Hlavní Bolest

Jaká váha se po porodu považuje za normální

Během těhotenství dochází k hormonálním změnám v těle nastávající matky, dělohy a plodu rostou. To vše přispívá k přirozenému přírůstku hmotnosti..

Když se pár dní po narození dítěte zvedla na stupnici, může si mladá matka všimnout přírůstku hmotnosti ve srovnání s ukazatelem, který byl zaznamenán před těhotenstvím..

K určení, jaká hmotnost po narození je považována za normální a která nikoli, je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. Nejprve musíte zvážit, jak štíhlá byla žena před těhotenstvím. Pokud dříve byla hmotnost mladé matky normální, měla by se po porodu zlepšit o pouhé 2 až 4 kilogramy. To je považováno za normu..

Po celou dobu nošení dítěte ženy, které nemají problémy s nadváhou, obvykle získávají 12 až 13 kilogramů. Hmotnost plodu je přibližně 3500 g, hmotnost placenty je přibližně 650 g, hmotnost plodové vody (plodové vody) je 800 ml.
Velikost dělohy se během těhotenství zvětší asi o 1000 gramů a mléčné žlázy - o 400 gramů.
Zvýšení objemu krve je asi 1 500 ml a zvýšení objemu extracelulární tekutiny je 1 500 ml.
Hmotnost tělesného tuku v posledních stádiích těhotenství by tedy měla být obvykle - 2500 - 3500 g.

Ihned po narození ztratí žena asi 6 kilogramů. Během 1-2 týdnů dojde k dalšímu úbytku hmotnosti v důsledku zmenšení dělohy na její původní velikost, odstranění přebytečné tekutiny z těla. Během pouhých několika týdnů tak v těle zůstává pouze nadbytek tělesného tuku. Čím více kilogramů nastává matka během těhotenství, tím vyšší bude její hmotnost po narození. To neplatí pro případy, kdy je nadměrný přírůstek hmotnosti způsoben polyhydramniemi a zadržováním tekutin v tkáních..

Mladé matky si musí pamatovat, že další libry neodcházejí hned. To může trvat od 6 měsíců do 2-3 let. Těhotenství je druh stresu pro tělo. Aby se hormonální pozadí plně zotavilo, musí čas ubíhat. Pokud porod prošel bez komplikací, měsíc po nich můžete začít provádět některá cvičení.

Musíte jíst plně, vyváženě. Kalorická strava kojící matky by měla být pouze o 500 Kcal vyšší než kalorická standardní strava.

Odborníci poznamenávají, že nadměrný přírůstek hmotnosti po porodu je často pozorován u velmi hubených žen. Po těhotenství začne jejich tělo pracovat v režimu hromadění tělesného tuku. To přispívá k úspěšnému nasazení plodu..

Extra libra se může začít hromadit i po porodu. V takovém případě je důležité zaznamenat tento trend v čase a poradit se s lékařem. Může to být způsobeno vážným porušováním těla mladé matky.

Hubnutí novorozenců v časných dnech

Radost matky po narození dítěte je často zastíněna tak nepříjemným jevem, jako je hubnutí novorozenců v prvních dnech. Takový příznak vypadá nepřirozeně, a proto způsobuje, že se maminka obává a stará se o drobky. Opravdu to stojí za starosti, existují pro to nějaké důvody? Kolik novorozence zhubne v prvních dnech?

Váha novorozence je nejdůležitějším ukazatelem jeho vývoje

Co se stane s dítětem

V prvních několika dnech života, kdy novorozenec zhubne, je tento proces normou. Má také oficiální lékařské jméno - fyziologický úbytek na váze. Pokud to nepřesáhne standardy, pak se není čeho bát..

Rodiče by se v prvních dnech po narození neměli vůbec obávat hubnutí. Skutečný důvod k obavám je nedostatek fyziologické ztráty tělesné hmotnosti. Tento příznak může naznačovat zadržování tekutin v těle, což může být zase spojeno s poruchou močového systému. V takových případech je nutná okamžitá odborná pomoc..

Kromě fyziologického úbytku hmotnosti novorozenců může dojít k patologické ztrátě gramů. Je důležité včas rozpoznat alarmující příznaky a poradit se s odborníkem. Mezi další příznaky, které mohou naznačovat konkrétní patologii, patří:

 • Letargie, letargie, časté nálady;
 • Dítě tahá za paží a nohou;
 • Dítě hodně pláče;
 • Tam je zvýšená žízeň;
 • Nadýmání, porušení stolice;
 • Dítě je nemocné, dochází k zvracení a častému plivání;
 • Kůže mění barvu;
 • V ústech dítěte se objevují patologické formace.

Příčiny hubnutí novorozenců

Příčiny úbytku hmotnosti u kojence mohou být fyziologické a patologické. První kategorie by měla zahrnovat:

 1. Při narození se metabolismus těla stává intenzivnějším. Tento proces vyžaduje vysoké náklady na energii. V prvních dnech a týdnech se dítě přizpůsobí novým (extrauterinním) životním podmínkám, po kterých se ztracené gramy obnoví.

Na poznámku. V matčině žaludku dostalo dítě všechny potřebné prostředky přes pupeční šňůru. Když se dítě narodí, musí dýchat sám, přizpůsobit se novému způsobu stravování (proces tahání mléka z hrudníku vyžaduje hodně drobků z drobků) atd..

 1. Nedostatečné doplňování tekutin v těle.
 2. Ztráta velkého množství vody.

Nedostatek mléka u matky často způsobuje malou ztrátu hmotnosti dítěte

Rychlý nástup tělesné hmotnosti je usnadněn včasným nástupem kojení, a to 20 minut po porodu. V mnoha případech jsou však takové akce zakázány, protože dítě a matka na to nemají dostatečnou sílu. Navíc u dítěte může časná aplikace způsobit udušení.

Zajímavý. Firstborns zhubnout více než následné děti. Faktem je, že v době druhého porodu mléko přichází k mámě rychleji, takže krmení je intenzivnější.

Mezi patologické příčiny vedoucí k hubnutí dítěte patří:

 • Akutní nebo chronické infekční onemocnění;
 • Astma;
 • Cukrovka;
 • Porušení zažívacího traktu;
 • Stres a tak.

Pokud je dítě překonáno akutní infekcí (zánět středního ucha, zánět mandlí, gastroenteritida atd.), Je jeho stav často zhoršován nevolností, zvracením a horečkou. Celková ztráta hmotnosti však v takových případech obvykle nepřesahuje 5%, protože důvod spočívá v dehydrataci těla. Po zotavení stačí několik dní, než se váha zcela zotaví..

Co se týká střevních problémů, často způsobují špatnou absorpci živin. Exacerbace gastroenteritidy vyvolává časté zvracení a průjem, což způsobuje dehydrataci. V některých případech dochází k úbytku hmotnosti v důsledku kolitidy nebo Crohnovy choroby. U takových genetických chorob, jako je cystická fibróza a celiakie, je absorpce určitých látek nemožná, což vede ke ztrátě nejen tekutin, ale také svalové hmoty..

