Hlavní Analýzy

Pravidla pro výběr a přezkum fermentovaných mléčných směsí z koliky a zácpy pro novorozence

Matky často musí přejít na umělé krmení velmi brzy, když tělo není připraveno na vážný krok. Gastrointestinální trakt reaguje odlišně na podávání směsí. Často se objevují nepříjemné příznaky, kolika, zácpa. Proto lékaři doporučují pečlivě vybírat jídlo, které je ideální pro tělo dítěte. Směs koliky by měla odpovídat věku a symptomům, které vás obtěžují. Před výběrem první návnady musíte pochopit její typy.

Indikace pro použití

Opožděná stolice u novorozenců je problémem, který je třeba řešit, protože kromě nedostatku pohybu střev jsou také znepokojivé koliky a nadýmání. Častá stagnace stolice vyžaduje okamžité ošetření. Směsi pro novorozence určené speciálně pro odstranění tohoto onemocnění, mají terapeutické a profylaktické vlastnosti a jsou předepisovány zdravotnickými odborníky.

Důvody pro jmenování těchto potravin:

 • Časté zpoždění stolice.
 • Pevná stolice.
 • Kojenecká kolika.
 • Plivání, zvracení.

Speciální výživa ovlivňuje nejen střeva, pomáhá uvolňovat se z mas, ale také normalizuje celý trávicí systém dítěte. Když užijete správné jídlo, dítě se už nedotkne koliky a plynu.

Výhody Nan Fermented Milk

Jaký je rozdíl mezi touto výživou druhých a jakou je jeho hlavní funkcí?

Vzhledem k částečné hydrolýze proteinu je tato směs snáze stravitelná, ačkoliv je třeba říci, že pouze 5 až 6% proteinů je rozděleno.

Toto jídlo lze považovat za snadněji stravitelné, protože v kyselém prostředí jsou některé stopové prvky v těle snadněji absorbovány..

K nápravě dysbiózy dochází v důsledku nárůstu počtu prospěšných bakterií (bifidobakterií) ve střevě, které se v kyselém prostředí množí rychleji a snadněji.

Technologie potravin snižuje riziko střevních infekcí.

Fermentace BIO je proces fermentace mléčného výrobku pomocí živých bifidobakterií a laktobacilů. Bifidobakterie BL zapojené do procesu pomáhají chránit dítě před infekcemi zvenčí, zvyšují imunitu novorozence.

Kromě léčby dysbiózy lze další výhodu této směsi nazvat změkčením konzistence stolice. Směs tedy také pomáhá při zácpě.

Výběr dětské výživy

K výběru dětské výživy je třeba přistupovat velmi pečlivě. Před nákupem nutričního produktu byste se měli poradit se svým lékařem. Lékař vám pomůže vybrat náhražku mateřského mléka na základě charakteristik těla novorozence.

Směs bez zácpy obsahuje probiotika a prebiotika. Pro dítě, které trpí zpožděním stolice, může lékař doporučit jeden z typů projímavých směsí nebo normalizaci trávicího systému. Všechny náhražky mateřského mléka pro novorozence jsou rozděleny do typů:

Pediatr předepisuje léčivý přípravek pro krmení, nezávislé rozhodnutí o příjmu takové výživy může vést k nežádoucím následkům. Léčba zácpy by neměla trvat déle než tři týdny..

Profylaktická náhrada mateřského mléka je dobrým pomocníkem s tendencí oddálit stolici. Doporučeno pro kojence, aby se zabránilo dysfunkci střev..

Při výběru jídla je důležité vzít v úvahu věk dítěte. Výrobci dělí podle věku:

 • Od narození do 6 měsíců.
 • Od šesti měsíců do roku.
 • Od roku do tří let.

Nedostatek může vést k vážným trávicím problémům.!

Při nákupu musíte věnovat pozornost datu výroby a datům expirace. Zboží s ukončenou platností může způsobit těžký průjem.

Vzhledem ke všem nuancím není obtížné zvolit náhradu mateřského mléka, která co nejrychleji odstraní nepříjemný symptom a zmírní koliku.

O produktu

Suchá kojenecká výživa založená na částečně hydrolyzované syrovátkové bílkovině, speciálně navržená pro pohodlné trávení dětí s kolikou, zácpou a zvýšeným plynem.

 • Částečně hydrolyzovaná syrovátková bílkovina - snadno stravitelná
 • Probiotika - živé bifidobakterie B. lactis (BL) podporují zdravou střevní mikroflóru, bojují proti škodlivým bakteriím
 • Prebiotika - galaktooligosacharidy (GOS) - jsou potravou pro prospěšnou mikroflóru, přispívají k tvorbě měkkých stolic
 • Snížená laktóza pomáhá snižovat produkci plynu
 • BEZ palmového oleje - přispívá k tvorbě měkkých stolic, lepší vstřebávání vápníku, vyšší mineralizaci kostí

Všechny směsi Similac neobsahují palmový olej, GMO, barviva, konzervační látky ani lepek..

Před použitím se doporučuje poradit se s lékařem.

Druhy dětské výživy

Často dochází ke zpoždění ve stolici ze směsi, která nezapadá dítě do jeho složení. V tomto případě musíte najít náhradu. Vyberte náhradu za mateřské mléko v souladu s doporučeními pediatra.

Téměř všechny náhražky jsou vyrobeny z kravského mléka, které je v čisté formě pro dítě naprosto kontraindikováno. Výrobce přivede produkt do požadovaného stavu zpracováním. Podle stupně zpracování se rozlišují následující typy:

 • Přizpůsobeno - nejbližší složení mateřského mléka. Vyznačují se nutriční hodnotou a rychlou absorpcí..
 • Částečně přizpůsobené - stabilizované syrovátkové směsi. Doporučeno pro děti od 6 měsíců..
 • Následující jsou založeny na sušeném plnotučném mléku. Určeno pro děti od 6 měsíců.
 • Neupraveno - kaseinové produkty, které jsou méně stravitelné než jiné skupiny. Nedoporučuje se pro děti do jednoho roku..

Výrobci pečují o děti, jejichž zdravotní stav neumožňuje použití konvenčních směsí. U těchto dětí existují v závislosti na jejich potřebách tyto typy náhrad mateřského mléka:

 1. Kyselé mléko - s porušením gastrointestinálního traktu, časté zpoždění v pohybu střev, kolika.
 2. Hypoalergenní - se speciálními enzymy. U alergií na bílkoviny se doporučuje náhrada mateřského mléka, ve které se rozkládají mléčné proteiny.
 3. Bez laktózy - pro děti s intolerancí laktázy. Do této skupiny patří Similak, Nutrilon sója. Při dlouhodobém používání similaku a podobných přípravků může dojít k dysbióze.
 4. Antireflux - výrobky s přísadou, která zvyšuje viskozitu jídla. Přiřazeno k často plivajícím dětem.

Aby se předešlo nežádoucím důsledkům po jídle, musí být při výběru zohledněny všechny podmínky. Hlavní věc, kterou by rodiče měli udělat, je sledovat reakce dítěte na ošetřujícího agenta předepsaného lékařem..

