Hlavní Testy

Přehled směsí Friso (Frisolak a Friso Gold): složení dětské výživy a návod k použití

Friso - krmivo pro umělé krmení kojenců, jeho sortiment je poměrně široký. Výrobce nabízí směsi pro zdravé děti i pro ty, kteří potřebují speciální výrobky. Pochopíme odrůdy mléčné směsi z Friso a její ingredience. Musíte si jen vybrat to nejlepší.

O výrobci

Nejprve uveďte několik informací o výrobci. Friesland Foods Corporation je dnes jednou z předních společností pro kojeneckou výživu a její počátky sahají až do konce 19. století. Několik mléčných farem spojených do jednoho koncernu nejprve začalo vyrábět sušené mléko a kondenzované mléko a v polovině minulého století se specialisté společnosti začali zabývat vývojem receptury pro kojeneckou výživu (viz také: mohu pít kondenzované mléko při kojení?). Po chvíli se začala prodávat směs Frisolac, suchý prášek pro přípravu jídla pro kojence v prvním roce života.

Druhy výživy Friso

Dětská výživa Friso je rozdělena do několika odrůd. Uvádíme základní produkty:

 • Frisolak, Friso Gold a Junior - směsi určené pro zdravé děti od 0 do 3 let. Pro každý věkový interval se vyrábí samostatný produkt - od narození č. 1, od 6 měsíců č. 2, od roku č. 3, od 3 let č. 4. Základem produktu jsou syrovátkové bílkoviny, odstředěné mléko a celá řada vitamínů a minerálů.
 • Frisovoy - přípravek s prebiotiky, určený dětem s gastrointestinálními problémy. Také ve svém složení je kobylka ze svatojánského chleba, která slouží k prevenci regurgitace.
 • Frisopep je směs pro děti náchylné na alergie. Ve svém složení hydrolyzovaný protein, který je tělem nejvíce absorbován, aniž by způsoboval alergickou reakci.
 • Frisosoy je produkt vyvinutý pro kojence trpící intolerancí bílkovin krav nebo nedostatkem laktázy (další podrobnosti viz: intolerance bílkovin krav u kojenců). Základem koncentrátu je sójový protein.

Upozorňujeme, že v koncernu jsou zaměstnáni odborníci zapojení do vývoje a implementace nových produktů pro krmení kojenců. Směsi jsou vytvářeny na základě ingrediencí vyrobených ve stejné společnosti a každá fáze výroby je přísně kontrolována. Společnost se může pochlubit přítomností certifikátů HACCP a ISO pro své výrobky.

Přehled základních směsí Friso

Friso základní směsi jsou určeny pro kojence bez zvláštních potřeb. Tyto výrobky jsou rozděleny do směsi Frisolak, Junior - oba v kartonových krabicích 400 g, a Friso Gold - v kovových obalech o 400 a 800 g. V krabicích jsou prezentovány tři typy produktů:

 • suchý prášek pro vaření dětí od narození - Frisolak 1,
 • koncentrát určený pro děti ve věku šesti měsíců - Frisolak 2,
 • mléko používané k výživě dětí ve věku 1-3 let - Junior 3.

V plechovkách si můžete koupit produkt označený Zlato, který patří do prvotřídní třídy. Existují takové odrůdy tohoto koncentrátu:

 • směs pro kojence a děti do 6 měsíců - Friso Frisolak 1 Gold,
 • pro děti od 6 měsíců do 12 měsíců - Friso Gold 2,
 • mléko pro děti od 1 do 3 let - zlato 3,
 • mléko pro krmení dětí od 3 let - zlato 4.

PŘEČTĚTE SI také: Nutrilak Premium 1 směs: složení a návod k použití

Rodiče, kteří již použili směs Frisolak Gold 1 a 2, si všimli, že v poslední době se design plechových nádob změnil. Zvažte rozdíly mezi starým a novým obalem:

 • V novém balení se víčko otočí a pevně zaklapne.
 • Od roku 2016 se v bankách objevuje omezovač, s nímž je vhodné odstranit přebytečný prášek z odměrky.
 • Uvnitř banky je držák, na kterém je upevněna měřicí lžíce. Tato inovace vám umožní vyhnout se vniknutí prstů do prášku, což pozitivně ovlivňuje sterilitu hotového mléka.
 • Design obalu se stal jasnějším a viditelnějším, na fotografii je jasně vidět.

Kromě toho má nádoba se směsí pro každé věkové období vlastní barvu. Koncentrát pod číslem 1 je modrý, číslo 2 je zelené, číslo 3 je oranžové a pro nejstarší - fialové.

Z čeho se skládají směsi Frisso??

Dále pochopíme, jaké je základní složení směsi Frisolak. Výrobky pro zdravé kojence jsou založeny na speciálně připravených mléčných bílkovinách. Zpravidla se jedná o demineralizovanou syrovátku, syrovátkový proteinový koncentrát. Kromě toho jsou ve směsi přítomny laktóza a rostlinné oleje. Do koncentrátu se přidávají také stopové prvky a vitaminy nezbytné pro dítě v určitém věku.

Složení proteinů

Produkty Starter určené pro kojence a děti do jednoho roku, představované řadami Frisolac 1 a Friso Gold 1, mají poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu v poměru 60:40. Tento poměr je optimální pro krmení dítěte prvního roku života. Ve směsích druhé fáze je tento poměr 50:50.

U produktů třetího stupně, které jsou určeny pro děti od jednoho roku (Frisolac směs 3), je poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu odlišný - 20:80. Podobné složení je pozorováno v kravském mléce. U směsí pod číslem 4 není tento poměr u dětí od 36 měsíců vůbec uveden. K prášku se také přidá aminokyselina taurin.

Sacharidové složení

Sacharidy ve směsích pro novorozence a děti do jednoho roku jsou hlavně laktóza a maltodextrin. Laktóza je mléčný cukr a maltodextrin je kukuřičný škrob. Pomáhá, aby byl produkt sladší a uspokojivější. Tato látka se nenachází v mateřském mléce, považuje se však za bezpečný doplněk a často se používá v mléčných nápojích..

Výrobky pro kojence od šesti měsíců jako sacharidy obsahují laktózu, sacharózu a glukózu. Sacharóza není považována za zcela bezpečnou. Tato látka sama o sobě není alergenem, může však vyvolat reakci těla na účinky jiných alergenů. V tomto ohledu se dětem náchylným na alergie obvykle doporučuje krmit hypoalergenní směs..

