Hlavní Testy

Teplota po porodu: příčiny a léčba. Poporodní komplikace

Mnoho dívek se velmi obává porodu. A tento strach není bezdůvodný, protože tento proces je zcela nepředvídatelný. Po ukončení porodu žena začíná poměrně obtížné poporodní období. Faktem je, že v oslabeném těle mohou nastat komplikace. Ale v tomto období musíte dítěti věnovat hodně času. První den v nemocnici je žena v porodu pod dohledem lékařů. Pokud teplota po porodu stoupne na 38 stupňů, pak je něco špatně. Proto je nutné další vyšetření.

Důležité nuance při měření teploty

Vzhledem k tomu, že žena přijímá mléko do prsou, není vhodné měřit teplotu obvyklým způsobem. Proč? Důvodem je skutečnost, že v oblasti hrudníku stoupá místní teplota. Pokud tedy změříte teplotu pod paží, její hodnota bude v každém případě nad 37 stupňů. Pro přesné stanovení musí být na loket aplikováno měřící zařízení. Existuje také rektální metoda pro stanovení tělesné teploty. Doporučuje se zvláště pečlivě sledovat stav ženy. Protože existuje pravděpodobnost jakýchkoli komplikací.

Stres na ženské tělo

Proč může teplota stoupat po porodu? Tento jev má dva hlavní důvody. Jeden je fyziologický, druhý patologický.

Proč stoupá teplota v důsledku fyziologických charakteristik těla? Teď tento problém pochopíme. Porod je stres pro tělo a šok pro ženu. Za prvé, dívka ztrácí hodně tekutin. Z toho vychází plodová voda, krev a pot. Za druhé, okamžitě nastala změna hormonálního pozadí. Důvodem je skutečnost, že žena má placentu. Bolest je také přítomna. Kardiovaskulární systém zpravidla trpí velkou zátěží. Teplota po porodu se může zvýšit až na 38 stupňů. A to je považováno za normální reakci..

Poté, co se tělo uklidní, začne docházet mléko. Novorozenec zpravidla nemůže jíst množství, které začíná produkovat kojící matka. Žena by proto měla mléko vyjadřovat. Musíte také pečlivě sledovat stav hrudníku.

Pokud mléko začne stagnovat, může začít lakostáza. S ním může teplota po porodu stoupnout až na 38 stupňů nebo dokonce vyšší. Normalizací odtoku mléka z prsu krmením nebo vyjádřením je však stav mladé matky normalizován..

Normální teplota

Normální po porodu (v prvních hodinách) se považuje za teplotu 37-38 stupňů. Po stresu lze pozorovat svalové třes. Obvykle je doprovázena vysokou teplotou. Stále mohou existovat další známky. Také nárůst hormonálních hladin může způsobit, že žena má teplotu 37–38 stupňů.

Jiné důvody

Zvýšení teploty s patologickými poruchami ženského těla v období po porodu. Tyto zahrnují:

 • Vřed, který nastane po porodu. Vřed se může vytvořit, když je infekce zavedena do poraněných dutin, které byly získány při porodu. Například v prasklinách nebo slzách genitálií, vagíny, děložního čípku atd. Vředy jsou velmi nebezpečné, protože začíná hnisavý zánět. V tomto případě je pozorováno zvýšení teploty. A v oblasti vředů jsou vidět otoky, zarudnutí a hnisavý výtok. Tyto procesy se obvykle začnou objevovat po týdnu, který uplynul po porodu. Tělesná teplota vyšší než 38 stupňů označuje jakékoli zánětlivé procesy v těle.
 • Výskyt nemoci, jako je metroendometritida. Toto onemocnění je charakterizováno vnitřním zánětlivým procesem na povrchu dělohy. Metroendometritida může mít několik příčin. Konkrétně zbytek v děloze krevní sraženiny nebo placenta, exacerbace jakýchkoli chronických onemocnění, infekce. Hlavním příznakem tohoto onemocnění je zvýšená teplota po porodu. Příčiny vysoké horečky jsou v zánětlivém procesu. Zpravidla k tomu dochází tři dny po narození. Žena má také zimnici, poruchy spánku a nechutenství. V děloze je bolest a nepohodlí, při pohledu se nesnižuje. Alokace začnou vyzařovat nepříjemný zápach a mají zakalenou konzistenci. Může se také objevit cervikální křeč. Potom se může výboj zastavit nebo stát vzácným.
 • Parametritida. Podstatou tohoto onemocnění je zánětlivý proces, který se vyskytuje kolem dělohy, konkrétně v tukové tkáni. Toto onemocnění se zpravidla vyskytuje pouze na jedné straně. Bilaterální parametry jsou vzácné. Infekce v této oblasti se může dostat skrz mezery, které se vytvořily v důsledku porodu. Mezi příznaky tohoto zánětlivého procesu patří vysoká horečka po porodu. Někdy teplo dosáhne 40 stupňů. Obvykle se příznaky objevují deset až dvanáct dní po narození. Kromě teploty je parametritida doprovázena silnou bolestí v dolním břiše. Močení také způsobuje nepohodlí. Možná hnisavá formace v místě zánětlivého procesu.
 • Laktostáza. Podstatou laktostázy je, že žena stagnuje mléko. Laktóza se může vyvinout, když žena nemá odtok mléka, například při přeskakování potravy. Nebo, pokud dítě jí málo. Pokud mléko stagnuje, má žena horečku. A hrudník praskne velkým množstvím tekutiny. Měli byste vědět, že je nutné dát dítě na hruď, aby ji uvolnil. Jakmile je mléko pryč, tělesná teplota ženy se okamžitě normalizuje. Pokud dítě z nějakého důvodu nemůže sát mléko, je nutné se vyjádřit.

Tromboflebitida

Tromboflebitida může být příčinou zvýšené teploty. Toto je nemoc žil. Projevuje se jako zánětlivý proces v jejich stěnách. Toto onemocnění z děložních žil může být přeneseno do žil nohou a pánve. Zánětlivý proces může vést k trombóze. Mezi příznaky tohoto onemocnění patří vysoká horečka a zimnice. V místě, kde se tvoří krevní sraženina, můžete vidět otoky.

Pelvioperitonitida

Toto onemocnění je také v přírodě zánětlivé. Lokalizací tohoto procesu je pánevní oblast. Po porodu uplyne poměrně dlouhá doba, a to od patnácti do 25 dnů. Teplota může stoupnout na 42 stupňů. Žena má zvracení, zimnici, nevolnost, bolest v podbřišku.

