Hlavní Analýzy

Kolik vody dát

Kalkulačka Aqua - spočítejte, kolik vody dítě potřebuje.

Správná strava dítěte je základem jeho zdraví a dalšího vývoje. A čím dříve své dítěti pomůžete vytvořit zvyk kompetentní spotřeby vody, tím snazší bude udržení zdravého a správného životního stylu v budoucnosti.

Tělo dítěte je 80% vody a dospělý - 60%.

Takže pochopíme: kolik vody je potřeba pro zdravý vývoj těla dítěte, jaká voda je užitečná a jak často musíte dát dítěti pití?

Pojďme odhalit nejoblíbenější mýty o vodě, to znamená nejoblíbenější mylné představy o výhodách, množství, kvalitě a možné škodě.

Mýtus č. 1: Je nezbytné, abyste dali dítěti pít vodu od narození.

Normy celkové denní potřeby vody u dětí

Dětský věk Spotřeba vody na 1 kg. tělesná hmotnost
1 den90 ml
10 dní
135 ml
3 měsíce
150 ml
6 měsíců
140 ml
9 měsíců
130 ml
1 rok
125 ml
4 roky
105 ml

Hodnoty v tabulce zohledňují veškerou vodu, kterou dítě během dne dostává. Je to čistá voda a různé nápoje, polévky a pevné jídlo, které také obsahuje vodu.

Na základě údajů uvedených v tabulce můžete snadno vypočítat potřebu čisté vody pro dítě. Tak například vezměte dítě o hmotnosti 3 kilogramů. Podle tabulky vypočítáváme denní potřebu dítěte ve vodě: 3 kg * 90 ml = 270 ml / den. Pokud víte, kolik vody z mléka nebo doplňkových potravin dítě dostává denně, není těžké spočítat, zda dát dítěti extra vodu.

Dítě zpravidla kojené po dobu až šesti měsíců má z mateřského mléka dostatek vody a další příjem vody není nutný. Se zavedením doplňkových potravin je nutné další pití dítěte.

Ještě jednou vám však chci připomenout, že norma spotřeby vody je čistě individuální hodnotou, která závisí na aktivitě dítěte, biochemických charakteristikách těla dítěte, na teplotě a vlhkosti okolního vzduchu..

Mýtus č. 2: Stále musíte vařit balenou vodu

Není třeba vařit balenou vodu. Technologie přípravy vody a plnění do lahví zajišťuje její sterilitu po celou dobu skladování. V tomto ohledu není v tomto případě nutná var zaměřená konkrétně na ničení mikroorganismů ve vodě. Ve všech ostatních případech, jako je voda z vodovodu, pramen, studna atd., Je třeba vařit. A někdy jsou vyžadovány vážnější metody zpracování takové vody, ale nedoporučuje se dávat takovou vodu dětem.

Mýtus č. 3: Není žádný rozdíl mezi „dětskou“ a „dospělou“ vodou.

„Dětská“ voda má vyšší požadavky na kvalitu a fyziologicky vyvážené složení. Balená voda první a zejména nejvyšší kategorie má velmi přísné požadavky na její bezpečnost, zejména na chemické složení. V případě „dětské“ vody jsou požadavky na její složení ještě vyšší. Při jeho výrobě je nutné nejen předcházet nadměrným koncentracím makro a mikroelementů, ale také zajistit jejich vyvážený obsah s přihlédnutím k charakteristikám těla dítěte.

Mýtus č. 4: Voda lze snadno nahradit šťávami, ovocnými nápoji a jinými nápoji.

Každý nápoj je zdrojem vody. Avšak ve složení různých nápojů, jako jsou šťávy, ovocné nápoje atd., Jsou kromě vody obsaženy i další látky, například cukr, jehož přebytek může být pro dítě nežádoucí. V tomto ohledu vyměňte „čistou vodu“ za jiné nápoje s velkou péčí. Po zavedení doplňkových potravin se ve výživě dítěte objevují šťávy a ovocné nápoje v regulovaných objemech.

Mýtus č. 5: „Dětská“ voda je marketingový trik

Je to klam. „Dětská“ voda, jak jsem řekl, se vyznačuje zvláštními požadavky na její složení, zejména rovnováhou počtu makro a mikroelementů odpovídající potřebám těla dítěte.

Mýtus č. 6: Vařená a filtrovaná voda se neliší od dětské vody.

Při varu dochází k destrukci mikroorganismů. Výsledky filtrace závisí na vlastnostech filtru, ale především se odstraní částice suspendované v něm..

Mýtus č. 7: Voda s jakýmkoli minerálním složením je vhodná pro dítě

Voda obsahuje vápník, hořčík, sodík, jód, selen a mnoho dalších makro- a mikroprvků, které jsou pro tělo nezbytné. Je důležité, aby jejich obsah nepřekročil přípustné koncentrace. Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že voda není výhradním a ani hlavním zdrojem těchto látek: dítě je přijímá především z jiných potravin. Nicméně deficit některých minerálů ve vodě, který je často pozorován v různých oblastech světa, může vést k nemocem. Voda bez minerálů je tak zdraví škodlivá.

Mýtus č. 8: Při kojení je nejlepší používat vařenou vodu.

Je to klam. Nejlepší je používat „dětskou“ vodu speciálně připravenou v průmyslových podmínkách. Je bezpečný a má optimální chemické složení..

To jsou hlavní mýty o vodě z hlediska dětské výživy a konzumace, které se dnes nacházejí. Pro podrobnější studium tématu zvážíme několik častěji kladených otázek, které nás rodiče dětí kontaktují.

Jaké jsou výhody minerálů uvedených ve složení? (Ca, Mg, K, hydrogenuhličitany, sírany, fluoridy, chloridy)

Minerály ve složení vody jsou nezbytné pro normální průběh metabolických procesů. Vápník a hořčík jsou nezbytné pro tvorbu kostí a nervového systému, draslík je nezbytný pro normální fungování srdce a svalů, sodík je klíčovým faktorem téměř ve všech metabolických procesech. Je velmi důležité, aby chemické složení vody odpovídalo potřebám těla, čehož je dosaženo určitými technologickými metodami při výrobě speciální „dětské“ vody..

Jak přesvědčit dítě, aby pilo vodu?

Je těžké to přesvědčit. Dítě pije podle svých potřeb. Ukazatelem spotřeby vody je pocit žízně. Voda v láhvi nebo pití by měla být vždy blízko. Nejdříve nabídněte svému dítěti kvalitní vodu, nikoli sladké nápoje.

Jak naučit vaše dítě pít z láhve?

V prvních dnech a měsících života, pokud je to nutné, můžete dítě postupně zvyknout na vodu, pájet ho ze lžíce nebo z láhve s dudlíkem. A pokud začnete dávat vodu ve vyšším věku, můžete okamžitě jít na dětský pohár nebo pití.

