Hlavní Neplodnost

NUTRILON Hypoalergenní směs 1 <с рождения>snižuje riziko vzniku alergií 400g.

Odborníci z internetového obchodu Daughter-Sonochka vám řeknou, z jakých složek se skládá umělá výživa této značky a které složky jsou důležité pro úplný vývoj dítěte.

Základní směsi Nutrilon: složení

Známá nizozemská společnost Nutricia, která se již stala mezinárodním koncernem, vyrábí potraviny pro nejmenší děti. Novorozenci jsou nejzranitelnější a nechráněni, takže výrobce věnuje zvláštní pozornost výrobkům pro kojence. Nutrilonové směsi zahrnují prebiotika, mastné kyseliny a vitamínový komplex. Tato vyvážená strava je schválena většinou pediatrů, uznávána jako naprosto bezpečná a prospěšná pro rostoucí tělo..

Při nákupu Nutrilonu pro své dítě by rodiče měli věnovat pozornost tomu, aby se složení směsi u různých typů produktů lišilo. Pro výběr nejoptimálnější možnosti výživy v závislosti na věku a zdraví dítěte je nejlepší konzultovat pediatra.

Nutrilonové základní směsi se doporučují pro primární nebo sekundární krmení zdravých dětí. V závislosti na digitálním označení na obalu (1, 2, 3 nebo 4) je produkt určen dětem určitého věku:

 • 1 - od narození do 6 měsíců;
 • 2 - 6 - 12 měsíců;
 • 3 - 12-18 měsíců;
 • 4 - od 18 měsíců.

Mezi minerály rozlišujeme sodík, draslík, vápník a jód. Jsou předkládány v dostatečném množství pro normální vývoj kosterního systému a dalších orgánů dítěte. Vitaminový komplex vzbuzuje důvěru v jeho plnost. Tato směs plně poskytne dítěti všechny potřebné mikro a makro prvky.

Ostatní typy směsí Nutrilon mají určité rozdíly ve složení, kterým naši odborníci pomohou porozumět..

Složení směsi Nutrilon 1

Směs Nutrilon 1 se skládá z demineralizované syrovátky, směsi rostlinných olejů (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový, Mortierella alpina), laktózy, odstředěného mléka, prebiotik (galactooligosugar, fructooligosugar), koncentrátu syrovátkové bílkoviny, minerálů, vitamínů, minerálů,, sójový lecitin, cholin, taurin, stopové prvky, nukleotidy, inositol, L-tryptofan, L-karnitin.

Tabulka 1. Nutriční hodnota složek, které tvoří Nutrilon 1
Nutriční / nutriční hodnotaNa 100 ml hotové směsi
Energetická hodnota / obsah kalorií, kcal (kJ)65 (270)
Proteiny, g1.3
Kasein, g0,5
Syrovátkový protein, g0,8
Tuky, g3.4
Nasycený, g1.4
Zelenina, g3.3
Kyselina linoleová, g0,446
kyselina a-linolenová, mg82
Kyselina arachidonová (AA), mgjedenáct
Kyselina dokosahexaenová (DHA), mg10
Sacharidy, g7.3
Laktóza, g7,0
G-
Prebiotické vlákno, g0,8
Minerály, mcgod 0,52 do 68
Vitaminy, mcgod 0,21 do 343
Potenciální zatížení rozpuštěných látek v ledvinách, mosm / l125

Názor odborníka

"Mnoho rodičů se bojí přítomnosti palmového oleje ve složení směsi pro děti." Považujeme za svou povinnost rozptýlit tento mýtus. Producent Nutrilon v průběhu vícestupňového čištění změnil strukturu kyseliny palmitové - základ palmového oleje. V této formě tato složka nepoškozuje tělo dítěte, ale naopak dělá výživu podobnou obsahu tuku jako mateřské mléko, což přispívá k snadnější a rychlejší absorpci směsi. “.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Antonova Ekaterina

Nutrilon Comfort: Složení

Nutrilon Comfort se doporučuje pro kojence v případě koliky a zácpy. Předností této směsi je snadná absorpce a rychlé odstranění nepohodlí ve střevě. To je možné díky přítomnosti kyseliny beta-palmitové a snížené hladině laktózy (ve srovnání se základní směsí - asi 39%).

Díky speciálním složkám má Nutrilon Comfort také silnější konzistenci, která zabraňuje plivání. Dalším rozlišovacím znakem je částečně hydrolyzovaný syrovátkový protein..

Ve všech ostatních ohledech má Nutrilon Comfort stejné složení jako základní produkt. Procento složek se však mírně liší.

Rozdíly ve složení základních a speciálních směsí

Speciální směsi určené pro děti se specifickými výživovými potřebami..

Nutrilon Sojové mléko tedy neobsahuje bílkovinu kravského mléka, laktózu, sacharózu, mléčný tuk a lepek. Tento produkt je speciálně navržen pro děti s mléčnou bílkovinou a intolerancí laktózy. Je založen na izolátu sójového proteinu..

Charakteristické znaky složení směsi bez obsahu Nutrilonu bez laktózy jsou následující:

 • nedostatek laktózy;
 • zvýšené množství železa;
 • snížená osmolarita - až 120 mosm / l.

Existují rozdíly ve složení a dalších speciálních směsích Nutrilonu: Malabsorpce, Antireflux, Pepti Gastro, Amino, PRE a další. Odborníci z internetového obchodu Daughters-Sonners důrazně doporučují, abyste před krmením svého dítěte speciální výživou konzultovali pediatra..

zjištění

Výrobky Nutrilon jsou opravdu vysoce kvalitní a bezpečné. Potvrzuje to obrovská poptávka a četné kladné recenze matek. Složení směsí této značky se zlepšilo již více než 30 let. V současné době je výživa Nutrilon co nejblíže mateřskému mléku.

Různé typy Nutrilonových směsí mají klíčové rozdíly ve složení. To vám umožní vybrat nejlepší možnost umělé výživy pro všechny děti, včetně dětí se speciálními nutričními potřebami a předčasně narozených dětí.

Směs nutričního hypoalergenního složení

Trojitá alergie ochrana:

Lactobacillus L. rhamnosus LGG® - probiotikum č. 1 na světě - je nejúčinnější a nejbezpečnější pro děti od narození, používá se k léčbě a prevenci atopické dermatitidy a ekzému..

Částečně hydrolyzovaná syrovátková bílkovina - antigenicita snížená o 100 tisíckrát ve srovnání s mléčnými bílkovinami - pro prevenci primárních alergií.

Bifidobakterie BB-12® udržují rovnováhu prospěšné mikroflóry ve střevě, stimulují imunitu.

Unikátní vyvážené složení tuku:

s mléčným tukem

bez palmového a řepkového oleje

Důležité živiny jako v mateřském mléce:

prebiotika (GOS) a probiotika (bifidobakterie B. Lactis BB-12) - ke zlepšení trávení

omega-3 (DHA) a lutein - pro vývoj mozku a zraku,

Hodnocení nejlepších hypoalergenních směsí pro kojeneckou výživu

Pokud je vaše dítě náchylné k alergiím, je vhodnější do jeho stravy zavést hypoalergenní směsi, protože obvykle neobsahují mléčné výrobky a obsahují hydrolyzát bílkovin. Trh nabízí obrovský sortiment takové dětské výživy a někdy je pro rodiče, zejména nezkušené, obtížné učinit správný výběr. Přečtěte si, jak se různé typy hypoalergenních přípravků vzájemně liší, jaké jsou jejich vlastnosti. To vám pomůže učinit správné rozhodnutí..

Co je hypoalergenní směs

Každá maminka chce své dítě krmit pouze mateřským mlékem, ale z různých důvodů to někdy není možné. V této situaci přichází na záchranu zvláštní dětská výživa. Pokud je však na něj dítě alergické, staví mladé rodiče do šoku. Neměli byste panikařit, protože moderní výrobci vzali tuto situaci v úvahu a uvolnili hypoalergenní směsi pro novorozence.