Mastitida

Také může dojít k vysoké horečce v důsledku mastitidy. Co je to nemoc? Mastitida je zánětlivý proces, ke kterému dochází v prsu kojící matky. Infekce může pronikat trhlinami, které se vyskytly na bradavkách. Měli byste vědět, že se během krmení vytvářejí trhliny v bradavkách, protože dítě nebere prsa správně. Proto je pro ženu důležitým bodem zajištění výživy dítěte. Je důležité, aby novorozenec uchopil bradavku správně. Pak krmení přinese radost mamince i dítěti. Mezi příznaky mastitidy patří horečka, zimnice, bolesti hlavy a hrudníku a celková nevolnost. Hrudník ženy ztvrdne a v místech zánětu se objeví pečeť. Může se také objevit zarudnutí kůže..

Co dělat?

Pokud teplota po porodu stoupne, co dělat, když dojde k zimnici?

Údaje o stavu by neměly být ponechány náhodě. Nezapomeňte jít do nemocnice. Nejsou-li přijata vhodná opatření k léčbě výše uvedených onemocnění, mohou po porodu dojít ke komplikacím, například otravě krví. V tomto případě existuje ohrožení lidského života. Pokud tedy tělesná teplota stoupne nad 38 stupňů, měli byste se poradit s lékařem. Bude také schopen určit nemoc a předepsat léčebný režim..

Malý závěr

Pokud se tělesná teplota ženy zvýší na 37,5 stupňů, pak je pravděpodobné, že s restrukturalizací těla jsou spojeny fyziologické důvody. Při mírném nárůstu změn se doporučuje pozorovat ženské tělo. Konkrétně změřte teplotu třikrát až čtyřikrát denně. Poporodní období je pro ženu považováno za docela nebezpečné. Proto se doporučuje pečovat a zacházet velmi opatrně.

Zvýšení a snížení teploty po porodu

Jedním z hlavních ukazatelů zdraví nově razené matky je její teplota po porodu. Během tohoto období musí každá žena ovládat její pohodu. Jinak existuje riziko závažných komplikací, což může také naznačovat změnu ukazatelů.

Poporodní období trvá asi 1-2 měsíce. Během této doby se tělo zotavuje, takže zvýšení teploty po porodu a po dobu několika týdnů je zcela normální. Zpočátku leží žena v nemocnici, kde mění teplotu dvakrát denně. Zeptejte se svého lékaře, jaké by měly být ukazatele po porodu, nebojte se, v blízkosti jsou odborníci, kteří vám kdykoli pomohou.

Teplota po porodu se v prvních 2-3 hodinách pohybuje od 35 do 38 °, což je spojeno s velkým uvolňováním hormonů. Někdy si ženy všimnou svalových třesů. Svaly tak uvolňují tepelnou energii, takže se zvyšuje výkon. Teplota po porodu však může být nízká. Pro tento jev existuje také několik vysvětlení..

Proč se problém objevil

Aby se už nemusíte bát, musíte vědět, proč se po porodu teplota ženy zvyšuje. To je zcela normální, protože ženské tělo prochází dvěma důležitými procesy:

 • rána v děloze se léčí;
 • nastává laktace.

Teplota po narození obvykle vzroste okamžitě na 37,5 ° C, protože placenta opouští tělo. Kromě toho začíná příval mléka, takže mléčné žlázy bobtnají a ukazatele teploty se zvyšují na 38 ° C. Jakmile žena krmí své dítě, její stav se vrátí do normálu..

Termoregulační centrum těla řídí nárůst nebo pokles indikátorů a také reaguje na účinky biologicky aktivních látek. Jsou způsobeny viry a mikroby nebo hormonálními poruchami. Proto tělo po porodu nejprve zvyšuje teplotu a poté snižuje. Pokud je to důvod, nebojte se..

Ošetřující lékaři obvykle říkají matce, proč může teplota po porodu klesnout. Existuje několik vysvětlení:

 • nízký hemoglobin;
 • snížená imunita;
 • narušení štítné žlázy (hypotyreóza).

Pokud ukazatele náhle klesnou, lékaři obvykle odebírají krev a provádějí obecnou analýzu a také analýzu TSH. Na základě výsledků jsou prováděny následné akce. Poměrně často tělo reaguje podobným způsobem na zkušený stres..

Vážnější důvody

Pokud je však u ženy diagnostikována zvýšená teplota po porodu, mohou být příčinou různé zánětlivé procesy. Zvýšená četnost může signalizovat následující onemocnění.

 1. Laktostáza. Vzniká, když mléko v mléčné žláze stagnuje. Z tohoto důvodu je hrudník velmi napjatý, těžší. O této nemoci svědčí teplota, která náhle stoupá po porodu, a pocit bolesti.
 2. Endometritida. Toto onemocnění často způsobuje zvýšení míry. Zánět endometria obvykle začíná v důsledku zbytků placenty nebo částí membrán, které nemají čas na opuštění dělohy..
 3. Mastitida. Patologie se může projevit, pokud s laktostázou škodlivé bakterie vstoupí do ran na bradavkách. Indikátory prudce vyskočí na 40 ° C, žena cítí silnou bolest hlavy, zimnici. K léčbě nemoci se často používají antibiotika a měl by je vyzvednout pouze zkušený lékař..
 4. SARS. To je velmi častý důvod, proč i měsíc po posledním narození může teplota stoupnout..
 5. Metroendometritida. Toto onemocnění je charakterizováno zánětem na vnitřním povrchu dělohy a vyvíjí se pod vlivem následujících faktorů: proniknutí do tělních dutin infekcí vagíny, exacerbace chronických onemocnění dělohy, zpoždění v těle části placenty nebo membrán, akumulace krevních sekretů po porodu. Metroendometritida způsobuje zvýšení ukazatelů na 38,5 - 39 ° asi 4 dny po narození dítěte. Žena cítí zimnici, její chuť k jídlu náhle zmizí a objeví se nespavost. Současně se děloha nesnižuje a výtok se stává zárodečný, zakalený, jejich počet se výrazně zvyšuje. Jsou-li pozorovány křeče dělohy, může se výtok z důvodu zhoršeného odtoku snížit.
 6. Poporodní vřed. Projevuje se 2-3 týdny po narození a způsobuje výrazné zvýšení teploty. Na pohlavních orgánech ženy se také tvoří hnisavý vřed.
 7. Pelvioperitonitida. Obvykle se projevuje 3 týdny po narození dítěte. Tělesná teplota mámy prudce stoupá, zimnice, únava a prudká bolest v podbřišku.

