Hlavní Výživa

Dětské přikrývky standardní velikosti, funkce a typy produktů

Všichni rodiče se snaží zajistit svému dítěti zdravý spánek. K tomu je vybrána pohodlná postel, matrace, povlečení a samozřejmě přikrývka. Zkusme přijít na to, jak si vybrat přikrývku v závislosti na věku dítěte, jakou velikost považujeme za standardní a proč? Jakou velikost dětské přikrývky pro novorozence je lepší vybrat a z jakého materiálu?

Proč je důležité, aby přikrývka byla dimenzována pro dítě?

Samozřejmě mnoho rodičů, když se dítě narodí, nemá ani tušení, že velikost přikrývky je tak důležitá. Při výběru produktu se obvykle dívají na materiál, míru tepla a barvy. Zanedbání velikosti přikrývky může vést k určitým problémům..

V mnoha obchodech najdete velké množství různých přikrývek pro děti. Pokud ale při nákupu zjistíte, že velikost dětské přikrývky v postýlce se ukázala jako nestandardní, pak nákup povlečení pro ni způsobí určité potíže, budete muset provést individuální objednávku nebo si ji vzít samostatně pro šití. Koneckonců, i zdánlivě nevýznamných 5 centimetrů vede ke skutečnosti, že se přikrývka zmačkává uvnitř přikrývky a způsobí tak dítěti nepohodlí.

Přiměřená přikrývka z postýlky způsobí její uklouznutí..

Deka se nevejde na určené místo. Tento problém je zvláště důležitý v situacích, kdy se produkt kupuje v kočárku nebo ukolébavce. Například modely synteponů jsou objemné, což není vždy výhodné, když je používáte..

Když se dítě aktivně chová ve snu - točí se, převaluje se, je nejlepší, aby přikrývka měla meze šířky, pak ji dítě nebude moci snadno vyhodit. Podobné problémy se mohou objevit, pokud je produkt příliš malý..

Při správné velikosti vám dětská přikrývka poskytne dítěti pohodlný spánek a rodiče budou mít klid..

Jaké jsou velikosti přikrývek pro děti

Výrobci nabízejí široký výběr různých velikostí dětských přikrývek. Důvodem je skutečnost, že každý produkt má svůj vlastní specifický účel..

Podívejme se, jaký je standard pro velikost dětské přikrývky:

80 × 80 cm (může být 85 × 85 nebo 90 × 90). Čtvercový tvar je ideální pro novorozence. Tyto přikrývky se obvykle používají k propouštění z nemocnice, jsou velmi vhodné pro výměnu a uložení v kočárku. Vhodné také pro dětské přikrývky.

60 × 90 cm. Toto je nejoblíbenější velikost přikrývky. Ideální pro ukolébavku, v postýlce pro dítě do jednoho roku. Poté lze použít k zabalení nohou dítěte do kočárku nebo na saních..

90 × 120 cm. Vhodné pro děti od 1 do 3 let. Je pro ně výhodné chránit dítě, protože existuje možnost zastrčit produkt z různých stran. Je pouze důležité vzít v úvahu, že přikrývku této velikosti je obtížné vložit do kočárku.

100 × 140 cm (nebo 110 × 140). Tuto přikrývku lze použít téměř do školního věku v závislosti na tom, jak aktivně dítě roste.

140 × 200 cm. Skvělé pro dospívající. Lze ji však použít také pro dítě od 5 let, pokud již spí v posteli pro dospělé.

Materiály pro šití

Velikost dětské přikrývky pro novorozence a děti jiných věků je velmi důležitým parametrem, ale nezapomeňte na materiály, ze kterých jsou přikrývky šité.

Co najdete materiály pro obaly:

Bavlněné tkaniny (satén, trvanlivé kaliko, teak, poplin atd.).

K vyplnění přikrývek se používají následující materiály:

Dole (kachna, husí, labuť a další).

Vlna (ovce, kozy, velbloud).

Rostlinná vlákna (kopřiva, bambus, aloe atd.).

Hedvábí (přírodní nebo umělé).

Sintepon (ecofiber, sintepuh, hollofiber a další).

Co jsou dětské přikrývky

Dnes mohou textilní obchody splňovat široký výběr dětských přikrývek. Jejich velikosti jsou různé a výrobky jsou vyrobeny z moderních materiálů. Textilní průmysl dnes umožňuje spotřebiteli zvolit nejoptimálnější možnost z mnoha nových typů. Takže na regálech v obchodech jsou nabízeny celoroční modely, buď pouze v zimě nebo v létě. Příchod nových plniv umožňuje spotřebitelům zvolit si syntetická nebo přírodní vlákna..

Takže dětské přikrývky jsou:

Přikrývky pro novorozence

Pro zajištění pohodlného a pohodového spánku dítěte je nutné zakoupit povlečení a kvalitní přikrývku. Ve specializovaných dětských obchodech se často nabízejí hotové soupravy, které zahrnují přikrývku s polštářem a přikrývku. Velikost dětské přikrývky pro novorozence v postýlce je 60 × 120 cm, méně často využívají čtvercové varianty 90 × 90 cm.

Najdete další sety, které kromě přikrývky obsahují také polštář, ale je nejlepší vybrat si takové produkty ze směsi přírodních a syntetických vláken. Například model „ospalý gnome“ je vyroben na základě ecofiber a aloe vera, je snadné se o takové přikrývky snadno starat, je praktické používat, je lehký a nezakrývá se.

Přikrývky pro děti od 3 let

Děti od tří let by si měly vyzvednout přikrývky v závislosti na ročním období a místě, kde budou použity. Pokud například dítě spí v postýlce odděleně od rodičů, potom je dětská přikrývka o rozměrech 90 × 120 cm ideální pro zajištění pohodlného spánku dítěte. Děti od 5 let často spí na velkých standardních postelích, možná i na palandách. Výrobky o rozměrech 110 × 140 cm jsou pro tyto výrobky velmi vhodné, jsou poměrně široké a neodklouznou z dítěti, pokud je ve spánku příliš aktivní. Hedvábné přikrývky jsou velmi příjemné, ale jejich hlavní nevýhodou je vysoká cena, i když jsou velmi lehké a hypoalergenní..

Přikrývky z froté jsou ideální pro děti od 3 let - je velmi pohodlné pod nimi spát. Jsou teplé, praktické, snadno se udržují a jsou velmi krásné..

