Hlavní Testy

Koupel pro novorozence - což je lepší

Koupání novorozenců je jedním z hlavních bodů hygienické péče o dítě. Procedura se provádí denně po propuštění z nemocnice. Je důležité předem připravit všechny potřebné položky. Zvláštním problémem je výběr koupele pro novorozence. Mají jiný materiál, tvar, velikost. Chci si vybrat pohodlný, pohodlný a praktický model.

Dítě v bílé lázni

Proč oddělit koupel pro novorozence

Prsa po propuštění z nemocnice mají mírně oslabený imunitní systém. První 2-3 měsíce se přizpůsobují životu v novém prostředí. Ve sdílené koupelně se hromadí velké množství bakterií a nečistot, které zůstávají po vodních procedurách pro dospělé. Pediatrové doporučují mít kojeneckou koupel, aby se zabránilo nemoci. Myslí si, že je to pohodlnější a hygieničtější..

Je možné koupat dítě ve společné koupelně

Pro dítě je možné použít společnou koupel. Před koupáním se důkladně omyje, ošetří antiseptikem. Pokud není možné prát v samostatné lázni, měli byste znát několik funkcí:

 1. Od 2 měsíců věku můžete kroužek plavat na krku a nechat dítě plavat ve velké vaně.
 2. K dezinfekci vody je vhodné přidat do vody krystaly manganu.
 3. Dokud dítě nezačne sedět, nesmí se posadit.
 4. Shromažďuje se malé množství vody, takže dítě v poloze na zádech nezakrývá úplně vodu.
 5. Koupání ve společné lázni se doporučuje ve věku 7-8 měsíců. V tomto okamžiku bude dítě silnější a bude se snažit stát.

Pokud byt nebo dům nemá koupelnu, ale je zde sprcha, je nutné použít dětskou vaničku. Pediatrové trvají na vlastním koutku osobní hygieny pro každé dítě.

Důležité! Mikroflóra rodičů může způsobit bolestivou reakci dítěte nebo zánět sliznic.

Kritéria pro výběr koupele pro novorozence

Rodiče se vždy starají o výběr věcí pro své dítě. Vana pro koupání novorozenců není výjimkou. Sortiment v obchodech je rozmanitý, výběr je docela obtížný. Kritéria pro výběr dětské koupele:

 1. Prostornost. Mělo by být uvnitř velké, aby bylo dítě pohodlné a nevyrostl z ní o tři měsíce.
 2. Kompaktnost. Dětská koupelna zabírá nějaký prostor. Proto musíte přemýšlet o místě svého úložiště a zvolit velikost.
 3. Materiál výroby. Vany jsou nejčastěji vyráběny z plastu, ale existují i ​​akrylové. Měli byste si vybrat materiál, který udržuje teplo déle.
 4. Koupelnový stojan usnadňuje koupání, místo toho je možné použít stoličky z kuchyně, stůl.
 5. Barva. Může to být cokoli, dítě nebude hrát roli, bude to modrá, červená, zelená nebo žlutá. Je však lepší zvolit tóny postele, protože jsou uklidňující. Procedura koupání obvykle probíhá před spaním..
 6. Anatomická struktura uvnitř. Vhodné pouze poprvé. Dokud dítě nezačne sedět, musíte přemýšlet o další koupeli.

Výběr koupele není příliš obtížný. Mají různé velikosti a cenové kategorie. Hlavní věc je myslet dopředu, kde bude dítě po šesti měsících užívat vodní procedury.

Chlapec v modré lázni

Popis koupelnových modelů pro kojence

Různé modely koupelen na trhu jsou matoucí a nečiní jasnou volbu. Přicházejí v různých modelech, výrobcích, tvarech a materiálech..

Obyčejný plast

Plastové vany s plochým dnem a malou hloubkou jsou docela praktické. Nezabírají mnoho prostoru v domě, uvnitř jsou prostorné. Mají různé barvy. Vhodný pro děti od 6 do 8 měsíců. Na konci roku 2019 je jejich cena nízká. Jeden dospělý se však nedokáže s plaváním vyrovnat. Proto také kupují skluz pro novorozence.

Důležité! Obvyklá plastová koupel se často kupuje, takže je praktická a vydrží až rok nebo déle.

Skládací vana

Výhodou modelu je skládací mechanismus. Je vhodné skladovat v malém bytě. Skládá se napůl, s držadlem na okraji pro pohyb, což vám umožňuje vzít si ho s sebou. Na zadní straně je držák z náhodného skládání. Prostorný uvnitř, pohodlné pro dítě.

Vana se stojanem

Vana se stojanem pro novorozence je vhodná pro použití v místnostech, kde se v ložnici nebo v kuchyni koupe kombinovaná koupelna, malá sprcha a novorozenec. Stojan má tvar stolu a různé úrovně fixace pro různý růst rodičů. Během vody nemusíte stát ve zkroucené poloze.

Stojanová vana

Anatomická koupel

Anatomická koupel pro novorozence má do povrchu zabudovanou skluzavku. To pomáhá chránit praní. Arašídy jsou položeny na tomto kopci a napojeny vodou bez podpory. Vody a v dospělosti mohou být prováděny na zadní straně kopce. Ale tady je nemožné plavat zde.

Důležité! Anatomický model se obvykle používá až do šesti měsíců, poté začnou dítě vykoupat ve společné koupelně.

Antibakteriální lázeň

Tvar tohoto modelu je různorodý. Hlavním rysem je, že má speciální antibakteriální povrchový povlak. Ničí všechny škodlivé bakterie a mikroby, které se dostanou na povrch. To matce usnadňuje péči o předmět a zabraňuje kontaktu bakterií a nečistot s dítětem.

Nafukovací lázeň

Velmi pohodlný model. Záchrana, když naléhavě potřebujete jít na výlet, na dovolenou nebo na návštěvu. Mají podobu normální koupele, nafouknuté pomocí pumpy nebo úst. Proces čerpání netrvá dlouho. Vana pro dítě je pohodlná, leží na měkkém dně. Nahoře je opěrka hlavy. Jedinou negativní je schopnost proniknout. Zároveň dítě zůstává v bezpečí, protože systém má několik kamer.

jiný

Existuje speciální model zvaný „matčina bříško“. Tato dětská koupel má kulatý tvar s vysokou stranou. V obchodech se jen zřídka prodává. Princip spočívá v tom, že novorozenec uvnitř je stejný jako u matky v žaludku. To snižuje koliku, ale mytí novorozence není příliš pohodlné, rodiče se budou muset přizpůsobit.

Důležité! Koupel "bříško matky" je lepší koupit jako doplněk k hlavnímu modelu. Používá se pouze do 3 měsíců.

K dispozici jsou také vany s instalovaným odtokem. Může být požádán o instalaci na objednávku v jakémkoli modelu. To pomáhá vypouštět vodu, zejména pro svobodnou matku, která nemá s koupáním pomoc..

