Hlavní Testy

Kdy a v jakém týdnu sliznice opouští krční kanál a je to vždy doprovázeno nástupem práce: jak to vypadá, kolik

Výtok z korku je přirozený proces nástupu porodu, který je důležité studovat a znát všechny nuance..

Korkový výboj je předzvěstí porodu?

Korek plní ochrannou funkci a pohybuje se před porodem.

Proces jeho tvorby začíná v prvním trimestru a může úplně nebo částečně opustit otevřením děložního hrdla.

Odlet může projít bez povšimnutí nebo být doprovázen propuštěním.

K uvolňování hlenu dochází individuálně a aby nedošlo k panice, je důležité znát všechny nuance procesu, konzistenci korku a jak to vypadá.

Jaká je sliznice dělohy: její role?

Hustá sraženina je často transparentní, zakalená barva. Cervix produkuje speciální hlen, který blokuje kanál a dítě před infekcí.

Kdy je vytvořen a jak to vypadá?

Tvoří se okamžitě v prvním období těhotenství, děložní čípek zahušťuje a přispívá k jeho tvorbě. Je třeba chránit dítě, vypadá to jako protein slepičích vajec o hmotnosti 50 ml a velikosti 1,5-2 cm.

Co se skládá?

Hlen, ze kterého korek sestává, má složení:

 • Bílé krvinky, které provádějí ochrannou funkci neutralizací mikrobů.
 • Kolagenová vlákna zajišťující hustotu korku.

Vzhled korku je vysvětlen jeho složkami.

Kdy korek odchází během těhotenství?

Korek může vyjít v různých situacích: při návštěvě toalety, sprchy nebo spolu s plodovou vodou. Ženské tělo reaguje odlišně na restrukturalizaci hormonů, takže načasování a proces mohou nastat různými způsoby. Tento proces se očekává od 38 týdnů těhotenství.

Korkový výboj během prvního těhotenství

Od 38. týdne těhotenství se snižuje proces produkce progesteronu, hormonu, který je zodpovědný za proces porodu dítěte. Cervix začíná zjemňovat, kanál se postupně otevírá. V tuto chvíli začne hlen odtékat.

Při odchodu s opakovaným těhotenstvím?

Vůbec nezáleží na tom, jaký byl porod, korokový výboj nezávisí na tomto faktoru. Žena, která rodí podruhé nebo potřetí, může čelit korku týden před porodem nebo těsně před porodem. Nicméně stojí za to se zaměřit na další předchůdce porodu - vypouštění plodové vody a kontrakce. Během druhého těhotenství žena již ví, jak korek vypadá a je ve své činnosti sebevědomá. Rozhodně si nebude plést hlen s plodovou vodou. Časem se může korek také odejít, tak se nebude bát jen starosti o ženu v práci.

Je nutné, pokud je korek odstraněn, brzy dodávka?

S uvolněním hlenu čeká každá žena na dlouho očekávaný vzhled dítěte. Lékaři tvrdí, že tento proces by neměl být přičítán faktoru bezprostředního porodu.

Pokud neodešla, ale další předchůdci porodu jsou již sledováni, vyplatí se jít do nemocnice, kde se její vzhled již objeví. Proto je vše individuální - někdo musí počkat a někdo rodí okamžitě.

Příznaky výtoku sliznice z děložního hrdla

Mnoho žen si tento proces nevšimne, protože nezpůsobuje bolest. Hlen se může vzdálit i při sprchování. Je důležité sledovat příznaky a hodnotit výskyt hlenu, protože to může být indikátorem patologie. Mezi hlavní příznaky patří:

 1. pocity zažívané ženou;
 2. kontrakce dělohy se slabými bitvami;
 3. břišní tlak;
 4. vzhled korku v částech nebo v celku.

Cítit

Tento proces může být doprovázen bolestmi v dolním břiše. Často připomínají ženám bolest během menstruace, ale v tomto případě jsou léky zakázány. Někdy je v perineu tlak, nepohodlí. Problém je v tom, že si mnozí ani nevšimnou jejího odchodu, takže je obtížné si povšimnout, zda vůbec byla.

Jak to vypadá?

Zevně se korek podobá gelovité hrudce hlenu. Barva může být libovolná - od průhledné až nažloutlé. Pokud okamžitě odejde, má podlouhlý tvar, ve stupních - může mít jiný tvar. Může obsahovat drobné pruhy krve.

Norma

Neexistuje jediná odpověď, paleta je individuální okamžik. Barva může být béžová až hnědá. Drobné šíření krve dává korku světle narůžovělý nádech. Neměli byste se bát, protože když otevřete děložní hrdlo, malé kapiláry se zlomí. Taková řada odstínů je spojena s různými zdravotními podmínkami a procesem těhotenství. Někdo by mohl onemocnět, někdo ukázal patologie, které ovlivnily stín hlenu. Nažloutlá průsvitná a hnědá je spíše normou, která by neměla vyděsit nastávající matku.

Patologie barev

Pokud je korek příliš hnědý nebo šarlatový, je důležité hledat pomoc moderním způsobem. Tento odstín je indikátorem existující patologie. To může být způsobeno výtokem placenty, což je nebezpečné pro matku a dítě. Je třeba zvážit takový alarmující signál, je důležité pochopit, co se děje s tělem, a připravit se na různé situace.

Hlasitost

Tento indikátor je také individuální, objem hlenu se liší od jedné lžičky ke dvěma.

Jak korek vypadne - částečně nebo úplně?

Korek může zcela nebo částečně vypadnout. Pokud vyjde najednou, vypadá to jako dvě polévkové lžíce. Konzistence se podobá hlenu, který se projevuje na začátku menstruace nebo na jejím konci, pouze s hustším objemem. Pokud to vyjde po částech, pak tento proces může trvat celý den.

Pokud je korek odstraněn dlouho před porodem, poradí se s lékařem.?

Existují situace, kdy se korek může odchýlit ještě před narozením detailu. Pro ženy je to skutečný test, protože čekání na vzhled dítěte trvá tak dlouho. Pokud hlen uplynul předem, je nutná povinná konzultace s lékařem. Může poradit:

 • Vyloučit návštěvy bazénů a otevřených vodních útvarů;
 • Nepoužívejte koupel, použijte lehký roztok manganistanu draselného jako hygienický prostředek;
 • Vyloučit sex;
 • Častěji vyměňujte spodní prádlo;
 • Dávejte pozor na své tělo a sledujte předchůdce porodu;
 • Předsbírejte věci a dokumenty v nemocnici.

Tento režim je pozorován až do vypouštění vody a do objevení se práce.

Rizika

Ačkoli korek je předzvěstí porodu, může být tento proces signálem vážných problémů. Zvažte hlavní rizika, kterým může žena v práci čelit:

 • Hlen plnil ochrannou funkci, takže existuje větší šance na infekci.
 • Předčasný projev tohoto procesu může být signálem pro projev předčasného porodu, proto je důležité jednat s lékařem o současné situaci.
 • Pokud plodová voda začne vytékat spolu se hlenem, který se zesiluje s menší fyzickou námahou.
 • Různé barevné odchylky jsou nebezpečné, protože projevy krve ukazují na možné oddělení placenty. Patologie je nebezpečná pro matku a dítě, proto je důležité včas se poradit s lékařem.

