Hlavní Bolest

Přehled směsí NAS Optipro pro novorozence: složení dětské výživy, typy a tabulka s pokyny

Směsi NAN jsou žádány u mladých matek, jejichž děti dostávají umělé nebo smíšené krmení. Recenze o nich jsou velmi protichůdná, ale většina rodičů důvěřuje pouze tomuto výrobci. Produktová řada obsahuje směsi pro různé účely, včetně předčasně narozených dětí. Pochopení toho, co dát přednost, umožní studium jejich funkcí.

NAN mix je populární na trhu s dětskou výživou, ale jaká je jeho výhoda?

O výrobci

Výrobky značky NAN vyrábí Nestle od roku 1962. První řada směsí byla navržena pro zdravé děti s dobrou chutí k jídlu. Sortiment se však postupně komplikoval a rozšiřoval. Od roku 2004 se do produktů přidávají bifidobakterie, které normalizují trávení. V roce 2010 bylo spotřebitelům nabízeno mléko Dentapro k prevenci zubních chorob.

NAN Zdravé batole Base Mix Range

Nutriční požadavky dětí různého věku nejsou stejné. Proto specialisté Nestle vytvořili následující produkty:

 1. „NAS 1“ - produkt pro novorozence (0-6 měsíců). Ve složení - minerální a vitamínové doplňky pro posílení imunity.
 2. „NAS 2“ - produkt od šesti měsíců do roku. Složení je podobné „jednomu“, ale bere v úvahu rostoucí potřebu živin.
 3. "NAS 3" - mléko od roku. Výrobek obsahuje prospěšné bakterie a lipidy, které jsou prospěšné pro trávicí systém a stávají se dobrou profylaxí zubního kazu..
 4. "NAS 4" - mléko od 18 měsíců. Složení je podobné trojce, přičemž se bere v úvahu věkové potřeby dítěte.
 5. Hotové mléko v 200 ml balení. Měly by být zahřívány a podávány v šálku, láhvi.
Směsi NAS vytvářejí pro různé věkové kategorie dítěte

Hlavní složky základního NAN se mísí

Vyvážené mléčné prášky NAN poskytují dětem v jejich věku základní živiny. Složení produktů se vyznačuje těmito vlastnostmi:

 • Bifidobacteria BL. Normalizuje a podporuje zdravou mikroflóru, posiluje imunitu.
 • Optimalizovaný optipro protein. Poskytuje snadnou stravitelnost mléka, plný růst dítěte.
 • Mastné kyseliny jsou omega-3 a omega-6. Posílení imunity, podpora rozvoje nervového systému a svalů.
 • Nedostatek aroma, barviv. Produkt má přirozenou chuť, vytváří správné stravovací návyky.

Složení proteinů

NAN 1 a 2 jsou mléčné přípravky a NAN 3 a 4 jsou suché mléčné nápoje k pití a přípravě jídel. Důležitým rozdílem mezi produkty je snížený obsah bílkovin ve směsích v důsledku demineralizace syrovátky. Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je následující:

 1. v č. 1 - 70 až 30 (v blízkosti mateřského mléka, kde poměr je 80 až 20);
 2. v „NAN 2, 3“ - 60 až 40 (jako zralé mateřské mléko).

Protein ve směsích NAN a dětské mléko se nazývá Optipro. Jeho přítomnost snižuje riziko obezity snížením metabolické zátěže na těle. K tomu přispívají cenné aminokyseliny: taurin, gestidin a další..

Složení směsí NAS zahrnuje vše potřebné pro vývoj dítěte

Složení tuku

Tuková složka suchých směsí je tvořena rybím olejem a rostlinnými oleji. Dříve byl přidán palmový olein, ale kvůli šíření negativních informací a palmového oleje to Nestle odmítl a našel jiné řešení. Základní výživa výrobce nyní obsahuje následující oleje:

 • slunečnice;
 • Kokosový ořech
 • řepka nízká erucic.

Ve stravě jsou také polynenasycené mastné kyseliny nazývané „chytré lipidy“. Nejcennější z nich jsou DHA a ARA (kyselina dokosahexaenová a kyselina arachidonová), které jsou důležité pro imunitní systém, oči a mozek.

Sacharidové složení

Laktóza je důležitou uhlohydrátovou složkou produktu. V kombinaci s maltodextirinem (rychlý uhlohydrát) dává sladkou chuť, kterou mají děti rádi. Sacharidové složky poskytují tělu kojenců potřebnou energii, zajišťují dlouhodobé nasycení, ovlivňují hustotu směsi (zvyšují hustotu). Producentské mléko neobsahuje sacharózu (třtinový cukr), což pozitivně odlišuje produkty od analogů.

Ostatní komponenty

Produkty obsahují živé kultury BL bifidobakterií. Jsou to probiotika, která jsou odpovědná za tvorbu normální mikroflóry ve stěnách tlustého střeva, což posiluje imunitu. Směsi NAN 2 také obsahují bakterie Denta Pro, které jsou odpovědné za prevenci kazu. Inhibují vývoj bakterií, které ničí sklovinu zubů, kolonizují zažívací trakt.

Ošetření a profylaktické směsi NAN a jejich složení

Pro terapeutickou dietoterapii se používá kyselé mléko a jiné směsi s původním složením. Pediatrové je předepisují na určitou dobu, aby upravili stav dítěte. U léčivých a profylaktických produktů je podobné složení charakteristické pro celou škálu potravin. S typy cílů však existují významné rozdíly..

„NAS“ fermentované mléko

Populární směs NAN fermentovaného mléka zlepšuje trávení, normalizuje střevní mikroflóru a posiluje imunitní systém. Ve složení se vyznačuje přítomností fermentované složky mléka a zahrnuje:

 • živé kultury BL - posilují imunitu dítěte;
 • bakterie kyseliny mléčné získané biofermentační technologií - posilují tělo a zabraňují rozvoji infekcí.

Směsi NAN 1, 2 a 3 upravené podle kyselého mléka zabraňují zácpě, kolice, zajišťují zdravý zdravý spánek. Mají dost železa, aby zabránili anémii v dětství..

Jak víte, s trávicími problémy se dětský spánek zhoršuje. Tento problém lze vyřešit směsí NAS.

"NAS" hypoalergenní

"Hypoalergenní NAS 1" - profylaktické směsi, včetně částečně hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Úroveň rozkladu proteinu je mnohem vyšší než v jiných produktech Nestle, které také obsahují částečně hydrolyzovaný protein. Přiřazeno, pokud je náchylné na alergie na bílkoviny kravského mléka nebo jako meziprodukt při převodu na běžné produkty s léčivými přípravky. Díky živým kulturám jsou hypoalergenní směsi „NAN“ 1, 2 a 3 pohodlné pro trávení (další podrobnosti viz: Jaké jsou hypoalergenní směsi pro novorozence?).