Přikrývky pro dospívající

Pro starší děti je lepší koupit jednorázové přikrývky 140 × 200 cm. Dnes najdete širokou škálu produktů, které mají různé „výplně“: z přírodních vláken (kopřiva, eukalyptus, kukuřice a další). Tyto přikrývky poskytují nejen pohodlný spánek, ale mají také příznivý vliv na zdraví dítěte. Pokud má teenager nějaké potíže s usínáním nebo poruchami nervového systému, bude vhodné zakoupit speciální antistresovou přikrývku, která je plná květů levandule..

Při výběru přikrývky je důležité vybrat ji podle ročního období a povětrnostních podmínek. Kupujte pouze vysoce kvalitní výrobky, protože to přímo závisí na tom, jak pohodlný je spánek dítěte.

Velikost dětské přikrývky pro novorozence pro vypouštění a postýlku

Dítě je odebráno z porodnice, zabalené do chytré přikrývky. Můžete si ji koupit v obchodě nebo si ji vyrobit sami. Produkt pro vypouštění je vyroben ve tvaru čtverce, takže má stejné strany. Množství tkaniny utracené na výrobu přikrývky závisí na velikosti hotového výrobku. Standardní rozměry přikrývky pro vypouštění: 1 × 1,5 cm. Obdélníková přikrývka pro děti je méně běžná, ale je nevhodné zabalit do ní dítě. Není nutné zdobit pléd pro vypouštění volánmi - jedná se o záležitost vkusu rodičů a blízkých příbuzných.

Udělej si sám

K přípravě přikrývky budete potřebovat:

 1. Dva druhy tkanin.
 2. Jedna tkanina je potřebná pro vnější, druhá pro vnitřní.
 3. Pryž.
 4. Stuha pro zdobení přední strany produktu.
 5. Krajka pro zdobení přehozů.
 6. Drží jehly nebo špendlíky.
 7. Svinovací metr.
 8. Nůžky.
 9. Šicí stroj.

Bez ohledu na to, zda bude přikrývka zakoupena nebo vyrobena samostatně, musíte pro ni vybrat správnou tkaninu. Vnitřek produktu je vyroben z bavlněné tkaniny. Že to bude přiléhat k tělu dítěte. Pokud má textilie zevnitř a zvenku stejnou kvalitu, měli byste si vybrat satén, bavlnu nebo poplin.

Svěží výbava

K výrobě produktu budete potřebovat:

 1. Jeden nebo dva druhy tkanin.
 2. Organza.
 3. Krajka.
 4. Sintepon pro výplň.
 5. Délka krajky by měla být alespoň 1,5 ma pro úzké krajkové šperky je vhodná délka 80 cm.

Výroba:

 1. Je třeba vyříznout dvě čtverce stejné délky. Stejný čtverec je vyříznut ze syntetického zimovaru. Délka jedné strany čtverce musí být provedena s přesahem 1,5 cm pro každou stranu.
 2. Organza je všitá do švu přikrývky, takže nejdřív musíte ušít krajku.
 3. Chcete-li to provést, vzít jeden z vyříznutých detailů náměstí, ležel na stole lícem nahoru.
 4. V rohu, kde se nachází krajka, je třeba uspořádat organzu podél textilie tak, aby střih krajkové lemovky zapadl na tkaninu. Nejprve musí být obrobek šitý ručně. Na druhé straně náměstí je stejný princip nutný k šíření úzké krajky.
 5. Konečná látka odříznutá ze strany by neměla vyčnívat, takže musí být zabalena a přišita k švu. Poté jsou tyto dvě části složeny dohromady: syntetický kus zimníizéru, dva kousky látky.
 6. Díly jsou upevněny spolu s čepy tak, aby se produkt během šití nedeformoval..
 7. Přikrývka musí být přišita kolem okraje o podložce 1 cm. Je nutné nechat malé okno o průměru 25 cm nevypršelo. Produkt se přes tuto kapsu otočí a ručně sešívá do skrytého švu. Poté se přikrývka roztahuje podél a přes velký šev.

Steh by měl mít tvar velkého a malého čtverce. V případě potřeby je produkt ozdoben objemnými květinami vyrobenými ze stejné tkaniny..

S froté centrum

K dokončení produktu budete potřebovat:

 1. Dva druhy tkanin.
 2. Stuhy pro ozdobu.

Jak ušít přikrývku:

 1. Vnitřek přikrývky je vyroben z bavlněné froté látky. Lze jej zakoupit v dětském obchodě. Pokud není možné zakoupit samostatnou látku, můžete použít dětský přehoz. Na přední straně je třeba oříznout pás 15 cm široký, přeložit na polovinu a šít podél řezané hrany.
 2. Výsledná páska musí být přišita k čtvercovým detailům jednoduchým švem. Na rovném povrchu je kus vnější látky rozprostřen „lícem nahoru“. Výsledná páska je položena podél obvodu textilie tak, aby se šev pásky shodoval s tkaninou a volná část byla umístěna na tkanině a ne kolem ní..
 3. To je nezbytné, aby se sestavená páska během šití skládala. Poté se samostatně provede část uvnitř produktu. Chcete-li to provést, vystřihněte čtverec froté látky menší velikosti, než je velikost budoucí přikrývky.
 4. Z každé strany by měl být rozdíl 14 cm. Chybějící délka musí být doplněna druhou látkou prošívanou pruhy o velikosti froté čtverce. Jeden roh přikrývky je zaoblený. Chcete-li to provést, musíte provést zaokrouhlování na kus froté látky předem.

Nyní je třeba díly spojit:

 1. Syntetický zimníizér.
 2. Nahoře jsou dva kusy textilie složené proti sobě..
 3. Uvnitř mezi vrstvami by měly být umístěny předem šité krajky.
 4. Všechny hotové díly jsou propojeny jehlou nebo kolíky..

Část je přišita na šicím stroji, ustupuje od okraje 1 cm. Okno zůstává nešité, produkt se přes něj otočí a šije ručně. Pokud plánujete vytvořit vzor na přední straně přikrývky, musíte se o to předem postarat. Jako vzor se používají tenké saténové nebo ozdobné stuhy, které jsou našity na přední tkanině.

Oboustranná přikrývka

Můžete si vyrobit standardní euro obálku s rozměry 120 × 60 centimetrů sami. Je velmi výhodné zabalit dítě na procházku do takové přikrývky. Pro výrobu euroobálky je nutná tkanina dvou barev, ale její kvalita by měla být stejná. A také užitečné:

 1. Elastický na opasek.
 2. Syntetický zimníizér.
 3. Suchý zip pro upevnění okrajů konvoluce.

U přikrývky jsou vybrány dvě protilehlé barvy. Například může být šedá nebo červená, bílá nebo modrá..

