Hlavní Testy

Jak používat směs zácpy a koliky?

Matky často musí přejít na umělé krmení velmi brzy, když tělo není připraveno na vážný krok. Gastrointestinální trakt reaguje odlišně na podávání směsí. Často se objevují nepříjemné příznaky, kolika, zácpa. Proto lékaři doporučují pečlivě vybírat jídlo, které je ideální pro tělo dítěte. Směs koliky by měla odpovídat věku a symptomům, které vás obtěžují. Před výběrem první návnady musíte pochopit její typy.

Složení a účinnost zácpy

Kolika mučí děti do tří až čtyř měsíců. Mohou se objevit během kojení. Matka je pak povinna přezkoumat její stravu a potřebu zavést do dětské stravy doplňková jídla. Směsi obsahují všechny nezbytné prvky pro vývoj, normální fungování trávicího systému a celého organismu. Se správným výběrem produktu by mělo být blaho dítěte normalizováno.

Je těžké vybrat směs zácpy a koliky pro novorozence poprvé. Je nutné konzultovat s pediatrem, prostudovat složení a doporučení výrobce.

Co by mělo být součástí:

 1. Probiotika - Bifidobacteria a Lactobacilli.
 2. Prebiotika jsou nejlepším nepřítelem zácpy.
 3. Carob Bean Gum.

Jaká antikoliková výživa si vybrat pro kojence na IV?

Antikolické směsi jsou specializované, obsahují další prvky ke zlepšení trávení. Doplňkové potraviny musíte vybrat pouze po konzultaci s pediatrem, protože její vzhled závisí na přítomnosti určitých porušení v práci zažívacího traktu..

Směsi pro koliku u novorozenců mohou být:

 • s prebiotiky;
 • s probiotiky;
 • s kombiotiky, synbiotiky;
 • kyselé mléko;
 • lékařský;
 • antireflux.

S prebiotiky

Přípravky proti kolickým dětem s prebiotiky se používají k profylaxi, pokud je dítě náchylné ke zpoždění plynů a stolic. Nejsou vhodné pro ošetření. Prebiotika vytvářejí živnou půdu pro prospěšné bakterie. To pomáhá trávicímu traktu fungovat normálně, aby se zabránilo dysbióze.

Prebiotika jsou součástí doplňkových potravin pro tvorbu stolice, její změkčení. Nejčastěji se jedná o glaktooligosacharidy, fruktooligosacharidy, inulin, laktózu. Oni jsou také nalezené v mateřském mléce. Pokud pediatr doporučuje prebiotika, musíte věnovat pozornost výrobcům Similak, Nestogen Pribio, Nutrilak.

S probiotiky

Probiotika jsou živé bakterie, které dítě potřebuje po jídle při jídle během poruch mikroflóry. Při kojení vstupují do těla mateřským mlékem. Pokud to nestačí, musíte si koupit speciální směs.

Probiotika také působí jako projímadlo, ale v menší míře než prebiotika. Bifidobakterie a laktobacily jsou součástí výživy Nan Premium, Similak Premium, Agusha Gold, Selia.

Důležité! Probiotika vyžadují zvláštní podmínky skladování.

S kombiotiky nebo synbiotiky

V případě poruch trávení by dítě mělo dostávat prebiotika a probiotika stejně. Směs často jednu obsahuje. Existuje však jídlo, ve kterém je komplex oligosacharidů a živých bakterií. Díky dobré výživě se zlepší nejen stav trávení, ale také imunitní systém.

Všechny potřebné látky jsou v produktech Hipp Combiotic, Similak Premium.

Lékařský

Zácpa u novorozenců může nastat v důsledku závažné dysbiózy, infekce. V takových případech je předepsána zvláštní lékařská výživa. Tyto směsi nemůžete vzít bez konzultace s pediatrem..

Ve složení léčivých přípravků je laktulóza nebo bifidogenní faktor. Pomáhá množit bifidobakterie. Neobsahují však živé bakterie. Je důležité dát jídlo podle pokynů, aniž by se změnilo dávkování. Když je stolice normalizována, nepříjemné příznaky zmizí - směs se postupně ruší. Je nutné krmit dítě nejen terapeutickou výživou. Ve stravě by mělo být přítomno jednoduché jídlo..

Kyselé mléko

Směsi kyselého mléka se používají k prevenci poruch trávení. Také při výskytu nepříjemných symptomů, plynů, koliky. Ale ve složení je pouze laktóza. Kromě toho je třeba vzít prostředky na projímadlo..

Díky proteinovým molekulám je výživa dobře absorbována. Kyselé mléčné bakterie přispívají k tvorbě normální stolice. Peristaltika zrychluje.

Antireflux

Směsi antirefluxu se používají pro různé účely v závislosti na problému, který dítě trpí. Může se jednat o zpětný výboj jídla nebo dysbiózu, koliku, zácpu. Výživa je indikována pro časté regurgitace, roubí reflex, koliku, poruchy stolice, plynatost.

Směs je relevantní zejména do věku 6 měsíců. Kompozice obsahuje zahušťovadla, která zabraňují uvolňování potravin zpět. Ve střevech změkčují obsah. Problémy s peristaltikou se stávají méně výraznými. Právě v takových směsích je nalezena látka rohovníková. Jedná se o produkty společností Nutrilon, Humana, Nutrilak, Bellakt..

Hodnocení nejlepších produktů

Někdy není možné zvolit lék na normalizaci funkce střeva poprvé, a to ani po konzultaci s pediatrem. Pro pomoc můžete použít hodnocení produktů zkontrolovaných lékaři a matkami.

Nan fermentované mléko

Směs je navržena tak, aby krmila děti již od narození. Podle výzkumu odborníků tento produkt plně nahrazuje mateřské mléko. Posiluje imunitní systém, zvyšuje počet bifidobakterií, usnadňuje trávení bílkovin a jeho vstřebávání, chrání před infekcemi. Významnou výhodou je snadná stravitelnost. Příjemná chuť a vůně jsou zaznamenány. Rodiče tvrdí, že se díky tomuto nástroji dokázali snadno zbavit koliky a tvorby plynu.

Similac komfort 1

Similac comfort 1 - sušené mléko pro kojence v prvních měsících života. Přípravek je určen k zajištění trávení. Je třeba si uvědomit, že by se měl používat pouze v případě problémů s prací zažívacího traktu. Indikace k použití jsou zácpa, plyn, kolika. Výhodou Similac je možnost použití s ​​plným umělým a smíšeným krmením.

Rodiče zaznamenávají dobrý přírůstek hmotnosti u dětí. Nedostatek palmového oleje snižuje riziko zácpy. Lékaři doporučují směs po infekcích, s drozdem. Výrobek nezpůsobuje alergie..

Nutrilonové peptidy gastro

Směs je určena dětem od prvních dnů života. Výrobce uvádí, že by se měl používat pouze v případě, že je dítě náchylné k problémům se zažívacím traktem, alergií, špatné absorpci.

V kompozici není laktóza - to je jasná výhoda pro děti, které jsou na látku alergické. Složení podle závěru lékařů je hypoalergenní. Má komplex vitamínů, ale existuje palmový olej. Výrobek má certifikát - potvrzení jeho účinnosti.

