Hlavní Analýzy

Kolik gramů směsi by mělo novorozené dítě jíst

Doba čtení 6 minut

Žena si v prvních měsících života dítěte zvykne na roli matky. Během tohoto období stále nezná všechny jemnosti ve výchově a odvolání k dítěti. Začne mít spoustu otázek, které se týkají dítěte, a také se o něj stará. Jednou z často kladených otázek je „Kolik gramů směsi by mělo novorozené dítě jíst?“.

V tomto článku se pokusíme poskytnout odpovědi na všechny otázky týkající se výživy dítěte, včetně otázky „Kolik gramů směsi by měl novorozenec jíst?“ Každá matka by měla pečlivě přistupovat k otázce výživy, protože to je velmi důležitý aspekt v životě každého člověka, zejména novorozence. Opravdu, díky normální, správné a včasné výživě, vývoj závisí.

Jak často a kolik novorozence jí za den

Pokud matka krmí dítě mlékem, bude jíst tolik, kolik potřebuje jeho tělo, ale ne více než jednou za půl hodiny. Normou je, že dítě jí asi 10-12krát, každé 2-3 hodiny.

Pokud je z nějakého důvodu dítě na umělém krmení, mělo by být krmeno nejvýše 8krát denně.

Jak dlouho dítě jedí?

Kolik gramů směsi by měl novorozenec sníst, zvážíme to o něco později a kolik času potrvá na jedno krmení, zjistíte právě teď. Všechny děti jsou úplně jiné, některé z nich jedí mléko docela intenzivně, takže sežerou pět až sedm minut. Ostatní děti mohou jíst asi hodinu a nejíst. V průměru může jedno krmení trvat asi 10-30 minut.

Určete potřebné množství jídla

Kolik by měl novorozenec najíst najednou? Všimněte si, že množství jídla závisí výhradně na tom, co krmíte vaše dítě: kojení nebo speciální směs.

Jak vypočítat rychlost směsi pro novorozence? U dítěte, které je na umělém krmení a které ještě není deset dní, lze vypočítat množství jednoho krmení následovně. Den života byste měli znásobit deseti. Například vynásobíme dva dny po deseti, ukáže se 20 atd. A každý den zvyšujeme dávku.

Denní objem lze vypočítat podle dvou vzorců v závislosti na tom, kolik dítě váží.

Míra směsi pro novorozence za měsíce, vypočtená takto:

 • hmotnost novorozence do 3 200 - 70 * věku dítěte ve dnech. Například dítě má pět dní a jeho hmotnost je 3 000 gramů, tedy 70 x 5 = 280 mililitrů. Dítě by mělo jíst toto množství za jeden den;
 • hmotnost dítěte nad 3200 - 80 * věku dítěte ve dnech. Například novorozenec má 7 dní a jeho hmotnost je 3700, tedy 80 * 7 = 560 mililitrů.

Děti, které mají více než 10 dní a do jednoho roku, potřebují pro normální vývoj a růst zcela jiné množství jídla:

 • od 10 dnů do 6 týdnů - jedna pětina hmotnosti dítěte
 • od 6 týdnů do 6 měsíců - jedna šestina tělesné hmotnosti
 • od 6 do 8 měsíců - jedna osmina hmotnosti dítěte
 • od 8 do 12 měsíců - jedna devátina hmotnosti

Například po čtyřech měsících dítě váží 5600 gramů, to znamená, že jeho denní příjem potravy je: 5600/6 = 930-935 mililitrů.

Pokud je dítě na umělém krmení, pak jeho hlavním úkolem není překrýt ho. Protože to může vést k rozrušení žaludku. Přestávka mezi každým krmením by neměla být kratší než tři hodiny během dne a nejméně pět hodin v noci. Směs je pro kojence spíše výživnou potravou, trávení je poměrně pomalé, takže dítě bude krmeno mnohem déle než mateřským mlékem.

Takže pro novorozence, kteří jedí mateřské mléko, je potřeba úplně jiné množství jídla. Novorozené dítě by mělo jíst mateřské mléko najednou:

 • v první den bude pro dítě stačit pouze jedna lžička
 • druhý den musí dítě jíst 2-3 polévkové lžíce
 • třetího dne, kdy matka vymývá výživové kolostrum, musí dítě najíst 35-40 mililitrů najednou
 • čtvrtý den - 60 - 70 mililitrů
 • pátý den je norma 70 až 75 mililitrů

Na konci druhého týdne může dítě jíst asi 500 mililitrů a do šesti měsíců se tento objem zvýší na 700 až 1000 mililitrů.

Je třeba poznamenat, že norma mateřského mléka se u všech dětí liší, protože všechny mají různou hmotnost, výšku a postavu. Někteří děti jedí hodně a pro některé je norma mnohem menší. Všechna děti budou jíst tak, jak to jejich tělo vyžaduje. Pokud dítě odmítne jíst, nemělo by být k tomu donuceno, bude požadovat prsu přesně, když bude mít hlad.

Pokud při krmení novorozence směsí je poměrně snadné zjistit množství konzumovaného jídla, je třeba od celkového množství odečíst, kolik zbývá. Výsledkem je, že se sníží množství jídla.

Při krmení dítěte mlékem je trochu obtížnější spočítat, kolik jedl v jednom krmení. Ke stanovení konzumovaného množství budete potřebovat dětské váhy. Nejlepší je koupit váhy, které jsou elektronické, protože zobrazují přesnější údaje a práce s nimi je jednodušší a pohodlnější. Proto musíte dítě zvážit před krmením a poté po krmení. Také další populární způsob, jak zjistit, jak moc dítě jedlo, je vyjádřit mateřské mléko, nalít do láhve a nakrmit ho.

Má dítě mateřské mléko

Pokud matka zná normu mléka pro novorozence, ale není si jistá, zda ji dítě jí, pak jedinou cestou ven v této situaci je sledovat chování a celkový stav drobků. První známky toho, že dítě má dostatek mateřského mléka, je vynikající nárůst tělesné hmotnosti. Také, pokud má dítě dost jídla, budete s ním pozorovat dobrý sen. Vyprazdňování dítěte by mělo být nejméně třikrát nebo čtyřikrát denně. Stojí za povšimnutí, že pokud je dítě do deseti dnů, může hovno téměř po každém krmení.