Vytvoření obálky:

 1. Obdélník o rozměrech 120 × 60 cm je vystřižen ze dvou tkanin.
 2. Ponechejte 1 cm na skladě.
 3. Díly je třeba složit a syntetický zimníizér umístit na rovnou plochu, na kterou jsou položeny dvě části z různých stran obrácené k sobě.
 4. Díly jsou sešity dohromady, je třeba nechat 15 cm tkaniny nešité. Prostřednictvím této mezery je látka otočena a sešívána skrytým švem. Aby produkt měl zvýšenou pevnost, musí být diagonálně lemován diamanty nebo čtverci.
 5. Pokud na přikrývku nechcete luk nebo opasek, můžete si na suchý zip přišít - tak se složený produkt nerozbalí. V budoucnu může suchý zip poškrábat kůži dítěte, takže je lepší si vyrobit opasek.
 6. Pro zajištění kontrastu může být pás šitý z oboustranné tkaniny. K tomu je třeba stříhat dva proužky široké 12 cm, jeden pro každý typ tkaniny. Detaily jsou sešívány tváří v tvář, hrany jsou obráceny a sešity dohromady. Zůstane malé okno pro vložení elastického pásu do pásu. Mezera je šita rukama. Objemový luk nebo květina vyrobená ze stejné tkaniny se našije na pás podle přání..
 1. Materiál použitý pro vnější dekorativní stranu nezáleží, protože nepřilne k tělu novorozence. Vnější strana může být vyrobena z hedvábí nebo saténu.
 2. Pás nebo elastický pás zajišťující obal je vyroben ze stejné tkaniny.

Velikosti dětských postýlek

Před příchodem nového člena rodiny vyvstává mnoho problémů pro rodiče, kteří je třeba řešit. Některé problémy je třeba vyřešit před narozením dítěte. Například nákup kočárku nebo poskytnutí drobků s lůžkem. Výběr správné postýlky pro dítě je obtížná otázka, protože výrobci moderních výrobků pro děti nabízejí širokou škálu modelů postýlek pro děti..

V obchodech se prodávají kompaktní kolébky, velká transformátorová lůžka, která jsou vhodná nejen pro kojence, ale také pro teenagery ve škole. Postel je místem, kde dítě tráví podstatnou část svého života. Měl by poskytovat podmínky pro pohodlný spánek, protože hraje důležitou roli v harmonickém vývoji dítěte. Kromě výběru postýlky musíte určit velikost přikrývky, kterou chcete vybít.

Protože později bude sloužit k ochraně novorozence. Standardní velikost přikrývky pro novorozence v postýlce je 120 × 60 cm Tato velikost přikrývky pro novorozence v postýlce je optimální. Když vyberete velikost přikrývky, můžete začít vybírat kolébku.

Postele se liší svým vzhledem:

 1. Pro novorozence do 3 let.
 2. Pro předškoláky.
 3. Pro žáky.
 4. Pro dospívající.

Velikost dětské postýlky Standard:

 1. Od 0 do 3 let - 120 × 60 cm.
 2. Od 3 do 7 let - 140 × 60 cm.
 3. Od 7 let - 160 × 80 cm.
 4. Od dospívání a starší - 180 × 90 cm.

Udělejte si dětskou přikrývku podle velikosti postýlky. Obvykle produkt odpovídá rozměrům nábytku. Velikosti uvedené v tabulce odpovídají domácím výrobcům. Dovážené dětské postýlky, například italské, německé nebo řecké, které jsou na trhu zvláště oblíbené, se zvětšují o 15 cm, ale klasifikace zůstává stejná.

Vlastnosti a odrůdy

V poslední době se sortiment dětských výrobků výrazně rozrostl. Nedávno to bylo představeno třemi modely v různých barvách, ale nyní je každý produkt jiný:

 1. Nepřítomnost nebo přítomnost kol.
 2. Absence nebo přítomnost kyvadlového mechanismu. Množství detailů. Nyní k dispozici dětské postýlky pro 2 děti.
 3. Rozměry v závislosti na věku drobků.

Kolébka.

Produkt je určen pro novorozence od narození do 7 měsíců. Velikost postýlky standard: 98 × 55 cm Model je vhodný v tom, že nezabírá příliš mnoho místa v místnosti. Výška produktu je nastavitelná a může být nastavena podle potřeb. Kolébka nemá části, které by novorozenec mohl dosáhnout. Výrobek je propleten s neškodnými a měkkými tkáněmi..

Postel je připevněna dvěma způsoby:

Z hlediska bezpečnosti je výhodnější podlahový nábytek. Ale volba v každém případě zůstává na rodičích.

Houpací postýlka.

Tento model je založen na principu, že většina novorozenců dobře spí s pohybovou nemocí. V tomto ohledu děti rychle přibývají na váze a rostou. Když dítě ztěžuje, není možné ho mít vždy na rukou, v tomto případě je tento konkrétní houpací model vhodný. Obvyklá velikost postele: 120 × 60 cm.

V dětských obchodech najdete různé modely s různými mechanismy pro pohybovou nemoc. Nejoblíbenější jsou modely s běžci, ve kterých se celá struktura dostává do pohybu, nejen nohy. Výhodnou možností je houpací lůžko s kyvadlem, které lze naprogramovat. Pomocí ovládacího panelu se mění doba trvání nemoci a amplituda pohybu.

Velikost jedné postele se liší v závislosti na věku dítěte..

Například:

 1. Úpravy pro novorozence od 0 do 12 měsíců jsou 95 cm, šířka 65 cm.
 2. Pokud je přítomen boční okraj, může být produkt zmenšen na 40 centimetrů..
 3. Nejvšestrannějším modelem je připojený nábytek, jehož rozměry jsou 120 × 60 cm. Na něm může dítě spát až 3 roky.

Nábytek tohoto plánu se může v závislosti na výrobci lišit podle vnitřních a vnějších parametrů až do 15 cm. Výška produktu je přibližně 85 cm, velikost místa na spaní se pohybuje od 35 do 55 cm. Výška konstrukce je nastavena v souladu s výškou postele, na které rodiče spí..

Standardní modely s válcovými postelemi.

Standardní modely jsou určeny pro děti do 3 let. Postele mohou být výškově nastavitelné díky pohyblivé příčce. Výrobek má odnímatelnou stranu, která je spuštěna nebo zcela odstraněna, potom může dítě samo vyšplhat do postýlky. Nohy konstrukce jsou stabilní nebo s běžci pro houpání dítěte. Když se dítě nemusí houpat, baldachýny jsou pevné - to pomáhá vyhnout se převrácení.