Hnízdí nestogen s prebiotiky a laktobacily

Směs je upravena, lze ji používat již od útlého věku. Kvalita produktu je více než uspokojivá a cena vás potěší. Složení směsi je bohaté na vitamíny, mastné kyseliny. Vápník, jód a železo významně přispívají k vývoji dítěte. Hlavní složkou jsou prebiotika. Jsou zodpovědné za normalizaci střevní mikroflóry.

Hipp 1 kombiotický

Kojenecká výživa, která se používá od prvních dnů života k nahrazení nebo doplnění mateřského mléka. Složení zahrnuje probiotika, prebiotika, vitamíny, vápník. Složky pomáhají vytvořit střevní mikroflóru, usnadňují trávení.

Obsahuje také kravské mléko, mastné kyseliny, laktobacily, nukleotidy. Po konzumaci se vytvoří mikroflóra, nastává normální regulace metabolických procesů. Je pozoruhodné, že kompozice neobsahuje žádné konzervační látky nebo barviva..

Friso Frisovoy 1 při plivání

Směs je oblíbená u pediatrů, takže produkt lze často najít při objednání problémů s židlí. Tento produkt je hypoalergenní produkt a vysoce kvalitní náhrada za kojení. Je zvláště účinný při krátkodobých projevech nepohodlí. Lékaři produkt klasifikují.

V důsledku spotřeby se stolice normalizuje a stává se častějším, kolika se zastaví. Dítě se cítí lépe. Kompozice obsahuje komplex vitamínů, minerálů, uhlohydrátů, lyofilizovaných bakterií.

Důležité! Přípravek by měl být konzumován podle pokynů lékaře, dokud trávicí potíže úplně nezmizí..

Enfamil Antireflux 1

Směs by se měla používat pouze pro léčebné účely se souhlasem specialisty. Škrob ve směsi umožňuje dítěti snadno ho strávit. Přítomnost bílkovin činí produkt velmi výživným. Lékaři tvrdí, že je to velmi užitečné pro hromadný zisk. Po spotřebě nadýmání a tvorba plynu zmizí.

Tipy pro rodiče

Při časté zácpě a kolice musíte nejen vybrat správnou směs, ale také dodržovat nutriční pravidla vaší matky. Důrazně doporučujeme poslouchat rady pediatrů, potom bude dítě zdravé a rodiče budou v klidu.

 1. Chcete-li se vyhnout gazikov, musíte si koupit upravené směsi, které mají složení mateřského mléka.
 2. Nezapomeňte zvážit věk dítěte.
 3. V případě problémů se zažívacím trhem by dieta měla sestávat ze specializovaných terapeutických doplňků.
 4. Složení produktu musí být dobře sledováno..
 5. Nezapomeňte vzít v úvahu datum vypršení platnosti..
 6. Je důležité sledovat reakci dítěte na nový produkt.
 7. Žádný řepkový olej.
 8. Je důležité zajistit, aby přípravek obsahoval karnitin, kyselinu linolovou a taurin.

Zácpa a kolika nejsou patologií. Toto je častý výskyt. V případě poruch trávení je třeba zvolit správnou výživu pro dítě. Strava by měla mít specializované nebo terapeutické směsi. Chcete-li si vybrat produkt podle typu poruch a potřeb dítěte, musíte se poradit s lékařem.

Jakou směs je lepší vybrat pro novorozence se zácpou a kolikou: přehled výživy dítěte

U kojených dětí je větší pravděpodobnost zácpy než u kojených dětí. Matky se obvykle domnívají, že je to kvůli složení směsi, a zkuste ji nahradit jiným. U řemeslníků se však může vyskytnout zácpa ze stejných důvodů jako u přirozeně krmených dětí. V souladu s tím bude postup zácpy podobný. Jediným rozdílem je, že při analýze situace není zvažována dieta matky, ale produkt spotřebovaný dítětem.

Umělé děti mají stejné problémy jako kojená děti

Příčiny zácpy u řemeslníků

Mezi nejčastější příčiny patří:

 • porušení technologie pro přípravu směsi, kvůli které se velmi koncentruje;
 • malý objem spotřebované vody;
 • nevhodná dětská výživa.

Než se rozhodnete změnit výživu, ujistěte se, že jste při přípravě směsi udělali vše správně (spotřebovali jste správné množství vody). Můžete jej speciálně připravit ne tak silně, jak je uvedeno v návodu (například přidat ne 30 ml, ale 40 ml vody na jednu odměrku). Je nutné zajistit, aby během dne dítě dostalo 100 až 150 ml tekutiny navíc k hlavní výživě.

Colic je nevyhnutelný test pro každé dítě. Během tohoto období se doporučuje doplnit mléko novorozence Plantexem nebo koprovou vodou, což snižuje tvorbu plynů a má mírně projímavý účinek (doporučujeme přečíst: pokyny pro „Plantex“ pro novorozence). V případě, že stolička není normální, je třeba hledat jiná řešení problému.

Jak pochopit, že směs neseděla?

Obsah bílkovin v obvyklé směsi je mírně vyšší než v mléce ženy, ale v ní nejsou žádné vlákniny (oligosacharidy). To je příčinou pomalého pohybu potravin podél gastrointestinálního traktu, proto je u řemeslníků používajících obvyklou směs nejběžnější problém nepravidelné stolice a koliky..

Použití směsi může u dítěte vyvolat další vedlejší účinky: kolika, nadýmání, alergie, regurgitace atd. V tomto případě výskyt nepravidelné stolice a koliky neznamená, že směs nevejde dítě. Naopak, směs vyšla, protože tělo drobků ji dobře tráví a asimilovalo všechny ingredience. Vzhledem dalších známek lze rozhodnout, že se směs kategoricky nehodila.

Způsoby, jak problém vyřešit

Existují 2 řešení problému:

 1. aniž by došlo k výměně směsi, podejte novorozence množství léku, které mu umožňuje trávení zlepšit;
 2. zvolte novorozeneckou léčebnou směs.

Tyto dvě možnosti nemají viditelné rozdíly, protože složení potraviny používané k zácpě obsahuje:

 • Prebiotika (dietní vláknina, oligosacharidy) jsou látky, které se netráví v tenkém střevě a ve své původní formě vstupují do tlustého střeva, díky kterému stolice změkčuje, a ve tlustém střevě se vytváří příznivá mikroflóra. Existují jednotliví výrobci, kteří provádějí výzkum a vyvíjejí kombinace oligosacharidů, které jsou velmi podobné oligosacharidům obsaženým v ženském mléce. Ve směsích se však zpravidla vyskytuje laktulóza. Používat pouze jako projímadlo pro děti do jednoho roku věku.
Prebiotika jsou vlákniny, které pomáhají vytvářet výkaly.
 • Probiotika (živé laktobacily a bifidobakterie) tvoří normální střevní mikroflóru, vylučují škodlivé bakterie, minimalizují možný výskyt střevních infekcí a alergií. Také se podílejí na fermentaci fermentovaného mléka, v důsledku čehož se vytvářejí látky, které přispívají k normalizaci střevní motility. Existuje celá řada probiotických léčiv, jako je Linex, Bifidumbacterin a další, které obsahují živé bifidobakterie nebo laktobacily (doporučujeme přečíst: „Linex“ - pokyny pro novorozence).
 • Kompozice může obsahovat mírně nižší množství proteinu než ve standardní směsi stejné společnosti nebo neúplně naštěpený protein, takže jídlo, které se dostalo do žaludku a tenkého střeva, není po dlouhou dobu, ale co nejdříve prochází do tlustého střeva. Enzymatický přípravek (kreon, pankreatin a další) může předepsat lékař.