Struktura

Než získáte směs koliky, musíte zjistit, z jakých komponent se skládá. Složení většiny terapeutických nečistot zahrnuje tři hlavní prvky:

 • Prebiotika. Zpočátku je taková dietní vláknina trávena v tenkém střevě, poté vstoupí do tlustého střeva. To přispívá k tomu, že se zácpou a kolikou hromadí výkaly měkčí. Použití nečistot s prebiotiky také pomáhá obnovit normální mikroflóru v tlustém střevě.
 • Probiotika Fermentované mléko s probiotiky minimalizuje pravděpodobnost infekcí ve střevech a čistí jej od škodlivých bakterií. Vzhledem k tomu, že probiotika se podílejí na fermentaci fermentovaného mléka, obnovuje se pomocí nich peristaltika gastrointestinálního traktu..
 • Veverky. V léčivých nečistotách, na rozdíl od živin, obsahuje méně bílkovin. Kromě toho se v takových formulacích přidává složka pouze v rozpojené formě, aby se dlouhodobě netrvalo v tenkém střevě a neproniklo do tlustého střeva..

Přehled kojenecké výživy

Při výběru směsi se nedoporučuje důvěřovat recenzím online ani spoléhat na intuici. Je lepší konzultovat pediatra. Lékař jmenuje seznam produktů, které jsou schopny stanovit trávení dítěte v konkrétním případě. Směs pro zácpu u novorozenců je vybírána s ohledem na vlastnosti těla dítěte.

Nutrilac

Nutrilak proti kolice a zácpě je upravená kojenecká výživa založená na syrovátce. Díky svému speciálnímu složení má pozitivní vliv na střevní funkci. Jako součást součástí:

 • Sušená syrovátka demineralizovaná syrovátka.
 • Sušené normalizované pasterizované kravské mléko.
 • Slunečnice, kokos, sójový olej.
 • Rybí tuk.
 • Carob Gum.
 • Vitamíny a minerály.

Nutrilac se doporučuje i pro kojence, pokud mají zažívací potíže. V tomto případě se vymění jedno nebo dvě krmení..

Nutrilon

Nutrilon - dětská výživa, jejíž složení je blízké mateřskému mléku. Dobře se vstřebává tělem dítěte a zabraňuje nadýmání, kolice a zácpě.

Kysaný mléko je vhodný pro děti od narození. Kompozice obsahuje mnoho fermentovaných mléčných bifidobakterií, které pozitivně ovlivňují fungování gastrointestinálního traktu. Pokud má dítě citlivé trávení, může Nutrilon nahradit jedno kojení. V případě, že nedochází k nežádoucí reakci, je přípustné přenést dítě na fermentované mléko Nutrilon.

Nutlon neobsahující laktózu je náhradou mateřského mléka určeného pro děti trpící nesnášenlivostí laktózy. Vzácné stolice jsou častou příčinou nedostatku laktázy. Výrobek neobsahuje laktózu. Tento typ jídla používejte jako hlavní pouze se souhlasem pediatra.

Komfort výživy normalizuje trávení, je účinný pro koliku. Zabraňuje zadržování stolice a zlepšuje trávení. Při užívání produktu získává dětská židle zelenkavý nádech.

Fermentované mléko normalizuje fungování střeva, podporuje lepší trávení a posiluje imunitu. Pomáhá zbavit se koliky a zácpy. Fermentovaná mléčná směs této značky patří do skupiny vysoce přizpůsobených a je povolena dětem od narození. Nan má příjemnou kyslou mléčnou chuť.

Similaku

Prémie Similak je náhradou mateřského mléka s prebiotiky a bifidobakteriemi, která se doporučuje pro trávicí potíže, časté a hojné vyplivnutí. Similak bez palmového oleje, díky čemuž je oblíbený mezi mladými rodiči. Ve stravě nejsou žádné látky, které by mohly vyvolat alergickou reakci.

Similac není vhodný k léčbě chronické zácpy, doporučuje se jako profylaktický přípravek se sklonem k zadržování stolice.

Nerozhodnuto

Nízk laktóza je nestabilní - specializovaný produkt předepisovaný pediatrem pro nedostatek laktázy. Doporučeno pro kojence. Nukleotidy v produktu obnovují střevní stěnu.

Bellact

Bellact AR je suchá mléčná receptura předepsaná pediatrem pro porušení gastrointestinálního traktu, projevující se ve formě zácpy, regurgitace, koliky. Produkt je obohacen o vitamíny a minerály pro správný vývoj dítěte..

Karobová guma, která je součástí přípravku Bellact, stimuluje peristaltiku, což snižuje riziko zácpy a střevní koliky.

Humana

Humana je náhradou mateřského mléka pro děti od narození do tří let. Díky velké řadě značky si může rodič snadno vybrat potřebný produkt.

Humana Bifidus je přípravek pro kojence trpící zácpou a dysbiózou. Složení přípravku Humana Bifidus zahrnuje prebiotikum s projímavým účinkem, které pomáhá změnit strukturu dětské stoličky na měkkou.

Frisovoy

Frisovoy - umělý mléčný produkt, doporučený pro zácpu, koliku, regurgitaci. Obsahuje mnoho prospěšných bakterií, vitamínů a minerálů, které příznivě ovlivňují vývoj dítěte. Nukleotidy obsažené ve složení pomáhají imunitnímu systému dítěte. Omega 3 a omega 6 jsou esenciální mastné kyseliny pro funkci a vývoj mozku..

Rodiče souhlasili s tím, že Frisov je nejlepší směsí zažívacích potíží v prvních šesti měsících života dítěte.

Pokud jsou u dítěte problémy se zažívacím trhem, je lepší si vybrat jídlo s pozorujícím lékařem. Lékař vám pomůže vybrat nejlepší produkt a dá doporučení k užívání, předepíše další léky k odstranění symptomu. Život bez koliky a zácpy je štěstí pro ženu a dítě. Je obtížné vyhnout se nepříjemným symptomům, ale je možné je eliminovat pomocí moderních účinných prostředků.

Jak vybrat ten pravý pro novorozence

V případě zažívacích potíží u novorozence je lepší okamžitě vyhledat lékaře. Mladé matky musí znát vlastnosti výběru směsi.

Správně vybrané mléko eliminuje zácpu a koliku.

Jídlo by mělo být vhodné pro dítě podle věku. Jednoleté dítě nevejde jídlo pro měsíční děti. Neshoda v živinách vede k zácpě. Přebytečný tuk a bílkoviny narušují fungování dětských střev. Výrobci nabízejí následující divize:

 • od 0 do 6 měsíců;
 • od 6 měsíců do roku;
 • od roku do 3.

Kompozice musí být přítomna s pre- a probiotiky (nebo alespoň 1 z těchto složek). Kolonizují dětská střeva užitečnými bakteriemi.

Nezahrnujte fermentovaná mléčná jídla, která obsahují palmový olej (nebo ß-palmitát). Palmový olej snižuje vstřebávání vápníku, které váže a vyvolává kalení stolice novorozence.

Při krmení novorozence je třeba dodržovat následující pravidla. Jejich dodržování minimalizuje problém zácpy..