Podobné modely jsou vybaveny zásuvkami na oblečení, ložní prádlo nebo hračky, které jsou umístěny na boku nebo dole. Za jednu ze variant standardního modelu se považuje postel s kolečky připevněnými k nohám. Další funkce umožňují mamce snadno přesunout produkt po místnosti.

Model pomůže v případě, že dítě spí neklidně a rodiče k němu často v noci vstávají. V tomto modelu je důležité zvážit, jak velkou váhu má. Pokud se postel bude pohybovat často, pak velká váha způsobí nepohodlí.

Druhy a velikosti dětských přikrývek: kterou si vybrat

Dětské přikrývky jsou multifunkční výrobky. Dávají teplo a pohodlí, chrání před větrem, zdobí interiér. Je důležité zvolit ten správný dětský textil. Z našeho článku zjistíte, jaká velikost kojeneckého pléd bude pro vaše dítě vhodná, jaký materiál je nejvhodnější pro citlivou pokožku dětí.

Funkce

Přehoz se liší od dětské přikrývky strukturou, účelem použití. Chrání děti před studeným vzduchem, větrem a dokonce zvědavýma očima..

Přehoz je teplý a velmi lehký. Když dítě spí v postýlce, obvykle ho přikrývají přikrývkou, která ho chrání před chladem. Pro procházky je vhodnější malý přehoz..

Plaid je upřednostňován v následujících situacích:

 • když potřebujete dostat dítě z kočárku a venku je v pohodě;
 • během zimních procházek můžete zakrýt nohy dítěte sedícího na saních;
 • pro pohodlí dítěte může být pod tělem nebo hlavou umístěna složená přikrývka;
 • pro kočárek je přikrývka příliš objemná a přikrývka má pravdu;
 • někdy není vhodné místo pro krmení dítěte, pak se matka může skrývat za nimi;
 • pokud musíte strávit noc před domem, pomůže mu známé odpočinek;
 • citlivé děti se cítí nepříjemně, pokud jsou otevřeny i v létě. Lehký textilní výrobek pro ně vytvoří pocit bezpečí;
 • Pokud je přikrývka dostatečně dlouhá, může přikrýt pohovku nebo postel dospělého dítěte;
 • Výrobek je vhodný jako dětská matrace.

[modul obsahu-vejce = AE__topshopru template = custom / grid3]

Druhy plédů

Podívejme se podrobně, jaké typy těchto produktů jsou.

Podle věku:

 • dětské;
 • dospívající;
 • pro dospělé.

Podle způsobu výroby:

 • celé řezy;
 • z kousků;
 • pletené;
 • šitý z látky.

Podle druhu materiálu

Z přírodní kožešiny

Kožešinové přikrývky jsou nejteplejší, ale obtížně ošetřitelné. Je lepší je používat na ulici. Je třeba mít na paměti, že tyto výrobky jsou vysoce elektrifikované, mohou způsobit alergie..

Z přírodní vlny

Výrobky z ovcí, koz, velbloudových vlasů dítě ohřívají dobře a jsou prospěšné pro zdraví dětí.

 • kozí vlasy mají baktericidní, protizánětlivé vlastnosti;
 • velbloudí vlasy absorbují toxiny;
 • ovčí vlna stimuluje metabolické procesy v těle.

Vlna způsobuje, že některé děti mají alergickou reakci..

Povlečení a bavlněné přehozy

Bavlna, len jsou přírodní rostlinné materiály. Vyrábejí lehké, praktické výrobky. Ale je tu jedna významná nevýhoda - jsou silně foukané, nemohou být použity v chladném počasí.

Od velur a mohair

Takové plédy jsou nejpříjemnější a nejjemnější. Dokonale absorbují vlhkost, neztrácejí tvar.

Dětské textilní výrobky z umělých materiálů jsou většinou hypoalergenní, nelákají prach.

Z akrylu

Akrylové přikrývky ve svých vlastnostech připomínají vlněné, ale jsou levnější.

 • neshromažďuje statickou elektřinu;
 • nezpůsobuje alergie.

Nedostatek: Rychle se protahují a ztrácí svůj původní tvar.

Z rouna

Jedná se o velmi lehkou a zároveň teplou variantu. Nehromadí prach, protože je tiše používán v přírodě a ve městě. Nevýhodou je, že některé modely jsou elektrifikovány.

Mikrovlákno

Tento syntetický materiál je příjemný na dotek, nezpůsobuje alergické reakce. Tkanina může absorbovat vlhkost a rychle schne. Výrobky z mikrovlákna jsou velmi lehké a tenké, takže jsou vhodné pro teplé období.

Faux Fur and Wool

Tyto výrobky mají stejné pozitivní vlastnosti jako jejich protějšky z přírodních materiálů. Na rozdíl od přírodních „kundiček“ však umělá zdřímnutí nezpůsobuje alergie.

Jak vybrat přehoz

Je důležité, aby dětské textilie splňovaly následující požadavky:

 • šetrnost k životnímu prostředí a hypoalergenicita;
 • dobrá vodivost vzduchu a vlhkosti;
 • jednoduchost odchodu (snadno se smaže a rychle schne);
 • bezpečnost pro dítě. Pokud je kostkovaná chmýří, mohou se klky dostat do dýchacích cest a narušovat volné dýchání. Opatrnost nebude bolet s řadou malých dekorativních prvků - knoflíky, knoflíky.

Pro novorozence je lepší volit prosté produkty, protože vícebarevná dráždí oči kojenců. Více dospělých dětí potěší modely představující pohádkové postavy a oblíbené postavy.

Velikost

Při výběru musíte vědět, jaká velikost kojeneckého pléd je vhodná pro novorozence a která pro dospělé dítě.

Všechny velikosti článku jsou v centimetrech..

Většina výrobců textilií pro dětské ložnice dodržuje standardy, které přímo závisí na velikosti lůžka:

 1. Samostatné lůžko odpovídá jedné a půl kostkované 150x200.
 2. Pro velikost „jeden a půl“ je vhodný 160x210.
 3. Manželská postel odpovídá produktu o rozměrech 180x210.
 4. V Evropě je standardní kóje 180x200, takže přikrývka by měla mít velikost 200x220 euro.

Pro dětské koberce použijte rozměrová pravítka:

 • 80 až 90;
 • 95 na 100;
 • 105 x 115;
 • 110 až 140.