"NAS" antikolik

Starý název směsí je NAN Comfort. Díky částečně hydrolyzovanému proteinu snižuje produkt riziko alergií a nepohodlí při jídle. Nízké hladiny laktózy prakticky eliminují fermentaci a koliku. Probiotika L.reuteri pomáhají kolonizovat střeva pomocí pozitivní mikroflóry.

Komplex Optipro vyvinutý speciální technologií umožňuje snadnou asimilaci hotového mléka tělem dítěte. V produktu jsou také lipidy ARA a DHA, vitaminový komplex, důležité stopové prvky. Směsi mohou být jediným zdrojem výživy pro kojence od 0 do 6 měsíců.

"NAS" bez laktózy

Produkt neobsahující laktózu je určen k výživě dětí s nedostatkem laktázy v situaci, kdy tělo nemůže od narození absorbovat mléčné výrobky. Pomáhají zotavit se po střevních infekcích, gastroenteritidě, průjmech, nemají žádná věková omezení (lze je použít i pro krmení novorozenců). Často jsou předepisovány s častými koliky a regurgitací.

Produkt neobsahující laktózu není hypoalergenní, liší se od produktu č. 1 v procentech proteinů a kaseinu (60 až 40). Výrobce nahradil laktózu lehce stravitelným laktózovým sirupem. Jako prebiotika byl přidán laktobacillus L.reuteri. Směs obsahuje kompletní vitamín-minerální komplex, kyselinu linolovou, rostlinné oleje, plnotučné bílkoviny.

„NAS“ trojnásobný komfort

NAN Triple Comfort je přizpůsobený produkt pro odstranění funkčních poruch trávení u dětí od narození. Speciální receptura pomáhá eliminovat zácpu, koliku, snižuje frekvenci regurgitace. Směs Toy Comfort normalizuje frekvenci stolice, podporuje tvorbu správné střevní mikroflóry.

Směs "NAN Comfort" zahrnuje laktobacily L.reuteri, "chytré" lipidy, hydratovaný protein "Optipro", prebiotika. Dále zahrnovaly minerální a vitamínový komplex, oligosacharidy, bramborový škrob. Mezi ingredience Triple Comfort patří palmový olej.

Dětem se od narození doporučuje trojnásobný komfort

"NAS" antireflux

Směsi pediatrů „NAS“ AR 1 předepisují novorozence a kojence do 6 měsíců se stížnostmi rodičů na časté vyplivnutí. Připisují se terapeutické výživě, která se nepoužívá jako hlavní jídlo pro dítě. Jeho reflux se používá ve spojení s kojením, jinými typy směsí. Mezi komponenty suchého "Antirefluxu":

 • hydrolyzovaný syrovátkový protein;
 • kultury prebiotik L.reuteri, které tvoří normální mikroflóru a pomáhají snížit frekvenci regurgitace 3krát;
 • Hypipalergenní komplex optimalizovaný optipro - minimalizuje riziko negativní reakce na bílkoviny kravského mléka;
 • škrob - zvyšuje viskozitu produktu, což snižuje pravděpodobnost regurgitace.

Vyvážený vzorec směsi NAN Antireflux také zahrnuje rostlinné oleje, laktózu, stopové prvky a další užitečné látky. Maminky si stěžují na jeho hustotu a nepříjemnou chuť, ale zaznamenávají pozitivní účinek na trávení kojenců. Vzhledem k hustotě vyžaduje výživa výběr bradavek na láhev. Maminky obvykle používají vyměnitelné proudové dudlíky. Připravenou směs promíchejte po dlouhou dobu, protřepte.

"NAN" pro předčasně narozené děti

Produkt je důležitý pro předčasně narozené děti narozené předčasně a podváhu. Obsahuje nejvyšší procento syrovátkové bílkoviny (asi 70%), což ji výrazně odlišuje od analogů. Proteiny ve směsi jsou částečně hydrolyzovány, což zvyšuje rychlost asimilace.

U předčasně narozených dětí existuje také směs NAS, ale před použitím musíte u dítěte zkontrolovat alergie (doporučujeme si přečíst: jaké jsou směsi pro předčasně narozené děti?)

Výhody produktu pro předčasně narozené děti: dítě rychle přibírá na váze, má ráda chuť hotového mléka. Produkt se krmí kojenci, dokud nedosáhne hmotnosti 1800 gramů, poté se převedou do obvyklé směsi. Mezi kontraindikace: galaktosémie, nesnášenlivost na laktózu, glukóza, alergie na bílkoviny kravského mléka. Mezi složkami palmového oleje.

Pokyny pro přípravu směsi

Před zakoupením fermentovaného mléka a mléčných směsí by se měl „NAS“ poradit s pediatrem. Lékař doporučí vhodný produkt na základě věku, hmotnosti, zdraví dítěte a stížností rodičů.

Při přípravě směsi byste měli používat potraviny s dostatečnou skladovatelností, která byla otevřena nejpozději před měsícem. Pro to, aby směs prospívala a nezpůsobila zdravotní problémy dítěte, je důležité při přípravě dodržovat sterilitu. Pokyny na balení, které má formu tabulky, vám umožní seznámit se s tím, jak správně dávkovat a ředit prášek.

Dětský věkNa 1 krmivoPočet krmení denně
Objem převařené vody, ml.Počet odměrných lžiček směsiSměsJiné druhy potravin
1-2 týdny9036-
2-4 týdny12045-
2 měsíce15055-
3-4 měsíce.18065-
5-6 měsíců.21074-
7 měsíců a starší21074-31-2

Při přípravě směsí „NAN“ vezměte požadovaný počet odměrných lžiček bez sklíčka. Podíly nelze změnit bez doporučení poskytovatele zdravotní péče. V opačném případě můžete dítě překrýt nebo dehydratovat. Od 7 měsíců by měly být paralelně s hypoalergenními, běžnými, fermentovanými mléčnými směsmi NAN zavedeny doplňkové potraviny - cereálie, zeleninové pyré, tvaroh, sýry, fermentované mléčné výrobky.

Je důležité připravit směs před krmením ochlazením převařené vody na komfortní teplotu 37 stupňů (užitečné bakterie zemřou v horké vodě). Zpočátku byste měli sterilizovat nádobu a bradavku, ochladit, nalít připravenou vodu a přidat požadovaný počet lžiček prášku. Poté sbírejte láhev, přikryjte a důkladně protřepejte. Je důležité zkontrolovat teplotu pádem na zápěstí (jídlo by mělo být o něco teplejší než ruka).

Známky, že směs NAN byla pro dítě vhodná - přírůstek na váze, klidný spánek, nedostatek koliky, zácpa, dobrá pokožka. Pokud alespoň jeden z těchto ukazatelů není respektován, měli byste se poradit se svým lékařem. Možná budete muset změnit dětskou výživu na jiný typ (například tekuté kyselé mléko) ze široké nabídky Nestlé.