 • v případě jmenování terapeutické mléčné směsi není přenos dítěte do ní zcela doporučen. Vyměňte část krmiv za lékařskou výživu. Měl by být podáván postupně, počínaje dávkou 30 g;
 • nemůžete mísit běžné a léčivé směsi;
 • lékařská výživa by neměla být podávána déle než 3 týdny;
 • Před krmením zapněte dítě na břiše. Vzduch nahromaděný v žaludku vyjde. To pomůže zabránit kolice po krmení;
 • po krmení držte dítě ve vzpřímené poloze, abyste vyloučili možnost regurgitace;
 • koupit speciální láhev od koliky v obchodě.

Výsledek léčby přichází asi o týden později.

Pokud mají novorozenci problémy se zažívacím trhem, je nutné vybrat společně s pediatrem novou směs. Pomůže předepsat správnou výživu, stravu a kromě toho vybírat speciální přípravky s pre-a probiotiky k normalizaci střev..

Článek byl schválen.

Který Similak si můžete vybrat ze zácpy

S pravidelnými zácpami a kolikou je lepší zvolit specializované upravené směsi Similaku:

Prémii, jako je Similak, pohodlí při zácpě, lze zavést do stravy dítěte již od prvních dnů života. Složení takové stravy je bohaté na lehké bílkoviny, probiotika a prospěšné bakterie kyselého mléka. Málokdy způsobuje alergickou reakci, zabraňuje nadýmání a reguluje stolici dítěte. Similak Antireflux je předepisován výhradně pediatry, pokud má dítě nejen zácpu, ale také zvýšenou regurgitaci. Zavádí se do jídla postupně a aplikuje se, dokud se problém nevyřeší. Poté je dítě převedeno na Comfort nebo Premium.

Nejlepší kombinace pro zácpu a koliku pro novorozence

V prvních měsících života je trávicí systém dítěte extrémně nestabilní a náchylný k jídlu. Proto při výběru směsí, jako doplňku nebo alternativy k mateřskému mléku, je důležité zvolit vysoce kvalitní, osvědčené produkty, které přispívají k normalizaci stolice. Nejčastější příčinou před dosažením věku jednoho roku je kolika, zácpa. Léky však můžete použít pouze jako poslední možnost. Nejlepší směsi pro zácpu a koliku pro novorozence, které jsou schváleny pediatry a odborníky, budou schopny pomoci rodičům. Do hodnocení roku 2020 byli zahrnuti pouze spolehliví výrobci s certifikovanými produkty. Na základě recenzí a srovnávací analýzy bude v přehledu uveden fermentovaný a profylaktický kojenecký přípravek s probiotiky, prebiotiky. Více o každém nominovaném a definujících kritériích pro výběr najdete níže..

Směs zácpy a koliky pro novorozence, kterou společnost si má vybrat

Je možné použít speciální kojeneckou výživu proti kolice a zácpě nejen v případě umělého krmení, ale také jako doplňková výživa pro kojení. Mnoho známých společností výrobců takové produkty má, ale následující z nich se mohly dostat do nového hodnocení:

 • Nestle je švýcarská společnost, která existuje více než sto let. Má dvě značky dětské výživy - Nestogen, NAN. Každá kompozice je optimalizována pro specifické věkové rozmezí, kromě vitamínů obsahuje kompetentní poměr uhlohydrátů, bílkovin, tuků.
 • Agusha je ruská značka dětské výživy, která existuje od roku 1992. Dnes je tato značka hlavním poskytovatelem potravin pro mléčné kuchyně zdarma. Maximální rozšíření sortimentu bylo pozorováno od roku 2008. Společnost se snaží sjednotit své výrobky, rozpoznatelnost nejen v Rusku.
 • Bibicol je německý výrobce, který používá suroviny Nového Zélandu k výrobě dětské výživy. V těchto částech světa se vyrábí cenné kozí mléko, protože zvířata se živí čerstvou trávou po celý rok. Společnost nenabízí kombinovaná krmiva, ve složení nejsou žádné GMO, vonné látky, přísady.
 • Humana je jediný výrobce, jehož celý výrobní proces probíhá v Německu. Jako surovina se mléko používá pouze z rodinných farem v Herfordu. Bezpečné složení, široký sortiment získal důvěru milionů zákazníků.
 • Similac je známá značka dětské výživy, kterou vlastní americká společnost Abbott. Ve svém tržním segmentu zaujímá vedoucí postavení. Složení kojenecké výživy je maximálně přizpůsobeno mateřskému mléku, které chrání křehký trávicí systém před poruchami.
 • Friso je nizozemská společnost s více než 19 000 farmami pro výrobu přírodní kojenecké výživy. Pracovní zkušenosti přesáhly 130 let. Holandská královna udělila královskému statutu společnosti. Každý produkt obsahuje optimální kombinaci klíčových živin pro imunitu dítěte..

Hodnocení směsí pro zácpu a koliku pro novorozence

Jakmile budou spolehliví výrobci dětské výživy identifikováni, můžete přistoupit k určení kritérií, podle nichž budou vyznamenáni na prvním místě. Názory předních pediatrů zpočátku pomohly určit seznam žadatelů o titul nejlepší kombinace zácpy a koliky pro novorozence. Odborníci se dále opírali o následující hodnotící kritéria:

 • Druh - mléko s gumou, laktulóza, upravené, kyselé mléko;
 • Složení - štěpené bílkoviny, vlákniny, vitamíny, prebiotika, probiotika atd.;
 • Indikace - individuální fyziologické vlastnosti těla dítěte;
 • Věkové omezení - číslo „1“ znamená až šest měsíců;
 • Bezpečnost - nepřítomnost GMO, rostlinných olejů, látek určených k aromatizaci, látek zvyšujících chuť;
 • Pravidla použití - způsob vaření, spotřeba obalů;
 • Skladování - skladovatelnost, požadavky na skladování.

Během studie se odborníci také seznámili s názory rodičů, kteří byli z vlastní zkušenosti přesvědčeni o kvalitě a užitečných vlastnostech různých produktů. Na základě těchto informací byly stanoveny silné a slabé stránky každého kandidáta..

Nejlepší kombinace zácpy a koliky pro novorozence podle recenzí. Jak dávat terapeutické, preventivní směsi?

Zápcha a kolika jsou u novorozenců běžné. Příznaky se mohou objevit od prvních dnů života v důsledku nezralosti zažívacích orgánů novorozence. Dítě je neklidné, pláče a odmítá jíst. V tomto případě dítě nemá horečku, zvracení, kašel.

K problému dochází méně často a lze jej snadno vyřešit úpravou výživy matky, pokud je dítě kojeno. Pokud dítě jí náhražku mateřského mléka, jediným správným rozhodnutím rodičů bude změna jídla na jinou, po konzultaci s dětským lékařem. Pediatr poradí, jakou směs zvolit pro zácpu.

Důležité složky ve složení směsí pro zácpu, kolika

Při výběru správné výživy, která vám pomůže problém vyřešit, byste měli věnovat pozornost přítomnosti složek důležitých pro správné trávení.