Hodnocení nejlepších modelů a výrobců

Hodnocení nejlepších koupelen a sad se skluzavkami zahrnuje:

 1. Bebe Jou 6220. Vyrábí se v Nizozemsku. Má dobrou podporu a stojí. Zabírá první pozice v hodnocení. Je zde promyšlený odtok, přihrádka na mýdlo, různorodý design, široké strany, prostorná vana, stabilní, bezpečná.
 2. Bříško Jou Maminy. Vyrábí se v Nizozemsku. Vezme druhé místo. Není příliš pohodlné použití, vhodné pro sedavé děti, nezabírá mnoho místa, šetří vodu, široké strany a držadlo pro pohyb.
 3. Maltex Vytvořte model v Polsku. Úsporná, pohodlná dětská koupelna, je zde odtok s korkem, má dobrý design s roztomilým vzorem. Uvnitř je vybaven neklouzavým koberečkem, konektorem pro mýdlo, speciální žínkou. Uživatelé si stěžovali, že někdy korek vytéká voda.
 4. Mila. Takové dětské vany pro koupání novorozenců se vyrábějí v Rusku. Stabilní konstrukce, vysoké strany, ekonomická varianta. Nemá drenáž, je zde konektor pro mýdlo. Drží hodně vody, dítě má dostatek prostoru. Ideální pro první rok života. Solidní, světlý design.
 5. Baby Ok Onda Producent - Itálie. Anatomická koupel pro dítě je vhodná pro různé věkové kategorie. Pomáhá opravit novorozence při plavání, nebojte se o jeho bezpečnost. Dobrá prostornost, bezpečnost a stabilita, lze použít až rok.

Nahoře je TOP 5 nejlepších vaniček pro koupání novorozenců. Jsou skvělé pro péči o dítě. Modely poskytují všechny potřebné vlastnosti, jsou praktické a pohodlné použití..

Máma koupe dítě

Jak připravit koupel před první koupel

Před první koupeli je třeba umýt dětskou koupel. Syntetické detergenty se nedoporučují. U novorozenců je lepší namísto koupelového prášku užívat sodu. Po povrchové úpravě se několikrát důkladně omyje vodou. Nejprve zima, potom horká, abyste se úplně zbavili bakterií.

K koupání novorozeného dítěte se do koupele přidá bylinný roztok. Novorozenci mohou používat:

Jako dezinfekční prostředek se do vody přidá malé množství krystalů manganu. Nemůžete nalít hodně prášku, maximálně 0,5 lžičky. v pánvi s vodou, protože to přelije kůži drobků. Roztok bylin a manganistanu draselného se používá, dokud pupeční šňůra neodpadne a pupeční šňůra není napnutá..

Teplota vody by neměla být vyšší než 370, protože novorozenci jsou velmi plachí, jejich kůže je jemná. Zkontrolujte teplotu pomocí dětského teploměru. Položte jej na dno a počkejte, až se v jednom bodě zastaví.

Dítě v růžové lázni

U vany se nachází vana se studenou vodou, která řídí teplotu uvnitř vany. Před ponořením do vody je novorozenec zabalen do plenky. Velmi hladce namočený ve vodě. Nejprve namočí jednu nohu, potom druhou, pomalu spouští drobky do vody. Mytí všech záhybů, hlavy a vyjmutí dítěte.

Důležité! Pro dětskou koupel koupí speciální alkoholový teploměr. Je to bezpečné pro dítě, i když se zlomí..

Příslušenství a hračky ve vaně

Chcete-li, aby se dítě při plavání bavilo, můžete na bok nalepovat vtipné nálepky. Čím bude dítě starší, tím bude pro něj zajímavější. Děti kupují hračky z gumy. Lepší volba bez píšťalky uvnitř. Malé děti do jednoho roku vytáhnou všechno do úst, mohou takovou částici náhodně spolknout. V obchodech najdete jiný sortiment hraček na koupání. Jsou to hodinky, plast a guma. Světlé a rozmanité formy - to, co dítě potřebuje.

Až do 4 - 5 měsíců se kojenci o koupelnu moc nezajímají. Jejich uchopovací reflexy jsou stále špatně vyvinuté. Protože v tuto chvíli hračky opravdu nepotřebují.

Dětská koupel hraje důležitou roli v péči o novorozence. Je vhodné vybrat si ho tak, aby bylo pro dítě pohodlné, pro rodiče je vhodné jej použít a kam jej umístit.

Stojí za to si pamatovat! Tato položka je užitečná pro dítě v prvních 1-1,5 letech života. Potom jde do koupele pro dospělé.

Vybrali jsme vany pro koupání novorozenců: rysy skládání, anatomické a jiné typy

Vodní procedury pro novorozence jsou speciální chvíle, které přinášejí radost nejen dítěti, ale také rodičům. Teplá voda zklidňuje, zmírňuje křeče v případě koliky, umožňuje uvolnit svaly po delším ležení. Koupání dítěte v běžné lázni není vždy možné a často je velmi problematické. Aby se dítě cítilo pohodlně a klidně, potřebuje samostatný kontejner - dětskou vaničku.

Moderní výrobci zařízení pro dětskou hygienu vyrábějí obrovské množství modelů, z nichž každý má své vlastní vlastnosti, určené pro konkrétní věk dítěte. Mezi takovými odrůdami je někdy pro mladé rodiče obtížné správně se rozhodnout..

Klasický

Tento model má tradiční oválný tvar, na který jsou všichni zvyklí. Jedná se o pohodlné zařízení s různou hloubkou (v závislosti na výrobci a vlastnostech modelu). Dno je hladké, rovnoměrné. Většina klasických van má po stranách speciální vybrání - pro dětské hygienické výrobky.

Klasická koupel je vhodná pro koupání dětí od narození do jednoho roku.

Tento model můžete použít kdekoli - umístit přímo do koupelny, nainstalovat jej na stůl do školky nebo do jiné místnosti.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 75 do 100 cm, šířka - od 45 do 55 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1 kg.

Objem: 40-50 l.

Klady:

 • Nízké náklady.
 • Různé barvy a vzory.
 • Použitelnost.
 • Snadný přesun z jedné místnosti do druhé.
 • Prostornost - v něm je dítě pohodlné, nejen ležet, ale také sedět.
 • Některé modely lze namontovat na okraje standardní vany..

Minusy:

 • Křehkost.
 • Barvy a vzory rychle mizí a mizí..
 • Potřeba dalšího příslušenství - houpací síť nebo skluzavka.
obsah ↑

Anatomický

Vana pro koupání novorozenců tohoto druhu má oválný tvar, svým vzhledem se prakticky neliší od klasických modelů.

V takové vaně je zaručena bezpečnost a pohodlí. Anatomická koupel je vhodná pro koupání dětí od narození do 5-6 měsíců. Díky přítomnosti vytlačených ohybů bude dospělé dítě stísněné a sezení je nepříjemné. Vanu můžete použít v jakékoli místnosti - snadno se přepravuje a instaluje na rovnou plochu.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 75 do 100 cm, šířka - od 50 do 55 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1,5-2 kg.

Objem: 35-45l.

Klady:

 • Přítomnost vestavěné skluzavky poskytuje pohodlí při koupání - pro dítě a matku.
 • Některé modely jsou vybaveny odtokem a teploměrem.
 • Standardní rozměry, nízká hmotnost - snadné přenášení.

Minusy:

 • Vysoká cena.
 • Dospělé dítě v něm bude stísněné, protože sklíčko nelze vyjmout.
 • V poloze vsedě nebude dítě koupat - ohyby a drážky zasahují.

Skládací

Je-li složen, jedná se o kompaktní plastovou fólii nebo pouzdro. V rozloženém stavu - má podobu standardní klasické vany. Vhodné pro koupání dětí od narození do 2-3 let.