Složení tuku

Všechny produkty Friso obsahují komplex rostlinných olejů, stopy mléčného tuku. Směsi v plechovkách se mohou pochlubit dalšími složkami - rybí olej a jednobuněčný houbový olej Mortierella alpina. První z nich pomůže vyrovnat nedostatek polynenasycených mastných kyselin, druhý je zdrojem kyseliny arachidonové.

PŘEČTĚTE SI TAK: hlavní sortiment směsí Humana

Komplexem rostlinných tuků v kojenecké výživě Friso jsou palmové, řepkové a slunečnicové oleje (více viz článek: kojenecké směsi na bázi bílkovinného hydrolyzátu). Výrobky ze zlata mají také olej z palmových jader. Podle studií může palmový olej - zdroj kyseliny palmitové, pomoci snížit absorpci vápníku (doporučujeme přečíst: seznam dobrých směsí bez palmového oleje). V tomto případě palmové jádro a kokosové oleje obsahují kyselinu laurovou. V tomto ohledu si společnost vyhrazuje právo na výměnu oleje z palmových jader za kokos v koncentrátu.

Řepkový olej je pro některé spotřebitele problémem. Je známo, že jedna z jeho složek - kyselina eruková má toxický účinek na srdce. Výrobky Friso však obsahují pouze olej s nízkým obsahem kyseliny erukové, s minimálním obsahem nebezpečné látky. Podle odborníků může být jeho přítomnost nakonec zanedbána.

Další komponenty

Výrobce tvrdí, že všechny produkty Friso obsahují množství vitamínů a minerálů, které dítě potřebuje v určitém věku. To znamená, že pokud krmíte dítě směsí Frisolac, dostane přesně stejné množství užitečných živin jako dítě, které používá mléko z plechovky.

PŘEČTĚTE SI také: přehled směsí NAS Optipro pro novorozence

Uvádíme, co ještě mohou produkty společnosti obsahovat:

 • Ve všech směsích, s výjimkou Junior 3, existuje sada pěti nukleotidů - látek nezbytných pro růst a konstrukci buněk. Tyto sloučeniny se účastní různých metabolických procesů v těle a pozitivně ovlivňují imunitu. Nukleotidy se v těle téměř nevytvářejí a potřeba pro rostoucí dítě je velmi vysoká.
 • Směsi pro děti do jednoho roku neobsahují látky určené k aromatizaci, vyskytují se pouze ve výrobcích určených dětem starším než jeden rok. Kromě toho mléko pro děti od 1 roku obsahuje sójový lecitin a směsi v lepenkových obalech obsahují kyselinu citronovou jako regulátor kyselosti.
 • Prvotřídní produkty obsahují prebiotika, látky, které vytvářejí příznivé podmínky pro růst prospěšné mikroflóry ve střevě, což pomáhá založit její práci. Prebiotika jsou představována oligosacharidy a fruktooligosacharidy.
 • Probiotika se přidávají do směsi zlata ve třetím a čtvrtém kroku. To jsou živé mikroorganismy - bifidobakterie a laktobacily, které obývají naše střeva. Jejich přítomnost v těle vám umožní vyhnout se problémům se žaludkem - dysbióza, zácpa, zvýšená tvorba plynu. Probiotika fungují skvěle s prebiotiky.
 • Všechny produkty Friso mají vysokou osmolalitu 310 mOsm / kg a směs číslo 4 má ještě vyšší parametry - 440 mOsm / kg. To je indikátor toho, jak výrazný je vliv kapalných složek koncentrátu na osmotický tlak dítěte. Čím vyšší je osmolalita, tím je pravděpodobnější, že si tělo udrží sodík, což je obtížné transportovat ledvinami. Tato situace je pozorována u dětí prvního roku života.

ZAJÍMAVOST: příprava směsi Nanny 2

Rozdíly „Friso Gold“ od jiných typů směsí

Uváděli jsme hlavní složky, které vytvářejí směsi v lepenkových obalech a plechovkách. Jejich hlavní rozdíly jsou v tom, že u prémiových produktů jsou navíc přítomny:

 • probiotika a prebiotika,
 • rybí tuk,
 • palmojádrový olej a jednobuněčný houbový olej.

V jiných typech firemních produktů tyto komponenty chybí. Kromě toho je celé spektrum vitamínů a minerálů totožné..

Jak vařit směs?

Pokyny pro přípravu kojenecké výživy Frisolak standard. Nejprve musíte umýt ruce a také sterilizovat nádobí, ve kterém bude prášek naředěn. Poté potřebujete:

 • vařte vodu na mléko po dobu 5-7 minut,
 • kapalinu ochlazujte, dokud její teplota není vyšší než 40 ° C,
 • změřte požadovaný objem a nalijte do láhve,
 • pomocí odměrky nalijte do vody správné množství prášku rychlostí 1 lžíce na 30 ml vody,
 • lahvičku dobře protřepejte, dokud se tekutina nestane jednotnou barvou,
 • krmte dítě teprve poté, co se mléko ochladilo a přiblížilo se tělesné teplotě,
 • po 1 hodině nedojte dítě směsí,
 • nemůžete chovat mléko předem, je to lepší těsně před krmením.

Zvažte dávkování prášku a vody pro přípravu dětského mléka. V popisu se uvádí, že k přípravě 100 ml produktu je třeba vzít 90 ml vody a přidat tři odměrky prášku. Všechny informace jsou uvedeny v tabulce..

Tabulka pro kojence od narození do šesti měsíců:

Věk / hmotnostVodní mlSuchý prášek, odměřené lžíce / gPočet krmení denně
Od narození do 14 dnů / 3 kg602 / 8.67
14 dní - 30 dní / 4 kg903/126
4-8 týdnů / 4-5 kg1204/17.26
2-4 měsíce / 5-6 kg1505/21,55
Od 4 měsíců / 6 kg a více1806/25,85

Tabulka dávek pro kojence po šesti měsících:

StáříVodní mlSuchý prášek, odměřené lžíce / gPočet krmení denně
Od šesti měsíců do 8 měsíců1806/30 g4
Více než 8 měsíců1806/30 g3

Úložný prostor

Je velmi důležité jasně dodržovat podmínky skladování prášku. Pokud není plechovka nebo krabička otevřená, může být skladována při teplotě vzduchu nejvýše 25 ° C a vlhkost by neměla být vyšší než 75%. Balení můžete umístit do skříně, kde nespadá slunce. Neměli byste skladovat směs v lednici - vlhkost uvnitř komory je obvykle vyšší než je obvyklé, navíc prášek rychle absorbuje pachy produktů, které jsou u ní uloženy, na stejné polici.

