Hlavní Neplodnost

Tantum® Verde Spray - návod k použití

Tantum Verde Spray - návod k použití

MINISTERSTVO ZDRAVÍ RUSKÉ FEDERACE

pro použití léčivého přípravku pro lékařské použití

Obchodní název: Tantum® Verde

Mezinárodní nechráněné jméno: benzidamin

Dávková forma:

lokální dávka rozprašovaná.

Struktura:

Na 100 ml topického spreje se dávkuje 0,255 mg / dávka

Účinná látka: benzidamin hydrochlorid - 0,15 g

Pomocné látky: ethanol 96% 10,0 ml, glycerol 5,00 g, methylparahydroxybenzoát 0,100 g, aromatická příchuť (ochucení) 0,030 g, sacharin 0,024 g, hydrogenuhličitan sodný 0,011 g, polysorbát 20 0,005 g, čištěná voda q.s. do 100 ml.

Bezbarvá čirá kapalina s charakteristickou vůní máty.

Farmakoterapeutická skupina:

nesteroidní protizánětlivé léčivo

ATX kód: A01AD02

Farmakologické vlastnosti

Benzidamin je nesteroidní protizánětlivé léčivo, patří do skupiny indazolů. Má protizánětlivý a lokální anestetický účinek, má antiseptický účinek proti celé řadě mikroorganismů. Mechanismus účinku léčiva je spojen se stabilizací buněčných membrán a inhibicí syntézy prostaglandinů.

Benzidamin má antibakteriální a specifický antimikrobiální účinek v důsledku rychlé penetrace mikroorganismů přes membrány, po které následuje poškození buněčných struktur, metabolických procesů a buněčných lysozomů.

Má protiplesňové účinky proti Candida albicans. Způsobuje strukturální modifikace buněčné stěny hub a jejich metabolických řetězců, čímž inhibuje jejich reprodukci, která byla základem pro použití benzidaminu při zánětlivých procesech v ústní dutině, včetně infekční etiologie.

Při lokální aplikaci je léčivo dobře absorbováno přes sliznice a proniká do zanícených tkání, nachází se v krevní plazmě v množství nedostatečném k vyvolání systémových účinků.

K vylučování léčiva dochází hlavně ledvinami, ve formě inaktivních metabolitů nebo konjugačních produktů..

Indikace pro použití

Symptomatická terapie bolestivého syndromu zánětlivých onemocnění ústní dutiny a ORL orgánů (různých etiologií):

-gingivitida, glositida, stomatitida (včetně po ozařování a chemoterapii);

-kandidóza na ústní sliznici (jako součást kombinované terapie);

Pro infekční a zánětlivá onemocnění vyžadující systémovou léčbu použijte Tantum Verde spray jako součást kombinované terapie.

Kontraindikace

-přecitlivělost na benzidamin nebo jiné složky léčiva;

-děti do 3 let

Přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva, bronchiální astma (včetně anamnézy).

Používejte během těhotenství a kojení

Lék Tantum® Verde by se neměl používat během těhotenství a během kojení.

Dávkování a podávání

Lokální dávka 0,255 mg / dávka:

Místně po jídle. Jedna dávka (jedna injekce) odpovídá 0,255 mg benzidaminu. Dospělí (včetně starších pacientů) a děti starší 12 let s 4-8 injekcemi 2-6krát denně. Děti od 6 do 12 let - 4 injekce 2-6krát denně. Pro děti od 3 do 6 let 1 injekci na každé 4 kg tělesné hmotnosti, ale ne více než 4 injekce (maximální jednorázová dávka) 2-6krát denně. Nepřekračujte doporučenou dávku..

1. Otočte kanylu (bílá zkumavka) do polohy „vertikální do lahvičky“.

2. Vložte kanylu do úst a nasměrujte ji na bolest v ústech nebo krku.

3. Stiskněte dávkovací čerpadlo na horní straně láhve tolikrát, kolik je předepsané dávky. Jedno kliknutí odpovídá jedné dávce. Během vstřikování zadržte dech.

Délka léčby by neměla přesáhnout 7 dní. Pokud po léčbě do 7 dnů nedojde ke zlepšení nebo se neobjeví nové příznaky, je nutné se poradit s lékařem. Tantum ® Verde sprej používejte pouze podle způsobu aplikace a v dávkách uvedených v návodu. V případě potřeby se před použitím přípravku poraďte se svým lékařem..

Vedlejší efekty:

Klasifikace výskytu vedlejších účinků Světové zdravotnické organizace (WHO):

velmi často - ≥1 / 10;

často - od ≥ 1/100 do

Předávkovat

V současné době nebyly hlášeny případy předávkování lékem Tantum® Verde. Příznaky: při užívání léku v souladu s návodem k použití je předávkování nepravděpodobné. Při náhodném požití léku jsou možné následující příznaky: zvracení, břišní křeče, úzkost, strach, halucinace, křeče, ataxie, horečka, tachykardie, respirační deprese.

Léčba: symptomatická; vyprázdněte žaludek vyvoláním zvracení nebo vypláchněte žaludek pomocí žaludeční trubice (pod dohledem lékaře); zajistit lékařský dohled, podpůrnou péči a přiměřenou hydrataci. Protilátka není známa.

Interakce s jinými drogami

Nebyly provedeny žádné studie interakcí s jinými léky..

Při použití léku Tantum® Verde se mohou objevit reakce přecitlivělosti. V tomto případě se doporučuje přerušit léčbu a poradit se s lékařem, aby předepsal vhodnou terapii..

U omezeného počtu pacientů může přítomnost vředů v krku a ústní dutině naznačovat přítomnost závažnější patologie. Pokud příznaky přetrvávají déle než 3 dny, poraďte se se svým lékařem..

Použití léčiva Tantum® Verde se nedoporučuje u pacientů s přecitlivělostí na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva.

Lék Tantum® Verde by měl být používán s opatrností u pacientů s bronchiálním astmatem v anamnéze vzhledem k možnosti rozvoje bronchospasmu v nich během užívání léku.

Tantum® Verde obsahuje parahydroxybenzoáty, které mohou vyvolat alergické reakce..

