Hlavní Neplodnost

Těhotenský kalendář

Dnes mohou budoucí matky ovládat všechny důležité body svého „zajímavého postavení“ pomocí moderních online služeb, jako je těhotenský kalendář.

S jeho pomocí můžete nejen vypočítat přesné období i bez návštěvy u gynekologa, ale také zjistit vše, co se děje rostoucímu dítěti každý týden jeho nitroděložního života.

Vypočítat těhotenství

Jak vypočítat gestační věk podle kalendáře

Pro těhotné ženy je používání kalendáře jednoduché a pohodlné - po zadání data posledního měsíčního období ve formuláři poskytuje služba obsáhlé a přesné informace o období a všech změnách v těle těhotné ženy. S ním můžete zjistit odhadované datum narození, každý týden získat odpovědi na otázky týkající se vývoje dítěte a důležité lékařské prohlídky a také se seznámit s tipy, jak se chovat při přepravě dítěte v konkrétní vzrušující situaci..

Kalendář těhotenství vypráví o:

 1. pocity a symptomy, které na vás čekají každý týden;
 2. změny v těle budoucí matky v určitém čase;
 3. vývoj plodu, označující jeho přibližnou hmotnost, výšku, klíčové anatomické rysy;
 4. nezbytné analýzy a vyšetření pro včasnou detekci patologií;
 5. možné komplikace, problémy a jejich prevence.

Při výpočtu termínu v online podobě můžete také získat řadu doporučení lékařů a zkušených matek. Vztahují se k tématům výživy a fyzické aktivity žen v zajímavém postavení, intimním životě, užívání léků a dalších naléhavých problémů, kterým matky čelí při přenášení dítěte.

Mějte na paměti! Těhotná žena má v průměru dítě po dobu 40 týdnů nebo 280 dnů, jejíž odpočítávání v medínové praxi začíná dnem poslední menstruace. Náš kalendář také počítá termín v porodních týdnech - liší se od skutečného „fetálního věku“ o 1,5–2 týdny, což je dáno individuálními charakteristikami nastávající matky (délka jejího období a období početí, které se může objevit v 7-14 den menstruačního cyklu) ).


Výpočtové údaje pro těhotenství v kalendáři se ve většině případů shodují s ultrazvukovými údaji, které se podle plánu provádějí v každém trimestru těhotenství. Neměli byste si však dělat starosti, pokud se hodnoty neshodují, nebo pokud k porodu nedocházelo v očekávané době - ​​pouze v jednom z dvaceti případů porodí ženy vypočtený den. Ve většině případů se dlouho očekávaná událost vyskytuje s rozdílem 1–2 týdnů, a to jak nahoru, tak dolů.

Kalkulačka těhotenství online: výpočet gestačního věku a data narození, interaktivní týdenní kalendář těhotenství s popisem plodu a fotografií

Gestační věk.

V průběhu 9 měsíců je nejčastěji kladenou otázkou nastávajících matek: příznaky těhotenství, jaký je týden, zda těhotenství postupuje správně, jak se plod vyvíjí po týdnech a kdy se dítě narodí. Abychom vám mohli odpovědět na všechny tyto otázky, může náš kalendář těhotenství online každý týden. Součástí je také kalkulačka, která počítá těhotenství až týden, a popisy a fotografie vám pomohou sledovat průběh těhotenství a lépe cítit vaše dítě. Fotografie vám řekne, jak vaše bříško roste a jak se vyvíjí budoucí dítě. Navíc pomocí naší kalkulačky těhotenství můžete nezávisle určit odhadované datum narození (DA)..

V kalkulačce těhotenství vyberte datum prvního dne posledního období

Dnes jste začali menstruační krvácení.

Samozřejmě to není těhotenství, protože máte další menstruační krvácení. Ať už to chcete nebo ne - tělo se začalo znovu připravovat na možné mateřství.

U mnoha žen je těhotenství spojeno s malátností, nevolností. Ale v prvních týdnech těhotenství nemusíte mít vůbec žádné nepohodlí. Během této doby ultrazvuk detekuje opatrné pohyby dítěte. Srdce dítěte bije s frekvencí 140-150 tepů za minutu, dvakrát častěji než srdce matky.

Tento týden jsou nehty dítěte již pěstovány až k okraji prstů. K narozeninám bude pravděpodobně mít dlouhé nehty: může mít na obličeji škrábance, které dostal, když byl v lůně. Teď je tam přeplněné a nepohodlné. Dítě váží asi 2 kg 200 g.

Tabulka (kalendář) a gestační věk Měsíční, trimestrální a týdenní těhotenství

Těhotenství podle týdne, trimestru a měsíce. Podrobná tabulka (kalendář) gestačního věku

Obecně se předpokládá, že těhotenství trvá pouze devět měsíců. Ale každá žena, která se rozhodne stát se maminkou, se rychle učí, že lékaři měří těhotenský věk v týdnech. Normální těhotenství trvá 38 až 42 celých týdnů.
Měsíční, trimestrální a týdenní těhotenství

Cyklus začíná, dochází k menstruačnímu krvácení.

Ve skutečnosti to není úplně těhotenství, protože máte další menstruační krvácení. Tělo však již začalo s přípravami na pravděpodobné mateřství.

Ve většině případů ženy otěhotní 14. den cyklu, někde uprostřed.

Několik dní po oplodnění je embryo morula připevněno k vnitřní stěně dělohy (endometrium). Nyní můžete být považováni za zcela těhotné! Během této doby se vytvoří nervový systém a mozek dítěte. První bušení srdce malého dítěte.

V moči můžete použít domácí test na HCG, který však není příliš spolehlivý, protože gestační věk je stále velmi malý. Tvar páteře a svalů. Tvoří se uši, uši, paže a nohy. Délka plodu je asi 1,5 - 2,5 mm.

K vašemu prvnímu podezření, že jste těhotná - od doby, kdy nedojde k porodu, dochází po porodu po dobu 2-3 týdnů.

U většiny žen zahrnuje těhotenství pouze malátnost a nevolnost. Ale v prvních týdnech těhotenství nemusíte mít žádné nepohodlí. Ultrazvuk ukazuje pohyby dítěte. Srdce dítěte již bije s frekvencí 140 až 150 úderů za minutu, což je dvakrát rychlejší než u jeho matky.

O pět týdnů později, po výskytu početí, se vajíčko plodu připojí ke stěně dělohy. Cervix je nejčastěji uvolněný: ale v tuto chvíli se lékař ještě nedívá na těhotnou ženu na křesle. Začnou se objevovat záchvaty nevolnosti a další typ projevu toxikózy. Výška dítěte je přibližně 7 - 9 mm. Tvář dítěte se začíná formovat, objevují se ústa, oči, malý nos.

Děloha začíná růst, ale je zcela neviditelná. Začne se tvořit a vyvíjet listnaté zuby. Plně tvarované loketní klouby. Dítě začíná zlepšovat své pohybové schopnosti. Prsa je přestavěna na roli zdravotní sestry. Vaše dítě je vysoké 22-30 mm. Hmotnost cca 4 gramy.

Na obrázku je stále bez povšimnutí, že jste těhotná. Hladina chorionického hormonu v krvi zatím není nejvyšší, ale změny již cítíte: kůže je hladší a rovnoměrnější, ale je možné i akné. U plodu je již vzorek kůže na prstech plodu rozpoznatelný. Vaše dítě již může ohýbat prsty.