Pro každou matku má výživa novorozence velký význam. Ale aby mámino mléko mělo spoustu vitamínů a minerálů, musí sama dodržovat správnou výživu. Máma by neměla jíst na dietě, protože její mléko nebude mít dostatečný obsah tuku a dítě bude po jídle hladové. Co když novorozenec nejí směsovou rychlost? Tento problém budeme zvažovat o něco později..

Kolik by měl novorozenec jíst?

Nejnaléhavější otázkou pro nové rodiče je „Kolik gramů směsi by měl novorozenec jíst?“ Všimněte si, že dítě jí tolik, kolik potřebuje jeho tělo. Neměli bychom však zapomínat, že se dítě bude plně rozvíjet, pokud bude konzumovat dostatek jídla. Rodiče by měli přísně sledovat všechna krmení. Pokud jste si několik dní všimli, že dítě začalo jíst horší, neklidné, měli byste se poradit s pediatrem. Lékař následně dítě přezkoumá, v případě podezření může být dítě odesláno na testy.

Při krmení směsi je pro každou matku poměrně snadné určit, kolik jí dítě. Také byste neměli zapomenout, že by dítě nemělo být nadměrně konzumováno, takže byste měli přísně sledovat množství jídla. Vzhledem k individualitě každého dítěte je velmi obtížné stanovit stravu. Přibližné údaje jsou uvedeny v následující tabulce:

K dnešnímu dni existuje poměrně málo metod, které vám umožňují vypočítat požadovanou stravu. Některé z nich jsme přezkoumali dříve. Existuje však i jiná technika, která není o nic méně relevantní. Spočívá ve skutečnosti, že hmotnost dítěte musí být rozdělena na pět, to znamená, že pokud vaše dítě váží 4000 gramů, pak by mělo být 4000/5 = 800 mililitrů. Připomeňme, že tato metoda je relevantní pro děti do jednoho měsíce.

Pokud z nějakého důvodu nemůžete určit normu pro jídlo a dítě se přejídá po celou dobu, zkontrolujte otvor v láhvi. Za tímto účelem byste měli láhev převrátit, směs by měla pomalu kapat na ruku, v žádném případě by neměla nalít.

Jak zjistit, že dítě jí dost jídla?

Zdravé dítě, které jí dost jídla:

 1. Je mobilní a přiměřeně reaguje na určité dráždivé látky
 2. Trvale rostoucí tělesná hmotnost
 3. Klidně spí
 4. Pravidelně se vyprázdňujte a močte do plenky

Kolik vody by měl novorozenec pít

Podle norem a doporučení je mateřské mléko schopno zcela pokrýt potřebu pitné vody. To je však relevantní pouze do zavedení doplňkových potravin. Dítě musí bezpodmínečně pít, pokud má průjem, zvracení, počasí venku horké nebo má dítě zvýšenou tělesnou teplotu. Během prvních čtyř týdnů by dítě mělo vypít asi 35 mililitrů vody denně.

V tomto článku jsme zkoumali řadu velmi důležitých otázek, které se týkají krmení novorozence. Konkrétně: „Kolik gramů směsi by měl novorozenec jíst? „,„ Jak pochopit, že je dítě plné? “, Stejně jako„ Jak vypočítat rychlost směsi pro novorozence? “, Atd. Doufáme, že jste obdrželi všechny potřebné informace..

Je třeba připomenout, že pokud máte pochybnosti o tom, že vaše dítě je plné nebo hladové a nemůžete také samostatně vypočítat míru, nezapomeňte se poradit s pediatrem. Nezapomeňte, že dítě musí mít vyváženou stravu, aby mohl být aktivní.

Jako článek, řekněte to svým přátelům

SALID © Pro úplné nebo částečné kopírování materiálu je nutný odkaz na zdroj.

Našli jste v textu chybu? Vyberte požadovaný fragment a stiskněte kombinaci kláves ctrl + enter

2-měsíční režim den dítěte

Denní rutina je rutina akcí prováděných v určité sekvenci a nejčastěji s přísnými časovými hranicemi. Denní rutina v dětství je nezbytná pro zdravé fungování nervového systému, harmonický růst a správný fyzický vývoj. Dobře navržený režim chrání dítě před přepracováním, umožňuje organicky utrácet energetické zdroje a vyvíjet se v souladu s věkovými standardy.

Přibližný denní režim dítěte za dva měsíce

Někteří věří, že dvouměsíční dítě není potřeba, ale není tomu tak. Řád nemusí být tak tvrdý jako ve věku 1-3 let, ale určitý postup musí být vyvinut již na začátku třetího měsíce života - to pomůže přizpůsobit dítě tradicím přijatým v jeho rodině a vyvarovat se mnoha poruch chování vyplývajících z dezorganizace jednání během dne.

Jak se změní strava za 2 měsíce

Dvouměsíční režim dítěte zahrnuje 4 hlavní složky: krmení, spánek, fyzický vývoj (masáž, gymnastika) a chůze. Odborníci považují výživu za nejdůležitější součást režimu. Zdraví dítěte, stav imunitního systému, základy intelektuálního vývoje - vše záleží na tom, jakou výživu dítě dostane během prvních 6 měsíců života. Měl by být pravidelný a vysoce kvalitní, zejména pokud je kojenec smíšený nebo umělý..

K prvnímu krmení obvykle dochází v 6–7 hodin a poslední - v intervalu od 22 do 24 hodin. Přesný čas závisí na biologických rytmech a povaze dítěte, jakož i na vlastnostech každodenní rutiny přijaté v určité rodině.

Kojící režim pro dvouměsíční dítě

Pokud matka kojí, pediatři doporučují, aby se krmení dodržovalo „na vyžádání“, ale zde jsou některé výjimky. I přes radu, jak dát dítěti prsa, když to chce, stojí za to omezit frekvenci a délku krmení v následujících případech:

 • interval mezi aplikacemi je kratší než 2 hodiny;
 • dítě žádá prsa o emoční zážitek;
 • časté připoutání nepříznivě ovlivňují fyzický stav matky (zvýšená únava, bolestivost při dotyku bradavek, praskliny a poškození mléčných žláz);
 • dítě se po každé aplikaci hojně vyplivne a ve vyloučených hmotách jsou přítomny částice nestráveného mléka.