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy

Nemá to vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s mechanismy.

Formulář vydání

- 30 ml (176 dávek) roztoku v bílé polyethylenové láhvi vybavené pumpou a tlakovým zařízením se sklopnou kanylou.

- 1 lahvička spolu s návodem k použití jsou umístěny v krabici.

Skladovatelnost

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Podmínky skladování

Při teplotě nepřesahující 25 ° C, na tmavém místě.

Udržujte mimo dosah dětí!

Over-the-counter vydání

"Asiende Kimike Riunite Angelini Francesco A.K.R.A.F. S.p.A. “ /

Aziende Chimiche Ruinite Angelini Francesco - A.C.R.A.F. Lázně.

Adresa: Viale Amelia 70, Řím, Itálie / Viale Amelia 70, Řím (RM), Itálie

Organizace spotřebitelských nároků:

LLC "Angelini Pharma Rus"

Rusko, 123001, Moskva, Trekhprudny per., D.9, s. 2

Tel.: +7 (495) 933 3590;

Fax: +7 (495) 933 3951

Tantum Verde Spray - návod k použití

Tantum® Verde bolest v krku - oficiální stránka. Hlavní účinnou látkou je benzidamin. Droga je také k dispozici ve formě pastilek a kloktadla. Další informace naleznete v návodu k použití.

© LLC Angelini Pharma Rus, Rusko, 2020
Over-the-counter

Informace zveřejněné na těchto stránkách slouží pouze pro informaci a nelze je považovat za lékařskou radu nebo je nahradit. Pro více informací doporučujeme kontaktovat odborníka..

Kliknutím na tlačítko „Sdílet na sociálních sítích“ potvrzuji, že vyjadřuji svůj vlastní názor na produkt Tantum ® Verde. Můj názor je založen výhradně na mém vlastním hodnocení tohoto produktu, potvrzuji, že není motivován získáním výhod nebo preferencí výrobce / dovozce / prodejce produktu.
Čísla registračních osvědčení: LSR-002911/10 ze dne 04/07/2010, P N014279 / 02 ze dne 12/12/2008, P N014279 / 03 ze dne 12/22/2008, P N014279 / 01 ze dne 27/27/2008

Pokud máte při užívání drogy „Angelini Pharma Rus“ LLC nežádoucí reakci, ohlaste tuto informaci lékařskému oddělení společnosti. Můžete nám napsat e-mailem [email protected], nebo nás kontaktujte telefonicky +7 495 933 3950

KONTRAINDIKACE JSOU DOSTUPNÉ. PŘEČTĚTE SI NÁVOD K POUŽITÍ

"Tantum Verde" s kojením: recenze a návod k použití

Umístěním těchto informací se výrobce zříká odpovědnosti v případě nepříznivého výsledku užívání léku. Žena v této situaci se však ocitá v obtížné pozici výběru účinných prostředků pro léčbu nemoci a bezpečného dítěte pro tělo.

Tantum Verde se doporučuje jako účinný nástroj v rámci komplexní léčby nebo ke zmírnění příznaků infekčního zánětlivého procesu. Například při nachlazení, pokud se obtěžuje kašel a ucpaný nos; nebo pokud dásně bolí po zubním zákroku; Je také indikován pro plísňovou stomatitidu. Pokud se však tyto problémy týkají kojící ženy, musíte zjistit, zda zvolený lék ublíží dítěti.

Co je to za drogu??

Může být použit k odstranění takových ORL chorob, jako jsou: hrtanitida, laryngitida, angína.

Tantum Verde se vyrábí v několika formách. To je velmi výhodné, protože si každý může vybrat ten pravý tvar pro sebe. Tento léčivý přípravek je k dispozici ve formě:

 • řešení pro místní ošetření;
 • sprej;
 • pastilky;
 • prášek pro suspenzi.

Kojící ženy zanechávají pozitivní hodnocení o spreji. Toto je velmi výhodná možnost první pomoci při bolestech v krku. Tablety Tantum Verde jsou také populární. Roztok se používá k výplachu ústní dutiny, ale ne každý má rád tento způsob léčby..

Jak lék funguje??

Jak je uvedeno v pokynech, Tantum Verde má následující akce:

 • boj proti zánětlivému procesu;
 • anestézie;
 • pokles teploty.

Aktivní složky, které tvoří toto činidlo, snižují tvorbu prostaglandinů. Rovněž zastavují zánětlivý proces a přispívají k rychlé obnově poškozených tkání a současně působí jako analgetikum. Je důležité vědět, že lék musí být užíván v kombinaci s jinými léky na virová onemocnění..

Tento lék se používá lokálně, má účinek akumulace v poškozených tkáních. Tato akce pokračuje, dokud není dosaženo potřebné koncentrace. Hlavní látka, benzidamin, se vstřebává v krátkém časovém období. Vylučuje se ledvinami a střevy..

Popis léku

Tento léčivý přípravek je považován za protizánětlivé léčivo typu bez steroidů. Hlavní účinnou látkou v tomto přípravku je benzidamin a jeho působení je doplněno mentolem, aspartamovým sladidlem, příchutěmi, isomaltózovými uhlohydráty a barvivy. Tento léčivý přípravek se používá lokálně jako anestetikum, antibakteriální a protizánětlivé léčivo. Kromě toho se lék účinně vyrovnává s bojem proti škodlivým bakteriím a plísním..

Existuje několik lékových forem léku Tantum Verde:

 1. Pastilky nebo pastilky.
 2. Sprej.
 3. Řešení pro místní použití.

Protizánětlivého účinku je dosaženo normalizací stavu buněčných membrán a inhibicí syntézy prostaglandinů.

Benzidamin (hlavní účinná látka) má antibakteriální účinek tím, že narušuje integritu bakteriálních buněk, snižuje jejich metabolické procesy a jejich další ničení. Tento lék také působí na houby, porušuje strukturu houbových buněk, což vede k nemožnosti jejich dělení, čímž poskytuje protikandidální účinek.