Skvělé pro cestování - nezabírá příliš mnoho místa v kufru, má pohodlné nohy, lze jej nainstalovat na jakýkoli rovný povrch.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 70 do 85 cm, šířka - od 40 do 45 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1,5 kg.

Objem: 40-45 l.

Klady:

 • Použitelnost.
 • Šetření místa.
 • Dlouhá životnost.
 • Protiskluzové dno.
 • Snadná přeprava.

Minusy:

 • Vysoká cena.
 • Není možné ji umístit do sprchové kabiny - bude příliš přeplněná. Lze instalovat buď do standardní vany nebo na jakýkoli rovný povrch.
 • Je nutné přísně dodržovat pravidla používání a bezpečnost.
obsah ↑

Nafukovací

Svým vzhledem připomíná malý nafukovací dětský bazén. Má zpravidla oválný tvar. Vhodné pro koupání dítěte od prvních dnů života do dvou let.

Výrobní materiál: PVC.

Velikosti: délka - od 80 do 120 cm, šířka - od 55 do 70 cm, hloubka - od 20 do 30 cm.

Hmotnost: 1 kg.

Objem: 40-45 l.

Klady:

 • Bezpečnost - dítě nebude zasaženo nebo zraněno.
 • Přítomnost vysoké opěrky hlavy.
 • Jednoduchá péče.
 • Snadná přeprava.
 • Zabírá málo místa ve vypuštěné formě.
 • Lze instalovat na jakýkoli povrch a zeminu.
 • Pro dospělé dítě ho můžete použít jako bazén.

Minusy:

 • Je snadno poškozen ostrým předmětem, po kterém se stává nepoužitelným..
 • Záhyby často vytvářejí plak ze zbytků bylinných odvarů - pokud je neumýváte včas, objeví se nepříjemný zápach.
obsah ↑

"Mámino břicho"

Taková koupel se svým vzhledem výrazně liší od ostatních modelů. Mají tvar šálku, který byl vyvinut lékaři. Jedná se o hlubokou, ale spíše úzkou kulatou pánev.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: výška - od 50 do 60 cm, průměr - od 40 do 45 cm.

Hmotnost: 0,5 kg.

Objem: 15-18 l.

Klady:

 • Pohodlné pro dítě - nachází se ve stejné poloze jako v děloze.
 • Pose pomáhá uklidnit se, uvolnit se.
 • Plyny a kolika jsou usnadněny.
 • Široké strany jsou pro matku pohodlné - není třeba udržovat ruce na váze.
 • Rukojeť usnadňuje proces nesení kbelíku a vypouštění vody.
 • Nezabírá mnoho místa.
 • Lze instalovat na jakýkoli povrch.

Minusy:

 • Můžete použít maximálně 1,5 měsíce.
 • Koupání vašeho dítěte je nepříjemné - je zvláště obtížné umýt oblast perineum a nohou.
obsah ↑

Jiné odrůdy

Existuje mnoho dalších variant van pro novorozence, ale nejsou tak populární jako výše uvedené modely..

 • Zásobníky vestavěné do komody. Povrch přebalovacího stolu uzavírá koupel. Pokud je nutné dítě koupat, jednoduše zvedněte desku stolu. Toto řešení je velmi praktické a pohodlné - věci a hygienické výrobky jsou vždy po ruce, vyhřívané dítě nebude muset být přepravováno z jedné místnosti do druhé, aby ho nevystavovalo riziku nachlazení.
 • Antimikrobiální lázně. Za takový model budete muset hodně zaplatit, ale jeho jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady. Po koupeli dítěte se lázeň nemusí umývat antimikrobiálními látkami. Materiál již obsahuje látku, která ničí bakterie z povrchu zařízení. Kromě toho neovlivňuje pokožku dítěte, protože nevyčnívá z plastu.

Tipy pro výběr

V závislosti na věku, hmotnostní kategorii a rozměrech dítěte, materiálních možnostech rodičů a dostupnosti volného prostoru v bytě si můžete vybrat tu nejlepší možnost. Správná volba není tak obtížná, pokud věnujete pozornost některým nuancím..

 1. Vady. Vybraný model by měl být pečlivě zkontrolován - neměl by mít žádné poškození, praskliny nebo škrábance. Přítomnost odštěpených prvků po stranách, drsnost a otěru dna nebo stran naznačují, že atribut byl přepravován v nevhodných podmínkách. Taková koupel rychle selže a může dítě poranit.
 2. Bezpečnost. Aby se dítě v procesu koupání nezranilo kvůli skluzu, měli byste si vybrat koupel s neklouzavým dnem. Pokud se vám již líbil model, který se vám již líbil, a ze všech nedostatků je pouze kluzké dno, můžete problém vyřešit zakoupením speciální silikonové přísavky.
 3. Péče. Po každém koupeli je třeba koupel umýt. Pokud je jeho vnitřní povrch hladký, bude odstranění zbytku plaku a mýdla snazší. Proto by měly být odloženy modely s dalšími ohyby a vyboulení..
 4. Velikosti. V tomto případě funguje princip „čím více, tím lépe“ na 100%. Musíte si vybrat dlouhou a širokou koupel tak, aby bylo dítě v ní co nejdéle a pohodlně - alespoň do roku.
 5. Instalace po stranách vany. Instalace dětské koupele na spodní část běžné koupele není tou nejlepší volbou. To je pro rodiče velmi nepohodlné. Proto mnozí dávají přednost koupání dítěte v místnosti, instalaci příslušenství na stůl nebo komodu. Existují však modely, které mají speciální držáky, které umožňují umístit vanu na stranách konvenční vany. Proto je nejlepší dát přednost pohodlnějšímu modelu..
 6. Drain. Nalijte vodu z koupele po koupání dítěte, pokud to nezajišťuje odtok, je to skutečný test pro rodiče. Aby se váš život neskomplikoval - je nejlepší koupit model s malou trubičkou skrytou před dítětem.
 7. Další funkce. To není nejdůležitější nuance, které musíte věnovat pozornost při výběru, ale také na to nesmíte zapomenout..

Jedná se o vestavěný teploměr nebo funkci změny barvy vany v závislosti na teplotě vody, vibračních masážích a dokonce i hudebních melodiích.

Nabízíme vám sledovat video o tom, co je třeba zvážit při výběru dětské koupele:

Závěr

Koupání novorozence je jedním z nejdůležitějších okamžiků výchovy. Aby bylo dítě pohodlné, pohodlné a bezpečné, měli byste být obzvláště opatrní a věnovat pozornost otázce výběru koupele, protože v prvním roce života se postříká a koupe se v něm.

Skládací vany pro novorozence v Petrohradě

Online prodejce je k dispozici na webových stránkách prodejce.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Na stránkách prodejce je k dispozici bezplatné číslo 8-800.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Online prodejce je k dispozici na webových stránkách prodejce.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Na webových stránkách prodejce je k dispozici objednávka na jedno kliknutí.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Na webových stránkách prodejce je k dispozici objednávka na jedno kliknutí.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Online prodejce je k dispozici na webových stránkách prodejce.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Na stránkách prodejce je k dispozici bezplatné číslo 8-800.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Online prodejce je k dispozici na webových stránkách prodejce.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Na webových stránkách prodejce je k dispozici objednávka na jedno kliknutí.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Online prodejce je k dispozici na webových stránkách prodejce.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Na webových stránkách prodejce je k dispozici objednávka na jedno kliknutí.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Online prodejce je k dispozici na webových stránkách prodejce.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Na stránkách prodejce je k dispozici bezplatné číslo 8-800.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Na webových stránkách prodejce je k dispozici objednávka na jedno kliknutí.
Chcete-li přejít na web, klikněte na „Nakupovat“

Vybrali jsme vany pro koupání novorozenců: rysy skládání, anatomické a jiné typy

Vodní procedury pro novorozence jsou speciální chvíle, které přinášejí radost nejen dítěti, ale také rodičům. Teplá voda zklidňuje, zmírňuje křeče v případě koliky, umožňuje uvolnit svaly po delším ležení. Koupání dítěte v běžné lázni není vždy možné a často je velmi problematické. Aby se dítě cítilo pohodlně a klidně, potřebuje samostatný kontejner - dětskou vaničku.