Sexuální život

Se zmizením korku ztrácí dítě ochranu před vnějšími faktory, a proto je sex zakázán. Chcete-li zabránit možnosti infekce, měli byste toto potěšení opustit. Zdraví maminky a dítěte je nejdražší.

Hygiena

Je důležité věnovat pozornost osobní hygieně. Vyměňte si ložní prádlo, častěji spodní prádlo, pokuste se nekoupat se v koupelně, použijte sprchu. Při mytí tam nesměrujte tlak vody, často se z bezpečnostních důvodů doporučuje ředit lehký roztok manganistanu draselného. Tento přístup umožňuje neutralizovat mikroorganismy. Je zakázáno plavat v vodních útvarech, kde jsou pravděpodobné infekce.

Od chvíle, kdy korek vyjde, by měla být věnována větší pozornost hygieně a zdraví těhotné ženy..

Může korek ztrhnout a začít porod?

Nebojte se situace, kdy začíná porod, a hlen dosud nezmizel.

Bojem mohou být harckeri.

Za prvé, možná si prostě nevšimnete korku.

Za druhé, korek může vyjít s plodovou vodou těsně před procesem porodu.

Kdy jít do nemocnice?

Při pohybu korku kontaktujte svého lékaře, uveďte barvu a konzistenci. Specialista rozhodne, zda půjde do nemocnice. Při absenci kontrakcí a vypouštění plodové vody je návštěva nemocnice zbytečná. Práce může začít až po dvou týdnech. Pokud kontrakce začaly, když byl hlen vypuštěn, pak stojí za to sbírat věci a jít do nemocnice.

Když těhotná žena ví a představí si, co je to sliznice, nebude se bát a pochopí, kdy k tomuto procesu dojde. Znalosti v této oblasti vám umožní posoudit stav hlenu, určit přítomnost patologie, vyvodit užitečné závěry a začít se připravovat na návštěvu nemocnice. Aktualizujte informace o cvičení, vyloučte intimní život a koupel.

Okamžik výjezdu z korku je příležitostí k přípravě. Období začíná okamžikem, kdy by těhotná žena měla věnovat větší pozornost sama sobě, hygienu pro bezpečnost dítěte. V budoucnu naslouchejte svému tělu, které vydá signály o nástupu porodu.

Harbingers při porodu

Harbingers při porodu

Příznaky, kterými těhotná žena určuje přístup porodu, se nazývají předchůdci porodu. V článku „Poslední dny před porodem“ jsem hovořil o skutečnosti, že není možné předem vědět, kdy se dítě narodí. Nicméně většina žen je vyzvána samotnou přírodou, zasílání zpráv předem, předchůdců porodu, což naznačuje, že porod se má začít.

  Předchůdci porodu obvykle zahrnují:
 • snížení dolní části dělohy (ženy říkají: "padl žaludek"),
 • zvýšený vaginální výtok (obvykle průhledný),
 • stabilizace nebo dokonce hubnutí těhotné,
 • tréninkové souboje,
 • cervikální zrání,
 • výtok hlenu z korku.

Musím říci, že ne každá těhotná žena dostává všechny tyto předchůdce porodu. Stává se, že žena začne rodit a včas, bez čekání na některý z výše uvedených příznaků blížícího se porodu. A přesto budeme každou z nich podrobněji zvážit, abychom pochopili, jak může naše tělo signalizovat bezprostřední setkání s dítětem.

Harbingers porodu. Břicho klesá.

Snížení dna dělohy se obvykle objevuje 10 až 20 dní před narozením, kdy dítě sestoupí blíže ke vchodu do pánve a někdy do něj může hlava vstoupit i v malém segmentu. Lidé v okolí obvykle říkají ženě: „Ach, tvůj žaludek klesl.“ Cítí to, protože jí usnadňuje dýchání. Kromě toho, nastávající matky si uvědomují, že v posledních týdnech mohly jedly jen velmi málo najednou s jedním jídlem, a nyní je možné „jíst správně“. To je pochopitelné, klesající děloha přestává mačkat žaludek a bránici, takže dýchání a stravování jsou snazší.

Harbingers porodu. Přidělení před porodem

K uvolňování velkého množství průhledného hlenu dochází v důsledku jeho aktivnější produkce žlázami umístěnými ve sliznici cervikálního kanálu. Vysoká aktivita těchto žláz je spojena s měnícím se hormonálním pozadím..

Harbingers porodu. Změna hmotnosti

V posledních dvou až třech týdnech před porodem si ženy, které jsou pravidelně váženy, zaznamenají zastavení přírůstku hmotnosti nebo dokonce snížení hmotnosti. Důvodem je skutečnost, že pod vlivem měnícího se hormonálního pozadí je voda vylučována z těla.

Harbingers porodu. Tréninkové zápasy

Většina těhotných žen v předvečer porodu cítí tzv. Tréninkové kontrakce. Tito jsou také rodiče porodu. U některých žen se však odehrávají v posledních dvou až třech dnech, zatímco v jiných je lze cítit dva až tři týdny. Obvykle se to děje večer před spaním..

Těhotná žena má pravidelné pocity usrkávání, lokalizované v podbřišku nebo v dolní části zad, nejčastěji bezbolestně. Jak odlišit tréninkové boje od těch skutečných, protože pro většinu žen a v prvních hodinách porodu budou pocity úplně stejné?

Skutečně objektivní posouzení stavu může provést pouze lékař nebo porodní asistentka na základě vaginálního vyšetření. Faktem je, že tréninkové kontrakce obvykle nevedou k vyhlazení děložního hrdla, otevření hltanu a tvorbě močového měchýře (kulatý výčnělek membrán s plodovou vodou vyčnívající z otevřeného krku). Výsledkem skutečných kontrakcí na začátku porodu jsou všechny tyto změny, které jsou detekovány vaginálním vyšetřením.

Samotná těhotná žena obvykle nemůže takové změny sledovat ve svém těle, takže by měla chvíli počkat.

Radím vám, abyste jen počkali, ne aby se rozčiloval. Pokud kontrakce začaly během dne, lehněte si na odpočinek nebo si zahřejte koupel, pokud večer nebo v noci zkuste usnout nebo alespoň zdřímnout. Tréninkové zápasy postupně skončí a pochopíte, že se jednalo pouze o ty, kdo porodili porod, skutečné se znatelně zvětší, budou delší a bolestivější a mezery mezi nimi se zmenší.

Pak si budete jisti, že porod rozhodně začal, ale zároveň šetřete energii, protože prvních pár hodin se nezlobilo, ale pokusilo se odpočinout.

Harbingers porodu. Hlenová zástrčka

Dalším předzvěstí porodu je průchod sliznice. K tomu obvykle dochází den nebo dva před narozením, i když někdy mohou dva nebo tři týdny uplynout od okamžiku, kdy je korek izolován..

