Hlavní Neplodnost

Palmový olej v kojenecké výživě: přínos nebo poškození

Palmový olej je jedním z nejlevnějších rostlinných olejů, a proto se široce používá v potravinářském průmyslu. V mnoha případech je jeho použití, například v cukrářském průmyslu, odůvodněné, protože se vyhýbá použití margarinů obsahujících škodlivé izomery trans mastných kyselin. Ale často slyšíte o palmovém oleji více špatných věcí než dobrých. Za to mohou netrpěliví výrobci mléčných výrobků, kteří to zlevňují přidáním náhrad za mléčný tuk na bázi palmového oleje. Směsi pro kojeneckou výživu souvisejí také s mléčnými výrobky, takže mnoho rodičů má obavy z možného cíleného snížení ceny přidáním palmového oleje. Ať už tomu tak je nebo ne, musíme to přijít.

Kojenecká výživa bez dlaně

Pro rodiče, kteří zásadně nechtějí vidět palmový olej ve stravě svého dítěte, se vytvářejí dětské výživy bez palmového oleje - Similak, NENNY, Nestozhen, MAMAKO Premium. Není to tak dávno, k palmovým olejům se již nepřidával produkt „NAS“ 1,2,3,4. Tyto směsi obsahují kombinaci jiných rostlinných olejů. Například Similak má sójový, světlicový a kokosový olej. Odmítnutí použití palmového oleje v nich však neřeší hlavní problém - tuk těchto směsí, stejně jako tuk směsí obsahujících palmový olej, se stále velmi liší od tuku mateřského mléka. Kromě toho se Similak a NENNI vyznačují stejným poměrem kaseinu a syrovátkových bílkovin, což je neimplikuje, protože syrovátkové proteiny převažují nad kaseinem v lidském mléce. Existuje tedy nějaká cesta z této situace? Ukázalo se, že existují, ale nejdřív první.

Obrázky směsí bez dlaní

Odkud pochází palmový olej

Palmový olej se získává lisováním buničiny z palmového oleje, který je nejčastější v Malajsii a Indonésii. Pokud jde o obsah oleje v buničině, je tato rostlina šampiónem mezi olejnatými semeny, což vysvětluje její nízkou cenu a široké použití..

Složení a vlastnosti palmového oleje

Palmový olej má polotuhou strukturu s příjemnou sladkou chutí a vůní. Nerafinovaný palmový olej obsahuje velké množství karotenoidů, které mu dodávají zvláštní jasně oranžovou barvu. Pro odstranění nežádoucích nečistot se palmový olej podrobí čištění (rafinaci), během kterého zmizí jeho barva, vůně a chuť. Přesně to říkají anonymní oleje a používají se v průmyslu.
Palmitová kyselina (44-45%) a kyselina olejová (39-40%) jsou hlavní mastné kyseliny, které tvoří její složení, kyselina linolová je pouze 10-11%. Díky tomu je oxidace palmového oleje dostatečně odolná. Teplota tání palmového oleje se velmi liší, hlavně od 33 ° C do 39 ° C.
Pro získání palmového oleje s požadovanými vlastnostmi se používá jeho frakcionace, jejímž výsledkem je rozdělení oleje na frakce - kapalina (palmový olein) a pevná látka (palmový stearin). Při re-frakcionaci palmového oleinu získejte "super" olein.

Při frakcionaci palmového oleje získejte tekutý palmový olein a pevný palmový stearin.

Chemické složení oleinu a „super“ olein z palmového oleje je charakterizováno snížením podílu kyseliny palmitové a zvýšením množství nenasycených mastných kyselin (oleová, linolová a linolenová), což vede ke snížení teploty tání na 19 ° C („super“ olein) - 24 ° C (olein).
Většinu oleje nebo tuku tvoří triglyceridové molekuly, které jsou glycerolovými zbytky se třemi navázanými mastnými kyselinami. Vzhled připomínají písmeno „Sh“. V triglyceridové kompozici palmového oleinu dochází ke snížení podílu molekul, ve kterých kyselina palmitová zaujímá polohu 1,3 a podíl triglyceridů s kyselinou palmitovou v poloze 2 se zvyšuje.

Proč se palmový olej přidává do kojenecké výživy

Z mnoha důvodů mnoho matek nemá možnost krmit své mateřské mléko a používat kojeneckou výživu, jejíž složení se neustále zlepšuje. Aby směs plně uspokojovala potřeby tuků dítěte, mělo by být jejich složení stejné nebo co nejblíže tukům mateřského mléka. To se týká nejen chemického složení tuků (mastných kyselin), ale také jeho prostorové struktury (triglyceridů). Protože každý tuk, včetně tuku z mateřského mléka, je jedinečný, je toho obtížné dosáhnout. Mléčný tuk z kravského mléka, které je surovinou pro výrobu směsí pro kojeneckou výživu, se svým složením liší od tuku z mateřského mléka, a proto je třeba upravit. Provádí se zaváděním do směsi povolených rostlinných tuků nebo jejich frakcí a speciálně připraveného rybího oleje.

Důležité! Tuková složka směsi obsahuje stejné mastné kyseliny jako tuk mateřského mléka, rostlinné oleje různého původu, rybí olej.

Mezi povolené rostlinné oleje patří palmový olej, který patří do tzv. Palmitické skupiny olejů. Tato skupina se skládá z kakaového másla, bavlněných semen a palmového oleje. Obsahují maximální množství kyseliny palmitové, která je zvláště hojná v mateřském mléce. Svým maximálním obsahem se však vyznačuje pouze palmový olej. Kromě toho je podle současných technických předpisů zakázáno používat bavlněný olej v dětské výživě z důvodu obsahu mastných kyselin, které mohou nepříznivě ovlivnit růst a vývoj dětí. Pro vyvážení kyseliny palmitové mezi všemi oleji zůstává palmový olej jedinou nejvhodnější a relativně bezpečnou alternativou..

Důležité! Palmový olej je rostlinný olej obsahující ve svém složení největší množství kyseliny palmitové a schválený pro použití potravinovými instituty jako zdroj pro kojeneckou výživu.