Jak se liší toto jídlo od běžných? Hypoalergenní směs pro novorozence má ve svém složení další složky, zpravidla v ní nejsou žádné přírodní mléky. Je speciálně navržen tak, aby při pádu do těla drobků nevyvolával alergické reakce a mohl být použit k léčbě, během remise a k prevenci. Existuje několik typů hypoalergenní výživy:

 1. Bez mléčných přípravků pro kojence. Vhodné pro děti, které mají absolutní nesnášenlivost na kravské mléko. Obsahuje sójový protein.
 2. Nízká a bez laktózy. Určeno pro děti s nesnášenlivostí laktózy. Používá se pro průjem a střevní infekce.
 3. Upravený protein. Určeno pro kojence s těžkou formou alergie na mléko, cystickou fibrózou, předčasně narozenými dětmi a dětmi, které nezískávají na váze dobře.
 4. Mléko bez fenylalaninu. Určeno pro děti s fenylketonurií.
 5. Bezlepkový. Pro děti, které zcela netolerují obilniny.

Směsi jsou k dispozici v následujících formách:

 1. Suchý. Prášek s ekonomickou spotřebou a dlouhou životností. Ředí se vodou v poměrech uvedených na obalu.
 2. Kapalná koncentrovaná. Zředěný vodou jeden na druhého, dlouhodobě skladovaný.
 3. Připraveno. Takové jídlo je třeba pouze zahřát.

Hypoalergenní terapeutické směsi

Jsou předepisovány odborníky (alergologem nebo pediatrem), pokud má dítě alergii na potraviny nebo jiné poruchy. Jsou založeny na kravském mléce s vysokým stupněm hydrolýzy (štěpení) proteinového substrátu. Léčebné směsi pro děti s alergiemi obsahují vitamíny, minerály a minerály. Jsou předepsány pro:

 • alergie na potraviny mírného, ​​středně závažného a závažného průběhu;
 • problémy s trávením a absorpcí (mohou být způsobeny operacemi ve střevech, chronickým průjmem, nedostatečností pankreatu, cystickou fibrózou a dalšími stavy);
 • podvýživa;
 • těžký střevní absorpční syndrom.

Terapeutické směsi mohou být:

 1. Syrovátka. Obsahují peptidy získané během rozkladu syrovátkových bílkovin. Tyto produkty se vyznačují vysokou biologickou hodnotou..
 2. Kasein. Se štěpenými kaseinovými peptidy.
 3. Sója.

Hypoalergenní profylaktické směsi

Výživa pro děti se zvýšeným rizikem alergií (například proto, že ji má jeden nebo oba rodiče). Preventivní hypoalergenní směs obsahuje částečně hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu, která je snadněji stravitelná než plnotučné mléko. Takové jídlo je předepsáno pro:

 • zvýšené riziko alergií;
 • první projev reakce na kravské mléko;
 • prodloužená remise po alergiích.

Nan hypoalergenní

Tento výrobce se etabloval na trhu dětské výživy. Hypoalergenní směs Nan je považována za profylaktickou, ale je také vhodná pro mírné alergie. Má takové rysy:

 • cena: 320 - 690 rublů za 400 g;
 • složení: syrovátkový protein částečně hydrolyzovaný, laktóza, polynenasycené mastné kyseliny, lakto- a bifidobakterie, maltodextrin (v produktu Nan-2);
 • pro jaký věk: Nan-1 od narození do šesti měsíců, Nan-2 od 6 měsíců do roku, Nan-3 od 12 měsíců;
 • plusy: velmi rychle se rozpouští, chutná dobře, prakticky neexistuje žádná hořkost charakteristická pro hypoalergenní výživu, přítomnost mastných kyselin, bezpečné složení, vhodné balení s odměrnou lžičkou, hospodárná spotřeba;
 • Nevýhody: drahé, možné zácpy a střevní pohyby zelené.

Nutrilon hypoalergenní

Výrobce dětské výživy vyrábí pro děti několik typů výrobků se zvýšenou citlivostí na potraviny. Hypoalergenní směs Nutrilonu je svým složením velmi podobná mateřskému mléku a je vhodná pro prevenci onemocnění. Má takové vlastnosti:

 • cena: 400 g stojí 650-800 p.;
 • složení: částečně hydrolyzované mléčné proteiny, mastné kyseliny, laktóza, palmový olej, prebiotika, sójový lecitin, vitamíny, minerály, taurin;
 • pro jaký věk: Nutrilon č. 1 od 0 do 6 měsíců, č. 2 - od šesti měsíců;
 • plusy: prebiotika vytvářejí silnou imunitu, mastné kyseliny přispívají k normálnímu vývoji centrální nervové soustavy, mozku, zrakové funkce, výživa zabraňuje vzniku střevních infekcí; pohodlné balení;
 • nevýhody: drahá, někdy způsobuje poruchy stolice.

Similac hypoalergenní

Výrobky této značky jsou vyráběny ve Španělsku. Hypoalergenní směs Similak má mnoho pozitivních recenzí od rodičů, kteří ji použili, ale některým dětem to nevyhovuje. Seznam jeho hlavních charakteristik:

 • cena: 615-770 p.;
 • složení: hydrolyzát parciálního proteinu, vitamíny, laktóza, minerály, lutein, rostlinné oleje, nukleotidy, mastné kyseliny, prebiotika, maltodextrin;
 • pro jaký věk: č. 1 - do šesti měsíců, č. 2 - od 6 měsíců do roku;
 • plusy: snižuje riziko nadýmání, přispívá k plnému rozvoji mozku, podporuje normální střevní mikroflóru, má dobrý vliv na tvorbu nervového systému, ve složení není palmový olej;
 • nevýhody: některé děti nejsou vhodné a způsobují rozrušení střeva.

Hypoalergenní nestabilní

Nestlé produkty společnosti. Směs Nestogen hypoalergenní ve složení je co nejblíže ženskému mateřskému mléku. Mnoho rodičů dává přednost této značce z důvodu dostupných nákladů, dobrého složení. Existují však negativní recenze matek, které naznačují, že takové jídlo se nehodilo jejich dítěti. Popis:

 • cena: 270-490 p.;
 • Složení: hydrolyzát bílkovin, prebiotika, maltodextrin, vitamíny, minerály;
 • pro jaký věk: od narození;
 • Plusy: příjemná vůně, sladká chuť, rychle rozvedená, přijatelná cena, hojnost užitečných složek ve složení zajišťuje plný rozvoj těla dítěte;
 • nevýhody: nepohodlné balení, jídlo není vhodné pro každého, některé vyvolávají těžkou zácpu a bolesti břicha.

Nutrilac hypoalergenní

Okamžitě je třeba poznamenat, že recenze na tento produkt jsou smíšené. Hypoalergenní směs Nutrilac má hořkost plácnutí mnohem silnější než analogy, takže některé děti ji rovnou odmítají jíst. Hlavní vlastnosti jídla:

 • cena: 200-410 p.;
 • složení: snížená laktóza, maltodextrin, částečně štěpená syrovátková bílkovina, prebiotika, omega-3-6 mastné kyseliny, arachnoid a kyselina dokosahexaenová, nukleotidy, probiotika, vitamíny, lutein, bez palmového oleje;
 • pro jaký věk: č. 1 - 0-6 měsíců, č. 2 - starší než šest měsíců;
 • plusy: nízká cena, složky směsi mají pozitivní vliv na mozek, nervový systém, kost a svalovou tkáň dítěte;
 • nevýhody: někdy nevhodné, hořká chuť a zápach.

Bellact hypoalergenní

Výrobky běloruské společnosti. Hypoalergenní směs Bellact je na trhu již dlouho a podařilo se jí získat mezi fanoušky množství fanoušků.

 • cena: 240-450 p.;
 • složení: maltodextrin, prebiotika, syrovátkové proteiny částečně hydrolyzované, rostlinné oleje, minerály, vitamíny, aminokyseliny, nukleotidy;
 • pro jaký věk: č. 1 až 6 měsíců, č. 2 od 6 do 12 měsíců;
 • plusy: nízká cena, žádné konzervační látky, barviva, zvýrazňovače chuti, snadno stravitelné, nedráždí střeva, pomáhá zbavit se kolik, podporuje zdravý růst a vývoj dítěte.
 • nevýhody: u některých dětí je detekována nesnášenlivost složek této směsi.