Hlenová zátka je hlen velmi husté konzistence, který během těhotenství vyplňuje krční kanál a slouží jako jedna z překážek, které brání pronikání jakékoli infekce na dítě.

Pokud si představíme dělohu ve formě cévy, otočenou vzhůru nohama v těle ženy, pak si lze snadno představit, že děložní čípek je ten samý krk, a nazývá se mu sliznice, která pevně blokuje výstup z cévy, stejně jako jakákoli zástrčka láhev.

V předvečer porodu krk prochází určitými změnami - stává se měkčí, drobivější, díky čemuž se kanál umístěný ve středu mírně otevírá, v důsledku čehož začne vycházet sliznice. A pak některé ženy mohou ve svých kalhotkách najít korek, který vyjde celý (hrudka hustého hlenu, který je zbarven hnědý kvůli přítomnosti krvinek v něm), nebo ve formě nátěrů (v případě, že zanechává části). A některé těhotné ženy si vůbec nic nevšimnou, protože jejich sliznice, která opouští krční kanál, zůstane v pochvě a vyjde, možná jen ve druhé fázi porodu s narozením dítěte.

Průchod sliznice je podle mého názoru z hlediska informací nejvýznamnějším předchůdcem porodu. Na rozdíl od všech ostatních lze jej interpretovat jednoznačně - za výtokovým korkem v příští den - dva skutečně začnou proces porodu. Takže ženy, které mají štěstí, že vidí jejich sliznici, mohou tomuto signálu důvěřovat.

Harbingers porodu. Zrání krčku

Poslední předzvěstí porodu - „zrání“ děložního hrdla - je určováno pouze na základě gynekologického vyšetření. Pokud je žena vaginálně vyšetřena v předvečer porodu (u primiparů za jeden až dva dny, u vícerozměrných za jeden až dva týdny před porodem), pak můžete najít známky cervikální zralosti: nachází se na ose pánve, je velmi měkká, zkrácená, ve vícenásobném krčku kanál prochází prstem.

Ať už příroda vysílá signály o blížícím se porodu nebo vás nechá úplně ignorovat změny v těle, tento dlouho očekávaný okamžik přesto přijde. Takže kde začíná porod??

Začátek porodu. Jak začíná porod??

Porod začíná nejčastěji prací. Kontrakce, jak jsem řekl, táhnou pocity, které jsou pravidelné povahy. Většina žen cítí tyto kontrakce v podbřišku. Objevená bolest je poněkud podobná bolesti během menstruace, ale liší se od ní právě tím, že má začátek, určité trvání a zlomeniny úplné bezbolestnosti..

Některé ženy pociťují bolest během kontrakcí v křížové kosti nebo dolní části zad a velmi zřídka je taková bolest lokalizována na vnitřním nebo vnějším povrchu stehen. Při takové lokalizaci bolesti je žena zmatená a ne vždy rozpozná nástup práce v čase. Opakující se bolest v průběhu času a dříve či později však dá jasně najevo, že už to nejsou zajatci, ale skuteční narození, a je čas jít do nemocnice.

Mimochodem, mnoho žen se mě ptá, kdy je správné jít do nemocnice, jaké kontrakce by měly být v trvání, mezery mezi nimi. Vždy odpovím na stejnou otázku:

"Musíš jít do porodnice, když se žena bojí zůstat doma, protože žena pracující v procesu porodu by měla být ve stavu strachu co nejméně!"

Je zřejmé, že pak jedna žena vstoupí do nemocnice s krakorci při porodu, další s krční dilatací 2 cm a třetí - 7 cm.

Druhou možností pro nástup porodu je předčasné vypuštění plodové vody. V tomto případě bude žena, která ještě nezažila žádné kontrakce, čelit skutečnosti, že z její vagíny vytéká tekutina. To se může stát ve snu a pak se během dne probudí na mokrém povlečení nebo za jakýchkoli jiných okolností.

První myšlenka na ženu nepřipravenou na takový vývoj událostí je, že možná má inkontinenci a sama se jednoduše popsala. Je to snadné zkontrolovat - stačí čichat a podívat se na barvu tekutiny vytékající ven.

Amniotická tekutina, jinými slovy, plodová voda je čirá, může být mírně narůžovělá, ale nikdy slámově žlutá jako moč. Vůně je velmi specifická, ale opět se liší od vůně, která je nám známa z dětství..

Zjistili jste tedy, že z vás přesto vytekla plodová voda, což znamená, že se začalo rodit. Na rozdíl od kontrakcí se v tomto případě musíte pospíchat do nemocnice. Za prvé, protože období bez vody začíná vypouštěním vod. Ve skutečnosti by to z hlediska úředního lékařství nemělo trvat déle než 12 hodin a možná budete potřebovat nějakou formu stimulace.

A pokud se stále můžete hádat s tímto porodním postulátem, pak je druhý důvod, proč se opravdu potřebujete dostat do nemocnice co nejdříve, přesněji k gynekologickému křeslu, kde budete vyšetřeni, opravdu vážný.

Faktem je, že když praskne bublina a takzvaná přední voda úplně vytéká (plodová voda, která byla před hlavou dítěte), je velmi důležité určit části těla dítěte, které vycházejí. Pokud tedy porodník najde korunu při východu z dělohy, pak je vše v pořádku, ale pokud je dítě umístěno směrem k východu, je třeba přijmout opatření, protože při prezentaci obličeje není možný samostatný výstup..

Také by měl lékař vyloučit možnost vniknutí do prostoru před hlavou smyček pupeční šňůry. Pokud k tomu dojde, pak v nepřítomnosti vody v tomto prostoru začne hlava dítěte tlačit pupeční šňůry, čímž se sníží průtok krve (a tedy kyslíku a živin) nenarozenému dítěti.

Po vyšetření a vyloučení všech výše uvedených situací, které se naštěstí stávají velmi zřídka, lékař určí stav vašeho krku. Po získání všech nezbytných informací si vybere jeden nebo druhý plán narození a doufám, že s vámi o tom bude diskutovat.

Na závěr bych rád poznamenal, že porod obvykle začíná večer, v noci nebo brzy ráno. To je způsobeno každodenními hormonálními biorytmy. Obecně je normou pro celý svět zvířat, že ženy dávají přednost porodu, když spí jejich příbuzní, a poté, co cítili předchůdce blížícího se porodu, je pro ně mnohem snazší odejít do důchodu. Skutečnost je taková, že činnost procesu narození do značné míry závisí na tom, zda někdo sleduje, co se děje, nebo zda je žena v tuto chvíli úplně sama..

Žena v procesu porodu se z velké části příliš neliší od jakékoli ženy, která porodila své mládě, a potřebuje také samotu. Nechápej mě špatně. Když mluvím o této podobnosti, mám velký respekt k přirozeným, přirozeným, instinktivním principům jakékoli ženy. Vše, co nastávající matka přijala od společnosti v důsledku výchovy a vzdělávání, se během porodu často stává zbytečným a dokonce, bohužel, může výrazně narušit její porod.