Pokud je balíček již otevřený, použijte obsah do jednoho měsíce. Výrobce uvádí, že prášek lze skladovat 24 měsíců od data výroby.

Pediatr kategorie 2, alergolog-imunolog, promoval na BSMU Federální agentury pro zdraví a sociální rozvoj. Přečtěte si více & raquo, Ohodnoťte tento článek: Načítání... Sdílet s ostatními!

Směsi frisolac instrukce

Suché vyvážené mléčné mléko pro děti s regurgitací, kolikou a zácpou

 • Speciální vyvážená mléčná receptura pro děti s regurgitací, kolikou a zácpou, od 6 do 12 měsíců
 • Tvorba prospěšné střevní mikroflóry
 • Změkčení stolice a stimulace peristaltiky
 • Snížení frekvence a objemu regurgitace po první aplikaci správným výběrem objemu
 • Účinné pro částečné zavádění do stravy: s jakoukoli směsí pro zdravé děti, s mateřským mlékem.
 • Přírodní pryskyřičná guma bez tepelného zpracování. Přírodní zahušťovadlo získané z rohovníku.
 • nukleotidy, které podporují vývoj imunitního systému;
 • speciální mastné kyseliny (DHA / ARA) pro vývoj mozku a zraku u dětí;
 • prebiotika (galaktooligosacharidy) pro tvorbu zdravé střevní mikroflóry;
 • komplex vitamín-minerál, zajišťující rostoucí potřeby dítěte staršího než 6 měsíců.

Doporučujeme skladovat neotevřenou nádobu při teplotě 0 až +25 stupňů Celsia a relativní vlhkosti ne více než 75%. Vyvarujte se přímého slunečního záření na sklenici. Uchovávejte sklenici na chladném a suchém místě (ale ne v lednici). Obsah otevřené nádoby použijte do 4 týdnů po otevření. Použijte směs do 1 hodiny po přípravě.

Friso VOM 2 (Frisovom 2) se vyrábí v plechovkách 400 g, 800 g.

DŮLEŽITÉ: Nejlepší výživou pro vaše dítě je mateřské mléko! Před použitím dětské výživy se musíte poradit s pediatrem.

Máte-li dotazy ohledně produktů Friso, rádi vás uslyšíme na horké lince 8-800-333-25-08 (hovor v Rusku je zdarma). Od pondělí do pátku 10:00 - 17:00 moskevského času, kromě víkendů a svátků.

Obsah otevřené nádoby použijte do 4 týdnů po otevření.

Odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, maltodextrin, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový), laktóza, rohovkový lepek, galaktooligosacharidy, fosforečnan draselný, citrát draselný, uhličitan vápenatý, askorbát sodný, chlorid hořečnatý, cholin bitrate, rybí olej, citrát,, fosforečnan hořečnatý, chlorid sodný, chlorid draselný, taurin, síran železnatý, hydroxid draselný, síran zinečnatý, kyselina cytidin-5-monofosforečná, DL-a-tokoferolacetát, L-askorbylpalmitát, uridin-5-monofosfát disodný, nikotinamid, hydroxid ka oia, kyselina adenosin-5-monofosforečná, guanosin-5-monofosfát disodný, D-pantothenát vápenatý, inosin-5-monofosfát vápenatý, síran měďnatý, kyselina citronová, acetát retinolu, thiamin hydrochlorid, pyridoxinový hydrochlorid, síran manganatý, riboflavin, ribofin, jodid draselný, fyttomenadion, seleničitan sodný, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin.

Nutriční hodnotaJednotkyNa 100 g práškuNa 100 ml hotové směsi
Energetická hodnotakcal46069
-kj1930290
VeverkyG11.81.8
TukyGdevatenáct2.9
Kyselina linolovámg2660400
kyselina a-linolenovámg335padesáti
Kyselina dokosahexaenovámg213.2
SacharidyG59,58.9
LaktózaG38.85.8
MaltodextrinG20.73.1
Trávicí vláknoG3.90,59
GalactooligosacharidyG1.10,17
Vlhkost-≤3-
Minerály (popel)G2.80,42
Vápníkmg48072
Fosformg35553
Žehličkamg7.31.1
Měďmcg40060
Sodíkmg17026
Draslíkmg55583
Chloridmg32549
Hořčíkmg558.3
Zinekmg4.70,71
Jódmcg6710
Manganmcg240třicet
Selenmcgjedenáct1.7
Vitamíny---
Vitamin Amcg47571
Vitamin D3mcg8.61.3
Vitamin Emg a-TE5.40,81
Vitamin K1mcg355.3
Vitamin B1mcg47071
Vitamin B2mcg900135
Niacinmcg5800870
Vitamin B6mcg29044
Kyselina listovámcg73jedenáct
Kyselina pantothenovámcg2800420
Vitamin B12mcg1.50,23
Biotinmcgpatnáct2.3
Vitamín Cmg8813
Nukleotidymg22.63.4
AMFmg3.40,51
CMFmgjedenáct1.7
GMFmg20,3
MMFmg1.50,23
UMFmg4.70,71
Cholinemg100patnáct
Taurinemg406
L-karnitinmg101.5
Inositolmg253.8
OsmolalitamOsm / kg310-

Ne, Frisovom 2 je směs pro speciální účely obsahující gumu. Mléčnou základnou Frisov 2 je Friso Gold 2, proto lze směs používat po tak dlouhou dobu a v takovém objemu, který vyhovuje dítěti (dítě se cítí pohodlně, nedochází k poruchám trávení nebo jsou minimální). Trvání použití určuje ošetřující lékař na základě stavu dítěte.

Teplota směsi je -75 stupňů. Po rozpuštění směsi je nutná doba expozice 5-10 minut, aby vláknina z potravy bobtnala a stala se biologicky dostupnou. Poté směs jakýmkoli pohodlným způsobem ochladí na teplotu krmení a dítěti nabídneme jídlo.

Složení směsi Friso VOM 2 (Frisovom 2) zůstalo nezměněno

Friso dětská výživa pro kojence: recenze, složení, cena, sortiment (zlato 1, 2, 3, Frisopep, hypoalergenní, Frisolac, bez laktózy)

Vyberte si z velkého počtu kojeneckých přípravků vhodných? Podívejte se blíže na produkty Friesland Foods. V tomto článku budeme diskutovat rozsah, složení a recenze potravin Friso.