Velikost dělohy se zvětší dvakrát. Nálada a pohoda se liší od vysokého obsahu hormonů. Výkyvy nálady nejsou vyloučeny, je pozorována zvýšená vzrušivost. Během tohoto období začnete přibírat na váze, objeví se drobivost dásní, štítná žláza se mírně zvyšuje. Dítě získává sílu a velikost, když se dotkne stěny dělohy, může se od ní odstrčit. Ale soudě podle hmotnosti a výhonku (27 - 35 mm. Výška a 4 gramy hmotnosti) se nebudete cítit a nebudete vědět o jeho úspěchu.

Spalování kalorií se zvyšuje než před těhotenstvím: metabolismus se zvyšuje o 25%. Objemová krev se zvyšuje. Doprovází pocit vnitřního tepla, protože pijete hodně tekutin a hodně se potíte. „Fetus“ je přesnou definicí vašeho dítěte lékařem v této fázi. Tvorba všech orgánů je dokončena. Výzkum ve vědě plodu prokázal, že dítě už může reagovat na světlo, teplo, hluk a může cítit bolest a dotek již do 11. týdne..

Velikost dělohy se zvětší na šířku přibližně o 10 cm, je cítit její těsnost v oblasti kyčle, což přispívá k jejímu dalšímu vzestupu v břišní dutině. Když podstupujete ultrazvukové vyšetření lékařem, může velikost plodu přesněji naznačovat dobu vašeho narození. Na pažích a nohou dítěte se tvoří nehty. Sací reflex se již objevil, začne sát palec.! Jste jeho středem vesmíru, jeho domovem a obranou, jeho hrou.

Vaše krev je již plná různých hormonů zodpovědných za těhotenství. Budete méně podráždění a ranní nevolnost vás přestane trápit. Pocit rizika potratu pomine. Otázka prevence virových chorob by měla být pod kontrolou. Růst placenty pokračuje, což chrání zdraví dítěte. Jeho hmotnost je asi 28 gramů. Vznikají základy 20 listnatých zubů.

Období druhého trimestru začíná, nejlepší doba těhotenství. Nyní bude více energie než obvykle, i když se velikost dělohy s každým dalším týdnem zvyšuje. To bude patrné, když se břicho začne postupně zvedat: protože dno dělohy (horní část) bývalo nad ochlupením, nyní je nad oblastí pupku. Začne se výroba inzulínu slinivkou břišní. Začnou se formovat genitálie. Během tohoto období mu pumpuje 24 litrů krve denně. Ve velikosti je to jako mámina dlaň.

Pocit žaludku pečlivě, můžete cítit, že spodní část dělohy (horní okraj dělohy) je umístěn asi 7,5 cm pod pupkem. Hormony, které plod aktivně vylučuje, mohou ovlivnit vaše tělo, a tím způsobit výraznou ztrátu vlasů. Na hlavě dítěte začnou růst vlasy. Hmotnost je asi 50 gramů a výška je asi 13 cm.

Pro požadovaný prostor roste plod v placentě a zvyšuje se děloha. Amniotická tekutina je asi 250 ml. Dítě může znázornit různé grimasy, otevřít ústa. Musíte se bát co nejméně - cítí se a bude také naštvaný, když se budete cítit špatně.

Placenta stále roste, spolu s ní i plod. Na začátku prvních týdnů - tenká skořápka s choriovými klky a na konci tohoto období - je to hustá (asi 2,5 cm silná) hmota, která váží asi 480 gramů. Začněte cítit pohyby dítěte.

Pro ty, kteří mají toto první těhotenství, je to obzvláště vzrušující období, máte pocit, jak se dítě pohybuje. Některé nastávající matky cítí pohyby dítěte v 19. až 20. týdnu, nejčastěji v případech, kdy přibývají na váze. Hmotnost dítěte je již asi 200 gramů a délka je 20,5 cm.

Hlavním přínosem tohoto týdne je růst mozku. Známkou důležité úlohy mozku při vývoji dítěte je jeho neúměrně velká hlava jako embryo..

Žaludek a tím i vaše těhotenství jsou již jasně viditelné. Pas je ztracen a již ji nelze nazvat pasem a bříško vypadá jako kulatý míč. Horní část okraje dělohy je pod pupkem.

V krvi vašeho dítěte vznikají bílé krvinky, které jsou odpovědné za potlačování infekcí. Na jazyku dítěte se na jazyku vytvářejí chuťové pupeny, a když pije plodovou vodu, namočí ji.

Dítě se dotkne paží jeho nohou a obličeje a studuje se. Objem krve stále roste, hlavně díky plazmě. Plazma je složka krve, která může rozpustit krvinky. Proto těhotné ženy nacházejí fyziologickou anémii. Je nutné stanovit výživu, přičemž je třeba dbát na spotřebu potravin obohacených železem.

Dítě vypadá scvrklé a červené, i když rychlým tempem začíná hromadit tuk. Důvodem je to, že ukládání tuků trvá déle než vnější kůže, takže pokožka vypadá omámeně. Hmotnost je přibližně 510 gramů. Existují obavy kvůli nadměrné aktivitě dítěte. Zkuste v tomto období chodit, mluvit, protože potřebuje změnu krajiny a vaši pozornost.

Hmotnostní přírůstek připomíná sám sebe. Proto se objevují bolesti hlavy, močový měchýř je znepokojivý, v nohou se objevuje těžkost a celková nevolnost. Dítě váží asi 600 gramů, výšku - 30 cm. Začaly fungovat potní a tukové žlázy. Tvář je tvarovaná a uvidíte ji při narození stejně. Cilii, chloupky stále rostou.

Nyní je velikost vaší dělohy stejná jako fotbalový míč, vyvíjí tlak na bránici, hypochondrium, žaludeční posuny. Hmotnost dítěte je asi 700 gramů. Zmáčkne a pohne prsty, vyvíjí pohyby. Dlaně jsou světle růžové a něžně překonané okvětní lístky růží. Je vytvořena priorita levé nebo pravé strany těla.

Pohyby jsou tak hmatatelné, že to vaši ostatní příbuzní a přátelé cítí. Vaše nálada se přenáší na dítě jako nikdy předtím. Otevírá oči, které jsou nyní modré nebo nebe modré. Barva se může v budoucnu změnit..

V případě předčasného porodu je šance dítěte na přežití 85%. Vitalita je vyšší než kdy jindy. Před úplným těhotenstvím potřebujete dalších 13 celých týdnů. Hmotnost je asi 900 gramů.

Období třetího trimestru začíná. Narození dítěte během tohoto období jej právně uznává jako lidskou osobu, která musí být zaregistrována. Některé křeče mozku jsou plně vyvinuté, mozek stále zvyšuje hmotnost. Vlasy na hlavě rostou déle. Hmotnost o něco více než 1 kg. Začne se hromadit kolostrum v hrudníku nebo kolostra. Tělo se začne cítit a připravuje na setkání s dítětem. Poskytuje výživné mléko pro budoucnost..

Dítě začíná s přípravou na narození a život mimo děloze. Reguluje teplotu vašeho těla. Kůže dítěte se stává hustší, tuk se hromadí.