Moderní výrobci zařízení pro dětskou hygienu vyrábějí obrovské množství modelů, z nichž každý má své vlastní vlastnosti, určené pro konkrétní věk dítěte. Mezi takovými odrůdami je někdy pro mladé rodiče obtížné správně se rozhodnout..

Klasický

Tento model má tradiční oválný tvar, na který jsou všichni zvyklí. Jedná se o pohodlné zařízení s různou hloubkou (v závislosti na výrobci a vlastnostech modelu). Dno je hladké, rovnoměrné. Většina klasických van má po stranách speciální vybrání - pro dětské hygienické výrobky.

Klasická koupel je vhodná pro koupání dětí od narození do jednoho roku.

Tento model můžete použít kdekoli - umístit přímo do koupelny, nainstalovat jej na stůl do školky nebo do jiné místnosti.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 75 do 100 cm, šířka - od 45 do 55 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1 kg.

Objem: 40-50 l.

Klady:

 • Nízké náklady.
 • Různé barvy a vzory.
 • Použitelnost.
 • Snadný přesun z jedné místnosti do druhé.
 • Prostornost - v něm je dítě pohodlné, nejen ležet, ale také sedět.
 • Některé modely lze namontovat na okraje standardní vany..

Minusy:

 • Křehkost.
 • Barvy a vzory rychle mizí a mizí..
 • Potřeba dalšího příslušenství - houpací síť nebo skluzavka.
obsah ↑

Anatomický

Vana pro koupání novorozenců tohoto druhu má oválný tvar, svým vzhledem se prakticky neliší od klasických modelů.

V takové vaně je zaručena bezpečnost a pohodlí. Anatomická koupel je vhodná pro koupání dětí od narození do 5-6 měsíců. Díky přítomnosti vytlačených ohybů bude dospělé dítě stísněné a sezení je nepříjemné. Vanu můžete použít v jakékoli místnosti - snadno se přepravuje a instaluje na rovnou plochu.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 75 do 100 cm, šířka - od 50 do 55 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1,5-2 kg.

Objem: 35-45l.

Klady:

 • Přítomnost vestavěné skluzavky poskytuje pohodlí při koupání - pro dítě a matku.
 • Některé modely jsou vybaveny odtokem a teploměrem.
 • Standardní rozměry, nízká hmotnost - snadné přenášení.

Minusy:

 • Vysoká cena.
 • Dospělé dítě v něm bude stísněné, protože sklíčko nelze vyjmout.
 • V poloze vsedě nebude dítě koupat - ohyby a drážky zasahují.

Skládací

Je-li složen, jedná se o kompaktní plastovou fólii nebo pouzdro. V rozloženém stavu - má podobu standardní klasické vany. Vhodné pro koupání dětí od narození do 2-3 let.

Skvělé pro cestování - nezabírá příliš mnoho místa v kufru, má pohodlné nohy, lze jej nainstalovat na jakýkoli rovný povrch.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 70 do 85 cm, šířka - od 40 do 45 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1,5 kg.

Objem: 40-45 l.

Klady:

 • Použitelnost.
 • Šetření místa.
 • Dlouhá životnost.
 • Protiskluzové dno.
 • Snadná přeprava.

Minusy:

 • Vysoká cena.
 • Není možné ji umístit do sprchové kabiny - bude příliš přeplněná. Lze instalovat buď do standardní vany nebo na jakýkoli rovný povrch.
 • Je nutné přísně dodržovat pravidla používání a bezpečnost.
obsah ↑

Nafukovací

Svým vzhledem připomíná malý nafukovací dětský bazén. Má zpravidla oválný tvar. Vhodné pro koupání dítěte od prvních dnů života do dvou let.

Výrobní materiál: PVC.

Velikosti: délka - od 80 do 120 cm, šířka - od 55 do 70 cm, hloubka - od 20 do 30 cm.

Hmotnost: 1 kg.

Objem: 40-45 l.

Klady:

 • Bezpečnost - dítě nebude zasaženo nebo zraněno.
 • Přítomnost vysoké opěrky hlavy.
 • Jednoduchá péče.
 • Snadná přeprava.
 • Zabírá málo místa ve vypuštěné formě.
 • Lze instalovat na jakýkoli povrch a zeminu.
 • Pro dospělé dítě ho můžete použít jako bazén.

Minusy:

 • Je snadno poškozen ostrým předmětem, po kterém se stává nepoužitelným..
 • Záhyby často vytvářejí plak ze zbytků bylinných odvarů - pokud je neumýváte včas, objeví se nepříjemný zápach.
obsah ↑

"Mámino břicho"

Taková koupel se svým vzhledem výrazně liší od ostatních modelů. Mají tvar šálku, který byl vyvinut lékaři. Jedná se o hlubokou, ale spíše úzkou kulatou pánev.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: výška - od 50 do 60 cm, průměr - od 40 do 45 cm.

Hmotnost: 0,5 kg.

Objem: 15-18 l.

Klady:

 • Pohodlné pro dítě - nachází se ve stejné poloze jako v děloze.
 • Pose pomáhá uklidnit se, uvolnit se.
 • Plyny a kolika jsou usnadněny.
 • Široké strany jsou pro matku pohodlné - není třeba udržovat ruce na váze.
 • Rukojeť usnadňuje proces nesení kbelíku a vypouštění vody.
 • Nezabírá mnoho místa.
 • Lze instalovat na jakýkoli povrch.

Minusy:

 • Můžete použít maximálně 1,5 měsíce.
 • Koupání vašeho dítěte je nepříjemné - je zvláště obtížné umýt oblast perineum a nohou.
obsah ↑

Jiné odrůdy

Existuje mnoho dalších variant van pro novorozence, ale nejsou tak populární jako výše uvedené modely..

 • Zásobníky vestavěné do komody. Povrch přebalovacího stolu uzavírá koupel. Pokud je nutné dítě koupat, jednoduše zvedněte desku stolu. Toto řešení je velmi praktické a pohodlné - věci a hygienické výrobky jsou vždy po ruce, vyhřívané dítě nebude muset být přepravováno z jedné místnosti do druhé, aby ho nevystavovalo riziku nachlazení.
 • Antimikrobiální lázně. Za takový model budete muset hodně zaplatit, ale jeho jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady. Po koupeli dítěte se lázeň nemusí umývat antimikrobiálními látkami. Materiál již obsahuje látku, která ničí bakterie z povrchu zařízení. Kromě toho neovlivňuje pokožku dítěte, protože nevyčnívá z plastu.