Friso Food Sortiment

Rozsah směsí Friso je poměrně široký:

Friso Gold 1 (od narození do 6 měsíců)

Počáteční mléčná receptura pro zdravé novorozence. S touto směsí můžete kojit děti umělou i smíšenou výživou. Tento produkt je obohacen mastnými kyselinami, prebiotiky a dalšími živinami nezbytnými pro úplný vývoj dítěte prvního roku života.

Friso Gold 2 (6 až 12 měsíců)

Následující mléčná formule, která je vhodná pro děti bez zvláštních potravinových odchylek. S touto směsí můžete chovat různá jídla doplňkových potravin. Vývojáři tvrdí, že protein ve stravě má ​​snadnější úroveň vstřebávání a trávení. Mléko při přípravě tohoto typu potravin je zpracováváno speciální jemnou technologií..

Friso Gold 3 (od 12 měsíců)

Suchý mléčný nápoj s mastnými kyselinami a prebiotikem. Navrženo tak, aby vyhovovalo potřebám dětí po roce, má všechny důležité látky, které dítě tohoto věku potřebuje..

Frisolac 1 (0 až 6 měsíců)

Smíchejte v krabici. Obsahuje odstředěné mléko a demineralizovanou syrovátku. Jídlo má jednodušší složení než směsi označené zlatem.

Frisolac 2 (6 až 12 měsíců)

Určeno pro děti, které nemají patologie a jsou obohaceny syrovátkovými bílkovinami. Vitaminový komplex řeší problém nedostatečných stavů u dítěte.

Friso 3 junior

Mléko pro kojence (starší 12 měsíců). Na základě plnotučného mléka, které dítěti poskytuje dostatek vápníku a bílkovin. Má příjemnou chuť, která je co nejblíže chuti mateřského mléka.

Frisom s prebiotikem 1 (0-6 měsíců)

S malými poruchami ve střevech pomůže jídlo zvané Friso VOM. Speciální upravené složení pomáhá zajistit trávení a vyprazdňování dítěte. Díky prebiotikům je stolice dítěte normalizována a tvorba plynu je snížena.

Friso VOM 2 s prebiotikem (6-12 měsíců)

Směs pro děti do jednoho roku má pozitivní vliv na proces trávení potravy, má antirefluxní vlastnosti díky lepku stromu rohovníku. Prebiotika pomáhají eliminovat zácpu a koliku.

Frisolak 1 HA (od narození do šesti měsíců)

Pokud se u dítěte objeví alergie na bílkovinu krav, je nutné zakoupit speciální hypoalergenní směs Frisolacu s označením HA. Byl vytvořen na základě částečně hydrolyzovaného proteinu. Výrobci tvrdí, že v důsledku rozkladu bílkovin kravského mléka je riziko alergií sníženo tisíckrát.

Friso HA 2 (od 6 měsíců do roku)

Dobrá volba pro směsi pro dlouhodobé krmení. Výrobek obsahuje všechny potřebné látky, aby dítě rostlo zdravě a silně. Nukleotidy, které jsou součástí příznivého účinku na imunitní systém a snižují riziko alergických reakcí.

Frisolak Gold Pep (od narození do roku).

V tomto produktu je mléčná bílkovina zcela hydrolyzována, což pomáhá vyřešit problém mírné, střední a střední alergie na mléko a sójové bílkoviny. Výživa bez mléka může být používána po dlouhou dobu, což zajišťuje plný vývoj dítěte. Má příjemnou chuť s mírnou dochutí hořkosti díky úplné hydrolýze. Zavést do stravy pouze podle pokynů pediatra.

Frisolac Gold Pep AC (0 až 12 měsíců)

Doporučeno pro děti se závažnými alergickými reakcemi na bílkoviny krav. Odkazuje na dietní potraviny neobsahující laktózu. Má hořkou dochuť, kterou může předepsat pouze lékař po dobu nejvýše šesti měsíců. Obsahuje všechny potřebné aminokyseliny, vitamíny, minerály.

Na oficiálních stránkách Friso Ukrajina najdete mírně odlišné typy směsí než na ruském. Navíc v ukrajinské linii existuje směs pro předčasně narozené děti s názvem Frisolac Premature.

Složení směsí Friso

Lékaři se domnívají, že složení přípravku Friso je dokonale vyvážené, přestože má některé pochybné složky. Tyto informace jsou uvedeny v tabulce na obalu produktu..

 • Odstředěné mléko (ne v hypoalergenním, Frisolak Gold Pep, Gold Pep AS);
 • Hydrolyzát syrovátkové bílkoviny (pouze hypoalergenní, Frisolac Gold Pep);
 • Hydrolyzát hlubokého kaseinu (pouze Gold Pep AS);
 • Demineralizovaná syrovátka (nikoli ve Friso Gold 3, Gold Pep, Gold Pep AS);
 • Sirup s pevnou glukózou (pouze ve Friso Gold 3, Frisolak GA, Frisolak Gold Pep, Gold Pep AS);
 • Rostlinné oleje (palmové jádro, slunečnice, palmy, řepky);
 • Laktóza, sacharóza (ve Friso Gold, Frisolak, Frisovoy);
 • Karobový lepek (pouze ve Frisovoy 1,2);
 • Galaktooligosacharidy (nikoli ve společnosti Friso Gold Pep AS);
 • Maltodextrin (pouze ve Friso Gold 1.2 a Frisolak);
 • Syrovátkový proteinový koncentrát (pouze ve Friso Gold, Frisovoy);
 • Rybí tuk;
 • Cholin;
 • Jednobuněčný olej;
 • Taurin;
 • Minerály
 • Vitamíny
 • Nukleotidy (ne v Junior 3).

Jak dávat směsi Friso?

Pokud je třeba zavést výživu této značky do dětské výživy, vyplatí se používat doporučení pro ředění suchých směsí, která najdete na obalu produktu a na oficiálních webových stránkách společnosti..

 1. Nezbytným a důležitým preventivním opatřením při přípravě kojenecké výživy je dezinfekce rukou a nádobí, ve kterých bude suchý prášek naředěn.
 2. Vařte speciální dětskou vodu a ochlaďte na 39˚.
 3. Doporučené množství vody a suchého prášku se vloží do láhve v závislosti na věku dítěte.
 4. Lahvičku pevně uzavřete a důkladně ji protřepejte. Zajistěte úplné rozpuštění směsi v teplé vodě.
 5. Optimální teplota pro krmení dítěte je 37˚.

