Hlavní Analýzy

Je Duphalac možné pro novorozence a jak to vzít

Očekávání dítěte je vždy obrovskou radostí pro všechny rodiče, a proto, když obdržela vyhledávanou obálku v nemocnici, mnoho otců a matek neví, s jakými obtížemi budou čelit. Pokud první měsíce života novorozence nic nezakrývá, jen jí a spí. Ale doma může dítě často plakat, má strach z nové neobvyklé situace, ze skutečnosti, že jeho matka teď s ním není vždy, někdy zima, hlad nebo pocit osamělosti.

Všechny tyto problémy však zmizí, pokud začnou potíže se stolicí, dítě si nemůže dlouho vyčistit střeva a bolí ho žaludek. Zde přichází Dufalac na pomoc rodičům a novorozencům. Jedinečný lék, který je vhodný pro osobu jakéhokoli věku. Rodiče tento lék již často mají v lékárničce, protože problém se zácpou se vyskytuje také u dospělých, ale ne každý ví, jak se to týká dětí.

V takovém případě se použije

Potřeba vzít Dufalac je stanovena individuálně, ale existují obecné náznaky, podle nichž lze určit, že střeva dítěte nefungují správně..

 1. Dítě často pláče, táhne nohy k bříšku, mračí se, sténá.
 2. Pohyb střeva nastává méně než jednou denně, pokud je dítě kojeno, méně než jednou každé dva dny, pokud je dítě kojeno.
 3. Defekace je doprovázena pocitem nepohodlí, bolesti.
 4. Výkaly nejsou svalnaté, ale mají solidní vzhled..

Všechny tyto příznaky by měly matku varovat. Pokud masáž břicha nepomůže, teplá plenka připevněná ke žaludku a novorozeně mají stále problémy se střevy, měli byste se určitě poradit s lékařem. A již lékař nejčastěji předepisuje lék Dufalac, aby vyřešil problémy.

Před tím se provede úprava stravy kojící matky, pokud dítě kojí, nebo výběru směsi bez mléka a mléka, je-li dítě umělé. Na základě doporučení lékaře, při plném dodržení dávky a délky používání, můžete vždy dosáhnout pozitivního účinku.

Recepce Dufalac

Duphalac sirup obsahuje prebiotické přípravky, které aktivují reprodukci prospěšných střevních bakterií, osmotická léčiva, která narušují vstřebávání tekutiny do krve, díky které se tekutina zadržuje v konečníku, stolice změkčuje, nevyschne. Někdy se Dufalac doporučuje pro použití s ​​dysbiózou.

Přípravek Dufalac můžete použít jako lék na rychlou pomoc, pokud vám to pediatr doporučil, s občasně se vyskytující zácpou u dítěte, lék ihned účinkuje pozitivně. Pro dosažení nejlepšího účinku je však nutné jej podávat v cyklech 3–4 týdnů, protože pouze v případě ošetření kurzem je práce střev dítěte, mikroflóry ve tlustém a tenkém střevě plně obnovena, stolice se stává pravidelnou a normální konzistence.

Při léčbě by měla být brána v úvahu výška, hmotnost, věk dítěte. I když je lék předepsán lékařem, jsou pokyny studovány tak, aby zohledňovaly všechny nuance.

Musíte začít, jako v případě prvního krmení, s 2,5 ml Duphalac denně, nejlépe ráno, před krmením, abyste mohli sledovat alergické reakce a pohodu dítěte. Pokud dítě ještě nemá 2 měsíce, je třeba začít s užíváním 1 ml (nejvhodnější je odměrka pravidelnou injekční stříkačkou). Dávka se zvýší, pokud při užívání léku nedochází k žádným pozitivním účinkům, stolice se neobjevila nebo pokud pohyb dítěte způsobuje značné nepohodlí, měly by od začátku dávky uplynout tři dny. Maximální dávka pro děti do jednoho roku je lžička 5 ml, rozdělena na 2,5 ml a podávána dvakrát denně, ráno a večer.

Je nutné dodržovat časový interval mezi metodami Dufalacu, používat jej současně.

Přestože je léčivo sladké, je nejlepší ho rozmnožovat ve vodě nebo mateřském mléce, stejně jako dítě konzumuje tekutiny, tolik se vstřebává do stolice. Problémy s příjmem tekutin se nevyskytují u dětí, které jsou na HB, pouze pijí mateřské mléko, ale pro řemeslníky můžete Dufalac dát těsně před snídaní.

Bezpečnostní opatření

Duphalac obsahuje laktózu. Při zahájení užívání léku se bere v úvahu, že vzhledem k nesnášenlivosti této složky není vhodné jako léčivo vylučovat zácpu. U novorozenců se mohou objevit alergické reakce na některé složky. Proto jsou pokyny před použitím léku pečlivě prostudovány a jsou brány v úvahu vedlejší účinky.

Droga je kontraindikována v:

 • Diabetes mellitus;
 • Střevní obstrukce;
 • Křeče.

Pokyny k vedlejším účinkům naznačují arytmii, narušení rovnováhy vody a elektrolytů, zvracení, křeče, pocit únavy, letargii. Tyto příznaky se mohou objevit, pokud je dávka zvolena nesprávně, takže léčba musí být prováděna pod dohledem lékaře.

Pokud rodiče berou v úvahu všechny aspekty užívání Duphalacu, dodržují se správné dávky, provádí se optimální dieta pro dítě, jsou dodržována všechna opatření pro bezpečné podávání, střeva novorozence se vrátí k normálu a dítě potěší rodiče výbornou chutí k jídlu a „správnou“ stolicí..

Je možné dát Dufalac novorozencům a jak je správně používat

Poruchy stolice u novorozenců jsou jednou z mnoha obtíží, které čekají mladé rodiče. Téměř všechny nově razené matky a otcové čelí takovým problémům, které v některých případech vyvstávají i v prvních týdnech života dítěte. To se týká zejména zácpy. Proto je v současné době naléhavou otázkou, který lék je lepší zvolit a zda může být dán dětem. Jedním z těchto léků, které normalizují stolici u dětí, je Dufalac. Tento nástroj v boji proti zácpě je považován za nejúčinnější. A jak můžete Dufalac použít pro novorozence, můžete se z tohoto článku poučit.

Obecně je Dufalac loajální projímadlo, jehož aktivní složkou je laktóza. Vzhledem k mírné a současně aktivní akci je tento lék často předepisován pro použití při dysbióze u novorozenců.

Taková léčba zácpy však má své vlastní vlastnosti. Proto se před použitím poraďte s pediatrem. A také studovat informace, které instrukce obsahuje - dávka nemá malý význam.