Vše o NAS mixech pro novorozence


Jeden z nejpopulárnějších mezi kojeneckou výživou je NAS. Recenze o tom jsou velmi protichůdná, ale to nebrání rodičům v úspěšném používání, aby nakrmili své novorozence. Existuje mnoho typů směsí NAS. Jaké je složení těchto produktů a které z nich je lepší?

Výrobce

Směsi NAN pro kojence jsou vyráběny společností Swiss Nestle od roku 1962. Od roku 2004 společnost začala přidávat do svých produktů bifidobakterie. Účelem této výživy je normalizovat trávicí trakt u kojenců a posílit imunitu. V roce 2010 společnost nabídla spotřebitelům mléko s přídavkem bakterií dentapro, které chrání zuby kojenců před zubním kazem..

První vydání dětské výživy Nestle byla vyvinuta pro zdravé děti, které jsou na umělém krmení. Složení směsí zahrnuje:

o minerální komplex;

Všechny tyto látky jsou pro děti životně důležité pro normální růst a vývoj. Zabraňují anémii a přispívají k fungování trávicího traktu. Mezi hlavní složky směsi patří:

o syrovátkový protein.

Z tohoto důvodu jsou směsi NAS pro děti někdy označovány jako alergenní..

Druhy směsí

Suchý

Suché směsi se dělí podle věku dítěte do 4 kategorií. Složení tohoto jídla se může také lišit:

o „NAS-1 Premium“. Používá se pro děti do šesti měsíců. Kompozice obsahuje komplex vitamínů a minerálů, který posiluje imunitní systém.

o „NAS-2“. Určeno pro děti od 6 měsíců do 1 roku. Složení směsi je podobné předchozímu složení, ale jsou brány v úvahu specifické rysy podle věku.

o „NAS-3“. Používá se pro děti od 1 roku do 1,5 roku. Kompozice zahrnuje lipidy a prospěšné bakterie. Zlepšují nejen práci trávicího traktu, ale také slouží jako prevence zubního kazu.

o „NAS-4“. Doporučuje se jako doplňková výživa pro kojence od 1,5 roku. Složení a princip fungování je podobný předchozímu..

Hypoalergenní

Tento typ směsi je vyvíjen ve dvou kategoriích: 1 a 2. Syrovátková bílkovina je také součástí tohoto produktu, ale obsahuje další aminokyseliny, které výrazně snižují riziko alergií..

U alergických dětí existují směsi se speciálním vyváženým složením:

o minerální komplex;

o karnitin a další.

Hypoalergenní směsi posilují děti se slabým imunitním systémem a zlepšují trávicí trakt. Dětská výživa označená „1“ je určena dětem od prvního měsíce. Směs "NAN-2" je vhodná pro děti od šesti měsíců a obsahuje bifidobakterie.

Přestože hypoalergenní směsi jsou neškodné a nezpůsobují alergie, měly by být předepsány pouze se souhlasem lékaře, protože obsahují zpracované bílkoviny.

Kyselé mléko

Tento typ dětské výživy obsahuje bifidobakterie a je určen k léčbě dysbiózy a jiných gastrointestinálních chorob. Pediatrové to doporučují pro zvýšenou koliku u kojenců, zácpy a poruch střevní flóry.

„NAS-1“ je určen dětem první poloviny života, „NAS-2“ - od 6 měsíců do 6 měsíců. Pro kojence je směs také vyráběna "NAN fermentované mléko".

Zprávy o společnosti

Společnost "Nestle" se neustále vyvíjí a svým zákazníkům nabízí nové produkty. Společnost proto nabízí směsi neobsahující laktózu. Jsou vytvořeny pro děti, které nejsou schopny absorbovat bílkoviny krav. Také zahrnuto:

o maltodextrin (normalizuje stolici);

o nukleotidy (zlepšení imunity).

Společnost Nestle také vyrábí dětskou výživu pro předčasně narozené děti zvané Pre-Nan. Do směsí se ukládají snadno stravitelné mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro vývoj zraku a inteligence. 70% složení směsi je v proteinu, což je nezbytné pro budování svalů.

NAN-1 Premium

Tato směs je vytvořena pro novorozence. Ve srovnání s běžnou kojeneckou výživou má obohacené složení. Je založen na syrovátkové bílkovině. Směs je hypoalergenní, protože neobsahuje mléčné složky.

Složení směsi je velmi bohaté a mnohem lepší než obvykle:

o mléko bez tuku;

o rostlinné oleje;

o sérum bez minerálů;

o prospěšné bakterie;

o inositol a další složky.

Doporučení pro použití

Aby krmení směsí přineslo dítěti maximální užitek, musí rodiče dodržovat pravidla použití:

o Krmte své dítě pouze směsí vhodnou pro něj podle věku. Kojenecká výživa pro starší děti má větší částice a mladší děti ji mohou těžko strávit. Naopak, starší děti již nejsou plné směsic pro kojence.

o Dodržujte osobní hygienu: před krmením dítěte si umyjte ruce.

o Láhev připravená pro každé jídlo by měla být sterilizována. Chcete-li to provést, musíte namočit do horké vody a potom vařit po dobu 5 minut. Je lepší vařit bradavku, ale jednoduše ji 3-4 krát ponořit do vroucí vody. Sterilní bradavka musí být odstraněna, položena na čistý hadřík a zakryta nahoře.

o Vařit vodu a poté ochladit na 35-45 stupňů. Kapalinu nemůžete vařit podruhé..

o Nalijte směs a nalijte vodu odměrkou, která je připevněna k dětské výživě. Balení udává dávku potřebnou pro tento věk..

o Nasaďte dudlík a čepici a dobře protřepejte. V připravené směsi by neměly být žádné hrudky.

o Po použití pevně uzavřete obal suchou směsí.

o Nepoužívejte zbytky jídla z předchozího jídla.

Pouze podle doporučení umožní vyhnout se komplikacím v procesu výživy nebo výběru kojenecké výživy.

Pravidla pro zavedení směsi do stravy

Otázkou je, která směs je lepší, poněkud obtížná. Doporučuje se, aby matky neměnily směs každý den po sobě a experimentovaly se svým dítětem. Pečlivě si prostudujte složení, promluvte si s lékařem, který zná vlastnosti vývoje vašeho dítěte. Omezí rozsah výběru a tím minimalizuje vaše úsilí..