Tipy pro výběr

V závislosti na věku, hmotnostní kategorii a rozměrech dítěte, materiálních možnostech rodičů a dostupnosti volného prostoru v bytě si můžete vybrat tu nejlepší možnost. Správná volba není tak obtížná, pokud věnujete pozornost některým nuancím..

 1. Vady. Vybraný model by měl být pečlivě zkontrolován - neměl by mít žádné poškození, praskliny nebo škrábance. Přítomnost odštěpených prvků po stranách, drsnost a otěru dna nebo stran naznačují, že atribut byl přepravován v nevhodných podmínkách. Taková koupel rychle selže a může dítě poranit.
 2. Bezpečnost. Aby se dítě v procesu koupání nezranilo kvůli skluzu, měli byste si vybrat koupel s neklouzavým dnem. Pokud se vám již líbil model, který se vám již líbil, a ze všech nedostatků je pouze kluzké dno, můžete problém vyřešit zakoupením speciální silikonové přísavky.
 3. Péče. Po každém koupeli je třeba koupel umýt. Pokud je jeho vnitřní povrch hladký, bude odstranění zbytku plaku a mýdla snazší. Proto by měly být odloženy modely s dalšími ohyby a vyboulení..
 4. Velikosti. V tomto případě funguje princip „čím více, tím lépe“ na 100%. Musíte si vybrat dlouhou a širokou koupel tak, aby bylo dítě v ní co nejdéle a pohodlně - alespoň do roku.
 5. Instalace po stranách vany. Instalace dětské koupele na spodní část běžné koupele není tou nejlepší volbou. To je pro rodiče velmi nepohodlné. Proto mnozí dávají přednost koupání dítěte v místnosti, instalaci příslušenství na stůl nebo komodu. Existují však modely, které mají speciální držáky, které umožňují umístit vanu na stranách konvenční vany. Proto je nejlepší dát přednost pohodlnějšímu modelu..
 6. Drain. Nalijte vodu z koupele po koupání dítěte, pokud to nezajišťuje odtok, je to skutečný test pro rodiče. Aby se váš život neskomplikoval - je nejlepší koupit model s malou trubičkou skrytou před dítětem.
 7. Další funkce. To není nejdůležitější nuance, které musíte věnovat pozornost při výběru, ale také na to nesmíte zapomenout..

Jedná se o vestavěný teploměr nebo funkci změny barvy vany v závislosti na teplotě vody, vibračních masážích a dokonce i hudebních melodiích.

Nabízíme vám sledovat video o tom, co je třeba zvážit při výběru dětské koupele:

Závěr

Koupání novorozence je jedním z nejdůležitějších okamžiků výchovy. Aby bylo dítě pohodlné, pohodlné a bezpečné, měli byste být obzvláště opatrní a věnovat pozornost otázce výběru koupele, protože v prvním roce života se postříká a koupe se v něm.

Jaké jsou výhody a nevýhody skládacích van pro koupání novorozenců?

S příchodem dítěte ho bude každý rodič chtít dát jen to nejlepší. Základem pro novorozence je dětská postýlka, kočárek a vana na koupání.

Voda je přirozeným stanovištěm dítěte před narozením, takže k výběru vany pro koupání je třeba přistupovat se vší vážností a odpovědností.

Koupací vana by měla být vhodná ve všech ohledech, aby byl koupací proces pro dítě pohodlný a bezpečný. Aniž by přemýšleli o kritériích pro výběr koupele, rodiče se uchylují ke koupi nejdražších předmětů, v naději na lepší výsledek.

Cena však není prvním faktorem, kterému je třeba věnovat pozornost. V tomto článku odpovíme na nejčastější otázky rodičů: co je vana, jak si ji vybrat a zda je vůbec potřeba?

Potřebuji?

V první řadě je vana navržena pro bezpečné a pohodlné koupání: jen málo lidí umožní novorozenému dítěti v lázni pro dospělé. Během normálního koupacího procesu dítě vyvíjí vestibulární aparát, uvolňuje se a uklidňuje se. Proto by pro koupání dítěte neměly existovat žádné překážky: stojí za to zodpovědně přistupovat k výběru koupele.

Mnoho lékařů doporučuje koupat vaše dítě v běžné vaně, ale nedoporučujeme to z mnoha důvodů:

 • Vana je pro dítě osobním prostředím: před každou pokládkou a ručníky není třeba ji důkladně umývat. Zpočátku to odpovídá dětským parametrům
 • Mytí speciální lázně je mnohem snazší než běžná koupel
 • Při koupání ve velké vaně může dítě vyklouznout z rukou a spolknout vodu
 • Při vypínání horké vody je plnění menší koupelny mnohem snazší
 • Můžete si s sebou vzít dětskou koupel, vzít si ji na dovolenou
 • V horkém období ji lze vzít ven a tam se vykoupat

Nakonec dítě potřebuje při koupi pečlivý dohled bez ohledu na výběr koupele. Ale speciální dětský model, vhodný ve všech ohledech a vybavený vybráními a skluzavkami pod zadkem a hlavou, bude nejlepším řešením, pokud jde o bezpečnost dětí..

Co jsou: jak se ztratit v obchodě

V odpovídajícím obchodě najdete obrovský sortiment všech druhů dětských koupelí: oválné, anatomické, antibakteriální, skládací, nafukovací; se stojanem, vestavěným přebalovacím stolem, sprchou a vanou a mnoha dalšími.

Zvažte každý pohled podrobněji:

 • Klasická koupel. Nejběžnější možnost, kterou lze zakoupit nejen v dětských obchodech, ale také v běžných hardwarových supermarketech. Vypadá to jako podlouhlá plastová nádoba bez moderních "ozdůbek" (podpěry, skluzavky, vybrání atd.). Hlavní výhodou je cena, která určuje popularitu modelu.
 • Skládací. Kromě obvyklého místa koupání má speciální skládací mechanismus. Je to vynikající volba pro malý obytný prostor, kde prostě není kam nalepit běžnou metru. Moderní skládací modely mají speciální švestky, držadla a koberečky pro stabilitu a nejpohodlnější plavání. Vzhledem k těmto výhodám oproti jiným modelům jsou náklady na skládací lázeň mnohem vyšší. Před každou lázní doporučujeme pečlivě zkontrolovat sklopný mechanismus.!
 • Nafukovací. Jedná se o analog skládacího modelu navrženého pro úsporu místa, ale o něco levnější. V nafukovací vaně se dítě cítí pohodlně díky speciálním výstupkům a měkkým stěnám. Lze také použít jako přírodní koupaliště. Hlavní nevýhodou je křehkost a věčná potřeba sfouknout a nafouknout koupelnu.
 • Anatomický Nejpohodlnější model ze všech díky speciálnímu skluzu, ve kterém dítě bezpečně leží a cítí se bezpečně. Stojí za zmínku, že takové vany jsou preferovány pro ty nejmenší: děti, které umí převrátit se a sedět se nebudou ve „pevném“ stavu cítit pohodlně.
 • Antibakteriální. Nejlepší volba pro děti se slabou imunitou: speciální antibakteriální látka „mikroban“ spolehlivě chrání dítě před bakteriemi ve vodě a na povrchu vany. Náklady na takový model jsou samozřejmě poměrně vysoké.
 • Model „bříško matky“. Neobvyklé konstrukční řešení, které umožňuje novorozence cítit se pohodlně, jako v bříšku jeho matky. V takovém kbelíku vyrobeném z měkkého materiálu se dítě koupe v poloze sklopné. Tato poloha umožňuje dítěti zbavit se kolik a přispívá k vypouštění plynů.
 • S držákem v koupelně. Většina vody při postřikování a v případě koupele s držákem začne voda vytékat do velké koupelny a ne na podlahu. Hlavní nevýhodou jsou náklady a složitost výběru správného modelu (moderní koupelny se velmi liší parametry).
 • Vestavěná převlékací tabulka. Design není příliš vhodný, protože voda bude rozprašována po celé místnosti. Na druhou stranu se po koupání dítěte můžete okamžitě obléknout a obléknout, aniž byste se zabalili do různých ručníků a nesli celý dům.
 • Vestavěná sprcha. Skvělé řešení pro úsporu místa. Takové vany mají speciální odtoky a spolehlivý design. Je důležité si uvědomit, že tyto vany jsou vhodné pouze pro starší děti, které umí sedět..