 • Probiotika Normalizujte funkci střev, zejména po léčbě antibiotiky.
 • Prebiotika. Odstranit problém zácpy, stimulovat střeva, dát mu prospěšné bifidobakterie, laktobacily. Díky nim mizí patogenní bakterie, což snižuje riziko alergií u dítěte.
 • Žvýkačka z karobových bobů. Změkčuje stolici dítěte, drží vodu potřebnou k odstranění zácpy ve střevech, zabraňuje plivání.

Speciální případy

Pokud zácpa u novorozence není dána věkem souvisejícími charakteristikami trávicího systému (stále se tvoří pouze v prvním roce života), jsou pro léčbu onemocnění vybírány speciální směsi..

S nedostatkem laktázy

 1. Similac nízká laktóza.
 2. Bellact NL.
 3. Nestogen nízká laktóza.
 4. Humana LP.
 5. Humana LP SCT.
 1. Nan laktóza zdarma.
 2. Bezlaktózový bellact.
 3. Nutrilak bez laktózy.
 4. Nutrilon Premium bez laktózy.
 5. Babiččina koš bez laktózy.
 6. Celia lf.

S alergiemi na potraviny

 1. Alfare.
 2. Friso Pep AC.
 3. Frisolac GA.
 4. HiPP Combiotic HA.
 5. Humana GA.
 6. Kabrita.
 7. Nan ha.
 8. Nestogen.
 9. Nutramigen.
 10. Nutrilak GA.
 11. Nutrilon GA, Pepti Allergy, Pepti TSC.
 12. Pregestimil.
 13. Similac Alimentum, hypoalergenní.
 14. Chůva.

S nedostatkem laktázy a sklonem k potravním alergiím

 1. Aminokyseliny z Nutrilonu.
 2. Alfare amino.
 3. Nutrilak peptidy STC.
 4. Nutrilak Soy.

Přečtěte si více o směsích s potravinovými alergiemi v článku: „Hypoalergenní směsi pro novorozence“.

Jak vidíte, vývojáři dětské výživy nepřecházeli nad těmi, kteří mají problém diktovaný vrozenými chorobami. Je na výběr - a to by mělo uklidnit a potěšit rodiče, kteří mohou v tak obtížných případech pomoci svému dítěti.

Pokud jsou problémy s výběrem, pouze odborník může zjistit, která směs je lepší pro zácpu u novorozenců z výše uvedených seznamů. Zohlední průběh patologie a individuální vlastnosti těla. A protože se jedná o terapeutickou potravu, bude nutné ji podávat podle zvláštních pokynů.

Hodnocení nejlepších směsí proti zácpě, kolika

Všechna dětská výživa z těchto odchylek v práci střeva jsou rozdělena na:

Preventivní, s prebiotiky

 • Mil Kozochka. Holandské výrobky s kozím mlékem, které obsahují 0,2% prebiotik na 100 gramů. Je vhodný pro děti s alergiemi na bílkoviny kravského mléka a pomáhá léčit mikroflóru díky prebiotikům, které tvoří její složení. Obsahuje komplex rostlinných olejů: slunečnice, kokos, palma.
 • Friso Luck Gold. Má maximální podobnost s mateřským mlékem, vytvořené na základě krávy. Neobsahuje GMO. Vyhýbá se zácpě, kolice u dítěte, podle recenzí rodičů na fórech.
 • Humana. Jako součást užitečných prebiotik, laktózy. Má velký sortiment, který umožňuje rodičům vybrat si jídlo, které jim dobře vyhovuje. Některé typy těchto potravin lze doporučit novorozencům s alergií na bílkoviny kravského mléka..

Profylaktické, s probiotiky

 • NAS Optipro. Restartuje práci přirozené střevní mikroflóry, zmírňuje bolest při trávení, vylučování potravy. Nedávno neobsahuje žádný škodlivý palmový olej.
 • Celia je odborník. Nezpůsobuje střevní problémy ve formě regurgitace, koliky, zácpy způsobené bifidobakteriemi, probiotiky. Obsahuje palmový olej. Vhodný pro umělé a smíšené krmení novorozenců.
 • Nutrilak Premium kyselé mléko. To se etablovalo jako mléčná receptura, která nezpůsobuje zácpu, kolika v menstruaci, obsahuje komplex jedinečných laktobacilů, což je definitivní plus. Může být použit od okamžiku narození dítěte. Palm zdarma.

Plantex

Pro děti od narození do dvou měsíců.

Srdcem této drogy, stejně jako v koprové vodě, je fenyklový extrakt.

Jeden vak, který je k dispozici v sáčcích, lze rozdělit do tří dávek a stačí celý den.

Jak vařit "Plantex"?

Stačí rozpustit obsah jednoho sáčku ve 100 ml vody.

Upozornění: není vhodné pro děti, které mají malabsorpci galaktózy.

Léčivé: s laktulózou nebo svatojánskou gumou

 • Humana Bifidus. Výživa s laktulózou a svatojánskou gumou je vhodná pro kojence s častou zácpou, dysbiózou. Laktulóza, která je součástí, změkčuje stolici, umožňuje dítěti snadno vyprázdnit střeva. Při neustálém používání se tělo dítěte „učí“ samostatně pěstovat lakto- a bifidobakterie, což výrazně zlepšuje kvalitu trávení, vylučování potravin.
 • Samper Bifidus. Pomáhá bojovat proti zácpě, normalizuje rovnováhu mikroflóry ve střevech novorozence. Neobsahuje žádné škodlivé lepky, příchutě, barviva.
 • Nutrilon Comfort. Kromě laktulózy lze najít prebiotika, která pomáhají prospěšným bakteriím aktivně se vyvíjet, a škodlivých bakterií, které opouštějí tělo novorozence, a nukleotidů, jejichž účelem je umožnit růst užitečných bifidobakterií.

Palmový olej je často příčinou zácpy u novorozence. Při výběru jídla věnujte pozornost složení jídla, které kupujete.

Indikace pro použití

Opožděná stolice u novorozenců je problémem, který je třeba řešit, protože kromě nedostatku pohybu střev jsou také znepokojivé koliky a nadýmání. Častá stagnace stolice vyžaduje okamžité ošetření. Směsi pro novorozence určené speciálně pro odstranění tohoto onemocnění, mají terapeutické a profylaktické vlastnosti a jsou předepisovány zdravotnickými odborníky.

Důvody pro jmenování těchto potravin:

 • Časté zpoždění stolice.
 • Pevná stolice.
 • Kojenecká kolika.
 • Plivání, zvracení.

Speciální výživa ovlivňuje nejen střeva, pomáhá uvolňovat se z mas, ale také normalizuje celý trávicí systém dítěte. Když užijete správné jídlo, dítě se už nedotkne koliky a plynu.

Protože zácpa u novorozenců je vážným problémem, který může negativně ovlivnit jeho pohodu a zdravotní stav, vykonávají směsi proti tomuto onemocnění hlavně terapeutické a preventivní funkce. Takže - vyžadují speciální označení pro použití.

Je nemožné dát je dítěti samostatně, bez rady lékaře. To může vést k selhání trávicího systému bez pomoci..

Jsou předepisovány v následujících případech:

 • zácpa
 • velmi tvrdé a vzácné stoličky;
 • kolika
 • porucha trávení;
 • těžká regurgitace až do roubového reflexu.

