Hlavní Analýzy

Jaké jsou standardní velikosti postýlky do 3 let

Moderní velikosti dětských postýlek sahají od kompaktních kolébek po rozkládací postele. Každá z nich je dobrá svým způsobem, ale která možnost zvolit si pro své budoucí dítě je otázka, která obává mnoho rodičů. Každý samozřejmě chce, aby jejich děti spaly v nejpohodlnějších a nejpohodlnějších podmínkách, ale k tomu musíte vědět, jaká kritéria je třeba při výběru dětské postýlky hledat.

Velikosti kolébky: standardní pro dnešní až 3 roky a starší

Takže existují standardní velikosti postelí, které se liší v závislosti na věku dítěte, pro které jsou určeny. Průměrná klasifikace je následující:

 • Od narození do roku a do 3 let. Kotviště má obvykle rozměry 120 x 60 cm a boční stěny - o 95 cm více. Dolní poloha je 30 cm a horní 50 cm.
 • Od 3 let do školního věku. Velikost lůžka je 140 x 60 cm a vzdálenost od postele k podlaze je 30 cm.
 • Pro studenty od 6 do 12 let. Standardní velikosti postelí jsou: 160 x 80 cm, lůžko má výšku 40 cm.
 • Pro mladistvé do 18 let berou postele o rozměrech 180 x 90 cm a výšce postele 50 cm.

Všimněte si, že výše uvedené rozměry odpovídají pouze postelem tuzemských výrobců. Pokud jde o zahraniční společnosti, dělají vždy více o 5 centimetrů, klasifikace je však podobná. Průměrná postýlka pro novorozence má tedy rozměry 125 x 65 cm. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu před výběrem nábytku pro vaše dítě..

Z jakých materiálů jsou vyrobeny postýlky?

Většinou dětské postele jsou vyrobeny z:

 • Přírodní dřevo. Tato varianta je nejvhodnější, protože slouží po dlouhou dobu, vypadá krásně a nepoškozuje vůbec zdraví. Kromě toho je dřevěná postel odolná a spolehlivá, což je nezbytné pouze pro děti, které s věkem začnou být aktivní a neklidné.
 • Kombinované materiály. Může to být MDF nebo dřevotříska. Dnes jsou velmi žádané, protože je levnější než dřevo, přestože je ve svém složení přítomno. Hlavní věc je, že výrobky jsou třídy E1.
 • Kov s plastem. K dispozici jsou také postele, které kombinují kov a plast. Tyto možnosti se také dobře používají a nabízejí skvělé příležitosti pro různá rozhodnutí o návrhu..

Obecně platí, že každý rodič se sám rozhodne, jaký materiál si pro své dítě nejlépe koupí. Ale pokud mluvíme o tom, které suroviny jsou nejlepší, pak je to bezpochyby dřevo, přírodní a odolný materiál, který neztrácí své původní vlastnosti po mnoho let.

Jak si vybrat dětskou postýlku

Při výběru kolébky pro vaše dítě musíte věnovat pozornost všem detailům, protože dítě bude muset používat déle než jeden rok. Hlavní charakteristiky, kterým byste měli věnovat pozornost, jsou:

 • Materiál výroby. Jak již bylo zmíněno, dřevěné konstrukce se vyznačují vysokými schopnostmi, proto by měly být vybrány tyto možnosti. Pokud máte problémy s financemi, můžete si koupit lůžko z MDF nebo dřevotřísky.
 • Síla. V době nákupu je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, jak odolná je postel, protože v ní bude spát dítě mladší než 2–3 roky..
 • Udržitelnost. Dospělé dítě v posteli čeká nejen sen, ale také aktivní hry, takže se postýlka nesmí převracet z náhlých pohybů.
 • Přítomnost stran. Mohou být stacionární nebo odnímatelné, ale bez nich nemůžete vzít kolébku, protože právě oni drží dítě a nedovolí spadnout na zem..
 • Žádné ostré rohy. Všechny rohy musí být zaobleny tak, aby dítě nebolí.
 • Pohodlí. Nezapomeňte zkontrolovat, jak hladké je lůžko, protože na tom závisí zdraví dítěte.
 • Kompaktnost. Pokud je školka malá, není důvod kupovat příliš komplikované a objemné lůžko. Je důležité zvážit velikost a styl místnosti, ve které bude tento nábytek umístěn.
 • Cena. Pokud jde o cenu, neměli byste ušetřit na tomto nákupu. Je lepší získat kvalitu, ale ne levnou možnost, než rozpočet, ale nefunkční.

Obchody s moderním nábytkem nabízejí různé typy kolébek. Volba závisí na preferencích rodičů a jejich materiálních schopnostech. Některé například s novými modely vůbec nejsou spokojené, takže vymýšlejí pro své děti jesličky vlastníma rukama. Tato varianta je zaručena, že splňuje všechny požadavky, a také se perfektně hodí do školky. Hlavní věc je vytvořit kresbu a náčrty před konstrukcí a také najít vysoce kvalitní a srozumitelné pokyny, které pomohou vytvořit pohodlnou a spolehlivou věc..

Velikosti dětských postelí

Nábytek pro spaní a relaxaci je třeba zakoupit v závislosti na věku a výšce dítěte. K výběru betlémů je třeba přistupovat zodpovědně. Můžete si koupit příliš malý model, který bude brzy muset být změněn, nebo naopak příliš velký, zabírající hodně místa ve školce. Zaměstnanci internetového obchodu „Dcery a synové“ vám řeknou, jak si vybrat nejpohodlnější a stylový dětský nábytek.

Jak si vybrat dětskou postýlku

Představili jsme všechny typy nábytku na spaní, který najdete na světovém trhu s kojeneckými výrobky. Nabízíme produkty nejlepších značek. Rodiče si mohou vybrat jakýkoli typ modelu:

 • kolébka (kyvadlo, brašna);
 • postel pro novorozence;
 • transformátor;
 • dospívající ("podkroví", psací stroj).

Standardní velikosti dětské postýlky pro kojence ve věku od 2–3 do 6–7 let se liší v závislosti na jejich výšce a hmotnosti, jakož i na preferencích zákazníků (chtějí si rodiče koupit nábytek pro růst). Při objednávce postýlky potřebujete znát nejen výšku a hmotnost dítěte, ale také parametry místa, kam chcete nový nákup uvést..

Dobrou volbou je transformátor - konstrukce, jejíž konfiguraci lze doplnit přebalovacím stolem, zásuvkami, policemi. Tato možnost se může snadno změnit z dítěte na dospívající..

Tabulka 1. Doporučené modely jesliček pro různé věkové skupiny
StáříDoporučená velikost dětské postýlkyPopulární modely
Batole od 0 do 3 letKolébka - 80x40 cm;
Místo na spaní - 120x60, 120x65 cm.
Malé dítě může spát v posteli této velikosti až do věku 5 let, stačí upravit dno.
Everflo LZ-806, Micuna Spirit relax, Fiorellino Slovinsko, Sweet Baby Delizia.
Děti od 3 do 5 let140 x 70 cmFiorellino Royal, Geuther Marlene, Neus Relax velký, Stříbrný kříž
Školáci od 6 do 8 let160 x 70, 160 x 80 cmRomack Kiddy Boom, Lola, UFOkids Starla, Fiorellino Lola
Školáci od 9 do 11 let180 x 80, 180 x 90 cmGrifon Style Wood Fantasy, Skand Nábytek Lady-4, Grifon Style Elegance, rozkládací pohovka Nábytek Cartoon
Dospívající ve věku 12–17 let190 x 80, 190 x 90, 200 x 90 cmPolini Simple, Romack Renner 2, Ormatek Just 1, Corners Formula, Fiorellino Pompy

Důležité!