U obou typů cukrovky (cukr i cukr) dochází ke zvýšené produkci moči. V prvním případě se v těle hromadí velké množství cukru, což vyžaduje značné množství kapaliny. Proto se moč vylučuje intenzivněji. Zároveň tkáně neobsahují glukózu a vodu, a proto jsou vyčerpány a dehydratovány. U jiného typu diabetu se vyskytují stejné příznaky, ale do popředí přichází žízeň a časté a silné močení. Jediným rozdílem je, že se inzulín a glukóza v krvi nemění.

U astmatu je dýchání dítěte obtížné, což může vést k úbytku hmotnosti dítěte. Existují dva důvody:

 • Ztráta chuti k jídlu;
 • Výdaje na velké množství energie při dýchání.

U zhoubných novotvarů může dítě zažít slabost a ztratit tělesnou hmotnost. Pokud tedy dítě prudce zhublo bez zjevného důvodu, musí být neprodleně ukázáno lékaři.

Začátek vylučovacího systému

Po narození se tělo dítěte přizpůsobuje novým životním podmínkám. Výsledkem je aktivace metabolických procesů, orgánové systémy, včetně vylučování a trávení, začnou pracovat intenzivněji. Pravidelné vyprazdňování močového měchýře, výtok z mekonia vede ke skutečnosti, že hmotnost dítěte je mírně snížena ve srovnání s hmotností, kterou měl při narození.

Obtížné zrození

Pokud je narození dítěte komplikováno určitými problémy, může se u dítěte vyskytnout silné emoční přetížení, což zase často vede k hubnutí..

Stres

Pokud dítě zažije těžký stres (například pokud je porod komplikovaný nebo matka často nechává dítě samo), může být chuť k jídlu dítěte zničena. Výsledkem je hubnutí..

Ztráta velkého množství tekutiny

Snížení tělesné hmotnosti v prvních dnech života může být důsledkem následujících procesů:

 • Značná část (více než polovina celkové ztracené hmoty) tekutiny prochází dermis. Přitěžujícími faktory jsou nízká vlhkost v místnosti a vysoká teplota vzduchu;
 • Spontánní dýchání dítěte naznačuje, že se z těla uvolňuje vlhkost;
 • Pupeční šňůra vyschne;
 • Výstup původních výkalů (meconium), které se hromadí v trávicím traktu dítěte, zatímco je v žaludku matky.
 • Častá regurgitace v prvních fázích krmení (když si tělo zvykne na nový typ výživy);
 • Dítě začne aktivně pracovat s močovým systémem;
 • Dítě se potí, dělá pohyby, jedí mateřské mléko nebo směs a tak dále..

Důležité! Maximální hmotnost, kterou dítě ztratí 3-5 dní po narození. Do dvou týdnů věku se obnoví tělesná hmotnost a poté dojde ke zvýšení hmotnosti v souladu s věkovými normami (normální přírůstek hmotnosti za týden by měl být nejméně 125 g).

Nedostatečné doplňování tekutin v těle

To se vysvětluje dvěma faktory:

 • Výroba mléka mámy se začíná zlepšovat;
 • Proces laktace je pro dítě obtížný, a proto jeho tělo nedostává dostatek mléka.

Zajímavý. Některé porodnice z tohoto důvodu praktikují prevenci hubnutí. Za tímto účelem jsou kojencům navíc podána tekutina. Mnoho odborníků je však vůči této metodě skeptické, protože brání normalizaci kojení..

Další faktory hubnutí

Kromě výše uvedených fyziologických a patologických příčin hubnutí dítěte přispívají k tomuto stavu různé faktory, interní i externí..

Intenzivnější pokles tělesné hmotnosti po narození je charakteristický pro:

 • Děti narozené v císařském řezu;
 • Děti, které se narodily kvůli komplikovanému nebo prodlouženému porodu;
 • Předčasně narozené děti;
 • Děti s nadváhou (nad 4 kg).

Na poznámku. Oslabené tělo se obtížněji přizpůsobuje neobvyklým životním podmínkám. Ztráta hmotnosti proto probíhá intenzivněji a její zotavení vyžaduje více času..

Mezi negativní faktory patří také:

 • Dlouhá přestávka mezi vypouštěním vody a narozením světa;
 • Porodní poranění;
 • Nedostatek mléka a mleziva v matce;
 • Nízká vlhkost v místnosti.

Předčasnost

Fyziologický pokles tělesné hmotnosti v této situaci trvá déle než v případě dětí na plný úvazek. Děti narozené předčasně ztratí 9 až 14% své váhy (tento ukazatel může dosáhnout 15%). K zotavení dochází pouze ve 2-3 týdnech života.

Malé množství mléka v matce

Poprvé po porodu se ženské tělo přizpůsobí novým životním podmínkám, konkrétně potřebě kojení. Nejprve se kolostrum vylučuje do maminky (tekutina, která se tvoří v mléčných žlázách před narozením a v prvních několika dnech po nich), a poté se objeví plnohodnotné mateřské mléko, ale pouze v malém množství. Tělo začne postupně produkovat dostatečné množství mléka, ale do té doby kojenci stále nemají dostatek výživy, což způsobuje snížení tělesné hmotnosti.

Je užitečné poznamenat! U primiparů tento proces trvá déle než u žen, které rodí druhé a další děti. Ve druhém případě je tělo díky zkušenosti lépe přizpůsobeno hepatitidě B než mladé matce.

Velká hmotnost při narození

Pokud dítě při narození vážilo více než 4 kg, je normou snížení tělesné hmotnosti dítěte v prvních dnech jeho života. V tomto případě však bude proces obnovy tělesné hmotnosti trvat déle než u dětí, které měly při narození průměrnou hmotnost.

Poranění při porodu

Pokud porod komplikovalo porodní poranění, pak v tomto případě může podíl hubnutí dosáhnout 18%, ale ve většině případů se pohybuje od 15 do 17 procent.

Vnější faktory

Pokud je teplota a vlhkost v místnosti nebo v dětském pokoji příliš nízká, proces uvolňování tekutin přes kůži dítěte se výrazně zlepší.

Norma hmotnosti novorozenců

Chcete-li zjistit, zda se dítě vyvíjí správně, je třeba dítě pravidelně vážit. K nejaktivnějšímu přírůstku na váze dochází v prvních 4 měsících života (do 2 kg za měsíc). Následně je nárůst výrazně snížen a činí asi 0,5 kg za měsíc.

Chlapci

Hmotnostní standardy pro chlapce

Dívky

Váhy u dívek

Míra hubnutí v prvních dnech

Kolik dítě po narození zhubne? Noma je znám jako pokles tělesné hmotnosti o 5-8 procent porodní hmotnosti. Vypočítat je velmi snadné. Například, pokud se dítě narodilo s hmotností 3100, pak je normální fyziologický pokles před 200 - 250 g. K největšímu úbytku na váze dochází po 3–5 dnech života dítěte, ale již 6–12 dní po narození se chybějící gramy doplňují.