Tabulka velikostí pro dětské koberce podle věku

Před výběrem konkrétní velikosti dětského produktu byste se měli rozhodnout, kolik sezón je plánováno v provozu. Pro velmi malé děti je lepší koupit dva produkty najednou - malý pro období, kdy se novorozenec narodí, a pro větší období trochu větší..

Nyní víte, jakou velikost pléd pro novorozence a která pro starší děti je lepší zvolit. Nechte měkké nadýchané výrobky potěšit vaše děti, zahřejte je a vytvořte pocit úplného pohodlí.

Jak si vybrat přikrývku pro novorozence?

Vyberte si přikrývku pro právě narozené dítě? Výrobek by měl být vhodný co do velikosti, tloušťky, materiálu a barvy. Zjistěte, kterou přikrývku si vyberte pro nové rodiče.

Neměnný atribut „vybavení“ drobků - kostkované je měkké, teplé a pohodlné. Jeho nákup je zmaten samotnými rodiči, prarodiči a dalšími příbuznými, kteří chtějí z novorozence udělat opravdu užitečný dárek.

Na poznámku! Pod přikrývkou se rozumí hustý produkt, který se používá jako přikrývka. Zpočátku byly vyrobeny z vlněné nebo polo Vlněné tkaniny. Dnes je výběr materiálů pro tento produkt rozmanitější. Známky dětského pléd - malá velikost, nízká hmotnost a hypoalergenní materiál.

Je přikrývka opravdu nezbytná pro péči o dítě? Matky a otcové, kteří jej právě začínají používat, jsou přesvědčeni o jeho výhodách. V krásné přikrývce může být dítě propuštěno z nemocnice. Zakrývají dítě produktem během spánku nebo chůze po ulici, zakrývají postýlku. Když novorozené období uplyne, může být použit jako podlahová rohož pro hry. Plaid je jedním z užitečných doplňků, které by měly být v dětském pokoji.

Pět kritérií pro výběr přikrývky pro novorozence

Že přehoz přinesl dítěti a rodičům jen radost a pohodlí, je důležité si to správně vybrat. Při nákupu byste se měli řídit několika kritérii.

Velikost

Nákup velkého produktu je vyrážkou. Když dítě začne aktivně pohybovat nohama a pažemi, může se v něm zmást. Rozeznávají se optimální velikosti přikrývek pro novorozence:

Neignorujte čtvercové varianty se stranami 80-100 cm. Je vhodné do nich zabalit drobky..

Materiál

Dnes výrobci nabízejí velký výběr přikrývek. Při šití se používá až 10 druhů tkanin. Dáváme vlastnosti některých z nich..

  Vlna. Vlněné přikrývky jsou zpravidla pletené. Z nich se odebírá příze z předem zpracované vlny.

Na poznámku! Vlna zpočátku (bez léčby) je silný alergen. Může způsobit podráždění kůže, respirační problémy. Ověřovaní výrobci používají pouze upravenou hypoalergenní přízi..

 • Fleece, velsoft a další syntetické tkaniny s malou hromádkou. 100% polyesterový materiál zajišťuje nízkou hmotnost a hypoalergenní. Výrobky z rouna jsou nenáročné, vydrží časté praní a rychle schnou, což je důležité pro dětské přikrývky, protože je dítě často skvrny.
 • Bavlna. Přírodní textilie se používá jak samostatně (v letních modelech), tak i jako kryt pro doplňky s plnivem. Materiálové výhody - bezpečnost, hygroskopičnost, prodyšnost.
 • Modální. Z této rozmanitosti viskózy vytvářejí praktické, šetrné k životnímu prostředí, „prodyšné“ a neuvěřitelně měkké produkty pro novorozence.
 • Výběr přikrývek není omezen na modely s přírodním nebo syntetickým složením. V řadě výrobců existují varianty se smíšeným složením, například vlna / akryl, bavlna / polyester atd..

  Design a barva

  Rodiče často podceňují hodnotu barvy a designu. Barevní terapeuti a psychologové již dlouho prokázali, že konkrétní odstíny, vzory a vzory ovlivňují psychologický stav dítěte.

  Důležité! Pro dítě do dvou měsíců stačí si vybrat bílo-černý přehoz. Dítě v tomto věku rozlišuje pouze ty. Je prokázáno, že dominanta v designu kostkované fólie je považována za agresivní pro dětské modré, červené, černé, oranžové a fialové barvy.

  Je třeba se také vyhnout agresivním kresbám, protože mohou dítě vyděsit. Naopak, přitahují jeho pozornost vzory a obrazy, které jsou pro oči příjemné. Dítě je bude považovat za dlouhou dobu a dá mámě trochu volného času.

  Sezóna

  Teplá, hustá přikrývka není vhodná v létě a naopak tenký tenký produkt v zimě neuchrání chladným vzduchem. „Je důležité, aby si rodiče vybrali model pro sezónu, v závislosti na měsíci, ve kterém se dítě narodilo. Když je venku zima, jsou vhodné modely z umělé kožešiny, vlněné látky a výplně. Přikrývky z ovčí kůže jsou ideální.

  Pro léto jsou optimální modely vyrobeny z bavlny, úpletu s přírodním nebo smíšeným složením. Prošívané pletené přehozy na postel z bavlněných nití rovněž zajistí pohodlí dítěte. Varianty ze 100% vlny, tlustého rouna a smíšených materiálů (například vlna / polyamid) jsou vhodné pro jaro a podzim. V offseason jsou také prošívané přikrývky s požadovaným množstvím plniva vybírány..

  Typy přikrývek pro novorozence

  Vzhledem k různým přikrývkám pro novorozence rodiče zažívají skutečné mučení. Jak se dostat přes jemný prolamovaný pletený produkt? Jak upoutat pozornost neuvěřitelně měkké fleecové varianty? Jak raději flanelette přikrývku, která je spojena s vaším vlastním dětstvím?

  Zvažte vlastnosti typů přikrývek pro novorozence:

  Pletené přikrývky - udržujte teplé ruce

  Řemesla jsou vysoce ceněna. Udržují teplo rukou řemeslníků a jsou jediného druhu. Různé vzory a typy přízí pomáhají vytvářet produkty pro všechny příležitosti.

  • Potřebujete chytré letní přehoz? Prolamované průsvitné vzory z bavlněné příze.
  • Oceníte praktičnost a schopnost udržet se v teple v dětské přikrývce? Akrylové přehozy ze vzorů s copánky - dle vašeho výběru!
  • Jste připraveni svěřit pohodlí drobků pouze přírodním produktům? Pletené přikrývky z vlněné příze.

