Hlavní Neplodnost

Podivný pocit břicha

Odpověď na zprávu Natashy B. dne 14. října 2010, 13:38

Trochu jsi mě uklidnil)
Děkuji.
A pak jen poslouchám tělo)

vždycky to tam bylo jako šustění. v děloze. tam se něco děje))) V této době, před zpožděním, se cíl hodně točil. a paměť začala selhat a začala spát. a od té doby počasí bylo dobré, taková ospalost mě překvapila. provedl test 6 dní před očekávanými měsíci. Evie test a viděl světle růžový proužek

Hlasovali pro zvětšení prsou! Byl to její mimořádný otok, který mě nutil věnovat pozornost tomu, že nastal čas začít menstruace, ale neudělali. Ukázalo se, že to vše není jen.

Před menstruací, to znamená, že se jejich zpoždění prodloužilo a hrudník se stal velmi citlivým, objevil se nějaký druh inhibičního spánku. Pak prokládané testy a hned další den hrozná nevolnost. Ano, v dolním břiše byly doušky a objevily se také hned po dvou proužcích

naska-1981, myslím, že na tuto otázku odpoví pouze gynekolog, ale můžete udělat test

Z testu jsem se dozvěděl o mém těhotenství, ale jedna okolnost mě podnítila: každé ráno jsem chodil do práce, poslouchal hudbu a kouřil, to byly příjemné minuty v mých pracovních dnech, protože jsem nemohl v práci kouřit, ale pak jsem si všiml Začínám kouřit, ale začíná mě to zapínat. přikládal této akci důležitost již druhé takové ráno a na oběd jsem udělal test a to je vše

Nedostatek menstruace ANO
Citlivost / citlivost hrudníku PO DOBĚ PO POHLEDU. Obvykle všechna prsa bolí, ale tady jen bradavky.
Zvětšení prsou NE. KAŽDÉ POČEKÁVAT NA TO TO))))
Ranní nevolnost TÝDNE OD 7. ne dříve.
Podivné pocity v podbřišku.
Výkyvy nálad, slza. ANO!
Přecitlivělost na pachy spolu s ranním Nauzea přišla, tzn. Přibližně 7 týdnů.
Změna potravinových preferencí SPOLU S Ráno Nausea přišla, tzn. Přibližně od 7 týdnů. Mohl jíst jen jednu věc, tam byl bzik na pizzu, pak těstoviny. Ze zbytku se objevil. Ne že by to bylo nevolné, ale prostě jsem to nechtěl jíst.

2. těhotenství
Nedostatek menstruace ANO
Citlivost / bolestivost hrudníku SO NO NO.
Zvětšení prsou.
Ranní nevolnost NENÍ. A díky bohu
Podivné pocity v podbřišku Ano, existuje.
Výkyvy nálad, slza. ANO.
Přecitlivělost na pachy NOSE BECAME ZÍSKEJÍ VÍCE VÍCŮ.
Změna potravinových preferencí ANO! Před menstruací, na kterou jsem čekal místo čokolády, jsem chtěl cuketu s česnekem)))

A mám hlavní ukazatel, že v 1. to ve 2. B - závratě. Asi od 9:00 do 11:00 a trochu večer. Závratě jako snížení tlaku.

Jaké příčiny mohou způsobit nepohodlí v dolním břiše u žen

Nepříjemné pocity v břiše u mužů a těhotných žen jsou celou řadou příznaků, z nichž některé jsou spojeny s nevhodnou stravou. Další část příčin je však spojena s nemocemi. Mohou se vyvíjet v průběhu času, aniž by způsobovaly nepříjemné zdraví. Ale dříve či později se začnou projevovat různým porušováním.

Příčiny nepohodlí v břiše

Nejčastějšími faktory narušení trávicího traktu a projevem nepohodlí jsou špatná výživa. Zneužívání slaných, mastných a kořenitých potravin, příjem potravin, které se navzájem dobře nemíchají, a pravidelné pití alkoholických nápojů, vede k narušení trávicího traktu. Můžete také zdůraznit důvody, jako je přílišná strava a konzumace jídla na cestách, přejídání.

Mezi běžné choroby, které způsobují nepohodlí, patří:

 • gastritida - doprovázená akutní bolestí v epigastrické oblasti;
 • gastroduodenitida - charakterizovaná poškozením horní smyčky střeva a pylorusa, příznaky jsou podobné jako gastritida;
 • střevní poruchy - dysbióza, celiakie, střevní obstrukce jsou často doprovázeny nadýmáním, tvorbou plynu a těžkostí;
 • ulcerativní léze - charakterizované velmi ostrou bolestí, zbavující člověka schopnosti pohybu;
 • nemoci jater a močového měchýře - pálení žáhy, říhání s hořkostí, změna barvy moči tmavší, z pravé hypochondy se objevuje těžkost.

Rychle se vyvíjející nemoc - zánět slepého střeva - může být také doprovázen mírným nepohodlím, které neustále roste. V tomto případě teplota stoupá, dochází k akutní bolesti, je možné zvracení. Podrobnější lze považovat za závažné autoimunitní a onkologické procesy, které je obtížné léčit a často se neprojevují.

Crohnova nemoc

Crohnova nemoc postihuje střeva a je doprovázena pravidelným brněním v dolním břiše, akutní bolestí během období aktivace onemocnění. Nachází se u mužů i žen. Příznaky během exacerbace mohou být zaměněny s příznaky apendicitidy. Často se vyskytuje průjem s nečistotami krve. Crohnova nemoc se týká autoimunitních nemocí, které nelze vyléčit, mohou být pouze obsaženy.

Nádorové procesy

Pravidelné bolesti, mravenčení jsou satelity střevních nádorů, stejně jako jiné novotvary - polypy. Příznaky se mohou velmi lišit: mírná bolest, průjem, zácpa, nauzea, ztráta hmotnosti, ztráta chuti k jídlu. U nádorů jsou někdy ve stolici pozorovány nečistoty v krvi, což naznačuje maligní procesy.

Střevní divertikulitida

Příznaky divertikulitidy jsou stejné jako u jiných nemocí: mravenčení, čas od času akutní bolest. Charakteristickým znakem je přetrvávající zácpa a nepohodlí v levém břiše..