Friso hypoalergenní

Výrobek se považuje za profylaktický, protože obsahuje částečně hydrolyzovanou mléčnou bílkovinu. Podle četných recenzí rodičů je hypoalergenní směs Friso považována za jednu z nejlepších na trhu, přestože patří do segmentu vysokých cen. Funkce:

 • cena: 620 - 850 p.;
 • složení: částečně hydrolyzovaná bílkovina kravského mléka, mastné kyseliny, nukleotidy, prebiotika, živiny, stopové prvky, minerály, vitamíny, vápník, laktóza, rostlinné oleje, draslík, maltodextrin, taurin, karnitin, cholin.
 • pro jaký věk: č. 1 až 6 měsíců, č. 2 až rok;
 • plusy: je profylaktický a vyvíjí hladkou toleranci ke kravskému mléku, podporuje správný vývoj mozku, orgány vidění, zlepšuje imunitu, zlepšuje střevní mikroflóru, velmi výhodný ekonomický balíček, na kterém je fotografie s podrobným popisem složení;
 • Nevýhody: ve velmi ojedinělých případech to není vhodné pro děti, ale je to kvůli chuti a ne se složkami.

Hypoalergenní dítě

V linii kojenecké výživy této společnosti je kyselé mléčné výrobky vhodné pro citlivé drobky, ale nelze varovat, že jejich recenze jsou příliš smíšené. Tento prášek je některými dětmi dobře vnímán, zatímco jiné alergie na něj pouze zesilují. Hypoalergenní směs Baby má následující vlastnosti:

 • cena: 430 - 650 p.;
 • složení: laktóza, vitamíny, stopové prvky, parciální hydrolyzát mléčných bílkovin, mastné kyseliny, škrob, živiny, stopové prvky, rostlinné oleje%
 • pro jaký věk: od narození do roku;
 • plusy: chutné, snadno rozpustné, pomáhá dítěti rychle růst a rozvíjet se.
 • nevýhody: vysoká cena, nevhodné pro mnoho.

Jak vybrat hypoalergenní směs

Pokud si u svého dítěte všimnete příznaků alergie nebo pokud víte, že má sklon k němu, nejvhodnějším řešením by bylo navštívit lékaře. Je lepší, když si pod jeho vedením a pod dohledem vyberete hypoalergenní směs, zejména pokud se s tímto problémem setkáváte poprvé. Výrobky můžete zakoupit v běžných supermarketech, lékárnách nebo objednat v katalogu internetového obchodu s dodáním. Při nákupu toho či onoho jídla musíte použít několik tipů:

 1. Pro kojeneckou výživu potřebujete hydrolyzované směsi, které jsou označeny „GA“ nebo „ON“.
 2. Je výhodné, když kompozice neobsahuje kokosový, řepkový nebo palmový olej.
 3. Zkontrolujte datum výroby a dobu použitelnosti..
 4. Postupně přidávejte jakoukoli novou směs do dětské stravy a sledujte jeho reakci. Uchovávejte si speciální deník potravin a označte zde vše, co souvisí s krmením. Napište, která hypoalergenní směs je podle vašeho názoru lepší, proveďte srovnávací analýzu.
 5. Neměňte směs příliš často, tělo se musí přizpůsobit každému výrobku, a to vyžaduje čas.
 6. Vyberte si krmivo podle věku vašeho dítěte. Děti od narození do šesti měsíců musí zpravidla vzít krabice označené „1“, starší než 6 měsíců - s odznakem „2“, po roce - „3“. Pokud je dítě předčasné nebo příliš slabé, kupují směs se známkami „0“ nebo „Pre“, ale pouze po dohodě s lékařem. V každém věku je potřeba živin v drobkách jiná..
 7. Při nákupu se nespoléhejte na cenu, ale na složení. Ve směsi elit a masového trhu mohou existovat přesně stejné komponenty. Podívejte se na recenze ostatních matek a hodnocení, abyste pochopili, co je konkrétní produkt. Levné jídlo může být také vysoce kvalitní..

Video: hypoalergenní formule pro kojence

Recenze

Miroslava, 29 let Nikdy se nevyskytl problém se synovou výživou, ale od prvních dnů se pro její dceru stalo obtížným. Nebylo tam žádné mateřské mléko. Alergie šla na běžné jídlo a sójová směs pro děti nám pomohla. Zatímco jsme se pohybovali směrem k této volbě, zkusili jsme obrovské množství produktů, ale ani ty nejdražší nepomohly. A při jídle se sójou alergie začala hned odcházet.

Ekaterina, 24 let. Náš syn má predispozici k alergiím, protože pediatr okamžitě doporučil výběr speciálních směsí. Vyzkoušeli dítě, bez dozoru, oba se nehodili. Dítě z jedné vůně začalo plakat. Rozhodli se jej nahradit Friso, i když to není levné. Nakonec naše dítě začalo jíst s chutí k jídlu a celou rodinu jsme s úlevou vydechli.

Alexandra, 32 let. Až šest měsíců jsem krmil svou dceru sám a všechno bylo v pořádku, a pak mléko zmizelo. Koupil jsem si obvyklé jídlo Nutrilac a po pár dnech jsem posypal tváře. Pomohla směs bez kravského proteinu Similak, kterou doporučil pediatr. Alergie začala přecházet postupně, bylo však obtížné zvyknout mou dceru na takovou stravu kvůli hořké chuti.

Elizaveta, 26 let. Pro mého syna jsou vhodné pouze směsi aminokyselin pro děti s alergií na Nutrilon. Vyzkoušeli jsme mnoho dalších, ale s každým bylo něco špatného: buď vyrážka neodezní, potom problémy začínají stolicí. Rozhodli jsme se zůstat na aminokyselině Nutrilon, protože zdraví našeho dítěte není něco, na čem experimentovat.

Přehled Nutrilon Baby Formulas

Dětská výživa značky Nutrilon je vyráběna společností Nutricia a je možná nejlepší kojenecká výživa na ruském trhu, protože používá pokročilé výrobní techniky a nejnovější znalosti o složení a vlastnostech mateřského mléka. Rozsah Nutrilonových směsí je rozmanitý a zaměřuje se na řešení všech druhů problémů souvisejících s výživou, pokud se vyskytnou u dítěte.

Nutrilon dětská výživa pro zdravé děti

Směsi Nutricia této kategorie se rozumí konvenční upravené směsi a směsi s profylaktickým účinkem, to znamená, že jsou schopny zabránit poruchám nebo eliminovat jejich mírné projevy..

Směsi Nutrilon Premium a Nutrilon Junior

V závislosti na věku dítěte se dělí na tyto typy:

 • upravená kojenecká výživa Nutrilon Premium 1 od narození;
 • následná upravená kojenecká výživa 2 Nutrilon Premium 2 od šesti měsíců;
 • dětské mléko „Nutrilon Junior“ 3 od dvanácti měsíců;
 • Dětské mléko „Nutrilon Junior“ 4 od osmnácti měsíců.

K dispozici v baleních Easy Pack 400 a 800 g a Nutrilon Premium 1 také v kartonových krabičkách po 350 g. Balení ve formě Nutrilon Premium a Nutrilon Junior vám umožňuje držet ho jednou rukou bez obav z uklouznutí. Celý postup pro nalití směsi ze sklenice je co nejvíce hygienický a konzistentní. I když se obal náhodně nakloní silně, směs se díky omezovači rohů nerozpadne. Měřicí lžíce je připevněna k víku speciální sponou, takže při každém otevření balení se lžíce odstraní současně a není třeba ji někde hledat. Kliknutím na zavírací nádobu budete informováni, že obsah je spolehlivě chráněn před vlhkostí.

Veverky

Přizpůsobená a následně upravená směs Nutrilon Premium je dobrou náhradou lidského mléka s co nejblíže složení. Nutrilon Premium 1 má vysokou adaptaci na proteinovou složku kvůli převahě syrovátkových proteinů nad kaseinem v poměru 60/40 a Nutrilon Premium 2 je méně přizpůsobený, takže poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 50/50.

Nutrilon Junior 3.4 nenahrazuje lidské mléko, což se odráží v jeho složení, ve kterém kaseinové proteiny převládají nad syrovátkovými bílkovinami (65/35) jako v kravském mléce. Proto se Nutrilon Junior 3.4 a podobné výrobky nazývají kojenecké mléko.