Během krmení musíte mluvit s dítětem tiše, můžete vyprávět pohádku nebo zpívat písničky - to pomáhá posílit spojení mezi matkou a dítětem a pozitivně ovlivňuje psycho-emoční vývoj dítěte.

Důležité! Pokud dítě vyžaduje prsa příliš často, i když se chová neklidně a rychle uvolňuje bradavku po začátku krmení, musíte se poradit s lékařem - příčinou tohoto chování mohou být poruchy trávení, jako je nedostatek laktázy nebo střevní kolitida. Průměrný interval mezi krmením u dvouměsíčního dítěte by měl být 2,5 až 3 hodiny.

Režim dne dítěte při umělém nebo smíšeném krmení

Pokud z nějakého důvodu dítě dostává jako hlavní potravinu náhražky umělého mléka, je nutné přísně sledovat množství konzumované směsi a intervaly mezi krmivy. Děti, které jsou plně kojeny, musí zavést režim výživy již v tomto věku. To zajistí dostatečnou produkci enzymů nezbytných pro rozklad a asimilaci mléčných bílkovin, což je složitější složení ve srovnání s bílkovinami, které tvoří mateřské mléko. Současné stravování také významně snižuje pravděpodobnost koliky a regurgitace, takže úkolem rodičů v tomto věku je naučit dítě naplánovat krmení.

Důležité! Děti, které pravidelně dostávají mléčnou směs, by měly být krmeny převařenou vodou. Při smíšeném typu krmení je lepší nabídnout nápoj ze lžíce, děti - „řemeslníci“ mohou dostat vodu z láhve.

Zdravá dvouměsíční mláďata jsou obvykle krmena následovně:

 • počet krmení - 6-7 za den;
 • objem jedné porce směsi je od 130 do 150 ml (v závislosti na vybrané směsi a individuálních vlastnostech dítěte);
 • maximální denní množství směsi není větší než 900 ml.

Noční krmení: kolik a kdy

Noční krmení u dětí, které dostávají mateřské mléko, by se mělo provádět na vyžádání. Některé děti dobře spí a probudí se, aby se krmily jen 1-2krát za noc, ale existují děti, které během svého nočního spánku potřebují 2 až 4 aplikace, aby uspokojily své potřeby..

Děti, které jsou ve věku 2 měsíců na umělém krmení, obvykle dobře spí po dobu 5 až 6 hodin v řadě, takže zřídka potřebují více než 1 krmení za noc.

Viz také články o výživě:

Kolik by mělo dítě spát a zůstat vzhůru po 2 měsících

Spánek u dvouměsíčních dětí je již delší a klidnější než měsíční dítě, ale stále zůstává citlivé, protože doba hluboké fáze spánku v tomto věku je velmi krátká. Průměrná doba nočního spánku v tomto věku je 8-10 hodin, pokud počítáte noční dobu od posledního večerního krmení (obvykle ve 22-23 hodinách) do prvního ranního jídla (asi 5-6 ráno). Po prvním krmení zůstane většina dětí vzhůru 30-40 minut a pak znovu usnou..

Během dne se dítě také hodně uvolňuje - od začátku čtvrtého měsíce života se začne aktivně zvyšovat bdělá období. Ve 2 měsících by mělo dítě spát 3x denně po dobu 1,5-2 hodiny. Některé děti spí 2krát denně, ale doba spánku může dosáhnout 3–3,5 hodiny. Tuto variantu lze považovat za variantu individuální normy, ale pouze v případě, že se dítě vyvíjí v souladu s obecně přijímanými ukazateli. Pokud se dítě v tomto režimu stane letargickým, vrtošivým, špatně jí a neprojeví zájem o svět kolem sebe, měli byste jeho režim zkontrolovat a po konzultaci s pediatrem provést úpravy..

Důležité! Celková doba spánku po 2 měsících by měla být od 16 do 18 hodin.

Co dělat, když dítě během dne nespí

Obtížnost usínání během dne, časté stoupání v noci - to vše může být variantou normy, protože spánek dětí v tomto věku je ve většině fází povrchní. Následující tipy vám pomohou lépe spát..

 1. Během spánku byste měli chránit dítě před hlasitými a neočekávanými zvuky, protože slyšení dítěte ve 2 měsících se stává ostřejším a všechny zdroje tvrdých zvuků ho mohou probudit.
 2. Spací prádlo by mělo být vyrobeno ze 100% měkké bavlny. Nejlepší je vybrat si uzavřené lístky - pokud se dítě otevře v noci, pomohou se udržet v teple. Pokud to finanční příležitosti umožňují, je lepší zvolit oblečení bez vnitřních švů..
 3. Teplota v místnosti musí odpovídat hygienickým normám. U dvouměsíčního dítěte se pohybuje v rozmezí od + 16 ° do 18 ° C.
 4. Tři hodiny před spaním byste neměli dítě krmit, aby se při posledním krmení dobře najedl a v noci se z pocitu hladu neprobudil..
 5. Světlo by také mělo být matné. Některá batolata musí úplně vypnout světla, aby dobře spala celou noc. Někdo musí nechat matné noční světlo. Rodiče musí dítě pozorovat a zaznamenat podmínky, za nichž klidněji spí.

Příčinou poruch spánku ve 2 měsících jsou často bolestivé střevní křeče. Můžete s nimi bojovat masáží břicha, suchým teplem a léky („Baby-Kalm“, „Bobotik“, „Espumisan“, „Plantex“).

Péče o dítě a chůze

Nedílnou součástí 2měsíčního režimu je hygiena a chůze. Můžete chodit s dvouměsíčním dítětem po dlouhou dobu, protože v tomto věku děti spí dobře na ulici a dokáží se bez krmení 2-3 hodiny. Je lepší rozdělit procházky na 2krát na 1,5 až 2 hodiny, ale za špatných povětrnostních podmínek se můžete omezit na jednu dvouhodinovou procházku. V tuto chvíli je dobré být blízko domova, abyste mohli v případě potřeby své dítě rychle nakrmit nebo vyměnit.