Jak pít dítě na výlet?

Speciální dětská voda je nejlepší volbou pro vaše dítě na cestách. Tato voda je sterilní a kompenzuje možné ztráty solí díky vyváženému chemickému složení..

Kolik kojenecké vody přinést do letadla?

Závisí to na věku dítěte a délce letu, nejméně však 100 ml. Toto je minimální marže..

Musím pít dítě v noci?

Není nutné pít dítě v noci, ale pokud taková potřeba nastane, nabídněte dítěti pár doušků vody. To je normální.

Měl bych dát své dítě pít po aktivních hrách v žáru?

To musí být nutně, a to nejen po, ale také během aktivních her na slunci nebo v horkém počasí, protože voda se z těla vylučuje ve velkém množství potením. Nabídněte své dětské vodě co nejčastěji. Na procházku je vhodnější vzít speciální „dětskou“ vodu do láhve, má malý objem, ale postačuje i na dvě nebo tři hodiny chůze.

Dětská voda "FrutoNanya" - od prvních dnů života!

Dětská voda FrutoNanya je voda nejvyšší kategorie. Nevyžaduje vaření. Voda je pečlivě vyvážená v minerálním složení a je vhodná i pro nejmenší děti.

Speciální dětská voda FrutoNanny je k dispozici ve formátech 0,33 l, 1,5 la 5 l

Vyberte formát, který je pro vás nejlepší. Láhev 0,33 litru je ideální na procházku. A pro domácí použití: výroba obilovin, směsí a pro transfúzi do dětského pijáku bude vhodná 1,5 litr balené vody. Kanystr o objemu 5 l je skvělou volbou pro velkou rodinu nebo s cílem vzít s sebou do země potřebné množství vody.

Kontrola kvality vody se provádí ve všech fázích technologického procesu její výroby v akreditovaném zkušebním středisku FrutoNani. Zaměstnanci testovacího centra odebírají vzorky vody v každé fázi výroby.

Při extrakci vody ze studny je to fáze čištění vody, zda je to čištění od mechanických nečistot, stupeň normalizace složení vody podle obsahu makro a mikroživin, ozonace nebo finální filtrace. Vzorky se odebírají také bez problémů při nalití vody do nádob a jejich obalů.

Všechny vzorky se podrobují povinné studii shody s požadavky a normami. Kontrola kvality produktů je nepřetržitý proces našeho centra. Pokud je zjištěna alespoň jedna nesrovnalost, není dovoleno prodat šarži..

Umělá napájecí voda

Formulace s vodou během umělého krmení

Voda je nezbytná pro všechny živé věci. Ale existují pochybnosti o kojencích... Zejména ti, kteří jsou výhradně kojeni. Koneckonců, mateřské mléko je 90%, a možná ještě více, sestává z vody. Ale je tomu tak, když maminka krmí dítě směsí mléka? Vůbec ne. Ano, ona sama vidí, kolik prášku se do ní nalévá, když to dělá, a dokáže odhadnout přesné množství vody, které dítě dostane. Je to docela velké. Ale jen pokud máma připravuje směs správně. Podle pokynů nemíchá ve vodě příliš mnoho směsi. Porušení proporcí může být skutečně velmi nebezpečné. Nejjednodušší je vyvolat u dítěte zácpu. A dokonce i nadbytek vitamínů a minerálů. A obecně se velké množství mléčné směsi rovná nadváhy dítěte. A nadváha je v každém věku špatná.

Měla by se tedy dítěti dostat voda při smíšeném nebo umělém krmení? Potřeba nabídnout. Pokud dítě nepije, nezáleží na tom, to znamená, že má dostatek tekutiny, která je ve směsi. Mezi krmením musíte neustále nabízet trochu vody. Například, pokud je interval mezi krmením 4 hodiny, můžete nabídnout trochu vody 2-2,5 hodiny před krmením. Doping vodou během umělého krmení lze provádět v jakémkoli množství. Kojenci mladší než 4–5 měsíců však zřídka pijí více než 30–70 gramů denně.

Během kojení dávejte vodu a umějte v následujících situacích.

1. Dítě má horečku. Když se dítě potí, ztrácí vzácnou vlhkost. A tělo dítěte to ztratí velmi intenzivně. Dehydratace novorozenců, která vede k vážnému poškození vnitřních orgánů, je běžným jevem. Pokuste se dát dítěti asi každých 5 minut čajovou lžičku vody nebo rehydratační roztok.

2. Dítě má průjem. Kolik vody by měl v tomto případě novorozenec pít při umělém krmení? Doporučení jsou stejná. Dokončit dítě, když nespí. Pokud nepijete z láhve, dejte trochu vody ze stříkačky bez jehly nebo lžičky. Ale pokud má dítě v prvním roce života střevní infekci, je lepší léčit ji v nemocnici.

3. Plné, horké, nízká vlhkost. To je typická situace v chladném období v městském bytě. Ústřední topení vytváří nesnesitelné klima v místnosti, kde dítě žije. Samozřejmě se musíte pokusit přiblížit klima co nejblíže normálnímu. A tato vlhkost je od 40 do 50 procent a teplota není vyšší než 22. Dobře, prozatím přikrýváte baterie přikrývkami nebo zašroubujete „faucety“, kupujete zvlhčovače, nezapomeňte dítě zalévat.

4. Uvádí se návnada. Mimochodem, je známo, že když byla voda pravidelně nabízena novorozencům během umělého krmení po dobu několika měsíců, neměla děti stolici v podobě zácpy kvůli nedostatečnému příjmu tekutin. Stejné bramborové kaše a cereálie, které jsou nahrazeny krmením směsi, přece jen obsahují ještě méně vody. Pokud však dítě vodu příliš neznalo a najednou ji začnou neustále nabízet, nastane období, než si zvyknou za 1-2 měsíce. Tohle není dobré.

5. Takhle. Mnoho lékařů je toho názoru, že mateřské mléko neslouží jako úplná alternativa k vodě, mnohem méně jako její alternativa ke směsi. A nemůžete dokončit dítě pouze v prvních 28 dnech jeho života. Pak se v každém případě musíte na tekutinu zvyknout.

Jaká voda je nejlepší pro novorozence?