  Cyklistická přikrývka - vždy aktuální klasika

  Je šitá ze středně měkké bavlněné tkaniny s oboustranným zdřímnutím. Tato kompozice a struktura poskytují přehozům řadu výhod: schopnost udržet teplo, prodyšnost, šetrnost k životnímu prostředí. Dnes si v obchodech můžete vybrat z bezpočtu modelů s různými vzory: od tradiční klece po tematické kresby.

  Na poznámku! Pro všechny své zásluhy je přehoz z kola „možností pro domácnost“. Je ideální pro použití doma, na procházce, na pikniku. Pro vážnější situace, například pro vybíjení, byste měli zvolit jiné, elegantnější modely.

  Přikrývky k vypouštění - č. 1 z hlediska elegance

  Foto: tufstore.ru

  Toto je speciální kategorie textilních výrobků pro novorozence. Výrobci na jejich návrhu pracují obzvláště pečlivě. Modely by měly odrážet vážnost okamžiku. Pro propuštění si rodiče vybírají koberce z hedvábí, saténu, šikovně orámované krajkou, pletené doplňky, koberečky pomocí techniky patchwork. Laconic dresy se stylovým designem, s aplikacemi a výšivkami získávají dnes na popularitě..

  Prošívané přikrývky pro novorozence - jednoduchost a stručnost

  Praktické krásné produkty jsou také jedním z oblíbených rodičů. Jejich výhoda ve vrstvení: horní a dolní část jsou vyrobeny z příjemného materiálu (obvykle bavlny). K dispozici je tenká výplň, takže si přehoz dobře udržuje teplo.

  V tabulce níže jsme odhalili výhody a nevýhody dětských přikrývek různých kategorií. Informace pomohou rodičům při výběru..

  Druh pléd

  Struktura

  Výhody

  nevýhody

  Lehký, prodyšný díky volné struktuře, příjemný na dotek

  Teplý, absorbuje přebytečnou vlhkost, krásné, přírodní složení

  Může způsobit alergie, píchne trochu

  Měkký, lehký, hypoalergenní, rychle schne

  Rodiče nemusí být s kompozicí spokojeni - 100% syntetika

  Hygroskopický, prodyšný, ideální pro léto, rychle schne

  Časté praní se může zmenšit

  Akrylová pletená

  Neuvěřitelně měkké, teplé, načechrané díky hromadné přízi

  Nesprávné praní se může natáhnout

  Prvotřídní vzhled, nízká hmotnost, hypoalergenní

  Obtížné na péči, drahé

  Hedvábná struktura, antibakteriální vlastnosti, hygroskopičnost, tvarová retence po mnoha promytích

  Vysoká nasákavost (patrná v místnostech s vysokou vlhkostí).

  Teplé, lehké, prošívané, takže se výplň nevrní, za každého počasí

  Zabere to hodně místa, takže je těžké se projít

  Vzhledem ke všem kritériím pro výběr přikrývky pro novorozence si rodiče budou moci vybrat perfektní variantu, která jim vyhovuje ve všech ohledech, a drobeček poskytne pohodlí za každého počasí..

  Plaid pro novorozence propuštění z nemocnice: což je lepší zvolit

  Postel pro novorozence je důležitou součástí jeho věno. Sotva narození, malí spí 16-20 hodin denně. A dokonce i ve věku jednoho roku bude dítě spát 13-15 hodin. Je nezbytné, aby se tělesná teplota dítěte nezměnila a byla v souladu s fyziologickými normami. To je nemožné pro dítě přehřát se nebo supercool. Proto si matky pečlivě vybírají lůžko v postýlce pro novorozence, přičemž zvláštní pozornost věnují dětské přikrývce, která by měla zajistit stálost a pohodlí teplotního režimu kolem dítěte..

  Jak vybrat nejlepší přehozy na postel pro dítě

  Před zakoupením přikrývky pro novorozence se vyplatí určit čas jejího narození. Pro děti, jejichž narození se očekává v chladném období, se dává přednost zahřátým modelům: zezadu, kožešin nebo vlny. Ti, kteří by se měli objevit v létě, budou pohodlnější pod tenkou přikrývkou z rouna, kol nebo tenké vlny.

  Přehřátí je pro drobky nebezpečnější než podchlazení. Měli byste mít přikrývky - teplé a lehké a sledovat teplotu v relaxační místnosti.

  Jak vybrat přikrývky a přikrývky pro novorozence? - Tyto produkty musí být:

  • být měkký a jemný, aby nedošlo k poškození kůže;
  • snadno pustit do vzduchu, jak aktivní dítě ve snu se dokáže zabalit do přikrývky hlavou;
  • být hygroskopický - snadno přechází vlhkost při zachování tepla;
  • snadno se čistí, udržuje tvar a barvu, jako hygienická pravidla pro děti mladší než jeden rok zajišťují časté mytí dětského lůžka;
  • být hypoalergenní.

  Pokud má dítě alergii, může spát pouze pod přikrývkou vyrobenou ze syntetických materiálů. Taková věc nevyvolává negativní reakci. Syntetické modely jsou lehké, teplé a můžete je vymazat tak často, jak chcete..

  Velikosti dětských přikrývek a přehozů

  Standardní velikosti přikrývek pro drobky:

  • 80 x 90 cm;
  • 95 x 100 cm;
  • 105 x 115 cm;
  • 110 x 140 cm.

  Obvykle si rodiče kupují nejmenší model dětských přehozů a přikrývek podle období, ve kterém by se mělo dítě narodit. Velká velikost je přijata pro příští sezónu. Ukázalo se, že to jsou dvě přikrývky - teplé a lehké.

  Neměla by se brát příliš velká přikrývka - dítě bude v ní zmatené, vzroste ve vlnách a částečně odhalí dítě.

  Pokud chcete na procházku se svým dítětem používat přikrývku, měli byste vzít nejmenší velikost. Snadno se vejde na invalidní vozík a nezabírá v něm mnoho místa. Taková přikrývka bude stačit pro šestiměsíční dítě, protože v tomto věku se drobky již snaží sedět a studovat svět kolem sebe. V chladném období budete v každém případě kromě přehozů potřebovat kombinézu nebo transformátor obálek.

  Odrůdy produktů pro novorozence v kočárku a postýlce

  Množství různých modelů přikrývek pro novorozence je úžasné. Zbarvení a design v tomto případě nejsou rozhodující. Důležitější je materiál, ze kterého je vyrobena kostkovaná nebo přikrývka.