Směsi určené k léčbě zácpy u novorozenců nejen normalizují stolici, ale také zlepšují fungování trávení jako celku. Výsledkem je, že tento problém zmizí i řada dalších: kolika a hojná regurgitace přestávají obtěžovat. Terapeutický účinek takové výživy je tedy obtížné přeceňovat. Stačí si vybrat správný produkt, a proto musíte pochopit rozmanitost jeho typů.

Jak dát směs zácpy a koliky?

Při rozhodování o podávání speciálních vzorců vašemu dítěti poslouchejte následující pokyny..

 • Pokud pediatr předepsal dětský výživový lék, v žádném případě na něj dítě nepřevádějte úplně. Je možné pouze částečné nahrazení kompletních jídel za speciální směsi..
 • Léčba mícháním a pravidelné míchání může být zdraví dítěte škodlivé..
 • Průběh léčby se specializovanou výživou - ne více než 21 dní.
 • Chcete-li zabránit kolice po jídle, položte ji na bříško před krmením dítěte. To umožní nahromaděný vzduch jít ven..
 • Nezanedbávejte „pózu vojáka“ po krmení. Tím se novorozenec zachrání před regurgitací.
 • Ve specializovaných obchodech si můžete koupit láhev koliky. Mimochodem, nedávno jsme udělali hodnocení takových lahví.
 • Při užívání lékařské výživy byste neměli očekávat výsledky dříve než po 1 týdnu.

Všechny typy potravin pro dítě jsou vybírány s ohledem na názory pediatra, věku dítěte.

Pokud má dítě potravinovou alergii

Kromě koliky a zácpy může mít dítě i jiné příčiny břišních potíží. Pokud dojde k potravinové alergii, doporučuje se vybrat směsi, které mají terapeutický a profylaktický účinek na trávicí trakt dítěte. To zahrnuje nedostatek laktázy, který se často objevuje u novorozenců.

Pediatrové proto doporučují nákup následujících produktů:

 • nízká laktóza;
 • bez laktózy;
 • hypoalergenní;
 • sója;
 • na bázi kozího mléka.

Po prostudování kritérií pro výběr jídla byste měli dodržovat doporučení pediatra. Vybraná směs nemusí vyhovovat dítěti. Proto si rodiče budou muset vyzkoušet různé možnosti normalizace stolice dítěte, aby bříško dobře reagovalo na jídlo.

Informace na našem webu jsou poskytovány kvalifikovanými lékaři a slouží pouze pro informační účely. Neléčte sami! Nezapomeňte kontaktovat odborníka!

Autor: Rumyantsev V. G. Zkušenost 34 let.

Gastroenterolog, profesor, doktor lékařských věd. Předepisuje diagnostiku a provádí léčbu. Expert skupiny pro studium zánětlivých onemocnění. Autor více než 300 vědeckých prací.

U kojených dětí je větší pravděpodobnost zácpy než u kojených dětí. Matky se obvykle domnívají, že je to kvůli složení směsi, a zkuste ji nahradit jiným. U řemeslníků se však může vyskytnout zácpa ze stejných důvodů jako u přirozeně krmených dětí. V souladu s tím bude postup zácpy podobný. Jediným rozdílem je, že při analýze situace není zvažována dieta matky, ale produkt spotřebovaný dítětem.

Jaká antikoliková výživa si vybrat pro kojence na IV?

Pokud je možnou příčinou koliky a zácpy funkční poruchy a vrozená onemocnění, pak jste se dostali na adresu. Speciální směsi se liší od běžných směsí ve složení.

V závislosti na klasifikaci mají další složky, které zlepšují trávení, normalizují práci stále nezralého střeva. Některé z nich jsou terapeutické. Proto je tak důležité, aby při výběru směsi pro kojence konzultoval pediatr. Zvažte jejich typy podrobněji.

S prebiotiky

To znamená, s vlákniny. Jsou to oni, kteří pomáhají tvořit výkaly dítěte. Bypass tenkého střeva, kolonizovat tlusté střevo, kolonizovat to s prospěšnou mikroflórou, a změkčit výkaly.

S probiotiky

Žijí zde živá laktóza a bifidobakterie. Jejich projímavé vlastnosti jsou mnohem nižší než vlastnosti prebiotik. Takové směsi přinesou nepochybné výhody po střevní infekci nebo antibiotikách.

S kombiotiky nebo synbiotiky

Je to probiotikum a prebiotikum v jedné lahvi. Jejich společná přítomnost má příznivý účinek na trávení, normalizaci střevní mikroflóry a posílení imunity.

Lékařský

Mají vysoký obsah laktulózy, škrobu nebo svatojánské gumy. Ošetřovací směs se do stravy přidává opatrně, v malých dávkách, jako lék. Kombinuje se pouze s hlavním vzorcem pro krmení (lepší než stejná značka). Jakmile bude váš problém vyřešen, měli byste přestat brát směs.

Kyselé mléko

Mají terapeutické i profylaktické vlastnosti. Jejich složení je co nejblíže mateřskému mléku, plus všechny výhody produktů z kyselého mléka. Od chemického složení mají pouze zásadní rozdíly.

Mléko je fermentováno prospěšnými mikroorganismy a poté je jemně vysušeno. Takové bakterie žijí dostatečně dlouho. Negativní projevy, jako například z mléčných výrobků, nelze očekávat. U fermentovaných mléčných směsí bylo upraveno kvalitativní a kvantitativní složení proteinu a tukové složky.

Antireflux

Mají léčivé vlastnosti, což pomáhá eliminovat časté regurgitace. Zahušťovadla vytvářejí v žaludku hustou proteinovou hmotu a zabraňují rozkladu potravin. Neměli byste se bát zácpy současně, protože střeva „milují“ tuto mši a dokonale vykonávají svou práci. Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku. Existuje více syrovátkových bílkovin než kaseinů. Výsledkem je lepší trávení a vstřebávání produktu..

Není zde ani otázka prevence. Jedná se o lék, který je na kurzu opilý. Pomáhá nejen vyrovnat se s častou regurgitací, ale také eliminuje samotnou příčinu poruchy.

Výrobci zahrnují kasein, gumu nebo škrob v anti-refluxních formulacích. Léčba obvykle začíná směsí kaseinu. Nepomohlo to - spojujeme těžké dělostřelectvo, jako je svatojánská guma. Nezapomeňte pečlivě sledovat možné projevy alergických reakcí.!

Pravidla krmení

Důležitým bodem při výběru směsi je její složení. Při výběru správného produktu je třeba věnovat pozornost i dalším faktorům:

 • Pro jaký věk je směs vhodná?
 • cena (ne vždy vysoká cena označuje kvalitu produktu);
 • skladovatelnost.

Výběr směsi pro dítě není tak jednoduchý, protože existuje mnoho jejich odrůd. V této věci je lepší se spolehnout na odborníka. Pediatr posoudí stav dítěte a určí, zda existují náznaky pro jmenování léku na zácpu..

Pokud je třeba dát novorozence směs proti zácpě, je třeba dodržovat zvláštní pravidla krmení. V opačném případě můžete nejen vytvořit židli, ale dokonce i poškodit své zdraví.

