Hlavní Výživa

„Smecta“ pro kojence: pokyny a recenze

Ani jedno dítě na světě nevyrostlo bez potřeby léků. Některé léky pomáhají zmírňovat bolest, zatímco jiné pomáhají zmírňovat horečku a horečku. Existuje také řada léků, které normalizují trávicí trakt. Tento článek se zaměří na nástroj jako Smecta pro kojence. O funkcích užívání této drogy se můžete dozvědět hodně. Používá se Smecta pro kojence? Rovněž se vezmou v úvahu recenze odborníků a rodičů o droze.

Mohu dát lék kojencům?

Je možné, aby Smecta kojila? Co o tom říkají dětští lékaři a další odborníci?

Složení léčiva zahrnuje dioktahedrální smektitidu. Kromě této složky přípravek obsahuje glukózu, vanilin a sacharinát sodný. Všechny tyto přísady jsou naprosto bezpečné nejen pro dospělé, ale také pro novorozence. Původ účinné látky je výhradně přírodní. Proto je droga často předepisována těm lidem, kteří nemohou provádět korekci alternativními prostředky. Lék mohou také používat nastávající matky a děti.

Kdy je lék předepsán pro kojence??

Takže už víte, že "Smecta" je možná pro kojence. V jakých případech se doporučuje užívání drogy? Jaká je indikace pro jeho použití?

 • Tento lék je předepsán pro kojence, kteří trpí kolikou. Tento problém se často vyskytuje u dětí v prvních šesti měsících života..
 • Lék se doporučuje pro otravu jídlem nebo po alergické reakci na jídlo.
 • Řešení se aktivně používá při léčbě průjmů různého původu..
 • Prášek je předepsán dětem, které mají předávkování jinými léky.

Kontraindikace pro léčbu dětí Smectou

Mohu dát Smect dětem? Samozřejmě ano. Takto většina odborníků a pediatrů odpovídá na položenou otázku. Podobně jako mnoho léků má tento lék kontraindikace..

Roztok se nedoporučuje používat u dětí, které jsou přecitlivělé na složky léku. Za zmínku stojí také léčba se sklonem k alergické reakci..

Pokud má dítě cukrovku, je přísně zakázáno používat léky samostatně. Předtím byste se měli poradit s pediatrem a získat doporučení ohledně dávkování. Se střevní obstrukcí může být "Smecta" pro kojence velmi nebezpečná. V tomto případě je často nutná pohotovostní operace..

Smecta pro kojence: pokyny pro přípravu kompozice

Lék musí být před použitím řádně připraven. K tomu potřebujete čistou vodu v množství 50 mililitrů.

Nalijte jeden sáček léků do nádoby s tekutinou. Ihned poté důkladně promíchejte roztok. Normálně v něm mohou být zaznamenány malé hrudky. Avšak čím důkladněji rozpouštíte prášek, tím lépe.

Jak podávat lék kojeným dětem?

„Smecta“ pro kojence je předepsán v následujících dávkách. Pokud je dítě mladší než 12 měsíců, pak by denní dávka léku neměla překročit jeden sáček. Když dítě dosáhne jednoho roku, drogu lze použít ve dvou dávkách (2 sáčky denně).

Připravená dávka by měla být rozdělena do několika dávek. Pokud léčíte koliku pomocí přípravku Smecta, musíte roztok podat ihned po krmení nebo během něj. Za povšimnutí stojí, že prostředek může být přidán do ovesné kaše, kompotu, džusu, mateřského mléka nebo jakéhokoli jiného nápoje. Produkt má příjemnou sladkou chuť s nádechem pomeranče. To je důvod, proč jsou děti o tomto ošetření docela v klidu a neodolávají mu.

Jak může tělo dítěte reagovat na tento lék??

„Smecta“ pro kojence se ve většině případů stává pozitivně působícím lékem. Stejně jako jiné léky však může vyvolat nežádoucí účinky. Mohou zahrnovat následující:

 • střevní obstrukce a zácpa;
 • kožní vyrážka (hlavně v břiše);
 • bolest břicha;
 • svědění a kýchání (alergie).

Pro odstranění nežádoucích účinků je nutné léčbu zrušit a provést symptomatickou terapii. Nezapomeňte se poradit s lékařem, pokud se chování dítěte změní po zahájení korekce.

Vlastnosti použití léku u kojenců

Pokud po týdnu po zahájení léčby nedojde ke zlepšení, měli byste se poradit s lékařem o úpravě dávky a obdržení dalších předpisů.

Pokud se během terapie připojilo zvracení a horečka a zhoršila se i pohodu dítěte, měli byste okamžitě zavolat pohotovost nebo kontaktovat nemocnici.

Při použití léků Smecta v komplexní terapii je třeba dodržovat interval mezi užíváním léků. Lékaři doporučují pít další drogy dvě hodiny před nebo po sorbentu.

Jak tento lék ovlivňuje tělo dítěte?

Jak rychle se projeví účinek léčby přípravkem Smecta? Pokyny pro použití u kojenců naznačují, že roztok rychle pronikne do žaludku jícnem. Zde kompozice obklopuje stěny trávicího orgánu a čistí je od toxinů, bakterií a všech cizích látek. Poté se kompozice dostane do střev. Tam se koná podobná akce. Lék zvyšuje množství hlenu a odstraňuje s ním škodlivé a toxické látky z těla..

Droga také pomáhá snižovat nadýmání ve střevě. Z velkých objemů se plyn štěpí a má podobu malých bublin. V této formě je vzduch přirozeně rychle odstraněn z těla dítěte a nezpůsobuje dítě nepohodlí.

Lék neovlivňuje pohyblivost zažívacího traktu. Proto během korekce netrpí pohyblivost střeva.

Recenze lékařů o tomto léku

Odborníci říkají, že droga "Smecta" je pro děti naprosto bezpečná. Nevstupuje do krevního řečiště a neovlivňuje fungování sousedních orgánů. Mnoho léků, které mají podobný účinek, ovlivňuje ledviny a játra drobků. To v budoucnu nemusí mít na jeho zdraví nejlepší dopad. "Smecta" ve většině případů nezpůsobuje žádné negativní reakce tělesných drobků.

Pediatrové tvrdí, že léčba takovým roztokem by neměla být prováděna samostatně. To může vést k použití nesprávného dávkování. Oprava v tomto případě nemá nejen pozitivní účinek, ale může také způsobit nežádoucí účinky.

Recenze rodičů o drogě "Smecta"

Maminky a tati, kteří tento lék použili k odstranění koliky u dětí, říkají, že droga velmi rychle působí pozitivně. V tomto případě nemusí být kompozice používána pravidelně. Můžete dítěti dát řešení, pouze pokud se ho tento problém dotkl. Rodiče také hovoří o výhodnosti používání léku. Na rozdíl od jiných léků může být Smecta přidávána do jídla a mateřského mléka. Dítě si ani nevšimne, že se chuť obvyklého jídla změnila.