Neměla by to být minerální čistá voda. Obvykle doporučujeme běžnou převařenou vodu. To znamená, že musíte vařit vodu po dobu 2-5 minut, ochladit na 20-30 stupňů a dát dítěti. V prvních měsících života musíte dát novorozencům vodu na smíšeném krmení teplejším, 26-30 stupňů. To znamená, že pro lepší absorpci může být o něco chladnější než směs, jejíž teplota odpovídá tělesné teplotě dítěte - 36-37 stupňů. Teplota vody může postupně klesnout na 20 stupňů, to znamená, že odpovídá pokojové teplotě. Není nutné neustále přidávat horkou vodu do ohřívací láhve.
Voda se přirozeně musí pravidelně měnit. A umyjte láhev dětským čisticím prostředkem nebo mýdlem. Není nutné vařit vůbec.

Existuje další názor na to, zda novorozence může dostat pít vařenou vodu. Distribuují jej výrobci balené vody a filtry pro její čištění. Říká se, že pravděpodobně ne všechny patogenní bakterie umírají ve vroucí vodě a mohou být otráveny. A to vaří ničí minerály ve vodě. Druhé tvrzení je částečně pravdivé. Ale první není. Chlorovaná voda z vodovodu je již dekontaminována. Vaření pomáhá zbavit se patogenů, kterým se podařilo přežít. Mimochodem, tento stejný postup vám umožní zbavit se chloru. Ano, převařená voda ztrácí balenou vodu ve vztahu k obsahu stopových prvků v ní. Ale dítě je může přijímat s jídlem. Generace lidí vyrostly ve vroucí vodě a neexistují žádné problémy. Ale pokud máte stále sklon kupovat „dětskou vodu“, není problém. Prodává se v jakémkoli supermarketu nebo lékárně. Po otevření láhve je však vhodný na jeden den. A pak si musíte koupit láhve tak pravidelně jako kojenecká výživa. Další možností je koupit filtrační džbán s kazetami.

Pokud dítě odmítá pít vodu. Stalo se to. Můžete se pokusit nabídnout mu kompot sušeného ovoce, jablek, hrušek a dalšího ovoce. Pouze bez přídavku cukru to kazí zuby a na konci vyvolá úplné odmítnutí vody. Další možností je nabídnout vašemu dítěti častěji polévky. Rostlinné a lehké masové vývary jsou také tekuté.

Voda pro novorozence. Kolik vody by se mělo dát novorozenci?

Existuje názor, že pokud novorozenec jí mateřské mléko, nepotřebuje další dávkování vodou. Ale je to tak? Názory se v tomto bodě dělí. Někteří odborníci tvrdí, že je nutné nabídnout dítěti několik lžiček vařené vody mezi krmivy, zatímco jiní tvrdí, že to není nutné. Ať už je to jakkoli, existuje několik doporučení, která usnadňují zjištění, zda vaše dítě potřebuje doping a kolik je potřeba..

Je nutné dát dětskou vodu?

Pravděpodobně každý slyšel, že dítě má dostatek mateřského mléka a není nutné do jeho stravy zavádět vodu. Ale to není úplně pravda. V prvním měsíci života dítěte pro něj mléko skutečně působí jako jídlo i jako nápoj. Po uplynutí této doby však musíte začít dávat dítěti vodu, abyste uhasili žízeň. Je to kvůli začátku potních žláz, což vede ke zvýšené ztrátě tekutin. Příznaky žízně jsou obtížné i pro dospělého, natož pro dítě.

Kojenci, kteří jsou kojeni, potřebují pít vodu zejména od prvních dnů života. Je lepší dávat stěží teplou vodu..

Mladé matky často nedávají dětem vodu, protože se bojí, že bude mít dysbiózu. Klinické studie však již dlouho ukazují, že se jedná o mýtus..

Rozhodnutí o tom, zda dát dítěti trochu vody, však stále zůstává u rodičů.

Když potřebujete zavést další nápoj?

Jak již bylo zmíněno, 28. den se dítě začne chovat aktivněji, zesiluje se pocení, což vede k aktivní ztrátě tekutin. Od této chvíle už mateřské mléko nestačí k uhasení žízně. Existují však určité okolnosti, kdy je voda prostě nezbytná. Tyto zahrnují:

 1. Být v horké místnosti nebo v letní sezóně venku;
 2. Se zvýšeným pocením;
 3. Horečka nebo symptomy nachlazení a žloutenky;
 4. Průjem;
 5. Odstavení z nočních krmení. Voda je skvělým pomocníkem pro rodiče.

Pamatujte: nikdy se nepokoušejte zalévat dítě mocí. Pokud pije málo vody nebo ji vůbec odmítne, potom dítě nemusí pít, když chce, pak okamžitě uvědomí své rodiče.

Video, zda je nutné další zalévání pro novorozence

Jakou vodu dát novorozenci?

Existuje spousta kontroverzních otázek o tom, jakou vodu musí dítě dát. Mnoho rodičů tvrdí, že vařená voda obsahuje různé mikroorganismy a prakticky žádné užitečné látky. Většina dospělých je proto toho názoru, že speciální balená voda pro kojence je vhodnější pro kojence. Zpravidla ho můžete pít od prvních dnů života. Vhodná je také voda z hlubokého filtru.

Můžete také dát svému dítěti roztavenou vodu. Nejprve nalijte vyčištěnou vodu do mísy, poté ji vložte do mrazničky a nechte ji zmrznout. Taková voda má velmi příznivý účinek na děti i dospělé. Před zahříváním pod zpětným chladičem však sledujte teplotu vody. Nemělo by být příliš chladno ani překročit 25 ° C..

Pokud dítě vodu odmítne, začne ji mnoho rodičů sladit. Je nepravděpodobné, že by to vedlo k něčemu dobrému. I minimální obsah cukru ve vodě může narušit metabolismus vašeho dítěte a poškodit jeho zuby, i když se neobjevily. Pokud chce dítě opravdu pít, bude podle jeho chuti i neslazená voda.

Příjem tekutin pro novorozence

Dítě ještě není schopno stanovit standardy, které potřebuje, takže rodiče by měli pečlivě sledovat množství tekutiny, kterou pije. Nadměrné pití může vést k odmítnutí mléka, protože žaludek dítěte je již plný vody. To je plné snížení příjmu stopových prvků a vitamínů, které mateřské mléko je tak bohaté, v malém těle. Nepijte dítě před aplikací na hrudník nebo na láhev se směsí, protože bude jíst méně.

Doporučuje se, aby děti, které kojily nebo kojily, dostávaly po celý den 60 ml čisté vody a je lepší nedávat více než 20 ml najednou. Pro sledování normy je lepší pít ze lžíce nebo z láhve. Je však třeba si uvědomit, že si děti rychle zvyknou na lahve, protože z nich je snadnější pít. To může vést k selhání prsu. Rodiče mohou také pomocí stříkačky zalévat dítě a od šesti měsíců začít zvykat na speciálního pijáka.

Jak zjistit, že vaše dítě nemá dostatek vody?