K vytvoření požadovaného poměru syrovátkové a kaseinové bílkoviny se používají tři typy mléčných výrobků v různých poměrech: demineralizovaná syrovátka, odstředěné mléko a syrovátkový proteinový koncentrát. Jsou vyráběny z kravského mléka a liší se složením aminokyselin od bílkovin lidského mléka. Proto výrobce zavádí do složení Nutrilon Premium 1,2 takové esenciální aminokyseliny, jako je taurin a L tryptofan, které tělo novorozence nemůže syntetizovat samo o sobě, ale potřebuje značné množství z nich. V Nutrilon Junior 3.4 je zavedena pouze jedna esenciální aminokyselina - taurin, kterou dítě potřebuje i po roce pro normální vývoj centrálního nervového systému a svalů..

Sacharidy

Charakteristickým rysem uhlohydrátového složení směsí Nutrilon, s výjimkou Nutrilon Premium 2, je absence maltodextrinu. Jeho přítomnost nijak nezhoršuje směs. Maltodextrin se dobře vstřebává do těla a není návykový k sladkostem u dětí. Realizovatelnost jeho zavedení je způsobena touhou vytvořit u dítěte delší pocit sytosti, aby se prodloužily intervaly mezi krmením. Proto se často podává přesně v následných směsích (pro děti starší 4–6 měsíců).

Tuky

Směsi tuků Nutrilon Premium 1.2 zahrnují rostlinné oleje, rybí olej, jednobuněčný houbový olej a stopová množství mléčného tuku. Všichni přispívají k tomu, aby získali tuk, který je ve složení mastných kyselin co nejblíže tuku mateřského mléka.

K zajištění požadovaného množství kyseliny palmitové se používá palmový olej, který je ve všech rostlinných olejích šampiónem. „Nutrilon Premium“ 1.2 obsahuje kromě palmového oleje také řepkový, kokosový a slunečnicový olej. Díky této kombinaci dostává dítě cenné kyseliny linoleové a a-linolenové. Jednobuněčný houbový olej Mortierella alpina je bohatý na kyselinu arachidonovou (ARA) a rybí olej je zdrojem kyseliny dokosahexaenové (DHA) a eikosapentaenové (EPA). Protože EPA inhibuje vlastní syntézu ARA v těle, je přidání oleje Mortierella alpina jednoduše nezbytné pro udržení normální úrovně ARA, pokud se rybí olej přidá do směsi. Tyto kyseliny jsou podmíněně nenahraditelné, to znamená, že je lze syntetizovat v omezeném množství, proto potřebují další příjem zvenčí, což dokládají jejich vysoké koncentrace v mateřském mléce.

Jedinečnost Nutrilon Premium a Nutrilon Junior spočívá v tom, že na rozdíl od jiných směsí, které obsahují ARA a DHA, mají také kyselinu eicosapentaenovou, která pomáhá předcházet různým podrážděním kůže.

Nutrilon Junior 3.4 obsahuje palmový, slunečnicový, řepkový olej a rybí olej, který se v kombinaci s dalšími doplňkovými potravinami dokáže zcela vypořádat s poskytováním těla esenciálními mastnými kyselinami.

Ostatní komponenty

Mezi biologicky aktivní složky, které tvoří směsi Nutrilon, patří prebiotika (galaktooligosacharidy (GOS) a fruktooligosacharidy (FOS)), nukleotidy, vitamíny, minerály.

Galaktooligosacharidy (GOS) a fruktooligosacharidy (FOS), Nutrilonové směsi mají řadu důležitých vlastností:

 • přispívají k růstu prospěšné střevní mikroflóry;
 • podporují imunitní systém, snižují riziko infekcí a alergických reakcí;
 • pomozte, aby stolička byla měkčí.

Nukleotidy jsou přítomny ve směsích Nutrilon Premium 1.2, ale ve směsích Nutrilon Junior 3.4. Podle své chemické povahy jsou to monomery nukleových kyselin (DNA a RNA), tj. Nukleotidy slouží jako cihly pro jejich konstrukci. Skládají se v určité sekvenci a jsou prostředkem zaznamenávání genetických informací. Další důležitou funkcí nukleotidů je energie - účast na konstrukci sloučenin, ve kterých se hromadí energie potřebná pro procesy vitální činnosti v buňkách..

Navzdory skutečnosti, že nukleotidy nejsou nezbytnými složkami výživy (lze je syntetizovat v těle), je potřeba těchto sloučenin zvláště akutní během nemoci, intenzivního růstu a vývoje. Syntéza nukleotidů v těle je značně energeticky náročná a omezená, takže děti mladší jednoho roku je zvláště potřebují zvenčí spolu s hlavním zdrojem potravy - mateřským mlékem nebo jeho náhradou. Řada studií ukazuje, že přidání monomerů nukleových kyselin do směsi zvyšuje přírůstek hmotnosti a zlepšuje duševní a fyzický vývoj. Po roce se dieta dítěte stává rozmanitou, a proto není třeba do směsi přidávat nukleotidy.

Směs "Nutrilon Premium" 1

Výhody a nevýhody Nutrilon Premium a Nutrilon Junior

Ideální výživa pro dítě je mateřské mléko, takže žádná směs ho nemůže nahradit a bude mít vždy kladné i záporné stránky. Náhradky mateřského mléka a mateřské mléko Nutrilon splňují nejmodernější standardy kvality a jejich vývoj zohledňuje nejnovější představy o kvantitativním a kvalitativním složení mateřského mléka, takže jim dáváte přednost, nebudete jej litovat. Pokud jde o specializované produkty Nutrilon, stanou se vaší spolehlivou podporou při řešení problémů s výživou vašeho dítěte. Cena za 400 g směsi Nutrilon 1 je asi 420 rublů.

klady

 1. Směsi reprodukují obsah bílkovin, tuku, laktózy, pro mateřské mléko v různých stadiích laktace.
 2. Nutrilon Premium a Nutrilon Junior jsou jediné směsi na trhu, které současně obsahují ARA, DHA a EPA, které příznivě ovlivňují zrak a mozek dítěte.
 3. Směs obsahuje potřebné biologicky aktivní složky: nukleotidy, esenciální aminokyseliny, vitamíny a minerály.
 4. Nízká osmolalita, díky které není vylučovací systém dítěte přetížen.

Minusy

Z mínusů lze zaznamenat absenci probiotik a poměrně vysokou cenu. Otázka vhodnosti zavedení probiotik do směsi však zůstává otevřená, protože ne všechny výsledky výzkumu jsou jednoznačné a shodují se ve stejném stanovisku. Směs obsahuje palmový olej. O výhodách a nebezpečích palmového oleje ve směsích si přečtěte článek.

Přečtěte si také:

„Nutrilonské pohodlí“ 1.2

Používá se k eliminaci koliky a zácpy a také k normalizaci střevní mikroflóry.

Obsahuje částečně hydrolyzovaný syrovátkový koncentrát, který se organismem rychle a snadno vstřebává. Palmový olej ve směsi je modifikován, uvolňuje zácpu způsobenou tvorbou nerozpustných vápenatých solí kyseliny palmitové. Škrob zhušťuje směs, snižuje intenzitu a počet regurgitací (anti-refluxní efekt). Snížený obsah laktózy zabraňuje tvorbě plynu, kolice a plynatosti způsobené nedostatkem enzymu laktázy (nedostatek laktázy). Směs přirozeně není díky těmto změnám ve složení nepříjemná (hořká a ne tak sladká), takže ji dítě jí více ochotně, do ní se zavede snadno stravitelný glukózový sirup..

Kysaný mléko Nutrilon 1.2

Pomáhá normalizovat trávení. Na rozdíl od jiných fermentovaných mléčných směsí může být použit jako hlavní jídlo, protože jeho úroveň kyselosti je blízká mateřskému mléku.