 • Jak droga funguje??
 • Jak používat pro kojence
 • Když je třeba použít lék?
 • Kontraindikace
 • Varování

Jak droga funguje??

Již bylo zmíněno, že Dufalac je projímadlo. Týká se látek představujících prebiotické a osmotické skupiny. Tento lék nepronikne střevním traktem do krve. A také neovlivňuje střevní mikroflóru, která má destruktivní účinek. Proto je možné dát dufalac novorozencům od prvních dnů jejich života.

Aktivní složka léčiva (laktóza), působící na střevní motilitu, ji stimuluje. Díky tomuto efektu jsou v něm uloženy molekuly vody, díky čemuž jsou výkaly změkčeny. Jinými slovy, Dufalac zabraňuje zácpě tím, že zabraňuje vysychání stolice v konečníku..

Současně takové projímadlo pro novorozence zachovává přirozenou mikroflóru. To poskytuje aktivní účinek složek léčiva, které neumožňuje množení bakterií patogenní mikroflóry, čímž se aktivuje přirozené prostředí. Proto je pro použití Dufalac pro novorozence předepsáno mnoho lékařů. Zejména se doporučuje i dětem narozeným předčasně..

Zejména s vlastnostmi prebiotik je Dufalac schopen:

 • odstranit z těla toxické látky a amonné ionty;
 • přispívají ke zlepšení absorpce vápníku a fosfátových solí v těle;
 • obnovit střevní mikroflóru bez vyvolání závislosti.

Jak používat pro kojence

Dávkování léku je zpravidla určeno dětským lékařem. Vzhledem k ukazatelům, jako je výška a hmotnost, je pro novorozence předepsána individuální norma léku. Dalším důležitým faktorem je, jak obtížný byl stav malého pacienta v době kontaktu s odborníkem.

Obvykle je Dufalac pro novorozence předepsán pro použití ve formě sirupu. A dávkování s malými problémy se stolicí dítěte je minimální. V takových situacích se projímadlo používá jednou denně v objemu 5 ml. Tyto informace obsahují pokyny k danému léčivu. Rovněž to naznačuje, že v případě potřeby může být Duphalac podáván dvakrát denně. V tomto případě zůstává dávka stejná, ale část léčiva je rozdělena na polovinu. To znamená, že by dítě mělo dostat 2,5 ml.

Duphalac může být podáván novorozencům v čisté formě nebo ve zředěné formě. Lék může být naředěn převařenou vodou nebo mateřským mlékem. Lék můžete také smíchat s malým množstvím živinové směsi..

Je vhodné přenést laxativní metody do první poloviny dne. Ranní hodiny jsou ideální pro použití Dufalacu. Například před snídaní dítě. Hlavní věc je dávat léky každý den ve stejnou dobu. Pokud jde o trvání léčby takovým lékem, je to stanoveno individuálně. Dufalac obvykle dává viditelné výsledky do 2-24 hodin po podání.

Když je třeba použít lék?

Pokyny k použití drogy říkají, že by měla být dána novorozencům v následujících situacích:

 • pokud dítě nemělo výkaly 1-2 dny;
 • v pooperačním období pomoci změkčit výkaly;
 • s hemoroidy;
 • k léčbě a prevenci hepatální encefalopatie u kojenců.

Kontraindikace

Nebo pokud dítě trpí střevní obstrukcí. V ostatních případech jsou kontraindikace stanoveny individuální nesnášenlivostí nástroje nebo jeho součástí.

Varování

Instrukce pro léčivo obsahuje nejen informace o dávce a spektru účinku. Označuje také varování a vedlejší účinky, které může Dufalac způsobit. V zásadě jsou velmi vzácné. Příčinou nežádoucích účinků je zpravidla předávkování. Proto je důležité pečlivě používat projímadlo. A s následujícími příznaky okamžitě vyhledejte lékaře:

Je také třeba věnovat pozornost obecnému stavu novorozence. Včetně, pokud si všimnete únavy a nízké aktivity dítěte. Na prvních recepcích je snadné si všimnout jeho znepokojení. Protože u kojenců může dojít k nadýmání, nadýmání a bolesti břicha. Proto je důležité Dufalac používat přísně pod dohledem lékaře.

Samozřejmě je realistické pokusit se situaci napravit pomocí přírodních metod (nahrazení směsi nebo úprava stravy mladé matky). Abychom však nezpůsobili nepříznivé situace a nezachránili dítě před potížemi s židlí, můžete použít nástroj prověřený mnoha lidmi. A dejte to svému dítěti pouze pod dohledem lékaře a po konzultaci s odborníky.

Dufalac pro novorozence - kdy můžu vzít?

Téměř všichni rodiče čelí skutečnosti, že jejich dítě začíná zácpu. Stále nezralá střeva si s jejich prací nedokáží poradit, tvorba plynu se začíná zvyšovat, objevuje se bolest a zácpa.


Pokud budete sledovat statistiky, pak každý šestý novorozenec trpí zácpou a kolikou v bříšku. Ohrožené jsou děti, které jsou touto směsí kojeny. Níže zvážíme, zda lze Dufalac pro novorozence použít a jak to udělat správně.

Zácpa u dětí

Lékaři říkají, že zácpa je pomalý nebo zcela chybějící pohyb střeva po dobu jednoho nebo více dní. Ale v tomto případě to vše závisí na věku dítěte, výživě.

Například u dětí do jednoho měsíce je počet vyprazdňování přímo závislý na příjmu potravy. Pro děti na umělém krmení - až tři vyprazdňování.

Kojící matka by měla věnovat pozornost nejen tomu, kolikrát její dítě šlo na záchod, ale také jak vypadaly výkaly, jakou barvu a vůni měli. U kojenců je stolice polotekutá, odstín žluté. Pokud dítě sní mléčnou směs, bude mít stolička jinou vůni a konzistence bude hustší.

Můžete pochopit, že u dítěte dochází k zácpě podle následujících příznaků:

 • dítě je neklidné, snaží se tlačit, ale střeva se nevyprázdňují;
 • při pokusech se dítě začne neklidně plakat;
 • během jednoho nebo dvou dnů nenastane žádný pohyb střev;
 • dítě nespí dobře, spánek může zcela chybět;
 • solidní břicho, nadýmání;
 • kolena jsou neustále natažená do žaludku;
 • Může dojít ke zvracení.

Zácpa může nastat, protože dítě pije trochu tekutiny, kojící matka nejí správně. Defekace může být narušena i poté, co byly do dětské výživy zavedeny nové produkty, a proto pediatrové doporučují postupovat při každém pozorování reakce těla postupně.