Kotviště pro nejmenší by nemělo být umístěno nad podlahou vyšší než 1 m. Je nutné věnovat pozornost síle ochranných stran, které chrání dítě před pádem. Dno by mělo být silné, list aktivního dítěte prostě nemůže vydržet skoky překližky.

zjištění

Každá celková skupina nábytku pro kojence je navržena pro určitý věk dítěte. Standardní velikost dětské postýlky od 3 let by tedy měla být alespoň 140x70 cm. Pokud si rodiče chtějí koupit produkt pro růst, vyberte model s maximálním rozměrem. Funkční transformátory jsou ziskové akvizice, lze je měnit, rozšiřovat, zvyšovat, respektive růst dítěte. Populární dospívající modely jsou jasná „auta“, místa na spaní s vestavěnými komody, police, zásuvky, „podkroví“. Všechny jsou ergonomické a multifunkční..

Velikosti, odstíny a struktura dětské postýlky: požadavky na dobrou noc

Spánek dítěte je přímo závislý na fyzickém a duševním stavu. To však není jediný faktor ovlivňující kvalitu odpočinku. Aby se probuzené dítě šťastně setkalo s novým dnem, je důležité správně uspořádat místo na spaní. K tomu je třeba vzít v úvahu velikost dětské podestýlky, kvalitu látky a dokonce i barvu soupravy.

Dítě neustále roste. A jak roste, postel, matrace a podle toho i ložní prádlo by se měly upravit. Výrobci tyto nuance zohledňují a nabízejí polštáře, prostěradla a povlečení pro všechny věkové kategorie. Hlavní věcí je neztratit se v různých velikostech, typech tkanin, vybrat nejvhodnější sadu.

Velikosti dětské postýlky: věkový stůl

Výběr postelí pro dítě není snadný úkol. Koneckonců je nutné vzít v úvahu mnoho nuancí. Textilie by měla u dítěte vyvolat pozitivní emoce, být v bezpečí. Je nutné správně určit velikosti dětské podestýlky v postýlce tak, aby povlečení nevystavovalo matraci a přikrývka se uvnitř přikrývky neprotrhla.

Hlavní kritéria

Na lůžkoviny pro děti jsou kladeny vysoké nároky. A většina výrobců je přísně dodržuje. Pozornost však nebolí. Proto si před zakoupením soupravy prostudujte čtyři body.

 1. Bezpečnost. Vyberte si sady pouze z přírodních tkanin s hygroskopičností, prodyšností, hypoalergenicitou. Na obalu musí být uveden název tkaniny a druh vlákna.
 2. Kvalitní. Zkontrolujte švy. Řádky by měly být hladké, upravené, bez uzlů, které vyčnívají z niti. Takové nedostatky mohou signalizovat řemeslnou výrobu. Podívej se skrz látku na světlo - měla by mít jednotnou hustotu.
 3. Vůně. Vůně vlhkosti charakterizuje nekvalitní látku, nesprávné podmínky skladování. Pokud prádlo páchne tvrdohlavě, odmítněte nákup. Taková postel může být natřena látkami nízké kvality, které mohou vyvolat alergii..
 4. Počet sad. Aby bylo dítě pohodlné, je třeba zvolit lůžkoviny se zaměřením na velikost matrace. Doma by mělo být několik sad. Kromě toho je vhodné zakoupit prostěradlo více než přikrývky a povlaky na polštáře. Nepřehánějte to však zásoby, protože dítě rychle roste.

Standardy

Různé sady jsou určeny pro novorozence, dospívající a předškoláky. Jejich hlavním rozdílem je velikost. A záleží na věku a výšce dítěte. Neměli byste však šetřit nákupem souboru „růstu“. Ve velkém povlečení se může dítě snadno zmást. Tabulka velikostí povlečení pro děti, uvedená níže, vám pomůže vybrat rozměry.

Tabulka - Rozměry dětských ložních souprav

List cmPovlečení, cmPovlak na polštář, cm
Pro novorozence100x145110x14540x60
Pro dětskou postýlku110x150112x14740x60
Pro mateřskou školu115x150120x15040x60
Pro dospívající145x215150 x 22050x70
Pro dospívající (apartmá s 1,5 ložnicí)180 x 260160 x 22050x70

Zařízení

Neexistují žádné přísné normy pro lůžkoviny. Proto před nákupem pečlivě prostudujte složení. Někdy narazíte na soupravu obsahující pouze polštář a povlečení. Pokud však existuje označení „KPB“, takové lůžko obsahuje povlečení, prostěradlo a jeden povlak na polštář. A sada dětské postýlky pro novorozence zahrnuje deset položek.

 1. Deka. Jeho velikost je podle standardu 110x140. V létě stačí koupit jednu přikrývku na kolo. Pokud se dítě narodilo v zimě, budete potřebovat teplejší - velbloud nebo dolů.
 2. Matrace. Některé sady zahrnují matraci. Jeho rozměry jsou obvykle 120 x 60 cm. Buďte opatrní, protože matrace musí nutně odpovídat rozměrům postýlky.
 3. Polštář Součástí je tenký polštář. Jeho výška může dosáhnout 2 cm.
 4. Povlečení. Velikosti přikrývky přesně odpovídají přikrývce a jsou 122x146 cm. Proto je lepší koupit hotovou soupravu než všechny věci samostatně.
 5. Povlak na polštář Rovněž odpovídá velikosti polštáře. Obvykle má rozměry 40x60 cm.
 6. List. Velikost prostěradel v postýlce pro novorozence je obvykle 127x146 cm. V posteli s matrací 120x60 cm se může zdát jako skutečný obr. Ale díky takovým „povolenkám“ můžete prostě snadno zaplnit plachtu pod matrací a zajistit tak pohodlný odpočinek pro dítě na rovném povrchu..
 7. Boční. Pro ochranu dítěte před zraněním obsahuje souprava speciální stranu o rozměrech 36x360 cm.
 8. Boční kapsy. Takový detail vám umožní mít vše, co potřebujete..
 9. Potah matrace. Chrání matraci před znečištěním..
 10. Baldachýn. Musí být připojen.

Pro starší děti (předškoláky nebo dospívající) obsahuje standardní sada CPB povlak na polštář, prostěradlo, povlečení. Zařízení může také zahrnovat:

 • první možností je přikrývka, dvě polštáře a prostěradlo;
 • druhou možností je pouze prostěradlo a povlak na polštář;
 • třetí možností je polštář a dva prostěradla.

Při výběru takových souprav je třeba věnovat pozornost různým výrobkům. Některé z nich pomohou zlepšit kvalitu spánku, a dokonce zlepšit zdraví dítěte. Typy povlečení jsou uvedeny v tabulce..