Měla by být věnována pozornost

Po porodu nelze ignorovat zvýšení tělesné teploty na 38-39 ° C. Tělo se tedy snaží objasnit, že to není v pořádku, a potřebuje pomoc. I když existuje mnoho případů, zkuste najít čas a vyhledejte lékaře. Možná budete potřebovat úplné vyšetření těla. Je zcela nepřijatelné předepisovat léky sami po poslechu doporučení přátel. Komplikace se vyhnou pouze kvalifikovaným odborníkem.

Léčba lidovými prostředky

Léky s antipyretickým účinkem jsou schopny efektivně zvládat teplotu 39 ° C a vyšší. Po porodu je však mnoho léků zakázáno, pokud žena kojí. Kromě toho mohou způsobit nežádoucí účinky a ženské tělo je již po těhotenství tak slabé. Indikátor můžete snížit pomocí lidových metod. Nezpůsobují újmu, ale jsou celkem efektivní..

Syrové brambory odvedou skvělou práci. Budete potřebovat:

 • jeden syrový brambor;
 • lžíce octa.

Nástroj se používá několikrát denně. Obklad by měl být aplikován na zápěstí, ohyby loktů, na čelo, whisky.

 1. Roštové brambory.
 2. Nalijte ocet.
 3. Výslednou hmotu důkladně promíchejte, položte na vlhký hadřík a stočte.

Další recept se vypořádá s neštěstí. Budete potřebovat:

 • půl sklenice medu;
 • půl sklenice cibule a jablek, strouhané.

Lék by měl být užíván orálně se zimnicí a horečkou. Jezte jednu polévkovou lžíci drogy nejméně dvakrát denně..

 1. Smíchejte velké množství jablek a cibule.
 2. Nalijte med.
 3. Směs.

Lidové léky

Pokud je po porodu diagnostikováno zvýšení teploty až o 37 ° C, můžete horečku odstranit infuzí cibule. Požadované:

 • jedna cibule;
 • dvě sklenice vroucí vody.

Infuze by měla být konzumována každou hodinu. Najednou postačuje přibližně 50 ml léčiva.

 1. Oloupejte střední cibuli;
 2. Rozdrťte se na zatuchlý stav;
 3. Nalijte vroucí vodu, promíchejte.
 4. Zabalte nádobu s výrobkem do teplé přikrývky nebo šály, nechte je do rána.

O autorovi: Olga Borovikova

Proč teplota často po porodu stoupá a co dělat?

Narození dítěte je velmi příjemná událost, ale ženské tělo je při porodu vystaveno silnému přetížení a stresu, a proto může být zvýšení teploty po porodu docela vysvětlitelné. Současně je to tento příznak, který může naznačovat, že porodník má určité komplikace.

V tomto článku se pokusíme porozumět příčinám tepla po porodu.

Příčiny

Porod je vždy spojován s bolestí a určitou ztrátou krve. V reakci na to ženské tělo aktivuje imunitní obranu. Mírné zvýšení teploty v šestinedělí po narození dítěte je absolutní normou. Fyziologická teplota, která by neměla vyvolávat nepokoje a obavy, by neměla být vysoká a prodloužená.

Teplota na úrovni 37,0-37,8 stupňů po den nebo dva po porodu se považuje za přijatelnou.

Postupně, pokud neexistují žádné komplikace a období po porodu pokračuje normálně, imunitní obrana se přizpůsobuje, teplota klesá na normální hodnoty. Musíte jen trochu počkat - časné poporodní období trvá až 42 hodin.

Jako reakce na komplikaci může také nastat tepelná ochranná reakce. Riziko infekce při vaginálním porodu je nižší než u císařského řezu, ale také existuje. Pokud bakterie nebo viry vstoupí do děložní dutiny, pak zvýšení teploty bude prací imunity zaměřené na jejich zničení. V tomto případě teplo hraje důležitou roli, bez něj bude produkce přírodního interferonu pomalejší, což znamená, že tělo bude odolávat slabším bakteriím a virům.

Komplikace infekční povahy, zánětlivé procesy v děložní dutině jsou ve většině případů doprovázeny vysokou horečkou - až 38,0-39,0 stupňů.

Teplota může stoupat již za 2-3 dny po narození. Současně se objeví abnormální výtok z pohlavních orgánů, žena cítí bolest v děloze, v podbřišku.

Komplikace po porodu jsou náchylnější k ženám, které rodí doma, na pochybných klinikách, kde mohou být některé hygienické normy ignorovány. V podmínkách porodnice nebo perinatálního centra je riziko infekce nízké - dnes se z velké části používají jednorázové nástroje, antibiotika a nová generace antiseptik.

Riziková skupina pro možný vývoj poporodních komplikací zahrnuje:

 • ženy s velmi nízkou tělesnou hmotností;
 • ženy v porodu s infekcí HIV, přítomnost tuberkulózy, krevní choroby;
 • ženy, které v posledním trimestru začaly trpět infekčními lézemi orgánů reprodukčního systému;
 • ženy, jejichž narození bylo obtížné a dlouhé, zejména pokud bezvodé období (po vypuštění amniotické tekutiny) trvalo déle než 12 hodin;
 • ženy v porodu, které během narození dítěte čelily potřebě jakýchkoli chirurgických zákroků, i když to byla jen pitva perineum;
 • ženy, které měly před porodem nevhodný životní styl - braly alkohol, kouřily, užívaly drogy.

Důvody zvýšení teploty mohou být nejen infekční komplikace po porodu, ale také některé další situace:

 • nachlazení nebo virová infekce respiračního plánu (v mateřské nemocnici byla zima, někdo ze zdravotnického personálu nebo žena kolem ženy v době porodu onemocněl SARS, ale nevěděl o tom);
 • problémy s rovnováhou hormonů (pokud existují endokrinní poruchy v puerperě).

Teplota může také stoupnout v důsledku exacerbace chronického onemocnění, pokud ji žena měla před těhotenstvím. Imunita se po narození oslabuje, a proto se některé „spící“ nemoci mohou znovu cítit. Se zvýšením teploty v období po porodu se může objevit pyelonefritida, nefritida, exacerbace peptického vředu, cystitida.

3-5 dnů po narození mohou být příčinou zvýšení teploty násilné procesy probíhající v mléčných žlázách a spojené s počátkem aktivní produkce pravého mateřského mléka po přechodu.

Stagnace mléka v žlázách, mastopatie jsou také doprovázeny bolestí na hrudi a horečkou, která přetrvává až do vyřešení problému.

Příčinou zvýšení teploty může být neúplné vyprázdnění placenty. V císařském řezu lékař odděluje „místo dítěte“ ručně a předtím, než zašije dělohu, pečlivě ji zkontroluje. U přirozených narození je téměř nemožné zjistit, zda odešla celá placenta. Zbývající malé fragmenty mohou vést k těžkému krvácení v děložní dutině, což vede ke krvácení. Také zvýšení teploty je doprovázeno děložní hypotenzí, ve které se reprodukční orgán stahuje špatně a příliš pomalu. V tomto případě se děloha hromadí lochia - poporodní výtok.