Na poznámku. Podle Dr. Komarovského, je-li přírůstek hmotnosti dítěte zanedbatelný, ale zapadá do standardů tabulky nebo procentuální odchylka nepřesahuje 10% normy, nepropadejte panice.

Příznaky dehydratace dítěte

Existují 3 stupně ztráty počáteční hmotnosti dítěte:

 1. Ztráta hmotnosti je menší než 6%. V tomto okamžiku může dojít k mírné dehydrataci. Tento stav se vyznačuje slabou úzkostí, zvýšenou chutí k jídlu, vzácným močením, mírným žízní, suchými sliznicemi. V tomto případě není důvod se obávat, protože první stupeň obvykle není odchylkou od normy.
 2. Snížení hmotnosti v rozmezí 6-10%. Dítě je úzkostné, velmi žíznivé. Také, jak rozlišují příznaky:
 • Světlá sliznice;
 • Bledá kůže;
 • Rychlé dýchání a puls;
 • Ospalost, apatie;
 • Zapadenie fontanel.
 1. Výrazný úbytek hmotnosti (více než 10%). V tomto stavu je dítě velmi žíznivé, má zrychlený srdeční rytmus, dušnost, sušení sliznic a pokožky, zvýšenou tělesnou teplotu. Pokud jde o chování, může dojít k úzkosti i letargii. Charakteristické jsou také následující příznaky:
 • Otok končetin;
 • Odmítnutí vody a jídla;
 • Snížená elasticita dermis;
 • Prsty a prsty zchladnou;
 • Oči se vtahují;
 • Hubnutí je více než 10%.

Důležité! Třetí stupeň dehydratace vyžaduje konzultaci s lékařem, který identifikuje příčinu a poskytne radu k vyřešení problému..

Dehydratace u dítěte

Prevence hubnutí

Aby se předešlo snížení tělesné hmotnosti novorozence, je nutné dodržovat tato pravidla:

 1. Naučte se aplikaci prsu.
 2. Proveďte řádnou péči o dítě.
 3. Ujistěte se, že teplota a vlhkost ve školce odpovídají normám.
 4. Včasně identifikujte příznaky nemoci a zahájte odpovídající léčbu.
 5. Dodržujte stravu (vlastní i dítě).
 6. Udržujte příznivou emoční atmosféru v rodině.
 7. Krmte dítě tak dlouho, jak potřebuje.
 8. Nepřehřívejte dítě.
 9. Dejte dítěti více tekutiny (mezi krmením).

Existuje mnoho důvodů, proč je v prvních dnech po propuštění z nemocnice snížena hmotnost dítěte. Většina z nich však má přirozenou fyziologickou povahu, v takových případech není důvod k obavám. Současně je důležité být schopen identifikovat známky patologického úbytku hmotnosti, aby bylo možné zahájit léčbu co nejdříve. Nezapomeňte také na dodržování preventivních opatření a pravidelné návštěvy u pediatra.

Jak zhubnout po porodu?

Fotografie z webu: razvitie-krohi.ru

Neexistuje žádná šťastnější a radostnější událost pro každou ženu než narození dítěte. Navíc obvykle čekáme na strouhanku s strachem, ale vůbec ne přemýšlíme, co dělat dál s naším docela dobře zotaveným tělem. Podivným způsobem, tam byl stereotyp, že těhotná žena by měla jíst hodně, pro dva, ale nejčastěji to vede k poněkud katastrofálním následkům a je schopen hrát krutý vtip. Situaci ještě zhoršuje skutečnost, že sezení s dítětem opravdu neběží kolem fitness center a tělocvičen. Ale co dělat, jak zhubnout rychle a doma po porodu, je tato otázka zajímavá pro mnoho žen, které prostě nevědí, co dělat v takové situaci..

Odkud pochází nadváha: kolik odchází kilogram po porodu

Během těhotenství, zatímco mladá matka nese své dítě, nevyhnutelně přibírá na váze, protože život, který v ní vznikl, má také hodně. Zpočátku je tato hmota poměrně malá, ale s každým dalším dnem dítě roste a hmotnost matky neustále roste. Mnoho se zdá, že jakmile porodí, hmota se okamžitě vrátí do normálu, ale je to absolutní mylná představa. Než zjistíte, kolik kg jde bezprostředně po narození, musíte nejprve zjistit, odkud přišli. Pojďme pochopit ve fázích, pak bude jasné, nejen to, ale také, jak rychle zhubnout po porodu.

Ve skutečnosti vám nikdo nebude moci říct, jak velkou váhu jde konkrétně po porodu. To vše je poměrně přibližné, protože je nutné brát v úvahu nejen hmotnost samotného dítěte, ale také plodovou vodu, a nejen jejich.

Vzpomeňme tedy na hodiny matematiky ve škole a zkusme si spočítat zhruba, kolik liber po porodu trvá, a proto musíte určit, kolik žena v průměru získá za všech těch šťastných devět měsíců. Navíc se jedná o poměrně jednoduchý počet, takže by s tím nikdo neměl mít problémy.

 • Hmotnost samotného dítěte, které je připraveno k narození, je přibližně tři a půl kilogramu. Pokud tedy přemýšlíte o tom, jak velká váha jde po porodu, lze toto číslo bezpečně zohlednit.
 • Hmotnost místa celého dítěte, nebo jak to lze vědecky nazvat, by se měla zvážit také placenta, protože spolu s dítětem také odejde. V průměru jde o přibližně jednu třetinu hmotnosti dítěte, tj. Někde kolem 600–800 gramů.
 • Rovněž děloha, jejíž hmotnost může dosáhnout od půl kilogramu a do jednoho a půl kilogramu, má dostatečně silné vlastnosti..
 • Normální hmotnost plodové vody je také někde kolem 750 - 850 gramů..
 • Existuje tendence ke zvýšení mléčných žláz, to znamená, že vaše prsa také nutně porostou v průměru ne méně než půl kilogramu..

Fotografie z webu: deti.mail.ru

Kromě toho se v těle ženy během těhotenství objem krve i mezibuněčné tekutiny významně zvyšuje téměř o tři kilogramy. Nezapomeňte na tělesný tuk, který by měl také nevyhnutelně vypadat, že chrání dítě, bude tvořit od tří a půl do pěti kilogramů, pokud všechno půjde tak, jak má. Jak moc zhubnout hned po porodu? Uděláme nejjednodušší výpočet a získáme výsledek dvanácti až patnácti kilogramů, které každá žena jistě nahromadí, dokud se nenarodí malý nový muž..