Tabulka - Druhy dětské postýlky

názevTyp produktuCharakteristickýCo hledat
PovlečeníSe zipem- Štěrbina je upevněna zipem;
- přikrývka se bezpečně zavře
- Před zakoupením změřte velikost přikrývky: přikrývka by měla přesahovat rozměry o 5-10 cm
Na tlačítkách- K dispozici je pohodlný a jednoduchý zip;
- doma tlačítka nejsou nahrazena
Na tlačítkách- Nepřipíná se rychle;
- tlačítka lze snadno vyměnit samostatně;
- dítě si může vytáhnout kování v ústech
ProstěradloPravidelný střih- Tkanina je zpracována ve všech sekcích.- Zkontrolujte, zda je prádlo nasycené speciální směsí (například antibakteriální);
- ujistěte se, že velikost plachty je o 40-60 cm širší než rozměry postele (standardní postel má rozměry: 160 x 80)
Na elastickou pásku- Po obvodu je našita elastická páska;
- prostěradlo je snadno připojitelné k matraci;
- elastický materiál pomáhá napnout a pevně fixovat
Suchý zip- Spojovací prvky na suchý zip jsou přišity po obvodu plachty, které pevně připevňují a chrání před sklouznutím;
- Během skladování nebo praní se suchý zip drží na všech věcech
Povlak na polštářOxfordský styl- Polštář má „uši“ nebo okraj;
- otvor na polštář je vzadu
- Zkontrolujte upevňovací prvky a ujistěte se, že příslušenství nepoškrábalo dítě;
- eliminujte riziko individuální citlivosti zakoupením polštáře s vůní;
- zvažte velikost polštáře tak, aby jej polštář nestlačil
Se zipem- Díra se pevně uzavře zipem;
- povlak na polštář neklouže
Na tlačítkách nebo tlačítkách- Uzavření díry vyžaduje čas;
- kopání a knoflíky jsou někdy posunuty a tlačí na hlavu, krk
Ochucený- Povlak na polštář je nasycen speciální kompozicí;
- zlepšuje spánek, normalizuje duševní stav, léčí dýchací systém

Doporučené materiály

Zvláštní pozornost věnujte druhu vláken použitých k výrobě textilie. Vysoké požadavky na dětské spodní prádlo odpovídají pouze přírodním materiálům, jako je bavlna, len, hedvábí. Do této kategorie patří také bambusové vlákno, které se může stát cennou náhradou za bavlnu.

K šití dětských spacích souprav se nejčastěji používá pět typů tkanin, které jsou založeny na přírodních vláknech..

 1. Kartoun. Lehká bavlněná tkanina. Tento materiál se často používá pro letní ložní soupravy. Ale pro malé dítě bude příliš těžký.
 2. Satén Hladká, krásná látka. Obvykle se vyrábí z hedvábného vlákna. Ale někdy, aby snížili náklady, používají bavlnu. Díky speciální saténové vazbě má tato postel lesklý povrch, příjemný pro tělo.
 3. Kaliko K dispozici hustá tkanina, pro výrobu které se používá bavlna. Jedná se o tradiční povlečení..
 4. Ranfors. Tato tkanina je vylepšenou verzí kaliko, vynalezeným v Turecku. Materiál má vysokou hustotu, je hladký.
 5. Percale. Jedna z nejsilnějších tkanin, přesto příjemná na dotek. Takové prádlo podle recenzí vydrží mnoho praní..

Barevné spektrum

Dalším důležitým kritériem, o kterém si rodiče myslí jen málo, je odstín prádla. Pečlivým měřením výšky dítěte, rozměrů matrace se dokážou soustředit na bezpečnost a pohodlí, zcela ztrácí ze zřetele barvy. Psychologové tvrdí, že s pomocí správných barev můžete pěstovat talentovaného, ​​sebevědomého člověka a někdy dokonce léčit duševní nemoci. Účinek barvy na tělo dítěte je uveden v následující tabulce.

Tabulka - Základní barvy a jejich vliv na tělo dítěte

Barva posteleDuševní dopad
Zelený- Pomáhá relaxovat;
- přispívá k klidu
Červené- Způsobuje agresi;
- schopen utlačovat
Žlutá- Zlepšuje náladu;
- způsobuje radost;
- vyvolává úzkost (pokud je zneužívána)
Modrý- Normalizuje spánek;
- podporuje relaxaci;
- zajišťuje uklidnění nervového systému
Modrý- Eliminuje stres (pouze jako malý přízvuk);
- pomáhá usnout (pokud není stín dominantní);
- inhibuje nervový systém (je-li modrá - hlavní barva)
Bílá béžová- Uklidňuje nervový systém;
- poskytuje tichý spánek;
- vede k melancholii, pokud není zředěna jasnými barvami
Šedá- Podporuje sebevědomí (pouze mírné akcenty)
Hnědý- Způsobuje nudu;
- schopen vyvolat apatii
Černá- Způsobuje zničení dětské psychiky (ve velkém množství);
- neutrální, pokud se používá jako obrys obrázku nebo malého tisku

Nezávislé přizpůsobení sady do postele

Výrobci nabízejí mnoho variant povlečení pro děti. V případě potřeby najdete sady pro každý vkus. Ale někteří rodiče chtějí vyrobit své vlastní dětské lůžkoviny. Jsou si jistí, že takové lůžko poskytne dítěti zvláštní pohodlí, protože v něm je uzavřena částice mateřské lásky..

Přípravná fáze

Pokud se rozhodnete udělat postel sami, přečtěte si všechna výše popsaná doporučení. To vám umožní vybrat si správnou tkaninu, její paletu barev. Chcete-li vyrobit ložní soupravu, potřebujete 3 m látky o šířce 1,5 m. Při šíření sady zvažte následující standardní velikosti ložního prádla v postýlce pro novorozence (v centimetrech):

 • list - 150x100;
 • povlečení - 100x100;
 • polštář - 50x45.

Střih

Funkce Přizpůsobení jakéhokoli produktu začíná řezáním. K tomu použijte velký stůl nebo připravte místo na podlaze. Budete potřebovat tenkou tyčinku mýdla nebo křídy.

 1. Přeložte látku na rovný povrch..
 2. Změřte 100 cm od levého okraje materiálu, nakreslete tenkou linii křídou - to je prázdný list.
 3. Pohybujte se doprava podél jedné z hran, vyčleňte 100 cm - to bude uprostřed povlečení. Jeho konec je dalších 100 cm.
 4. Přejeďte třemi kolmými koly podél koncové linie plachty, podél značky nad (střední čára přikrývky) a podél koncové linie produktu.
 5. Vyjměte stranou 100 cm na kolmice a zajistěte je nakreslením přímé vodorovné čáry. Máte přikrývku.
 6. Na zbývajícím volném kusu látky (pokud jste udělali všechno správně, pak bude horní kus 50x200 cm volný), otevřete polštář, položte 45 a na stranu 50 cm (na jedné straně) + 50 cm (na druhé straně) + 20 cm (na ventil).
 7. Nyní, když jsou všechny vzory aplikovány na látku, můžete se vyzbrojit nůžkami, vyříznutými přířezy.
 8. Nezapomeňte, že střední linie přikrývky není odříznuta - jedná se o záhyb.
 9. Při řezání povlaku na polštář neřežte boční plochy a ventil. Toto jsou také místa ohýbání produktu..