Pokud teplota stoupá po propuštění z nemocnice, měsíc po narození, je třeba hledat příčinu v životním stylu ženy - mohla se nakazit virovou infekcí, je možné, že její matce je chronicky zabráněno dostatek spánku, je unavená. I dlouhodobá únava může být doprovázena horečkou a zimnicí, což není neobvyklé.

Vlastnosti měření

Po porodu již není možné měřit tělesnou teplotu tradičním způsobem - vzhledem k blízkosti mléčných žláz, ve kterém začíná proces produkce mléka, budou hodnoty teploměru v podpaží nadhodnoceny. Nebudou pravda.

Proto se doporučuje, aby žena položila teploměr do lokte nebo použila tlustý ručník z vafle a položila jej mezi plnící hrudník a podpaží. Je dobré, pokud je v lékárničce bezkontaktní teploměr.

Akce ženy

Je nemožné ignorovat a podceňovat skutečnost, že po porodu nepozorovaně roste teplota. Vzhledem k tomu, že poruchy termoregulace mohou být příznakem komplikací, měli byste o tom rozhodně hovořit se svým lékařem. Některé ženy vědomě mlčí o přeceňovaných údajích teploměrů na objížďce v nemocnici. Tím je zajištěno, že prohlášení nebude zpožděno až později..

Takové činy jsou nepřijatelné, protože komplikace, pokud k ní dojde, se budou stále cítit. A pak se žena po propuštění bude muset dočasně rozloučit s dítětem a jít do nemocnice na pomoc.

Téměř všechny poporodní komplikace vyžadují lékařskou péči a léčbu. Proto ženy během prvních 42 hodin po porodu měří teplotu v porodnickém zařízení třikrát denně, sledují její pohodu a kondici, pomáhají s umístěním dítěte na hruď.

Co by mělo být hlášeno ošetřujícímu lékaři? Za prvé, že teplota vzrostla. Specialista bude pečlivě sledovat, jak dlouho bude nárůst trvat. Krátkodobý jediný případ tepla po porodu je docela přijatelný z přirozených imunologických důvodů. Prodloužená horečka, i když je teplota dostatečně nízká - asi 37,0 stupňů, může být nebezpečným příznakem. A proto, bez specialisty, puerpera nemůže přijít na to.

Pokud teplota vzrostla v časném období před výbojem, žena určitě provede krevní test, pro stanovení příčiny tepla bude předepsán ultrazvuk. Ultrazvukové vyšetření vám umožňuje určit velikost dělohy, přítomnost cizích inkluzí (například fragmentů placenty) uvnitř ní..

Co dělat s vysokou teplotou bude záviset na tom, co způsobuje toto zvýšení. Pokud se jedná o zánětlivý proces, bude ženě předepsána léčba antibiotiky, protizánětlivými léky. Hypotenze dělohy vyžaduje použití kontrakčních léků, které zvýší kontrakce. Pokud je detekována stagnace lochie nebo fragmentů placenty v děloze, doporučuje se porodnické čištění. Provádí se v intravenózní anestezii..

Pokud tělo během vašeho pobytu v nemocnici nepřineslo žádná překvapení a doma, po propuštění, došlo k horečce, zimnici, bolesti hlavy, měli byste věnovat pozornost průvodním příznakům. Pokud bolí hrdlo, s vysokou pravděpodobností žena chytila ​​nachlazení, pokud je při močení bolest nebo bolest, existuje šance na cystitidu. Nejnebezpečnější bolesti jsou bolesti břicha v břiše..

Pokud máte bolesti v břiše v kombinaci s teplotou a objevíte se abnormální výtok z genitálií, musíte co nejdříve navštívit nemocnici. Nezapomeňte, že akutní zánětlivá onemocnění vnitřních orgánů v nejvíce zanedbávané formě mohou vést k rozvoji systémové sepse..

Mateřské žlázy také vyžadují lékařské vyšetření na pozadí zvýšení teploty. Pokud v pátý den po narození vzrostla vysoká teplota a bolest na hrudi, musíte co nejdříve navštívit lékaře, protože běžící mastitida může ohrozit život ženy. Žena může potřebovat operaci.

Ihned po narození teplota stoupá hlavně z fyziologických důvodů. Po skončení první rehabilitační periody (42 hodin) nelze žádné zvýšení teploty považovat za fyziologické.

Je to možné léky?

Ve většině případů, jak již bylo uvedeno, budou komplikace vyžadovat léčbu léky. Ale ne všechny jsou kombinovány s kojením. Pokud žena potřebuje, na doporučení lékaře, dočasně ukončit kojení kvůli těžkým antibiotikům, která potřebuje, kvůli nezbytnému chirurgickému zákroku, pak byste neměli přestat exprimovat prsu, jinak mléko úplně zmizí nebo se vytvoří laktostáza.

Moderní účinná antibiotika zřídka vyžadují léčbu trvající déle než 7 dnů. Nejčastěji jsou předepisovány na 5 dní. Proto se žena může po léčbě vrátit kojení.

Pokud antibiotika nejsou nutná, může být ženě doporučena protizánětlivá hormonální léčiva, antipyretika. Během kojení nejsou povoleny všechny. V každém případě bude lékař vycházet ze zásady nejmenšího poškození dítěte a maximálního přínosu pro svou matku.

Je povoleno užívat „paracetamol“ a „ibuprofen“ z důvodu teploty během kojení, i když v poslední době v odborné komunitě proběhla debata o posledně jmenovaném léku. Mezinárodní skupina vědců oznámila dlouhodobé škodlivé účinky účinné látky - ibuprofenu na lidské tělo. Doposud tato data neobdržela oficiální potvrzení.

Aspirin a analginum při vniknutí do mateřského mléka mohou představovat vážné nebezpečí pro život a zdraví dítěte. Proto se nedoporučují kojit..

Antipyretické prášky s ovocnými aroma, které se dnes nacházejí v širokém sortimentu na policích lékáren, se také nedoporučují, protože obsahují velké množství barviv, které nejsou kojící matce a jejím dítěti ukázány..

Lidové metody

Vzhledem k tomu, že většina léků je zakázána, mnoho matek se snaží dodržovat lidové tipy a recepty na tradiční medicínu. V případě akné po porodu je to docela přijatelné, ale v případě vysoké nebo vysoké teploty je samoléčení nepřijatelné..