Tak proč, proč neváží po porodu váha? Nebude možné se zbavit všeho, co bylo napsáno za čtyřicet týdnů v jednom pádu, protože příroda, jak víte, nemá rád prázdnotu. Zanechá přesně to, co dítě váží, plus plodovou vodu, krev a placentu a získá požadovaný výsledek. Průměrně je to asi pět až šest kilogramů, pokud k porodu došlo bez komplikací. S císařským řezem stojí za to hodit dalších 500–700 gramů, ne víc. Zde vyvstává docela rozumná otázka, na kterou se mnoho žen ptá: „Co mohu udělat, nemohu zhubnout po porodu?“ Podívejme se na to společně a najděte řešení problému, který podle statistik, které jsou většinou poměrně spolehlivé, znepokojuje více než padesát procent všech žen v naší zemi..

Fotografie z webu: divo-shop.info

Jednoduché hubnutí po porodu: šest základních kroků ke snížení hmotnosti matek

Pokud je velmi snadné a snadné určit, jak moc zhubnou ihned po porodu, bude hubnutí o něco obtížnější. Každá dívka nebo žena přesně ví, jak snadné je stavět tuk na břiše a boky, a jak to nejen zbavit později. Po vynaložení určitého úsilí se však každý dokáže vypořádat, to je fakt, protože byl v praxi již dlouho testován jednou nebo dvěma, ale tisíci ženami..

1. Nenechává se hmotnost po porodu? Buďte trpěliví a nespěchejte!

Obava, že hmotnost nezačne hned po porodu, je pro každého člena férového sexu zcela přirozená. Především to záleží na skutečnosti, že se hormonální rovnováha během těhotenství významně mění a „usadí se“ nejdříve po ukončení kojení. To znamená, že se nemusíte spoléhat na rychlé výsledky.

Fotografie z webu: 4mama.com.ua

Ale i když nemáte kojit, pak zotavovací procesy po takové stresující situaci, jako je těhotenství, mohou trvat nejméně čtyři nebo šest měsíců a někdy všech dvanáct. Je tedy lepší být trpělivý, stejně jako další doporučení a tipy, a jen počkat, aniž byste se vrhli do nesmyslných slz a nového stresu.

2. Povinná vyvážená výživa: především kvalita

Ihned po porodu se některé nedbalé matky snaží jít na nejpřísnější stravu, přestat jíst všechno kromě mléka, ale to samozřejmě nikdy nevede k ničemu dobrému. Hladovění se také v žádném případě neprokazuje těm, kteří kojí, protože to opravdu vyžaduje velké množství energie, a určitě nemá nikde jiné, než jak jíme jídlo. Pokud dostanete méně než dva tisíce kalorií denně, vaše dítě bude hladovět, a to je nepřijatelné.

Fotografie z webu: vseodetyah.com

Je nutné vypracovat správnou a zdravou stravu, protože je nemožné jíst vše v řadě. Musí zahrnovat bílkoviny, tj. Maso a ryby, ovoce, zeleninu a vše, co je velmi bohaté na vápník, například tvaroh. Odstraňte známé alergeny, abyste předešli trávicím a metabolickým problémům u vašeho dítěte. Nezapomeňte mimo jiné na to, že stravování stojí za zlomek, asi pět až sedmkrát denně, v malých porcích.

3. Nezapomeňte se poradit s lékařem: zde je potřeba lék

Každá žena musí po porodu vždy navštívit svého lékaře, který bude sledovat proces zotavení. Někde za šest až sedm měsíců bude již možné podstoupit úplné vyšetření, například je třeba darovat krev a další testy. Je to lékař, který vám řekne, že hormonální pozadí vstoupilo do stabilní fáze, to znamená, že se již můžete vypořádat s úpravou tělesné hmotnosti.

Pokud nedojde ke změnám, ale zdá se, že je vše v pořádku se zdravím, má smysl kontaktovat odborníka na výživu a endokrinologa. Je možné, že problém leží přesně tam, kde to může vyřešit pouze skutečný lékař, protože žádné tělocvičny zároveň nepomohou určitě.

4. Život po porodu: hubnutí znamená vynikající přístup

Ať už se dá říci cokoli, než byly ženy psychologicky silnější než moderní ženy. Dnes je hlavním problémem, který vám nedovolí snadno a snadno zbavit přebytečný tuk, jednoduše poporodní deprese, kterou lékaři znali a léčili po dlouhou dobu, samozřejmě, pokud je budete kontaktovat.

Fotografie z webu: uaua.info

Pokud začnete plakat a vzlykat bez důvodu, objevil se neobvyklý hysterický smích, pokud každý podráždí nebo překonává bolestivé útoky něhy, nebo možná naopak, nenávist a neopustíte dort a dorty, je rozhodně čas přejít k lékaři ze všech nohou. V žádném případě byste neměli „zabavit“ depresi, protože je to plné výrazného zhoršení problémů.

5. Tělesná výchova nebo chůze: gymnastika po porodu pro hubnutí

I když jste vždy byli obzvláště sportovní, pravidelně navštěvovaní tělocvičny a také jste dosáhli neuvěřitelných záznamů, nemusíte hned po nemocnici běžet na hřiště, nebude to nic jiného než škoda. Začněte tím, že si pravidelně a po dlouhou dobu zvyknete chodit se svým dítětem na čerstvý vzduch. Začněte s dvaceti minutami denně a postupně ji zvyšujte. Takové procházky pomohou spálit nejméně dvě sta kalorií najednou.

Gymnastiku a cvičení můžete zahájit nejdříve za čtyři až šest týdnů, pokud jste porodili sami a nedocházelo k problémům. S císařským řezem vám pouze lékař řekne, kdy můžete dělat cvičení a trénovat. Jóga, lehký jogging, trochu aerobiku, pilates a tanec - to je to, co máte po dobu šesti měsíců, až do zotavení.

Neposlouchejte ty, kteří říkají, že se budete muset vyhýbat pohlavnímu styku se svým partnerem po velmi dlouhou dobu. Po pouhých čtyřech až šesti týdnech se vše uzdraví a vy můžete bezpečně mít sex a užít si ho. To však není hlavní důvod, protože díky takové tělesné lásce tělo ztrácí také hodně kalorií a také trénuje mnoho svalových skupin..

6. Užijte si život: jak rychle zhubnout po porodu

Pouze užívat si života může člověk dosáhnout plného uzdravení a kdokoli se nechce změnit, nebude to dělat, to je prokázaný fakt. Nenechte se naštvat, pokud hubnutí trvá mnohem déle, než jste očekávali, protože se jedná o poměrně bolestivý proces. Ale nemusíte z toho dělat tragédii, ne každý má takové štěstí jako vy, máte nádherné dítě, které potřebuje milující, něžné a veselé a veselé maminky.

Fotografie z webu: bitoki.ru

Některé dívky se mimo jiné zeptají na něco podobného: „Po porodu jste ztratili hodně na váze a jak přibrat na váze?“ A s tím nemáte absolutně žádné problémy. Hlavní věcí je pozitivní přístup a dobré zdraví a vše ostatní se určitě zlepší. A když dítě vyroste, budete mít vždy čas tvrdě pracovat v hale na budování vlastního těla.