Rodiče provádějí po konzultaci s lékařem výběr nejlepší ze 2 navrhovaných možností. Pouze on se může rozhodnout, kterou směs zvolit..

Prebiotické směsi pro prevenci

Prebiotika jsou zpravidla součástí terapeutické výživy, mají projímavý účinek - čím více jsou, tím vyšší je účinek. V mateřském mateřském mléce je více než 100 druhů (1 g na 100 ml mléka). Prebiotika ve směsi jsou prezentována jako galaktooligosacharidy, fruktooligosacharidy, inulin nebo laktulóza..

Mezi potraviny obsahující prebiotika patří:

 1. Similak (složení obsahuje 0,24 g oligosacharidů) a Similak Premium (0,4 g) (doporučujeme přečíst: přehled dětské výživy Similak);
 2. Nechráněné prebio (0,4 g);
 3. Nutrilak Premium (0,4 g) (doporučujeme si přečíst: jak dát kojenému mléku „Nutrilak Premium“?);
 4. Agusha Gold (0,4 g);
 5. Babiččina koše (0,28 g);
 6. Humana s prebiotiky (0,5 g);
 7. MD mil koza (0,2 g);
 8. Nanny s prebiotiky (0,5 g) (doporučujeme si přečíst: jak dát směs „Nanny“ pro novorozence?).

Tyto směsi mohou nahradit mateřské mléko u zdravých kojenců a kojenců náchylných k zácpě. Používají se jako profylaxe, nikoli jako ošetření..

Terapeutická výživa pro zácpu prebiotiky

Sortiment firem Humana a Semper má také klinickou výživu pro zácpu. Na rozdíl od standardu takové směsi stále ještě obsahují 0,9 g laktulózy. Další název pro laktulózu je bifidogenní faktor, protože podporuje šíření bifidobakterií, a proto se ve jménu směsí nachází slovo bifidus. Ve složení nejsou žádné živé bakterie.

 1. Semper Bifidus obsahuje méně bílkovin než běžná formule mléka.
 2. Humana Bifidus neobsahuje kyseliny arachidonové a dokosahexaenové a neexistují žádné vzorce 1 a 2. Ve směsích Bifidus jsou obsaženy všechny hlavní minerály, kromě jodu,.
 3. Nutrilon Immunofortis označuje preventivní výživu, protože společnost doporučuje její použití v hlavní stravě dítěte, avšak podle počtu oligosacharidů (0,8 g) lze kompozici nazvat terapeutickou. Halogenoligosacharidy a fruktooligosacharidy v Nutrilon Immunofortis se podobají oligosacharidům v mateřském mléce.

Úplné nahrazení krmení těmito produkty je nežádoucí. Je lepší dodatečně zavést terapeutickou směs stejné společnosti jako obvykle.

Směsi kyselého mléka

Tyto směsi se účinně používají jak k profylaktickým účelům, tak k léčbě zácpy. Z oligosacharidů je v nich přítomna pouze laktóza, takže laxativní účinek je dosažen jinými způsoby.

Obsahují:

 • Proteinové molekuly se uvolňují během kvašení mléka. Díky nim je produkt snadnější a lépe vstřebatelný žaludkem a střevy..
 • Živé kyselé mléko bakterií a látek, které přispívají k jejich reprodukci. Mají příznivý účinek na stoličku dítěte (všechny fermentované mléčné směsi kromě Frisolaku).
 • Látky vzniklé při fermentaci fermentovaného mléka zvyšují peristaltiku.

Směsi obsahující probiotika

Probiotika jsou živé laktobacily a bifidobakterie. K dítěti se dostávají při přirozeném krmení spolu s mateřským mlékem a dítě při umělém krmení je získává z prostředí nebo z jídla. Získání užitečných a aktivních typů laktobacilů a bifidobakterií je pro dítě velmi důležité.

Probiotika mají méně projímavý účinek než prebiotika, ale pro většinu dětí jsou docela užitečná, zejména pokud se problémy se stolicí začaly v důsledku užívání antibiotik nebo střevní infekce..

Živé bakterie jsou přítomny v následujících čerstvých směsích:

 1. živé bifidobakterie: Nan premium, Similak premium, Agusha gold;
 2. živé laktobacily: Hipp Combiotic, Nan premium komfort, Celia.

Předpokládá se, že probiotika jako součást dětské výživy mají malý účinek, protože pouze 5% živých bakterií ze směsi vstupuje do konečníku a také vyžadují určité podmínky skladování. Prebiotika se liší od probiotik v tom, že se vůbec neabsorbují v horních částech gastrointestinálního traktu, nemusejí vytvářet určité podmínky a podílejí se na tvorbě prospěšné střevní mikroflóry..

Nutrilon (kromě kyselého mléka), Humana, Semper, Frisolak, Baby, Nestozhen, Nutrilak, MD Mil, babiččina koš, Enfamil nejsou živými bakteriemi ve stravě. Agus a Similak také chybí v běžné stravě..

Nan premium mix obsahuje živé bifidobakterie

Protirefluxní směsi

Žvýkačka - zahušťovadlo - je obsažena v oddělených směsích a má projímavý účinek. Také taková strava obsahuje nekompletní bílkoviny a méně tuku, což z nich dělá mnohem snazší a lépe vstřebatelné, aniž by byly dlouho v žaludku a střevech. Všechny směsi proti ohni obsahují prebiotika.

Antirefluxní směsi, které obsahují škrob (například Nutrilon Comfort), jsou také vhodné pro ošetření nepravidelných stolic a kolik u kojenců. U jednotlivých novorozenců lze díky škrobu dosáhnout fixačního účinku, což je důkazem toho, že tělo každé drobky je jedinečné. Pamatujte, že protirefluxní směsi jsou léčivé a je nežádoucí je používat bez doporučení lékaře.

Směsi obsahující kombiotika nebo symbiotika

Pro normalizaci střevní mikroflóry, zlepšení trávení a dobrý vývoj imunitního systému dítěte je nutné, aby strava obsahovala jak prebiotika, tak probiotika. K dnešnímu dni najdete upravené směsi, ve kterých jsou tyto požadavky splněny. Mezi tyto produkty patří:

 1. Hipp Combiotic;
 2. Similak Premium;
 3. Agusha Gold.

Liší se obsahem komplexu oligosacharidů a živých prospěšných bakterií.

Trávicí výživa

 • Pro dobré trávení jsou vhodné směsi jako Humana Anticolik a Nutrilon Comfort. Obsahují prebiotika a také neúplně hydrolyzovaný protein, který podporuje snadné trávení. Tyto produkty se doporučují dětem s citlivým zažívacím systémem, náchylným ke střevní kolice a nepravidelné stolici. Škrob působí jako zahušťovadlo v Nutrilon Comfort, díky čemuž je označován jako antirefluxní směsi.

Jaká je nejlepší směs k vyřešení problému zácpy ve vašich drobcích? Můžeme dojít k závěru, že tělo každé drobky je čistě jedinečné, a proto než si vyberete vhodný způsob, jak odstranit problémy se stolicí, měli byste se určitě poradit s lékařem. Pro konkrétní dítě musíte vybrat dětskou výživu individuálně.