I když má žena banální ARVI, tření s octem a čaj s medem nebude užitečné, protože ocotové výpary i včelařské produkty mohou být pro kojence nebezpečné.

Žena však může při teplotě nanést hojný teplý nápoj - heřmánkový vývar, čaj s mátou a citronovým balzámem, jablečná šťáva pomůže snížit teplo a posílí imunitu.

Z dalšího videa se můžete dozvědět více o teplotě kojících matek.

lékařský pozorovatel, specialista na psychosomatiku, matka 4 dětí

Naléhavá otázka: teplota vzrostla, měsíc po narození, dítě na GV

Dívky, takový problém vyvstal, mi může někdo říct, dnes jsem se cítil celý den, jako bych měl chřipku, celé tělo mě bolelo, bolely moje klouby, bolely mě hrudi. Večer jsem změřil teplotu v podpaží: 38,8: SHOCKED:. Je pravda, že jsem mezi hrudník a teploměr nevložil ručník. Měřeno v lokti 37.8. Žádné zvláštní stížnosti, s výjimkou bolestí v celém těle, samozřejmě, z teploty, ne. Bolí obě prsa, ale jsou absolutně měkké, není zarudlé ani stagnační, hrudník je malý, ale bolí to modřiny, jako by v modřinách. Nevypadá to jako lakostáza. Naopak, vždycky přemýšlím, zda je mléko mého syna dost nebo ne, protože přílivy nejsou časté, většinou jen když sají. Mimochodem, dnes jsou přílivy nějak bolestivější. Možná to někdo měl?

Teplota po porodu - normální rozsah, důvody nárůstu a nebezpečné hodnoty (70 fotografií)

Porod je považován za nepředvídatelný proces, protože nikdy nevíte, co od nich můžete očekávat. Po jejich dokončení se však také neuklidníte, protože proces po porodu je před námi. Jeho trvání trvá asi 6-8 týdnů. Během této doby mohou být v ženském těle pozorovány některé komplikace.

Z tohoto důvodu nemůže žena opustit nemocnici ihned po narození dítěte, ale měla by být v ní po určitou dobu sledována..

Nepříjemné příznaky se mohou lišit. Například, co to znamená, když teplota stoupne po porodu na 37-38 ° a více?

Pravidla pro měření teploty po dodání

Počátek laktace je téměř vždy způsoben mírným zvýšením indikátoru na teploměru. Pokud umístíte teploměr pro měření do podpaží, úroveň se zvýší ve větší míře. Aby nedocházelo k falešným údajům, lékaři doporučují umístit teploměr do ohybu lokte nebo rektálně.

Normální hodnoty budou mít určité rozdíly. Bez ohledu na to, kterou metodu měření používáte, musí být kontrola specifikovaných indikátorů nutně prováděna. Díky tomu existuje možnost nezmeškat počáteční příznaky poporodního zánětu..

Fyziologické důvody

Proč se teplota zvýšila po porodu? V medicíně se rozlišují fyziologické a patologické základy tohoto stavu.

S fyziologickým zvýšením nemusíte panikařit, protože je to normální. Během porodu je celé tělo pod velkým stresem.

Současně se během narození dítěte a poté pozoruje ztráta tekutin ve velkých objemech. V důsledku nerovnováhy se může snížit krevní tlak, aktivita srdce a krevních cév.

V tuto chvíli, když žena porodí dítě, se hladina hormonů v jejím těle okamžitě změní. To je způsobeno tím, že placenta přestává produkovat hormony. Při této příležitosti dochází ke zvýšení teploty matky po porodu na 38 stupňů.

Zřídka se mléko produkuje mnohem rychleji, než ho dítě konzumuje. Pokud novorozenec nevysaje celý objem mléka, hrozí lakostáza. Aby se zabránilo rozvoji nežádoucích příznaků, musí se žena vyjádřit.

Obecně se po vyjádření nebo kojení tělesná teplota vrátí do normálu. Jako preventivní účinek laktosti může být ženě poskytnuta masáž prsu, a pokud je to nutné, expresní.

Nejprve se může teplota lišit od 35 do 38 stupňů. Tyto hodnoty jsou způsobeny převládajícím hormonálním uvolňováním v době narození dítěte.

Někdy v celém těle převládají svalové třesy. Tím se uvolní tepelná energie, což vede ke zvýšení ukazatele na teploměru. Podobný příznak však může být přítomen s hormonálními poruchami nebo s obdobím poporodní deprese.

Jak snížit teplotu po porodu

Proč se tělesná teplota zvyšuje po porodu?

Pokud se hnisavá mastitida stala příčinou horečky po porodu, budete muset kojení odmítnout. Se SARS je možné krmit dítě, protože spolu s mlékem získává další imunitní ochranu.

Avšak nejen kvůli mléku se může teplota po porodu zvyšovat. Vysoká horečka, špatné zdraví, bolesti na hrudi a žaludku mohou být příznaky závažných onemocnění, jako jsou:
- mastitida;
- poporodní vřed;
- endometrióza;
- pyelonefritida;
- pelveoperitonitida;
- tromboflebitida atd..

Co dělat, když se teplota po narození zvýší?

Acetátové ubrousky přispívají ke snížení tepla. Za tímto účelem se ocet zředí na polovinu vodou a výsledný roztok se ošetří ohyby loktů a kolen, krkem, tříslovými záhyby.

Z těchto léků můžete užívat „Paracetamol“ - schválený prostředek kojení. „Aspirin“ by neměl být opilý, protože proniká do mléka a má nepříznivý vliv na tělo dítěte. Kromě použití „paracetamolu“ je během laktace povoleno rektální podávání čípků s obsahem ibuprofenu..

Léčivý nápoj, který snižuje teplotu po porodu

Můžete si odpočinout na posteli a užívat léky teplým nápojem s přídavkem medu, citronu a malin. Pití tekutin ve velkém množství by však nemělo být, protože to způsobí přetečení mléčných žláz. Během dne nesmí kojící matka pít více než 3 skleničky nápoje s malinovým džemem. K léčivým přípravkům by se mělo přistupovat opatrně, protože některé složky léčiva mohou u kojenců vyvolat alergické reakce..

Pokud se vám teplota nevyrovná během několika dní, neměli byste již odkládat návštěvu u lékaře. Na základě klinického obrazu předepíše odborník speciální léky, které jsou kompatibilní s krmením dítěte.

Lenchik @. & #

Teplota 39 u kojící matky.

Zveřejnil Lenchik @. 20. prosince 2011

37 811 zobrazení

Chci slyšet vaše názory nebo rady ohledně současné situace.

Včera mi začala hodně bolet hlava, musel jsem vypít pilulku s panadolem.