Proč dávat Dufalac?

S průjmem, s kolikou u novorozenců, matky nevědí, co dělat a jaké léky mohou být podávány. Za normálního stavu může novorozené dítě vyprázdnit střeva až desetkrát denně, což se nepovažuje za patologii.

Uplyne několik měsíců a proces vyprazdňování začne být regulován, nyní frekvence stolice dosáhne až třikrát denně.

Ale co se stane:

 1. Problémy ve střevech mohou přetrvávat, je to kvůli nim, že dítě bude trpět zácpou. Doktor může provést takovou diagnózu, když dítě nemůže jít na záchod dva nebo více dní. Navíc pokaždé, když bude tvrdě tlačit a plakat, bude konzistence stolice suchá a tvrdá. U kojených dětí není zácpa běžná. To je vysvětleno tím, že tělo spolu s mateřským mlékem dostává vše potřebné, včetně prospěšných bakterií, které stimulují trávení.
 2. Děti, které jsou krmeny směsí mléka, často trpí zácpou. Tělo nemusí tolerovat jednotlivé složky ve směsi..

Pokud si náhle všimnete potíží s pohybem střev, měly by se matky poradit s pediatrem. Po vyšetření bude lékař schopen zjistit příčiny tohoto stavu a předepsat potřebné léky.

Zácpa je spíše dočasným jevem, který se dnes obtížně nezbavuje. Nejoblíbenější drogou je Dufalac pro novorozence, návod k použití je v balení, ale lékař může také poskytnout nějakou radu..

Složení léčiva obsahuje složky přírodního původu. Základem je sérum kravského mléka. Hlavní složkou je laktulóza. Po proniknutí do těla nedochází ke změnám v zažívacím systému.

Sacharidy patří do skupiny disacharidů, tělo se neabsorbuje:

 • proniká do tenkého střeva, absorbuje vodu, výkaly se stávají tekutějšími a zvyšují objem;
 • svaly střevní stěny se začínají stahovat.

Jak dlouho působí Dufalac u novorozenců? Pokud byly všechny dávky splněny, dítě během jedné hodiny zcela odejde na záchod bez bolesti a slz.

Indikace pro použití

Díky léku je možné obnovit fyziologický rytmus pohybu střev, ve střevní flóře se začíná vytvářet příznivé prostředí. Rodiče by však měli vědět nejen to, jak brát, ale spíše, jak drogu podat, ale také, kdy to udělat.

Droga se také používá pro lékařské účely ke změkčení výkalů. Tak například léčivo může být předepsáno pro dosažení prebiotického účinku. Střevní mikroflóra je osídlena prospěšnými bakteriemi, zácpa se nebude dlouho trápit.

Jak dlouho užijete Duphalac? Droga se nejčastěji používá pro jednu dávku, ale někdy, pro léčebné účely, mohou lékaři doporučit podání na několik dní..

Aplikační pravidla

Instrukce říká, že děti všech věkových skupin mohou užívat drogy. Lék se užívá perorálně, tj. Uvnitř. Kolik pije Dufalac a další body určené lékařem.

Existují však obecná pravidla pro přijetí, která zahrnují:

 • lék je užíván systematicky, přeskakuje příjem, snižuje se účinnost;
 • lék je naředěn vodou, v jakém poměru to lékař řekne;
 • do jednoho roku dostávají děti lék jednou, dvakrát starší;
 • množství tekutiny spotřebované při projímání projímadla by mělo být zvýšeno.

Trvání akce po přijetí je uloženo na dlouhou dobu, někteří dokonce úplně zapomenout na problém po dobu několika měsíců. Podrobněji o pravidlech přijetí by měl informovat pediatr.

Dávkování pro novorozence

Otázka: "Jak dát dufalac kojencům 1 měsíc a 2 měsíce?" Mnoho rodičů se bezpochyby obává.

Zajímavý! Před užitím léku by mělo být dítě vyšetřeno dětským gastroenterologem.

Pokud rodiče pečlivě dodržují pokyny, dodržují dávkování, nedochází k negativním reakcím.

Pro kojence je sirup často podáván v čisté formě, ale v případě potřeby může být ředěn mateřským mlékem nebo teplou vodou. Pediatrové doporučují dávat lék ráno na lačný žaludek.

Dávkování v prvním roce života je následující:

 1. Když dojde k zácpě, lék se podává třikrát, každý po jednom mililitru. Za účelem normalizace stavu mikroflóry - jeden a půl mililitru jednou denně.
 2. Odstranění dysbiózy - až tři mililitry denně.

Pokud ihned dáte plnou dávku, mohou mít děti meteorizym. Kolik můžete vzít Dufalac? Pokud lék nepomůže dítěti po sedmidenním příjmu, doporučuje se léčbu ukončit a poradit se s lékařem.

Kojící matky po celou dobu léčby by měly pečlivě sledovat stravu. Odmítněte všechny produkty, které mohou vyvolat tvorbu plynu. Jinak se stav dítěte zhorší.

Zajímavý! V případě chronické zácpy je dítě převedeno na umělou výživu. Takže můžete židli obnovit.

Jak dlouho Dufalac působí u dětí? Jak ukazuje praxe, droga začíná působit během první hodiny, ve vzácných případech, po dni.

Léčba po roce

U dětí, které dosáhly jednoho roku nebo více, se dávka léku mění:

 • od jednoho do pěti let denně se podává 5-10 mililitrů;
 • děti po šesti letech 10-15 mililitrů.

K obnovení normální mikroflóry dostanou děti po dvou letech denně tři mililitry drogy. Po čtyřech letech se dávka zvýší na pět mililitrů..

Pediatrové doporučují dávat sirup ráno až do zítra nebo ihned po něm. Po průběhu léčby zácpa zmizí a střeva začnou plně fungovat..

Preventivní opatření

Navzdory své účinnosti nemusí být lék vždy použit..

Ve vztahu k dětem a starším dětem existují následující kontraindikace:

 • přecitlivělost na složky, které tvoří složení;
 • krev je uvolňována z konečníku, její původ není spojen s hemoroidy;
 • metabolismus galaktózy je narušen;
 • exacerbace apendicitidy;
 • střevní obstrukce.

Děti s diabetem mohou tento lék užívat, ale pod přísným dohledem ošetřujícího lékaře.

Zajímavý! Poprvé po úpravě se produkce plynu zvyšuje, ale stav se během prvních dvou dnů normalizuje sám.

V případě, že byla dávka snížena, mohou se objevit nežádoucí účinky, včetně:

 • výskyt bolesti svalů;
 • bolesti hlavy;
 • svalové křeče;
 • průjem a útok zvracení;
 • výskyt bolesti břicha.