 1. Uveďte pouze na doporučení nebo jmenování pediatrem.
 2. Preventivní směsi k zácpě se podávají po dobu 2–3 týdnů, a pak pokračujte v běžných, aby malý žaludek fungoval samostatně.
 3. Podávání pokračuje, dokud se stolice nevrátí do normálu. Pak budete muset přejít na normální výživu.
 4. V případě onemocnění, kvůli kterému má dítě zácpu (nedostatek laktázy nebo potravinová alergie), se směsi vhodného účelu mohou stát stálou potravou po dobu až 1,5–2 let.
 5. Přechod by měl být postupný. Obvyklou směs nemůžete úplně nahradit lékařskou. 30 ml nového produktu se podává před obvyklým krmením. V případě potřeby se dávka postupně zvyšuje, dokud nedosáhne doporučených hodnot. Obvykle je to 50/50.
 6. Nemusíte míchat v jedné lahvi obvyklou směs s tou, kterou předepsal lékař proti zácpě.
 7. Protože přechod je prováděn postupně (pravidla a schémata přechodu), výsledky léčby se nemusí projevit okamžitě, ale pouze po 5-7 dnech.

Podle těchto pravidel začne směs ze zácpy rychle fungovat a stav novorozence se zlepší. Hlavní věc není zapojit se do amatérských představení a konzultovat s lékařem vše. Koneckonců, je to lékařská výživa, která pomůže vyhnout se čípkům a klystýrům, které nejsou v tak mladém věku vždy užitečné..

Minimální hodnocení nejlepších produktů z různých zemí a široká škála cen vám pomohou orientovat se v cenách..

Abyste dosáhli co nejpozitivnějšího terapeutického účinku, musíte při aplikaci léčivých směsí dodržovat následující jednoduchá pravidla:

Nejlepší kombinace zácpy a koliky pro novorozence podle recenzí. Jak dávat terapeutické, preventivní směsi?

Když novorozená kojení zácpa nebo kolika, problém může být vyřešen změnou stravy kojící matky, přidáním sušených meruněk a švestek. Co dělat, když je dítě na umělém krmení? Odpověď je jednoduchá: vyberte si ty správné produkty, které normalizují střeva dítěte. Dnes si povíme o tom, jak vybrat nejlepší směs pro novorozence z koliky, zácpy.

Důležité složky ve složení směsí pro zácpu, kolika

Při výběru správné výživy, která vám pomůže problém vyřešit, byste měli věnovat pozornost přítomnosti složek důležitých pro správné trávení.

 • Probiotika Normalizujte funkci střev, zejména po léčbě antibiotiky.
 • Prebiotika. Odstranit problém zácpy, stimulovat střeva, dát mu prospěšné bifidobakterie, laktobacily. Díky nim mizí patogenní bakterie, což snižuje riziko alergií u dítěte.
 • Žvýkačka z karobových bobů. Změkčuje stolici dítěte, drží vodu potřebnou k odstranění zácpy ve střevech, zabraňuje plivání.

Hodnocení nejlepších směsí proti zácpě, kolika

Všechna dětská výživa z těchto odchylek v práci střeva jsou rozdělena na:

Preventivní, s prebiotiky

 • Mil Kozochka. Holandské výrobky s kozím mlékem, které obsahují 0,2% prebiotik na 100 gramů. Je vhodný pro děti s alergiemi na bílkoviny kravského mléka a pomáhá léčit mikroflóru díky prebiotikům, které tvoří její složení. Obsahuje komplex rostlinných olejů: slunečnice, kokos, palma.
 • Friso Luck Gold. Má maximální podobnost s mateřským mlékem, vytvořené na základě krávy. Neobsahuje GMO. Vyhýbá se zácpě, kolice u dítěte, podle recenzí rodičů na fórech.
 • Humana. Jako součást užitečných prebiotik, laktózy. Má velký sortiment, který umožňuje rodičům vybrat si jídlo, které jim dobře vyhovuje. Některé typy těchto potravin lze doporučit novorozencům s alergií na bílkoviny kravského mléka..

Profylaktické, s probiotiky

 • NAS Optipro. Restartuje práci přirozené střevní mikroflóry, zmírňuje bolest při trávení, vylučování potravy. Nedávno neobsahuje žádný škodlivý palmový olej.
 • Celia je odborník. Nezpůsobuje střevní problémy ve formě regurgitace, koliky, zácpy způsobené bifidobakteriemi, probiotiky. Obsahuje palmový olej. Vhodný pro umělé a smíšené krmení novorozenců.
 • Nutrilak Premium kyselé mléko. To se etablovalo jako mléčná receptura, která nezpůsobuje zácpu, kolika v menstruaci, obsahuje komplex jedinečných laktobacilů, což je definitivní plus. Může být použit od okamžiku narození dítěte. Palm zdarma.

Profylaktické směsi s probiotiky a prebiotiky

 • Agusha Gold. Poskytuje pohodlí dítěte s trávením, zlepšuje imunitu díky jedinečné kombinaci probiotik a prebiotik v jedné směsi. Obsahuje maltodextrin, palmový olej, který mnozí pediatrové považují za zdraví nebezpečný.
 • Nenny. Jeden z nejlepších receptur s vysokým obsahem kaseinu v kozím mléku, který pomohl mnoha novorozencům zmírnit zácpu. Neobsahuje zakázané látky: stimulanty růstu, GMO, palmitát. Má dobrý vliv na metabolismus. Podobný účinek má jiné jídlo na kozí mléko - Cabrite.

Léčivé: s laktulózou nebo svatojánskou gumou

 • Humana Bifidus. Výživa s laktulózou a svatojánskou gumou je vhodná pro kojence s častou zácpou, dysbiózou. Laktulóza, která je součástí, změkčuje stolici, umožňuje dítěti snadno vyprázdnit střeva. Při neustálém používání se tělo dítěte „učí“ samostatně pěstovat lakto- a bifidobakterie, což výrazně zlepšuje kvalitu trávení, vylučování potravin.
 • Samper Bifidus. Pomáhá bojovat proti zácpě, normalizuje rovnováhu mikroflóry ve střevech novorozence. Neobsahuje žádné škodlivé lepky, příchutě, barviva.
 • Nutrilon Comfort. Kromě laktulózy lze najít prebiotika, která pomáhají prospěšným bakteriím aktivně se vyvíjet, a škodlivých bakterií, které opouštějí tělo novorozence, a nukleotidů, jejichž účelem je umožnit růst užitečných bifidobakterií.

Palmový olej je často příčinou zácpy u novorozence. Při výběru jídla věnujte pozornost složení jídla, které kupujete.

Jak dát směs zácpy a koliky?

Při rozhodování o podávání speciálních vzorců vašemu dítěti poslouchejte následující pokyny..