Někteří rodiče také uvádějí, že děti mají rádi tento lék. Má sladkou chuť a kojence používají roztok s potěšením z běžné láhve. Je třeba poznamenat, výhoda nákupu léku. Můžete si koupit jedno sáček nebo koupit celé balení, které obsahuje 10 až 30 sáčků s léky. Velké balení obvykle vychází o něco levnější než malá balení.

Shrnutí a krátký závěr

Hodně jste se dozvěděli o přípravě Smecta (návod k použití pro kojence i recenze rodičů a odborníků). Přes pozitivní účinek léku a jeho bezpečnost, lékaři nedoporučují dávat to dětem bez předběžného vyšetření a předpisu. V některých případech dítě kromě sorbentu potřebuje další terapii. Rodiče to však neví a jsou samoléčivé. Taková oprava může vést k nepříliš příjemným důsledkům. Nezapomeňte, že zdraví kojených dětí vyžaduje zvláštní kontrolu. V případě potřeby využívejte služby dětského lékaře a neochorte se!

Návod k použití přípravku Smecta pro děti

Všechny matky někdy zažily otravu jídlem u chudých dětí. Spolu se zhoršující se pohodou kojenců, průjem, zvracení, bolest, plynatost jsou znepokojivé. Pokud klinický obraz ignorujete, může u dětí dojít k dehydrataci, což vede k závažným komplikacím. Smecta pro děti pomůže vyrovnat se s příznaky. Tento lék se podává dětem ve věku čtyř týdnů. Vyrábějí se v práškové formě, snadno se rozmnoží a pijí. Účinnost je patrná po několika hodinách. Uzdravení a skutečné zlepšení pohody závisí na nemoci, obecném stavu dítěte.

Jaké vydání

Lékárníci uvolňují práškový lék. Z toho se připraví suspenze. Smecta je balena v pytlích, v jedné dávce - 3 g léku. Práškový odstín se liší, může být šedavě žlutý nebo šedavě bílý.

Tento léčivý přípravek je naředěn ve vodě nebo jiné tekutině a užíván perorálně jako roztok. Chuť suspenze je příjemná. Výrobci přidávají látky určené k aromatizaci, aby si děti mohly vzít lék. Rodiče si mohou vybrat kakao nebo karamel s příchutí Smecta. K dispozici je prášek s příchutí pomeranče a jahody. Jedno balení obsahuje 10 sáčků a návod k použití pro děti a dospělé. Některé lékárny prodávají Smectu samostatně (2 - 3 sáčky).

Struktura

Tento lék zahrnuje hořčík a hliník. Jejich zvláštností je, že tyto látky jsou přírodního původu. Díky kombinaci mikroelementů v těle dochází k vázání a vylučování různých látek a plynů. Zahrnuta je také kyselina citronová, příchutě, xantanová guma.

Farmakologové odkazují na přípravek Smecta na léky, které pomáhají při poruchách trávicího systému (zejména žaludku a střev).

Pozornost! Lék se neprodává ve formě sirupu, gelu, intramuskulárního injekčního roztoku.

Smecta: použití v různých podmínkách

Pediatrové a lékárníci považují Smectu za jedno z nejbezpečnějších léků na průjem. Je schválen pro použití počínaje čtyřmi týdny. Vlastnosti prokázané vědeckým výzkumem. Během experimentů bylo zjištěno, že léčivo odstraňuje ze střev více než 80% patogenů a patogenů.

Čerstvě připravená suspenze je indikována v následujících případech:

 • Průjem různých etiologií - zde mluvíme o mnoha typech průjmů. Může to být průjem způsobený bakteriemi nebo viry, poruchy stolice způsobené změnou stravy (průjem cestovatel), průjem způsobený užíváním antibiotik nebo otrávených potravin;
 • Nevolnost a zvracení v důsledku otravy;
 • Mezi závažné střevní infekce patří: salmonelóza, úplavice, cholera.

Kromě svých schopností lék u kojenců zmírňuje koliku v břiše. Smecta pomáhá zmírňovat bolestivé a nepříjemné symptomy v gastrointestinálním traktu. Zlepšuje stav nadýmáním, pálením žáhy, nadýmáním, těžkostí v žaludku a střevech.

V případě otravy

Pokud bylo dítě otráveno nekvalitním jídlem nebo pitím (toxiny vstupují do těla trávicím traktem), lék pomůže účinně odstranit všechny škodlivé složky. Smecta odstraňuje všechny toxiny, které jsou absorbovány do sliznice žaludku. Lék pomáhá obnovit střevní mikroflóru.

Složky Smecta lemují ochranný obal na zažívací trubici. Díky tomu jsou postižené buňky rychle obnoveny..

Při zvracení

Prášek je povolen k zvracení, pokud je způsoben otravou. Pokud je reflex roubem příznakem vážného narušení trávicího systému, Smecta není předepsána.

Před užitím léku lékaři doporučují propláchnutí žaludku. Z toho vyjde mnoho toxických látek. Pak můžete začít s léčbou. Výplach žaludku zlepší a urychlí účinek diosmektitu.

S průjmem

Smecta je předepsána pro všechny typy průjmů, dokonce způsobené E. coli. Tento léčivý přípravek absorbuje škodlivé látky a pomáhá je odstraňovat z těla. Účinně pomáhá i kojencům. Při použití s ​​jinými drogami byste měli být opatrní. Pokud například pijete antibiotika s průjmem současně s přípravkem Smecta, pak se významně sníží síla antimikrobiálních látek. To je způsobeno tím, že Smecta absorbuje (absorbuje) všechny ostatní látky.

Pozornost! Při silném průjmu, společně s přípravkem Smecta, je dítěti předepsáno, aby užíval prostředky pro ústní rehydrataci (Regidron, Disol, Hydrovit). Společně pomohou zabránit dehydrataci..

Jak dát Smecta dětem

Lék je určen k použití i u kojenců. Četné recenze rodičů a pediatrů potvrzují pozitivní účinek léku. Jeden vak Smecta musí být rozpuštěn v 50 ml tekutiny. Doporučuje se používat vodu, ale pokud ji dítě odmítá pít, je povoleno konzumovat mléko, džus nebo tekuté ovocné pyré. Prsa by měla tento lék chovat v exprimovaném mateřském mléce. Lékaři doporučují trochu zahřát tekutinu, teplota vody nebo džusu by měla být o něco vyšší než pokojová teplota.