Nejlepší kombinace pro zácpu a koliku pro novorozence

V prvních měsících života je trávicí systém dítěte extrémně nestabilní a náchylný k jídlu. Proto při výběru směsí, jako doplňku nebo alternativy k mateřskému mléku, je důležité zvolit vysoce kvalitní, osvědčené produkty, které přispívají k normalizaci stolice. Nejčastější příčinou před dosažením věku jednoho roku je kolika, zácpa. Léky však můžete použít pouze jako poslední možnost. Nejlepší směsi pro zácpu a koliku pro novorozence, které jsou schváleny pediatry a odborníky, budou schopny pomoci rodičům. Do hodnocení roku 2020 byli zahrnuti pouze spolehliví výrobci s certifikovanými produkty. Na základě recenzí a srovnávací analýzy bude v přehledu uveden fermentovaný a profylaktický kojenecký přípravek s probiotiky, prebiotiky. Více o každém nominovaném a definujících kritériích pro výběr najdete níže..

Směs zácpy a koliky pro novorozence, kterou společnost si má vybrat

Je možné použít speciální kojeneckou výživu proti kolice a zácpě nejen v případě umělého krmení, ale také jako doplňková výživa pro kojení. Mnoho známých společností výrobců takové produkty má, ale následující z nich se mohly dostat do nového hodnocení:

 • Nestle je švýcarská společnost, která existuje více než sto let. Má dvě značky dětské výživy - Nestogen, NAN. Každá kompozice je optimalizována pro specifické věkové rozmezí, kromě vitamínů obsahuje kompetentní poměr uhlohydrátů, bílkovin, tuků.
 • Agusha je ruská značka dětské výživy, která existuje od roku 1992. Dnes je tato značka hlavním poskytovatelem potravin pro mléčné kuchyně zdarma. Maximální rozšíření sortimentu bylo pozorováno od roku 2008. Společnost se snaží sjednotit své výrobky, rozpoznatelnost nejen v Rusku.
 • Bibicol je německý výrobce, který používá suroviny Nového Zélandu k výrobě dětské výživy. V těchto částech světa se vyrábí cenné kozí mléko, protože zvířata se živí čerstvou trávou po celý rok. Společnost nenabízí kombinovaná krmiva, ve složení nejsou žádné GMO, vonné látky, přísady.
 • Humana je jediný výrobce, jehož celý výrobní proces probíhá v Německu. Jako surovina se mléko používá pouze z rodinných farem v Herfordu. Bezpečné složení, široký sortiment získal důvěru milionů zákazníků.
 • Similac je známá značka dětské výživy, kterou vlastní americká společnost Abbott. Ve svém tržním segmentu zaujímá vedoucí postavení. Složení kojenecké výživy je maximálně přizpůsobeno mateřskému mléku, které chrání křehký trávicí systém před poruchami.
 • Friso je nizozemská společnost s více než 19 000 farmami pro výrobu přírodní kojenecké výživy. Pracovní zkušenosti přesáhly 130 let. Holandská královna udělila královskému statutu společnosti. Každý produkt obsahuje optimální kombinaci klíčových živin pro imunitu dítěte..

Hodnocení směsí pro zácpu a koliku pro novorozence

Jakmile budou spolehliví výrobci dětské výživy identifikováni, můžete přistoupit k určení kritérií, podle nichž budou vyznamenáni na prvním místě. Názory předních pediatrů zpočátku pomohly určit seznam žadatelů o titul nejlepší kombinace zácpy a koliky pro novorozence. Odborníci se dále opírali o následující hodnotící kritéria:

 • Druh - mléko s gumou, laktulóza, upravené, kyselé mléko;
 • Složení - štěpené bílkoviny, vlákniny, vitamíny, prebiotika, probiotika atd.;
 • Indikace - individuální fyziologické vlastnosti těla dítěte;
 • Věkové omezení - číslo „1“ znamená až šest měsíců;
 • Bezpečnost - nepřítomnost GMO, rostlinných olejů, látek určených k aromatizaci, látek zvyšujících chuť;
 • Pravidla použití - způsob vaření, spotřeba obalů;
 • Skladování - skladovatelnost, požadavky na skladování.

Během studie se odborníci také seznámili s názory rodičů, kteří byli z vlastní zkušenosti přesvědčeni o kvalitě a užitečných vlastnostech různých produktů. Na základě těchto informací byly stanoveny silné a slabé stránky každého kandidáta..

Similak z koliky a zácpy - indikace pro použití směsi

Co dělat, když má dítě zápchu ze směsi

Před výměnou jedné směsi za jinou musíte znovu pečlivě přečíst pokyny na nádobě a analyzovat správnost přípravy směsi. Možná není pozorován poměr mezi práškem směsi a přidanou vodou, což vede k nedostatku vody v těle dítěte a vytváří zvýšené zatížení vylučovacího systému. Další příčinou zácpy může být nadměrné krmení dítěte směsí. Tento článek vám pomůže vypočítat objem směsi v závislosti na individuálních charakteristikách dítěte (hmotnost, věk, zdravotní stav).

Pokud je vše v pořádku, můžete zkusit dát dítěti dalších 100–150 ml tekutiny denně. Nemusí to být vařená voda. Místo toho je to dobré pro dětský čaj na bázi léčivých bylin nebo jejich výtažků, koprové vody, Plantexu, které normalizují rovnováhu vody v těle a mají mírný projímavý účinek.

Důležité! Před jakýmkoli zásahem se u lékaře poraďte a vyloučte výskyt zácpy způsobené vrozenými poruchami gastrointestinálního traktu dítěte.

Specifika dětské nemoci

Zácpa dítěte je onemocnění, které se vyznačuje střevní obstrukcí. Měli by se rodiče bát, pokud mají novorozenci střevní obstrukci, nebo není důvod k panice?

Ve skutečnosti může tento stav představovat potenciální ohrožení zdraví i života dítěte.

Střevní obstrukce není normou, proto by rodiče dítěte měli přijmout terapeutická opatření, aby se zotavili.

Když novorozenec má zácpu

 • Přítomnost pevných výkalů ve střevech.
 • Nedostatek nutkání k defekaci na více než jeden den.
 • Silné pokusy během pohybu střev.
 • Nedostatek pocitu prázdného střeva po pohybu střeva.

Nezkušení rodiče, kteří čelí zácpě svých novorozených dětí, si začínají myslet, že faktor vyvolávající toto onemocnění je porucha ve střevech.

V tomto případě podle jejich názoru není důvod k panice. Rodiče se nijak neponáhlí ukázat dítěti pediatrovi, protože věří, že střevní obstrukce bude časem procházet.

Ve skutečnosti je to nesprávný názor, protože k nefunkčnosti funkce střeva nemůže dojít bez udání důvodu. Je vysoce pravděpodobné, že dítě dostane špatnou směs.

Pokud jde o výkaly kojenců, můžeme říci toto:

 1. Když je dítě kojeno, nemůžete říci, kolikrát denně potřebuje vyprázdnit střeva. Toto je individuální ukazatel..
 2. Pro posouzení stavu dítěte, které je mateřským mlékem, by jeho rodiče neměli vyhodnotit počet pokusů o defekaci, které bude mít během dne. Zde je nutné zaměřit se na růst svého těla v průběhu měsíce.
 3. Kojené děti by měly vyprázdnit svá střeva jednou denně. Pokud k tomu dojde méně často, můžeme mluvit o zácpě.