Informace o porodu, získané z beletrie, televizních pořadů nebo příběhů hojně publikovaných na zvláštních fórech, mohou výrazně zvýšit strach z porodu, což znamená, že ženské tělo se může velmi zdůraznit a možná dokonce zablokovat. Výchova „slušné dívky“, která si nikdy nebude stěžovat, se může projevit v tom, že žena při porodu se bude stydět se svým tělem, nedovolí, aby se dokonce pomalu sténala, čímž by narušovala přirozený proces porodu. To nejlepší, co si můžete říci na začátku porodu, je:

"Miláčku, zapomeň na všechno, co víš o porodu, neboj se a nestyď se!" Dnes se vaše dítě narodí a vy ho porodíte a vy budete hlavními postavami na jevišti života! “

Populární materiály na toto téma:

 • Poslední dny před porodem
 • Příprava na porod. Co musíte myslet předem?
 • Vytváříme podmínky pro rychlé a snadné porod
 • Zvuk: Psychologie těhotenství
 • Zvuk: Vše o bolesti při porodu

Pocity v předvečer porodu. Harbingers

Kde začíná porod? Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných? Kdy odchází „dopravní zácpa“? Proč mě bolí záda? Zkušení sibmamové sdílejí svá pozorování a Nelly Mikhailovna AGAMYAN, porodník-gynekolog, hlavní lékař sítě MC „Ultrazvukové studio“ v Novosibirsku, říká, jaké symptomy mohou signalizovat blížící se narození ve 37–40 týdnech těhotenství.

Snížení břicha před porodem

Podíváte-li se na svou směnnou kartu, uvidíte při návštěvách lékaře čísla označená značkou VSDM (výška děložního fundusu). Tato měření pomáhají lékaři sledovat dynamiku vývoje dítěte - v průběhu těhotenství, jak matka roste, roste děloha, dosahuje nejvyššího bodu přibližně za 37 týdnů a poté začne klesat. Je to proto, že dítě jde na „nízký start“ a začíná se přibližovat k „východu“. Jeho hlava (na základě prezentace hlavy) se pohybuje na děložním čípku a nachází se v pánevní oblasti.

Sibmam zkušenosti:

Sweetmama

- Můj žaludek klesl 2 dny před porodem.

vánoční strom

- Ve 24 týdnech bylo moje dítě již nízké. Po 37 týdnech byla hlava již vložena do pánve. Doktoři se všichni obávali, že jsem například kýchl a okamžitě porodil. Jo, jak je to! Porodila jsem ve 39 týdnech po dobu 3 dnů a musela jsem udělat amniotomii, protože močový měchýř byl plochý.

Swetik

- 5 dní před porodem jsem pociťoval v žaludku nárůst těžkosti, myslel jsem si, že po přečtení knih mi hlava klesla. Něco tvrdě stisknuto. Následující den byl vyšetření hlavy potvrzen.

Prolaps břicha před porodem. Komentář odborníka

Výška děložního pozadí během těhotenství se zvyšuje asi o 1 cm za týden. Toto číslo dosahuje 37-40 cm do 37. týdne těhotenství a pár týdnů před narozením žaludek klesne o 2-3 cm, což se může stát během několika hodin. Faktem je, že v předvečer porodu je spodní část dělohy natažena a stává se měkčí. Z tohoto důvodu plod klesá a je přitlačován k dolní části malé pánve.

37–40 týdnů těhotenství jsou doprovázeny následujícími pocity:

 • úlevu při dýchání (děloha komprimuje hrudník tolik);
 • kreslení bolesti v podbřišku spojené s tím, že děloha a plod váží na spodní břicho celou svou hmotností;
 • nízká motorická aktivita dítěte - pohyby ve 37-40 týdnech těhotenství, pokud je břicho snížené, nejsou tak znatelné: je to proto, že dítě již zaujalo stabilní polohu před porodem a nemůže se otáčet, stačí jen pohnout nohama a pažemi.

Hubnutí a čištění střev před porodem

Mnoho těhotných žen je překvapeno, když zjistí, že hmotnost, o které je známo, že v posledním trimestru roste skokem a mezemi, se po 37–39 týdnech neočekávaně sníží o 1-1,5 kg. Ztráta hmotnosti je zvláště patrná, pokud je během těhotenství pozorován závažný edém. Nebojte se - to je naprosto přirozený proces a další známka toho, že setkání s dítětem není daleko.

Sibmam zkušenosti:

Nika

- Asi 2 dny před porodem jsem se začal cítit nevolně (dokonce jsem zvracel s Polinkou a jednoduše jsem se cítil nemocný s Leshkou) a (omlouvám se za podrobnosti) jsem měl volnou stoličku 3-4 dny a do narození. Tělo bylo očištěno.

MATKA A KOŠÍK M.

- Ráno jsem se probudil ve 4 a uvědomil jsem si, že mě bolí břicho. Skutečné je však trávení. Šel jsem, promiň, na záchod, tlačil. A až se ulevilo od žaludku, uvědomila si, že něco není v pořádku. Čas byl stanoven - kontrakce každých 7 minut probíhají jako hodinky.

Lucien

- Cítil jsem pokles břicha, ale. uvolněné stoličky 4-5 dní před dodáním! A bříško stále bolelo, nějak se zatáhlo. A pak vody odešly ráno a porodily večer.

Tamiri

- První známkou blížícího se narození byla, líto, průjem: asi 4 hodiny před porodem. Pak mě pustili dolů a po pár hodinách jsem porodila. Všechno!

Hubnutí a čištění střev. Komentář odborníka

Před porodem se tělo zbaví přebytečné tekutiny, což vede k mírnému úbytku hmotnosti. To se děje za účelem zahuštění krve a v budoucnu ke snížení její ztráty při porodu. Kromě toho již není zapotřebí další tekutina, která se dosud používala k výrobě plodové vody, a tělo se jí zbaví. Tento proces může být často doprovázen nejen zvýšeným močením po 37 týdnech těhotenství, ale také nevolností nebo průjmem. “.

Falešné (tréninkové) kontrakce

Jedním z nejdůležitějších příznaků, že se vaše děloha připravuje na nadcházející událost, je výskyt „prekurzorových“ kontrakcí. Obvykle nejsou bolestivé a cítí se spíše jako silné svalové napětí. Zdá se, že břicho v tuto chvíli „ztuhne“ a zmenšuje se a pak se postupně uvolňuje. Hlavním znakem, kterým lze tyto boje odlišit od skutečných, je jejich nepravidelnost. Vyskytují se v náhodných nerovných intervalech - pak se děloha stahuje několikrát denně, pak několikrát týdně. Nejčastěji si těhotné ženy všimnou výskytu takových tréninkových kontrakcí ráno a večer.