Existuje nějaké poškození z palmového oleje

Nejčastěji pod názvem „palmový olej“ na obalu není samotný palmový olej, ale jeho frakce - palmový olein a „super“ olein. Jejich kvantitativní chemické složení, bod tání a prostorová struktura molekul (triglyceridů) se výrazně liší od původního produktu. Kromě vysokého obsahu kyseliny palmitové má palmový olej vysokou oxidační stabilitu, během níž se tvoří daleko od nejužitečnějších a dokonce i nezdravých látek. Díky této vlastnosti je příznivě srovnatelná mezi všemi rostlinnými oleji a z tohoto hlediska je bezpečnější než například stejný olivový nebo slunečnicový olej.

Důležité! U kojenecké výživy nejčastěji nepoužívají celý palmový olej, ale jeho frakce - palmový olein a „super“ olein.

Odpůrci palmového oleje v dětské výživě často pracují na vědeckých studiích, které prokázaly negativní úlohu kyseliny palmitové v triglyceridech palmového oleje v pozicích 1 a 3. V gastrointestinálním traktu je taková tuková molekula vystavena enzymu lipázy, který může odstranit pouze mastné kyseliny z triglyceridů. pozice 1 a 3. Výsledkem je, že volná kyselina palmitová vázající se na vápník tvoří nerozpustné vápenaté mýdlo, které není absorbováno tělem a je vylučováno, narušuje tak absorpci tohoto prvku. Současně se u dětí vyvíjí zácpa, kolika a kosti rostou pomalu a stávají se křehčí..

Avšak ve všech rostlinných olejích, nejen v palmovém oleji, zaujímá kyselina palmitová právě takovou „škodlivou“ polohu, zatímco v tuku z mateřského mléka je většinou charakterizována pozicí 2. Palmový olej obsahuje zejména hodně kyseliny palmitové, takže podíl molekul tuku s tato mastná kyselina je obzvláště skvělá.

Důležité! Kyselina palmitová všech rostlinných olejů, nejen palmového oleje, je převážně v poloze odlišné od své polohy v tuku lidského mléka, a je tedy schopna vázat vápník po štěpení z tukové molekuly.

Přidání palmového oleinu (ještě lepšího „super“ oleinu) do směsi namísto palmového oleje může snížit podíl triglyceridů palmového oleje, ve kterých je kyselina palmitová v poloze 1.3, což zvyšuje podíl triglyceridů, ve kterých je kyselina palmitová v poloze 2 a poloze 1.3 jsou obsazeny kyselinou olejovou. Díky tomu je absorpce vápníku zvýšena a negativní role kyseliny palmitové je snížena..

K dnešnímu dni je nejvhodnějším řešením existujícího problému použití některých výrobců modifikovaného palmového oleje, ve kterém je kyselina palmitová ústřední - pozice 2 v triglyceridech (β-palmitát) a umožňuje snadné vstřebávání vápníku. Kromě toho použití této technologie nejen na palmový olej, ale také na jiné rostlinné oleje, vám umožňuje vytvářet tuk co nejblíže tukům mateřského mléka v chemickém složení a ve struktuře jeho molekul. Příkladem je Materna receptura, která obsahuje jedinečné složení několika modifikovaných rostlinných olejů. Bohužel směs není příliš běžná kvůli vysokým nákladům. Ale existují levnější analogy používající podobnou technologii:

 • Nutrilon Comfort 1;
 • Směs Heinze Infanty 1;
 • Cabrita Gold 1;
 • Hipp pohodlí;
 • Celia anti-kolika;
 • Humana Anticolik.

Důležité! Použití β-palmitátu vám umožňuje přenést tuk z kojenecké výživy z hlediska obsahu kyseliny palmitové na složení mastných kyselin v mateřském mléce a zároveň vyřešit problém stravitelnosti vápníku, ke kterému dochází při používání palmového oleje..

Dr. Komarovsky na palmovém oleji

Dr. Komarovsky také nesdílí strach rodičů s palmovým olejem. Pokud matka nemá mateřské mléko, doporučuje použít jakoukoli směs mléka. Umělá směs, i když obsahuje palmový olej, bude v každém případě pro novorozence mnohem výhodnější než přírodní kravské mléko. Kojenecká výživa a přírodní mateřské mléko nemohou být úplně absorbovány tělem dítěte, takže i kojené děti mají stejné problémy jako děti řemeslníků..

Baby směsi a GMO

Stejně aktuálním problémem pro rodiče je používání GMO v kojenecké výživě. GMO se rozumí geneticky modifikované organismy (rostliny, zvířata, mikroorganismy), do jejichž DNA jsou zavedeny geny jiných organismů, které jim mohou poskytnout nové užitečné vlastnosti (například odolnost vůči suchu, odolnost vůči chorobám atd.), Které se zpracovávají na GMO - geneticky modifikované Ingredience. Bezpečnost stravování geneticky modifikovaných potravin nebyla dosud prokázána, ale podle mnoha odborníků jsou tato jídla zvláště nebezpečná pro děti: zvyšují riziko alergií, otravy potravinami, způsobují imunitu vůči antibiotikům atd. Proto technický předpis celní unie TR CU 021/2011 “ O bezpečnosti potravin “GMO nejsou povoleny ve výrobě dětské výživy a produktů pro těhotné a kojící ženy.

Důležité! Technický předpis celní unie TR TS 021/2011 „O bezpečnosti potravin“ neumožňuje používání GMO při výrobě dětské výživy a výrobků pro těhotné a kojící ženy.

Ale stejně jako v mnoha případech existuje jedno „ale“. Obsah GMO 0,9% nebo méně je přípustný jako náhodná nebo technicky neopravitelná nečistota a není základem pro klasifikaci takových produktů, které byly vyrobeny v rozporu s požadavky technického předpisu..