Jak je uvedeno výše, užívejte lék lokálně, je dobře absorbován přes sliznice. Účinné látky vstupují do tkání v postižené oblasti a zmírňují zánětlivý proces. Současně lék proniká do krve v minimálním množství, ale tato dávka je dostatečná, aby se nevyvíjel systémový účinek. Benzidamin je vylučován ledvinami a jen málo ve střevech, jeho rozkladný čas dosahuje 13 hodin.

Ošetření krku během laktace

Lékaři dovolují používat „Tantum Verde“ k léčbě krku během kojení, protože nemá téměř žádné kontraindikace..

Měl by být používán pro HS přísně podle pokynů, při dodržení uvedené dávky. Protože ethylalkohol je součástí tohoto produktu, je třeba během léčby krku pečlivě sledovat stav dítěte.

Přestože je Tantum Verde předepisována především pro léčbu hrtanu, faryngitidy, tracheitidy a jiných onemocnění krku, mnoho matek o tom zanechává dobré recenze v boji proti jiným onemocněním. Pomáhá vyrovnat se se stomatitidou, periodontálním onemocněním, zánětem sliznice. Kromě toho ji některé ženy během kojení používají po ošetření nebo extrakci zubu.

Pravidla pro používání léků kojení

 • Nepijte léky bez rady lékaře. Specialista předepíše vhodný lék a sestaví správný dávkovací režim v závislosti na nemoci a individuálních charakteristikách dítěte;
 • I když lékař schválil léky, před použitím si pozorně přečtěte návod. Věnujte pozornost vedlejším účinkům a kontraindikacím!
 • Dávejte pozor na to, kolik léčiva je absorbováno do krevního řečiště a do mléka. Neškodné pro dítě je koncentrace až 1%;
 • Zjistěte, jak rychle se lék z těla vylučuje. Optimální doba kojení je až čtyři hodiny;
 • Nepřekračujte dávkování! Předávkování vede k intoxikaci, narušení trávení a nervových buněk, zpomaluje vývoj a růst dětí. Pokud lék nepomůže do tří dnů, poraďte se s lékařem;
 • Vyberte netoxické léky, které jsou kompatibilní s kojením. Upřednostňujte místní produkty, které nepřecházejí do mateřského mléka;
 • Pijte tablety ihned po kojení;
 • Nepřestávejte kojit, i když jste nemocní nebo užíváte léky! Můžete zastavit krmení mateřského mléka pro závažná onemocnění (například hnisavá mastitida) nebo dlouhodobé užívání antibiotik. V každém případě může krmení zakázat pouze lékař!
 • Pokud potřebujete kojení dočasně přerušit, k udržení laktace, vyjměte mléko. Pravidla vyjadřování jsou uvedena v článku „Jak snadno a bezbolestně vyjádřit mateřské mléko“;
 • Při nachlazení nespěchejte s prášky. Zvládání nemoci pomůže hojnému pití a lidovým lékům. Bolest v krku odstraní kloktání a vdechování. Ale s odvarem a tinkturou buďte opatrní, protože některé komponenty způsobují při kojení alergie. S kojením nelze používat alkoholové tinktury! Jak zacházet s kojící matkou s nachlazením, přečtěte si zde.

Indikace pro použití

Přípravek "Tantum Verde" je předepisován k odstranění takových zánětlivých onemocnění orgánů ORL, jako jsou:

 • stomatitida, gingivitida;
 • faryngitida, angína, laryngitida;
 • angina;
 • kandidóza nebo drozd;
 • zánět slinných žláz;
 • periodontální nemoc, po sanaci zubů;
 • zotavení po operaci nebo zlomení čelisti.

V každém případě musíte vždy vyhledat lékaře. Předepíše kompletní léčbu dalšími léky, které budou účinné při konkrétní nemoci..

Použití k léčbě gynekologických chorob


Tantum Verde může pomoci ženě vyrovnat se nejen s onemocněním krku a dutiny ústní, ale také při léčbě některých gynekologických chorob. Například pravidelné douching pomocí prášku tohoto léku pomůže zmírnit zánět sliznice, zbavit se vaginitidy nebo plísňových projevů (drozd).
Chcete-li produkt používat v gynekologii, musíte se vždy poradit s lékařem. Nedoporučuje se používat lék samostatně s jinými léky.

K přípravě roztoku použijte 1 sáček prášku Tantum Verde a 1 litr vody. Aby mělo pozastavení maximální účinek, musí být postup proveden v poloze ležení.

Vedlejší efekty

Při užívání tohoto léku můžete pociťovat následující nežádoucí účinky:

 • ospalost;
 • suchá ústa
 • pálení v ústech;
 • necitlivost;
 • alergické reakce.

Pokud má kojící matka pocit pálení, může být tento lék dále užíván. Stačí ji zředit trochou vody..

Protože se léčivo aplikuje topicky, vstupuje do krve a žaludku v nepatrném množství. Tantum Verde navíc není toxickým činidlem, proto jej lze použít pro hepatitidu B.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Lék se nepoužívá pro následující rysy těla a patologické procesy:

 • s citlivostí na benzidamin, další látky;.
 • s fruktózovou intolerancí;
 • s fenylketonurií;
 • k léčbě pacientů mladších než 6 let.

Farmakologické činidlo citlivé na kyselinu acetylsalicylovou, jiné NSAID a bronchiální astma se používá opatrně.

K nežádoucím reakcím dochází zřídka.

Mezi místní negativní reakce patří:

 • suchá ústa
 • pálení a sucho;
 • znecitlivění v ústní dutině.

Je možná alergická reakce ve formě vyrážky. Velmi vzácné: laryngospasmus.

Může být Tantum Verde kojící matkou?

Kojení krmení období opatrného užívání jakýchkoli drog. Složky mohou vyvolat alergické reakce. Tantum lze použít pouze se svolením lékaře. Činidlo málokdy způsobuje vedlejší účinky..

Přítomnost alkoholu v kompozici vyžaduje dodržování dávky. Látka úspěšně bojuje se zánětlivými procesy na místní úrovni..

Pravidla použití a dávkování při laktaci

Pro ochranu dítěte je třeba přísně dodržovat pokyny. Musí se používat opatrně, sledovat reakci dítěte na látku. Zánět slinných žláz, pro lokální léčbu, léky na bolest v krku, další patologie jsou rychle neutralizovány. Tantum je předepsáno častěji ve formě kapaliny, spreje.