Mezi hygienické a popouštěcí postupy pediatr zvlášť rozlišuje koupání. Nejlepší je koupat dítě před spaním, ale existují děti, které po vodních procedurách jsou dlouho ve vzrušeném stavu a nemohou usnout. Je lepší takové děti koupat ve dne. Trvání procedury by nemělo přesáhnout 10-15 minut - delší koupele bude dítě unavovat a může usnout dříve, než jí předepsanou normu mléka, což povede k narušení nočního spánku.

Přečtěte si také články o vývoji dítěte:

Denní režim pro každé dítě je velmi individuální, ale je nezbytný pro zdravý vývoj a růst dítěte. Neměli byste začínat přísnými pravidly a ihned se pokoušet omáčky přizpůsobit určité rutině. Může to trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců, takže je důležité být vytrvalý a trpělivý a neodchylovat se od stanoveného cíle - ovlivňuje to nejen zdraví dítěte, ale také klid a pohodlí celé rodiny..

Když je dítě kojeno: Kolik směsi by mělo dítě jíst za 1, 2 měsíce a do jednoho roku?

Umělé krmení zahrnuje úplnou náhradu mateřského mléka za speciální směsi. Tento způsob krmení dítěte není v žádném případě opodstatněný.

Odmítnutí přirozené výživy je nezbytné, pokud žena měla obtížné těhotenství, došlo k komplikovaným porodům, v důsledku čehož bere léky k uzdravení. Doporučuje se také umělé krmení, pokud dítě nemá dostatek mateřského mléka pro plný vývoj.

Pokud můžete kojit, neměli byste používat směs. I když většina směsí je považována za přizpůsobenou. stále nemohou plně nahradit všechny výhody mateřského mléka.

Tabulky, které určují stravu dítěte

Podívejme se podrobně, s použitím tabulek, na kolik gramů směsi pro jednoho krmení novorozence a dítě by mělo být krmeno umělým krmením ve věku 1, 2 nebo více měsíců.

Novorozenci do 10 dnů na krmení v ml

Objem směsi v mililitrech na krmivo:

Počet dní života dítěte123456789
Objem na krmivo, ml10dvacettřicet40padesáti60708090

Například dítě má 8 dní a krmí se sedmkrát. 8 x 10 = 80 ml / krmení. Denní dávka = 80 * 7 = 560 ml / den.

Děti do roku měsíce

Všechny výpočtové vzorce ukazují indikativní hodnotu, je však důležité zajistit, aby dítě nejedlo více než 1200 ml denně. Tabulka ukazuje, kolik směsi v ml by mělo být podáno novorozenému nebo starším dětem najednou na jedno krmení.

Věk, měsícPočet jedlá směs v jednom krmení, mlPočet konzumovaná směs denně, ml1100-1106002120-1507003150-1808004180-2109005-6210-24010007-12240-2501000

Norma množství výživy s ohledem na hmotnost dítěte

Jak vypočítat sazbu pro novorozence? Při určování požadovaného denního množství se používá oblíbená metoda výpočtu vzhledem k hmotnosti dítěte:

StáříPožadované množství jídla denně
7-10 dníObjem směsi = 2% tělesné hmotnosti x počet dní, kdy dítě žije
10 dní - 1,5 měsíce1/5 hmotnosti dítěte
1,5 - 4 měsíce1/6 části hmotnosti
4 - 6 měsíců1/7 části hmotnosti
6 - 8 měsíců1/8 části hmotnosti
8 - 12 měsíců1/9 části hmotnosti

Například dítě 5 měsíců s tělesnou hmotností 6 200 g a 6 jídel denně vyžaduje:

 • 6200/7 = 886 ml směsi / den;
 • 886/6 = 148 ml / krmení.

Existují různé metody výpočtu, jejichž studium může zabrat spoustu času. Pro zjednodušení tohoto procesu můžete použít výpočet na online kalkulačce, bere v úvahu také hmotnost a věk novorozence nebo staršího dítěte.

Jak vypočítat denní spotřebu?

Existují alternativní metody výpočtu, o nichž budeme mluvit níže. Objemový výpočet se používá, pokud tělesná hmotnost dítěte splňuje průměrnou normu pro jeho věk:

Věk, měsícDenní sazba, ml
1-2600–950 (600–800)
2–4800–1050 (800–900)
4-6900–1050 (900–1 000)
6-81 000–1 200 (1 000–1100)
8-121000-1200

Normy výšky a hmotnosti dětí, jejich dynamika jsou vyvíjeny Světovou zdravotnickou organizací (WHO).

Výpočet kalorií je optimální pro předčasně narozené děti a děti s nízkou porodní hmotností. Průměrná potřeba dítěte:

Věk, měsícPrůměrná denní sazba na kilogram tělesné hmotnosti, kcal
0-3120
3-6115
6-9110
9-12105

Tato metoda zohledňuje hmotnost dítěte a obsah kalorií v této výživě. Například dítě za 3 měsíce váží 5200 g, směs 680 kcal. Výpočet denní normy: 115 * 5,2 = 598 kcal / den. (598 x 1 000) / 680 = 879 ml / den.

U velkých dětí s vysokou mírou fyzického vývoje se používá následující metoda výpočtu: v prvním měsíci života by mělo dítě jíst 700-800 ml a každý měsíc by se mělo přidávat dalších 50 ml:

Věk, měsícDenní sazba, ml
1700-800
2750-850
3800-900
4850-950
51000-1200
6-12ne více než 1000-1100

Hodnoty spotřeby za týden, jmenovitě, kolik ml směsi novorozenec nebo dítě starší by mělo jíst při jednom krmení, na základě výpočtu, je vidět v tabulce:

StáříPočet krmeníObjem jednoho krmení, ml
0-1 týden7-8až 60
1-2 týdny6-7až 90
2-4 týdny6-7až 120
1-2 měsíce5-6až 150
2-4 měsíce5-6až 180
4-6 měsíců4-5až 210
6 a starší4-5až 240
obsah ↑

Jak často potřebujete krmit své dítě denně??