Jak chovat Smectu

Lék je naředěn bezprostředně před užitím léku. Pokud dítě nedokáže zvládnout 50 mililitrů najednou, můžete dát lék v několika fázích. Mezi nimi by měl sledovat stav dítěte. Nedokončená suspenze může být uchovávána v lednici, v uzavřené lahvi, nejdéle 16 hodin.

Dávkování závisí na hmotnosti, stavu a nemoci. U alergií a jiných poruch mohou děti starší tří let vzít 3 sáčky denně, děti od 1 roku do 2 let - 2 sáčky a děti do jednoho roku - ne více než 1 sáček.

Pokud mluvíme o těžkém průjmu, pak kojenci mladší než 1 rok mohou užívat 2 balíčky Smecta denně. A děti od jednoho do sedmi let mohou pít až 4 sáčky s drogou.

Smecta se obvykle předepisuje 1 až 1,5 hodiny před jídlem. Pokud ale mluvíme o zánětlivých procesech v žaludku, pak se prášek užije ihned po jídle, aby nedošlo k poškození podrážděné sliznice. Délka léčby se pohybuje od 3 do 7 dnů.

Kontraindikace

Droga má malý seznam omezení v použití. Mezi ně patří následující podmínky:

 • Individuální nesnášenlivost jakékoli složky léčiva. Navzdory skutečnosti, že přípravek Smecta je předepisován pro alergické reakce, tento léčivý přípravek může vést k vyrážkám, otokům a dalším projevům alergií;
 • Střevní obstrukce je stav, při kterém dochází k přetížení. Nestrávené zbytky potravin se zastaví ve střevech z jakéhokoli důvodu (kýla, zánět atd.);
 • Glukózo-galaktosový malabsorpční syndrom - chronická porucha trávicího procesu, vstřebávání živin v tenkém střevě;
 • Fruktózová nesnášenlivost.

Smecta je také kontraindikována, pokud je pacientovi diagnostikováno selhání sacharózy a isomaltózy. Se zvláštní péčí se lék podává dětem, které mají časté zácpy.

Vedlejší efekty

Smecta je obecně dobře tolerována. Nepříjemné příznaky jsou vzácné. U dětí a dospělých se však někdy vyskytují vedlejší účinky. Může to být zácpa, nadýmání, zvracení. Kompozice zahrnuje příchutě a příchutě. Způsobují alergické reakce: vyrážka, kopřivka, svědění kůže. V těžkých případech je možný Quinckeho edém..

Pravidla skladování a prodeje

Smecta je uložena doma na suchém a tmavém místě. Jedinou podmínkou je teplota v místnosti. Neměla by zpívat 25 stupňů. Užitečné vlastnosti trvají tři roky.

Droga se prodává v jakékoli lékárně, lze ji zakoupit bez lékařského předpisu. Náklady závisí na cenové politice lékárny a regionu. V průměru v zemi, cena za balení drogy (10 sáčků) začíná na 150 rublů.

Analogy of Smecta

Lékárníci vyvinuli a vyrobili další léky, které absorbují toxiny a odstraňují je z těla. Diosmektitida je obsažena v následujících přípravcích:

 • Benta - prášek v pytlích;
 • Neosmectin je také práškový přípravek;
 • Diosmectite - lék v prášku, zabalený do sáčků.

Smecta je lék. Je předepsán pro průjem, zvracení reflexy, otravu. Aktivně pomáhá s dalšími poruchami trávicího systému. Průběh léčby se pohybuje od 3 do 7 dnů v závislosti na stavu dítěte nebo dospělého. Neměli byste přípravek předepisovat sami, je lepší poradit se s pediatrem.

Smecta pro děti: návod k použití a proč je třeba, dávkování, jak chovat a brát smectu pro dítě

Smecta je jedním z moderních a cenově dostupných léků proti průjmu s adsorpčním účinkem. V současné době lékaři považují tento lék za rychle působící prostředek k zastavení průjmu jakéhokoli původu, a to jak u dospělých, tak u dětí. Kromě toho tento lék snižuje bolest se uvolněnou stolicí a další bolesti spojené se selháním gastrointestinálního traktu.

Léková forma

Smecta se vyrábí v papírových vrstvách ve formě prášku určeného k přípravě roztoku a ve formě hotové suspenze..

Popis a složení

Prášek Smecta je šedavě žluté nebo šedobílé barvy s jemnou vůní vanilky nebo pomeranče. Lék je určen pro přípravu pitného roztoku. Hotová suspenze je hustá, pastovitá, bílo-šedá nebo šedo-modrá barva s chutí karamelu a kakaa. Lék je vydáván ve speciálních sáčcích, balených ve 3 gramech.

Smecta v prášku se skládá z takových účinných látek, jako jsou: dioktahedrální smektit - 3 g, glukóza, sodná sůl sacharinu, vanilka nebo pomerančová příchuť.

Ve formě suspenze se Smecta skládá z dioktaedrického smektitu - 3 g., Aroma karamelového kakaa, xantanová guma, kyselina citronová, kyselina askorbová, sorbát draselný, sukralóza.

Farmakologická skupina

Z farmakologie patří lék Smecta do skupiny léčiv, která jsou předepisována pro použití při poruchách žaludku a střev, k odstranění pálení žáhy, průjmu, zmírnění příznaků bolesti a koliky u novorozenců.

Indikace pro použití

Smecta je považována za nejbezpečnější lék používaný při průjmech a jiných poruchách. Pediatrové to mohou předepsat dětem od dětství.

Lék používaný ve formě suspenze nebo roztoku se používá v následujících případech:

 • S nevolností, zvracením spojeným s otravou jídlem.
 • Pro alergický, drogový nebo chronický průjem.
 • S průjmem způsobeným užíváním antibiotik, která vyvolávají množení oportunních bakterií ve střevě.
 • U těžkých střevních infekčních chorob způsobených různými patogeny, například E. coli, cholera, úplavice, salmonelóza atd..
 • S průjmem spojeným s otravou nekvalitními potravinami.
 • Ke zmírnění bolestivých symptomů v orgánech gastrointestinálního traktu (plynatost, nadýmání, pálení žáhy, nepohodlí ve střevě).
 • S kolikou u kojenců.

Unikátní léčivé vlastnosti přípravku Smecta jsou vědecky prokázány a potvrzeny četnými studiemi. Lék je schopen odstranit z lidského střeva až 85% patogenních patogenů průjmu. Kromě svých enterosorbujících vlastností dává Smecta pozitivní účinek, doplňuje nezbytné složení sodíku, draslíku a hořčíku v těle. Zvyšování množství a hustoty hlenu při užívání přípravku Smecta má příznivý účinek na stěny žaludku, chrání před negativními účinky toxinů a dráždivých látek.

Kontraindikace

Lék obsahuje organické cukry, proto se Smecta nedoporučuje k použití s ​​fruktózovou intolerancí, s nedostatkem sacharózy-isomaltózy, malabsorpcí glukózy-galaktózy, s přecitlivělostí na pomeranč, vanilku, karamelový tlumič.