Složení Nutrilon Sour-Milk se liší od obvyklého Nutrilon Premium v ​​důsledku fermentace mléčné složky působením speciálních mikroorganismů kyseliny mléčné. Během tohoto procesu se bílkoviny, tuky a laktóza rozkládají na řadu produktů (peptidy, mastné kyseliny, baktericidní látky, vitamíny, kyselina mléčná). Tyto sloučeniny jsou nejen snadno stravitelné, ale také užitečné. V „Nutrilon Sour-milk“ ve stejném poměru syrovátkových bílkovin a kaseinu obsahuje probiotika (živé bakterie mléčného kvašení a bifidobakterie) a maltodextrin. Složení mastných kyselin se liší od ostatních směsí Nutrilonu v nepřítomnosti ARA, DHA a EPA, protože nedochází k přídavku rybího oleje a jednobuněčného houbového oleje Mortierella alpina. Další nevýhodou je nedostatek nukleotidů.

„Nutrilon hypoalergenní“ 1.2

Určeno pro děti náchylné k alergickým reakcím.

Obsahuje částečně hydrolyzovaný syrovátkový koncentrát (stupeň odbourávání bílkovin je vyšší než ve směsi Nutrilon Comfort), který se tělem rychle a snadno vstřebává. Do směsi se přidává potravinářská přídatná látka E472c (kyselina citronová a mono a diglyceridové mastné kyseliny), která se obvykle používá jako emulgátor a stabilizátor pro udržení konzistence a viskozity směsi připravené k použití. Tento potravinový doplněk se smí přidávat do náhrad mateřského mléka obsahujících částečně hydrolyzované bílkoviny, aminokyseliny, peptidy v množství nejvýše 7,5 g / la 9 g / l hotového výrobku (TR TS "Bezpečnostní požadavky na potravinářské přídatné látky, látky určené k aromatizaci a pomocné látky při zpracování").. Kukuřičný škrob je přítomen v Nutrilon Hypoallergenic 2.

Specializované směsi Nutrilon

Určeno pro terapeutickou výživu dětí jako jediný zdroj nebo pro částečné nahrazení stravy. Krmení pomocí speciálních směsí Nutrilon je možné pouze po konzultaci s lékařem.

"Nutrilon bez laktózy"

Určeno pro děti s úplnou nebo částečnou intolerancí laktózy od narození.

Proteinovou složkou je kaseinát vápenatý (v této formě je kasein docela rozpustný ve vodě) a ze směsi je zcela vyloučena laktóza (místo laktózy se do směsi přidává glukózový sirup, což dává sladkou chuť a je snadno stravitelné), což je složka demineralizované syrovátky a sušeného odstředěného mléka. mléko. Spolu s L-tryptofanem se do této kojenecké výživy přidává esenciální aminokyselina L-cystein, syrovátka je bohatým zdrojem v běžných mléčných náhražkách. Vzhledem k povaze formulace neobsahující Nutrilon bez laktózy se tato aminokyselina podává samostatně.

Nutrilon Antireflux

Pomáhá eliminovat regurgitaci u dětí od narození.

Složka, která zabraňuje regurgitaci (zahušťovadlo), je kobylka ze sojových bobů, která je přítomna ve směsi v modifikované formě, díky které se rozpustí ve směsi při teplotě 40 - 50 ° C (přírodní guma se rozpustí při vyšších teplotách). Současně má svatojánská guma prebiotický účinek, protože se nerozkládá trávicími enzymy a spotřebovává se na výživu mikroorganismy tlustého střeva. Tato sloučenina také přispívá k tvorbě měkkých stolic a odstranění zácpy. Směs je kasein-dominantní (kasein převládá nad syrovátkovými bílkovinami), obsahuje maltodextrin a přídavek esenciální aminokyseliny L-cysteinu.

"Nutrilon aminokyseliny"

Pro děti s těžkou potravinovou alergií na bílkoviny kravského mléka, sóju, vícenásobné potravinové alergie, malabsorpční syndrom.

Směs zcela eliminuje možnost potravinových alergií na bílkoviny kravského mléka, sójové boby, protože neobsahuje ani malé fragmenty. Protein je zcela nahrazen směsí aminokyselin v požadovaných poměrech, které jsou tělem přímo absorbovány, aniž by vyžadovaly působení enzymů. Protože aminokyseliny jsou náchylné k rychlé oxidaci, přidají se do směsi povolené antioxidanty E304 (askorbyl palmitát), E 307 (a-tokoferol) a E 306 (směs tokoferolů) a potravinový doplněk E472c (monohydrát kyseliny citronové a diglyceridy mastné kyseliny). emulgátor a stabilizátor pro udržení konzistence a viskozity konečného produktu. Místo laktózy byl přidán glukózový sirup, protože se snadněji vstřebává a do tuku se přidal kromě kokosového, slunečnicového, řepkového, oleje z Mortierella Alpina, slunečnicového oleje s vysokým obsahem oleje (bohatého na kyselinu olejovou) a oleje z mikrořas Crypthecodinium cohnii (bohatého na dokosahexaenovou kyselinu). Směs má poměrně vysokou osmolalitu (340 mOsm / kg), což je její nevýhoda.

"Nutrilon Pepti Allergy"

Pro děti s potravinovou alergií od narození. Pomáhá zmírnit její příznaky, včetně atopické dermatitidy..

Vyrobeno za použití plně hydrolyzovaných syrovátkových bílkovin, což snižuje riziko alergických reakcí. Kompozice obsahuje maltodextrin a celý komplex látek nezbytných pro růst a vývoj dítěte. Ve srovnání se směsí Nutrilonu u zdravých dětí je obsah laktózy snížen. Vedlejším účinkem použití směsi je zelená stolice v důsledku přítomnosti hydrolyzovaného proteinu. Stejně jako všechny směsi založené na hydrolyzovaném proteinu má hořkou chuť. K dispozici je doplněk stravy E472s.

"Nutrilon Pepti Gastro"

Pro děti se střevní malabsorpcí a potravinovou intolerancí od narození.

Obsahuje hydrolyzované syrovátkové proteiny, aby se snížilo riziko alergických reakcí. Triglyceridy se středním řetězcem nevyžadují expozici pankreatické enzymové lipáze a jsou absorbovány tělem přímo, což je důležité pro poruchy střevní absorpce, protože normální tuky se jednoduše nerozkládají, když dítě postrádá lipázu. Směs také obsahuje řepkový, slunečnicový, palmový olej, rybí olej a Mortierella alpina olej. V kompozici není laktóza, místo toho se zavádí glukózový sirup. Ke směsi byla přidána potravinářská přídatná látka E472c. Možným vedlejším účinkem aplikace je zelená stolice v důsledku přítomnosti hydrolyzovaného proteinu.

Nutrilon Pre 0.1

Určeno pro krmení předčasně narozených a malých dětí.

Vyznačuje se zvýšeným celkovým obsahem bílkovin. Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je 60/40. Obsahuje oleje: kokosový, slunečnicový, sójový, palmový, pupalkový, Mortierella alpina a rybí olej. Večerní pupalkový olej je zvláště bohatý na kyselinu gama-linolovou, která je obvykle tvořena z kyseliny linolové s dostatečným počtem enzymů, což u předčasně narozených dětí nemusí stačit. Nedostatek kyseliny gama-linolové způsobuje narušení syntézy hormonálních látek - prostaglandinů, které vykonávají regulační funkci. Triglyceridy se středním řetězcem, které se rychle a snadno asimilují, dodávají dítěti potřebnou energii, fosfolipidy vaječného žloutku mají příznivý vliv na fungování centrálního a periferního nervového systému. „Nutrilon Pre“ 0 se používá, dokud novorozenec nezíská hmotnost 1800 g, poté se přenese do směsi „Nutrilon Pre“ 1 s nižším obsahem bílkovin.

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Vybereme směs Nutrilonu pro dítě

Originální směs Nutrilon je vysoce kvalitní náhradou mateřského mléka, která obsahuje přírodní složky nezbytné pro plný růst a vývoj dítěte. Řada kojeneckých výživ Nutrilon zahrnuje mnoho různých náhrad, které jsou určeny dětem s různými potřebami a specifiky (věková kategorie, tělesná hmotnost, patologie). Článek podrobně rozebírá směs Nutrilonových typů, složek, nuancí v přípravě a krmení.