Prošel. Večer ve 22:30 začalo strašně mrznout.

Teplota vzrostla na 39. Vypil jsem tabletu panadolu, nesnížil se. Ještě jedna věc. Pila jsem Ibuprofen pro děti a okamžitě jsem se začala potit a klesat teplota.

Jsem kojící matka. Prsa nejsou tvrdá, žádná těsnění. Teď není moc mléka, ale zjevně je dost teček, nestěžuje si.

Krk a nos Nitsche. Dnes jsem vstal a znovu, před 11:00, to bylo 38,5.

Nevím, co si mám myslet. Nic neuškodí. Vyjadřuji se po celou dobu, jen pro každý případ.

Po narození, o měsíc později, bylo to tak, dobře pak v noci jedno prsa silně nalévalo, i když opět neexistovaly žádné těsnění.

Rozhodl jsem se zítra zavolat gynekologovi, pak si okamžitě myslím, že antibiotika budou předepsána. Doufám, že to jde samo o sobě

Jak nebezpečná je vysoká teplota po porodu a co ji způsobuje

Porod je vážnou zkouškou pro každou ženu. Její tělo prochází velkým stresem. A teď se zdá, že je to nejtěžší, ale ne čas na odpočinek. Novorozenec nutně potřebuje péči o matku a ženské tělo potřebuje odpočinek a čas, aby se zotavilo. Vysoká teplota po porodu může být předzvěstí vývoje nemoci, takže ji musíme brát vážně.

Neustálé sledování vašeho stavu vám umožní vyhnout se mnoha různým onemocněním a přežít poporodní období bez komplikací.

Proč v období po porodu teplota stoupá?

Vysoká horečka po porodu je prvním příznakem, který naznačuje, že ne všechno jde tak, jak by mělo v těle matky. Těsně předtím, než se začnete bát, musíte se ujistit, že jste správně změřili teplotu.

Faktem je, že 2-3 dny po narození se místní teplota prsu zvyšuje s přírůstkem mléka. Pokud změříte teplotu obvyklým způsobem - teploměr v podpaží, může se výsledek lišit od normy. Proto se mladým matkám doporučuje používat rektální metodu.

Doporučujeme měřit teplotu současně, abyste získali jasný obraz, jinak jsou možné kolísání. Můžete dokonce provést plán změn, který jasně ukazuje dynamiku hodnot teploty.

Dokud nebude laktační proces plně zaveden, bude to víc, než dítě potřebuje. Pokud zbytky nez dekantujete, je možný vývoj patologických stavů, jako je laktostáza a mastitida, u kterých dochází po porodu ke zvýšení teploty na 38–39 °. Současně se pozoruje zvětšení prsou, zarudnutí a zesílení.

Zpočátku je ženské tělo stále velmi slabé a náchylné k rozvoji různých komplikací. Proto vysoká horečka v kombinaci s dalšími příznaky může znamenat následující:

 • U nemocí reprodukčního systému a ledvin (pyelonefritida) dochází v kombinaci s bolestivým močením a zhoršenou stolicí k teplotnímu skoku až 40 °.
 • S metroendometritidou (zánět děložní sliznice) ztrácí žena chuť k jídlu, pociťuje vážné zimnice a bolest v pánevní oblasti a také mění barvu a vůni sekretů z pohlavních cest..
 • Tromboflebitida děložní žíly je doprovázena zimnicí, prodlouženým krvácením z pohlavního ústrojí, zpožděným reverzním vývojem dělohy..
 • S výskytem vředu po porodu, který je lokalizován na děložním čípku, méně často na stěnách vagíny, jsou pozorovány příznaky, jako je kolpitida, pálení v pochvě, krvácení, celková slabost, vysoká horečka..
 • Parametritida - zánět tukové tkáně kolem dělohy, při které se vyskytují zimnice, silná bolest v podbřišku a nepříjemné pocity při močení.
 • Akutní respirační infekce s virovou etiologií doprovázené kašlem, rýmou a horečkou.

Existují další důvody pro zvýšení teploty na 37 ° C a vyšší po porodu: například deprese, stres, otrava jídlem, alergická reakce. Pro správnou diagnózu byste se proto měli poradit s lékařem.

Je mírné zvýšení teploty nebezpečné?

S mírným zvýšením teploty po porodu, které není doprovázeno žádnými dalšími příznaky, není důvod se obávat. S největší pravděpodobností k tomu dochází z fyziologických důvodů a je to normální pro ženské tělo během tohoto období.

Koneckonců, mléko se vytváří v hloubkách tkání, kde se teplota liší od teploty, kterou jsme zvyklí vidět na teploměru. A právě práce žláz během krmení přispívá k uvolňování tepla. V takovém případě stačí několik dní kontrolovat kolísání teploty a informovat o tom lékaře.

Pro zdraví matek jsou takové teplotní skoky:

 • jediné malé zvýšení (až o 37,5 °) během prvních několika hodin po porodu;
 • zvýšit na 38 ° ve 3., 5. den;
 • periodické fluktuace až do 38 ° spojené s tvorbou laktace.

Co dělat se silným zvýšením teploty?

Pokud po porodu existuje vysoká teplota, i bez dalších nepříjemných pocitů, měli byste o tom ihned informovat svého lékaře. S největší pravděpodobností to naznačuje vývoj případných poporodní komplikace. Čím rychleji se tedy zjistí příčina horečky, zahájí se dřívější léčba..

Neméně důležitou otázkou v této situaci je, zda je možné pokračovat v kojení, pokud se po porodu teplota zvýší. Poškozilo by to dítě? Odpověď bude záviset na diagnóze..

Nemůžete pokračovat v krmení, pokud jsou předepsány léky, které mohou dítě poškodit nebo pokud je v mateřském mléce velké množství bakterií. A je lepší přenést dítě do umělé směsi, dokud se neobjeví příčina zvýšení teploty.

U akutních infekcí dýchacích cest někteří lékaři doporučují nepřerušovat krmení, aby dítě dostalo potřebné ochranné protilátky s mateřským mlékem a posílilo imunitu.

Pokud se vysoká teplota objevila týden nebo dokonce měsíc po porodu, pak s největší pravděpodobností není spojena se stresem, který tělo zažilo během tohoto období. Nejpravděpodobnější příčinou může být otrava nebo otrava jídlem..

V jakých situacích je nutné se poradit s lékařem?

První dny po narození je mladá matka na porodnici pod dohledem zdravotnického personálu. Pokud během této doby teplota stoupne, stačí informovat lékaře o službě nebo zdravotní sestře. Možná budete muset provést několik dalších testů, ale budete si jisti, že se nevyvíjí žádná závažná patologie.