Droga je kontraindikována při střevní obstrukci a těžké zácpě.

Dávkování a podávání

Lékaři předepisují přípravek Smecta nejen pro dospělé, ale také pro děti od dětství. Děti se zředí obsahem jednoho balení v 50 ml. teplá voda. Pokud v době, kdy dítě nemůže pít takové množství suspenze, může být podáno v několika fázích, přičemž se sleduje stav dítěte. Lék musí být zředěn bezprostředně před použitím, zředěná směs nemůže být skladována po dlouhou dobu, maximálně 16 hodin v lednici v uzavřené nádobě..

Smecta ve formě hotové suspenze dobře rozpoznávají kojenci a děti ve věku 1–2 let, protože malá dávka léku se snadno polkne, chutná dobře.

Při silném průjmu se přípravek Smecta užívá třikrát denně po dobu tří dnů. Smecta odkazuje na enterosorbující léky, takže nejlepšího účinku lze dosáhnout tím, že jej vezmete mezi jídly.

Dávka léčiva a délka léčby nezávisí na hmotnosti nebo věku osoby. Lékař předepisuje množství léku na základě závažnosti otravy, střevní infekce nebo alergické reakce. Obvykle jsou 1-2 sáčky předepsány pro jednu dávku 2-3krát denně, trvání léčby je od 3 do 7 dnů.

Při silném průjmu jsou dětem v prvním roce života předepsány Smecta ve formě suspenze v 1 balení 2krát denně. Děti od 1 roku do 7 let mohou brát až 4 balíčky denně po dobu 3 dnů, dospělí až 6 balíčků.

U jiných nemocí, například alergické reakce, jsou dětem mladším Smecta předepsány 1 sáček denně, děti mladší 2 let mohou vzít 2 sáčky denně, děti starší 2 let až 3 sáčky denně.

Protože přípravek Smecta má silné adsorpční vlastnosti, nedoporučuje se užívat s jinými léky, protože jejich léčivý účinek je minimalizován..

Nejčastěji je příjem Smecta předepisován medu s jídlem. Kojeným dětem je podáván krém Smect ve formě připravené suspenze nebo naředěného 50 ml prášku. teplá vařená voda nebo kojenecká výživa. Pro děti od 6 měsíců, které dostávají doplňková jídla, může být Smecta naředěna slabým vývarem, ovocným nebo zeleninovým pyré, jinými polotekutými potravinami.

Je třeba si uvědomit, že při silném průjmu dochází k rychlé dehydrataci celého těla, takže děti, stejně jako dospělí, musí pít velké množství teplé vařené vody.

Vedlejší efekty

Přestože se Smecta používá nejen k průjmu, ale také k alergickým reakcím, může droga často vyvolat alergii iu dětí. Účinná látka léčiva zahrnuje tlumiče vanilky, pomeranče, kakaa, karamelu, které mohou způsobovat alergie. Fruktóza, která je součástí přípravku Smecta, často způsobuje zarudnutí kůže, peeling a svědění. Při delším používání přípravku Smecta může dojít k zácpě. Při střevní obstrukci a těžké zácpě lékaři předepisují Smectu.

Interakce s jinými drogami

Smecta odkazuje na enterosorbující léky, takže když se užije, snižuje se rychlost a absorpce jiných léků. Lékaři nedoporučují podávat dětem spolu s smectou další léky.

speciální instrukce

Rodiče Smect by měli být opatrní u dětí trpících častou zácpou. Pokud je jeho použití nezbytné, je třeba dodržet přísný interval mezi jídlem a léčivem za 1-2 hodiny.

V případě jakýchkoli střevních poruch, těžkých průjmů, včetně krve, zvracení nebo horečky, musíte nejprve zavolat sanitku, abyste zjistili přesnou diagnózu a dostali schůzku. Nezabývejte se samoléčbou.

Předávkovat

Smecta se nedoporučuje užívat samostatně, protože u jakéhokoli onemocnění je nutná konzultace s lékařem. Při předepisování přípravku Smecta dětem pediatrovi je důležité vzít v úvahu věk dítěte, možné alergické reakce, kontraindikace.

Děti by měly dostávat přípravek Smect přísně podle pokynů, poté, co se před tím domluvily s pediatrem.

Podmínky skladování

Droga se doporučuje uchovávat mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 25 stupňů. Nepoužívejte po 3 letech od data vydání prášku. Zředěná suspenze by neměla být skladována déle než 16 hodin.

Analogy drogy

Stejně jako všechny léky má Smecta své vlastní analogy v účinné látce:

 • Neosmectin. Lék ve svém složení obsahuje více hořčíku a méně železa, což způsobuje zácpu méně často. K dispozici v práškové formě. Používejte opatrně u lidí s diabetem.
 • Diosmectite. K dispozici v práškové formě. Kontraindikováno při střevní obstrukci.

Léčivé analogy Smecta jsou nejčastěji podobné ve složení účinných látek, ale mají odlišné vlastnosti. Mnoho léků proti průjmu by nemělo být užíváno u dětí mladších než 1 rok..

Cena léku

Cena Smecta je v průměru 187 rublů (od 125 do 432 rublů).

Návod k použití léku Smecta pro kojence

Smecta je droga, kterou mohou používat všichni, včetně novorozených dětí. Tento lék je drogou enterosorbentové skupiny. Je to smektit, který se často používá při průjmech a poruchách trávicího systému. Smecta pro kojence je vynikající a efektivní způsob, jak bojovat proti zažívacím poruchám díky dioktahedrální smektitidě - hlavní účinné látce.

Popis léku

Tato látka se neabsorbuje do krevního řečiště, ale provádí adsorpci lokálně, absorbuje toxiny a zanechává prospěšné bakterie ve střevech dítěte..

Dalším plusem je ochranná funkce smecti, která spočívá ve zpomalení odběru hlenu, který se tvoří v zažívacím systému. Díky této vlastnosti jsou sníženy aktivní účinky toxinů, žlučové soli a škodlivých bakterií..

Děti smektu dobře snášejí, protože vedlejší účinky jsou prakticky vyloučeny. Má příjemnou chuť a práškovou konzistenci, což usnadňuje užívání léku u kojenců. Smecta také neprojevuje negativní vliv na vývoj vnitřních orgánů dítěte, nemění své emoční pozadí a, s výjimkou vzácných případů, nezpůsobuje alergie.

Díky svému přirozenému složení je tento lék pro kojence bezpečný, je-li používán správně..

Indikace pro novorozence

Kojencům se doporučuje užívat přípravek Smecta v přítomnosti infekčních a zánětlivých onemocnění střev. Vzhledem k tomu, že tento lék má schopnost obalit se, dobře se vyrovnává s prevencí ztráty vody a elektrolytů..