Pro odstranění těchto příznaků je nutné upravit dávkování léku.

Pamatujte, že lék eliminuje příznaky zácpy, ale nikoli důvod jeho vzhledu. Tento léčivý přípravek je účinný, zlepšuje stav dítěte, normalizuje střeva, ale aby se již neobjevovaly příznaky zácpy, měly by být nalezeny a odstraněny příčiny jeho vzhledu..

Často kladené otázky

Droga a alkohol

Kompatibilita s dufalakem a alkoholem?

Berte sirup, zatímco intoxikovaný by měl být opatrný. Jde o to, že laktulóza, která je součástí léku, zvyšuje hladinu červených krvinek v krvi, v důsledku čehož se může objevit tromboflebitida. Není to bezpečné, zejména v tomto stavu. To je důvod, proč většina lékařů kategoricky nedoporučuje kombinovat lék a alkohol.

Akce pro dospělé

Jak rychle Dufalac ovlivňuje dospělého?

Podle pokynů může dospělý pozorovat účinek léku po 12-24 hodinách. Se zvyšujícím se dávkováním lze tento čas zkrátit. Můžete ji však zvýšit až po konzultaci s lékařem.

Svíčky dufalac

Chtěl bych vědět o návodu na použití svíček Dufalak?

Tvar svíček se může lišit. Do tří let by se měla používat pouze polovina čípku, po třech letech v celé formě pro děti. Děti od sedmi let a dospělí s jednou svíčkou. Je představena a leží na boku. Aby nedošlo k rozmrazení, uložte lék v chladničce. Po zavedení do konečníku se doporučuje lehnout si deset minut..

Dufalac pro novorozence

Při problémech s pohybem střev u dítěte se rodiče často pokoušejí podat projímadlo co nejdříve. Obzvláště populární je Dufalac. Droga má řadu kontraindikací a nemůže být použita k odstranění některých problémů se střevem. Duphalac pro kojence se používá zřídka a měl by být předepisován pediatrem. Pokud ji používáte sami, můžete zhoršit stav dítěte, protože problémy se stolicí mohou naznačovat řadu patologií. Jak podat Dufalac novorozencům řekne lékaři po individuální konzultaci, pokud existují náznaky pro užívání drogy.

Mohu to použít u novorozenců

U kojených dětí se problémy s pohybem střeva vyskytují jen zřídka. Prvních 1,5 měsíce vychází dětská stolička asi 7krát denně. Normálně to vypadá jako kaše promíchaná s nestráveným mlékem. Vůně by měla být kyselá. Pokud jsou výkaly hustší, může to být známka zácpy. U dítěte na umělém krmení je stolice pevnější, svým vzhledem a vůní připomíná výkaly dospělého. V tomto případě je obtížnější identifikovat problémy s pohybem střev..

Do druhého měsíce života klesá frekvence pohybů střev na 2-3krát denně. I když k vyprazdňování dochází jednou za několik dní, není to důvod k obavám. Pokud dítě udržuje chuť k jídlu a přibírá na váze, nejsou nutná žádná terapeutická opatření. Na problém svědčí stolička s tvrdým zápachem. V této situaci bude návštěva u pediatra správná.

Pokud je problém se stolicí, mohou být novorozencům podány Duphalac. Doporučuje se pro zácpu, průjem. Nedostatek střevních pohybů během 2-3 dnů naznačuje abnormality ve střevech. To je doprovázeno úzkostí ze strany dítěte, stává se slzným, ztrácí chuť k jídlu. Rodiče si všimnou častých pokusů o defekaci. Zácpa je náchylnější k dětem, které jsou kojeny i krmeny.

Příčinou střevních problémů u novorozenců, kteří nedostávají doplňkové potraviny, je často podvýživa matky nebo nedostatek mateřského mléka. Mezi další faktory vedoucí k zácpě u kojenců patří:

Křivice

 • vrozené střevní patologie (úzký konečník, nedostatečně vyvinuté tlusté střevo);
 • nezralost střeva (obvykle zmizí do 2 měsíců);
 • křivice;
 • onemocnění nervového systému;
 • problémy s játry
 • poruchy štítné žlázy.

Vzhledem k rozsáhlému seznamu důvodů tohoto stavu je nutné konzultovat s lékařem možnost použití projímadel.

Častěji problémy s vyprazdňováním naznačují, že směs není vhodná pro dítě. Dalším důvodem může být porušení střevní mikroflóry v důsledku užívání tablet. Protože je léčivo prebiotikum, které stimuluje růst laktobacilů, snadno se s tímto problémem vyrovná. Patogenní mikroflóra v důsledku užívání léčiva je inhibována.

Duphalac se užívá ke zlepšení vstřebávání fosfátů a vápníku tělem novorozence a také k odstranění toxických látek. Tento nástroj při dodržování pokynů není návykový, a proto lze bez pochyby použít pro problémy se zažívacími orgány u dětí jakéhokoli věku, pokud neexistují kontraindikace..

Lék se doporučuje, pokud dítě vyžaduje chirurgický zákrok na konečníku nebo konečníku. Kromě toho lze Dufalac použít k léčbě těhotných a kojících žen. Neovlivňuje vývoj plodu a neabsorbuje se do mateřského mléka..

Před podáním novorozence Dufalac se musíte ujistit, že hromadění plynů ve střevě není příčinou obav, protože léky situaci zhoršují. S nadýmáním přichází úleva, když masírujete bříško a přitlačíte k němu nohy.

Kontraindikace

Léky Dufalac by neměly být používány pro střevní obstrukci, ani pokud existuje možnost gastrointestinální perforace. Nepředepisujte jej za následujících podmínek:

 • nesnášenlivost fruktózy nebo galaktózy;
 • nedostatek laktázy;
 • rektální krvácení neznámého původu;
 • podezření na slepá střeva;
 • galaktosémie (nesnášenlivost mléka).

Je nežádoucí používat Dufalac v přítomnosti ileostomie nebo kolostomie.

Dufalac se nedoporučuje pro diagnostiku jaterní encefalopatie u dítěte, protože k léčbě je nutná vyšší dávka. Účinek takového množství léku na tělo dítěte nebyl studován.

Cukr přítomný v Dufalacu obvykle nezpůsobuje problémy ani u pacientů s diabetem, ale je nutné ho používat s touto patologií opatrně. Stav těchto pacientů se může se zvyšující se dávkou zhoršovat.

Pokud během podávání Dufalacu není pozorováno žádné zlepšení, doporučuje se změnit lék, protože to nepomáhá problém vyřešit..