Níže je uvedeno několik příznaků, které řeknou rodičům, že jejich dítě potřebuje další tekutinu:

 • Letargický a letargický stav;
 • Suché sliznice;
 • Tmavá moč a štiplavý zápach;
 • Dítě je močeno méně než šestkrát denně;
 • Zapadanie fontanel.

Všechny tyto příznaky naznačují těžkou dehydrataci. Chcete-li obnovit rovnováhu vody, často umisťujte novorozence na hruď a dávejte vodu mezi krmivy. Dokonce i pár kapek mu udělá dobře.

Jak vidíte, existuje mnoho názorů na další tekutinu pro novorozence. Pediatrové se na to také dívají jinak. Je na rodičích, aby rozhodly, zda určují, v jakých objemech, a také, jakou vodu k tomu použít. Pokud však vaše dítě z nějakého důvodu nepije vodu, pečlivě sledujte jeho náladu a pohodu, abyste si včas všimli příznaků dehydratace.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Musím dát novorozencům pít vodu?

Tělo novorozence v prvních měsících života funguje zvláštním způsobem. Z tohoto důvodu by mělo být zavádění rovnoměrné vody do dětské stravy opatrné.

Množství vody, které může dítě pít, závisí na typu krmení. Za zmínku stojí zdravotní stav novorozence. Zvláštní pozornost by měla být věnována také kvalitě vody pro malé dítě..

Musím dát novorozence vodu k pití s ​​kojením a umělým krmením, co, kolik? Odpovědi na otázky - v článku.

Je možné zalévat dítě?

Novorozenci potřebují vodu. V prvních měsících života mají velmi rychlý metabolismus. Z tohoto důvodu tělo dítěte rychle ztrácí vlhkost, což vede k dehydrataci.

Pití pomáhá obnovit rovnováhu tekutin. Zároveň se v prvních třech měsících dítěte doporučuje pít v přiměřeném množství.

Pokud je zdravý, můžete jej v případě potřeby vypít vodou. Obvykle pro něj stačí jedno mateřské mléko. Ale v horkém počasí může dítě potřebovat další pití. Pak potřebuje trochu vody, aby uhasil žízeň.

Novorozenci mohou být napojeni vodou, ale ne ve velkém množství a podle potřeby. To platí pro první tři měsíce života dětí. Od čtvrtého měsíce mohou být děti kdykoli opity.

Je nutné kojit dítě během krmení?

Potřeba pití přímo souvisí s typem krmení dítěte. Kojení obvykle dává novorozencům všechny potřebné živiny. Možná nebude potřebovat další pájení.

S kojením

V mateřském mléce je množství vody asi 90%. Zahrnuje všechny potřebné minerály pro dítě.

Proto při kojení novorozenec dostává potřebné množství tekutiny. Potřeba čisté vody nemusí vzniknout. Lze ji zadat pouze mezi krmením..

V prvních měsících života mohou být dětem nabízena čistá voda. Nemůžete je donutit pít to. Stačí, když dáte dítěti pít dvě velké lžíce vody na pití. K tomu obvykle dochází v horkém počasí..

S umělým

Suché směsi se liší svým složením od mateřského mléka. Jsou obohaceny bílkovinami. Při používání umělých směsí u kojenců často dojde k pití. Pokud dítě jí suché směsi, je nutné zavést do jeho stravy vodu od prvních dnů života.

Současně by mělo být jeho množství o něco větší než při kojení. Pokud dítě jí suché směsi, pak mezi jídly můžete dát několik polévkových lžic vody.

Během dne může vypít až 200 ml. To platí zejména o teplé sezóně, kdy tělo ztrácí hodně vlhkosti.

Výhody a nevýhody brát tekutinu pro dítě

Voda pro novorozence může být prospěšná i škodlivá. Jeho výhody pro kojence jsou následující:

 1. Prevence dehydratace těla dítěte v žáru.
 2. Odběr bakterií a virů z těla kojenců.
 3. Uklidňující dítě ve stresu.
 4. Odstranění sucha v ústech a očích u novorozence.
 5. Zrychlené rozpuštění léčiv v těle a jejich rychlá absorpce.

Pitím může dítě ublížit. Jeho nevýhody jsou:

 1. Silný ledvinový stres.
 2. Vysoké riziko rozvoje dysbiózy.
 3. Podvýživa.
 4. Rychlé odmítnutí zdravého mateřského mléka.

Ve druhém případě si novorozenec zvykne na bradavku a přestane sát na matčině hrudi. V samotné matce je produkce mléka nakonec snížena. Dítě musí být převedeno na méně užitečné suché směsi.

Kdy začít: optimální věk pro zavedení do stravy

Pokud dítě jí mateřské mléko, můžete do vody zavést vodu ve čtvrtém měsíci života. Pokud matka nemá problémy s krmením, můžete začít dítěti dávat vodu i šest měsíců po narození.

Pokud dítě konzumuje mateřské mléko i suché směsi, může se do stravy dostat voda od druhého nebo třetího měsíce života.

Pokud v kombinovaném krmení převládají umělé směsi, můžete začít pít již v prvním měsíci života. Optimální věk pro zavádění vody do stravy kojenců je čtvrtý měsíc života.

Což je povoleno?

Novorozenci by neměli dostávat pramenitou vodu. Obsahuje mnoho bakterií a nečistot. Mohou způsobit otravu u dítěte.

Není vhodné pro děti a vařenou vodu z vodovodu. I po zpracování obsahuje sloučeniny chloru. Jsou také škodlivé pro zdraví dítěte.

Jakákoli minerální voda je kontraindikována pro kojence. Léčivé nápoje jsou zakázány. Také byste jim neměli dávat sycené nápoje..

Děti nejsou vhodné pro vodu z vodovodu, která prošla normální filtrací doma. Může být opilý dospělými, ale u malých dětí často vyvolává střevní poruchy.

Speciální balená voda je vhodná pro novorozence. Musí obsahovat nezbytné prvky, ale v určité výši. Taková voda by neměla obsahovat příliš mnoho minerálů.

Dětskou balenou vodu lze uchovávat pouze v lednici a ne déle než den po jejím otevření. Takovou vodu není třeba vařit. Můžete si ji koupit v lékárně..

Pokud má byt speciální filtrační jednotku, můžete pít novorozence jednou z vařené vody z vodovodu.

Jak pít?

Roli hraje kapacita, ze které novorozenec pije vodu. To může hrát roli při utváření správných návyků v něm. Je také důležité dodržovat frekvenci příjmu vody a její množství. Někdy dítě potřebuje předávkování. Jedním z takových případů jsou také škytavky..

Jakou kapacitu?

Doporučuje se nabídnout dítěti vodu z lžíce. Pít vodu z lžíce, dítě si rychle zvyknout na toto zařízení.