Strava při umělém krmení se snadněji stanoví než při kojení. Důvodem je delší trávení mléčné směsi. To vám umožní naučit vaše dítě jíst v určité hodiny. Doporučuje se krmit novorozence každé 3 hodiny, tj. 7-8 krát denně, s přihlédnutím k potřebám dítěte.

Také dítěti musí být dána voda k pití v množství jednoho, které krmí směs denně. Děti ve věku 3–4 měsíců mohou snížit počet krmení až 6krát. Po prvním krmení za 4 měsíce - až 5krát denně. Je důležité zajistit, aby se dítě nepřebíralo a eliminovalo možnost obezity.

Stanovuje pediatr, zda má dítě dostatečnou výživu podle hmotnosti a výšky? Míra vývoje by měla odpovídat normě pro každý měsíc života dítěte.

Kolik plechovek budete muset koupit?

Rodiče, kteří krmí dítě směsí, se často obávají počtu potřebných plechovek. Koneckonců, výživa není levná a s růstem dítěte se její potřeba pouze zvyšuje. Průměrná 400 gramová nádoba obsahuje přibližně 93 kopeček prášku. 24 z toho bude vyžadováno pro krmení denně.

Při 8 jídlech dítě vydrží až dva týdny plechovky po dobu 3,5 dne. Měsíční dítě - po dobu 5 dnů. Ukazuje se, že na měsíc budete muset koupit šest plechovek. Chuť dítěte se bude postupně zvyšovat, a proto bude s každým dalším měsícem směsi vyžadovat více.

Rada

 1. Při nákupu dávejte pozor na dobu použitelnosti produktu. Kromě toho zkontrolujte, zda na obalu není netěsnost. Nesnažte se šetřit peníze zakoupením produktu od málo známého výrobce, je lepší přeplatit za kvalitu, než způsobit nepohodlí trávicímu systému dítěte.
 2. Směs je nepochybně cenným zdrojem vitamínů a minerálů pro novorozence, proto je její zavedení do výživy dítěte nezbytné. Je však důležité vzít v úvahu věk dítěte, pediatři nedoporučují injektovat směs od prvních dnů života. Pouze v extrémních případech se můžete uchýlit k umělému krmení dítěte až měsíc.
 3. Při krmení dítěte směsí nezapomeňte věnovat pozornost jeho chování. Jeho emoční stav vám ukáže, jak je krmný produkt vhodný..
 4. Při krmení z láhve nezapomeňte také dát dítě na prsa. Pro novorozence je důležité cítit kontakt s matkou. Komunikace musí být navázána od narození.
 5. Nezapomeňte, že počet gramů směsi, které lze dát jednomu novorozenému dítěti, nemusí být nutně normou jiného. Konzultujte s odborníky, ale pečlivě sledujte reakci novorozence.
obsah ↑

Závěr

S celou řadou metod pro výpočet požadovaného množství je třeba vzít v úvahu vlastnosti každého dítěte, jeho chuť k jídlu, váhu, dynamiku vývoje, pohodu a denní dobu. Měli byste se zaměřit na denní normu a ne na jedno krmení. Od 4 měsíců můžete začít s doplňkovými jídly a snižovat spotřebu směsi.

Kolik by mělo dítě jíst mateřské mléko a kojeneckou výživu za 2 měsíce

Dnes budeme mluvit o tématu, které vzrušuje mnoho rodičů: kolik dítěte by mělo jíst za 2 měsíce. Mnoho mladých matek se zdá, že jejich dítě se živí příliš často nebo příliš zřídka.

Všechny děti jedí ve svém režimu a často se odchylují od zavedené normy. Pojďme společně zjistit, kolik dítěte by mělo jíst mléko a směs za 2 měsíce.

Frekvence a interval podávání

Ve druhém měsíci života si malý muž neuvědomuje, že mateřské mléko je jídlo. Potřeba sát novorozence je přirozená, a pokud cítí nejmenší nepohodlí, začne hledat matku hrudník a plakat.

V tomto okamžiku musíte vzít dítě do náručí a podívat se na jeho reakci. V mnoha případech může dítě přestat plakat po dotyku matky.

Na otázku, kolik dvouměsíčního dítěte by se mělo kojit během kojení, neexistuje přesná odpověď. Existují normy založené na ukazatelích průměrné výkonové frekvence, které mají spíše charakter doporučení..

Mnoho dětí nespadá pod tato kritéria, což způsobuje vzrušení mladých matek. Nejjistějším rozhodnutím je nakrmit dítě tak, jak požaduje.

Světová zdravotnická organizace tvrdí, že děti musí být krmeny na požádání, nikoli každou hodinu. Jedna část dětí jí 12-15krát denně a druhá 7-10krát.

To i další množství krmení je normální. Ti, kteří jedí málo, mají často hlad. U dětí, které jedí více při jednom jídle, je méně pravděpodobné, že budou jíst. Pokud dítě žádá o jídlo, pak jej neomezujte na přirozené touhy.

Interval mezi jídly závisí na individuálních charakteristikách dětí. Může to být jiné. Podle norem musí být děti nasyceny během dne s přestávkami 2-3 hodiny a v noci se zvyšují na 3-4 hodiny.

Pokud se intervaly mezi krmeními liší od standardů, jedná se o přirozený proces a mělo by se s ním zacházet klidně. Dítě musí jíst tolik, kolik chce.

Kolik mléka potřebujete?

Další zdraví a vývoj malého chlapce závisí na prvních měsících života, takže potřebuje dobrou výživu.

Podle norem by mělo být dítě konzumováno 130 - 170 ml mléka na jedno kojení. Tento objem se vypočítá podle dvou vzorců:

 1. Poměr hmotnosti (v gramech) k výšce (v centimetrech) se vynásobí 7. Dvouměsíční muž s hmotností 4000 ga výškou 56 cm tedy potřebuje 500 ml za 24 hodin.
 2. 1/6 části tělesné hmotnosti. Podle vzorce by se mělo dítě s hmotností 4000 g konzumovat 667 ml denně.

Jak jste již poznamenali, vážení čtenáři, rozdíl mezi získanými čísly je 167 g. Pro novorozence je to velká chyba.

Rozdíl naznačuje, že výsledky těchto vzorců jsou přibližné a mají doporučující charakter. Mohou být vedeni při určování horní a dolní meze normy.