Jak spočítat počet dlaždic k opravě v koupelně? Poučte se z tohoto článku.

Co je třeba zvážit při výběru produktu?

Poté, co jsme prozkoumali všechny typy dětských koupelí, otázka volby zmizela sama o sobě. Při nákupu je třeba se řídit pouze účelem a bezpečností: pro mladší děti jsou vhodné antibakteriální, anatomické a modely zabudované do přebalovacího stolu. Pro děti od jednoho a půl roku si můžete vybrat možnosti „matčina bříško“, klasické a nafukovací.

Bez ohledu na věk dítěte a velikost koupele je třeba zvolit jakoukoli koupel:

 • Koupelna by neměla být kluzká
 • Snadné čištění a hygiena
 • Robustní držáky pro skládací modely
 • Ve vaně nejsou žádné ostré části
 • Je žádoucí přítomnost vypouštěcího otvoru
 • Povinné diapozitivy a drážky pro novorozence

Rovněž bude užitečné zjistit záruční doby a vlastnosti provozu lázně ihned po zakoupení.

Udržujte čistotu a prodlužujte životnost

 • Po každé koupeli je nutné koupelnu umýt teplou vodou a bezpečnými saponáty.
 • Důkladně očistěte nerovný povrch, na kterém se hromadí bakterie
 • Vyberte netoxický detergent vhodný pro materiál vany
 • V případě skládacích modelů rozebírejte a omyjte součásti zvlášť
 • Po umytí osušte koupel
 • Je přísně zakázáno používat koupelnu pro jiné účely.
 • Je třeba vyčistit vypouštěcí otvor.
 • Skladujte koupelnu na suchém, čistém a teplém místě.
 • Dobrý způsob dezinfekce: opaření koupelny vroucí vodou (s výjimkou nafukovacích modelů)
 • Před každou koupelí pečlivě zkontrolujte upevnění pomocí speciálních vestavěných koupelí
 • K koupání dítěte používejte pouze převařenou vodu (první měsíc)
 • Zvažte teplotu vody při koupání - 37 stupňů

Nápověda pro rodiče: přední výrobci dětských van

Abychom Vám zjednodušili výběr vany, představujeme vám nejoblíbenější výrobce vany pro koupání: SeviBaby, HappyBaby, Plantex, BreviBagnotime.

Sevi Baby - standardní oválná vana s vypouštěcím otvorem z bezpečného plastu. Model splňuje standardy kvality a je plně certifikován k prodeji..

Happy Baby - nejlepší volba pro nejmenší. Má odnímatelný anatomický skluz, který bezpečně fixuje dětskou hlavu nad vodou, udržuje polohu a zabraňuje sklouznutí. Vyrobeno z netoxického materiálu.

Výrobce Plantex nabízí spotřebitelům samostatný skluz pro plavání s přísavkami zabudovaný do koupele. Měkký plynulý polypropylen - spolehlivý a bezpečný materiál pro dítě.

Model Brevi Bagnotime je přebalovací stůl s vestavěnou vanou, který lze vyjmout a nainstalovat na běžnou koupelnu, což šetří místo v domě. Hlavní nevýhodou modelu je kovový materiál, který není pro novorozence zcela pohodlný a bezpečný.

Jak rychle a efektivně odstranit plísně na švech dlaždic v koupelně? Poučte se z tohoto článku.

Závěr

K výběru dětské koupele pro koupání je třeba přistupovat se zodpovědností a vážností. Vana není jen koupací nádrž; to je místo, kde dítě rozvíjí pohyblivost a vestibulární aparát, a samozřejmě se uklidňuje po dni bdělosti.

Doufáme, že výše uvedená doporučení vám usnadnila výběr správného modelu pro vaše dítě. Možná ty, čtenář, znáš konkrétní modely pro koupání dítěte? Sdílejte s ostatními komentáře!

Líbí se vám článek? Přihlaste se k odběru aktualizací webu pomocí kanálu RSS nebo zůstaňte naladěni ve službách VKontakte, Odnoklassniki, Facebook, Twitter nebo Google Plus..

Odebírat aktualizace e-mailem:

Řekněte to svým přátelům!

Myslím, že skládací vana není nutná. Měli jsme dvě dětské koupele (obě havarovaly). Byly velké, vyrobené z plastu. Zasadil jsem tam dvě děti a tak se vykoupal, a přitom jsem šetřil vodu a čas. Nejdříve si koupala malého na klikách, pak když vyrostla, položila koupací sedadlo.

Skládací vana

Komentáře uživatelů

Poté, co si nejstarší uvědomil, že koupel je obecně k ničemu,))) Někdo nám dal nafukovací - ukázalo se, že je v pohodě, ale použili to jako bazén pro dcery v zemi

Můj starší a já jsme použili koupel, asi 6 měsíců.

hz... vzali jsme ikey

Vypadá to zajímavě)) Koupili jsme nafukovací člun, ale ukázalo se, že je to nepohodlné, pak jsme ho v létě dali na zahradu, zaplavili)))

Dívám se na ni, protože je skládací - koupala dítě a odložila. Máme malou koupelnu a bude těžké držet se obvyklé. Nahoře dívka psala o koupeli, ale stojí to 5 tisíc, obvyklých 800 rublů a těchto 1,5 tisíc

Někde jsem četl recenze o této lázni a psal, co se může při tomto procesu stát, což je nebezpečné.
Vzali jsme si skládací pažbu ?

Rozhodně nebudu brát Stokke - moje ruka nezvedne 5 tisíc, abych si dala dětskou koupel

Vzali jsme na prodej za 3500)

Upřímně řečeno, vypadá to jako svinstvo), nenechte se urazit. Vypadá to nebezpečně

Nic se nedá urazit)))
Přitahovala mě tím, že se vyvíjí a nezabírá mnoho místa... obyčejná koupel potřebuje místo, kde ji nalepit.

Pochopte na cestě. A po šesti měsících už nebude nikde, kam bych se mohl držet cokoli - chodím po hračkách, chodcích, židlích, houpačkách ?