Vaše dítě se začíná seznamovat s místností, ve které se nacházíte. Zkuste mu ukázat velké předměty, například hračku - může být šťastný. Začíná se učit rozpoznávat hlasy všech členů rodiny. Díky přibývání na váze se pohyby zpomalí a nemotorně. Nezapomeňte na držení těla při chůzi nebo sedění na šňůře. Vstávání z postele, předvalte se na stranu. Díky vážnému zatížení na zádech se bolest zad cítí.

Hmotnost dítěte je asi 1,5 kg. Může se pokusit zvětšit svůj prostor otočením hlavy dolů a položením nohou nahoru tlačit na spodní část. Pocit pro mámu není příjemný.

Výška dítěte je asi 40 cm. V posledních týdnech těhotenství dítě slyší všechno, co se děje kolem. Rozeznává matčin hlas dobře. Nezapomeňte s ním mluvit, zpívat mu ukolébavku.

Vytvoří se povrchově aktivní látka - umožní dítěti samostatně po porodu dýchat. Dítě otočí hlavou dolů - tak se připravuje na narození. Váš lékař nebo porodní asistentka vám podrobně sdělí polohu vašeho plodu vzhledem k porodnímu kanálu.

Dítě dostane chuťové návyky pro vaše nejvíce konzumovaná jídla. Pocity chuti jsou dobře vyvinuté. Boje Braxton Hicks jsou stále častější. Jedná se o bolestivé pocity ve formě kontrakcí, které se tvoří v horní části dělohy, a poté se rozšíří dolů a nakonec ustoupí.

Hřebíky dítěte rostly a dosáhly okraje prstů. Během narození dítěte může mít dlouhé nehty a na obličeji mohou být dokonce i v děloze způsobeny škrábance. V lůně už byl nepříjemný a stísněný. Hmotnost dítěte je přibližně 2 kg 200 gramů.

Buclatý a elegantní - to byla jeho tvář, silné tváře. Líce u kojenců se vytvářejí v důsledku podkožního tuku, jakož i v důsledku sání prstu do dělohy po dobu několika měsíců, což je skvělý trénink svalů, které jsou odpovědné za sání reflexů.!

V závislosti na tom, zda se nejedná o první těhotenství, se nyní nebo později objeví prekurzory porodu. To znamená, že hlava dítěte (v případě prezentace hlavy) jde hlouběji do pánevní oblasti. Tímto způsobem je možné dosáhnout úlevy snížením tlaku na vnitřní orgány. Nyní může být vaše těhotenství považováno za „dlouhodobé“. Vzhledem k tomu, že dítě padá dolů a dolů, můžeme říci, že „sedí na kufrech“. Nemůžeš to spěchat. Už je schopen dýchat pohyby. Hmotnost dítěte je již asi 2 kg 400 g.

V posledních týdnech dítě nahromadilo ve střevech černo-zelenou látku zvanou meconium, která se skládá z rozpadlých krvinek, střevních buněk, které vymizely, stejně jako oloupané kožní buňky, zárodečné dělové vlasy, které spolkla s plodovou vodou a dalšími složkami.

Dochází ke zkracování a otevření děložního hrdla a tlak na močový měchýř je nejsilnější po celou dobu těhotenství. V předvečer blízkého porodu mají některé nastávající matky trochu nervozitu. Hmotnostní přírůstek dítěte je v průměru asi 28-30 gramů denně.

Pokuste se zůstat v klidu při čekání na nadcházející narození. Během skutečných bojů by vaši blízcí, kteří jsou blízko vás, měli být vědomi vašich přání ohledně způsobu a místa porodu. Během kontrakcí stojí za zapamatování si nezbytných metod relaxace a správného dýchání..

Dítě může být stále v děloze, v takovém období jednoduše zvyšuje svoji váhu a pravděpodobně se obává, že „zůstal příliš dlouho“. Ale pokud se dítě narodilo, pak je pocit překvapení tak skvělý, protože jeho nové prostředí a život se velmi liší od starého, uvnitř lůna..

Podle statistik 10% těhotných žen „nosí“ do 42. týdne. Nebojte se, pokud spadáte do této kategorie nastávajících matek. O metodách antikoncepce byste se měli poradit se svým lékařem..

Tento týden je těhotenství již nazýváno - odloženo.

Předpokládané datum doručení.

Kolik týdnů trvá těhotenství ženy?

Období těhotenství u žen v týdnech je 38 nebo 40. Různá čísla souvisejí se skutečností, že lékaři někdy mluví o porodnických týdnech a někdy o plodu.

Trvání těhotenství: Základní pojmy

Při registraci na prenatální klinice uslyší první nastávající matka otázku od lékaře: jaký je datum poslední menstruace. Od tohoto dne se gestační věk počítá do lékařského záznamu. Mezi datem poslední menstruace a datem početí však uplynou nejméně dva týdny. Takže od kterého dne je odpočítávání?

 • porodnický (gestační) gestační věk - počítá se ode dne poslední menstruace; průměrné trvání je 40 týdnů (280 dní);
 • embryonální (fertilizační) gestační věk - od oplození po narození; průměrné trvání - 38 týdnů (266 dní).

Porodníci někdy používají počet týdnů a měsíců: v měsíci mají přesně 28 dní, tj. Přesně 4 týdny.

Výsledkem je, že v 9 pravidelných kalendářních měsících, 10 porodnic.

Fetální termín: jak vypočítat datum početí

Lékaři potřebovali porodnický termín, protože není vždy možné určit přesné datum početí: všechny ženy jsou různé a každé těhotenství je jedinečné a neexistují žádné zázraky. A datum poslední menstruace jsou konkrétní a spolehlivé informace.

Proto na otázku: kolik porodnických týdnů těhotenství můžete odpovědět přesně - 40 týdnů (280 dní), a na základě toho předpovídejte odhadované datum narození.

Výpočet plodu je obtížnější spočítat. Lékaři považují menstruační cyklus 28 dní za pravidlo pro většinu žen; 14. den nastane ovulace (vajíčko opouští vaječník), ve stejném období dochází k oplodnění.

 • první den poslední menstruace + 14 dní = ovulace (početí);
 • znamená, že skutečný gestační věk je 40 - 2 = 38 týdnů, nebo 280 - 14 = 266 dnů.

Přidáme 266 dnů k datu navrhované ovulace a získáme přibližné datum narození.

Ale to jsou pravidla a v životě - solidní výjimky: zdravotní stav ženy, její emocionální nálada, aktivita spermií atd. Opravují..

Lékaři považují následující období těhotenství za normu:

 • těhotenství v týdnech - 38-40;
 • kolik dní těhotenství trvá u žen - 266-280;
 • kolik měsíců - 9 kalendářních měsíců (nebo 10 porodnických měsíců přesně za 4 týdny).

Krevní test na úroveň lidského chorionického gonadotropinu (hCG) a ultrazvuku může pomoci objasnit dobu těhotenství v prvním trimestru. Ultrazvuk určuje velikost dělohy, fáze vývoje plodu. Je důležité si pamatovat: objektivně určit dobu trvání ultrazvuku může až do 16. týdne.