Chcete-li zjistit množství jídla, které dítě absorbuje, musíte změřit hmotnost před a po krmení.

Kolik mixu je potřeba

Pro dítě není nic lepšího než kojení. S jejich nedostatkem přidávají mladé matky umělé náhražky stravy nebo k nim dítě úplně přenášejí. Děti obvykle začínají dávat kojeneckou výživu přesně za 2 měsíce. Během tohoto období mají matky nejčastěji problémy s laktací.

Abyste pochopili, jak hodně by mělo dítě jíst, musíte dodržovat režim stanovený pediatry. Tím se rozlišuje příjem umělých a přírodních potravin. Většina dětí přecházejících na umělé krmení je podvyživená, takže rodiče jim následně dávají příliš mnoho jídla..

Při jídle je třeba dodržovat pravidlo: méně je lepší, ale lepší. Pokud se zaměříte na požadavky novorozence, a nikoli na režim, pak si vyvine obezitu, což povede k vážným zdravotním problémům.

Podávání dítěte dítěti během dne by mělo být každé 2,5–3 hodiny av noci - každé 3–4 hodiny. Na obalech dětské výživy je tabulka, která říká, kolik směsi dát dítěti.

Vzorec pro umělé krmení i pro přirozené krmení je velmi jednoduchý: 1/5 celkové tělesné hmotnosti v gramech.

Takže dítě s hmotností 4000 g by mělo být konzumováno za 24 hodin s 800 ml směsi. Pokud dítě jí 8krát denně, pak jednou požije 100 ml umělé náhrady.

Někdy si rodiče všimnou, že dítě jí během dne více než večer. V tomto případě byste se měli přizpůsobit jeho touhám a snížit množství jídla ve večerních hodinách a ve dne - zvýšit.

Cenné vedení rodičům

 1. Nemůžeš být nucen jíst. Pokud dítě nejí dobře, ale hmotnost neustále roste, pak je vše v pořádku. Při poklesu tělesné hmotnosti musí být spuštěn alarm. V tomto okamžiku musíte navštívit lékaře, možná dítě má nesnášenlivost laktózy nebo narušení trávicího traktu. V každém případě, pokud ho přinutíte k jídlu, proces se bude ještě zhoršovat.
 2. Pokud je dítě malé, nepropadejte panice. Dítě jí málo, ale přidávají se gramy. Pediatrické stoly jsou vyráběny v průměru. Nemůžete s nimi vyrovnat všechny děti. Hmotnostní přírůstek je ukazatelem správné výživy kojenců.
 3. Sledujte teplotu a vlhkost. Při vysoké teplotě a nízké vlhkosti dítě začne plakat, protože chce pít. V takových okamžicích si matky často myslí, že dítě má hlad a každých 20 minut mu dává jídlo. Pokud neustále udržujete pokojovou teplotu asi +20 ° C a vlhkost 50-70%, potom dítě přestane žíznit.
 4. Dejte dítě na hruď, i když není co nakrmit. Sáním je do mozku vyslán signál, že je vyžadováno mléko, a v mléčných žlázách se začíná produkovat ve velkém množství. Pokud po třech dnech nedochází ke změnám v těle ženy a dítě stále ztrácí tělesnou hmotnost, je třeba do stravy přidat dětskou směs

Závěr

Každá matka získá své vlastní zkušenosti s procesem péče o své dítě. Velmi nás zajímá, jak se naučit své tipy na krmení dítěte..

Napište je do komentářů a podělte se o svůj názor na článek o sociálních sítích, možná to někomu pomůže. Tým Kids Kids oceňuje váš názor a zkušenosti..

Kolik gramů mateřského mléka je kojencem spotřebováno po 1,2 a 3 měsících

Rodiče musí vědět, kolik by dítě mělo jíst mléko nebo směs v prvním měsíci života. Je třeba vzít v úvahu časový interval mezi jídly a vlastnosti přibývání na váze. Tyto znalosti pomohou posoudit stav a zdraví dítěte. Odborníci na zdraví stanovili standardy, které pomáhají určit, zda je dostatek mléka pro včasné úpravy, aniž by došlo k poškození těla..

Vlastnosti krmení v prvních dnech

Ihned po narození dítěte se aplikuje na matku hrudník, aby se naučil akt sání. První tři dny se místo mléka vyrábí kolostrum. Je to velmi výživné, nestačí, ale toto množství stačí na malý žaludek. Pouze 1 čajová lžička - a dítě bude plné.

Druhý den roste potřeba jídla pro dítě, jedí více a po asi třech hodinách začne častěji žádat o mléko. Kolik v této době jí? Pro jedno krmení, dítě jí asi 20 gramů. Na jeden den by novorozenec měl dostat asi 90 gramů mleziva. Jí asi 10krát denně, nebo dokonce více.

Třetí den si dítě zvykne na nové podmínky existence a technika sání se zlepšuje. Existuje více mléka. Kojení se zlepšuje s každou aplikací na hrudník. Pro jedno krmení může už jíst asi 30 gramů. Během dne jí dítě asi 170 ml mléka.

Kolik by mělo mateřské mléko sát za 7 dní? Na konci týdne života, při jednom krmení, jí 60 gramů. To bude 400 ml denně. Za dva týdny už dítě jí asi 500 ml mateřského mléka.

Na konci prvního měsíce by měl být počet krmení denně 6-7. Pro jedno krmení by měsíční dítě mělo sát 90 - 100 gramů.

Míra spotřeby požadovaného množství jídla pro dítě během prvních deseti dnů lze vypočítat takto: počet dní života vynásobený číslem 10. Například novorozenec ve věku 6 dní vypije asi 60 g.

Chcete-li zjistit, kolik gramů dítě jí, musíte dítě před krmením a po něm zvážit. Rozdíl mezi získanými údaji na stupnici bude roven množství spotřebovaného mléka.

Existuje další způsob, jak určit - vyjádřit mléko před krmením. Po nalití mléka do láhve uvidíte množství jídla. Je pouze nutné vzít v úvahu, že se dítěti podaří odsát 20 až 30 gramů více.