Kde koupit směs Friso? Cena

Jídlo od společnosti Friso si můžete koupit v obchodech, lékárnách města a v internetových obchodech „Ship“, „Daughters-son“, „Detsky Mir“ za cenu 250 až 1400 rublů za 400 gramů. Prostřednictvím internetového prodeje můžete tento produkt zakoupit na skladě.

Friso nebo Nan: což je lepší?

Oba typy směsí obsahují palmový olej, řepkový olej a maltodextrin. Nan 1 a 2 neobsahují prebiotika, na rozdíl od Friso Gold. V sortimentu Friso není fermentované mléko, ale v Národní akademii věd je. Soubor vitamínů a minerálů je podobný.

Friso nebo Nutrilon: což je lepší?

Nutrilon Premium a Friso Gold jsou založeny na demineralizované mléčné syrovátce. Nutrilon má širší škálu produktů, pro děti narozené v předstihu existuje speciální řada. Oba typy potravin ve složení mají palmový olej, maltodextrin a prebiotika. Nutrilonovy náklady jsou však vyšší než náklady společnosti Friso.

Friso Nutrition Recenze

V hodnocení směsí Friso jsou kladné i záporné body:

 • Mnoho lékařů doporučuje směsi Friso pro ty děti, které mají pouze alergické příznaky. Nejčastěji lze takové důsledky zastavit správným menu, protože většina projevů alergických reakcí není spojena pouze s individuální nesnášenlivostí bílkovin kravského mléka, ale s poměrem složek směsi a metodami jejich zpracování..
 • Negativní bod ve výživě pediatrů nazývá přítomnost palmového oleje. Kromě toho v řadě dětských výrobků po roce najdete sacharózu.
 • Prebiotika jsou zastoupena pouze jedním druhem.
 • Výrobci se snaží udržovat blízkost směsí k mateřskému mléku..
 • Z celé řady směsí si můžete snadno vybrat přesně ten typ, který vyhovuje dítěti.
 • Výživa snižuje projevy alergických reakcí a zlepšuje funkci střev.
 • Rodiče berou na vědomí, že bohužel v celé škále produktů neexistují žádné směsi kyselého mléka.

Friso je dobrá volba pro krmení dítěte, ale rodiče si mohou snadno vybrat levnější analogy s podobným složením.

Jméno: Savchuk Larisa Vasilievna. Učitel základní školy. Vysokoškolské vzdělání. Institut ekonomie a humanitních věd Makeevka (Makeevka, Donetsk region).

Přehled kojenecké výživy „Friso“

Kojeneckou výživu Friso vyrábí nizozemská společnost FrieslandCampina, která začala v roce 1871, kdy se jednotliví zemědělci rozhodli spolupracovat v regionálních sdruženích. Zpočátku šlo o dvě samostatné společnosti - Friesland (region na severu Nizozemska) a Campina (region na jihu Nizozemska). V důsledku jejich sdružení v roce 2008 vznikla FrieslandCampina, která je dnes mezinárodním zemědělským mlékárenským družstvem. Společnost vyrábí širokou škálu produktů a jednou z předních značek je dětská výživa „Friso“, která je po 25 let v Rusku jednou z nejpopulárnějších.

Druhy směsí Friso pro zdravé děti

Rozdělují se na Friso Gold, Frisolak Gold, Friso Junior a Frisolak. První dvě se vyrábějí v kovových nádobách o čisté hmotnosti 400 a 800 g, druhé dvě se vyrábějí v papírových krabičkách o čisté hmotnosti 400 g..

Všechny směsi Friso pro zdravé děti mají v závislosti na věku dítěte tzv. Číslo kojenecké výživy, které je označeno čísly: 1,2,3,4. Každý pokoj má své vlastní složení, vybrané v závislosti na potřebách živin a energie dítěte v určitém věku.

Sortiment kojenecké výživy v kovových nádobách označených „Zlato“ zahrnuje produkty jako:

 • Frisolac Gold Nové začátky 1 suchá kojenecká výživa pro kojence od narození do 6 měsíců;
 • suché mléčné mléko „Friso Gold First Step 2“ pro děti od 6 do 12 měsíců;
 • suchý mléčný nápoj „Friso Gold Young Explorer 3“ pro děti od jednoho roku do tří let;
 • suchý mléčný nápoj „Friso Gold Bright Star 4“ pro děti od tří let.

V papírových krabicích jsou pouze tři směsi:

 • suché mléčné krmivo „Frisolac 1“ pro děti od narození do 6 měsíců;
 • suchá následná mléčná směs "Frisolac 2" pro děti od 6 do 12 měsíců;
 • dětské mléko „Friso Junior 3“ pro děti od jednoho do tří let.

Design zlata pro směsi prošel v roce 2016 významnými změnami.

 1. Kromě vzhledu se víko na nádobě změnilo - zavěšilo se západkou.
 2. Uvnitř je speciální plastová úroveň, po které můžete pomocí lžíce se směsí snadno odstranit přebytek.
 3. Po použití se odměrná lžíce umístí na držák uvnitř nádoby, aby se z ní dala snadno vyjmout, aniž by došlo ke znečištění rukou ve směsi, což je bezpochyby plus z hlediska hygieny procesu vaření.
 4. Balení směsí se stalo jasnějším, krásnějším a viditelnějším..

Nyní se každý vzorec směsi liší nejen počtem, ale také barvou:

 • modrá - vzorec 1;
 • zelená - vzorec 2;
 • oranžová - vzorec 3;
 • fialová - směs vzorce 4.

Složení směsí "Friso"

Tyto výrobky mají dobré složení, které je vybíráno v souladu s moderními představami o složení lidského mléka. Směsi jsou založeny na výrobcích získaných z kravského mléka (demineralizovaná syrovátka, odstředěné mléko, koncentrát syrovátkové bílkoviny).

Protein

Frisolac Gold Nové začátky 1 a Frisolac 1 počáteční formule suchého mléka mají poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu v poměru 60:40, což je optimální pro zralé mateřské mléko; v následných směsích mléka Friso Gold First 2 a Frisolac 2 je tento poměr je 50:50.

Výrobky Friso pro děti staršího věku již nejsou náhradami mléka, proto se zde již nezachovává poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu jako v mateřském mléce a je stejný jako v kravském mléce 20:80 a ve Friso Gold Bright Star 4 není vůbec uvedeno.

Aminokyselinové složení proteinu ze všech směsí Friso je obohaceno o aminokyselinu taurin.