Syndrom dráždivého tračníku

Patologie je spojena s emočním stavem, může trvat až 3 měsíce a poté ustoupit. Během vyšetření nejsou detekovány fyziologické příčiny onemocnění. Pocity jsou doprovázeny bolestí, zácpou nebo průjmem, úlevou po pohybu střev.

Nemoci močových cest

Příznaky v břiše u mužů jsou často spojovány s onemocněním močového systému. Důvodem je speciální struktura těla. Bolest bude paroxysmální a bude sahat až k tříslu a stehnu. Cystitida u žen často způsobuje nepohodlí, ale je obtížné ji zaměnit s jinými nemocemi.

Specifická gastrointestinální onemocnění, podvýživa a symptomy spojené s močovým systémem jsou stejně běžné u mužů i žen. Široký obraz příznaků nemoci neumožňuje diagnostiku doma. Existuje však další skupina příčin nepohodlí, která se často vyskytuje pouze u žen.

Onemocnění ženských orgánů jako příčina nepohodlí

Mezi nejčastější příčiny nepříjemných pocitů v dolním břiše u žen patří:

 • zánět vaječníků - často se vyskytuje napravo, bolavá nebo tahající, doprovázená výkyvy nálad, únava;
 • fibroidy dělohy - příznaky jsou praskající, pulzující, může dojít k nepříjemnému výtoku;
 • endometrióza - porušení odmítnutí vnitřní vrstvy dělohy, její růst; existuje dlouhé krvácení, bolest při sexu, s močením;
 • po menstruaci se v důsledku nerovnováhy hormonů objeví nepohodlí, zavedená spirála může také ovlivnit příznaky, abnormality dělohy.

Některé dívky 5-6 dnů po menstruaci se objeví bolest a malý výtok. To ukazuje na praskající folikul vycházející z vajíčka.

Podmínky, za kterých je třeba neprodleně kontaktovat lékaře

Pokud se podivné pocity v břiše kombinují s dalšími příznaky, měli byste se poradit s lékařem. Zde jsou nejnebezpečnější podmínky, za kterých se doporučuje zavolat sanitku:

 • intenzivní bolest;
 • nevolnost a zvracení;
 • vysoká nebo stoupající teplota po dobu několika dnů;
 • přítomnost propouštění z genitálií u žen s nepřirozenou barvou a pachem nebo krvácením;
 • hojný průjem s nečistotami krve, hlenu;
 • nedostatek stolice 3 nebo více dní.

Pokud se po menstruaci objeví otok prsu, musí ženy navštívit lékaře. Normálně je tento stav přípustný pouze před menstruací..

Diagnostika

Gastenterolog je lékař, který vám pomůže rychle se vypořádat s příčinami nepohodlí v podbřišku. Pokud se problém týká ženských orgánů a existují příznaky naznačující jejich onemocnění, měli byste navštívit gynekologa.

Pro objasnění diagnózy budou pacientovi předepsány obecné testy moči, krve a stolice. V obtížných případech je nutná kontrola žaludku pomocí FGDS. Kromě toho mohou doporučit ultrazvuk nebo CT, MRI s podezřením na nádorové procesy.

Jak zmírnit stav doma

Samoléčení je zakázáno, pokud se objeví další příznaky, zvláště tak intenzivní, jako je horečka, bolest a zvracení. Pokud je nepříjemný pocit způsoben exacerbací chronického onemocnění, musíte užívat léky dříve předepsané lékařem.

Nezapomeňte dodržovat vyváženou stravu, odstraňovat sladkosti, mastné, slané a smažené. Musíte jíst v malých porcích a často.

Když se objeví bolest, můžete užívat léky na bázi No-Shpu nebo papaverinu. Almagel je vhodný pro uklidňující gastritidu, a když jsou problémy se střevní motilitou, vypijí prokinetiku (Motilium).

Pokud je nepříjemný pocit spojen s průjmem a je výsledkem otravy, můžete si odvar z rýže, heřmánku nebo mátového čaje. Od nadýmání a tvorby plynu jsou velmi užitečné infuze na koprová nebo tymiánová semínka..

Pokud je s menstruačním cyklem spojeno nepohodlí, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • pít hodně teplého čaje z heřmánku, lesní jahody;
 • zahřívání nohou v teplé lázni;
 • aromaterapie s oleji s relaxačním účinkem (levandule).

Před menstruací a během nich se nedoporučuje jíst příliš mnoho, pít alkohol.

Jediným způsobem, jak zabránit příznakům, je dodržování zásad správné výživy. Pokud je nepříjemný pocit v břišní dutině způsoben nemocemi, musí být léčeny. Z tohoto důvodu je důležité pravidelně podstupovat preventivní vyšetření terapeutem a gynekologem.

Nepříjemné pocity v břiše - znamení, že tělo není v pořádku

Rachot a bolí

AiF: - Igor Lvovich, proč stále nemůžete tolerovat, pokud chcete používat toaletu? Konec konců, příroda poskytla příležitost čekat...

I.Kh. - Toto je pro nouzové případy. Nejprve není nutné tolerovat, protože se jedná o psychologický stres, který se neustále opakuje, a může se vyvinout v neurózu. Druhým důvodem, proč je škodlivé snášet, jsou toxiny. Gastrointestinální trakt, zejména tlusté střevo, je osídlen mikroorganismy. Žijí, množí se, zbavují se odpadních produktů. A musí být zobrazeny. Pokud zůstanou po dlouhou dobu v tlustém střevě, pak se přes sliznici začnou vstřebávat do krve - a pak může dojít k intoxikaci. Proto je tak důležité zabránit zácpě a včas ji léčit. Jinak samotné tělo jedy.

AiF: - V lékárnách, neuvěřitelná řada finančních prostředků na zácpu. Pomohou vyřešit problém.?

I.Kh.: - Pouze v ojedinělých případech. Pokud osoba není schopna vyprázdnit střeva déle než tři dny, je to příležitost k okamžité konzultaci s lékařem a nezkoušení jiných prostředků na sobě. Zvláště pokud už máte více než 40 let. Může to být jakýkoli lékař, ale lépe, coloproctolog. Faktem je, že zácpa může maskovat velmi závažná onemocnění, zejména rakovinu. Dnes je rakovina tlustého střeva na našem 3. místě v prevalenci po rakovině kůže a rakovině prsu! A co je obzvláště smutné: nejčastěji vidíme již zanedbávané formy nemoci. Ačkoli v počátečních stádiích je rakovina - zejména tlusté střevo - zcela léčitelná. A rakovina tlustého střeva a konečníku je obvykle diagnostikována prstem.