Teplota 38 ° C je považována za normální pro ženu v porodu během prvního dne bez přítomnosti dalších příznaků, jako jsou zimnice, bolest apod. Pokud teplota nadále zůstane na této značce dále, naznačuje to výskyt ohniska nemoci.

Po propuštění byste měli navštívit lékaře, pokud dojde k významnému zvýšení teploty nebo se objeví patologické příznaky. Pokud trpíte zimnicí, nevolností, v kombinaci s horečkou 2-3 týdny po narození, musíte zavolat nouzovou pomoc - možná existuje zánět pobřišnice - peritonitida, při které je zpoždění nebezpečné.

Pokud máte příznaky naznačující respirační onemocnění, musíte kontaktovat místního lékaře a používat léky předepsané pro malé děti jako antipyretika. Praktický lékař odpoví na všechny vaše otázky o tom, proč se teplota po porodu může zvýšit, a v případě potřeby zašle správnému specialistovi.

Pokud máte obavy z bolesti v dolní části zad nebo močového měchýře, měli byste se okamžitě poradit s urologem.

Se zvýšením teploty po porodu byste se v žádném případě neměli samy medikovat, protože to ohrožuje komplikace, jako je peritonitida nebo sepse. Proto byste měli věnovat zvláštní pozornost vašemu zdraví, včas se poradit s lékařem a dodržovat všechna jeho doporučení..

Autor: Julia Mosalova,
speciálně pro Mama66.ru

U mnoha žen může dojít k mírnému zvýšení teploty po porodu. To je obvykle spojeno s reverzibilními fyziologickými procesy v těle. Vysoká teplota v období po porodu může být alarmem, který ukazuje patologické procesy v těle. Pokud tento stav není spojen s laktostázou, kterou lze odstranit dekantací a častým nanášením dítěte na prsa, můžete zkusit normalizovat teplotu pomocí rektálních čípků na bázi paracetamolu a ibuprofenu. Pokud tyto akce nepřinesou požadovaný výsledek, je důležité v blízké budoucnosti konzultovat lékaře, aby se vyloučily případné komplikace..

Teplota za týden po narození: proč rostla a jaké jsou příčiny zimnice?

Těhotenství a porod vyžaduje, aby žena investovala svou sílu a energii. Vzhled dítěte v rodině je plný noční spánkové deprivace, stresu, pocitů. Stává se, a ne tak zřídka, že teplota po porodu stoupne na 38 a více stupňů. Co mohou být takové údaje způsobeny, co mám dělat? Když se dokážete samostatně vypořádat se situací, a ve kterých případech se obraťte na lékaře?

Proč teplota stoupá týden po porodu?

Hypertermie, která se objevuje 5-10 dní po porodu, má důvody, které vyžadují pozornost odborníků:

 • Stagnace mateřského mléka v žlázách (lakostáza) v důsledku řídkého krmení nebo čerpání. Žena musí zajistit kojení a sledovat stav bradavek, aby se její stav nezhoršoval mastitidou - zánět mléčné žlázy, při kterém infekce proniká do žláz, dochází k ztuhnutí prsou, k pocitu hrudek.
 • Vývoj tromboflebitidy nebo trombózy je patologický proces ve stěnách děložních žil, který se projevuje edémem v místě vzniku trombu a zvýšením teploty na 39 stupňů po porodu. K této patologii dochází za několik dní..
 • Zánětlivý proces (vřed) způsobený zaváděním patogenních bakterií a rozvojem infekce v prasklinách a slzách pohlavních orgánů, doprovázených výtokem hnisu, otokem a zarudnutím. Teplota po dodání v tomto případě stoupne na 37–38 stupňů.
 • Parametritida je patologický proces v tukové tkáni dělohy ze strany, kde infekce pronikla. Příznaky tohoto onemocnění se začínají projevovat po narození dítěte ve formě silné bolesti v podbřišku, nepohodlí během močení, zimnice a tepla po porodu desátého dne.
 • Metroendometritida nebo hnisání povrchu dělohy v důsledku krevních sraženin v ní zanechaných, kousků placenty nebo exacerbace předchozích chronických onemocnění reprodukčního systému. Toto onemocnění je doprovázeno horečkou do 38-40 stupňů, zimnicí, poruchami spánku, křečemi dělohy, oblačným výtokem s nepříjemným zápachem.
 • Pelvioperitonitida v pánevní oblasti. Tento závažný zánět se objeví 14. den. Během nemoci dochází k hypertermii těla až do 42 stupňů po porodu, stejně jako třes (třes), záchvaty zvracení, nevolnost, křeče bolesti v podbřišku, zmatek a celková nevolnost..
 • Pyelonefritida se může objevit během těhotenství a zhoršovat se po porodu v důsledku oslabení obranyschopnosti organismu. Žena trpí častým a bolestivým močením, hypertermií až 40 stupňů, bolestí v bederní zádech.
 • Alergická reakce na materiál používaný k sešívání vagíny a epiziotomie.
 • Respirační virová infekce.

Metroendometritida

Komplikace po porodu u žen mohou také způsobit zánět děložní sliznice. Vyskytuje se v případě hromadění sekrecí u ženy při porodu, zablokování děložního čípku krevní sraženinou, zpožděných částic placenty, s exacerbací starého onemocnění. V tomto případě se teplota objeví asi 2-4 dny po narození, udržuje ukazatele kolem 39 ° C.

Zároveň se žena také cítí zimnice, dochází ke ztrátě chuti k jídlu, jsou pozorovány poruchy spánku. Při hmatu je cítit bolest v podbřišku. Povaha výboje se mění: zakalí, špatně zapáchají, jejich množství se může výrazně zvýšit nebo snížit. Problém lze řešit antibiotiky. Někdy musíte umýt dělohu.

Jaké jsou příčiny zimnice?

Matka se může setkat s křečemi kožních cév a třesem svalů - zimnicí. Žena cítí, že se třese a potem zesiluje v podpaží a na čele se objeví pot. Nejčastěji je zimnice po císařském řezu nebo porodu doprovázena významným zvýšením tělesné teploty a je vyvolána z následujících důvodů:

 • prudká změna rovnováhy hormonů v těle;
 • produkce prolaktinu;
 • přetížení svalů břišní dutiny;
 • zbytkový účinek drog používaných ke stimulaci porodu;
 • skoky v krevním tlaku na pozadí obecného vyčerpání těla;
 • masivní ztráta krve (důsledek císařského řezu nebo porodu, komplikovaného více mezerami);
 • dehydratace.

Jaká by měla být normální teplota?

