Hlavní Bolest

Vývoj dítěte po 7 měsících

Každý den si všimnete změn v dítěti. To není ten malý kus, který jsi přinesl z nemocnice. Dítě se znatelně rozrostlo a nyní se projevuje jako řádný člen rodiny. V 7 měsících dítě více komunikuje, více se pohybuje a už dále nežije a nespí jako v první polovině roku.

Co je nového ve fyzickém vývoji

Během sedmého měsíce dítě vyroste o 2 cm a získá asi 600 g, do konce měsíce je hmotnost kojenců 7,5 - 8,5 kg (± 1 kg) a výška 66 - 70 cm (± 3 cm).

Co může dítě udělat za 7 měsíců

 1. Většina dětí už může sedět bez podpory, naučit se sedět sama.
 2. Některé již procházejí ve věku sedmi měsíců. Zatímco dítě je obtížné zvednout tělo úplně, tak se plazí plastickým způsobem.
 3. Leží na břiše, může se opřít o jednu rukojeť a druhý natáhnout a chytit hračku.
 4. Aktivně se otáčí různými směry. Fyzický vývoj dítěte je nyní plně zaměřen na zvýšení jeho aktivity, takže je to doba vzniku modřin a zranění. Motorická aktivita drobků se zvýšila, ale pohyby ještě nejsou koordinované a trapné, zatímco rodiče jsou stále nakloněni podceňovat schopnosti dítěte a ponechávají ho samotného uprostřed pohovky nebo postele. Děti se mohou pohybovat z jednoho okraje pohovky na druhý během několika sekund, proto je nenechávejte samy.
 5. Dítě ve věku 7 měsíců ví, jak držet láhev a zvednout ji, pokud spadne.
 6. V postýlce může stát na kolenou nebo úplně na nohou a držet se zábradlí.
 7. S podporou podpaží - kroky.
 8. Dítě za 7 měsíců bezpečněji používá ruce: posune hračku z jedné ruky do druhé a otočí ji v ruce.
 9. Zvedne a hodí hračku znovu. Udeří na stůl, zatáhne do úst a zkoumá.
 10. Může investovat do velkých objektů malých.
 11. Slyšení a vidění jsou již plně formovány. Dítě reaguje otočením hlavy i na tiché zvuky. Ale neučte své dítě spát v naprostém tichu, umožněte malé zvukové pozadí (TV nebo rádio), jinak se v budoucnu dítě začne probudit z menších zvuků.
 12. Mnoho dětí již mělo své první zuby za sedm měsíců, ale pokud tam nejsou, nebojte se, klidně čekejte na jejich vzhled až do příštího roku. Důležitou roli při načasování zubů hraje dědičnost, pokud se rodiče objevili ve věku 9 měsíců, bude to pravděpodobně mít i dítě. Některé děti pěstují několik zubů najednou..

Všechna batolata reagují jinak na zub. Pro někoho to může proběhnout bez problémů, ale že se zub protrhne, matka zjistí pouze u bílého okraje dásně. Ale většina dětí má stále známky předcházející zubu:

 • Slinění;
 • Zarudnutí a otok dásní;
 • Dítě kousne všechno: hračky, vaše a vaše prsty, vtáhne do pěstí pěst;
 • Dítě si otře tvář o polštář, sevře se obličejem, ušima;
 • Některé děti mohou mít horečku nízké úrovně (37).

Co je nového v psychologickém vývoji

 1. Nyní dítě chápe význam mnoha slov a může ukazovat prstem na známé předměty. Pokračuje v blábolení.
 2. Zná jeho jméno a reaguje na něj..
 3. Dítě rozlišuje všechny příbuzné. V něm už byl pocit hluboké náklonnosti. Dítě je samozřejmě nejvíce citově připoutané k matce a v její nepřítomnosti se nyní může rozplakat, ale to nebude spojeno s hladem, ale se ztrátou pocitu bezpečí a úzkosti. Některé děti v tomto věku mohou mít dokonce strach z odloučení, což naznačuje velký krok v mentálním vývoji dítěte.
 4. Dítě je již výrazem obličeje a gesta uhodnou pocity, které zažíváte. Ve svém hlase rozlišuje intonace: jemný nebo přísný, laskavý nebo zlý. A když přísahají na dítě, už se snaží pochopit jeho vinu.
 5. Dítě se učí ukazovat své pocity: popadne vás za obličej, za vlasy, přitulí se nebo naopak se odvrátí.
 6. Blábolení dítěte je stále složitější. Postupně se stává smysluplným. Dítě otočí hlavu k předmětu, který jeho matka několikrát volala (táta, koťátko, žena), může opakovat první slabiku. Snaží se přitáhnout pozornost k určitým slabikám.
 7. Na otázku „kde?“ může najít to, co je žádáno.
 8. Dítě chápe, že skryté věci vůbec nezmizí, a prostě je nelze vidět.
 9. Dítě je nyní připraveno na přátelství s kýmkoli, ale neukazuje iniciativu, ale očekává to od objektu.
 10. Během této doby se pravá hemisféra (levá strana těla) vyvíjí intenzivněji než levá (pravá strana těla), takže si můžete všimnout, že dítě používá levou ruku více než pravou. Jedná se o dočasný jev a neznamená to, že je dítě levou rukou. (jak identifikovat vaše dítě vlevo nebo vpravo)
 11. V tomto věku se mohou kojenci začít obávat tvrdých nebo hlasitých zvuků (vysavač, fén, ventilátor). Pokuste se tyto spotřebiče zapnout v blízkosti vašeho dítěte. (Číst: Dítě se bojí hlasitých zvuků)

7 měsíční test vývoje dítěte

 • Dítě v 7 měsících by mělo být schopno převrátit se různými směry, sedět zády rovně s opěrou, převrátit se na hlaveň za chrastítkem v poloze na zádech;
 • Posaďte se se svým dítětem na kolena u stolu. Dítě pevně uchopí okraj stolu, začne posouvat předměty, které na něm leží, tleskat rukama na stole;
 • Záměrně dítě ignorujte. Ten kluk začne hledat váš pohled nebo dokonce zakňučet;
 • Dítě ve věku 7 měsíců projevuje zájem o cizince, strach z cizinců postupně mizí;
 • Když dítě leží na zádech, zakryte si tvář plenkou, dítě by mělo být schopno se ho samostatně zbavit;
 • Dejte dítěti v obou kotcích hračku a pak nabídněte ještě jednu. Nejprve bude dítě zmateno a pak pustí jednu hračku, aby si vzala další.

Co by mělo varovat

 • Dítě se nesnaží převrátit a posadit se;
 • Nenarazte na kostku na stůl;
 • Nereaguje na zvuky, nevykazuje emoce, něžnost pro mámu, nepřitahuje pozornost;
 • Nelze přivést předměty do úst;
 • Ve vzpřímené poloze nemůže nést svou váhu;
 • Nesleduje pohybující se objekt, nepraská.

Máma Lara: vývoj dítěte v 7 měsících, psychologie dětí

Jak nakrmit dítě po 7 měsících

V tomto věku by již dítě mělo pít z poháru - jak ho naučit

Pokud jste zavedli doplňková jídla po 6 měsících a vaše dítě je přirozeně krmeno, bylo ve věku sedmi měsíců již jedno kojení nahrazeno ovesnou kaší a šťouchanou zeleninou.

Kaše je bezlepková (pohanka, rýže, kukuřice) a jednosložková. Můžete dát hotové cereálie pro průmyslovou výrobu, které již obsahují mléko v prášku a máslo.

Pokud ji vaříte sami, pak by měla být kaše nejprve 5%: na 5 g obilovin - 100 g vody, pak - 10%: na 10 g obilovin - 100 g tekutiny. V rostlinných pyré začněte přidávat rostlinný olej (nejlépe olivový, nejprve lisovaný za studena), první 1 kapku a postupně zvyšovat až 1 čajovou lžičku. V kaši - máslo (82%), nejprve 1 g, a poté až 4 g na porci kaše.

Pokud jste bezpečně zadali zeleninové pyré, začněte dávat ovocné pyré (jablko, hruška, švestky, švestky, broskve) a pokračujte v zavádění další zeleniny (mrkev, dýně, špenát, brambory). Je třeba poznamenat, že špenát a brambory jsou pro žaludek dítěte poněkud těžké, takže je lepší dát je společně s cuketou nebo květákem, takže je zadejte na konci 7. měsíce, když je dítě připraveno na vícesložkové jídlo. Od začátku zavádění doplňkových potravin je lepší krmit pouze jednosložkovou bramborovou kaší a obilovinami po dobu dvou měsíců.