Pokud používáte NAN poté, co se pokusíte krmit své dítě dětskou výživou od jiných výrobců, je lepší být opatrný. Doporučení pediatrů budou následující:

o Při ředění směsi ve vodě postupujte podle pokynů.

o První porce dětské výživy by neměla přesáhnout 90 ml.

o Nedávejte dítěti žádné nové produkty, které by mohly způsobit alergie (ovoce, džusy). Pokud je dítě na kombinovaném krmení, matka by měla dodržovat přísnou a omezenou stravu..

o Do 3 dnů po zahájení krmení sledujte reakci novorozence: neměl by mít vyrážky na kůži, problémy se stolicí nebo kolikou.

Recenze ukazují, že nedodržení těchto pravidel je často příčinou negativních názorů na produkt..

Hodnocení zákazníků

Názor rodičů a lékařů na směsi NAS je často velmi kontroverzní. Nejčastější cenzurou je vývoj alergií u dítěte. Tato otázka však zůstává kontroverzní. Maminky během krmení mohly nabídnout dítěti nový produkt, alergie se mohly projevit na jiných faktorech prostředí, které nesouvisejí s výživou.

Druhým negativním bodem, který recenze často zaznamenávají, je porušení stolice. Důvodem může být nesterilní láhev, nesoulad s dávkováním při ředění směsi.

Švýcarská společnost obecně není poslední v žebříčku produktů pro dětskou výživu. Mnoho rodičů bere na vědomí vysokou kvalitu produktu, rozmanitost nabídek, přítomnost terapeutických směsí, takže není třeba hledat produkty od jiných společností.

Nestle dětská výživa může být plně doporučena jako jedna z nejlepších pro novorozence.

Náklady

Cena směsi se bude lišit v závislosti na tom, jaké typy produktů jsou vybrány a jaké složky jsou zahrnuty do jejího složení. V Rusku se cena může pohybovat od 400 do 700 rublů.

Konvenční směsi pro krmení zdravých dětí budou stát rodiče 400-500 rublů na plechovku s kapacitou 400 g produktu. Terapeutické směsi (fermentované, hypoalergenní, prémiové) budou stát o 100 rublů více. Jejich cena se pohybuje od 600 do 700 rublů za plechovku.

Názory lékařů

Většina pediatrů ráda předepisuje směs NAS pro umělé krmení. Bohužel ne všechny matky uvádějí, že tato doporučení byla správná. Někdy rodiče přicházejí znovu na kliniku a stěžují si, že se směs nevejde k dítěti. Současně ji lékaři aktivně doporučují..

Vzhledem k ne vždy úspěšným výsledkům výživy musí matky jednat samostatně a bez toho, aby pediatrovi řekly cokoli, změnit směs na vhodnější. Někdy taková „hluchota“ běžných pediatrů může být plná negativních důsledků. Máma si může vybrat terapeutickou směs pro dítě a nevědomky ji dát dítěti každý den při každém jídle.

Dobrým příkladem toho, že kvalifikace pediatrů zůstává hodně žádoucí, je otázka položená jedním z návštěvníků fóra, Dr. Komarovským. Použila směs "fermentovaného mléka NAN", které se perfektně hodilo k jejímu dítěti. Pediatr, který se o tom dozvěděl, však doporučil krmení dětské kyselé směsi mléka pouze 1krát denně, čímž motivoval ke zvýšení kyselosti dítěte. Když se moje matka obrátila na jiného pediatra, uslyšela radu, jak se krmit dvakrát denně. Samotný Evgeny Olegovič nevidí v této směsi nic zakázaného a v každém krmení zcela přiznává příjem směsi kyselého mléka.

NAS je dobrá směsice a mnoho rodičů je spokojeno s výsledkem jeho použití. Rodiče by se však měli po konzultaci s pediatrem ptát na jeho kvalifikace a v případě potřeby konzultovat s několika lékaři. Konečný výsledek je obvykle ukázán praxí. Pokud se dítě cítí normálně, je veselé a zdravé a jeho rodiče jsou spokojeni s kvalitou a cenou produktů, pak je lepší hledat jinou možnost. V případě negativních příznaků je lepší změnit směs. Pamatujte: zdraví a pohodu dítěte je ve vašich rukou, drazí rodiče!

Jakou směs NAS zvolit pro novorozence?

Dětské kojenecké výživy NAN jsou vyráběny společností Nestle a nadále pracují na zdokonalování mléčných kojeneckých přípravků, přičemž využívají teoretických znalostí a výsledků hloubkových studií, aby vytvořily produkty, které jsou co nejblíže lidskému mléku, a aby poskytovaly dětem výživu v nepřítomnosti nebo nemožnosti kojení..

Dětské směsi "NAN" jsou jedním z nejpopulárnějších na moderním trhu. Jak se liší od ostatních?

Rozdíl od ostatních

Hlavní výhoda spočívá v tom, že se prodávají v mnoha obchodech a lékárnách, a to je jedno z hlavních kritérií při výběru doplňkových potravin pro vaše dítě, protože je velmi důležité mít možnost kdykoli je zakoupit. Dalším rozdílem je složení. Produkty NAN jsou lepší, pokud jde o ukazatele, jako je obsah bílkovin a bílkovin / kaseinu.

Všechny typy směsí NAN obsahují následující hlavní složky:

 • laktóza;
 • rybí tuk;
 • sérum podrobené procesu demineralizace;
 • rostlinné oleje;
 • vitaminy;
 • taurin;
 • probiotika;
 • histidin;
 • žehlička;
 • měď;
 • zinek;
 • proteiny
 • protein;
 • vápník;
 • fosfor;
 • sodík;
 • draslík a mnoho dalších užitečných stopových prvků.

OptiPro 1,2,3

Směsi všech skupin OPTIPRO obsahují pouze přírodní slunečnicový olej, oleje s vysokým obsahem olejů, kokosových ořechů a řepky, bez použití palmového oleje škodlivého pro tělo. Také v této kategorii zavedl výrobce větší množství fosforu, vápníku, vitamínů A a E a kyseliny pantentenové a snížil obsah železa.

  NAS OptiPro 1 je určen pro kojence od 0 do 6 měsíců (cena za 800 gr

670 - 770 rublů). NAS OptiPro 2 - vzorec pro kojence od 6 měsíců do 1 roku (cena za 800 gr

690-750 rub.). NAS OptiPro 3 - jídlo pro děti od jednoho roku a půl roku (cena za 800 gr

700-980 rub.). NAS OptiPro 4 - pro děti od 18 měsíců (cena za 800 gr

Hypoalergenní

Používá se, pokud existuje související predispozice k alergiím na bílkoviny nebo kravské mléko. Snižuje riziko alergických reakcí způsobených snadnou absorpcí ve spojení s použitím proteinů citlivých na hydrolýzu. Někdy se používá jako přechodná směs od terapeutických doplňků k konvenčním přizpůsobeným. „NAS Hypoallergenic 1,2,3“ obsahuje živé bifidobakterie BL, které pomáhají zvyšovat imunitu dítěte.