Ne všechny děti mohou tolerovat bílkovinu kravského mléka, která se liší od bílkovin lidského mléka. Pro tyto děti byly vyvinuty speciální směsi Friso s hydrolyzovaným proteinem nebo na bázi sójového proteinu..

Sacharidy

Uhlohydrátové složení směsí Friso pro děti mladší jednoho roku je zastoupeno laktózou (mléčný cukr), maltodextrinem a oligosacharidy. Laktóza a maltodextrin dodávají tělu hlavně energii a oligosacharidy (prebiotika) jsou nezbytné ke stimulaci růstu a ke zvýšení aktivity prospěšných střevních lakto- a bifidobakterií.

Jedinou nepřirozenou složkou pro lidské mléko je maltodextrin. Získává se hydrolýzou škrobu. Maltodextrin je bezpečný uhlohydrát, který se používá v dětské výživě, díky čemuž je směs hustší a uspokojivější. Pokud dítě často regurgituje, pak v linii Friso existuje směs proti regurgitaci.

Po roce obsahují produkty Friso mezi uhlohydráty laktózu, glukózu a sacharózu. Sacharóza je látka, která může zvýšit účinek potravinových alergenů. V tomto ohledu, pokud je dítě náchylné k alergiím, stojí za zvážení důsledků nákupu těchto výrobků.

Důležité! Prebiotika se vyskytují pouze ve směsích „Friso“ označených „Gold“.

Tuky

Mléčný tuk z kravského mléka má jiné složení než mateřské mléko, takže při přípravě mléčných směsí jej většina výrobců odstraňuje a nahrazuje je tuky a oleje, které obsahují potřebné mastné kyseliny. Existují však směsi, ve kterých je záměrně ponechán mléčný tuk v malém množství, například směsi Nutrilak.

Složení tuku všech směsí Friso zahrnuje rostlinné oleje a také stopové množství mléčného tuku. Taková důležitá složka, jako je rybí olej, bohatý na polynenasycené mastné kyseliny, jakož i jednobuněčný houbový olej (Mortierella alpina), bohatá na kyselinu arachidonovou, je přítomna pouze ve směsích označených „zlato“..

Důležité! Všechny směsi „Friso“ označené jako „Gold“ obsahují rybí olej a jednobuněčný houbový olej (Mortierella alpina).

Rostlinné oleje ve směsích představují palmový olej, řepkový olej s nízkým obsahem řepky, slunečnicový olej a směsi zlata jsou doplněny olejem z palmových jader. Všechny směsi Friso tak obsahují palmový olej, který podle posledních studií může snížit absorpci vápníku a způsobit zácpu. Přečtěte si více o směsích bez dlaně zde..

Olej z palmových jader je bohatý na kyselinu laurovou, což je také docela hodně v kokosovém oleji, takže jeden z těchto olejů lze přidat do výběru výrobce..

Mnoho rodičů se často obává přítomnosti řepkového oleje ve směsi, vyděšeného takovou složkou, jako je kyselina eruková (je známo, že má toxický účinek na srdeční sval). Friso směsi obsahují pouze řepkový olej s nízkým obsahem eruky, ve kterém je koncentrace kyseliny erukové minimální a není schopna poškodit dítě.

Ostatní komponenty

Všechny potřebné vitamíny a minerály jsou vybírány ve směsích Friso tak, aby vyhovovaly potřebám dětí jejich věkové skupiny. Bez ohledu na to, zda zvolíte směs označenou „zlato“ nebo bez ní, ujistěte se, že novorozenec dostane základní nezbytné minerály a vitamíny.

Všechny mléčné receptury Friso, s výjimkou Friso Junior 3, jsou obohaceny o pět typů základních nukleotidů mateřského mléka. Požadavky na nukleotidy v kojeneckém věku jsou vysoké a tělo je samo o sobě nedokáže syntetizovat v dostatečném množství, takže je nutný další příjem z vnějšku. Tyto sloučeniny se podílejí na mnoha biochemických procesech v těle a mají příznivý účinek na imunitu a prospěšnou mikroflóru..

V sortimentu směsí Friso obsahují pouze směsi po roce vůni identickou s přírodním vanilinem a sójovým lecitinem (E476). Počáteční a následné upravené směsi „Friso“ tedy neobsahují toto aromatické a potravinářské přídatné látky. Směsi neoznačené „Zlato“ obsahují regulátor kyselosti - kyselinu citronovou (E330).

Probiotika - prospěšné laktobacily a bifidobakterie (Lactobacillus paracasei, obsahují 1x105 KOE / g, Bifidobacterium BB12, obsahují 1x105KOE / g) jsou užitečné přísady ve směsích Friso Gold Bright Star 4 a Friso Gold Young Explorer 3.

Počáteční a následné směsi Friso mají poměrně vysokou osmolalitu 310 mOsm / kg, zatímco ve směsi Friso Gold Bright Star 4 dosahuje toto číslo 442 mOsm / kg. Osmolalita je součet rozpustných složek, které ovlivňují osmotický tlak. Vysoká osmolalita, způsobuje retenci sodíku v těle díky snížené schopnosti ledvin dítěte transportovat jej až do konce prvního roku života.

Přečtěte si také:

Jaký je rozdíl mezi směsmi Friso Gold od ostatních směsí Friso pro zdravé děti

Abych to shrnul, hlavní rozdíly mezi těmito směsmi. Za tímto účelem si všimneme, které komponenty ve směsích Friso bez zlaté značky.

 1. Prebiotika.
 2. Rybí tuk.
 3. Jednobuněčný houbový olej (Mortierella alpina).
 4. Olej z palmových jader.
 5. Probiotika.

Je možné obejít se bez těchto komponent? Stávající TR TS 033/2013 „O bezpečnosti mléka a mléčných výrobků“ odkazuje na volitelné obohacení mléčných směsí mastnými kyselinami s dlouhým řetězcem. To znamená, že přidání rybího oleje do upravených mléčných přípravků zůstává na uvážení výrobce. Totéž platí pro přidání jednobuněčného houbového oleje (Mortierella alpina), probiotik a prebiotik.

Bylo však prokázáno, že tělo dětí v prvních týdnech života nemůže díky svým vlastnostem syntetizovat kyseliny eikosapentaenové a dokosahexaenové z kyseliny linolenové, jejichž zdrojem je rybí olej. To znamená, že přítomnost těchto kyselin je zásadně důležitá ve směsích pro děti do šesti měsíců věku..