"AIF": - A co když žaludek neustále rachotí a zvětšuje se? Stačí si vzít pilulku?

I.Kh. - Nepříjemné pocity v břiše jsou první známkou toho, že ne všechno je v těle v pořádku. Nadýmání (nadýmání a dunění v žaludku) je jedním ze známek možné patologie. Pokud „mluví“ hladový žaludek, znamená to, že ve střevě je alokace enzymů a je čas jíst. Pokud vás nadýmání neustále trápí, může dojít k porušení slinivky břišní, ke změně střevní mikroflóry - tj. K dysbióze, neurotickému stavu. Dobré léky jsou tzv. Bobtnavé tablety, odpeňovače. Pokud však problém přetrvává, musíte zkontrolovat střevní mikroflóru.

AiF: - Jednou z nejcitlivějších chorob jsou hemoroidy. Mučí těhotné ženy, starší a administrativní pracovníky. Je možné se ho navždy zbavit?

I.Kh. - Hemoroidy jsou zánět žil. Může se to objevit u každého. V počátečních stádiích je onemocnění léčeno masti, čípky, tablety, hygienickými opatřeními. V tomto případě se však může nemoc kdykoli vrátit. Pokud již konzervativní léčba nepomůže, provádí se chirurgický zákrok, odstranění žil, aby se hemoroidy trvale zbavily. V současné době existuje mnoho metod, včetně minimálně invazivních (šetrných), které nevyžadují, aby byl pacient v nemocnici. A pro prevenci musíte sledovat pravidelnost stolice, je lepší, že je denně, v extrémních případech každý druhý den by měla být konzistence měkká.

Čistíme a čteme

AiF: - Jedním z nejmodernějších postupů dnes je zbavit se toxinů, nebo vědecky, hydrokolonoterapie. Říká se, že pokud projedete hodně vody střevy, celé tělo je očištěno.

I.Kh. - Tato metoda se osvědčila, ale pouze v případě, že se hydrokolonoterapie neprovádí v lázních, kosmetických salonech atd. Procedura je předepsána podle indikací, pouze lékařem po vyšetření pacienta. V tomto případě se neprovádějí více než tři postupy v jednom kurzu, metoda by se neměla používat neustále. Všem ostatním, kteří chtějí tělo očistit, mohu říci, že tímto způsobem vymýváte prospěšnou střevní mikroflóru, která vyvolává výskyt problémů s gastrointestinálním traktem. Tělo se čistí každý den od toxinů na záchodě, pokožka to dělá pomocí potu.

AiF: - Mnozí jsou zvyklí číst na záchodě. Je to škodlivé?

I.Kh. - Čtení rozptyluje, snižuje reflex pohybu stolice a postupně začíná mizet. Výsledkem je situační zácpa, stále více času musí být věnováno na toaletu a bez úspěchu.

Odkud pochází těžkost v žaludku a co s tím dělat

Rozumíme, kdy je břicho v těle normální a v jakých případech je to nebezpečný příznak.

Abychom se seznámili s touto podmínkou, stačí se přejídat. Uspokojivá žaludeční těžkost. Co to je a jak tomu zabránit? v žaludku, zpravidla doprovázený touhou zdřímnout si. A jde to beze stopy doslova 30-40 minut po jídle.

To je naprosto normální. Přejídání však není zdaleka jedinou příčinou těžkosti v žaludku. Jsou další, mnohem nepříjemnější.

Jaké příznaky závažnosti v žaludku mohou naznačovat problémy

Těžkost v žaludku je individuální věc. U každého člověka se projevuje různými způsoby. Nejčastěji se kromě samotné závažnosti vyskytují v žaludku takové příznaky těžkosti - jeden nebo více:

 • pálení žáhy;
 • říhání;
 • nadýmání;
 • mírná nevolnost
 • zápach z úst;
 • letargie;
 • ospalost;
 • prasknutí, bolest v břiše.

Klíčovým bodem je, že všechny tyto nepříjemné pocity zmizí po dobu maximálně jedné hodiny. A znovu se objeví až poté, co jste znovu jedli příliš mnoho jídla, které váš žaludek nemohl rychle poslat do střev..

Pokud ale pocit tíže trvá několik hodin nebo se objevuje neustále, i když jíte docela dost, musíte se poradit s gastroenterologem. Ve velmi blízké budoucnosti. To je důležité.

Kdy okamžitě vyhledat pomoc

Přejít na pohotovost nebo zavolat sanitku, pokud kromě závažnosti žaludku pozorujete některý z následujících příznaků:

 • máte potíže s polykáním nebo dýcháním;
 • zvracení krví;
 • ve vaší stolici je krev;
 • vaše teplota vzrostla - až na 38 ℃ a vyšší;
 • v hrudi je bolest.

Odkud pochází těžkost v žaludku

Nejčastěji je pocit těžkosti v žaludku jen důsledkem vašich stravovacích návyků. Jako:

 • přejídání - když vědomě pojídáte více jídla, než je nutné k získání dostatečného množství;
 • závislost je příliš často;
 • zvyk jíst velmi rychle, špatně žvýkat jídlo a polykat vzduch;
 • závislost na mastných nebo vysoce kořenitých jídlech;
 • nadměrná konzumace potravin, které jsou těžko stravitelné (mezi ně patří snadno stravitelná jídla: Co jíst a vyhýbat se, jako je syrová zelenina, tuhá vláknina, soda a kofeinové nápoje).

Ale někdy je příčinou pravidelného pocitu prasknutí v žaludku latentní choroba. Takový příznak se projevuje:

 • alergie na jídlo;
 • gastritida;
 • hiátová kýla;
 • pankreatitida
 • gastroezofageální refluxní choroba (GERD);
 • ezofagitida;
 • peptické vředy;
 • rakovina žaludku.

Jak se zbavit těžkosti v žaludku

Odpověď na tuto otázku závisí na důvodech nepohodlí..