Podle nejnovějšího výzkumu (prosinec 2015) pěti vzorků produktů (Nestle NAN 1 Premium, Agusha -1, Nutrilak Soya 1, Baby 1, Similac Premium 1) provedené Národní asociací pro genetickou bezpečnost ( OAGB) výrobci kojenecké výživy tento zákaz dodržují. To platí také pro Nestle, výrobce směsi NAN, který byl dříve pozorován při používání GMI..

Přehled kojenecké výživy bez dlaně

O škodlivosti přidávání palmového oleje do potravin, včetně produktů určených pro kojence, se aktivně diskutuje jak odborníci, tak mladí rodiče. Máma je zděšena přítomností takové rostlinné přísady v mnoha kojeneckých výživách, která se živí i novorozenci. A pokud nechtějí tento olej dávat do drobků, stává se otázka výběru dětské výživy bez takové složky velmi důležitá..

Proč míchat palmový olej?

Takový rostlinný produkt se získává z olejové palmy a používá se ve výživě po celém světě. Obvykle je zahrnuta do dětské výživy jako jedna z frakcí zvaných palmový olein. To vám umožní přiblížit složení tuků takové výživy do mateřského mléka a poskytnout tak dítěti různé mastné kyseliny.

Výhodou palmového oleinu je vysoký obsah vitamínů A a E, dobrá absorpce (95–97%) a přítomnost karotenoidů. Pokud jde o poškození, vápník se horší absorbuje ze směsí s přídavkem palmového oleje, což může ovlivnit stav kostí, proto se tento minerál přidává do složení těchto produktů ve větším množství. Kromě toho se díky vázání vápníku na mastné kyseliny objevují mýdlové látky, které mohou způsobit zácpu a koliku. Bojují s tímto problémem, včetně pre- a probiotických látek ve směsi..

Další nevýhodou oleinu z olejové palmy je vysoký obsah nasycených tuků, který při nadměrném používání způsobuje, že takový rostlinný tuk je škodlivý pro kardiovaskulární systém..

Mírné užívání (a v kojenecké výživě pro kojenecké výživy je obvykle jen jeden druh tuku) však nepoškozuje, takže byste se neměli bát dětské výživy s touto složkou.

Díky začlenění palmového oleinu do složení prášků pro upravené kojenecké výživy jsou tyto produkty nasycené esenciálními tuky pro vývoj kojenců. Na rozdíl od lidského mléka, včetně kyseliny palmitové, tato sloučenina neobsahuje kozí ani kravské mléko. A protože je to taková mastná kyselina, která je přítomna v největším množství v palmovém oleji, přidává se do směsi tak, aby tyto náhražky byly co nejvíce podobné mateřskému mléku.

Studie a ujištění odborníků o neškodnosti palmového oleinu pro novorozence a kojence jsou však pro mladé rodiče často nepřesvědčivé. Palmový olej považují za levnou náhradu za lepší tuky a snaží se tomu zabránit ve své stravě. Pro ně jsou kojenecká výživa vyráběna bez této složky a v současné době je reprezentuje poměrně široký sortiment. Palmový tuk v této dětské výživě je nahrazen jinými rostlinnými tuky, například kokosovým nebo řepkovým.

Někteří výrobci našli jinou cestu ven - začali štěpit a modifikovat palmový olein a přidávat do mléčné směsi pouze jednotlivé fragmenty, které nezasahovaly do absorpce vápníku. Příkladem takové směsi je Nutrilon Comfort 1, který obsahuje kyselinu beta-palmitovou.

Druhy směsí bez palmového oleje

Existuje několik druhů dětské výživy, která neobsahuje palmový tuk. Tyto směsi jsou rozděleny do následujících odrůd.

 • Výrobky na bázi kravského mléka. Pro novorozence jsou vyrobeny ze syrovátky, ve které snižují množství bílkovin a vápníku, mění složení tuků a zvyšují obsah laktózy. Takové výrobky pro kojence 0-6 měsíců jsou označeny číslem 1, pro předčasně narozené a malé děti - číslem 0 nebo předponou pre. Směsi s číslem 2 se používají pro krmení dětí 6-12 měsíců. Mohou to být nejen syrovátka, ale také kasein. Samostatné směsi kyselého mléka, které mají schopnost zlepšit trávení stimulací vývoje bakterií mléčného kvašení.
 • Směsi v kozím mléku. Jejich složení je považováno za nejbližší lidskému mléku. Toto jídlo je dobře vstřebáváno, bohaté na minerály a vitamíny, stejně jako rostlinné tuky..
 • Směsi nebo výrobky neobsahující laktózu se sníženým obsahem laktózy. Jsou indikovány pro střevní infekce a neinfekční průjmy. Výživa bez laktózy se používá u dětí s nesnášenlivostí mléčného cukru..
 • Hypoalergenní směsi. Jsou podávány kojencům, kteří mají alergická onemocnění. Pokud dítě zcela netoleruje bílkoviny kravského mléka, roztokem bude bez sójové směsi..
 • Antirefluxní výrobky. Tyto směsi se používají u kojenců s onemocněním refluxu. Pomáhají zbavit se hojné regurgitace po jídle..

Indikace

Existují situace, kdy je odmítnutí dětské výživy s palmovým tukem vhodné a důležité pro podporu zdraví dítěte. Krmení směsi bez palmového oleinu je uvedeno:

 • děti s kardiovaskulárními patologiemi;
 • kojenci s poruchami trávení konvenčních směsí, například se zácpou, hojnou regurgitací, kolikou atd.;
 • děti, které mají zhoršenou mineralizaci kostí.

Jedinou kontraindikací k použití směsí, které neobsahují palmový olej, je přecitlivělost na některou z jejich složek. Pokud se objeví alergické příznaky, doporučujeme, abyste si s pediatrem vybrali jinou vhodnou přizpůsobenou stravu..

Hodnocení nejlepších směsí kravského mléka

Podle recenzí rodiče raději dávají dětem takové upravené přípravky, které neobsahují palmový olej.