Pokud ji vypije z láhve s dudlíkem, bude to nekontrolovatelně vcházet do jeho těla. Tím se zvýší zátěž ledvin dítěte..

Pokud pijete dítě z láhve, doporučuje se používat nádoby vyrobené ze skla nebo vysoce kvalitního plastu.

Kolik a jak často?

Dítě v prvních třech měsících by nemělo dostávat příliš mnoho na pití. Pokud jí mateřské mléko, pak stačí podat 50 až 100 ml. Při krmení umělou směsí je potřeba vody větší. Prsa denně může vyžadovat 100-200 ml.

Můžete to udělat 4krát denně. Za horkého počasí je povoleno pít dítě častěji.

Pokud je to požadováno nad rámec?

Je nutné dokončit kojení v následujících případech:

 • přítomnost průjmu;
 • vzhled zvracení;
 • vysoká horečka s infekcí;
 • výskyt zácpy;
 • žaludeční a střevní kolika;
 • silné pocení.

Druhý případ nastává v horkém počasí. Dítě má často dehydrataci.

Pokud se vyskytne na pozadí infekce, projeví se ve formě horečky, letargie. Moč v dítěti se koncentruje, fontanel klesá. U této symptomatologie je třeba častěji pít.

S škytavkou

Je dítěti dána voda na škytavku? V tomto stavu je nutné dávat novorozence.

Eliminuje ostré kontrakce bránice a křeče v hrtanu. Díky škytavce můžete dítěti dát něco víc, než je obvyklé.

V tomto případě je nutné odstranit příčinu škytnutí. Pokud je dítě chlazené, musí si zahřát nohy. Doporučuje se také držet jej ve svislé poloze..

Pokud se škytavka objevila na pozadí přebuzení a pláče, pak po cestě musíte uklidnit novorozence.

Co dělat, když dítě odmítne?

Pokud novorozenec odmítá pít, neměli byste se o to snažit. Potřebuji ho zajímat.

Můžete přidat kompot sušeného ovoce. Takový nápoj bude chutnější pro novorozence než běžnou vodu.

Přečtěte si o tom, jak a kolik vody pít pro dítě, přečtěte si zde, o správném používání vody osobou - zde.

Video na téma článku

Svému dítěti můžete dát vodu v prvním roce života nebo ne, doporučení pediatrů:

Závěr

Novorozenci mohou dostat vodu od samého začátku svého života. Jejich potřeba pro ně bude menší, pokud budou jíst mateřské mléko.

Při umělém krmení je potřeba tekutin u kojenců větší. Měly by se dostat od narození. Optimální doba pro zavádění vody do potravy dítěte je třetí nebo čtvrtý měsíc života.

Měl by novorozenec pít vodu

Je možné, aby voda novorozence - ano, pokud je podávána s mírou. Kojenci kojení začínají dojit nejdříve 3-4 měsíce, kojení při umělém krmení jsou dávkována od prvního měsíce života.

Je pro kojení potřeba voda?

Kojení je ideálním jídlem pro novorozence. V roce 1989 přijala Světová zdravotnická organizace prohlášení nazvané „Ochrana, podpora a podpora kojení, zvláštní role mateřských služeb“. Tento dokument poskytuje pokyny a doporučení zaměstnancům mateřských nemocnic a dětských klinik.

Jaký je názor WHO, pokud jde o dávkování, zda je nutné kojit novorozence během kojení:

 1. V odstavci 6 zásad úspěšného kojení se uvádí: „Nepodávejte dítěti žádné jídlo ani pití, kromě mateřského mléka. Výjimkou jsou lékařské důkazy. “ Toto pravidlo je určeno především pro zdravotnické pracovníky, aby nedokončili krmení a krmení novorozenců v prvních dnech života v nemocnici (na pomoc při zavádění kojení u matek).
 2. Odstavec 4 v části „Zásady optimálního kojení“ předepisuje doporučení pro zachování výhradně kojení po dobu prvních 4-6 měsíců, ale neexistují žádné kategorické věty o výslovném odmítnutí příjmu vody..

Doporučení týkající se odmítnutí pití jsou zvláště důležitá pro první měsíc života dítěte (podle definice WHO je novorozenecká doba 28 dní od narození dítěte), protože:

 • žaludek dítěte je příliš malý. Pokud pije vodu, nebude schopen jíst a bude mít hlad;
 • mateřské mléko pomáhá tvořit mikroflóru gastrointestinálního traktu dítěte a voda tento proces narušuje;
 • pokud dáte vodu z láhve, existuje nebezpečí, že dítě opustí matčino prsa (sání z láhve je snazší, tento proces nevyžaduje úsilí).

Jedním z faktorů určujících, v jakém věku můžete dát novorozeně vodu, je doba zavedení doplňkových potravin (4-5 měsíců). Až do třetího měsíce jsou kojencům nabízena voda pouze za horkého počasí, aby nedošlo k dehydrataci.

Smíšené a umělé krmení

Při umělém krmení potřebuje dítě další tekutinu. V dětských směsích je mnoho bílkovin a složení nasycené vitamíny a minerály často vede k zácpě. Dávkování dětí při umělém krmení vodou pomáhá práci ve střevech, snižuje riziko zácpy, zlepšuje celkové zdraví.

Při umělém krmení pediatrové doporučují dávat dítě, při kombinovaném krmení novorozenec potřebuje vodu ve věku, kdy k němu dítě přešlo od kojení.

Kdy dát dětskou vodu

Děti jsou opilé někdy po jídle a mezi jídly (aby nedošlo ke ztrátě chuti k jídlu). Hlavním pravidlem pití je: dítěti je nabídnuto trochu vody, ale do něj netlačte tekutinu. Pokud chce dítě pít, pije, pokud nechce, nepije.

Když je byt teplý a velmi suchý vzduch, bude dítě potřebovat více tekutiny. Pokud bylo dítě také zabaleno do teplého oblečení, je to plné přehřátí. Dodržujte optimální pokojovou teplotu (doporučené hodnoty - 20-22 ° C) a vlhkost.

V létě se dítě potí a bez dalšího pití mu hrozí přehřátí. Jak zjistit, že dítě musí být dopováno:

 • píše zřídka (norma je až 20krát denně, pokud dítě píše méně než šestkrát denně, je to známka dehydratace);
 • má suché sliznice, jazyk, kůži;
 • padlý fontanel - jeden ze znaků dehydratace těla dítěte.

Pediatrové berou na vědomí období nemoci dítěte jako případ, kdy je nutné kojit novorozence při kojení. Vysoká teplota není pro dítě tak nebezpečná, pokud pije dost. Děti jsou opilé s akutní otravou, s průjmem a zvracením, aby v těle obnovily dostatečné množství tekutin. Voda se podává dětem s kolikou a škytavkou..