Kterou směs je lepší vybrat se zácpou

Pokud však byly všechny pokusy o vytvoření normální stoličky dítěte marné, je třeba vyřešit problém výměny směsi. K tomu musí splňovat většinu nebo všechna níže uvedená kritéria.

 1. Vhodný pro věk dítěte k uspokojení všech potřeb živin a energie. Nadměrná bílkovina a tuk inhibují střevní motilitu.
 2. Složení směsi by mělo být obohaceno dietní vlákninou - prebiotiky, jejichž typ je vybrán s ohledem na toleranci dítěte. Prebiotika jsou polysacharidy (fruktooligosacharidy (FOS), galaktooligosacharidy (GOS), inulin a laktulóza), které nemohou být tráveny tenkým střevem. Jakmile jsou v tlustém střevě, slouží jako zdroj energie pro prospěšné bifidobakterie a laktobacily, stimulující jejich růst. Laktóza, nevložená v tenkém střevě, má také podobné vlastnosti. Prebiotické vlastnosti směsi závisí na rozmanitosti oligosacharidů a jejich množství (přibližně 1 g na 100 ml mateřského mléka). Nejlepší je, když směs obsahuje okamžitě GOS a FOS v poměru 9: 1 - takže mají nejvýraznější prebiotický účinek.
 3. Je dobré, pokud směs přispívá k normalizaci střevní mikroflóry v důsledku probiotik (lakto- a bifidobakterií). Snižují pravděpodobnost střevních infekcí, potlačují patogenní mikroflóru, přispívají ke správnému průběhu všech mikrobiologických procesů. Probiotika se vyskytují jak ve fermentovaných mléčných směsích, tak i v běžných směsích, za tímto účelem se osvědčené upravené fermentované mléčné směsi osvědčily jako velmi dobré, které zajišťují normalizaci střeva a přispívají k jeho kolonizaci prospěšnými bakteriemi. Seznam fermentovaných mléčných směsí a jejich použití je uveden v tomto článku..
 4. Bylo zjištěno, že tvrdé stoličky se často vyskytují u dětí, které dostávají směsi obsahující palmový olej, takže pokud je to možné, měli byste si vybrat směsi bez palmového oleje nebo s ß-palmitátem. Přečtěte si více o výhodách a nebezpečích palmového oleje v kojenecké výživě přečtěte si článek.

V případě, že z nějakého důvodu je výměna směsi nežádoucí, jsou kromě stávající směsi podávány pre- nebo probiotické přípravky..

Seznam směsí od narození do 6 měsíců s probiotiky a prebiotiky

TitulVzhledProtein, g / 100 mlTuk, g / 100 mlPrebiotika g / 100 mlProbiotika
Similaku1,333.3 bez palmového olejeGOS, 0,4+
Nutrilak Immuno Bifi1,53.4GOS a FOS, 0,4+
Agusha Gold1,423.6GOS a FOS, 0,4+
Bellact immunis1.43,5GOS a FOS, 0,5+
Hipp kombi1.43.6GOS, 0,3+

Seznam směsí od narození do 6 měsíců s prebiotiky

TitulVzhledProtein, g / 100 mlTuk, g / 100 mlPrebiotika, g / 100 mlProbiotika
Dítě1.33.3GOS, FOS, 0,8-
Babiččina koš1,53,5GOS, FOS, 0,37-
Prémie na dítě1,553.6GOS, FOS, 0,6-
Nechráněné prebio1.413,48GOS, FOS, 0,4-
Bellact Optimum1.43,5GOS, FOS, 0,5-
Samper ND Baby1.33,5GOS, 0,29-
Frisolac zlato1.43,5GOS, 0,25-
Nutrilac Premium1.43.6GOS, 0,4-
Humana1.43.2GOS, 0,5-

Terapeutické směsi pro zácpu

Pokud konvenční směsi nepomáhají, je možné dítěti předepsat jednu ze specializovaných (terapeutických) směsí. Jedná se o směsi obsahující laktulózu a svatojánskou gumu..

Směsi obsahující laktulózu

Laktulóza je izomer laktózy, který se ve střevě nerozkládá laktázou a nezmění se do dolního střeva, kde je spotřebován svou prospěšnou mikroflórou. V důsledku toho se uvolňuje řada kyselin s nízkou molekulovou hmotností (octová, mléčná, propionová), které přispívají k vyprázdnění střeva zvýšením jeho peristaltiky a zvýšením množství vody nadměrným osmotickým tlakem. Ve jménu takových směsí lze často najít předponu "bifidus", ačkoli neobsahují bifidobakterie jako takové. Je to způsobeno schopností laktulózy ovlivňovat jejich růst a vývoj. V závislosti na situaci lze směsi obsahující laktulózu použít jako jedinou spotřebovanou směs nebo v množství 1/2 - 1/3 požadovaného objemu při každém krmení pravidelnou směsí. Délka léčby závisí na dosažení trvalého terapeutického účinku..

Seznam směsí laktózy

TitulVzhledProtein, g / 100 mlTuk, g / 100 mlLaktulóza g / 100 ml
Samper Bifidus1.33,50,9
Humana Bifidus1.43,50,9

Směsi obsahující svatojánskou gumu

Toto je jedna z odrůd antirefluxních směsí. Karobová guma sestává hlavně z nestravitelného polysacharidu, který stimuluje střevní motilitu a změkčuje stolici. Směs se zavádí vždy v množství 1/2 - 1/3 požadovaného objemu při krmení obvyklou směsí. Délka kurzu je individuální..

Absence nebo slabý účinek terapeutických směsí vyžaduje použití léků (antispasmodika a laktulózové přípravky). Jako nouzové opatření k odstranění zácpy můžete použít glycerinové čípky..

Směsi pro zácpu s nedostatkem laktázy a potravinové alergie

Odděleně je třeba hovořit o zácpě, která není důsledkem nezralosti trávicího systému dítěte, ale je způsobena jinými důvody, které vyžadují použití nejen přizpůsobených směsí, ale směsí, které mohou vykazovat profylaktický, terapeutický nebo jiný účinek vzhledem k charakteristice jejich složení..

 1. "Zácpa" forma deficience laktázy je absence samostatné stolice v přítomnosti tekutých výkalů a dalších charakteristických symptomů. V závislosti na typu krmení dítěte (přírodního nebo umělého) se doporučuje použití terapeutických směsí s nízkým obsahem laktózy nebo bez laktózy;
 2. Alergie způsobené potravou, zejména nesnášenlivost bílkovin kravského mléka, u nichž se v závislosti na situaci používají hypoalergenní směsi, sójové směsi a směsi kozího mléka.