Těhotenský kalendář

TrimestrTýdnyCharakteristika období
1-12Orgány a systémy plodu se začnou formovat
II13-27Jsou vytvořeny všechny orgány a systémy; plod se aktivně pohybuje
III28-40Tvorba orgánů končí, rostou, zlepšují se; smyslové orgány začínají fungovat

Plodová hmotnost v týdnu těhotenství

Gestační období, týdnyHmotnost plodu (přibližná), gramyGestační období, týdnyHmotnost plodu (přibližná), gramy
7124550-600
81,5-225650-700
93-426750-850
104-527800-900
jedenáct6-828950-1100
129-13291000-1200
1314-20třicet1100-1300
1421-25311300-1500
patnáct30-50321600-1800
šestnáct40-60331900-2000
1750-100342100-2300
osmnáct140-180352300-2500
devatenáct200-250362500-2700
dvacet220-270372800-3000
21280-350383100-3200
22400-420393200-3400
23450-500403200-3600

Předčasné a dlouhodobé těhotenství: co je důležité vědět

Každé konkrétní těhotenství je ovlivněno mnoha faktory a okolnostmi, které mohou vést k předčasnému porodu i převládajícímu..

Předčasné těhotenství

Těhotenství je považováno za předčasné a porod je předčasný, pokud se dítě narodilo před 37. týdnem. Pro ženu je tato situace méně nebezpečná než pro dítě. Jeho tělo ještě není připraveno na nezávislý život.

Odložené těhotenství

Předávkování je méně časté než předčasné narození. Taková diagnóza se provádí po 42. týdnu těhotenství..

Příliš pozdní práce je nebezpečná pro obě: pro matku i dítě, protože placenta již nefunguje normálně a dodává dítěti vše potřebné. Ale i když se placenta vyrovná, plod může být již příliš velký, a to je plné poranění dítěte při narození a prasknutí, vážného krvácení pro ženu..

Co ovlivňuje ložisko

Ovlivňují délku těhotenství, způsobují předčasné nebo pozdní narození:

Týdenní kalkulačka těhotenství: podle posledního data menstruace nebo podle data početí

Kalkulačka těhotenství online

Těhotenské tabulky týden do data narození

DobadatumPopis
Datum: vypočítatU ženy se mohou objevit první známky toxikózy; Více o toxikóze.
 • Porodník-gynekolog (měření velikosti pánve, hmotnosti a výšky., Krevní tlak, velikost břicha);
 • stěr z pochvy, děložního čípku, močové trubice na flóře a cytologie;
 • nátěr z nosu na Staphylococcus aureus;
 • analýza stolice pro hlístová vejce;
 • obecná analýza krve a moči
 • hCG krevní test - analýza hladiny hormonů nezbytných k udržení těhotenství;
 • krevní test ke stanovení krevní skupiny a faktoru Rh;
 • krevní test na HIV, syfilis, hepatitidu;
 • biochemický krevní test ke stanovení hladiny cukru v krvi;
 • krevní koagulační test - koagulogram
 • Návštěva terapeuta, optometristy, ORL specialisty, zubního lékaře.
 • očkování od vagíny - existuje-li podezření na přítomnost pohlavně přenosných chorob;
 • Návštěva endokrinologa a dalších specializovaných odborníků - podle indikací;
Datum: vypočítatDo tohoto týdne je nutná registrace
Datum: počítat od
podle
 • Prvním plánovaným ultrazvukem je hodnocení růstu a vývoje plodu, vyloučení malformací a chromozomálních patologií (hodnocení rizika Downova syndromu a Edwardsova syndromu).
 • krevní test z žíly - „dvojitý test“ k určení rizika chromozomálních patologií a defektů ve vývoji plodu.
 • Obecná analýza krve a moči
 • Krevní test na protilátky proti zarděnce, toxoplasmě, herpesu, cytomegaloviru (CMV) (pokud jste to ještě neužili)
 • Analýza moči podle Nechiporenko k přesné identifikaci možných onemocnění močového systému, pokud obecná analýza moči vykázala nějaké abnormality
 • Koagulogram k detekci hladiny antikoagulantu Lupus - protilátek proti fosfolipidům
 • Protilátky proti faktoru Rh v případě nekompatibility
 • hCG krevní test
Datum: počítat od
podle
 • Obecná analýza krve a moči;
 • „Triple test“ - Krevní test na AFP (hladina alfa-fetoproteinů), hCG, na hladinu volného estriolu - identifikace rizika abnormalit plodu (screening Downova syndromu)
vypočítat pomocí
podle
Screening na Downův syndrom (T21), Edwardsův syndrom (T18) a defekty neurální trubice (spina bifida a anencefalie).
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči.
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči.
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
Datum: počítat od
podle
 • Obecná analýza moči a krve.
 • druhým plánovaným ultrazvukem je hodnocení růstu a vývoje plodu, stavu placenty, plodové vody, identifikace hrozby potratu, vyloučení malformací a chromozomálních patologií
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči a krve.
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči.
 • Dopplerův ultrazvuk - studie toku placenty krve k eliminaci rizika placentární nedostatečnosti.
 • Obecná analýza moči a krve
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
 • Krevní test na glukózovou toleranční test a O'Sullivanův test - vyloučení gestačního (diabetes) diabetu
 • Obecná analýza moči a krve
 • Krevní test na protilátky s negativním faktorem Rh
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
 • Krevní test na hladinu železa - s výjimkou anémie
 • Analýza moči (před každou dávkou);
 • Krevní test na hemosyndrom - krevní srážlivost;
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
 • Návštěva oftalmologa - s krátkozrakostí;
 • Návštěva ORL - s vývojem prodloužené rýmy - těhotné;
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči.
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
 • Třetím plánovaným ultrazvukem je stanovení stavu plodu a placenty, korelace velikosti plodu s dobou těhotenství, srdeční a respirační pohyby plodu, plodová voda.
Datum: počítat od
podle
 • CTG - kardiotocografická studie - identifikace rizika hypoxie - nedostatku kyslíku u plodu
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza krve a moči
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha). Krevní test na syfilis, hepatitida
 • Vaginální stěr na flóře
Datum: vypočítat
 • Obecná analýza moči a krve
 • Úplné těhotenství
 • Návštěva porodníka-gynekologa (měření hmotnosti, krevního tlaku, velikosti břicha).