  NAS Hypoallergenic 1 - od narození do 6 měsíců (cena za 400 gr

700-800 rub.). NAS Hypoallergenic 2 - pro kojeneckou výživu od 6 měsíců do 12 měsíců (cena za 400 gr

660-810 rub.). NAS Hypoallergenic 3 - pro kojence po roce (cena za 400 gr

"Kyselé mléko"

Vhodné pro kojence, kteří podstoupili léčbu na bázi antibiotik a jsou náchylní k poruchám žaludku a střev. Pomáhá zlepšovat trávení dítěte a normalizovat mikroflóru, chrání před škodlivými střevními infekcemi a posiluje imunitní systém.

Obsahuje speciální organismy, které zahajují kvašení mléčné složky, které odlišují směsi tohoto typu od ostatních produktů NAN.

Proces trávení dítěte se stává rychlejším a levnějším díky skutečnosti, že část práce trávicích enzymů gastrointestinálního traktu je přijímána fermentačními bakteriemi.

  NAN kyselé mléko 1 - pro novorozence do 6 měsíců (cena za 400 gr

470-600 rub.). NAN kyselé mléko 2 - pro kojence ve věku od 6 měsíců do 12 měsíců (cena za 400 gr

500-600 rub.). NAS kyselé mléko 3 - pro děti od jednoho roku (cena za 400 gr

Triple Comfort

Zahrnuje složky jako laktobacily L.reuteri, chytré lipidy, protein hydrolyzovaný optipro, probiotika, jakož i další komplex vitamínů a minerálů, oligosacharidy, bramborový škrob, které přispívají k eliminaci funkčních poruch trávení vedoucí ke kolice, zácpě a poruchy střevní mikroflóry.

Složení obsahuje palmový olej. Směs je určena pro děti od narození a nemá žádné věkové rozlišení.

Ceny (za 400 g) se pohybují od 630 do 730 rublů.

"Antikoliki"

Tato směs má velmi podobné složení jako „NAS Triple Comfort“. Jediným rozdílem je, že v této směsi neexistují probiotika (oligosacharidy). Produkt snižuje riziko alergií a nepohodlí v potravě kvůli částečně hydrolyzovanému proteinu. Tento druh směsi nemá žádné věkové limity.

Cena (za 400 gr): 580-610 rublů.

Antireflux

Doporučuje se dětem mladším 6 měsíců s četnými stížnostmi rodičů na regurgitaci dítěte. Patří k terapeutické výživě, která se nepoužívá jako hlavní strava, ale působí jako přísada do kojení nebo umělého krmení. Zvýšením množství škrobu se zvyšuje viskozita produktu, který v žaludku vytváří hustou sraženinu, zabraňuje plivání a poskytuje dlouhý pocit sytosti..

Cena za 400 g: od 700 do 790 rublů.

„Bez laktózy“

Navržen pro kojence s nedostatkem laktózy, pomáhá dítěti vyrovnat se s obnovou těla po utrpení průjmu. Poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 60/40 a liší se od NAN 1 zvýšením podílu kaseinu. Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, který se vstřebává mnohem snadněji. Určeno pro děti od narození a nemá věkové rozdělení.

Cena za 400 gr: od 650 do 850 rublů.

„Pre NUN“ a „PreNAN 0“

Přispět k optimálnímu vývoji a růstu předčasně narozených dětí. Poskytuje příjem bílkovin a nezbytných látek v souladu se správnými potřebami. Optimální rovnováha vápníku a fluoridu přispívá ke správné tvorbě kostní tkáně. Lékaři doporučují používat přípravek k dosažení hmotnosti dítěte 1800 g, poté se doporučuje, aby jej nahradil běžnou upravenou směsí. Obsahuje strukturovaný palmový olej.

 • PRENAN 0 je určen pro děti s hmotností do 1800 g.
 • PreNAN je určen pro krmení dítěte nad 1800 g, aby se dosáhlo hmotnosti 2500 až 3 000 g.

Cena za 400 g: 820-940 rub.

"PreNAN posilovač mateřského mléka"

Vzhledem k vyšším potřebám bílkovin, uhlohydrátů, minerálů a vitamínů, jakož i kalorií, pro včasný růst předčasně narozených nebo malých dětí, odborníci doporučují přidat do mateřského mléka obohacující látku. Dítě tak dostane všechny komponenty nezbytné pro jeho vývoj. Obohatení mléka je nezbytné pro dítě, pokud:

 • Porodní hmotnost menší než 1800 g.
 • Gestační věk (tj. Narození) méně než 34 týdnů.
 • Intrauterinní růstová retardace u předčasně narozených dětí ve věku 2 a více týdnů.

Jak si vybrat, který je lepší?

Snažíte se vybrat nejlepší možnost, nezkoušejte všechny druhy. Je lepší věnovat pozornost vlastnostem vašeho dítěte nebo konzultovat pediatra. Aby se předešlo zdravotním problémům vašeho dítěte, přidávejte do výživy umělou výživu postupně, nejdříve 90 g denně. Musíte vědět, že dítě není alergické na tuto nebo tu složku.

Pouze pokud se alergická reakce neobjeví do tří dnů, můžete přenést dítě na takové krmení. Také mléko prostě nemusí být drobky, v tomto případě musíte také hledat jinou možnost.

Výrobky NAN nabízejí širokou škálu možností, které se navzájem liší svou skladbou a chutí, takže si můžete určitě vybrat tu nejlepší volbu.

Jak chovat dětskou stravu, aby ji uvařila?

 1. Nejprve je třeba pečlivě prostudovat pokyny, které ukazují, v jakém poměru s vodou je třeba směs zředit, jakož i skladovatelnost otevřených a uzavřených obalů.
 2. Připravte si vše, co potřebujete k vaření: láhev, odměrka, voda a samotná směs.
 3. Pro výrobu používejte pouze sterilizovanou vodu, před vařením byste si měli důkladně umýt ruce mýdlem.
 4. Nepoužívejte horkou nebo nevařenou vodu. Optimální teplota směsi je 35-45 stupňů.
 5. Směs v lahvi by měla být dobře protřepána, aby měla jednotnou strukturu a byla bez hrudek.
 6. Vařené mléko nenechávejte k opětovnému použití, je určeno současně. Pečlivě vypočítejte objemy produktu. V průměru arašídy konzumují 120 - 240 ml mléka v závislosti na věku a úrovni vývoje.
obsah ↑

Návod k použití

 1. Během krmení udržujte lahvičku mírně nakloněnou..
 2. Ujistěte se, že mléko zcela naplní bradavku.
 3. Hlava dítěte by měla být zvednutá a neměla by být hozena dozadu ani do strany, nedržte dítě ve vodorovné poloze.
 4. Během krmení si udělejte přestávky, aby dítě mohlo prasknout. Za tímto účelem držte dítě na několik sekund ve vzpřímené poloze..
 5. Během procesu by se v lahvi měly tvořit bubliny. To znamená, že děláte všechno správně.