 • Similac Takovou kojeneckou výživu vyrábí společnost Abbott, která nabízí klasické, zlaté linie a velký výběr speciálních směsí pro děti s alergiemi, kolikou, nesnášenlivostí laktózy, nízkou hmotností a dalšími problémy. Výhodou takových produktů je absence maltodextrinu, dobré rozpuštění, přítomnost karotenoidů, nukleotidů, důležitých mastných kyselin, pre- a probiotika, lutein. Takové vlastnosti poskytují asi 80% pozitivních recenzí na výživu Similak..

Mezi jeho nedostatky jsou často zaznamenány vysoké náklady. Směs rostlinných tuků Similac zahrnuje slunečnicový, kokosový a sójový olej.

 • Nestogen. Takto upravené jídlo pro kojence vyrábí slavná společnost Nestle. Produkt obsahuje laktobacily, vyvážený komplex vitamínů a minerálů a prebiotika. Neobsahuje GMO, látky určené k aromatizaci, konzervační látky ani jiné nebezpečné složky. Rostlinné tuky v Nestogenu jsou zastoupeny řepkovými, slunečnicovými a kokosovými oleji s nízkou erukou. Tato směs získává více než 80% pozitivních recenzí, ve kterých je chválena za svou vysokou kvalitu, dobrou toleranci, přiměřenou cenu, snadné ředění bez hrudek. Nevýhody "nečisté" považují lepenkovou krabici a nepříjemnou odměrku.
 • Nan Optipro. Toto je další produkt Nestle obsahující optimalizovaný proteinový komplex, nukleotidy, bifidobakterie, cenné mastné kyseliny ARA a DHA, l-karnitin, minerály a vitaminy, které jsou důležité pro vývoj. Mezi rostlinnými tuky v takové směsi můžete vidět sójový, kokosový a slunečnicový olej. Přibližně 80% hodnocení výživy kojenců Nan Optipro je pozitivních. V nich se výhody produktu nazývají přístupnost, příjemná chuť, pohodlná nádoba, rychlé rozpuštění.
 • Prémium na Nutrilak. Takový produkt ruské společnosti Infaprim obsahuje lutein, omega-tuky, prebiotické složky, nukleotidy, komplex vitamínů a minerálů. Z této směsi dítě dostane přírodní mléčný tuk, sojový, kokosový a slunečnicový olej a palmový olej, jako je řepkový olej, v něm chybí. V přibližně 90% recenzí jsou matky s krmením této směsi spokojeny. Berou na vědomí, že prášek je snadno zředěný, cenově dostupný a většina dětí má chuť. Nevýhody směsi zahrnují přítomnost maltodextrinu a nepohodlné balení.
 • Bellact Premium. Taková novinka známého běloruského výrobce pro kojence v prvních 6 měsících života obsahuje 60% syrovátkových bílkovin, laktózy, živých bifidobakterií, rybího oleje, luteinu, vitamínového minerálního složení a prebiotik. Rostlinné oleje ve složení takového produktu jsou představovány sójou, slunečnicí a kokosem.

Seznam směsí kozího mléka

Pokud vezmeme v úvahu kojeneckou výživu v kozím mléku, pak v těchto produktech palmový olej chybí.

 • "Chůva". Tato řada upravených suchých potravin pro děti je k dispozici od společnosti Bibicall. K výrobě těchto produktů se používá přírodní kozí mléko zvířat pasoucích se na Novém Zélandu. Výhody těchto směsí zahrnují přítomnost probiotik, omega tuků a nukleotidů v kompozici. Produktová řada zahrnuje produkt Classic a řadu Prebiotics. Tuky v jejich složení představují kokosové, slunečnicové a řepkové oleje.

Nanny's food má více než 90% pozitivní zpětné vazby od matek, kde jedinou nevýhodou je poměrně vysoká cena. Další nevýhody zahrnují přítomnost maltodextrinu ve vzorci.

Pro novorozence vybíráme směs bez palmového oleje: hodnocení 5 nejlepších výrobců

Po několik desetiletí se palmový olej používá při výrobě dětské výživy. V posledních letech však začali aktivně diskutovat o škodlivosti / přínosech tohoto oleje, a to i v dětské výživě. Tato diskuse se neobjevila mimo modrou, ale po sérii studií.

Obtížným úkolem pro rodiče je vybrat si bezpečné dítě pro své dítě. Jak náš článek neublíží a poskytne mu vyváženou stravu nezbytnou pro růst a správný intelektuální rozvoj.

Obecná ustanovení

Palmový olej, nebo spíše jeho kapalná frakce oleinu, se používá již dlouhou dobu. Jeho použití bylo způsobeno skutečností, že výrobci se snažili uvést směs pro novorozence ve složení do mateřského mléka. Je známo, že v mateřském mléce je mnoho živin a jednou z těchto dominantních složek jsou tuky, zejména kyselina palmitová (téměř čtvrtina všech tuků). V palmovém oleji je nejvyšší množství tuku nejméně 45%.

Je to všechno o struktuře molekul, umístění kyseliny v molekule tuku. V mateřském mléce obsahují tuky molekuly, jejichž kyseliny jsou vázány ve středu (beta). A molekuly ve směsi jsou odlišné.

Zde stojí kyseliny kolem okrajů. A proto jsou stravitelné pro dítě mnohem horší než mateřské mléko, navíc vytvářejí mýdlové látky, díky nimž jsou možné některé zdravotní účinky (špatná mineralizace kostí, kolika, těžká regurgitace, zácpa, těžká stolice u dítěte).

Tyto účinky byly identifikovány ve studiích, kde bylo několik skupin - kojenci krmení směsí palmového oleje a čistého mateřského mléka.

U kojenců, kteří jedli směs, byla detekována nízká mineralizace kostí. Vápník prostě nebyl absorbován a kvůli vytvořeným molekulám mýdla byl vylučován z těla. Dětská stolička byla pevnější a méně častá, což zase přispělo ke vzniku zácpy. Studované děti navíc vykazovaly kolickou, častou plivavost (ve srovnání s kontrolní skupinou s mateřským mlékem)..