Co dělat, když se těžkost v žaludku objeví ihned po jídle

K překonání nepříjemného pocitu stačí jen mírně změnit životní styl:

 • Zkuste jíst mírně, aniž byste se přejídali.
 • Vyvarujte se mastných, kořenitých nebo nestravitelných potravin. Nebo alespoň snižte jeho množství ve stravě a podívejte se na účinek.
 • Jíst pomalu, žvýkat jídlo opatrně.
 • Omezte nebo úplně eliminujte alkohol a kofeinové nápoje.
 • Začít sportovat. Pravidelné cvičení zlepšuje trávicí systém.
 • Buďte méně stresovaní, naučte se zvládat stres..

Abychom snížili závažnost žaludku právě teď, někteří lékaři doporučují Jak se mohu vypořádat s těžkostí v žaludku po obědě? pít vodu s citronem (šťáva z jednoho citronu na půl sklenky teplé tekutiny) - to může pomoci. Jen mějte na paměti: takové domácí metody lze použít pouze v případě, že nepohodlí je způsobeno přejídáním a vašemu terapeutovi, se kterým jste se dříve poradili, vám to nevadí.

Co dělat, když těžkost v žaludku nesouvisí s konzumovaným množstvím

A tady je lepší experimentovat s citronem a jinými alternativními metodami. Jděte k gastroenterologovi.

Lékař poslouchá váš příběh o příznacích, provede vyšetření. Možná si vyžádá krevní test a výkaly, půjde na ultrazvuk břišních orgánů nebo navrhne jiné studie. V závislosti na výsledcích a diagnóze vám bude předepsána léčba.

Poté, co porazíte základní nemoc, pocit těžkosti v žaludku sám ustoupí.

Neuróza a gastrointestinální poruchy

Duševní traumata a dlouhodobé depresivní stavy, jakékoli starosti a zážitky zabarvené negativními emocemi (strach, touha, nespokojenost a lítost, pocit vnitřního nepohodlí, narušení duchovní harmonie) jsou dlouho považovány za nejdůležitější příčinu funkčních poruch gastrointestinálního traktu. Gastrointestinální (přesněji abdominální) pocity se nacházejí ve struktuře latentních depresí ne méně než kardiovaskulární funkční poruchy. Vedoucí role psychogeny a emočního stresu je detekována u nejméně 80% pacientů s různými formami funkčních gastrointestinálních poruch. Dyspeptické, sekreční a motorické poruchy zažívacího traktu se stávají jedním z nejdůležitějších způsobů vyjádření emocí. "Chronická gastritida", potvrzená, jako by snížením kyselosti a přítomností hlenu v žaludku, neustálou averzí k jídlu, říhání, nadýmání se pocitem tlaku, nevolností, bolestí a zakrytým jazykem, je ve většině případů pouze emocionálně způsobena syndromem, způsob projevy emocí.

Tyto mírné, ale „vyčerpávající duše“ bolestivé pocity rozptýlené přírody často migrují skrz žaludek; je však možná jasná lokalizace bolesti (nejčastěji v epigastriu a hypochondrii). Nejstálejší pocity těžkosti, plnosti, napětí a nepohodlí (méně často prázdnoty) v žaludku; u mnoha pacientů po několika douších vzniká pocit přejídání, což někdy vede k zesílení těchto bolestivých pocitů k odmítnutí jídla. Zvláštní povaha pocitů, které nejsou přístupné konkrétnímu popisu, je určena zvláštním „kreslením“ stížností pacientů, kteří hledají nějakou analogii s běžnými známými jevy („bolavé, škubání jako absces; lechtání jako uvaření; bolí to, jako by škrábali tupým předmětem). ; brnění jako jehly; proražení bolestí, když sténání prochází žaludkem; hoří ohněm; praskne, jako by se něco roztrhlo ").

Tyto pocity vznikají nebo zesilují emocionálním stresem a v noci (nebo dokonce, když se téměř jistě přibližujeme k pacientovi, který má noci bez spánku), na pozadí astenie a depresivní nálady. V některých případech se mohou vyskytnout potíže s nevolností v ranních hodinách a nesnesitelná bolest v epigastriu (někdy vyžadující narkotická analgetika), která velmi připomínají popis a lokalizaci projevu peptického vředového onemocnění (zpravidla v přítomnosti dvanáctníku vředů v anamnéze). Současně jsou pacienti překvapeni, když si všimnou úplné absence (na rozdíl od skutečných exacerbací v minulosti) jakékoli souvislosti mezi ranní nemocí a bolestivými pocity s kvalitou, množstvím a časem jídla a „mohou jíst cokoli“. Prudký pokles nálady ráno je interpretován jako „přirozená“ reakce na bolest..

Vlnovitý průběh břišních vjemů nevylučuje připravenost k paroxysmálním výbuchům, často doprovázenou těžkou tachykardií, zvýšeným systolickým krevním tlakem, chladnými končetinami, zimnicí a dokonce u některých pacientů s významnou hypertermií. Prudké zvýšení intenzity patologických pocitů v břišní dutině se stížnostmi na nesnesitelnou bolest (a často i požadavek na chirurgický zákrok) se zpravidla stává důvodem hospitalizace těchto pacientů podle „naléhavých“ nebo dokonce „životně důležitých“ indikací (s podezřením na perforovaný žaludeční vřed nebo akutní apendicitidu, atak jaterní nebo renální koliky, dynamická střevní obstrukce atd.). Zároveň mnoho z těchto pacientů podstoupí neopodstatněné chirurgické zákroky (zejména často apendektomii nebo cholecystektomii s nezměněným slepým střevem nebo žlučníkem).

Spastická povaha těchto pocitů (jako je „kolika“) vznikajících v žaludku a jiných dutých orgánech s intenzivním stahováním nebo protahováním hladkých svalů je potvrzena speciálními (především radiologickými) studiemi. Spastické stavy žaludku a střev (zejména dvanáctník a tlusté střevo s jevy hypertenze, hyperkineze a hypersekrece jsou obvykle zaznamenány s úzkostnou depresí se spoustou různých obav a obav. Gastroduodenální hypotenze a hypokineze se stázou v baňce dvanáctníkového vředu jsou významnější) psychomotorická retardace, v% z těchto pacientů, bariové zpoždění v až 5 dní.