Kolik kilogramů ztratí žena ihned po porodu?

Během těhotenství jsem získal 11 kg. Druhý den porodu opravdu doufám, že tato váha zmizí. Kolik hmotnosti zůstává po porodu?

Průměrně je to 5,2 až 5,7 kg. Žena ztrácí více po císařském řezu, protože ztráta krve je významnější. Pokud jsou při přirozeném porodu přibližně 300 ml, pak po operaci - od 500 do 800 ml. K tomuto číslu se přidá hmotnost dítěte, plodová voda (600-800 g), placenta (500-600 g). Zbývající kilogramy, které maminka získala během těhotenství, se mohou postupně, za měsíc nebo dva zbavit vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Pokud žena začne jíst sama pro sebe a dítě, aby docházelo mléko, pak už není pochyb o návratu k původní hmotnosti. Z tohoto důvodu se mnoho žen zlepšuje a ospravedlňuje to pečováním o dítě. Kojení ve skutečnosti nevyžaduje, aby žena zdvojnásobila svůj jídelníček. Stačí jíst 4-5krát denně, zvýšit množství bílkovin v jídle, které dítěti poskytuje fyzický růst, vápník. Tyto látky lze získat z mléčných výrobků se středním a nízkým obsahem tuku. A ovoce, bobule, zelenina poskytne tělu kojící matky vitamíny a vlákninu. Měly by být konzumovány čerstvé, ale pokuste se vyhnout alergenním, zejména v prvních třech měsících života dítěte. A na tekutinu během laktace nesmíte zapomenout. Teplé pití 30 minut před krmením dokonale stimuluje syntézu mléka. Proto můžete snadno obejít bez kondenzovaného mléka s ořechy, z nichž určitě přijdou další libry.

Mnoho nově ražených matek se obává změny tvaru po porodu, jmenovitě snížení pasu a vzhled padajícího břicha, přesněji kožního záhybu. Korzet s tím pomůže. Po nekomplikovaném porodu může být nosen třetí den. Obvaz urychlí kontrakci dělohy, a to zmenší objem břicha za pouhý týden. A také takový korzet zpřísní pokožku, pomůže obnovit postavu před těhotenstvím.

Chůze s kočárkem, domácí úkoly, dobrý odpočinek, pozitivní emoce pomohou vrátit nově vyrobené matce do jejího předchozího pasu a velikosti boků.

Míra hubnutí novorozenců v prvních dnech

Kolik normálně hubnou novorozenci - v průměru asi 4–5% původní tělesné hmotnosti zaznamenané během porodu. Je povolen maximální úbytek hmotnosti až 10%, přičemž je třeba zajistit, aby se neobjevily známky dehydratace, infekce nebo nemoci.

Co se stane s dítětem po narození

Po narození novorozence jsou hraniční přechodné stavy pozorovány. Přizpůsobil se novému prostředí: ne v útulném matčině bříšku, ale ve velkém neznámém světě.

První dny života je normální ztráta hmotnosti novorozence v nemocnici, když se hmotnost dítěte při propuštění liší od hmotnosti, kterou lékaři zaznamenali při narození.

Ztráta hmotnosti v prvních dnech po narození je normální. Lékaři označují tuto vlastnost těla dítěte za fyziologický pokles hmotnosti novorozence. Fyziologický odkazuje pouze na ztrátu, která leží v normálním rozmezí. Je důležité zvážit počáteční hmotnost dítěte (kterou lékaři zaznamenali ihned po narození) a jeho změnu po několika dnech.

Porodní hmotnost

Podle studií Světové zdravotnické organizace (WHO) se tabulky hmotnostních přírůstků sestavují týdně v prvním měsíci pro chlapce a dívky.

Ukazatele porodní hmotnosti u dívek:

 • 3,2 kg - střední;
 • 2,8 kg - pod normální hodnotu;
 • 2,4 - nízká;
 • 2 kg - velmi nízká;
 • 3,7 kg - nadprůměrný;
 • 4,2 - vysoká;
 • 4,8 - velká dívka, velmi vysoká hmotnost.

Ukazatele porodní hmotnosti u chlapců:

 • 3,3 kg - střední;
 • 2,9 - pod normální hodnotu;
 • 2,5 - nízká;
 • 2,1 - velmi nízká;
 • 3,9 - nadprůměrný;
 • 4,4 - vysoká;
 • 5,0 - velmi vysoká.

Tabelární údaje o hmotnosti dětí od narození do 13 týdnů najdete na oficiálních webových stránkách Světové zdravotnické organizace.

Proč dítě začalo zhubnout

Novorozenec zhubne po narození z přírodních, fyziologických důvodů nebo v důsledku patologických procesů.

Zatímco je dítě v matčině břiše, dostává přes pupeční šňůru všechny látky nezbytné pro život a harmonický vývoj. Po porodu se zátěž na tělo dítěte okamžitě zvyšuje: novorozenec v prvních dnech ztrácí váhu kvůli velkým ztrátám energie. Je nucen samostatně dýchat a přizpůsobovat se jinému druhu jídla: ne skrz pupeční šňůru, ale sáním mléka z hrudi své matky. Mezi další fyziologické důvody patří úbytek hmotnosti v důsledku ztráty tekutin a nedostatečné doplnění.

Jaké patologické příčiny ovlivňují pokles tělesné hmotnosti novorozence:

 • astma. Astma vede k dýchacím potížím, kvůli kterým dítě ztrácí chuť k jídlu, špatně jí a tráví hodně energie dýchacím procesem;
 • cukrovka. Diabetes vyvolává pokles tělesné hmotnosti v důsledku zvýšené exkrece moči, vyčerpání a dehydrataci tkání těla novorozence;
 • akutní nebo chronická infekce. Při bolestivých stavech (akutní a chronické infekce) je úbytek hmotnosti dítěte zanedbatelný (až 5%), je spojen s dehydratací těla z důvodu vysoké teploty, zvracení nebo průjmu. Po zotavení se rychle obnoví tělesná hmotnost novorozence;
 • poruchy práce žaludku a střev. Střevní problémy vedou ke špatné absorpci živin. Aby bylo možné zjistit důvod a vyrovnat se s ním, je důležité, aby rodiče včas vyhledali radu odborníků;
 • stresové situace.

Obtížné zrození

Pokud bylo narození obtížné, dlouho, dítě dostalo porodní poranění, ovlivní to fyzickou kondici novorozence. Silné emoční přetížení může vést k prudkému úbytku tělesné hmotnosti dítěte v prvních dnech po narození.

Stres

Novorozenec mění své prostředí, to je pro něj stres, takže dochází k mírnému snížení tělesné hmotnosti dítěte. Pokud je stres závažný, stává se to z důvodu, proč novorozenec zhubne: emoční přetížení vede ke ztrátě chuti k jídlu a následné ztrátě tělesné hmotnosti. Stres dítěte může vyvolat obtížný porod, situace, kdy matka nestráví dost času v těsném kontaktu s dítětem, neustálé zvuky nebo dráždivé zvuky.