Složení léku

Aktivní složkou Dufalacu je laktulóza získaná ze séra kravského mléka. Obsahuje 66,7 g na 100 ml léčiva. Složka je bezpečná, protože se neabsorbuje ve střevu, ale rozkládá se přímo v konečníku a snižuje pH. Další složkou léku je čištěná voda.

Díky takovému bezpečnému složení lze lék bezpečně použít k léčbě novorozenců. Jemně působí na střeva a je zcela eliminován..

Princip aplikace pro děti

Podle návodu k použití se Dufalac podává dítěti uvnitř a lze jej ředit vodou nebo použít v čisté formě. Dávkování volí lékař individuálně s ohledem na indikace a věk dítěte. Přesné množství léku vám umožní změřit odměrku, která je připojena k léku. Pijte to současně. Při této terapii je velmi důležité pít dostatek tekutin..

Pokud jde o věk, ve kterém lze začít s medikací, není v příručce uvedeno nic. V tabulce dávkování je poznámka, že je povoleno dávat dětem až rok. Pokud existují náznaky, lékaři povolí, aby Duphalac užívali novorozené děti s výhradou přesné dávky.

Doporučená dávka může být okamžitě vypita nebo rozdělena na 2 dávky. Během terapie lékař monitoruje zdravotní stav dítěte a jeho reakci na lék. V případě potřeby upravte dávkování. Pokud je věk dítěte do 1-6 let, doporučuje se zvýšit množství léku. Vzhledem k malým přípustným dávkám jsou děti do 6 let lepší koupit léky v lahvích než v sáčcích. Poslední forma léku je vhodná pro děti ve věku 7-14 let. Tato doporučení jsou dodržována pro zácpu u dítěte. Léčba by měla trvat 1 měsíc.

Otevřený sáček prášku nelze skladovat, musí být zlikvidován. Pokud dítě potřebuje méně než 15 g, je lepší si vzít láhev.

S dysbiózou dítě potřebuje mnohem méně drog. Léčebná kúra v tomto stavu by měla trvat 2-3 týdny.

Velkou výhodou tohoto léku je, že není nutné brát ho v kurzu. Postačí Dufalac dítěti podle potřeby. Výsledek při užívání léku je patrný po 2-3 dnech. Pokud se tak nestane, stojí za to se poradit s lékařem ohledně vhodnosti další léčby léky..

Dufalac je velmi sladký, které děti nemají vždy rádi. Proto se doporučuje, aby léčivo pěstovali. Podává se dítěti ze lžičky nebo stříkačky bez jehly. Je lepší dát Dufalac ráno, aby se během dne objevily pohyby střev..

Nástroj se používá také ve formě klystýru, ale pouze ve vážných případech nebo před operací. Z tohoto důvodu se sirup Duphalac zředí vodou. Výsledný roztok se podává pomocí lékařské hrušky. Lékař předepíše klystýr s Dufalacem v případě otrávení dítěte. Užívání tímto způsobem je povoleno déle než dva dny. Kromě výše uvedených kontraindikací není klystýr s léčivem vystaven vysoké teplotě, exacerbaci virových infekcí, nádorům ve střevě..

Dufalac je povoleno užívat s jinými drogami, ale je třeba mít na paměti, že tento lék zvyšuje kyselost ve střevech. Za takových podmínek nemusí některé léky fungovat..

Vedlejší efekty

Při léčbě Dufalacem v prvních dnech dítěte se projevuje plynatost. K tomu dochází v důsledku reakce glukózy s obsahem střeva, díky čemuž se uvolňuje oxid uhličitý. Část je vylučována plícemi a zbytek zůstává ve střevě..

Dlouhodobé užívání léku vede k narušení vodo-elektrolytické rovnováhy, což je známkou únavy, ospalosti, bolesti hlavy. Způsobuje také průjem, způsobuje bolesti břicha. Chcete-li tyto jevy odstranit, musíte přestat brát léky. Aby nedocházelo k dehydrataci, doporučuje se novorozence aplikovat častěji na hrudník nebo dávat vodu, je-li dítě kojeno. Kromě toho je po užití léku narušena chuť k jídlu a v žaludku se objevuje těžkost.

Duphalac k léčbě dětí se používá pouze na doporučení lékaře, protože je možné porušení vyprazdňovacího reflexu. Tento lék někdy vyvolává nevolnost a zvracení..

Je třeba mít na paměti, že projímavý účinek Dufalacu nastává po 2 hodinách, někdy po dni. Pokud k vyprázdnění nedošlo ani po použití přípravku, je třeba dítě vzít k lékaři.

Používání Dufalacu u dětí po dlouhou dobu vede ke snížení jeho účinnosti. K dosažení výsledku je třeba zvýšit dávkování. Dělat to sami se nedoporučuje, zejména pokud jde o léčbu dítěte.

Nejsou k dispozici žádné údaje o předávkování lékem. Veškerý přebytek je vylučován výkaly. V některých případech byly zaznamenány bolesti břicha a dehydratace..

Při dlouhodobém užívání léku může dojít k dehydrataci.

Závěr

Dufalac je účinný prostředek k odstranění problémů se stolicí u novorozenců. Při správném použití je funkce střev normalizována. Je třeba mít na paměti, že navzdory neškodnému složení může u dítěte dojít k řadě vedlejších účinků v důsledku užívání léků. Nafukování je nejčastěji pozorováno..

Duphalac by měl být předepsán lékařem po vyšetření novorozence na patologie trávicího systému. Pokud nebudou zjištěny žádné problémy, bude mu tento lék předepsán s jasným dávkováním.

Dufalac pro novorozence - droga pro ty, kteří neradi trpí zácpou

Nikdo nemá rád zácpu. Když k tomu dojde, vždy se obracíme ke konkrétnímu produktu nebo domácímu léku, abychom se zbavili nepříjemných symptomů. Co bychom tedy měli dělat, když má dítě zácpu? Mohou jim být podávány stejné léky a výrobky, jaké užívají dospělí?

Než se dítěti pomůže zbavit se zácpy, je důležité se ujistit, že je to zácpa.

Zácpa u novorozence

Zácpa není jen vzácné výlety na záchod nebo snížení kontaminovaných plenek.

U dítěte mladšího než 12 měsíců je diagnostikována zácpa, pokud existují dva nebo více následujících příznaků:

 • stolice méně než třikrát týdně;
 • výstup tvrdě formovaných velkých výkalů nebo malých granulí, které vypadají jako králičí trus;
 • napětí během úkonu defekace, které je vyjádřeno pláčem nebo zvukem podobným gruntům. V těchto chvílích je u novorozenců obvyklé zavrčení a namáhání. Když se střeva uvolní, jejich obličeje zčervenají. To se však stává problémem, pokud je stres spojený s tvrdou stolicí nebo krví na pleně;
 • tvrdá fekálie související s plenkovou krví.