  Pro novorozence je přísně zakázáno používat staré přikrývky: v průběhu let se tam mohla pěstovat houba. Nedoporučuje se kupovat bavlněné modely - je těžké se o ně starat, neprochází dobře vzduchem, děti se pod nimi přehřívají.

  Pletené vzory

  Přikrývky pro novorozence jsou pletené z:

  • bavlna
  • Vlna
  • akryl.

  Bavlna je dobrá pro svou přirozenost a snadné čištění. Je hypoalergenní. Moderní modely dokonale drží tvar a barvu i po opakovaných cyklech v pračce pro domácnost.

  Pro dětské pletené přikrývky berte ovčí, velbloudové nebo kozí vlasy. Věci dopadají lehké a teplé. Dokonale absorbují vlhkost, přehřívání je pod nimi nemožné.

  A lanolin obsažený ve vlně má na dítě terapeutický účinek, zejména pokud je oslaben imunitní systém malého dítěte:

  • ovčí vlna stimuluje metabolické procesy;
  • velbloud absorbuje toxiny;
  • koza má protizánětlivý účinek a baktericidní vlastnosti.

  Vlněné oblečení je prané pouze rukou. Jsou kontraindikovány pro alergiky. Vlna by měla být chráněna před můry.

  V čisté formě se chmýří nepoužívá pro pletené dětské přikrývky. Nadměrné hromadění plísňových vláken v nose nebo ústech dítěte může být nebezpečné..

  Akryl je svými vlastnostmi podobný přírodní vlně. Je krásně malovaný a drží barvu po dlouhou dobu. Směs akrylu s vlnou dává perfektní kombinaci: příze je měkká, nevalí se, udržuje tvar věci. Akryl je však nehygroskopický, což zpochybňuje možnost jeho použití pro výrobu věcí pro kojence z hlediska hygieny..

  Cyklistická přikrývka

  Kolo je vlněná, napůl vlněná nebo bavlněná tkanina. Má dlouhou životnost, snadnou péči. Kolo ani po opakovaném mytí nezmění barvu a tvar. Je hypoalergenní, vyrobený z ekologických vláken..

  Deka na nečistoty na kole může být buď hustá (zima) nebo lehká (léto). Je dobré si ji vzít na výlety - lze ji snadno složit, má nízkou hmotnost, je kompaktní. Modely jízdních kol drží teplo dobře a mohou být položeny v houpacím křesle pro novorozence.

  Při výběru krásné přehozy na postel pro dívku vám tento článek pomůže.

  Plaid pro propuštění z nemocnice

  Den propuštění z nemocnice je první publikací pro novorozence a největším svátkem pro matku a celou rodinu. V tomto případě si koupte krásnou přikrývku nebo speciální přehozovou obálku. Kromě estetické přitažlivosti by přikrývka pro vypouštění měla být pro dítě a jeho jemnou pokožku pohodlná a bezpečná..

  Hlavním úkolem jakékoli přikrývky pro novorozence je především vytvoření optimální atmosféry kolem dítěte a její zachování beze změny..

  Musíte si koupit přikrývku pro propuštění s ohledem na očekávané povětrnostní podmínky v době prvního objevení novorozence na ulici:

  • v žáru jsou preferovány lehké přehozy na přehozy, které umožňují průchod vzduchu;
  • v zimě je nutná přikrývka s teplým a nutně hypoalergenním plnivem.

  I při slavnostním otevření dávejte přednost dětské přikrývce šité z přírodních tkanin as přírodními plnivy..

  Přírodní plniva:

  • bambus;
  • hedvábný kokon;
  • eukalyptus;
  • chmýří (eider, husa);
  • vlna.

  Jednoduchý háčkování vzor

  U pletené přikrývky pro novorozence o velikosti 80 x 100 cm je zapotřebí 350 až 500 g příze, v závislosti na tloušťce nitě a její kvalitě, jakož i na hustotě úpletu. K práci potřebujete háček číslo 3,5.

  Proveďte zkoušku příze: plette čtvercový vzorek o velikosti 12 x 12 cm. Pomocí něj určete, kolik smyček se ukázalo být 1 cm na výšku a šířku. V souladu s tím vytočte co nejvíce vzduchových smyček, abyste získali řetěz o délce 100 cm.

  Schéma počáteční řady: první dvojitá háčkování začíná ve třetí smyčce od háčku, po kterém je vytočena jedna dvojitá háčkování do každé následující smyčky řetězu až na konec řádku. Překlopte úplet.

  Schéma druhé a další řady: na začátku jsou vytvořeny 2 vzduchové smyčky, aby se zvětšila řada, pak se vytvoří dvojité háčkování jako v první řadě.

  Lem je svázán jednoduchým háčkováním a poté „krokem korýšů“: jednotlivé sloupky háčkování jsou zobrazeny zleva doprava, jako by „dozadu“. Výsledkem je elegantní, pevná hrana, která dobře udrží svůj tvar.

  Možnosti dekoru:

  • střídání proužků různých barev každých 2-8 řad;
  • použití úzkých a širokých vícebarevných řádků;
  • „Šachy“ (střídání vícebarevných čtverců);
  • saténová stuha prošla řadou přerušovaných dvojitých háčkování.

  Pokud je práce prováděna ve dvou barvách, může být nit vytažena podél okraje produktu, aniž by byla oříznuta. Pokud je použito více barev, je příze oříznuta. Konce vláken by měly být bezpečně upevněny a skryté.

  Video

  Toto video vám řekne, jak si ušít dětskou přikrývku vlastními rukama..

  Všechny věci pro novorozence by měly být kvalitní (úhledně šité z kvalitních materiálů) a hypoalergenní. Přikrývka by měla být zakoupena sezónně, s ohledem na účel jejího použití - zakrýt maličkého v postýlce, zabalit ji během procházky nebo vybití.

  Mnoho mladých matek se zajímá o otázku: jak snížit chlapce? Doporučujeme, abyste si o tom přečetli více.

  Velikost přikrývky pro novorozence v postýlce

  Mladí rodiče se snaží rychle koupit vše, co pro novorozence potřebují. Neví, kolik produktů dnes nabízejí výrobci. Takže dokonce i velikosti dětských přikrývek vás nutí myslet. Lidé nevědí, která varianta je optimální, takže musí strávit čas zkoumáním různých možností. Potřebují radu, která vám pomůže okamžitě najít ten správný vzhled pro vaše dítě.