Ztráta tekutin

Novorozenec ztrácí docela dost tekutiny díky jemné tenké kůži. Dítě se potí, pohybuje se, jedí, se zvýšeným potením se ztrácí vlhkost. Situace je komplikovaná, pokud je místnost suchá a příliš horká..

Aby novorozenec mohl doplnit zásoby tekutin, které jeho tělo potřebuje, je důležité ho aplikovat na mateřská prsa od prvních dnů, krmit jej prvním mlékem, mlezivem.

Z jakých důvodů vstupuje do těla drobků méně tekutin, než je nutné:

 • proces výroby mateřského mléka se jen zlepšuje, dosud nebyl vypracován, nebyl přizpůsoben potřebám novorozence;
 • sání není pro dítě snadné, je pro něj problematické okamžitě dostat dost mléka.

Zatímco si tělo zvykne na nový typ výživy, často dochází k říhání a část mleziva nevnikne do těla dítěte, takže je obtížné rychle doplnit počáteční tělesnou hmotnost..

Začátek močového systému

Po narození se tělo dítěte rychle přizpůsobí vnějším změnám. Zahájí se v něm intenzivní metabolické procesy, fungují trávicí a vylučovací systémy. Dítě pees, a v prvních dnech po narození uvolňuje střeva z původního stolice - meconium. To vše je příčinou přirozeného, ​​fyziologického hubnutí..

Normy pro hubnutí dítěte

Matky se často obávají, že údaje o tělesné hmotnosti dítěte během porodu a výboji se liší. Pokud je tento pokles v normálním rozmezí, není důvod se obávat..

Ve Velké lékařské encyklopedii určené pro zdravotnické pracovníky a specialisty, jejichž činnosti se týkají zdravotnictví a medicíny, jsou uvedeny normy fyziologické ztráty hmotnosti:

 • v průměru asi 4–5% hmotnosti zaznamenané při narození dítě ztratí v prvních třech až čtyřech dnech života;
 • je-li hmotnost novorozence při propuštění z nemocnice menší než při narození, o 8-10% - jedná se o přípustnou maximální ztrátu hmotnosti;
 • u zdravých dětí dochází k obnovení počáteční hmotnosti zaznamenané po porodu do konce prvního nebo poloviny druhého týdne.

Pediatrové se těmito údaji řídí při rozhodování o normálním nebo patologickém hubnutí dítěte.

Kdy navštívit lékaře

Pokud pět dnů po porodní hmotnosti překročí 10% původní tělesné hmotnosti, měl by být konzultován lékař. Se snížením tělesné hmotnosti dítěte o více než 10% vykazují novorozenci známky dehydratace.

Jaké příznaky naléhavě hospitalizují dítě, aby obnovily rovnováhu vody a soli v těle a vyrovnaly se s dehydratací:

 • dřezy fontanelů;
 • novorozenec ospalý, letargický;
 • sliznice jsou jasné, přesušené;
 • bledá kůže;
 • rychlé dýchání a puls;
 • otoky končetin;
 • snížení elasticity kůže;
 • odmítnutí vody a jídla;
 • potopené oči, tupé putující oči.

Patologické hubnutí je spojeno s onemocněním dítěte, tento stav vyžaduje okamžité lékařské vyšetření a léčbu.

Prevence hubnutí

Chcete-li udržet hubnutí novorozence v rámci fyziologické normy, postupujte podle jednoduchých tipů.

Co dělat pro prevenci:

 • nakrmit dítě na vyžádání;
 • pravidelně provádějte mokré čištění v domě;
 • ventilovat uvnitř;
 • v dětském pokoji udržujte vlhkost vzduchu;
 • udržovat optimální teplotu v bytě (22-24 ° C);
 • nosit dítě podle počasí, nepřehřívat se.

Zaměřte se na to, kolik dní novorozenec zhubne: ztráta hmotnosti během 3–4 dnů života je fyziologická a nepředstavuje nebezpečí, pokud nepřesahuje 10% hmotnosti dítěte při narození. Pokud existuje podezření na dehydrataci, ujistěte se, že dítě dostatečně močí (12-20 krát denně). Pokud jeho stolice zhoustne, dejte dítě často na hrudník. Uměle krmeným dětem s podezřením na dehydrataci by měla být často podávána tekutina navíc.

Jakou váhu ztratíte po porodu

Před narozením vážila 48 kg., V devátém měsíci těhotenství začala vážit 60 kg. Po narození okamžitě začala vážit 50 kg. Nyní znovu 48 kg. Říká se, že když se narodí první, nedostanete se plnější, ale po druhém se plní. Nevím, kdo to vypadá "Někdo zhubne a někdo zhubne. Také jsem se bál, že doplním, ale stal jsem se jako předtím :)

Před narozením vážila 48 kg, na konci těhotenství 66 kg,

Teď vážím 50 kg, uplynulo 3,5 měsíce! Téměř se vrátil do svého předchozího stavu, stejně se mi to líbí :)

okamžitě - asi 8 kg. ve smyslu toho je dítě a vše související))

toto je doprovodné dítě a můj edém

Před těhotenstvím bylo 75 kg

Během těhotenství jsem získal 20 kg. Po porodu to okamžitě trvalo 10, teď vážím 83 kg (ztratil jsem 1,5 měsíce), ale kojím, takže se dobře najím a ještě jsem se rozhodl neztratit tuto extra váhu - zatím trochu nechávám.

Naopak se zvýšila, teď přemýšlím, jak se zbavit, jít na masáž a krok.

po prvním, přidal jsem 20 kg, to bylo 54. po druhém jsem přidal dalších 10 kg. Vlastně jsem pipety, i když kojím. Výsledkem je, že vážím více než 80. Atas.my řekl, že jsem plný.

zbytek skóroval 7 během 4 měsíců. a teď vážím méně než před těhotenstvím. Mimochodem, ne každý zhubne, když se krmí - moje přítelkyně krmila a váží 80 kg téměř rok a přibírá na váze, nejen ona. a tak v zásadě vím dvě dívky, které krmily a zhubly.

Před těhotenstvím jsem vážil 53 kg,

na konci 63 kg, po porodu 57 kg, pak jsem vzal 2 kg týdně, kojím, dosáhl jsem a zastavil do 46 kg, nyní jsme 8 měsíců starý, vážím 50 kg, neztratím a neztuhnu, snězím jako před těhotenstvím

Váha po porodu

Před dodáním bylo v devátém měsíci 48 kg 61 kg. Když její syn dosáhl věku 3 měsíců, vrátila se do své dřívější podoby a kojila. Když však za rok odtrhla hrudník, přibrala. Bylo nutné krmit 1,5.

dcera téměř 2 měsíce

registrován v 5 týdnech s hmotností 58 kg.
v devátém měsíci vážil 73, ihned po porodu vzal 7 kg, nyní vážím 61. Kojím jen.