Používáte-li smektu správně, vylučuje se negativní účinek léku na gastrointestinální trakt, ve vzácných případech se však může objevit zácpa a nadýmání. Pokud má dítě tyto nežádoucí účinky, jednoduše snižte množství spotřebované smečky. Tento lék se také používá pro průjem, zánětlivé procesy lokalizované v žaludku nebo střevech dítěte a alergie.

Kontraindikace

Stejně jako všechny léky, i smecta má kontraindikace pro použití u kojenců:

 • přítomnost zvýšené individuální citlivosti na složky smecta;
 • střevní obstrukce u dítěte;
 • nesnášenlivost fruktózy.

Jak dát lék kojencům

 1. Jsou-li pro dítě předepsány jiné léky, musí být dány dítěti nejméně hodinu nebo dvě hodiny po užití smecta. To je předpoklad, protože smecta je schopna neutralizovat působení nezbytných léků.
 2. Denní dávka pro kojence do jednoho roku je jedno sáček léku. Musíte však dát jeho dítěti několikrát denně, děleno správným počtem porcí, v závislosti na lékařském předpisu. Návod k použití výrobku uvádí, že 1 sáček léku musí být naředěn ve sklenici vody nebo mléka. Při dělení vaku na několik částí je nutné rozdělit objem kapaliny ve stejných poměrech. Nejčastěji se po ochlazení doporučuje zředit celý vak s lékem v 50 ml vařené vody. Poté tekutinu nalijte do láhve a několikrát denně vypijte dítě.
 3. Od věku jednoho do dvou let můžete zvýšit používání smecta na 2 sáčky.
 4. Pro děti od tří let vám návod k použití umožňuje používat 3 sáčky denně.
 5. V případě nástupu novorozence po požití zácpy je nutné dávku snížit.
 6. Pokud zavedete doplňková jídla, lze tento léčivý přípravek smíchat nejen s vodou, ale také s ovocnými a zeleninovými pyré nebo tekutými cereáliemi, a poté tuto směs dítěti rozdat do několika částí..
 7. Děti mohou tento lék používat po dobu 3 až 7 dnů. Delší používání je zakázáno..
 8. Pokud dítě vezme Smecta poprvé, může se projevit alergie ve formě několika kožních vyrážek. Proto je po první dávce nutné sledovat reakci dítěte na léčivo.
 9. Při těžkém průjmu mohou být kojencům v první den léčby podána první dávka, zdvojnásobena a v následujících dnech snížena na dávku uvedenou v pokynech pro konkrétní věk..

Smecta na alergie

Vzhledem k schopnosti Smecta vázat se na toxiny a odstraňovat je z těla, je tento lék někdy předepsán pro novorozence s alergiemi.

Přijímání smecta kojenci za účelem odstranění alergických reakcí je bezpečné, protože je společně se všemi škodlivými látkami zcela vylučováno.

Mnoho rodičů se rozhodlo dát uhlí svým malým dětem alergie, v této věci je však Smecta prioritou lékařů předepsat dětem, protože uhlí nemá obálku a nemůže řádně chránit střeva dítěte před účinky poruchy.

Je také výhodnější podávat dětský lék ve formě suspenze pro děti než v tabletách. Navíc díky malým částečkám smeku pokrývá maximální plochu a obaluje trávicí systém.

Problémy s trávením vždy doprovázejí právě narozené děti. Důvodem je skutečnost, že od narození má dítě sterilní organismus bez prospěšných bakterií. Tyto mikroorganismy vstupují do trávicího systému pouze při kojení mateřským mlékem. Problémy s trávením se objevují také na začátku krmení. Děti mají strukturu gastrointestinálního systému, která podporuje tvorbu více plynů.

Dříve byly k odstranění těchto potíží používány neúčinné metody - například teplé plenky, masáž břicha, koprová voda. To vše je již minulostí a nyní se v takových případech používají drogy..

Jedním z nejúčinnějších léků v této oblasti je smecta, která rychle eliminuje průjem bez negativního dopadu na zdraví dítěte, chrání střeva a dokáže překonat některé alergické projevy. Dítě musí dostat tento lék správně, musí si přečíst pokyny, aby se zabránilo překročení dávky.

Smecta - návod k použití (dospělí, děti), analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Uvolněte formy a složení

V současné době je Smecta k dispozici v jedné dávkové formě - jedná se o prášek pro perorální suspenzi s příchutí pomeranče nebo vanilky. Prášek je natřen v šedo-bílé nebo šedavě-žluté barvě a zabalen do 3,76 g zapečetěných pytlů, které jsou zase umístěny do lepenkových krabic po 10 nebo 30 kusech..

Jako aktivní složku obsahuje přípravek dioktahedrální smektit v množství 3 g na jeden sáček prášku. Jako pomocné složky jsou obsaženy v prášku Smecta tyto látky:

 • Ochucení pomeranče nebo vanilky;
 • Monohydrát dextrózy;
 • Sacharid sodný.

Příchutě jsou nutné, aby výsledná suspenze měla příjemnou vůni. Zbývající pomocné složky zlepšují homogenitu suspenze a přispívají k lepšímu projevení terapeutických účinků..

Co pomáhá Smecta (terapeutické účinky)

Smecta je přírodní aluminosilikát, který má výrazné absorpční, obálkové a gastroprotektivní vlastnosti..

Adsorpční účinek znamená, že léčivo je schopné vázat ve střevním lumenu různé patogenní bakterie (včetně stafylokoků), viry, houby a toxické látky, udržuje je na svém povrchu a vylučuje z těla spolu s výkaly. Díky tomuto základnímu adsorpčnímu efektu Smecta účinně léčí otravu (včetně jídla) a průjem způsobené střevními infekcemi nebo jinými příčinami a také snižuje účinky intoxikace u chronických onemocnění vnitřních orgánů..

Díky selektivní sorpci se Smecta váže, neutralizuje a odstraňuje pouze toxické látky a patogenní mikroorganismy. Ve stejné době, lék neváže vitamíny, minerály, živiny a představitele normální střevní mikroflóry. To znamená, že Smecta odstraňuje ze střev pouze patogenní mikroby a látky, aniž by to ovlivnilo prospěšné a nezbytné pro tělo.