Motorické poruchy zažívacího traktu ve formě „lokálních křečí“ jícnu, kardie, pylorus nebo svěrače Oddi se vyskytují hlavně v obecném komplexu klinického obrazu neurotických a pseudo-neurotických stavů, ale mohou také hrát roli tzv. Orgánové neurózy. Příčinou hrubých diagnostických chyb jsou nejčastěji křečové kontrakce horního jícnu (s pocitem cizího těla nebo „hrudky v krku“) - jeden ze somatických ekvivalentů skrytého strachu. Stížnosti na obtížné polykání (obvykle pouze pevná nebo pouze tekutá strava) jsou často spojeny se strachem ze smrti zadušením, když se jídlo dostane do hrtanu..

U řady pacientů s těžkou nadýmáním (tzv. Plynová bolest) jsou způsobeny ostré bolestivé pocity na pozadí neurčité úzkosti s hromadou alarmujících obav; periodické dunění a nadýmání vytvářejí klinický obraz hysterického pseudoileu. Obrovské kulové břicho s „nadzvukovou“ tympanitidou (s relativně dobrým zdravím a normálními stolicemi mimo záchvaty bolesti) je chirurgy často považováno za důsledek částečné nebo dokonce úplné střevní obstrukce a přímé indikace k chirurgickému zákroku. Periodická plynatost je zpravidla kombinována s aerofágií, která způsobuje tzv. Aerofagickou tiku během emočního přetížení - druh škytavky, která není spojena s jídlem. Významná akumulace plynu v žaludku, když bránice stoupá, přispívá k přemístění srdce a rozvoji funkčních kardiovaskulárních poruch (výskyt kardiální a respirační arytmie, střední arteriální hypotenze způsobená snížením cévní mozkové příhody a minutových objemů levé komory, sinusová tachykardie a extrasystole v nepřítomnosti jakéhokoli) elektrokardiografické změny).

Kliniky neurotických stavů a ​​stížností nepříjemné chuti nebo hořkosti v ústech, pálení žáhy a říhání (často se vzduchem, méně často s jídlem nebo žaludeční šťávou) jsou velmi časté po celý den nebo pouze ráno, před jídlem. Každá z těchto stížností může být předmětem hypochondrické fixace a hypochondriálních obav pacienta..

Jedním z běžných příznaků na klinice neurotických a pseudo-neurotických stavů je nauzea a zvracení, které se objevují nejen v akutních nebo chronických psycho-traumatických situacích, ale také při různých emočních reakcích u dospělých a dětí (například zvracení ráno před zkouškou). Nevolnost (od mírného nepříjemného pocitu „typu nevolnosti“, lokalizovaného nejčastěji v horní části hrudníku, „blízko krku“ nebo „od břicha“ k periodicky nebo systematicky vznikajícím, někdy opakovaným zvracením, které nepřináší úlevu) se vyvíjí hlavně ráno, na lačný žaludek nebo ve stejném pohledu a vůni jedlých a někdy po jídle „skrze sílu“, které se zhoršuje vzrušení a může na sebe vzpřímit téměř konstantní charakter ve výšce dlouhého afektivního stresu.

Nevolnost a zvracení, které nejsou spojeny s žádným somatickým onemocněním, jsou jedním z nejčastějších depresivních ekvivalentů na klinice cyklotymických stavů. Není náhodou, že mnozí z těchto pacientů si stěžují na „nevolnost v hrudi nebo v celém těle“ a definují ji jako nějaký druh „morální a fyzické úzkosti“, který nelze vyjádřit slovy.

Stížnosti na poruchy chuti k jídlu nejsou o nic méně typické pro neurotické a pseudo-neurotické stavy - od chudých nebo velmi „vrtošivých“ chutí k úplnému znechucení a odmítnutí jíst se ztrátou chuťových vjemů. Je také možný paroxysmální pocit akutního hladu, následovaný téměř averzí k jídlu po prvních dvou nebo třech douškech. Mnoho pacientů přesto jedí všechno, co jim je nabízeno, z čistě racionálních důvodů (pro posílení jejich zdraví). Psychogeneticky stanovený pocit neukojitelného hladu (až do bulimie) je zaznamenán hlavně na klinice pseudon neurotických stavů. Poměrně výrazný nárůst tělesné hmotnosti u těchto pacientů však často svědčí nejen o vynikající chuti k jídlu, ale také o jasném snížení jejich základního metabolismu a narušení metabolických procesů obecně.

Ještě významnější je výrazný a někdy „katastrofický“ úbytek hmotnosti pacientů, který přispívá k rozvoji karcinofobie a hypochondriálního deliria nemoci. Mnoho pacientů s prodlouženou maskovanou depresí je hospitalizováno na gastroenterologickém oddělení s diagnózou „nádoru žaludku“ kvůli stížnostem na bolest břicha a progresivní slabost, absolutní nedostatek chuti k jídlu (až do averze k vůni masa a dalších produktů), prudké snížení tělesné hmotnosti (o 12-16 kg za rok), což je častá kombinace dyspeptického syndromu s jevy hypochilie a anémie a konečně úplná shoda jejich vzhledu s obvyklými představami o kachexii rakoviny. A ne tolik dat z rentgenového nebo gastroskopického vyšetření, které nepotvrzuje přítomnost nádoru, ale kolik (nebo dokonce pouze) rychlá normalizace klinického stavu pacientů v průběhu adekvátní terapie antidepresivy a malých dávek antipsychotik dovoluje v takových případech odstranit velkou zátěž této diagnózy jak od pacienta, tak obklopující ho (včetně ošetřujícího lékaře).

Nejzávažnější na klinice neurotických a pseudo-neurotických stavů jsou stížnosti na přetrvávající zácpu, rezistentní na všechny typy terapie nebo zácpy, následované průjmem. Obvyklá chronická zácpa je psychogenní u nejméně 50% pacientů; Jedním z bezprostředních důvodů je často například neúspěšná manželství (nebo spíše afektivní poruchy s nimi spojené). V některých případech však jde o imaginární zácpu, ale není skutečná, i když ne všichni tito pacienti tráví několik hodin denně na záchodě a každý den se staví od 1 do 8 klystýrů. Pacienti, kteří nejsou spokojeni s vylučovací funkcí jejich střev, s téměř manickou perzistencí, někdy popírají přítomnost objektivně normální stolice. Existují případy, kdy se pacienti dostanou ke krvácení a prolapsu konečníku a mechanicky dráždí anální oblast, aby se dosáhlo úplnějšího pohybu střev. Bolestivé křečové kontrakce konečníku přispívají k rozvoji sekundární infekce a zpravidla k výrazným zánětlivým změnám v konečníku.