Kritéria pro výběr dětské výživy

Složení kojenecké výživy je nejdůležitějším, ale nikoli jediným výběrovým kritériem. Kromě složení dětské výživy lze rozlišovat i tato kritéria:

 1. Věk dítěte. Děti ze zácpy můžete léčit pouze pomocí směsi, která je vhodná pro jejich věk. Proč je to důležité? Je to všechno o stupni tvorby žaludku. Dětská výživa obsahuje různé množství živin, které lze vstřebat pouze v určitém věku. Abychom rodičům dítěte pomohli při výběru správné výživy pro děti, uvádí výrobce na obalu doporučený věk..
 2. Cena. Vysoká cena směsi není vždy zárukou její kvality. Předtím, než se rozhodne pro tuto nebo tu dětskou výživu, by se měl rodič řídit doporučeními pediatra, studovat v médiích hodnocení různých značek a hodnotit jejich finanční možnosti. Díky tomu si bude rodič dítěte moci vybrat správný výběr a koupit směs vhodnou pro kvalitu a cenu.
 3. Skladovatelnost. Pokud se rodiče rozhodli pro značku dětské výživy a jsou připraveni na nákup, musíte věnovat pozornost datu výroby obilovin uvedenému na obalu. Datum exspirace dětské výživy by nemělo vypršet v době nákupu.

Pokud není na obalu uvedeno datum exspirace, musí být kromě data výroby věnována pozornost i době použitelnosti produktu. Pokud směs nevyprší, lze ji zakoupit.

Směsi pro koliku

Kolika se často obává kojenců ve věku 2-5 měsíců a může být způsobena různými důvody:

 • fyziologická nezralost zažívacího systému;
 • poruchy střevní motility;
 • nadměrná tvorba plynu;
 • nesnášenlivost laktózy a alergie na bílkoviny kravského mléka.

Používají se různé směsi v závislosti na příčinách koliky. Pokud je kolika způsobena nedostatkem laktázy nebo intolerancí na bílkovinu kravského mléka, je nutné předepsat terapeutické směsi, stejné jako ty, které se používají pro zácpu způsobenou těmito chorobami.

Důležité! Pokud je kolika a zácpa způsobena nedostatkem laktázy nebo potravinovou alergií na bílkoviny kravského mléka, pak se k jejich léčbě používají speciální směsi..

V jiných případech je pro usnadnění a eliminaci nejlepší použít fermentované mléčné směsi. Při absenci účinku přecházejí na směsi pro pohodlné trávení, které také přispívají k odstranění zácpy. Charakteristickým rysem těchto směsí je částečně hydrolyzovaný protein obsažený v jejich složení, který umožňuje, aby směs byla snadno a rychle absorbována, a snížený obsah laktózy snižuje tvorbu plynu. Přítomnost škrobu v některých z nich také snižuje intenzitu regurgitace. Všechny tyto směsi jsou zpravidla obohaceny probiotiky a prebiotiky. Výjimkou jsou Nan antikolika, Celia anticolik a Nutrilon comfort imunofortis. Jako další opatření můžete použít koprovou vodu. Pokud je dietní terapie neúčinná pomocí směsí, lékař předepíše přípravky obsahující simethikon.

O produktu

Suchá kojenecká výživa založená na částečně hydrolyzované syrovátkové bílkovině, speciálně navržená pro pohodlné trávení dětí s kolikou, zácpou a zvýšeným plynem.

 • Částečně hydrolyzovaná syrovátková bílkovina - snadno stravitelná
 • Probiotika - živé bifidobakterie B. lactis (BL) podporují zdravou střevní mikroflóru, bojují proti škodlivým bakteriím
 • Prebiotika - galaktooligosacharidy (GOS) - jsou potravou pro prospěšnou mikroflóru, přispívají k tvorbě měkkých stolic
 • Snížená laktóza pomáhá snižovat produkci plynu
 • BEZ palmového oleje - přispívá k tvorbě měkkých stolic, lepší vstřebávání vápníku, vyšší mineralizaci kostí

Všechny směsi Similac neobsahují palmový olej, GMO, barviva, konzervační látky ani lepek..

Před použitím se doporučuje poradit se s lékařem.

Léčivé: s laktulózou nebo svatojánskou gumou

 • Humana Bifidus. Výživa s laktulózou a svatojánskou gumou je vhodná pro kojence s častou zácpou, dysbiózou. Laktulóza, která je součástí, změkčuje stolici, umožňuje dítěti snadno vyprázdnit střeva. Při neustálém používání se tělo dítěte „učí“ samostatně pěstovat lakto- a bifidobakterie, což výrazně zlepšuje kvalitu trávení, vylučování potravin.
 • Samper Bifidus. Pomáhá bojovat proti zácpě, normalizuje rovnováhu mikroflóry ve střevech novorozence. Neobsahuje žádné škodlivé lepky, příchutě, barviva.
 • Nutrilon Comfort. Kromě laktulózy lze najít prebiotika, která pomáhají prospěšným bakteriím aktivně se vyvíjet, a škodlivých bakterií, které opouštějí tělo novorozence, a nukleotidů, jejichž účelem je umožnit růst užitečných bifidobakterií.

Palmový olej je často příčinou zácpy u novorozence. Při výběru jídla věnujte pozornost složení jídla, které kupujete.

Nejlepší kombinace zácpy a koliky pro novorozence podle recenzí. Jak dávat terapeutické, preventivní směsi?

Zápcha a kolika jsou u novorozenců běžné. Příznaky se mohou objevit od prvních dnů života v důsledku nezralosti zažívacích orgánů novorozence. Dítě je neklidné, pláče a odmítá jíst. V tomto případě dítě nemá horečku, zvracení, kašel.

K problému dochází méně často a lze jej snadno vyřešit úpravou výživy matky, pokud je dítě kojeno. Pokud dítě jí náhražku mateřského mléka, jediným správným rozhodnutím rodičů bude změna jídla na jinou, po konzultaci s dětským lékařem. Pediatr poradí, jakou směs zvolit pro zácpu.

Důležité složky ve složení směsí pro zácpu, kolika

Při výběru správné výživy, která vám pomůže problém vyřešit, byste měli věnovat pozornost přítomnosti složek důležitých pro správné trávení.

 • Probiotika Normalizujte funkci střev, zejména po léčbě antibiotiky.
 • Prebiotika. Odstranit problém zácpy, stimulovat střeva, dát mu prospěšné bifidobakterie, laktobacily. Díky nim mizí patogenní bakterie, což snižuje riziko alergií u dítěte.
 • Žvýkačka z karobových bobů. Změkčuje stolici dítěte, drží vodu potřebnou k odstranění zácpy ve střevech, zabraňuje plivání.

Speciální případy

Pokud zácpa u novorozence není dána věkem souvisejícími charakteristikami trávicího systému (stále se tvoří pouze v prvním roce života), jsou pro léčbu onemocnění vybírány speciální směsi..

S nedostatkem laktázy

 1. Similac nízká laktóza.
 2. Bellact NL.
 3. Nestogen nízká laktóza.
 4. Humana LP.
 5. Humana LP SCT.
 1. Nan laktóza zdarma.
 2. Bezlaktózový bellact.
 3. Nutrilak bez laktózy.
 4. Nutrilon Premium bez laktózy.
 5. Babiččina koš bez laktózy.
 6. Celia lf.

S alergiemi na potraviny

 1. Alfare.
 2. Friso Pep AC.
 3. Frisolac GA.
 4. HiPP Combiotic HA.
 5. Humana GA.
 6. Kabrita.
 7. Nan ha.
 8. Nestogen.
 9. Nutramigen.
 10. Nutrilak GA.
 11. Nutrilon GA, Pepti Allergy, Pepti TSC.
 12. Pregestimil.
 13. Similac Alimentum, hypoalergenní.
 14. Chůva.

S nedostatkem laktázy a sklonem k potravním alergiím

 1. Aminokyseliny z Nutrilonu.
 2. Alfare amino.
 3. Nutrilak peptidy STC.
 4. Nutrilak Soy.

Přečtěte si více o směsích s potravinovými alergiemi v článku: „Hypoalergenní směsi pro novorozence“.

Jak vidíte, vývojáři dětské výživy nepřecházeli nad těmi, kteří mají problém diktovaný vrozenými chorobami. Je na výběr - a to by mělo uklidnit a potěšit rodiče, kteří mohou v tak obtížných případech pomoci svému dítěti.

Pokud jsou problémy s výběrem, pouze odborník může zjistit, která směs je lepší pro zácpu u novorozenců z výše uvedených seznamů. Zohlední průběh patologie a individuální vlastnosti těla. A protože se jedná o terapeutickou potravu, bude nutné ji podávat podle zvláštních pokynů.

Hodnocení nejlepších směsí proti zácpě, kolika

Všechna dětská výživa z těchto odchylek v práci střeva jsou rozdělena na:

Preventivní, s prebiotiky

 • Mil Kozochka. Holandské výrobky s kozím mlékem, které obsahují 0,2% prebiotik na 100 gramů. Je vhodný pro děti s alergiemi na bílkoviny kravského mléka a pomáhá léčit mikroflóru díky prebiotikům, které tvoří její složení. Obsahuje komplex rostlinných olejů: slunečnice, kokos, palma.
 • Friso Luck Gold. Má maximální podobnost s mateřským mlékem, vytvořené na základě krávy. Neobsahuje GMO. Vyhýbá se zácpě, kolice u dítěte, podle recenzí rodičů na fórech.
 • Humana. Jako součást užitečných prebiotik, laktózy. Má velký sortiment, který umožňuje rodičům vybrat si jídlo, které jim dobře vyhovuje. Některé typy těchto potravin lze doporučit novorozencům s alergií na bílkoviny kravského mléka..

Profylaktické, s probiotiky

 • NAS Optipro. Restartuje práci přirozené střevní mikroflóry, zmírňuje bolest při trávení, vylučování potravy. Nedávno neobsahuje žádný škodlivý palmový olej.
 • Celia je odborník. Nezpůsobuje střevní problémy ve formě regurgitace, koliky, zácpy způsobené bifidobakteriemi, probiotiky. Obsahuje palmový olej. Vhodný pro umělé a smíšené krmení novorozenců.
 • Nutrilak Premium kyselé mléko. To se etablovalo jako mléčná receptura, která nezpůsobuje zácpu, kolika v menstruaci, obsahuje komplex jedinečných laktobacilů, což je definitivní plus. Může být použit od okamžiku narození dítěte. Palm zdarma.

Plantex

Pro děti od narození do dvou měsíců.

Srdcem této drogy, stejně jako v koprové vodě, je fenyklový extrakt.

Jeden vak, který je k dispozici v sáčcích, lze rozdělit do tří dávek a stačí celý den.

Jak vařit "Plantex"?

Stačí rozpustit obsah jednoho sáčku ve 100 ml vody.

Upozornění: není vhodné pro děti, které mají malabsorpci galaktózy.

Léčivé: s laktulózou nebo svatojánskou gumou

 • Humana Bifidus. Výživa s laktulózou a svatojánskou gumou je vhodná pro kojence s častou zácpou, dysbiózou. Laktulóza, která je součástí, změkčuje stolici, umožňuje dítěti snadno vyprázdnit střeva. Při neustálém používání se tělo dítěte „učí“ samostatně pěstovat lakto- a bifidobakterie, což výrazně zlepšuje kvalitu trávení, vylučování potravin.
 • Samper Bifidus. Pomáhá bojovat proti zácpě, normalizuje rovnováhu mikroflóry ve střevech novorozence. Neobsahuje žádné škodlivé lepky, příchutě, barviva.
 • Nutrilon Comfort. Kromě laktulózy lze najít prebiotika, která pomáhají prospěšným bakteriím aktivně se vyvíjet, a škodlivých bakterií, které opouštějí tělo novorozence, a nukleotidů, jejichž účelem je umožnit růst užitečných bifidobakterií.

Palmový olej je často příčinou zácpy u novorozence. Při výběru jídla věnujte pozornost složení jídla, které kupujete.

Indikace pro použití

Opožděná stolice u novorozenců je problémem, který je třeba řešit, protože kromě nedostatku pohybu střev jsou také znepokojivé koliky a nadýmání. Častá stagnace stolice vyžaduje okamžité ošetření. Směsi pro novorozence určené speciálně pro odstranění tohoto onemocnění, mají terapeutické a profylaktické vlastnosti a jsou předepisovány zdravotnickými odborníky.

Důvody pro jmenování těchto potravin:

 • Časté zpoždění stolice.
 • Pevná stolice.
 • Kojenecká kolika.
 • Plivání, zvracení.

Speciální výživa ovlivňuje nejen střeva, pomáhá uvolňovat se z mas, ale také normalizuje celý trávicí systém dítěte. Když užijete správné jídlo, dítě se už nedotkne koliky a plynu.

Protože zácpa u novorozenců je vážným problémem, který může negativně ovlivnit jeho pohodu a zdravotní stav, vykonávají směsi proti tomuto onemocnění hlavně terapeutické a preventivní funkce. Takže - vyžadují speciální označení pro použití.

Je nemožné dát je dítěti samostatně, bez rady lékaře. To může vést k selhání trávicího systému bez pomoci..

Jsou předepisovány v následujících případech:

 • zácpa
 • velmi tvrdé a vzácné stoličky;
 • kolika
 • porucha trávení;
 • těžká regurgitace až do roubového reflexu.

Směsi určené k léčbě zácpy u novorozenců nejen normalizují stolici, ale také zlepšují fungování trávení jako celku. Výsledkem je, že tento problém zmizí i řada dalších: kolika a hojná regurgitace přestávají obtěžovat. Terapeutický účinek takové výživy je tedy obtížné přeceňovat. Stačí si vybrat správný produkt, a proto musíte pochopit rozmanitost jeho typů.

Jak dát směs zácpy a koliky?

Při rozhodování o podávání speciálních vzorců vašemu dítěti poslouchejte následující pokyny..

 • Pokud pediatr předepsal dětský výživový lék, v žádném případě na něj dítě nepřevádějte úplně. Je možné pouze částečné nahrazení kompletních jídel za speciální směsi..
 • Léčba mícháním a pravidelné míchání může být zdraví dítěte škodlivé..
 • Průběh léčby se specializovanou výživou - ne více než 21 dní.
 • Chcete-li zabránit kolice po jídle, položte ji na bříško před krmením dítěte. To umožní nahromaděný vzduch jít ven..
 • Nezanedbávejte „pózu vojáka“ po krmení. Tím se novorozenec zachrání před regurgitací.
 • Ve specializovaných obchodech si můžete koupit láhev koliky. Mimochodem, nedávno jsme udělali hodnocení takových lahví.
 • Při užívání lékařské výživy byste neměli očekávat výsledky dříve než po 1 týdnu.

Všechny typy potravin pro dítě jsou vybírány s ohledem na názory pediatra, věku dítěte.