Je možné kombinovat s ostatními?

Pokud je produkt od stejného výrobce, odpověď je zřejmá - ano. Musíte však promíchat postupně tak, aby nejprve převládala stará směs, pak přibližně ve stejných podílech, později může převládat množství nové směsi. Pokud však plánujete přejít na zdroj napájení od jiného výrobce, nezapomeňte se poradit s odborníkem.

Jak zjistit, že jídlo je vhodné pro dítě?

Hlavní známkou správného výběru jídla je spokojenost po jídle a vyvážený růst a vývoj dítěte. Kromě toho, jak již bylo uvedeno, produkt by neměl vyvolat alergickou reakci.

Při výběru nesprávného produktu se mohou vyskytnout problémy. Mohou to být zácpa, průjem, dysbióza, plyn, kolika, regurgitace, problémy s přibýváním na váze a další.

Řada produktů Nestle pro dětské výživy poskytuje obrovský výběr terapeutických a profylaktických směsí, které pomáhají vyrovnat se s těmito překážkami (jejich typy a indikace k použití jsou popsány výše). Když se však objeví první příznaky takových nemocí, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Nan směsi jsou mezi matkami velmi oblíbené. Možná byste to měli vyzkoušet.?

Nan (NAN) vzorec pro novorozence. Složení, cena, recenze. Optipro, mléčné výrobky, bez laktózy

Pokud není možné krmit novorozence samo o sobě mateřským mlékem, je dítě převedeno do směsi. Jejich výběr je dnes velmi velký - Nan, Hip, Friso, Bellakt, Baby. Liší se cenou a složením v závislosti na výrobní společnosti..

Mnoho rodičů volí směs pro dítě, přičemž bere v úvahu nejen názor pediatra, složení a cenu tohoto produktu, ale také recenze dalších matek, které již úspěšně krmily své děti..

Druhy směsí „NAS“ pro zdravé děti

Sortimentová řada nabízená společností Nestle je doposud velmi rozmanitá. Společnost vyrábí suché mléčné výrobky jak pro děti, které nemají zdravotní problémy, tak pro děti, které trpí kolikou, má sklon k alergiím.

Směs Nan Optitro určená pro kojence, kteří nemají zvláštní zdravotní problémy, je rozdělena do typů podle věku dítěte:

Od narození do 6 měsíců životaNan č. 1
6 až 12 měsíců životaNan č. 2
Pro děti po roceNan č. 3
Pro děti od jednoho a půl roku (doplňkové krmení)Nan č. 4

Každý počet sušeného mléka Nan je odlišný v:

 • nutriční energetická hodnota;
 • kalorií
 • přítomnost vitamínů a minerálů;
 • objem aktivních složek.

V každé fázi vývoje dítěte by si měl člověk vybrat produkt NAS odpovídající věku:

 • NAS 1 - tato směs od okamžiku, kdy se narodila, je schopna nahradit přirozené mateřské mléko pro zdravé kojence, pokud se přirozené krmení, vzhledem k okolnostem, nevyvinulo nebo nebylo možné. Před přechodem na krmení suchým mléčným práškem by měl být vybraný produkt koordinován s dětským lékařem, který dítě pozoruje;
 • NAS 2 je druhým krokem řady NAS pro děti, které nemají žádné zdravotní potíže. Používá se od 6. měsíce života dítěte jako mléčná složka stravy současně se zavedenými doplňkovými potravinami. Není náhradou mléka pro kojence v prvních 6 měsících života;
 • NAS 3 - je představen dítěti po roce, je suché mléko obsahující všechny složky důležité pro růst;
 • NAS 4 - sušené mléko pro kojence po 1,5 roce života, obsahující všechny důležité složky nezbytné pro zdraví dítěte a chránící jeho imunitu.

Co je OPTIPRO protein ve směsích NAN a proč se tam zavádí

Nan - směs pro novorozence (složení, cena, recenze budou diskutovány podrobněji dále v článku), která obsahuje výjimečnou kombinaci - upravený protein OPTIPRO. Tento speciální komplex je k dispozici pouze u produktů Nan Optipro..

Bílkoviny jsou důležité živiny, druh stavebního materiálu, který je nezbytný pro růst dítěte. Kvalita bílkoviny drobků vstupujících do těla určuje jeho zdraví v dospělosti, vytvoření ochranného bariérového systému a nepřítomnost sklonu k obezitě..

Umělé suché produkty na bázi mléka značky NAS mají unikátní protein nazvaný OPTIPRO.

OPTIPRO je indikátor, který určuje poměrný poměr dvou důležitých složek směsi - syrovátkových bílkovin a kaseinu. U každého suchého produktu nabízeného společností na krmení dítěte v určitém věku je tento poměr jiný.

Takže v produktu NAS 1 je tento ukazatel 70 až 30, což je vynikající výsledek a přináší přizpůsobenou práškovou směs co nejblíže přirozenému mateřskému mléku, ve kterém je tento poměr 80 ​​až 20. V smíšených prášcích NAS 2,3 a 4 je tento ukazatel 60 až 40.

Směs pro novorozence NAS má jedinečnou proteinovou směs OPTIPRO

Takové ideální hodnoty jsou daleko od všech směsí. Optimálně vybraný protein OPTIPRO pomáhá snížit zátěž na těle dítěte, metabolismus a minimalizovat rizika nadváhy v budoucnu díky správné kombinaci proteinů a přítomnosti nezbytných aminokyselin.

Vědci dnes objevují stále více faktů, které potvrzují existenci prodlouženého účinku, který poskytuje výživu v raném věku na metabolické procesy v těle v dospělosti..

V tomto ohledu je směs NAS, která obsahuje nejoptimalizovanější protein OPTIPRO, nejvhodnějším produktem, který může nahradit mateřské mléko, protože dítě dostává „správný“ protein v dostatečném objemu a všechny orgány a systémy fungují bez přetížení..

Klady a zápory suché upravené směsi "NAN"

Nan - směs pro novorozence (složení, cena, recenze produktů způsobují hodně kontroverze ohledně její kvality), která je k dispozici v několika řadách, má klady i zápory.