  Standardní velikosti dětských přikrývek

  Nejprve musíte věnovat pozornost standardním velikostem. Výrobci je stále používají. Z tohoto důvodu vám jejich podrobná studie umožní rychle najít nejlepší typ pro vaše vlastní dítě. Jaké rozměry jsou nyní společné?

  Tyto vlastnosti se jistě vyskytují všude. Rodiče si takové přikrývky pro novorozence neustále vybírají, ale zároveň jim chybí některé důležité body. Přesto si mladí lidé chtějí v místnosti vytvořit určitý interiér, takže o vzhledu více přemýšlejí. V důsledku toho chybí několik zásadních bodů týkajících se velikosti. Je lepší podrobně zvážit správnou volbu, aby nedošlo k chybám při nákupu.

  Standardní přikrývky

  Nejzávažnějším problémem je výběr přikrývky pro postýlku. Rodiče se často domnívají, že velikost v tomto případě nehraje roli. Hrany můžete vždy zabalit, ale dítě se zároveň cítí nepohodlně. Pediatrové neustále čelí otázkám rodičů ohledně špatného spánku dítěte. V některých případech dítě dokonce dává přednost spánku se svou matkou, ale ne kvůli nemoci.

  V takových situacích je hlavním problémem postel. Pokud je přikrývka příliš velká, začne se shlukovat. Objeví se oblasti, které dítě obtěžují. Ukazuje se, že dítě spí neklidně jen kvůli špatné volbě. Tato skutečnost ukazuje, jak důležité je přesně měřit rozměry..

  Standardy naznačují, že je třeba zakoupit jeden z modelů 60x120 cm. Tyto velikosti jsou považovány za optimální, protože zcela pokrývají postel.

  Nemusejí se ohýbat na obou stranách, což znamená, že i novorozenec bude v noci zdravě spát. Výrobci nabízejí věnovat pozornost řadě modelů, takže výběr krásné a světlé věci je snadný.

  Velikosti pro novorozence

  Vzhledem k velikosti přikrývek pro novorozence se mladí rodiče často domnívají, že je pro ně výhodnější koupit velké modely. Ano, můžete do nich dítě volně zabalit a vzít ho na procházku. Nejsou vhodné pro spaní, protože se nehodí do postýlky. Jak tedy správně vybrat v obchodě?

  • Nejlepší je koupit si pár různých přikrývek. Jeden z nich bude vždy v postýlce a druhý bude použit pro každodenní potřeby..
  • Pokud není možné zakoupit několik přikrývek, měli byste vzít pouze model vhodný pro postýlku. Přesto zabalení dítěte na procházku pro matku nebude trvat tak dlouho. Přečtěte si, jak si v tomto článku vybrat přikrývku pro novorozence..

  Pokud tyto tipy použijete, můžete pro dítě vytvořit pohodlný pokoj. Rodiče obvykle nakupují vše předem, aby měli dostatek času na vyhodnocení sortimentu známých výrobců. Mezi jejich modely existuje jistě několik možností, které uspokojí všechna přání zákazníků. V tomto článku si také přečtěte, jaká matrace je potřebná pro novorozence..

  Obálka pro výpis

  Nyní je čas jít na přikrývky k propuštění. Jsou nezbytné pro všechna roční období, s výjimkou léta, takže pro potěšení novorozence je nutné si ji zakoupit. V této záležitosti jsou rovněž použitelné společné normy. S jejich pomocí bude možné najít vhodný model, který stráví minimum času. Jaké velikosti se vejdou?

  Standard takové přikrývky naznačuje, že nejlepší volbou je 110x140 cm. Z tohoto důvodu můžete bezpečně přejít do obchodu nebo procházet katalog. Pravda, dnes se objevily další druhy, které se rozšířily. Jejich rozměry jsou 118x118 cm, takže si dokonce i dětští lékaři v porodnicích musí zvyknout. Informace o velikosti plen pro novorozence najdete zde.

  Teprve po příjezdu domů mladí rodiče okamžitě pochopili, co udělali za chybu. V každodenním životě nejsou takové modely téměř použitelné, protože nejsou vhodné pro obvyklé akce. Je pro matky obtížné se unavit zabalením svých dětí, takže si chtějí koupit další přikrývku. Alternativou by mohla být obálka pro propuštění z porodnice na jaře-léto.

  Zde si můžete přečíst popis pleteniny..

  Možné jiné velikosti dětských přikrývek

  Při hodnocení vhodné velikosti přikrývky pro dítě se nespoléhejte pouze na standardy. Moderní výrobci používají také vzácné možnosti. Již nemají přísné požadavky, což dává při výběru různých modelů volný výběr. To je tajemství, které vám řekne, jak vytvořit pohodlné podmínky pro dítě. Podívejte se také na standardní velikosti povlečení v postýlce.

  Je nemožné odmítnout některé typy přikrývek, protože jsou skvělé pro každodenní použití.

  Několik let jim nikdo nevěnoval pozornost, protože na trhu se objevily moderní materiály. Přesto výrobci postupně obnovovali svůj vlastní sortiment a potěšili mnoho rodičů.

  Dětské deky pro novorozence jsou dobré pro své teplo a krásu, dobře se hodí na zimu, ale na jejich vlastní velikosti by se nemělo zapomenout. Nejrozšířenější modely jsou 100x140 cm, které se nacházejí všude. Jsou také položeni do postýlky, zabalí do nich děti a jsou rozloženy na podlaze, aby umožnily svobodné procházení dítěte. Proč je matky vybírají tak snadno?

  Teplý povrch materiálu nezávisí na jeho tloušťce. Faktem je, že její jemnost umožňuje několikrát volně přikrývku přikrývat, aniž by to dítěti způsobovalo nepohodlí. Výsledkem je, že si dospělí neustále připomínají návyky svých dětství a zvyků „babičky“. Takže za oblačného počasí pokračují v zabalení svých dětí.

  Při porovnání různých velikostí přikrývek je třeba připustit, že by se měly koupit nejen kvůli kráse a materiálu. Pro matky je lepší vážně přemýšlet o tom, pro jaké účely je konkrétní model vybrán. Díky tomu bude možné snadno najít věci pro novorozence, vytvořit jim pohodlí v domácnosti a neustále jim připomínat teplo lásky. Velikost přikrývky v eurech najdete zde.

  Video: jak to udělat sami

  Toto video vám řekne, jak si ušít dětskou přikrývku vlastními rukama..

  Články O Neplodnosti