Povaha a frekvence stolice závisí na věku a individuální povaze fungování střeva. U novorozenců, kteří jedí mateřské mléko, je normou 5 až 10 stolic za den. Dětská výživa pro děti má tmavší a tlustší stolici.

Podrobněji o tom, co by mělo být normální stolici u kojenců, říká dětský chirurg ve svém článku.

Článek dětského lékaře pomůže rodičům zjistit, jaké jsou hlavní příznaky zácpy a které projímadlo pro děti nejlépe pomáhá.

Léčivou látkou je laktulóza. Je to syntetický nestravitelný disacharid tvořený jednoduchými molekulami cukru (monosacharidy) - fruktózou a galaktózou. Komerční sirup používaný k ošetření je žlutooranžový. Vyrábí se izomerizací laktózy..

Zde je seznam otázek, které mohou vyvstat u rodičů, kteří se rozhodnou tento lék poskytnout..

Proč je pro mé dítě důležité vzít tento lék??

Dufalac pro novorozence a kojence se používá k dlouhodobé léčbě chronické zácpy.

Zadržuje vodu ve střevech, snižuje absorpci, což pomáhá změkčit stolici a bezbolestné pohyby střev. Dufalac má sekundární projímadlo v tlustém střevě.

Tam je fermentován střevní flórou. Současně vznikají látky, které stimulují peristaltiku a mají oxidační vlastnosti.

Jaká je farmaceutická forma léku?

Duphalac pro děti je k dispozici ve formě čirého, hustého roztoku. Barva - od bezbarvé až nahnědlé žluté. Kapalná forma činí léčivo výhodné pro použití u kojenců.

Jaké dávkování je třeba sledovat u kojenců?

U kojenců od narození do 1 roku se Dufalac podává v dávce 2,5 ml. Předepisuje ji lékař dvakrát denně. Dávka může být zvýšena na 5 ml dvakrát denně u dětí starších než 6 měsíců, pokud nebylo dosaženo požadovaného účinku. Dávka by měla být založena na zdravotním stavu a reakci na léčbu..

Tento lék používejte pravidelně, abyste maximalizovali jeho přínosy. Nezapomeňte dát dufalac dítěti ve stejnou dobu denně.

Jak dát Dufalac novorozencům a kojencům?

Abyste dali dítěti lék, změřte správné množství pomocí odměrné lžičky nebo orální stříkačky. Můžete si je koupit v lékárně. Nepoužívejte kuchyňskou lžičku - nedává správnou dávku.

Jak dlouho Dufalac působí?

Pokud po několika dnech nedojde ke změně, poraďte se se svým lékařem, protože může být zapotřebí jiný lék nebo zvýšení dávky Dufalacu..

A pokud dítě zvrací?

Pokud dítě po užití dávky léku zvrací méně než 30 minut, podejte mu stejnou dávku znovu.

Pokud dítě neustále zvrací, jděte do nemocnice, poraďte se s lékařem.

Co když zapomenu dát lék včas?

Pokud uplynulo méně než 4 hodiny, můžete své dítě podat lék. Pokud například dáváte lék vždy kolem 7:00, můžete vynechanou dávku podat kdykoli do 11:00. Pokud uplynuly více než čtyři hodiny, nepodejte vynechanou dávku. Jen počkejte na další léky..

Jsou možné vedlejší účinky??

Když dítě poprvé vezme Dufalac, může mít nadýmání, nadýmání, říhání, dunění, bolest žaludku.

Pokud některý z těchto příznaků přetrvává nebo se zhoršuje, okamžitě informujte svého lékaře..

Pamatujte, že lékař předepsal tento lék, protože podle jeho názoru je přínos pro dítě větší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho dětí, kterým je tento lék podáván, tento lék dobře snáší, aniž by došlo k nebezpečným vedlejším účinkům..

Pokud se vyskytne jeden z těchto nepravděpodobných, ale nebezpečných vedlejších účinků, ihned to oznamte svému lékaři:

 • průjem;
 • zvracení
 • slabost;
 • svalové křeče;
 • nepravidelný srdeční tep;
 • změny nálady;
 • křeče
 • silná nebo přetrvávající bolest břicha;
 • krvavé stoličky;
 • rektální krvácení.

Velmi závažná alergická reakce na tento lék je nepravděpodobná, v případě potřeby však vyhledejte lékaře. Mezi příznaky alergií patří svědění, vyrážka, otok (zejména v obličeji, krku, jazyku), dušnost.

Toto je neúplný seznam možných vedlejších účinků. Pokud zjistíte jiné abnormality, sdělte to svému lékaři.

Lze současně s přípravkem Dufalac užívat i jiné léky??

Lékař by si měl být vědom všech možných interakcí Duphalacu s jinými léky.

Svému dítěti můžete podávat léky obsahující paracetamol nebo ibuprofen, pokud vám to lékař nezakázal.

Před podáním jiných léků dítěti se poraďte s lékařem. Patří sem bylinné a homeopatické léky..

Co dalšího potřebuji vědět o tomto léku?

Dlouhodobé používání Dufalacu je bezpečné. To neznamená, že to dítě bude vždy muset vzít, aby vyprázdnilo střeva..

Svému dítěti můžete pomoci tím, že mu dáte potraviny s vysokým obsahem vlákniny (zelenina, ovoce, otruby a celá zrna). Pijte také hodně vody, což pomůže změkčit stolici..

Kde a jak tento přípravek uchovávat?

Uchovávejte lék ve skříni, mimo dosah tepla a přímého slunečního záření. Není nutné jej skladovat v lednici. Chraňte před mrazem, protože to způsobí, že přípravek zhoustne příliš..

Pokud je přípravek zmrazený, zahřejte jej na pokojovou teplotu, dokud se znovu nestane tekutým. Může dojít k normálnímu ztmavnutí barev. Pokud dojde k přílišnému ztmavnutí a není možné ho spolknout, odmítněte přípravek užívat. Neskladujte lék v koupelně..

Ujistěte se, že děti nevidí nebo se k drogě nedostanou.

Uchovávejte lék v nádobě, ve které byl zakoupen.