Mezi běžné psychogenní poruchy defekace patří tzv. Medvědí onemocnění (průjem a anorexie v případě strachu) a nestabilní stolice v určitých situacích, které způsobují pocity emočního nepohodlí a afektivní úzkosti. Chronická neurotická průjem, která trvá roky a není přístupná ani dietnímu ošetření ani lékům, je odborníky na infekční choroby nejčastěji považována za chronickou úplavici. Kromě běžných běžných zácp a průjmů zahrnuje skupina funkčních dyspeptických poruch chronickou spastickou kolitidu a syndrom dráždivého tračníku, stejně jako syndromy pseudoappendicitidy, posthepatické a postcholecystektomické syndromy, symptomové komplexy levé a pravé hypochondrium a neurodigestivní astenie.

Psychogenní funkční poruchy tlustého střeva (funkční kolonopatie) jsou zpravidla spojovány s chronickou psycho-traumatickou situací nebo akutním emočním šokem. Rozhodujícím psychopatickým faktorem chronické kolitidy je emoční nestabilita pacientů - nejjednodušší psychoneurotická tendence, která ve většině případů nezapadá do obecně přijímané klasifikace neurotických a pseudon neurotických stavů. U téměř poloviny pacientů je odhalena klinika skutečné deprese s více či méně výraznými autonomními poruchami, fóbie a všemi klinickými gradacemi hypochondriálních poruch (od neškodné introspekce k hypochondriálnímu deliriu, které přesahuje rámec neurotických stavů). Množství hlenu v tlustém střevě se tedy skutečně jeví jako „barometr emočního stavu jedince“. Klinická ilustrace výrazných psychogenních spastických, sekrečních a vazomotorických poruch („neuróza konečníku“) může sloužit jako proctomyxorea (paroxyzmální a často nedobrovolná sekrece hlenu z konečníku)..

Skutečná podstata falešné enteritidy a imaginárních onemocnění žaludku je dána paranoidní fixací těchto pacientů na aktivitu jejich trávicího aparátu a úzkostně-hypochondriálními obavami o gastrointestinální poruchy; ne tolik vyjádřená úzkost jako utlumená vnitřní úzkost uprostřed snížené nálady je také charakteristická. Tito pacienti mučí svá vyčerpaná střeva projímadly a klystýry, poslouchají sebemenší dunění v žaludku a podrobně zkoumají jejich výkaly. Neustále je léčí gastroenterologové a leží v nemocnicích po dlouhou dobu, ale vždy jsou nespokojeni s léčbou a léčbou lékařů a nikdy si nevšimnou zlepšení pohody, nalezení stále nových a nových příznaků (což není překvapivé, protože čím hlubší a stabilnější je fixace hypochondrie, tím větší je pravděpodobnost výskyt bolestivých pocitů a zácpy). Jedním z klinických rysů neurotických stavů je známá setrvačnost nepříjemných pocitů spojených s patologií žaludku, jater, střev nebo jiných orgánů břišní dutiny - stejná, víceméně stereotypní intenzita těchto pocitů po řadu let a dokonce desetiletí bez jakékoli buď strukturální změny.

Budoucí máma

Podivné břišní pocity

Zveřejněno uživatelem Future2Mom 26. srpna 2011

5 828 zobrazení

Když chodím, často je z pupku nižší a nižší pocit, jako by se svaly protahovaly. Není to jen nepříjemné, je to nemocné. možná někdo měl něco podobného, ​​co by to mohlo být? (těhotenství 20 týdnů)

8 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Musíte být uživatelem, který zanechá komentář.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlásit se zde.

To nejlepší na webu

AMG - hormon proti mullerům

Příznaky těhotenství na grafu bazální teploty

Douching. Vše, co jste chtěli vědět.

Oblíbená témata

Zaslal: Фериде
Vytvořeno před 11 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 12 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 4 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: Лёля Candy
Vytvořeno před 14 hodinami

Zaslal: Mary754
Vytvořeno před 10 hodinami

Zaslal: Inina
Vytvořeno před 13 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 3 hodinami

Zaslal: Натали28
Vytvořeno před 5 hodinami

Zaslal: ОксанаРом
Vytvořeno před 7 hodinami

Klinická hodnocení

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Nesrozumitelné pocity ve střevech

Související a doporučené otázky

92 odpovědí

Hledání na webu

Co mám dělat, když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste nenašli potřebné informace mezi odpověďmi na tuto otázku nebo pokud se váš problém mírně liší od uvedeného, ​​zkuste položit lékaři další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o téma hlavní otázky. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na ni naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu můžete také vyhledat relevantní informace o podobných problémech. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Lékařský portál 03online.com poskytuje lékařské konzultace v korespondenci s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve vašem oboru. V současné době poskytuje stránka poradenství v 50 oblastech: alergolog, anesteziolog, resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, pediatrický neurolog, pediatrický urolog, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatr, specialista na infekční choroby, kardiolog, kosmetolog, logoped, ENT specialista, mamolog, lékařský právník, narkolog, neurolog, neurosurgeon, nefrolog, výživový odborník, onkolog, onkolog, ortopedický trauma chirurg a, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, radiolog, androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,59% otázek..

Obtíže v oblasti břicha

Abdominální diskomfort je příznak, který se projevuje ve formě pocitu bolesti břicha, nadýmání v důsledku nestabilní funkce gastrointestinálního traktu. Může působit jako známka určitého gastroenterologického procesu a také jako krátkodobé narušení fungování trávicího systému. To může být způsobeno otravou jídlem, vedlejšími účinky některých léků nebo psychosomatiky. V každém případě, pokud je v břiše neustálé nepohodlí, měli byste vyhledat radu gastroenterologa, a nikoli samoléčit.

Etiologie

Předispoziční etiologické faktory zahrnují následující:

 • zneužívání mastných, kořenitých a příliš ochucených potravin;
 • jíst špatně kombinované potraviny;
 • nesprávná strava - jíst jídlo na cestách, jíst před spaním nebo v noci;
 • přísná strava;
 • přejídání;
 • nadměrné pití.