Indikace a kontraindikace

Díky těmto studiím se v mnoha ohledech moderní směsi s palmovým olejem změnily, v jejich složení začaly přidávat více vápníku, vitamínu D a také pre- a probiotika.

To však problém nevyřeší úplně. Všechny děti jsou různé a zvláště citlivé děti reagují na jídlo s palmovým olejem - regurgitace, kolika a zácpa.

Je však třeba poznamenat, že se objevila výživa, která obsahuje modifikovaný strukturovaný palmový olej, tzv. Β-palmitát, který má stejnou strukturu jako mateřské tuky. Použití těchto směsí nemá za následek výše uvedené důsledky.

Nikdo nevylučuje alergickou nebo jinou reakci na některé složky směsí, zejména na základě kravského proteinu (který je také známý pro tvorbu plynu)..

Přímé údaje o použití směsí bez palmového oleje:

 • Pokud dítě odhalilo onemocnění kardiovaskulárního systému (nebo existuje podezření na takové onemocnění), je použití směsí s palmovým olejem nebezpečné. Tento olej je známý pro udržení cholesterolu..
 • Všechny druhy metabolických poruch: plyn, kolika, zácpa, těžké, řídké stolice, hojná regurgitace, zvracení atd..
 • Existují známky špatné mineralizace kostí (například fontanel je špatně zarostlý).

Kontraindikace pro podobné směsi pro novorozence: individuální nesnášenlivost složek směsi.

Směsi bez palmového oleje jsou alternativou běžné výživy. Často k nim přicházejí poté, co vyzkoušeli nějaké jídlo, které se z nějakého důvodu nehodilo.

Nebo okamžitě začněte doplňovat krmivo směsí bez palmového oleje (na základě osobního názoru, rady a zkušeností vašeho prostředí).

  Směsi na bázi kozího mléka. Jako první směs (v případě, že kojení není možné nebo nedostatečné), můžete zkusit použít směsi založené na kravském a kozím mléku (mléčné výrobky).

Hodnocení 5 nejlepších výrobců

Na prsty se mohou počítat velcí výrobci, kteří zcela opustili výrobu potravin palmovým olejem nebo jej nahradili vhodnějším a bezpečnějším strukturovaným olejem..

Abbott globální

Směsi se vyrábějí pod značkou Similak. Kompozice neobsahuje palmový olej, ale existují pre- a probiotika, jakož i nukleotidy. zastoupena velmi širokou škálou nejrůznějších produktů - od jednoduché směsi pro zdravé děti po léčebné (pro předčasně narozené a malé děti, antireflux, kyselé mléko, hypoalergenní a další).

Similak směsi neobsahují GMO, palmový olej, konzervační látky ani barviva. Po mnoho let, nejlepší kojenecká výživa. Pomáhají normalizovat aktivitu gastrointestinálního traktu kojenců, snižují frekvenci zácpy a koliky, vytvářejí normální stolici a přispívají k optimální absorpci vápníku, zhutnění kostí, včetně hypoalergenních směsí Isomilu na bázi sójového proteinu.

Bibicol

Bibikol - výrobci značky Nanny. Směs založená na kozím mléku z Nového Zélandu, upravená. Existují jak prebiotika, tak i prebiotika.

Řada směsí je určena pro děti od narození, od šesti měsíců a starších než jeden rok. Tradiční receptura se používá pro děti od narození bez mateřského mléka.

Obsahuje vše, co potřebujete pro přirozený růst a vývoj vašeho dítěte, protože je vyrobeno z přírodního kozího mléka bez přídavku syrovátky a palmového oleje.

Batole milují směsi NANNY pro jejich příjemnou chuť a odpovědné matky za to, že si zachovávají prospěšné vlastnosti přírodního kozího mléka na maximum a jsou plně přizpůsobeny pro malé děti.

Nestlé

Vyrábějí se dvě značky najednou pro různé cenové segmenty: Nestogen a Nan. Nan má širší variabilitu při výběru směsí (jsou léčivé), ale je také dražší.

Fetiš, který lze přičíst ošetřující směsi, je pouze kyselé mléko. Směsi na bázi kravského mléka. Má se za to, že Nan má optimální poměr syrovátkové bílkoviny k kaseinu.

Směs, která díky speciální technologii fermentace BIO poskytuje další ochranu, podporuje snadné trávení a prevenci střevních infekcí. Zlepšuje trávení a poskytuje také další ochranné vlastnosti ve vztahu k riziku střevních infekcí. Děti si rychle zvyknou na příjemnou a jemnou chuť kyselého mléka..

Cabrite

Cabrita - pod obchodním názvem Cabrita Gold vyrábějte směsi kozího mléka. Holandská produkce. Kompozice obsahuje pre- a probiotika.

Složení zahrnuje laktózu a rostlinné tuky, mezi nimiž vyniká komplex DigestX, který zahrnuje přírodní oleje (řepka, palmový olej, slunečnice). Směs obsahuje koncentrát kozí syrovátkové bílkoviny, sušené odstředěné kozí mléko a celé sušené kozí mléko.

Složení produktu zahrnuje kukuřičný škrob, jakož i fruktooligosacharidy, galaktooligosacharidy. Směs je obohacena minerály. Přidal rybí olej, zdroj kyseliny dokosahexaenové z omega-3 třídy. Výrobek také obsahuje kyselinu arachidonovou, vitamíny, taurin. Cabrita zahrnuje cholin a nukleotidy, bifidobakterie a mesoinositol.

Materna

Směsi značky Materna (existují jak upravené, tak léčivé). Mléčná směs Materna s modifikovaným olejem.

Vyznačuje se vysokou kvalitou (existují produkty, které se považují za „košer“, například Meadrin) a ceny. Je to tak, že takové značkové produkty nemůžete najít v běžných supermarketech. Zpravidla je to pouze na objednávku..

Kojenecká výživa pro matku byla vyvinuta vysoce kvalifikovanými izraelskými odborníky a všechny složky výživy byly vybrány s maximální péčí tak, aby směs mléka byla co nejblíže složení mateřského mléka.