Týdenní kalendář těhotenství

Užitečné služby

Komentáře (28)

Lola | 30. června 2019 15:30

Pomozte plz, 25. června došlo k potratu v 5. týdnu těhotenství (první těhotenství). Lékaři říkají různé věci, někdo říká, že si můžete naplánovat těhotenství po měsíci, někdo, kdo potřebuje alespoň 3 měsíce, aby vypil antikoncepci, aby obnovil pozadí. Opravdu chceme dítě. Možná někdo ví, jaká je pravděpodobnost otěhotnění a zdravého dítěte, pokud se nechráníme měsíc poté, co se stalo?
Odpovědět

manky7 | 02 červenec 2019 08:52

Je mi líto tvého zármutku. Podobná situace byla. Vzal jsem si antikoncepční pilulky po dobu tří měsíců, abych se zotavil, a okamžitě jsem otěhotnil po zrušení. Teď už jsou to 4 měsíce a všechno je v pořádku. Trpělivost na vás, všechno bude v pořádku.
Odpovědět

Lu | 5. července 2019 05:48

Ahoj. Co nejvíc to půjde! Pouze... potřebujete děložní masáž, která vám pomůže zbavit se všech adhezí a ucpání zkumavek. Mínus... masáž je divoce bolestivá (děloha je masírována rukou zevnitř a svržení břicha je velmi těsné). Minimální. 10 procedur (každý druhý den) a (je poskytována okamžitá check-in (moje matka se mnou otěhotněla po 14 letech úplné neplodnosti), moji přátelé a já jsme také dostali dlouho očekávaný výsledek. Doporučujeme... podstoupit procedury v kombinaci s bahenní terapií, magnetoterapií a zavlažování minerální vodou
Odpovědět

Angelica | 12. července 2019 16:24

Dobrý den, těhotenství je možné a v tak krátké době to také může být, ale lepší za 6 měsíců nebo za rok
Odpovědět

Nastya | 10. srpna 2019 14:23

Ahoj všichni, rozhodl jsem se vyprávět svůj příběh 8. ledna, porodila jsem dceru, a po půl roce se stalo, že jsem otěhotněla a byla vyděšená zpočátku kvůli tomu, že to trvalo trochu času od narození do nemocnice a lékař řekl, že děloha je připravena nést druhý trimestr, který se už blíží, takže odpadky všechno, co říká, jak otěhotnět a vydržet
Odpovědět

Elena | 09 Říjen 2019 10:27

Ahoj. V lednu otěhotněla, v 6 týdnech měla potrat, na konci února znovu otěhotněla. Gynekolog s velkýma očima při řezu pochyboval, že je to možné. Přišla další gynekologka a řekla, že ji má sama. Takže teď mám 35. týden, um] dobře. Připravuji se na narození. Nakreslete své vlastní závěry.
Odpovědět

Nata | 16. září 2018 09:29

Ahoj všichni! manžel a já jsme se snažili otěhotnět 10 let, dokud nedostanu jednu zkumavku, prosím, řekněte mi, jestli existuje šance otěhotnět jednou trubkou a druhou trubkou, kterou nevím, jestli to funguje.
Odpovědět

Galina | 02.06.2019 10:43

Ano, existuje taková šance, ale jak víte, je to 50/50. Pokud v ženském reprodukčním systému nedochází k žádnému porušení, kromě toho, že neexistuje žádná dýmka, existuje šance. Musíte se podrobit úplnému vyšetření spolu s manželem, abyste zjistili abnormality, manželka je v pořádku a manžel není aktivní nebo naopak hyperaktivní spermatozoa. Pro identifikaci abnormalit musíte podstoupit testy a ultrazvuk; průchodnost trubice, funkce vaječníků, polypy, jizvy, cysty, hormonální nerovnováha; a pokud je všechno normální, chytíte dny ovulace. Hodně štěstí!
Odpovědět

Naděje | 10. července 2019 11:20

Dobré odpoledne, můj manžel a já jsme nemohli otěhotnět po dobu 5 let. A jedna žena navrhla lidovou metodu: pít kopřinu a lastovičku. Píšu recept: list lastur a lžíce kopřivy suché ve sklenici vroucí vody, aby se uvařilo, vychladne a ráno a večer vypije sklenici. Pijte 2 týdny. 1 týdenní přestávka. Všechno dopadlo právě teď na starší 1.6 a znovu čekáme na dítě.
Odpovědět

Oxy | 23. října 2019 19:07 PM

ahoj) v roce 2009 byl u tohoto muže také mimoděložní, žili jsme po 7 letech, ale nebyly tam žádné výsledky těhotenství, a jakmile jsem potkal další půl roku najednou a otěhotněla jsem vše úspěšně a po 4 letech znovu těhotenství.
Odpovědět

Mida | 24. září 2018 14:17

Zkontrolujte průchodnost druhé zkumavky, tato procedura se nazývá GHA. Stojí to asi 10 tun. Po této proceduře je možnost otěhotnění velká. Hodně štěstí!
Odpovědět

Elena | 15. ledna 2019 11:06 hodin

Samozřejmě můžete otěhotnět pouze naděje a snové sny, ztratí se v modlitbě a čekají

Svět | 23. března 2019 18:40

Matka mě porodila jednou dýmkou) a ve městě je žena, která má k sobě dvě dýmky a nějak se ukázalo, že otěhotněla. takže vždy existuje šance))
Odpovědět

Angelica | 01 Říjen 2019 23:02

Ahoj, porodila jsem tři děti s jednou dýmkou, nyní jsou 4 děti těhotné, takže všechno bude v pořádku.
Odpovědět

Oxy | 23. října 2019 19:09

Vše záleží na partnerovi!
Odpovědět

Elena | 14. srpna 2019 08:42

10 týdnů - nutná registrace. Pff, oni klamou ženy, můžete se kdykoli zaregistrovat. Medicína je odvětví služeb, stejně zvláštní, jak to zní)
Odpovědět

Inna | 11. listopadu 2018 14:00

Ahoj! Mám pro vás velmi důležitou otázku! Poslední menstruace byla 05/10/18, 06/14/18 ultrazvukem mi bylo řečeno 3-4 týdny! Kdy jsem mohla otěhotnět?
Odpovědět

Dilya | 22. července 2019 13:55

Možná tam byla hrozba. Stále jsem měl to samé. Nyní 20 týdnů
Odpovědět

Hodně mámy | 17. června 2019 01:08

Je možné otěhotnět první den po menstruaci.
Odpovědět

Hodně mámy | 16. července 2019 13:31

Dobře, někdo si všiml, jak moc plod spí?
Odpovědět

Hodně mámy | 17. června 2019 01:07

Všechno nejlepší, 3 ultrazvuk jsou dělány pro ten týden?
Odpovědět

Inna | 11. listopadu 2018 14:01

13.06.18 test byl pozitivní!
Odpovědět

Irina, moskevský region | 20. září 2018 11:07

Porodila jsem jednu dýmku 4
Odpovědět

Kirsa Tatyana Gennadyevna | 01 srpna 2019 05:31

Těhotenský kalendář

Těhotenství je dojemné a přesto vzrušující období v životě každé rodiny. V očekávání setkání s dítětem je důležité vědět, jaké změny se dějí v těle matky a dítěte. Náš kalendář těhotenství pomůže..

Pokud máte pochybnosti, zda jste těhotná nebo ne, proveďte těhotenský test..

 • Negativní výsledek testu? Možná ještě není čas, zkuste to projít později.
 • Ukázal test pozitivní výsledek? Gratulujeme!

V kalendáři najdete nejdůležitější informace a užitečné tipy. Zde zjistíte, co se s vaším dítětem děje každý týden těhotenství, každý trimestr. Kalendář vám řekne, jaké pocity může maminka zažít během těhotenství a za jakých podmínek musíte být ostražití.

Nejprve vám kalkulačka pomůže vypočítat gestační věk a přibližné datum narození. Chcete-li to provést, musíte zadat první den poslední menstruace a délku cyklu. Připomeňme výpočet menstruačního cyklu: je třeba vzít počet dní od prvního dne menstruace do posledního dne před další menstruací (včetně). Obvykle se berou průměry. Normální menstruační cyklus je 28 plus / mínus 7 dní.