Proces šití

Funkce Šití povlečení v postýlce je snadné. Budete potřebovat sadu kolíků pro zajištění tkaniny, nitě, jehly s bastingem a šicího stroje.

 1. Začněte listem. Na úzkých stranách by měla být hrana, takže se tyto strany nezpracovávají.
 2. Utáhněte dlouhý řez asi 1,5 cm, podruhé jej zabalte, aby nebyl otevřený řez viditelný.
 3. Připněte kolíky a pak položte basting.
 4. Před šitím vytáhněte všechny kolíky, aby nedošlo k poškození stroje a zranění.
 5. Nyní jděte na přikrývku. Opakujte postup pro druhý otevřený řez..
 6. Zpracovávejte všechny sekce pomocí stejné technologie jako u listu..
 7. Přeložte výsledný obdélník na polovinu (podél střední čáry vyznačené přerušovanou čarou) lícem dovnitř.
 8. Načrtněte boční řezy. Rozdělte horní povrch na tři části, položte 40 cm na každou stranu a ponechte 20 cm uprostřed.
 9. Boční kusy. Střední část musí zůstat nešitá, protože bude sloužit jako otvor pro přikrývku..
 10. Šít všechny zatažené oblasti. Chcete-li upevnit čáru poblíž díry a zabránit jejímu napařování, upevněte ji šitím několika směry a kolmým směrem k okraji produktu..
 11. Zbývá ušit polštář. Plátky zpočátku zpracujte.
 12. Nyní sklopte polštář přes zamýšlené záhyby směrem dovnitř, zatímco ventil by měl jít nahoru.
 13. Připojte strukturu kolíky a náčrt.
 14. Vytáhněte jehly a prošijte produkt.

Velikost sady dětského povlečení je obvykle určena pro standardní přikrývky a polštáře. V tomto případě nejsou žádné potíže. Ale co když polštář nebo peřina prostě nezapadá do přijatých standardů? V takovém případě pečlivě změřte všechny rozměry, získejte povlak na polštář nebo povlečení, jehož rozměry jsou 5-10 cm větší než vámi zaznamenané hodnoty.

Standardní velikosti postelí a matrací pro dětské postýlky

Při výběru dětského lůžka je třeba se řídit základními pravidly. V každém věku jsou požadavky na dětské postýlky odlišné. U dětských postýlek jsou nejdůležitějšími parametry bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí materiálů. Pro předškoláky - stabilita a spolehlivost designu, schopnost skočit a hrát si na posteli. Pro teenagery je důležitější, aby byl nábytek ve stejném stylu a odrážel preference a koníčky dítěte.

Velikost dětské postýlky je standardní podle GOST

 • 120x60 cm - pro novorozence a děti do 3 let.
 • 140x60 cm - pro předškoláky. Pro děti od 3 do 6 let.
 • 160x80 cm - pro studenty od 6 do 12 let.
 • 190x80 cm - pro dospívající od 12 do 14 let.

Výběr matrací

Pro dítě by se mělo zvolit matrace z hypoalergenních materiálů, aby se zabránilo alergiím. Je lepší zvážit možnosti z polyuretanové pěny, latexu, kokosového kokosového vlákna nebo kombinované verze těchto materiálů.

Velikost matrace musí přesně odpovídat velikosti lůžka. Před nákupem byste měli nejprve provést měření nebo zkontrolovat kompatibilitu matrace a postele s výrobcem.

Kromě toho stojí za zvážení možnosti pořízení vodotěsného potahu matrace, který se snadno omyje a chrání nábytek před vlhkostí..

Velikost dětské postýlky

Postýlka je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku pro novorozence, který stráví většinu prvního roku života v posteli. Dětská postýlka se stává nejen místem pro spaní dítěte, ale také herním prostorem, kde se pro něj dítě seznamuje s novým světem, proto je důležité zvolit bezpečný a ekologický model. Moderní řada dětských postýlek je působivá v designu a formách, sadě dalších funkcí, použitých materiálech a zdá se, že výběr je obtížný. Budeme se zabývat funkcemi nábytku pro novorozence a hovoříme o tom, jak správně vybrat..

Zařízení

Tradičně je postýlka tvořena základnou, která je na čtyřech stranách obklopena lamelami nebo pevným prvkem. Pokud jde o klasické modely dřeva ve tvaru obdélníkového nebo kulatého oválného tvaru, je třeba poznamenat, že každý z modelů má dno (roštové), čtyři stěny, z nichž jedna je odnímatelná a má mechanismus pro zvedání a spouštění. Podobnosti tam končí..

Rozdíly v konfiguraci postýlky:

 • Přítomnost výkyvného mechanismu - podélné nebo příčné kyvadlo. Není nalezen ve všech modelech a jeho přítomnost je určena výběrem rodičů.
 • Hlavní materiál. Tradičně je vybrán strom, ale existují kombinované modely dřevo + dřevotříska (takové modely jsou cenově dostupnější), dřevo + kůže (ekologická kůže nebo pravá) a další. Existují plastové modely.
 • Zásuvky pro skladování.
 • Barva a design postele.
 • Mechanismus zvyšování a snižování dna je přítomen ve většině moderních modelů, ale ve většině rozpočtových verzích to nemusí být.

Populární materiály

Strom není vždy považován za základ dětské postýlky, existují také plastové modely, výrobky z dřevotřísky a kombinované možnosti v závislosti na preferencích rodičů a rozpočtu alokovaném na nákup.

Dřevo

Nejpoužívanějším materiálem pro výrobu nejen dětských postýlek, ale i zbytku nábytku pro novorozence, předškolní děti a dospívající. Tvrdá dřeva, jako je dub, buk nebo popel, se často používají s vynikajícími spotřebitelskými vlastnostmi, šetrností k životnímu prostředí a dlouhou životností, ale existuje borovicový masiv - levný hypoalergenní materiál.

Klasické obdélníkové nebo kulaté postýlky jsou vyráběny ze dřeva pro děti od narození do dospívání. Tradičně si mladí rodiče vybírají modely obdélníkového tvaru se stranami na každé ze čtyř stran produktu standardní velikosti 120 x 60 cm, protože takový model bude trvat až tři roky nebo do okamžiku, než dítě vyroste z postýlky.

Výhody dřevěné postýlky pro dítě lze nazvat skutečností, že tyto modely jsou hypoalergenní za předpokladu, že nemají dodatečné úpravy barev nebo laků, jsou stabilní a trvanlivé ve své konstrukci, dobře známé v designu a mají různý vzhled, navíc se modely liší v konfiguraci - hlavně typy nohou. Dřevěné kolébky pro děti vypadají stručně a drahé, mezi nimi jsou modely klasické podoby s hladkými ohyby a výrobky v moderním stylu.

Dřevotříska, MDF

Dřevotřísková deska, MDF nebo kombinované modely se dřevem: takové postýlky se stanou ekvivalentem rozpočtu a budou mít své vlastní výhody, mezi nimiž je patrná jejich lehkost a praktičnost. Například rám postýlky může být zcela dřevěný a další prvky, jako jsou stojany, budou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, dřevotřískové desky, MDF. Je důležité, aby použité materiály neměly pro dítě nebezpečné ošetření: šňupání u výrobku a pozor na nepříjemný zápach, který pochází z postýlky.