Sibmam zkušenosti:

Margarita

- Tři dny před narozením se ráno objevily falešné kontrakce - dokonce jsem se z nich probudil. Nebyli silní, ale rytmičtí, s intervaly 10 minut a 2 hodiny. Dalším zajímavým jevem - během týdne před porodem, při řízení autem, při skákání na hrbolcích jsem měl zřejmě v krční oblasti silný pocit bolesti. Zjevně tedy byl krk pootevřený.

e-katherine

- Moje tréninkové zápasy po dobu 2 týdnů začaly. Interval dosáhl 10 minut a po 1-2 minutách se zastavili. Pokaždé jsem začal nahrávat čas. A v den narození: ráno jsem se probudil z bolesti, myslím, že znovu, trénink. Šel jsem do sprchy. A pak jsem si uvědomil, že po sprše je to snazší (a obvykle po sprše, tréninkové zápasy zmizí), které mě nezachytí pětkrát při mytí.

murr1

- V předvečer narození bylo všechno jako obvykle, ale týden před tím jsem měl falešné kontrakce.

Falešné (tréninkové) kontrakce. Komentář odborníka

Po 37-40 týdnech těhotenství jsou tréninkové kontrakce nejdůležitějším znakem blížícího se porodu. Liší se od prenatálních kontrakcí nepravidelností a nízkou intenzitou. Jedná se o tréninkové kmeny dělohy, které se mohou objevit několikrát týdně, někdy i každý den. Takové kontrakce pomáhají vyhladit děložní hrdlo a zjemňují jej a připravují se na nadcházející porodu


Vyloučení sliznice v předvečer narození

Další předzvěstí raného porodu může být průchod sliznice - želé podobná hmota, která se během těhotenství vylučuje membránami děložního hrdla. Tato „zátka“ vyplňuje děložní hrdlo a chrání porodní kanál a plod před vzestupnou infekcí. V předvečer porodu začíná děložní čípek změkčit, mírně se otevřít a v důsledku toho může korek (ve formě bezbarvého, nažloutlého nebo mírně narůžovělého hlenu) jít před narozením - někdy se to může stát za týden, nebo dokonce ve dvou. Důležitý bod: po uplynutí korku byste se měli zdržet návštěvy bazénu, koupání v rybnících nebo dokonce koupání, protože to zvyšuje riziko získání infekce. Je lepší omezit se na sprchu.

Sibmam zkušenosti:

Jelena

- 10. července večer korek odešel bez jakýchkoli předběžných příznaků. 11 ráno začala voda vytékat, malé boje začaly odpoledne, dorazil jsem do porodnice směrem k porodní asistentce do 19 hodin, celou tu dobu jsem s ní telefonicky zůstal v kontaktu. Porodila 12. července ve 12,20. PDA byl 29. července.

Sweetmama

- Korek úplně odešel za 1 den (jeho první polovina šla za 2 týdny).

Lenok

- Můj korek vyšel postupně, vypadalo to jako výsledek prodlouženého výtoku z nosu, s pruhy krve.

Korkový výboj Komentář odborníka

Slizový výtok může signalizovat, že korek chrání dělohu a plod před vnějšími infekcemi. V rámci přípravy na porod zkapalňuje korek a začíná unikat. Je třeba mít na paměti, že tento příznak je individuální, v některých se korek odejde týden před narozením a pro někoho s nástupem porodu. Někdy mohou být tyto sekrece zaměněny s plodovou vodou. V tomto případě je třeba si uvědomit, že posledně jmenovaný neustále uniká a zesiluje mírným kašlem. Pokud máte stále pochybnosti, je lepší neprodleně konzultovat lékaře s amnio testem. “.

Bolest před porodem

V posledních týdnech před porodem si mnoho těhotných žen stěžuje na bolest v dolní části zad a v břiše. To je další známka toho, že se tělo intenzivně připravuje na porod: pánevní vazy začínají zjemňovat a protahovat se a zvyšuje se průtok krve do pánevních orgánů. Pocity jsou specifické, poněkud připomínají menstruační bolesti, ale uvědomení si, že v tuto chvíli se připravuje otevření „cesty ven“ pro dítě, je velmi snadné zažít nepříjemné pocity..

Sibm zážitek

Natalika

- V předvečer porodu se mi stáhly záda, žaludek byl „cítil“ a cítil jsem, jako by hlava mého syna byla už na samém východu. Další den v porodnici mě dlouho překvapilo, že první hodiny kontrakcí vypadají přesně takto.

Nata to.

- Bolí mě záda asi týden před porodem. Někdy se vyskytly falešné kontrakce, také asi týden. Ale obecně bylo všechno jako vždy. Jel jsem až do posledního dne. Šel jsem v neděli a v pondělí jsem porodil. Ale! Někde uvnitř jsem cítil, že rodím před PDR, a stalo se to.

Nerry

- Moje záda hrozně bolí. Vytáhl žaludek. A co je nejdůležitější - neúprosný pocit úzkosti.

Kariana

- A den před zády mě bolelo tolik, že jsem vylezl na zdi. Korek neodešel.

Bolest před porodem. Komentář odborníka

Po 37–40 týdnech těhotenství může nastávající matka mít bolesti žaludku. Příčinou tažných bolestí je obvykle nejen výhřez břicha. Faktem je, že blížící se počátku porodu těhotná žena prodlužuje a změkčuje klouby pánve, takže se dítě narodí svobodněji. Kromě toho může popíjet svaly a vazy, je to také příprava pánve na porodu.

Pud hnízda v předvečer porodu

V předvečer porodu dostává mnoho žen z přírody ještě jednu „zprávu“, že se dítě brzy narodí. Existuje nepotlačitelná touha z něj udělat útulného „hnízda“ a nastávající matka s velkým potěšením si vybere malé ponožky a vesty pro svého budoucího syna, dceru, vyšívací pleny, pletené čepice a přehoz, koupí nejměkčí a nejkrásnější povlečení v postýlce, pohodlný kočárek, teplou malou obálku, krajková deka, sada podbradníků a ta pěkná chrastítko! Další povinnou položkou „hnízdění“ je často úklid (nebo dokonce oprava). Po uspořádání dětského koutku, koupě věcí a „olizování“ domu si žena s úlevou povzdechne: můžete porodit. A... v tuto chvíli boje často začínají. "Vnoření" - neuvěřitelně šťastný čas, protože vám to připomíná, že váš sen o brzkém setkání s dítětem se stane skutečností!

Sibm zážitek

Nena

- Dva dny před narozením se stala aktivnější - oba časy začaly v celém bytě provádět velké úklidy, na které už dlouho neexistovala síla. Všiml jsem si, protože jsem četl tady na fóru, že se to stane - připravuje hnízdo. A už tu nebyli žádní zajatci.

Ekaterina

- Ve 39 týdnech, 5 dnech jsem se probudil s hrozným nárůstem síly a rozhodl jsem se, že je životně nutné vytrhnout všechny podlahy v domě. Pak jsem si uvědomil, že noc začne.

Yen

- Před dodáním jsem neměl žádné zvláštní pocity, kromě toho, že jsem jako polní myš tahal všechny výrobky z obchodu domů, posledních 10 dní. No, nemohl jsem se dostat z obchodu. Zvednu plnou tašku a přetáhnu ji, pak chápu, že ji nenechám dole, je to těžké, takže chytím taxi. Dvakrát jsem v taxíku přišel domů se šňůrkou.