Po porodu dochází v ženském těle k mnoha procesům spojeným s obnovou těla a přizpůsobením se potřebám dítěte - otokem a aktivní produkcí mléka prsními žlázami, hojením poškozeného porodního kanálu a navrácením dělohy do normální velikosti.

U žen, které rodí poprvé, vyvstávají otázky: jaká může být teplota bezprostředně po porodu a proč náhle vzrostla? Pro spolehlivější měření musíte do lokte vložit teploměr, abyste nezohlednili teplotu hrudníku.

Po dobu dvou měsíců může teplota zůstat na 37 stupních a odborníci identifikují několik situací, kdy hypertermie (až do 38 ° C) nebude projevem závažných komplikací vyžadujících lékařský zásah:

 • v prvních několika hodinách;
 • 2-3 dny v souvislosti se zřízením laktace;
 • během dne během období toku mléka.

zjištění

Jak jste již pochopili, teplota po porodu musí být řízena, protože její odchylka od normy může být způsobena nebezpečnými poporodními komplikacemi. V mateřské nemocnici se teplota měří denně, a pokud stoupne, lékaři rychle určí příčiny a poskytnou nezbytnou pomoc. Až budete vy a vaše dítě propuštěni domů, musíte sami měřit teplotu alespoň několik týdnů.

S jeho prudkým vzestupem, stejně jako v případě, kdy teplota není příliš vysoká, do 37,5 °, ale trvá déle než jeden den, okamžitě vyhledejte lékaře. Správné zacházení s ním včasné pomůže rychlému uzdravení. A zdraví novorozeného dítěte závisí na zdraví matky.

Související články

Co dělat, když je teplota vysoká?

Žena by si měla být vědoma toho, že na ní nyní závisí nejen její vlastní život, ale i blaho novorozeného dítěte, a proto v případě znepokojivých příznaků je nutné neprodleně kontaktovat zdravotnické zařízení. Signálem, který přivolá lékaře, by měl být stav, kdy teplota prudce stoupla na vysoká čísla (39–40 stupňů) a trvá 24 hodin. Pouze odborník bude schopen přesně určit diagnózu a předepsat odpovídající terapii.

ČTĚTE PODROBNOSTI: co dělat, když kojící matka má horečku?

Drogová terapie

Používání antipyretik, antibiotik a dalších léků může být omezeno, pokud žena kojí dítě. Lékař může doporučit dočasné odmítnutí krmení, pokud matka potřebuje intenzivní péči o léky, které mohou poškodit zdraví dítěte.

Ke snížení teploty můžete použít léky na bázi paracetamolu a ibuprofenu: Nurofen, Next, Ibuklin, Mig. Při zachování laktace předepisují odborníci antipyretikum ve formě rektálních čípků a zakazují použití aspirinu, antipyretických práškových látek s barvivy a příchutěmi.

Lidové recepty

S opatrností je třeba použít alternativní metody snižování teploty (bobule a bylinné odvar), aby nedošlo k vyvolání alergické reakce u dítěte. Během tohoto období by pro ženu měly být vytvořeny nejpohodlnější podmínky: nedostatek domácích prací, chladná teplota, nezbytné výrobky pro péči o tělo a příznivá emoční atmosféra. Je třeba mít na paměti, že nevylučují příčinu, ale pouze dočasně zmírňují stav:

 • tření alkoholem nebo octovým roztokem (aplikujte na lokty, krk, popliteální dutiny);
 • strouhané bramborové obklady s octem;
 • teplý čaj s malinovým džemem (ne více než tři skleničky denně);
 • pít s citronovou šťávou a medem;
 • brusinková šťáva.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud si žena všimla alespoň jednoho z výše uvedených patologických příznaků popsaných výše, potřebuje co nejdříve odbornou pomoc, samoléčení zde není přípustné. Pokud teplota ženy po porodu trvá déle než 2–3 dny, ačkoli nejsou detekovány žádné další příznaky, mohou nastat další chronická onemocnění. V tomto případě je také nutné navštívit lékaře, který provede správnou diagnózu a určí příčiny teploty. Mladá matka musí být vždy zdravá a plná síly, protože na ní závisí zdraví dítěte.

Nemělo by se tedy přehlížet zvýšení nebo snížení tělesné teploty, protože období po porodu je považováno za docela nebezpečné pro ženu, během níž se může vyskytnout několik závažných onemocnění. Proto se doporučuje pečovat a zacházet velmi opatrně.

Možné komplikace

Teplota po porodu a nedostatek potřebné pomoci mohou způsobit vážné komplikace, které vyžadují dlouhodobé ošetření v nemocnici nebo chirurgický zákrok s odstraněním orgánů odpovědných za možnost následného porodu. Kromě toho bude žena na dlouhou dobu oddělena od svého novorozeného dítěte..

Většina patologických příčin horečky týden po narození naznačuje vývoj zánětlivých procesů v těle. Tromboflebitida bez adekvátní terapie může způsobit tromboembolismus, způsobit celkovou otravu krve (sepse), znecitlivění končetin, ztrátu citlivosti a fatální následek. Poranění vnějších pohlavních orgánů a nedostatečná péče o ně vyvolávají výskyt hrubých jizev a mikrotrhlin, které způsobují nepohodlí při pohlavním styku a vyžadují chirurgickou korekci (plastická chirurgie).

Stagnace mléka je komplikována mastitidou, která vyžaduje otevření abscesů, prodlouženou antibiotickou terapii a ukončení kojení. Běžící pyelonefritida může být předzvěstí selhání ledvin, bakteriotoxického nebo septického šoku, benigních nádorů v genitourinárním systému a hypertenze. Dojde-li k alarmujícím příznakům, je lepší se poradit s odborníkem a chránit se před hroznými následky.

Sdílejte s ostatními!


Hlavní příznaky SARS jsou podobné, stejně jako přenosové trasy (ve vzduchu, kontakt). Horečka vyžaduje užívání antipyretik, a v případě bakteriálních komplikací jsou nutné antimikrobiální látky. To vyvolává obavy z pokračujícího kojení..

 • slabost
 • horečka;
 • rýma;
 • bolest hlavy;
 • bolest krku;
 • bolest svalů;
 • snížená chuť k jídlu.

V současné době se předpokládá, že kojení by nemělo být zastaveno, pokud dojde k ARVI bez těžké intoxikace..

Nesteroidní protizánětlivé léky (paracetamol, ibuprofen), používané ke snižování tělesné teploty, jsou bezpečné, pokud se použijí střední dávky po krátkou dobu. O možnosti zachování kojení v případě potřeby, o stanovení antibakteriálních léků rozhoduje ošetřující lékař.

Články O Neplodnosti