Plastický

Plast se také používá při výrobě dětského nábytku, zejména dětské postýlky. Vysoce kvalitní materiál a jeho flexibilita vám umožní vytvářet produkty, které jsou svým tvarem a designem jedinečné. Plastové a jiné polymerní materiály se často používají při výrobě dětských kolébek různých tvarů od obvyklých obdélníkových po kulaté a oválné.

Plast se používá k výrobě dětských postýlek, ohrádek, které jsou vhodné pro cestování nebo malý byt, protože mají nejen lůžko pro dítě, ale také hřiště..

Standardní velikosti

Existují různé velikosti kolébek v závislosti na typu produktu a věku dítěte.

U novorozenců je standardní velikost považována za produkt 120 x 60 cm (toto opatření se přijímá v Rusku, velikost 125 * 65 cm je v Evropě uznávána jako standardní) - klasická dětská postel s obdélníkovým tvarem od 0 do 3 let.

Transformátorová lůžka s vestavěným obrubníkem a přebalovacím stolem mají standardní rozměry 140 x 70 cm, velikost lůžka je určena polohou: v původní podobě je 120 x 60 cm a délka se zvětšuje na 140 cm. Mimochodem, obecné parametry jsou délka a šířka postele se může do značné míry lišit v závislosti na použité povrchové úpravě a použitých materiálech, protože se tradičně uvádí přesně velikost postele a nikoli celková plocha produktu.

Postýlky jsou také standardní - 90 x 50 cm, což znamená velikost lůžka pro dítě.

Velikosti různých typů

Malá kolébka, která se používá ke spaní novorozence, má standardní rozměry 97 x 55 cm, výška se liší od modelu k modelu a má schopnost úpravy. Dětské postýlky jsou elegantní a malé, nicméně o šest měsíců později z této postýlky vyroste standardní dítě a vyžaduje nové. Kolébka bude vhodná pro malý byt a pro rodiče, kteří jsou ochotni investovat do dětského nábytku a včas je vyměnit. Je vhodné používat ukolébavku v ložnici rodiče v prvních šesti měsících života dítěte, když chcete udržet spojení „máma s dítětem“ co nejdéle.

Připojený model bude pokračováním rodičovské postele, kde novorozenec může pohodlně sedět. Rozměry přistýlky jsou standardní 90 x 50 cm, což je o něco menší než u klasického modelu. Je důležité, aby připojený model měl schopnost upravit dno tak, aby se „přizpůsobilo“ výšce s rodičovským lůžkem, ale je lepší zvolit model předem, který dokonale zapadá do dospělosti. Dalším zásadním bodem je přítomnost prvků pro připevnění postýlky k dospělému, která zaručí bezpečnost dítěte během spánku.

Klasická postel pro novorozence má standardní ruské velikosti 120 x 90 cm, v Evropě jsou tato měření o 5 cm větší - 125 * 95 cm. Klasika mezi kolébkami se vyznačuje přítomností výkyvného mechanismu - kyvadla (může být podélné a příčné), nebo jeho absence, pak má postel nohy a odnímatelná kola nebo běžce.

Klasický model má zpravidla dvě spodní polohy, spodní část stojanu, možnost snížení přední strany, některé modely mají spodní zásuvku.

Transformátorové postele budou dobrou investicí do budoucnosti dítěte: budou užitečné pro novorozence a budou sloužit, když dosáhnou 7-8 let (do okamžiku, kdy dítě vyroste z produktu). Transformační postel má vestavěnou komodu a přebalovací stůl, jeho velikost je standardní 140 x 70 cm, lůžko pro dítě je 90 x 60 cm s možností zvětšení. Po počátečním vzhledu produktu pro dospělé dítě je malá komoda s přebalovacím stolkem očištěna, postel se roztahuje.

Existují modely dětského nábytku pro dvojčata nebo dvojčata, které jsou produktem s parametry 130 * 125 cm. Postel pro děti bude trvat asi 3 roky života, pak ji budete muset nahradit prostorným dvouvrstvým modelem nebo samostatnými produkty pro každé dítě..

Kromě toho existují dětské postýlky různých velikostí, které jsou ohrádkou dole a lůžkem nahoře. Kotviště je malé a dítě jej bude používat až do roku, po kterém je nepravděpodobné, že se tam dítě vejde.

Lůžka nestandardní velikosti jsou jedinečná v designu, například kulaté a oválné modely s rozměry 78 * 76 * 81 cm (délka * šířka * výška), které „rostou“ v délce až 128 cm. Kruhové transformátory jsou většinou ukolébavky pro nestandardní velikosti prodloužení délky, což umožňuje použití nákladného modelu až na 5 let.

Stojí za povšimnutí, že parametr 120 x 60 cm, používaný k označení velikosti postýlky klasického tvaru, označuje rozměry lůžka, dětská postýlka může být o 6 až 10 cm větší kvůli přítomnosti dalších prvků - boční stěny, boky. To platí nejen pro uvedený model, ale také pro některé další typy dětského nábytku.

Vybíráme textilie

Výběr dětské postýlky není úplný bez získání textilních výrobků pro dětský nábytek. Rodiče často volí klasické postele pro novorozence se standardní velikostí prádla, například 120 x 60 cm nebo 140 x 70 cm. Plechy v postýlce jsou vybírány podle matrace a jejích rozměrů, nejčastější je měření 120 x 60 cm nebo 125 * 65. cm, což znamená velikost postele pro dítě a velikost plachty.

Postýlky pro malé děti vlastních velikostí vyžadují výběr menších textilií, které odpovídají standardům matrace, přikrývky a polštáře, jsou-li k dispozici. Velikost prádla pro postel je stanovena přísně s parametry, které odpovídají rozměrům přikrývky a matrace, proto je vhodné vybrat prvky textilu s postelí a pro usnadnění této práce byste měli zvolit standardní 120 * 60 cm nebo 125 * 65 cm.

Bezpečnost je na prvním místě. Důležité nuance

Hlavním kritériem při výběru postýlky pro dítě jakéhokoli věku je bezpečnost produktu. Pojďme mluvit o důležitých nuancích, které stojí za zmínku ještě před nákupem nábytku pro dítě a nezapomeňte zejména během transakce.

 1. Hladké zaoblené rohy budou prvním signálem správné volby. Ostré rohy se hodí i pro rodiče, kteří občas přijdou do kolébky dítěte..
 2. Přítomnost stran ze 4 stran; výjimka - modely betlémů, z nichž většina má další strany.
 3. Vzdálenost mezi lamelami by neměla přesáhnout 6 cm, v opačném případě bude dítě moci mezi nimi vypustit hlavu.
 4. Stabilita postýlky je dalším důležitým kritériem při výběru dětského nábytku. Pokud má postel mechanismus „kyvadlo“, ujistěte se, že může být bezpečně připevněno příště poté, co se dítě naučí, jak se postavit v posteli..
 5. Nezáleží na tom, jaký nábytek si vyberete jako základ; by měla čichat prvky nábytku a poznamenat si, zda je nepříjemný nebo štiplavý zápach? Přítomnost průmyslových aroma naznačuje použití toxických barviv, pro ověření bezpečnosti výrobků si u prodejce ověřte certifikáty produktů.