Obalový a gastroprotektivní účinek Smecta je zajištěn vysokou tekutostí suspenze, díky níž je schopen pokrýt celý povrch sliznice tenkou vrstvou. Obalový a gastroprotektivní účinek léku má následující terapeutické účinky:
1. Stabilizuje stav sliznice žaludku a střev, vyplňuje stávající defekty a vytváří vazby s glykoproteiny, což zase zlepšuje kvalitu hlenu a jeho životnost. Smecta na povrchu sliznice žaludku a střev tak tvoří tenkou fyzickou bariéru, která je chrání před poškozením.
2. Neutralizuje negativní účinky žaludku a střev na žaludeční a střevní kyselinu chlorovodíkovou, vodíkové ionty, žlučové kyseliny, mikroby a jimi produkované toxiny, čímž zabraňuje exacerbacím a urychluje hojení chronických chorob a snižuje závažnost bolesti.

V terapeutických dávkách Smecta není schopna narušit normální střevní motilitu, a proto nevyvolává zácpu nebo průjem.

Při požití se Smecta neabsorbuje (i při těžkých střevních onemocněních) a je zcela vylučován bez obarvení stolice.

Shrnutím terapeutických účinků Smecta můžeme říci, že pomáhá z následujících stavů a ​​nemocí:

 • Průjem způsobený jakoukoli příčinou (otrava jídlem, střevní infekce atd.);
 • Těžká intoxikace (například u infekčních chorob, po těžkém pití, otrava různými látkami atd.);
 • Syndrom bolesti při nemocech jícnu, žaludku a střev;
 • Střevní kolika.

Indikace Smecta

Návod k použití

Dávkování Smecta

Jak vzít Smectu?

Pokud dítě není dítě, měla by být celková denní dávka přípravku Smecta rozdělena na 2 - 3 dávky. Například, pokud lékař nařídil vzít 6 sáčků denně, pak je optimální pít lék třikrát denně pro dvě sáčky. V souladu s tím se v dávce 2 nebo 3 sáčků denně doporučuje lék užívat jeden sáček 2 nebo 3krát denně. Je-li jeden sáček předepsán denně, je užíván v kteroukoli denní dobu. Současně se doporučuje, aby se požadované množství vaků Smecta zředilo pokaždé ve vodě těsně před podáním, nikoli předem. To znamená, že při užívání jednoho sáčku třikrát denně by měl být obsah jednoho sáčku zředěn v polovině sklenice vody těsně před použitím.

U kojenců mladších než jeden rok se celá denní dávka přípravku Smecta okamžitě promíchá v malém množství polotekutého nebo tekutého produktu a podává se několikrát denně. Pro dítě je optimální pít produkt se Smectou ve třech dávkách v přibližně stejných porcích. V praxi to však není vždy dosažitelné, takže můžete dát lék více než třikrát denně a ujistit se, že dítě vypilo nebo snědlo celou zředěnou dávku během dne.

Trvání léčby u různých stavů přípravku Smecta je od 3 do 7 dnů a je určeno rychlostí zlepšení a vymizením bolestivých symptomů. Pokud je lék užíván pro akutní průjmy, pak je minimální přijatelný průběh léčby tři dny. To znamená, že po dobu tří dnů musíte rozhodně pít Smectu, i když se průjem dříve zastavil. Pokud do týdne od začátku užívání přípravku Smecta nedošlo ke zlepšení, měli byste přestat užívat lék a vyhledat lékaře. Pokud se bolest břicha nebo tělesná teplota zvýší, měli byste se také poradit s lékařem..

Při akutním průjmu je kromě užívání přípravku Smecta nutné vyrovnat se ztrátou tekutin v těle, to znamená, že je nutná rehydratační terapie. To je zvláště důležité u kojenců mladších než jeden rok. Rehydratační terapie spočívá v pití speciálního roztoku (Regidron, Trisol, Disol, Hydrovit, Reosolan, Citralyukosolan atd.), Čaje, kompotu, minerální vody, ovocného nápoje nebo jakékoli jiné tekutiny v množství 0,5 litru pro každou epizodu volné stolice. Pijte tekutiny v malých doušcích, abyste nevyvolávali zvracení.

Lidé trpící chronickou zácpou by měli Smectu brát s opatrností a omezit průběh jejího používání na minimální efektivní interval. To znamená, že je třeba přestat brát prášek, jakmile příznaky zmizí, u nichž bylo zahájeno používání přípravku Smecta. Například, pokud příznaky zmizí po 2 dnech, pak byste neměli pít lék déle..

Smecta - před nebo po jídle?

Jak chovat Smectu?

U dospělých nebo dětí, kteří jsou schopni pít 100 ml suspenze, je nutné rozpustit prášek z jednoho sáčku v půl sklenici teplé vařené vody. Vždy byste měli rozpustit požadované množství léku těsně před každou dávkou a vypít suspenzi po dobu 5 až 10 minut a neprovádějte okamžitou přípravu denní dávky přípravku Smecta okamžitě, skladujte ji v lednici a užívejte po porcích.

U kojenců se obsah požadovaného počtu sáčků za den rozpustí nebo důkladně promíchá v 50 ml tekutého nebo polotekutého produktu, například mléka, obilovin, bramborové kaše, kompotu, mléčné směsi atd. Poté je celkové množství produktu s přípravkem Smecta rozděleno do několika recepcí (optimálně tři, ale více může být) během jednoho dne. Následující den, pokud je to nutné, připravte novou dávku tekutého nebo polotekutého produktu pomocí Smecta.

Abyste získali homogenní suspenzi, musíte nejprve nalít požadované množství vody nebo tekutého produktu do nádoby na přípravu (sklenice, hluboká mísa, kojenecká láhev atd.). Potom pomalu zalijte prášek z vaku do něj, za stálého míchání kapaliny. Suspenze se považuje za připravenou k použití, když získá jednotnou konzistenci bez vměstků a hrudek..

Dopad na schopnost řídit mechanismy

Předávkovat

Interakce s jinými drogami

Smecta pro děti a novorozence (pro kojence)

Obecná ustanovení

Smecta je povoleno používat u dětí od narození, a proto může být lék podáván bez obav dětem jakéhokoli věku, včetně kojenců. Úplná bezpečnost prášku pro kojence je způsobena tím, že se neabsorbuje do krevního řečiště, neovlivňuje činnost orgánů a systémů dítěte, není návykový, je zcela vylučován z těla výkaly a nepoškozuje sliznice jícnu, žaludku a střev..

Lék váže a neutralizuje různé toxické látky a patogenní bakterie ve střevech, včetně stafylokoků, což je běžná příčina koliky a nestabilní stolice u kojenců. Smecta v zásadě funguje stejně jako aktivní uhlí, ale jeho účinek je mnohem mírnější, protože jeho částice nepoškrábají a nepoškozují sliznice dětského žaludku a střev.

U dětí, včetně novorozenců, se Smecta používá k odstranění následujících stavů:

 • Zvýšená nadýmání s nadýmáním a nadýmáním;
 • Střevní kolika;
 • Časté stoličky;
 • Průjem jakéhokoli původu (včetně střevní infekce, alergické reakce, použití neobvyklých nebo nekvalitních potravin atd.);
 • Otrava jídlem nebo drogami;
 • Dysbakterióza;
 • Syndrom dráždivého tračníku;
 • Pálení žáhy;
 • Zvracení.