Odborníci říkají, že nemusíte krmit dítě po dobu jednoho měsíce nebo stanovit přísný režim na hodinovém základě, zejména pokud je kojen. Je nutné, aby dítě požádalo o jídlo. Současně začne plakat, a když si ohnutý malý prst přivede k ústům, otočí hlavu a saje ji.

Jak dlouho vydrží krmení? Délka pobytu dítěte v 1 měsíci na hrudi může být od 15 do 40 minut. Nenechávejte dítě v blízkosti hrudníku delší dobu.

Problémy s jídlem

Jsou chvíle, kdy měsíční dítě, které visí celý den na jeho hrudi, zůstává hladové. Poté je detekován nízký přírůstek hmotnosti. Ve většině případů to znamená nedostatek správné výživy. Je nutné vyvinout veškeré úsilí, aby se zajistilo laktace nebo přeneslo dítě na smíšené krmení. Nepřekládejte jej okamžitě do směsi. Nic nemůže být lepší než mámino mléko.

Někdy může dítě odmítnout prsa. Příčinou může být špatné zdraví, ucpání nosu nebo křeče v břiše. Máma bude muset zjistit přesnou příčinu, pomůže odborná konzultace. Řekne vám, jak moc by dítě mělo jíst a po jakém čase.

Pro zvýšení kojení je třeba dát dítě na hrudník častěji, vypít více teplé tekutiny, během krmení dítě nespěchat (mělo by to být nejméně 20 minut v blízkosti hrudníku).

Máma musí přísně sledovat její stravu. Zavedení produktu, který má štiplavou vůni a chuť, může dítě odstrčit od hrudníku. Jídlo, které jí kojící matka, může vyvolat alergické reakce, proto byste měli omezit příjem určitých potravin..

Následující čas

Jak dítě roste, roste potřeba potravy. Tělo roste a vyvíjí se, dítě jí více, protože potřebuje živiny. Zvyšuje se hmotnost, což ukazuje na normální stav.

 1. V intervalu mezi prvním a druhým měsícem jí dítě 700 gramů mléka denně, 120 ml najednou.
 2. Až 4 měsíce by měl být objem konzumovaného mléka 150 ml. Dítě musí být krmeno maximálně 6–7krát v intervalu 3–3,5 hodiny.
 3. V intervalu 4 až 6 měsíců jí dítě 180-200 ml. Interval mezi krmením se může prodloužit až na 4 hodiny. V tuto chvíli začínají první návnady, takže je třeba zvážit jejich podíl. Jakékoli zavedení nového produktu by mělo být konzultováno s lékařem, aby nedošlo k poškození trávicího systému dítěte.
 4. V období od 6 měsíců do roku bude muset být jedno krmení mlékem nebo směsí nahrazeno doplňkovými potravinami. Jí mléko asi 220 ml 5krát denně.

Když je dítě krmeno a má dostatek mléka, je spokojeno, není zlobivé a dobře spí. Zvyšuje se hmotnost. Kojené dítě by mělo přidat asi 180 ml týdně. Pokud je zvýšení menší než 100 ml, měla by být přijata opatření..

Množství močení také pomůže určit, zda je dítě plné nebo ne. Měl by močit až 12-15krát denně, stolice by měla být normální a vhodná pro daný typ krmení, bez zácpy. Pláč může nastat v důsledku koliky v žaludku, ale to neznamená, že není dost mléka.

Není třeba dovolit pláč. Za tímto účelem stojí za prozkoumání příznaků, že dítě má hlad:

 • hlava se otáčí různými směry;
 • otevírání úst a vystupující jazyk;
 • sání prstu, roh přikrývky, vačka.

Mateřské mléko obsahuje protilátky, které mohou chránit tělo dítěte před různými infekcemi. Proto mu musíte alespoň po dobu 6 měsíců poskytnout takovou výživu.

Vlastnosti umělého krmení

Směs je trávena žaludkem malého dítěte pomaleji, proto se interval mezi krmením zvyšuje. Je to asi 3 hodiny. V noci nemusí měsíční dítě žádat o jídlo až 5 hodin.

Kojení, které je na umělém krmení, nemůže být nadměrné. Pokud se probudí brzy po krmení a pláče, není třeba znovu ředit směs. Možná ho bolí žaludek, nebo existuje jiný důvod. Jinak můžete poškodit zažívací trakt a získat nadváhu..

Je bezpodmínečně nutné dodržovat dávkování a pokyny k ředění. Při výběru směsi musíte vzít v úvahu charakteristiky zdraví dítěte a jeho věk.

Kolik směsi by mělo dítě pít? Na sklenici se směsí jsou vždy doporučení, kolik měřicích lžiček je třeba vzít a kolik vody zředit. Přibližné množství výživy se počítá podle hmotnosti dítěte.

 1. Od narození do měsíce a půl je objem směsi 1/5 tělesné hmotnosti (hmotnost se musí dělit 5).
 2. Od 1,5 do 4 měsíců - 1/6 tělesné hmotnosti.
 3. Do šesti měsíců věku - 1/7 dílu.
 4. Od 6 do 8 měsíců se množství výživy rovná 1/8 hmotnosti dítěte.
 5. V posledních dvou měsících až roce se objem zředěné upravené směsi rovná 1/9 dílu.

Například dítě váží 4 000 g za 1 měsíc. Pro výpočet toho, jak má dítě pít mléko denně, potřebujete 4000/5 = 800 ml. V 1 měsíci novorozenec jedl asi 8krát denně. Chcete-li zjistit, kolik dítěte by mělo jíst při jednom krmení, potřebujete 800/8 = 100 ml.

Umělé krmení dětí nemusí být plné. Pokud je dítě zdravé, ale je zlobivé a špatně spí, může být nutné zvýšit část směsi. Některé děti nemusí potřebovat množství porce uvedené v obecně uznávaných standardech..

Stav a chování dítěte vám vždy řekne, zda má dostatek mléka nebo ne. Hlavní věc je včasné zjištění problému a zahájení opatření k jeho odstranění. Nedostatek živin vede k oslabení těla, ke ztrátě aktivity a ke zvýšení náchylnosti k různým infekčním onemocněním.