Kalendář je rozdělen do 3 etap - trimestry (1 trimestr = 3 měsíce). Každý trimestr zahrnuje týdny těhotenství. Ano, jsou to týdny, ne měsíce, protože mnozí z nás jsou zvyklí, měří se těhotenství. A máma si na to musí zvyknout, protože gynekolog vypočítá termín přesně tímto způsobem. V kalkulačce našeho kalendáře se gestační věk počítá také v týdnech.

První trimestr je 1-12 týdnů těhotenství. Toto období je nejvíce odpovědné. První 2 týdny těhotenství jsou teoretické, jsou potřebné pro snadnost výpočtu. Hnojení dosud nenastalo. Ale ve třetím týdnu se jádra zárodečných buněk sloučí a v bříšku se objeví malý „hrášek“. Drobky ještě netvořily ani paže ani nohy, ale od chvíle oplodnění je obdařen duší. V prvních týdnech prvního trimestru imunita matky klesá, takže její tělo nevnímá dítě jako něco cizího. Často existují příznaky toxikózy. Na konci trimestru už dítě vypadá jako člověk, jen velmi malý. Lékař doporučuje ultrazvukové vyšetření.

Druhý trimestr - 13-26 týdnů těhotenství. Toxikóza je u konce, během tohoto období je pro dítě menší riziko. Máminy bříško. Velmi brzy cítí první třes - míchání drobků. Blíže ke konci druhého trimestru se doporučuje ultrazvuk zopakovat.

Třetí trimestr - 27-42 týdnů těhotenství. Dítě roste a jeho „dům“ roste. V některých případech je pro matku obtížné dýchat, protože děloha stoupá velmi vysoko. Před narozením to prochází. Blíže k chráněnému dni narození imunita opět klesá. Probíhá rekonstrukce hormonálního pozadí, probíhají přípravy na vzrušující setkání s dítětem.

Dítě je považováno za plně zralé po 38 týdnech těhotenství. Nejčastěji se porod vyskytuje v týdnech 38-40, ale existují chvíle, kdy těhotenství trvá až 41-42 týdnů. To je zcela normální, zejména u primiparous matek. Tyto týdny jsme zahrnuli do těhotenského kalendáře, abychom s vámi zůstali až do narození.

Doktor sleduje celou dobu těhotenství pro matku a dítě, aby sledoval sebemenší porušení a včas se s nimi vypořádal.

Koncepční tabulka.

Koncepční tabulky jsou zajímavé pro mnoho budoucích rodičů, protože pomáhají určit pohlaví nenarozeného dítěte od prvních dnů početí. Nejoblíbenějšími koncepčními tabulkami jsou čínština a japonština. Samozřejmě byste neměli doufat ve 100% přesný výsledek. Ale to je stále lepší než nic, protože ultrazvukem zjistíte pohlaví dítěte až po 20 týdnech těhotenství.

Koncepční graf Číny - stanovení pohlaví.

Podle čínské koncepční tabulky můžete určit pohlaví dítěte podle průniků měsíce početí a věku budoucí matky..

Čínská koncepční tabulka má velmi dlouhou historii a nikdo neví jistě, kdy a na základě toho, co bylo sestaveno. Podle legendy to bylo nalezeno v jednom ze starověkých pohřebů v Číně. Někteří vědci se domnívají, že byl vytvořen na základě čínského lunárního kalendáře. Jiní si myslí, že ve starověké Číně byly provedeny studie, které odhalily vztah pohlaví dítěte s věkem matky a měsícem početí.

Příklad: početí proběhlo v lednu. Žena má 32 let. Je pravděpodobné, že se chlapec narodí.

Měsíc, ve kterém je dítě počato

Japonský pojetí stůl.

Můžete určit, kdo se narodí chlapec nebo dívka pomocí techniky, která k nám přišla ze starověkého Japonska.

Japonská početní tabulka je založena na skutečnosti, že pohlaví dítěte je určeno měsíci narození rodičů a měsícem početí. Chcete-li tímto způsobem vypočítat pohlaví dítěte, musíte najít číslo v průsečíku měsíců narození matky a otce v první tabulce. Poté ve druhé tabulce najděte sloupec, v jehož horní části je tento obrázek. Označuje měsíce početí a proti každému měsíci je pravděpodobnost narození chlapce nebo dívky vyjádřená počtem křížů. Čím více křížů, tím vyšší je pravděpodobnost početí dítěte jednoho nebo druhého pohlaví. Japonský kalendář je ideální pro plánování pohlaví dítěte, protože pro každý pár okamžitě vypočítá měsíce, ve kterých je pravděpodobnost početí dítěte určitého pohlaví nejvyšší. Připomeňme, že je to jen pravděpodobnost, takže takové tabulky mohou být špatné.

V první tabulce najdeme číslo, které je na průsečíku měsíce narození otce a mámy.

Korespondence týdnů a měsíců těhotenské tabulky

Těhotenství a porod

zdraví a krása

SIA „ALP-Media“, osvědčení o hromadné registraci č. 000740455. [email protected], https://www.7ya.ru/

Materiály stránek jsou určeny pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Redakční názor se nemusí shodovat s názory autorů. Opakovaný tisk materiálů je zakázán bez písemného souhlasu SIA „ALP-Media“ a autorů. Práva autorů a vydavatele jsou chráněna.

SIA „ALP-Media“, osvědčení o hromadné registraci č. 000740455. [email protected], https://www.7ya.ru/

Materiály stránek jsou určeny pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Redakční názor se nemusí shodovat s názory autorů. Opakovaný tisk materiálů je zakázán bez písemného souhlasu SIA „ALP-Media“ a autorů. Práva autorů a vydavatele jsou chráněna.

7ya.ru - informační projekt o rodinných otázkách: těhotenství a porod, rodičovství, vzdělávání a kariéra, domácí ekonomika, rekreace, krása a zdraví, rodinné vztahy. Stránka má tematické konference, blogy, hodnocení školek a škol, pořádají se denní články a soutěže.

Pokud na stránce najdete chyby, závady nebo nepřesnosti, dejte nám prosím vědět. poděkovat!

Těhotenský kalendář

Otázka: Jak zjistit gestační věk? Doporučujeme vám používat náš kalendář těhotenství, který snadno a rychle určí délku těhotenství týdně.

Velmi důležitou informací pro gynekologa je znalost gestačního věku. To vše je nezbytné pro správné předepsání nezbytných testů a vyšetření pro kvalitní řízení těhotenství.

Znáte-li gestační věk, můžete přesně vypočítat datum narození. Na základě těchto informací vás bude lékař informovat o datu mateřské dovolené. Správné stanovení gestačního věku je proto velmi důležitým postupem pro všechny těhotné ženy..

Termín můžete zjistit pomocí naší interaktivní kalkulačky pro těhotenství. Níže je podrobný návod, jak určit délku těhotenství.

Krok 1. Určení data početí

Je důležité znát datum početí, pokud chcete určit přesný gestační věk. Shoduje se s datem poslední ovulace. Zadejte data do kalendáře těhotenství a klikněte na tlačítko "Vypočítat!". Pokud znáte datum početí, můžete tento krok přeskočit..