Změny v pohody a náladě

Všechny změny v ženském těle v předvečer porodu jsou spojeny s hormonálními změnami. Na začátku těhotenství bylo hlavním úkolem těla uchovat a pečovat o bezpečnost dítěte. „Šéfem“ tohoto procesu byl hormon progesteron, který je během těhotenství produkován placentou. Na konci třetího trimestru začíná placenta stárnout a hladina progesteronu se postupně snižuje. Nyní první housle hrají ženské pohlavní hormony estrogeny, jejichž úroveň se zvyšuje s placentou a funkční maturací dítěte. Jsou to „estrogeny“, kteří jsou „zodpovědní“ za změkčení děložního hrdla, podvrtnutí a zvýšení citlivosti dělohy, což přispívá k její redukci. Taková hormonální „bouře“ může ovlivnit náladu a způsobit náhlé slzy nebo příliv radosti. Navíc v posledních týdnech před porodem se žena připravuje na závažné změny, obává se nadcházejícího narození, jedním slovem, vede bohatý emoční život. Dopřejte své nestálé náladě pochopením, protože takové změny nálady jsou také součástí přípravy na jedno z nejdůležitějších setkání v životě.!

Sibm zážitek

Cheshire Cat

- Nálada před porodem se mění ve směru, ve kterém chcete zabít každého, kdo alespoň naráží na téma „dobře, když už“. A v knihách mimochodem, často píšou, že jedním ze známek blížícího se narození jsou hormonální změny, doprovázené změnami nálady a pocitem, že je vše unavené, neexistují žádné síly, únava z pocitu nejistoty, netrpělivosti - když je dodávka konečně dokončena! Pravděpodobně v tom něco je, opravdu čekáte na porod, jako dovolená. Ale když začaly boje, už se neobávaly žádné obavy, které by předtím trápily, a jedna myšlenka - no, sláva vám, Pane - začala!

Změny v pohody a náladě. Komentář odborníka

Několik dní před porodem se mohou objevit pohodu a náladu nastávající matky. Někteří se obávají slzy, rychlé změny nálady, podrážděnosti, emocionálního zotavení. Kromě toho se může objevit silné pocení, zimnice, horečka, závratě. Tyto příznaky jsou způsobeny hormonálními změnami v těle těhotné ženy v předvečer porodu. Je důležité pochopit, že prekurzory práce po 37–40 týdnech nejsou začátky porodu. Pokud však takové příznaky cítíte, nenechávejte je bez dozoru. Nezapomeňte o nich informovat svého lékaře..

Narození někoho začalo bouřlivou zátokou?

gitana

- Moje první narození začalo v nemocnici. Předtím se korek o pár dní později odešel - ale podle mého názoru ho doktor jen zvedl. A pak několik dní bylo ticho, žádné známky blížícího se porodu - až do prvního pravidelného, ​​mírně bolestivého popíjení v bříšku v den narození. Všechno to začalo velmi hladce, měl jsem čas si zvyknout na to, že dnes večer trávíme noc se svým manželem a lékařem na porodnici.

Katik

- A neměl jsem ani harchingery ani padající bříško. Jen v noci ve 3 začaly kontrakce, ve snu jsem nemohl pochopit, proč bolí můj žaludek, jako při menstruaci. V 6 jsem se probudil, uvědomil si, změřil - interval mezi kontrakcemi je 5-7 minut.

O_l_g_a

- Nebyly tam žádné zvláštní pocity. Jako obvykle jsem snědl dobrou třešně na noc. probudil se ráno ze silných bojů.

knv2002

- V kurzech nám bylo řečeno, že prvorozenec zřejmě nic necítí. Korek a voda jsou samozřejmostí a nástup práce a dalších předchůdců u primiparů se nejčastěji projevuje špatně. I když chápu, že je to všechno individuálně.

Jak jde sliznice před porodem?

Každá žena je obeznámena s výtokem hlenu v různých fázích menstruačního cyklu. Cervix produkuje hustý hlen k ochraně dělohy a reprodukčních orgánů před napadením patogenními mikroby. Když se spermie dostane dovnitř, hlen jim pomáhá přežít a transportuje je reprodukčním systémem.

Pokud je vajíčko oplodněno a již v děloze, hlen se hromadí v děložním čípku a zhoustne, čímž vytvoří těsnění, které se nazývá sliznice..

Podívejme se podrobněji na to, jak může vypadat sliznice při narození, jak to vypadá, a také, co by měla udělat budoucí matka, pokud již odešla..

Jak se korek před dodáním?

Aby se zabránilo děloze před škodlivými bakteriemi a chránila plod před infikováním během těhotenství, příroda poskytla ideální bariéru - voštiny z tak silné sliznice, že se vytvoří korek obsahující různé antibakteriální látky.

Sliznice je tlustá želé podobná hmota, která se vytváří v důsledku nárůstu progesteronů a vyplňuje celý krční kanál. Asi v sedmém týdnu těhotenství se hlen stahuje a vyplňuje děložní hrdlo, aby zabránil infekci. Před porodem je korek obvykle vytlačen, aby dítě mohlo během porodu projít děložním hrdlem.

Během těhotenství drží stěny děložního hrdla pevně sliznici. Na konci funkčního období začíná ztenčovat a expandovat. Po 25. týdnu těhotenství se mění také konzistence sliznice, pod vlivem estrogenu se postupně zkapalňuje..

Když korek vyjde, nikdo nemůže říci s jistotou, tento proces je zcela individuální a závisí na těle. U některých žen sliznice vyjde okamžitě úplně a úplně najednou, u jiných může dojít k nevšimnutí malými sekrecemi během jednoho až dvou týdnů. Nejčastěji sliznice zanechává naprosto bezbolestné, zatímco žena se necítí nepohodlně, takže její výstup zůstává bez povšimnutí, například během intimity, při návštěvě sprchy nebo na záchodě. Někdy před odchodem sliznice cítí žena v dolním břiše malé křeče.

U primiparous žen, protože děložní čípek je méně elastický, má malý průměr a pevně drží korek, jeho výstup může vyvolat prasknutí malých cév a hlen bude obsahovat malé krevní skvrny nebo vyjde v částech.

U žen, které porodily, zpravidla vychází korek s jednou sraženinou bez krve, protože jejich děložní hrdlo se snadněji rozšiřuje, stěny jsou tenčí a snáze se napínají.

Korkový východ je obvykle předzvěstí porodu. Ztráta korkové sliznice je považována za známku cervikální dilatace a tělo se začíná připravovat na porodu.

Vaginální gynekologické vyšetření ve třetím trimestru může také vést ke ztrátě sliznic. V tomto případě to není známkou přístupu k porodu..

Předčasný výjezd z korku

Existuje nebezpečí úniku korku v raných fázích? Někdy je sliznice ukončena v časném těhotenství. Protože jsou hormony stále nastaveny na ochranu dělohy před třetím trimestrem, existuje vysoká pravděpodobnost, že se korek stále zotavuje. Pokud k tomu nedojde, nebojte se, má dítě také druhý kruh ochrany před infekcemi - močový měchýř. Dokud nepropukne a voda neodejde, je dítě v bezpečí. Hlenová zástrčka jednoduše přidá další vrstvu ochrany a pokud vyjde, nehrozí matce ani jejímu dítěti žádné velké nebezpečí.