Kolik by mělo dítě jíst za 2 měsíce. 2 měsíce stravy

Před mladou matkou je vždy mnoho různých otázek. Jedním z nich je problém výživy dítěte. Kolik by mělo dítě jíst za 2 měsíce? Má dost mateřského mléka? Musím ho krmit směsí?

Všechny děti jedí jinak.

Ve skutečnosti je každé dítě individuální. To platí pro všechno, včetně výživy. Chuť k jídlu se může lišit, stejně jako zdravotní stav a nálada. Protože kolik by mělo dítě jíst za 2 měsíce - rozhoduje se! Vydávat přesně definované množství mléka během krmení je, mírně řečeno, směšné. Výjimkou jsou předčasně narozené děti. Jí jen hodinu..

Místní pediatři pečlivě sledují vývoj dítěte, přírůstek na váze a potřebu krmení. Poslední slovo však zůstane pouze u matky. Při neustálém pozorování svého dítěte bude schopna určit stravu dvouměsíční dítě sama a vyvodit závěry o vhodnosti zavedení doplňkových potravin.

Plné dítě - šťastné dítě!

Pokud dítě nejedí - je to vidět okamžitě. Dítě je nervózní, pláče, špatně spí. Dobře krmené dítě se naopak chová velmi klidně, hraje a usmívá se. Jedním slovem navenek vypadá silně a zdravě..

To, zda má dítě dostatek mléka, však lze také určit pomocí tzv. Testu „mokré plenky“. K tomu je nutné vyloučit používání plenek po celý den. Následující ráno musíte spočítat počet mokrých plen. Pokud jich je více než dvanáct, pak je pro dítě dost mléka.

Kolik má dítě jíst 2 měsíce, pediatr řekne mladým rodičům

Chuť k jídlu u dětí je samozřejmě jiná - to je pravda. Přesto si pediatři stále stanovili průměrnou stravu 2 měsíce. Lékaři se zaměřují na zvyšování hmotnosti. Pokud za 1 měsíc je to asi 600 gramů, pak za 2 měsíce je to již 800 gramů.

Pediatrové se řídí speciálními formami odvozenými odborníky v různých časech.

Například podle Reichovy metody se požadované množství mléka počítá vzhledem k hmotnosti a výšce dítěte. Vzorec je velmi jednoduchý. Hmotnost v gramech se dělí výškou v centimetrech, po které se výsledek vynásobí sedmi.

Shkarina metoda naznačuje, že dítě by mělo spotřebovat asi 800 mililitrů mléka denně. S každým dalším měsícem by se tato částka měla zvýšit o 50 mililitrů..

Při výpočtu výživy podle metody Geiburn se bere v úvahu hmotnost dítěte. Také není nic složitého. V prvních 2 měsících je normou konzumovaného mléka pětina hmotnosti dítěte, za 2-4 měsíce - šestina.

Kojení

Nemá smysl mluvit o výhodách přirozeného kojení. Každá matka o tom ví. Otázka, jak moc by dítě mělo jíst 2 měsíce po kojení, je naprosto zbytečná. Moderní pediatrové doporučují krmení dítěte na vyžádání. Mateřské mléko ve většině případů nedovolí drobky ani podvýživu ani přejídání.

V průměru za 2 měsíce dítě sní sedmkrát až osmkrát a množství mléka nebo kojenecké výživy je přibližně 120 mililitrů. Samozřejmě, jakmile dítě může jíst více, a jednou méně. Určitě by však mělo vyjít 800 mililitrů denně.

Nebojte se, pokud dítě sní o něco méně

Tyto standardy jsou však pouze doporučení. Nepanikařte, pokud dítě sní méně či méně. Hlavní věc je stabilní růst a nárůst hmotnosti..

To, jak moc by mělo dítě jíst za 2 měsíce, je otázka, na kterou nelze přesně odpovědět. Všechny údaje jsou pouze přibližné. Pokud má matka stále podezření, že dítě je podvýživeno kojením, protože není možné určit přesné množství konzumovaného mléka, je třeba v různých časech namáhat několik dní v řadě. To matce umožní přesněji procházet výživový plán dítěte.

Pokud není dostatek mléka

Kojení bohužel není vždy možné. Ve vzhledu mléka u žen existuje určitá cyklicita. Například za 3–4 týdny již matka zná režim a stravu dítěte. 2 měsíce po narození a množství mléka začíná klesat. V tuto chvíli není vůbec nutné krmit dítě. Pokud však matka zjistí, že stále není dost mléka a rychlost přírůstku hmotnosti je snížena, může být nutné nakrmit. Nemělo by však být více než 150 mililitrů denně. Nejlepší je to udělat před spaním.

U většiny mladých matek se laktace v noci zesiluje. Pokud tedy dítě klidně spí nejméně sedm hodin, je nejlepší se probudit několik hodin, než dítě otevře oči. Po naskenování 100 mililitrů mléka na večer před spaním může být strouhanka krmena docela hustě.

Jakmile si žena všimne, že je laktace snížena, musí naléhavě přijmout radikální opatření, aby ji obnovila. Existuje mnoho opatření k založení kojení - hlavní věcí je správné stanovení příčiny ztráty mléka.

Proč kojení klesá

Jednoduše řečeno, nejlepší a nejužitečnější možností je výživa pro HS. 2 měsíce je věk, kdy může mléko zmizet. Jak to mohu získat zpět? Co je potřeba udělat pro to?

Možná je matka jen příliš unavená, nedostatek spánku. V tomto případě je nutné zajistit její spánek. Kojící žena by měla spát nejméně sedm až osm hodin denně.

Přispívají ke zvýšeným laktačním a kvasinkovým výrobkům, medu, vlašským ořechům v malém množství, okounů.

Pomáhá také pětiminutová denní masáž mléčných žláz, příjem kyseliny nikotinové, apilaku, vitamínu C a E a pyroxanu. To vše však lze brát jen podle pokynů lékaře..

Bylinkový lék, mimochodem, může být také velkým přínosem. Vývary raperu, kopru, anýzu, fenykl, chistec a oregano - vynikající prostředky!

Vážnější metody zahrnují takové lékařské postupy, jako je UHF, ultrafialové záření, elektroforéza prsu.

Články O Neplodnosti