Obecná doporučení pro tento lék

 • zkuste podávat lék přibližně ve stejnou dobu každý den;
 • Pokud máte pochybnosti o účinnosti tohoto léčivého přípravku, poraďte se se svým lékařem, ale i nadále podávejte Dufalac jako obvykle. Nepodávejte další dávky, protože by to poškodilo;
 • podejte tento lék pouze vašemu dítěti. Nikdy to nikomu jinému nedávejte, i když se jejich stav jeví stejný;
 • pokud si myslíte, že někdo jiný omylem vzal tento lék, poraďte se s lékařem;
 • ujistěte se, že máte vždy dost léků;
 • ujistěte se, že lék, který máte doma, nevypršel.

Dufalac je dostupný jako volně prodejný lék.

Maloobchodní cena léku je asi 320 rublů.

Návod k použití Dufalac pro kojence

Duphalac pro novorozence může být skutečnou záchranou pro gastrointestinální poruchy. Nejběžnějším problémem křehkého organismu je porucha stolice. K jeho normalizaci přispívají projímadla a klystýry..

Léčba drogy

Mekonium kojenců (první stolice) s postupným posilováním gastrointestinálního traktu se stává plnohodnotným stolicí. Někdy dochází k zácpě. S takovým problémem lékaři často doporučují dávat Dufalac novorozencům, protože je nutné bojovat proti zácpě, aby se v budoucnu zabránilo vážným následkům.

Navíc tento problém trápí dítě: neustále pláče, jeho bříško je tvrdé, našpulené. Pokyny k použití léku uvádějí, že patří do skupiny projímadel a také zahrnuje prebiotika.

Laxativa způsobují, že výkaly jsou měkčí a tekutější. Tělesem se tato konzistence snáze vylučuje. Léčivý sirup navíc neumožňuje výkaly vyschnout v konečníku..

Návod k použití umožňuje použití Dufalacu také při dysbióze, jaterních problémech, parodontu, hnilobě a dyspepsii.

 1. Působí jako ředidlo pro změkčení stolice.
 2. Posiluje střevní stěnu.
 3. Odstraňuje škodlivé látky z nezralého těla.
 4. Zlepšuje absorpci vápníku.
 5. Mohou obnovit postiženou mikroflóru dětských střev.
 6. Není návykové.
 7. Nepřispívá k dehydrataci.
 8. Má trvalý účinek.

Nedostatek léků - nelze jej používat příliš často. Kromě toho Dufalac není účinný v boji proti chronické dětské zácpě. Přináší úlevu pouze na chvíli, ale neřeší plně problém. Mínus lze také připsat pomalému působení Dufalacu: v některých případech lék působí až po dni.

Dávkování pro kojence

Odborníci v oblasti medicíny si všímají, že Dufalac můžete vzít pro novorozence od prvních dnů života. Aby lék fungoval jistě a nezpůsobil poškození novorozence, je třeba přísně dodržovat návod k použití a doporučení pediatra..

Za prvé, dítě může dostat 1/2 lžičky. sirup. Jednou denně bude stačit. Pokud uběhly 3 dny a výkaly nevyšly, lze dávku zvýšit. Je třeba poznamenat, že je možné podávat léky novorozencům do 1 roku věku nejvýše 5 ml denně. Doporučuje se rozdělit předepsanou maximální dávku na 2 dávky.

Jak dlouho trvá léčba takovým lékem? Lékaři říkají, že novorozenci musí dostávat Duphalac po dobu 20-25 dnů. Použití by mělo probíhat přesně tak, protože užívání léků případ od případu nebude mít trvalý účinek. Po 20–25 dnech střeva upraví svou mikroflóru, vyprazdňování bude pravidelné.

Jak podat Dufalac během léčby kurzem? Dejte dítěti lék ve stejné dávce ve stejnou denní dobu. Ráno před krmením je na to ideální období..

Po zaznamenání dávky se doporučuje pro lepší účinek zředit vodou. Je nutné se pokusit dát dítěti s drogou co nejvíce vody. Je povoleno chovat nejen vodu, ale také mateřské mléko. Dále musí být dítě krmeno.

Preventivní opatření

Hlavní účinnou látkou v léčivu je laktóza..

Pokud existuje problém nesnášenlivosti této látky, je přísně zakázáno dávat duphalac novorozencům. Další hlavní kontraindikace: cukrovka, střevní obstrukce.

První příjem léků může způsobit nadýmání, koliku, nadměrnou tvorbu plynů. Dufalac může vyvolat zvracení, průjem, zhoršenou vodní rovnováhu, narušený reflex odpovědný za pohyb střev. Všechny tyto nežádoucí účinky se mohou objevit při nesprávném dávkování nebo při dlouhodobém užívání léku. Použití Dufalacu při léčbě zácpy by mělo být pod dohledem pediatra. Pokud po nějaké době nedojde ke zlepšení, předepíše odborník alternativu.

Zácpa je velmi častý problém, ale neměli byste ji brát na lehkou váhu. Novorozencům by neměly být podávány žádné projímadla bez povolení pediatra. Předepisovat léky by měl být pouze odborník. Použití Duphalac bez dávkování, nezávislé podávání jeho dávek nejenže přinese pozitivní účinek, ale může také vést k důsledkům, které pak bude obtížné eliminovat. Zácpa je někdy dočasným jevem, který sám o sobě zmizí, takže léčba drogy by měla být prováděna pouze v případě potřeby.

Dufalac pro novorozence

Dufalac pro novorozence je aktivně předepsán k zácpě, stejně jako lék pro korekci dysbiózy. Tento léčivý přípravek je bezpečný pro děti, protože se neabsorbuje střevní stěnou..

Obsah

Složky léčiva, vlastnosti, forma

V přípravku Dufalac je aktivní složkou laktulóza. Výrobek je k dispozici v lahvích ve formě sirupu. Objem lahví je 200, 500, 1 000 ml.

K lahvím je připevněna kádinka s dělením..

Používejte k zácpě

Tento lék se vztahuje k hyperosmotickým projímadlům. Aktivně se používá k léčbě retence stolice..

Neexistují žádné trávicí enzymy, které štěpí laktulózu. Microflora ji rozdělí do střevní dutiny.

Po rozkladu laktulózy se vytvoří organické kyseliny, které snižují pH, snižují osmotický tlak.

Voda začíná pronikat do střevní dutiny a zvyšuje obsah střeva. Voda vstupující do střeva změkčuje stolici.

Po zvýšení množství stolice se střevo začne intenzivněji stahovat a obsah se odstraní.

Lék prakticky nepronikne střevní stěnou do krevního řečiště, pokud je použit v terapeutických dávkách.

Procento absorpce u zdravých dětí není vyšší než 0,2–2,8%. Proto neexistují žádné systémové účinky.