Na konci měsíce můžete zadat žloutek, počínaje 1 4 (a poté 1 2 žloutkem), dvakrát týdně.

Pokud má dítě zuby nebo začalo růst, kupte mu speciální dětské sušenky, které se rychle rozpustí v ústech. Za celých 7 měsíců má tedy dítě, které je přirozeně krmeno, přibližně následující stravu:

 • 7 hodin - mateřské mléko 200 g.
 • 11 hodin - kaše 150 g, máslo 4 g, ovocné pyré 30 - 50 g, šťáva (kompot, voda nebo mateřské mléko) 25 - 30 g.
 • 15 hodin - rostlinné pyré 150 g, rostlinný olej 5 g, polovina žloutku (2 x týdně), játra (cracker), šťáva (kompot, voda nebo mateřské mléko) 25 - 30 g.
 • 19 hodin - mateřské mléko 200 g.
 • 22 - 23 hodin - mateřské mléko 200 g. V noci pokračujte v kojení podle potřeby.

Pokud byla doplňková strava zavedena od 4 do 5 měsíců, potom může dítě po 7 měsících začít dávat vařené maso (krůtí, telecí, králík, kuřecí maso), poté, co je setřelo v mixéru, dokud nedosáhne homogenní konzistence..

Je lepší dát maso s rostlinnými doplňkovými potravinami, s přídavkem rostlinného oleje nebo mléčné směsi. Musíte začít s 1 2 čajovou lžičkou, čímž dosáhnete 25 - 30 g. Pro dítě na umělém krmení bude strava 7 měsíců vypadat takto:

 • 7 hodin - směs 200 g.
 • 11 hodin - kaše 150 g, máslo 4 g, ovocné pyré 30 - 50 g, šťáva (voda, kompot nebo směs) 20 - 30 g.
 • 15 hodin - rostlinné pyré 150 g, masové pyré 20-30 g, rostlinný olej 5 g, polovina žloutku (2 x týdně), šťáva (voda, kompot nebo směs) 20 - 30 g.
 • 19 hodin - směs 200 g, játra (cracker).
 • 22 - 23 hodin - směs 200 g.

Režim - spánek a bdělost

Noční spánek bude zklidněn a prohlouben a jeho trvání bude přibližně 10-11 hodin. Denní spánek trvá 1,5–2 hodiny 2-3 krát denně a doba a doba spánku může záviset na povaze dítěte, situaci, režimu vytvořeném ve vaší rodině. Obzvláště užitečné je pro dítě spát na čerstvém vzduchu. Pokud se budete držet své každodenní rutiny, pak se dítě probudí přibližně ve stejnou dobu.

Jak pomoci vašemu dítěti růst

Pokračujte ve všech stejných činnostech s dítětem, které začalo v předchozích měsících, trochu komplikujte a prodlužujte hru. Udělejte vše pro to, aby dítě rozvíjelo řeč a jeho blábol se postupně proměnil ve slova.

 • Připoutejte své dítě na věci, o kterých mluvíte. Opakujte slova, dokud se je dítě nenaučí. Používejte Domanovy karty (tematické obrázky se slovy), s nimiž si děti rychle pamatují slova. Častěji zvažujte a čtěte dětské knihy, nechte dítě, aby se naučilo stránky otáčet;
 • Rozvíjet jemné motorické dovednosti dítěte;
 • Požádejte své dítě, aby něco udělalo (házení nebo zvednutí míče, vezměte kostku). Dítě by samozřejmě mělo být schopno dělat to, co jste požádali. Po dokončení úkolu dítěti chválu pochvalte;
 • Naučte dítě namířit prstem na předmět, tleskat rukama, zamávat perem;
 • Určitě jste při svých procházkách spřátelili. Navštěvujte se někdy. Batole se již zajímají o sledování ostatních dětí;
 • 6 - 7 měsíců - od samého věku dítěte: "Žáby", "Straka", "Rohatá koza" a hraní her s prsty:

Tento prst je dědeček (ohýbáme palcem a potom všechno zase),
Tento prst je babička,
Tento prst je tatínek,
Tento prst je máma,
Tohle je moje dítě (ohneme malý prst).
To je moje celá rodina (štípnout kameru).

 • Neignorujte strach dítěte z cizinců. Nenechávejte dítě s nimi na pokoji. Dítě ještě nechápe, zda jsou dobré nebo špatné, protože pro něj je všechno neznámé nebezpečné. Pokuste se vzít dítě do náručí s cizími lidmi a udržujte vzdálenost v komunikaci, dokud si nevšimnete, že dítě má zájem nebo přitahuje novou osobu;
 • Naučte své dítě procházet - je to nezbytná a velmi důležitá fáze, která předchází svislé poloze. Zpočátku je způsob pohybu všech dětí odlišný: někdo se plazí plastusky, někdo - kořistí vpřed, někteří - jako housenka. Teprve později se dítě naučí techniku ​​křížení, když se noha a paže z opačných stran pohybují současně. Nejtěžší věcí pro dítě je odtrhnout bříško od podlahy a synchronizovat pohyb. Proto vytvářejte podmínky pro učení dítěte: pohodlné oblečení, volný prostor, cvičení a dosažitelné cíle ve formě hraček.

Maminka škola: vývoj dítěte po 7 měsících

Vaše sedmiměsíční miminko pro něj zdánlivě dříve nepřístupné dovednosti a stále více vás překvapuje. Mnoho matek, uvízlých v minulých měsících, váhá s dítětem dělat něco nového, pokračuje v krmení, klidu a chrastění. Dávejte pozor, abyste dítě nepodceňovali. Vaše dítě hledá komunikaci s vámi a je připraveno na nový život..

Chcete být první, kdo si přečte naše materiály? Přihlaste se k odběru našeho telegramového kanálu, stránky Facebook nebo skupiny VKontakte.

Jsme v Yandex.Zen - připojte se!

Co může dítě udělat za 7 měsíců

Co může dítě udělat za 7 měsíců, je otázka, která zajímá každou matku. V tuto chvíli se dítě stává velmi aktivním, každý den se učí něco nového a mění se před očima.

Roste a jeho zvědavost nezná hranice. Co může dítě udělat za 7 měsíců a co se učí a jak mu pomoci rozvíjet se? Poučte se z tohoto článku.

Fyzický vývoj. Co může dítě udělat za 7 měsíců

 1. Dítě ve věku 7 měsíců může sedět s podporou nebo bez podpory. Některé děti v tomto věku sedí s podporou a učí se sedět samostatně. Ostatní již s jistotou sedí a mohou snadno zaujmout místo k sezení, když to potřebují..
 2. Dítě ve věku 7 měsíců se může plazit. Plastian, na karachce, na kolenou, vpřed nebo vzad. Každé dítě se plazí, jak je pro něj výhodné. Některé děti přeskočí procházení, nejprve se naučí stát a chodit.
 3. Dítě s jistotou vlastní ruce. Ruky vezme, co je potřeba, popadne předměty, které se pohybují. Posouvá hračky z jedné ruky do druhé. Naučí se otvírat krabice, vkládat do nich menší předměty, rozebírat hračky (pokud je skládací).
 4. Pokud jsou doplňková jídla zavedena před 7 měsíci, dítě se již naučilo jíst nové jídlo. Snaží se jíst samostatně - rukama nebo lžičkou. Mnoho dětí ve věku 7 měsíců může pít samostatně z pijáka (prolévání).
 5. Dítě ve věku 7 měsíců může začít vstávat a svírat stabilní podporu. Pokud dítě má podpaží a nohy jsou na podlaze, podnikne kroky.

Důležité! Dítě se začalo pohybovat aktivně, což znamená, že se mu zvýšilo riziko zranění. Veškeré nebezpečné předměty, se kterými by se dítě mohlo rozřezat nebo spálit, musí být udržovány mimo dosah..

Dítě v 7 měsících: průměrná hmotnost, výška a objem.

Dítě rostlo stejně jako v předchozích měsících o 2 - 3 centimetry za měsíc. Přírůstek hmotnosti od 6 do 7 měsíců se zpomaluje. Důvodem je skutečnost, že se dítě začalo více pohybovat. U sedmé hmotnosti přidalo dítě asi 400 gramů. Rovněž jeho potřeba energie, vitamínů a minerálů nezbytných pro jeho vývoj rostla. KDO považuje tento věk za vhodný pro zavedení prvního doplňkového krmení, pokud nebylo dříve zavedeno.

Přečtěte si více o prvním přečtení

Hmotnost stolu a výška dítěte po 7 měsících

Růst a hmotnost dítěte WHO TABLES WATCH

Řeč, sluch a zrak

Slyšení dítěte bylo mnohem ostřejší, slyší i tiché zvuky. Před hlasitými zvuky dítěte je lepší varovat, že se nebojí. Pokud se chystáte zapnout nějaké zařízení, které vydává hlasitý zvuk, nejprve napodobujte jeho práci svým hlasem.

Vizuálně může dítě sledovat rychle se pohybující objekty. Pečlivě zkoumá, o co se zajímá..

Dítě pokračuje v chůzi a někdy vyslovuje dvě nebo tři slabiky za sebou. Ukázalo se to na první slova - mami, tati. Ale zatímco je dítě prohlašuje, že nemá smysl. Naučí se napodobovat různé zvuky dospělých: kýchání, klikání.

Co může dítě udělat za 7 měsíců. Psycho-emoční vývoj.

Dítě v 7 měsících může rozpoznat všechny lidi, s nimiž je v kontaktu. Rozlišuje jejich hlas, obzvláště živě reaguje na hlas matky. Rozlišuje intonaci řeči dospělých, chápe, že slovo je nemožné. Pochopí význam některých slov, která maminka často používá.

Zvědavost tlačí dítě k aktivnímu studiu okolních lidí a předmětů. Pečlivě zkoumá, cítí a tlačí vše, co mu spadne do rukou, do úst. Baby to dělá získat více informací. Dospělí mohou být přitahováni vlasy, popadnuti za nos a uši a dokonce se mohou pokusit kousnout.

Dítě zná jeho jméno dobře a chápe, když se jmenuje. Může ukázat, co je požadováno. Za předpokladu, že matka klade otázky a nejprve pomůže dítěti vybrat správnou odpověď.

Během her a komunikace dítě projevuje mnoho emocí. Směje se, usměje se, je překvapen a tváří se. Dítě ve věku 7 měsíců může vyjádřit své nelibosti a rozhořčení pomocí pláče a křiku.

Jak pomoci rozvoji dítěte za 7 měsíců

 1. Neustálá komunikace s dítětem pomůže jeho řeči rozvíjet se rychleji. Příběhy, básně, říkanky pro děti, dětské písničky a jednoduchý popis slovy všeho, co se děje kolem dítěte, pomůže.
 2. Gymnastika, masáže a ztuhnutí pomohou rozvinout svaly a zlepšit zdraví dítěte. Tyto postupy by měly být zahájeny hladce od 3 do 5 minut, přičemž by se čas měl postupně zvyšovat. Nejjednodušším typem kalení budou vzduchové lázně. Tato možnost je o něco složitější - střídavě ponořovat nohy do teplé a pokojové teploty.
 3. Hry s dítětem: prst, třídění předmětů, hry v koupelně, skrýt a hledat. Každá hra, spolu s mámou, má pozitivní vliv na vývoj dítěte.
 4. Hračky, které rozvíjejí jemné motorické dovednosti. Hračky, které lze rozebrat a smontovat: konstruktér, pyramidy, šálky různých velikostí, hnízdící panenky.

Důležité! Detaily hraček musí být dostatečně velké, aby je dítě nemohlo spolknout.

 • Gumové hračky ke koupání. Mohou to být zvířata, ryby, ptáci a barevné koule. Pokud je dítě chytí z vody, rozvíjí se jeho motorické schopnosti.
 • Měkké hračky nebo tašky s různými výplněmi (obiloviny, korálky, luštěniny). Takové hračky rozvíjejí nejmenší svaly paží dítěte.

Důležité! Obsah těchto hraček by měl být dobře zapojen. Aby se nedostalo dítě do úst.

 • Vzdělávací lifeboardy, kostky a domy. Naučte své dítě používat malé součásti. Pokud nemáte příležitost nebo touhu koupit, můžete si takové hračky vyrobit sami.

Důležité! To, co může dítě udělat ve věku 7 měsíců, závisí na jeho rodičích. Čím více času trávíte hraním a studiem s dítětem, tím rychleji se vyvíjí!

Co může dítě po 6 měsících číst

Co může dítě udělat po 8 měsících PŘEČTĚTE

Vývoj dítěte po 7 měsících

Když je dítě ve věku 7 měsíců, dochází k jeho vážným změnám. V krátké době se objeví různé nové dovednosti a potřeby. V období od 7 měsíců do roku přechází dítě do stavu rychlého a aktivního vývoje z pasivního dětství. V období od 0 do 7 měsíců se pohyby a schopnosti získávají pomalu a všechny síly těla jsou primárně hozeny k aktivnímu růstu. Okolní lidé neustále pozorují změny v chování dětí. Rodiče musí zajistit nezbytný vývoj v závislosti na změnách souvisejících s věkem.

Fyziologické rysy dítěte

To, co by dítě mělo být schopno udělat za 7 měsíců, je v mnoha ohledech určováno fyziologickým vývojem jeho těla. Hlavní smyslové orgány již dokončují svoji formaci a kostra a svaly se stávají docela silnými. Vývoj dítěte v 7 měsících mu umožňuje následující:

 • sedět samostatně;
 • plazit se;
 • stojí na podpěře;
 • reagovat na zdroje hluku a světla, i když nejsou silné;
 • dítě vidí předměty dobře, včetně rychle se pohybujících, a projevuje o ně zájem.

Také během tohoto období začnou vybuchovat zuby. Trávení dítěte se mění, protože dostává nejen mateřské mléko nebo směs, ale také doplňková jídla, která jsou velmi různorodá. Výsledkem je, že se stolice pohybují jednou denně a výkaly jsou hustší. Jeho vůně je nyní ostrá a silná.

Fyzikální parametry

V závislosti na pohlaví se fyzické ukazatele dětí mírně liší. Lékaři určují limity normy, ale kojenec v některých případech může jít za ně. Každý pediatr má tabulku normy pro hmotnost dítěte a podle toho určuje stav dítěte. V tomto případě se však často vyžaduje vyšetření, aby se ujistil, že není nemocný. Hmotnost a výška dítěte po 7 měsících jsou velmi důležité a je důležité zajistit, aby odchylka od obecně přijímaných ukazatelů byla pouze individuální funkcí.

Vývoj dívčího dítěte po 7 měsících z hlediska fyzikálních parametrů by měl být následující:

 • hmotnost dítěte po 7 měsících od 6 kg do 9 kg 800 g;
 • výška od 62 cm 7 mm do 71 cm 9 mm;
 • obvod hrudníku od 42 cm 7 mm do 47 cm 2 mm;
 • obvod hlavy od 40 cm 2 mm do 45 cm 5 mm.

Vývoj chlapcova dítěte za 7 měsíců se považuje za normální s následujícími parametry:

 • hmotnost od 6 kg 700 g do 10 kg 300 g;
 • růst dítěte po 7 měsících ze 64 cm 8 mm na 73 cm 5 mm;
 • obvod hrudníku od 42 cm 5 mm do 48 cm 9 mm;
 • obvod hlavy od 41 cm 5 mm do 46 cm 4 mm.

Do 7 měsíců by při správném vývoji mělo dítě získat asi 600 g hmotnosti a 2 cm růstu. Zvětšení hlavy a hrudníku v kruhu by mělo být asi 5 mm. Pokud je dítě zcela zdravé, bude obvod jeho hlavy o něco menší než obvod hrudníku. Protože se dítě vyvíjí, můžete určit jeho zdraví. Pokud nedochází k odchylkám ve fyzických ukazatelích, rodiče si nemohou dělat starosti s jeho stavem. Kolik by mělo dítě vážit, lze vždy zkontrolovat u lékaře.

Dovednosti dítěte po 7 měsících

Rodiče by měli normálně vědět, co může dítě udělat za 7 měsíců. Pokud některá z požadovaných dovedností chybí, měli byste věnovat pozornost pediatrovi. To neznamená vždy patologii a je pouze ukazatelem individuálních charakteristik dítěte. V této situaci je trochu pozdě, ale osvojuje si všechny dovednosti a od jednoho roku již není za svými vrstevníky. Níže je popsáno, co může dítě v tomto věku dělat, bez ohledu na to, zda je to chlapec nebo dívka.

 • Sebevědomé udržení těla v sedu a pokusy se posadit na vlastní pěst. Děti samy nemusí vždy sedět a některé vyžadují až 8 měsíců, aby tuto dovednost plně zvládly..
 • Plazit se. Děti se mohou plazit různými způsoby, a to se nepovažuje za odchylku od normy. Některé děti se pohybují sebevědomě a rychle na všech čtyřech, zatímco jiné se stále plazí po břiše..
 • Držení v rukou předmětů i složitých nepravidelných tvarů. Hračky jsou velmi zajímavé a dítě se do nich dychtivě zapojuje po dlouhou dobu, krouží pohyblivé části a může házet předměty..
 • Sebevědomý stál, držel podporu oběma rukama. Některé děti se již snaží chodit a upravovat své nohy. Dítě může vstávat nezávisle s podporou, ale zatím není možné sednout a je nutná pomoc dospělých.
 • Jíst jídlo lžičkou a pít tekutinu z šálku. Dospělí musí mít lžíci a šálek, jejich vlastní dítě je ještě nebude držet. S jistotou drží láhev na vlastní pěst a je-li to nutné, je schopen ji zvednout.
 • Děti rozumějí řečem svých rodičů a pokud s nimi neustále komunikují, pamatují si mnoho slov a na požádání mohou ukazovat hračky nebo části těla. Začněte odpovídat na své jméno a jména rodičů. Dítě je velmi připoutané k jeho matce a může plakat, pokud není poblíž. Nemůžete ho oklamat a nahradit jeho matku jinou osobou.
 • Pochopení, že skryté objekty nejsou navždy ztraceny, ale právě v tuto chvíli nejsou viditelné. Zmizení a vzhled předmětů ze strany dítěte se považuje za zábavnou hru.
 • Vydávané zvuky se proměňují v slabiky a většina z nich není mluvena spontánně, ale spíše smysluplně.

Když rodiče představí, co by mělo dítě dělat po 7 měsících, mohou kontrolovat jeho vývoj a vždy si všimnout odchylek od normy. V tomto případě bude vyžadována další návštěva u pediatra..

Jaké problémy mohou v tomto věku vzniknout?

Pokud dítě nemá určité povinné dovednosti, je to příležitost poradit se s lékařem. Přestože se každé dítě vyvíjí podle svého individuálního rozvrhu, pokud nemá pro dané období definované dovednosti, mělo by to vyvolávat obavy.

Odchylky od normy jsou takové chybějící schopnosti u dítěte:

 • dítě se nemůže samostatně převrátit;
 • dítě neusadí 7 měsíců;
 • dítě neprolézá po 7 měsících;
 • nevytváří slabiky, ale pouze vágní zvuky;
 • nevykazuje emoce v kontaktu s matkou a její nepřítomností;
 • nemůže sledovat pohyb předmětů;
 • neprojevuje zájem o studium hraček a neuklepává je na stůl;
 • nechutná objekty.

Ve všech těchto případech je nutné dítě ukázat specialistovi. Předčasně narozené dítě ve věku 7 měsíců se může vyvíjet pomalu, a to je důsledkem skutečnosti, že nepodstoupil úplný nitroděložní vývoj. Takové děti dohánějí ve vývoji vrstevníků teprve 18 měsíců.

Správná výživa

Výživa dítěte po 7 měsících se mění. V jeho stravě je více různých produktů, které začínají nahrazovat mateřské mléko a směsi. Menu dítěte po 7 měsících musí být správně uspořádáno.

Kaše by měla být jednosložková a bezlepková. Nejlepší volbou pro ně je rýže, pohanka a kukuřice.

Nejlepší je používat speciální výrobky určené k výživě dětí, které jsou vyráběny průmyslově. Budou perfektní kombinací másla a mléka a mohou být zahrnuty další užitečné složky, které dají dítěti vitamíny, minerály a aminokyseliny.

Také v dětské stravě by měly být přítomny ovocné a zeleninové pyré. To, co může být dáno dítěti ve věku 7 měsíců, závisí na tom, jak jeho tělo vnímá nové jídlo. Některá batolata mohou začít jíst brambory od 7 měsíců věku, zatímco jiné pouze po 8 až 9 měsících. Při zavádění nových produktů do stravy je třeba pečlivě sledovat reakci těla na ně.

Základní strava dítěte po 7 měsících je následující:

 • mateřské mléko nebo směs - při prvním krmení;
 • kaše s máslem, ovocným pyré, kompotem nebo vodou - při druhém krmení;
 • zeleninové pyré s rostlinným olejem, sušenkou nebo sušenkami, džusem nebo mateřským mlékem - ve třetím krmení. 2krát týdně ve 3 krmeních zahrnuje ½ tvrdého žloutku, pokud na něj dítě reaguje dobře;
 • mateřské mléko nebo směs - ve čtvrtém krmení;
 • mateřské mléko před spaním - 5 krmení.

Maso je nutné zavádět pečlivě a kombinovat s rostlinnými doplňkovými potravinami. S tím, co dělat, a jak krmit dítě masem po 7 měsících, vám to v případě potřeby řekne pediatr. Lékař také vysvětlí, kolik by dítě mělo jíst po 7 měsících. Je důležité, aby dítě dostalo dostatečné množství potravy a nepřežilo se. Pokud dítě pravidelně překrmujete, negativně to ovlivní jeho zdraví a vývoj a povede k obezitě..

Číst podrobněji:

Co může dítě jíst po 7 měsících, kromě produktů, které jsou podle pravidel povoleny, závisí na tom, zda má nebo nemá alergii a jaké jsou životní podmínky. Pokud tedy dítě roste ve venkovských oblastech, kde je možné dávat přírodní ovoce, zeleninu a maso, jsou doplňková jídla zavedena rozmanitější a již od šesti měsíců. V městských podmínkách, které určují, co můžete dát svému dítěti po 7 měsících, je lepší dodržovat standardní doporučení a vybrat produkty, které jsou vyráběny v podnicích.

Denní režim

Denní rutina dítěte v 7 měsících se mění. Už nepotřebuje tolik spánku jako dříve a je zde výrazně více her a vývojových aktivit. Dítě spí mnohem klidněji a během noci není třeba se k němu několikrát vstávat.

Kolik dítěte by mělo spát po 7 měsících, musíte to vědět jistě. Noční spánek je nutný po dobu 10-11 hodin a denní spánek - 3krát po dobu 90 minut. Některé z dětí jsou aktivnější a během dne spí jen dvakrát. Nejedná se o odchylku a neměli bychom rodiče obtěžovat. To, jak dítě spí, závisí také na rodinném režimu. Pokud je hlučné doma pozdě večer a brzy ráno, pak může dítě trochu ztratit v nočním odpočinku a během dne se za to vyrovnat. Obzvláště užitečné je dětský spánek na čerstvém vzduchu. To vám umožní posílit jeho imunitu a zlepšit vývoj díky plnému přívodu kyslíku do mozku.

Hry s dítětem

Hry s dítětem v tomto věku by měly být zaměřeny na jeho rozvoj a učení se novým dovednostem. Pokud se dítě ještě nenaučilo plazit, měli by ho k tomu rodiče tlačit. Jak naučit dítě procházet po 7 měsících, bude-li to nutné, řekne to pediatr. Obvykle pro to rodiče během gymnastiky pomáhají dítěti zaujmout postoj ke všem čtyřem. Také stimuluje pohyb a vaši oblíbenou hračku, aby se k ní dítě dostalo, musí se pohnout kupředu. Děti v tomto věku často mají rádi karikatury, ale to je zbytečné přetížení a to může způsobit, že se dítě v noci probudí a bude plakat..

Hry by měly být zaměřeny na rozvoj jemných motorických dovedností a znalostí světa. Je užitečné držet se a hrát si s prsty. Pokud již dítě dokáže zvládnout hru „dámy“, musí se použít ke zvýšení koordinace pohybů.

Je nutné vyvinout hry pro děti, protože bez nich bude pro dítě obtížné rychle postupovat ve svých dovednostech. Rodiče by měli pečlivě sledovat, co ho přitahuje. Pokud vás zajímají některé hračky, které mohou být použity pro vzdělávací účely, musíte je použít. Velmi užitečné a vzdělávací hry v týmu. Od šesti měsíců děti dobrovolně komunikují.

Co by mohlo ublížit dítěti?

Po šesti měsících věku již děti začínají projevovat emoce a obavy, bez ohledu na emoční stav svých rodičů. Děti se často bojí cizinců, a proto by s nimi neměly zůstat samy. Pokud host vyvolává malý strach, je nutné, aby někdo blízko byl neustále poblíž. Abychom zachránili dítě před strachem z cizinců, stojí za to vybrat si přeplněné ulice. To mu umožní rychle si zvyknout a pochopit, že kromě rodičů existují i ​​další lidé. Bojovat proti strašlivým metodám by nemělo být.

Příliš vysoká zátěž je pro kojence škodlivá. Neměly by být přetíženy vývojovými činnostmi. Ve věku 7 měsíců postačují ty, které rodiče drží doma. Zapojit se do jakýchkoli center není dříve než jeden a půl roku, kdy děti potřebují aktivní rozvoj mezi vrstevníky.

Pro děti je období vývoje od šesti měsíců do roku velmi důležité, protože v této době se utváří mnoho dovedností a schopností, které se v pozdějším životě neustále vyžadují. Pokud budou vytvořeny nesprávně, nebude následný vývoj dostatečně kvalitní..

Vývoj dítěte po 7 měsících

7 měsíců

Dítě už ví, jak se pohybovat samostatně, což značně rozšiřuje hranice jeho světa. Dítě se může plazit k předmětu, který ho zajímá, cítit, zkusit to, zvážit to. Pro optimální vývoj musí být dítěti poskytnuta úplná svoboda pohybu: vyberte si místo v bytě, kde nebude nic rušit nebo ohrožovat dítě.

Tento věk se vyznačuje zvýšeným traumatem, proto při uspořádání dětského koutku dbejte na to, aby ostré, špičaté malé předměty nespadaly do oblasti působení drobků. V tomto rohu bude dítě šťastně hrát: „vybaví ho“ pyramidami, kostkami (věnujte více pozornosti hrám s nimi, naučte dítě, jak rozebírat a sestavovat pyramidu, stavět věže z kostek) a různými dalšími hračkami.

Dítě má nové znalosti o objektech: ovládá pohyby předmětů, jejich přitažlivost nebo odpor. Může držet předmět uzavřený v ruce, vzít jej z libovolné polohy. Úkolem dospělého je zintenzivnit tyto pohyby pomocí hraček do uší: hnízdící panenky, krabice, misky atd..

K hračce je zvláštní přístup, vaše oblíbené hračky a aktivity jsou jasně odlišeny. Nyní se dítě zajímá o vše, na co můžete kliknout: postarejte se o dálkové ovladače, mobilní telefony, počítač.

"Je to možné" a "to je nemožné"

Dítě ve věku 7 měsíců již může rozumět slovu „ne“. Aby však byl efektivní, zvažte jasný systém zákazů. "To je nemožné" by nemělo být více než tři! V opačném případě mu dítě jednoduše přestane věnovat pozornost.

To, co si myslíte, že je zatím „nebezpečné“, je nejlepší odstranit. Drobky mohou být odvráceny od některých věcí a činností změnou jeho pozornosti na jinou, neméně vzrušující akci. Zabezpečení vašeho bytu pomůže zařízením, která jsou široce zastoupena v odděleních „bezpečnost dítěte“: zástrčky, ovládání dveří a zásuvek, lepicí páska a skleněná fólie atd..

Děti, jejichž každý pohyb je doprovázen srdcervoucím „nedotýkejte se!“, „Neopovažujte se!“, „Nedotýkejte se!“, Naučte se uspokojit svou zvědavost, když v okolí nejsou žádní dospělí - a často to končí tragédií... Ti, jejichž zvědavost a zájem poznat svět rodiče uspokojí, aniž by omezili svůj rozsah na hračky, rychle se naučí dodržovat nezbytná bezpečnostní opatření a mění svou pozornost od zásuvek, kamen, atd. na vhodnější předměty.

Zaváděním doplňkových potravin naučte své dítě jíst z lžíce. Také dítě se může seznámit s pevným jídlem - nechat ho kousat mrkev, čerstvou okurku, cuketu, jablko, hrušku, mnoho dětí ráda odkládá sušení. Odborníci také doporučují naučit dítě pít z šálku (do šálku nalijte 1-2 čajové lžičky šťávy a nabídněte pít dítě pečlivým sklopením šálku; ten malý velmi rychle pochopí, jak to udělat).

Znaková řeč

Dětská řeč nyní sestává z mnohem méně vokalizací, ale bláznivá slova jsou už docela jasná. Mnoho dětí začne vyslovovat zvuky napodobující psa, psací stroj, kočičku: „Av-Av“, „BBC“, „Me-me“, „Pee-pee“...

Dítě začne aktivně používat gesta. Nejenže se bude dívat s otočenou hlavou, ale také bude ukazovat prstem, kde má míč, panenka, matka. Můžete naučit toho malého, aby se rozloučil perem, vděčně přikývl hlavou a pokrčil rameny, pokud se něco stalo.

Je čas hrát hry s gesty - „Ladushki“, „čtyřicet zlodějů“. Z ostatních her je nejoblíbenější dát menší objekt do většího a klepat na jiný objekt. Naučte své dítě klepat oběma rukama současně nebo postupně: tímto způsobem si vytvoříte interhemisferickou koordinaci.

Netlačte lžíci nebo hračku z levé ruky na pravou. V této době se pravá hemisféra mozku (za kterou je zodpovědná levá ruka) vyvíjí mnohem rychleji než levá (vedoucí pravou ruku). Dítě cítí toto spojení intuitivně. Držení oběma rukama umožní mozku rozvíjet se lépe.

Prstové hry

Naučte své dítě ukazovat ruce, nohy sebe.

 • Kde, kde, kde,
 • Kde jsou naše pera?
 • Tady, tady, jsou -
 • Zde jsou naše pera!
 • Kde jsou naše nohy (nos, oči, bříško atd.)?

Naučte dítě pohybovat a šířit prsty, pomůže vám následující hra:

 • Podívej se na mého koně,
 • Jako zábavný akordeon.
 • Roztáhl jsem prsty,
 • A pak budu hrát:
 • Jeden-dva-tři, jeden-dva-tři,
 • Hraju pohled!
 • A pak se zase posunu
 • A nejdřív začnu.

Po zachycení nějaké hračky bude dítě šťastné, že mu to zahodí. Je čas postupně proměnit klepání v rytmická cvičení!

Stachek "Rain"

 • Tichý déšť
 • Rustled na střeše -
 • Cap-Cap-Cap-Cap-Cap. (dlaně pomalu hladí kolena nebo povrch stolu)
 • Tichý, tichý déšť zesílil -
 • Cap-Cap-Cap-Cap-Cap. (zaklepat těžší a rychlejší)
 • Tichý déšť
 • Proměnila se v liják -
 • Cap-Cap-Cap-Cap-Cap. (tvrdě a rychle klepe)
Topalka "Koně"
 • Kopal v poli -
 • Koně byli zatopeni. (pomalu ražba nohou)
 • Z řevu kopyt
 • Prach letí přes pole (rychlé dupání)

Aktivní vývoj řeči

Zatímco blábolení je nedobrovolná fyziologická reakce, svědčí o pohodlném stavu a dobré náladě dítěte. Opravdu, zatímco blábolí, dítě trénuje celý svůj artikulační aparát: hlasivky, jazyk, rty atd. Baby blábolení je zábava, hra, zábava. A zároveň, zkouška před složitým a obtížným procesem zvládnutí zvukového prostoru.

Dítě ve věku 7 měsíců poslouchá sebe, svou intonaci, naučí se korelovat to, co slyšel, s pocity z pohybů rtů a jazyka. Každý řečový terapeut potvrdí: čím rozmanitější a výraznější je blábol, tím menší je důvod k obavám o jeho další vývoj řeči. Je velmi důležité vyvíjet a udržovat bláznivé.

Během bdělosti vezměte dítě do náručí a pokud leží, ohněte se k němu. Dítě by mělo dobře vidět obličej. Komunikace by měla probíhat v tichosti, aby se pozornost drobků nerozptýlila. Začněte mluvit s dítětem a spolu s laskavými slovy řekněte dlouho: „Ach, woo, woo-woo.“ Po pauze opakujte slabiky znovu a pozorujte dítě. Má rád? Mluvte se svým dítětem obvyklým hlasem, pak potichu a pak potichu změňte intonaci. Současně přehánět, zdůraznit artikulovat zvuky.

To vše přitáhne pozornost drobků na vaše výrazy obličeje a artikulaci. Pokud v době rozhovoru mělo dítě touhu dotknout se vašich rtů, velmi dobře, protože s pomocí své ruky dostává další informace o výslovnosti zvuku. Po chvíli začne dítě napodobovat pohyby rtů a pak sám vydá zvuky.

Je skvělé, pokud s dítětem pravidelně komunikujete v jeho jazyce. Řekněte, podporujte řečovou aktivitu dítěte, jeho slabiky, jeho blábolení a nechte ho promluvit. Během takové „konverzace“ má dítě pocit, že mu rozumí. A matka, která stimuluje dialog, ví, že vzájemné porozumění a touha komunikovat jsou položeny právě v takových okamžicích. Chvála, mrtvice, líbání a děkuji dítěti za jakékoli pozitivní výsledky..

Dítě má 7 měsíců. Fyzikální a neuropsychický vývoj, výživa.

Jak rychle dítě roste. Dítě už má 7 měsíců. Chcete zastavit ten okamžik. Nedávno lhal a náhodně pohyboval rukama a nohama. A teď může sám procházet a vzít si hračku. Nebojte se, stále je před námi mnoho zajímavých věcí. Uvidíme, jestli se vaše dítě vyvíjí správně? Jaký režim by měl mít dítě po 7 měsících? Jak organizovat jídlo?

Fyzický vývoj dítěte po 7 měsících

Harmonický fyzický vývoj je jedním z indikátorů zdraví dítěte.

KluciDívky
Váha (kg7,4 - 9,86.8 - 9.1
Délka cm65,9 - 7364,2 - 71,6
Obvod hrudníku, cm42,5 - 48,942,8 - 47,2
Obvod hlavy, cm42,8 - 4741,7 - 46,2

Po dobu 7 měsíců: hmotnostní přírůstek - 600 gr., Růstový přírůstek - 2 cm.

Neuropsychický vývoj dítěte po 7 měsících

Sedm měsíců začíná vertikalizace pozice těla - dítě sedí, sebejistě drží záda. Začíná se plazit, jeho pohyby jsou stále více sebevědomější. Nemám vůbec chuť lhát, ale chci se pohybovat a objevovat svět.

Dítě se zabývá hračkami po dlouhou dobu. Poklepává je proti sobě, posune je z jedné ruky do druhé, vloží je do krabice a znovu je vytáhne. Všechno je pro něj zajímavé. Rád trhá papír, projevuje zájem o vodu, má zájem o vystupující předměty (kliky dveří, knoflíky, vypínače). A pokud není nic po ruce, je rád, že studuje své tělo: cítí uši, hlavu, nos. K otázce: „Kde?“ - najde očima objekt, který stojí na stálém místě.

Řeč (blábolení) se stává stále více a více emotivní, což rodiče vždy usměje. Výslovnosti slabiky, bláboly.

Drží držadla, pokud chce být přijata.

Pije se dobře z hrnečku, který drží dospělý.

7 měsíců

Denní režim se zcela shoduje s režimem šestiměsíčního dítěte. Přečtěte si zde.

Co dělat s dítětem po 7 měsících

 • Se sedmiměsíčním dítětem můžete zvážit knihu s velkými barevnými obrázky. Ukažte na postavy, mluvte o nich. Knihu můžete přesunout dlaní dítěte.
 • Pokud již dítě dobře sedí, sedět naproti sobě. Vezměte malou kouli a hodte ji k dítěti. Požádejte dítě, aby vám míč vrátilo. Víte, dítě uspěje.
 • Položte nějakou hračku na polici ve skříni, nechte ji tam neustále sedět. Pojď k ní s dítětem, promluv s ní, pozdrav se. A po chvíli na otázku: „Kde je ta hračka?“ - dítě s výrazem ji najde.
 • Ku-ku také zůstává oblíbenou hrou pro děti. Můžete skrýt sebe nebo skrýt hračku a slovy KU-KU ji získat. Můžete přikrýt dítě lehkým šátkem nebo sami, a slovy Ku-Ku ho vyjměte z hlavy.

Dětská výživa 7 měsíců

Při sestavování stravy pro sedmiměsíční dítě distribuujte produkty tak, abyste získali prototyp nabídky již dospělého dítěte. Přidělte snídani, oběd a večeři.

V tomto věku je žloutek vařeného kuřecího vejce zaveden do dětské stravy, která je bohatá na vitamíny B12, A, fosfor a selen. Žloutek v drcené formě může být přidán do kaše nebo zeleninového pyré 2krát týdně.
Pokud je hlavní krmení zavedeno do dětské stravy, může být již diverzifikováno ovocným pyré.

Udělejte si čas na přidání ovocné šťávy do stravy vašeho dítěte. Má nízkou nutriční hodnotu. Velké množství cukru, které obsahuje, může v budoucnu vést k časnému výskytu zubního kazu. Ale pokud ji již dáváte svému dítěti nebo to opravdu chcete vyzkoušet, dejte to z hrnečku, ne z láhve (prevence zubního kazu) a ihned po krmení, a ne mezi. Jako tekutina je lepší nabídnout dětskou vodu, studnu nebo bez cukru.

Pokud se vám nový výrobek nelíbí poprvé, nenechte se odradit. Můžete to zkusit znovu za pár dní nebo smíchat s již známým produktem.

Ukázka nabídky dítěte po 7 měsících

6 hodin: mateřské mléko pro kojence nebo kojence, 200 ml.

10 hodin: bez mléka nebo mléčné kaše, 150 g + máslo. Vařený žloutek, 1/4.

V případě potřeby doplňte mateřské mléko nebo LCA - 50 ml.

14 hodin: zeleninové pyré, 170 g s 1/2 lžičky rostlinného oleje + masové pyré, 30 g.

18 hodin: ovocné pyré, 100 g. Další krmení mateřským mlékem nebo VHI, 100 ml.

22 hodin: prsa matky nebo VHI, 200 ml.

Masáž a gymnastika pro dítě po 7 měsících

Výlet na kliniku v 7 měsících

V 7 měsících přichází dítě pouze k pediatrovi. Ostatní odborníci jsou označeni. Pamatujte, možná vás někdo pozval na jeho jmenování.

Očkování

Podle plánu národního očkovacího kalendáře na 7 měsíců není dítě očkováno. Pouze pokud z nějakého důvodu zaostáváte. Také, pokud jste nezačali očkování proti pneumokokové infekci do dvou měsíců, je čas začít. Je nutné tuto vakcínu dát? Můžete vidět všechny klady a zápory zde.

Zobrazit informace pro další měsíce:

Zvědavý jezdec: vše, co potřebujete vědět o vývoji dítěte po 7 měsících

První rok života dítěte letí rychle pro rodiče, ale pro sebe je to celá éra s radostí a emocemi, strachem a vítězstvím, se všemi emocemi, které provázejí studium a poznání světa. Sedmý měsíc života je důležitou fází vývoje drobků, již ví, jak toho hodně dělat, objevují se nové dovednosti. Rodiče by měli vědět, jak zajistit řádnou péči o dítě, jak dítě vyvinout.

Fyziologický vývoj sedmiměsíčních dětí

První rok života dítěte je důležitý, protože v této době dochází k aktivnímu rozvoji těla. Lékaři již dávno odvozovali základní fyzické ukazatele vývoje dětí pro každý věk, jejichž znalost pomáhá kontrolovat tvorbu dítěte. Všechna miminka jsou jiná a nelze tvrdit, že například hmotnost dítěte v sedmi měsících by měla být přesně osm kilogramů. Malé odchylky od průměrných hodnot by se neměly nikoho bát: proto jsou průměrné.

Výška, hmotnost a další ukazatele tělesného vývoje 7měsíčníků a chlapců - tabulka

Věk, pohlaví.G.G. Měsíční přírůstek tělesné hmotnosti, g.Délka těla, cm.Měsíční nárůst růstu, cm.Obvod hlavy, cm.Obvod hrudníku, cm.
7 měsíců chlapci7600–830060068–7324446
7 měsíců, dívky7300-810050067–7224345

Před jakýmikoli odchylkami od průměrných hodnot musíte vždy konzultovat svého lékaře. Zejména hmotnost dítěte je velmi nestabilní ukazatel, který může procházet na čerstvém vzduchu normalizovat. Pouze lékař může určit, co je spojeno s nedostatkem nebo nadbytkem tělesné hmotnosti - musíte věnovat pozornost výživě dítěte nebo mluvíme o vážné nemoci.

Obvod hlavy naznačuje neuropsychický vývoj dítěte. Na obvodu hrudníku lze posoudit vývoj hrudníku.

Po sedmi měsících dva dolní střední řezáky obvykle vybuchnou a horní dva začnou vybuchovat. Ale načasování zubů má velké výkyvy a v žádném případě by nemělo být naštváno, pokud je drobeček úsměv stále bezzubý. Bude ho dohonit.

Sedmiměsíční dítě stále hodně spí. Délka nočního spánku je asi osm hodin, den - celkem šest až osm.

Sedmiměsíční rychlost spánku dítěte - tabulka

StáříDenní spánek, hodina.Režim denního spánkuNoční spánek, hodina.
7 měsíců6-83-4 krát po dobu 1,5–2 hodin8

Co dokáže sedmiměsíční dítě: nové dovednosti

V prvním roce má dítě aktivní poznání světa, musí se hodně pohybovat, hrát různé hry. Hračky ji lze snadno odnést.

Na žádost rodičů může dítě najít různé předměty, pokud jsou pro něj na obvyklém místě. Ve věku sedmi měsíců už dítě zná slovo „Kde?“. Vezměte si velkou světlou hračku (zajíček, medvídek, kotě atd.), Která bude stát na přísně definovaném místě dlouhou dobu. Přiveďte dítě zády nebo bokem k hračce a zeptejte se dvakrát nebo třikrát: „Kde je králíček?“. Dítě by se mělo obrátit k hračce, najít její vzhled. Možná bude mít touhu vzít si hračku.

Sedm měsíců už dítě aktivně plazí. Když je půl metru od dítěte, přitahuje jeho pozornost světlou hračkou, měl by se k ní energicky a nadšeně plazit. Hračku postupně odstraňte na vzdálenost jeden a půl metru, dítě je již schopné procházet jeden nebo dva metry bez oddechu nebo rozptýlení. Nebojte se, pokud dítě odmítlo procházet. Některé děti projdou touto fází a okamžitě začnou chodit. Také se nebojte, pokud vaše dítě plazí jinak, než jste si představovali. Směr procházení může být nejrozmanitější (a do stran, dozadu a na narovnaných nohách).

Sedm měsíců začne dítě aktivně procházet

S podporou obou rukou může stát vzpřímeně a překročit nohama. Některé děti mají zájem o skákání na místě. Nyní se můžete pokusit vést dialog - dítě aktivně blábolí a projevuje různé emoce. Pečlivě poslouchá zvuky, které vydává, a postupně kombinuje nové. Pokud byly zpočátku slyšet pouze samohlásky, v průběhu času se v bláboli dítěte objevily souběžné zvuky („žena“, „táta“)..

Pokud se dítě do konce sedmého měsíce nesnaží upoutat pozornost žádnými konkrétními zvuky, může to znamenat zpoždění ve vývoji řeči.

V blábole šestiletého dítěte již existuje zdání intonace a čím dále se dostanete, tím jasněji se můžete naučit intonační konstrukce charakteristické pro jazyk mluvený s dítětem. Možná je to nevědomá imitace řeči ostatních. Ale také další potvrzení, že vás dítě slyší, poslouchá, „shromažďuje materiál“, aby mohl mluvit (hluché děti také blábolit, ale jejich blábol postupně mizí a zastavuje se, aniž by „zesílil“ zvenčí).

Natalya Kulaková

http://www.aistenok.ru/news_detail.php?ID=34522

Dítě aktivně studuje okolní objekty. Sáhne po světlé hračce nebo chrastítku, přesune ji z ruky do ruky, houpe, klepe, snaží se vydat zvuk, hodí na podlahu.

Dítě ve věku sedmi měsíců by si mělo být vědomo významu slov „nemůže“, „počkat“. Dítě bude křičet a požadovat od svých rodičů, ale nemůže si dopřát. Musíte se pevně a klidně postavit na zem. V tomto věku jsou položeny základy budoucího chování drobků. Křičení a náhlé činy vyvolávají agresivní negativní osobnost. Když projevíte něhu a péči o své dítě, naučíte ho milovat sebe i ostatní..

Dítě projevuje strach z osamělosti, nechce zůstat bez matky. Je to nádherný a jednoduchý test psychologického vývoje dítěte. Dítě se naučilo rozpoznávat lidi, rozdělit je na přátele a nepřátele. Pokud se dítě, stejně jako v dřívějším věku, dostane bez problémů do rukou jiných lidí, měli byste se poradit s lékařem. Váš lékař vám pomůže určit, zda je to následek léze centrálního nervového systému nebo mírného vývojového zpoždění. Postupným pečlivým zkoumáním dospělého se strach z dítěte promění v kognitivní zájem. Následně se dítě pokusí navázat kontakt.

Kalendář vývoje dítěte na sedmý měsíc života - video

Péče o dítě: Co by měli rodiče vědět

Důležitou roli při formování osobnosti je komunikace s dítětem. Většinu času tráví se svou matkou, zvykne si na její hlas a pozorně poslouchá intonaci. Proto byste se měli vyhnout hlasité řeči a ostrým výkřikům, aby se dítě neděsilo. Komunikace by měla být měkká a laskavá. Děti vnímají hudbu velmi dobře, snadno si zapamatují slova vyslovená poeticky. Zpívejte a recitujte básně více - během gymnastiky, krmení, chůze. Dítě vás postupně napodobuje a hraje jednotlivé zvuky a slabiky, což mu pomůže naučit se mluvit rychleji.

Pro harmonický vývoj musí být dítě ve skvělé přírodě. Měli byste však chodit v zimě zrušit, pokud je silný vítr nebo pokud teplota vzduchu klesne pod 15 ° C. Při menším mrazu můžete chodit 1,5–2 hodiny denně a vybrat si vhodné oblečení pro dítě, aby nezmrzlo.

V zimě byste se měli starat o zahřívání končetin dítěte i hlavy, zejména uší

V létě je třeba se vyhnout slunci - pokožka dítěte je stále velmi citlivá a může rychle hořet. Nelze vyloučit možnost přehřátí drobků - procesy výměny tepla ještě nebyly plně vytvořeny, musíte dítě chodit v lehké, lehké čelenku.

Obecně se typický den sedmiměsíčního dítěte příliš neliší od těch předchozích. Ráno si umyjte obličej, ruce dítěte, pečlivě si je umyjte, očistěte uši a nos. Koupání je stále povinnou noční rutinou. Každé dva týdny moje dítě s dětským mýdlem nebo speciální dětskou pěnou pro koupání. Po koupeli jemně osušte pokožku dítěte a namažte záhyby pokožky dětským olejem nebo krémem.

Dítě nemá gen zodpovědný za hygienu a pořádek - tyto dovednosti musí být vrozeny od dětství, aby byly vnímány na úrovni nepodmíněného reflexu. V sedmi měsících už dítě aktivně jedí změkčené jídlo ze lžíce pomocí své matky, takže je důležité si před každým krmením umýt ruce. Po krmení si umyjte špinavé ruce a obličej znovu, abyste kultivovali negativní postoj vůči nečistotám..

Výživa v sedmém měsíci života

Denní strava dítěte již po sedmi měsících zahrnuje kromě mateřského mléka nebo kojenecké výživy:

 • kaše (pohanka, oves, rýže) - 150 g;
 • zeleninový pyré (mrkev, cuketa, dýně) - 150 g;
 • šťouchané maso (hovězí, krůtí) - 30-50 g;
 • ovocné pyré (jablka, banány, hrušky) - 70 g;
 • tvarohový sýr 40 g;
 • dětské sušenky 1-3 ks.;
 • máslo - půl lžičky;
 • žloutková čtvrtina.

Tekuté jídlo je postupně nahrazováno hustým zvýšeným kalorickým příjmem. Toto jsou doporučené nabídky a normy. Pokud vaše dítě nejí nic z výše uvedeného, ​​nemusíte být naštvaní - nutně některé potraviny kompenzuje jinými.

Přibližná strava pro sedmiměsíční dítě - stůl

Časproduktymnožství
6,00Mateřské mléko nebo kojenecká výživa200 ml.
10,00Kaše s máslem
Žloutek
Džus
150 g.
čtvrťák
40 ml.
14:00Zeleninové pyré
Maso Puree
Džus
150 g.
30-50 g.
30 ml.
18:00Ovocné pyré
Tvaroh
Soubory cookie
Mateřské mléko nebo kojenecká výživa
70 g.
40 g.
1-3 ks.
90 ml.
10 večer.Mateřské mléko nebo kojenecká výživa200 ml.

Jíst dítě ve věku sedmi měsíců - video

Školení dětí

Při cvičení s dítětem věnujte pozornost především předmětům, které vás obklopují, a přemýšlejte o tom, jaké užitečné dovednosti mohou vaše dítě naučit. Už v sedmi měsících dítě potřebuje ve hrách partnera - tak se učí komunikovat a učit se světu. Pokud dítěti neukážeme, jak hodit míčem nebo složit kostky, je nepravděpodobné, že by se o takové věci zajímal..

Děti se učí, co je obklopuje.

V.G. Dmitrieva, O.A. Novikovskaya

100 vzdělávacích her a cvičení od narození do roku.

Chcete-li posílit svaly nohou a rozvinout koordinaci v postýlce poblíž nohou dítěte, můžete posílit gumovou kouli. Dítě ho bude rádi kopnout.

Chcete-li rozvinout jemné motorické dovednosti a hmatovou citlivost, můžete si vyrobit sáčky plné různých obilovin. Svým dětským hrám můžete nabídnout malé kuličky, knoflíky, nedokončené tužky. Vezměte kbelík a pozvěte dítě, aby do něj vložilo předměty, poté, co je položíte kolem dítěte. Nezapomeňte mu ukázat, jak na to. Doma nebo na procházku si můžete vzít plastový kelímek, láhev vody, hadřík a drobnosti (knoflíky, oblázky, vlašské ořechy). Po nalití vody do mísy navlhčíme hadřík a začneme otírat náš inventář, zapojíme dítě do hry a upozorníme na změnu barev objektů.

Hra s malými předměty a jejich uložení do kontejneru rozvíjí jemné motorické dovednosti

Chcete-li rozvinout koordinaci rukou a očí a posílit svaly rukou, navrhněte dětským „kladivům“ dřevěné kolíčky s kladivem na hračky. Vyplňte průhledné plastové lahve různými cereáliemi, knoflíky, pomůcky - dítě bude se zájmem sledovat pohybující se objekty. Dejte dítěti štětce nebo pompom do rukou - bude pohybovat prsty a prstovat klky. Pro koordinaci pohybů rukou můžete také použít elektrickou baterku - stisknutím tlačítka dítě zapne a vypne světlo.

Hračková hudební centra pomohou stimulovat rozvoj myšlení s cílem vytvořit logické spojení mezi akcí a výsledkem. Stačí ukázat dítěti, jak jsou tlačítka stlačena, aby se objevil zvuk, a tato hračka může dítě uchvátit na dlouhou dobu.

Kupte si dětské centrum pro vaše dítě - plastovou desku nebo měkkou podložku s částmi z různých tkanin as různými výplněmi, „hlodavci“, stuhy, lana, zrcadlo, koule, knoflíky. Děti se krouží, cítí, tlačí se zájmem, rozvíjejí jemné motorické dovednosti a učí se manipulovat s malými předměty.

Vývojová rohož stimuluje rozvoj myšlení a jemné motoriky

Zásobte se na plastových kelímcích - během koupání dítě z nich nadšeně vylije a vylije vodu, rozvine motorické dovednosti a kognitivní schopnosti.

Univerzální a velmi vzrušující hra je Ku-ku. Postupem času se dítě naučí napodobovat a začne se skrývat. Finger hry jsou velmi důležité - žáby, straka-vrána, koza. Lze je hrát doma i venku.

Můžete dělat kreslení. Děti si budou s potěšením užívat barvy prstů.

Jaké hry lze učit doma i na procházce

V žádném případě byste neměli zapomenout na venkovní hry a cvičení. Zatížení každého dítěte je přísně individuální, takže pouze lékař může správně poradit, jak správně posílit a rozvinout fyzické schopnosti drobků. V důsledku poranění při porodu nebo různých komplikací může být řada cvičení kontraindikována.

Začněte ráno „malou párty“. Madla mírně vytáhněte nahoru, nohy dolů. Použijte diagonální usrkávání - pravá rukojeť doprava nahoru, levá noha doleva, poté sestavte rukojeť s nohou poblíž břicha a opakujte cvičení s levou rukojetí a pravou nohou.

Většina sedmiměsíčních dětí je stále docela zábavná a nemotorně mění svou pozici z lhaní na sedění. Pokuste se mu pomoci naučit se posadit se z polohy ležení - to pomůže dítěti posílit svaly břicha a paží. Když ležíte, dejte ukazováček do rukou dítěte a přitáhněte jej na sebe, aby si sedl. Při každém dalším cvičení se snažte tahat méně a méně, aby se začal posadit sám.

Vytáhněte dítě za ruce a pomozte mu posadit se

Dítě má první kroky dopředu, takže ho nyní můžete naučit udržovat rovnováhu. Položte dítě na kolena obráceně k vám a pomalu kývejte ze strany na stranu, nezapomeňte pojistit po stranách.

Aktivní hry ještě nejsou pro naše drobky dostupné, ale je již možné a nutné seznámit se s okolním světem - vaše procházky se tím značně zpestří. Na cestě do parku nebo na hřiště zastavte u všeho, co si zaslouží pozornost, zahájte přátelskou konverzaci a provádějte informativní příběhy. "Ahoj Pampeliška!" Jmenuji se Kira! Jak jste žlutá a brzy budete bílí a odletíte. A moje matka a já jdeme na procházku do parku! “ Ahoj ahoj koťátko! Běžel jste tak rychle, že jsem ani neměl čas se zeptat, jak se máte! “.

Vezměte si s sebou hračku na procházku, která spočívá na ruce nebo prstech dospělého - pomůže to vést fascinující rozhovory s vaším dítětem na různá témata a otevřít vašemu dítěti celý svět mluvících postav..

Pokud to počasí dovolí, můžete rozložit přehoz na dvoře nebo v parku, dát dítěti plazit se, můžete hodit míčem, hrát kostkami. Vezměte si s sebou hračku, nechte dítě k ní se plazit přes překážky v podobě vašich nohou. Hračku lze skrýt pod přikrývkou a pozvat dítě, aby ji našlo. Už rozumí, že ta věc nezmizela, je to někde skryta. V každé ruce dejte dítěti hračku a pak nabídněte, že si vezmete třetinu. Bude nucen si vybrat, kterou hračku nechat, aby si vzal novou - taková hra stimuluje dobře myšlení.

Za sedm měsíců může dítě s podporou obou rukou stát vzpřímeně

Musíte poslouchat své dítě a pamatovat si, že výhody vám pomohou objevit různé hry, a budete si muset vybrat, co musíte udělat sami. Některé děti například rádi sledují pohybující se objekty. Nakreslete hůlku na mokrý písek nebo sníh, možná vaše dítě bude mít zájem sledovat fotografie se objeví.

Kdyby v létě padla sedmiměsíční větev drobků, byl by rád, kdyby do svých rukou nalil písek. Můžete mu okamžitě ukázat, že je mokrý a těžký písek a že je suchý a sypký.

Jak se vyvíjí dítě: názor Dr. Komarovského

Kromě výhod si dítě stále musí užívat učení. Podle Dr. Komarovského můžete se systematickým přístupem učit dítě hodně, ale vždy je otázkou, zda je to nutné? Ujistěte se, že vás naučí rozlišovat mezi:

 • barvy, které odlišují zralé od nezralých bobulí;
 • pachy k rozpoznání potenciálních rizik;
 • tvar - kopřiva listová hoří a jitrocel list je neškodný.

Dítě by se mělo zajímat, pouze v tomto případě bude učení nových dovedností bez slz a hněvu. To platí také pro nočník školení - pokud se rozhodnete, že je čas, můžete učit, ale ve většině případů je to příliš časově náročný proces. Podle Dr. Komarovského v období od jednoho a půl roku do dvou a půl roku bude dítě samostatně sedět na nočník, dřívější dodatečný výcvik není nutný. Stejné pravidlo platí pro vlastní stravování - když dítě pociťuje zájem o takové věci, „vyroste do lžíce“, přitáhne si k němu ruce a začne se snažit jíst bez pomoci dospělého. Ale pití z šálku (pokud stále nemůžete) může být docela připravené. Pohár může způsobit zájem dítěte a rád začne brát jednu nebo dvě doušky.

Pokud jde o raný vývoj, Dr. Komarovsky poznamenává, že na tuto otázku neexistuje jediná odpověď. Je hezké, když dítě umí víc než jeho vrstevníci, ale po velmi krátkém čase je úroveň jeho vývoje vyrovnána. Je nutné zajistit dítěti zdravý spánek, čerstvý vzduch a fyzickou aktivitu. Nejhorší je, když dojde k vývoji v uzavřené místnosti na koberci nebo bez vstávání z gauče, kdy je omezení motorické aktivity. Hlavní věc je vychovat dítě šťastným. Šťastné dítě je zdravé dítě a zdravé dítě znamená fyzicky vyvinuté. Je velmi důležité naučit dítě žít ve společnosti a dát mu znalosti, které může používat každý den, aby viděl jejich užitečnost ve svém skutečném životě.

Dr. Komarovsky o ranném vývoji dětí - video

Chyté dítě, které vyniká svými schopnostmi a schopnostmi druhých, je hrdostí jeho matky. Pokud je mu vše dáno s lehkostí. Pokud však dítě v sedmi měsících odmítne stát na nohou, netrvejte na tom. Vstane. Hlavní věc je dát vašemu dítěti lásku a šťastné dětství. Je důležité, aby děti viděly usmívané a spokojené rodiče poblíž..

Články O Neplodnosti