Víme, plaval. Budeme mít druhé dítě)))

Pak to nevíte) koupili jsme levný za tisíc)

V koupelně je malá, proto jsem této koupelně věnoval pozornost. Skládaný a vyčištěný, ale obvyklý musí být někde zavěšen / postaven.
Obecně pro mě nebylo snadné tyto vany vytáhnout, abych se podíval, musel jsem jít a koupit obvyklý v nejbližší prodejně a všechno by bylo jednoduché))))
Nyní, dokud nezlomím celý mozek, nebudu se uklidňovat (((((

Ano, je to jednodušší než jednoduché koupit, není drahé. Všechny tyto toulavé a nic

Obecně to nebude trvat dlouho. Je snazší koupit levně

Skládací vany pro novorozence v Petrohradě

Vany pro novorozence Puj 15870

Anatomická vana Komfort Happy Baby Bath

Anatomická vana Baby Ok Onda

Baby vana Esspero vana - růžová

Pohádková vana Stand Suite

Bath Skip Hop Bath pro koupání dítěte

FunKids Folding Smart Bath, CC6601

Anatomická koupel Summer Infant EasyStore

Vana s podstavcem Bebe confort Ergonomická vana wi.

Dětská skládací vana skládací dětská vana zelená (barva.

Koupel Tega Baby Bear (MS-005 ODPLYW)

Tega Baby Forest Fairytale Bath (FF-005)

Koupel Tega Baby Rabbits Bath (KR-005)

Skládací dětská vana

Vana dětská Happy Baby "Emma"

Skládací dětská vana

Velká vana Alternativní dětské apartmá

Dětská vana na koupání Pituso, skládací, 85 cm (růže.

Anatomická vana Baby Ok Laguna

Vana pro děti Dunya Plastik S modrým okapem, 74x44 s.

FunKids Folding Smart Bath, CC6600

Tega Baby Forest Fairytale Bath (FF-004)

Baby Fox koupací rohož pro koupání v dětské vaně.

Baby plavec skládací koupel BS-SM-D Orange

Funkids skládací inteligentní koupel

Koupel Okbaby Onda Evolution, barva: zelená

Idea dětská koupel mramorová barva

Baby vanička Roxy-Kids,.

Baby bath Fisher Price "Koupeme se a rosteme & q.

Koupel Tega Baby Dog a Cat (PK-005)

Koupelnová skládací koupelna Flexi, bílá Aqua

Dětská plyšová koupel květina pro koupání novorozence.

Skládací dětská vana Funkids Fol.

Dětská vana FunKids skládací inteligentní vana, barva CC6600

Skládací dětská vana Funkids Fol.

Skládací dětská vana (Barva: Rose.

Skládací umyvadlo BABY SWIMMER BS-SM, barva.

Anatomická koupel Puj Splash

Dětská skládací vana Summer Infant Foldaway white-g.

Dětská skládací vana, modrá

Baby Swimmer Skládací vana BS-SM-D Zelená

Skládací vana s podstavcem Stokke Flexi Bath Pink.

Baby vana Esspero vana - modrá

Dětský anděl Little Angel Bath s barevným cílem teploměru.

Termální lázně Bebe Jou Menthol 32

Koupel Tega Rabbits, barva: bílá

Dětská skládací vana, růžová

Vana Králíci TEGA, barva: zelená

Anatomická vana Stokke Flexi Bath & NewBorn.

Anatomická vana Summer Infant Warming Waterfall.

Skládací vana v dřezu BABY SWIMMER barva: oranžová.

FunKids Folding Smart Bath, CC6603

Vany pro novorozence Puj 18700

Skládací vana, modrá Sima-Land

Letní dětská skládací dětská koupel

Dětská vana s anatomickým kopcem Happy Baby Emma

Koupací židle Happy Baby vana s anatomickým.

Koupelnové plastové centrum, malý anděl, modrý anděl

Skládací vana s podstavcem Stokke Flexi Bath White.

Zásobník OKT barva: modrá

Dětská vana FunKids skládací inteligentní vana, barva CC6602

Koupel IDEA M 2590

Skládací dětská vana Funkids Fol.

Termální koupel pro dítě Bebe Jou

Letní dětská skládací skládací dětská koupel.

Vybrali jsme vany pro koupání novorozenců: rysy skládání, anatomické a jiné typy

Vodní procedury pro novorozence jsou speciální chvíle, které přinášejí radost nejen dítěti, ale také rodičům. Teplá voda zklidňuje, zmírňuje křeče v případě koliky, umožňuje uvolnit svaly po delším ležení. Koupání dítěte v běžné lázni není vždy možné a často je velmi problematické. Aby se dítě cítilo pohodlně a klidně, potřebuje samostatný kontejner - dětskou vaničku.

Moderní výrobci zařízení pro dětskou hygienu vyrábějí obrovské množství modelů, z nichž každý má své vlastní vlastnosti, určené pro konkrétní věk dítěte. Mezi takovými odrůdami je někdy pro mladé rodiče obtížné správně se rozhodnout..

Aby byl nákup užitečný a co je nejdůležitější pro dítě, měli byste pečlivě prostudovat vlastnosti každého typu koupele. Poté nebude problém s výběrem.

Klasický

Tento model má tradiční oválný tvar, na který jsou všichni zvyklí. Jedná se o pohodlné zařízení s různou hloubkou (v závislosti na výrobci a vlastnostech modelu). Dno je hladké, rovnoměrné. Většina klasických van má po stranách speciální vybrání - pro dětské hygienické výrobky.

Klasická koupel je vhodná pro koupání dětí od narození do jednoho roku.

Pro pohodlnější úpravu vody se novorozencům doporučuje zakoupit anatomický skluz.

Tento model můžete použít kdekoli - umístit přímo do koupelny, nainstalovat jej na stůl do školky nebo do jiné místnosti.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 75 do 100 cm, šířka - od 45 do 55 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1 kg.

Objem: 40-50 l.

Klady:

 • Nízké náklady.
 • Různé barvy a vzory.
 • Použitelnost.
 • Snadný přesun z jedné místnosti do druhé.
 • Prostornost - v něm je dítě pohodlné, nejen ležet, ale také sedět.
 • Některé modely lze namontovat na okraje standardní vany..

Minusy:

 • Křehkost.
 • Barvy a vzory rychle mizí a mizí..
 • Potřeba dalšího příslušenství - houpací síť nebo skluzavka.

Anatomický

Vana pro koupání novorozenců tohoto druhu má oválný tvar, svým vzhledem se prakticky neliší od klasických modelů.

Hlavním rysem je přítomnost vnitřní úlevy, která zcela opakuje tvar těla dítěte. Při koupání tedy rodiče nemusí podporovat novorozenou hlavu.

V takové vaně je zaručena bezpečnost a pohodlí. Anatomická koupel je vhodná pro koupání dětí od narození do 5-6 měsíců. Díky přítomnosti vytlačených ohybů bude dospělé dítě stísněné a sezení je nepříjemné. Vanu můžete použít v jakékoli místnosti - snadno se přepravuje a instaluje na rovnou plochu.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 75 do 100 cm, šířka - od 50 do 55 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1,5-2 kg.

Objem: 35-45l.

Klady:

 • Přítomnost vestavěné skluzavky poskytuje pohodlí při koupání - pro dítě a matku.
 • Některé modely jsou vybaveny odtokem a teploměrem.
 • Standardní rozměry, nízká hmotnost - snadné přenášení.

Minusy:

 • Vysoká cena.
 • Dospělé dítě v něm bude stísněné, protože sklíčko nelze vyjmout.
 • V poloze vsedě nebude dítě koupat - ohyby a drážky zasahují.

Skládací

Je-li složen, jedná se o kompaktní plastovou fólii nebo pouzdro. V rozloženém stavu - má podobu standardní klasické vany. Vhodné pro koupání dětí od narození do 2-3 let.