Výrobce

Nutrilon je nizozemský výrobce suché mléčné výživy Nutricia. Společnost je založena na výrobě inovativního systému Immunofortis. Výsledkem je, že složení směsí Nutrilon eliminuje různé patologie fungování trávicího systému.

Směsi Nutrilon díky složení složek zajišťuje normální spánek dítěte, správný přírůstek hmotnosti, plný vývoj. Směsi pro novorozence Nutrilon - přizpůsobené krmení, složky složek významně přibližují směs přirozené struktuře mateřského mléka.

Podle výsledků dlouhodobého výzkumu v oblasti umělého krmení dětí s pomocí pediatrů, odborníků na výživu, neonatologů byl vyvinut inovativní komplex Pronutra, který je základem suchých Nutrilonových náhražek..

Výhody a nevýhody

Referenční potravinou pro novorozence je mateřské mléko, žádná náhrada jej nemůže úplně nahradit. Směsi v každém případě budou mít kladné i záporné stránky. Nutrilonová směs pro novorozence splňuje nejmodernější požadavky na náhražky mateřského mléka.

Výhody Nutrilonových směsí:

 • obsahují komplex přírodních prvků (biologicky aktivních složek), které zajišťují plný růst a vývoj arašídů;
 • nízká osmolarita výrobků nezatěžuje formovací vylučovací systém dítěte;
 • poskytuje prevenci většiny patologií;
 • jedná se o plnohodnotný výživný produkt (obsahují stejné množství bílkovin, tuků, laktózy jako mateřské mléko během různých období hepatitidy B) zajišťující zdraví dítěte od narození do tří let;
 • Značkové směsi Nutrinol jsou doporučovány pro použití ruským ministerstvem zdravotnictví;
 • velká řada speciálních produktů, které poskytují účinnou léčbu specifických dětských patologií;
 • všechny značkové produkty mají záruku kvality potvrzenou mezinárodními certifikáty;
 • matky zaznamenávají výrazné zlepšení fungování trávicího systému u dětí, po zahájení používání přípravku zmizení koliky;
 • náhrady jsou v mnoha zemích považovány za nejlepší produkty;
 • všechny produkty po výrobě podléhají opakované kontrole kvality v různých výzkumných laboratořích;
 • Podle evropské technologie se v Evropě vyrábějí vysoce kvalitní evropské suroviny.
 • rozvinutá síť distributorů značek.

Nevýhody Nutrilonových směsí:

 • někteří rodiče hlásí špatný vkus a zápach;
 • produkt je při styku s vodou špatně rozpustný, vytváří mnoho hrudek;
 • náhrada neobsahuje probiotika, probíhají diskuse o této složce;
 • směs obsahuje nejednoznačné složky - kokosový a palmový olej, negativní účinek těchto látek není prokázán;
 • cena produktu je pro některé zákazníky nedostupná (v rozsahu od 340 do 1990 rublů).

Souhrnně lze říci, že náhražky mateřského mléka pod značkou Nutrilon jsou vynikajícím produktem pro výživu arašídů. Před výběrem a nákupem směsi se však poraďte s pediatrem, který zná vlastnosti vašeho maličkého, v případě potřeby bude lékař schopen upravit výběr směsi..

Vyrábí se celá řada směsí Nutrilon, které jsou zaměřeny na kojence od narození do 3 let. Pod značkou Nutrilon se vyrábějí tyto náhražky mateřského mléka:

 1. Klasické směsi, jejich složení je ideální pro zdravé děti a kojence. Tato vyvážená strava v souladu s věkovou skupinou dítěte zajistí její plný růst a včasný vývoj:
 • Premium 1, 2;
 • Junior 3, 4.
 1. Hypoalergenní. Počet alergiků dnes rychle roste, a to jak u dospělých, tak u dětí. Někdy dokonce i náhražky na bázi mléka mohou vyvolat alergickou reakci dosud netvořeného těla bobu. Nutrilon pro tyto děti vyvinul speciální produkty - řadu hypoalergenních mléčných náhražek:
 • Hypoalergenní 1,2;
 • Aminokyseliny;
 • Pepti Allergy;
 • Pepti Gastro.
 1. Kyselé mléko a speciální směsi. Doplňky stravy s kyselým mlékem obsahují speciální bakterie, které příznivě ovlivňují mikroflóru střevní sliznice. Kromě klasických možností vyrábí Nutrilon také řadu speciálních směsí. Umožňují vám uspokojit speciální výživové potřeby kojenců s patologiemi s fungováním trávicího systému:
 • Komfort 1, 2;
 • Kyselé mléko 1, 2;
 • Bezlatosny;
 • Antireflux.
 1. Obsahující prebiotika. Toto doplňkové jídlo je určeno pro předčasně narozené děti nebo kojence s problémem nedostatečné hmotnosti, jehož imunitní systém je potlačen. Speciální komponenty přispívají k rychlému zotavení sil a normálnímu vývoji:
 • Před 0, 1.

Nutrilon Premium 1, 2 a Junior 3, 4

Preventivní přípravky jsou zaměřeny na prevenci patologií a léčbu jejich počátečních forem.

Na základě věkové skupiny, na kterou je klasická verze směsi orientována, jsou Nutrilon Premium a Nutrilon Junior rozděleny do následujících kategorií:

 • Nutrilon 1 - pro kojence od narození do 6 měsíců;
 • Nutrilon 2 - pro krmení kojenců ve věku od 6 do 12 měsíců;
 • Nutrilon 3 - mléko orientované na arašídy ve věku 12 až 18 měsíců;
 • Nutrilon 4 - mléko odpovídající potřebám dětí od 18 do 36 měsíců věku.

Toto označení je přítomno na všech výrobcích pod značkou Nutrilon, což značně usnadňuje určení správné možnosti náhrady mateřského mléka. Kromě toho každá skupina směsí maximálně uspokojuje nutriční potřeby kojenců v jednom nebo druhém věku a doplňkové potraviny jsou vyváženy odpovídajícím složením složek..

Značkové výrobky se vyrábějí v nádobách o hmotnosti 400 nebo 800 gramů a směs Nutrilon je ve věku 0 až 6 měsíců ve 350 gramových kartonových obalech. Takový kontejner umožňuje držet ho jednou rukou, aniž by se obával sklouznutí. Cyklus přípravy směsi je organizován tak racionálně a důsledně, jak je to možné..

I při silném náklonu nádoby se směsí nedostane dostatek spánku, protože tvar má omezovač úhlu. S výrobkem je dodávána speciální lžíce, která je upevněna v balicí nádobě pomocí speciální svorky, a současně se při otevření krabičky odstraní speciální lžíce. Tento přístup eliminuje potřebu neustálého vyhledávání lžíce uvnitř plechovky..

Podívejme se podrobněji na základní složky klasických směsí:

 1. Proteinová složka. Směs Nutrinolu od 0 do 6 měsíců a „následná“ - nejpevnější složení mateřského mléka. Směs Nutrinolu od 0 do 6 měsíců je vysoce přizpůsobena z hlediska složení bílkovin, což je zajištěno vyšším obsahem syrovátkových bílkovin ve srovnání s kaseinem - poměrný obsah složek 60/40. Premium 2 je méně přizpůsobený, úměrný složení syrovátkových bílkovin, ve srovnání s kaseinem - 50/50. Junior 3, 4 ve skutečnosti nepatří mezi náhražky mateřského mléka, což také odráží složení těchto produktů. Existuje tedy více kaseinových proteinů než syrovátkových bílkovin (65/35), což je srovnatelné s běžným mlékem. Výsledkem je, že Junior 3, 4, jakož i výrobky podobné jim, co se týče složení složek, jsou klasifikovány jako dětské mléko. Při vytváření požadovaného proporcionálního složení syrovátkových a kaseinových proteinů existují tři přístupy:
 • demineralizace syrovátky;
 • odmašťování běžného kravského mléka;
 • použití extraktu syrovátkové bílkoviny.

Ve všech přístupech je výchozí surovinou kravské mléko, které se výrazně liší od mateřského mléka kojící matky. Výrobce, vzhledem k této vlastnosti, obohacuje produkt životně důležitými aminokyselinami (taurin a L-tryptofan), přičemž tyto složky nejsou nově vytvořeným subjektem nezávisle vytvářeny, ale tělo potřebuje značné množství takových složek. Junior 3, 4 jsou obohaceny pouze taurinem, složka je důležitá pro drobky i po dosažení věku 12 měsíců, tato látka je zodpovědná za nervový a svalový systém.