Je nám již 9 měsíců, v GV. Vůbec neztratím váhu, nejprve jsem začal zhubnout a pak se proces zastavil.

Opravdu doufám, že když přestanu krmit, zhubnu. A teď se neobtěžuji. Nadváha dnes činí téměř 10 kg.

Před narozením vážila 54 kg, kvůli toxikóze v prvním trimestru odhodila 6 kg! Na konci těhotenství jsem vážila 59 kg. Právě teď vážím 44 kg, dítě je 9,5 měsíce. Je těhotná, druhá, zatímco všechno je normální 8) Myslím, že všechno je individuální, někdo zhubne, někdo naopak.

zatímco těhotná žena šla, nějak skóroval 10kg, po propuštění vážila - stejně jsem krmil těchto 10 kg, já jsem je nebral až tři měsíce, a pak jsem znovu shromáždil stejných 10 kg za dva měsíce. KATASTROFA. všechny šaty jsou malé, je správné získat to, co šla před porodem.

56-57 kg. stabilní. Během těhotenství 83 kg.
po porodu 79 kg. 2 roky již uplynuly, vážím 70 kg. stále oh. kolik tuku vyhodit nejméně 60 za žádný sen

Před těhotenstvím, 59 kg. vážil

9 měsíců noční můra 89 kg. (oteklé děsivé). po narození 7. dne 71 kg. O rok později, nyní 55 kg, kojení.

Jsem na těhotenství

získal 32 kg. Od 48 do 80 kg. Po porodu okamžitě hodila 12 kg. Kojila jsem, nebylo mléko. Neusiloval jsem se o stravu a všechno ostatní (prostě jsem se nepožil, než jsem ztratil puls, všechno bylo s mírou :)))). Teď má hmotnost 54 kg. Stále trochu zhubnout :)))

po porodu (mám dvě děti) jsem začal rychle přibývat na váze. Před narozením jsem vážil 50-51 a nyní 56. jak ztratit další libry?

Před těhotenstvím vážil 57 kg.

v devátém měsíci vážila 68 kg, po narození se stala 54 kg, uplynuly 3 měsíce a teď vážím 46 kg, strašně jsem zhubla, musel jsem celý šatník aktualizovat;)

Před těhotenstvím vážil na konci 66 kg 46 kg

Nyní 45 kg, ztraceno 23 kg, kůže a kosti :(

Před těhotenstvím vážila 55 kg, získala asi 30 kg, okamžitě porodila 10 kg a do měsíce opět 55 kg. Právě teď, znovu těhotná, jsem nezískal 30 kg, ale jen 15 kg a porodím se po 1,5 měsíci.

pak do měsíce dalších 10, se vrátil ke své váze

Dnes jsem sledoval přenos Malachovu, téma „Narození“. a tak tam doporučili takový salátový recept, aby se dostal do formy =))
3 díly sladkých a kyselých jablek, 1 část celeru, vše nastrouháme, přidáme petržel, kopr a 1 polévková lžíce. zakysaná smetana a lepší jogurt =))) jíst večer. Hodně štěstí!
Je mi 9 měsíců, mám 13 kg na těhotenství, nyní mám 1 kg =)), ale je pro mě užitečnější trochu doplnit, jinak se mi nohy zase ztenčují a nelíbí se mi to.

Pro těhotenství jsem získal 6.100

Vážila 56 před těhotenstvím, 56,100 před porodem po porodu a přesto je její syn již 1 rok 2 měsíce 49 kg. Díky Bohu se váha nemění

Před narozením jsem vážil 47 kg, nyní 62, dítě 7 měsíců. Během odběru bylo 67 kg. Ukázalo se, že jsem ztratil 5 kg. A nebudu zhubnout. Na nic se nebojím..

okamžitě hodil 7 liber

před těhotenstvím 38, skóroval 11, hodil 7, tiše 4 zůstal sám, úplně na GV, synovi 11 měsíců

Před rodem, 53 kg.

Říká se, že každé dítě přidá 3 kg. A noha se zvětšuje.

měl jsem to!!

Před těhotenstvím, 53 kg. Před narozením 71 kg. Po propuštění 58 kg. Nyní má moje dcera dva roky staré 55-56 kg

a velikost nohy byla 37 nyní 37,5-38

Před porodem jsem měl 45 kg, porodil jsem se porodil vážil 64 kg.

Nyní mám 1,9 roku a vážím, jako když jsem se narodil, 64 kg. bezprostředně po narození bylo 8 kg „odpařeno“. nejen ve dne, ale po hodině, i když v prvních 3 až 4 měsících klesla na 50 kg, a pak to začalo. Asi si musím lepit pásku na ústa.

Před narozením jsem zavěsil 62. Během těhotenství jsem získal 24 kg, tj. Na konci těhotenství jsem zavěsil 86 kg. Po narození jsem okamžitě opustil 14 kg. Nyní visím 66. 4 kg zůstávají normální hmotnosti

Před porodem jsem vážil 53–54 kg a při vstupu do nemocnice 70 kg. po propuštění - 60 kg. Uběhly 2 týdny po porodu - 58–59 kg =)

hmotnost byla 57 kg, získaná během těhotenství 30, po porodu to trvalo 7 kg, včetně otoků. V prvních 3 měsících zhubla, protože byla na přísné stravě. Pak začala jíst všechno v řadě a váha se opět zvýšila. Nyní stojí na 81 kg, dítě má 6 měsíců.

Mám 23 týdnů těhotenství a mám již + 14 kg velmi strach. Nechci ztuhnout, chci porodit rychleji sportovat a oblékat si normální věci, jinak chodím jako buchta

Alena, ahoj, nebojte se, všechno bude v pořádku, hlavně zdravé dítě. Porod a čas odskočit. Věnujte pozornost vaší výživě a může zde být i otok, ale také váží. Když porodíte, mám 27 týdnů ?

Váha ženy po porodu: proč neopustí, stojí nebo roste, co dělat v tomto případě?

V období nošení dítěte každá nastávající matka přibírá na váze. Takové změny nejsou pro ženy povzbuzující, jedinou útěchou pro ně je naděje, že získané kilogramy po narození zmizí. Po narození dítěte se však váha matky nijak nespěchá. Některé ženy začínají myslet, že je nemožné se toho zbavit. Tento názor je nesprávný, můžete zhubnout po porodu.

Hmotnostní přírůstek během těhotenství

Během těhotenství se žena zlepšuje. Odborníci se domnívají, že obvykle nastávající matka by měla získat 7 až 16 kg. Počet získaných kilogramů do značné míry závisí na složení ženského těla. Křehké matky během těhotenství mohou získat o něco více, než je obvyklé, a u žen s nadváhou se tělesná hmotnost může mírně zvýšit.