Výhody:

 • zlepšuje střevní flóru;
 • má bohaté složení živin co nejblíže mateřskému mléku;
 • má pohodlné ergonomické balení;
 • rychle se rozpustí a bez hrudek;
 • pomáhá utvářet imunitní obranu u dítěte;
 • obsahuje bifidobakterie, podporuje měkké a pohodlné trávení u dítěte;
 • dobře vstřebává;
 • Má příjemnou chuť;
 • na rozdíl od jiných směsí obsahuje laktózu, ne sacharózu. V kombinaci s maltodextrinem má laktóza nasládlou chuť a zajišťuje nezbytné udržení rovnováhy uhlohydrátů v těle. Díky laktóze má směs silnější konzistenci a dává dítěti dlouhý pocit sytosti.
 • palmový olej se ve výrobcích nepoužívá, protože společnost po negativních recenzích o této složce odmítla zahrnout jej do dětských sušených mléčných výrobků. Místo toho jsou do kompozice zahrnuty další bezpečné olejové frakce na bázi kokosového, slunečnicového, řepkového a rybího oleje;
 • obsahuje složení polynenasycených mastných kyselin;
 • ve srovnání s analogickými produkty jiných společností obsahuje suchý produkt Národní akademie věd probiotika, která se podílejí na tvorbě prospěšné flóry gastrointestinálního traktu a bariérových sil těla.
 • suchá směs také obsahuje laktobacily, které jsou důležité pro normální absorpci mléčných enzymů a ochranu před kazem.
 • Všechny produkty řady NAS obsahují kompletní mikroelementový komplex, který je důležitý pro růst a vývoj dětského těla.

Dále zvažte nevýhody:

 • Výrazně vysoká cena;
 • může způsobit alergie (v tomto případě vyberte speciální směs);
 • některé děti nemají chuť směsi kyselého mléka a léčivé směsi mají hořkou chuť;
 • stane se to, že se nehodí dětem;
 • některé formulace nejsou příliš snadno mísitelné.

Léčebné a profylaktické a terapeutické směsi „NAS“

Nan je směs pro novorozence (složení, cena, recenze o tomto produktu jsou předmětem diskuse mezi mladými rodiči), která má produktovou řadu pro kojence, kteří mají problémy s trávením a asimilací potravin, alergiemi.

Kromě směsí NAN OPTITRO je k dispozici i NAN:

 • kyselé mléko - používá se v případě poruchy funkce trávicího traktu. Složení složky obsahuje živé mikroorganismy kyseliny mléčné. Vydává se pod čísly 1,2 a 3 na 3 období života od narození;
 • hypoalergenní - vytvořeno speciálně pro drobky, které mají nežádoucí pleť a další reakce. V rámci této směsi je protein hydrolyzován, štěpen do stavu, ve kterém ho dítě může bez takových problémů absorbovat. Společnost také nabízí společnost ve 3 verzích pod čísly 1,2,3, od narození. Je zakázáno předepisovat takovou směs dítěti samostatně (jako každé jiné) bez konzultace s pediatrem;
 • bez laktózy - používá se k léčebným účelům u dětí, které nesnášejí laktózu. Má nízkou osmolaritu (stupeň koncentrace všech mikročástic), pomáhá zastavit vývoj průjmu, který je způsoben mimo jiné nesnášenlivostí laktózy a zajišťuje, že dítě dostává složky, které jsou nezbytné pro růst;
 • pre-NAN je suchý mléčný výrobek určený pro kojence narozené dříve, než mají nízký hmotnost. Má ve složení více bílkovin a jedinečných mastných kyselin, kaloričtější než jiné směsi. Zároveň je však dobře vstřebáván a přispívá k normálnímu vývoji předčasně narozeného dítěte, intelektuálně i fyzicky.
 • antireflux - pomáhá snižovat počet regurgitací a zvracení po krmení. Takový rys může být způsoben vrozenými rysy nebo se může vyskytnout po krmení trubicí;
 • anti-kolika - používá se od okamžiku narození ke zmírnění stavu, doprovázený silnou pláčovou a křečovitou bolestí (kolika, nadýmání). Může být použit jako hlavní směs od samého narození dítěte;
 • zesilovač mateřského mléka „Pre NAN FM85“ není samostatným výrobkem pro krmení kojenců narozených před datem splatnosti a majících vážnou podváhu. Používá se jako doplňková látka obohacující uhlohydráty a bílkoviny v mateřském mléce a používá se pouze pod dohledem odborníků. Tato kombinace umožňuje zlepšit ukazatele přírůstku na váze a výšky u dětí narozených dříve než v tomto období a trpících nedostatkem tělesné hmotnosti;
 • trojnásobný komfort - používá se jako jediný zdroj výživy od narození a řeší 3 hlavní problémy - zabraňuje kolickým, nepravidelným stolicím a podporuje tvorbu zdravého střevního prostředí.

„NAS kyselé mléko“ 1, 2, 3

Produkt je nabízen pro 3 věkové kategorie raného dětství:

 • od okamžiku narození do 6 měsíců - č. 1;
 • od šesti měsíců do 12 měsíců - č. 2;
 • po 1 roce - č. 3.

Fermentované mléčné výrobky NAS:

 • usnadňuje trávicí proces;
 • zajišťuje reprodukci ve střevech „správných“ bakterií;
 • chrání před střevními infekcemi;
 • pomáhá posilovat obranyschopnost těla.

Při výrobě sušeného fermentovaného mléčného produktu NAS je biofermentováno. Jedná se o speciální technologický postup, který umožňuje směsi dodat ochranné ochranné vlastnosti v důsledku fermentace živými kulturami kyseliny mléčné. Směs neobsahuje žádné škodlivé složky: barviva, vůně, konzervační látky a GMI.

Proces trávení je rychlejší s použitím směsi kyselého mléka a mléka vzhledem k tomu, že bakterie startovací kultury mají roli enzymů GIT. Cena fermentované mléčné směsi NAS je 500–600 rublů. pro 400 gramovou plechovku a 1 000 - 1200 rublů. na plechovku 800 g.

"NAS Antikoliki"

U kojenců do 3 až 4 měsíců života se často vyskytují ostré bolesti podobné křečím. Někdy je problém tak akutní, že musíte upravit výživu.

Speciálně vyvinutý produkt NAS Antikoliki pomůže vyrovnat se s tímto nepříjemným jevem. Tento sušený mléko je vhodný pro děti od narození a nemá hodnocení podle věkových skupin.

Proteiny obsažené ve směsi jsou částečně hydrolyzovány (rozděleny na jednodušší prvky), což pomáhá dítěti vstřebávat jídlo rychleji a snadněji a také minimalizuje riziko nežádoucích alergických projevů.

Produkt má také snížený obsah laktózy, který je zodpovědný za zvýšenou akumulaci plynů.

Cenové rozpětí pro sklenici o hmotnosti 400 g takové směsi se pohybuje od 500 do 600–650 rublů. Pro banku dvojnásobek částky musíte zaplatit asi 1000-1200 rublů.

"NAS Triple Comfort"

Tento produkt má vlastnosti podobné NAS proti kolice. Rozdíl spočívá v přítomnosti prebiotik ve složení, které zajišťují normální tvorbu prospěšné střevní mikroflóry.

Používá se k eliminaci příznaků, které se vyskytují při rozrušeném trávení, narušené střevní flóře, která je doprovázena závažným křečím, retencí stolice.

Výrobek je vhodný pro kojence od narození do světa a nemá rozlišování podle věku. Lze je přiřadit kojencům mladším šesti měsíců jako hlavní zdroj výživy.

Má vyvážené složení a maximálně poskytuje dítěti všechny důležité výživové složky nezbytné pro harmonický růst a vývoj. Cena za velkou nádobu takové směsi (800 g) je 1200 - 1300, za nádobu obsahující polovinu směsi - 600 - 700 rublů.

„NAS Hypoalergenní“ 1, 2, 3

Nan je směs pro novorozence (složení, cena, recenze se liší v závislosti na typu směsi), kterou lze také použít pro alergické projevy. Pro prevenci a potírání nepříjemných symptomů alergie byl vyvinut produkt NAS Hypoallergenic..

Jeho použití u kojenců minimalizuje riziko chronických alergií a snižuje riziko vzniku atopické dermatitidy.

Optimalizovaný protein ve složení tohoto produktu je částečně štěpen (hydrolyzován) a jeho stupeň štěpení je vyšší než v jiných směsích.

Produkt je přiřazen:

 • se sklonem k alergickým projevům;
 • jako přechodná přechodná výživa z ošetřovací směsi na obvyklou;
 • s intolerancí na bílkoviny krav.

Kompozice obsahuje takové zvláště důležité složky, jako jsou:

 • protein - důležitý pro normální růst mozku, svalů a dalších orgánů;
 • polynenasycené mastné kyseliny (DHA, ARA) - nacházejí se v přirozeném mateřském mléce, podílejí se na tvorbě bariérových sil těla, vývoji zraku a mozku dítěte;
 • bifidobakterie - usnadňují trávicí proces, posilují imunitu.

Hypoalergenní řada směsí je uvedena pro 3 věkové kategorie, jejichž gradace se shoduje s NAS OPTITRO. Náklady na malou plechovku takové směsi (400 g) činí 750–850 rublů a 2krát větší objem - 1500–1650 rublů.

"NAS Antireflux"

Někdy děti po krmení regurgitují. Pokud k tomu dochází často a je doprovázeno zvracením, vyvstává otázka, zda je třeba přenést dítě do směsi s protirefluxem..

To je nezbytné, protože reflex roub neumožňuje správné vstřebávání potravy a dítě může začít zhubnout.

NAS Antireflux pomáhá vyrovnat se s podobnými podmínkami u kojenců. Lze ji použít od okamžiku narození dítěte a bez oddělení věku.

Tato směs obsahuje zahušťovadlo (škrob), které vytváří hrudku v žaludku a zabraňuje návratu potravy. Proteiny obsažené v kompozici jsou hydrolyzovány a proto snadno stravitelné..

Zahrnuta je také probiotická kultura laktobacilů (obdobná jako u mateřského mléka), která pomáhá snížit regurgitaci třikrát a pomáhá normalizovat flóru. Obsažený škrob může vést k zácpě. Náklady na protirefluxní směs NAS jsou 700–800 rublů. pro 400 gramové nádoby a 1500 - 1600 rublů. na 800 gramů.

„NAS bez laktózy“

Tento produkt neobsahuje laktózu, kterou může dítě z různých důvodů dítě špatně absorbovat a vyvolat nadýmání, rozrušení stolice.

V tomto složení suchého mléka se místo laktózy používá glukózový sirup, jehož absorpce je mnohem snazší.

Například například po průjmu by dětem měla být podávána směs neobsahující laktózu, aby se mohla flóra zotavit.

Směs je také vhodná pro nedostatek laktózy, kdy se kvůli nedostatku enzymů laktóza nerozkládá na požadovanou úroveň a není absorbována tělem..

Produkt NAS bez laktázy není hypoalergenní, poměr proteinu k kaseinu v něm je 60 až 40 a liší se od NAS 1 ve zvýšeném obsahu kaseinu.

Podle recenzí mnoha matek poskytuje tato směs hladký přechod po poruše stolice z terapeutické výživy na obvyklou. Cenové rozpětí pro malou plechovku směsi NAN bez laktózy je od 800 rublů. až 900 rublů, pro velké - od 1 500 do 1 600 rublů.

"Pre NAS" pro předčasně narozené děti

Pokud se dítě narodí dříve, než je předepsaný čas, a má-li nedostatek hmotnosti, vybere se pro něj speciální jídlo, pokud není možné krmit mateřským mlékem. Pre-NAS pro předčasně narozené děti jim poskytuje všechny komponenty důležité pro růst a vývoj..

Poměrná kombinace kaseinu a proteinu v tomto produktu je 30 až 70. Mléčná bílkovina je částečně rozložena, což pomáhá nedokonalému enzymatickému systému předčasně narozených dětí snáze vstřebávat a snižovat riziko alergií.

Produkt má také optimální kombinaci fosforu a vápníku, což je důležité pro růst kostí..

Nan směs pro novorozence předčasně narozené děti se používá, dokud nedosáhnou hmotnosti až 1,8 kg, protože obsahuje poměrně hodně bílkovin (2,2 g na 100 mo).

Potom se dítě převede do obvyklého složení směsi. Ceny za takovou směs se pohybují od 900 rublů. až 1700 rub. v závislosti na objemu plechovky. Kromě suchého produktu si můžete zakoupit kapalnou směs připravenou k použití PreNAN 0, která je podle maminky velmi pohodlná.

Posilňovač mateřského mléka „Pre NAN FM85“

Posilňovač mateřského mléka Pre NAN - speciální produkt, který vám umožní optimalizovat a zlepšit kvalitu mateřského mateřského mléka v maximální možné míře, když se žena dokáže mlékem předčasně narodit a nakrmit předčasně narozeným dítětem.

Když se dítě narodí předčasně, tělo matky zažívá také stres. I když se produkuje mléko, neobsahuje všechny živiny, které dítě potřebuje.

Přidání obohacujícího činidla PreNAN také umožňuje zvýšit množství jídla, pokud je nedostatek mléka.

Používá se fortifikátor podle pokynů a při zohlednění individuálních charakteristik těla dítěte a mateřského mléka. Obvykle předčasně narozené děti dostávají takovou výživu pod přísným dohledem odborníků, protože jsou ve speciální jednotce intenzivní péče o předčasně narozené děti.

Směs NAS byla opakovaně testována a byla získána pozitivní recenze od pediatrů. Tento mléčný prášek pro novorozence je nejlepší náhradou mateřského mléka.

Díky jedinečnému složení a široké škále produktů mezi NAS si můžete vybrat konkrétní typ směsi pro každou konkrétní situaci. Poměrně vysoká cena výrobků je plně kompenzována vynikající kvalitou složení a harmonickým vývojem dítěte.

Články O Neplodnosti