Pokud jde o patologické procesy na klinice, u kterých je tento příznak, je třeba zdůraznit následující:

 • dysfunkce střev;
 • gastritida, gastroduodenitida;
 • patologie prostaty u mužů;
 • zánět ovariálních přívěsů u žen;
 • patologické procesy v ledvinách a játrech;
 • urolitiáza;
 • žaludeční vřed;
 • jiné gastroenterologické patologie - téměř všechny z nich mají tento symptom na svém klinickém obrazu.

Před menstruací je často pozorována bolest a těžkost v dolním břiše. Projev stejného příznaku v časných stádiích těhotenství vyžaduje povinné vyšetření lékařem, protože to může být nebezpečné nejen pro zdraví matky, ale i dítěte. Zvláště pokud je bolest doprovázena krvácením.

Samostatně by se měly rozlišovat etiologické faktory nepohodlí žaludku u dětí:

 • hromadění plynů, zvýšené nadýmání, které může být způsobeno nesprávnou výživou;
 • střevní infekce;
 • dysbióza.

Přítomnost takového označení u dítěte vyžaduje povinnou konzultaci s pediatrem.

Symptomatologie

Klinický obraz bude rozhodně doplněn specifickými rysy v závislosti na kořenové příčině. Běžné příznaky jsou následující:

 • nadýmání, nadýmání;
 • nevolnost, někdy s záchvaty zvracení (v závislosti na etiologii);
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • nestabilní stolice - ostré záchvaty průjmu mohou být nahrazeny dlouhodobou zácpou.

Pohodlí v dolní části břicha během těhotenství mohou být doplněny těmito příznaky:

Přítomnost takového klinického obrazu u nastávající matky vyžaduje naléhavou lékařskou péči, protože existuje vysoká pravděpodobnost ukončení těhotenství..

U gastroenterologických patologií lze tento příznak doplnit následujícím klinickým obrazem:

 • nevolnost, často se zvracením;
 • nadýmání, zejména ráno nebo po jídle;
 • časté záchvaty průjmu;
 • ve stolici mohou být částice nestrávené potravy nebo krve;
 • zhoršená chuť k jídlu nebo jeho úplná absence;
 • nízká tělesná teplota;
 • zvýšené pocení;
 • bolest žaludku, která se může po jídle zesílit;
 • říhání, někdy s nepříjemným zápachem;
 • pocit špatné chuti v ústech;
 • pálení žáhy;
 • hubnutí bez zjevného důvodu.

Mělo by být zřejmé, že nadýmání ve střevech a záchvaty bolesti mohou být projevem jednoduchého otravy jídlem a určitým patologickým procesem. Samoléčení je proto nepřijatelné z toho důvodu, že bez přesné diagnózy a stanovení etiologického faktoru bude neúčinné. Kromě toho pravděpodobnost závažných komplikací.

Diagnostika

Pokud se objeví tento příznak, poraďte se s gastroenterologem. Diagnostický program může zahrnovat následující:

 • fyzické vyšetření pacienta s prohmatáním břicha a vyjasnění celkové anamnézy;
 • ultrazvukové vyšetření břišních orgánů;
 • gastroskopie žaludku;
 • FEGDS;
 • obecná a biochemická analýza krve;
 • obecná analýza moči;
 • coprogram;
 • kolonoskopie.

Další diagnostické metody budou záviset na aktuálním klinickém obrazu, obecném stavu pacienta a anamnéze. Pokud pacient před vyšetřením bez předchozího vyšetření přijal nějaké léky, měli byste o tom rozhodně informovat lékaře před diagnózou. Neoprávněné podání léku může vést k rozmazanému klinickému obrazu, nesprávné diagnóze a v důsledku toho k nesprávné léčbě, což je také spojeno s následky.

Léčba

Základní terapie bude záviset na kořenové příčině. Pokud je vývoj tohoto stavu způsoben jednoduše nesprávnou výživou, měli byste svou stravu normalizovat. Léčba dietou je téměř vždy zahrnuta..

Léková terapie může zahrnovat následující léky:

 • antispasmodika;
 • enterosorbenty;
 • stabilizovat pohyblivost žaludku;
 • antiemetikum;
 • normalizovat motilitu žaludku;
 • prebiotika.

Pokud jde o stravu, doporučuje se:

 • vyloučit ze stravy složky, které vyvolávají kvašení ve střevě;
 • minimalizovat nebo úplně odstranit čerstvé pečivo, luštěniny;
 • odstranit mastné, smažené, nakládané a příliš kořeněné;
 • pára jídlo, vařit nebo péct bez tuku;
 • konzistence by měla být tekutá nebo pyré.

Příjem potravy by měl být častý (4-5krát denně), v malých porcích, ale s přestávkou mezi jídly nejméně tři hodiny.

Léčení lidovými prostředky je možné, ale pouze pokud je to dohodnuto s ošetřujícím lékařem. Tradiční medicína se zpravidla může používat pouze jako doplněk k hlavnímu průběhu terapie nebo jako profylaxe..

Prevence

Neexistují žádné cílené metody prevence, protože se jedná o symptom, nikoli o specifické onemocnění. Obecně platí, že musíte dodržovat pravidla zdravé výživy a zabránit takovým chorobám, které jsou uvedeny na etiologickém seznamu..

Motýli v žaludku - což znamená příjemné a sladké brnění

„Motýli v žaludku“ se nejčastěji objevují u dívek, protože jsou citlivější. Když je člověk zamilovaný, začíná obrovské uvolňování hormonu štěstí, dopaminu. Naše psychika paradoxně věří, že stres se blíží. A to se děje kvůli skutečnosti, že obvyklá úroveň zkušeností je porušena, takže není žádný rozdíl - došlo k pozitivní nebo negativní události. Někteří lidé začínají cítit „motýly“ z jakéhokoli intenzivního vzrušení. V zásadě se však tento výraz používá k popisu jejich stavu lásky.

Jaké jsou pocity?

Unikátní pocity, které mohou dokonce vyděsit. Velmi často se vyskytuje s polibky, objetí nebo intimitou s osobou. Někdo cítí neustálé lechtání, které je po určitou dobu spíše jako sladké škrábání a straší. Někdo cítí lehké periodické brnění a zdá se, že se uvnitř třpytí..