Kapalina v lžíci jako oplachování. Nastříkejte až osmkrát denně. Prášky čtyřikrát denně, jedna po druhé, podle předpisu specialisty.

Látka má místní význam. V závislosti na dávkování vstupuje do krve, mléko je vzácné. Lékaři mají odlišný názor na bezpečnost léku, je nutné se poradit s ošetřujícím specialistou.

Pokud je úroveň zánětu sliznice dostatečně vysoká, může být kapalina zředěna jednou vodou na jednu. Ve své čisté formě může způsobit podráždění..

Vlastnosti a popis léku

Během těhotenství a během kojení je zvláště důležitá bezpečnost užívání drog. Zdraví během laktační léčby kojící matky vyžaduje pečlivý přístup. Tantalový lék je schopen účinně zvládnout mnoho problémů. Jaký účinek má užívání léku na zdraví dítěte během kojení?.

Při zánětlivých lézích, problémech sliznice hltanu je velmi důležité najít spolehlivý a bezpečný lék.

Látka je nesteroidního typu, zmírňuje zánět. Léčivou látkou je benzidamin. Další látky: menthol, isomaltóza, uhlovodan, sladidlo aspartamu. Analgetický, lokální typ antiseptický. Je schopen potlačit bakterie, houby.

Existuje několik nejběžnějších forem, které vám umožní vybrat nejlepší možnost: spreje, kapaliny, tablety, zastaví vývoj plísní. Místní akce. Průnik do krve je minimální.

Hlavní účinná látka nemá kontraindikace. Hlavním nebezpečím je obsah alkoholu. Alergické reakce jsou velmi vzácné..

Látka místního významu je nejspolehlivějším a nejbezpečnějším způsobem boje s touto chorobou. Při správném přijetí je penetrace do krve minimální. Složení mateřského mléka zůstává nezměněné, bezpečné. Zbytky složek jsou vylučovány ledvinami za dvanáct hodin.

I nejbezpečnější součást může způsobit individuální nesnášenlivost. Předávkování látkou je také běžné. Užívejte jakýkoli lék podle pokynů svého lékaře. Specialista může vědět o vlastnostech reakce, zvolit optimální dávku.

Při prvních pochybných příznacích u matky nebo dítěte okamžitě přerušte používání a vyhledejte radu.

Jak nahradit Tantum Verde kojením

Při absenci terapeutického účinku a nesnášenlivosti složek léčiva Tantum Verde si může lékař vybrat lék s podobným účinkem. Přímé analogy Tantum Verde jsou Tenflex a Oralsept. Léky založené na jiných účinných látkách s podobným terapeutickým účinkem jsou Hexoral a Ingalipt. Všechny tyto léky mohou být použity k laktaci pouze po souhlasu lékaře..

Tabulka: srovnávací charakteristiky léčiva a jeho analogů

Tantum VerdeTenflexOralseptIngaliptŠestiúhelník
Účinná látkaBenzidamin.Benzidamin.Benzidamin.Norsulfazol sodný, streptocid.Hexatidin.
Uvolněte formulářeRoztok, sprej, pilulky.Roztokový sprej.Sprej.Sprej.Roztok, sprej, pilulky.
Indikace pro jmenováníNemoci hltanu a hrtanu, angíny, nemoci ústní dutiny, bolest po zubním zákroku, kandidóza.Choroby hltanu a hrtanu, angína, kandidóza.ORL nemoci, nemoci ústní dutiny.Bolest v krku, neovlivňuje bolest zubů.Nemoci hltanu a hrtanu, angíny, nemoci ústní dutiny, bolest po zubním zákroku, kandidóza.
KontraindikaceIndividuální nesnášenlivost.Jako Tantum Verde.Jako Tantum Verde.Přecitlivělost na složky.Nesnášenlivost součástí.
Vedlejší efektyPálení, necitlivost v ústní dutině, zřídka laryngospasmus.Jako Tantum Verde.Jako Tantum Verde.Alergie (svědění, vyrážka, otoky), nevolnost, zvracení, bolesti hlavy.Alergie ve formě kožních projevů. Při delším používání je možná změna chuti..
Cena stříkání, tření.Od 250 na 30 ml.Od 180 po 30 ml.Od 200 na 30 ml.Od 80 do 30 ml.Z 300 na 40 ml.

Fotogalerie: analogy drogy

Sprej je přímým analogem Tantum Verde, sprej působí pouze na ORL onemocnění, sprej je účinný díky účinné látce hexetidin.

Při absenci terapeutického účinku a nesnášenlivosti složek léčiva Tantum Verde si může lékař vybrat lék s podobným účinkem. Přímé analogy Tantum Verde jsou Tenflex a Oralsept. Léky založené na jiných účinných látkách s podobným terapeutickým účinkem jsou Hexoral a Ingalipt. Všechny tyto léky mohou být použity k laktaci pouze po souhlasu lékaře..

Tabulka: srovnávací charakteristiky léčiva a jeho analogů

Tantum VerdeTenflexOralseptIngaliptŠestiúhelník
Účinná látkaBenzidamin.Benzidamin.Benzidamin.Norsulfazol sodný, streptocid.Hexatidin.
Uvolněte formulářeRoztok, sprej, pilulky.Roztokový sprej.Sprej.Sprej.Roztok, sprej, pilulky.
Indikace pro jmenováníNemoci hltanu a hrtanu, angíny, nemoci ústní dutiny, bolest po zubním zákroku, kandidóza.Choroby hltanu a hrtanu, angína, kandidóza.ORL nemoci, nemoci ústní dutiny.Bolest v krku, neovlivňuje bolest zubů.Nemoci hltanu a hrtanu, angíny, nemoci ústní dutiny, bolest po zubním zákroku, kandidóza.
KontraindikaceIndividuální nesnášenlivost.Jako Tantum Verde.Jako Tantum Verde.Přecitlivělost na složky.Nesnášenlivost součástí.
Vedlejší efektyPálení, necitlivost v ústní dutině, zřídka laryngospasmus.Jako Tantum Verde.Jako Tantum Verde.Alergie (svědění, vyrážka, otoky), nevolnost, zvracení, bolesti hlavy.Alergie ve formě kožních projevů. Při delším používání je možná změna chuti..
Cena stříkání, tření.Od 250 na 30 ml.Od 180 po 30 ml.Od 200 na 30 ml.Od 80 do 30 ml.Z 300 na 40 ml.