Vypočítat datum početí:

Poslední menstruace:
Průměrná doba cyklu:
(od 22 do 45 dnů - výchozí je 28)
Průměrná doba trvání druhé fáze:
(od 9 do 16 dnů - výchozí hodnota je 14)
vypočítat

Předpokládané datum početí:

Video kalendář těhotenství

Těhotenství: týden po týdnu

Každý týden těhotenství je zvláštní. Pro každou nastávající matku je důležité, aby ji během těhotenství pozoroval nejen lékař, ale aby se také zapojila do sebevzdělávání. A nezáleží, jaký týden těhotenství s vámi - popisuje náš průvodce pro nastávající matky vývoj těhotenství za týden. Každý týden těhotenství obsahuje užitečné tipy a rady od lékařů CIR. Budete mít jasný nápad, co se děje od 1 do 40 týdnů těhotenství, jak se mění vývojové normy dítěte (hmotnost, výška, tvorba částí těla, kostra). Tato část popisuje týdenní těhotenství.

Takže o všech funkcích vývoj plodu a těhotenství v týdnu, O, co se děje s tvým tělem uvnitř prvních týdnech těhotenství a jak se změníte každý týden náš průvodce těhotenstvím vám pomůže zjistit. Jen nás sledujte.

1-4 týdny

Před početí ve vaječníku začíná růst a zrání vajíčka. Uprostřed menstruačního cyklu dochází k ovulaci: vajíčko opouští vaječník v břišní dutině a poté se pohybuje do vejcovodu. Kombinuje se vajíčko a spermie: došlo k oplodnění, začíná se vyvíjet těhotenství.

Velikost embrya ve 4 týdnech těhotenství je 2-4 mm.

5-8 týdnů

Do konce 7. týdne je embryo již asi 1 centimetr dlouhé. Roste díky tvorbě milionu nových buněk každou minutu! Na konci 8. týdne těhotenství vaše dítě doroste na 1,5–2 cm. Během ultrazvuku s velikostí kocicyle-parietální (KTP) větší než 4 mm můžete určit srdeční tep. Přibližně ve stejnou dobu začínají nervové buňky v mozku vašeho dítěte tvořit primitivní nervové dráhy..

9-12 týdnů

Od 9 týdnů skončilo období, kdy se vaše nenarozené dítě nazývá „embryo“. Nyní je to „ovoce“, jak to vypadá jako miniaturní kopie osoby. Za 11-12 týdnů bylo vytvořeno mnoho vnitřních orgánů, srdce má čtyři komory. Ruce, prsty, nohy a prsty, ústa, nos a nosní dírky očí a ušních uší jsou již rozlišitelné. Nastávající matka má pocit únavy, známky toxikózy by měly být v blízké budoucnosti nahrazeny pro dobrý a stabilní zdravotní stav.

13-16 týdnů

Od 14 týdnů - druhý trimestr těhotenství.

Malý muž má své první vlasy. Do 16. týdne jsou nervový a svalový systém plodu dostatečně vyvinuté, aby začaly projevovat první pohyby obličejových svalů. Oči se stávají citlivými na světelné podněty. Dítě dorůstá až 16 cm.

17-20 týdnů

Vaše dítě roste a vyvíjí se.

Na konci 20. týdne není kůže tak jasná jako dříve, protože tuk se nyní pod kůží hromadí. Vyvinuté motorické neurony mozku umožňují nenarozenému dítěti provádět mnoho pohybů, například dokonce „dát palec do úst“!

Tělo se zvětšuje. Hlava už nevypadá tak objemně ve vztahu k tělu.

21-24 týdnů

Od 21. týdne se začnou tvořit senzorické receptory: chuťové pohárky (jazyk), mozek je nyní schopen zpracovat pocit dotyku.

Do konce 22 týdnů bude dítě asi 25 cm dlouhé a váží asi 500 gramů. Mozek a nervový systém i nadále zraje.

25-28 týdnů

Konec období nejaktivnějšího růstu. Od 20 do 30 týdnů se hmotnost dítěte zdvojnásobí za 4 týdny. Do konce tohoto měsíce je hmotnost od 1 do 1,5 kg.

Až do 28. týdne nebyla víčka pevně zavřená. Je to nezbytné pro vývoj sítnice..

V tuto chvíli dítě začne slyšet, rozlišovat vkus. Často se pohybuje v reakci na dotek a zvuk. Mozek a nervový systém procházejí rychlým růstem a vývojem..

29-32 týdnů

Třetí trimestr těhotenství.

Během tohoto posledního trimestru těhotenství vaše dítě roste, hromadí tuk a jeho orgány pomalu zrají. Do 32 týdnů těhotenství bude vaše dítě dlouhé asi 40 centimetrů a vaše hmotnost se zvýší na 2 kg.

V tuto chvíli může dítě projevit vysokou motorickou aktivitu a dokonce i „škytavky“ (tzv. Škytavé pohyby)! Takže dítě cvičí dýchání, cvičí dýchací svaly.

33-36 týdnů

Do konce 36. týdne plod poroste asi o 48 cm a váží asi 2,4 - 2,8 kg. Během následujících tří týdnů se hmotnost dítěte zvýší asi o 200 gramů týdně. Obličejové rysy jsou zaobleny díky vrstvě tukových buněk. Svaly tváří a čelistí jsou nasávány. To může být vidět na ultrazvuku, jak dítě saje prst nebo se snaží strčit pěst do úst.

37-40 týdnů

Hmotnost dítěte do 40. týdne těhotenství je v průměru 3-4 kg. Výška je 51-53 cm. Dítě se rád pohybuje dovnitř pomocí schopností paží a nohou. Už může sát, spolknout, mrknout a uchopit dovednosti. Se zájmem kroutí hlavou, natáhne nohy. Můžete si všimnout docela jasných období aktivity a spánku. Sací reflex je velmi výrazný, takže vše, co se vznáší v blízkosti úst, vás chce vyzkoušet.

Licence č. LO-77-01-013791 ze dne 01.24.2017

Centrum pro imunologii a reprodukci © CIR Laboratories LLC 2006–2020

Verze pro zrakově postižené ve vývoji

Můj bobule, můj hrášek, moje dýně...

Porovnejte velikost dítěte se zeleninou a ovocem

Mnoho těhotných žen je obtížné si představit, jak moc jejich dítě rostlo. Přesto jsou centimetry a gramy abstraktní věc, ale jablko, pomeranč nebo cuketa jsou docela specifické..

Možná vás bude tento výběr zajímat - srovnání dítěte s různými druhy zeleniny a ovoce v každém týdnu těhotenství.

4 týdny: dítě velikosti máku

Možná jste se o těhotenství dozvěděli teprve před týdnem, nebo dokonce poprvé, když se na test podíváte na dva pruhy.

5 týdnů: vaše dítě není víc než sezamová semínka

Po pravdě řečeno, teď vypadá mnohem spíš jako maličký žlábek než člověk.

6 týdnů: vaše dítě má velikost čočky

Gratuluji, už přerostl velikost půl centimetru - pak to bude ještě zábavnější!

7 týdnů: vaše dítě má velikost borůvky

Od minulého týdne se jeho velikost zdvojnásobila - nyní je 1,2 - 1,25 cm dlouhá.

8 týdnů: velikost vašeho dítěte

Vaše fazole je dlouhá téměř dva centimetry - dítě se neustále mění.