Jaký druh vody je povoleno pít

Lékaři nedoporučují dítěti vařit vodu. Také není vhodná minerální léčivá voda. Existují určité požadavky na to, co může být novorozenému dítěti podáno, aby nedošlo k poškození:

 • balená voda (prodávána v lékárnách, obchodech) označená jako „dětská“. Taková voda obsahuje nízký obsah minerálů;
 • filtrovaná voda. Jedná se o ekonomickou možnost, kdy rodiče jsou nezávisle odpovědní za kvalitu vody: monitorují její čerstvost a včasnou výměnu filtračních vložek.

Kolik vody dát

Objem vody, který se doporučuje podávat dětem denně, závisí na tom, zda jsou kojeny nebo kojeny. V prvních třech měsících je důležité nedávat dětem příliš mnoho vody, aby nedošlo k narušení správného trávení. Děti dostávají vodichku 4krát denně.

Odhadované objemy, kolik vody denně dát novorozenému dítěti kojením nebo umělým krmením:

 • kojící dítě nedostává více než 50-100 ml vody denně. Pokud odmítne pít, znamená to, že má dostatek tekutiny z mateřského mléka;
 • děti při umělém krmení denně dostávají až 100-200 ml vody.

Ve zvláštních případech je povoleno více než tyto dávky:

 • s zvracením;
 • s průjmem;
 • silné pocení;
 • vysoká teplota;
 • kolika;
 • na zácpu.

Nikdy nepijte své dítě násilím. Tělo každého dítěte je jedinečné a dítě určí, kolik vody denně potřebuje..

Jak zalévat dítě

Pediatrové doporučují, aby si dítě zvyklo pít trochu vody ze lžíce. Tato metoda má několik výhod:

 • děti si rychle zvyknou na „dospělé“ příbory;
 • je snazší řídit objem a rychlost spotřeby vody.

Ve vyšším věku, kdy není třeba přísně kontrolovat množství opilé vody, se dají děti pít vodu z pitné mísy nebo z hrnečku.

Stanovisko Dr. Komarovského

Na otázku, zda novorozenci potřebují vodu během kojení, Komarovsky Evgeny Olegovich odpovídá:

Kolik vody by mělo dítě pít za 1-8 měsíců?

Zdraví dítěte do značné míry závisí na správném krmení. Pití zde také hraje důležitou roli, protože voda je rozpouštědlem pro mnoho látek, což jim pomáhá lépe vstřebávat ve střevech. Podílí se na regulaci teploty, odstraňování škodlivých metabolických produktů z krve močovým měchýřem, takže musíte zodpovědně řešit otázku: „Kolik vody by mělo dítě pít?“.

Dále si povíme, jak zajistit správné používání vody pro dítě od 1 do 8 měsíců.

Důležitým aspektem při určování množství vody, které je třeba dítěti dát, je to, jak jí - je kojen, smíchán nebo uměle krmen.

Je nutné dát dětskou vodu 1, 2, 3, 4 měsíce, pokud jí mléko matky?

V případě, že je dítě kojeno, nemusíte ho pít navíc s vodou. Matka by naopak měla pít nejméně 2 - 3 litry čištěné vody filtrací denně. Důvodem je skutečnost, že potřebuje vše pro růst, vývoj a normální trávení mateřským mlékem. Mléko se skládá z více než 80% vody, zbytek jsou živiny. Není tedy třeba kojit děti vodou.

Kromě toho zbytečné pití dítěte mladšího 5 měsíců vytváří falešnou sytost, díky níž odmítne pít mléko, tj. Nebude jíst dost. Takový zásah může negativně ovlivnit zdraví, stejně jako růst a vývoj dítěte..

Pololetním dětem může být někdy podávána voda navíc, zejména v horkém podnebí, pokud se v noci probudí a potí, stejně jako průjem, zácpa, zvracení nebo pokud se během dne hojně potí. Zároveň ho nemůžete pít násilím. Stačí mu nabídnout lžíci vody nebo mu dát lahvičku s malým množstvím. Pokud odmítne, pak to nepotřebuje. Stojí za povšimnutí, že používání lahvičky k pití dítěte vodou během kojení musíte být opatrní, protože to může znamenat odstavení dítěte z hrudníku předem.

V létě byste měli dítěti, které se v noci probudí, dostat lžíci studené vody, pokud si všimnete, že je horké.

Kolik má dítě pít po dobu 1,2,3 měsíce při smíšeném krmení?

Když je dítě na smíšené stravě, musí pít vodu mezi krmivy. Současně by mělo být dítěti ve věku 1,2,3 měsíce podáno asi 100 - 150 ml vody denně. Starší děti - po 4,5,6 měsíce - asi 250 ml.

Množství potřebné tekutiny se vypočte z tohoto poměru: 50 ml vody na 1 kg hmotnosti dítěte. Z získané hodnoty je třeba odečíst množství mateřského mléka spotřebovaného dítětem, vynásobené 75 a děleno 100. Výsledná hodnota je individuální norma spotřeby vody pro dítě do šesti měsíců věku. Tato norma je však platná do doby, než dítě dosáhne 1 roku. Nejčastěji však děti ve věku 7 měsíců mohou dát svým rodičům vědět, když mají žízeň.

Hlavní věc, když pijete děti, není nutit je. Když dítě odmítá pít, nemusíte ho pít násilím.

Také u tohoto typu krmení, pokud dítě úzkostlivě spí, stojí za to mu nabídnout vodu. Možná je jen žíznivý.

Pokud se po pití dítěte do 6 měsíců vyplivne, nebojte se. Zbaví se tak náhodně uvězněného vzduchu v žaludku.

Kolik vody by mělo dítě pít s umělým krmením?

Při udržování umělého krmení dítěte musí být voda podávána od prvního dne jeho života. Dětská výživa obsahuje více bílkovin a je vysoce koncentrovaná. Na rozdíl od mateřského mléka takové krmné směsi neposkytují dítěti správné množství vody. Z tohoto důvodu by dítě, které je uměle krmeno, mělo navíc vypít určité množství vody..

Pokud dítě nedostane dostatečné množství tekutin, může dojít k zácpě. Kvůli těmto potížím děti trpí, nedovolují svým rodičům spát v noci, plakat a křičet. Proto je nutné zaujmout odpovědný postoj k tomu, kolik vody dítě denně pije..

Uměle krmené dítě by mělo dostat vodu mezi krmivy a pokud možno jednou v noci, pouze pokud se probudilo.