 • Pokud pediatr předepsal dětský výživový lék, v žádném případě na něj dítě nepřevádějte úplně. Je možné pouze částečné nahrazení kompletních jídel za speciální směsi..
 • Léčba mícháním a pravidelné míchání může být zdraví dítěte škodlivé..
 • Průběh léčby se specializovanou výživou - ne více než 21 dní.
 • Chcete-li zabránit kolice po jídle, položte ji na bříško před krmením dítěte. To umožní nahromaděný vzduch jít ven..
 • Nezanedbávejte „pózu vojáka“ po krmení. Tím se novorozenec zachrání před regurgitací.
 • Ve specializovaných obchodech si můžete koupit láhev koliky. Mimochodem, nedávno jsme udělali hodnocení takových lahví.
 • Při užívání lékařské výživy byste neměli očekávat výsledky dříve než po 1 týdnu.

Všechny typy potravin pro dítě jsou vybírány s ohledem na názory pediatra, věku dítěte.

Směsi k zácpě

V tomto článku budeme hovořit o výběru směsi pro zácpu pro novorozence a kojence, a také odpovíme na aktuální otázky týkající se umělého krmení: kterou směs zvolit, aby nedošlo k zácpě, která směs lépe pomáhá se zácpou, jaké typy umělé výživy s projímavým účinkem.

Podle statistik jsou kojená děti mnohem méně pravděpodobné než děti - „umělí“, kteří trpí zácpou. Tato směs však není vždy příčinou retence stolice. Podrobnosti o příčinách a léčbě zácpy u novorozence, zácpy u měsíčního dítěte a zácpy u dětí do jednoho roku jsou podrobně popsány na našem webu.

Hlavní příčiny zácpy u „umělé“

Existují příčiny zácpy, které jsou jedinečné u kojenců. Zvažte některé z nich, které jsou nejběžnější:

1. Nesprávné proporce při přípravě směsi. Příčinou zácpy u kojených dětí je často nesprávně zředěná kojenecká výživa. Měřicí sada obsahuje odměrnou lžíci odpovídající 30 g. Pokud je během vaření překročena stanovená norma, je výstup příliš koncentrovanou směsí.

2. Nedostatek vody. Mnoho rodičů řemeslníků si neuvědomuje, že by jejich dítě mělo dostat „doping“ ve formě převařené vody nebo čaje, zejména v horkém období.

Je důležité to vědět! Pokud dítě nemá vrozené patologie a zhoršené funkce těla, nespěchejte, pokud dojde k zácpě, měňte směs, dokud ji nezkontrolujete, a proveďte následující:

- směs je připravena v souladu s pokyny;

- Při přípravě směsi zkuste přidat více vody, než je uvedeno v návodu k ní. Například na jednu odměřenou lžíci 30 g. přidat ne 30 ml, ale 40 ml. Nebo naopak, nabrat odměřenou lžíci směsi;

- dítě dostává potřebné množství tekutiny denně ze 100 ml. do 150 ml;

- může být dáno dítě jako mírné projímadlo: odvar heřmánku, koprové vody, plantex;

- zavést první doplňková jídla po 5 měsících: ovocná šťáva nebo bramborová kaše, zeleninové pyré. Tato jídla jsou bohatá na vlákninu, stimulují střeva a zjemňují stolici dítěte..

Pokud žádná z výše uvedených možností nepomůže a nemůžete stoličku dítěte opravit, měla by se směs změnit.

Která směs je vhodná pro zácpu

V kompozici konvenční upravené směsi chybí dietní vlákna (oligosacharidy). Z tohoto důvodu je její postup podél gastrointestinálního traktu zpomalen. To je příčinou časté zácpy u kojenců..

Je třeba vědět, že směs je vhodná pro dítě, pokud nemá nepříznivé příznaky ve formě:

Tato směs je dokonale vstřebává a tráví tělem dítěte. V případě výše uvedených příznaků je třeba směs vyměnit.

Která směs nemá zácpu

Pro vyřešení problému zácpy u dítěte jsou možné dva způsoby:

1. Řešit problém místnímu pediatrovi, který předepíše dítěti lék, který podporuje trávení. V takových případech se mléčná směs nezmění.

Pediatr může předepsat probiotikum obsahující živé prospěšné bakterie (Linex, Bifidumbacterin, Lactobacterin atd.), Laktulózu (Dufalact atd.) Nebo enzymové léčivo, například: pankreatin; Creon atd.

Pamatovat! Lék by měl lékař předepsat po prohlídce dítěte!
Nelze „předepsat“ léčbu sami.

2. Na doporučení lékaře vyberte potřebnou směs pro zácpu.

Směs, která nezpůsobuje zácpu, by měla obsahovat:

- prebiotika, mezi ně patří oligosacharidy a vlákniny. Na nich závisí „měkkost“ stolice a nasycení tlustého střeva prospěšnými bakteriemi..

- probiotika, jmenovitě živé bifido - a (nebo) laktobacily. Jejich přítomnost ve směsi se zácpou zaujímá důležité postavení. Jsou „odpovědní“ za bezpečnost mikroflóry dítěte. Díky jejich působení dochází k procesu mléčného kvašení a minimalizuje se riziko alergií a infekcí u dítěte.

Výrobci kojenecké výživy „nestojí“ - vyvíjejí nejnovější technologie, které umožňují přiblížit oligosacharidové složky co nejblíže složení mateřského mléka. Ano, práce probíhá tímto směrem, ale ve skutečnosti funguje laktulóza jako projímadlo ve směsích toho, jak je oligosacharid indikován pro použití u dětí ve věku od novorozence do jednoho roku života.

Co kojenecká výživa pomáhá při zácpě

Pokud dítě, které je na umělém nebo smíšeném krmení, trpí zácpou, může mu být doporučena jedna z typů směsí s projímavým účinkem nebo normalizace práce gastrointestinálního traktu. Tyto směsi se dělí na:

- profylaktická směs k zácpě;

- terapeutická směs pro zácpu;

- mléčná výživa pro zácpu;

- fermentovaná mléčná směs pro zácpu;

- směs zácpy s prebiotiky a probiotiky;

- antirefluxní směs pro zácpu;

- směs poskytující pohodlné trávení;

- hypoalergenní směs k zácpě atd..

Stejný produkt může patřit do několika skupin a může obsahovat několik složek normalizujících stolici u dítěte.

Směsi k zácpě s prebiotiky

Složení mateřského mléka obsahuje více než sto typů prebiotik (na 100 ml, mléko 1 g). Výrobci zácpových směsí je přidávají do produktu kvůli laxativnímu účinku, který způsobují. Čím více prebiotik obsažených ve směsi tedy, tím lépe se dítě vyrovná se zácpou.

Prebiotika jako součást směsí

"Pros" prebiotik z pohledu výrobce

1. Prebiotika nepotřebují zvláštní podmínky skladování.

2. Proces jejich trávení neprobíhá v horním gastrointestinálním traktu.

3. Prebiotika aktivují střevní mikroflóru do procesu reprodukce.

Seznam profylaktických zácpových směsí

V tabulce jsou uvedeny nejoblíbenější produkty této řady s obsahem oligosacharidů v gramech.