Pokud má dítě potravinovou alergii

Kromě koliky a zácpy může mít dítě i jiné příčiny břišních potíží. Pokud dojde k potravinové alergii, doporučuje se vybrat směsi, které mají terapeutický a profylaktický účinek na trávicí trakt dítěte. To zahrnuje nedostatek laktázy, který se často objevuje u novorozenců.

Pediatrové proto doporučují nákup následujících produktů:

 • nízká laktóza;
 • bez laktózy;
 • hypoalergenní;
 • sója;
 • na bázi kozího mléka.

Po prostudování kritérií pro výběr jídla byste měli dodržovat doporučení pediatra. Vybraná směs nemusí vyhovovat dítěti. Proto si rodiče budou muset vyzkoušet různé možnosti normalizace stolice dítěte, aby bříško dobře reagovalo na jídlo.

Informace na našem webu jsou poskytovány kvalifikovanými lékaři a slouží pouze pro informační účely. Neléčte sami! Nezapomeňte kontaktovat odborníka!

Autor: Rumyantsev V. G. Zkušenost 34 let.

Gastroenterolog, profesor, doktor lékařských věd. Předepisuje diagnostiku a provádí léčbu. Expert skupiny pro studium zánětlivých onemocnění. Autor více než 300 vědeckých prací.

U kojených dětí je větší pravděpodobnost zácpy než u kojených dětí. Matky se obvykle domnívají, že je to kvůli složení směsi, a zkuste ji nahradit jiným. U řemeslníků se však může vyskytnout zácpa ze stejných důvodů jako u přirozeně krmených dětí. V souladu s tím bude postup zácpy podobný. Jediným rozdílem je, že při analýze situace není zvažována dieta matky, ale produkt spotřebovaný dítětem.

Jaká antikoliková výživa si vybrat pro kojence na IV?

Pokud je možnou příčinou koliky a zácpy funkční poruchy a vrozená onemocnění, pak jste se dostali na adresu. Speciální směsi se liší od běžných směsí ve složení.

V závislosti na klasifikaci mají další složky, které zlepšují trávení, normalizují práci stále nezralého střeva. Některé z nich jsou terapeutické. Proto je tak důležité, aby při výběru směsi pro kojence konzultoval pediatr. Zvažte jejich typy podrobněji.

S prebiotiky

To znamená, s vlákniny. Jsou to oni, kteří pomáhají tvořit výkaly dítěte. Bypass tenkého střeva, kolonizovat tlusté střevo, kolonizovat to s prospěšnou mikroflórou, a změkčit výkaly.

S probiotiky

Žijí zde živá laktóza a bifidobakterie. Jejich projímavé vlastnosti jsou mnohem nižší než vlastnosti prebiotik. Takové směsi přinesou nepochybné výhody po střevní infekci nebo antibiotikách.

S kombiotiky nebo synbiotiky

Je to probiotikum a prebiotikum v jedné lahvi. Jejich společná přítomnost má příznivý účinek na trávení, normalizaci střevní mikroflóry a posílení imunity.

Lékařský

Mají vysoký obsah laktulózy, škrobu nebo svatojánské gumy. Ošetřovací směs se do stravy přidává opatrně, v malých dávkách, jako lék. Kombinuje se pouze s hlavním vzorcem pro krmení (lepší než stejná značka). Jakmile bude váš problém vyřešen, měli byste přestat brát směs.

Kyselé mléko

Mají terapeutické i profylaktické vlastnosti. Jejich složení je co nejblíže mateřskému mléku, plus všechny výhody produktů z kyselého mléka. Od chemického složení mají pouze zásadní rozdíly.

Mléko je fermentováno prospěšnými mikroorganismy a poté je jemně vysušeno. Takové bakterie žijí dostatečně dlouho. Negativní projevy, jako například z mléčných výrobků, nelze očekávat. U fermentovaných mléčných směsí bylo upraveno kvalitativní a kvantitativní složení proteinu a tukové složky.

Antireflux

Mají léčivé vlastnosti, což pomáhá eliminovat časté regurgitace. Zahušťovadla vytvářejí v žaludku hustou proteinovou hmotu a zabraňují rozkladu potravin. Neměli byste se bát zácpy současně, protože střeva „milují“ tuto mši a dokonale vykonávají svou práci. Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku. Existuje více syrovátkových bílkovin než kaseinů. Výsledkem je lepší trávení a vstřebávání produktu..

Není zde ani otázka prevence. Jedná se o lék, který je na kurzu opilý. Pomáhá nejen vyrovnat se s častou regurgitací, ale také eliminuje samotnou příčinu poruchy.

Výrobci zahrnují kasein, gumu nebo škrob v anti-refluxních formulacích. Léčba obvykle začíná směsí kaseinu. Nepomohlo to - spojujeme těžké dělostřelectvo, jako je svatojánská guma. Nezapomeňte pečlivě sledovat možné projevy alergických reakcí.!

Pravidla krmení

Důležitým bodem při výběru směsi je její složení. Při výběru správného produktu je třeba věnovat pozornost i dalším faktorům:

 • Pro jaký věk je směs vhodná?
 • cena (ne vždy vysoká cena označuje kvalitu produktu);
 • skladovatelnost.

Výběr směsi pro dítě není tak jednoduchý, protože existuje mnoho jejich odrůd. V této věci je lepší se spolehnout na odborníka. Pediatr posoudí stav dítěte a určí, zda existují náznaky pro jmenování léku na zácpu..

Pokud je třeba dát novorozence směs proti zácpě, je třeba dodržovat zvláštní pravidla krmení. V opačném případě můžete nejen vytvořit židli, ale dokonce i poškodit své zdraví.

 1. Uveďte pouze na doporučení nebo jmenování pediatrem.
 2. Preventivní směsi k zácpě se podávají po dobu 2–3 týdnů, a pak pokračujte v běžných, aby malý žaludek fungoval samostatně.
 3. Podávání pokračuje, dokud se stolice nevrátí do normálu. Pak budete muset přejít na normální výživu.
 4. V případě onemocnění, kvůli kterému má dítě zácpu (nedostatek laktázy nebo potravinová alergie), se směsi vhodného účelu mohou stát stálou potravou po dobu až 1,5–2 let.
 5. Přechod by měl být postupný. Obvyklou směs nemůžete úplně nahradit lékařskou. 30 ml nového produktu se podává před obvyklým krmením. V případě potřeby se dávka postupně zvyšuje, dokud nedosáhne doporučených hodnot. Obvykle je to 50/50.
 6. Nemusíte míchat v jedné lahvi obvyklou směs s tou, kterou předepsal lékař proti zácpě.
 7. Protože přechod je prováděn postupně (pravidla a schémata přechodu), výsledky léčby se nemusí projevit okamžitě, ale pouze po 5-7 dnech.

Podle těchto pravidel začne směs ze zácpy rychle fungovat a stav novorozence se zlepší. Hlavní věc není zapojit se do amatérských představení a konzultovat s lékařem vše. Koneckonců, je to lékařská výživa, která pomůže vyhnout se čípkům a klystýrům, které nejsou v tak mladém věku vždy užitečné..

Minimální hodnocení nejlepších produktů z různých zemí a široká škála cen vám pomohou orientovat se v cenách..

Abyste dosáhli co nejpozitivnějšího terapeutického účinku, musíte při aplikaci léčivých směsí dodržovat následující jednoduchá pravidla:

Články O Neplodnosti