Vydání formulářů: je lepší si vybrat

Charakteristickým znakem léku je řada forem uvolňování. Každý pacient si bude moci vybrat nejpřijatelnější druh medikace. Roztoky, spreje působí rychleji na povrch krku postižený patogenními mikroorganismy. Resorpční tablety budou mít delší účinek. Každá věková kategorie má svou vlastní vhodnou formu nesteroidů.

Tablety

Tabletová forma produktu váží 3 miligramy. Kromě zelené má jemnou vůni máty a citronu. Barviva a příchutě se používají při výrobě pastilek..

Sprej

Láhev s rozprašovačem Tantum Verde obsahuje bezbarvou tekutinu, která voní jako máta. Spolu s benzidaminem se v kapalině rozpustí ethanol a glycerol. Sprej je k dispozici s dávkovačem ve formě čerpadla a lisovacího zařízení. 30 mililitrů obsahuje 176 dávek léčiva.

Řešení

Bezbarvá kapalina s příchutí máty se nalije do 120 ml lahví. Pro větší pohodlí je připojeno sklo odměrné pro dávky 15 a 30 mililitrů..

Prášek

Práškové činidlo se používá lokálně pro vaginální patologie. Lék musí být před použitím rozpuštěn ve vodě. Výsledné řešení proniká do membrány patogenních mikroorganismů a pomáhá zastavit šíření infekce.

Jak správně aplikovat Tantum Verde

Sprej se stříká přímo na zanícenou oblast pomocí speciální trysky.


pohodlná tryska s rozprašovačem

Při použití Tantum Verde nebo Tantum Verde Forte se také mění počet aplikací: pokud je předepsán obvyklý sprej ve 4 až 8 dávkách 2 až 6 krát denně, pak se také používá sprej Forte 2 až 6 krát denně, ale snižuje se počet dávek (stisknutí ventil) až 2–4 současně. Kojící matka by však neměla určovat dávku sama, nižší dávka může být neúčinná a komplikovat situaci a přebytek představuje riziko pro zdraví dítěte. Navštivte lékaře.

Droga v jakékoli formě se doporučuje po jídle.

Lék ve formě tablet se doporučuje užívat třikrát denně, ale opakujeme, tato forma léku není předepsaná kojení.

Analogy a generika.

Tantum Verde je originální italský lék. Srovnávací tabulka ukazuje její generika. Zároveň je Tantum Verde Forte stejný původní lék, pouze se zdvojnásobeným dávkováním (ve srovnání s Tantum Verde ve formě spreje pro lokální aplikaci).

Obchodní název a výrobceLéková forma
Tantum Verde Řím, Itáliepastilky, spreje a roztoky
Oralsept; Rep. Makedoniesprej a roztok
Tantum Verde Forte; Řím, Itáliesprej
Tenflex Istanbul, Tureckosprej a roztok
Bronflex Istanbul, Tureckosprej a roztok
Hvězdička ENT; Ho Či Minovo Město, Vietnamsprej

Se stejnými příznaky (bolestivost při polykání, rýma, kašel, bolavé dásně atd.) Se obvykle předepisují následující analogy, které se liší složením účinné látky a pomocných látek, ale mají podobné účinky:

 • Hexoral, aerosol, roztok pro lokální aplikaci;
 • Stopangin, sprej / roztok;
 • Gramicidin, tablety;
 • Šalvěj, pastilky (BAA);
 • Septolete, pastilky;
 • Dr. Theiss, lízátka (doplňky);
 • Lokální roztok chlorhexidinu.

S ohledem na rozdílné názory odborníků ohledně bezpečnosti používání Tantum Verde u hepatitidy B je tedy třeba při předepisování kojícím matkám postupovat opatrně, nikoli k samoléčení ak zamezení předávkování lékem. Je důležité posoudit potřebu použití tohoto konkrétního léčiva nebo možnost jeho léčby více studovanými analogy, inhalacemi nebo lidovými léky.

Používejte během kojení

Stejně jako jiná léčiva by tantum verde měla být během kojení užívána opatrně, a to i přesto, že taková kontraindikace neexistuje. Skutečností je, že kritériem přípustnosti je koncentrace účinné látky v krvi ne více než 1% z množství akceptovaného pacientem.

Proto byste měli během kojení brát tantum verde, dodržovat určitá doporučení a pravidla:

 • Nejprve musíte pochopit, že během kojení by měl být po konzultaci s lékařem odebrán absolutně jakýkoli farmaceutický produkt (dokonce homeopatický nebo fyto-droga). I když návod k použití naznačuje, že neexistují kontraindikace pro použití během kojení. Je to kvůli individuálním charakteristikám ženského těla, alergické anamnéze u matky a dítěte a mnoha dalším nepřímým faktorům.
 • Kromě toho, i když vám lékař dovolí užívat lék, se musíte podrobně seznámit s pokyny. Včetně přečtených možných vedlejších účinků a dávkování pro různé věkové skupiny pacientů.
 • Pokud je to možné, musíte se pokusit o zacházení s nejbezpečnějšími a nejneutrálnějšími prostředky, můžete začít s tradiční medicínou. Takže s bolestmi v krku způsobenými tonzilitidou, faryngitidou, akutní virovou infekcí dýchacích cest se můžete nejprve soustředit na lidové léky, i když neúčinné, přejít na léčiva.
 • Užívání místních léků během kojení by mělo omezit požití léku do zažívacího traktu. Po ošetření důkladně vypláchněte ústa vodou..
 • Nepřekračujte denní a jednorázovou dávku léku uvedenou v návodu.

Analogy drogy

Při výběru analogů je důležité se zaměřit nejen na vaši touhu ušetřit, ale také na složení léku, vedlejší účinky, kontraindikace. Specialista vám pomůže vybrat lék.