Každý rodič by samozřejmě měl vědět, jaký druh vody by dítě nemělo pít:

Se studenou vodou je vše víceméně jasné - je to příčina nachlazení, jako je angína, bronchitida a podobně. Kromě toho tělo dítěte utratí více energie na ohřátí této vody. Není žádným tajemstvím, že se v trávicím traktu snáze tráví teplé látky.

Pro děti ve věku 1,2,3,4 měsíce pediatrové doporučují dávat vodu zahřátou na 25–30 ° C.

Když dítě vyroste, po 5, 6, 7 měsících, můžete ho pomalu začít pít studenou vodou při pokojové teplotě. Je to asi 20-25 ° C. Pokud nemáte kašel nebo nachlazení, můžete do budoucna dát dítěti vodu o této teplotě. Naplňte ji před spaním, aby se v noci tekutina zahřála na pokojovou teplotu a ráno dítě mělo vodu, kterou potřebuje.

Podívejte se na video s názvem „Teplé nebo ne teplá pitná voda pro dítě?“

Proč nemůžete dát vodovodní vodu?

I když žijete ve městě, které je známé kvalitou vody z vodovodu, vaše dítě by nemělo být pájeno. Faktem je, že tělo dítěte potřebuje vodu vyváženou v obsahu minerálních solí. Ve vodovodní vodě je často nadbytek železa, přítomnost bělidla, nedostatek určitých stopových prvků. Kromě toho je městský vodovod často ve špatném stavu. Je nepravděpodobné, že by taková voda mohla být označována jako bezpečná pro zdraví dospělého, natož pro tělo dítěte.

Proč nemůže dát dítěti převařenou vodu?

Mnoho rodičů vaří vodu, než ji dají dítěti. Ale vařená voda, stejně jako voda z potrubí, nepřináší tělu dětem výhody, může dokonce poškodit. Při varu ve vodě vznikají sloučeniny chloru s dalšími stopovými prvky. Takové sloučeniny poškozují močový systém těla dítěte. I když se důsledky pití pitné vody neobjevily u dítěte v kojeneckém věku, projeví se v dětství nebo dospívání..

Co poškozuje pramenitou vodu?

Pramenitá voda, která není kontrolována zvláštními úřady a neprochází laboratorním rozborem, je přísně zakázána jako nápoj pro dítě. Taková voda může obsahovat mnoho parazitů, bakterií a dokonce i jedů. Výhody pramenité vody jsou velmi zveličené, což dokázali vědci a potvrdili četné studie. I po varu může pramenitá voda zůstat nebezpečná kvůli tomu, že ne všechny bakterie a paraziti zemřeli.

Jakou vodu by mělo dítě pít?

Pro rodiče existuje jedna pohodlná a ověřená možnost - koupit speciální dětskou vodu v lahvích pro dítě. Je to levné, navíc léčení dítěte v případě nesprávného pití bude stát mnohem víc.

Kolik vody dát dítěti za 5,6,7 měsíce?

Děti od 5 měsíců do roku nemusejí vypočítat míru spotřeby vody. V tomto věku dítě pije vodu, pouze pokud chce a je to normální. Není nutné ho nutit, jinak si rodiče všimnou, že dítě plivá víc, než by měl. Pokud dítě odmítne vodu, ale jeho pohoda je v pořádku, má stále ještě dost tekutiny.

Při normálním zdraví a pohodě tedy dítě určí, kolik potřebuje spotřebovat..

Dítě ve věku šesti měsíců někdy vodu odmítá a žádá o ni šťávu nebo něco sladkého. Pak dávejte přednost přírodním džusům bez sladidel.

Dejte dítěti vodu nebo ne?

Názory lékařů na to, zda dát dítěti vodu, se liší. Někteří říkají, že vše potřebné pro pohodlnou existenci malého muže je v mateřském mléce. Jiní se domnívají, že v některých případech se nemůžete obejít bez přídavných tekutin a zároveň naznačit potřebu speciálních nápojů.

Dítě je šťastné pít

Takže dejte dítěti vodu nebo ne? Kdy mohu dát novorozence vodu??

Tekutina pro novorozence a kojence

90% mateřského mléka je voda, takže slouží jako jídlo i pití. V prvních týdnech života stačí udržet vodní rovnováhu v těle drobků. Všechny enzymy nezbytné pro trávení se nacházejí v mateřském mléce. Tělo matky je schopno regulovat své složení v závislosti na stavu dítěte.

Dehydratované dítě pije vodu

Pokud má dítě žízeň, je často aplikováno na hrudník. Proto dostává větší množství předního mléka, ve kterém je také vyšší obsah vody. V některých případech může tělo dítěte vyžadovat více. Proto je třeba vycházet ze situace a rozhodnout se: dát dítěti další pití nebo ne.

Musím pít novorozence

V jakém věku mohu dát své kojenecké vodě při kojení? Před započetím věku tří měsíců je zapotřebí odpovídající lékařský důkaz. U malých dětí je rychlost metabolismu vyšší, takže tělo ztrácí více vlhkosti.

Musím dokončit děti

Kdy mohu dát novorozence vodu během kojení? Někteří dětští lékaři věří za čtyři měsíce. Přestože tento názor nesdílí většina lékařů, včetně WHO. Je důležité zabránit nadbytečné tekutině v těle (optimálně konzumovat nejvýše 30-80 ml na kg tělesné hmotnosti denně, v závislosti na množství mateřského mléka). Můžete použít láhev nebo lžíci.

Nadměrný příjem vody je pro dítě škodlivý.

Důležité! Nemůžete pít dítě, pokud to nechce.

Voda pro novorozence v GV

Malé děti jsou náchylnější k dehydrataci než dospělí. Tento jev může mít mnoho důvodů:

 1. Průjem a zvracení při střevních infekcích.
 2. Bolest krku. Dítě může odmítnout jíst mateřské mléko, i když tělesná potřeba tekutin při onemocnění dýchacích cest se zvyšuje.
 3. Dítě je horké. Rodiče se často bojí drobných drobků a zabaleného dítěte. To vede k dehydrataci..
 4. Suchý vzduch během letní sezóny.
 5. Cukrovka.

Je správné dát vašemu dítěti drink? To je dokonce nutné, pokud dítě vykazuje známky dehydratace. Někteří lékaři také doporučují toto dělat při teplotě nebo škytavce..

Dítě pije upravenou vodu

Stanovisko Dr. Komarovského

Známý pediatr se domnívá, že dítě za normálních podmínek nemusí pít. Nezáleží na tom, zda kojí nebo je krmen směsí. Světová zdravotnická organizace má stejný názor. Existuje několik výjimek, ve kterých musíte dítě ještě pít:

 1. Pokud má průjem nebo zvracení, dochází k další ztrátě tekutin..
 2. Za neobvyklých životních podmínek drobky. To se projevuje tím, že dychtivě píchla do vody. Optimální pokojová teplota je 18-22 stupňů s vlhkostí od 40 do 60 procent.