Pokud jde o olej z palmových jader (nezaměňovaný s palmovým olejem), bohatý na kyselinu laurovou, zde výrobce formálně také nic neporuší. Regulována je pouze hladina kyseliny laurové celkem s kyselinou myristovou - nejvýše 20% celkového obsahu tuku. Ve skutečnosti složení olejů uvedených na obalu nemůže reprodukovat stejný obrázek kvantitativního složení mastných kyselin jako v mateřském mléce. Řepkový, slunečnicový a palmový olej neobsahují nebo neobsahují dostatek kyseliny laurové.

Možná, že závěry o tom, že dáte dítěti směs „Frisolac 1“, „Frisolac 2“ a „Friso Junior 3“, nebo ne, udělejte to sami.

Výhody a nevýhody směsí Friso

Výhodami - jedná se o poměrně moderní kojeneckou výživu, ve které se výrobce snaží sledovat moderní představy o složení mateřského mléka a nejsou nejhorší možností.

Minusy

 1. Neexistuje žádný tryptofanový aminokyselinový doplněk, který nestačí v kravském mléce a produktech na něm založených.
 2. Obsahuje palmový olej.
 3. Neobsahuje kyselinu eikosapentaenovou ve směsích pro děti do 6 měsíců.
 4. Ve směsích po roce je přísada sacharózy.
 5. Prebiotika, pokud jsou přítomna ve směsi, představují pouze jeden druh - galaktooligosacharidy.
 6. Relativně vysoká osmolalita.
 7. Cena směsi (asi 430 rublů za plechovku čisté hmotnosti 400 g) je mírně nadhodnocena ve srovnání s vrstevníky s menším počtem minusů.

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Baby Friso se mísí

Dětskou směs často nelze vyzvednout poprvé: děti láhev odmítají, některé mají alergickou reakci, zácpu, hojnou regurgitaci. Taková reakce těla dítěte na umělé krmení nutí rodiče, aby si vybrali jiné možnosti s ohledem na možné alergické reakce a zažívací problémy. Mnozí doporučují zvolit směs Frisolac, která se podle výrobců liší od analogů ve své dobré toleranci..

O výrobci

Friso směsi vyrábí nizozemská společnost FrieslandCampina. Najednou absorbovala řadu společností s vlastními výrobními závody v Polsku, Německu a Belgii, v Rusku získala společnost jogurtovou továrnu ve Stupinu. Značka dětské výživy se však v Rusku nevyrábí - dováží se z Nizozemska.

Společnost spoléhá na používání složek šetrných k životnímu prostředí obecně a zejména na maximální zachování přirozených vlastností proteinu. Řada FrieslandCampina má také jídlo pro kojence s nesnášenlivostí laktózy, stejně jako pro alergiky a děti, které mají problémy s trávením a stravitelností..

FrieslandCampina věnuje zvláštní pozornost řetězci zpracování kravského mléka: zdraví zvířat je pečlivě sledováno, žijí výhradně na farmách společnosti a výsledné suroviny jsou podrobeny šetrnému tepelnému zpracování. Složka mléka si tak zachovává nezbytné stopové prvky pro vývoj dítěte..

Proteinová kvalita ve směsi Friso

Společnost zdůrazňuje, že při výživě je zvláštní pozornost věnována kvalitě bílkovin. Je nezbytný pro normální vývoj těla jako celku a pro správné fungování téměř všech orgánů.

Mnoho rodičů je však obtížné najít správného výrobce kvůli proteinům v mléčných formulacích. Podle pediatrů může nesprávná léčba nebo dávkování této složky vést k mnoha různým problémům: od zácpy a regurgitace po závažné poruchy trávení, které brání střevům absorbovat potřebné stopové prvky pro růst..

Mezitím přebytek bílkovin není o nic méně škodlivý než jeho nedostatek. To vysvětluje rozdělení dětské výživy do kategorií pro různé věkové skupiny: podle společnosti FrieslandCampina společnost přísně dodržuje vědecky prokázané standardy pro obsah bílkovin ve výrobcích. Technologie zpracování suroviny současně zaručuje plnou hodnotu proteinu, tj. Obsah aminokyselin v něm v množství a proporcích nezbytných pro každou věkovou skupinu, jakož i správný poměr proteinových frakcí (sérum a kasein). Podle výrobce jsou díky tomu směsi co nejblíže mateřskému mléku, což v zásadě nikdy nezpůsobuje trávicí potíže ani alergickou reakci..

Složení Frisolak

Všechny kojenecké výživy Friso obsahují komplex vitamínů, minerálů a nukleotidů. Vitaminy (skupiny A, B, C, D, E) jsou nezbytné pro vývoj a fungování různých orgánů, posílení kostí a zubů, imunitu, zrak a mnoho dalšího. Minerály (draslík, vápník, hořčík, sodík, železo, zinek, měď a další) slouží stejnému účelu. Nukleotidy jsou zase klíčovým zdrojem energie a také stimulují syntézu proteinů, podílejí se na metabolismu uhlohydrátů a slouží jako základ pro tvorbu DNA a RNA.

Mezi nukleotidové směsi Friso patří kyselina Cytidin-5-monofosforečná, kyselina adenosin-5-monofosforečná, guanosin-5-monofosfát disodný, inosin-5-monofosfát disodný, uridin-5-monofosfát disodný.

Frisoovy směsi pro novorozence

Nejširší výběr potravin Frisolac se vyrábí pro děti od 0 do 6 měsíců. Standardní volbou je mléčný recept Frisolak 1, který zahrnuje odstředěné mléko a demineralizovanou syrovátku. Jako prémiovou možnost nabízí společnost směs Frisolak Gold 1, která se svým složením mírně liší.

Na rozdíl od obvyklé, kojenecká výživa Frisolak Gold 1 obsahuje oleje z řepkového oleje a oleje z jader jader palmového oleje, galaktooligosacharidy, koncentrát syrovátkové bílkoviny, rybí olej, cholin bitartát, jednobuněčný olej a taurin. Komplex prebiotik pomáhá řešit zažívací problémy, společnost zajišťuje, že tato varianta výživy je absorbována lépe než analogy.

Pokud nebylo možné vyřešit problémy s trávením kvůli prebiotikům, rodičům je nabízena směs Friso VOM 1 - obsahuje karátovou fazuli, tj. Potravinový doplněk E410, který působí jako zahušťovadlo a zjednodušuje proces asimilace výživy tělem dítěte.