Možné zvýšení procentuální absorpce u pacientů s Crohnovou chorobou.

U kojenců s celiakální enteropatií není pozorována zvýšená absorpce.

Použití léku pro dysbiózu

Laktulóza je živnou půdou pro střevní flóru, a proto je na pozadí užívání droga dysbióza zastavena.

Lék snižuje růst patogenů.

Použití pro žloutenku a jaterní encefalopatii

Tento léčivý přípravek je určen pro žloutenku, jaterní encefalopatii, kómu k odstranění bilirubinu a toxické látky.

Po narození cirkulují fetální červené krvinky u novorozence v krvi. Začnou se rozpadat, bilirubin vstupuje do krevního řečiště.

Játra ještě nejsou zralá, takže část bilirubinu zůstává v krvi. Dítě vyvíjí žloutenku.

Tento fyziologický stav, který je pozorován po dobu 2-3 dnů, prochází nezávisle po 3-5-7 dnech.

Pokud existují faktory ovlivňující zdraví dítěte (infekce, obtížná porodnost, předčasnost, konflikt Rhesus, profylaxe vakcíny, užívání drog), stává se fyziologická žloutenka dítěte (hladina bilirubinu 205 μmol / l) patologická.

Patologická žloutenka se vyznačuje letargií, ospalostí, ikterickou barvou kůže hlavy, břicha, končetin.

Aby se předešlo jaterní encefalopatii, předku a komu je předepsán Dufalac. Zkapalňuje stolici, zajišťuje dobré vylučování bilirubinu z těla..

Indikace, omezení užívání drogy

Dufalac se primárně používá k léčbě zácpy. Pokud to vezmete současně, rytmus pohybu střev se upraví. Další údaje:

• Změkčení stolice, odstranění obsahu střeva pro lékařský výzkum.

• Podpůrná terapie, preventivní opatření pro jaterní encefalopatii, precoma, kóma.

• Léčba dysbiózy.

Nelze použít lék pro střevní obstrukci, galaktosémii, alergie. Opatrnost je předepsána pro nesnášenlivost laktózy, diabetes mellitus, přítomnost kolostomie, ileostomie, rektální krvácení, které nejsou diagnostikovány.

Dufalac pro novorozence, jak vzít

Lék se podává novorozencům uvnitř. Je vhodné ji užít jednou v požadované denní dávce..

Lék může být naředěn vodou nebo mateřským mlékem. Můžete pít v čisté formě.

Jak dát Dufalac novorozencům

U novorozenců se doporučuje léčivo ředit vodou nebo mateřským mlékem, protože je velmi lepkavé a viskózní. Sirup se nalije do kádinky.

Dítě leží na zádech, zvedá ramena a hlavu levou rukou a drží v této poloze.

Užitečné tipy pro maminky: ZDRAVÍ BABY

Kádinka se vezme pravou rukou, přivede se na spodní ret a mírně se nakloní tak, aby se lék dotkl úst. Poté dítě začne psát obsah.

Pozornost! Nenuťte sirup. Dítě se může dusit. Dítě musí sát řešení sám.

Celá léčebná kúra by měla být podána kojeneckým prsům alespoň po 2-3 hodinách. To je nezbytné pro doplnění tekutin v těle..

Kromě toho můžete dát vodu z láhve nebo kádinky. Dehydratace by neměla být povolena. Je to zdraví škodlivé.

 • duté oční zásuvky;
 • slabá pulsace fontanelu;
 • pružení fontanelu;
 • vzácné močení;
 • chamtivý sání prsu;
 • křeče
 • letargie, nedostatečná fixace pohledu;
 • snížený kožní turgor;
 • suchá kůže, sliznice.

To jsou známky těžké dehydratace (2-3 stupně).

Děti dehydratují velmi rychle kvůli malému objemu cirkulující krve, takže musíte sledovat množství tekutiny, kterou pijete.

Jak dát Dufalac dětem

Dávka léku se volí individuálně. Pro novorozence je počáteční dávka 2,5 ml.

Při zácpě droga nepomůže hned. Klinický účinek se objeví po 2-3 dnech, protože zkapalnění obsahu střeva trvá dlouho.

Pokud dávka 2,5 ml nepomůže, je přípustné zvýšit množství léčiva na 5 ml. Toto je maximální dávka..

Nelze jej překročit. Po počáteční dávce se podává udržovací dávka - 2,5–5 ml.

Pokud je lék neúčinný, doporučuje se provést průzkum za účelem zjištění příčin zácpy.

Průběh zácpové terapie trvá 10 nebo více dní. Dufalac nevyvolává střevní atonii a závislost, proto je možné ji dávat na dlouhou dobu.

K léčbě dysbiózy se kojencům podává 2,5 až 5 ml denně. Účinek terapie se objeví po 2-3 týdnech.

Při těžké hyperbilirubinémii je dávka 5 ml. Pak dají lék tak, aby dítě mělo pravidelnou stolici 2-3krát denně.

Správná dávka by měla zajistit aktivní vylučování bilirubinu. Lék odstraňuje bilirubin ze střeva a brání jeho vstřebávání zpět do krve.

Na pozadí terapie dufalakem žloutenka rychle zmizí. Po vylepšení se lék zruší.

Vedlejší efekty

V počátečním stádiu terapie může dojít k nadýmání. Nadýmání zmizí po 2-3 dnech. Při delším používání je možná ztráta elektrolytu..

To platí zejména tehdy, když Dufalac léčí jaterní encefalopatii, jak se vyvíjí průjemový syndrom..

Jiné nepříznivé události:

Průjem je možný při vysokých dávkách..

Analogy drogy

Dufalac má generika, která mají stejné složení. Jsou povoleny pro novorozence..

Patří sem následující fondy pro novorozence:

• Legendal - granule, které se musí ředit v mateřském mléce, vodě, jsou předepisovány při 0,25-0,5 sáčcích denně.

• Lizalak - sirup, uvedený v 5 ml denně.

• Goodluck - sirup, dávejte 5 ml denně.

• Laktulóza - sirup, 5 ml denně.

• Normáza - sirup, 5 ml denně na zácpu, 5 až 15 ml na dysbiózu.

Drogy se prodávají v lékárnách. Léky předepisuje pouze lékař. Nemůžete brát peníze sami.

Možná průjem, dehydratace, pokud je užíván nesprávně.

Dufalac je bezpečné a mírné projímadlo..

Lze ji předepsat novorozencům od narození, protože laktulóza se prakticky nevstřebává do krve. Nástroj je účinný při zácpě, dysbióze, hyperbilirubinemii.

Články O Neplodnosti