Vzhledem k tomu, že výše uvedené podmínky se u dětí vyvíjejí poměrně často, je Smecta také široce předepisována a používána v pediatrické praxi.

Kromě toho je přípravek Smecta předepisován pro kojence 2 až 3 dny po výskytu fyziologické nebo patologické žloutenky po porodu. Faktem je, že příčinou žloutenky je bilirubin, vytvořený z rozpadajícího se embryonálního hemoglobinu, a který nemá čas neutralizovat nezralá játra novorozence. Výsledkem je, že bilirubin nemá čas být odstraněn z těla, proniká tkání a zbarví kůži dítěte žlutě. Pro urychlení eliminace bilirubinu a v souladu s tím i konvergence žloutenky u novorozence se doporučuje dát dítěti 1 balení Smecta denně po dobu 3 až 5 dnů.

Návod k použití přípravku Smecta pro děti

Jak dát Smectu?

Jak dát Smect? Děti starší 3 let by měly dostávat přípravek Smecta mezi jídly. Můžete to udělat hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle. Děti do 3 let mohou dostat Smect s jídlem nebo pitím, protože je docela obtížné přimět je, aby užívaly lék izolovaně..

Předtím, než dítě vezme toto množství suspenze najednou, měli byste rozpustit vak Smecta v půl sklenici teplé vody. Pokud je dítě malé a nemůže pít polovinu sklenice suspenze najednou, je třeba denní množství sáčků Smecta (například 1, 2 nebo 3) zředit v 50 ml mléka, kompotu, mléčné směsi nebo smíchat v ovesné kaši, bramborové kaši a dalších polotekutých potravinách. Poté pít nebo jíst jídlo se Smectou by mělo být dáno dítěti alespoň třikrát denně v přibližně stejných porcích, ujistěte se, že všechno snědl během dne.

Denní dávka přípravku Smecta pro děti by měla být rozdělena nejméně třemi dávkami denně. Je-li to nutné, lze jej rozdělit na 4 dávky denně. Například, je-li dítěti předepsáno vzít 2 sáčky Smecta denně, pak je optimální mu dát půl sáčku prášku zředěného ve 100 ml vody, 4x denně.

Pokud je již dítě schopno vypít celý objem hotové suspenze, je třeba před užitím zředit požadované množství prášku vodou. Pokud dítě nemůže vypít celou suspenzi najednou, pak se celková denní dávka přípravku Smecta zředí v tekutinách (mléko, mléčná směs, voda, kompot atd.) A podává se dítěti 3-5krát denně. V tomto případě je nutné zajistit, aby dítě během dne vypilo veškerou tekutinu se Smectou. Pokud je pro dítě obtížné podávat lék ve formě suspenze pro podávání současně a jako součást tekutiny pro postupné pití po celý den, pak můžete prášek promíchat do polotekuté stravy (například bramborová kaše, kaše, atd.). Současně se do potravin najednou promíchá množství sáčků určených k požití, jako by byl prášek zředěn ve vodě.

Těhotenství

Smecta - aplikace v různých podmínkách

S průjmem

Smecta pro průjem je účinný lék, protože dokáže normalizovat volné stolice jakéhokoli původu. Smecta je tedy účinná při průjmech jakékoli geneze způsobené střevní infekcí, s alergickou reakcí, otravou a užíváním léků a konzumací nekvalitních potravin atd. Proto může být tento lék užíván, když se objeví průjem, aniž by došlo ke ztrátě času při hledání jeho příčin..

Při průjmu musí být Smect užíván po dobu nejméně tří dnů, i když se stolice vrátila do normálu dříve. Dávky léku jsou určeny věkem:

 • Děti do jednoho roku - vezměte 2 sáčky denně po dobu 3 dnů. Poté na další 2 až 4 dny vezměte 1 sáček denně.
 • Děti od 1 do 12 let - vezměte 4 sáčky denně po dobu 3 dnů. Poté na 2 až 4 dny vezměte 2 sáčky denně.
 • Dospívající nad 12 let a dospělí - vezměte 6 sáčků denně po dobu 3 dnů. Poté další 2 až 4 dny vezměte 3 sáčky denně.

Při zvracení

V případě otravy

Vedlejší účinky a kontraindikace

Smecta u lidí jakéhokoli věku a pohlaví může vyvolat následující nežádoucí účinky:

 • Zácpa;
 • Nadýmání;
 • Zvracení
 • Alergické reakce (kopřivka, vyrážka, svědění kůže, Quinckeho edém).

Zácpa a nadýmání obvykle zmizí po ukončení používání přípravku Smecta nebo po snížení dávky.

Použití prášku Smecta je kontraindikováno v případě následujících onemocnění nebo stavů u člověka:

 • Střevní obstrukce;
 • Fruktózová nesnášenlivost;
 • Syndrom malabsorpce glukózy-galaktózy;
 • Nedostatek sacharózy a isomaltázy;
 • Individuální přecitlivělost na složky léku.

Smecta - analogy

Na farmaceutickém trhu jsou synonyma a analogy Smecta. Synonyma zahrnují drogy, které stejně jako Smecta obsahují jako účinnou látku dioktahedrální smektit. Mezi analogy patří léčiva, která jsou také střevními sorbenty a mají nejpodobnější terapeutickou aktivitu se Smectou, ale obsahují jinou účinnou látku.

Následující léky jsou tedy synonymem pro Smecta:

 • Diosmektitový prášek pro suspenzi pro orální podávání;
 • Neosmektinová suspenze a prášek pro perorální roztok.

Analogy Smecta zahrnují následující sorbenty:
 • Tablety Lactofiltrum a Lactofiltrum-Eco;
 • Lignosorbové granule, pasta a prášek pro suspenzi;
 • Mikrocelový prášek pro suspenzi;
 • Polysorb MP prášek pro suspenzi;
 • Polyfanový prášek pro suspenzi;
 • Polyphepanové tablety, jakož i granule, pasta a prášek pro suspenzi;
 • SUMS-1 granule pro suspenzi;
 • Tablety Filtrum-STI;
 • Tablety Entegin;
 • Enterodesum prášek pro přípravu roztoku;
 • Enterosgel gel pro suspenzi a pastu pro orální podání;
 • Enterosorbový prášek pro přípravu roztoku;
 • Enteruminový prášek pro suspenzi.