Frisolac 1 HA (HA) je vhodný pro děti, které jsou alergické na bílkoviny kravského mléka. Jako součást hypoalergenní směsi Friso je nahrazena hydrolyzátem syrovátkové bílkoviny, který se tělem snáze vstřebává a nezpůsobuje alergie na potraviny. Výživa založená na této složce patří do kategorie terapeutických a profylaktických, například je předepisována pro nesnášenlivost lepku.

Zvláštní kategorie výživy - směsi pro novorozence a až 12 měsíců - zahrnují směsi

 • Frisosoy,
 • Frisolak Gold Pep,
 • Frisolak Gold Pep AS.

Frisosoy je speciálně navržen pro kojence s nedostatkem laktázy, je doplněn sójovým proteinem. Obě možnosti jídla Friso Gold Pep je bezlaktózový přípravek určený pro děti s alergií na bílkoviny kravského mléka. Ve standardní verzi je nahrazen hydrolyzátem syrovátkové bílkoviny a ve směsi Frisolac Gold Pep AS, hydrolyzátem hlubokého kaseinu.

Stravování od 6 měsíců

Pro děti starší šesti měsíců společnost nabízí čtyři druhy potravin. Směs Frisolak 2 se od první fáze liší pouze vyšším obsahem kalorií a rozdílným poměrem složek. Směs Friso Gold 2 obsahuje stejný komplex prebiotik jako předchozí krok.

Frisovom 2 (Friso Vom) se vyznačuje obsahem gumy ze svatojánského chleba. Z tohoto důvodu je tato Friso směs považována za antireflux a stimuluje střevní motilitu, která zachraňuje dítě před bolestivou kolikou. Směs Frisolac 2 HA (Friso HA 2) obsahuje částečně štěpený protein, který podle odborníků nejen snižuje riziko alergií, ale také pomáhá zvyknout si na bílkoviny kravského mléka. Současně výrobce zdůrazňuje, že tato verze dětské výživy obsahuje dokosahexaenové (DHA) a arachidonové (ARA) mastné kyseliny, jejichž účelem je vývoj kognitivních a psychomotorických funkcí těla a také imunomodulační účinek..

Pro děti od roku

Pro děti od jednoho roku společnost nabízí dvě možnosti pro mléčné nápoje..

 • Směs Friso Gold 3 obsahuje nejen komplex vitamínů, minerálů a nukleotidů, ale také probiotika - laktobacily a bifidobakterie. Obecně je hlavní rozdíl oproti předchozímu kroku vysoký obsah kalorií a jiný obsah bílkovin. Srdcem produktu je odstředěné mléko.
 • Friso 3 Junior Milk zase obsahuje karotenoidy, tj. Přírodní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály. Vyrábí se také na základě odstředěného mléka..

V nabídce společnosti pro tuto věkovou skupinu nejsou žádná hypoalergenní ani bezlaktózová jídla.

Mléko pro děti od 3 let

Friso Gold 4 - nejnovější produkt společnosti, je vhodný pro děti starší tří let. Během tohoto období se tělo dítěte aktivně rozvíjí, včetně formování mentálních procesů. Složení směsi je vytvořeno tak, že dítě přijímá celou řadu živin a nezažívá nedostatek energie potřebné k pochopení světa. Toto jídlo obsahuje komplex prebiotik a probiotik, vitamínů a minerálů a polynenasycených mastných kyselin. Také v ceně - odstředěné mléko.

Způsob přípravy a doba použitelnosti

FrieslandCampina upozorňuje rodiče na správné pořadí přípravy kojenecké výživy, na které závisí prospěšné vlastnosti bílkoviny v ní obsažené. Ve drtivé většině případů je nutné přidat vodu do vody, než se ochladí na teplotu 37 až 40 stupňů. Důvodem je skutečnost, že horká voda mění strukturu proteinů a zbavuje je řady užitečných vlastností potřebných pro dítě.

Pravidla pro přípravu některých směsí společnosti se však liší. Například Frisovoy musí být zředěn ve vodě s teplotou asi 70 stupňů a pak počkat, až se zvětší. Každé balení dětské výživy obsahuje podrobná pravidla pro přípravu jednoho nebo druhého druhu. Obecně se postup vaření snižuje na následující:

 • Před přípravou jídla je nutné si důkladně umýt ruce pomocí antibakteriálních, ale hypoalergenních látek;
 • Dezinfikujte láhev, dudlík a víko;
 • Vařte vodu, nalijte požadované množství do láhve a jakýmkoli pohodlným způsobem vychladněte. Nelze použít převařenou vodu;
 • Přidejte požadované množství prášku do chlazené vody pomocí odměrné lžíce, která je součástí balení dětské výživy;
 • Směs důkladně promíchejte tak, aby v ní nezůstaly žádné hrudky. Je-li to nutné, můžete použít lžíci, ale předtím ji musíte také dezinfikovat;
 • Směs se ochladí na teplotu místnosti. Když dáte dítěti láhev, můžete si být jisti, že jídlo není horké.

Na obalech dětské výživy a na oficiálních webových stránkách společnosti jsou uvedeny tabulky, které lze použít při výpočtu počtu odměřených lžiček prášku pro děti různého věku. Tyto údaje jsou však pouze obecně přijímanými doporučeními, přesné množství směsi pro každé dítě určuje pediatr individuálně.

Skladovatelnost směsí v neotevřených obalech je 24 měsíců, ale po otevření se musí použít do 4 týdnů. Uchovávejte jej na chladném a suchém místě, ale ne v lednici..

Recenze Friso mix

Pediatrové často doporučují vyzkoušet směs Frisolac rodičům dětí, které mají první příznaky potravinové alergie. V některých případech nemusí být alergické reakce spojeny s proteinem jako takovým, ale se způsobem jeho zpracování a poměrem složek v konkrétní směsi..

Podle rodičovských recenzí Frisolac, zejména směs Frisolac Gold Pep, ve skutečnosti snižuje příznaky alergie. Kromě toho směs Friso v mnoha případech pomáhá zbavit se zácpy a koliky. Recenze na směs Friso Junior 3 naznačují dobrou saturaci aktivních dětí.

Mezi výhody patří nízká cena a dostupnost v obchodních řetězcích - partnery FrieslandCampina jsou obchody jako Detsky Mir, Ship and Daughters and Sons.

Nevýhodou jsou rodiče, kteří chtějí své dítě krmit směsí stejného výrobce, tvrdí, že v řadě Friso neexistuje žádný mléčný výrobek.

Články O Neplodnosti