9 týdnů: vaše dítě má velikost hroznů

Vaše dítě je nyní téměř 2,5 centimetrů vysoké. Oči jsou již plně tvarované, ale jeho víčka budou pevně zavřená až do asi 27 týdnů.

10 týdnů: vaše dítě má velikost malého kumquatu

Vaše dítě nyní váží asi sedm gramů a jeho výška je asi 3 cm.

11 týdnů: vaše dítě má velikost zralého obr

Růst dítěte je nyní asi 4 centimetry. Je to tak malé, že i když se pohybuje v plném proudu, nebudete cítit jeho akrobatická cvičení další měsíc nebo dva.

12 týdnů: vaše dítě má velikost vápna

Vaše malé vápno váží asi 15 gramů a něco přes 5 centimetrů na délku.

13 týdnů: vaše dítě má nyní velikost hrášku

Váš malý tobolek je nyní téměř 7 centimetrů dlouhý a váží asi 30 gramů.

14 týdnů: vaše dítě má velikost citronu

Vaše dítě nyní váží více než 40 gramů a 9 centimetrů na délku, zamračil se, zamračil se, šklebil se, může sát prst.

15 týdnů: vaše dítě má velikost jablka

Vaše malá radost nyní váží asi 70 gramů a téměř 10 centimetrů na délku.

16 týdnů: vaše dítě má velikost avokáda

Vaše dítě nyní váží asi 100 gramů a od vrcholu hlavy k křížové kosti je asi 12 centimetrů.

17 týdnů: vaše dítě má velikost malého tuřínu

Vaše vodnice není stále příliš velká - přibližně 140 gramů a 13-14 centimetrů shora dolů. Příliš brzy na tah!

18 týdnů: vaše dítě má velikost papriky

200 gramů a 14 centimetrů od hlavy k ocasní kosti: pokud máte dívku, nyní tvoří dělohu a dělohu a vejcovody, znají se i chlapcovy pohlavní orgány, i když se při ultrazvukovém vyšetření může otáčet, aby je lékař neviděl.

19 týdnů: vaše dítě má velikost velkého rajčete

Vaše drahé rajče nyní váží asi 240 gramů a něco přes 15 centimetrů na délku.

20 týdnů: vaše dítě má velikost velkého banánu

Vaše rostoucí dítě má nyní velikost velkého banánu - jeho výška od shora dolů je 25 centimetrů, od shora dolů - 16,5 centimetrů, váží asi 300 gramů.

Možná vás překvapí, že dítě bylo tento týden měřeno dvakrát. Ve skutečnosti se jedná o obecně uznávaný porodnický standard - až do 20 týdnů těhotenství se děti měří od horní části hlavy po konec páteře, protože drobné, rozdrcené nohy v první polovině těhotenství se obtížně měří. Od příštího týdne se měření provádí pouze od hlavy k patě.

21. týden: Vaše dítě má velikost střední mrkve

Vaše roztomilá mrkev je nyní asi 26 centimetrů a váží asi 350 gramů.

22 týdnů: vaše dítě má velikost malého squashového tykve

28 centimetrů a 450 gramů - dítě již vypadá přibližně jako novorozenec, i když je samozřejmě stále velmi malé. Rty, oční víčka, obočí - všechny detaily jsou již zcela odlišné.

23 týdnů: vaše dítě má velikost velkého zralého manga

Vaše dítě nyní váží téměř libru, rozrostlo se na téměř 30 centimetrů - v tuto chvíli již rozpoznává hudbu a hlas matky.

24 týdnů: vaše dítě má velikost kukuřice

Vaše dítě má nyní 30 centimetrů a za poslední týden získalo téměř 100 gramů.

25 týdnů: vaše dítě má velikost velkého medvěda

Vaše dítě již může soutěžit s vážnou rutabagou - protože váží asi 680 gramů a je téměř 35 centimetrů vysoká.

26 týdnů: vaše dítě má velikost velké svazky mladé zelené cibule

Vaše dítě vyrostlo o několik centimetrů a váží 750 gramů. Slyší hlas mámy a lidí, s nimiž mluví.

27 týdnů: vaše dítě má velikost velké hlavy květáku

Vaše dítě je nyní stejné jako mohutný květák s hmotností 900 gramů a délkou 37-38 centimetrů.

28 týdnů: vaše dítě má velikost velkého lilku

Váha vašeho dítěte přesáhla jeden kilogram a jeho výška se blíží 40 centimetrům. Nyní ví, jak zamrkat oči, a na víčkach vyrostly drobné řasy.

29 týdnů: vaše dítě je o velikosti dýně muškátového oříšku

Vaše dítě nyní váží asi 1 kilogram 130 - 140 gramů a výšku 40 centimetrů.

30 týdnů: vaše dítě má velikost velkého kokosu

Vaše dítě váží tento týden 360 kilogramů na 1 kilogram a již dosáhlo růstu 40 centimetrů.

31. týden: Vaše dítě má velikost malé hlavy zelí

Vaše dítě nyní váží jeden a půl kilogramu, od hlavy k patě má 41-42 centimetrů.

32 týdnů: vaše dítě má velikost cukety

Dítě zabírá čím dál více místa v děloze, protože jeho hmotnost je 1 kilogram 700 gramů a výška od hlavy až po pětky je 43 centimetrů.

33 týdnů: vaše dítě má velikost ananasu

43 centimetrů a kilo 800 - pokožka vašeho dítěte je vyhlazená, kostra je posílena, vypadá přesně jako novorozeně, ale potřebuje ještě trochu růst.

34 týdnů: vaše dítě má meloun melounu

Pravděpodobně už vypadáte, že jste tento velmi meloun polykali - přece vaše dítě váží více než 2 kilogramy a je vysoký téměř 46 centimetrů.

35 týdnů: vaše dítě má velikost melounu

Vaše dítě váží 2 kilogramy 400 gramů - jako malý zralý meloun. V růstu nepřidává tak rychle - už nemá téměř žádný prostor pro manévry v žaludku své matky.

36 týdnů: vaše dítě má velikost hlavy římského salátu

Váš pěkný salát je nyní 47 centimetrů od hlavy až k patě a váží téměř 2 kilogramy 700 gramů - balení vašeho salátu přidá 30-35 gramů denně na hmotnost.

37 týdnů: vaše dítě má velikost hlavy čínského zelí

Vaše dítě je již 48-49 centimetrů od hlavy k patě a váží asi 2 kilogramy 850 gramů.

38 týdnů: vaše dítě má velikost velké hromady pórů

Vaše pudrová pórek je téměř 50 centimetrů vysoká a váží více než 3 kilogramy.

39 týdnů: vaše dítě má velikost mini melounu

Vaše dítě nyní váží trochu 3 200 - 3 300, je vysoký asi 50 centimetrů.

40 týdnů: vaše dítě má velikost malé dýně

Vaše malá dýně je zralá - dítě se může narodit každý den, nebo je to už potěšující máma a táta. Průměrně novorozenec váží asi 3,5 kilogramu a je o něco přes 50 centimetrů vysoký..

Možná nesouhlasíte s porovnáními uvedenými zde - koneckonců ve vaší zahradě rostou obří mrkev a rekordní dýně. Pamatujte, že jsme se řídili průměrnými velikostmi zeleniny a ovoce, které se nacházejí na trzích.

Výběr připravila Alena Noviková

Články O Neplodnosti