Seznam produktů pro kojeneckou výživu

Každé dítě je individuální a to, co vyhovuje jedné osobě, se nehodí jiné. Neexistuje žádná směs, která by byla 100% vhodná pro každého. Směsi bez palmového oleje nebo s β-palmitátem jsou cennou alternativou k běžným výrobkům. Přicházejí v široké škále typů, jsou jednoduše přizpůsobené a speciální - terapeutické.

Stojí za zmínku, že tyto výrobky jsou docela konkurenceschopné a, na stejné úrovni jako ostatní, jsou zahrnuty v různých špičkových směsích.

Nan Optipro 1


Směs na základě kravského mléka s laktózou. Kompozice také obsahuje živé bifidobakterie, rybí olej, omega 3 a 6 kyseliny, maltodexin a řadu užitečných stopových prvků. Protein optimalizován.
Mezi výhody:

 • Mnoho pozitivních recenzí.
 • Společně dost.
 • Příjemná chuť.

Nevýhodou je vysoká cena. Je určen pro výživu zdravých dětí od narození do šesti měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

Vedlejší efekty:

 1. alergická reakce;
 2. zvýšená tvorba plynu;
 3. zácpa.

Cena je 441 rublů.

Similak 1


Na základě kravského mléka s laktózou. Obsahuje prebiotika, nukleotidy.

Mezi výhody:

Špatně se rozpustí, což je mínus. Určeno pro zdravé děti od 0 do 6 měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

Vedlejší efekty:

 1. alergická reakce;
 2. zvýšená tvorba plynu;
 3. zácpa.

Přibližná cena 279 rublů.

Similak Premium

Série je doplněna probiotiky, komplexem IQ-Intelli-Pro a je co nejblíže mateřskému mléku. Toto je dražší varianta jídla (ve srovnání s jednoduchým Similakem).

Navrženo pro výživu zdravých dětí od narození do šesti měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

Vedlejší efekty:

 1. alergická reakce;
 2. zvýšená tvorba plynu;
 3. zácpa.

Přibližná cena 390 rublů.

Nerozhodnuto 1

Obsahuje prebiotika a laktobacily. Na základě kravského mléka s laktózou. Je alternativou rozpočtu k Nanu.

Minusy:

 • Pohodlná lepenková krabice.
 • Horší řešení (ve srovnání s Nan).

Upraveno pro výživu zdravých dětí od narození do 6 měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

Cena 275 rublů.

Prémium na Nutrilak

Obsahuje esenciální omega 3 a 6 kyseliny, rybí olej, prebiotika a celý komplex mikro a makro prvků, vitamíny. Na základě kravského mléka s laktózou.

Klady:

 1. Přijatelná cena.
 2. Rozpouští se dobře.

Pro zdravé děti od 0 do 6 měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

Možné nežádoucí účinky:

 • alergická reakce;
 • zvýšená tvorba plynu;
 • zácpa.

Nutrilon Comfort 1

Směs je založena na kravském mléce (hydrolyzovaný koncentrát syrovátkové bílkoviny), obsahuje strukturovaný olej, laktózu, rybí olej, nukleotidy, vitamíny a minerály. Pokud je směs vhodná, může vyřešit problémy se zažívacím traktem.

Nevýhody jsou:

 • Vysoká cena.
 • Hořká chuť.
 • Špatně rozpustný.
 • Rybí vůně.
 • Zdravé děti se sklonem k zácpě, kolika od 0 do 6 měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

  Mezi nežádoucí účinky:

  1. alergická reakce;
  2. zvýšená tvorba plynu;
  3. zácpa.

  Přibližná cena 500 rublů.

  Nanny 1

  Je založeno na kozím mléku. Esenciální kyseliny (Omega 3, 6), nukleotidy, vitamíny a minerály, 1 - obohacené prebiotiky. Lepší než kravské mléko.

  Určeno pro zdravé děti, stejně jako netolerantní kravské mléko od 0 do 6 měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

  Mezi nežádoucí účinky:

  1. alergická reakce;
  2. zvýšená tvorba plynu;
  3. zácpa.

  Přibližná cena 953 rublů.

  Kabrita ZLATÁ 1


  Na základě kozího mléka. Existuje modifikovaný palmový olej, pre- a probiotika, komplex vitamínů a minerálů, nukleotidy, stejně jako Omega 3 a Omega 6. Pomáhá s gastrointestinálními problémy.

  Minusy:

  Určeno pro zdravé děti, alergické na kravské mléko od 0 do 6 měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

  Minusy:

  1. alergická reakce;
  2. zvýšená tvorba plynu;
  3. zácpa.

  Přibližná cena 920 rublů.

  Materna classik milk

  Směs založená na mléku s přídavkem modifikovaného oleje, jsou Omega 3 a 6. Je vysoce kvalitní.

  Minusy:

  • není běžné, lze jej zakoupit pouze na objednávku;
  • vysoké ceny.

  Určeno pro zdravé děti od 0 do 6 měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

  Vedlejší efekty:

  1. alergická reakce;
  2. zvýšená tvorba plynu;
  3. zácpa.

  Cena 2300 rublů.

  Materna mehadrin

  Směs založená na mléce s přídavkem modifikovaného oleje, jsou Omega 3 a 6. Zvažuje se košer.

  Minusy:

  • neobvyklé;
  • velmi vysoké ceny.

  Určeno pro zdravé děti od 0 do 6 měsíců. Kontraindikace je individuální nesnášenlivost složek..

  1. alergická reakce;
  2. zvýšená tvorba plynu;
  3. zácpa.

  Přibližná cena 2300 rublů.

  Tipy pro rodiče při výběru a skladování

  Pokud je směs vyráběna v různých zemích, upřednostňujte produkt, který jste již použili. Dokonce i malé rozdíly ve výrobě stejné značky mohou ovlivnit pohodu dítěte.

  Nekupujte otevřené balíčky z vašich rukou. Neexistuje žádná záruka, že tento balíček byl otevřen „včera“..