 1. Sacharidové složky. Kromě Premium 2 neobsahují všechny směsi této řady Nutrilon maltodextrin. Přítomnost složky v náhražkách neovlivňuje kvalitativní vlastnosti doplňkových potravin. Komponenta je dokonale vnímána tělem dětí, netvoří připoutanost na sladkosti u kojenců. Obvykle se látka přidává do doplňkových potravin, aby se vytvořil delší pocit sytosti u bobů, což přispívá k delším intervalům mezi jídly. To je určující přítomnost složky v následných náhradcích (poté, co dítě dosáhne věku šesti měsíců).
 2. Tukové složky. Premium 1, 2 jsou obohaceny rostlinnými oleji, rybím olejem, jednobuněčným houbovým olejem. Každá tuková složka je nedílnou součástí tukového komplexu a společně přináší doplňková jídla do mateřského mléka. Kyselina palmitová je dodávána v dostatečném objemu spolu s palmovým olejem, který obsahuje největší množství ze všech rostlinných olejů. Premium 1, 2 navíc obohacuje řepkový, kokosový a slunečnicový olej. Tyto složky tvoří požadované množství kyseliny linolové a a-linolové. Rybí olej poskytuje kyselinu dokosahexaenovou a eikosapentaovou. Tyto látky jsou však tělem produkovány v malém množství, což vyžaduje jejich vstup zvenčí. Přítomnost kyseliny eikosapentaenové zajišťuje prevenci kožních patologií.
 3. Jiné látky. Nutrilonové náhražky jsou obohaceny prebiotiky, fruktooligosacharidy, nukleotidy, vitamíny a minerály. GOS a FOS v doplňkových potravinách plní nenahraditelné funkce:
 • tvoří prospěšnou mikroflóru střevní sliznice;
 • stimulovat imunitní systém;
 • snížit pravděpodobnost infekčních patologií a alergií;
 • tvoří měkkou systematickou stolici.

Premium 1, 2 obsahuje nukleotidy, dětské mléko pro děti 3, 4 takové látky neobsahuje.

Jsou základem pro tvorbu DNA a RNA, které se určitým způsobem formují, představují místo uložení genetického materiálu. Další důležitou funkcí těchto složek je akumulace energie potřebné pro normální fungování buněk těla. Nukleotidy jsou produkovány nezávisle, ale jejich nedostatek je patrný během patologických procesů v těle a také při zrychleném vývoji.

Vlastní produkce nukleotidů v těle vyžaduje značné energetické náklady. Proto s arašídy je při formování těla nutný jejich další vstup do těla spolu s doplňkovými potravinami. Přítomnost těchto složek v doplňkových potravinách poskytuje normální soubor drobné tělesné hmoty a je zodpovědný za plnohodnotný fyzický a intelektuální vývoj dítěte. Když dítě dosáhne věku 12 měsíců, přítomnost těchto složek v doplňkových potravinách nemá význam.

Náhradníky pod značkou Premium a Junior - jediné doplňkové potraviny, které společně obsahují ARA, DHA, EPA - tyto látky pozitivně ovlivňují normální fungování mozku a zraku.

Nutrilon Hypoallergenic 1, 2

Náhrada je určena k výživě arašídů citlivých na alergické reakce. Hypoalergenic 1 se používá od narození do jednoho roku. Směs má jedinečný komplex Pronutra +, ne zcela hydrolyzovaný kravským proteinem (stupeň hydrolýzy proteinu je vyšší než v komfortu).

Směs obsahuje potravinářskou přídatnou látku E 472 s (kyselina citronová ve formě etheru), používá se jako strukturální stabilizátor konečného krmení. Je schválen pro použití ve náhradách obsahujících částečně štěpený kravský protein, aminokyselinu, avšak nepřesahující 9 gramů na litr hotového jídla. Hypoallergenic 2 obsahuje kukuřičný škrob.

Tato kompozice poskytuje snadné vnímání tělem výživy a významné snížení pravděpodobnosti alergické reakce. Odborníci doporučují, že když je jeden z členů rodiny náchylný k alergiím - neprovádějte experimenty a nezačněte krmit dítě hypoalergenní náhradou.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Substituce Breastmilk je zaměřena na krmení kojenců, kteří jsou náchylní k těžkým alergiím na bílkoviny krav, sóji, dalším alergiím na potraviny, v případě malabsorpčního syndromu. Náhrada jasně eliminuje riziko alergie na bílkoviny kravského mléka a sóji, protože tyto složky jsou z produktu zcela vyloučeny.

Protein je nahrazen komplexem aminokyselin. Jejich poměrné složení je vybráno tak, že je vyloučena práce enzymů - jsou přímo vnímány tělem drobků. Aminokyseliny jsou citlivé na oxidační procesy, což vede k přítomnosti přijatelných antioxidantů v produktu: E 304 (askorbyl palmitát), E 307 (alfa-tokoferol), E 306 (tokoferolový komplex). Zahrnuje složku potravin E 472 s (kyselina citronová ve formě etheru) - používá se jako strukturální stabilizátor konečného krmení.

Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, pro tělo je snáze vnímatelné. Tukové složení je tvořeno kokosovým, slunečnicovým a řepkovým olejem. Výrobek obsahuje slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové a řasový olej, který obsahuje velké množství kyseliny dokosahexaenové. Negativní strany směsi zahrnují zvýšenou osmolaritu - asi 340 mOsm / kg.

Nutrilon Pepti Allergy

Tento produkt je zaměřen na arašídy s odmítnutím kravského proteinu, s jednoduchými a mírnými formami alergických reakcí. Porušením intestinální absorpční funkce a antropické dermatitidy se také rychle eliminuje touto směsí. Místo kaseinového proteinu se jako náhrada používá syrovátkový protein, takže se množství laktózy sníží o více než 50%.

Produkt je obohacen o maltodextrin, celou řadu látek zajišťujících normální vývoj dítěte. Laktóza ve směsi je obsažena v menším množství než v řadě směsí Nutrilon orientovaných na arašídy bez patologií.

Spotřebitelé používající alergii Pepti zaznamenávají snadnost vnímání substituce v těle, účinné odstranění příznaků alergických reakcí. Náhradník Pepti Allergy je vhodný pro drobky od narození do 12 měsíců věku. Nevýhody náhražky zahrnují změnu barvy stolice na zelenou, která je spojena s přítomností proteinu v hydrolyzované formě. Stejná složka vytváří hořkou chuť směsi. Směs obsahuje potravinový doplněk E 472 s.

Nutrilon Pepti Gastro

Náhrada mateřského mléka se používá pro arašídy s odchylkami absorpční kapacity střeva a vrozenou alergií na potraviny. Výrobek obsahuje syrovátkovou bílkovinu v hydrolyzované formě, přispívá k významnému snížení pravděpodobnosti alergické reakce.

Substituce triglyceridů se středním řetězcem nezahrnuje expozici pankreatickým enzymům, je vnímána přímo tělem dítěte. To je významné v narušení absorpční kapacity střeva, protože s malým množstvím lipázy se tukové složky nerozkládají, a proto nejsou tělem vnímány..

Složení je obohaceno řepkovým, slunečnicovým, palmovým olejem, rybím olejem a speciálním olejem. Výživa nezahrnuje laktózu, je nahrazena glukózovým sirupem. Je zaznamenána přítomnost platné potravinářské přídatné látky E 472 s. Negativní stránkou použití náhražky je nazelenalá stolice, která je spojena s přítomností proteinu v hydrolyzované formě v produktu.

Nutrilon Comfort 1, 2

Náhradky suchého mléka Comfort 1, 2 jsou zaměřeny na krmení kojenců od narození (1 - 6 měsíců, 2 - do 12 měsíců věku). Odborníci nedoporučují doplňkové potraviny pro nepřetržité používání, musí být podávány pro koliku a zácpu, jiné poruchy trávicího systému kojenců do 12 měsíců.