Osoba v lásce má mnoho důvodů pro vzhled „motýlů“. Jedna nedbalá myšlenka, dokonce i během práce, to je vše. Už se nemůžu dostat z hlavy milovaného člověka. Díky objetí, zejména v raných fázích vztahu, může dívka úplně ztratit hlavu a její žaludek bude velmi napjatý. To vše kvůli skutečnosti, že nejsme daleko od prvních prototypů člověka. Stále máme spoustu zvířecích instinktů. Zejména, když existuje touha po intimitě s člověkem, spousta krve spěchá do podbřišku, což způsobuje „motýly“.

Polibek - pro mozek je to signál, který zahajuje produkci dopaminu (hormonu štěstí). Což také způsobuje podivné pocity v žaludku. To také signalizuje lásku člověka.

Aby se člověk cítil šťastný, potřebuje každodenní objetí a líbání se svými blízkými. Pak se vytvoří oxytocin - tento hormon se nazývá „hormon objetí nebo lásky“. Až donedávna se věřilo, že se jedná o ženský hormon, ale nyní je dokázáno, že to cítí i muži.

Co je doprovázeno „motýly“?

Zamilování je velmi silný pozitivní pocit připoutanosti k člověku. Většina vědců věří, že láska nutně přichází s mírným otupěním vědomí. Z tohoto důvodu jsou kritéria pro hodnocení předmětu lásky zkreslena. Špatné vlastnosti milovaného nejsou vůbec zaznamenány, neexistují žádné spory, objekt je idealizován. A všechny pozitivní vlastnosti jsou povýšeny na absolutní.

Zralejší osobnosti prožívají stav lásky hlouběji. Skvělé příležitosti, jak se zlepšit. Láska je obrovské dílo! Měla by to být dovednost, jak přijmout pocity milence a dát potřebnému emocemi milovanému. Předpokládá se obrovská odpovědnost, protože naděje je dána jiné osobě. Obrovské množství lidí trpí skutečností, že nevědí, jak se chovat nebo se bát lásky. Ukázalo se, že směšné pokusy přijmout nebo dát emoce. Z tohoto důvodu se objevují velmi obtížné zkušenosti, s nimiž se nikdo nemá sdílet. Z různých důvodů: někdo nemá člověka, kterému lze důvěřovat, někdo se bojí říct.

Nereciproční láska je katastrofální jev naší doby, který silně zasáhne život milence. Na druhou stranu, bez takových „rán“ bude obtížné vytvořit osobnost. Není vždy možné tento pocit ovládat, někdy se to náhle stane, je to velmi nevhodné, ale v tom je plus - po každém vztahu přichází nová zkušenost.

Zde jsou hlavní známky výskytu "motýlů" v žaludku:

 • Někdy se ztratí kontrola nad vlastním tělem;
 • Před spaním usněte s myšlenkami druhé poloviny;
 • Z každé zprávy od milované se objeví úsměv;
 • Je tu pocit náklonnosti;
 • Všechny myšlenky pouze na jednu osobu, všechno jí připomíná;
 • Touha udělat příjemný a romantický;
 • Zvláštní vzrušení k jejich vzhledu;
 • Zavíráme oči nad nedostatky milované osoby.

Určujeme lásku a zda budou „motýli“?

Nekonečný proud dobré nálady.

Po celý den úsměv nesklouzne z tváře milence. Většina myšlenek, dokonce i při některých obchodech, o milovaném - je velmi teplá a dává hodně síly. Radost, protože existuje taková osoba, prostě existuje, a to stačí. Pro cizince bude velmi obtížné rozlišit změny od vnějšku, ale ti přátelé a známí, kteří dobře znají osobu, si okamžitě všimnou pozitivních změn. Aura dobroty, něžnost přijde z takového předmětu. Svět je pro něj plný barev, chci žít. Muž v lásce z lásky dostává obrovské množství síly, která se dříve velmi hluboce skrývala. Bude tu touha, je to stále lepší, neustále se zlepšující, pokud se jí bude líbit pouze předmět zbožňování.

Potřeba snění.

První lásko, něco nesrozumitelného v mé hlavě, všechno se točí kolem jednoho člověka. Chlapci i dívky mají dětské sny s intimními touhami. Mladí muži sní o večeru, dokonce i v noci, procházky opuštěným místem, aby mohli své milované zvládnout rukou. Dívky již přemýšlejí, jaký dům budou mít, v kterém obchodě si budou kupovat tapety do kuchyně. Kolik bude dětí, kde nakoupit oblečení. Buduje se ideální obraz pozdějšího života.

Zranitelnost lásky.

Na všechny naše životní situace lze nahlížet z různých úhlů, pozitivních i negativních. Milenec se stává citlivějším na stížnosti. Vlastní chování je obtížné kontrolovat a většina akcí závisí na tom, jak se partner chová. Jakékoli tvrdé slovo nebo jakákoli akce může vést k rozmazlené náladě po celý den. Téměř každý milující člověk má takové řetězce „nenávisti“, pokud je stáhnete, můžete je ovládat. Někteří zákeřní lidé to využívají, aby si druhá polovina toho ani nevšimla.

Hlava plná myšlenek na milovaného člověka.

Ve většině lidí, když se zamilujete, se v žaludku objeví nejen „motýl“, ale také hlava plná snů o milenci. Často se stává, že lidé jsou velmi idealizovaní souputníci, že po čase dojde k neshodě. A to vede k vyblednutí lásky. Dospělost také velmi ovlivňuje vztahy, zejména pro mladé muže. Protože láska musí být také schopná. Dívka také potřebuje nějakou zkušenost, která nezávisí na počtu kluků. Oblíbená situace je, že dívka neví, co chce od své milované. Zamilování pomáhá poznat partnera i sebe. Porozumění vaší existenci.

Zajímavosti

Vzhled tohoto výrazu jsme Anglii vděční. „Motýli v žaludku“ je ojedinělý případ, kdy je anglický idiom přeložen doslova a lidé ho měli rádi, a začalo se to používat až donedávna. Původně se používala k vyjádření emocí strachu, ale vzhledem k tomu, že motýl má romantický obraz, měli zamilovaní lidé rádi a začali jej používat..

Vědci vypočítali, že láska nemůže trvat věčně, protože na psychiku je velká zátěž. Láska může v průměru žít 3-4 roky. Nebojte se, pak se všechno může proměnit v lásku, která nemá „skladovací život“.

Články O Neplodnosti