  Směs otevřených obalů by měla být spotřebována co nejrychleji. Nejpozději do měsíce (a někteří výrobci oznámili kratší období).

  Vždy dodržujte pokyny k vaření. Uvádí se „odměřená lžíce bez skluzu“, to znamená, že se jedná pouze o odměřenou lžíci (a „sklíčko“ lze vyjmout nožem nebo na vyčnívajícím okraji plechovky). Jasně sledujte teplotu vody. Pokud je voda studená, mnoho směsí se nemíchá důkladně.

  Nezapomeňte sterilizovat láhve. Použijte vyčištěnou a / nebo převařenou vodu.

  Hotovou směs neskladujte venku. Pokud je poskytnuto a deklarováno výrobcem na obalu, pak by nemělo být opilé jídlo skladováno v chladničce.

  Nabízíme vám, abyste si mohli prohlédnout video o tom, co musíte zvážit při výběru dětské výživy:

  Závěr

  Jakákoli směs je nezbytným opatřením, protože každý ví, že nejlepší výživou pro rostoucí dítě je mateřské mléko. Směsi bez palmového oleje umožní rodičům zbavit se všech obav a pochybností o této potravinové složce. Dávají jistotu, že poskytované jídlo je relativně bezpečné a prospěšné; že ho bude jíst, bude se dítě cítit pohodlně a bude růst a rozvíjet hrdinu, „ne ve dne, ale za hodinu“.

  3 kojenecká výživa bez palmového oleje ve směsi

  V poslední době se stále více rodičů chopí zbraní proti palmovému oleji, takže výrobci s cílem potěšit spotřebitele dlouho začali vyrábět dětskou výživu bez palmového oleje..

  Co je palmový olej a jaké je jeho poškození?

  Vytahují ji z plodů palem z celého světa, takže tento druh oleje je téměř nejdostupnější. Palmový olej obsahuje retinol, glycerin, tokoferol a kyselinu palmitovou.

  Jeho hlavní nevýhodou je, že ve svém složení je přítomen cholesterol - důvod možného rozvoje srdečních chorob. Kromě toho má schopnost snižovat absorpci vápníku.

  Právě tyto dva faktory brání matkám v klidném spaní a právě kvůli nim se jim tento rostlinný druh oleje nelíbí..

  Na ruském trhu si tedy můžete vybrat vhodnou náhradu za potraviny touto složkou.

  Uvádíme, jaké jsou směsi, ve kterých není palmový olej.

  Similac 1 bez palmového oleje

  Kompozice je obohacena o nukleotidy a prebiotika. Také složení směsi Similak 1 zahrnuje odstředěné mléko, laktózu, sojový tuk, kyselinu olejovou, slunečnicový olej, FOS, GOS.

  Nonstrogen 1 bez palmového oleje

  Hlavním rysem je přítomnost vlákniny v ní, která podporuje pohodlné a správné trávení, snižuje střevní koliku, nadýmání a plyn.

  Nostogen 1 obsahuje mléčný cukr, mléko (bez tuku), mléčný tuk a standardní sadu vitamínů a minerálů.

  Nanny 1 bez palmového oleje

  Hlavním rysem této směsi je, že je založena na kozím mléce, to znamená, že je vhodná pro děti s alergiemi na baterii.

  V těle dítěte je kozí mléko snadněji stravitelné než kravské mléko..

  Složení „Nanny“ také obsahuje polynenasycené kyseliny Omega-3 a Omega-6, prebiotika, která pomáhají pohodlnému trávení, maltodextrin jako zahušťovadlo, komplex rostlinných olejů, rybí tuk, laktóza atd..

  Hlavní pediatr může navrhnout kompletní seznam směsí bez dlaní.

  Kojenecká výživa bez dlaně - to, co potřebujete vědět pro pečující matky

  Ahoj milí čtenáři.

  Víte, že palmový olej jako součást dětské výživy negativně ovlivňuje trávicí systém a zhoršuje proces vstřebávání vápníku v těle? Rostlinné oleje se přidávají k získání procenta obsahu tuku co nejblíže složení mateřského mléka. Existuje dětská výživa bez palmového oleje? Ano, samozřejmě. Výrobci přátelští k dětem nabízejí bezpečné možnosti dětské výživy.

  Je palmový olej nebezpečný?

  Je to nejlevnější, proto je velmi populární mezi firmami zapojenými do výroby potravin. Důležitým faktem pro společnosti, které vyrábějí dětské kojenecké výživy, je to, že díky tomu můžete prodloužit skladovatelnost produktu.

  Palmový olej v kojenecké výživě se vyznačuje vysokým obsahem mastných kyselin a cholesterolu. To ovlivňuje zažívací trakt, způsobuje zácpu a koliku u dítěte. Cholesterol se usazuje na stěnách krevních cév a zužuje mezery, což vede k dalšímu stresu na srdečním svalu. Ale nejdůležitější věcí, na kterou varují odborníci, je to, že tyto složky neumožňují tělu plně absorbovat vápník. A to je velmi důležité pro plný růst a vývoj dítěte..

  Přidání tohoto oleje do kojenecké výživy je schváleno Výzkumným ústavem pro výživu. Odborníci říkají, že dodržování přesných dávek v produktu nemůže způsobit významné poškození zdraví dítěte. Každý rodič má právo rozhodnout, jakou směs použije jeho dítě. Pediatrové však maminkám a tatínkům doporučují, aby kupovali kojeneckou výživu bez palmového oleje.

  Výhody směsí bez dlaně

  Většina z nich má hypoalergenní vlastnosti a jsou vhodné pro děti, které jsou náchylné k alergickým reakcím. Výhody také zahrnují:

  • normalizace trávení dítěte;
  • rychlý nárůst tělesné hmotnosti u předčasně narozených dětí;
  • posílení imunitního systému;
  • tělo dítěte snadno přizpůsobí takové jídlo;
  • lepší vstřebávání vápníku;
  • směsi s prebiotiky a probiotiky přispívají k tvorbě prospěšné střevní mikroflóry;
  • plné nasycení těla užitečnými vitamíny a hodnotnými kyselinami.