Další významný bod: při nákupu klasické postele pro dítě je důležité zvolit model se dvěma pozicemi na dně: první vysoká úroveň se používá až do doby přibližně šesti měsíců nebo do doby, než se dítě naučí sedět na vlastní pěst a pokusit se vstát. Druhá dolní poloha je nastavena pro bezpečnost dítěte - dítě nebude moci vypadnout z postýlky, i když stojí, ale pamatujte, že je nebezpečné nechat dítě bez dozoru i v postýlce.

Velikost dětské přikrývky: jak vybrat tu správnou

To, že spánek má velký význam pro zdraví a pohodu dítěte, je známá skutečnost, ale často se rodiče, kteří usilují o vytvoření všech podmínek pro pohodlný plný spánek, nepřikládají náležitému významu takovému faktoru, jako je správně zvolená velikost dětské přikrývky. Z tohoto článku můžete zjistit, proč byste měli přemýšlet o takových věcech, jako je velikost, která ovlivňuje kvalitu spánku a co hledat při nákupu, jaký klasifikační systém pro pokrývky postelí existuje, jak se liší modely - standardní velikosti a neobvyklé tvary přikrývek, které jsou považovány za univerzální.

Proč je důležitá velikost dětské přikrývky

S vědomím, že sen pro dítě funguje jako zdroj energie a základ pro plný vývoj a že dítě bude muset strávit většinu dne v posteli, odpovědní rodiče jsou zmateni s organizací postele předem - pečlivě si vyberte postel, kočárek, matrace, jiné lůžkoviny, vyvinout správné osvětlení, poskytují spolehlivou zvukovou izolaci.

V shonu je často přehlíženo, že taková položka každodenního použití jako přikrývka, konkrétně nesprávně zvolená velikost, může způsobit nepohodlí a časté probuzení. Jaké problémy jsou s takovým opomenutím plné:

  v důsledku nesouladu velikostí, proporcí délky a šířky se přikrývka nevejde do postýlky, roste drsně, nerovnoměrně pokrývá; nemožné doplnit palivo; dítě v něm je ztraceno; přikrývka je objemná, omezuje pohyb, silně tlačí shora (omezení velikosti je zvláště důležité pro bavlněnou přikrývku); nadýchání, vytváří silné záhyby, pevně zakrývá hlavu, zabraňuje normálním dýcháním; produkt je příliš malý, neumožňuje plně se zabalit, pohybovat se kolem, měnit polohu těla - fouká ze stran; neustále zabloudil, pod váhou své vlastní váhy sklouzl na podlahu a dítě zamrzlo; V důsledku nestandardních velikostí vznikají další problémy s výběrem povlečení, v důsledku toho se přikrývka začne převalovat nebo zavěsit, což ovlivňuje pohodlí spánku, nesplňuje estetické požadavky.

Jak vybrat správnou velikost


Přikrývka je základním atributem pohodlného spánku a používá se každý den od prvních dnů života..

Donedávna existovaly pouze 2 typy velikostí přikrývek pro postýlku:

  pro kojence: 60x120 a 110x140 cm; pro dospívající: 143x210.

V současné době existuje na textilním trhu mnoho různých modelů různých velikostí, což ztěžuje výběr, ale umožňuje vám vybrat přikrývku, která dětem poskytne nejpohodlnější podmínky pro odpočinek a spánek. Vzhledem k velikosti zakoupeného ložního prádla je obzvláště důležité pro rodiče, kteří neplánují šití textilních potahů samy o sobě, které jsou chráněny před přikrývkou před nečistotami a předčasným opotřebením kvůli častému praní.

V takových případech je třeba vycházet z norem - typických velikostí, kterými domácí a zahraniční zpracovatelské firmy šítí povlečení. Aby se zajistilo, že zakoupená přikrývka nesklame, doporučujeme postupovat podle konkrétních parametrů.

Definující kritéria jsou:

  spací věk - velikosti dětské přikrývky podléhají standardům vyvinutým zejména pro novorozence, jednoleté děti, předškolní děti, teenagery; rozměry - výška, hmotnost, postava. Věková skupina je podmíněna, měli byste vzít v úvahu individuální charakteristiky dítěte (velké, tenké, vysoké nebo krátké). Pravidla pro výběr jsou jednoduchá: spící osoba sedí zcela pod přikrývkami, je schopna volně se převrátit, házet paže a nohy, a ne „vykukovat“ z pod přikrývky; velikost lůžka - měli byste zvážit, k čemu je určena, jaké funkce bude přikrývka vykonávat, zejména doplňky ke spaní, design postele a způsob tankování. Může se jednat o nestandardní výrobek, jako je například obálka na chůzi v kočárku, nebo se plánuje vyplnění přikrývky pod matraci, použití kravat, knoflíků, suchý zip - v těchto případech by měla být provedena přesná měření. Pokud si zakoupíte běžnou klasickou přikrývku určenou pro dětskou postýlku, dětskou postýlku, dětskou postýlku, transformátor, jiný nábytek, pak podle obecně uznávaných zásad by měla vytvořit vzdušnou atmosféru a být srovnatelná s rozměry postele - je vhodné zcela zakrýt místo pro spaní a mít malý okraj ze tří stran (kromě čelní desky).

Každý věk má své vlastní standardy.

Spánek je nenahraditelnou fyziologickou potřebou lidského těla a pro nově narozené dítě je jednou z nejdůležitějších složek života. Tělo dítěte se přizpůsobí novému prostředí, neustále roste, vyvíjí se a funguje intenzivně - buňky, tkáně jsou syntetizovány, rostou vnitřní orgány, roste tělesná hmotnost.

Fyziologické procesy probíhající na různých úrovních vyžadují velké množství energie, takže doba spánku dětí výrazně převyšuje normální trvání spánku dospělých. V důsledku toho jsou na lůžkoviny v postýlce kladeny zvláštní požadavky. Neexistuje jediný standard, rozměrové parametry by měly optimálně odpovídat věku a potřebám dítěte.

Velikost dětské přikrývky pro kojence: v postýlce a pro vybití

Normálně je pozorována následující korelace: čím mladší dítě, tím více hodin potřebuje obnovit energetické síly nezbytné pro plnou podporu života, zabránit vyčerpání, rozvoji poruch a posílit psychologickou obranu. Současně je novorozenec náchylnější k vnějším podmínkám - teplota vzduchu, vlhkost, počet vrstev oblečení.

Neukládejte ani nedodržujte zásadu „čím větší je přikrývka, tím lépe - můžete dítě zabalit a vzít si na procházku, zakrýt ho v noci nebo při větrání místnosti.“ Tento přístup je nesprávný. Pro novorozence je vhodné připravit několik přikrývek, pro každou situaci vlastní, určitou velikost.

Pokud je to podstatně obtížné, doporučujeme se soustředit na výběr modelu, který je nejvhodnější pro kolébku (kolébku), kde bude produkt neustále a dostatečně dlouho.