Doplňkové krmení je ve složení složek vyvážené. Přítomnost proteinu v hydrolyzované formě a kyselina beta-palmitová pomáhá normalizovat stolici a eliminovat nepohodlí ve střevě. Náhrada má modifikovaný palmový olej, pomáhá eliminovat poruchy stolice spojené s hromaděním těžkých solí vápníku přítomných v kyselině palmitové v těle arašídů. Škrob zvyšuje hustotu hotového krmení, pomáhá snižovat frekvenci a počet zvracení.

Malé množství laktózy eliminuje tvorbu plynů, projevy koliky a nadýmání vznikající z nedostatku laktázy. Náhrada nemá nejpříjemnější chuťové vlastnosti (lehká hořká pachuť), která je spojena se složkami tvořícími produkt. Pro snazší vnímání doplňkového krmení fazolí byla do jeho složení zavedena lehká forma glukózového sirupu. Ve srovnání s klasickými možnostmi náhrady je Nutrilon Comfort pro tělo mnohem snazší vnímat. Odstranění nadměrného roubíkového reflexu pomáhá silnější struktuře hotového jídla.

Nutrilon Dairy 1, 2

Fermentované mléčné výrobky 1, 2 (ve věku 1 - 6 měsíců, ve věku 2 až 12 měsíců) pomáhají zlepšit trávení, udržují normální mikroflóru střevní sliznice. Jejich složení co nejvíce odpovídá mateřskému mléku, které eliminuje podráždění žaludku, přispívá k dobrému přijímání drobků tělem. Recept je založen na kvašení speciálních kvasinek..

Kvásek zahrnuje bifidobakterie a bakterie kyseliny mléčné, patentované výrobcem, díky čemuž dochází k hlavnímu procesu štěpení. Tato funkce je odlišuje od klasických možností. Rozklad proteinové složky, tuků, laktózy je doprovázen tvorbou nových látek: peptidy, mastné kyseliny, baktericidní složky, kyselina mléčná, vitamíny a minerály. Tyto složky jsou nejen nově vnímaným objevujícím se tělesem drobků, ale pozitivně ovlivňují jeho stav.

Náhradky obsahují stejné podíly proteinů a kaseinu, obohacené o probiotika a maltodextrin. Složení mastných kyselin se liší od ostatních produktů značky Nutrilon - neexistuje ARA, DHA a EPA, což je způsobeno nedostatkem řasového oleje. Další mínus - žádné nukleotidy.

Nepoužívejte tyto náhražky nepřetržitě ani po delší dobu. Mají léčivé vlastnosti, po odstranění patologie by mělo být dítě okamžitě převedeno do klasické verze.

Nutrilon bez laktózy

Výživa je určena pro kojence s chronickým částečným nebo úplným odmítnutím laktózy. Proteinová složka se skládá z kaseinu vápenatého (tato forma složky přispívá k úplnému rozpuštění kaseinu při interakci s vodou).

V sušeném odstředěném mléce není přítomna žádná laktóza, je nahrazena glukózovým sirupem, složka přispívá k příjemné chuti, snadnému vnímání produktu tvořenému tělem dítěte.

Spolu s L-tryptofanem jsou doplňková jídla obohacena o životně důležitou aminokyselinu - L-cystein, který je v klasických verzích přítomen společně se syrovátkou. Zvláštní složení této směsi určuje zvláštní zavedení této složky.

Nutrilon Antireflux

Substituce je zaměřena na odstranění problému systematického reflexu u novorozenců od narození. Látkou, která vylučuje nadměrný reflex roubíku (zahušťovadlo), je fazolový extrakt stromu rohovníku.

Produkt je obohacen o modifikovanou formu této látky, což přispívá k jeho rozpuštění při teplotě asi 50 stupňů (přírodní extrakt vyžaduje výrazně vyšší teploty). Fazolový extrakt z rohovníku má zároveň prebiotické vlastnosti, není zcela štěpen enzymy, působí jako potrava pro mikroorganismy tlustého střeva.

Složka tvoří měkkou židli, řeší problém zácpy. Náhrada je klasifikována jako dominantní kasein (množství kaseinu převládá nad syrovátkovým proteinem), je navíc obohaceno o maltodextrin, životně důležitou aminokyselinu (L-cystein).

Nutrilon Pre 0, 1

Výživa je zaměřena na předčasně narozené děti s nízkým přírůstkem na váze. Vyznačuje se výrazně vyšším obsahem proteinové složky, takže podíl proteinu a kaseinu je 60/40.

Směs je obohacena rostlinnými oleji - kokosovým, slunečnicovým, sójovým, palmovým, pupalkovým. Večerní prvosenka obsahuje kyselinu gama-linolovou, je představována kyselinou linolovou.

Kyselina gama-linoleová s nedostatečným množstvím vede k narušení produkce složek jako jsou hormony - prostaglandiny, které mají regulační funkci. Triglycerid se středním řetězcem je jednoduše vnímán a poskytuje formujícímu organizmu maličkého těla dostatečnou energii.

Vaječné fosfolipidy mají pozitivní vliv na nervový systém dítěte. Pre 0 je předepsán dříve, než arašíd dosáhne tělesné hmotnosti asi 1800 gramů, pak odborníci doporučují překládat na Pre 1, který se vyznačuje nižším množstvím proteinové složky.

Jak chovat směs pro novorozence?

Výrobce se obává usnadnění používání náhradky v praxi. Každá nádoba s produktem obsahuje nejpřístupnější prezentaci procesu vaření a doporučené dávky pro různé věkové skupiny. Součástí balení je speciální lžíce pro měření množství požadované směsi.

Zvažte správný algoritmus vaření:

 • důkladně si umyjte ruce mýdlem;
 • zpracovat vařící vodu láhev na krmení, víko s dudlíkem;
 • předehřívat vodu ve speciálním hrnci pro dítě předem (určitě byste ho měli dostat), vařit asi 10 minut, pak ji odložit stranou na prázdné sedadlo a stát tam asi půl hodiny - během této doby by se voda měla ochladit na správnou teplotu;
 • voda v láhvi musí být nalita, podle doporučení výrobce v přiložených tabulkových pokynech;
 • pomocí speciální lžičky nalijte odpovídající množství suché náhrady do láhve vařené vody;
 • pevně zakryjte láhev, protřepejte kompletní promíchání vody a suchého produktu - měli byste získat roztok homogenní konzistence bez hrudkovitých inkluzí;
 • odšroubujte uzávěr z láhve a nasaďte na něj bradavku;
 • těsně před krmením dítěte je nutné zkontrolovat jeho teplotu - použijte speciální potravinový teploměr nebo jej položte na zadní stranu ruky, teplota produktu by měla odpovídat normální teplotě lidského těla.

Přísně dodržujte doporučení výrobce uvedená v příbalové informaci. Odborníci upozorňují na skutečnost, že strukturální složení může záviset na typu směsi, což by měly brát v úvahu mladé matky. Klasické náhražky mají ve srovnání s Comfort nebo Antireflux mnohem tekutější konzistenci - jsou mnohem silnější.

Při přípravě doplňkových potravin existuje řada funkcí, které by rodiče měli určitě věnovat pozornost:

 • odpovídajícím způsobem upravte objem zředěných složek (zaměření na dávkování uvedené v tabulce pokynů);
 • nepoužívejte vařenou vodu k vaření, nemíchejte vařenou vodu s běžnou vodou, mnozí odborníci doporučují použití speciální dětské vody;
 • Doplňkové potraviny je nutné chovat bezprostředně před krmením malé;
 • neuchovávejte zředěnou směs, která zbývá po úplném naplnění batole - musí být zlikvidována;
 • po krmení držte dítě ve vzpřímené poloze, aby z žaludku vycházel vzduch, který se dostal do žaludku spolu s jídlem;
 • neměňte množství vody a suché směsi bez doporučení pediatra;
 • při vaření nepoužívejte mikrovlnnou troubu, protože to zvyšuje pravděpodobnost vzniku horkých hrudek;
 • Postupujte podle doporučených pravidel skladování pro otevřené plechovky se suchými náhradami;
 • sledovat dítě při krmení, je vhodné udržovat taktilní kontakt;
 • po jídle doplňkových potravin pečlivě sledujte reakci dítěte.
Články O Neplodnosti