  Mezi tyto nedostatky patří: vysoká cena produktů a omezený seznam společností zapojených do jejich výroby.

  Jak zvolit bezpečnou stravu

  Než začnete nakupovat, poraďte se se svým dětským lékařem. Nabídne nejvhodnější produkt s přihlédnutím k charakteristikám vývoje a zdraví dítěte.

  Nezapomeňte postupovat podle pokynů pro přípravu dětské výživy uvedených na obalu. Někdy rodiče přidávají větší množství směsi, než je nutné, což vede k zácpě u dítěte. Naopak, snížení množství nutriční výživy dítě nenasycuje úplně.

  • antireflux - pomáhá snižovat frekvenci regurgitace u dítěte po krmení;
  • bez laktózy a s nízkým obsahem laktózy - pokud dítě netoleruje mléčný cukr;
  • hypoalergenní - pro kojence, kteří mají sklon k alergickým reakcím;
  • s prebiotiky - pro tvorbu prospěšné střevní mikroflóry;
  • sója - pokud dítě netoleruje krávu;
  • kyselé mléko - pro děti s patologiemi v žaludku nebo ve střevech.

  Směs pro novorozence bez palmového oleje umožňuje lepší vstřebávání užitečných stopových prvků, nedráždí jemné stěny žaludku a obsahuje potřebné látky a vitamínové doplňky.

  Počáteční kojenecká výživa bez palmového oleje: seznam

  Představujeme vám přehled a stručný popis nejpopulárnějších značek dětské výživy, které tuto součást neobsahují:

  Chůva

  Základem je kozí mléko. Nový Zéland je známý tím, že má mnoho ekologicky čistých oblastí a produkt se vyrábí v této zemi. Složení neobsahuje sacharózu a glukózu, ale je zde laktóza - důležitý uhlohydrát pro kojence. Složky obsažené ve složení přispívají k posílení trávicího traktu dítěte a mají příznivý účinek na celé tělo. Přizpůsobená výživa vhodná pro novorozence.

  Similaku

  Dánští experti se věnují pozornost matek a tatínků různým skladbám. Trpí vaše dítě kolikou a nadýmáním, je náchylné k alergickým reakcím, nízká hmotnost? V řádku tohoto výrobce najdete možnosti výživy pro vaše dítě a řešení těchto problémů.

  "Carbit"

  Odborníci z Nizozemska brali kozí mléko jako základ svých produktů. Z výhod této značky - normalizace trávení dítěte, neomezená absorpce vápníku. Z hlediska kvality je složení potravin co nejblíže složení mateřského mléka kojících žen.

  Nutrilon

  Výrobce z Nizozemska dodává na trh s potravinami kojenecká výživa: pro děti s dobrým zdravím, oslabené a předčasně narozené děti, alergické děti a ty, kteří mají zažívací potíže. V této řadě mohou rodiče najít ideální produkt pro své dítě.

  "Nehodný"

  Švýcarská značka nabízí dětské kojenecké výživy s přihlédnutím k potřebám rostoucího organismu. Jedinou nevýhodou je, že výrobní společnost dosud nevyvinula směs pro předčasné a slabé děti.

  Heinzi

  Americký výrobce umožňuje vybrat si jídlo ze široké škály svých produktů pro různé věkové kategorie. Existují směsi, mléčné i mléčné. V produktech chybí barviva, GMO, konzervační látky. Kvalitní produkt od spolehlivého výrobce.

  Mamex

  Produkt z Dánska splňuje všechny standardy WHO. Sestava obsahuje nutriční přípravky neobsahující laktózu od narození do roku. Produkt je obohacen o vitamínové komplexy a užitečné mikroelementy nezbytné pro kojence..

  Nutrilak

  Směsi kyselého mléka se snadno vstřebávají a nedráždí jemný trávicí systém dítěte. Doporučeno pro velmi malé i starší děti.

  Tuto recenzi lze doplnit značkami obsahujícími modifikovaný palmový olej. Speciální léčba nám umožňuje zajistit, že vápník je plně absorbován a nemá špatný účinek na trávení dítěte. Mezi společnosti vyrábějícími směsi s upraveným palmovým olejem: Matryona, Hipp Comfort, Humana Anticolik.

  Slavné značky mají také řadu dětské výživy, která obsahuje upravený palmový olej. Mezi ně patří: Heinz Infanta 1, Nutrilon Comfort 1, Carbit Gold 1. Je třeba říci, že modifikovaný palmový olej se výrazně liší v kvalitativních vlastnostech od konvenčního palmového oleje a nepoškozuje zdraví kojenců.

  Závěr

  Přes všechny argumenty odborníků přesto uznávají, že palmový olej v kojenecké výživě má ​​na tělo negativní účinek. Ať je to nenápadné a bezvýznamné, ale škodlivé pro malou osobu. Koneckonců, hlavním negativním účinkem této složky je narušení absorpce vápníku, které je nezbytné pro rostoucí organismus.

  Vysoký cholesterol také nepřináší nic dobrého. Pediatrové souhlasí s tím, že je lepší zvolit jídlo bez palmového oleje.

  Další možností jsou směsi s upraveným palmovým olejem. Je to lepší produkt, který nenarušuje vstřebávání vápníku v těle a neovlivňuje trávicí trakt. Mnoho známých značek dětské výživy ve svých výrobcích odmítá čistý palmový olej a dává přednost modifikované složce.

  Dětské směsi bez palmového oleje se vyznačují kvalitou a vysokým obsahem užitečných látek a vitamínů. Chcete-li najít nejvhodnější produkt pro vaše dítě, poraďte se s pediatrem. Tuto směs doporučí s přihlédnutím k individuálním charakteristikám zdraví dítěte.

  Vážení čtenáři, zanechte své komentáře a sdílejte odkaz na článek s přáteli na sociálních sítích. Nechte ostatní matky zjistit, jak palmový olej, jako součást kojenecké výživy, ovlivňuje zdraví kojenců.

  Články O Neplodnosti