Šestihranný sprej

K dispozici ve formě spreje s rozprašovačem; odkazuje na místní antiseptika. Hlavní složkou je hexidin. Ideální pro kojence - droga nemá prakticky žádné vedlejší účinky.

Sprej "Ingalipt"

Populární v pediatrii a má podobný účinek jako u Tantum Verde. Nejčastěji léčí infekční onemocnění. Sprej se vyrovná se zánětem horším, ale u ORL onemocnění může rychle zmírnit akutní bolest. Nízké náklady.

Lugol

Lék je k dispozici ve formě spreje s rozprašovačem. Hlavní účinnou látkou v ní je jód. Má antiseptický účinek. Lze použít od tří let.

Dávkování

Způsob použití léčiva závisí na jeho lékové formě.

Tabletová forma je umístěna do ústní dutiny. Držte, dokud se úplně nerozpustí v ústní dutině, nedoporučuje se polykat ani žvýkat. Dospělí a malí pacienti starší než 6 let jsou předepisováni 1 tableta 3x denně po jídle.

Sprej se aplikuje lokálně také po jídle. Dospělí a pacienti starší 12 let by měli být stříkáni 4-8krát od 2 do 6krát denně, přičemž je třeba brát v úvahu závažnost zánětlivého procesu.

Roztok je předepsán pro výplach úst a krku. 15 ml kapaliny se dávkuje odměrkou (součástí balení). Toto množství je optimální pro jeden postup. Frekvence: 2-3krát denně po jídle. Bez ohledu na lékovou formu léku je zakázáno překračovat dávku doporučenou v návodu a průběh užívání by neměl trvat déle než sedm dní.

Některé zdroje naznačují, že benzidamin by neměl být aplikován na prsu během období hepatitidy B.

Doporučené dávkování

Dávka by měla informovat lékaře. Dávka do značné míry závisí na závažnosti průběhu onemocnění a individuálních charakteristikách pacienta, například na jeho sklonu k alergiím. Tento nástroj se nejčastěji používá pro kojení v následujících dávkách v závislosti na zvolené dávkové formě:

 • Roztok pro výplach krku během kojení se používá následujícím způsobem: 15 ml každé 2-3 hodiny. Roztok musí být vyplivnut, v žádném případě nesmí být spolknut.
 • Sprej lze použít každých 1,5 až 3 hodiny, v závislosti na bolesti a závažnosti onemocnění.
 • Resorpční tablety Tantum Verde se nedoporučují používat během kojení z důvodu možných alergií u dítěte..

Složení léčiva a různé formy uvolňování

Mezi lékaři a pacienty získala Tantum Verde poměrně velkou popularitu. Účinnou látkou je benzidamin hydrochlorid, který lokálně působí v oblasti aplikace, zmírňuje zánět a otoky sliznice, ničí patogeny a zmírňuje kašel.

Pozitivní účinek Tantum Verde při kašli je způsoben skutečností, že má komplexní účinek na sliznici. Benzidamin nemá systémový účinek, tj. Neovlivňuje celý organismus jako celek, omezuje se na místní expozici.

Výrobce vyrábí tento lék v různých lékových formách: spreje, pastilky, máchání, - což vám umožňuje zvolit nejvhodnější možnost použití.

Tantum Verde spray se vyrábí ve dvou formách: Tantum Verde a Tantum Verde Forte. Základem těchto dvou typů spreje je benzidamin. Rozdíl spočívá v množství aktivní složky na dávku léčiva. Obvyklý sprej obsahuje 1,5 mg benzidaminu v 1 ml, 0,255 mg na dávku.


Obvyklá verze léku obsahuje 0,15 g benzidaminu na 100 ml

Spray Tantum Verde Forte 2krát koncentrovanější.


Spray Tantum Verde Forte obsahuje 0,3 g benzidaminu na 100 ml

Z farmakologického hlediska předpona Forte nejčastěji označuje, že léčivo má zvýšenou koncentraci hlavní účinné látky ve srovnání s obvyklým léčivem..

Tablety obsahují každá 3 mg benzidaminu a mají mátovou a citronovou příchuť..


Jedna pastilka odpovídá přibližně šesti dávkám spreje Tantum Verde Forte

Roztok pro ústní dutinu se používá pouze proplachování, takže při použití je riziko požití, požití látky do žaludku a odtud do krve a mateřského mléka minimální..


Oplachovací roztok také obsahuje benzidamin a působí lokálně

Během kojení je nejvýhodnější použít lék Tantum Verde sprej nebo roztok. Dávka účinné látky v tabletách a Forte spreji je vyšší a obtížnější kontrolovat bezpečnost použití.

Terapeutické účinky benzidaminu

Tantum Verde má následující terapeutické účinky:

 • antiseptikum (ničí bakterie);
 • lék proti bolesti;
 • protizánětlivé;
 • antimykotika;
 • lokální anestetikum.

Farmakologické vlastnosti

Léčivou látkou léčiva je benzidamin hydrochlorid - nesteroidní protizánětlivé léčivo, inhibitor enzymu cyklooxygenázy. Mechanismus působení tantum verde je anestetický, protizánětlivý a proti edematózní účinek. K dispozici ve třech lékových formách: pastilky, oplach a sprej. Indikace pro použití drogy jsou:

 • stomatitida,
 • zánět hltanu,
 • zánět hrtanu,
 • plísňové léze v dutině ústní,
 • periodontální nemoc,
 • angína,
 • zánět dásní,
 • po stomatologických výkonech.

Je třeba poznamenat, že v souladu s lékařskými pokyny pro použití léku je forma roztoku kontraindikována u dětí mladších 12 let..

Tantum Verde pro ženy s kojením

Tantum verde je považováno za bezpečný a účinný nástroj, ale mohu použít lék pro kojící matku? Rozhodnutí zpravidla činí lékař. Vzhledem k tomu, že se léčivo používá v malých dávkách a má nízký stupeň absorpce, je nepravděpodobné, že nebezpečné množství dosáhne mateřského mléka. Tento předpoklad je pravdou v situacích, kdy žena nezneužívá „léčbu“, protože při předávkování a dlouhodobém užívání jsou známy případy selhání ledvin, což ukazuje na vysokou koncentraci hlavní složky v krevní plazmě.