Příznaky nedostatku tekutin

Míra nástupu dehydratace u dítěte je výrazně vyšší než u dospělého. Kdy může novorozenec dostat vodu? Pokud se vyskytne alespoň jeden z těchto příznaků:

 1. Suchá ústa;
 2. Dítě pláče, ale nejsou tam žádné slzy;
 3. Pokud dítě nevy močí do 4-6 hodin.

Je třeba být opatrný, pokud se objeví příznaky, které mohou vést k dehydrataci:

 1. Bolest břicha, průjem a zvracení;
 2. Výkaly s krví;
 3. Vysoká teplota (nad 39 stupňů);
 4. Nízká aktivita;
 5. Močení příliš často.

V takových situacích je třeba zavolat nouzovou pomoc:

 1. Dítě neustále spí;
 2. Dítě má bolesti žaludku;
 3. Neexistuje způsob, jak konzultovat s místním pediatrem.

Jak pít novorozence

Doporučuje se nedávat dětem to, co pijí dospělí. Raději pijí roztoky elektrolytů, jako jsou pedialit a rehydralit. Takové formulace mohou být připraveny doma. K tomu potřebujeme:

 1. Půl lžičky stolní soli, chloridu draselného, ​​pití sody;
 2. 4 polévkové lžíce cukru.

Důležité! Všechny složky se rozpustí v jednom litru kapaliny. Máma by měla pokračovat v kojení.

V každém případě by mělo být dítě předvedeno lékaři, protože dehydratace v kojeneckém věku je obzvláště nebezpečná, dokonce smrtelná. V některých situacích je zbytečné pít dítě, lékaři budou muset obnovit rovnováhu tekutin.

Pokud neexistuje žádný způsob, jak poskytnout drobky elektrolyty, jaký druh nápojů by měl být podáván dětem? Nedoporučuje se pít vodu z otevřených zdrojů, i když se vaří a čistí pomocí standardního filtru. Proč? V takovém nápoji může být mnoho bakterií, škodlivých chemikálií a dalších nečistot. Také při vaření ztratí nápoj své prospěšné vlastnosti.

Spropitné. Navíc není možné dávat drobky léčivou nebo léčivou stolní vodou, zejména pokud je to soda.

V lékárnách se prodávají speciální nápoje pro novorozence. Mělo by být označeno, že produkty prošly testem v RAMS. Rozdíl mezi minerální vodou pro kojence a dospělé je v jiném složení. Je určen k okamžitému použití po otevření lahvičky. Nejlepší nádoby, ve kterých by měla být voda pro kojence uložena, jsou sklo a polykarbonát (označeno číslem 7 dole).

Mnoho rodičů si připravuje vlastní dětské nápoje, protože výrobcům nedůvěřují. K tomu je nutné použít speciální filtrační systémy. Nápoje připravené s jejich pomocí jsou levnější než obchod a rodič si může být jistý jeho kvalitou..

Je zřejmé, že byste neměli pít dítě z kohoutku kvůli špatné kvalitě vody. Ale můžete si koupit speciální instantní čaje pro kojence.

Důležité! Surová voda z chladiče může být dána šestiměsíčnímu dítěti, pouze pokud má málo minerálů.

Při kojení

Ve většině případů to není nutné. Používání vody pro kojení až 6 měsíců může být škodlivé, protože snižuje množství mléka. Odborníci doporučují dávat vodu ze lžíce, aby dítě neodradili od hrudi.

Doporučení WHO

Světová zdravotnická organizace tvrdí, že nadměrné pití novorozenců může vést k průjmu nebo odmítnutí kojení dítěte. V důsledku toho bude dítě podvyživeno. V tomto věku je příliš brzy na to, aby se doplňovaly potraviny.

Mateřské mléko, zejména na začátku krmení, obsahuje velké množství tekutiny. Pokud se tedy matce zdá, že její dítě má žízeň, je lepší mu dát prsa. To obnoví množství vody v těle a zlepší imunitu dítěte.

KDO nezakazuje použití rehydratačního roztoku, léků, minerálů, je-li to nutné. Pouze mateřské mléko však poskytuje nezbytnou ochranu při tvorbě imunitních drobků.

Má se za to, že vodka pomáhá žloutenkám u novorozenců, ale toto tvrzení je kontroverzní. Bilirubin se v kapalině nerozpouští, a tak jej nelze z těla odstranit.

Důležité! Některé matky se snaží přesvědčit dítě k pití tím, že se pokusí sladit nápoj. Strava nepotřebuje tekutinu, ledaže by se ptal sám sebe.

S umělým krmením

Musím dát IV. Novorozencům vodu? V tomto případě dítě dostává hodně bílkovin, což vyžaduje více vody, aby se rozpadlo. Pediatrům se proto doporučuje pít dítě mezi krmivy. Dávkování umožňuje zabránit zácpě - běžný problém u dětí, které jedí směsi. Voda vytváří měkčí stoličku.

Pokud dítě po požití směsi na umělé nebo smíšené škytavce po krmení, může pomoci trochu vody, protože uvolňuje křeče bránice a hrtanu. Ale zde musíte ovlivnit příčinu symptomu.

IV pravidla a schéma moci

Voda s umělým krmením se podává z láhve. Jeho teplota by měla být 36 stupňů. Po třech měsících ji můžete snížit na pokojovou teplotu 20 stupňů. Po jídle musíte pít asi hodinu. Je to proto, že dítě dostane tekutinu nejprve ze směsi, ao hodinu později může dítě znovu potřebovat vodu.

Pokud jde o režim, všechna čísla jsou přibližná, protože každé dítě chce pít svým vlastním způsobem. Kolik dát vodě novorozence? Konkrétní doporučení odborníků se liší. Někteří říkají, že dítě musí pít 60-100 ml tekutiny během dne, zatímco jiní nazývají číslo 200 ml.

Všechny hodnoty jsou individuální, jsou ovlivněny faktory, jako jsou vlastnosti těla dítěte, podnebí, sezóna, složení živných směsí.

Je třeba vzít v úvahu objem žaludku, který u dítěte je pouze 250 ml. Pokud je naplněna vodou, nemusí existovat prostor pro zdravou a výživnou směs..

Je tedy nutné dát novorozencům vodu? Ve většině situací při kojení nepotřebujete pro dítě další pití. V případě umělých - více požadavků. Je nutné pouze zalévat dítě dehydratací. Ve všech ostatních ohledech by se člověk měl soustředit na své individuální potřeby. V žádném případě by se nemělo začít rozhodovat, jak dítěti pít vodu. To pro něj bude mít negativní důsledky..

Články O Neplodnosti