Vklady tuku tvoří jen malý zlomek získaných kilogramů. Většina hmotnosti těhotné ženy je hmotnost dítěte, zvětšená velikost dělohy a plodové vody. Přírůstek hmotnosti u nastávajících matek také závisí na zvýšení celkového objemu krve a cytoplazmy.

Mnoho žen se během těhotenství zotavuje více než obvykle. Proč se to stane? Budoucí matka může získat další kilogramy v důsledku hormonálních změn, které se vyskytují v těle, ale často je důvodem intenzivního přibývání na váze sedavý životní styl a nevhodná strava s vysokým obsahem sladké a mouky.

Jak se mění hmotnost ženy po porodu?

Hmotnost po porodu se okamžitě snižuje přesně o tolik kilogramů, kolik váží dítě a plodová voda. Po určité době v procesu laktace začne tělesný tuk pomalu mizet. V závislosti na tom, jak dlouho matka bude kojit své dítě, se její hmotnost sníží s různou dynamikou. V průměru může během prvních šesti měsíců ztratit asi 7 kg za předpokladu, že je výživa vyvážená.

Lékaři varují, že pro mnoho žen je pokus o hubnutí co nejrychleji po porodu znamenat zdravotní problémy. Přísná strava nejenže negativně ovlivňuje celkovou pohodu, ale také se stává důvodem pro získání dalších liber v budoucnosti.

Proč se toto děje? Při přísných omezeních dochází k těžkému stresu, postrádá zdroje energie, takže zahrnuje úsporný režim. Výsledkem je, že každá kalorie je ukládána, což vede k hromadění tukových zásob a člověk se postupně zaplňuje, i když nejí vysoce kalorická jídla.

Proč se tělesná hmotnost nesnižuje?

Po těhotenství mnoho žen přibírá na váze kvůli nečinnosti. Budoucí matky se často příliš nehýbají, protože jsou tvrdé. Po porodu dítěte pokračují ve stejném životním stylu ze zvyku, takže navzdory laktaci další libry nezmizí..

Důvodem, že váha ženy je na jednom místě, když se dítě již narodí, může být také nedostatek fyzické aktivity. Maminko je k dítěti velmi připoutané, nemůže si dovolit chodit do tělocvičny, někdy nemá ani čas na provedení malého cvičení doma (více v článku: účinná cvičení na hubnutí po porodu doma).

Vyčerpání a chronický nedostatek spánku také nejsou prospěšné. Žena žije v neustálém stresu, nejedí podle režimu, často večeří pozdě večer. To je důvod, proč v prvním roce po těhotenství mnoho lidí neztrácí, ale zotavuje se ještě více.

Důvody náhlého nárůstu hmotnosti

Někdy se žena po těhotenství dramaticky zotavuje. Příčiny tohoto jevu jsou často patologie. Jednou z běžných poporodní poruchy je neuroendokrinní syndrom, který se také nazývá poporodní obezita..

Je to způsobeno poruchou endokrinního systému ženy, kdy se zvyšuje hladina prolaktinu, testosteronu a adrenokortikotropního hormonu a koncentrace hormonů produkovaných ve vaječnících. Hormonální selhání vede k metabolickým poruchám a rozvoji obezity (více viz článek: příznaky hormonálního selhání po porodu). Kromě toho, že se zvyšuje hmotnost, zvyšuje se krevní tlak, objevují se vlasy na pažích, nohách, hrudi, obličeji ženy, zaznamenávají se časté bolesti hlavy. V důsledku toho - menstruační nepravidelnosti (úplná absence menstruace nebo nepravidelného výtoku) a neplodnost.

Jak zhubnout po porodu?

Při absenci jakýchkoli patologií je snadné zhubnout. K tomu stačí jíst mírně, více chodit na čerstvý vzduch, vést aktivní životní styl.

Správná výživa

Při sestavování stravy by měla žena zvážit, že musí jíst alespoň 4–5krát denně. V tomto režimu nebude pocit hladu silný, což zabrání přejídání. Pro hubnutí existují další nutriční pravidla:

 • Aby nedošlo k přibírání na váze, musíte dodržovat dietu. Tělo si zvykne na příjem potravy současně, bude produkovat dostatek žaludeční šťávy, jídlo bude dobře tráveno a vstřebáváno..
 • Do stravy by měla být zahrnuta různá jídla. Nezapomeňte jíst obiloviny, vývary a polévky, zeleninové saláty, mléčné výrobky, mořské plody, ovoce.
 • Nejvyšší kalorie a výdatnost by měla být první a druhá snídaně. Optimální energetická hodnota ranních jídel je 40% všech kalorií denně. Při obědě se doporučuje jíst přibližně stejné kalorické jídlo. Večeře je nejsnadnější - nejvýše 20% kalorií spotřebovaných denně.
 • Pro kojící matku je klíčem k dobré kojení a rychlému hubnutí normální pitný režim. Touha po jídle velmi často skrývá žízeň.

Kosmetické nástroje

Existuje velké množství krémů na hubnutí, které slibují efektivní výsledek. Ve skutečnosti mají tyto fondy oteplovací a tonizující účinek. Mohou dokonce vyrovnat tón pleti a zlepšit její stav, ale nemohou spálit vrstvu podkožního tuku. Ti, kteří chtějí zhubnout, se neobejdou bez speciální stravy a další fyzické námahy.

Fyzická aktivita

Cvičení je skvělá příležitost, jak ztratit další libry. V prvních třech měsících po porodu se ženské tělo zotavuje, tolik matek se pohybuje velmi málo (doporučujeme si přečíst: jak dlouho po porodu se tělo zotaví?). To je však špatně, již v prvním týdnu poporodního období se musíte začít aktivně pohybovat.

K tomu není třeba běhat v parku nebo sedět na rotopedu. Postačuje jednoduchá gymnastika k posílení svalového korzetu (lehké sklony, dřepy atd.), Chůze je také účinná. Později, po 2-3 týdnech, může být zatížení postupně zvyšováno..

3 měsíce po narození dítěte má matka povoleno intenzivnější fyzickou aktivitu. Pokud je to možné, můžete se zapojit do simulátorů podle svých nejlepších schopností. Šest měsíců po narození dítěte umožňují lékaři plné sporty. Pokud však taková příležitost neexistuje, může žena po porodu provádět cvičení Kegel (trénink svalů pánevního dna) a také použít techniku ​​Tabata protokolu.

Výcvikový systém Tabata je zaměřen na stabilizaci svalové tkáně, zvýšení vytrvalosti těla a spočívá ve střídání krátkých období intenzivního stresu s přestávkami na odpočinek. Předpokládá se, že trénink podle této techniky zvyšuje rychlost metabolismu (v průměru 15krát), takže tuková hmota je spalována rychleji. Chcete-li provést takovou gymnastiku, nemusíte opustit svůj domov, výcvik lze kombinovat s krmením a péčí o dítě.

Články O Neplodnosti
V kontaktu s: