, řekněte mi, zda by měla být sražena a jak může dítě ovlivnit.?

Moje matka měla horečku ve 4 měsících těhotenství a já se bojím, že by se to nestalo s mojí matkou a plosh

Mám přesně 37 °, ale test není 1 proužek

Zumrud, doporučuji vám pít Hindština kyst, pomáhá chránit ovoce a zcela vyléčí pneumonii, podívejte se na internet, kolik je to bledé, jsem poprvé a naposledy na tomto webu, takže neuvidím vaše další komentáře a kde je mohu koupit v Rusku nevím,

Ahoj! Nyní mám 12 týdnů těhotenství, od 5 týdnů se teplota pravidelně zvyšuje ve večerních hodinách při 37,3. Po 10 týdnech mi byla diagnostikována pneumonie a injikoval jsem cefazalin, tablety ravomycinu a vštípil imunoglabulin, tři dny po propuštění, opět teplota byla 37,5 - 37,7 a rýma. co dělat? Pomozte mi, prosím!

Teplota předčasného těhotenství

Teplota během těhotenství může obtěžovat každou ženu, která má dítě. Zdraví nastávající matky je důležitý faktor, který vám umožní porodit dítě bez odchylek. Pojďme zjistit, co dělat, když těhotné ženy mají horečku a jaké jsou její standardní ukazatele.

Foto: Ivanova L.V. Těhotenství. Porod. První rok života. Otázky a odpovědi. - Petrohrad.: Neva 2007. - 400 s.

Teplota během těhotenství: příčiny zvýšení

Někdy je obtížné vyhnout se škodlivým mikrobům a virům. Mnoho naivně věří, že optimální teplota u těhotných žen by neměla být vyšší než 36,6 ° C. Ve skutečnosti se měření ukazatelů u zdravého člověka pohybuje v rozmezí 35,2–37,2 ° C.

Od 1. do 13. týdne těhotenství teplota u těhotných žen někdy překračuje přípustný práh. Podobný proces je spojen se zvýšenou tvorbou progesteronu - hormonu, který je zodpovědný za stabilní těhotenství.

Hlavní důvody teplotního skoku:

 • Studený;
 • zánět
 • střevní infekce;
 • alergie;
 • individuální poruchy v těle;
 • problémy s dýchacím systémem;
 • narušení fungování štítné žlázy;
 • stres;
 • nadměrná fyzická aktivita;
 • mimoděložní těhotenství.

Teplota během těhotenství, která ukazuje na možné nebezpečí pro matku a dítě, je 37,4 ° C. Zvláště, pokud během několika dnů nezmizí. Během porodu dítěte je oslabena imunita ženy, nastávající matka může snadno chytit nachlazení nebo chřipku. V takových situacích teplota 38 během těhotenství není maximální. Může dosáhnout i 40 ° C.

Foto: Laurent O. B., Sinyakova L. A., Mitrokhin A. A., Plesovsky A. M., Steinberg M. L., Vinarova N. A. „Moderní pohled na problém intersticiální cystitidy“ / Lékařská rada. - 2011.

Osobně se u těhotných žen často setkávám s cystitidou. U zánětlivých procesů podobné povahy může být indikátor v rozmezí od 37,5 ° C do 38 ° C. Mnoho lékařů tvrdí, že existují případy, kdy bolest při močení je známkou zánětu ledvin.

U pyelonefritidy se teplota zvyšuje až na 39-40 ° C. Moji kolegové A.T. Toksanbaev, R. V. Kadyrbaev a další odborníci studovali rysy průběhu tohoto onemocnění u těhotných žen. Podívejte se na výsledky v článku odborníků z Kazašské národní lékařské univerzity.

Při prvních projevech horečky a dalších příznakech, jako je bolest v krku, výtok z nosu, reflexy roubíků, ospalost, bolesti těla, byste měli okamžitě navštívit lékaře. Pouze lékař může stanovit správnou diagnózu a zajistit odpovídající léčbu..

Teplota během těhotenství: co je nebezpečné?

Po početí začíná žena globální restrukturalizaci těla. Zvyšuje se hladina progesteronu, která chrání plod a napomáhá jeho rozvoji. Všechny orgány a systémy těla nastávající matky se přizpůsobují nové poloze.

V důsledku hormonálních změn se přenos tepla zpomaluje. To je důvod, proč zvýšení teploty během těhotenství může dosáhnout úrovně 37,1 ° C. Takový ukazatel je normou a neměl by vyvolávat paniku, pouze pokud neexistují žádné další známky nemoci..

Zvláštním nebezpečím pro zdraví těhotné ženy a nenarozeného dítěte je skok na tělesné teplotě nad 37,5 ° C po dobu 4-14 týdnů. S takovými příznaky v prvním měsíci těhotenství se doporučuje okamžitě zavolat záchrannou službu. Nedoporučuje se návštěva lékaře bez doprovodu, protože těhotná žena může ztratit vědomí.

Foto: Mantha V.R.R., Vallejo M.C., Ramesh V., Phelps A.L., Ramanathan S. Hyperthermia u žen v porodu s bolusem a konstantní epidurální analgezií, 2008. - S. 27-35.

Vědci z University of Pittsburgh Medical School provedli studii, která ukázala: horečka během těhotenství může nepříznivě ovlivnit zdraví nenarozeného dítěte, takže v této situaci to nemůžete udělat bez konzultace s lékařem. Výsledky můžete vidět ve vědeckém článku.

V mé praxi se vyskytlo mnoho případů, kdy nastávající matky zanedbávaly své zdraví a začaly stav. Takový postoj samozřejmě vedl k vážným důsledkům pro ženu samotnou i pro dítě. Poslechněte si zkušené odborníky, kteří mají tituly a zkušenosti na ochranu sebe a dítěte před problémy. Navštivte odborníky včas, proveďte potřebné testy a vydržte až na poslední chvíli.

Můj kolegové z KazNMU E.U. Kuandykov, R.T. Dzhumasheva, S.K. Almukhambetova a M.Zh. Zhumagul napsat vědecký článek vážné riziko pro matku a dítě při vysoké teplotě v časném těhotenství. Ignorování doporučení odborníků a zanedbávání terapie může vyvolat potrat nebo závažnou patologii plodu. V případě narušení produkce bílkovin u budoucího dítěte mohou nastat následující následky:

 • problémy s centrálním nervovým systémem a srdcem;
 • narušení vývoje oční bulvy a čelisti;
 • patologie při tvorbě prstů na horních a dolních končetinách;
 • abnormální vývoj břišní oblasti.

Vysoké teploty ohrožují matku i dítě. Například může dojít k selhání oběhu v placentě, což vede k výskytu trombózy a fetální hypoxie. Kromě toho se u těhotné ženy může zvýšit kontraktilita děložních svalů, což se často stává příčinou odmítnutí embrya..

Teplota během těhotenství: jak snížit

Zvýšená teplota je nebezpečným signálem pro těhotné ženy i běžné lidi, což ukazuje na zdravotní problémy. Kromě nežádoucí reakce na mikroorganismy zažívá žena i exacerbaci onemocnění chronické formy. Mezi hlavní faktory, které způsobují skokovou teplotu v počátečních fázích těhotenství, patří:

 • dlouhodobé vystavení slunci nebo nepříznivé mikroklimatické podmínky v místnosti;
 • SARS, pneumonie;
 • pronikání virových agens;
 • výskyt spalniček nebo zarděnek;
 • zánět v močovém systému;
 • pravidelný pobyt ve stresových situacích, nadměrné cvičení.

Pokud máte vysokou horečku a jiné projevy jakéhokoli onemocnění, navštivte svého lékaře. V žádném případě nemedikujte. Takové události mohou poškodit nejen nastávající matku, ale i dítě.

Foto: V.K. Tatochenko, M.D. Bakradze. Antipyretika. - M.: Vědecké centrum pro zdraví dětí RAMS, 2011.

Některé těhotné ženy neznají bezpečné metody, které pomáhají snižovat teplotu před příjezdem lékařů. Pro pozitivní efekt postupujte podle následujících tipů:

 • otevřete okna pro větrání místnosti;
 • používat zvlhčovač nebo pověsit mokré ručníky po místnosti;
 • zaujměte vodorovnou polohu, ale nezakrývejte se přikrývkou;
 • převlékněte se do bavlněného oblečení, aby tělo mohlo vydávat nadměrné množství tepla;
 • pít teplý čaj;
 • dejte si obvaz na čelo;
 • otřete celé tělo vlhkým ručníkem.

S takovými lidovými recepty můžete snížit teplotu před přijetím sanitky:

 1. Pivte zelený čaj s citronem a malinami, které jsou přírodním antipyretikem.
 2. Vytvořte tinkturu 2 lžíce. l lipové listy. Nalijte je 500 ml vroucí vody a nechte působit 30 minut. Napněte vývar sítem a spotřebujte celý den.
 3. Rozpusťte ve sklenici teplého mléka s obsahem tuku 1 polévková lžíce. l Miláček. Vezměte prosím na vědomí, že nápoj by se neměl pít, pokud jste alergičtí na použité složky..
 4. Připravte kuřecí vývar.
 5. Brew 1 lžička. nasekanou bílou vrbovou kůrou se sklenicí vroucí vody. Trvejte asi 60 minut v chladné místnosti. Napijte nápoj gázou a vypijte 1 polévkovou lžíci před jídlem. l během dne.

Ovoce a ovocné nápoje vyrobené z čerstvých brusinek nebo třešní pomohou snížit teplotu. To je názor odborníci z Kazakh National Medical University. Takové techniky jsou naprosto neškodné jak pro dítě, tak pro matku..

Byl jsem svědkem, když podle doporučení pomohla ženě porodit úplně zdravé dítě. Můj pacient měl horečku. Těhotenství pak pokračovalo snadno a klidně, navzdory rané fázi. Okamžitě hledala pomoc.

Podle mého odborného názoru chytila ​​virus, který vyvolal skok. Okamžitě jsem napsal její pokyny pro analýzu, abych se ujistil o spolehlivosti mých předpokladů. Testování potvrdilo mou teorii a schválil jsem jí vhodný způsob léčby. V nejkratší době se dívka začala zotavovat a po zbývající dobu porodu se s podobným problémem nikdy nesetkala.

Chcete-li se vyhnout horečce během těhotenství, jezte správně, relaxujte a pozitivně nalaďte.

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k metodám léčby, které jsou v ní popsány, bez předchozí konzultace s lékařem.

Zdroje:

 1. E.U. Kuandykov, R.T. Dzhumasheva, S.K. Almukhambetova, M.Zh. Zhumagul. Těhotenství a drogy // Bulletin Kazakh National Medical University. Lékařství a zdravotnictví. - 2018. - S. 462-467.
 2. G.M. Savelyeva, V.I. Kulakov. Porodnictví. - M.: Medicine, 2000 ---- 816 s..
 3. NA. Toksanbaev, R.V. Kadyrbaev, A.S. Tashenov, A.E. Nartaeva, R.U. Tanekeev, G.K. Amirov, T.I. Khurov, B.Zh. Yesenkulov. Zvláštnosti kurzu, diagnostika a léčba těhotné pyelonefritidy v GKP na PVC „GBSNP“ // Bulletin Kazakh National Medical University. Klinické lékařství. - 2013. - S. 1-4.
 4. Mantha VRR, Vallejo MC, Ramesh V., Phelps AL, Ramanathan S. Hypertermie u žen v porodu s bolusem a permanentní epidurální analgézií // Nemocnice Magee-Womens, University of Pittsburgh School of Medicine, Pittsburgh, AJ Palumbo School of Business Administration, Duquesne University, Pittsburgh, PA, USA. - 2008. - S. 27–35.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Články O Neplodnosti