Název směsiObsah oligosacharidů v gramech
Chůva s prebiotiky (na základě kozího mléka)0,5
MD mil koza (na základě kozího mléka)0,2
Babiččina koš0,28
Similaku0,24
Similak Premium0,4
Nechráněné prebio0,4
Frisolac zlato0,25
Nutrilac Premium0,4
Agusha Gold0,4
Hipp kombi0,3
Humana s prebiotiky0,5
Dítě s vlákniny a nukleotidy0,2

Uvedené produkty jsou doporučeny pro krmení zdravých dětí a dětí, které mají problémy s výkaly od prvního dne života. Tyto směsi jsou klasifikovány jako profylaktické produkty..

Terapeutické směsi pro zácpu prebiotiky

Nepochybnými vůdci v přítomnosti prebiotik jsou produkty Semper bifidus a Humana bifidus - jedná se o speciální směsi pro léčbu zácpy u novorozenců a kojenců. Složení těchto produktů je co nejblíže složení směsí zdravých dětí. Směs bifidus se liší od obvyklé ve zvýšeném obsahu laktulózy (bifidogenní faktor, který působí na reprodukci prospěšných bifidobakterií a má projímadlo), jeho obsah je 0,9 g. V produktu nejsou žádné živé bakterie.

Pravidla pro krmení léčivými směsmi k zácpě

- Je nežádoucí používat tyto výrobky jako hlavní výživu dítěte. Odborníci doporučují používat je v kombinaci s konvenčními směsemi stejného výrobce a přidávat postupně v malých porcích. V podstatě se používá jako lék.

- Po dosažení terapeutického účinku (normalizace stolice) se terapeutická směs s laktulózou postupně odebírá z výživy dítěte.

Rozdíly mezi terapeutickými a konvenčními směsmi:

1. Nižší množství základních minerálů ve srovnání s běžnými směsmi. Množství jodu je ekvivalentní.

2. Humana bifidus neobsahuje: kyseliny arachidonové a dokosahexaenové a zvláštní vzorce „1“ a „2“.

3. Semper bifidus obsahuje nízký obsah bílkovin.

Kampaň Nutria představila nejnovější vývoj svých produktů - imunofortisového komplexu.
Zajímavé je, že výrobce tvrdí, že Nutrilon imunofortis je produkt doporučený k prevenci zácpy a určený k hlavní výživě dítěte. Svá doporučení zdůvodňují obsahem haloctooligosacharidů a fruktooligosacharidů co nejblíže oligosacharidům mateřského mléka. Ale jejich kvantitativní složení, a to je 0,8 g., Ve větší míře umožňuje připsání této směsi se zácpou léčivým přípravkům a použití jako další výživa.

Důležité! Ve složení Enfamilu a Nan nejsou žádná prebiotika.

Směsi k zácpě s probiotiky

Probiotika obecně nemají silný projímavý účinek. Jsou však nezbytné v případě zácpy způsobené střevní infekcí dítěte nebo v důsledku užívání antibiotik.

Probiotika jsou živé bifidobakterie a laktobacily. Pokud matka kojí, má je ve správném množství z mateřského mléka. „Umělý“ kluk by měl také dostat tyto užitečné látky, takže výrobci vytvořili speciální směsi s probiotiky.

Čerstvé směsi obsahující živé bakterie

Živé laktobacily jsou k dispozici v následujících směsích:

- Nan prvotřídní komfort.

Živé bifidobakterie jsou obsaženy v:

Ne všichni výrobci zavádějí do svých produktů probiotika, ale používají prebiotika. To je motivováno skutečností, že pro skladování probiotik jsou nezbytné zvláštní podmínky, jakož i minimální procento bakterií, které dosáhnou konečníku..

Na základě těchto tvrzení výrobci vyrábějí směsi bez probiotik, jako například:

- obyčejný: Similak a Agusha;

- Nutrilon (výjimkou je kyselé mléko Nutrilon);

Důležité! Před ukončením volby na tomto nebo na tom mixu je nutné se poradit s lékařem.

Směsi s symbiotiky a kombiotiky pro zácpu

Studie provedené jinými výrobci kojenecké výživy potvrdily potřebu přítomnosti probiotik i prebiotik v přípravku. Tyto komponenty přispívají k:

- normalizace střevní mikroflóry;

- správná tvorba imunitního systému.

Seznam směsí s probiotiky a prebiotiky

Směsi obsahující živé bakterie a komplex oligosacharidů:

Směs proti zácpě a regurgitaci

Některé antirefluxní směsi obsahují gumu (zahušťovadlo), která má projímavý účinek, takže antirefluxní směsi jsou někdy předepsány pro zácpu. Kromě toho všechny směsi této řady obsahují složky, které mají vlastnost rychlého trávení, jmenovitě:

- částečně naštěpený protein;

- redukovaný tuk.

Anti-refluxní směs Nutrilon comfort má ve svém složení škrob, který způsobuje fixační účinek. Protože však směs obsahuje prebiotika, je předepsána k zácpě.

Nan prvotřídní komfort. Obsahuje škrob, který umožňuje jeho přiřazení k produktům antirefluxní řady. Kompozice neobsahuje oligosacharidy, ale jsou přítomny živé laktobacily. Vzhledem k částečně hydrolyzovanému proteinu se produkt používá jako lék na zácpu.

Důležité! Výrobky této řady jsou léčivé. Proto ji může vybrat pouze lékař.

Fermentované mléčné směsi pro zácpu

Směsi kyselého mléka mají preventivní a terapeutický účel. Prakticky nemají žádné oligosacharidy, s výjimkou laktózy, která je přítomna ve všech směsích.

Laxativní účinek je způsoben jinými složkami:

- proteinové molekuly fermentované během fermentace mléka, působící na rychlý proces trávení v gastrointestinálním traktu dítěte;

- živé bakterie mléčného kvašení a speciální látky, které jim pomáhají se množit. Mají pozitivní vliv na normalizaci stoličky dítěte;

- prospěšné látky vylučované během fermentace kyseliny mléčné přispívají ke zvýšené motilitě střeva.

Seznam fermentovaných mléčných směsí, které pomáhají při zácpě:

- Bellact KM kyselé mléko;

Důležité! Frisolac neobsahuje živé bakterie kyseliny mléčné. Forma fermentovaného mléka pro novorozence se zácpou se vybírá po konzultaci s pediatrem.

Směsi pro pohodlné trávení

Pohodlné trávicí směsi jsou určeny dětem s citlivým zažívacím systémem, trpícím střevní kolikou a zácpou..

Zástupci této série jsou:

Složení těchto dvou produktů zahrnuje prebiotika a hydrolyzovaný protein, který napomáhá usnadnit trávicí systém, a proto mohou být tyto směsi použity k zácpě u kojenců. Nutrilonová směs pro koliku a zácpu má dvě receptury pro novorozence a kojence do 6 měsíců a pro děti od 6 měsíců do roku.

Směs pro zácpu a alergie

Směsi hypoalergenní řady mají také projímavý účinek. To je způsobeno obsahem částečného nebo úplného hydrolyzátu proteinu v nich. Přečtěte si více o hypoalergenních směsích na našem webu..

Nezapomeňte! Výběr směsi pro zácpu závisí na individuálních charakteristikách dítěte. Lékař by měl vybrat správnou směs pro konkrétní dítě na základě jeho zdravotního stavu a potřeb.

Články O Neplodnosti