Smecta: výrobce, složení, farmakologický účinek, indikace, způsob aplikace a dávka, vedlejší účinky a kontraindikace, analogy - video

Recenze o drogě

Téměř všechny recenze týkající se přípravku Smecta (od 95 do 98%) jsou pozitivní, což je způsobeno vysokou účinností léku s celou řadou poruch trávení, otravy a střevních infekcí. Dalšími faktory, díky nimž lidé pozitivně reagují na tento lék, jsou jeho úplná bezpečnost, možnost použití během těhotenství a u kojenců od narození, jakož i vzácné a velmi malé vedlejší účinky..

V recenzích lidé naznačují, že přípravek Smecta je účinný při otravě, průjmech, střevních infekcích, nadýmání, kolice u kojenců, zvracení, pálení žáhy a dokonce i nepravidelná stolice. Obecně platí, že ti, kteří užívali tento lék, naznačují, že účinně eliminuje doslova problémy se stolicí, střevními infekcemi, otravou a také zastavuje různé příznaky gastritidy, duodenitidy a ezofagitidy. A když cestujete na dovolenou, zejména s dětmi, musí být Smecta vložena do kabinetu cestovní medicíny, protože riziko otravy nebo jednoduše rozrušení stolice z jídla neobvyklého jídla je velmi vysoké.

Negativní recenze o Smectu jsou doslova izolovány a v každém konkrétním případě jsou způsobeny neúčinností nástroje. Například matky daly dětem Smectu za zastavení průjmu na pozadí zubů a droga byla neúčinná.

Smecta - cena

Autor: Nasedkina A.K. Specialista biomedicínského výzkumu.

Smecta pro novorozence s průjmem, kolikou, žloutenkou: jak dávat, plemeno

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byla zajištěna co nejlepší přesnost a soulad se skutečností..

Máme přísná pravidla pro výběr zdrojů informací a máme na mysli pouze seriózní stránky, akademické výzkumné ústavy a pokud možno i ověřený lékařský výzkum. Upozorňujeme, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou interaktivními odkazy na takové studie..

Pokud si myslíte, že některý z našich materiálů je nepřesný, zastaralý nebo jinak pochybný, vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter.

Smecta pro novorozence lze v některých případech použít pouze na doporučení lékaře. Existuje několik funkcí účinku tohoto léku, takže musíte dodržovat nejen dávkovací režim, ale také charakteristiky příjmu s jinými léky. Je proto důležité znát hlavní zásady používání tohoto léčivého přípravku..

ATX kód

Účinné látky

Farmakologická skupina

farmaceutický účinek

Indikace pro použití smecta pro novorozence

Abyste pochopili hlavní indikace užívání tohoto léku, musíte pochopit, která účinná látka a zda je pro novorozence možné přípravek Smecta? Hlavní účinnou látkou je diosmektit. Je to přírodní látka, jejíž funkcí je sorbovat, tj. Absorbovat, všechny škodlivé látky a určité mikroorganismy. Lék je přírodní, není obohacen o žádná barviva a konzervační látky. Další vlastností léčiva je to, že se vylučuje ze střeva beze změny, bez vstřebávání a bez reakce s jinými látkami. Proto je užívání léku téměř neškodné. Podle pokynů je lék povolen od jednoho měsíce, ale s ohledem na zvláštnosti jeho odstranění ho lékaři používají v novorozeneckém období. Můžeme proto říci, že Smectu mohou vzít novorozenci. Existuje forma uvolňování s přísadami - vanilka, pomeranč, jahody - je lepší nepoužívat takové formy u novorozenců, protože existuje riziko alergické reakce. Při léčbě novorozenců lze proto použít čistou smektu bez přísad.

Vzhledem k tomu, že hlavní funkcí léku je vstřebávání škodlivých látek ve střevě, musíte jej použít pouze v určitých případech. Droga má nejrozšířenější použití u akutní a chronické průjmy u novorozenců. Průjem u novorozence může být infekčního původu, když se ve střevech šíří patogenní virus nebo bakterie, které infikují sliznici a stimulují uvolňování vody z buněk. To není jen doprovázeno průjmem u dítěte, ale také porušením normálního trávicího procesu. V tomto případě se vytvoří mnoho nestrávených částic, které zhoršují problémy se střevy. V tomto případě vede použití přípravku Smecta k absorpci bakterií, virů, zničených buněk a dalších složek potravin. Lék obaluje sliznici žaludku a střev a snižuje sekreční aktivitu buněk, to znamená, že průjem klesá. Proto je Smecta pro novorozence s průjmem považována za jeden z hlavních způsobů léčby spolu s rehydratační terapií.

Smecta se žloutkou u novorozenců je považován za jeden z nových přístupů k léčbě této patologie. Při žloutence u novorozenců se hromadí nepřímý bilirubin, který vstupuje do kůže a do vnitřních orgánů, čímž způsobuje žlutou barvu. To vše je spojeno s nízkou funkcí jater u dětí bezprostředně po narození. Játra nezvládají zátěž, protože fetální hemoglobin se u dítěte začíná rozpadat. To vede k rychlému nárůstu bilirubinu, který by se v játrech měl změnit na přímý a vylučovat ho střeva. Ale ne všechny děti se s takovou zátěží vyrovnají. Nadbytek bilirubinu proto zůstává ve střevech. Předpokládá se, že Smecta může absorbovat tento přebytek bilirubinu, čímž snižuje závažnost žloutenky. Bilirubin se v tomto případě vylučuje ze střeva, absorbovaného léčivem. Proto je použití tohoto léčiva pro žloutenku, zejména patologické, považováno za účinné.

Rodiče často používají Smectu pro koliku u kojenců. Pokud chápete příčinu koliky, jedná se o fenomén nadýmání v dětském bříšku, ke kterému dochází při nadměrné tvorbě plynu ve střevě. Dráždí střeva, narušuje trávení, způsobuje křeče a nepříjemné bolesti, které se projevují kolikou. Hlavním prostředkem nápravy této podmínky je co nejrychlejší odstranění plynů ze střeva. Vzhledem k tomu, že Smecta není schopna ovlivnit povrchové napětí plynů, nevede to ke snížení jejich množství. Odstranění plynů pomocí Smecta může být obtížné, protože někdy samotná velikost plynů neumožňuje jejich samostatné odstranění ze střev. V tomto případě nemůže být Smecta běžným „průvodcem“. Léčba koliky tímto lékem proto musí být stále zvažována z hlediska individuální účinnosti, protože lék může někomu pomoci.

Smecta pomeranč a vanilka pro novorozence mohou být používány pouze s důvěrou v nepřítomnost alergické reakce.

Indikace pro použití léčiva, které jsou uvedeny v návodu, jsou léčba akutních a chronických průjmových syndromů. Droga však může být také použita k sorbci jakýchkoli škodlivých látek, může být použita při léčbě žloutenky, a v některých případech s těžkou volnou stolicí u dítěte na pozadí určitých potravin.

Články O Neplodnosti