Velikost dětské přikrývky v postýlce - standard, podle kterého se má řídit, je uvedena v tabulce:

Věk, měsíc.Standardní velikost lůžka, cmDoporučená velikost přikrývky, cmPro jaké účely lze použít
novorozenýdíky své velké šířce je vhodný pouze pro nestandardní velikost dětských postýlek (široké kolébky, kolébky)80x80

90x90pro propuštění z nemocnice, chůze, v kočárkuaž 6-8 (dokud nezačne aktivní fáze, dítě se nenaučí převrátit se)120x6060x90Později si ji můžete vzít na procházku, zabalit ji nohamaaž 3 roky140x7090x120je-li tenký, je přípustné složit jej ve formě obálky, použít k zabalení a zabalení kojenců.

Vyplatí se koupit další přikrývku, která je užitečná na cestách a pro různé každodenní potřeby. Pro kočárky by nejlepší možností bylo koupit dětskou přehoz o rozměrech 85x115 nebo 110x118 - vytvoří pohodlí, pomůže zahřát se za špatného počasí.

Velikost dětské přikrývky by neměla být příliš velká, je lepší omezit velikost na 110x140. Podle norem přijatých v Rusku je snadné najít vhodný povlečení pro model se stanovenými parametry, což je důležité pro každodenní textilní výrobky. Takový nákup ušetří spoustu peněz - velmi praktická věc, protože takový formát je vhodný k propuštění (pokud je složen ve formě obálky) a pro dítě ve věku 3 let, a dokonce i pro děti ve středním předškolním věku.

Velikosti pro předškoláky a žáky

Bylo zjištěno, že děti se zdravým spánkem a zdravým režimem jsou během bdělosti méně podrážděné, slzavé, aktivnější a lépe se rozvíjejí mentálně, mentálně i fyzicky. V tomto věku se už nemusíte starat o kvalitu každé maličkosti, dítě spí méně než hodiny, ale za den se unavuje více a může se často probudit.

Úkolem péče o rodiče je vytvořit příznivé podmínky pro dobrý spánek. Dítě roste rychle a dětská přikrývka je malá. Při výběru další přikrývky byste měli dodržovat stejné zásady a řídit se zdravým rozumem - s ohledem na prudké skoky v růstu se doporučuje zakoupit produkt o něco větší velikosti s okrajem. Takové parametry jako:

  objemy a růst spícího dítěte; rozměry lůžka; spánkový styl - neklidný, šíří končetiny různými směry s hvězdičkou, neustále se hází a otáčí; individuální vlastnosti - sklon přikrývat přikrývku, přikrývat se hlavou, snadno se smršťovat do hrudky, potu nebo mrazu.

Je také rozumné zaměřit se na stávající (nebo standardní) povlečení. Na základě průměrných údajů lze tvrdit, že dítě bude v této přikrývce teplé a pohodlné:

  od 3 - 4 let: se šířkou 100 - 110, délkou 80, 100, 140 cm; od 5 let do 6-7: s parametry 125x150; pro věk základní školy nejoblíbenější velikost: 120x160.

Pokud se zjistí, že je dítě nepříjemné, musíte velikost změnit. Obecně platí, že nákup širšího produktu pomáhá..

Velikost přikrývky pro dospívající

Ve věku do 12–13 let dítě obvykle stojí přikrývku, jejíž velikost se mění:

  na šířku: 140 - 160 cm; délka: 140-200 cm.

To je docela měřítko pro dospělé. Dále, pokud budete dodržovat pravidla racionálního nákupu, doporučuje se upřednostnit obvyklou přikrývku. Žáci tohoto věku již nejsou docela děti, ale chlapci a dívky. V období dospívání se děti velmi aktivně snaží napodobovat dospělé, vyžadují standardní jednolůžko a vhodné lůžkoviny..

Moderní velikosti jedné a půl přikrývky zahrnují následující odrůdy:

Standardní velikosti postýlky pro novorozence a jemnosti výběru ložního prádla

Mít dítě je vždy úžasné. Stojí za to se dobře připravit na tak významnou událost. Dítě tráví první dny života ve své postýlce, a proto je důležité vybrat si jej nejen podle rozměrů, ale také vybrat správný polštář, přikrývku a kvalitní prádlo. V článku si povíme o tom, jaké jsou velikosti a typy kolébek, a také o tom, jak vybrat správné příslušenství pro dítě.

Obecně přijímané rozměry

První model, který stojí za zvážení, je vhodný pro rodiny, které žijí v jednom pokoji, a v tomto případě je nerentabilní vzít velkou postýlku. Nenechte se však naštvat, nyní existuje mnoho možností, kompaktnější a levnější.

Kolébka a kolébka jsou považovány za nejmenší velikost ze všech ostatních. Velikost se pohybuje od 80x43 do 86x47 cm - jedná se o parametry, které jsou považovány za standardní. Pokud žijete v jednopokojovém bytě a místo vám neumožňuje zakoupit velkou postel, pak je tato možnost jednoduše perfektním řešením. Je však třeba poznamenat, že po šesti měsících bude dítě muset změnit lůžko, protože jednoduše vyroste a přestane být umístěn do kolébky..

Druhý typ postýlek je připojen. Tomuto typu odpovídá podle normy kritérium velikosti 90x50 cm, což je výhodné v tom, že je vždy poblíž postele rodičů. Jednou z vlastností je, že zábradlí je umístěno pouze na třech stranách. Je důležité zvolit správnou výšku kolébky dítěte tak, aby odpovídala výšce vaší postele. Než si koupíte tento model, dobře zkontrolujte stabilitu kolébky.

V současné době jsou dětské postýlky velmi oblíbené u mladých rodičů, kde můžete samostatně odstranit a připevnit zábradlí. Pro novorozence bude standardní velikost postele 120x60 nebo 140x70 cm, ale zahraniční standardy se od našich mírně liší. Tam se pro novorozence dělají postele podle následujících kritérií: 125x68 a 170x60 cm. Z plusů stojí za zmínku, že rodiče mohou samostatně upravovat spodní a boční strany.

Přehled a charakterizace modelů

Pokud jde o modely, můžeme rozlišovat například:

 • klasické postýlky;
 • s přítomností kyvadlového mechanismu;
 • kolébka;
 • extra postel;
 • rozkládací postel.

Nyní budeme zvažovat každý model zvlášť, co to je a co každý z druhů je pro dítě dobrý.

Jméno prvního modelu již mluví samo za sebe. Takové postýlky připomínají ty, ve kterých naši rodiče stále leželi, ale moderní interpretace vypadá mnohem estetičtěji. Téměř všechny modely mají nastavitelné dno. Rám je obdélníkový. Střední čelní stěna je snížena, což je obzvlášť příjemné pro matky. Můžete snadno dát kolébku do své postele, což výrazně usnadní proces krmení dítěte. Některé modely se dodávají s přebalovacím stolem a skříňkami. Pokud vaše dítě rychle roste, skříňky se snadno čistí a postel je nastavitelná pro růst dítěte. Proto, pokud jsou finanční příležitosti v současné době omezené, je tato možnost skvělým řešením. Ve věku tří let by však měla být dětská postýlka vyměněna..

Tip: pečlivě zvažte výběr dětské postýlky pro dítě, protože sebemenší vrzání nebo drsnost mohou vést k rozbití a poškození zdraví dítěte.