Obecně platí, že informace o použití Tantum Verde při laktaci jsou zcela protichůdné. Z toho vyplývá, že byste neměli opomenout konzultaci s lékařem před použitím jakékoli formy léku.

Doporučení zdrojových aplikací

Pokyny WHO „Krmení a výživa pro kojence a malé děti“Bezpečné v normálních dávkách. Sledujte stav dítěte
Adresář léků VidalNepoužívat během těhotenství a kojení.
Kojení asociace e-laktancia adresář pro podporu a kulturní a vědecký výzkum kojeníPoužití pro HB není pro dítě riskantní.
Návod k použitíNepoužívat během těhotenství a kojení.

Když je jmenován jiný

Tantum Verde se při kojení předepisuje nejen jako léčba nemocí ústní dutiny. Je to také vynikající lék na gynekologická onemocnění. Kojící matky tedy mohou tento léčivý přípravek používat k infekcím vaginitidy, plísní a trichomonas se zánětem sliznice v oblasti dělohy. Obvyklá instrukce pro všechny tyto nemoci je jedna. Prášek, který se ředí vodou, se usazuje.

Aby však byl efekt douchingu, je nutné postup správně provést. Douching je nutný při ležení. Lék tedy nevyteká a bude mít správný terapeutický účinek.

Efektivní analogy

Droga má poměrně vysoké náklady, ne vždy ji najdete. Existují analogy podobného složení. Během kojení musí být použití kterékoli z nich dohodnuto s lékařem.

Podobné vlastnosti:

 • Hexorální sprej;
 • Šalvěj;
 • Stopangin;
 • Chlorhexidin;
 • Ingalipt.

Ta se vyznačuje vysokou účinností, rozpočtovými náklady. Účinné prostředky místního významu "Hexoral", "Orasepta". Navzdory místním opatřením bez lékařské pomoci by se žádná z nich neměla používat..

Existují antibiotika pro lokální použití ve spreji. Téměř bezpečné použití. Lék "Bioporox" je vysoce účinný. Cena nástroje je poměrně vysoká, ale úroveň účinnosti, ekonomická spotřeba jej ospravedlňuje.

Zatímco dítě je stále velmi malé, je dobré se postarat o prevenci nachlazení, virových chorob. Existují docela účinné léky pro zdraví matek a dětí. Pokud jsou doma pacienti, bude použití finančních prostředků pro dítě odůvodněné. Mnoho z nich je povoleno od jednoho měsíce. Jedním takovým lékem je lék na imunoflazit. Každý zná Anaferona, Interoferone.

Inhalace je dobrý způsob, jak minimalizovat účinek na tělo. Spotřebič by měl být součástí vašeho domova před dítětem.

No, pokud doma je lampa pro zpracování. Pro ochranu svého dítěte použijte obvazy z bavlněné gázy.

Jaké jsou způsoby použití?

Použití léčiva je možné v mnoha případech. Užívání léků proti hepatitidě B by mělo být zvláště opatrné. Je nutné sledovat stav dítěte a matky, a to i bezpečnými prostředky.

Tablety pro HS se používají zřídka, mohou způsobit nežádoucí účinky. Pravděpodobnost proniknutí do těla je vyšší. Sprej, nejvýhodnější řešení..

Doporučené kapaliny, spreje a sloučeniny obsahující alkohol. Sledujte dávkování.

Kapalina je indikována pro oplachování. Lžíce za dvě tři hodiny. Polykání kompozice se nedoporučuje. Ošetření postřikem se provádí každé tři hodiny..

Pro gynekologické problémy použijte douching, jak je předepsáno lékařem. Pro postupy se používají tablety zředěné ve vodě. Počet procedur je přiřazen individuálně.

Sprej, oplachování, pomůže anestetizovat ústní dutinu, snížit bolest zubů. Látky se používají po zubních výkonech. Forma podání je mnohem bezpečnější než standardní antispasmodika.

Pokud je zánět akutní, je během postupu přípustné ředit tekutinu. Koncentrace látky je jedna ku jedné s vodou.

Produkt skladujte bez ohledu na formu uvolňování při teplotě nepřesahující dvacet pět stupňů, aby nedošlo k vystavení slunečnímu světlu.

Droga je původní vývoj italského zemědělského průmyslu.

V jakých případech je předepsáno

Zvláštností působení benzidaminu je, že látka:

 • pronikání buněčnou membránou, porušuje jejich strukturu;
 • zastaví průběh zánětu;
 • snižuje bolest;
 • inhibuje reprodukci plísní Candida.

Předepište pilulky, sprej, roztok "Tantum Verde", pokud dojde k zánětu v ústní dutině, hrtanu, krku. Tento lék zmírňuje příznaky gingivitidy, angíny, faryngitidy, stomatitidy. Poškozené tkáně hrtanu a úst jsou ošetřeny roztokem v pooperačním období..

Prášek se používá, pokud je diagnostikována vaginóza, vulvovaginitida různých etiologií. Po gynekologických operacích použijte douching s drogou. Tento produkt je široce používán ženami po porodu, aby se zabránilo rozvoji zánětlivých procesů pohlavních orgánů.

Tantum ® Verde (Tantum ® Verde)

Účinná látka

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Struktura

Aktuální řešení100 ml
účinná látka:
benzidamin hydrochlorid0,15 g
pomocné látky: ethanol 96% - 8 g; glycerin (glycerol) - 5 g; methyl parahydroxybenzoát - 0,1 g; příchutí mentolu - 0,03 g; sacharin - 0,024 g; hydrogenuhličitan sodný - 0,011 g; polysorbát 20 - 0,005 g; chinolinově žluté barvivo 70% (E104) - 0,0016 g; patentované modré barvivo 85% (~ 131) - 0,00033 g; čištěná voda - q.s. do 100 ml

Popis lékové formy

Průhledná kapalina zelené barvy s charakteristickou vůní máty.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Benzidamin - NSAID patří do skupiny indazolů. Má protizánětlivý a lokální anestetický účinek, má antiseptický účinek proti celé řadě mikroorganismů. Mechanismus účinku léčiva je spojen se stabilizací buněčných membrán a inhibicí syntézy GHG.