Vana je ideální pro malé byty, kde není možné - ukládat dětské doplňky do koupelny nebo do místnosti.

Skvělé pro cestování - nezabírá příliš mnoho místa v kufru, má pohodlné nohy, lze jej nainstalovat na jakýkoli rovný povrch.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: délka - od 70 do 85 cm, šířka - od 40 do 45 cm, hloubka - od 20 do 25 cm.

Hmotnost: 1,5 kg.

Objem: 40-45 l.

Klady:

 • Použitelnost.
 • Šetření místa.
 • Dlouhá životnost.
 • Protiskluzové dno.
 • Snadná přeprava.

Minusy:

 • Vysoká cena.
 • Není možné ji umístit do sprchové kabiny - bude příliš přeplněná. Lze instalovat buď do standardní vany nebo na jakýkoli rovný povrch.
 • Je nutné přísně dodržovat pravidla používání a bezpečnost.

Nafukovací

Svým vzhledem připomíná malý nafukovací dětský bazén. Má zpravidla oválný tvar. Vhodné pro koupání dítěte od prvních dnů života do dvou let.

Nejlepší volba pro malé byty - po koupání můžete foukat vzduch, složit koupel. Ideální pro přepravu - při cestách do země nebo do přírody.

Výrobní materiál: PVC.

Velikosti: délka - od 80 do 120 cm, šířka - od 55 do 70 cm, hloubka - od 20 do 30 cm.

Hmotnost: 1 kg.

Objem: 40-45 l.

Klady:

 • Bezpečnost - dítě nebude zasaženo nebo zraněno.
 • Přítomnost vysoké opěrky hlavy.
 • Jednoduchá péče.
 • Snadná přeprava.
 • Zabírá málo místa ve vypuštěné formě.
 • Lze instalovat na jakýkoli povrch a zeminu.
 • Pro dospělé dítě ho můžete použít jako bazén.

Minusy:

 • Je snadno poškozen ostrým předmětem, po kterém se stává nepoužitelným..
 • Záhyby často vytvářejí plak ze zbytků bylinných odvarů - pokud je neumýváte včas, objeví se nepříjemný zápach.

"Mámino břicho"

Taková koupel se svým vzhledem výrazně liší od ostatních modelů. Mají tvar šálku, který byl vyvinut lékaři. Jedná se o hlubokou, ale spíše úzkou kulatou pánev.

Koupel je vhodná k plavání od prvních dnů života a do 1-1,5 měsíce. Může být instalován ve vaně, ve sprše nebo na jakémkoli rovném povrchu - ať už jde o podlahu nebo skříň.

Výrobní materiál: plast.

Velikosti: výška - od 50 do 60 cm, průměr - od 40 do 45 cm.

Hmotnost: 0,5 kg.

Objem: 15-18 l.

Klady:

 • Pohodlné pro dítě - nachází se ve stejné poloze jako v děloze.
 • Pose pomáhá uklidnit se, uvolnit se.
 • Plyny a kolika jsou usnadněny.
 • Široké strany jsou pro matku pohodlné - není třeba udržovat ruce na váze.
 • Rukojeť usnadňuje proces nesení kbelíku a vypouštění vody.
 • Nezabírá mnoho místa.
 • Lze instalovat na jakýkoli povrch.

Minusy:

 • Můžete použít maximálně 1,5 měsíce.
 • Koupání vašeho dítěte je nepříjemné - je zvláště obtížné umýt oblast perineum a nohou.

Jiné odrůdy

Existuje mnoho dalších variant van pro novorozence, ale nejsou tak populární jako výše uvedené modely..

 • Zásobníky vestavěné do komody. Povrch přebalovacího stolu uzavírá koupel. Pokud je nutné dítě koupat, jednoduše zvedněte desku stolu. Toto řešení je velmi praktické a pohodlné - věci a hygienické výrobky jsou vždy po ruce, horké dítě nebude muset být přepravováno z jedné místnosti do druhé, aby ho nevystavovalo riziku nachlazení.
 • Antimikrobiální lázně. Za takový model budete muset hodně zaplatit, ale jeho jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady. Po koupeli dítěte se lázeň nemusí umývat antimikrobiálními látkami. Materiál již obsahuje látku, která ničí bakterie z povrchu zařízení. Kromě toho neovlivňuje pokožku dítěte, protože nevyčnívá z plastu.

Tipy pro výběr

Před zakoupením koupele pro dítě byste měli určit jeho typ a teprve potom jít do obchodu.

V závislosti na věku, hmotnostní kategorii a rozměrech dítěte, materiálních možnostech rodičů a dostupnosti volného prostoru v bytě si můžete vybrat tu nejlepší možnost. Správná volba není tak obtížná, pokud věnujete pozornost některým nuancím..

 1. Vady. Vybraný model by měl být pečlivě zkontrolován - neměl by mít žádné poškození, praskliny nebo škrábance. Přítomnost odštěpených prvků po stranách, drsnost a otěru dna nebo stran naznačují, že atribut byl přepravován v nevhodných podmínkách. Taková koupel rychle selže a může dítě poranit.
 2. Bezpečnost. Aby se dítě v procesu koupání nezranilo kvůli skluzu, měli byste si vybrat koupel s neklouzavým dnem. Pokud se vám již líbil model, který se vám již líbil, a ze všech nedostatků je pouze kluzké dno, můžete problém vyřešit zakoupením speciální silikonové přísavky.
 3. Péče. Po každém koupeli je třeba koupel umýt. Pokud je jeho vnitřní povrch hladký, bude odstranění zbytku plaku a mýdla snazší. Proto by měly být odloženy modely s dalšími ohyby a vyboulení..
 4. Velikosti. V tomto případě funguje princip „čím více, tím lépe“ na 100%. Musíte si vybrat dlouhou a širokou koupel tak, aby bylo dítě v ní co nejdéle a pohodlně - alespoň do roku.
 5. Instalace po stranách vany. Instalace dětské koupele na spodní část běžné koupele není tou nejlepší volbou. To je pro rodiče velmi nepohodlné. Proto mnozí dávají přednost koupání dítěte v místnosti, instalaci příslušenství na stůl nebo komodu. Existují však modely, které mají speciální držáky, které umožňují umístit vanu na stranách konvenční vany. Proto je nejlepší dát přednost pohodlnějšímu modelu..
 6. Drain. Nalijte vodu z koupele po koupání dítěte, pokud to nezajišťuje odtok, je to skutečný test pro rodiče. Aby se váš život neskomplikoval - je nejlepší koupit model s malou trubičkou skrytou před dítětem.
 7. Další funkce. To není nejdůležitější nuance, které musíte věnovat pozornost při výběru, ale také na to nesmíte zapomenout. Moderní dětské koupele mohou být vybaveny různými zařízeními, která lehce usnadní proces koupání.

Jedná se o vestavěný teploměr nebo funkci změny barvy vany v závislosti na teplotě vody, vibračních masážích a dokonce i hudebních melodiích.

Nabízíme vám sledovat video o tom, co je třeba zvážit při výběru dětské koupele:

Závěr

Koupání novorozence je jedním z nejdůležitějších okamžiků výchovy. Aby bylo dítě pohodlné, pohodlné a bezpečné, měli byste být obzvláště opatrní a věnovat pozornost otázce výběru koupele, protože v prvním roce života se postříká a koupe se v něm.

Články O Neplodnosti