Po oddělení sliznice by měla být žena opatrnější proti možnému proniknutí infekce:

 • přísně sledovat čistotu spodního prádla a ložního prádla, častěji vyměňovat podšívkové kalhotky nebo je zcela odmítat, protože se v nich mohou hromadit mikroby;
 • při pohlavním styku je nezbytné používat kondom, ale je lepší se zdržet pohlavního styku, protože bez korku je děloha prakticky otevřená infekcím;
 • vyhnout se plavání v bazénu a otevřeným přírodním nádržím;
 • zrušit koupání a nahradit ho sprchou;
 • přísněji dodržujte osobní hygienu a umývejte genitálie.

Jak vypadá korek před dodáním?

Když mluvíme o tom, jak může sliznice vypadat, pak to vyjde nejčastěji ve formě viskózního hlenu nebo lepkavých sekretů o průměru asi 4 až 5 centimetrů, objemu asi 1 polévkové lžíce a hmotnosti asi gramu. Pokud je hlen hustý, obvykle sklouzne do jedné velké hrudky a lepkavá a viskózní se uvolní během několika dnů. Ve většině případů, pokud je korek postupně rozdělen na malé porce, může žena odhalit nahnědlé skvrny na spodním prádle nebo hygienické vložce..

Sliznice ve zdravém stavu nijak nepáchne, zápach plodu znamená infekci děložního čípku, měli byste se poradit s lékařem.

Pokud jde o barvu, sliznice může vypadat jinak:

 • transparentní nebo zakalená krémová barva - jedná se o nejběžnější normální korkovou barvu;
 • s červenými, růžovými žilami nebo dokonce ve formě krvavé želatinové hmoty - to je obecně dobré znamení v posledním období těhotenství, protože to znamená, že se děložní hrdlo mění. Když změkne a začne expandovat, malé krevní cévy prasknou a vytvoří malé špinění;
 • hnědá barva hlenu během výboje - to znamená, že zbytky starých krvavých sekrecí jsou přítomny v sliznici, což je také normou;
 • zelené sliznice by měly varovat, protože se tam mohlo dostat meconium z dělohy, což ohrožuje dítě hladováním kyslíku nebo je v těle přítomna infekce;
 • bílý zkřivený výtok s kyselým zápachem nemusí být vůbec sliznicí, nýbrž drozd, který musí být ošetřen;
 • jasně červený výboj doprovázený krví - je nutná okamžitá lékařská péče;
 • transparentní a kapalný výboj bez sraženin - může to být únik plodové vody, měli byste se poradit s lékařem a zjistit.

Co dělat, když je korek volný?

Posouvá korek signál ke kontrakcím? Ztráta sliznic neznamená, že porod již začal. Pokud sliznice opadla před 37. týdnem těhotenství, měli byste o tom informovat svého lékaře a zkontrolovat příznaky předčasného porodu, což by mohlo být pro dítě nebezpečné. Když korek opouští 38. týden těhotenství, je to znamení, že se děložní hrdlo otevírá a tělo se připravuje na porod.

Porod může začít za několik hodin, dnů nebo možná i týdnů a děložní hrdlo se otevírá postupně. Některé ženy ztratí své sliznice najednou během začátku porodu. V žádném případě byste se neměli pokusit vytáhnout korek samotný, existuje velké riziko zavedení infekce a není třeba tento postup: sliznice se buď nepostřehnutelná, nebo vyjde, až přijde čas.

Výstup korku v posledním období těhotenství znamená, že se dítě brzy narodí. V této době žena často cítí její břicho níže a dítě tlačí na děložní čípek. To může vést k pocitu tíže v oblasti pánve a ke snížení tlaku na hrudník, což usnadňuje dýchání. V tuto chvíli stojí za to zrušit všechny cesty, zkontrolovat shromážděné věci v nemocnici. Není nutné chodit do nemocnice, dokud se neobjeví skuteční rodiče porodu: voda půjde a objeví se kontrakce.

Kdy navštívit lékaře?

Existuje nějaký důvod k obavám? Mnoho žen začne panikařit, protože neví, co mají dělat, když opustí korek. Ve většině případů není únik mukózy důvodem k obavám. Po jejím odchodu není třeba naléhavé lékařské péče, můžete to nahlásit při příštím jmenování, ale jsou chvíle, kdy byste neměli odkládat návštěvu u lékaře:

 1. Pokud sliznice vyjde z jasného šarlatu, je toho příliš mnoho nebo začíná krvácení, může to naznačovat možnost komplikace, jako je placenta previa nebo placentární narušení, a existuje riziko předčasného porodu s ohrožením života matky a dítěte. V tomto případě je nutná lékařská pomoc..
 2. Sliznice vyšla v raných stádiích. Lékař musí být o tom varován, bude kontrolovat otevírání děložního hrdla, aby se předešlo riziku předčasného porodu.
 3. Pokud sliznice opouští před 34. týdnem těhotenství, existuje-li anamnéza potratů nebo předčasného porodu, je nutná naléhavá výzva k lékařskému zařízení.
 4. Slizniční výtok je doprovázen bolestí, křečemi nebo jinými neobvyklými pocity..
 5. Pokud je barva, konzistence korku podezřelá nebo pokud se ukáže, že jeho množství je mnohem větší, je nepříjemný zápach z výboje, pak stojí za to provést neplánovanou návštěvu u lékaře. To platí zejména pro primiparous ženy.
 6. Po uvolnění sliznice zpomalil pohyb plodu. Dítě se může uklidnit na jednu nebo dvě hodiny na odpočinek a pak se začít znovu pohybovat. Pokud se dítě pohybuje méně než obvykle, musí si žena lehnout a věnovat pozornost chování dítěte po dobu jedné hodiny. Pokud se dítě během této doby pohybuje méně než 6krát, měli byste se poradit s lékařem.
 7. Výstup sliznice je doprovázen častými kontrakcemi, bolestivými v dolní části zad, odpadní plodovou vodou. To znamená, že je čas jít do nemocnice.

Tyto příznaky samy o sobě nemusí být nebezpečné a ohrožují zdraví maminky a jejího dítěte, ale pouze lékař může pochopit, jak vážná je situace, a přijmout opatření k udržení těhotenství..

Abychom to shrnuli, je třeba poznamenat:

 • proces vypouštění sliznice před porodem je přirozeným jevem během těhotenství;
 • některé ženy si možná nevšimnou, že ztratily sliznici;
 • barva a konzistence odcházející sliznice může být zcela odlišná;
 • pokud se uvolní nadměrné množství krve, zelený nebo fetální výtok ve sliznici, okamžitě zavolejte lékaře;
 • ztráta sliznice v pozdním těhotenství znamená, že dítě je již velmi blízko k narození.

Těhotná žena má korek - co mám dělat?