Benzidamin má antibakteriální účinek v důsledku rychlé penetrace mikroorganismů přes membrány, následované poškozením buněčných struktur, metabolických procesů a buněčných lysozomů.

Má protiplesňové účinky proti Candida albicans. Způsobuje strukturální modifikace buněčné stěny hub a jejich metabolických řetězců, tj. zabraňuje jejich reprodukci, která byla základem pro použití benzidaminu při zánětlivých procesech v ústní dutině, včetně infekční etiologie.

Farmakokinetika

Při lokální aplikaci je léčivo dobře absorbováno přes sliznice a proniká do zanícených tkání, nachází se v krevní plazmě v množství nedostatečném k vyvolání systémových účinků. K vylučování léčiva dochází hlavně ledvinami, ve formě inaktivních metabolitů nebo konjugačních produktů..

Indikace Tantum ® Verde

Symptomatická léčba bolesti vč. s infekčními a zánětlivými onemocněními dutiny ústní a ORL orgánů různých etiologií:

gingivitida, glositida, stomatitida (včetně po ozařování a chemoterapii);

faryngitida, laryngitida, angína;

kandidóza na ústní sliznici (jako součást kombinované terapie);

početný zánět slinných žláz;

po chirurgických zákrokech a úrazech (tonzilektomie, zlomeniny čelistí);

po ošetření a extrakci zubu;

infekční a zánětlivá onemocnění vyžadující systémovou léčbu (jako součást kombinované terapie).

Kontraindikace

přecitlivělost na benzidamin nebo jiné složky léčiva;

děti do 12 let.

S opatrností: přecitlivělost na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné NSAID; bronchiální astma (včetně historie).

Těhotenství a kojení

Lék Tantum ® Verde by neměl být používán během těhotenství a během kojení.

Vedlejší efekty

Klasifikace výskytu vedlejších účinků WHO: velmi často - ≥1 / 10; často - od> 1/100 do léku nebylo provedeno.

Dávkování a podávání

Místně po jídle. Dospělí (včetně starších pacientů) a děti od 12 let užívají 15 ml léku k vypláchnutí hrdla nebo ústní dutiny (odměrka je připojena) 2-3krát denně. Po opláchnutí musí být roztok vyplivnut. Pokud při použití neředěného roztoku dojde k pocitu pálení, měl by být roztok zředěn (do odměrky přidejte 15 ml vody k ředění). Nepřekračujte doporučenou dávku..

Délka léčby by neměla přesáhnout 7 dní. Pokud po léčbě po dobu 7 dnů nedojde ke zlepšení nebo se neobjeví nové příznaky, je nutné se poradit s lékařem.

Lék by měl být používán pouze podle způsobu aplikace a v dávkách uvedených v popisu. Pokud je to nutné, měli byste se před použitím přípravku poradit se svým lékařem..

Předávkovat

V současné době nebyly hlášeny případy předávkování lékem Tantum ® Verde..

Příznaky: při náhodném požití léku jsou možné zvracení, křeče v břiše, úzkost, strach, halucinace, křeče, ataxie, horečka, tachykardie, respirační deprese. Při použití léku v souladu se způsobem použití je předávkování nepravděpodobné.

Léčba: symptomatická; vyprázdněte žaludek vyvoláním zvracení nebo vypláchněte žaludek žaludeční sondou (pod dohledem lékaře); zajistit lékařský dohled, podpůrnou péči a přiměřenou hydrataci. Protilátka neznámá.

speciální instrukce

Pokud při používání roztoku dojde k pocitu pálení, měl by být roztok dvakrát předem zředěn vodou úpravou hladiny vody podle rizik v odměrné sklenici..

Při použití léku Tantum® Verde se mohou objevit reakce přecitlivělosti. V tomto případě se doporučuje přerušit léčbu a poradit se s lékařem, aby předepsal vhodnou terapii..

U omezeného počtu pacientů může přítomnost vředů v krku a ústní dutině naznačovat přítomnost závažnější patologie. Pokud příznaky přetrvávají déle než 3 dny, poraďte se se svým lékařem..

Použití léčiva Tantum ® Verde se nedoporučuje u pacientů s přecitlivělostí na kyselinu acetylsalicylovou nebo na jiné NSAID.

Lék Tantum ® Verde by měl být používán s opatrností u pacientů s bronchiálním astmatem v anamnéze vzhledem k možnosti rozvoje bronchospasmu u pacientů s drogou.

Tantum ® Verde obsahuje parahydroxybenzoáty, které mohou vyvolat alergické reakce..

Pacienti zapojení do sportu: při použití přípravků obsahujících ethanol mohou být výsledky antidopingových testů na maximální přípustný obsah ethanolu v krvi podle norem stanovených některými sportovními federacemi pozitivní.

Řidiči, kteří řídí vozidla, by si měli být vědomi, že droga obsahuje ethanol (1,2 g 96% alkoholu je obsaženo v jedné dávce drogy (15 ml)).

Vliv na schopnost řídit vozidla, mechanismy. Nemá vliv.

Formulář vydání

Roztok pro místní aplikaci 0,15%, 120 ml. V láhvi z bezbarvého průhledného skla uzavřeného šroubovacím uzávěrem z PE s těsnicím kroužkem z PE, doplněné sklenicí z polypropylenu s odstupňováním 15 a 30 ml. Láhev s odměrným sklem je umístěna v krabici.

Výrobce

Asiende Kimike Riunite Angelini Francesco A.K.R.A.F. Lázně. Viale Amelia 70, Řím, Itálie.

Organizace spotřebitelských nároků: Angelini Pharma Rus LLC. 123001, Rusko, Moskva, Trekhprudny per., 9, s. 2.

Tel.: (495) 933-39-50; fax: (495) 933-39-51.

Podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Tantum® Verde

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva Tantum® Verde

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Články O Neplodnosti