Další možností je přítomnost kyvadlového mechanismu. Sto procent souhlas matek právě takové postýlky. Doslova dochází k mírnému lehkému pohybu a kolébka se začne houpat, a tak houpat dítě a klidně usne. Namísto nohou jsou zde instalovány běžce, díky nimž se postel otáčí. Výrobci se snaží držet krok s dobou, a nyní jsou takové postýlky dokonce vybaveny dálkovými ovládacími panely pro pohodlí rodičů a rychlou reakci. Díky dálkovému ovládání můžete program nejen zapnout, ale také upravit sílu a trvání nemoci z pohybu dítěte.

Kolébky jsou dalším modelem kolébek. Nazýváme všechny postele, které jsou určeny pro děti. Kolébka je však mnohem menší a podobná kolébce v kočárku. Pro novorozence to bude skvělá volba. Takové kolébky jsou navrženy pro prvních šest měsíců života dítěte, během této doby můžete studovat návyky dítěte a od tohoto začátku při výběru větší postele. Výhodou je malá velikost a stálá schopnost udržet dítě ve vaší blízkosti. Lze namontovat na strop nebo na podlahu.

Druhá možnost je považována za nejvhodnější jak pro matku, tak pro dítě, a takový model jako přidaný také patří k oblíbeným rodičům. Díky odnímatelné boční stěně lze postýlku snadno umístit poblíž postele a dítě tam bude vždy. Klipy pomohou držet postel, a to se nebude pohybovat pryč. A poslední - transformační postel. Vypadá to docela nestandardně, ale rychle začíná získávat popularitu. Vhodné pro ty, kteří mají dočasné finanční potíže, protože z takové postele můžete vytvořit arénu, kde si dítě může volně hrát.

Jak si vybrat spodní prádlo a doplňky?

Při výběru doplňků pro dítě a spodní prádlo se rodiče snaží koupit pouze to nejlepší a přirozené. A je to tak, protože dítě tráví první dny a první rok svého života většinu času v posteli a jemná pokožka by neměla být žádným způsobem zraněna, když dojde k kontaktu s prádlem. Proto, když nakupujete, určitě z jakého materiálu byl povlečení vyroben. Nejčastěji výrobci používají přírodní bavlnu - tento materiál je pro listy nejoblíbenější..

Výhody: bavlněné prádlo neklouže a nepřilne k tělu dítěte. Dokonce i v létě nebude vaše dítě horké a v zimě bude docela teplé a pohodlné. Chintz je také docela populární a dobrá látka. Za cenu bude k dispozici všem, vhodný pro časté používání. Nevýhoda: trvanlivost ponožky je poměrně nízká. Další bavlněnou tkaninou je satén. Je mnohem silnější než například chintz. Tato tkanina je také ideální pro dítě, protože materiál vydrží více než 300 praní..

Z nedostatků stojí za zmínku rychlá ztráta barvy po prvním praní.

Hrubé kaliko také zaujímá pozici jedné z požadovaných tkanin. Výhody: mnohem hustší a tvrdší než satén, schopnost vydržet velké množství intenzivních výplachů, dobře dýchá. Nevýhody: textilie se rychle odlévá a dobře nežehluje. Jednou z nejlepších látek je len. Materiál je poměrně pevný, prodyšný a vykazuje vysokou odolnost proti opotřebení. V každém ročním období budete s takovým povlečením pohodlní. Z nedostatků stojí za zmínku, že materiál nežehlí dobře a je poměrně drahý.

Textilie, která již získala mezi spotřebiteli popularitu, je bambus. Docela silný a zároveň měkký, má antimikrobiální vlastnosti.

Nezapomeňte, že v prvních letech života dítěte je prádlo podrobeno častému praní, takže musí být trvanlivé. Satén se nejlépe hodí. Tkanina kombinuje všechny indikátory, které jsou pro dítě tak potřebné. Pokud vám však vaše finance neumožní koupit drahé prádlo, existuje alternativa, a to je hrubé kaliko podestýlky. Novinkou byl takový materiál jako supercotton. Je také velmi odolný a měkký..

Někteří rodiče jsou proti takovým doplňkům, jako je baldachýn, protože to považují za zbytečný prachový sáček. Jak však ukazuje praxe, vrchlík pomáhá dětem vytvořit útulnost a rychle se přizpůsobit světu. Chrání také proti komárům, prachu a mnoha dalším hmyzům. Existují dva typy způsobu montáže.

 • Namontujte pouze na hlavu. Při instalaci tímto způsobem je hlava dítěte chráněna před slunečním zářením.
 • Po namontování na vysokou hůl zakryje kabina dětskou postel.

Většina rodičů také naslouchá výrobcům, kteří jako jeden argumentují, že pokud existuje polštář, bude se páteř dítěte tvořit správně. Druhy polštářů pro novorozence:

 • motýlí polštář;
 • kroužek na polštář;
 • polohovatelný polštář;
 • polštář na opěrku hlavy.

Zvažte první pohled - motýlí polštář. Tvar připomíná prstencový váleček a uprostřed je otvor pro dětskou hlavu. Díky takovému polštáři se krční páteř a lebeční kosti v dítěti správně vytvoří. Můžete ji používat pouze od 28. dne života dítěte a do dvou let věku. Polštář s otevřeným prstencem je pravděpodobně vhodnější pro mladou matku, která kojí. Polohovadlo polštáře drží dítě v jedné poloze. Vypadá to jako malý tenký polštář, kde leží dětská hlava, a po stranách jsou válečky pro upevnění těla.

Polštář na opěrku hlavy je vyroben na šířku dětské postýlky. Sklon v takovém polštáři je asi 15 stupňů. Nyní přejděte k výběru přikrývek. Mohou být z různých tkanin, s různými plnivy uvnitř a různými hmotnostmi. Základní požadavky:

 • dobrá tepelná vodivost, dítě by nemělo pod kryty mrznout;
 • pusťte vzduch, protože se často stává, že se dítě zakrývá hlavou a neměl by mít potíže s dýcháním;
 • nezpůsobují alergické reakce.

Stejně jako všechny ostatní prádlo bude přikrývka také často praná, po které by se neměla nijak deformovat, měla by rychle schnout a neabsorbovat cizí pachy. Když si pro dítě vyberete přikrývku, zvažte její velikost:

Nezapomeňte se také zaměřit na délku a šířku dětské postýlky, aby přikrývka dobře seděla a nesestavovala se. Výběr by měl být proveden podle typu plniva:

Poslední možnost se samozřejmě stane univerzální, ale je lepší zvolit oblečení v závislosti na počasí a ročním období. Peří se považuje za nejteplejší přikrývky, ale husa bude dostupnější.

Krásné příklady v interiéru

Nyní se vyplatí rozhodnout, jaký interiér si pro dítě vyberete. Zvažte módní trendy. Na první fotografii je vynikající kombinace bílé a místa pro dětské hry. Baldachýn je připevněn ke zdi, což dítěti umožní vytvořit jeho odlehlý roh. Podle psychologů pomáhá modrá barva uklidnit a uvolnit dítě. Nezapomeňte na takové okamžiky, jako jsou světlé doplňky, ale také přitahují děti. Tento interiér ukazuje řešení umístění postele a postýlky rodičů.

Podívejte se, jak si v dalším videu vybrat dětskou postýlku..

Články O Neplodnosti