Každá těhotná žena se obává, jak porod půjde. Existují nějaké náznaky, které pomohou pochopit, že před dlouho očekávaným okamžikem zbývá velmi málo času? Tyto příznaky se nazývají předchůdci porodu. Jedním z nich je výtok sliznice.

Hlenová zástrčka. Co to je?

Během těhotenství se v děložním čípku hromadí sekrece sliznic. Je to kus hlenu. K čemu to je? Taková sliznice pevně uzavře děložní hrdlo a blokuje cestu pro pronikání různých mikroorganismů. Je štítem pro budoucí dítě.

Kork má želé konzistenci. Jeho množství je malé - jen pár polévkových lžic. Normálně to může být v různých barvách: transparentní, bělavě žlutá, s krvavými pruhy. Korek pevně vyplňuje asi pět centimetrů děložního hrdla. Odzbrojit patogenní mikroby - hlavní úkol ochrany vynalezený přírodou.

Jak zjistit, zda se uvolnila sliznice?

Před porodem se tělo těhotné ženy připravuje na důležitý proces. Porodní kanál by měl volně umožňovat narození nového muže. Sliznice v důsledku změny hormonálního pozadí se stává méně viskózní a vyjde.

To lze nalézt na prádlo ve formě mukózní hmoty. Možná neuvidíte korek odcházející, pokud vyšel během sprchy nebo používání toalety. Ale podle pocitů žena pochopí, že z pochvy vyčnívalo něco. Hlen může často vyjít s plodovou vodou.

Co dělat, když je korek u těhotné ženy odstraněn?

Nejdůležitější věcí v tomto případě není panikařit a připravit se na bezpečný průběh porodu. Nemělo by to být daleko od domova, protože porod po oddělení korku může začít jak za den, tak za dva týdny. To vše je individuální. Na cestu do nemocnice musíte připravit vše, co potřebujete, a také byste měli varovat příbuzné.

 • Co dělat, když korek prošel před 37. týdnem těhotenství? V tomto případě se doporučuje hovořit s lékařem prenatální kliniky. To je nutné k vyloučení předčasného porodu. Možná budete muset projít několika testy;
 • korkový výjezd ve 38. týdnu těhotenství nebo více je normální. Nedělejte si starosti, těhotná žena o tom musí informovat pouze gynekologa při další léčbě. Musíte vědět, že porod začne brzy;
 • pokud přišel 40. týden těhotenství a korek nebyl propuštěn? Neboj se. Tento proces může nastat během porodu, protože tělo ženy je individuální. Také těhotná žena si možná nevšimla, že se hlen uvolnil, protože k tomu mohlo dojít při návštěvě toalety nebo koupelny.

Vlastnosti výtoku ze sliznice

V prvním a dalším porodu tento proces probíhá jinak..

 • U primiparů má děložní čípek husté a elastické stěny a jeho průměr je malý. Proto hlen pevně drží a listy po částech. V tomto případě se mohou objevit pruhy krve, protože epiteliální buňky spolu s ní odlupují a způsobují mírné krvácení. Co dělat, když se sliznice s přísadami krve uvolnila? Bezcitné ženy by se neměly bát, to je normální u malého množství krve. Pokud pochybnosti přetrvávají, je nejlepší konzultovat gynekologa.
 • Při opakovaném těhotenství vychází korek častěji v jednom okamžiku, zatímco není pozorována sekrece krve. Je to způsobeno změnou struktury tkání cervikálního prostoru (epiteliální vrstva má volnou strukturu)..
 • V přítomnosti erozivních procesů v děložním čípku jsou také možné krvavé přísady v sekretovaném hlenu..

Bez ohledu na počet narození charakterizuje průchod korku z porodního kanálu bezbolestnost. Výjimkou mohou být těhotné ženy, které mají změny v epitelu děložní sliznice ve formě jizev. Mohou se vyskytnout v důsledku potratu a také zánětlivých reakcí po infekcích, například Trichomonas.

Proces vypouštění sliznice během těhotenství je fyziologický. V tomto případě není nutný zásah lékaře do normálního průběhu tohoto procesu. Pokud se slizniční hrudka vzdálila, předpovídá to bezprostřední dokončení těhotenství a vzhled dítěte.

Kdy začne porod??

Pokud si žena uvědomila, že se sliznice uvolnila, je třeba si uvědomit, že porod může brzy začít. V závislosti na individuálních charakteristikách ženského těla se dítě může objevit za pár hodin, možná za pár týdnů.

Cork je strážcem infekce. Spolehlivě chrání plod před infekcí.

Je třeba se obávat možné infekce dítěte, pokud je korek volný? Ne, nestojí to za to. Amniotické membrány spolehlivě chrání plod a zůstávají v bezpečí. Pouze v případě „úniku“ plodové vody nebo jejich vypouštění existuje riziko infekce. V takovém případě by mělo být odvolání do nemocnice okamžité. Včasná reakce na problém pomůže odstranit nežádoucí důsledky.

Jaký je rozdíl mezi korkovou sliznicí a únikem plodové vody??

Některé těhotné ženy pochybují o definici vaginálního výtoku. Jejich stručný popis pomůže zjistit, že se jedná o sliznici nebo plodovou vodu?

CharakteristickýHlenová zástrčkaPlodová voda
Čas vzhledupředzvěst porodu

(několik hodin - dva týdny)

před porodem, během jejich
Hlasitostasi dvě polévkové lžícev malých porcích
Barveníbílá, nažloutlá, někdy tmavá (smíchaná s krví)transparentní, může být růžová nebo světle zelená
Konzistencerosolovitýtekutý
Co dělat?pozorovat a čekat na porodjděte na porodnici

Kdy se bát?

 • Co dělat, pokud dojde ke krvácení sliznice, zatímco je pozorováno krvácení? Krev může být v tomto případě šarlatová a její objem je poměrně velký. Tato situace vyžaduje okamžité ošetření v lékařském zařízení. Mírný výtok krve hlenem je normální jev. Roztažení děložního hrdla během přípravy na porod může kapiláry poškodit. To může vyvolat tmavý výboj. Výskyt červené krve ve formě krvácení by měl těhotného varovat.
 • Trubice může vystupovat společně s plodovou vodou. Je to způsobeno prasknutím plodové vody, aniž by těhotné ženě působilo bolest. Takzvané bezvodé období by nemělo trvat dlouho. Cesta je každou minutu. Dítě nemůže být dlouho v bezvodém prostoru. To může ohrozit jeho zdraví. Existuje vysoká pravděpodobnost infekce a infekce plodu. V takové situaci je naléhavé zavolat sanitku. Doporučuje se zaznamenat čas, kdy plodová voda prošla, a informovat lékaře.

Pro porod bez komplikací je nutné pečlivě dodržovat všechna doporučení odborníků a naslouchat vašim pocitům. Pokud je žena vyzbrojena znalostmi o ženském těle, nebude mít otázku: „Co mám dělat, když je korek odstraněn během těhotenství?“ Je jen nutné se nebát a klidně přistupovat k porodu. Vznik nového života je nejživějším pocitem v životě.

Články O Neplodnosti